Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 5 грудня

Інформдень: 5 грудня

Військова служба: іноземців можуть урівняти в правах з українцями

Верховна Рада в першому читанні внесла зміни до закону “Про військовий обов’язок і військову службу”.

За прийняття законопроекту №6689 за основу (щодо удосконалення окремих питань виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних силах України) проголосували 228 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Проектом передбачається збільшити одноразову грошову  допомогу при загибелі військовослужбовців.

Також пропонується встановити таку допомогу у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, – у разі загибелі  військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби. Ще пропонується встановити допомогу у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, – у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби.

Законопроектом також передбачено виплату допомоги у разі визначення військовослужбовцю інвалідності, що настала внаслідок поранення, отриманого ним під час виконання обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби у розмірі: 400-кратного прожиткового мінімуму у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності I групи; 300-кратного прожиткового мінімуму при встановленні військовослужбовцю інвалідності II групи; 250-кратного прожиткового мінімуму – у разі інвалідності III групи.

Секретар комітету Ради з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник, доповідаючи законопроект, зазначив,  що він покликаний вирішити дві основні проблеми: урівняти в правах військовослужбовців-громадян України і військових-іноземців, а також підвищити розміри виплат.

“Перша, найбільша (проблема -ред.) пов’язана з тим, що військовослужбовець – це громадянин України, а проходити військову службу за контрактом може будь-яка особа-громадянин чи особа без громадянства, чи громадянин іноземної держави. Сьогодні в лавах ЗСУ за контрактами, які дозволила Верховна Рада 8 скликання підписувати іноземним громадянам  та особам без громадянства, проходять чимало осіб”, – зазначив він.

Законопроектом пропонується встановити на однаковому рівні розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності для всіх військовослужбовців Збройних сил України, в тому числі й іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу у ЗСУ.

Передбачені у проекті зміни обумовлені необхідністю усунення диспропорції, що виникла у чинному законодавстві щодо соціальних виплат військовослужбовцям ЗСУ в залежності від наявності громадянства України

 

Порошенко на Львівщині передасть військовим нову техніку

Президент Петро Порошенко в рамках робочої поїздки на Львівщину передасть військову техніку армійцям на Яворівському полігоні та обговорить із викладачами і студентами медуніверситету імені Данила Галицького закон про сільську медицину.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила речниця облдержадміністрації Ольга Матейчик.

«Президент України  Петро Порошенко  6 грудня здійснить робочу поїздку на Львівщину. В її програмі – відвідини Яворівського полігону, де глава держави передасть військову техніку військовослужбовцям, та участь у нараді з обговорення закону про сільську медицину у Львівському медуніверситеті ім. Данила Галицького», – зазначила Матейчик.

У нараді візьмуть участь викладачі медичного вишу, студенти, провідні фахівці галузі. На виконання закону у Держбюджеті передбачено 4 млрд грн., які мають бути розподілені по областях.

 

Полторак і Муженко нагородили кращих військових

Міністр оборони Степан Полторак і начальник Генштабу Збройних сил Віктор Муженко нагородили кращих військових з нагоди 26 річниці ЗСУ.

Про це інформує  прес-служба МОУ – Укрінформ.

Під час урочистостей також були вручені відомчі відзнаки та нагороди волонтерам з нагоди  Міжнародного дня волонтера.

“Від себе особисто та військовослужбовців дякую усім волонтерам за підтримку і допомогу  армії. За те, що ви завжди поруч з нами, за те, що ви зробили і робите кожного дня! Хочу наголосити, що нам потрібна ваша допомога сьогодні, чекаємо від вас нових пропозицій, нових ідей, чекаємо вашої участі в реформуванні українського війська”, – наголосив  Полторак.

 

Полторак підтримав флешмоб для українських військових

Міністр оборони України Степан Полторак підтримав патріотичний флешмоб підполковника ЗСУ Володимира Горбатюка до Дня Збройних сил України – “Дякую за Вашу службу”.

Про це він повідомив у  Facebook, де розмістив відеозвернення – Укрінформ.

“Підтримую ініціативу бойового командира, підполковника Володимира Горбатюка, який звернувся до усіх із закликом сказати кожному військовослужбовцю «Дякую за службу!». Переконаний, це треба робити кожного дня, адже ті люди, які зараз знаходяться на лінії зіткнення, жертвуючи найдорожчим, що у них є, своїм життям, заслуговують на слова вдячності від кожного з нас. Тож, шановні військовослужбовці, дякую за службу!”, – сказав  Полторак.

Як відомо, ця ідея була запозичена у США, де кожен, хто зустрічає людину у формі, вітає словами “Дякую за Вашу службу”. Американські військові підтримали флешмоб і привітали українських військових. Привітання можна побачити  за лінком

 

У Києві показали патріотичний комікс про “кіборгів”

У Книгарні “Є” до Дня Збройних Сил України відбулася презентація коміксів «Кіборги. Початок. 26.05.14».

Як зазначила журналіст та модератор заходу Наталя Федечко, комікси розповідають про історичні події з героїчної оборони Донецького  аеропорту  українськими військовими, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Комікси – це історії про героїв, і “кіборги” – це також супергерої. Тому що якщо взяти історію, про яку власне йдеться у цій книзі, то це історія про 3-й окремий полк спецпризначенців. 73 людини, які були з 3-го окремого полку,  протистояли тисячі бойовиків. Це зовсім не придумані історії, адже хлопці це вичитують і перевіряють, чи справді так було”, – розповіла Федечко.

Вона зазначила, що вже видано комікси “Кіборги. Історія Трьох” та “Кіборги. Початок” про захисників Донецького аеропорту.

За її словами, проект “Кіборги. Комікс” має на меті популяризацію образу українського воїна-захисника, зображення справжніх подій очима очевидців, котрі вижили і продовжують воювати за Україну.

Федечко зауважила, що такі комікси розраховані як на дорослу аудиторію, так і на школярів. “Разом з “кіборгами” ми робимо уроки в школах Києва, це уроки мужності”, – додала вона.

Вона зазначила, що частину грошей, виручених з продажу коміксів, планують передати на реабілітацію поранених бійців.

 

Українська армія завоювала повагу в Європі та світі – Марина Порошенко

Для українців 6 грудня, коли святкується День Збройних Сил України, є символом мужності, хоробрості і непереможності.

Про це заявила дружина Президента Марина Порошенко під час зустрічі з ліцеїстами «Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» у рамках поїздки до Запорізької області,  повідомляє  прес-служба Глави держави – Укрінформ.

«Для всіх українців цей день став символом мужності, хоробрості і непереможності», – зазначила дружина Президента, звертаючись до юних захисників та офіцерського складу.

Вона також привітала ліцеїстів із Днем ЗСУ.

«Попри юний вік, ви прийняли рішення присвятити своє життя службі в Збройних Силах України. І це надзвичайно відповідальний і почесний вибір, який показує, що ви – рішучі, сміливі і патріотичні, що ви – сильні волею та незламні духом», – зауважила Марина Порошенко.

Дружина Президента наголосила, що три з половиною роки тому, коли російський агресор розв’язав війну на сході України та ганебно вдерся у  Крим, саме такі риси українських захисників допомогли зберегти нашу незалежність та відстояти право на самостійне життя.

«Саме тоді ми з вами стали свідками народження нової української армії – сильної та мужньої. Армії, якою пишається Україна. Армії, яка стала гордістю нашої держави і завоювала повагу в Європі та світі», – підкреслила Марина Порошенко.

 

Зброя для України: МЗС нагадав країнам Будапештського меморандуму про гарантії безпеки

Україна продовжує розглядати Будапештський меморандум як важливий інструмент забезпечення безпеки нашої держави – Укрінформ.

А також вважає, що надання летальної зброї  засвідчить повну відданість держав-підписантів Будапештського меморандуму взятим зобов’язанням. Про це йдеться у  заяві МЗС України  з нагоди річниці підписання Будапештського меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

“Україна продовжує розглядати Будапештський меморандум як важливий міжнародний політико-правовий інструмент забезпечення безпеки України з боку США, Великої Британії, а також Франції та КНР і вимагає від Росії повною мірою дотримуватися зобов’язань”, – йдеться у документі.

Як зазначили в МЗС, Україна високо цінує дії США, Великої Британії та Франції, які реально підтверджують підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, засуджують протиправні дії російської сторони, вживають заходів у відповідь на агресію РФ проти України.

“Ми впевнені, що посилення політичної підтримки практичною допомогою з укріплення обороноздатності України шляхом надання летальної зброї повинно стати ефективною відповіддю на зростаючу безпекову загрозу з боку РФ. Це засвідчить повну відданість держав-підписантів Будапештського меморандуму взятим зобов’язанням та зміцнюватиме архітектуру європейської безпеки, невід’ємним елементом якої є Меморандум”, – заявили у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС нагадали, що 5 грудня 1994 року Велика Британія, США та РФ підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум).

“Надання Україні ядерними державами гарантій безпеки шляхом підписання відповідного міжнародно-правового документа, яким і став Будапештський меморандум, було умовою, за якою український парламент надав згоду на приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. Україна розглядала та продовжує розглядати такі гарантії як обставину, що становила істотну підставу для приєднання України до зазначеного Договору”, – підкреслили у МЗС.

 

День ЗСУ: в Українському домі пролунають сучасні фронтові пісні

До Дня Збройних сил України 5 грудня о 18:00 у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український Дім» відбудеться концерт, під час якого прозвучать пісні з альбому сучасних фронтових пісень “Пісні Війни” у виконанні воїнів АТО та зірок української сцени.

Про це під час брифінгу заявив міністр культури України Євген Нищук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Пісня в часі боротьби має надзвичайно велике значення. Так склалося історично, що пісня звучала і в часи скрути, суму, жалю і в переможні часи. Подібний формат збірки дисків з тими учасниками, якими вони записані – це є літопис. Зараз на сході країни хлопців, які втрачають здоров’я, які жертвують своїм життям, їх завжди супроводжують пісні. І багато тих, хто воює на передовій, самі пишуть ці пісні”, – сказав  Нищук.

Він зазначив, що цей унікальний проект представляє дуети бійців-авторів та відомих українських виконавців. І його унікальність полягає саме в тому, що авторами пісень є бійці, Герої, які захищають Україну на Сході та містять правдиві історії з власних переживань.

“Цей  проект має не тільки мистецьку цінність, не тільки продукує українську сучасну пісню про війну, а й виступає документальним свідком подій на передовій, художнім словом, відтворюючи почуття, мрії, бачення. Ми вдячні нашим митцям, участь у цьому проекті – їх громадянська позиція. Альбом сучасних фронтових пісень “Пісні Війни” відкриває очі, закладає той фундамент, щоб молодь пам’ятала, в яких обставинах вона здобуває свою справжню незалежність”, – сказав Нищук.

Як поінформувала автор та координатор соціально-мистецького проекту  “Пісні Війни” Галина Гузьо, концерт фронтових пісень у прямому ефірі транслюватиме Армія FM.

До альбому увійшли 15 композицій, записаних в  дуеті із формацією «Піккардійська Терція», лідером гурту «Антитіла» Тарасом Тополею, співаком Арсеном Мірзояном, Сергієм «Фомою» Фоменко із групи «Мандри», співачками Оксаною Мухою, Аничкою Чеберенчик та Іриною Долею, лідером гурту «Мері» Віктором Винником та музикантом гурту Kozak System Іваном Леньо, сестрами Тельнюк, співачкою Анастасією Приходько, співаком та композитором Павлом Табаковим і співаком Тарасом Гавриком, а також лідером гурту Ot Vinta Юрієм Журавлем.

 

Точної дати обміну заручників не визначили – Сайдік

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулюванню ситуації на Донбасі відбудеться 20 грудня.

Про це сказав журналістам спецпредставник ОБСЄ у ТКГ Мартін Сайдік, повідомляє  БЕЛТА – Укрінформ.

“Наступне засідання ТКГ, останнє у 2017 році, відбудеться 20 грудня”, – зазначив він.

Коментуючи результати засідання Тристоронньої контактної групи 5 грудня, Сайдік констатував, що сторони не визначили точної дати обміну полоненими.

“Сьогодні робоча група обговорила деякі технічні питання. Сторони ще не визначили дату обміну, проте зобов’язалися здійснити його до новорічних та різдвяних свят”, – сказав Сайдік.

Як повідомляв Укрінформ, Київ очікує на звільнення напередодні Нового року 74 полонених з окупованого Донбасу в обмін на передачу іншій стороні 306 осіб згідно з існуючими домовленостями.

Прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками засідання у Мінську 5 грудня підкреслила, що українська сторона робить все для виконання своїх зобов’язань щодо звільнення утримуваних осіб, яке має відбутися до свят.

 

ООН призупиняє продовольчу допомогу жителям Донбасу

Всесвітня продовольча програма (ВПП) заявила про рішення припинити надання продовольства та іншої гуманітарної допомоги жителям України, яких зачепив конфлікт на Донбасі.

Речник гуманітарної організації у вівторок, 5 грудня, повідомив, що припинення постачання допомоги на схід України у наступні два місяці відбудеться у зв’язку з браком фінансування ВПП, передає  DW – Укрінформ.

За словами речника, через проблеми з коштами для організації ставало дедалі складніше продовжувати реалізовувати свої програми в Україні.

Всесвітня продовольча програма продовжуватиме свою діяльність в обмеженому режимі на сході України щонайменше до середини 2018-го року та буде й надалі стежити за ситуацією в країні, наголосив речник ВПП.

Всесвітня продовольча програма є структурним підрозділом Організації Об’єднаних Націй та найбільшою в світі гуманітарною організацією.

 

Бойовики планують нічні обстріли окупованих населених пунктів – штаб

Бойовики в ніч на 6 грудня планують здійснити обстріли населених пунктів на території Донбасу, що тимчасово не контролюється Україною.

Про це  попереджає  штаб АТО із посиланням на дані своєї розвідки – Укрінформ.

“Ворог вдається до подібних провокацій з метою дискредитації і подальшого обвинувачення Збройних Сил України нібито в обстрілі мирного населення, що мешкає на території ОРДЛО”, – наголошується в повідомленні.

Зокрема, за даними розвідки штабу  АТО, мінометна батарея 6 полку 2 АК Південного військового округу РФ отримала завдання від свого командування обстріляти населений пункт Первомайськ.

 

Майдан, Крим і Донбас: Гаазький трибунал оприлюднив результати розслідування

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Фату Бенсуда опублікувала свою щорічну доповідь за результатами попереднього розслідування подій в Україні часів Революції Гідності, анексії Криму і початку агресії РФ проти України на сході.

Доповідь  містить результати розслідування за період з 1 жовтня 2016 року по 30 листопада 2017 року.

“27 лютого 2014 року озброєні особи у військовій формі без розпізнавальних знаків захопили урядові будівлі у Сімферополі, включаючи будівлю парламенту Криму. Російська Федерація пізніше визнала той факт, що у встановленні контролю над Кримським півостровом брав участь її військовий персонал”, – зазначено у тексті в описі періоду, який стосується  анексії Криму.

У документі також зазначено, що “тією мірою, якою у Криму та Севастополі буде фактично зберігатися стан окупації”, на ці території поширюється “право міжнародних збройних конфліктів”.

У висновку щодо кваліфікації конфлікту на сході України, який у Кремлі намагаються представити як внутрішній, зазначено: “Канцелярія прокурора також навела додаткові відомості, які вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації і України, з чого випливає, що найпізніше з 14 липня 2014 року, паралельно з неміжнародним конфліктом, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт”.

З “передбачуваних злочинів” у Криму в документі згадуються зникнення і вбивства, жорстоке поводження, примусовий призов жителів Криму на службу у збройних силах РФ, порушення права на справедливе і нормальне судочинство, переміщення частини цивільного населення РФ до Криму і частини населення Криму за межі його території, захоплення майна, утиск кримських татар.

У свою чергу, на сході України частина злочинів вже доведена – “зафіксовано понад 1 200 випадків можливого скоєння злочинів після 20 лютого 2014 року”, серед них – вбивства, руйнування цивільних об’єктів, утримання під вартою, тортури/жорстоке поводження, сексуальні і гендерні злочини, зникнення.

Як відомо, попереднє розслідування у справі “Ситуація в Україні” у зв’язку із “подіями на Майдані Незалежності” Канцелярія прокурора почала 25 квітня 2014 року. Після попереднього аналізу було зазначено, що “злочини, імовірно скоєні в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, не є злочинами проти людяності”.

У новій доповіді зазначено, що попередній висновок поки залишається незмінним, але Канцелярія прокурора проводить аналіз додаткової інформації про події на Майдані, отриманої нею у 2017 році.

 

Гаазький трибунал зафіксував більш як 1,2 тисячі ймовірних злочинів на Донбасі

Прокуратура Міжнародного кримінального суду (Гаазький трибунал) у Нідерландах зафіксувала понад 1,2 тисячі фактів ймовірного скоєння злочинів на Донбасі.

Про це йдеться в щорічному звіті попереднього розслідування прокуратури МКС, повідомляє  ВВС Україна – Укрінформ.

“У контексті подій на сході України канцелярією прокурора зафіксовано понад 1,2 тисячі випадків можливого здійснення злочинів після 20 лютого 2014 року”, – йдеться у документі.

МКС відзначає, що під час конфлікту загинуло близько 10 225 людей, поранено – 24 541. Зокрема, у період із квітня 2014 по серпень 2017 року на Донбасі вбито близько 2 505 цивільних осіб.

Окрім того, за даними офіційної статистики, 15 тисяч людей з квітня 2014 року вважаються зниклими безвісти. Також упродовж конфлікту виявлені факти застосування катування та жорстокого поводження щодо кількох сотень ймовірних жертв.

Канцелярія прокурора продовжує розглядати заяви про те, що Росія здійснювала та здійснює загальний контроль над озброєними групами на сході України, щоби встановити, чи можна розглядати цей збройний конфлікт між Збройними силами України й антиурядовими збройними групами як міжнародний конфлікт.

У звіті наголошено, що факт існування “єдиного міжнародного збройного конфлікту на сході України” припускає застосування відносно відповідного періоду статей Римського статуту, що стосуються збройних конфліктів міжнародного характеру.

Прокуратура МКС продовжує визначати ключові характеристики конфлікту та ймовірних дій сторін конфлікту, зокрема, територій, які найбільше зачепив конфлікт, часових рамок, типових жертв, а також кількості вбитих і поранених.

У звіті за 2016 рік прокуратура МКС вказала, що вважає ситуацію в анексованому Криму рівнозначною міжнародному збройному конфлікту між Україною й Росією.

8 вересня 2015 року Україна поінформувала МКС про визнання його юрисдикції щодо здійснення злочинів проти людяності й військових злочинів вищими посадовими особами Росії й керівниками самопроголошених угруповань “ДНР” і “ЛНР”, які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян.

 

Китай може вкласти в українські проекти $7 мільярдів

Китай передбачає на спільні успішні проекти з Україною понад 7 млрд дол. США.

Про це заявив віце-прем’єр Держради КНР Ма Кай у ході третього засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки,  повідомляє  прес-служба  Мінекономрозвитку – Укрінформ.

“Сьогодні потрібно розширювати форми і галузі для спільної роботи, і шукати найбільш сприятливі форми співпраці. Китай передбачив для співпраці з Україною $7 млрд, і навіть більше, якщо будуть успішні проекти. Але треба виходити з потреб ринку, які слід акуратно оцінювати і спрямовувати спільні зусилля у ті сфери, де буде найкращий ефект і результат”, – зазначив Ма Кай.

Реалізація проектів Україна-Китай має відбуватися з урахуванням їх готовності, потреб та можливостей ринку, переконаний віце-прем’єр Держради КНР.

За підсумками засідання комісії Україна і Китай підписали спільний протокол, де визначили ключові досягнення та подальші плани розвитку подальшого співробітництва Україна-Китай та низку галузевих двосторонніх угод у сфері енергетики та енергоефективності, торгівлі, АПК, транспорту та інфраструктури, науки та інших.

У Києві сьогодні, 5 грудня 2017 року, під головуванням першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та віце-прем’єра Держради КНР Ма Кая відбулось третє засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

Комісія зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР працює на підставі Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки. У рамках Комісії створено 7 галузевих Підкомісій та Робоча група з питань інвестицій. Комісія має проходити 1 раз на два роки, Підкомісії – 1 раз на два роки або кожен рік.

 

В Україні розраховують на участь китайських інвесторів у приватизації активів – Гройсман

Київ розраховує на активну участь китайських інвесторів у масштабній приватизації українських активів.

Про це сказав Прем’єр-міністр України  Володимир Гройсман  на зустрічі з віце-прем’єром Державної Ради Китаю Ма Каєм,  повідомляє  Урядовий портал.

«Ми будемо відкривати нові можливості для інвестування, в тому числі шляхом ухвалення нового законодавства про приватизацію, концесію. Це може стати інструментом залучення капіталу в Україну. Ми також володіємо значним кадровим потенціалом та можливостями технологічного розвитку, тож можемо говорити про об’єднання зусиль для посилення спільних позицій на світовому ринку. Україна є і буде надійним партнером по транскордонним проектам, передусім логістичного спрямування. Ми відкриті до співпраці та опрацювання ініціатив, які увійшли б в загальну стратегію розвитку таких проектів», – сказав Гройсман.

Віце-прем’єр Державної Ради Китаю позитивно оцінив бажання України активно включатися в реалізацію міжнародних проектів, а також формувати максимально сприятливий діловий клімат для розвитку підприємництва.

«Зі свого боку ми готові стимулювати інвестування і, таким чином, сприяти відновленню економіки України. Тож пропонуємо активізувати нашу співпрацю по міжнародному проекту «Один пояс – один шлях» і в цьому контексті ми розглядаємо Україну, як один з логістичних та промислових центрів на шляху до Євросоюзу, а також сподіваємося на відновлення роботи по нашим спільним інфраструктурним проектам. Спектр нашої взаємодії не обмежується агросферою чи будівництвом інфраструктурних об’єктів. Ми також зацікавлені у технологічній співпраці, створенні індустріальних парків та співпраці в галузі авіабудування, освоєння космосу та в енергетиці», – сказав Ма Кай.

Сторони відзначили, що Китай послідовно підтримує Україну і впевнено входить до трійки найбільших торгівельних партнерів нашої держави. За 9 місяців поточного року товарообіг між країнами зріс на 14,5% – до 5,6 млрд дол.

 

Україна і Китай підписали дорожню карту розвитку Великого шовкового шляху

Україна і Китай узгодили план дій щодо реалізації ініціативи “Економічний пояс Великого шовкового шляху” і “Морського шовкового шляху”.

Про це  повідомило  Міністерство економічного розвитку і торгівлі на своїй сторінці у Twitter за підсумками Третього засідання Комісії зі співробітництва між Урядами України та КНР – Укрінформ.

“Завершилося Третє засідання Комісії зі співробітництва між Урядами України та КНР. Україна і Китай підписали Дорожню карту(план дій) щодо реалізації ініціативи “Економічний пояс Великого шовкового шляху” і “Морського шовкового шляху”, – повідомляє  Мінекономіки.

Великий шовковий шлях і Морський шовковкий шлях покликані створити транзитні маршрути та посилити економічне співробітництво між Європою і Азією.

Як відомо, Комісія зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР працює на підставі Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки. У рамках Комісії створено 7 галузевих Підкомісій та Робоча група з питань інвестицій. Комісія має проходити 1 раз на два роки, Підкомісія – 1 раз на два роки або кожен рік.

 

Канада і Китай продовжать перемовини про вільну торгівлю – Трюдо

Китай і Канада мають намір продовжити свої попередні перемовини стосовно укладення угоди про вільну торгівлю.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час перебування у Китаї, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У Пекіні ми з прем’єр-міністром Лі обговорили широке коло питань, починаючи із зростання торгівлі та інвестицій та завершуючи боротьбою зі змінами клімату й важливістю свободи слова. Я з нетерпінням очікую на продовження перемовин щодо укладення всеосяжної торговельної угоди, яка відкриє більші можливості для людей на обох берегах Тихого океану», – сказав Трюдо.

При цьому в офісі прем’єр-міністра наголосили, що  Канада  прагне досягти із Китаєм дуже прогресивної угоди. «У дискусіях із Китаєм, як і з усіма нашими торговельними партнерами, ми рішуче налаштовані на встановлення вигідних для усіх торговельних відносин, що надаватимуть пріоритет людям й відображатимуть канадські цінності, особливо у питаннях навколишнього середовища та статі», – зауважили у відомстві.

Як повідомлялося, попередні перемовини щодо укладення угоди про вільну торгівлю Канада й Китай ведуть із осені минулого року. Експерти очікували на оголошення про початок офіційних переговорів після зустрічі Джастіна Трюдо із прем’єр-міністром Китаю Лі Кецяном, що пройшла у вівторок, 5 грудня, в Пекіні, однак цього не сталося.

 

Посольство США відреагувало на ситуацію із Саакашвілі

У Посольстві США в Україні пильно стежать за ситуацією, що виникла у Києві після арешту екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, і закликають сторони розрядити ситуацію.

Про це Посольство США заявило у  Twitter  – Укрінформ.

“Ми знаємо, що пана Саакашвілі було затримано, і в центрі Києва тривають протести. Ми закликаємо сторони розрядити напругу та уникати насильства. Ми пильно стежимо за ситуацією та очікуємо, що слідство буде проведено оперативно та відповідно до законодавства України”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні  Саакашвілі  на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники Саакашвілі перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми подався до Верховної Ради.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

Луценко скасував візит до США через Саакашвілі

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що скасував запланований раніше візит до США для участі у міжнародному форумі з повернення незаконних активів через справу Міхеїла Саакашвілі.

Про це він заявив на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У США відбувається кілька днів міжнародний американсько-британський форум щодо повернення незаконних активів. Я планував узяти в ньому участь, як ви розумієте, мені було би з чим виступати там. Завдяки діяльності ГПУ, ми маємо найбільші у світі за останню сотню років повернення злочинних активів, а саме 1,5 млрд доларів організованого злочинного угруповання Януковича, які надійшли до Державного бюджету України”, – зазначив  Луценко.

Крім того, за його словами, через нинішні події навколо справи Саакашвілі не поїхали на форум і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та міністр юстиції Павло Петренко.

Водночас генпрокурор зауважив, що наразі Україну на форумі представляють керівники САП та НАБУ, до того ж до Вашингтона уже вилетів заступник генерального прокурора Євген Єнін.

 

Сутички у центрі Києва: п’ятеро затриманих, серед постраждалих – поліцейський

Правоохоронці затримали п’ять осіб у ході сутичок між прихильниками екс-глави Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі і правоохоронцями.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив речник МВС Артем Шевченко.

“Наразі п’ятьох затримано. Кількість постраждалих уточнюється, серед них є правоохоронець”, – сказав Шевченко.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники Саакашвілі перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми подався до Верховної Ради.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій  Саакашвілі  здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

Прокуратура взялася за депутатів-“визволителів” Саакашвілі

Прокуратура міста Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання народними депутатами затриманню колишнього голови Одеської ОДА та лідера “Руху нових сил” Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомив у  Facebook  речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

“Прокуратурою міста Києва розпочато кримінальне провадження за фактом перешкоджання народними депутатами України діям правоохоронців, які проводили затримання Міхеїла Саакашвілі. Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 343 Кримінального кодексу України”, – написав він.

Лисенко додав, що досудовим розслідуванням цього кримінального провадження займатиметься Головне управління Служби безпеки у м. Києві та Київській області.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники  Саакашвілі  перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми подався до Верховної Ради.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

Петренко: Мін’юст не долучений до слідчих дій у справі Саакашвілі

Міністр юстиції Павло Петренко вважає, що кваліфікацію подіям у центрі Києва та діям екс-голови Одеської ОДА та лідера “Руху нових сил” Міхеїла Саакашвілі повинні дати правоохоронні органи.

Про це він заявив у коментарі журналістам у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я не обізнаний у деталях цих подій, які відбуваються в центрі міста, але те, що озвучив прокурор – люди, які фактично напали на українських правоохоронців, українських спецназівців, вони вчинили правопорушення, і цим правопорушенням так само буде дана відповідна кваліфікація українськими правоохоронцями», – заявив Петренко.

Також, за його словами, якщо і в діях  Саакашвілі  були ознаки правопорушення, то їм також буде дана відповідна кваліфікація.

Водночас він підкреслив, що Мін’юст не долучений до процесу слідчих дій у справі Саакашвілі.

«Сьогодні генеральний прокурор України зробив відповідні публічні заяви і поінформував суспільство про хід розслідувань, які здійснювалися органами прокуратури і СБУ стосовно групи осіб, які підозрюються у вчиненні держзради і в підтримці незаконного злочинного угрупування. Тому насправді наші правоохоронні органи діють у межах чинного законодавства, вчиняють відповідні невідкладні слідчі дії, і моя позиція, як міністра юстиції: особа, яка підозрюється у вчиненні злочину, а тим паче злочину проти національної безпеки воюючої країни, незалежно від прізвища, повинна у виключній відповідності до закону нести відповідальність. Тому ми довіряємося нашим правоохоронним органам, які саме зараз вчиняють відповідні слідчі дії – допити і інші оперативні дії. Що стосується Мін’юсту, ми не є правоохоронним органом і до цього процесу не долучені», – заявив Петренко.

За його словами, якщо будуть відповідні юридичні процедури, котрі стосуватимуться Міністерства юстиції, то Мін’юст буде їх виконувати у чіткій відповідності до закону, незалежно від прізвища особи, яка притягується до відповідальності.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники Саакашвілі перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми подався до Верховної Ради, де наразі проводить акцію протесту.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

Перетворення НАБУ на ЧК: Луценко хоче відкликати Ситника з Вашингтона для звіту

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляє про необхідність відкликати з відрядження у США директора НАБУ Артема Ситника для звіту у Верховній Раді про законність проведення Бюро слідчих дій.

Про це він заявив, виступаючи з трибуни Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Просив би вас попросити головуючого направити телеграму до керівництва НАБУ і САП, які знаходяться у Вашингтоні і виконують важливу державну місію. Я в силу завантаженості не міг їхати на цю конференцію розповісти про найбільшу за останні сто років спецконфіскацію у півтора мільярда, але НАБУ, я думаю, за два дні вже могло відзвітувати про повернення до бюджету 26 тис. грн і може повернутися у Київ, щоб стати на трибуну Верховної Ради і дати звіт про законність або незаконність певних дій”, – сказав Луценко, звертаючись до депутатів.

На думку Луценка, дії керівника НАБУ свідчать про невизнання ним ні повноважень керівника САП, ні авторитету генерального прокурора, тому він “мусить прийти особисто на трибуну Верховної Ради і дати звіт, чому один орган став новоявленим ЧК, який хоче себе поставити поза законом і загальним порядком”.

Як повідомляв Укрінформ, 29 листопада у Державній міграційній службі заявили про затримання “агента” НАБУ під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. Сама чиновниця ДМС заперечує вимагання хабара в агента НАБУ.

Зі свого боку в НАБУ 30 листопада заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. У заяві вказується, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один “з епізодів за участю першого заступника голови Державної міграційної служби України”.

Водночас у Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара. Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ, який працював під прикриттям в рамках операції щодо Пімахової.

Також  Луценко  заявив, що весь апарат агентів НАБУ станом на сьогодні є поза законом, а під час роботи вони використовують контрабандну техніку.

Верховна Рада 5 грудня ухвалила рішення заслухати інформацію керівників НАБУ, САП, ГПУ та СБУ у зв’язку із протистоянням між цими структурами.

 

Саакашвілі має підкоритися закону, а не провокувати сутички – Аваков

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що екс-глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі має підкоритися вимогам закону і відповісти на висунуті обвинувачення, а не провокувати сутички.

Про це Аваков написав у  Twitter, коментуючи сутички між правоохоронцями та прихильниками Саакашвілі.

“Будь-який конфлікт має лише законний шлях вирішення – поки не буде рішення суду – все те, що відбувається, не знайде рішення.  Саакашвілі  зобов’язаний підкоритися вимогам закону, пройти законну процедуру і відповісти на висунуті обвинувачення, а не провокувати кров і сутички!”, – написав Аваков.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у квартирі Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика. Пізніше прихильники Саакашвілі чинили перешкоди проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі і згодом витягнули його із транспортного засобу.

За даними СБУ, Саакашвілі затриманий у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-утікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

Луценко сказав, де знайшли “зниклий” паспорт Саакашвілі

Правоохоронці під час обшуків у помешканні Северіона Дангадзе знайшли зниклий паспорт громадянина України Міхеїла Саакашвілі.

Про це заявив під час прес-конференції генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вчора під час обшуків на квартирах, де мешкав Северіон Дангадзе, було виявлено багато необхідних для слідства матеріалів, у тому числі паспорт громадянина України Саакашвілі, який, за його словами, знаходиться чи то в Президента, чи то в міністра внутрішніх справ. Насправді весь цей час він перебував у помешканні Дангадзе”, – заявив Луценко.

Також під час обшуків у Дангадзе правоохоронці виявили інші документи Саакашвілі, додав він.

Як повідомлялося, правоохоронці затримали Дангадзе та повідомили йому про підозру у порушенні статті 110 Кримінального кодексу України (державна зрада) та статті 256 ККУ (співробітництво із членами організованого злочинного угрупування).

За версією слідства, Дангадзе отримав близько півмільйона доларів від олігарха-втікача Сергія Курченка на фінансування акцій протесту “Руху нових сил”.

Працівники Генпрокуратури та Служби безпеки у вівторок вранці провели обшук у помешканні Саакашвілі по вулиці Костьольній в Києві. Після обшуку Саакашвілі затримали і намагаються вивезти в мікроавтобусі. Водночас прихильники політика оточили мікроавтобус і перешкоджали його проїзду.

Пізніше на сайті СБУ з’явилося повідомлення, що  Саакашвілі  затримали у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 ККУ (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

 

Мітинг під Радою: депутати досі не виступили – радяться

Кількасот людей продовжують чекати на площі Конституції на заяви народних депутатів щодо подальшого перебігу мітингу на підтримку колишнього голови Одеської ОДА лідера “Руху нових сил” Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Виступи народних депутатів анонсувалися ще вдень 5 грудня. Спершу очікувалось, що їхні заяви будуть озвучені відразу після вечірнього пленарного засідання Ради, зокрема за підсумками звіту генерального прокурора Юрія Луценка. Наразі, станом на 20:50, біля будівлі Верховної Ради залишається близько трьох сотень людей. Народні депутати так і не виступили – зі слів організаторів мітингу, наразі народні депутати проводять нараду.

Як повідомлялося, через втечу екс-голови Одеської ОДА  Михеїла Саакашвілі з-під варти перевірять вісьмох народних депутатів, серед яких Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук, Юрій Дерев’янко.

Правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники Саакашвілі перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми пішов до Верховної Ради.

За даними СБУ, Саакашвілі затримано в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

Постраждалих серед учасників блокування автомобіля з Саакашвілі немає – Князєв

Серед учасників блокування автомобіля з екс-головою Одеської ОДА Міхаеїлом Саакашвілі постраждалих немає, ніхто не звертався за медичною допомогою.

Про це  повідомив  голова Нацполіції Сергій Князєв в ефірі телеканалу “112 Україна” – Укрінформ.

“Зараз у відділеннях поліції жодного затриманого немає. Офіційних звернень з лікарень міста Києва немає. Є незначні тілесні ушкодження, але вони (постраждалі – ред.) також не зверталися в медичні установи”, – заявив Князєв.

Він також додав, що зараз ситуація контролюється.

Як повідомлялося,  поліція  Києва затримала і вже відпустила 9 осіб, які у вівторок блокували мікроавтобус правоохоронців, в якому намагалися відвезти на допит затриманого екс-голову Одеської ОДА, лідера “Руху нових сил” Саакашвілі.

 

Курченку надіслали підозру через “гроші на заколот” – ГПУ

Сергію Курченку і його помічнику надіслано підозри щодо фінансування партії “Рух нових сил”.

Про це під час виступу у Верховній Раді у вівторок заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Було встановлено, що цей помічник Курченка та сам Курченко спілкується із правою рукою лідера РНС Саакашвілі (Северіон Дангадзе — ред.) про те, скільки коштів треба виділити на повстання  задля усунення діючої влади в України. Сьогодні і Курченку, і цій особі надіслано в установленому порядку нові підозри по діям, які ви зараз побачите на екрані”, – сказав Луценко.

Наразі на засіданні Верховної Ради демонструються оперативні записи розмов довіреної особи Курченка на ім’я Олександр і Дангадзе щодо нібито фінансування “акцій непокори”, як зазначив генпрокурор.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники Саакашвілі перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми подався до Верховної Ради.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій  Саакашвілі  здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

Саакашвілі заявив, що залишиться під Радою

Екс-голова Одеської ОДА та лідер “Руху нових сил” Міхеїл Саакашвілі заявляє, що залишатиметься під будівлею Верховної Ради.

Про це він сказав у коментарі журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я поки залишаюся тут (під стінами парламенту – ред.) з українським народом, поки не буде відправлено у відставку цих фальсифікаторів”, – заявив Саакашвілі.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники  Саакашвілі  перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми подався до Верховної Ради, де наразі проводить акцію з вимогами відставки генпрокурора Юрія Луценка, голови СБУ Василя Грицак та ухвалення закону про імпічмент Президенту.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

Вперед і з піснею: прихильники Саакашвілі принесли під Раду фортепіано

Близько півтисячі людей залишаються під стінами Верховної Ради, де триває мітинг на підтримку лідера “Руху нових сил” Міхеїла Саакашвілі.

Ситуація на площі Конституції біля парламенту та загалом в Урядовому кварталі спокійна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Активісти заявляють, що їхня акція триватиме доти, доки не буде ухвалено закон про імпічмент.

Правопорядок під стінами Ради забезпечують кілька сотень поліцейських і нацгвардійців, ще близько сотні з них зосередилися по вулиці Садовій.

Також біля парламенту встановили фортепіано, підперши його парою автомобільних шин. Крім того, три “гірки” з шин розкладені перед металевими огорожами, що відокремлюють подвір’я Ради від решти території площі Конституції. Але активісти шин поки що не палять.

Разом з тим біля першого під’їзду Верховної Ради припаркована пожежна машина.

Саакашвілі, який раніше заявив, що залишатиметься під будівлею Верховної Ради на невизначений час, наразі відпочиває в одному з наметів.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники Саакашвілі перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли  Саакашвілі  з машини, і він разом з людьми пішов до Верховної Ради, де наразі проводить акцію з вимогами відставки генпрокурора Юрія Луценка, голови СБУ Василя Грицак та ухвалення закону про імпічмент Президенту.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

Луценко анонсував нові викриття агентів Кремля в українській політиці

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що до кремлівського плану розхитування ситуації в Києві “Русская зима” причетні, крім Міхеїла Саакашвілі, інші відомі українські політики, й пообіцяв згодом назвати їхні імена.

Про це він розповів на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Думаю, що Службі безпеки України треба дякувати, у першу чергу, за спокій на вулицях Києва і нейтралізацію московського плану “Русскої зими” у Києві. Хочу підкреслити, що це лише одна частина цього плану. Можу сьогодні проанонсувати, що далі буде – інші відомі на всю країну українські політики також ув’язалися в ще більш небезпечні ігри і ми обов’язково доповімо суспільству і про них у той час, коли це буде вигідно слідству”, – зазначив Луценко.

Водночас Генпрокурор додав, що за гроші Януковича і Курченка планувалося захоплення Верховної Ради, у тому числі й з використанням зброї, яка була виявлена працівниками СБУ, та “занесення туди (у парламент — ред.) Саакашвілі”.

При цьому він запевнив, що українським спецслужбам вдалося усунути небезпеку розвитку силового сценарію і пролиття крові.

 

Саакашвілі отримав півмільйона доларів від Курченка – глава ГПУ

Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджує, що лідер “Руху нових сил” Михеїл Саакашвілі отримав від українського бізнесмена Сергія Курченка півмільйона доларів на організацію акцій протесту.

Про це він заявив під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Встановлено, що наближена до Саакашвілі особа – громадянин Северіон Дангадзе за узгодження із самим Саакашвілі звернувся через довірену особу до Сергія Курченка, що переховується від переслідування українських правоохоронних органів у Москві, з пропозицією фінансування діяльності Саакашвілі в обмін на інтереси членів організованого злочинного угрупування. Нами зафіксовано отримання з російського боку до оточення Саакашвілі близько півмільйона доларів, приблизно половина суми якої було вручено Северіону Донгадзе під контролем українських спецслужб, тобто з переписуванням номерів купюр і фіксацією самої операції передачі”, – заявив Луценко.

Генпрокурор зазначив, що зі слідством співпрацювали кілька українців, які знаходилися на території Москви і дали закриті свідчення в рамках цього кримінального провадження. “Саме їхня діяльність дозволяє нам оприлюднити аудіо- і відеодокази фінансування діяльності Саакашвілі з боку Сергія Курченка та інших членів злочинної організації, безпосередньо пов’язаною з Федеральною службою безпеки Російської Федерації”, – додав Луценко.

Він стверджує, що слідство дійшло висновку, що Курченко фінансував Саакашвілі з метою “захоплення державної влади в Україні та сприяння членам злочинної організованого угруповання у зупиненні їхнього кримінального переслідування та відновлення контролю над активами, які вони придбали у свій час в кримінальний спосіб”.

Як повідомлялося, працівники Генпрокуратури та Служби безпеки у вівторок вранці провели обшук у помешканні Саакашвілі по вулиці Костьольній в Києві. Після обшуку Саакашвілі затримали і намагаються вивезти в мікроавтобусі. Водночас прихильники політика оточили мікроавтобус і перешкоджали його проїзду.

Пізніше на сайті СБУ з’явилося повідомлення, що  Саакашвілі  затримали у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 ККУ (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

 

Генпрокурор: Статус Саакашвілі – втікач з-під варти

Екс-голова Одеської ОДА Михеїл Саакашвілі наразі має статус втікача з-під варти.

Про це генеральний прокурор Юрій Луценко заявив у вівторок у Верховній Раді, відповідаючи на запитання народного депутата Олексія Гончаренка.

“Статус Саакашвілі — це є людина, яка втекла з-під варти, і це ставить можливість… завтра або в наступні дні після оголошення підозри запропонувати йому домашній арешт. Ми будемо над цим міцно думати”, – сказав  Луценко – Укрінформ.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники Саакашвілі перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми пішов до Верховної Ради.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

Саакашвілі під Радою вимагає відставки Луценка і Грицака

Колишній голова Одеської ОДА та лідер “Руху нових сил” Міхеїл Саакашвілі вимагає відставки генерального прокурора Юрія Луценка та голови Служби безпеки України Василя Грицака.

Про це він заявив зі сцени біля Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вимагаємо відставки зрадника Луценка та звільнення керівництва СБУ, яке виконувало ці злочинні накази”, – сказав Саакашвілі. Він також вимагає ухвалення закону про імпічмент президенту.

Народний депутат Юрій Дерев’янко додав, що у вівторок після звіту керівництва силових відомств у Раді активісти вимагатимуть відставки Луценка, а також 5 грудня “має бути вирішено питання щодо ухвалення законопроекту про імпічмент”.

Прихильники Саакашвілі, яких на площі Конституції перебуває кілька тисяч, підтримали ці вимоги, скандуючи: “Відставка”.

Саакашвілі також заявив, що наполягає на мирному врегулюванні ситуації.

Правопорядок біля будівлі Верховної Ради забезпечують більше тисячі поліцейських і бійців Нацгвардії.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники Саакашвілі перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми подався до Верховної Ради.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій  Саакашвілі  здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

ГПУ оголосила Саакашвілі у розшук

Генеральна прокуратура України доручила Національній поліції розшукати та затримати екс-голову Одеської ОДА, лідера партії “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Генеральна прокуратура України підготувала та передала до голови Національної поліції України Сергія Князєва постанову про оголошення в розшук Міхеїла Саакашвілі, який втік з-під варти під час транспортування його на допит в СБУ”, – написав він.

Розшук екс-голови Одеської ОДА, лідера партії “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі доручено Національній поліції та Службі безпеки України.

“Національна поліція України підтверджує, що слідчий Генеральної прокуратури України виніс постанову про оголошення в розшук підозрюваної особи – громадянина Саакашвілі Міхеїла Ніколозовича. Здійснення розшуку доручено Національній поліції та Службі безпеки України”, – інформує  прес-служба НПУ.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники Саакашвілі заблокували мікроавтобус із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми пішов до Верховної Ради, де організував мітинг.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

Луценко закликав  Саакашвілі  з’явитися у середу з 9 години ранку до слідчого СБУ для отримання підозри.

 

БПП може виключити з фракції депутатів-“визволителів” Саакашвілі

Глава фракції “Блок Петра Порошенка” Артур Герасимов допускає виключення із фракції народних депутатів, які фігурували у заяві генпрокурора Юрія Луценка про можливу причетність до втечі Міхеїла Саакашвілі з-під варти.

Про це Герасимов сказав журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо вони визнають свою помилку, ми готові визнавати і далі, що вони є членами нашої фракції. Якщо вони цієї помилки не визнають, то я обов’язково зберу фракцію вже на цьому тижні і ми будемо радитися з колегами і приймати відповідне рішення”, – підкреслив голова фракції.

Разом із тим, він зазначив, що у депутатів є право на помилку через непоінформованість із справжньою діяльністю  Саакашвілі.

“Ми визнаємо право на помилку, тому я щиро звертаюся до тих народних депутатів, які сьогодні згадувалися, можливо вони помилилися, можливо вони не знали, хто такий Саакашвілі, і можливо вони отримували гроші Курченка і не знали, що це гроші Курченка-Януковича. Ну, всяке буває, ви знаєте”, – наголосив Герасимов.

Як повідомлялося, генеральний прокурор Юрій Луценко у вівторок повідомив, що правоохоронні органи перевірять можливу причетність народних депутатів, зокрема Мустафи Найєма, Сергія Лещенка, Світлани Заліщук, Юрія Дерев’янка до втечі Саакашвілі з-під варти.

 

Справа Саакашвілі: ГПУ заявляє про наявність неоприлюднених доказів

Генеральна прокуратура показала ще не всі докази у справі екс-губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі, але готова оприлюднити більше у разі потреби.

Про це в ефірі  Громадського радіо  заявив речник ГПУ Андрій Лисенко – Укрінформ.

“Ті купюри, які фігурували у цій відеозйомці, переписані ще до того, як їх передавали. Це однин із доказів. Є письмові докази тих, хто доставляв ці гроші і передавав. Плюс, відео зйомка. Плюс ще докази, які не оприлюднені. Вони є. У разі необхідності вони будуть надані суду. Після цього суд прийматиме рішення щодо винесення вироку тим особам, які намагались здійснити спробу повалення державної влади в Україні”, – зазначив він.

Крім того, Лисенко підкреслив, що Саакашвілі не вручали підозру, а лише ознайомили з постановою про затримання.

Також, за словами речника ГПУ, постанову про затримання Саакашвілі отримував у присутності його особистого адвоката.

Нагадаємо, сьогодні у центрі Києва сталися сутички між правоохоронцями та прибічниками Міхеїла Саакашвілі, якого зранку затримала СБУ. Лідера «Руху нових сил» мали відвезти на допит, але мітингувальники заблокували рух автобусу, в якому він перебував.

Пізніше учасники акції на підтримку Саакашвілі виламали двері автобусу, що дало Саакашвілі змогу вийти з нього.

Зазначимо, що Саакашвілі підозрюють у сприянні учасникам злочинних організацій.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що лідер «Руху нових сил» отримав від олігарха-утікача Сергія Курченка 500 тисяч доларів на свою діяльність, зокрема протести в Україні, в обмін Саакашвілі мав посприяти бізнес-інтересам Курченка.

 

“Ні” проросійським ЗМІ: Луценко анонсував закриття “забруднювачів” мізків

Генеральний прокурор Юрій Луценко сподівається на припинення діяльності в Україні проросійських засобів масової інформації.

Про це він заявив у Верховній Раді у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я дуже сподіваюся, що до Нового року подарунком для всіх чесних українців буде припинення функціонування проросійських засобів масової інформації, які засмічують наші вулиці та мізки окремих довірливих українців. Ми уже пройшли відповідну процедуру і чекаємо вступу в законну силу такого рішення”, – сказав Луценко.

Перед цим він висловив занепокоєння політичною активністю іноземців і росіян в Україні через ЗМІ.

“Мене також турбує політична активність негромадян України, навіть громадян Росії, які відверто проводять політичну агітацію на телебаченні і радіо, інших засобах масової інформації України. В свій час ви побачите і зв’язки коштів Курченка, які були передані на акцію протесту із “мураєвським телеканалом””, – заявив генпрокурор.

Луценку поставили питання, чому негромадяни України проводять політичну діяльність в Україні, попри заборону в Конституції, на що генпрокурор відповів, що зараз у  ГПУ  відсутні повноваження здійснювати загальний нагляд за дотриманням законів.

“Верховна Рада забрала у Генеральної прокуратури радянський рудимент загального нагляду, за яким я міг би вимагати від інших відомств дотримання тих чи інших законів. Ця практика визнана неєвропейською і скасована у законі про прокуратуру. Я більше не маю можливості писати приписи, обов’язкові для виконання”, – підкреслив Луценко.

Як повідомлялося, 3 грудня активісти заблокували телеканал NewsOne мішками з піском і колючим дротом, протестуючи проти проросійської, за їхніми словами, політики каналу. Вони вимагають від народного депутата Євгена Мураєва, який є власником телеканалу, вибачитися за те, що назвав Революцію гідності “державним переворотом”.

Комітети Верховної Ради з питань культури і духовності, а також з питань свободи слова та інформації ініціюють проведення парламентських слухань щодо інформаційної безпеки у зв’язку з ситуацією з телеканалом «NewsOne».

 

ЄС і НАТО домовилися про поглиблення партнерства у протидії гібридним загрозам

Європейський Союз і НАТО визначили нові заходи щодо подальшого співробітництва – Укрінформ.

Таке рішення затвердили міністри закордонних справ країн-членів Альянсу і Рада ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

Зокрема, у частині протидії гібридним загрозам йдеться про поглиблення співпраці у сфері стратегічних комунікацій, кібербезпеки, включаючи обмін інформацією, спільне посилення стійкості до загроз та проведення спільних навчань.

Також серед пріоритетів для ЄС і  НАТО  визначені боротьба з тероризмом та взаємодія у проведенні військово-морських операцій із протидії нелегальній міграції.

 

НАБУ нарахувало лише 18 корупціонерів, які отримали вирок суду

Національне антикорупційне бюро заявило, що за два роки роботи суди винесли вироки лише проти 18 осіб.

Про це повідомляється на сторінці НАБУ в  Facebook – Укрінформ.

“4 грудня 2015 року детективи  НАБУ  внесли до ЄРДР перші відомості про кримінальні правопорушення стосовно топ-посадовців. За два роки в роботі бюро близько 500 справ, майже три сотні підозрюваних та сотня обвинувальних актів, переданих до суду. Однак суди не квапляться із розглядом справ – наразі винесено вироки стосовно лише 18 осіб”, – йдеться у повідомленні.

Як наголосили у НАБУ, таке зволікання грає на руку корупціонерам.

“Крім того, відсутність судових вироків не дозволяє стягнути на користь держави кошти, арештовані в рамках розслідувань бюро, і компенсувати завдані збитки”, – додали в НАБУ, наголосивши, що проблему із затягуванням судових розглядів можна вирішити створенням Вищого антикорупційного суду.

 

Командування РФ наказало бойовикам терористичних угрупувань обстріляти Первомайськ – розвідка

Російське окупаційне командування продовжує заходи, спрямовані на дискредитацію сил АТО та загострення ситуації на окупованій території Донбасу.

Про це на брифінгу поінформував речник Міноборони з питань АТО Олександр Мотузяник, пославшись на дані головного управління розвідки МОУ.

“До однієї з частин 2 АК російсько-окупаційних військ доведено розпорядження здійснити провокаційний мінометний обстріл житлового району в Первомайську, щоб звинуватити сили АТО і посилити антиукраїнські настрої серед місцевого населення”, – зазначив речник.

За його словами, з цією метою  бойовики  приховано облаштували вогневі позиції мінометної батареї на території однієї із шахт поблизу цього населеного пункту.

 

Шлях до “потепління” відносин Заходу і Росії пролягає через Київ – Расмуссен

Місія ООН на Донбасі повинна мати широкий мандат, бути численною і поширюватися на всю непідконтрольну Україні територію, лише погодившись з такими умовами, Росія може розраховувати на поліпшення відносин із Заходом.

Із таким твердженням виступив колишній генеральний секретар НАТО, глава фонду Rasmussen Global Андерс Фог Расмуссен у вівторок на берлінському форумі із зовнішньої політики, організованому німецьким Фондом Кербера, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми повинні робити, що можливо, для поліпшення відносин з Росією… Але шлях до їх нормалізації проходить через Київ. Ви повинні змінити вашу поведінку… Поки ви продовжуватимете дестабілізувати ситуацію, ми не зможемо нормалізувати відносини”, – звернувся Расмуссен до сенаторова Ради Федерації Костянтина Косачова, який сидів поруч.

Колишній генсек Альянсу не вважає конфлікт “замороженим”. І він переконаний, що миру на Донбасі можна було б досягти, але за певних умов. До таких відноситься розміщення у регіоні миротворців ООН. При цьому він підкреслив, що місія ця повинна мати “потужний мандат”, нараховувати до 10 тисяч миротворців, працювати на всій території аж до контролю українсько-російського кордону, захищати людей та інфраструктуру. “Ми могли б досягти миру в такому разі”, – сказав він.

Расмуссен вважає, що виконання Мінських угод потребуватиме й розміщення миротворців.

Російський сенатор зі свого боку заявив, що ідея місії ООН має бути прийнятною для всіх сторін, проте так звані республіки не згодні на такі умови. При цьому Косачов під гучний сміх залу заявив, що Москва “не в змозі диктувати” керівникам “самопроголошених республік”, але визнав, що РФ має “певний вплив” на них.

 

Могила більшовика Руднєва у Харкові виявилася фейком

Могила учасника Громадянської війни Миколи  Руднєва, розташована на площі його ж імені в Харкові, виявилася комуністичним фейком.

Про це в  Facebook  написав директор Департаменту з питань інформації і зв’язків з громадськістю в Харківській міськраді Юрій Сидоренко – Укрінформ.

“Могила Руднєва виявилася черговим комуністичним фейком. Під час шурфування місця, де нібито похований Руднєв, окрім сміття під могильною плитою нічого не знайшли. Тепер буде складено відповідний акт, на підставі якого  Мінкультури  має змінити статус цього “поховання”. Плита на цьому місці не залишиться однозначно. Що з нею робити – поки що питання, яке, я впевнений, буде вирішено найближчим часом”, – уточнив Сидоренко.

Микола Руднєв – революціонер, більшовик, командир харківської Червоної гвардії у 1917-1918 рр. Під керівництвом Руднєва у Харкові військові роззброїли війська УНР і зайняли найважливіші об’єкти міста. C лютого 1918 – заступник наркома у військових справах Донецько-Криворізької республіки із столицею в Харкові, з липня 1918 року – начальник штабу Царицинського фронту. Під час боїв під Царицином був смертельно поранений. Похований спочатку в Царицині, а потім у 1919 році “на прохання трудящих” перепохований на Михайлівській площі в Харкові, яка отримала  його ім’я. Тут же стояв і пам’ятник Руднєву, який у 2015 році активісти звалили з постаменту.

Як повідомляв раніше Укрінформ, у 2015 році в рамках декомунізації площу Руднєва перейменували на площу Героїв Небесної сотні. Тоді ж знесли пам’ятник Руднєву. Наприкінці листопада на засіданні міської топонімічної комісії прийняли рішення про те, що перепоховає на одному з міських кладовищ останків більшовика. Перепоховання залишили на зиму, що доцільно з санітарних норм.

 

Ердоган пригрозив розірвати дипвідносини з Ізраїлем через Єрусалим

Визнання Єрусалима столицею Ізраїлю призведе до розірвання дипломатичних зв’язків цієї країни з Туреччиною, оскільки це та межа, яка є для мусульман визначальною.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, повідомляє  Sabah – Укрінформ.

«Питання Єрусалима є «червоною лінією» для мусульман, і якщо такий крок буде зроблено, … це призведе до розірвання наших дипломатичних відносин з Ізраїлем», – сказав Ердоган.

Він також вказав на те, що у разі визнання  Єрусалима  столицею Ізраїлю Туреччина буде ініціювати термінове зібрання Організації Ісламського співробітництва у Стамбулі.

Як відомо, раніше своє стурбування можливим визнанням Сполученими Штатами Америки Єрусалима столицею Ізраїлю висловив президент Франції Емануель Макрон.

Кілька днів тому палестинці застерегли США від визнання Єрусалима столицею Ізраїлю, вказавши, що це означатиме «повне руйнування мирного процесу».

 

Іспанія відкликала ордер на арешт Пучдемона

Верховний суд Іспанії заявив у вівторок, що відкликав міжнародний ордер на арешт колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона та чотирьох екс-міністрів каталонського уряду.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Верховний суд Іспанії заявив у вівторок, що відкликав міжнародний ордер на арешт для колишнього лідера  Каталонії  Карлеса Пучдемона та чотирьох членів його уряду, наголосивши, що політики проявили готовність повернутися до Іспанії”, – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що суд в Іспанії видав міжнародний європейський ордер на арешт відстороненого Мадридом глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона та чотирьох його союзників, які також виїхали до Бельгії.

Заарештованих політиків звинувачують у заколоті, підривній діяльності і розтраті державних коштів.

 

Прем’єр Іспанії очікує наступної серії переговорів щодо Brexit найближчим часом

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой очікує, що Велика Британія та ЄС незабаром перейдуть до наступного етапу переговорів щодо Brexit, незважаючи на проблеми прем’єр-міністра Терези Мей із політичною підтримкою вдома.

Про це він сказав у вівторок під час зустрічі з британським прем’єр-міністром у Лондоні, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Я абсолютно впевнений, що ми якнайшвидше почнемо другу фазу переговорів щодо Brexit”, – наголосив Рахой.

Як повідомлялося, напередодні голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер за підсумками переговорів із прем’єр-міністром  Британії  Терезою Мей, які відбулись у понеділок, 4 грудня, в Брюсселі, заявив, що Європейському Союзу та Британії не вдалось досягнути прориву у переговорах щодо виходу королівства зі складу ЄС.

 

Головою Касаційного госпсуду у складі ВСУ обрали Богдана Львова

Головою Касаційного господарського суду у складі Верховного суду України обрано Богдана Львова.

Відповідне рішення ухвалено у вівторок під час зборів суддів, повідомила у коментарі Укрінформу керівник прес-служби ВСУ Катерина Вороненко.

“Касаційний господарський суд у складі Верховного cуду очолив Богдан Львов”, – зазначила вона.

Пленум Верховного суду 30 листопада обрав Львова заступником голови ВСУ Валентини Данішевської. До перемоги на конкурсі до оновленого ВСУ Львов очолював Вищий господарський суд.

Богдан Львов народився 28 вересня 1967 року у Запоріжжі. У 1989 році закінчив військово-юридичний факультет Червонопрапорного військового інституту Міністерства оборони; у 2006 році – Інститут інтелектуальної власності та права.

Із 1989 по 1992 рр. був начальником канцелярії Військового трибуналу Київського військового округу; у 1992-1998 рр. – суддею Військового суду Київського гарнізону; протягом 1998-2001 рр. – суддею Військового суду Центрального регіону України; у 2001-2004 рр. – суддею Київського апеляційного господарського суду.

У липні 2004 року став суддею Вищого господарського суду, з 15 квітня 2014 – його головою.

 

Євросоюз оновив список офшорів

Євросоюз оприлюднив оновлений список 17 країн та територій, законодавства яких дозволяють ухилятися іноземцям від сплати податків.

Відповідне рішення ухвалила Рада ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Метою є забезпечення належного урядування на світовому рівні для максимізації зусиль із запобігання оборудок й ухилення від оподаткування», – заявили в  ЄС.

Йдеться про країни та території, де податкові юрисдикції не співпрацюють з ЄС у питанні оподаткування.

Це, зокрема, 17 країн та територій: Американське Самоа, Бахрейн, Барбадос, Гренада, Гуам, Республіка Корея, Макао, Маршалові острови, Монголія, Намібія, Палау, Панама, Сент-Люсія, Самоа, Тринідад і Тобаго, а також Туніс, Об’єднані Арабські Емірати.

 

На Житомирщині тисячолітній колодязь хочуть зробити туристичним об’єктом

В Олевську на Житомирщині планують розчистити та обладнати для туристів тисячолітній колодязь, який цього літа розкопали археологи.

Про це з посиланням на голову Олевської громади Олега Омельчука  повідомляє  прес-служба Житомирської ОДА – Укрінформ.

“На наступний рік розкопки колодязя продовжаться. Ми плануємо побудувати оглядову площадку, щоб усі бажаючі могли побачити цей об’єкт. Зараз звозимо матеріал, щоб укріпити верхній зовнішній шар ґрунту. Спеціалісти будуть намагатися відновити споруду, використовуючи стародавні технології зведення, щоб можна було кожному спробувати джерельної води з тисячолітнього колодязя”, – зазначив Омельчук.

В ОДА інформують, що житомирська археологічна експедиція, яка проводила розкопки древлянського колодязя Х століття, дійшла до глибини 9 м. За словами фахівців, можливе заглиблення ще на 3 м. Верхній діаметр розкопки становить 10 м. Колодязь складається з унікального триконтурного зрубу. Всередині археологи виявили велику кількість знахідок, що датуються VІІІ-ІХ ст.

За словами Омельчука, зараз інститут археології проводить дослідження цих знахідок. Має відбутися експертиза, яка визначить точну дату заснування міста.

“Як показують знахідки, у VIIІ столітті тут вже знаходилося не просто поселення, а велика територіальна структура”, – розповів очільник громади.

 

Навальний виступив на підтримку адвоката Фейгіна

Напередодні розгляду в Адвокатській палаті Москви скарги на захисника українського журналіста Романа Сущенка Марка Фейгіна російський опозиціонер Олексій Навальний виступив на підтримку адвоката – Укрінформ.

“Сьогодні ввечері можуть позбавити адвокатського статусу Марка Фейгіна. Це буде, безумовно, політичне рішення Кремля, якому Фейгін сильно попсував кров своїми процесами. Рішення шкідливе і спрямоване проти всіх нас. Ми і так спостерігаємо явну тенденцію на побиття російської адвокатури з тим, щоб зробити її абсолютно сервільною. Сподіваюся, адвокатське співтовариство відмовиться виконувати примхи Путіна і позбавляти Марка статусу”, – написав Навальний у  Twitter.

Оскільки політик пише, що адвокатського статусу Фейгіна можуть позбавити “сьогодні ввечері”, Укрінформ звернувся за коментарем до самого адвоката: “Головне те, що Олексій Навальний чітко позначив позицію – це політичне переслідування, а не приватна історія. Раніше, нагадаю, на мою підтримку висловився Форум вільної Росії. А з приводу дати – так, деяка неточність. Подія, про яку він говорить, пройде завтра. Кваліфікаційна комісія Адвокатської палати Москви проведе розгляд у рамках порушеного дисциплінарного провадження подання Міністерства юстиції РФ за заявою Шарія А.”.

Раніше  Фейгін заявляв, що скарга прокремлівського блогера Анатолія Шарія була прийнята на порушення наявних правил у результаті політичного тиску “згори”.

У понеділок IV Форум вільної Росії, що пройшов у Вільнюсі, також прийняв звернення на підтримку адвоката Фейгіна.

 

“Блакитні шоломи” на Донбасі можуть стати першим кроком до сталого миру – Габріель

Розміщення на Донбасі місії ООН, яка буде погоджена усіма сторонами, могло б стати першим кроком до подолання кризи на сході України.

Про це заявив глава МЗС ФРН Зігмар Габріель, виступаючи у вівторок на берлінському форумі із зовнішньої політики, організованому німецьким Фондом Кербера, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Великим кроком вперед було б, якби ми змогли знайти порозуміння щодо місії “блакитних шоломів” ООН для сходу України з тим, щоб забезпечити постійне перемир’я і відведення озброєнь”, – сказав  Габріель.

При цьому він нагадав, що є “дуже різні” уявлення у Росії та інших сторін, про те, як ця місія буде формуватися. Німецький міністр вважає, що для Росії також зрозуміло, що повне і стабільне припинення вогню на сході України може стати першим кроком у напрямку зняття європейських санкцій.

Габріель також заявив, що Берлін має чіткіше визначити свою політику щодо Москви, яка анексією Криму і діями на сході України серйозно поставила під питання міжнародний порядок. Водночас, він нагадав, що Росія залишається впливовим сусідом, разом із яким треба вибудовувати стабільність на континенті.

“У нас повинні бути чіткі позиції і принципи, коли мова заходить про порушення світового порядку і це включає готовність до конкретних заходів, таких як санкції. Але роль Німеччини – зберігати канали для діалогу, в тому числі і у важкі часи”, – вважає німецький дипломат. Питання в тому, як змусити Росію повернутися до порядку, , що базується на праві, додав глава МЗС Німеччини.

 

Газогін до Авдіївки обійдеться державі у 5 разів дешевше, ніж за проектом – Жебрівський

В Авдіївці будівництво газогону, який роблять в обхід окупованої території, обійдеться державі максимум в 12 млн грн, що майже в 5 разів дешевше проектної вартості.

Про це у вівторок на своїй сторінці  у Facebook  повідомив голова Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павло Жебрівський – Укрінформ.

«Проект на газогін в Авдіївку мав обійтися в 57 млн гривень. Ми знайшли трубу на 17 млн грн дешевшу, ніж передбачалося по проекту, крім того, залучили співфінансування на 28,5 млн грн із Авдіївського коксохіму. Фактично для держави, для обласного бюджету газогін завдовжки 14,6 км разом із газорозподільчою станцією, разом з проколами обійдеться в 11,5 – 12 млн гривень», – написав очільник області.

За словами Жебрівського, роботи з будівництва газогону «Очеретине-Авдіївка» ведуться за графіком. Траншея готова по усій довжині, спаяли вже 11 км труби з 14,6 необхідних. Тривають роботи на газорозподільчій станції та випробування спаяних труб – дві ділянки по 800 метрів вже добу стоять під тиском.

 

Канада має зосередитися на потребах кримських татар – парламентський звіт

Канада має зосередити програми своєї допомоги Україні на потребах вимушених переселенців та кримських татар.

Про це йдеться у підготовленому постійним комітетом із закордонних справ та міжнародного розвитку парламенту Канади звіті «Посилення позиції Канади у Східній Європі та Центральній Азії», який є у розпорядженні Укрінформу.

«Уряд Канади повинен і надалі упевнюватися, що канадська міжнародна допомога Україні йде на користь найбільш уразливим верствам населення, особливо корінним кримським татарам й тим, хто був вимушений переселятися через збройний конфлікт у східній Україні та незаконну анексію Криму», – рекомендується у документі.

Канадські депутати також наголосили на важливості допомоги Україні та іншим державам регіону у боротьбі із корупцією. «Уряд Канади має спільно із канадською бізнес-спільнотою передавати чиновникам, громадянському суспільству й підприємцям усіх країн, які зазнали негативного впливу радянської окупації та контролю, кращі підходи до боротьби із корупцією як у державній, так і приватній сферах», – наголошують народні обранці.

Іншими аспектами, на яких має зосереджуватися міжнародна підтримка Канади у регіоні, має стати укріплення демократичних цінностей, хорошого урядування, представницької демократії, верховенства права та інклюзивності.

Зазначимо, що звіт було підготовлено за результатами відрядження членів комітету до Польщі, Латвії, України та Казахстану на початку цього року, а також їхніх особистих зустрічей із різними експертами в Оттаві. Запропоновані у комітетських звітах рекомендації не є обов’язковими до виконання, однак зазвичай уряд відображає їх у своїх рішеннях.

 

Лутковська хоче відвідати українських політв’язнів у РФ

Уповноважений Верховної Радиз прав людини Валерія Лутковська звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з ініціативою організувати спільний візит для особистої зустрічі з українськими політв’язнями у РФ – Укрінформ.

Про це Лутковська заявила під час міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми захисту прав людини на євразійському просторі: обмін найкращими практиками омбудсманів», що проходить сьогодні у Москві, повідомляє  прес-служба омбудсмена

«Я звернулась до Тетяни Миколаївни з ініціативою організувати спільний візит для особистої зустрічі з Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком, Романом Сущенком, Миколою Карпюком, Станіславом Клихом, Павлом Грибом та іншими громадянами України, які перебувають в місцях несвободи на території Російської Федерації. Мені дуже важливо знати, в яких умовах вони знаходяться. Зі свого боку, я готова здійснити спільний візит у пенітенціарні установи України з метою моніторингу дотримання прав громадян РФ, які перебувають в них. Поки що, на жаль, я не отримала відповіді на свої листи», – зазначила  Лутковська.

Як відомо, Лутковська неодноразово зверталася до російської колеги з приводу захисту прав українських громадян, які утримуються в місцях несвободи РФ. Ці звернення стосувалися, в тому числі, дотримання прав Романа Сущенка, з’ясування загального стану здоров’я Павла Гриба, місцезнаходження Станіслава Клиха, причин його госпіталізації, а також стану його здоров’я тощо.

Раніше Лутковська висловлювала готовність продовжувати практику спільних моніторингових візитів, як це відбулося наприкінці грудня минулого року, коли омбудсмани України і РФ спочатку відвідали Сімферопольський СІЗО, а потім Миколаївський.

Втім, за словами Лутковської, Москалькова не відповідає на пропозиції проведення спільних моніторингових візитів.

 

Державну спецслужбу транспорту передали до Міноборони

Верховна Рада ухвалила зміни до закону “Про Державну спеціальну службу транспорту” і передала цю Держслужбу в підпорядкування Міністерству оборони.

За прийняття в цілому відповідного законопроекту № 7242 “Про внесення змін до Закону України “Про Державну спеціальну службу транспорту” щодо статусу Державної спеціальної служби транспорту” проголосувало 232 депутати при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, законом змінюється правовий статус та підпорядкування Державної спеціальної служби транспорту – Держспецтранспорт стає спеціалізованим військовим формуванням, що входить до системи Міністерства оборони України.

За нині чинним законодавством Державна спеціальна служба  транспорту  є спеціалізованим державним органом транспорту у системі Міністерства інфраструктури.

Парламент також уточнив структуру Держспецтранспорту, правові засади її діяльності, порядок визначення граничної чисельності особового складу органу управління Державною спеціальною службою транспорту, порядок призначення керівника зазначеного органу управління та його заступників, а також порядок визначення місць розташування на території України всіх структурних підрозділів Державної спеціальної служби транспорту.

Передбачено, що загальна чисельність Державної спеціальної служби транспорту становитиме 5000 осіб, у тому числі 4600 військовослужбовців.

Законопроект був розроблений на виконання пункту 6 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 вересня 2017 року “Про пропозиції до проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України”, уведеного в дію указом Президента України від 15 вересня.

Очікується, що ухвалення цього законопроекту забезпечить демілітаризацію Міністерства інфраструктури України коштом включення ДССТ до системи Міноборони. «Це дасть змогу оптимізувати складові сектору безпеки і оборони України, підвищити ефективність їх застосування в кризових ситуаціях та забезпечити раціональне використання бюджетних коштів, передбачених для забезпечення обороноздатності держави», – наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

 

НБУ зареєстрував банківську групу колишнього зятя Черновецького

Національний банк України зареєстрував банківську групу “Асвіо Банку”.

Про це  повідомляє  прес-служба  НБУ – Укрінформ.

У банківську групу увійшли ПАТ “Асвіо Банк”, АТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Анест пропертіз” та АТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Анест девелопмент”.

Рішення про реєстрацію було ухвалене 1 грудня 2017 року.

Контролерами групи є В’ячеслав і Олександр Супруненки.

В’ячеслав Супруненко був одружений з дочкою Леоніда Черновецького Христиною, розлучений з 2011 року.

“Асвіо Банк” (раніше – банк Приватінвест) засновано у 1991 році. В’ячеслав Супруненко володіє 60,8% акцій “Асвіо Банку”. Його брат – депутат Верховної Ради Олександр Супруненко, володіє 28,9% акцій. Третій великий акціонер банку – Роман Ярошенко володіє 6,5% акцій.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2017 року за розміром загальних активів (974 млн грн) “Асвіо Банк” посідав 56-е місце серед 93 банків, що діяли на той час в країні,  повідомляє  “Новое время”.

 

ЄС і США скоординували позиції з питань міжнародної безпеки, включаючи Україну

Євросоюз і Сполучені Штати обговорили питання щодо вирішення міжнародних глобальних конфліктів, включаючи відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Про це йшлося під час зустрічі високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріки Могеріні та державного секретаря США Рекса Тіллерсона у вівторок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я очікую, що й інші питання будуть вирішені, які включені до нашого співробітництва, включаючи ситуацію на Корейському півострові, нашу співпрацю з підтримки миру, стабільності та територіальної цілісності України”, – заявила Могеріні.

У свою чергу, держсекретар США привітав рішучу позицію ЄС щодо продовження політичного і економічного тиску на КНДР в умовах продовження Пхеньяном ракетно-ядерних випробувань.

Зустріч пройшла у рамках неформального засідання міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, на яку був запрошений держсекретар США.

Сьогодні Могеріні і Тіллерсон також беруть участь у засіданні глав МЗС країн  НАТО

 

Фільм про Василя Сліпака покажуть у понад 20 містах США

Покази документальної стрічки “Міф”, присвяченої пам’яті світової зірки – соліста Паризької опери Василя Сліпака, відбудуться у більш, ніж 20 містах США.

Про це повідомляється на  Facebook-сторінці  заходу – Укрінформ.

“В рамках промо-туру знімальна група відвідає понад 20 міст США та зустрінеться з глядачами”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, 23 грудня о 19:00 відбудеться перегляд цього фільму у Церкві св. Йосифа в Чикаго за адресою: 5000 N Cumberland Ave, Chicago, IL.

Показ стрічки пройде мовою оригіналу з англійськими субтитрами.

Вхід за доброчинними внесками, які потім використають на промоуцію фільму в Україні та світі.

Нагадаємо, “Міф” – фільм авторів стрічки “Добровольці Божої Чоти” (“The Ukrainians”) Леоніда Кантера та Івана Яснія – розповідає історію життя та загибелі Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом.

У стрічці поєднано документальні кадри та анімацію, яку створив український карикатурист Журавель Юрій. Музику для фільму написали одні з кращих композиторів сучасності, серед яких Євген Гальперін, що писав музику для Люка Бессона і був близьким другом Василя; Роман Григорів та Ілля Разумейко (формація NOVA OPERA) та Едуард “Діля” Приступа.

Як повідомляв Укрінформ, львів’янин Василь Сліпак був солістом Паризької опери. Із початком війни на Донбасі повернувся на Батьківщину, із фронтовим позивним “Міф” воював у складі 7-го батальйону добровольчого українського корпусу.

Загинув Василь від кулі снайпера поблизу населеного пункту Луганське Донецької області 29 червня 2016 року. Президент Петро Порошенко посмертно відзначив воїна орденом “За мужність” І ступеня та присвоїв йому звання Герой України.

 

Філарет: Євросоюз не побудує нам нової України

Україна хоче увійти до Європейського Союзу, але це не є нашою самоціллю, оскільки будувати нову державу українцям треба самим.

Про це заявив у виступі на національному форумі «Трансформація України» предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми всі хочемо увійти в європейську сім’ю держав, але не для того, щоб Європа навчила нас, як треба будувати державу. Ніхто за нас нічого не зробить. Ми, українці, повинні самі, але з їх допомогою, створити таку систему, яка давала б Україні можливість увійти в  Європейський Союз»,- сказав Філарет.

Водночас він зауважив що членство в ЄС не є нашою самоціллю.

«Ми хочемо увійти туди, щоб узяти від нього все краще – свободу, демократію, добробут людей. Але створити таку державу повинні ми самі»,- підкреслив предстоятель УПЦ КП.

 

Філарет про діалог з Московським патріархатом: об’єднання, а не входження

Українська православна церква Київського патріархату готова до діалогу про об’єднання з Українською православною церквою Московського патріархату, а не про входження до неї.

Про це у коментарі Укрінформу 5 грудня заявив предстоятель УПЦ КП Філарет – Укрінформ.

“Ми готові розмовляти про об’єднання нашої церкви з Московським патріархатом, а вони говорять про якесь входження до УПЦ МП. Ніякого входження не буде, можливе тільки об’єднання”, –  сказав Філарет.

Коментуючи перспективи діалогу двох конфесій щодо їх зближення, предстоятель УПЦ КП зазначив, що це залежить від іншої сторони. “Ми за діалог, але наша позиція відома – ми ніколи не станемо частиною Московського патріархату”, – наголосив Філарет.

Він також заявив, що не шкодує про те, що написав листа до патріарха Московського Кирила і єпископату Російської православної  церкви  попри те, що його зміст було витлумачено неправильно.

“Ні, не шкодую. Була простягнута рука дружби, але її відкинули”, – сказав предстоятель УПЦ КП.

Як повідомляв Укрінформ, заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП  протоієрей Микола Данилевич заявив 5 грудня, що Українська православна церква МП стримано ставиться до діалогу з Київським патріархатом, бо не мають ілюзій.

16 листопада 2017 року глава УПЦ КП написав листа до патріарха Московського Кирила і єпископату Російської православної церкви із закликом ухвалити відповідні рішення, завдяки яким буде покладено край існуючому протистоянню.

30 листопада РПЦ повідомила, що патріарх Філарет письмово попросив вибачення за церковний розкол в Україні.

1 грудня предстоятель УПЦ КП заявив на прес-конференції, що не просив жодних вибачень за автокефалію, оскільки в незалежній державі має бути незалежна церква.

 

УПЦ МП стримано ставиться до діалогу з Філаретом – протоієрей Данилевич

Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків Української православної церкви протоієрей Микола Данилевич заявив, що вони стримано ставляться до перспективи діалогу з Київським патріархатом, про який йшлося у листі очільника УПЦ-КП Філарета.

Про це Данилевич сказав під час прес-конференції в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми будемо спокійно очікувати на відповідь тієї сторони, бо зараз м’яч на стороні поля Філарета, якщо вони підуть на діалог, на переговори, це було би позитивно. Ми стримано ставимося до самої перспективи цього діалогу, ми не маємо ніяких ілюзій, але все ж таки вважаємо, що розкол для церкви є гріхом і є проблемою. Якщо ми можемо зробити хоч щось, аби ця проблема була вирішена, маємо скористатися хоч найменшою можливістю”, – сказав Данилевич.

Як повідомляв Укрінформ, листа до патріарха Московського Кирила і єпископату Російської православної церкви глава УПЦ-КП написав 16 листопада 2017 року.

 

Рада розгляне кримінальну відповідальність за заперечення агресії РФ

Верховна Рада включила в порядок денний сесії законопроект, яким передбачається запровадження кримінальної відповідальності за публічне заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України.

Відповідне рішення було ухвалено з четвертої спроби, за нього проголосували 227 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Проектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 442-1 “Публічне заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України”, в якій передбачається кримінальна відповідальність за публічне заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України, а так само виготовлення і розповсюдження матеріалів з таким запереченням. Також пропонується надати право здійснювати досудове розслідування злочину, передбаченого статтею 442-1 Кримінального кодексу України, слідчим органам безпеки України.

Згідно із законопроектом, публічне заперечення факту воєнної агресії РФ, факту захоплення внаслідок збройної агресії Російської Федерації тимчасово окупованої території України в 2014 році, а також виготовлення та розповсюдження матеріалів із таким запереченням має каратися штрафом від трьох до десяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років. Ті самі дії, вчинені службовими особами або якщо вони вчинені повторно, – караються позбавленням волі на строк до п’яти років.

Серед авторів законопроекту, зокрема, перший заступник голови фракції “Народний фронт” Андрій Тетерук і член цієї ж фракції Антон Геращенко.

 

Санкції проти РФ: український дипломат сказав, яку роль відіграє Меркель

Українські дипломати активно працюють з партнерами в ЄС з питання чергового продовження санкцій проти РФ.

Про це сказав кореспондентові Укрінформу директор департаменту політики і комунікацій МЗС України Олексій Макєєв.

“Ми ведемо роботу з нашими європейськими партнерами, щоб санкції були продовжені. По тому, що ми чуємо звідусіль, немає жодних підстав їх скасовувати. І українські дипломати займаються цим дуже активно”, – запевнив Макєєв.

Він наголосив, що сьогодні всі погляди спрямовані на Берлін, всі дуже сподіваються на швидке створення нового уряду. “Це важливо, тому що від Німеччини і особисто від федерального канцлера  Ангели Меркель багато в чому залежить стримування російської агресії і підштовхування Росії до виконання нею її міжнародних зобов’язань, вимога звільнити території України”, – наголосив Макєєв, нагадавши, що саме Меркель може скеровувати переговорний процес як у “нормандському форматі”, так і об’єднувати усю світову спільноту навколо необхідності протидії Росії. Йдеться і про європейські санкції, і координацію з американськими партнерами. “Тому Німеччина – як ніколи важливий партнер для України”, – наголосив дипломат.

Макєєв, який взяв участь у форумі з зовнішньої політики, що відбувся у вівторок в Берліні, звернув увагу на те, що виступ представника Росії, сенатора Ради Федерації Костянтина Косачова, “не викликає у розумної, глибокої аудиторії нічого іншого як сміх, і цей сміх – свідчення того, що Росія бреше в промислових масштабах, і всі у світі це розуміють”. Але українському дипломату хотілося б, щоб “наші партнери не тільки сміялися, а й діяли”.

На його думку, єдина мова, яку розуміє Росія, – це мова сили. Тому необхідні санкції, посилення міжнародної ізоляції, посилення політичного тиску, щоб зупинити російську агресію, припинити порушення прав людини в Криму. І це те, що повинен робити весь світ у відповідь на злочинні дії Кремля, наголосив представник МЗС України.

Він висловив жаль з приводу того, як Захід реагує на агресію Росії – з точки зору України, цього недостатньо. “Тому що ті самі санкції повинні використовуватися як реальний інструмент, а не як данність, яка подовжується й подовжується…”, – резюмував співрозмовник агентства.

 

США допомогли Україні відстежити понад $3 мільярди, вкрадені Януковичем і Кº

Програми зовнішньої підтримки американського уряду, спрямовані на протидію корупції, допомогли Україні відстежити понад $3,24 млрд бюджетних коштів, викрадених попереднім урядом.

Про це йдеться в заяві Державного департаменту США, оприлюдненій у вівторок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Зовнішня підтримка США допомогла Україні вилучити близько $1,3 млрд готівкою, а також виявити понад $3,24 млрд з викрадених державних коштів”, – зазначається в документі.

При цьому підкреслюється, що професійні правоохоронці зі США надають допомогу Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) для розширення потенціалу боротьби з корупцією та відшкодування активів. Зокрема, як підкреслили в Держдепі, США надали допомогу по 333 кримінальних справах, 207 повідомленнях про підозру та доведення 108 корупційних справ до фіналу. “Діюча програма продовжить зміцнювати ці досягнення”, – підкреслюється в документі.

Сполучені Штати також надають фінансування через Інноваційний фонд фіскальної прозорості, який співпрацює з організаціями громадянського суспільства для збору, аналізу та публічного поширення інформації.

У США підкреслили, що докладають зусиль у боротьбі з корупцією не тільки на українському напрямі. “За даними Світового банку, корупційні уряди щороку викрадають понад $20 млрд. Це ті гроші, які мають йти на забезпечення сталого розвитку цих країн, таких важливих послуг, як утримання шкіл, лікарень та доріг”, – зауважили в Держдепі.

Замість того, щоб потрапляти в кишені корумпованих чиновників, “ці гроші повинні сприяти економіці й поліпшенню добробуту людей цих країн”, наголосили в зовнішньополітичному відомстві США.

 

Трамп попередив палестинців про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю

Попри ризики загострення ситуації навколо палестино-ізраїльського конфлікту президент США Дональд Трамп у вівторок заявив по телефону палестинському лідеру Махмуду Аббасу про намір США визнати Єрусалим ізраїльською столицею.

Про це повідомило у вівторок американське інформагентство  Reuters  із посиланням на джерело, обізнане в деталях телефонної розмови – Укрінформ.

“Президент  США  Дональд Трамп у вівторок мав розмову з палестинським лідером Махмудом Аббасом, повідомивши про те, що Сполучені Штати планують офіційно визнати Єрусалим столицею Ізраїлю”, – зазначається в повідомленні.

Про реакцію палестинської сторони не повідомляється, втім відомо, що раніше там виступали категорично проти цього. Палестинці прагнуть, щоб Східний Єрусалим був столицею їхньої держави, яка поки що залишається невизнаною остаточно світовою спільнотою.

Минулого тижня повідомлялося, що Трамп, скоріше за все, зробить оголошення по Єрусалиму в середу. Це рішення суперечитиме десяткам років американської політики в регіоні та здатне призвести до нового спалаху насильства на Близькому Сході.

Водночас, за повідомленням Reuters, радник Трампа та його зять Джаред Кушнер заявив, що президент поки не прийняв остаточного рішення.

 

У Вінниці до сторіччя УНР відкрили виставку документів урядовців Директорії

У Вінниці у вівторок в рамках виставки «Поділля в добу Української революції 1917-1920 рр.» архівісти презентували  документи урядовців Директорії.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив  головний спеціаліст відділу інформації Державного архіву Вінницької області Костянтин Завальнюк – Укрінформ.

«Ми підготували тематичну виставку «Поділля в добу Української революції 1917-1920 рр.» до 100-річчя УНР та Української революції. В експозиції, яка відкривається сьогодні, представлено  тематичну виставку документів, які охоплюють період з 1917 по 1921 роки. Серед них – копії перших універсалів українського парламенту –  Центральної Ради та оригінальні документи періоду Директорії за часів її перебування у Вінниці, зокрема, в грудні 1918 року», – повідомив Завальнюк.

За його словами, оригінали часів Директорії – це особові документи тогочасних урядовців, серед яких було чимало мешканців  Вінниці.

«При Директорії були створені відділи, які виконували функції міністерств. Наприклад, відділ освіти  тоді очолив викладач Вінницького вчительського інституту Юхим Щириця, якого згодом розстріляли чекісти. Під його призначенням стоїть підпис Володимира Винниченка», – розповів архівіст

Серед інших документів, що експонуються на виставці,  – особова справа відомого українського письменника і кооператора Дмитра Марковича. Він працював на Вінниччині в системі споживчої кооперації і в роки революції очолював «Подільський союз-банк»,  – так називалося об’єднання системи споживчої кооперації Поділля.

Також в експозиції представлені газети доби Української революції. Серед них виділяється орган Подільського товариства «Просвіта»  – газета «Шлях», «Республіканські вісті» – друкований орган Директорії, загальноукраїнське видання «Україна»  та подільська газета «Наш шлях»

 

В Австралії хочуть заборонити іноземцям фінансувати політичні партії

Уряд прем’єр-міністра Малкольма Тернбулла вніс на розгляд парламенту свої пропозиції щодо заборони іноземних інвестицій у політичне життя Австралії та обмеження впливу іноземних агентів на політичну ситуацію у країні.

Про не повідомляє  NEWS – Укрінформ.

“Іноземні держави роблять все більш безпрецедентні та витончені спроби впливати на політичний процес як в межах країни, так і поза нею”, – заявив прем’єр-міністр під час виступу у парламенті.

За його словами, відповідний пакет змін до законодавства зумовлений занепокоєнням розвідувальної спільноти через зростання впливу китайських урядових агенцій в  Австралії. Разом з тим прем’єр зазначив, що законодавчі новели не зосереджені лише на одній країні, посилаючись на інформацію про намагання Росії втрутитися у вибори у Сполучених Штатах.

Відповідно до нового законодавства, той, хто намагатиметься приховано впливати на політичне життя в Австралії від імені іноземного уряду, зазнаватиме кримінального переслідування.

Зміни, ініційовані урядом, передбачають формування реєстру прозорості агентів іноземного впливу, заборону іноземних пожертвувань австралійським політичним силам, а також вводять нове поняття “злочин незаконного іноземного впливу” та оновлюють зміст визначення зради та шпіонажу.

 

Проти депутата Парасюка відкрили справу за побиття поліцейського

У Маріуполі за фактом побиття поліцейського народним депутатом Володимиром Парасюком відкрито кримінальне провадження.

Про це у вівторок на своїй сторінці у  Facebook  повідомила керівник  відділу  комунікації Головного  управління Нацполіції в Донецькій області Наталя Шиман – Укрінформ

«4 грудня у Маріуполі по закінченню засідання Апеляційного  суду  Донецької області щодо зміни запобіжного заходу двом екс-добровольцям, підозрюваним в розбійному нападі, та оголошення рішення суддів народний депутат вдарив одного поліцейського та пошкодив техніку іншому», – написала Шиман, опублікував відповідне відео із зали суду.

Вона зазначила, що обидва правоохоронці знаходилися при виконанні службових обов’язків та здійснювали відеозйомку судового засідання з метою фіксації можливих порушень громадського порядку.

«Події за участі нардепа зафіксовані на відео. Співробітник поліції звернувся до лікарні, де йому було діагностовано струс головного мозку та забій», – констатувала Шаман.

Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Розпочато досудове розслідування.

 

На опозиційному форумі “Вільної Росії” обговорили санкційні списки

У литовській столиці завершив роботу черговий IV Форум “Вільної Росії” за участю відомих російських і закордонних опозиціонерів, правозахисників, активістів та експертів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з Вільнюса.

Другий і останній день Форуму відкрився панельною дискусією «Назвати злочинців поіменно. Про роботу зі складанню санкційного списку». Під час обговорення представленого варіанта списку в дискусії взяв участь Андрій Ілларіонов, який, як відомо, зараз консультує владу США при підготовці чергових списків санкцій проти кремлівського режиму. Організатори сказали, що подібна робота з визначення як принципів складання таких списків, так і їх конкретного наповнення, здійснюватиметься на постійній основі.

На другий дискусійній секції обговорили тему «Століття жовтневої катастрофи. Відмова від радянського правонаступництва». Темою останньої, третьої дискусійної панелі було «Чи можливе подолання імперського прокляття? Формування парламентської республіки в постпутінській Росії».

Нагадуємо, що наскрізною темою цьогорічного форуму є минув 100-річчя Жовтневої революції і майбутнє 100-річчя створення органів ЧК.Наступний V Форум “Вільної  Росії“, йімовірно, відбудеться у Вільнюсі в квітні 2018 року

 

ГПУ готує подання на депутата Бойка через історію з вишками

Генпрокуратура скоро направить до Верховної Ради подання на зняття з лідера “Опозиційного блоку” Юрія Бойка депутатської недоторканності в рамках кримінальної справи  про закупівлі так званих “вишок Бойка”.

Про це повідомив з трибуни парламенту генпрокурор Юрій Луценко, відповідаючи на запитання Бойка – Укрінформ.

“На друге ваше питання я відповідати не буду, тому що перебуваю з вами в конфлікті інтересів. Генпрокуратура знаходиться на завершальній стадії в етапі направлення до Верховної Ради матеріалів про зняття депутатської недоторканності у справі про закупівлю “вишок Бойка”, – сказав  Луценко.

Як повідомлялося, “Ireland & Overseas Acquisitions Limited” і “Milltown Corporate Services”, номінальними власниками яких є латвійці Стан Горін та Ерік Ванагельс, були засновниками фірми “Highway investment processing llp”, яка у 2011 році продала “Чорноморнафтогазу” першу так звану “вишку Бойко” за 400 млн доларів з дельтою у 150 млн доларів.

У 2014 році бурові установки та інше майно української державної компанії “Чорноморнафтогаз” було захоплено Росією під час анексії Криму. Після цього “Чорноморнафтогаз” за дев’ять місяців видобув 1,5 млрд кубометрів газу. І тепер планується збільшення видобутку газу з території України.

Головне слідче управління Генпрокуратури 1 квітня 2014 порушило кримінальну справу за фактом привласнення колишніми чиновниками Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також менеджментом НАК “Нафтогаз України” і “ДАТ “Чорноморнафтогаз” держмайна в особливо великих розмірах.

23 грудня 2015 року Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання ГПУ про арешт так званих “вишок Бойка” – бурових установок для видобутку нафти і газу на чорноморському шельфі.

 

Пенсіонери МВС “символічно” блокували трасу Харків-Сімферополь – вимагали більше грошей

У Запорізькій області пенсіонери МВС  блокували рух на трасі Харків-Сімферополь, вимагаючи підвищення пенсій.

Як повідомляє кореспондент Укрінформ, в акції взяли участь близько 200 ветеранів органів внутрішніх справ з Енергодара, Токмака, Орєхова, Мелітополя і Бердянська – Укрінформ.

З національними прапорами України і плакатами, що закликають негайно перерахувати пенсії пенсіонерам МВС, вони блокували рух на трасі Харків-Сімферополь, організувавши безперервний рух через проїжджу частину в районі села Каменське.

“Ми вимагаємо справедливого перерахунку  пенсій. Обіцяли, що перерахунок буде зроблено. Але нічого не зроблено досі”, – повідомив координатор акції Олег Коваленко.

За його словами, востаннє пенсію колишнім силовикам перераховували 2008 року, тому зараз значна частина з них отримує від 1300 до 2500 грн. За даними мітингувальників, тільки в Запорізькій області таких пенсіонерів органів МВС понад 6 тисяч.

Акція протесту тривала близько 10 хвилин, але за цей час на трасі в обох напрямах утворилися пробки з десятків автомобілів: протестуючі пропускали лише громадський транспорт, військових і автомобілі екстрених служб. Передавши свої вимоги письмово представникам ЗОДА, які прибули на акцію, мітингарі розійшлися, але зазначили, що протестуватимуть й надалі – доти, доки вимоги не будуть почуті.

 

Порошенко підписав закон про житлово-комунальні послуги. Що зміниться для українців

Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про житлово-комунальні послуги”.

Про це повідомляється на  сайті глави держави – Укрінформ.

“Документом осучаснюються правові, економічні та організаційні засади надання споживачам житлово-комунальних послуг, а також запроваджуються новітні моделі договірних взаємовідносин між споживачами та виконавцями послуг, побудовані на принципах відкритості, прозорості та взаємної відповідальності”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, визначено перелік житлово-комунальних послуг, загальні вимоги щодо надання таких послуг та організаційні засади їх комерційного обліку, порядок оплати за їх надання та застосування соціальних нормативів, порядок і особливості укладання, зміни та припинення договорів суб’єктами правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг.

“Реалізація положень закону сприятиме демонополізації та дерегуляції у сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їх якості, забезпеченню можливості контролю за їх наданням, оновленню житлового фонду та підвищенню ефективності його управлінням”, – зазначається в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 9 листопада ухвалила нову редакцію закону “Про житлово-комунальні послуги”, що регулює відносини між виконавцями і споживачами ЖКП.

Закон, зокрема, передбачає право споживача платити за ЖКП менше, якщо постачальники надають послуги поганої якості, надають їх у неповному обсязі або зовсім не надають. Окрім того, споживачі матимуть право не платити за ЖКП, якщо вони відсутні у приміщенні понад 30 календарних днів.

Також закон встановлює порядок укладення договорів про водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику тощо.

Водночас новий законопроект передбачає пеню за прострочену оплату в розмірі 0,01% за кожен прострочений день, проте при заборгованості з зарплати, пенсії чи соцвиплатах пеня не нараховуватиметься.

 

Збірну Росії відсторонили від участі в Олімпіаді-2018

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) призупинив членство Олімпійського комітету Росії в організації і відсторонив збірну РФ від участі у зимових Іграх-2018, які пройдуть у Пхьончхані (Республіка Корея). Російські спортсмени можуть виступати на Олімпіаді лише у нейтральному статусі.

Рішення щодо відсторонення ОКР, яке було прийнято на виконкомі МОК 5 грудня, вступає в силу негайно, повідомляє прес-служба  МОК – Укрінформ.

Це рішення було прийняте на засіданні виконкому МОК, яке у вівторок пройшло у штаб-квартирі організації в Лозанні (Швейцарія).

Також ОКР повинен відшкодувати МОК витрати в розмірі $15 млн, які організація витратила на розслідування допінгових порушень російською стороною. МОК вважає, що ОКР повинен посприяти створенню Незалежної організації допінг-тестування, метою якої є побудова глобальної і цілісної антидопінгової системи.

МОК може повністю або частково відновити ОКР в організації після церемонії закриття Олімпійських ігор в Пхьончхані, якщо рішення МОК буде повністю дотримано з боку ОКР.

Рішення виконкому МОК:

– Олімпійський комітет Росії підлягає дискваліфікації. Російські спортсмени можуть виступати як нейтральні в особистих і командних номерах програми під олімпійським прапором і з олімпійським гімном.

– Жоден з членів олімпійської збірної Росії на Олімпійських зимових іграх-2014, які потрапили в список з порушеннями антидопінгових правил, не може бути включений до складу учасників Ігор-2018.

– У списку не може бути вказаний тренер або лікар, чий спортсмен був визнаний винним в порушенні антидопінгових правил. Всі тренери і лікарі, включені в список, повинні підписати заяву про це.

– МОК, на свій власний розсуд, в кінцевому підсумку визначить допоміжний персонал та посадових осіб, які будуть запрошені з цього списку.

– Не можна акредитувати будь-якого чиновника з Міністерства спорту Росії на Олімпійських іграх-2018. Віталій Мутко і Юрій Нагорних повинні бути довічно усунені від Олімпійських ігор.

– Вивести пана Дмитра Чернишенко, колишнього генерального директора Оргкомітету “Сочі 2014”, з Координаційної комісії Пекіна-2022.

– Призупинити повноваження президента ОКР Олександра Жукова в якості члена МОК, враховуючи, що його членство пов’язане з його позицією президента ОКР.

– МОК залишає за собою право вживати заходів проти інших осіб, залучених до системи, і дискваліфікувати їх.

– ОКР відшкодовує витрати, понесені МОК щодо розслідувань, і вносить вклад у створення Незалежної органу з тестування (ІТА) на загальну суму 15 мільйонів доларів США.

– МОК може частково або повністю зняти призупинення діяльності ОКР з початку церемонії закриття Олімпійських зимових ігор 2018 року, за умови, що ці рішення будуть повністю дотримані і впроваджені ОКР і запрошеними спортсменами, і посадовими особами.

 

Технологія блокчейн: НБУ розглядає можливість запровадження е-гривні

У Національному банку розглядають можливість запровадження е-гривні (електронної національної валюти), в основу якої буде покладено технологію блокчейн.

Про це відповіли на запит Укрінформу в прес-службі НБУ.

“Національний банк України розглядає можливість запровадження е-гривні, в основу якої буде покладено технологію блокчейн. Ми вважаємо блокчейн наступним кроком в еволюції технології транзакцій. За нашими очікуваннями, ця технологія ставатиме усе більш популярною та поширеною вже у найближчому майбутньому. Ця технологія дозволить нашим щоденним платежам проходити швидко, безпечно та дешево”, – повідомили у прес-службі регулятора.

У Нацбанку зазначають, що перші кроки щодо запровадження національної валюти на основі технології блокчейн було здійснено ще наприкінці 2016 року, коли Національний банк спільно з провідними українськими спеціалістами у галузі блокчейн-технологій розпочав свій дослідницький проект. У цьому проекті НБУ зосередився на вивченні можливостей центрального банку зі створення робочого рішення для запуску та роботи е-гривні, яке буде доступним 24/7 (24 години на добу 7 днів на тиждень – ред.) і простим у використанні.

“Деякий час було присвячено вивченню міжнародного досвіду та переваг існуючих технологічних рішень, втім, ми залишилися упевненими у необхідності запуску національних електронних грошей. Сьогодні ми посилили нашу команду фахівцями світового класу і переконані, що проект набуде додаткового поштовху у найближчі місяці. Успішна імплементація цього проекту дозволить зробити доступним для українського населення та бізнесу такий зручний інструмент для електронних платежів, як е-гривня”, – зазначають в  НБУ.

 

Paradise Papers: у документах фігурують 68 українців

Загалом 68 українців фігурують у міжнародному розслідуванні щодо офшорів Paradise Papers – Укрінформ.

Про це повідомляє  DW  із посиланням на висновки аналітичної системи YouControl.

“68 українців (55 чоловіків і 13 жінок) фігурують у міжнародному розслідуванні “Райські документи”, – йдеться в повідомленні.

За даними аналітиків, із 57  офшорів, власниками яких є українці, 27 зареєстровані на Британських Віргінських островах, 11 – на Бермудських островах, 7 – на Мальті, 4 – на острові Мен, 3 – на Кайманових островах, 3 – на Сейшельських островах, 1 – у Великобританії й 1 – на острові Джерсі.

Дві третини українців-засновників офшорів “Райських документів” є керівниками або власниками українських компаній, що працюють в аграрному, фінансово-інвестиційному, фармакологічному, транспортному, енергетичному й ІТ-секторі.

Аналітики YouControl зазначають, що офшорами користуються як групи компаній, зайняті у важкій промисловості й масштабному виробництві, так і невеликі “стартапи”, які розробляють комп’ютерні програми.

Для деяких видів бізнесу, зокрема у сфері IT, використання офшорних і “напівофшорних” компаній взагалі є життєво необхідним, адже нині вихід на велику кількість міжнародних платформ для поширення своєї IT-продукції можливий саме через іноземні компанії. Так само вони отримують доходи саме на рахунки в іноземних банках, стверджують аналітики.

 

Арешти й вислання: США заявляють про загрози для іноземних журналістів у РФ

Офіційний Вашингтон висловив глибоке занепокоєння у зв’язку з новим російським законодавством, яке обмежує діяльність іноземних журналістів на території РФ, що, на переконання США, може призвести до переслідування представників ЗМІ.

З відповідною заявою виступила в вівторок речниця Державного департаменту США Хезер Науерт, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми вважаємо це неправильним. Одна з речей, на якій ми багато разів наголошували, це важливість свободи слова. Це включає, в тому числі, свободу слова про те, що може здатися незручним для інших урядів”, – прокоментувала речниця Держдепу рішення російської влади обмежити діяльність іноземних журналістів.

Вона підкреслила, що це стосується як союзників і партнерів США, так і країн, з якими Сполучені Штати “мають напружені відносини”.

Науерт нагадала, що посол США в Росії Джон Хантсман вже закликав РФ не допустити придушення свободи слова та редакційної незалежності тих, хто прагне вільно працювати в Росії.

За її словами, в Вашингтоні вважають, що нове російське законодавство по іноземних ЗМІ може бути застосовано так само, як і закон про неурядові організації.

“Ми занепокоєні, що це може призвести до переслідування журналістів, їх затримання та висилки з країни”, – зауважила Науерт.

Вона підкреслила, що, з точки зору цивілізованих цінностей, це є фундаментально неправильним. “Ми віримо у право вільно висловлюватися та маємо серйозні занепокоєння щодо дій росіян, спрямованих на те, щоб притиснути свободу  ЗМІ“, – підкреслила речниця Державного департаменту США.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 149

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2018 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua