Головна » Технології » Військові та поліцейські США отримають лазерну зброю до 2023 року

Військові та поліцейські США отримають лазерну зброю до 2023 року

laser-cop

Спецпідрозділи армії США, а також аналогічні структури в поліції вже за декілька років зможуть отримати у користування лазерну зброю. Про це повідомила заступник помічника держсекретаря військового відомства з питань науково-технічної роботи Мері Дж. Міллер на засіданні підкомітету в Палаті представників. За її словами, зараз ця зброя проходить випробування, щоб визначити повні можливості” цього типу лазерної зброї. Попередньо оснащення армійських та поліцейських підрозділів планується здійснити до 2023 року.

Сама лазерна зброя була винайдена ще в 1960 році. Лазери працюють за рахунок того, що величезна кількість атомів випромінюють світлові частинки (фотони), які все мають однакову довжину хвилі, інформує сайт IFLScience, що спеціалізується на популяризації наукових досягнень.

“На відміну від видимого світла, який включає в себе не пов’язані фотони з різною довжиною хвиль, лазери випромінюють« когерентні фотони», які створюють лазерний промінь, що залишається вузьким, але діючим на великі відстані”. Це дозволяє сфокусувати промінь з величезною кількістю енергії на одному місці, і саме така зброя дала політ фантазії багатьом письменникам.

Водночас лазери вже давно використовуються в побуті, наприклад, як зчитувачі CD. Однак енергія, необхідна для створення досить потужних лазерних променів, які здатні знищити ціль, настільки велика, що до цих пір не вдавалося розробити будь-яку практичну зброю з використанням цієї технології. Тобто, така зброя є, але вона вимагає великого запасу потужності, і зовсім не портативна, щоб її легко було носити з собою і використовувати в якості зброї.

До середини 90-х років у ВПС США намагалися створити лазерну зброю, яка б використовувала енергію хімічної реакції в якості основного джерела живлення. Однак виявилось, що для цього потрібно мати величезні кількості цих хімічних речовин, що робило зброю не ефективною.

Як тільки ця перешкода була подолана, народився абсолютно новий клас небезпечної зброї. США мають монополію на цю зброю.

Останнім часом спостерігається значний прогрес, досягнутий з використанням спіральних оптичних волокон для посилення потужності випромінюваного світлового імпульсу. Це дозволило згенерувати велика кількість енергії в компактному пристрої, який можна легко переносити та застосовувати.

Представники ВПС і ВМС США вже розгорнули робочу лазерну гармату на борту одного зі своїх військових кораблів у Перській затоці.

Вони стверджують, що вона здатна збивати безпілотні літальні апарати і підпалювати невеликі човни.

На відео можна побачити лазерну гармату в дії.

(За матеріалами сайту Counter current news)

 

Переглядів: 589

Залишити відгук

Home Left

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin semper ultrices tortor quis sodales. Proin scelerisque porttitor tellus, vel dignissim tortor varius quis. Proin diam eros, lobortis sit amet viverra id, eleifend ut tellus. Vivamus sed lacus augue.

Home Right

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin semper ultrices tortor quis sodales. Proin scelerisque porttitor tellus, vel dignissim tortor varius quis. Proin diam eros, lobortis sit amet viverra id, eleifend ut tellus. Vivamus sed lacus augue.
adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua