Головна » Технології » GPS іде в запас. На службу заступає квантовий компас

GPS іде в запас. На службу заступає квантовий компас

Британські вчені знайшли спосіб попрощатися з GPS – вони сконструювали перший в світі квантовий компас. Пристрій розробляли на гроші Міністерства оборони країни і йому пророкують революцію в навігації. “Компас, який є першим подібним комерційним інструментом, може визначити місцезнаходження чого завгодно на Землі без будь-яких перешкод, оскільки не покладається на зовнішні супутники”, – пише «Новое время» з посиланням на видання Financial Times.

Пристрій розробили вчені з Центру холодної матерії Імперського коледжу в Лондоні після того, як Міністерство оборони Великобританії інвестувало в дослідження “мільйони фунтів стерлінгів”.
Новий компас називають “квантовим акселерометром”, який працює незалежно від супутників GPS і вимірює, як швидкість об’єкта змінюється за певний проміжок часу. Подібні акселерометри встановлені в смартфонах і мобільних гаджетах, але їх потрібно періодично калібрувати для точної роботи.

Квантовий компас, своєю чергою, вимірює рух атомів при температурах, близьких до абсолютного нуля. Спеціальний лазер, який розробляли близько трьох років, може керувати і контролювати атоми в такому суперохолодженому стані.

Винахід планують використовувати на ядерних підводних човнах, які повинні залишатися скритними і ізольованими від зовнішнього світу.

“Супутники можуть іноді втрачати сигнал через ситуацію в космосі або високих будівель. Вони можуть бути навмисно виведені з ладу або підроблені таким чином, щоб скомпрометувати ваше місцезнаходження. Крім цього, GPS сигнал доступний не скрізь”, – прокоментував розробник компаса Джозеф Коттер.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 202

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua