Головна » Відгомін часу » Сапери ЗСУ знешкодили 253 тисячі вибухонебезпечних предметів

Сапери ЗСУ знешкодили 253 тисячі вибухонебезпечних предметів

Фортифікаційне обладнання позицій, облаштування інженерних загороджень, розмінування території, маскування військ та об’єктів, будівництво мостових переходів — це лише основні завдання, які виконують фахівці інженерних військ у районі проведення операції Об’єднаних сил. Окрім цього, вони беруть активну участь у відновленні зруйнованої інфраструктури на підконтрольній Україні території, адже терористи залишають після себе суцільні руїни. Про це пише газета МО України «Народна армія».

  • Сьогодні в районі ООС працює близько 40 груп розмінування. Фахівці ЗСУ, зазвичай, виконують завдання на першому рубежі оборони. На другому і третьому — працюють сапери ДСНС. А розмінуванням залізничних колій займається Державна служба спеціального транспорту, — про це кореспонденту газети розповів заступник начальника інженерних військ Збройних Сил України полковник Віктор Кузьмін.

Інженерним підрозділам на Сході України доводиться мати справу зі значною кількістю залишених терористами розтяжок, мін та невибухлих боєприпасів. Загалом з початку збройної агресії Російської Федерації проти України групами розмінування очищено близько 4030 га території, 1356 км шляхів, виявлені та знешкоджені 253 716 одиниць вибухонебезпечних предметів. Їх знаходять у підвалах житлових будинків, у будівлях органів місцевої влади, школах та дитячих садках. Терористи залишають замінованими водні колектори, залізниці та інші важливі об’єкти.

Разом із цим інженерні підрозділи залучені й до ліквідації наслідків пожеж на складах боєприпасів. Зокрема в Калинівці та Балаклеї працюють по 16 груп розмінування, в Ічні — 19.

— Навантаження на військових саперів дуже велике. Люди просто не мають часу на відпочинок. Деякі приїжджають по ротації з району проведення ООС і відразу виїжджають виконувати завдання на складах, — продовжив полковник Віктор Кузьмін. — Туди направляються не тільки групи розмінування, а й чимало важкої інженерної техніки.

Також інженерні підрозділи задіювалися у стратегічних командно-штабних навчаннях «Козацька воля-2018». Вони практично виконували завдання з обладнання та утримання переправ через водні перешкоди, фортифікаційного обладнання позицій військ (сил), будівництва низьководних мостів тощо.

Окрім цього, інженерні підрозділи ЗС України в жовтні цього року брали участь у багатонаціональних командно-штабних навчаннях «Світла лавина-2018», що відбулися в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині. Захід проводився в межах розвитку міжнародного співробітництва Сухопутних військ ЗС України зі збройними силами держав — членів НАТО. Тема навчань: «Застосування багатонаціонального інженерного батальйону при ліквідації наслідків стихійного лиха в басейні річки Тиса на території України». У них брали участь інженерні та інженерно-технічні підрозділи України, Словаччини, Угорщини та Румунії.

Значна робота ведеться військовими інженерами у районі проведення ООС і з цивільним населенням, зокрема у школах. Місцевих мешканців навчають розрізняти різні вибухонебезпечні предмети та діям у разі їхнього виявлення. Як розповідають військові фахівці з розмінування, головне для пересічного громадянина — зрозуміти, що вибухівка може бути замаскована під будь-який побутовий предмет. Це може бути залишений портфель, дитяча іграшка, тара під напої тощо. Тож до будь-якого предмета, який є підозрілим, не слід підходити, а тим більше — рухати його.

— З початком збройної агресії значна частина допомоги військовим інженерам, як і армії в цілому, надходила від міжнародних організацій та волонтерів. Сьогодні завдяки кращому фінансуванню ми в змозі самі закуповувати засоби для фортобладнання (ліс, габіони тощо), — говорить полковник Віктор Кузьмін. — Також нині маємо сучасні костюми розмінування, які, як правило, знаходяться в основних підрозділах безпосереднього підпорядкування ГУОЗ та полках оперативного забезпечення.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 342

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua