Головна » Акценти/спротив » Найважче оперувати бійців, вражених керамічними осколками

Найважче оперувати бійців, вражених керамічними осколками

Під час бойових сутичок на Донбасі російські підрозділи та бойовики використовують проти українських військовослужбовців системи залпового вогню, застосовуючи боєприпаси з керамічними осколками.

“Оперувати поранених такими осколками найважче, бо часто рентген їх не “бачить” у тканинах кінцівок, грудної клітки чи живота. Видаляєш металевий осколок, а за ним помічаєш керамічні, що врізалися в м’ясо – і це страшно”.

 Такими враженнями поділився в понеділок з журналістами військовий хірург 61-го мобільного шпиталю Анатолій Садовник, що повернувся з Донбасу до Одеси.

За словами капітана медичної служби, йому разом з іншими офіцерами довелось супроводжувати колону українських військовослужбовців з “Іловайського котла”.

“Рухаючись у складі колони, надавали медичну допомогу також полоненим російським військовослужбовцям і найманцям, яких свої ж бойовики нещадно поливали вогнем з установок “Град”, били прямою наводкою з мінометів», – зазначив військовий хірург.

Після важких боїв працювали у мобільному шпиталі цілодобово, рятуючи життя поранених.

“Зараз поранень менше, натомість бійці частіше стали хворіти на пневмонію, ГРВІ та різні запалення”, – підсумував капітан медичної служби, висловивши сподівання, що командування ЗСУ найближчим часом забезпечить військовослужбовців зимовим обмундируванням. (Укрінформ)

Контекстні акцентиarmyua:

В Росії ніколи не було вільного суспільства. Відтак не було і вільних громадян, які є центром існування будь-якої демократичної держави. В іншому випадку, що доводить сторіччями Росія, ставлення до людей у військовій формі просто перетворюється в новітню брутально-цинічну формулу гібридного військового прагматизму.

Під Іловайськом путінська гібридно-месіанська машина тотального цинізму використовувала вихолощений від людяності страхом стан суспільства, який заставляє не просто мовчати, але й утворює новітні симбіози об’єднання підданих, які мовчать, бо бояться засмучувати столичного деспота.

В путінській РФ патерналізм набуває якогось дикого виду, коли навіть реальність не змінює уявлення населення про  свого вбивцю-диктатора…

Свідчення хірурга про керамічні осколки, яких не бачить ренген, і які надзвичайно руйнівні, вимагає від влади України створення вже не просто вищого рівня бронезахисту, але й розробки системи захисту солдата поелементно.

На жаль, відношення керівництва військового відомства до питань захисту військовослужбовців на полі бою не піддається критиці. Бачимо ігнорування навіть найпростіших норм. До чого це може призвести? Як мінімум. До непередбачених наслідків, коли аргументом може стати зброя.

Суспільний спротив:

 Путінська РФ в Україні випробовує новітні зразки зброї, яка надвразлива для людини. Україна стала полігоном для російської армії. Про це потрібно говорити щодня не тільки власним громадянам, але й міжнародній спільноті. Якщо ми не зуміємо донести світовому співтовариству те, що Путін націлився знищити Україну будь-яким чином, Кремль своїм комунікаційним месіанством доведе зворотне.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 226

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua