Головна » Технології » Сонячні панелі для Hyundai і Kia

Сонячні панелі для Hyundai і Kia

Південнокорейські компанії спільно випустять три види панелей – для електрокарів, машин з ДВС і гібридів. Зазвичай такі установки генерують менше сотні ват. Але Hyundai і Kia вважають, що цього достатньо для поліпшення екологічної обстановки. Про це повідомляє Хайтек +.

Hyundai і Kia запустять лінійку сонячних панелей для даху автомобіля в три етапи. Першим в продаж надійде покриття для гібридних машин – воно з’явиться на ринку вже в 2019 році. Залежно від погоди така установка продовжить заряд батареї на 30-60%.

Слідом за цим представлять модулі для автомобілів з ДВС. Їх інтегрують в напівпрозорий панорамний дах. Нарешті, третій формат – це полегшена сонячна «покрівля» для електромобілів, яка поки перебуває в стадії розробки. Він може накрити не тільки дах, а й капот електрокара.

Як зазначає Electrek, фотоелементи на даху автомобілів зазвичай малоефективні. Так, сонячні панелі на даху гібрида Toyota Prius генерували всього 50 ват – електроенергії вистачало лише на роботу вентиляторів в системі кондиціонування.

Передбачається, що сонячні панелі допоможуть збільшити запас ходу і скоротити витрату палива. При цьому також скоротяться викиди CO2.

«У майбутньому ми сподіваємося обладнати наші автомобілі іншими системами для вироблення електроенергії. Сонячні панелі на даху – це лише початок », – розповів Чон-Джил Пак, розробник технології і глава відділу інженерних розробок Hyundai.

На думку Пака, в найближчому майбутньому автомобілі перестануть пасивно споживати енергію і почнуть самостійно її генерувати.

Ринок сонячної енергії зростає з кожним роком, а вартість сонячних панелей знижується. Так, в 2018 році ціни на модулі впали на 20-25%. Батареї встановлюють не тільки на сонячних електростанціях і дахах будинків, а й на трасах. У Нідерландах катастрофічно не вистачає вільних земель, тому в країні панелями вирішили покривати автомобільні дороги. Поки панелі випробують на трасах зі скромним трафіком.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 152

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua