Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень:17.02.2019

Інформдень:17.02.2019

Через обстріли на Донбасі загинув український військовий
 З початку поточної доби бойовики шість разів обстріляли підрозділи операції Об’єднаних сил, внаслідок чого один український військовослужбовець загинув, ще один був поранений. Про це повідомив представник прес-центру Міністерства оборони Олексій Жуганов під час брифінгу, передає УНН.
“Російські окупанти шість разів обстріляли позиції наших військ, один із яких – із застосуванням озброєння, забороненого Мінськими домовленостями. Внаслідок обстрілів один український захисник загинув, і ще один був поранений”, – повідомив Жуганов.
При цьому речник Міноборони уточнив обставини поранення українського військовослужбовця. За його словами, солдат одного з підрозділів 93-ї окремої механізованої бригади Олексій Чорний знаходився на своїй позиції та вів спостереження за ворогом.
О 14:00 противник під прикриттям вогню з гранатометів спробував наблизитися до передових позицій ООС, втім Чорний влучними пострілами примусив ворога відступити. Бойовики, відступаючи, обстріляли позицію, де знаходився боєць. Граната влучила в амбразуру, а військовослужбовець отримав поранення.
Солдат вчасно отримав медичну допомогу, тож загрози його життю немає. За мужність, проявлену під час виконання бойового завдання, солдат Олексій Чорний представлений до нагородження відзнакою Командувача об’єднаних сил.
Нагадаємо, протягом доби 15 лютого бойовики здійснили 8 обстрілів позицій українських військових. Внаслідок обстрілів один військовослужбовець загинув, двоє – отримали поранення.

 

Боєць “Закарпатського легіону” потрапив у полон до бойовиків “ДНР”
Піхотинець Закарпатської бригади Збройних сил Українець потрапив у полон до бойовиків “ДНР” після обстрілу взводного опорного пункту в зоні проведенні операції Об’єднаних сил. Таку заяву опублікувало командування на сторінці 128-ої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади у Facebook, передає УНН.
Один з бійців бригади Ігор Мирончук зник 10 лютого, у зв’язку з чим командування припускало його потрапляння у полон. Після перегляду ряду повідомлень ресурсів бойовиків “ДНР” у бригаді підтвердили, що на фото і відео дійсно фігурує зазначений військовий.
На переконання співслужбовців Мирончука, бойовики змушують його читати вигідні їм пропагандистські тексти, але закликають не засуджувати його через це, оскільки він перебуває в умовах фізичного та психологічного тиску і, ймовірно, страждає від контузії.
“Головне для нас, для його рідних та близьких – бачити, що він живий. На відео, записаному та змонтованому з метою пропаганди, пригнічений стан Ігоря, фрази, не властиві йому за будь-яких звичайних обставин, друзі та побратими Ігоря пояснюють моральним тиском, якому він піддається в полоні”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, 10 лютого в зоні проведення операції Об’єднаних сил під час ворожого обстрілу зник військовослужбовець 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. 

 

Окупанти спробували атакувати сили ООС, одного з них військові взяли у полон
На Світлодарському напрямку в районі базування одного з батальйонів бойовики здійснили спробу виходу диверсійно-розвідувальної групи, що хотіла атакувати позиції українських військових.
Про це інформує штаб ООС – Укрінформ.
“Добре організована служба українських захисників на спостережних пунктах дала можливість завчасно викрити ворожі наміри. Напад ворога відбито, одного з окупантів взято в полон”, – йдеться у повідомленні.
Наразі полоненого допитують співробітники відповідних підрозділів Об’єднаних сил, додали у штабі.
Раніше повідомлялося, що російські окупаційні війська з початку доби здійснили 6 обстрілів позицій Об’єднаних сил, і майже всі – із забороненої Мінськими угодами зброї.

Окупанти знову заблокували роботу СММ ОБСЄ на Донбасі
Українська сторона СЦКК повідомляє про те, що збройні формування Російської Федерації та їхні найманці на Донбасі забороняють спостерігачам СММ ОБСЄ потрапляти на контрольовані ними об’єкти і території, тим самим перешкоджаючи діяльності Місії.
За даними щоденного звіту СММ ОБСЄ від 15 лютого 2019 року зафіксовані обмеження свободи пересування, заборона доступу та інші перешкоди у виконанні мандата Місії, йдеться у повідомленні на сторінці Операції Об’єднаних сил у Facebook – Укрінформ.
“Так, троє окупантів в черговий раз (заборону було також зафіксовано у щоденному звіті Місії від 14 лютого цього року) не дозволили патрулю Місії ОБСЄ проїхати через блокпост, розташований поблизу Заїченко (на північному сході від Маріуполя). Через законну відмову спостерігачів показати план свого патрулювання бойовики не дозволили їм проїхати у північно-східному напрямку до селищ Пікузи і Саханка”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається також, що на блокпості збройних формувань Російської Федерації, розташованому неподалік Верхньошироківського (на північному сході від Маріуполя), у двох випадках озброєні найманці російсько-окупаційних військ знову заборонили членам патруля Місії проїзд через блокпост, посилаючись кожного разу на «проведення комплексу спеціальних заходів». Через деякий час із третьої спроби патрулю СММ все ж таки вдалося проїхати через блокпост і потрапити до населеного пункту.
Українська сторона СЦКК вважає неприпустимим такі агресивні дії російсько-окупаційних військ, які набувають системного характеру. Перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ свідчить про те, що керівництво окупантів не бажає співпрацювати з міжнародними спостерігачами, тому вони цинічно нехтують Мінськими домовленостями та свідомо прагнуть до подальшого загострення збройного конфлікту на Донбасі.

 

Українському політв’язню Коломійцю стало гірше в колонії РФ
Українському політв’язню Андрію Коломійцю в російській колонії не надають необхідну медичну допомогу, його здоров’я погіршується.
Про це повідомила його дружина Галина Коломієць, яка з 11 до 13 лютого перебувала в колонії на побаченні з чоловіком, йдеться на сторінці Кримської правозахисної групи в Facebook – Укрінформ.
За її словами, Коломієць перебуває на профобліку в колонії м. Краснодар як “схильний до порушення режиму і пропаганди”. “Через цей профоблік Андрія в колонії не хочуть брати на роботу”, – розповіла Галина.
Вона також повідомила про погіршення здоров’я чоловіка, якого продовжують мучити головні болі, у нього з’явилися сильні болі в області живота, загострився псоріаз.
Після побачення жінка намагалася дізнатися у начальника медсанчастини колонії про здоров’я чоловіка і як можна йому допомогти. Однак їй відмовили в отриманні такої інформації, пославшись на те, що не мають права розголошувати відомості про здоров’я ув’язненого його родичам без письмової заяви самого ув’язненого. Галина Коломієць має намір зробити письмовий запит до медсанчастини після того, як Андрій напише необхідну заяву.
За інформацією дружини українця, під час її відвідин до чоловіка в черговий раз приїжджав представник українського консульства в Ростові-на-Дону. У Коломійця відбулася бесіда з консулом у присутності представника колонії, зустріч фіксувалася відеокамерою.
Українського активіста Євромайдану Андрія Коломійця затримали на території Кабардино-Балкарії у травні 2015 року за підозрою у зберіганні наркотиків. Після затримання його привезли до анексованого Криму і звинуватили в замаху на вбивство двох кримських «беркутівців».
У червні 2016 року російський суд в анексованому Криму засудив Коломійця до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.
Російська правозахисна організація «Меморіал» вважає Андрія Коломійця політв’язнем і вимагає його негайного звільнення.
У квітні 2017 Коломієць подав скаргу до Європейського суду з прав людини.

 

“Об’єднані прапором”: у центрі Парижа підтримали кримських татар і полонених моряків
У Парижі підтримали кримських татар, які зазнають репресій від російської окупаційної влади в Криму, та вимагають звільнити полонених в РФ українських військових моряків.
Про це власному кореспонденту Укрінформу у Франції повідомили активісти ГО Ukraine Action, які виступили організаторами акції.
«Ми підтримали боротьбу кримських татар проти анексії Криму, а також вимагаємо звільнення полонених українських військових моряків», – заявили активісти.
Акція відбулася у центрі французької столиці на площі Прав людини у рамках міжнародного руху «Об’єднані прапором».
Прапор кримськотатарського народу нині подорожує світом. Він вже відвідав 9 країн. У подальшому подібні акції заплановані ще у 18-ти країнах. Активісти у Франції підписали прапор та відправляють цей символ далі до Люксембургу.
Як передає Громадське, після подій біля Керченської протоки до татарського прапора долучився також прапор військово-морських сил України. Його також підписали, а також висловили підтримку ув‘язненим морякам і вимагали їхнього звільнення.
До річниці анексії Криму у Парижі влаштували акцію на підтримку кримських татар
Информация о рекламе в Твиттере и конфиденциальность
У демонстрації взяли участь представники української громади, а також друзі України із Франції та інших країн.

 

В Австралії помолилися за Героїв Небесної Сотні
У храмах Української православної церкви (УПЦ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) австралійської столиці 17 лютого відбулися поминальні літургії за Героями Небесної Сотні.
Про це повідомляється на сторінці Посольства України в Австралії у Facebook – Укрінформ.
«Представники Посольства України в Австралії та українська громада Канберри разом помолилися за героїв Небесної Сотні. Поминальні літургії відбулися у храмах Української православної та греко-католицької церков Канберри», – йдеться у повідомленні.
Панахиди відслужили настоятелі УПЦ о.Михайло Соломко та УГКЦ о.Володимир Калинецький. 
Зазначається, що Посол України Микола Кулініч виголосив промову, в якій закликав пам’ятати подвиг Майдану і нагадав, що Революція Гідності ще триває.
Українців Канберри також було ознайомлено з проектом «Характери гідності», підготовленим Музеєм Революції Гідності та режисером Дариною Кульчицькою, із спогадами рідних героїв Небесної Сотні.
Як повідомлялося, Посольство Україні в Австралії днями запросило місцевих українців на  поминальні богослужіння за Героями Небесної Сотні. Урочисті панахиди за участю представників посольства були анонсновані 17 лютого об 11.00 в УГКЦ Св.Володимира (82 Archibald St, Lyneham ACT 2602) та о 12.00 в УПЦ св. Миколая (6 McKay Gardens, Turner ACT 2612).
Як відомо, День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

 

У Португалії – лінійка-реквієм, флешмоб та акція під посольством РФ до Дня Небесної Сотні
У Культурно-освітньому центрі “Дивосвіт” при Спілці Украінців у Португалії м.Лісабон 16 лютого відбулася лінійка-реквієм до 5-ї річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Про це повідомляється на сторінці голови Спілки українців у Португалії Павла Садохи у Facebook – Укрінформ.
«Найцінніше, що має людина, – це воля, це свобода вирішувати свою долю і долю своєї країни», – зазначив у своєму виступі Павло Садоха.
Він нагадав, що після побиття побиття студентів на Майдані 30 листопада 2013 року «українська громада у Португалії провела більше сотні мітингів і направила десітки звернень до уряду та політиків Португалії щодо підтримки Вимог Революції Гідності».
Павло Садоха також згадав одного зі студентів – Героїв Небесної Сотні і додав, що загиблі Герої знали про небезпеку, але зробили свій вибір і пішли на  вул. Інститутьску, адже не хотіли допустити, щоб хтось інший вирішував долю України і українців за них самих.
На думку Садохи, кожен свідомий українець у Португалії теж герой. «Ми живемо в Португалії, тут безпечно і ніби не потрібно йти на війну, у небезпеку. Але кожен з вас – дітей, учнів, батьків – є героєм, бо ви вибираєте бути українцями. Коли кожен з вас у Португалії говорить, що він українець, говорить про Україну, він тим самим віддає найбільшу шану тим героям Небесної Сотні, які загинули за волю теперішньої України», – наголосив голова Спілки українців у Португалії.
Він закликав школярів не забувати Небесну Сотню, інших Героїв України і те, що в Україні зараз іде війна з Росією. Павло Садоха також наголосив на важливості участі українських громадян у президентських виборах у березні. «Нагадайте своїм батькам про участь у виборах. Не можна допустити, щоб в Україні до влади прийшли політичні сили, які знов віддадуть її в рабство. Це є дуже важливий вибір, це є той геройський вчинок, який треба виконати», – зазначив Садоха.
Крім того, до 5-ї річниці розстрілу Небесної Сотні також планується акція 20 лютого перед Посольством Росії у Лісабоні, організаторами якої виступають «Українці в Португалії» (Ucranianos em Portugal). «Дорогі українці! Вшановуючи память Героїв Небесної Сотні, маємо ще раз нагадати світові: Москва є ворогом вільного демократичного світу! Захищаючи Україну, ми спільно захищаємо мирне майбутнє у світі. Просимо долучитися до всесвітньої акції вшанування Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2019 року, яка відбудеться навпроти посольства РФ у Лісабоні», – йдеться на Facebook-сторінці події.  Зазначається, що акція пройде за адресою: Rua Visconde de Santarém, 57. Початок о 20:00 год.
«Революція Гідності стала реальним початком виходу України з-під контролю Москви. Масовий розстріл мирних демонстрантів на вул.Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року був початком гібридної військової агресії Москви проти України, яка триває донині», – йдеться у повідомленні.
Ще одна акція зі вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні відбудеться у Лісабоні 24 лютого о 15:00. 
«Дорогі українці! В пам`ять Героїв Небесної Сотні скликаємо усіх до парку Аламеда, опісля недільної літургії. Є спланована акція, флешмоб, де створимо живий Тризуб. До зустрічі! Слава Україні», – йдеться на сторінці події у Facebook.

 

У Києві стартував відкритий показ документального кіно про Революцію гідності
У столичному інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану проходить відкритий показ документальних фільмів із серії “Зима, що нас змінила” від творчого об’єднання “Вabylon’13”.
Організували його Національний музей Революції Гідності та “Вabylon’13”, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Сьогодні ми будемо показувати фільми про Майдан, аби нагадати, як це було”, – сказав працівник музею Северин Наливайко.
За його словами, співзасновник творчого об’єднання “Вabylon’13” режисер Володимир Тихий був волонтером Майдану. “Він сьогодні головний представник “Вabylon’13″, а це люди, які знімали все те, що увійшло у фільм, що не дасть нам забути Майдан”,- сказав Наливайко.
Як зазначив сам Тихий, ідея створення цього циклу виникла спонтанно. Тоді фільмувати події на Майдані взялося 6 людей, але згодом до роботи долучалося все більше і більше людей, зайнятих у різних сферах. Уже у лютому 2013 року над фільмом працювало близько 50 осіб. “Виходили туди (на Майдан. – ред.) і брали свідчення очевидців, безпосередніх учасників тих подій. Тоді не було втрачене те відчуття оперативності, свіжості, яке може втрачатися із часом, коли працюєш над фільмом”, – каже Тихий.
Загалом глядачам покажуть декілька серій про найкривавіші дні Майдану, коли незахищені мітингувальники йшли під кулі, на смерть. Це історія боротьби звичайних людей за Україну, про тих, кого вже не повернути і кого тепер називаємо Небесною сотнею.
У фільмі очевидці подій проживають ті дні страшні ще раз, розповідаючи про свої почуття, думки, коли бачили загиблих побратимів.
Документальні фільми із серії “Зима, що нас змінила” вже демонструвалися на Міжнародному кінофестивалі і форумі з прав людини (International Film Festival and Forum on Human Rights) у Парижі, на міжнародних фестивалях у США та у Каннах.
Окрім того, в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відкрилася фотовиставка Олександра Тимошенка “Розстріляний Майдан”. Тут представлено 19 фоторобіт про події Революції гідності.
До Дня Героїв Небесної сотні 2019 року протягом декількох днів у Києві та інших містах України відбудуться різноманітні заходи – виставки, вистави, концерти, показ кінофільмів, інсталяції, презентація книжок і відеороликів, лекції, спортивний турнір, а також буде задіяно вуличну соціальну рекламу.

 

У Києві відбувся марш на честь захисників Дебальцівського плацдарму
У Києві відбувся четвертий щорічний марш на честь захисників Дебальцівського плацдарму, за підтримки Спілки ветеранів АТО Святошинського та Солом’янського районів.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Що можна сказати про тих, хто поліг у Дебальцево… Велика їм подяка за те, що в чомусь вони врятували нас, прикриваючи нас своїм життям, своїми тілами. І дякую усім, хто вижив, хто зараз з нами і кожен рік приходить до нас на цей захід”, – прокоментував представник Спілки ветеранів АТО Солом’янського району Геннадій, на прізвисько “Алігатор”.
Маршрут пролягав від будівлі КМДА до Софійської площі.
У марші взяли участь декілька сотень людей, серед яких були хлопці, які захищали Дебальцівський плацдарм та звичайні громадяни.
Вони пройшли вулицями столиці, аби вшанувати пам’ять загиблих та подвиг живих, а також нагадати суспільству про трагічні та героїчні події чотирирічної давності.
Після офіційної частини учасники події мали можливість поспілкуватися між собою. Як наголосили організатори, акція не є політичною.
18 лютого 2015 року, після тривалої оборони Дебальцевого українські військові залишили місто.
До цього часу сили АТО протягом дев’яти місяців забезпечували ізоляцію кризового району на сході України та не допускали його розширення на решту території держави.
У район Дебальцівського виступу у лютому 2015 року російсько-терористичні війська стягнули понад 19 тис. осіб, яким протистояли у секторі «С» 13 тис. українських військових, з яких безпосередньо в районі Дебальцевого — близько 4700 бійців.
За даними Генерального штабу ЗСУ, під час бойових дій у районі Дебальцевого у період з 15 січня по 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 – взято в полон та 18 зникли безвісти. За весь час оборони Дебальцівського виступу загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовця ЗСУ.
За ведення бойових дій в районі Дебальцевого державними нагородами України нагороджено 379 військовослужбовців (у тому числі 136 – посмертно), а відзнаками Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ – 450 осіб.

 

Окупанти п’ять разів застосували “заборонену” зброю, поранений боєць
Російські окупаційні війська з початку доби здійснили 6 обстрілів позицій Об’єднаних сил, і майже всі — із забороненої Мінськими угодами зброї.
Про це повідомляє прес-центр штабу ООС – Укрінформ.
“Протягом поточної доби, у період з 00.00 до 18.00, противник обстріляв позиції наших військ шість разів. При цьому зареєстровано п’ять випадків застосування озброєння, забороненого Мінськими домовленостями”, – зазначається у вечірньому зведенні.
Зокрема, уточнили у прес-центрі, у смузі дій оперативно-тактичного угруповання “Схід” окупанти обстріляли позиції захисників Лебединського з мінометів калібру 120 та 82 мм, з мінометів калібру 120 мм та озброєння бойової машини піхоти БМП-1 відкривали вогонь біля селища Піски. Українських воїнів поблизу Водяного бойовики обстріляли з мінометів калібру 82 мм, а вдруге — з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї. Наші позиції під Павлополем потрапили під вогонь великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Крім того, у смузі дій оперативно-тактичного угруповання “Північ” противник обстріляв позиції українських захисників поблизу Катеринівки з мінометів калібру 82 мм та великокаліберних кулеметів.
Як зазначається, внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення.
“Підрозділи, що обороняються, у відповідь придушували ворожий вогонь шляхом застосування чергових вогневих засобів. Втрати противника уточнюються”, – зазначають у штабі.

 

Окупанти здійснили чотири обстріли, під Катеринівкою поранений боєць
З початку доби бойовики вже 4 рази обстрілювали позиції Збройних сил України на Донбасі, одного українського військовика поранено, йому надають медичну допомогу в мобільному госпіталі.
Про це під час брифінгу повідомив речник Міноборони полковник Максим Праута, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Від початку доби бойовики вже чотири рази відкривали вогонь по позиціях Збройних сил України на лінії розмежування і у Донецькій, і в Луганській областях. На луганському напрямку із мінометів калібру 82 мм та кулеметів противник обстріляв позиції українських військових поблизу Катеринівки. Один український військовослужбовець дістав поранення. Зараз він отримує необхідну допомогу в одному з військових мобільних госпіталів.”, – зазначив Праута.
За його словами, бойовики продовжують використовували також заборонене Мінськими домовленостями озброєння.
“На донецькому напрямку двічі бойовики били по укріпленнях ЗСУ в районі Водяного, використовуючи міномети калібру 82 мм, ручні протитанкові гранатомети та стрілецьку зброю. Окрім цього, з мінометів калібру 82 мм і 120 мм були обстріляні позиції українських військових поблизу Лебединського”, – сказав речник Міноборони.
Минулої доби окупанти 6 разів відкривали вогонь по позиціях ЗСУ. Внаслідок обстрілів один військовослужбовець ООС загинув, ще один захисник України отримав поранення.

 

“Газовий” консенсус ЄС змусить РФ та Німеччину шукати “креативні рішення” — Гармс
Досягнення днями згоди між країнами Євросоюзу щодо внесення змін до газової директиви ЄС є добрим сигналом для України, а Росію з Німеччиною примусить шукати «креативні рішення».
Так кореспонденту Укрінформу ситуацію прокоментував управляючий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Гармс.
«Це ще не остаточна перемога, але дуже добрий сигнал для України, тому що все ж таки європейське регулювання буде застосовано до цього проекту», – сказав він.
Гармс вважає, що незважаючи на те, що Німеччина однак вестиме переговори з Росією, це буде дуже доброю переговорною позицією, щоб зберегти транзит газу через Україну, на чому наполягає Берлін. Отже, це непоганий компроміс. Зараз мова йде про те, як Німеччині, яка підтримує проект “Північний потік-2” , знайти разом з Росією компроміс і зробити його економічно вигідним, але з іншого боку забезпечити подальший транзит через Україну. Для Росії це буде непросто, визнає Гармс, адже експортна монополія Газпрому не передбачає розділення. «Як це буде вирішено, ми не знаємо, тут потрібні творчі підходи», – додав він.
Напередодні, Меркель, відповідаючи на запитання в рамках дискусії на Мюнхенській конференції з безпеки підкреслила: «Україна повинна залишатися транзитною країною». Водночас вона заявила, що «виключати свідомо Росію лише з політичних міркувань було б неправильно зі стратегічної точки зору». Прийняті поправки до європейської газової доктрини, 3 енергопакету, надають, за її оцінкою, «можливості та інструменти контролю» за тим, щоб не впасти в занадто велику залежність від Росії.
Як повідомляв Укрінформ, на початку тижня країни ЄС дійшли згоди щодо перегляду газової директиви ЄС, що означатиме, що Газпрому доведеться дотримуватись європейських правил, які не допускають, щоб виробництво природного газу та експлуатація трубопроводів були в одних руках. Це має обмежити владу газових гігантів і поліпшити енергетичну безпеку в Європейському Союзі.
“Отже, ми маємо правові рамки, в яких функціонування “Північного потоку-2” можливо лише за умови його відповідності нормам права ЄС. Це те, чого вимагала Україна. Ми постійно наголошували, що “Північний потік-2″ не повинен мати конкурентну перевагу від того, що може не дотримуватися права ЄС. Наступне завдання – забезпечити імплементацію цих змін”, – так це рішення прокоментували в МЗС України. Та зауважили, що ухвалення цих змін саме собою не знімає безпекових ризиків “Північного потоку-2”.

 

Меркель робить помилку у питанні “Північного потоку 2” – депутат Бундестагу
Підтримуючи проект газопроводу “Північний потік 2” (NordStream2), канцлер ФРН Ангела Меркель дає неправильні сигнали.
Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу представник фракції партії «Союз-90/зелені» у Бундестазі Джем Оздемір на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки.
«Ми бачимо, що федеральний канцлер намагається довести до завершення питання газопроводу. Я думаю, що це – неправильний сигнал, оскільки, з одного боку, це веде до того, що не робить легше життя Україні, з іншого – це не дуже дружньо щодо Польщі, балтійських країн», – сказав депутат.
На його думку, федеральний уряд з огляду на агресивну поведінку влади Путіна мав би робити жорсткі кроки, які будуть зрозумілі та сприйняті і в Москві. Коли NordStream2 побудують, буде занадто пізно щось робити та вимагати, в тому числи збереження ролі України як транзитера газу. Треба зараз шукати можливості, якщо ще є такий шанс, «вийти з проекту», переконаний політик.
За словами Оздеміра, після подій у Керченській протоці, Азовському морі, на Сході України загалом канцлер мала змогу зробити висновки і сказати: «Достатньо, цього досить», проте не скористалася нею.
Основна проблема, вважає депутат, у тому, що в осяжному майбутньому ФРН потребуватиме імпорту енергії з країн, які не вважаються демократичними, зокрема й газу з Росії.
«Чим більш незалежними ми будемо від них, тим краще. З NordStream2, на жаль, ми будемо ще на крок більш залежними і більш вразливими для тиску Путіна», – зазначив німецький депутат.
Політик також вважає надзвичайно важливою єдність ЄС у питанні санкцій і не піддавався на тиск Путіна, який зараз намагається розколоти Європейський Союз. Це важливо особливо з точки зору того, що членами ЄС хочуть стати країни Західних Балкан, де Росія зараз намагається розширити свій вплив. Німеччина та ЄС у цілому мають вжити всіх зусиль, щоб зменшити вплив Москви на ці країни, переконаний Оздемір.

 

Росія може почати “балтійську кризу” через Nord Stream 2 – Порошенко 16.02.2019
Якщо Україна перестане захищати свій суверенітет, територіальну цілісність, безпеку та демократію в центрі Європи, “ми станемо на коліна перед агресором”.
Таку заяву зробив Президент України Петро Порошенко сьогодні під час панельної дискусії «Безпека у Східній Європі» в рамках Мюнхенської безпекової конференції, повідомляє сайт голови держави.
“Це абсолютно нова реальність. Ми маємо навчитися жити в цій реальності та розуміти, якщо не буде єдності та солідарності, агресор може піти набагато далі”,- підкреслив Порошенко, коментуючи російську агресію (в тому числі – у Керченській протоці та Азовському морі), захоплення в заручники українських моряків, економічну агресію, включаючи й питання “Північного потоку-2”, втручання РФ у вибори в Україні тощо.
«Мене дуже бентежить, коли я чую, як деякі кажуть, що Україна та Росія повинні припинити стріляти. Якщо Росія припинить стріляти, буде мир. Якщо Україна припинить стріляти, не буде України», – наголосив Порошенко.
Також він підкреслив: “Якщо ми перестанемо захищати наш суверенітет, нашу територіальну цілісність, безпеку та демократію в центрі Європи в ХХІ ст., ми станемо на коліна перед агресором”.
За його словами, сьогодні світ має дати колективну відповідь на те, що треба робити з безпекою. “Хочу нагадати, що атака на українські кораблі в Керченській протоці має дуже цікаве пояснення з боку Росії: вони захищають Керченський міст. Уявіть російську атаку в Балтійському морі з метою захисту “Північного потоку-2” через декілька років. Треба мати значно кращу координацію наших дій”, – підкреслив Порошенко.
Як повідомлося, Президент України Петро Порошенко 15-16 лютого перебуває з робочим візитом у Німеччині та бере участь ювілейній 55-й Мюнхенській безпековій конференції.

 

Глава міноборони Польщі – про Nord Stream 2: РФ озброюється за гроші Заходу 16.02.2019
Загроза для Європи йде від Росії, і про це всі знають.
Про це під час Мюнхенської безпекової конференції заявив в суботу міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
“Ми всі прекрасно знаємо, звідки йде загроза”,- заявив Блащак.
Він нагадав слова екс-президента Польщі Лєха Качинського, які той сказав у Грузії у 2008 році про те, що спочатку Грузія, потім буде Україна, згодом — балтійські країни, а потім і Польща.
“У 2014 році почалася атака на Україну”,- нагадав Блащак.
Він підкреслив, що Польща завдяки двостороннім відносинам із США намагається збільшити присутність американських військ в Польщі. На його переконання, це відповідний шлях для гарантування безпеки усього східного флангу НАТО.
Блащак наголосив, що Росія загрожує безпеці Європи та світу, а тому потрібно знайти відповідь для мінімізації цієї загрози.
Польський міністр також заявив, що “Північний потік-2” загрожує безпеці Польщі, України, а також усієї Європи. Він підкреслив, що кошти, які Росія отримує з продажу газу, потім витрачає на озброєння.
“Це — парадоксальна ситуація, коли за гроші партнерів із Заходу Росія озброюється, а ми маємо шукати відповідь на російське озброєння, зміцнюючи співпрацю в рамках НАТО”,- констатував глава міноборони РП.
Мюнхенська безпекова конференція, яка розпочалася напередодні, триватиме до неділі.

 

У Європі агресію РФ проти України й досі сприймають як драматичне кіно – Клімкін
Російська агресія проти України ще й досі сприймається багатьма у Європі лише як драматичне кіно.
Про це написав у Facebook міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками триденної Мюнхенської безпекової конференції, що завершилася сьогодні – Укрінформ.
“Російська агресія проти України ще досі сприймається багатьма як драматичне кіно, яке вони дивляться із своєї комфортної диванної реальності. … Але хороша новина полягає у тому, що дедалі більше стає тих, хто усвідомлює, що далі так тривати не може — з Росією потрібно щось робити. А з комфортної спостережної позиції це точно не зробиш”, – зауважив він.
За словами глави МЗС, остаточної відповіді, що і як потрібно робити, поки що немає, так само як немає відповіді, як протистояти тенденції, що світ стає все більш небезпечним. Проте розуміння щодо джерела цієї небезпеки є майже у всіх, констатував Клімкін.
“Трансатлантична спільнота та Європа ще оцінять значення України і наш внесок у глобальну безпеку та стабільність. І все більше готові це обговорювати. Це, насправді, для мене головний висновок цьогорічного Мюнхена”, – зауважив український міністр.
За його словами, далі він їде до Брюсселя, де 18 лютого відбудеться зустріч міністрів закордонних справ Євросоюзу. “Усі у ЄС прекрасно розуміють, що вчинивши відкриту агресію проти наших кораблів у Азовському морі і захопивши українських моряків, Росія вкотре показала, що ні перед чим не зупиниться, якщо на кону стоятимуть її економічні або політичні інтереси. Якщо сама не зупиниться, то її потрібно зупинити”, – зазначив Клімкін.
Очільник українського МЗС висловив сподівання, що під час нещодавніх візитів його колег із низки країн до Маріуполя вони отримали яскраву картину того, наскільки маніакально РФ намагається знекровити Приазов‘я.
“Дуже легко уявити, що може відбутися у Балтійському регіоні, якщо Кремль раптом вирішить захистити свій Nord Stream 2. Тому відповідь Європи має бути жорстка: санкції, протидія “Північному потоку 2” та звільнення українських військовополонених моряків. І в той же час “м’яка” – допомога українському Півдню та Донбасу, який страждає від російської агресії. Але однаково відчутна для РФ. Над цим і будемо працювати”, – наголосив Клімкін.

 

Волкер: Росія не хоче нічого робити для врегулювання на Донбасі під час виборів в Україні
Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявляє, що Москва не виявляє зацікавленості в зустрічі з ним помічника президента Росії Владислава Суркова і не бажає вживати дій для врегулювання конфлікту на Донбасі під час президентської кампанії в Україні. Про це повідомляє УНН із посиланням на Голос Америки.
“Ми завжди за те, щоб зустрітися і поговорити. Росія не виявляє ніякого інтересу або прогресу з цього питання. За фактом вони сказали, що не хочуть нічого робити під час президентських виборів”, — сказав журналістам Волкер на полях Мюнхенської конференції з безпеки, що завершилася 17 лютого.
Спецпредставник повторив позицію США щодо необхідності втілили мінські домовленості про врегулювання на окупованій частині українського Донбасу, але при цьому визнав, що ці домовленості не працюють належним чином.
“Вони ніколи не працювали добре, бо Росія відмовлялася їх імплементувати. Ніколи не було припинення вогню, відведення важкого озброєння або співпраці з цього питання”, — пояснив він.
Курт Волкер як спецпредставник від США веде переговори про врегулювання ситуації на окупованій частині українського Донбасу, що виникла внаслідок гібридної російської агресії, з помічником президента Росії Владиславом Сурковим, який відповідає в адміністрації Володимира Путіна за відносини з Україною і якого називають куратором підтримуваних і спрямовуваних Росією незаконних збройних сепаратистських угруповань “ДНР” і “ЛНР”, що захопили частину Донецької і Луганської областей і визнані в Україні терористичними. Але таких переговорів уже тривалий час не відбувалося.
У Росії останнім часом дають знати, що чекають на бажану для Москви зміну влади в Україні за результатами президентських виборів цієї весни і прихід на чоло держави поступливого політика, з яким можна буде домовитися про врегулювання на російських умовах.
Усі три так звані мінські домовленості, досягнені між Україною, Росією й ОБСЄ на переговорах у білоруському Мінську, — Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 9 вересня 2014 року і Мінський комплекс заходів від 12 лютого 2015 року, — мали на меті домогтися врегулювання ситуації на окупованій частині українського Донбасу, що виникла внаслідок гібридної російської агресії. Україна виконала частину своїх зобов’язань за цими домовленостями, зокрема, ухвалила закон, що визначить особливості місцевого самоврядування на нині окупованих територіях на перехідний період після деокупації, і вже кілька разів продовжувала його чинність.
Іншу частину, наполягає Київ, зокрема, щодо місцевих виборів на цих територіях за українським законодавством, можна буде виконати тільки після виконання безпекової частини домовленостей, що має здійснити Росія. Серед цих зобов’язань Росії, які вона відмовляється виконувати, — зокрема, виведення з території України всіх її військ, роззброєння незаконних озброєних угруповань чи передача непідконтрольної нині Києву частини українсько-російського кордону під контроль ОБСЄ.
Як повідомляв УНН, спецпредставник США по Україні Курт Волкер впевнений, що в складі місії зі спостереження за виборами президента Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ можуть перебувати представники Російської Федерації.

 

“Жовті жилети” за Brexit: у Лондоні протестувальники травмували поліцейських
У середмісті Лондона відбувся марш протесту так званих жовтих жилетів на підтримку Brexit, шістьох учасників затримали.
Про це інформує Independent – Укрінформ.
«Шість осіб були заарештовані після того, як насильство спалахнуло на марші жовтих жилетів на підтримку Brexit у середмісті Лондона», – йдеться у повідомленні.
Внаслідок сутичок протестувальників з поліцією декілька поліцейських зазнали ушкоджень, офіцерів доправили в лікарню, де вони отримали медичну допомогу.
Представник Scotland Yard сказав: «Шестеро осіб були затримані після маршу протесту жовтих жилетів у суботу, 16 лютого. Під час акції протесту зазнали нападу двоє офіцерів”.
«Чотирьох осіб заарештували за підозрою у порушенні громадського порядку, а ще двох заарештували за підозрою у нападі на поліцейських. Всі заарештовані були доставлені до поліцейських дільниць на допит”, – зазначили у поліції.

 

Макрон засудив антисемітські вислови “жовтих жилетів”
 Президент Франції Еммануель Макрон звинуватив протести “жовтих жилетів” у антисемітських висловах і закликав до засудження подібних проявів. Про це повідомляє УНН з посиланням на The Guardian.
Поліція взялася охороняти французького філософа і письменника Алана Фінкелькрота після того, як проти нього пролунали антисемітські образи під час суботніх демонстрацій в Парижі. Його назвали “брудним сіоністом”.
“Антисемітські образи, з якими він стикнувся, це абсолютне знецінення всього, чим ми є, і що робить нас величною нацією. Ми не будемо цього толерувати”, – сказав Макрон.
За його словами, Фінкелькрот, син польських емігрантів, який став французьким академіком, не лише видний письменник, але й символ того, що республіка відкрита для всіх.
За словами 69-річного філософа, він не вперше стикається з ненавистю і радий, що його захистила поліція.
Фінкелькрот виразив свою солідарність з рухом “жовтих жилетів”, проте розкритикував його лідерів і заявив, що вони надто пихаті. Після цих слів у його сторону пішла хвиля як засуджень, так і слів підтримки.
Раніше УНН повідомляв, що прихильники руху “жовтих жилетів” оголосили про намір організувати марш від Марселя до Парижа на підтримку проведення в країні “референдумів народної ініціативи”. 
Нагадаємо, хвиля протестів “жовтих жилетів” у Франції почалася ще 17 листопада минулого року з анонсованого підвищення акцизів на паливо. Демонстранти мітингували, блокували дороги, автозаправки, сховища пального і торгові центри. З тих пір акції не припинялися.

 

Тисячі “жовтих жилетів” знову вийшли на вулиці Франції
Французькі протестувальники, «жовті жилети», знову виходять на вулиці Парижа та інших міст.
У Парижі в суботніх акціях протесту взяли участь три тисячі осіб, повідомляє Anadolu. 
Учасники руху зібралися на Єлисейських полях, звідки організували ходу центром міста. Між демонстрантами і поліцейськими час від часу відбувалися сутички.
Коли учасники акції дісталися до площі Інвалідів, «Жовті жилети» почали закидати представників правопорядку пляшками і камінням, у відповідь був застосований сльозогінний газ.
За даними Управління поліції Парижа, за добу затримано 16 маніфестантів.
Під час демонстрації в Руані троє маніфестантів були збиті машиною, водій якої намагався об’їхати колону. Водій здався поліції.
У місті Ліон демонстранти перекрили рух на дорогах.
Акції пройшли також в містах Бордо, Тулуза, Марсель, Страсбург, Нант, Ніцца і Сент-Етьєн.
Акції протесту «жовтих жилетів», які виступають, зокрема, проти підвищення цін на паливо, почалися у Франції 17 листопада 2018 року.
Масові протести супроводжуються зіткненнями демонстрантів з поліцією, погромами і підпалами машин, збитком магазинах і банкам.
За час протестів загинули 11, поранено понад дві тисячі чоловік, затримано 8 400 осіб, 1796 поміщені під варту.
МВС Франції мобілізувало на охорону правопорядку 80 тисяч співробітників поліції і жандармерії.

 

Расмуссен каже, що РФ випробує в Україні методи втручання у вибори
Під час цьогорічних виборів в Україні Москва випробовуватиме методи втручання, які потім адаптуватиме для втручання у вибори в інших країнах та організаціях.
Таке переконання у коментарі Укрінформу висловив колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.
«Зараз ми всі дивимося на передвиборчу кампанію в Україні, тому що це буде полігоном, у тому числі, й погляду ризику втручання російської сторони у вибори. Я не маю сумнівів, що Москва намагатиметься застосовувати заходи та інструменти, які можуть бути використані та трансформовані також під час європейських виборів у травні цього року та навіть на американських виборах 2020 року», – сказав Расмуссен.
За його словами, це вказує на те, що незважаючи на відсутність окремої панелі щодо України на Мюнхенській безпековій конференції, всі розуміють, що зі стратегічної точки зору Україна відіграє дуже велику роль.
Водночас, Расмуссен не погоджується з твердженням про те, що Захід майже не відреагував на події в Керченській протоці восени минулого року.
«Це не так. Ми відповіли так, що це є болісним для російської економіки щодо близького кола Путіна», – наголосив він, нагадавши про «суворі» санкції, запроваджені у цьому зв’язку.
До того ж, за його словами, ЄС нещодавно посилив санкції через інші події, в тому числі справу Скрипаля.
«Я думаю, що питання подальшого посилення санкцій у зв’язку с російською агресією в Азовському морі стоїть на порядку денному», – додав колишній генсек Альянсу.
На його переконання, цілеспрямовані індивідуальні санкції можуть мати набагато сильніший ефект, ніж загальні.

 

Прем’єр-міністри Греції та Північної Македонії отримали нагороди в Мюнхені
Прем’єр-міністр Республіки Північна Македонія Зоран Хаєв і його грецький колега Алексіс Ціпрас були удостоєні щорічної нагороди Мюнхенської конференції з питань безпеки «Ewald von Kleist».
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Хочу оголосити, що поділяю цю нагороду з моїм другом, прем’єром Болгарії Бойко Борисовим. Завдяки підписаній з Болгарією Угоді про дружбу і добросусідство стало можливим і підписання Преспанської угоди з Грецією», – зазначив Хаєв.
Прем’єр-міністр Греції, в свою чергу, наголосив, що на початку переговорів з Македонією він не вірив у те, що Угода буде підписана.
Угода між Афінами і Скоп’є про перейменування колишньої Югославської Республіки Македонія на Республіку Північна Македонія була підписана влітку 2018 року. Тим самим було вирішено майже 30-річну суперечку між двома державами.
Нагорода Мюнхенської конференції з питань безпеки щороку вручається лідерам держав за внесок у врегулювання міжнародних конфліктів. Володарями нагороди в попередні роки стали Генрі Кіссінджер, Джон Маккейн, Валері Жискар Д’Естен та інші політики.

 

Мюнхенська конференція з питань безпеки завершила роботу
Чергова, 55-та за ліком Мюнхенська безпекова конференція завершилась у неділю дискусією про ситуацію на Близькому Сході.
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Наступна конференція відкриється наступного року 14 лютого», – оголосив у підсумковому слові голова конференції Вольфганг Ішингер.
Він знову звернув увагу на те, що інтерес до заходу не зменшується, навпаки, кількість учасників постійно зростає, а їх представницький рівень підвищується.
Як зазначалося, криз у світі не поменшало, виклики лише зростають, тож потреба у подібних майданчиках для обміну думками не втрачає актуальності.
На полях конференції відбулися сотні двосторонніх зустрічей. Важливі перемовини провела й українська делегація на чолі з Президентом Петром Порошенком.
Цього року до Мюнхена з’їхалися понад 500 представників з різних континентів: глави держав та урядів, міністри закордонних справ і оборони, парламентарії та науковці, експерти, представники громадянського суспільства.

 

Епіфаній пояснив, хто приймає рішення про перехід громади до ПЦУ
Лише громада, а не священнослужителі має право розпоряджатися церковним майном, і саме парафіяни мають приймати рішення про те, чи приєднуватися до помісної церкви.
Так роз’яснив ситуацію предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній після богослужіння у Чернівцях, повідомляє 5 канал – Укрінформ.
“Громада якщо більшістю своїх голосів прийняла рішення про перехід, про зміну релігійного центру, – то це право належить громаді. Громада має право визначитись, прийняти рішення і звернутися до певного ієрарха єдиної помісної православної церкви на свій власний розсуд, і, отримавши дозвіл, указ про те, що з цього часу вона вже належить до єдиної помісної православної церкви, з часом отримає юридичну перереєстрацію”, – зазначив Блаженнійший Епіфаній.
До Чернівців предстоятель Православної церкви України прибув уперше після інтронізації. Він відправив богослужіння у храмі Святої Параскеви Сербської. Перед цим тисячі вірян зібралися на площі, щоб зустріти земляка. Люди утворили живий коридор, прикрасивши його рушниками, які привезли з дому.

 

Епіфанія у Чернівцях вийшли зустрічати тисячі вірян
У неділю, 17 лютого, на площі Філармонії у Чернівцях тисячі вірян з усього міста й області зустрічали предстоятеля митрополита Київського і всієї України, предстоятеля Православної церкви України блаженнійшого Епіфанія.
Про це повідомляє місцеве інформагентство АСС – Укрінформ.
“Митрополита урочисто зустріли на площі Філармонії у Чернівцях. На шляху до церкви люди утворили коридор з вишитих рушників, які принесли з дому”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, у Чернівцях блаженніший Епіфаній відправив богослужіння у храмі преподобної Параскеви Сербської.
Предстоятель Православної церкви України Епіфаній прибув на Буковину 15 лютого ввечері.
На адміністративній межі Чернівецької області у с. Атаки Хотинського району його зустрічали в.о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк і всечесні отці єпархії Української православної церкви в області.

 

У Солсберійському соборі назвали “видатною дурістю” появу прапора РФ на будівлі
Невідомі вивісили російський прапор на будівельних риштуваннях навколо Солсберійського собору вранці у неділю. Настоятель собору Ніколас Попадопулос назвав появу російського прапора “видатною дурістю”.
Про це повідомляє ВВС – Укрінформ.
“Це… принижує величезні особисті трагедії і збиток, нанесений Солсбері безпрецедентними атаками нервово-паралітичною речовиною в минулому році”, – цитує прес-служба собору священика.
Як повідомляється, прапор Росії, вивішений на північній стороні будівлі, помітили на світанку, мабуть, прапор з’явився там уночі.
Очевидець Лі Мартін розповів ВВС, що побачив прапор розміром приблизно 10 на 7 метрів рано вранці.
О 8:30 ранку прапор прибрали, уточнили у прес-службі собору. У поліції графства Вілтшир заявили, що поки рано судити, чи є в події складу злочину – поліцейські вивчають записи з камер відеоспостереження.
Як повідомляв Укрінформ, 5 березня 2018 року колишній офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були знайдені непритомними у британському Солсбері і госпіталізовані з отруєнням невідомою речовиною, яке згодом ідентифікували як нервовий реагент “Новічок” російського походження.
Пізніше, 30 червня, відбулося отруєння “Новічком” двох осіб у сусідньому місті Еймсбері. Мати трьох дітей Дон Стерджесс померла, її партнер – 45-річний Чарлі Роулі вижив.
5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють у спробі замаху на Скрипалів. Британська розвідка встановила, що підозрювані – “Олександр Петров” (справжнє ім’я Олександр Мішкін) і “Руслан Боширов” (справжнє ім’я Анатолій Чепіга) – є офіцерами ГРУ.

 

Рятувальники прокоментували повідомлення про “радіацію” на Тернопільщині
Поширена низкою засобів масової інформації Тернопільської області інформація про нібито підвищення радіаційної небезпеки в області не відповідає дійсності.
Про це повідомив у Facebook начальник Головного управління ДСНС в області Віктор Маслей – Укрінформ.
“У ЗМІ з’явилося повідомлення щодо радіаційної небезпеки, дана інформація є фейком. Радіаційна ситуація в області – у нормі. На АЕС Хмельницької та Рівненської областей – без надзвичайних подій”, – написав Маслей.
Водночас, на сторінці Тернопільської облдержадміністрації у соцмережі повідомляється, що “17 лютого о 9.30 год. стався збій через можливе зовнішнє втручання в програмному забезпеченні системи оповіщення області”. Як наголошується, причини збою з’ясовуються.

 

Іспанія відкинула запит США надіслати військових НАТО до Сирії
Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель відкинув прохання США до союзників по НАТО зайняти їхнє місце після виходу з Сирії.
Про це пише Bloomberg – Укрінформ.
«Міністр закордонних справ Іспанії відкинув заклик США до союзників НАТО, щоб заповнити нестачу військових, що залишиться після неминучого виходу військ США з Сирії, як наслідок одностороннього рішення Дональда Трампа відкликати американські війська додому», – йдеться у повідомленні.
Віце-президент Майк Пенс повідомив журналістам на Мюнхенській конференції з безпеки, що США просять членів НАТО та інших партнерів надати “ресурси та підтримку, а також персонал”, необхідні для запобігання відновленню позицій ісламської держави після завершення операції США.
Пенс прибув на велику щорічну європейську конференцію з безпеки у Мюнхені у п’ятницю та швидко спростував загальне уявлення про те, що США залишили свою роль лідера вільного світу. Він приєднався до великої американської делегації на конференції та розповів про боротьбу США з ісламською державою та рішення вивести війська з Сирії.

 

Барселона протестувала під гаслом “незалежність – не злочин”
Десятки тисяч мешканців столиці іспанської Каталонії протестували з національними прапорами та портретами ув’язненими лідерами сепаратистів, вимагаючи припинити суд над колишніми членами уряду автономії. Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.
Близько 200 тис. протестувальників у Барселоні вигукували гасла про свободу та незалежність Каталонії. За даними поліції, протести пройшли мирно.
Суд над 12 сепаратистами стартував цього тижня у Мадриді. Іспанські прокурори вимагають засудження лідерів руху за незалежність до 25 років ув’язнення.
Нагадаємо, голова каталонського уряду Кім Торра назвав ганьбою судовий процес над лідерами руху за незалежність Каталонії від Іспанії. 
Перед судом постали екс-заступник глави уряду Каталонії Оріол Жункерас, колишні члени кабінету міністрів і депутати парламенту Каталонії.

 

Фріланд: Канада підтримує Гуайдо на шляху повернення венесуельцям демократії
Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд провела телефонну розмову із тимчасовим президентом Венесуели Хуаном Гуайдо.
Про це заявили у канадському МЗС, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Співрозмовники обговорили шлях Венесуели до відновлення демократії через проведення вільних та чесних виборів, а також роль у цьому та інших процесах міжнародної спільноти”, – зазначили у зовнішньополітичному відомстві Канади.
Фріланд підтвердила “продовження канадської підтримки провідної ролі тимчасового президента Гуайдо у поверненні венесуельцям демократії”.
“Тимчасовий президент Гуайдо підтвердив свою відданість мирному переходу до демократії відповідно до конституції Венесуели. Він наголосив на важливості доправлення гуманітарної допомоги народу Венесуели та згадав про плани здійснити це 23 лютого за підтримки сусідніх та європейських держав”, – поінформували у канадському МЗС.
Як повідомляв Укрінформ, 23 січня у Венесуелі розпочалися масові протести проти президента Мадуро. Голова Національної асамблеї Венесуели Гуайдо на тлі конституційного та економічної кризи оголосив себе тимчасовим президентом країни і склав присягу. Він заявив, що Мадуро, який у травні оголосив про свою перемогу на президентських виборах, не здатен виконувати обов’язки глави держави, і пообіцяв провести в країні дострокові вибори.
Вже понад 20 країн визнали Гуайдо як тимчасового президента Венесуели.

 

Гуайдо закликає до протестів по всій Венесуелі через недоправлену гумдопомогу
Лідер опозиції Венесуели Хуан Гуайдо закликав тисячі волонтерів допомогти доправити до країни наступного тижня гуманітарну допомогу із США, яка зберігається на території сусідньої Колумбії, та оголосив про проведення акцій протесту по всій Венесуелі.
Про це повідомляє DW – Укрінформ.
“23 лютого будуть демонстрації в містах всюди по країні, щоб сприяти надходженню гуманітарної допомоги”, – сказав Гуайдо.
У Колумбії на кордоні з Венесуелою накопичилися вже багато тонн допомоги зі США. Глава Венесуели Мадуро, однак, наказав посилити охорону кордону, оскільки побоюється “вторгнення американців”, а гуманітарну допомогу він назвав “гнилою та зараженою їжею”.
Як відомо, Хуан Гуайдо у січні проголосив себе виконувачем обов’язків президента Венесуели. США, багато країн Євросоюзу та Латинської Америки визнали його легітимним лідером Венесуели.
Глава Венесуели Ніколас Мадуро вважає дії опозиції незаконними та інспірованими Вашингтоном.
Західні країни не визнають легітимність другого президентського терміну Мадуро, оскільки вибори, що відбулись у країні минулого року, не були демократичними.

 

У Нідерландах вчилися танцювати “Буковинський вітерець”
У нідерландському Ейндговені відбувся майстер-клас з українського народного танцю. 
Проводила його 16 лютого Олександра Провозіна, яка п’ять років викладала хореографію в ансамблі “Русалка”, повідомляється коресподент Укрінформу у Гаазі.
“Це пробний майстер-клас, організований з метою створити групу. Прийшло 9 осіб, переважно дорослі, тож я сподіваюся, що в нас буде доросла група, а потім, може, й дітки підтягнуться”, – каже Провозіна.
Організаторами заходу виступили Український культурний центр “Вулик” і Фундація “Українці в Нідерландах”. Тривав майстер-клас дві години. Вивчали і танцювали “Буковинський вітерець”. Урок був  присвячений Дню закоханих, а навчатися танцю разом з дружинами прийшли і чоловіки.
Олександра Провозіна певна, що танець – це завжди історія кохання, адже саме танець може передати почуття, емоції, розповісти цілу історію.
“Танець – це завжди про любов, про любов до іншої людини, до природи, до дітей, до Батьківщини. Чому я зараз займаюся танцями? Бо мені не вистачає нашого, національного, бо я хочу тут продовжувати пропагувати українську культуру, бо через танець – неважливо, чи говорить людина українською мовою, чи не говорить – можна передати цю емоцію і розказати історію про нас голландцям”, – пояснює українка. 
Пані Олександра розповідає, що викладати танці в Нідерландах вирішила після того, як була дуже зворушена українським гопаком у виконанні голландців.
“Коли перший раз я побачила, як голландці танцюють наш гопак, я на репетиції просто розплакалася і вирішила: я знаю, як танцювати, я це люблю і я хочу цим тут, в Голландії займатися. Як показує досвід “Русалки”, там зараз 60 відсотків голландців і 40 відсотків українців, тому я вважаю, ми можемо залучити в нашу групу і голландців”, – певна Олександра.

 

У Сербії учасникам протестів пропонували підписати петицію про перевибори
Масові акції протесту пройшли напередодні в столиці Сербії Белграді, а також в Суботиці, Крагуєваці та інших містах країни: мітингувальники вимагали відставки уряду і президента Олександра Вучича.
Як повідомляють місцеві ЗМІ, організатори акцій зі складу опозиційного блоку «Союз за Сербію» запропонували учасникам маніфестацій підписатися під петицією про проведення у країні вільних, прозорих і чесних виборів – Укрінформ.
За словами авторів петиції, цим документом опозиція гарантує незалежність судів і демократичних інститутів, а також право на своєчасне надання інформації.
Протести проти уряду і президента тривають у Сербії вже 11 тижнів. Маніфестації почалися після того, як в одному з міст на півдні Сербії був жорстоко побитий один з представників опозиції.

 

У Чорногорії пройшов багатотисячний мітинг з вимогою відставки президента
Тисячі людей вийшли на вулиці у Чорногорії, щоб вимагати відставки уряду та президента Міло Джукановича через звинувачення в корупції.
Про це повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.
Хода 16 лютого пройшла через центр столиці країни Подгориці. Люди скандували «Міло – злодій» і несли прапори з написом «Ні – злочину» та «Бунтуй».
Протест був організований після того, як колишній ключовий союзник президента Міло Джукановича – Душко Кнежевич – звинуватив президента і його правлячу «Демократичну партію соціалістів» у неправомірних фінансових відносинах і корупції. Джуканович усе заперечує.
Напередодні влада звинуватила колишнього банкіра Душко Кнежевича у відмиванні грошей і шахрайстві, і той утік з країни.

 

Ган сподівається на досягнення угоди між Сербією і Косово до кінця 2019
Єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган висловив сподівання, що компромісної угоди між Сербією і Косовом буде досягнуто до завершення мандата нинішньої Єврокомісії, термін дії якого спливає у 2019 році.
Про це він заявив напередодні під час виступу на панельній дискусії «Безпека у Південно-Східній Європі: два кроки вперед, один крок назад» у рамках Мюнхенського безпекового форуму, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Думаю, що настав сприятливий момент для досягнення угоди між сторонами. Нам необхідно постаратися досягти угоди якомога швидше, до кінця мандата нинішньої Європейської комісії, оскільки після цього зміниться склад комісії і час буде втрачено», – зазначив 
Він закликав обидві сторони продовжити роботу над угодою, зазначивши, що близько 75% жителів регіону виступають за регіональне співрГан.обітництво, а підсумки діалогу між Белградом і Приштиною мають вирішальне значення для всього регіону Західних Балкан.
На панелі «Безпека у Південно-Східній Європі: два кроки вперед, один крок назад» виступили президент Сербії Олександр Вучич і президент частково визнаної Республіки Косово Хашим Тачи. Сербський президент наголосив, що Приштина не виконала своє зобов’язання — створення Об’єднання сербських громад. Також Вучич поскаржився на запровадження в листопаді минулого року 100-відсоткових митних тарифів на всі сербські товари і на створення 14 грудня Армії Косова. Сербський президент наголосив, що чекає від Приштини реальних кроків до порозуміння.
У свою чергу, Хашим Тачи заявив, що приємно здивований розумінням, досягнутим між Скоп’є й Афінами (угода про перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія – ред.), і вважає його хорошим прикладом для діалогу між Приштиною і Белградом.

 

Генпрокуратура кличе Курченка на допит 22 лютого
Генеральна прокуратура викликає бізнесмена Сергія Курченка на допит 22 лютого.
Відповідна повістка оприлюднена на сайті ГПУ – Укрінформ.
“Гр-н Курченко Сергій Віталійович, 21.09.1985 р.н., місце реєстрації: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Чапаєва, буд. 9, відповідно до вимог ст.ст. 133, 135 КПК України Вам необхідно з’явитися 22.02.2019 о 14 годині 00 хвилин в кабінет №808-В приміщення Генеральної прокуратури України за адресою: м. Київ, вулиця Різницька, 13/15, для проведення слідчих та процесуальних дій у статусі підозрюваного у кримінальному провадженні №42016000000003393 від 16.11.2016 за ч.1 ст.255, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.2 ст.205, ч.3 ст.212 та іншими статтями КК України”, – йдеться у повідомленні відомства. 
Слідчі дії призначені на 22 лютого.
Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що справи екс-прем’єра Микола Азарова та Курченка перебувають на фінальній стадії досудового слідства.
Курченка в Україні підозрюють, зокрема, у створенні та забезпеченні діяльності злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також вчиненні у її складі низки кримінальних правопорушень, зокрема заволодінні чужим майном, коштами державних та інших банківських установ, державних підприємств паливно-енергетичного сектору економіки в особливо великих розмірах, ухиленні від сплати податків, легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, організації фіктивного підприємництва, тобто створенні та придбанні суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло великої матеріальної шкоди.
Курченко з лютого 2014 року перебуває за межами України, переховуючись від органів слідства. Його оголошено у розшук.

 

У Німеччині зафіксували 157 кібератак на критичну інфраструктуру
Німецькі спецслужби повідомляють про значне збільшення кількості кібератак на критичну інфраструктуру ФРН у 2018 році.
Про це в неділю, 17 лютого, повідомило видання Welt am Sonntag з посиланням на неопубліковану статистику Федерального відомства з безпеки в сфері інформаційних технологій (BSI), передає DW – Укрінформ.
За даними німецьких спецслужб, у країні істотно зросли кількість і масштаб хакерських атак на життєво важливі інфраструктурні об’єкти. Основна мета зловмисників – саботаж: перешкоджання забезпеченню населення водою та електрикою, пошкодження комунікаційних систем тощо.
У другій половині 2018 року BSI стало відомо про 157 хакерських атак на системи критичної інфраструктури. З них 19 стосувалися електричних мереж. Це істотне зростання, якщо порівнювати з попередніми дванадцятьма місяцями: тоді відомство зафіксувало 145 кібератак такого характеру, роком раніше – 34. При цьому експерти підкреслюють, що насправді ця кількість ще більша, оскільки провайдери часто не розголошують інформацію про хакерські злами чи спроби зламу, побоюючись зіпсувати собі імідж.
У Німеччині до об’єктів критичної інфраструктури зараховують організації та установи в сферах енергетики, інформації та телекомунікації, транспорту, медицини, водопостачання, харчування, фінансів і страхування, державного та місцевого управління, ЗМІ та культури. Уряд ФРН має намір створити Агентство кібербезпеки для посилення захисту від інтернет-атак. Штаб-квартира установи буде розташована в регіоні Лейпциг-Галле.

 

Берлін відреагував на заклик Трампа
Міністерство закордонних справ Німеччини поки що не підтримало заклик президента Сполучених Штатів Дональда Трампа до європейських країн прийняти сотні полонених американцями ісламістів. У МЗС Німеччини журналістам повідомили, що відомство знає про випадки ув’язнення в північний Сирії німецьких громадян-ісламістів, котрі воювали на боці терористичних угруповань. Про це повідомляє УНН із посиланням на DW.
“У міністерстві наголосили, що не володіють власними точними даними щодо цього. Крім того, співробітники МЗС Німеччини вказали на неможливість надання консульських послуг та супроводу для німецьких громадян у Сирії після закриття в цій близькосхідній країні посольства Німеччини. На додачу, вже багато років поспіль МЗС країни застерігає громадян Німеччини від поїздок у Сирію”, — йдеться у повідомленні видання.
Попри це уряд ФРН вивчає можливість повернення з Сирії німецьких громадян як виняток, особливо з гуманітарних міркувань, наголосила співрозмовниця міністерства. Водночас, за даними спецслужб, з 2013 року з Німеччини в зони конфліктів у Сирії та Іраку виїхали не менше 1050 осіб. Там вони брали участь у збройному протистоянні на боці терористичних ісламістських угруповань.
На сьогодні близько третини цих осіб вже повернулись до Німеччини. У Сирії та Іраку ще й досі перебувають близько 270 жінок та дітей з Німеччини або ж дітей, народжених батьками з німецьким громадянством. Якщо вірити даним спецслужб, 75 відсотків цих дітей віком молодше трьох років, наголосили в МЗС ФРН.
Тим часом представники опозиційних фракцій у Бундестазі, зокрема Зелених та Лівої партії, наголосили на важливості повернення ісламістів, що мають громадянство європейських країн, до Європи. Так, зовнішньополітичний експерт партії “Союз-90/Зелені” Омід Нуріпур зазначив у розмові з журналістами Deutschlandfunk, що ФРН має повернути своїх громадян, незалежно від того “святі вони чи терористи”.
На думку представника Зелених, цих осіб потрібно повернути й саме в Німеччині притягати їх до відповідальності за скоєне. Схожу заяву щодо повернення ісламістів до європейських країн зробив і зовнішньополітичний експерт фракції Лівої партії у Бундестазі Штефан Лібіх, повідомляє Deutschlandfunk.
Як повідомляв УНН, раніше президент США Дональд Трамп закликав європейських союзників прийняти понад 800 бойовиків “Ісламської держави”, захоплених американськими військовими в Сирії.

 

Відносини Молдови з ЄС залежать від результатів виборів – посол Франції
Франція сподівається, що майбутні парламентські вибори в Молдові будуть вільними, прозорими та чесними, оскільки від їхніх результатів залежать подальші взаємини країни з Європейським Союзом.
Про це в інтерв’ю румунським ЗМІ заявив один зі спостерігачів на виборах, Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Молдові Паскаль Ле Денфф – Укрінформ.
«Франція хоче, щоб вибори в Молдові були вільними, прозорими та чесними і відповідними до демократичних норм. Від результатів виборів залежить, якими будуть відносини між Молдовою і Євросоюзом», – зазначив дипломат.
Посол висловив надію, що Молдова стане справжньою правовою державою.
За його словами, як міжнародний спостерігач на парламентських виборах він неодноразово висловлював цю думку під час зустрічей з керівництвом Республіки Молдова.
Як повідомляв Укрінформ, чергові парламентські вибори відбудуться у Молдові в неділю, 24 лютого. Вибори вперше пройдуть за новою, змішаною системою: 50 депутатів (з 101) будуть обрані за партійними списками, а решта 51 – в одномандатних округах.

 

Прем’єр Японії висунув Трампа на Нобелівську премію миру на прохання США
Голова уряду Японії Сіндзо Абе висунув президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру минулого року після отримання запиту від уряду США.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на місцеві ЗМІ – Укрінформ.
«Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе висунув президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру восени минулого року після отримання прохання від уряду США зробити це», – повідомила японська газета Asahi.
Новина з’явилася слідом за повідомленням Трампа у п’ятницю, що Абе висунув його на Нобелівську премію миру для послаблення напруги у відносинах з Північною Кореєю.
Думка про висунення Трампа у номінації “Премія миру” з’явилася в уряду США після саміту американського президента у червні минулого року з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, що стало першою зустріччю лідера Північної Кореї з президентом США, написала Asahi, посилаючись на неназване джерело в уряді Японії.
Речник міністерства закордонних справ Японії заявив, що міністерство знає про ці слова Трампа, але “утримається від коментарів щодо взаємодії двох лідерів”.
У Білому домі також не дали коментарів на запит Reuters.

 

Українська збірна повернулася додому з XIV зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю
Наші юні спортсмени здобули у Сараєво дві медалі.
У столичному аеропорту «Бориспіль» вчора зустріли 22-х юних спортсменів, що повернулися з Сараєво, де завершився XIV зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль. Наші атлети виступили в п’ятьох видах спорту і здобули 2 медалі. Про це повідомляє НОК України – Укрінформ.
Привітати медалістів та всю українську команду приїхали віце-президент Національного олімпійського комітету України, президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак, заступник Міністра молоді та спорту України Микола Даневич, директор департаменту олімпійських видів спорту Роман Вірастюк, друзі та близькі спортсменів, представники мас-медіа.
Свято юнацького спорту тривало з 9 до 16 лютого. Понад 900 юних спортсменів віком від 13 до 17 років з 46 країн Старого Світу змагалися у 8 видах спорту. Лік медалям українців відкрив 17-річний вихованець Харківської біатлонної школи Степан Кінаш, який завоював бронзу в індивідуальній гонці на 12,5 км.
Наступну медаль до свого активу записала юна грація Анастасія Архипова. 15-річна фігуристка, поступившись лише суперницям із Росії та Італії, здобула для України другу «бронзу». 
Крім того, ще двоє спортсменів у величезній конкуренції зуміли потрапити до топ-10 – фігурист Андрій Кокура та біатлоністка Юлія Городна.

 

Президент України привітав Ломаченка з днем народження
Президент України привітав українського боксера Василя Ломаченка з днем народження та побажав йому нових перемог.
Про це Глава держави написав у Twitter – Укрінформ.
“Вітаю з днем народження нашого незламного чемпіона Василя Ломаченка. Козацького здоров’я і нових яскравих перемог!” – побажав Порошенко.
Як повідомляв Укрінформ, чемпіон світу у легкій вазі за версіями WBA і WBO, українець Василь Ломаченко очолив рейтинг р4р (незалежно від вагової категорії) за версією talkSPORT.

 

Митна війна: Трамп заявив про великий прогрес з Китаєм на багатьох фронтах
Президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація досягла значних зрушень у переговорах із Пекіном щодо врегулювання торгових суперечок.
Про це глава Білого дому написав у неділю у Twitter – Укрінформ.
“Важливі зустрічі й телефонні переговори щодо торгівельної угоди з Китаєм… Досягнуто великого прогресу на багатьох фронтах! Наша країна має фантастичний потенціал для майбутнього зростання й величі на більш високому рівні!”- зауважив Трамп.
Як повідомляв Укрінформ, делегація Сполучених Штатів на міністерському рівні провела цього тижня ряд зустрічей з китайським керівництвом у Пекіні. Сторони обговорюють можливості для мирного врегулювання спорів у сфері торгівлі.
Раніше Вашингтон звинуватив китайців у крадіжках американських технологій та почав запроваджувати підвищені митні тарифи на китайські товари. Пекін відповів підвищенням мита зі свого боку. Торгівельні війни викликали хвилювання на світових ринках.
Для уникнення напруженості сторони домовилися про перемир’я до 2 березня, після чого тарифи знову можуть зрости, якщо не буде досягнуто мирової угоди.

 

Глава МЗС Ірану звинуватив Ізраїль в прагненні війни
Міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф звинуватив Ізраїль в прагненні до війни і попередив, що його поведінка і поведінка Сполучених Штатів збільшує шанси зіткнення в регіоні. Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.
Таку заяву глава МЗС Ірану зробив, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки.
“Ризик війни великий. Ризик буде ще більше, якщо ви продовжите закривати очі на серйозні порушення міжнародного права”, – цитує Заріфа Reuters.
При цьому Заріф запевнив, що Іран прихильний ядерної угоді 2015 року. За його словами, Франція, Великобританія і Німеччина недостатньо роблять для того, щоб Тегеран отримав економічні вигоди від цієї угоди.
Нагадаємо, Ізраїль заради запобігання військового закріплення Ірану в Сирії готовий нарощувати атаки на іранські об’єкти в сусідній країні. З такою заявою виступив під час відвідування північних районів єврейської держави прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху.

 

 Запоріжжі затримали осіб, які намагалися підпалити храм
У Запоріжжі затримано троє осіб, які намагалися підпалити храм Іонна Богослова, що належать УПЦ МП. Про це УНН розповіли у правоохоронних органах.
Подія сталося 16 лютого. Двоє чоловіків, один з яких мешканець Запоріжжя, а інший одного з сіл області, та жінка перелізли через огорожу довкола подвір’я церкви. Далі один з чоловіків намагався підпалити храм з допомогою займистої речовини та саморобного смолоскипа. Однак у нього нічого не вийшло. При спробі втекти паліїв затримали правоохоронці.
Наразі відкрито кримінальне провадження та триває розслідування за ст. 258 КК України – теракт. Підозрюється, що дані дії зловмисники намагалися з вчинити з метою розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Встановлюються причетність затриманих та інших осіб до ще двох спроб підпалів церков у Запоріжжі, які сталися з початку лютого.
Нагадаєм, що перша спроба підпалу церкви у Запоріжжі сталася 6 лютого. Після цього нагляд правоохоронців за храмами міста був посилений. Однак, вже 11 лютого невідомі знов намагалися підпалити один з храмів та намалювали на його стіні свастику.

 

У Запоріжжі затримали паліїв храму московського патріархату
У Дніпровському районі Запоріжжя 16 лютого під час спроби підпалити храм УПЦ (МП) затримано двох виконавців та організатора злочину.
Цю інформацію підтвердили у Службі безпеки України, повідомляє Радіо Свобода.
“Наразі відкрито провадження за 258 статтею Кримінального кодексу України – терористичний акт. Правоохоронці перевіряють імовірну причетність затриманих осіб до інших схожих випадків у регіоні”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначили у відомстві, інші деталі буде повідомлено у понеділок, 18 лютого, під час спеціального брифінгу голови СБУ в Києві.
У лютому поліція в Запоріжжі розпочала провадження щодо двох випадків пошкодження фасадів храмів УПЦ (МП) – у Шевченківському районі і у Вознесенівському районі міста, – коли на стінах церков невідомі намалювали нацистську символіку.
Раніше СБУ повідомляла про те, що спецслужби Росії шукають людей, готових за гроші підпалювати храми Української православної церкви (Московського патріархату).

 

Україна заявила в ОБСЄ, що російські спецслужби готують підпали храмів МП 14.02.2019
Російські спецслужби для дестабілізації ситуації планують підпали релігійних об’єктів Московського патріархату в Україні, для чого активно вербують українських громадян, у тому числі на окупованому Донбасі.
Про це на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні у четвер заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук з посиланням на дані українських компетентних органів, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
“Серед численних принципів і зобов’язань ОБСЄ, які Росія грубо порушила і продовжує грубо порушувати, є також зобов’язання утримуватися від підтримки терористичної та підривної діяльності на територіях інших держав-учасниць. Українським компетентним органам стало відомо, що російські спецслужби, в тому числі ті, що перебувають в окупованих районах Донбасу, розпочали процес вербування українських громадян для проведення підпалів релігійних об’єктів, які використовуються парафіями Московського патріархату в Україні”, – сказав Прокопчук.
Прокопчук додав, що російські спецслужби надають конкретні інструкції для проведення таких підпалів, а також суттєву фінансову винагороду.
“Ми закликаємо Росію негайно припинити свої заходи, спрямовані на дестабілізацію України, в тому числі і в релігійній сфері”, – підкреслив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні.

 

Дані стеження за мільйонами китайських мусульман потрапили в інтернет
Китайські бази даних з результатами стеження за 2,6 млн жителів північно-західного регіону Сіньцзяна – в основному уйгурів та інших мусульманськмх меншин – потрапили в мережу інтернет. Про це повідомив експерт з кібербезпеки Віктор Геверс із некомерційної організації GDI Foundation, передає УНН з посиланням на Financial Times.
Як повідомило видання, Геверс знайшов базу даних, у якій є ідентифікаційні номери, домашні адреси, фотографії кількох мільйонів громадян Китаю. Тільки за одну добу до бази потрапили 6,7 млн координат GPS, які за допомогою програми з розпізнавання облич були пов’язані з конкретними людьми.
Стеження проводили поліцейські за допомогою програмного забезпечення з розпізнавання облич компанії SenseNets. База даних SenseNets перебувала у вільному доступі на онлайновому сервері без пароля для входу на сайт протягом півроку. Втім після повідомлення Геверса, доступ до бази закрили.
При цьому видання зазначило, що Китай проводить дискримінаційну політику по відношенню до мусульманських нацменшин, зокрема до уйгурів. Тільки протягом останніх двох років Пекін розмістив більше 1 млн мусульман в спеціальні табори в Синьцзяні. На думку влади, таким чином вони запобігають проявам екстремізму в країні.
Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість введення санкцій проти Китаю під приводом порушення ним прав людини в відношенні населення Сіньцзян-Уйгурського автономного району (СУАР).

 

Росія розробляє надлегкий безшумний безпілотник
 Росія розробляє надлегкий мікробезпілотник вагою в півтора кілограми, що буде інтегрований в бойове екіпірування “Ратник-3”. Про це повідомляє УНН з посиланням на ТАСС.
Новий російський безпілотник призначений для ведення оперативної розвідки для тактичних підрозділів і буде повністю безшумним. Його розробку анонсували на виставці військової техніки IDEX-2019 в столиці ОАЕ Абу-Дабі.
Маса літального апарату з навігаційною апаратурою та відеосистемою не перевищуватиме 1,5 кг і зможе працювати фактично в будь-яких кліматичних умовах.
Нагадаємо, Україна закуповуватиме в Туреччині бойові безпілотники для потреб армії. 
Раніше УНН повідомляв, що російський ядерний безпілотник “Посейдон” розвиватиме швидкість 200 км/год. 

 

Шведський міністр про нову сімейну політику Угорщини: Пахне 30-ми роками
Угорщина викликала посла Швеції до міністерства закордонних справ після того, як шведський міністр соціальних справ Анніка Страндхол заявила, що нова сімейна політика Будапешта “пахне 1930-ми роками”.
Про це пише The Local із посиланням на угорські ЗМІ – Укрінформ.
«Угорщина викликала посла Швеції до міністерства закордонних справ після того, як шведський міністр заявила, що нова сімейна політика Будапешта “пахне 1930-ми роками», – повідомили у суботу угорські ЗМІ.
«Тепер Орбан хоче мати більше справжніх угорських дітей. Така політика завдасть шкоди свободі, за яку жінки боролися десятиліттями», – сказала міністр.
Міністр закордонних справ Угорщини Пітер Сіярто заявив на прес-конференції у п’ятницю, що шведський посол був проінформований, що подібні коментарі “неприйнятні”.”
“Угорщина витрачає гроші на родини, а Швеція витрачає їх на мігрантів”, – сказав Сіярто.
Нова сімейна політика була деталізована Орбаном у його виступі минулого тижня. Вона спрямована на боротьбу зі стрімким падінням народжуваності в Угорщині.
Нові заходи з плану Орбана зі збільшення народжуваності включають безвідсоткове житло та сімейні кредити на автомобілі, а також звільнення жінок від податку на прибуток, як тільки у них з’явиться четверта дитина.

 

Геращенко вважає, що екс-омбудсмен Карпачова підігрує Кремлю
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що Росія використовує колишнього омбудсмена України Ніну Карпачову в гібридній війні проти України.
Таким чином вона прокоментувала відвідування Карпачової як “незалежним міжнародним експертом” трьох українських моряків в СІЗО “Лефортово” – Укрінформ.
“Виявляється, ФСБ і російська генеральша-омбудсмен (Москалькова – ред.) допустили в СІЗО до в‘язнів таку собі Ніну Карпачову. А офіційного і повноважного українського уповноваженого з прав людини Людмилу Денисову, незважаючи на всі її зусилля і наполегливість нашого МЗС, так і не допустили відвідати моряків і навіть в суд на всі слухання”, – написала Геращенко.
“Гібридна війна- це коли РФ використовує гібридного «омбудсмена», витряхує від пилюки Януковича, який заявляє, що як Порошенко його попросить, то він готовий просити Путіна про заручників. Замість Денисової – Карпачова, замість Порошенка – Янукович, РФ дістає зі своїх загашників різних персонажів, які підігрують кремлівській платівці про «нелегітимність української влади»”, – додала вона.
Нагадаємо: Карпачова була омбудсменом України 14 років у період з 1998 по 2012 роки. Потім її змінила Валерія Лутковська, яку в свою чергу в 2018 році змінила Людмила Денисова.
Як відомо, 25 листопада 2018 року російські військові в районі Керченської протоки обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України – катери «Бердянськ» і «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя, а також їхні екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них – Андрій Эйдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока – були поранені.
Підконтрольні Росії “суди” в окупованому Криму заарештували всіх полонених українських моряків, висунувши їм звинувачення за ч. 3 ст. 322 Кримінального кодексу РФ (незаконне перетинання кордону). Зараз всі вони знаходяться в московському СІЗО “Лефортово”.

 

Стан здоров’я Скрипаля погіршився – ЗМІ
Стан здоров’я колишнього розвідника ГРУ РФ Сергія Скрипаля погіршився, йому надають медичну допомогу у нього вдома.
Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на британські ЗМІ – Укрінформ.
“Ніхто не знає, що його чекає, оскільки про довгостроковий вплив нервово-паралітичних речовин відомо дуже мало”, – зазначило джерело в британських спецслужбах.
Нервово-паралітична речовина Новічок, якою був отруєний Скрипаль, за словами лікарів, може діяти навіть після виведення його з організму.
“Сама речовина, ймовірно, підлягає розпаду і покине організм, але ефект від неї може бути довгостроковим”, – заявив науковий співробітник Ноттінгемського університету Вейн Картер.
Як повідомляв Укрінформ, 5 березня 2018 року офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія були знайдені непритомними в британському Солсбері і госпіталізовані з отруєнням невідомою речовиною, яку згодом ідентифікували як нервовий реагент «Новічок» російського походження.
Пізніше, 30 червня, сталося отруєння “Новічком” двох осіб у сусідньому місті Еймсбері. Мати трьох дітей Дон Стерджесс померла, її партнер, 45-річний Чарлі Роулі, вижив.
5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють у спробі замаху на Скрипалів. Британська розвідка встановила, що підозрювані – “Олександр Петров” (справжнє ім’я Олександр Мишкін) і “Руслан Боширов” (справжнє ім’я Анатолій Чепіга) – є офіцерами ГРУ.

 

Трамп не повірив звіту нацрозвідки щодо ракет КНДР, бо його переконав Путін

 Президент США Дональд Трамп не повірив в доповідь американської розвідки про те, що КНДР має ракети, здатні досягти території США, бо у зворотному його запевнив російський лідер Володимир Путін. Про це заявив колишній виконуючий обов’язки директора ФБР Ендрю Маккейб в інтерв’ю телекомпанії CBS, опублікованому в неділю, передає УНН.
“Президент Трамп заявив, що він не вірить в наявність у КНДР можливостей нанести удар по США за допомогою балістичних ракет. Він не вірив в це, тому що президент Путін сказав йому, що у них їх немає. Президент Путін сказав йому, що у КНДР насправді немає таких ракет”, — стверджує Маккейб.
“Співробітники розвідувальних служб на брифінгу (в Білому домі) заявили, що це не відповідає даним жодного зі звітів розвідки, на що президент відповів:” Мені все одно, я вірю Путіну“, — продовжив колишній в.о. глави ФБР.
“Це просто вражаюче. Служби розвідки витрачають багато часу, сил і енергії, щоб допомогти президенту США приймати рішення. Стикатися з абсолютним невір’ям у ці зусилля, з небажанням (Трампа) дізнатися про справжній стан справ, з якими він стикається кожен день — це був справжній шок”, — уклав Маккейб.
Раніше він заявив, що під час перебування в.о. директора ФБР наказав провести два розслідування відносно Трампа. Він розпорядився, щоб ФБР почало контррозвідувальний розслідування, що стосується Трампа, на тлі тверджень про втручання Росії в хід президентських виборів в США в 2016 році. Крім того, ФБР, що знаходиться у веденні Мін’юсту США, відкрило розслідування, покликане встановити, лагодив Трамп перешкоди правосуддю.
Маккейб також розповів, що після того, як Трамп відправив у відставку травнем 2017 року голову ФБР Джеймса Комі, в Мін’юсті відбулася серія нарад, на яких обговорювалася можливість застосування на практиці 25-й поправки до конституції США. Її перший розділ говорить: “У разі відсторонення президента від посади, або його смерті, або відставки віце-президент стає президентом”.
Як повідомляв УНН, Федеральне бюро розслідувань США розпочало розслідування стосовно американського президента Дональда Трампа щодо можливого перешкоджання правосуддю після того, як він звільнив директора ФБР Джеймса Комі, у той же час контррозвідка розслідувала, чому Трамп діяв у спосіб, який, здавалося, приносив користь Росії.

 

У Сирії захопили бойовика, який озвучував пропагандистські відеоролики ІД
Бійці озброєної коаліції “Сили демократичної Сирії” (СДС) захопили на території республіки бойовика, який озвучив на англійській мові десятки пропагандистських роликів терористичного угрупування “Ісламська держава” (ІД). Про це повідомила в неділю газета The New York Times, передає УНН.
Як зазначає видання, мова йде про 35-річного громадянина Канади африканського походження Мухаммеда Халіфі. Він був захоплений в січні. За даними газети, Халіфа озвучив кілька десятків аудіо- та відеозаписів. Серед них ті, на яких відображені розправи бойовиків над заручниками, в їх числі сирійські військові, американський репортер Джеймс Фоулі і йорданський пілот Муаз Юсеф аль-Касасіба.
“Його голос — найбільш відомий з тих, який англійською мовою будь-коли звучав в пропаганді ІД”, — констатував Чарльз Вінтер — старший науковий співробітник центру з вивчення поширення радикальних ідей при Королівському коледжі Лондона. Видання привело думка трьох незалежних фахівців, а також офіційної особи США на користь того, що зазначені записи були озвучені саме Халіфою.
Як наголошується в публікації, опитані фахівці в сфері боротьби з тероризмом констатували, що бойовики ІД для запису пропагандистських матеріалів вкрай потребували людей, які говорять англійською без акценту. В інтерв’ю газеті Халіфа заявив, що не жалкує про скоєне. В даний час його утримують під вартою в Сирії.
Халіфа переїхав в Канаду з Саудівської Аравії, будучи дитиною, він проходив навчання в університеті в Торонто. У Сирії він прибув в 2013 році і незабаром вступив до лав угруповання. Він також брав участь в бойових діях на стороні терористів.
Раніше УНН повідомляв, що операцію із взяття Багуза планують завершити до кінця лютого.
Як інформував УНН, 19 грудня Сполучені Штати повідомили про те, що готуються до виводу всіх військ з Сирії. Пізніше був оприлюднений сам указ про майбутнє виведення військ США з Сирії.
Після цього, президент Туреччини Тайіп Ердоган запевнив президента США Дональда Трампа, що знищить те, що могло залишитися від угруповання ІД в Сирії. Про це Трамп повідомив в неділю в своєму Twitter. Одночасно з цим, американський сенатор заявив, що зміна режимів у світі не повинна бути роботою Америки. У свою чергу, Трамп визнав інші країни здатними “подбати про Ісламську державу” без США.
Після цього, Президент США Дональд Трамп погодився надати чотири місяці на виведення американських військ з території Сирії.

 

Конференція в Мюнхені показала глибину розколу між США і їх союзниками – NYT
Мюнхенська конференція з безпеки продемонструвала наявність глибоких розбіжностей у поглядах між Вашингтоном і його союзниками з багатьох питань міжнародної політики, на Заході побоюються, що цим можуть скористатися Росія і Китай. Про це йдеться в статті, опублікованій в неділю в The New York Times,передає УНН.
Як констатується в публікації, “лідери ЄС давно побоювалися, що заяви (президента США Дональда) Трампа і його повідомлення в Twitter можуть зруйнувати Північноатлантичний альянс”.
“Вони сподівалися, що, незважаючи на напругу, наші зв’язки витримають. Однак, за словами дипломатів і аналітиків, протягом останніх декількох днів на престижній конференції з безпеки в Мюнхені розкол між ЄС і адміністрацією Трампа став відкритим, наповненим роздратуванням, набув реальних обрисів”, – наголошується в матеріалі.
“Більше ніхто не вірить, що Трампа хвилюють точки зору і інтереси союзників”, – наводить газета слова джерела з числа офіційних осіб ФРН. Як говориться в статті, опитані журналістами дипломати і співробітники розвідки вважають, що наявними розбіжностями в думках між США і їх союзниками “можуть скористатися Росія і Китай”.
Як констатується в публікації, в ЄС, зокрема, “розсерджені відновленням американських санкцій” проти Ірану, оскільки ці рестрикції наносять “набагато більше шкоди компаніям Євросоюзу, ніж американським”.
Як повідомляв УНН, під час проведення Мюнхенської безпекової конференції, спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Москва не виявляє зацікавленості в зустрічі з ним помічника президента Росії Владислава Суркова і не бажає вживати дій для врегулювання конфлікту на Донбасі під час президентської кампанії в Україні.

 

Віце-президент США відхилив заклик Меркель до співпраці з Росією
16.02.2019
Віце-президент США Майк Пенс виступив з різкою промовою під час Мюнхенської конференції з безпеки в суботу. Промова Пенса прозвучала одразу після виступу канцлера Німеччини Анґели Меркель. Виступи засвідчили низку розбіжностей в підходах до важливих міжнародних питань. Про це повідомляє УНН із посиланням на Голос Америки.
У своєму виступі Меркель, зокрема, висловила сумнів у пріоритетності нарощування оборонних видатків країн-членів НАТО до 2% ВВП до 2024 року і натомість підкреслила важливість надання міжнародної допомоги іншим країнам.
Пенс, в свою чергу, виступив з різкою заявою про те, що всі 29 країн-членів НАТО мають досягти встановленої цілі витрат до 2024 року. “Коли президент Трамп говорть, що союзники по НАТО мають виконувати свої обіцянки — це те, що ми називаємо бути лідером вільного світу”, — заявив Пенс.
Пенс також розкритикував європейських союзників за їх політику стосовно санкцій проти Ірану і закликав їх вийти з ядерної угоди стосовно Ірану. “Настав час нашим європейським партнерам вийти з ядерної угоди стосовно Ірану”, — сказав він.
Меркель же поставила питання про те, що вихід США з ядерної угоди стосовно Ірану, а також рішення адміністрації Трампа вивести війська з Сирії, не є оптимальною політикою стримування Ірану, а може зміцнити позиції Росії в регіоні.
На противагу Меркель, яка стала на захист проекту газопроводу з Росії до Німеччини “Північний потік 2”, Пенс його розкритикував.
Меркель заявила: “Якщо під час Холодної війни … ми імпортували великі обсяги російського газу, я не знаю чому тепер ситуація має настільки погіршитись, щоб сказати: Росія залишається партнером”, — повідомляє Reuters.
Відповідаючи на питання аудиторії Меркель наголосила, що було б невірно політично виключати Росію. “З точки зору геостратегії, Європа не може бути зацікавлена в припиненні всіх відносин з Росією”, — сказала Меркель.
Однак, Пенс зауважив, що Росію треба притягнути до відповідальності за агресію в Україні 2014 року.
Як повідомляв УНН, Китай відкинув пропозицію Німеччини взяти участь в переговорах по ДРСМД.

 

В ОБСЄ знову висловили жаль через недопуск до України спостерігачів із Росії
В Організації з безпеки і співпраці в Європі знову висловили глибокий жаль через рішення України не допускати до спостереження за президентськими виборами спостерігачів із Росії, яка в українському законодавстві визначена як держава-агресор. Про це повідомляє УНН із посиланням на Радіо Свобода.
Як заявив міністр закордонних справ Словаччини Мірослав Лайчак, який нині головує в ОБСЄ, під час зустрічі з головою МЗС України Павлом Клімкіним у Брюсселі, держави-учасниці ОБСЄ зобов’язалися запрошувати спостерігачів із інших держав-учасниць.
“Я й далі переконаний, що ненадання акредитації всім спостерігачам Бюро демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ не відповідає зобов’язанням у рамках ОБСЄ і відтак не відповідає інтересам ОБСЄ, України чи її народу”, — наводить слова Лайчака прес-служба організації.
За словами Лайчака, в ОБСЄ розраховують на “конструктивну співпрацю” Києва з цією організацією.
Він також додав, що має намір обговорити становище в Україні і навколо неї з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим наступного тижня в Москві.
Сам Павло Клімкін іще не коментував нинішніх слів Мірослава Лайчака.
Як кажуть, у неділю ввечері не варто вести надто довгі та серйозні розмови, тому сьогодні у Брюсселі з моїм словацьким колегою @MiroslavLajcak говоримо про головне @Slovakia_OSCE
Але за кілька годин до їхньої зустрічі український міністр написав у фейсбуці: “Російська агресія проти України ще досі сприймається багатьма як драматичне кіно, яке вони дивляться із своєї комфортної диванної реальності”.
Зустріч Лайчака і Клімкіна відбулася напередодні обговорення становища в Україні на Раді ЄС із закордонних справ, що відбудеться у Брюсселі 18 лютого.
За повідомленням МЗС України, того ж дня, 18 лютого, в рамках робочого візиту до Брюсселя Павло Клімкін візьме участь у неформальній міністерській зустрічі у форматі “Друзі України в ЄС + Україна”, яка відбудеться за ініціативою міністра закордонних справ Данії Андерса Самуельсена. Ця зустріч відбудеться перед засіданням Ради ЄС із закордонних справ 18 лютого, на якому буде обговорена ситуація в Україні.
“Метою неформального засідання „Друзі України в ЄС + Україна“ є підготовка до змістовної дискусії щодо України під час засідання Ради ЄС, спрямованої на консолідацію міжнародної підтримки у контексті посилення санкційного тиску на Росію з метою звільнення українських моряків та політв’язнів, відновлення вільного судноплавства в акваторії Азовського моря та припинення російської військової агресії проти України. Міністри також обговорять питання надання підтримки Приазов’ю, досягнутий Україною прогрес у реалізації ключових реформ та спільні зусилля для захисту цілісності виборчих процесів в ЄС та Україні у 2019 році”, — повідомили в українському міністерстві.
В ОБСЄ вже кілька разів закликали переглянути рішення України про недопуск громадян Росії до спостереження за виборами.
Павло Клімкін у відповідь вкотре заявив 8 лютого, що офіційним спостерігачам від Росії як держави-агресора “не місце у спостереженні за виборами у країні, яка є жертвою такої агресії”. “Навіть намагатися припустити це є політично, морально і юридично неправильно. Крапка”, — написав Клімкін у твітері.
Так він відреагував на попередню розмову з Лайчаком того ж дня, в перебігу якої нинішній голова ОБСЄ вже висловлював жаль із приводу рішення Верховної Ради України заборонити російським спостерігачам працювати на президентських виборах, у тому числі у складі місії від ОБСЄ.
Попереднього дня, 7 лютого, Верховна Рада України ухвалила закон, що доповнює закони про вибори президента України, про вибори народних депутатів України і про місцеві вибори приписом, відповідно до якого “офіційним спостерігачем від іноземних держав, міжнародних організацій не може бути: 1) особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом; 2) особа, пропозиції щодо якої ініційовано або внесено державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом”.
Попри це і попри попередню відмову Києва акредитувати спостерігачів-росіян у довгостроковій спостережній місії БДІПЛ ОБСЄ, в організації заявили, що знову подадуть кандидатури росіян до складу короткострокової місії.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 447

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua