Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 01.07.2019

Інформдень: 01.07.2019

Обстріл санітарного авто під Водяним: стали відомі імена загиблих

Внаслідок обстрілу санітарного автомобіля під Водяним загинули старший матрос Сергій Майборода і сержант Ірина Шевченко.

Про це повідомляється на сторінці 36-ї окремої бригади морської піхоти у Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні близько 11.00 в районі проведення операції Об’єднаних сил під час обстрілу російськими окупаційними військами в бік позицій наших захисників цинічно та умисно поцілили з ПТРК в санітарний автомобіль наших медиків, що здійснював евакуацію пораненого. Загинули два воїни – старший матрос Майборода Сергій Григорович та сержант Шевченко Ірина Вікторівна”, – ідеться у повідомленні.

Командування та весь особовий склад морських піхотинців висловлює співчуття рідним загиблих.

“Помстимося! Обіцяємо!” – йдеться у дописі.

Як повідомляв Укрінформ, російські окупаційні війська близько 11 години 1 липня обстріляли санітарний автомобіль з військовими медиками поблизу Водяного. У машину влучила протитанкова ракета. Один український військовослужбовець загинув на місці, двоє були поранені, причому стан військового медика був критичним. Згодом стало відомо про смерть військового медика.

 

У Херсоні сумують за загиблою в зоні ООС медиком Шевченко

Серед загиблих у результаті ворожого обстрілу в зоні ООС санітарного автомобіля військовослужбовців – херсонка Ірина Шевченко. Херсонці у соцмережах відреагували на новину про загибель землячки, яку багато хто знав особисто як волонтерку та активістку.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогоді не стало нашої Кобзарика… нашої Ірини Шевченко…» – написав у Facebook херсонський волонтер та журналіст Сашко Карпенко.

Як він зазначив, з Іриною Шевченко ніколи не доводилося сумувати, вона завжди вміла підтримати веселим словом, а коли потрібно – то й вилаяти.

Вони разом з Іриною були волонтерами херсонського загону швидкого реагування «Влад» Товариства Червоного Хреста України, цей загін створено у 2014 році. Потім Ірина Шевченко підписала контракт і пішла служити у ЗСУ.

Волонтерка Наталя Бреус згадує уFacebook, що доля звела їх з Іриною Шевченко на адмінмежі з Кримом. Ірина Шевченко рвалася на фронт, у 2015 році підписала контракт і її домівкою стала 36-а бригада. «Телефонують хлопці з бату, ридають. Вони сьогодні втратили не лише побратима, вони втратили сестру, маму, друга», – написала волонтерка. Вона також повідомила, що у загиблої залишилась сестра.

Херсонець, лікар Ігор Осауленко, який також служить у ЗСУ, особисто знав Ірину Шевченко. «Ми з нею були в одній волонтерській організації у нашій «Херсонській чайці». Потім вона пройшла вишкіл з медичної допомоги і підписала контракт з морською піхотою», – зазначив Осауленко.

Він розповів, що також ніс службу саме в тому районі, де загинула Ірина. «На цьому Водяному вони нас замінили. Ще місяця не пройшло. Коли ми там були, у лютому, наш “Хаммер” також потрапив під обстріл, але ми встигли вискочити з нього. Обійшлося, пощастило тоді», – розповів кореспондентові Укрінформу Ігор. Світлину розстріляного тоді санітарного автомобіля він викладав пізніше, коли це стало можливо, у соцмережах.

Як повідомило у FacebookКомандування Об’єднаних сил, сьогодні, під час виконання бойового завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил, рятуючи життя пораненого побратима, загинули внаслідок ворожого обстрілу військовослужбовці Морської піхоти України: водій санітарного автомобіля “Хаммер” HMWV старший матрос Сергій Майборода та бойовий медик, кавалер ордену “За Мужність” сержант Ірина Шевченко.

Санітарний автомобіль, в якому військові медики слідували на одну з передових позицій для евакуації пораненого побратима, був підступно розстріляний бойовиками з протитанкового ракетного комплексу.

Президент Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів належним чином відреагувати на обстріл санітарного авто у Водяному, внаслідок якого двоє українських військовослужбовців загинули і один був поранений.

 

Окупанти 10 разів обстріляли позиції ЗСУ, є загиблі та поранені

У понеділок, 1 липня, бойовики десять разів обстрілювали позиції українських захисників, в тому числі й із зброї великого калібру. Двоє військовослужбовців загинули, ще двоє отримали поранення.

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“Від початку доби ворог десять разів порушив режим припинення вогню. Збройні формування Російської Федерації обстрілювали позиції наших підрозділів із застосуванням заборонених Мінськими угодами мінометів калібру 120 та 82 мм, а також із гранатометів різних систем, озброєння БМП, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. … Внаслідок ворожих обстрілів два українських військовослужбовці загинули, ще двоє отримали поранення”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “СХІД” противник здійснив п’ять обстрілів позицій Об’єднаних сил: три рази поблизу населеного пункту ВОДЯНЕ – з гранатометів різних систем, озброєння БМП, стрілецької зброї та снайперського вогню; поряд АВДІЇВКИ – з мінометів калібру 120 мм; околиці МАР’ЇНКИ – з мінометів калібру 120 та 82 мм та гранатометів різних систем.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “ПІВНІЧ” противник здійснив п’ять обстрілів позицій Об’єднаних сил: поблизу НОВООЛЕКСАНДРІВКИ – з мінометів калібру 120 мм; двічі околиці НОВОЛУГАНСЬКОГО – з мінометів калібру 120 та 82 мм; неподалік ЗАЙЦЕВОГО – з міномету калібру 82 мм та автоматичного гранатомету; в районі населеного пункту ЛУГАНСЬКЕ – з мінометів калібру 120 та 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберного кулемету та стрілецької зброї.

“На обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації наші підрозділи дали адекватну відповідь, втрати противника уточнюються”, – зазначили в пресцентрі штабу ООС.

Як повідомляв Укрінформ, російські окупаційні війська близько 11 години сьогодні, 1 липня, обстріляли санітарний автомобіль з військовими медиками. Бойовики поцілили у санітарний автомобіль “Хаммер” з ПТКР. В результаті прямого попадання протитанкової керованої ракети бойовиків один військовослужбовець загинув на місці, ще один військовослужбовець ООС – отримав поранення. Згодом поранена військовий медик померла.

 

Помер медик, поранений під час обстрілу санітарного авто під Водяним

Військовий медик, поранений унаслідок влучання протитанкової керованої ракети бойовиків у санітарний автомобіль поблизу Водяного, помер.

Про це повідомляє пресцентр ООС – Укрінформ.

“Військовий медик, поранений під час обстрілу бойовиками з ПТРК автомобіля “Хаммер” в районі населеного пункту Водяне, від отриманих травм помер”, – ідеться у дописі.

Раніше повідомлялося, що медик був у критичному стані.

Таким чином, кількість загиблих унаслідок обстрілу санітарного автомобіля сягнула двох людей.

Як повідомляв Укрінформ, російські окупаційні війська близько 11 години 1 липня обстріляли санітарний автомобіль з військовими медиками ООС поблизу Водяного. Один український військовослужбовець загинув на місці, двоє були поранені.

 

Зеленський закликає світ належно відреагувати на обстріл санітарного авто у Водяному

Президент Володимир Зеленський закликає міжнародних партнерів належним чином відреагувати на обстріл санітарного авто у Водяному, внаслідок якого двоє українських військовослужбовців загинули і один був поранений.

Про це глава держави написав у Facebook.

“Щойно приземлилися на дозаправку. Дізнався сумну новину з Донбасу. Двоє загиблих, один поранений. Обстріл санітарного автомобіля у Водяному – порушення норм міжнародного гуманітарного права, ганебна й підла спроба зірвати важкий переговорний процес із припинення вогню на Донбасі”, – зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що Україна завжди діяла і діє в рамках міжнародних домовленостей і міжнародного права. “Закликаю наших партнерів у Європі та США належним чином відреагувати на дії, що аж ніяк не наближають нас до миру”, – заявив Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, російські окупаційні війська близько 11 години 1 липня обстріляли санітарний автомобіль з військовими медиками поблизу Водяного. У машину влучила протитанкова ракета. Один український військовослужбовець загинув на місці, двоє були поранені, причому стан військового медика був критичним. Згодом стало відомо про смерть жінки-медика.

 

Точицький закликає ЄС рішуче відреагувати на обстріл медиків під Водяним

Посол України в Королівстві Бельгія, Представник України при ЄС Микола Точицький закликав партнерів по Євросоюзу рішуче відреагувати на жахливий злочин російських військових та їх найманців під селищем Водяне, де внаслідок обстрілу українського санітарного автомобіля дві людини загинули й одна отримала поранення.

Відповідне повідомлення український дипломат розмістив у Twitter – Укрінформ.

«Жахливий обстріл медичного автомобіля у селищі Водяне (Донецька область): дві людини загинули, одна поранена. Глибокі співчуття їх родинам. Росія та її прибічники мають зупинити порушення міжнародного законодавства та вивести російських військових та зброю з України! Закликав партнерів по ЄС рішуче реагувати на цю мерзотну атаку», – написав Посол України.

Як повідомляв Укрінформ, російські окупаційні війська близько 11 години 1 липня обстріляли санітарний автомобіль з військовими медиками ООС поблизу Водяного. Один український військовослужбовець загинув на місці, двоє були поранені. Згодом ще один із них помер. Пізніше стало відомо, що загинули водій санітарного автомобіля “Хаммер” HMWV старший матрос Сергій Майборода та бойовий медик, кавалер ордену “За Мужність” сержант Ірина Шевченко.

 

Розведення сил у Станиці демонструє можливість прогресу – Маас

Глава МЗС Німеччини Гайко Маас переконаний, що успішно завершене розведення сил у районі Станиці Луганської демонструє можливість прогресу та дає надії на пошук миру.

Про це йдеться у його заяві для преси, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Цей успіх також демонструє, що прогрес на Сході України можливий. І це є той проблиск надії на пошук миру”, – заявив очільник зовнішньополітичного відомства ФРН.

Він назвав розведення сил в районі Станиці Луганської важливим кроком.

“На цей конкретний вклад з покращення ситуації на місцях ми сподівалися вже давно. Добре, що сторони підтримали імпульс України з цього приводу”, – сказав він.

Німецький міністр вказав на важливість використання розведення сил як основи для подальших кроків з імплементації Мінських домовленостей та в рамках мирного врегулювання конфлікту, “особливо стосовно зобов’язань сторін щодо стійкого припинення вогню”.

 

Зеленський назвав розведення військ у Станиці першим кроком до сталої “тиші”

Президент Володимир Зеленський заявив, що у Станиці Луганській відбулося розведення військ з обох сторін, що зафіксовано моніторинговою місією ОБСЄ.

Про це Президент зазначив у відеоозверненні, опублікованому на Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні у Станиці-Луганській відбулося розведення військ з обох сторін. І це зафіксувала і підтвердила Моніторингова місія ОБСЄ. Я вас усіх вітаю. Це, мені здається, перший крок до сталого припинення вогню по всій лінії розмежування, який відбувся завдяки розблокуванню Мінського процесу”, – сказав Зеленський.

Водночас він підкреслив, що тільки час і конкретні кроки зможуть підтвердити всім, що сторони виконують свої зобов’язання.

“Я не хочу обіцяти, що завтра буде мир, що завтра ми припинимо війну, але, мені здається, що крихка надія на початок завершення гарячої фази війни ця надія з’явилася”, – переконаний Президент.

Глава держави також попросив “не піддаватися на паніку і провокації” та надати можливість українським воїнам, армії та дипломатам виконувати свою “потужну і дуже складну роботу”.

“Давайте зберігати спокій. Ніякої зради немає. Перемоги, на жаль, поки що теж немає. Але це, мені здається, перший наш невеликий реальний успіх”, – додав Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, констатувала, що розведення сил і засобів на ділянці в районі Станиці Луганської завершено.

“Наразі на ділянці розведення спостерігається спокійна та стабільна ситуація”, – заявили в місії ОБСЄ, додавши, що і надалі активно спостерігатимуть за ситуацією.

Тристороння контактна група у 2016 році прийняла рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках. У Петрівському і Золотому воно відбулося, проте в районі Станиці Луганської ці спроби впродовж майже трьох років були безрезультатними.

Розведення сил у Станиці Луганській розпочалося опівдні 26 червня.

 

Наряд поліції потрапив під обстріл на Донеччині, двоє постраждалих

В Ясинуватському районі Донецької області під час патрулювання населених пунктів наряд поліції потрапив під обстріл бойовиків, у результаті двоє поліцейських опинилися у військовому госпіталі.

Про це повідомляє прес-служба Покровського відділу поліції Донецької області – Укрінформ.

“Вчора, 30 червня, під час вечірнього патрулювання Верхньоторецького співробітники сектору реагування патрульної поліції Авдіївки потрапили під ворожий вогонь. Наразі двоє поліцейських 41 та 47 років отримали контузію, знаходяться у військовому госпіталі у місті Часів Яр. Також пошкоджено службовий автомобіль”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що правоохоронці, які перебувають у зоні проведення ООС, щоденно здійснюють патрулювання населених пунктів, які знаходяться на лінії розмежування. Головне завдання – вчасно надати допомогу громадянам, які її потребують.

За вказаним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст. 258 «Терористичний акт» Кримінального кодексу України.

Також повідомлялося, що під час вечірнього обстрілу, 30 червня, пошкоджені 3 будинки по вул. Нахімова в Авдіївці. Постраждалих серед мирного населення немає.

 

Місія ОБСЄ втратила безпілотник в районі Золотого

СММ ОБСЄ втратила черговий БПЛА СММ малого радіуса дії, що пролітав над ділянкою розведення в районі Золотого,  після того, як безпілотник обстріляли зі стрілецької зброї.

Про це повідомляється в опублікованому у понеділок звіті СММ ОБСЄ – Укрінформ.

“Удень 29 червня, перебуваючи на південному краю ділянки розведення в районі Золотого, команда Місії виконувала політ БПЛА малого радіуса дії над цією ділянкою. Коли БПЛА пролітав над районом між передовими позиціями Збройних сил України і збройних формувань, орієнтовно за 250 м на південний схід від залізничного мосту і приблизно за 1–2 км на північно-північний захід від місця розташування патруля СММ, команда Місії чула принаймні 5 черг зі стрілецької зброї орієнтовно за 1–2 км на північно-північний захід (за оцінкою, вогонь було направлено на БПЛА). Відразу після того, як були випущені ці черги, команда СММ втратила контроль над БПЛА”, – йдеться у звіті.

За оцінкою спостерігачів, вогонь зі стрілецької зброї, вірогідно, влучив у БПЛА, який внаслідок цього впав. Патруль Місії не зміг повернути БПЛА.

Поруч з цим, у звіті СММ ОБСЄ повідомляється про інші випадки глушіння безпілотників місії над окупованою територією Донбасу.

“30 червня під час виконання польоту над районами біля н. п. Пікузи (кол. Комінтернове; непідконтрольний урядові, 23 км на північний схід від Маріуполя) БПЛА СММ малого радіуса дії зазнавав впливу перешкод сигналу (за оцінкою, ймовірно через глушіння)”, – зазначається у звіті.

Також 30 червня у двох випадках під час виконання польотів над районами поблизу н. п. Житенко (непідконтрольний урядові, 70 км на схід від Донецька) БПЛА СММ малого радіуса дії зазнавав впливу перешкод сигналу (за оцінкою, ймовірно через глушіння).

Також бойовики не давали шукати і втрачені раніше безпілотними Місії.

 

У ДТП загинула відома волонтерка Марина Шеремет – соцмережі

В ДТП на Чернігівщині загинула відомий волонтер Марина Шеремет, яка разом з чоловіком допомагала бійцям АТО та дітям Донбасу. Її чоловік Сергій, який також був у машині, наразі перебуває в реанімації.

Про це пишуть користувачі соцмереж, зокрема Тетяна Пушкарьова – Укрінформ.

“Страшне горе. Загинула в ДТП Марина Шеремет… Вона була справжнім янголом-охоронцем для наших воїнів, чесним волонтером, мужньою і сильною жінкою, подругою, коханою дружиною, мамою. Тривалий час наша гімназія співпрацювала з її благодійним фондом, допомагаючи хлопцям в АТО. Чоловік Марини в реанімації”, – йдеться в її пості у Facebook.

Подруга загиблої Маргарита Калоєва разом із сином подружжя Максимом відвідала чоловіка волонтера в лікарні.

“Ми зараз в Носівці, були в Сергія, стан стабільний, він при тямі, Макса впізнав. У нього черепно-мозкова травма і травма руки, по внутрішніх травмах поки нічого не відомо, будуть обстежувати, можливо повеземо до Ніжина”, – написала жінка у Fаcebook.

За інформацією Сектору комунікації поліції Чернігівської області, аварія сталася у Носівському районі.

“Жінка 1975 року народження потрапила в аварію, керуючи автомобілем «Дачія Логан». За півтора кілометра до села Іржавець водій не впоралася з керуванням, з’їхала з дороги та зіткнулася з деревом. Від отриманих травм вона загинула на місці, пасажира госпіталізовано”, – йдеться у повідомленні.

Останні два роки подружжя жило в селі на Чернігівщині. Перебралися туди, щоби мати більше вільного часу на волонтерську діяльність. Створили благодійний фонд, все, що заробляли, витрачали на допомогу дітям Донбасу. Зараз друзі збирають гроші на похорон Марини та лікування її чоловіка.

 

Зеленський призначив заступника голови СБУ

Президент Володимир Зеленський призначив Дмитра Нескоромного заступником голови Служби безпеки України.

Відповідний указ опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

“Призначити Нескоромного Дмитра Анатолійовича заступником Голови Служби безпеки України”, – ідеться в документі.

Крім того іншим указом призначено Олександра Бондарука призначено начальником Управління СБУ у Львівській області, а указом Івана Рудницького – начальником Управління СБУ в Закарпатській області.

 

Політв’язень Павло Гриб звернувся до Зеленського і Ради

Українець Павло Гриб, який був викрадений у Білорусі та незаконно засуджений до 6 років позбавлення волі у РФ за нібито сприяння терористичній діяльності, закликав Президента Володимира Зеленського і Верховну Раду вирішити долю українських політв’язнів у Росії.

Відповідне звернення опублікував у Facebook його батько Ігор Гриб у день народження сина – Укрінформ.

“Шановна громадо! Я, Павло Гриб, український патріот, засуджений за сприяння терористичній діяльності на шість років позбавлення волі, разом з усіма політичними полоненими, від імені усіх українських військових, політв’язнів путінського режиму, звертаюсь до української влади, Президента України, депутатів Верховної Ради, уряду України – вирішить нарешті нашу долю!” – зазначив він.

Гриб нагадав, що від першого і поки єдиного обміну в’язнями з країною-агресором, коли було визволено з полону троє людей, пройшло вже немало часу.

“Кількість політв’язнів, на жаль, тільки збільшується. Зараз їх більше 100 чоловік, які мордуються кожен день в ізоляторах і таборах від окупованого Криму до поселення Уптар, Магаданської області, за те, що свого часу кинули виклик ворогу і його агресії, нас змушують страждати, знущаються над нашою гідністю і нашим характером, провокують, всіляко тиснуть на нас, щоб ми здалися, зрадили і розчарувалися в тому, за що боремось, у що віримо. Але незважаючи на все, залишаємось вірними нашій ідеї і Батьківщині, за яку нам буде не шкода віддати найцінніше – наше життя”, – наголосив політв’язень.

“Я закликаю і звертаюсь до громадськості, діячів культури, вояків, націоналістів, волонтерів і капеланів, земляцтв кожного краю, всіх небайдужих до нашої долі українців – не залишайтесь осторонь і не забувайте в’язнів! Скажіть своє слово про нас – дома, на роботі, в соціальних мережах, в ЗМІ. Треба донести правду про переслідування патріотів України спецслужбами Московії!” – додав він.

Гриб наголосив, що “так далі продовжуватись не може, і необхідно змусити ворога розпочати перемовини”.

“Скільки має бути ще ув’язнено невинних ні в чому людей, щоб справа нарешті була? Дві, три, чотири сотні? Невже того мало, що зламали життя і здоров’я стільком українцям? Раніше годі було уявити собі таке – ув’язнених більше сотні, а зараз аж страшно подумати – то вже є”, – зазначив він.

Українець наголосив, що “яке б розчарування в Україні не було, яка б влада на хвилі цього розчарування не прийшла, її обов’язок – звільнити полонених і політв’язнів, не допустити нових, закривши після цього державний кордон з Московією і Білорусією й розірвавши дипломатичні відносини з усіма ворожими країнами”.

“Цього ми вимагаємо. Будь-яка влада має нас чути. Будь-яка інша політика в цьому напрямі є державною зрадою. Ми так само переконані, що українські патріоти ніякої зради не допустять. Всі полонені та політв’язні на це сподіваються і вірять у перемогу. Ми чекаємо офіційної реакції і, головне, дій влади. Час пішов. Пообіцяли – працюй. Слава Українській нації!” – підсумував Гриб.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні політичному в’язню Кремля Павлу Грибу, якого два роки тому російські спецслужби викрали на території Білорусі, виповнюється 21 рік. Павлоперебуває в російському СІЗО.

Українець Павло Гриб зник 24 серпня в Гомельській області Білорусі, куди поїхав на зустріч з дівчиною з Сочі, з якою познайомився в інтернеті.

Пізніше в інтерв’ю дівчина зізналася, що дійсно запросила хлопця до Білорусі і заявила, що її змусили це зробити співробітники ФСБ Росії.

Гриба виявили в СІЗО-5 у Краснодарі: його звинуватили за 205 статтею Кримінального кодексу Росії “Тероризм”.

22 березня суд засудив Гриба до шести років колонії, його визнали винним “у сприянні тероризму”.

У лютому цього року уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила про надкритичний стан українського політв’язня в РФ Павла Гриба і закликала міжнародне співтовариство надати сприяння в наданні йому медичної допомоги.

Україна вимагає проведення комплексного медобстеження політв’язня Кремля Павла Гриба у спеціалізованому медичному закладі.

 

США закликали світ натиснути на Мадуро через катування ув’язнених

Офіційний Вашингтон засудив убивство капітана морського флоту Венесуели Аревало, який перебував у катівнях Мадуро, та закликав міжнародну спільноту разом натиснути на режим, щоби притягти до відповідальності винних у звірствах.

Про це заявила в понеділок речниця Державного департаменту США Морган Ортагус, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Сполучені Штати засуджують вбивство й катування капітана корвета Рафаеля Акоста Аревало, офіцера морського флоту Венесуели, який загинув, перебуваючи в ув’язненні у бандитів Мадуро та їхніх кубинських радників”, – зазначається в заяві.

У цьому зв’язку американська сторона висловила глибокі співчуття родині та близьким військового.

“Це не вперше, коли режим Мадуро застосував насильство по відношенню до політичних в’язнів”, – підкреслили у Вашингтоні, нагадавши події 8 жовтня 2018 року, коли так само під вартою був убитий опозиційний депутат Фернандо Албан.

“Цей останній акт варварства Мадуро повинен спонукати нас до дій. Сполучені Штати закликають демократичні держави світу приєднатися до нас у засудженні цього порушення прав людини та запровадити тиск для того, щоб притягти до відповідальності агресорів”, – підкреслила речниця Держдепу.

При цьому США назвали вбивство капітана Аревало свідченням того, що Мадуро “продовжує вбивати власних громадян, обкрадати венесуельський народ та брехати світу”, щоб залишитися при владі в палаці Мірафлорес.

“Тож зберемося разом і підтримаємо народ Венесуели в їхньому прагненні негайно припинити ці огидні дії та відновити демократію”, – наголосили в Державному департаменті США.

 

Суд дозволив Клюєву балотуватися в Раду

Касаційний адміністративний суд при Верховному Суді дозволив колишньому депутату від “Партії регіонів” і ексглаві АП Андрію Клюєву взяти участь у дострокових парламентських виборах.

Про це написав адвокат Клюєва Юрій Сухов у Facebook – Укрінформ.

“Адвокатське об’єднання «Сухов, Кочан енд баррістерс» відстояло в Касаційному адміністративному суді при Верховному Суді гарантоване Конституцією та законами України громадянину України Клюєву Андрію Петровичу право на участь у виборчому процесі”, – йдеться в повідомленні.

Адвокат уточнив, що суд скасував рішення Центрвиборчкому про відмову в реєстрації Клюєва А.П., який постійно проживає на території України в м.Донецьку, кандидатом у народні депутати України від Ліберальної партії України в одномандатному виборчому окрузі №46 на позачергових виборах 21 липня 2019 року.

Він також зазначив, що рішення Верховного Суду є остаточним.

Як повідомляв Укрінформ, 23 червня Центральна виборча комісія відмовила ексглаві Адміністрації президента Януковича Андрію Клюєву в реєстрації кандидатом у народні депутати України.

В Україні Клюєва підозрюють у заволодінні з травня 2010 по квітень 2011 року державним майном шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно та в особливо великих розмірах.

За інформацією СБУ, з 2014 року він проживає в Московській області.

Раніше Інтерпол зняв Клюєва з розшуку, а Євросоюз скасував проти нього санкції.

 

Зеленського закликають зібрати РНБО через рішення суду щодо Клюєва

Народний депутат Тетяна Чорновол закликає Президента Володимира Зеленського негайно провести засідання Ради національної безпеки і оборони щодо питання реєстрації кандидатами у народні депутати Андрія Клюєва та інших членів команди Януковича.

Про це вона заявила на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я закликаю зараз Президента Зеленського скликати РНБО, щоби розглянути, яким чином можна протидіяти цьому та подібним прецедентам, коли вже цілий перелік тих осіб, діячів, корупційних злочинців часів Януковича повертаються в Україну. Ті, які були в бігах, ті, які приховувалися від українського правосуддя, повертаються в Україну за рішенням суддів”, – сказала Чорновол.

Зокрема, коментуючи рішення суду щодо скасування відмови ЦВК зареєструвати кандидатом у депутати Андрія Клюєва, вона зазначила, що суд жодним чином не міг встановити факт проживання Клюєва впродовж п’яти років у Донецьку, оскільки місто окуповане російськими військами. За словами парламентарія, це означає, що суд фактично встановив, що немає ніякої агресії, немає ніякого тероризму і війни. “А це пряма капітуляція”, – наголосила Чорновол.

Вона додала, що це рішення суду загрожує національній безпеці України.

Раніше адвокат колишнього депутата від “Партії регіонів” і ексглави АП Андрія Клюєва повідомив, що Касаційний адміністративний суд при Верховному Суді дозволив Клюєву взяти участь у дострокових парламентських виборах.

Як повідомляв Укрінформ, 23 червня Центральна виборча комісія відмовила ексглаві Адміністрації президента Януковича Андрію Клюєву в реєстрації кандидатом у народні депутати України.

В Україні Клюєва підозрюють у заволодінні з травня 2010 по квітень 2011 року державним майном шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно та в особливо великих розмірах.

За інформацією СБУ, з 2014 року він проживає в Московській області.

Раніше Інтерпол зняв Клюєва з розшуку, а Євросоюз скасував проти нього санкції.

 

ЦВК має повторно розглянути реєстрацію Клюєва — рішення Верховного суду

Касаційний адміністративний суд при Верховному Суді зобов’язав ЦВК повторно розглянути документи щодо реєстрації кандидатом у народні депутати Андрія Клюєва.

Про це повідомляє Верховний суд у Facebook, роз’яснюючи зміст свого рішення – Укрінформ.

“Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду скасував рішення суду першої інстанції в частині зобов’язання ЦВК зареєструвати кандидатом у народні депутати Андрія Клюєва, натомість зобов’язав ЦВК повторно розглянути документи щодо його реєстрації”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що таке рішення було ухвалене в результаті перегляду в апеляційному порядку справи за позовом Ліберальної партії України до Центральної виборчої комісії.

Ліберальна партія України просила визнати протиправним і скасувати рішення ЦВК від 23 червня 2019 року № 1196 «Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Клюєва А.П., висунутого Ліберальною партією України в одномандатному виборчому окрузі № 46 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року» та зобов’язати зареєструвати його.

Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив повністю.

Суд зазначив, що проживанням особи в Україні протягом останніх п’яти років уважається перебування громадянина на її території в межах державного кордону України більшість днів кожного із п’яти річних періодів, тож висновки ЦВК про невідповідність кандидата в народні депутати Клюєва А.П. вимогам ст. 9 Закону № 4061-VI «Про вибори народних депутатів України» зроблені без дослідження даних Державної прикордонної служби України з цього питання.

Крім цього, матеріали справи не містять доказів на підтвердження здійснених ЦВК заходів стосовно з’ясування обставин щодо проживання особи протягом останніх п’яти років на території України в інший спосіб, як то звернення до Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України.

Як зазначає Верховний суд, оскільки ЦВК не здійснила вичерпних дій для з’ясування обставин відповідності особи установленому цензу осілості, то належним способом захисту порушених прав позивача є зобов’язання ЦВК повторно розглянути документи, подані Ліберальною партією України.

Раніше адвокат колишнього депутата від “Партії регіонів” і ексглави АП Андрія Клюєва повідомив, що Касаційний адміністративний суд при Верховному Суді дозволив Клюєву взяти участь у дострокових парламентських виборах.

Як повідомляв Укрінформ, 23 червня Центральна виборча комісія відмовила ексглаві Адміністрації президента Януковича Андрію Клюєву в реєстрації кандидатом у народні депутати України.

В Україні Клюєва підозрюють у заволодінні з травня 2010 по квітень 2011 року державним майном шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно та в особливо великих розмірах.

За інформацією СБУ, з 2014 року він проживає в Московській області.

 

Зеленський надіслав Гройсману листа щодо покарання Клімкіна

Президент України Володимир Зеленський спрямував Прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману листа щодо розгляду питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Богдан, повідомляє пресслужба ОП – Укрінформ.

За словами Богдана, таке рішення Президент ухвалив у зв’язку з тим, що МЗС не поінформувало його про ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації від 25 червня, яка стосувалася звільнення полонених українських моряків, та ноту-відповідь з українського боку.

«Ураховуючи, що міністр закордонних справ України особисто несе відповідальність за стан справ у дорученій йому сфері, вважаю за необхідне порушити питання про здійснення дисциплінарного провадження стосовно міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, про результати якого поінформувати», – йдеться у листі глави держави.

Керівник ОП додав, що відповідно до 102-ї і 106-ї статей Конституції Президент відповідає за міжнародний напрям та визначає зовнішню політику України, а згідно з Положенням про Міністерство закордонних справ міністр зобов’язаний доповідати главі держави про такі події, як нота МЗС РФ щодо 24 моряків.

Він також підкреслив, що процедура повернення моряків, яку пропонувала РФ, не є прийнятною для України, але висловив переконання, що у процесі переговорів сторони можуть знайти компроміс – без шкоди для державних інтересів.

«Крим – це Україна, ми боремося за повернення Криму під нашу юрисдикцію. Крім процедури, яку пропонує Російська Федерація, яка не є прийнятною для України, існують інші процедури. У переговорному процесі можна досягнути компромісу й повернути наших громадян в Україну», – сказав Богдан.

Він також повідомив, що з огляду на цю ситуацію Президент повторно спрямує до парламенту подання про звільнення міністра закордонних справ та інші кадрові питання.

«Наразі деякі міністри, Верховна Рада ведуть політичну діяльність, а не захищають інтереси України й наших громадян. Тому ми сьогодні звертатимемося до парламенту щодо зміни кадрів і призначення тих, яким довіряє Президент, а також щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра закордонних справ за ті дії, які прямо суперечать чинному законодавству», – сказав Богдан.

Як повідомляв Укрінформ, на брифінгу 27 червня Президент Володимир Зеленський висловив обурення тим, що міністр закордонних справ Павло Клімкін без погодження з ним відповів на ноту МЗС Росії щодо звільнення українських моряків згідно з рішенням Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

У відповідь Клімкін заявив, що Російська Федерація підготувала дипломатичну пастку для України у справі звільнення полонених моряків.

 

Розенко не бачить жодних підстав для притягнення Клімкіна до відповідальності

Нота Міністерства закордонних справ України у відповідь на ноту МЗС РФ щодо звільнення українських моряків згідно з рішенням Міжнародного трибуналу ООН з морського права професійна, вчасна і правильна за духом і змістом.

Про це сказав віцепрем’єр-міністр України Павло Розенко на сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Нота МЗС України на пропозицію Росії обміняти полонених російським режимом моряків на визнання Криму частиною Росії – професійна, вчасна і правильна по духу і за змістом! Жодних підстав для притягнення міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до дисциплінарної відповідальності я не бачу”, – зазначив Розенко.

Він також вважає неприпустимим зведення політичних рахунків за професійну і фахову позицію міністра.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський спрямував Прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману листа щодо розгляду питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

На брифінгу 27 червня Президент Володимир Зеленський висловив обурення тим, що міністр закордонних справ Павло Клімкін без погодження з ним відповів на ноту МЗС Росії щодо звільнення українських моряків згідно з рішенням Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

У відповідь Клімкін заявив, що Російська Федерація підготувала дипломатичну пастку для України у справі звільнення полонених моряків.

 

Клімкін заявляє, що йде у політичну відпустку

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вирішив піти у політичну відпустку для формування “справжньої команди”.

Про це Клімкін повідомив у відеозверненні на Facebook – Укрінформ.

“Незалежно від того, яке рішення і коли прийме Рада щодо моєї відставки, я прийняв рішення піти у відпустку – вважаю, що це буде чесно і правильно. Але не просто у відпустку, а політичну відпустку, оскільки у півсили працювати не можу, і саме зараз прийшов час будувати справжню політичну команду”, – сказав Клімкін.

Він подякував усім за підтримку і розуміння, а також акцентував, що внутрішні дискусії мають нас посилювати, а Росію – послаблювати.

“Ми всі говоримо одним голосом, вимагаючи у Росії негайного і безумовного звільнення всіх наших моряків, політичних в’язнів і заручників. Але одночасно розуміємо, яку пастку нам намагалася підлаштувати Росія, – зганьбити наших моряків, удавати, що вони скоїли якийсь злочин, судити їх за російськими законами, фундаментально послабити нашу позицію щодо окупованого Криму і щодо судових позовів, за якими Росія муситиме заплатити мільярди”, – наголосив Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, на брифінгу 27 червня Володимир Зеленський висловив обурення тим, що міністр закордонних справ Павло Клімкін без погодження з ним відповів на ноту МЗС Росії щодо звільнення українських моряків згідно з рішенням Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

У відповідь Клімкін заявив, що Російська Федерація підготувала дипломатичну пастку для України у справі звільнення полонених моряків.

 

Комітет ВР планує розглянути звільнення Клімкіна та призначення Пристайка 9 липня

Комітет Верховної Ради у закордонних справах планує 9 липня розглянути питання щодо звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справа і призначення на неї Вадима Пристайка.

Про це журналістам після закритої частини засідання комітету повідомила його голова Ганна Гопко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Оскільки ми сфокусувалися на критичній ситуації, яка склалася щодо повернення Російської Федерації до Парламентської асамблеї Ради Європи, і дуже важливо було комітету ухвалити рішення, пов’язані з цим, що зайняло трохи часу і обговорення… І ми прийняли зараз рішення: у вівторок (9 липня – ред.) о 12.00 зібрати комітет для того, щоб ухвалити це кадрове питання і запросити Вадима Пристайка як кандидатуру, подану Володимиром Зеленським на посаду міністра закордонних справ», – зазначила Гопко.

При цьому вона пояснила, що оскільки цього тижня у сесійній залі парламенту також будуть розглядатися поправки до Виборчого кодексу, тому відповідно до регламенту внести на розгляд кадрові питання немає можливості, навіть якщо вони невідкладні. Так, Гопко сподівається, що 9 липня «вже будуть розглянуті питання щодо Виборчого кодексу, якась буде позиція і голосування, і ще є в принципі теоретичний шанс у цьому скликанні ухвалити кадрові рішення».

«Одне із зауважень, яке було у членів комітету раніше, полягало в тому, що ми не можемо відкликати або звільнити Клімкіна, не бачачи кандидатури (запропонованої замість нього – ред.), і тому тоді в залі не було достатньо голосів, бо ми не розуміли: якщо ми звільняємо Клімкіна, то хто ж буде і чи дійсно буде Пристайко. Тому зараз, коли є кандидатура, це знімає питання, зокрема, у тих членів комітету, які не готові були голосувати, не знаючи за кого. Ми сподіваємося, що 9 липня заслухаємо кандидата на посаду міністра Пристайка і розглянемо постанову про його призначення та підтримаємо, тому що більшість членів комітету позитивно ставляться до цього призначення», – додала Гопко.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський висловив обурення тим, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін без погодження з ним відповів на ноту МЗС Росії щодо звільнення українських моряків згідно з рішенням Міжнародного Трибуналу ООН з морського права.

У Верховній Раді 11 червня зареєстрували подання Президента України Володимира Зеленського про звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ України та призначення Вадима Пристайка.

Раніше, 6 червня, ВР не підтримала проєкт постанови президента про звільнення Клімкіна з посади міністра закордонних справ, внесений до парламенту 30 травня.

 

Клімкін не летить на конференцію з підтримки реформ у Торонто

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін не братиме участі у міжнародній конференції з підтримки реформ в Україні у Торонто.

Про це Укрінформу повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко.

“Міністр не братиме участі у візиті (до Канади. – ред.). Урядову делегацію України для участі у Третій конференції з питань реформ у Торонто очолить перший віцепрем’єр-міністр Степан Кубів”, – сказала Зеленко.

Як повідомляв Укрінформ, 1-3 липня Президент України Володимир Зеленський відвідає з візитом Канаду. У Торонто глава держави візьме участь у міжнародній Конференції з підтримки реформ в Україні.

На брифінгу 27 червня Володимир Зеленський висловив обурення тим, що міністр закордонних справ Павло Клімкін без погодження з ним відповів на ноту МЗС Росії щодо звільнення українських моряків згідно з рішенням Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

У відповідь Клімкін заявив, що Російська Федерація підготувала дипломатичну пастку для України у справі звільнення полонених моряків.

 

Ар’єв пропонує обговорити в Раді підкилимні домовленості з Росією щодо ПАРЄ та моряків

Голова постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв пропонує заслухати в Верховній Раді представників СБУ, МЗС та Служби зовнішньої розвідки через домовленості з Росією без відома української делегації в ПАРЄ.

Про це він заявив на засіданні Погоджувальної ради в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я звертаюся до Голови Верховної Ради з проханням ініціювати заслуховування представників Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Міністерства закордонних справ України з приводу цього питання. Що сталося, що це були за пропозиції і домовленості з Росією щодо обміну моряків в обмін на відновлення росіян в ПАРЄ на умовах, які могли поставити під питання українську приналежність Криму? І прошу зробити це цього тижня”, – сказав Ар’єв.

За його словами, він був щиро здивований тим, що за спинами членів української делегації в ПАРЄ велися такі переговори.

“Особливо мене здивувало те, що, виявляється, за спинами української делегації велися якість таємні переговори – розмін на звільнення моряків за невигідними для України умовами, які передбачали російську юрисдикцію Криму на те, що російську делегацію в ПАРЄ визнають як повноважну. Що це було? Що це були за таємні переговори? Хто нам стромляв ножа у спину?” – обурився Ар’єв.

Водночас, він не уточнив, чиї переговори з РФ має на увазі.

Коментуючи повернення російської делегації до ПАРЄ, Ар’єв також зауважив, що антипутінська коаліція трималася, поки була єдність між делегацією в ПАРЄ, МЗС та Президентом. Зараз, за його словами, ця єдність зруйнована, і тому відбуваються такі події в Асамблеї.

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка забезпечує безумовне повернення Росії до організації. Документ передбачає внесення зміни до регламенту ПАРЄ, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення без виконання міжнародних зобов’язань.

Постійна делегація Верховної Ради у ПАРЄ заявила, що призупиняє роботу в літній сесії на знак протесту проти повернення російської делегації.

 

У Лаврова відреагували на негативну відповідь України щодо полонених моряків

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що, попри початкову негативну відповідь, українська влада може змінити рішення з приводу “врегулювання ситуації” із захопленими Росією моряками.

Про це сказав заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін повідомляє РІА Новости – Укрінформ.

“Росія свою пропозицію, цілком офіційну, сформульовану, в Київ надіслала. Миттєво була отримана негативна відповідь. Якщо українська сторона вважає за необхідне змінити своє ставлення до цієї пропозиції, вона може це зробити”, – заявив Карасін.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ України 25 червня отримало ноту від МЗС РФ, в якій міститься пропозиція про надання українською стороною письмових гарантій участі України в продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

26 червня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Росія має негайно і безумовно виконати рішення Міжнародного трибуналу – звільнити 24 українських моряків і 3 кораблі. Також глава МЗС України нагадав, що “наявні міжнародно-правові документи, сторонами яких є Україна та Росія, дають повну можливість росіянам вирішити всі свої внутрішні процедурні аспекти їх звільнення”.

У свою чергу, Президент Володимир Зеленський на брифінгу 27 червня висловив обурення тим, що міністр закордонних справ Клімкін без узгодження з ним відповів на ноту МЗС Росії щодо звільнення українських моряків відповідно до рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

У відповідь Клімкін заявив, що Російська Федерація підготувала дипломатичну пастку для України у справі звільнення полонених моряків.

Керівник Офісу Президента Андрій Богдан 1 липня заявив, що Президент Володимир Зеленський надіслав Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману лист про розгляд питання про притягнення Клімкіна до дисциплінарної відповідальності.

25 листопада 2018 року російські силовики біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери “Бердянськ”, “Нікополь” і буксир “Яни Капу”, які прямували з Одеси в Маріуполь, а також їхні екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені. Підконтрольний Росії суд в окупованому Криму заарештував усіх затриманих українських військових за обвинуваченням у нібито незаконному перетині кордону. Зараз вони знаходяться у СІЗО в Москві.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права постановив, що Росія має негайно звільнити заарештованих і повернути Україні затримані разом з ними кораблі ВМФ. У відповідь у МЗС РФ заявили, що керченський інцидент нібито не підпадає під юрисдикцію цього трибуналу.

25 червня 2019 року минув термін, коли РФ має проінформувати Міжнародний трибунал ООН з морського права про виконання його наказу про звільнення 24 українських моряків і трьох військових суден і повернення їх на батьківщину.

 

Рішення щодо призупинення участі в ПАРЄ не потребує розгляду в Раді — Гопко

Рішення Комітету Верховної Ради у закордонних справах, згідно з яким постійна делегація парламенту у ПАРЄ має призупинити участь у роботі асамблеї, не потребує розгляду у сесійній залі ВР до надання висновку Венеційської комісії.

Про це журналістам після закритої частини засідання профільного комітету повідомила його голова Ганна Гопко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це рішення не потребує розгляду у сесійній залі, наприклад – про призупинення участі, до моменту винесення висновків Венеційської комісії не потребує голосування у сесійній залі. Направлення листів, зокрема до спікерів держав-членів Ради Європи, так само не потребує рішення парламенту… Тому фактично зараз уже мають працювати апарати і секретаріат комітету, Голови Верховної Ради разом із Міністерством закордонних справ, щоб запустити цю мобілізаційну кампанію на підтримку України і тих держав, які виступили проти повернення Російської Федерації до ПАРЄ», – зазначила Гопко.

Як повідомляв Укрінформ, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка передбачає безумовне повернення Росії до Асамблеї.

У цей же день російські депутати з’явилися у ПАРЄ та були присутніми на засіданні.

Делегація Верховної Ради України у ПАРЄ в знак протесту призупинила роботу у літній сесії, за винятком розгляду повноважень російської делегації.

 

Україна має і далі оскаржувати повноваження Росії у ПАРЄ – Парубій

Україна має продовжувати боротьбу за оскарження повноважень російської делегації у ПАРЄ.

Про це Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив на засіданні Погоджувальної ради в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми маємо продовжити боротьбу за оскарження повноважень російської делегації. На моє переконання, її відверте хамство і зневага до закону призведе до повторного виключення Росії з Ради Європи. Шкода, що нашим західним партнерам доведеться до цього дійти своїм власним гірким досвідом”, – сказав спікер.

За його словами, день повернення російської делегації до ПАРЄ став “трагічним днем для Європи і всього вільного світу”.

“Кожна поступка Росії закінчувалася кров’ю. Ми пам’ятаємо, як після відмови надати План дій щодо членства в НАТО в 2008 році Росія напала на Грузію. Після перезавантаження так званого і російської Олімпіади настала черга України. Тепер, після умиротворення Путіна в ПАРЄ, хто наступна жертва? Я вважаю, що український парламент з цього приводу має прийняти своє рішення і дати свою оцінку”, – сказав Парубій.

Він також подякував членам української делегації в ПАРЄ, які “відчайдушно і професійно відстоювали інтереси України і вільної Європи на засіданнях ПАРЄ”.

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка забезпечує безумовне повернення Росії до організації. Документ передбачає внесення зміни до регламенту ПАРЄ, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення без виконання міжнародних зобов’язань.

Постійна делегація Верховної Ради у ПАРЄ заявила, що призупиняє роботу в літній сесії на знак протесту проти повернення російської делегації.

 

Польща рішуче виступатиме проти поновлення повноважень Росії у ПАРЄ

Польща не погоджується з рішенням про поновлення повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

На цьому наголосив віцепрем’єр-міністр Польщі Яцек Сасін в ефірі Польського радіо – Укрінформ.

“Польща не сприймає це рішення (про поновлення повноважень Росії в ПАРЄ – ред.). Ми будемо рішуче виступати проти цього. Наші представники в Раді Європи дуже чітко це показали під час останнього засідання. Ми так легко з цим рішенням не змиримося”, – заявив Сасін.

За його словами, у цивілізованому світі неприпустимо, якщо “агресивна політика не знаходитиме відповіді у вигляді дуже рішучих дій, таких як виключення з різного роду дипломатичних кіл”.

Віцепрем’єр-міністр Польщі зауважив, що рішення про поновлення повноважень російської делегації в ПАРЄ є “сигналом, який викликає занепокоєння”.

“Не змінилися причини, через які було введено санкції. Росія й далі окупує Крим, російські підрозділи й досі є на території України, і поки причини накладення санкцій не зникнуть, я собі не уявляю, щоб ми могли розглядати скасування санкцій (запроваджених ЄС – ред.) проти Росії”, – констатував польський політик.

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка забезпечує безумовне повернення Росії до організації. Документ передбачає внесення зміни до регламенту ПАРЄ, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення без виконання міжнародних зобов’язань.

 

Швеція приєдналась до демаршу України та ще 6 країн у ПАРЄ — Ар’єв

Представники Швеції в Парламентській асамблеї Ради Європи приєднались до заяви України, Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії, які влаштували демарш після повернення російської делегації в ПАРЄ.

Про це в ефірі «Радио Новое время» заявив народний депутат, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв – Укрінформ.

«Це інформація від наших балтійських колег. До фінальної заяви, яка була від 7 країн після повернення Росії, приєднались депутати від Швеції», — сказав він.

Ар’єв також розповів, що Польща підтримала ініціативу підготувати нову резолюцію проти повернення Росії до ПАРЄ.

26 червня 2019 року ПАРЄ відновила повноваження російської делегації у повному обсязі. Після цього українська делегація покинула засідання. Разом із делегацією України представники Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії заявили, що їдуть додому за консультаціями.

1 липня комітет Верховної Ради рекомендував парламенту призупинити участь постійної делегації України у роботі ПАРЄ до отримання висновків Венеціанської комісії.

Проте народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Леонід Ємець заявив, що демарш України не означає, що вона не буде брати участь у сесіях ПАРЄ або взагалі покине Раду Європи.

 

Ситуація у ПАРЄ може стати першим кроком легітимізації анексії Криму – Порошенко

Рішення Парламентської асамблеї Ради Європи зняти санкції з російської делегації без виконання країною-агресором резолюцій ПАРЄ – це вкрай небезпечний прецедент, що може запустити ланцюгову реакцію скасування санкцій проти РФ.

Про це в ефірі телеканалу «Україна» заявив п’ятий президент України, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко, повідомляє пресслужба політсили – Укрінформ.

«Чому ситуація, що склалася в ПАРЄ, така важлива? Санкції – це єдина мотивація для Росії як країни-агресора. Якщо вона хотіла повернутися до Ради Європи, зняти санкції Європейського Союзу, зняти санкції «Великої сімки», «Великої двадцятки, – вона має виконати умови, зафіксовані у «Мінських угодах». Вона має відпустити українських моряків, вона має відпустити заручників, вивести свої війська з нашої території, вона має забрати зброю з нашої території. Сьогодні, коли санкції зняті, а Росію запустили у ПАРЄ, – є великий ризик, що Україна залишиться сам на сам у протистоянні з Російською Федерацією, з країною-агресором. Що Україна втратить підтримку країн-членів Ради Європи, а далі може бути «ефект доміно», і тому я раджу всім дуже серйозно до цього ставитися», – застеріг Порошенко.

Він також наголосив на ризику того, що ситуація у ПАРЄ може стати першим кроком легітимізації анексії Криму.

«Це – перший крок, коли питання України вирішується поза спиною України. Легковажно ставитись до цього не можна. Це червона лінія, яку Україна не повинна дозволяти переходити», – переконаний лідер «Європейської солідарності» .

Він відзначив потужну роботу української делегації у ПАРЄ, в яку входять члени команди «Європейської солідарності» Володимир Ар’єв, Ірина Геращенко, Олексій Гончаренко, Марія Іонова: «Вони билися як «9 рота», але залишилися без дипломатичної підтримки з боку керівництва держави».

Порошенко також розповів, що йому за президентської каденції неодноразово доводилось вирішувати складні питання, у тому числі й у ПАРЄ.

«Я так робив: напередодні голосування ми обдзвонювали основних партнерів. І коли сьогодні кажуть, що нібито це питання було вирішено заздалегідь, пів року тому чи три місяці тому – я мав зустрічі і в Парижі з президентом Макроном, і в Берліні з канцлером Німеччини, і з багатьма іншими керівниками держав, – як зустрічі, так і телефонні розмови – ніхто ніколи не підняв навіть питання про те, що санкції можуть бути зняті. Бо якби це відбулося – треба було негайно виносити це питання в публічну площину, треба було забезпечувати підтримку в тому числі і внутрішньополітичних сил цих держав для того, щоб не допустити прийняття такого ризикованого для України рішення», – наголосив Порошенко.

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка забезпечує безумовне повернення Росії до організації. Документ передбачає внесення зміни до регламенту ПАРЄ, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення без виконання міжнародних зобов’язань.

Постійна делегація Верховної Ради у ПАРЄ заявила, що призупиняє роботу в літній сесії на знак протесту проти повернення російської делегації.

 

Телефонним терористам у Харкові “світить” до 12 років

Київський райсуд Харкова виніс рішення взяти під варту з альтернативою внесення застави в сумі близько 1,5 млн грн двох фахівців у сфері IT за підозрою у телефонному тероризмом (повідомлення про замінування).

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив адвокат одного із затриманих Олександр Шадрін.

“Двох айтішників-киян заарештували за підозрою в телефонному тероризмі, точніше, в повідомленнях про загрозу вибухів, які розсилалися електронною поштою за попередньою змовою групою осіб. Розслідування за статтею 258 проводить поліція, хоча це прерогатива СБУ. Підозрюваним інкримінується системний характер діяння і великої шкоди “, – зазначив адвокат.

За його словами, зараз обвинувачені перебувають у Харківському СІЗО.

“Їм загрожує термін до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак суд дав їм право на заставу в сумі трохи менше 1,5 млн грн. Застава поки не внесена”, – додав адвокат.

За його словами, захист готує апеляцію на арешт.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 18 червня невідомі повідомили про замінування в Харкові 38 об’єктів. Проведена перевірка, вибухівка ніде не знайдена. Розпочато розслідування за ч. 1 ст. 258 КК України “Терористичний акт”.

Масові повідомлення про мінування об’єктів на Харківщині фіксуються з 21 квітня, повідомлялося про замінування понад 230 об’єктів: готелі, аеропорт “Харків”, заводи, включаючи ХТЗ, торгові центри, школи, виші, дитсадки. Були евакуйовані тисячі людей. Вибухівку ніде не знайшли.

За словами першого заступника голови Нацполіціі України В’ячеслава Аброськіна, повідомлення про замінування об’єктів в Україні приходять на електронні адреси від суб’єктів, зареєстрованих у Росії.

 

Партія Порошенка оскаржила повернення харківському проспекту імені Жукова

Харківська територіальна організація партії «Європейська Солідарність» подала позов до Харківського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасування рішення міської ради, яка повернула проспектові імені українського правозахисника Петра Григоренка ім’я радянського маршала Жукова.

Про це йдеться на сайті політичної партії – Укрінформ.

«Європейська Солідарність» у своєму позові наголошує, що міська рада Харкова таким чином порушила закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки», – зазначається у повідомленні.

«Європейська Солідарність» вважає неприпустимим для органів місцевого самоврядування порушувати закони України і повертати на вулиці нашої держави імена діячів комуністичного режиму, причетних до репресій проти українського народу.

Як повідомляв Укрінформ, 19 червня більшість депутатів Харківської міськради проголосували за перейменування проспекту Григоренка на проспект маршала Жукова. Мер Геннадій Кернес не голосував, однак підписав рішення, яке на наступний день було оприлюднено.

20 червня депутат Харківської міськради Ігор Черняк подав заяву в поліцію про зловживання міської влади. Відкрито кримінальне провадження. Український інститут національної пам’яті також звернувся в Генпрокуратуру, наполягаючи на скасуванні протиправного рішення.

 

Геращенко: Нацрада по суті заблокувала роботу радіо “Армія.FM”

Перший заступник голови ВР України Ірина Геращенко просить парламент звернутися до Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо блокування роботи радіостанції “Армія.FM”, яка мовила на окуповані території Донецької та Луганської областей.

Про це вона сказала під час засідання Погоджувальної ради в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я прошу, щоб вся Верховна Рада звернулася до Нацради з питань телебачення і радіомовлення відносно того, що Нацрада з питань телебачення і радіомовлення сьогодні, по суті, заблокувала роботу єдиної радіостанції “Армія.FM”, яка передавала сигнал і так само мовлення на окуповані території. Це в нас нова гуманітарна політика така? Це в нас таке донесення сигналу до окупованих територій?”, – звернулася Геращенко.

Раніше колишній ведучий програм на “Армія.FM”, учасник АТО та блогер Олег Болдирєв (Мартін Брест) на своїй сторінці у Facebook повідомив про те, що військова радіостанція “Армія.FM” може припинити мовлення в зоні проведення операції Об’єднаних сил і на окупованих територіях у зв’язку з тим, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення все ще не продовжила ліцензіату дозволи на тимчасове мовлення через блокування роботи регулятора деякими його членами.

 

Посольство України в Польщі нагадує: тимчасовий консульський облік — безкоштовний

Посольство України в Польщі застерігає громадян України, аби вони не користувалися платними послугами так званих посередницьких фірм, які надають платні послуги за дії, які є безкоштовними.

Йдеться, зокрема, про постановку на тимчасовий консульський облік при посольстві України в РП, повідомляє посольство України в РП – Укрінформ.

“У зв’язку з отриманням останнім часом численних сигналів про активізацію діяльності так званих посередницьких фірм, що надають платні послуги з підготовки і оформлення пакету документів для постановки на консульський облік у Польщі, повідомляємо: зазначені фірми або окремі приватні особи, які пропонують таку допомогу, жодного відношення до посольства або консульських установ на території Республіки Польща не мають. Більше того, їхня діяльність має ознаки шахрайства і може каратися відповідно до кримінального законодавства”, – йдеться в повідомленні посольства.

Як зазначається, постановка на тимчасовий консульський облік є безкоштовною процедурою, що здійснюється виключно консульськими посадовими особами, які виконують свої повноваження на території Польщі.

У посольстві закликали користуватися офіційною сторінкою диппредставництва, де розміщено детальну інформацію стосовно процедури постановки на консульський облік.

У диппредставництві зазначили, що у зв’язку з великою кількістю бажаючих стати на консульський облік, запроваджено можливість надсилання відповідного пакету документів поштою або кур’єром. Надіслані документи будуть розглянуті у тижневий термін.

Водночас, у разі виявлення фактів, коли реєстрація здійснена не з особистої пошти заявника та без зазначення його персональних даних, така реєстрація скасовується. Так само скасовується подвійна реєстрація від однієї особи на кілька термінів для здійснення тієї ж самої дії.

У посольстві закликали не піддаватися на пропозиції шахраїв та інформувати посольство і консульські установи України в Польщі про усі подібні випадки для подальшого реагування на їхню діяльність спільно з правоохоронними органами Польщі.

Як відомо, постановка на тимчасовий консульський облік зараз є найбільш популярною послугою, яку здійснюють українські консульські установи в Польщі. Вона становить більше половини від усіх консульських дій. Різке зацікавлення постановкою на консульський облік серед українців викликано тим, що у зв’язку зі змінами наприкінці минулого року до Митного кодексу України право ввезення транспортного засобу на іноземній реєстрації на 60 днів в Україну мають лише ті громадяни, які перебувають на консульському обліку. Час очікування в електронній черзі на постановку на консульський облік становить до трьох місяців.

 

Посадовець Міноборони виводив кошти “Антонова” за кордон

Контррозвідники СБУ викрили протиправну схему привласнення коштів державного підприємства оборонного комплексу, до якої причетний посадовець Міністерства оборони України.

Про це повідомляє Служба безпеки України – Укрінформ.

“Співробітники спецслужби встановили, що полковник одного з військових представництв МО організував механізм розкрадання та привласнення коштів державного підприємства “Антонов”. Оборудка відбувалась через укладання фіктивних цивільно-правових угод на надання послуг з проведення робіт щодо визначення технічного стану літаків, які прибували на ремонт”, – йдеться у повідомленні.

Як з’ясувалося, насправді жодні перевірки не здійснювалися, а літаки передавали замовнику із підробленими сертифікатами безпеки, що могло призвести до аварійних ситуацій та людських жертв. Унаслідок протиправних дій зловмисника стратегічному підприємству оборонного комплексу нанесено збитки на суму понад п’ять мільйонів гривень.

У рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, за матеріалами СБУ слідчі Святошинського управління поліції провели санкціоновані слідчі дії.

“Під час обшуків правоохоронці виявили проекти та чернетки цивільно-правових угод, фіктивні документи щодо їх виконання, комп’ютери та носії інформації, на яких вони готувались, копії документів фізичних осіб з числа співробітників військового представництва та інших цивільних осіб, на яких без їх відома укладались угоди. Також виявлено записи “чорної” бухгалтерії тіньових оборудок, документи про вивід незаконно отриманих коштів до однієї з країн Західної Європи”, – додають у відомстві.

Наразі слідчі оголосили зловмиснику про підозру, вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу. Перевіряється також можлива причетність до оборудки інших посадових осіб Міноборони.

 

Розкрадання на “Антонові”: підозрюваного звільнили з Міноборони ще рік тому

Затриманий у рамках розслідування протиправної схеми привласнення коштів держпідприємства оборонного комплексу громадянин не є працівником Міністерства оборони.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони – Укрінформ.

“1 липня у ЗМІ було розповсюджено повідомлення про викриття протиправної схеми привласнення коштів державного підприємства оборонного комплексу. У зв’язку з цим повідомляємо наступне: громадянин, якому нещодавно оголосили про підозру, не має відношення до Міністерства оборони України. Зазначену особу влітку минулого року було звільнено з військової служби”, – заявили в пресслужбі.

Як повідомляв Укрінформ з посиланням на інформацію прес-служби СБУ, контррозвідники Служби безпеки України викрили протиправну схему привласнення коштів державного підприємства оборонного комплексу, до якої причетний посадовець Міністерства оборони України. Як зазначалось в повідомленні, співробітники спецслужби встановили, що полковник одного з військових представництв Міноборони організував механізм розкрадання та привласнення коштів держпідприємства «Антонов».

 

ДБР проводить слідчі дії щодо купівлі-продажу телеканалу “Прямий”

На сьогодні Державне бюро розслідувань проводить слідчі дії щодо купівлі-продажу телеканалу «Прямий».

Про це повідомляє ДБР у Facebook – Укрінформ.

“Державним бюро розслідувань сьогодні проводяться слідчі дії в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо купівлі-продажу телеканалу «Прямий». Їх конкретизація наразі неможлива, зважаючи на таємницю досудового розслідування”, – йдеться у повідомленні.

В ДБР наголошують, що всі слідчі дії в кримінальному провадженні проводяться виключно в межах чинного законодавства.

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація про обшуки на телеканалі “Прямий”, який пов’язують із п’ятим президентом Петром Порошенком. Згодом ведучий телеканалу Тарас Березовець спростував цю інформацію.

 

Ведучий “Прямого” Березовець спростував обшуки на телеканалі

Ведучий телеканалу “Прямий” Тарас Березовець спростував інформацію про обшуки на телеканалі.

Про це він написав у Facebook – Укрінформ.

“Хлопці, не ведіться на фейк. Ніякої виїмки документів на “Прямому” ДБР (Державне бюро розслідувань – ред.) не проводить. Але на канал йде цілеспрямована атака з боку Офісу президента і його голови Андрія Богдана”, – повідомив Березовець.

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація про обшуки на телеканалі “Прямий”, який пов’язують із п’ятим президентом Петром Порошенком.

 

У Кабміні пояснили, чому поки неможливо відновити авіасполучення з Маріуполем

Прем’єр ініціює активізацію дорожніх робіт на трасі «Запоріжжя – Маріуполь», і доручає керівництву ПАТ «Укрзалізниця» опрацювати можливість протягом місяця організувати додатковий потяг у напрямку Маріуполя.

Відповідні доручення він дав за підсумками наради у КМУ, повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

«Є низка великих інфраструктурних питань, які впливають на якість життя жителів регіону. Ми почали вирішувати накопичені проблеми – займаємось покращенням водопостачання Маріуполя, будуємо дорогу Маріуполь – Запоріжжя, фінансуємо інші інфраструктурні об’єкти. Але є й інші сектори, які потребують додаткової уваги – наприклад залізниця. Потяг Маріуполь – Київ раз на дві доби – неприпустимо», – сказав Гройсман.

Він підкреслив, що потреба в додатковому потязі – очевидна. Втім, забезпечити її треба виважено і якісно – в тому числі за рахунок придбання нового рухомого складу.

Говорячи про автомобільне сполучення, Гройсман повідомив, що траса Маріуполь – Запоріжжя є одним із пріоритетних проєктів Державного агентства автомобільних доріг «Укравтодор» з 2017 року. За цей час вдалося капітально відремонтувати понад 50 км траси. Але, за інформацією Укравтодору, потрібно відновити ще 120 км. Фінансовий резерв для проведення всіх робіт є – завдяки перерозподілу коштів з інших дорожніх проєктів, роботи по яких уже завершені.

Прем’єр-міністр доручив керівництву Укравтодору разом із Міністерством фінансів опрацювати потрібні рішення і винести їх на обговорення уряду вже в найближчі тижні.

У контексті дорожнього будівництва учасники наради порушили питання використання відходів металургійного виробництва при виконанні окремих робіт. Такі технології є доволі популярними в світі, вони економічно і екологічно обґрунтовані. Глава уряду доручив Укравтодору максимально швидко провести сертифікацію таких технологій в Україні – в разі, якщо будівельники візьмуться їх використовувати.

Окремо учасники наради торкнулися теми відновлення авіаційного сполучення з Маріуполем. Проте, заслухавши інформацію Міністерства оборони, дійшли висновку, що в умовах існуючої російської агресії гарантувати безпеку пасажирам на постійній основі не є можливим

 

Переписку українців у Telegram можуть читати спецслужби РФ – Золотухін

Українцям варто пам’ятати про те, що Telegram є не тільки інструментом комунікації, а й засобом передвиборчих маніпуляцій.

Про це заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін сказав на засіданні круглого столу, організованому МІП в Укрінформі.

“Я вважаю, що таким чином відбувається виведення певних контентних платформ на велику аудиторію. Для того, щоб люди на них підписувалися та читали, і таким чином залучалися до тих контекстів та наративів, які там просуваються”, – сказав Золотухін.

За його словами, наприклад, є канали, які обслуговують тематику інциденту в Керченській протоці (25 листопада 2018 р. російські військові обстріляли і захопили українські катери з екіпажами — ред.), або ж начебто критика влади РФ, але при цьому підтримка анексії Криму. Є канали із недостовірною інформацією, присвячені виборам в Україні, а також із “вкидами” про прив’язку України до ситуації у Сирії, є інші теми.

За даними представника Мінінформполітики, Telegram був створений та належить Павлу Дурову, який свого часу був розробником соціальної мережі “Вконтакте”. Золотухін нагадав про конфлікт Дурова з російською владою через ту соцмережу, а також не виключив можливості того, що переписку українських громадян у Telegram можуть читати за запитом правоохоронні органи Росії. “На початку року ми помітили вихід месенджера цієї платформи в українську аудиторію”, – додав він.

“Я вважаю, що дуже важливо пояснити суть цієї платформи, яким чином вона розвивається… Треба розуміти, що російські політтехнологи багато разів працювали в Україні. Коли вони розпочинають працювати з українськими політиками, привозять сюди ті інструменти, які, на їхню думку, у них спрацювали. Таким чином відбувається перехід технологій з російської реальності до України. Цей тренд знижується, і вже не так багато “заробітчан” їдуть, але це не означає, що він не охоплює український інформаційний потік”, – наголосив Золотухін.

Старший фахівець з питань комунікації Association4U Олексій Харченко звернув увагу на те, що деякі міністерства та відомства відкрито використовують Telegram для публікації своєї офіційної інформації, а деякі роблять це, не афішуючи. “На відміну від Facebook та інших каналів, де переглядів інформації може бути більше, це вже пряма цільова аудиторія”, – додав він.

Спеціаліст із діджитал-комунікацій та інтернет-маркетингу Альона Дєньга розповіла про формування контенту для української аудиторії, політичного контекту. “Є купа пабліків, від маленького до великих, які зуміли зібрати певну кількість аудиторії та створити сприятливі умови для політичної реклами. Перед виборами я бачила, що дуже багато каналів спокусилися на політичну рекламу, їм було байдуже щодо того, що вони рекламують, чи можуть вони розповсюджувати якісь фейки, чи бути заангажованими каналами. Зараз, коли є спокуса заробити на цих каналах, вони погоджуються робити це, не розбираючись у джерелах інформації”, – сказала вона.

Автор Telegram-каналу «Технологии, медиа и общество» Андрій Бродецький звернув увагу на те, що інколи якісь невідомі люди у певних каналах анонімно розповсюджують якісь начебто інсайди, якісь фейки, а ЗМІ оприлюднюють це у себе, не перевіряючи інформацію. “Але давайте не будемо перебільшувати роль Telegram, адже він може вплинути десь на 10% мешканців великих міст, у яких є цей Telegram”, – сказав він. За інформацією Бродецького, загалом лише 23% громадян України використовують соціальні мережі як джерело інформації, а цей показник не є критичним.

 

Українська діаспора закликає припинити трансляцію RT у Канаді

Трансляція RT у канадських кабельних мережах становить загрозу та має бути припинена.

Про це йдеться у підготовлених Конгресом українців Канади рекомендаціях канадським депутатам і урядовцям, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Конгрес українців Канади підтримує негайне вилучення із базових пакетів кабельного телебачення RT й подібних дезінформаційних каналів, що має стати першим кроком на шляху до повного припинення їх трансляції у канадському ефірі”, – зазначається у документі.

На переконання Конгресу, RT порушує канадське законодавство, транслюючи “неправдиві чи оманливі новини”. “Russia Today, Sputnik та інші підтримувані державою пропагандистські канали є серйозною загрозою неупередженій подачі новин у Канаді”, – стверджується у рекомендаціях.

Як відомо, торік до канадського парламенту була внесена петиція із закликом депортувати з країни працівників RT. Уряд, утім, не погодився на це.

 

Єврокомісар Беньковська представлятиме ЄК на конференції у Торонто

Єврокомісар з питань внутрішньої торгівлі та послуг Ельжбета Беньковська представлятиме Єврокомісію на конференції високого рівня з підтримки реформ в Україні, яка відбудеться у канадському Торонто 2-4 липня.

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії – Укрінформ.

«Завтра єврокомісар Беньковська зустрінеться з Президентом Зеленським та візьме участь у панельній дискусії щодо суверенітету, безпеки та добробуту України разом з іншими представниками високого рівня від країн ЄС, України, Канади та міжнародних організацій. … Єврокомісар також візьме участь в діловій вечері разом з керівниками делегацій для обговорення питань безпеки на глобальному та регіональному рівнях», – йдеться у повідомленні.

У Єврокомісії нагадали, що конференція дасть Україні та її міжнародним партнерам можливість оцінити та підтримати прогрес у демократичних перетвореннях в країні. Обговорення буде зосереджено навколо так званих «принципів Торонто» – йдеться про ключові пріоритети політичних, економічних та соціальних реформ в Україні.

Цього року конференція, третя за ліком, відбудеться за підтримки прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо. У заході візьмуть участь представники української влади на чолі з Президентом Володимиром Зеленським, широке коло представників інших країн, громадських організацій, бізнесу, міжнародних партнерів та української діаспори.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський відбув до Канади з триденним візитом, де візьме участь у міжнародній конференції з підтримки реформ в Україні, що проходитиме у Торонто.

Планується, що під час візиту Президент проведе зустріч із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, міністром закордонних справ Христею Фріланд, членами канадського парламенту та представниками ділових кіл.

 

Діаспора закликає Канаду збільшити допомогу Україні

Збільшення фінансової допомоги, яку Канада надає Україні, дасть змогу продовжити втілення важливих для країни реформ.

Про це йдеться у підготовлених Конгресом українців Канади рекомендаціях канадським депутатам і урядовцям, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Конгрес українців Канади закликає збільшити міжнародну допомогу Україні пропорційно до загального збільшення пакету міжнародної допомоги, оголошеного у цьогорічному бюджеті. Це необхідно для фінансування важливих антикорупційних ініціатив, розширення можливостей для втілення демократичних та економічних реформ, а також полегшення гуманітарного стану тих, хто постраждав від російської окупації України”, – зазначається в документі.

В українській організації також закликали Канаду “висловити свою довготермінову прихильність” підтримці України. “КУК звертається до Канади за довготерміновим зобов’язанням розбудовувати демократію в Україні за допомогою виборчих моніторингових місій, сприяння НДО, парламентських та інституційних обмінів, а також фінансування захисту цілісності виборів”, – стверджується в рекомендаціях.

Варто зазначити: під час майбутніх парламентських виборів Канада направить до України близько 300 спостерігачів, які наглядатимуть за всіма аспектами виборчого процесу. Протягом обох турів президентських виборів в Україні працювало понад 400 канадців.

 

“ЄС” хоче почути від Президента, чи є слова Богдана офіційною позицією Києва

Партія “Європейська Солідарність” хоче офіційної відповіді від Президента щодо того, чи збігаються його позиція і позиція його оточення.

Зокрема, щодо федералізації України і статусу російської мови, про що йдеться в інтерв’ю Андрія Богдана.

На цьому наголосив під час засідання партії у понеділок член президії Центральної ради партії “ЄС” Сергій Таран, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми, партія “Європейська Солідарність”, звертаємося до президента Зеленського з проханням озвучити його позицію — чи він поділяє позицію свого оточення, чи це є вже офіційною позицією України, яку Зеленський буде захищати на всіх міжнародних майданчиках. А якщо це не є його офіційною позицією, то очевидно, що оточення президента Зеленського має понести політичну відповідальність за оприлюднення неправдивих планів”, – сказав Таран.

Він зазначив, що впродовж усього часу, що минув від виборчої кампанії, очікували стратегії від президента щодо досягнення миру з Росією – на яких умовах, якими механізмами він має досягатися.

“Ми цього не чули, але, на жаль, почули перший тривожний дзвіночок від представника президента в парламенті Стефанчука, який заявив, що в Україні має бути створений двопалатний парламент, який, як правило, є в тих країнах, в яких існує федералізація… Запроваджувати в Україні двопалатний парламент в умовах зовні інспірованого сепаратизму – дуже небезпечна історія, це все одно, що гасити полум’я бензином, тому що двопалатний парламент мав би поглибити регіональні тенденції і сприяти тому, що в Україні буде не мир, а подальша війна, подальша дестабілізація”, – вважає Таран.

Після цього першого дзвіночка, за його словами, “сьогодні вже справді набат, який прозвучав у словах Андрія Богдана — керівника Офісу президента, який висловив у інтерв’ю кілька тез, які не можуть не викликати тривогу”, і перша теза — про те, що в Україні мають запроваджувати механізми, які і є елементами федералізації. Один із них – пряма виборність губернаторів.

Також, зазначив Таран, у своєму інтерв’ю Богдан заявив про те, що російська мова має бути офіційною на окупованих територіях після повернення цих територій в Україну.

“При цьому він наголосив, що українська мова може бути обмежена анклавом лише трьох західних областей. Тобто, відповідно до цієї позиції він пропонує, що українська мова має бути не національною державною мовою, а мовою, яка функціонує лише в одному регіоні, в іншому регіоні має бути російська, а в центрі Україні має бути якась гібридна мовна ситуація. Ідеться про прямий елемент федералізації, про те, щоб у нас країна була розбита на сорти, на регіони, і в цих регіонах було своє управління, своя політика. Тим більше, що багато питань нова влада пропонує вирішувати, устами Богдана, через референдуми. Через ті референдуми, з яких свого часу почалась окупація Криму, окупація на Донбасі. Все це зараз є офіційною позицією Офісу президента”, – сказав Таран.

За його словами, “до цього плану залишилось лише додати один пункт — пункт про право областей виходити з території України через місцевий референдум”.

“Хочу нагадати про ті плани, які Російська Федерація мала щодо України, про ті так звані мирні плани, які мали призвести до більшої війни. Всі ці плани зараз звучать в оточенні президента — дослівно, кожен пункт”, – підкреслив Таран.

Принагідно він згадав про серіал “Слуга народу”, де демонструється карта України, в якій кожна з областей має свій суверенітет.

“Згідно зі сценарієм, уся Україна розпадалася на області. Так от це, власне, і є той сценарій, який зараз устами Богдана пропонується для так званого мирного плану. Дуже невипадково, що один зі “сценаристів” “Слуги народу” зараз є заступником голови Офісу президента — Юрій Костюк. Він писав такі сценарії для фільму, очевидно, такі сценарії стають офіційною позицією Офісу президента”, – зазначив Таран.

 

Кремль – про зустріч Путіна з Зеленським: немає нічого неможливого

У Кремлі заявили, що зустріч президентів України і РФ потрібна для досягнення конкретного результату, і при цьому продовжують наполягати на прямих контактах української влади з ватажками терористичних угруповань на окупованих територіях Донбасу.

Про це заявив журналістам прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання про те, чи можлива в найближчій перспективі зустріч Володимира Путіна з главою Української держави Володимиром Зеленським, повідомляє ТАСС – Укрінформ.

“У міжнародних відносинах немає нічого неможливого, і президент Путін сповнений прагматизму в своєму підході в міжнародних справах, тим більше у такому важливому треку, як наші відносини з Україною. Але зустріч заради зустрічі, напевно, нікому не потрібна, потрібна зустріч заради результату”, – сказав він.

“Тут ми повертаємося до тези про те, що поки ще дуже багато питань на порядку денному, з тим, щоб мати повне розуміння про підходи українських візаві до вирішення найактуальніших проблем, у тому числі щодо реалізації Мінських домовленостей і до виходу на прямий контакт з представниками самопроголошених республік”, – додав представник Кремля.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський на спільній прес-конференції з Президентом Франції Емманюелем Макроном 17 червня в Парижі заявив, що Україна не буде вести діалог з сепаратистами на Донбасі, але готова до першочергових кроків для завершення війни.

 

Vodafone Україна запускає послугу зберігання інформації зі смартфона

Мобільний оператор Vodafone Україна запускає послугу Vodafone Cloud, за допомогою якої можна зберігати інформацію зі смартфона.

Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі мобільного оператора.

“Vodafone Україна запускає послугу Vodafone Cloud, за допомогою якої можна безпечно зберігати свої фотографії, музику, контакти та іншу інформацію зі смартфона на віддаленому сервері без ризику її втратити під час зміни або втрати смартфона. Для цього компанія надає клієнтам різні обсяги сховищ, включаючи і безкоштовні 8 гігабайт”, – зазначили у прес-службі компанії.

Як пояснили в Vodafone, за допомогою послуги утворюються резервні копії файлів зі смартфона з можливістю відновити їх у будь-який момент, наприклад, після придбання нового смартфона. Послуга також корисна, якщо, наприклад, у вашому смартфоні вже не вистачає пам’яті для збереження нових фото або відео.

Vodafone Cloud доступна на смартфонах під управлінням ОС Google Android (версії 4.4 і вище) і Apple iOS (версії 8 і вище), а також у форматі вебверсії для користування з ПК. Щоб почати нею користуватися, потрібно завантажити фірмовий додаток, через нього активувати послугу та вибрати потрібний тариф.

На даний момент доступні чотири тарифні пакети: 8 ГБ – не тарифікується, але тарифікується трафік; 64 ГБ – 30 грн. /міс. або 1 грн. /день, трафік не тарифікується; 128 ГБ – 55 грн. /міс. або 1,83 грн. /день, трафік не тарифікується; 512 ГБ – 110 грн. /міс. або 3,67 грн. /день, трафік не тарифікується.

Доступ до збережених у хмарі файлів можливий і через вебінтерфейс на сайті cloud.vodafone.ua. При цьому користувачі можуть надавати доступ і ділитися посиланнями на певні файли зі своїми близькими, друзями або колегами.

Послуга також дає змогу: редагувати та упорядковувати контакти та фото; створювати власні музичні плейлисти з можливістю прослуховування онлайн; здійснювати розумний пошук у сховищі за назвами і тегами.

Послуга надається тільки для клієнтів Vodafone Україна, хоча посилання на розшарені файли можуть відкривати також абоненти інших операторів. Усі дані зберігаються на захищених серверах, розташованих на території України.

Як відомо, Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв’язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює у 25 країнах, має партнерські угоди з операторами 44 країн і надає послуги фіксованого широкосмугового доступу в інтернет на 19 ринках.

Станом на 31 грудня 2018 року Vodafone надає послуги близько 700 мільйонам абонентів мобільного зв’язку і 21 мільйону користувачів фіксованого інтернету.

 

У центрі Ужгорода знайшли невідоме підземелля

У ході будівельних робіт в історичному центрі Ужгорода виявлено досі невідомі підземні ходи.

При цьому земляні роботи на об’єкті проводяться без належних дозволів та попередньої археологічної експертизи. Активісти закликають владу вжити відповідних заходів.

Про це повідомляє спільнота Save Uzhgorod на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“В ході несанкціонованих будівельних робіт в історичному ареалі Ужгорода виявлено досі невідомі підземні ходи. Земляні роботи на об’єкті культурної спадщини проводяться без належних дозволів та попередньої археологічної експертизи. Просимо вжити відповідних заходів,” – йдеться в повідомленні.

Старовині підвали знайдено в районі ужгородської Поштової площі.

Як пояснюють у спільноті Save Uzhgorod, відомо, що неподалік знайдених підземних ходів як мінімум з початку XVIII століття знаходилась броварня під назвою Пивний дім (нім. Herrschaftliches Brauhaus). Броварнею володіла казенна домінія, яка здавала її в оренду поміщикам. В документах латиною вона фігурувала як Braxatorium, себто броварня.

Як зазначається, назва цього будинку визначила і назву вулиці на століття вперед. Протягом XIX століття теперішня вулиця Довженка, на якій розміщувалась будівля, також носила назву Пивний дім (угор. Sörház utca).

Фото: В.Глагола

Вже станом на 1763 рік в описах майна домінії міститься інформація про те, що стара броварня згоріла дотла під час великої пожежі, і поміщику довелось відбудувати заново Пивний дім. Об’єкт втратив своє значення з побудовою у 1781 році великого винного льоху та шпихліру, нині знаного як Совине Гніздо.

 

Українські військові стали магістрами в турецькому університеті

Трьом українським військовим вручили дипломи магістра у Національному університеті оборони Турецької Республіки.

Про це повідомляє Генеральне консульство України в Стамбулі на сторінці у Facebook – Укрінформ.

“28 червня 2019 року Генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман взяв участь в урочистих заходах з нагоди завершення навчання та вручення дипломів «магістра» у Національному університеті оборони Турецької Республіки (Milli Savunma Üniversitesi)”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, в цьому навчальному закладі пройшли Курс командно-штабного офіцера троє українських військових.

Такі курси є одним з практичних напрямів українсько-турецької співпраці у військовій сфері.

 

Президент звільнив голів п’яти районів на Київщині

Президент Володимир Зеленський звільнив з посад голів Бородянської, Васильківської, Вишгородської, Обухівської та Поліської районних державних адміністрацій Київської області.

Відповідні розпорядження №66/2019-рп – №70/2019-рп опубліковані на сайті глави держави – Укрінформ.

Президент, зокрема, звільнив Вадима Чередника з посади голови Бородянської районної державної адміністрації; Владислава Одинця — з посади голови Васильківської РДА, Вячеслава Савенка — з посади голови Вишгородської РДА Київської області.

Крім того, звільнено Михайла Письменного з посади голови Обухівської РДА та Олександра Жданова з посади голови Поліської РДА на Київщині.

Усіх посадовців звільнено “у зв’язку із закінченням строку повноважень Президента України”.

 

У Запорізькій області обрали голів та депутатів у 4 ОТГ

У Запорізькій області відбулися перші вибори голів та депутатів місцевих рад у Більмацькій, Новоолександрівській, Пологівській та Розівській об’єднаних територіальних громадах.

Про це повідомляє пресслужба Запорізької ОДА – Укрінформ.

“Очолити Більмацьку громаду люди довірили начальнику відділу інфраструктури Комиш-Зорянської селищної ради Борису Ковальчуку (26%). Керувати Розівською ОТГ буде Світлана Нестеренко, яка працювала головним спеціалістом райдержадміністрації (27%). У Пологівській та Новоолександрівській громадах перемогу здобули їх нинішні керівники Юрій Коноваленко та Олександр Корнієнко (81% та 54% голосів відповідно)”, – йдеться у повідомленні.

Середня явка, як зазначається, склала 35%, найбільш активно голосували жителі Новоолександрівки (48%), а найпасивнішими були пологівці (30%).

Як раніше повідомлялось, також відбулись вибори місцевих депутатів. До Пологівської міськради вибори відбулися за пропорційною системою. Депутатські мандати здобули представники восьми політичних сил: партії «Наш край», Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Аграрної партії України, Партії ветеранів Афганістану, партії «Національний корпус», партії УКРОП, блоку Петра Порошенка «Солідарність» та Радикальної партії Олега Ляшка.

Запорізька область вже три роки поспіль перебуває серед національних лідерів за темпами децентралізації. В регіоні створено понад 50 ОТГ.

 

На виборах голови Долинської ОТГ, за попередніми підрахунками, переміг мер Долини

В Івано-Франківській області 30 червня на виборах голови Долинської ОТГ, за попередніми підрахунками, переміг чинний мер міста Долини Володимир Гаразд.

Про це повідомляє ПУЛЬС Децентралізаційний марафон – Укрінформ.

«За попередніми підрахунками голосів, перемогу на виборах голови Долинської ОТГ отримав ініціатор об’єднання, міський голова Долини Володимир Гаразд (Volodymyr Harazd)», – йдеться в повідомленні.

На посаду голови Долинської ОТГ балотувались 10 кандидатів. Самовисуванцю Гаразду, за попередніми підрахунками, вдалось зібрати на 500 голосів більше, ніж кандидату Івану Диріву, який теж був близьким до перемоги.

Гаразда тричі обирали мером міста Долина. Фахівці стверджують, що Долинська ОТГ може стати флагманом економічного зростання Прикарпаття, оскільки на її території розвивається сільське господарство, промисловість та є всі передумови для створення бальнеологічного курорту.

Як повідомлялося, у неділю, 20 червня, відбулись перші вибори голів та місцевих депутатів у 66 ОТГ, створених у 19 областях України.

 

У Міноборони пояснили, за якими принципом закуповують 152-мм снаряди

Міноборони України уклало держконтракт на постачання 152-мм снарядів за найнижчою ціною, запропонованою одним із постачальників. Водночас міністерство уклало спільні рішення на розробку пострілів із вітчизняними підприємствами, зокрема, з ДАКХ «Артем».

Про це повідомляє прес-служба міністерства – Укрінформ.

«Відповідно до інформації, розповсюдженої в ЗМІ щодо закупівель боєприпасів в ДАХК «Артем», повідомляємо, що з метою забезпечення Збройних Сил України пострілами калібру 152 мм, Міністерством оборони України укладені спільні рішення на розробку пострілів із вітчизняними підприємствами, у тому числі з ДАКХ «Артем», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, під час виконання зазначених робіт підприємствами було розроблено відповідний вид боєприпасів, які пройшли визначальні відомчі випробування та допущені до експлуатації у ЗСУ. Відповідно до вимог чинного законодавства та виходячи з наявних комплектуючих до пострілу, Міністерством оборони було укладено державний контракт на постачання 152 мм снарядів за найнижчою ціною, запропонованою одним із постачальників.

Разом з тим, в міністерстві запевнили, що готові до укладання державних контрактів на закупівлю пострілів у зборі калібру 152 мм за реалізованими спільними рішеннями із визначеними підприємствами, у тому числі з ДАКХ «Артем».

Наразі ЗСУ забезпечені боєприпасами даного калібру в належному обсязі, запевнили в Міноборони.

Як повідомлялось, в інтерв’ю виданню “Цензор.Нет” генеральний директор “Укроборонпрому” Павло Букін заявив, що у заводу “Артем” немає замовлень від Міноборони в частині снарядів.

 

Інвестори вкладуть $430 мільйонів у розвідку нафтогазових надр України

Нафтогазові компанії, що перемогли у конкурсах на укладання угод з розподілу продукції, протягом 5 років інвестують понад 430 млн доларів у розвідку нафтогазових надр.

Про це написав у Facebook виконавчий директор Асоціації газовидобувних підприємств Роман Опімах – Укрінформ.

“Наймасштабніший в історії України конкурс з надання у користування нафтогазоносних надр відбувся, переможці справедливо встановлені – прийнято рекомендації урядової комісії”, – написав Опімах.

За його словами, переможцями було обрано 7 підприємств: АТ “Укргазвидобування” – по двох лотах (Бузівська, Берестянська площі), також кращими було визнано ще дві її спільні заявки з канадською Vermilion Energy (Балаклійська, Іванківська площі), американська Aspect Energy виграла конкурс по Варвинській ділянці, чотири відомі вітчизняні газовидобувачі Гео Альянс, Укрнафтобуріння, ДТЕК та Західнадрасервіс здобули перемоги у конкурсах по Софіївській, Русанівській, Зінківській та Угнівській ділянках відповідно.

“З моменту укладання угоди з урядом, нафтогазові компанії зобов’язуються протягом 5 років інвестувати понад 430 млн доларів у проведення сейсмічних робіт (зокрема, 3D на площі 3,7 тис. кв км) та пробурити 39 розвідувальних свердловин, паралельно працюючи над відновленням законсервованих об‘єктів для якнайшвидшого отримання газу”, – розповів Опімах.

Він пояснив, що, окрім сплати ресурсної ренти (яка становить 1,25 та 2% для газу та рідких вуглеводнів, відповідно), компанії також передаватимуть частину видобутої продукції на користь держави.

“Так, частка компенсаційної продукції для покриття понесених витрат інвестором становитиме 64-70%, а частка держави у решті прибуткової продукції коливається від 12% до 35% та, майже за всіх випадків, збільшуватиметься на користь держбюджету, коли проект досягатиме точок окупності (R-factor)”, – зазначив Опімах.

Він додав, що уряд має до двох місяців для розгляду рекомендацій міжвідомчої комісії та затвердження переможців конкурсів. Коли це станеться, розпочнеться етап складання та погодження самої угоди з державою та місцевою громадою, на що передбачено термін – до одного року.

Як повідомлялося, у лютому розпочалися конкурси з укладання угод про розподіл продукції на дев’яти нафтогазових ділянках на суходолі загальною площею 11,4 тис. кв км. У результаті було подано 23 заявки від 14 компаній, 4 з яких – іноземні претенденти.

 

Швеція посилила ППО в 330 кілометрах від штабу Балтійського флоту Росії

Влада Швеції посилила протиповітряну оборону на острові Готланд в Балтійському морі – через напружені відносини з Росією у балтійському регіоні розміщена нова протиракетна система “земля-повітря”.

Про це 1 липня повідомили збройні сили Швеції, передає DW – Укрінформ.

Комплекс ППО розроблений компанією Saab, він замінить розміщені раніше мобільні зенітні системи.

“З військово-стратегічної точки зору Готланд є важливим регіоном”, – заявив головнокомандувач збройними силами Швеції Мікаель Бюден.

За його словами, географічне розташування острова дає значну військову перевагу в плані захисту і контролю над морським трафіком, повітряним простором над Балтикою і можливості розміщення військових підрозділів і озброєнь.

Острів Готланд знаходиться приблизно у 330 км від Калінінграда, де розташовується штаб Балтійського флоту ВМФ РФ. В останні роки в регіоні неодноразово виникали ситуації, коли літаки НАТО супроводжували російські військові літаки над Балтикою і навпаки.

Спостерігалися і більш небезпечні ситуації, коли літаки РФ пролітали поблизу американських кораблів. Швеція, яка не є членом НАТО, останнім часом неодноразово заявляла про порушення свого повітряного простору російськими військовими літаками та інші інциденти у балтійському регіоні за участю РФ.

 

В Кабміні запевняють – новий ринок елекроенергії не “накрутить” ціну для населення

Повномасштабний запуск нової моделі ринку електроенергії посилить енергетичну безпеку України.

Про це у Facebook написав міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик – Укрінформ.

“По-перше, енергоринок спрямований на споживача та забезпечує можливість кожному споживачеві вибору постачальника електроенергії. По-друге, ми виконуємо взяті на себе зобов’язання перед енергетичним співтовариством та створюємо можливість інтеграції до європейського енергоринку, що посилить енергетичну безпеку нашої держави”, – написав Насалик.

На його думку, Міністерство енергетики та вугільної промисловості підготувало всю необхідну нормативно-правову базу для успішного старту ринку та захисту всіх його учасників – як постачальників, так і споживачів.

“До закону про енергоринок було підготовлено близько 100 підзаконних актів, третина з яких була розроблена фахівцями Міненерговугілля. Ми збалансували систему таким чином, що вона не призведе до зростання ціни для населення, яку, до речі, не підвищували з березня 2017 року”, – зазначив Насалик.

Він висловив думку, що із запровадженням нової моделі ринку ціна на електроенергію для населення має залишитися незмінною – ми про це подбали, також не повинна різко піднятися й для непобутових споживачів.

“На перехідному періоді вимушено встановлені деякі обмеження з метою недопущення стрімкого зростання тарифів. Ринку необхідно пройти еволюцію до повної лібералізації. У будь-якому разі нова модель робить правила роботи для всіх учасників ринку прозорими і зрозумілими. І я впевнений, що держава від цього лише виграє”, – додав Насалик.

Як повідомлялося, днями НКРЕКП ухвалила рішення, необхідні для запуску нового ринку електроенергії.

З 1 липня відповідно до закону “Про ринок електричної енергії” впроваджується повномасштабний ринок електричної енергії.

 

В Укрінформі відкрилась фотовиставка до річниці визволення міст Донбасу

Фотовиставка “Вертаємо своє”, приурочена до 5-ї річниці визволення міст Сходу України, відкрилась у вікнах Укрінформу.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Гаслом всієї нашої інформаційної кампанії, яка присвячена п’ятиліттю визволення міст Донецької і Луганської областей, є “Вертаємо своє”. Насправді, українці вертають свої території, українці вертають своїх людей і найважливіше – вертають свободу на ті території, які були окуповані”, – зазначив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

За його словами, мета проєкту – розповісти про життя 5-ти міст Сходу України: Маріуполя, Слов’янська, Краматорська, Бахмута, Мар’їнки, – що були визволені у 2014 році українськими військовими від російської окупації.

Експозиція складається з 16 фотографій кореспондентів Укрінформу.

“Я думаю, що це буде хороша справа, коли люди, які, можливо, забули про війну, проходячи повз наші вікна, зупиняться, глянуть на ці фотознімки і зрозуміють, де ми сьогодні і як складно нам все це повернути, але як же це потрібно”, – зауважив генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко.

Фотовиставка є спільним проєктом Українського інституту національної пам’яті та Укрінформу.

 

Росія залізницею завозить на Донбас пальне та військове майно — розвідка

Окупанти відправляють з Донбасу ешелонами на ремонт пошкоджену бойову техніку і завозять з Росії пально-мастильні матеріали, інженерне обладнання та інше військове майно.

Про це під час брифінгу повідомив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк з посиланням на інформацію Головного управління розвідки – Укрінформ.

“Протягом червня ц.р. з території Росії через неконтрольовані ділянки кордону автомобільним транспортом завозились боєприпаси для відновлення запасів, витрачених підрозділами з’єднань і частин 1 та 2 АК ЗС РФ під час обстрілів позицій Об’єднаних сил. Залізничним транспортом для російських окупаційних військ з РФ доставлялись пально-мастильні матеріали, інженерне обладнання та інше військове майно”, – повідомив речник.

Крім того, за словами Гуцуляка, до Росії було відправлено ешелон з пошкодженою бойовою технікою для її ремонту в найкоротші терміни та повернення на озброєння російських окупаційних військ.

 

Відсьогодні в Україні можна будувати автоматизовані паркінги

Із 1 липня в Україні починають діяти нові державні будівельні норми, які дозволяють будувати автоматизовані парковки для автомобілів.

Про це нагадав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у Facebook – Укрінформ.

“Згідно з новими змінами у ДБН склад і площа приміщень, несучих конструкцій, кількість ярусів у автоматизованих гаражах визначається відповідно до завдання на проектування та залежить від особливостей і технічних можливостей застосовувати такі механізми”, – зазначив Парцхаладзе.

Він додав, що такі паркінги передбачають повну автоматизацію всіх процесів, контроль за якими здійснюється з диспетчерської кімнати, яка розташована на посадковому поверсі.

Парцхаладзе підкреслив, що оновлені ДБН передбачають також ряд заходів з забезпечення безпеки, зокрема весь персонал матиме доступ для техобслуговування на кожен ярус розміщення автомобілів та до кожного паркомісця.

 

Іран перевищив запаси урану попри угоду від 2015 року — BBC

Іран перевищив ліміт із запасами у 300 кг урану попри те, що це обмеження було прописано у загальному всеосяжному плані дій (JCPОA) від 2015 року.

Про це повідомляє BBC із посиланням на джерела.

Іран перевищив ліміт із запасами у 300 кг виробленого урану, що був прописаний в ядерній угоді, яку країна підписала з іншими світовими лідерами у 2015 році”, – йдеться у повідомленні – Укрінформ.

Як зазначається, у травні цього року Тегеран заявив, що країна збільшила у чотири рази виробництво речовини, необхідної для виробництва палива для ядерного реактора й потенційного виготовлення ядерної зброї.

Раніше 17 червня речник Організації з атомної енергії Ірану Бехруз Камалванді заявив, що країна вироблятиме урану більше, ніж було прописано в загальному всеосяжному плані дій (JCPОA) від 2015 року.

Як повідомлялося, у травні Іран офіційно призупинив виконання частини зобов’язань за умовами JCPOA та повідомив про це всі сторони міжнародної угоди, з якої близько року тому вийшли США.

 

Львів’яни є лідерами процесу “Без поліетилену” — Семерак

У Львові стартував другий етап просвітницької кампанії “Без поліетилену”. Цей етап триватиме до 3 липня та охопить 9 торгових мереж і понад 250 магазинів.

Як зауважив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, Львів є лідером серед інших міст України у процесі відмови від поліетилену та пластику, повідомляє прес-центр Львівської міськради – Укрінформ.

“3 липня буде 10 рік, коли світ проводить день боротьби з пластиком. І про шкідливу дію, вплив пластику на навколишнє середовище, на наше життя і наше здоров’я — годі говорити. Кожного року кожна людина викидає приблизно 50 кг пластику, кожного дня кожен з нас вдихає і з’їдає приблизно 1 грам пластику. А це дуже шкідлива сполука для нашого здоров’я і життя. Тому ми підтримуємо світовий тренд боротьби з пластиком. Мене надихнули на це організація Zero Waste Львів. Львів’яни молодці, бо є лідерами цього процесу. Ми побачили, як працює система, скільки того пластику приходить сюди на станцію. 3 липня ми хочемо показати, що світ може відмовитися від пластику, в крайньому разі — зменшити його вироблення”, – наголосив Семерак.

Він підкреслив, що на заклик поступової відмови від пластику відгукнулися майже всі львівські торгові мережі. “Тому у цей день треба підтримати і бізнес, і владу, і громадські організації у формуванні нового ставлення до середовища, в якому живемо”, — сказав міністр екології.

Він зауважив, що Євросоюз декілька тижнів тому прийняв рішення про заборону використання певних видів пластику, є чітка програма, і Україна, як країна яка підписала і ратифікувала Угоду про асоціацію, повинна рухатися разом з ЄС.

“Такий об’єкт, який є тут (у Львові — ред.) — унікальний, в інших містах таких об’єктів нема. Бо тут є водоканал, тут буде будуватися лінія з сортування ТПВ, і тут поблизу є міська теплова система. І це можна разом об’єднати і зробити синергію. Тому вкрай важливі такі регіональні плани, і ми допоможемо їх підготувати. Це повинно бути спочатку на регіональному рівні, а потім на рівні місцевого самоврядування”, — додав Семерак.

 

На Вінниччині розпочався ЧС-2019 зі спортивної радіопеленгації серед юнаків

На Вінниччині у понеділок розпочався ІІІ чемпіонат світу зі спортивної радіопеленгації серед юнаків.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив начальник управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА Сергій Чернявський.

«Учора ввечері відбулося урочисте відкриття, а сьогодні стартував перший день змагань ІІІ чемпіонату світу зі спортивної радіопеленгації серед юнацтва, який проходить у Вінниці. Чемпіонат такого рівня у цій віковій категорії в Україні проходить уперше за часи незалежності. До нас приїхали майже 150 спортсменів, які боротимуться за світову першість у цьому виді спорту», – повідомив Чернявський.

За його словами, в юнацькому чемпіонаті світу з радіопеленгації беруть участь близько 150 спортсменів з 13 країн світу, зокрема, Болгарї, Білорусі, Китаю, Хорватії, Чехії, Німеччии, Румунії, Польщі, Литви, Молдови, Словаччии, Словенії та України. Нашу країну в чемпіонаті представляють 20 спортсменів, троє з них – вінничани Володимир Ляхович, Артем Степаніще та Аліна Солоненко.

Змагання триватимуть з 1 по 3 липня.

Спортивна радіопеленгація – це військово-технічний вид спорту, суть якого полягає в оперативному пошуку замаскованих в лісовій місцевості радіопередавачів за допомогою приймача-пеленгатора в найкоротший час. Цей вид спорту має велику оздоровчу цінність, що визначається перебуванням в природних умовах та позитивною дією природних факторів у сполученні з фізичною діяльністю. Спортсмен повинен бути хорошим легкоатлетом і орієнтувальником, мати великий запас різноманітних знань і навичок. Захоплення спортивною радіопеленгацією сприяє підготовці молоді до служби у Збройних Силах.

 

Три тижні до виборів Ради: бар’єр долають п’ять партій

Шанс подолати 5-відсотковий бар’єр на парламентських виборах мають п’ять партій: “Слуга народу”, “Опозиційна платформа — За життя“, “Батьківщина”, “Голос” та “Європейська солідарність”.

Про це розповіла голова правління Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка Ольга Балакірєва під час презентації результатів шести хвиль ролінгового опитування, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Фактично, ми маємо три тижні до парламентських виборів, і ми бачимо п’ять політичних сил, які долають 5-відсотковий бар’єр. Ми бачимо “Слугу народу ” з показником 43,2%, “Опозиційну платформу – За життя” – 12%, Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 9,4%, “Голос” – 8,3%, Європейська солідарність” – 8,2%”, – сказала Балакірєва.

Водночас, за її словами, ще дві політичні сили мають шанс потрапити до парламенту – це “Сила і честь” (4,1%) і “Громадянська позиція” (3,9%).

Балакірєва розповіла, що дослідження проводилося на замовлення “112 каналу”.

Дослідження проводилося Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка і Центром “Соціальний моніторинг” з 22 по 28 червня 2019 року. Було опитано тисячу респондентів.

 

ЦВК зобов’язали вказати у бюлетенях, що “лжепартійці” від “Слуги народу” є безпартійними

Шостий апеляційний адміністративний суд на вимогу партії “Слуга народу” зобов’язав Центральну виборчу комісію виключити з бюлетенів інформацію про партійність “лжепартійців” – кандидатів у депутати, які балотуються начебто від цієї політсили.

Рішення суду від 30 червня оприлюднено на сторінці “Слуги народу” у Facebook – Укрінформ.

“У нас судова перемога! Суд зобов’язав ЦВК виключити інформацію про партійність лжепартійців в бюлетенях!”, – йдеться в повідомленні.

Партія, зокрема, позивалася до ЦВК щодо таких кандидатів в одномандатних округах, які вказали, що є членами “Слуги народу”, як: в окрузі №206 – Сергія Третяка, №94 – Миколи Підгурського, №133 – Олександра Зелінського, №206 – Сергія Косяна, №133 – Дмитра Анциферова, №133 – Альони Гринько, №133 – Артема Дмитрука, №199 – Олега Бойка та № 145 – Олега Петровця.

Згідно з оприлюдненим рішенням, суд визнав протиправною бездіяльність ЦВК щодо невнесення змін до постанов про реєстрацію цих кандидатів у народні депутати стосовно зазначення відомостей про їх партійність і зобов’язав ЦВК вказати у бюлетені, що відповідні кандидати у народні депутати є безпартійними.

Як повідомлялося раніше, партія “Слуга народу” подала позов до суду зобов’язати ЦВК вказати у бюлетенях як безпартійних 9 кандидатів у народні депутати, які раніше надали неправдиву інформацію про свою належність до цієї політсили.

Позачергові парламентські вибори пройдуть в Україні 21 липня.

 

Суд зобов’язав ЦВК зареєструвати ще двох кандидатів-мажоритарників

Центральна виборча комісія зареєструвала Івана Балогу та Миколу Германа кандидатами в народні депутати в одномандатних виборчих округах на позачергових парламентських виборах 21 липня.

Відповідні рішення ухвалено на засіданні ЦВК у понеділок на виконання судових постанов, повідомляє кореспондент Укрінформ.

Як зазначила секретар Центрвиборчкому Наталія Бернацька, раніше комісія відмовила самовисуванцям Балозі Івану Івановичу та Герману Миколі Васильовичу в реєстрації кандидатами в народні депутати в ОВО, після чого вони звернулися до суду.

За її словами, Шостий апеляційний адміністративний суд Києва 26 червня виніс ухвалу про скасування рішення ЦВК щодо відмови в реєстрації Івана Балоги та зобов’язав зареєструвати його кандидатом у народні депутати. 30 червня цю ухвалу суду без змін залишив Верховний Суд.

Водночас Бернацька відзначила, що Шостий апеляційний адмінсуд Києва 26 червня відмовився задовольнити позов Миколи Германа до ЦВК, але 30 червня Верховний Суд скасував постанову ЦВК про відмову в реєстрації і зобов’язав комісію повторно розглянути документи Германа.

Як наслідок, ЦВК зареєструвала самовисуванців Івана Балогу – кандидатом у народні депутати в ОВО 70 (Закарпатська область) та Миколу Германа – в ОВО 203 (Чернівецька область).

Як повідомлялося, позачергові парламентські вибори в Україні призначені на 21 липня.

 

В Україні стартує кампанія, присвячена п’ятій річниці визволення міст Донбасу

З 1 липня у Києві, Донецькій та Луганській областях стартує інформаційна кампанія, яка нагадає, як 5 років тому наші воїни визволяли міста на Сході України від окупації.

Про це розповів на пресконференції в Укрінформі голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

“Гаслом інформаційної кампанії є “Вертаємо своє!” – ми говоримо про повернення територій, повернення людей і повернення свободи на наші землі, які тимчасово окуповані ворогом”, – зазначив В’ятрович.

Він наголосив, що таким чином ми вшановуємо всіх, хто брав участь у визволені від російської окупації двох третин території Донбасу.

Голова УІНП повідомив, що соціальна реклама про ті важливі події буде поширена по всій Україні за співпраці з Мінінформполітики і КМДА. Він також представив логотип кампанії “Вертаємо своє!”, автором якого є відомий харківський художник Нікіта Тітов, та програму заходів.

Зокрема, у Києві, у вікнах Укрінформу, вже сьогодні, 1 липня, відкривається фотовиставка “Вертаємо своє” за мотивами робіт фотокореспондентів агентства.

Інша велика виставка – з артефактами – до 5-ї річниці визволення міст Сходу України буде відкрита 3 липня о 12.00 у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Того ж дня пройде спеціальний показ фільму “Маріуполь. Український форпост” – про події лютого-червня 2014 року та визволення міста від російських окупантів 13 червня 2014 року. Показ відбудеться в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану (майдан Незалежності, 2) за участю авторів стрічки – подюсера Дмитра Ткаченка та режисера Тараса Підгірняка. Початок о 19.00.

На Донеччині 4 липня відбудеться відкриття виставки “Донбас: переPROчитання образу” та мітинг до 5-ї річниці визволення міст Донбасу.

Це виставка, що буде презентована на горі Карачун, розповідає про мало знані саме українські сторінки історії Донбасу, починаючи від давніх часів аж до наших днів, яка заперечує один з ключових міфів радянської і сучасної російської пропаганди про те, що нібито Донбас завжди був російським”, – наголосив В’ятрович.

Він також зазначив, що у Слов’янську, у Центральній бібліотеці імені М.Петренка, 4 липня відбудеться презентація книги свідчень жертв і свідків російської окупації у Криму “Люди “сірої” зони” та книги спогадів жінок-військовослужбовців, що брали участь у бойових діях у складі ЗСУ та добровольчих підрозділів у 2014 – 2018 рр., “Дівчата зрізають коси”, а також пройде кілька лекцій для військових.

А 5 липня на головній площі Слов’янська відбудеться відкриття меморіальної дошки загиблим у російсько-українській війні.

“Цього ж дня у Дружківці на Донеччині відкриють музей-меморіал “Спротив українського Донбасу окупаційним режимам” у будівлі-в’язниці КДБ, де свого часу сиділи відомі українські дисиденти, зокрема Олекса Тихий і Микола Руденко, а в 2014 році була катівня “ДНР”, через яку перейшли сотні новітніх українських політв’язнів”, – додав голова УІНП.

На завершення заходів на Луганщині у Сєверодонецьку з нагоди 5-ї річниці визволення міст Донбасу 22 липня відбудеться масштабний мандрівний фестиваль “Історія.UA”. Крім заходів, присвячених цікавому донесенню історії України, передбачається великий концерт за участі гуртів “Фіолет” і “Танок на майдані Конго”.

“Ми переконані, що незабаром наші виставки й концерти ми будемо презентувати в Донецьку, Луганську і навіть у Севастополі. Ми розуміємо, що це не станеться само по собі, що для цього потрібна, зокрема, і готовність українського війська. І для цього потрібне постійне нагадування про те, що в Україні – війна, постійне нагадування про тих героїв, які віддали свої життя у цій війні. Це й спонукає нас до розгортання цієї інформаційної кампанії”, – підкреслив В’ятрович.

 

Ляшко каже, що Президент заветував закон про ТСК з процедурою імпічменту

Лідер фракція «Радикальна партія» Олег Ляшко стверджує, що Президент Володимир Зеленський заветував закон про ТСК, один із розділів якого передбачає процедуру імпічменту.

Про це політик заявив на брифінгу у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«27 червня о 18 годині минув термін підписання Президентом Зеленським закону про тимчасові слідчі комісії Верховної Ради України, в якому цілий розділ присвячений і регламентованій процедурі імпічменту Президента України. За моєю інформацією, Зеленський заветував цей закон, вигадавши причину, що цей закон не відповідає Конституції», – сказав Ляшко.

Як повідомляв Укрінформ, ВР 6 червня ухвалила Закон “Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України” №1098, який передбачає процедуру імпічменту Президента.

12 червня цей закон підписав спікер Андрій Парубій.

 

Туск знову скликає Єврораду для визначення керівників євроінституцій

Лідери ЄС, які зібралися у Брюсселі на спеціальну зустріч Європейської Ради для визначення кандидатур до призначення на ключові посади у європейських інституціях, не змогли досягти результату, тож продовжать роботу у вівторок о 11.00.

Про це йдеться у повідомленні, яку речник Європейської Ради Пребен Ааман (Preben Aamann) розмістив у Twitter – Укрінформ.

«Президент Європейської Ради Туск призупинив зустріч і скликає Європейську Раду завтра о 11.00», – йдеться у повідомленні.

Як уже повідомляв Укрінформ, 30 червня у Брюсселі розпочався спеціальний саміт ЄС, головним завданням якого є визначити кандидатів до призначення на керівні позиції у ключових Європейських інституціях – в Єврокомісії, Європейській Раді, Службі зовнішніх дій ЄС та у Європейському Центробанку. Після затвердження на рівні керівників держав та урядів ЄС, ці кандидати ще будуть повинні отримати більшість голосів Європейського Парламенту.

 

Саміт ЄС був припинений через кандидатуру Георгієвої – ЗМІ

Саміт ЄС, на якому мали обрати керівників ключових для Євросоюзу структур, ймовірно був припинений через кандидата на посаду голови Європейської ради болгарки Крісталіни Георгієвої. Про це Associated Press повідомляє з посиланням на свої джерела серед європейських чиновників, передає УНН.

Після майже доби дискусій, саміт який почалася 30 червня був припинений. Під час саміту глави держав і урядів 28 країн мали обрати керівників 4 інститутів ЄС – Єврокомісії, Європейської ради, Європарламенту та зовнішньополітичної служби.

Серед претендентів на ключові посади є і правоцентристський політик з Болгарії Крісталіна Георгієва, що претендує на посаду голови Європейської ради, яку зараз займає Дональд Туск.

Чиновник ЄС, який побажав залишитися неназваним, сказав, “що Георгієва була частиною причини затримання, і залишалося неясним, чи отримає вона зелене світло”.

Слід зазначити, що Георгієву підтримують представники Італії, Польщі, Угорщини, Словаччини та Чехії. Таку інформацію оприлюднило агентство Reuters, також привівши слова прем’єр-міністра Болгарії Бойко Борисова, про те, що обранню Георгієвої протидіють ліберали.

На даний момент також відомо, що на саміті були намічені основні кандидати на керівні посади в ЄС. Розглядалися кандидатура голландця Франса Тіммерманса на пост глави Єврокомісії, болгарки Крісталіни Георгієвої на пост глави Європейської ради, німця Манфреда Вебера на пост глави Європарламенту і бельгійця Шарля Мішеля на пост глави зовнішньополітичної служби Євросоюзу.

Очікується, що саміт триватиме завтра, 2 липня. За запропонованого самітом главу Європарламенту депутати законодавчого органу нового скликання повинні проголосувати вже 3 липня на першій сесії в Страсбурзі.

 

У Гонконзі протестувальники штурмують парламент

У Гонконзі, де розпочалися урочистості з нагоди 22-ї річниці переходу під юрисдикцію Китаю, протестувальники намагаються прорватися до місцевого парламенту

Про це повідомляє South China Morning Post – Укрінформ.

“Напруга залишається високою біля парламенту Гонконгу, адже деякі протестувальники починають перестрибувати через розбиті скляні вікна зовнішньої огорожі будівлі”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, нині тільки металеві паркани не дають людям змоги наблизитися до сесійної зали парламенту.

Раніше у Гонконзі, де розпочалися урочистості з нагоди 22-ї річниці переходу під юрисдикцію Китаю, поліція вступила в сутички з демонстрантами, які намагалися зайняти вулиці в урядовому кварталі.

Як відомо, 9 червня десятки тисяч людей вийшли на вулиці Гонконгу проти закону, який, на думку критиків, може дозволити КНР затримувати політичних опонентів на території міста. Суперечливий законопроект про екстрадицію дозволить відправляти підозрюваних у злочинах на континентальний Китай для подальшого судового процесу.

Проте вже 17 червня демонстранти розблокували головні дороги в регіоні після того, як депутати відмовилися вносити законопроект на голосування в зал.

 

У Гонконзі знову протести: поліція застосувала кийки та сльозогінний газ

У Гонконзі, де розпочалися урочистості з нагоди 22-ї річниці переходу під юрисдикцію Китаю, поліція вступила в сутички з демонстрантами, які намагалися зайняти вулиці в урядовому кварталі.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Вранці 1 липня поліція застосувала сльозогінний газ і кийки проти демонстрантів, які намагалися перешкодити традиційній у цей день церемонії підняття прапорів. Є поранені”, – йдеться в повідомленні.

В результаті церемонія підняття прапорів під звуки гімну пройшла без присутності публіки, що було пояснено “поганою погодою”.

Глава уряду Керрі Лам і запрошені гості спостерігали за церемонією по трансляції з розташованого поблизу конгресцентру.

Опозиція вже заявила, що готує у річницю приєднання до Китаю масштабний протестний марш.

Як відомо, 9 червня десятки тисяч людей вийшли на вулиці Гонконгу проти закону, який, на думку його критиків, може дозволити КНР затримувати політичних опонентів на території міста. Суперечливий законопроект про екстрадицію дозволить відправляти підозрюваних у злочинах на континентальний Китай для подальшого судового процесу.

Проте вже 17 червня демонстранти розблокували головні дороги в регіоні після того, як депутати відмовилися вносити законопроект на голосування в зал.

 

Делегація Кабміну їде у Станицю Луганську, аби доповісти ситуацію Президенту

Делегація Кабінету міністрів 2 липня відвідає Станицю Луганську, де днями відбулося розведення сил.

Про це сказала перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час Погоджувальної ради в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Завтра, вперше за 5 років, український уряд відвідає Станицю Луганську, де розвели війська, про що дійсно були домовленості відповідні в рамках Мінської групи”, – зазначила Геращенко.

Вона також висловила думку, що під час поїздки урядовці мають поспілкуватися з громадянами, які перетинають КПВВ, – щоб “дізналися, і передали це в Офіс Президента, що люди з окупованих територій прекрасно знають і розуміють українську мову”.

“Тому що здивована і шокована заявами Офісу Президента, що з Донбасом треба розмовляти тільки російською. Навпаки, нам здається, що інтеграція Донбасу, в тому числі в гуманітарний простір, дуже потребує так само поваги до української мови”, – заявила Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, глава Офісу Президента Андрій Богдан в інтерв’ю виданню РБК-Україна висловився за надання російській мові на Донбасі регіонального статусу.

 

Дві третини нинішньої Ради знову балотується до парламенту — ОПОРА

У багатомандатному загальнодержавному та одномандатних виборчих округах на позачергових парламентських виборах балотується 307 чинних народних депутатів.

Про це розповів аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Неберикут під час пресконференції в Укрінформі.

“Щодо структури списків, структури тих осіб, які висунуті кандидатами як в багатомандатному, так і одномандатних округах – є 307 народних депутатів, тобто фактично дві третини чинної Верховної Ради повторно балотується на позачергових виборах 2019 року”, – зазначив він.

За його словами, третина з цих парламентаріїв іде знову за списками різних партій, а 192 народних депутати — кандидатами в ОВО, здебільшого самовисуванцями.

Як повідомлялося, позачергові вибори народних депутатів України призначено на 21 липня.

 

У Краматорську обсипали борошном кандидата в депутати від «Опоблоку»

У Краматорську обсипали борошном кандидата в народні депутати від «Опозиційною платформи – За життя» Анастасію Петренко, яка балотується в окрузі № 45 (м. Авдіївка).

Цей факт підтвердила на своїй сторінці у Facebook нардеп Наталія Королевська – Укрінформ.

«Радикали, підконтрольні людям з команди Петра Порошенка, які залишаються на місцях, напали на кандидата в народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ по Авдіївці, координатора гуманітарних місій Національної платформи «ЖІНКИ ЗА МИР» у Донецькій області, Анастасію Петренко», – написала Королевська та опублікувала фотографію Петренко, яка стоїть обсипана борошном на порозі біля будівлі Першого Апеляційного адміністративного суду на вулиці Марата у Краматорську.

Так, 30 червня в суді розглядалася апеляційна скарга щодо законності передвиборчої реклами кандидата від «Опозиційною платформи – За життя» на 47-му окрузі (м. Слов’янськ) Юрія Солода. В цій рекламі використовується слоган «Відновимо відносини з Росією – повернемо мир на Донбас». Петренко прийшла до суду, як одна з прихильників відповідача Солода. У місцевій пресі пишуть, що їй висипали на голову пакет з борошном.

 

НСЖУ прокоментувала ситуацію у ZIK через купівлю медіа-групи соратником Медведчука

Національна спілка журналістів України стурбована ситуацією з масовим звільненням працівників національного телеканалу ZIK та інформаційного агентства ZIK у зв’язку з раптовою зміною власника медіа-групи.

Про це йдеться в заяві НСЖУ, оприлюдненій на її офіційному сайті – Укрінформ.

“Протягом двох тижнів представники Спілки проводили консультації зі співробітниками телеканалу для з’ясування обставин звільнення та напрямів ефективної допомоги колегам”, – зазначили в НСЖУ.

Водночас там висловили солідарність із колективом телеканалу ZIK, який цього року отримав спеціальну відзнаку НСЖУ “Акула пера” за високий професіоналізм і наполегливість у висвітленні важливих для суспільства тем. А також зазначили, що авторські програми Тетяни Даниленко, Остапа Дроздова, Вахтанга Кіпіані, щирі професійні зусилля десятків редакторів, журналістів і ведучих телеканалу ZIK, журналістів інформаційного агентства медіа-групи забезпечили ZIKу визнання в української аудиторії.

В НСЖУ наголосили, що ситуація навколо телеканалу ZIK – це більше, ніж питання окремого власника. Це проблема, притаманна українському інформаційному простору в цілому. Відсутність ефективних економічних моделей існування незалежних аудіовізуальних ЗМІ призводить до олігархізації телеканалів. А диктат власника, для якого медіа не є бізнесом, може набувати викривлених форм, які не мають нічого спільного з журналістикою.

“В ці дні хочемо підкреслити, що журналісти мають залежати лише від аудиторії – глядачів, слухачів, читачів. У цьому випадку ЗМІ виконують свою соціальну місію, а не стають інструментом у руках політиків чи олігархів”, – ідеться в заяві.

Також Національна спілка журналістів закликала журналістську спільноту, всі політичні сили здійснювати постійний тиск на українську владу для зміни правил роботи на ринку аудіовізуальних послуг, створення умов для економічної незалежності медіа і забезпечення реальної незалежної редакційної політики для всіх телеканалів.

“Ми підтримуємо впровадження професійних стандартів у редакційну практику та закликаємо поважати свободу слова на телебаченні, яке з усіх ЗМІ в Україні має найбільше поширення і найбільший вплив”, – наголосили в НСЖУ.

Як повідомляв Укрінформ, 14 червня стало відомо, що новим власником каналу ZIK став соратник одного з лідерів “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука – Тарас Козак.

Після цього ряд топ-менеджерів медіахолдингу ZIK звільнилися. Зокрема, з каналу ZIK пішли керівник департаменту виробництва власних програм Ольга Мовчан, шеф-редактор новин телеканалу Роман Недзельський, автор і ведучий політичного ток-шоу «Прямим текстом», хард-ток-шоу «Drozdov» Остап Дроздов, закрив свою програму автор та ведучий Вахтанг Кіпіані. Також про звільнення повідомила головний редактор ІА ZIK Тетяна Вергелес.

Тепер у медіаактиві Козака три канали: «112 Україна», NewsOne і ZIK.

 

Укроборонпром буде збережений, але реформований – Данилюк

Держконцерн «Укроборонпром» має бути збережений, однак потрібно забезпечити його нормальне корпоративне управління.

Про це в інтерв’ю виданню «Лівий берег» заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк – Укрінформ.

«Щодо Укроборонпрому багато ідей. Ми маємо забезпечити нормальне корпоративне управління, для цього має бути сильна наглядова рада і професійний менеджмент… Ще важливий момент – реформа має проходити із залученням громадських працівників, обов’язково. Тому що стільки негативу накопичилося в цій сфері, що ніхто не буде вірити, що можливі реальні перетворення», – заявив Данилюк.

Він пообіцяв залучати як українських фахівців, так і західних консультантів. «І такі експерти вже є – ми фіналізуємо переговори з американцями. Вони хочуть нам допомогти, тому що потужні армія і ВПК – це питання виживання України», – зазначив голова РНБО.

 

Данилюк: Ми хочемо повністю реалізувати “Мінськ”- це в наших інтересах

Повна реалізація Мінських угод, включаючи безумовну амністію бойовиків, – в інтересах України.

Про це в інтерв’ю виданню «Лівий берег» заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк – Укрінформ

“В принципі, ми хочемо повністю реалізувати “Мінськ”- це в наших інтересах. Ми хочемо реінтегрувати території і вважаю, що ми до цього готові. У 2014 році зробити це було смерті подібно – ми б як країна просто не витримали, не змогли б “, – заявив Данилюк.

На уточнююче питання, чи йде мова про інтеграцію на умовах збереження особливого статусу, з безумовною амністією всіх бойовиків, він відповів: “Давайте відверто, частину законів на виконання “Мінська” ухвалено: спеціальний статус проголосовано, амністія проголосована”.

Разом з тим, на думку Данилюка, щоб Україна не отримала анклав з підконтрольною Росії “владою”, потрібно домогтися введення миротворчого контингенту ООН і повного роззброєння найманців. Також необхідно показати жителям тимчасово непідконтрольних територій, що Україна здатна і готова про них піклуватися.

“Так, цей сценарій неідеальний, але, врешті-решт, це шлях до реінтеграції. А інакше як?” – зазначив Данилюк, додавши, що “реінтеграція буде складною”.

 

У Львові започатковують першу в Україні модель державно-приватного університету

Про це повідомила ректорка державного вищого навчального закладу “Університет банківської справи” Анжела Кузнєцова на пресконференції у Львові – Укрінформ

Також, вчена рада ДВНЗ УБС схвалила річну співпрацю вишу і приватної компанії “АйКю Холдинг” – як тестовий майданчик до реалізації нової форми закладу освіти. За короткий період державно-приватного партнерства Університету банківської справи та львівської компанії “АйКю Холдинг” створено науково-дослідний HUB, інноваційну ІТ-лабораторію, бібліотеку і конференц-центр на базі одного з навчальних корпусів університету у Львові.

У ці проєкти залучено 17 млн грн приватних інвестицій. Такий варіант взаємодії освіти, науки і бізнесу – як випробувальну форму для інших львівських вишів – активно підтримує і Львівська міська рада, підтвердив на прес-конференції заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. Пріоритетні сфери спільних інтересів: економіка, право, управління, ІТ-технології, підприємництво, інтелектуальна власність.

“Головна наша мета – створення та розвиток дослідницької інфраструктури для проведення фундаментальних, пошукових і прикладних досліджень, здійснення науково-технічних, експериментальних, розробок, – сказав президент “АйКю Холдинг” Андрій Якимів. – Ми прагнемо залучати до цього провідних фахівців з різних галузей. У сфері ІТ, наприклад, третім зацікавленим партнером стала відома компанія N-iX, з якою у квітні цього року розпочато реалізацію першого етапу науково-дослідного практичного проєкту «Інноваційна ІТ-лабораторія: Захист інформації».

У майбутньому у державно-приватному університеті буде широко задіяна дуальна освіта. Перший позитивний досвід її запровадження – навчання без найменшого відриву від роботи – вже одержаний в УБС у ході навчання студентів-працівників Приватбанку. Міністерство освіти і науки, за словами Анжели Кузнєцової, не має бюджетних коштів, щоб належно фінансувати витрати на утримання й оснащення державних університетів. Тож ректори повинні самі подбати про конкурентоспроможність своїх вишів на ринку освітніх послуг.

“Це можна зробити лише через державно-приватне партнерство. По-перше, зберегти бюджетне фінансування для студентів, які будуть вступати і навчатися на державній формі навчання. По-друге, залучити приватний інвестиційний капітал – від пулу підприємців або грантові кошти міжнародних організацій – для сучасної прикладної наукової діяльності, університетських програм розвитку, зокрема, мотиваційних – для обдарованих студентів і викладачів”, – зазначила ректорка УБС. Аналогів такому амбіційному проєкту, підкреслила Анжела Кузнєцова, в Україні поки що немає. Міністерство дуже зацікавилося цієї ідеєю.

Річна співпраця Університету банківської справи з компанією “АйКю Холдинг” підтвердила, що алгоритм ДПП – конгломерат освіти і бізнесу – спроможний діяти ефективно і взаємокорисно. Це проявилося також і у рамках спільного цьогорічного проєкту “Стань успішним в Україні!”, в якому з кількох десятків бізнес-планів студентів УБС були визначені п’ятеро переможців, котрі безоплатно для себе одержали менторів – успішних українських бізнесменів – для реалізації своїх ідей на ринку.

“Нещодавно “АйКю Холдинг” уклав аналогічну угоду про співпрацю з Львівським національним університетом імені Івана Франка, – розповідає Андрій Якимів. – Закінчуємо перемовини з НУ “Львівська політехніка” щодо спільної реалізації проєкту GO&working HUB. Бо що більшою буде наша збірна команда, то вищими стануть результати роботи за правилами державно-приватного партнерства”.

 

Порошенко застерігає, що Україну намагаються відтіснити на узбіччя міжнародної політики

Будь-які обговорення питань, що стосуються України, мають відбуватися тільки за участю самої України.

На цьому наголосив у телеефірі лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко, коментуючи перебіг саміту “Великої двадцятки” у Японії, повідомили Укрінформу з пресслужби політсили.

“Долю України мають вирішувати українці, і в переговорах з партнерами я виходив з принципу «Нічого про Україну – без України»”, – заявив він.

Як приклад п’ятий президент України навів ситуацію, коли просто напередодні попереднього саміту “Великої двадцятки”, який проходив у Буенос-Айресі, він провів переговори з держсекретарем США Майком Помпео, оскільки президент США Трамп саме летів в Аргентину, відразу ж після акту агресії в Керченській протоці, коли українські кораблі були атаковані кораблями Російської Федерації.

“Відбулися переговори з генсеком НАТО, з канцлером Меркель, з Джастіном Трюдо (прем’єр-міністром Канади) і багатьма іншими членами “Великої двадцятки”. І було погоджено спільне рішення за моєї участі як президента держави, що поки не будуть відпущені наші кораблі і наші моряки – з Путіним ніхто не буде проводити переговори. Це слово було дотримане”, – нагадав Порошенко.

Нині ж, за його словами, Україну намагаються відтіснити на узбіччя міжнародної політики.

У цьому зв’язку Порошенко запропонував керівництву держави свою підтримку. “Якщо треба допомогти зв’язками, авторитетом, порадами, розробкою стратегії – ми завжди готові”, – наголосив лідер “Європейської солідарності”.

Як повідомляв Укрінформ, 28 червня під час саміту G20 в Осаці лідери США і РФ провели першу зустріч після завершення “російського розслідування” спецпрокурора Роберта Мюллера. У ході бесіди президенти обговорили ситуацію в Україні, зокрема й питання щодо звільнення українських моряків, ситуацію в Сирії та Венесуелі, а також іранське питання.

За словами Путіна, питання щодо українських моряків порушувалося Трампом як одне з пріоритетних.

Водночас, п’ятий президент України Петро Порошенко назвав дуже “тривожним дзвінком” той факт, що перед зустріччю президентів США та Росії на саміті “Великої двадцятки” позиції не були узгоджені з нашою Україною.

 

Як молодь Іспанії виховують патріотами України

Українську молодь, яка народилася в Іспанії і ніколи не була на Батьківщині, сьогодні важко відрізнити від юних патріотів у нас.

Козацький дух в українському стилі, хоч в іспанському оточенні, виховують у Спілці української молоді, повідомляє 24 канал – Укрінформ.

Впродовж п’яти років Спілка Української молоді в Іспанії проводить літні табори. Вони відбуваються щороку в різних куточках країни і тривають близько тижня. Там для дітей проводять рекрутські вишколи, церковні науки та різні патріотичні ігри.

Більшість із дітей народились в Іспанії, проте знають українські звичаї не гірше нашої молоді. Хоча багато з них до табору навіть не розмовляли українською.

“Діти приїжджають і ще після цього співають гімн Спілки Української молоді й батьки просто дивуються, що за тиждень часу такий прояв українськості”, – розповів співзасновник Спілки української молоді в Іспанії Орест Антошків.

Орест Антошків п’ять років був одним з ініціаторів відновлення Спілки Української молоді в Іспанії. І хоч зародилася спільнота ще півстоліття тому, проте тоді нечисельна діаспора не розвинула цей рух. Тож віднедавна українцям фактично довелося починати все з нуля.

“В Іспанії це було вперше, тому батьки не довіряли. Віддавали дітей в табори лише найближчі друзі”,– додав співзасновник Спілки української молоді в Іспанії Орест Антошків.

Тепер же ж потрапити до табору охочих чимало й дітей везуть зі всієї країни. Гуртуються маленькі українці в Іспанії не лише літом, а й зимою. А коли між таборами перерва, молодь разом ходить у суботні школи.

Загалом, українці в Іспанії єднаються. Часто гостюють один в одного, а заодно і допомагають українській армії. До прикладу, кошти за колекційну тарілку зі Степаном Бандерою, яку пан Орест викупив на аукціоні, підуть на допомогу військовим.

Колекційна тарілка

На емблемі табору також буде Бандера й один із його висловів: “Наша перемога, це перемога нашої ідеї”.

 

В Україні успішно запрацював ринок електроенергії

Ринок електричної енергії в Україні запустився, пройшли перші торги електроенергією на добу наперед.

Про це у Facebook написав віцепрем’єр-міністр Володимир Кістіон – Укрінформ.

“Ринок електричної енергії запустився!” – написав він.

За словами Кістіона, вчора відбулися перші торги на ринку «на добу наперед».

“Ціна електроенергії для населення з 1 липня 2019 року залишається незмінною – в середньому 1,08 гривні за кіловат”, – додав віцепрем’єр.

 

Сьогодні – День Канади

Сьогодні Національне свято Канади – День Канади.

Про це нагадує Укрінформ.

1 липня 1867 року королева Великої Британії Вікторія підписала «Акт про Британську Північну Америку» (прийнятий англійським парламентом у березні 1867), що проголошував Канаду самоврядним двомовним домініоном Британської імперії.

У результаті підписання цього Акту у складі Канади було сформовано чотири провінції: Нова Шотландія, Нью-Брансвік, Онтаріо і Квебек.

Хоч 1 липня 1867 Канада й отримала статус домініону, проте Британський парламент зберіг для себе можливість обмеженого контролю політики Канади аж до 1982 року.

Наразі Канада є федеральною парламентською демократією і конституційною монархією, а королева Єлизавета II є главою держави.

Країна офіційно двомовна на федеральному рівні.

Канада – одна з найбільш етнічно різноманітних і багатокультурних країн світу. Тут велика українська діаспора – друга після США, в Канаді мешкає близько 1 млн україноканадців.

Економіка країни є десятою у світі. Разом з тим, в Канаді одні з найвищих показники прозорості уряду, цивільних свобод, економічної свободи, якості життя і освіти

 

У Дніпропетровській області прогримів вибух: шість дітей отримали поранення

На Дніпропетровщині під час гри на майданчику з невідомим предметом прогримів вибух, в результаті чого 6 дітей отримали травми різного ступеню тяжкості. Про це УНН повідомили у прес-службі поліції Дніпропетровської області.

“Подія сталася 1 липня близько 20:00 на дитячому майданчику у с. Пашена Балка Дніпровського району. Попередньо, внаслідок вибуху поранення отримали 6 дітей віком від 4-х до 16 років. Одна дитина перебуває у тяжкому стані”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомили у прес-службі, на місці вибуху працює слідчо-оперативна група Дніпровського районного відділення поліції та вибухотехніки. Медики надають допомогу постраждалим дітям.

Розслідування даного факту ведеться за двома статтями Кримінального кодексу України – ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та ст. 264 (недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів).

 

Росія знову скликає Радбез ООН щодо українського “мовного” закону

За зверненням делегації РФ, повторне засідання Ради Безпеки ООН щодо українського «мовного закону» попередньо заплановане на 16 липня.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко – Укрінформ.

«Делегація РФ повторно звернулася про обговорення українського мовного закону в Радбезі ООН. Сьогодні під час погодження програми роботи на поточний місяць таке засідання попередньо запланували на 16 липня», – повідомив Ніколенко.

Дипломат нагадав, що 20 травня російська сторона вже намагалася скликати «притягнуте за вуха» засідання у день інавгурації Президента України. Цього ж разу формальним приводом стало набуття законом чинності.

«Незабаром на нас чекає другий акт театру абсурду в Раді Безпеки ООН… Усі розуміють, що Москву цікавить не стільки закон про мову, скільки будь-яка нагода для дестабілізації ситуації в Україні», – пояснив він.

За словами речника Постійного представництва України при ООН, українська делегація неодноразово заявляла, що мовний закон є внутрішнім питанням Української держави, і Рада Безпеки до нього не має відношення.

«Зі свого боку, Україна разом з партнерами використає засідання, щоби порушити нагальні проблемні питання російсько-українського конфлікту, насамперед звільнення українських моряків і політичних в’язнів, триваючі обстріли на Донбасі, в результаті яких продовжують гинути люди, а також відповідальність Росії за катастрофу літака МН17», – підсумував Ніколенко.

Нагадаємо, 21 травня 2019 року делегація РФ намагалася провести засідання Радбезу ООН щодо українського закону про мову. Воно не відбулося через провал процедурного голосування за порядок денний на самому початку заходу.

Як повідомляв Укрінформ, тоді делегації Франції та Німеччини наголосили, що обговорення цього питання у день інавгурації Володимира Зеленського мало маніпулятивний характер, і пропонували Росії перенести засідання, але у Москві наполягли на його проведенні саме у визначену дату. Пізніше російський представник заявив, що збергігає за собою право знову ініціювати таке засідання пізніше у липні, коли закон вступить у силу.

 

За українську мову треба воювати якістю – Стефанчук

Представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук вважає, що позиції української мови слід відвойовувати передусім якістю створюваного контенту.

Про це він сказав у інтерв’ю Інтерфакс-Україна – Укрінформ.

“Якщо говорити про закон про мову, то є кілька позицій. Перша: державною мовою в Україні є українська мова, ст. 10 Конституції України. Від цього ми не відійдемо ні на крок. Друге: я переконаний, що ми маємо зробити українізацію досить м’якою. Я переконаний, що для українізації більше зробили не програми уряду, а серіал “Альф”. Тому що тільки в цьому серіалі ми отримали вперше зрозумілу, красиву, чисту українську мову”, – сказав він.

Стефанчук зазначив, що українське розвиватиметься в країні, коли буде український софт, на який буде пільгова система підписки, буде реальне поліпшення умов для книговидавців.

За його словами, сьогодні в кінотеатрах люди із задоволенням йдуть на вітчизняні фільми і кінострічки з українським перекладом. “Я вже не можу дивитися російський переклад, він якийсь корявий для мене. Наприклад, моя дружина розмовляє російською та українською, тому що вона народилася в Польщі, а вчилася в російській школі. Але ми все одно дивимося українські фільми, український переклад”, – розповів Стефанчук.

Представник глави держави у ВР переконаний, що “за мову треба воювати якістю”. “Не заборонами, не утисками, а якістю. Коли український контент буде більш цікавим, більш якісним, тоді ми отримаємо зовсім інше ставлення. А держава має створити всі механізми для цього”, – пояснив він.

Раніше голова Офісу Президента України Андрій Богдан в інтерв’ю ЗМІ сказав, що пропонує регіональний статус для російської мови на Донбасі, проте виступає проти запровадження другої державної мови.

 

Богдан пропонує регіональний статус для російської мови на Донбасі

Голова Офісу Президента України Андрій Богдан пропонує регіональний статус для російської мови на Донбасі, проте виступає проти запровадження другої державної мови.

Про це він розповів в інтерв’ю РБК-Україна – Укрінформ.

“Особисто моя думка: я б дозволив Донецьку і Луганську державну – українську, регіональну – російську і за умови, що після цього вони – територія України”, – сказав він.

На запитання про те, чи не простіше зробити російську другою державною, Богдан відповів: “Ні”.

“Вона (друга державна мова — ред.) поглиблює конфлікт. В даному випадку я – проти”, – сказав голова ОП.

“Я сам зі Львова, у мене ж там” бандерівці “, я за українську мову і я за Україну. Але у нас є проблема, її треба вирішувати. Ми говоримо нескінченно, а нічого не вирішуємо, а треба вирішувати”, – додав він.

Водночас на згадку журналіста про гучну ідею, з якою на той момент адміністрація новообраного Президента виступила в перші дні щодо референдуму про переговори з Росією, Богдан уточнив: “Там було не так – не про переговори з Росією, а щодо якихось тонких моментів, наприклад, з питання про мову. Ми можемо Донецькій і Луганській області дозволити розмовляти російською мовою, якщо у нас почнеться мир у країні? Ставимо питання – “так/ні”. Якщо можемо, тоді Донецьк і Луганськ спілкуються російською мовою”.

При цьому на запитання, чи розуміють в Офісі Президента силу прецеденту, і чи не призведе це до ланцюгової реакції (дозволили Донецьку і Луганську, потім приходить Одеса і каже, що теж хоче), Богдан відповів: “Давайте ще угробимо п’ятнадцять тисяч наших громадян у війні?”.

На думку Богдана, потрібно шукати компроміси.

 

Андрій Богдан: Я б дозволив Донецьку і Луганську офіційну російську мову, якщо вони будуть територією України

Глава Офісу президента Андрій Богдан є однією з найбільш суперечливих фігур в оточенні президента Володимира Зеленського. Хоча його можна назвати одним з ідеологів цього президентства.

У всякому разі, Ігор Коломойський, якому Богдан надавав адвокатські послуги, в інтерв’ю “РБК-Україна” розповідав, що Богдан ще після виходу серіалу “Слуга народу” у 2015-му році назвав Зеленського майбутнім главою держави. Тоді ж олігарх, відповідаючи на питання, хто очолить адміністрацію ще новообраного президента, сказав, що ставить на Богдана.

Ця ставка зіграла. Хоча, за свідченнями численних джерел, проти такого призначення виступали і традиційні політичні еліти України, і навіть міжнародні партнери.

У політику Богдан ходив ще в 2007 році – балотувався до парламенту за списком “Нашої України”, але до Ради не потрапив. Варто відзначити, що раніше, у 2004-му він став партнером у юридичній фірмі Ігоря Пукшина, колишнього заступника голови секретаріату президента Віктора Ющенка.

У тому ж 2007 Андрій Богдан прийшов на державну службу, на посаду заступника міністра юстиції Миколи Оніщука. У грудні 2010 року він був призначений уповноваженим по боротьбі з корупцією в уряді Миколи Азарова. На цій посаді він працював до 2014-го року, коли повернувся до адвокатської практики.

Потім Богдан був радником голови Дніпропетровської ОДА Коломойського, захищав його соратника Геннадія Корбана і навіть балотувався в парламент під непрохідним 74 номером у списку Блоку Петра Порошенка. Під час конфлікту Порошенка і групи Коломойського, був виключений із списку і в парламент не потрапив.

В інтерв’ю РБК-Україна Богдан розповів про підбір нових губернаторів і кандидатів у депутати від “Слуги народу”, свої зв’язки з колишніми клієнтами і офшорними компаніями, стосунки з Андрієм Портновим і переговори з Росією.

“Зі ста людей, яких ми беремо до себе в команду, двадцять потрібно буде терміново втрачати”

-Коли ви приходили до влади, я спочатку злякався…

-Чого?

-Що зараз буде щось неймовірне. Пройшов місяць, і я так бачу, що, напевно, все буде як завжди.

-Навпаки, все вже неймовірно. Ніхто так не розпускав ще Верховну раду, не вигравав Конституційний суд, не робив такі швидкі кроки, як ми робимо. Візьміть, проаналізуйте перший місяць інших президентів і побачите рівним рахунком нічого.

Перше питання буде стосуватися призначення губернаторів. За законом все правильно, але ви обіцяли інше: прозорі конкурси, хіба що не голосування людей. У підсумку – кулуарне рішення. Де ейчари (фахівці з підбору персоналу, – ред.), все це?

Всі губернатори відібрані ейчарами. Оскільки йдуть вибори, немає можливості проводити якісь голосування. Хоча була класна ідея, але ми від неї відмовилися, – зробити референдум щодо обрання губернаторів. У нас вибори Верховної ради, добровільно проголосуйте ще за чотири-п’ять кандидатур, кого ви хочете бачити губернатором. Було б класно, але не встигаємо. Є варіант через рік це поєднати з місцевими виборами.

Майбутніх одеського та луганського губернаторів – Андрія Андрейчикова і Віталія Комарницького – теж ейчари привели?

Одеський – це якийсь колега Володимира Олександровича. Було кілька варіантів, але цей самий підходящий. Те, що в нього кидають какашки, абсолютно несправедливо.

-В якому місці він колега? Займався телевізійним бізнесом?

-Десь був у якомусь бізнесі.

-А луганського – ейчари привели?

Луганського, по-моєму, так, ейчари привели. Мій заступник Трофимов може розповісти докладніше. Я лише погоджував ті кандидатури, які надійшли. Я не розумію в чому негатив.

-Андрейчиков торгував металобрухтом з Придністров’ям, а Комарницький хіба що не виступав за “русский мир”.

Я не бачив, щоб виступав за “русский мир”, чи може я щось пропустив. А другий металобрухтом займався. Він порушував законодавство України?

У людей є енергетика, бажання і можливість якийсь час жити за свої гроші і робити реформи. Що таке губернатор? Це запобіжник, комунікатор між бізнесом і суспільством, регіоном і центральною владою. Він повинен доносити правильні сигнали, щоб концентрація влади в регіоні не була в одних руках і щоб ця концентрація не робила якоїсь шкоди розвитку регіону. Мало того, він повинен бути рекламним агентством цього регіону для міжнародних інвесторів. Ці люди всі з бізнесу, освічені, ідеологічно вписуються в нашу систему координат.

-Ви впевнені, що у них, як мінімум, проукраїнські погляди?

-Я впевнений, що зі ста людей, яких ми беремо до себе в команду, двадцять потрібно буде терміново втрачати, ще тридцять загубляться в дорозі. Це природний відбір. У мене немає кнопки “дайте мені міністра транспорту”. Бах, принесли, ідеальний і всім подобається. Немає. В Україні взагалі є глобальна проблема – кадровий дефолт. Спитайте кого хочете. Ви уявляєте призначити 24 губернатора, де їх взяти? Він повинен бути з досвідом. Тобто, вже був на державній службі? О, в нього квартира? О, все!

-Можу заперечити. Ви, коли йшли у владу, то знали, що Зеленський може стати президентом з 2015 року, з 2017 року – впевнено. Чому не підготувалися, не набрали людей, команду, чому все в пожежному темпі?

-А де взяти гроші, щоб підготувати цю команду, набрати її? У Ігоря Валерійовича або Ріната Леонідовича?

-Умоглядно домовитися з людьми, що в разі, якщо ми…

-Умоглядно домовитися можуть тільки журналісти в своїх фантазіях. Якщо ти запрошуєш людину на роботу, то вона повинна звідкись піти, залишити якийсь бізнес, відставити сім’ю в бік і займатися чимось.

-Так нехай займається бізнесом.

-Не може він як губернатор займатися бізнесом.

-Не може, але тоді міг же, поки ви не виграли.

-Я люблю казки, але вони не живуть у реальності. Потрібно зняти рожеві окуляри і зрозуміти, що ми знаходимося на війні, тому беремо тих людей, яких знаходимо. Припустимо, буде 200 народних депутатів від “Слуги народу”. Я розумію, що якась частина з них не виправдає наші надії. Це нові люди, вони нізвідки, вони реально приходили через Facebook, через соціальні ліфти. Їх давали регіональні штаби, їх радили експерти, ми брали людей з офісу BRDO, це різні люди. І 20% з них будуть погані, їх куплять, вони будуть брати хабарі, потім ще 20%. Але з них 60-70% будуть нормальні ідеологічні люди.

-Але вам не вистачить на коаліцію.

-Якщо б ми брали колишніх народних депутатів, то вони 100% вже інфіковані, всі. З першого дня вони вже не ваші.

-Якщо у депутати колишнім не можна, то чого в губернатори колишнім можна? Я зараз, наприклад, про херсонського Юрія Гусєва.

-А він що, колишній народний депутат?

-Він колишній чиновник, у Каськіва працював.

-Я у Азарова працював, до цього в Ющенка і Тимошенко. Я і у Петра Олексійовича працював, і у Луценка був адвокатом.

-Так що це за нові обличчя?

-Нові ідеологічно. Тут такий же сидів: “Так вони ж без досвіду, як же ви взяли людину без досвіду, вона ж не розуміє нічого в державній службі”. Так хто з вас розумніший? Ми беремо людей, які відповідають нашій ідеології, які прийшли будувати країну, не красти і не брати хабарі. У мене в кабінеті за останній місяць жодної крадіжки не узгоджено, і жодного хабара не взято. Вірю, що так і далі буде.

-Питання подвійних стандартів. У список “колишнім” не можна, а губернатором бути можна.

-У списку не можна, у депутати не можна, навіть Лещенку, який нам допомагав, так, не можна. Є правило і його не можна порушувати.

-А чого в губернатори можна?

-Де ступінь цього можна або не можна? Він працював з Каськівим, значить не можна?

-Він колишній чиновник.

-І я колишній чиновник. Там усі мали досвід державної служби. Рівень інфікованості різний. Серед діючих народних депутатів є нормальні і хороші люди. Хто працював у Каськіва – теж не всі.

Хто працював у Азарова – теж не всі.

Ваші колеги вважають якраз з точністю до навпаки.

-Питання в тому, що ваша команда сповідує подвійні стандарти.

-Ні. Пункт перший: ми вважаємо, що депутати, які сьогодні працюють у Верховній раді, навіть хороші, нормальні хлопці, не мають права знову йти у Верховну раду. Це наше правило, ми його не порушуємо.

Пункт два: ми можемо десь з “Голосом” домовитися, десь з “Опозиційним блоком”, одним з двох, десь з Тимошенко. Завжди так було. Ми виставили на округи 199 реальних кандидатів.

-Але деякі округи ви відверто “злили”.

-Ні. Жодного округу ми відверто не злили.

-Приклад. По 100-му та 74-му йдуть люди екс-регіонала В’ячеслава Богуслаєва, а проти Богуслаєва на його окрузі ви ставите сімейного фотографа.

-Може бути. Це пропозиції обласних штабів. Ми не можемо з центру призначити в Шепетівку народного депутата. Ми не знаємо, де вона знаходиться, як туди проїхати. Ми звертаємося в обласний штаб і говоримо: “Дайте нам, хлопці, людину на такий округ”. І вони нам дають. Ми як інакше повинні 199 чоловік знайти? З газети або у вас ходити питати? Ось питання: кого призначити в СБУ? У моїй телефонній книзі близько 50 сбушників, я нікого з них не хочу рекомендувати.

-Я розумію чому, але домовленості по округам я теж бачу.

-У нас в центральному штабі немає домовленості по жодному округу. Нам могли і список, і в Київ, і в Шепетівку внести людину, яка куплена, підіграє комусь або взагалі не збирається йти на вибори. Могли, так, але це не є умислом центрального штабу. І я вірю, що не є умислом регіонального штабу. У кожних 100% є 20% поганого.

-Я слабо вірю в те, що регіональний штаб…

-Ви можете вірити, можете не вірити, головне, щоб ви не фантазували.

-Я ж сюди за цим і прийшов, щоб запитати, а не фантазувати. Олег Семінський, колишній начальник “Нафтогазвидобування”, працював з Нестором Шуфричем, іде за округом в Чернігівській області. Його регіональний штаб привіз?

-Я не знаю, як він з’явився. Особисто його не знаю. Знаю добре його дружину, ми працювали п’ятнадцять років тому в суді разом. Відома людина, у нього дуже трагічна історія, але він поводився гідно. Я не висловив проти нього жодних мінусів, тому що те, що я про нього знаю, говорить про нього, як про чоловіка.

“80% діючого політикуму – це мої колишні клієнти”

-Якщо вже зайшла така розмова, то згадаємо про журналістські розслідування. Bihus.info опублікували інформацію щодо вашої участі у недобрих справах, назвемо це так, по кредитним історіям. Одна стосується банку Костянтина Жеваго “Фінанси і кредит”, друга – компаній братів Сегалів, колишніх акціонерів банку “Надра”. Наскільки морально, виходячи з цього, заявляти про нові обличчя, нові стандарти, кінці епохи жадібності?

-Дуже морально. І в одній, і в іншій історії я є адвокатом, захищаю інтереси своїх клієнтів, якісно виконувати свою роботу. Мої клієнти платять мені гроші. Я відповідаю світовим стандартам роботи адвоката. Мені нема чого червоніти і немає про що шкодувати. Питання до журналістів: у чому мене звинувачують в тому, що я хороший юрист?

Можу вам відповісти. Є причетність до офшорки, яка бере участь у двох непов’язаних між собою справах, на яку виводяться гроші. Досить обгрунтована думка, що ця офшорка створена юристами для обходу кредитних договорів.

Це теж частина роботи. Я не пам’ятаю цих подій, я більше політичний адвокат. Але моя компанія веде, в тому числі, і ці справи. Що в цьому поганого?

-Що ви клієнту пропонували схему, як говорив Остап Бендер, порівняно чесного відбирання грошей.

-Треба розуміти, що ці розслідування – це перекручування фактів. Люди або не хочуть вивчати до кінця справу, або у них немає відповідної освіти, щоб вони дали оцінку тим чи іншим словами, які вони виголошують. У мене питання до вас, як до журналіста, що мені робити, судитися з ними?

Те ж стосується і мого майна. Там (сюжеті Bihus.info йдеться про маєток Андрія Богдана в Конча-Заспі і володінні землею у Київській області, — ред.) є відверта брехня. Найцікавіше – що я оформив на свою дружину в 2013 році дві квартири, будучи держчиновником з 2008 року. Так я розлучився з дружиною і з себе переписав на свою вже колишню дружину дві квартири, вона стала їх власником. До цього це були мої квартири.

-Коли вони були куплені?

-Квартири на мене були оформлені в 2012 році.

-А коли пішли з державної служби?

-В 2014 році, я пішов після Майдану.

-Значить, вони були куплені під час чиновництва.

-Під час чиновництва. У 2012 році я став власником двох квартир. Але ось ці договори купівлі-продажу (показує договори, – ред.) – це інвестиції. У 2006 році, будучи адвокатом, я пішов в “Познякижилбуд”, уклав інвестиційний договір і в 2007 році виплачував гроші, і виплатив. Ось платіжні доручення (показує доручення, – ред.). А вони будували шість років і здали мені в експлуатацію в 2012 році. І я, будучи держчиновником, отримав дві квартири, але не купив. А купив їх в 2007 році. Заступником міністра юстиції я став у січні 2008 року.

Більше того, мені довелося в 2012 році доплачувати. Коли квартири здають в експлуатацію, вони заміряють і зобов’язують тебе доплатити від договірної ціни до реальної. І це все зазначено у мене в декларації. А в 2013 році я розлучився з дружиною і віддав їй дві квартири.

-А в Козині?

-Є документ, що я купив в 2007 році землю з недобудовою, до чиновництва. Підстава виникнення права власності датуються 2011 роком. Свідоцтво про право власності було видано тоді, коли будинок був зданий в експлуатацію – я його добудовував. Це був не договір купівлі-продажу. З 2007 року я чотири роки закінчував недобудову, здав в експлуатацію в 2011 році і відобразив у декларації.

Така ж історія з офісними приміщеннями – у 2007 році я уклав договір участі у фінансуванні. Тоді я вкладав гроші, у мене ще багато було такого майна, але потім, коли був на держслужбі, кожен рік я щось продавав.

-Офшорка (в сюжеті Bihus.info кажуть, що Idelberg resources INC допомогла маслосиркомбінату з групи “Клуб сиру” не розрахуватися за кредит в банку “Фінанси та кредит”, заявивши, що також претендує на гроші комбінату, – ред.) ваша?

-Наша, з 2017 року. Ми її оформили на себе.

-Як ви поясните те, що вона фігурує в цій схемі?

-А що незаконного вона робила?

-Вона робила борги.

-Де вона робила борги?

-Була одна відома у світі група, яка скуповувала різні заводи і заводила на них гроші, робила їх реконструкцію. Вона вважала, що, скупивши чотири заводи по десять, вони будуть разом коштувати сто. Тоді це була звичайна практика. Це називається частка в ринку. Вони реально з Idelberg заводили сюди гроші.

-Тобто це не фіктивні борги?

-Це не фіктивні борги. Це реальні гроші, які сюди приходили. За ці гроші вони робили реконструкцію заводів. А потім ці заводи ставили в заставу, у тому числі в банку “Фінанси та кредит”, і брали у них кредит на операційну діяльність. Це була перша інвестиція.

Але, по-перше, виявився менеджмент, який просто розікрав все.

-Як ця офшорка у вас опинилась?

-Ми її на себе оформили. Ця група мала тоді проблеми і попросила, щоб офіційно у всіх документах були всі наші представники.

Довіреність офшоркою видана на моє прізвище. Були офіційні гроші, які заведені з-за кордону. Пройшли всі чотири інстанції. У процедурі банкрутства компанія продала майновий комплекс і всі гроші, отримані в результаті продажу, сплачені банку “Фінанси та кредит”. Була криза в 2006-2008 роках. Вартість заводу була 20 мільйонів доларів, а оскільки Росія закрила ринок, викреслила їх з постачальників, економічна модель порушилась і завод почав коштувати 2 мільйони доларів.

Завод продали, а гроші повернули банку “Фінанси та кредит”, повністю, до копійки, і ніхто собі нічого не взяв. Всі справи пройшли чотири інстанції – першу, другу, третю і Верховний суд – і ніде немає іншого рішення. Мало того, в 2015 році вийшов на зв’язок депутат Олександр Грановський, я особисто з ним зустрічався. Тоді банк “Фінанси та кредит” пішов на ліквідацію у фонд гарантування вкладів. І від Грановського надійшла пропозиція адвокатської допомоги нам у захисті нашого клієнта, за певну винагороду. Я відмовив, я сказав, що ми самі – кваліфіковані адвокати, і ми виграємо в суді справи, ми на сто відсотків упевнені у своїй юридичній позиції, і нам ця допомога не потрібна.

Через два-три місяці було порушено кримінальну справу, за зверненням того ж депутата Олександра Грановського.

У моєму житті були дві зустрічі з Грановським. Друга – коли Льовочкін був у цьому кабінеті, в 2010 році, Фірташ пограбував свого опонента, Сегаля. Коли я вже повернувся до адвокатської діяльності, Сегаль до мене прийшов, я вивчив справу і зрозумів – це чисто крадіжка, вони підробили документи на стадії виконавчої продажу майна, вони повністю сплатили кредит, вони забрали гроші виконавчої служби, а потім вони все одно забрали у них завод. Я виграв чотири суди у всіх інстанціях, я довів право власності Сегалів на завод. Адвокатом був Грановський і його компанія.

-Тобто, з Грановським є конфлікт?

-Це людина, яка зловживаючи довірою суддівського корпусу та правоохоронної системи, весь час втручався в їх діяльність.

-Що стосується братів Сегаль (сюжеті Bihus.info йдеться, що фірма Іллі та Вадима Сегалів взяла кредит в своєму банку “Надра” під заставу соєпереробного заводу; пізніше банк викупив Дмитро Фірташ, а завод опинився у власності “Місто Банку” молодшого партнера Фірташа Івана Фурсіна; через роки після банкрутства “Надр” офшорна компанія Vesdix Investments Limited, співзасновником якої була Idelberg resources INC, яка видавала довіреність на Богдана, заявила, що позичала колишнім власникам соєпереробного заводу – фірмі братів Сегаль – гроші і хоче їх повернути; у результаті суд повернув завод фірмі братів, – ред.)? Це також ваша офшорка?

-Це їх. У нас були такі умови адвокатського контракту. Нам не платили, але якщо ми виграємо все до кінця, то ми отримуємо відсоток від виграшу.

-Питання про вплив ваших клієнтів на поточне політичну життя.

-Я дистанціююсь від будь-якого конекту. 80% діючого політикуму – це мої колишні клієнти. Навіть Петро Олексійович, я з ним познайомився в штабі “Нашої України” в 2004 році на президентських виборах…

-Я пам’ятаю лист, який Сергій Лещенко писав на захист Іллі Сегаля, щоб його пустили в Україну. Ви Лещенком таким чином познайомилися?

-Ні. Ми з Лещенко познайомилися, коли я почав війну в міністерстві юстиції щодо грошей Лазаренка. Потім була історія з виплатами Мінюстом роялті різним компаніям за державні реєстри. Мене через цю історію і люструвати. Коли приймали закон про люстрацію, один з авторів – Юрій Дерев’янко, спеціально вписав туди мою посаду у порядку особистої помсти.

“Портнов – це мій багаторічний друг”

-Все-таки, вплив ваших клієнтів у політичному житті буде проявлятися?

-Я не можу сказати ні так, ні ні. Я від них дистанціювався, я не впливаю ні на їх бізнес, ні на їх політичне життя.

-Простий тест. Ваш колишній клієнт Юрій Луценко повинен залишитися генпрокурором?

– Ні.

-Коли він буде звільнений?

-Ми не маємо конституційних повноважень його звільнити. Незважаючи на це, ми подали політичну заяву у Верховну раду з вимогою його звільнити, вона там лежить без розгляду.

-Ви знаєте Андрія Портнова, ви працювали разом?

-Так.

-Як ви оцінюєте його діяльність?

-Він дуже кваліфікований юрист, який виграв всі європейські суди, і я не чув жодного моменту, щоб держава мала до нього претензії.

-Маю на увазі його діяльність щодо написання заяв щодо Порошенка і т. д. Це з вами домовленість або це самодіяльність?

-Це самодіяльність Портнова. Я не знаю матеріалів цих заяв, але я думаю, там дуже багато всього по справі.

-Портнов може зайняти якусь посаду при вашій владі?

– Ні.

-Ви проти, чи президент?

-Президент. Це було б неправильне політичне рішення, ми не може собі цього дозволити. Я теж проти, і не буду підставляти президента. Але так, це мій багаторічний друг.

-Чи є вашим бізнес-партнером Андрій Вавриш, колишній начальник Департаменту містобудування та архітектури КМДА?

-Ні. Я йому допомагав у багатьох випадках юридичними порадами. Але матеріально я ніяк не залучений в його проекти.

-Кажуть, що Вавриш зараз “смотрящий” від вас в Києві.

-Це повна брехня.

-Як ви оцінюєте діяльність мера Віталія Кличка і бізнесмена Вадима Столара?

-Інформацію про те, що Вавриш – смотрящий по Києву, поширює саме Столар. Вони завжди чимось ділилися, домовлялися, ось і зараз вони збирають гроші, а що робити далі, як ділити, вони не розуміють, в паніці шукають спосіб десь домовитися.

-За що вас не любить Столар (київський бізнесмен Вадим Столар, балотується у Верховну раду за списком “Опозиційної платформи – За життя”, – ред.)?

-Напевно, добре, що він мене не любить. Значить, я роблю щось добре, раз мене не любить Столар, Грановський та інші персонажі.

-Я чув, що ви хочете розділити посади мера і глави КМДА, позбавивши Кличка реальної влади.

-Я не хочу, щоб у держбюджеті, місцевому бюджеті крали.

-Це правда?

-Так.

-Тобто, ви дійсно розділите ці посади?

-Не знаю.

-Такий план був?

-У мене є домовленість.

-Про що?

-Що мер Києва демонструє відкриту, чесну, продержавну позицію в економічних і політичних питаннях і в інтересах громадян міста Києва.

-І тоді що?

-І тоді ми приймемо кадрове рішення щодо нього.

-А якщо не буде демонструвати?

-Теж приймемо кадрове рішення. Але це будуть різні кадрові рішення.

-Але те, що відбувається зараз у місті, вам не подобається?

-Те, що відбувалося досі, мені не подобається. Нібито вони зі Столаром посварилися і його віддалили від виробничих процесів. Але нібито всі ходять у один і той же офіс, в який раніше ходили і там нібито узгоджують свої дії. Я поки що не вірю в ці чутки, але судячи з того, що про мене пишуть у пресі, що чутки мають місце бути.

Я з легкістю можу зробити так, що всі про мене будуть говорити добре. Але тоді мені краще в адвокати піти — мені там спокійніше буде. Поки я тут, я не налаштований брати якісь хабарі і не налаштований дозволяти комусь брати хабарі. Тому, напевно, мене будуть “мочити”.

-Доводилося чути історію, що екс-чиновник Мінрегіонбуду Дмитро Ісаєнко, партнер Вавриша, буде фінансувати будівництво нового офісу президента.

-Ні, неправда, ми ні в кого грошей брати не будемо.

-А як ви профінансуєте?

-Я не можу розкривати, але це буде абсолютно законна схема, вона не буде мати відношення до держбюджету і жоден бізнесмен не буде таким чином відмазуватися.

-Як часто ви спілкуєтеся з Ігорем Коломойським?

-Раніше майже кожен день, зараз дуже рідко.

-Він дає поради?

-В основному критикує.

-За що?

-Йому багато чого не подобається, що ми робимо.

-Наприклад?

-Не буду відкривати.

-Тим не менш, у нього чоловік 25 у вашому списку є.

-Наприклад?

-“Укропівці”. Або “плюсовці” на чолі з Олександром Ткаченком.

-Ткаченко – як і я, найнятий менеджер, який виконує свою роботу. Я довго з ним спілкувався, захищав його інтереси, захищав його від політичних переслідувань, у мене своя думка про цю людину. Я не є його бізнес-партнером, ні частиною його найближчого оточення.

-Тим не менш, від вас в Раду йдуть співробітники Ткаченка: Дубинський, Василевська, Швець.

-І що? Вони журналісти, такі, як і ви. Під час виборчої кампанії ми спілкувалися з багатьма людьми, хтось казав: я хочу йти в цьому окрузі, тому що там йде мій ворог.

-Тобто, “плюсовці” і “укропівці” не від Коломойського?

-Напевно, хтось із них з ним в якихось відносинах. Що таке “Укроп”? Ось, наприклад, Юрій Мисягін, член ради партії “Укроп”? Він з Коломойським? Напевно, він його один або два рази бачив. Це мій друг, ми з ним на фронт три роки їздили, під “гради”. Так, я його рекомендував на цей округ. Але він, людина Коломойського?

-Які у вас стосунки з Арсеном Аваковим?

-Дружні.

-Він повинен залишитися на посаді?

-Не знаю, не моє рішення.

-Як думає президент? З ним обговорювали?

-Не обговорювали. Не думає поки що.

-А відносини між командами дружні?

-З Аваковим – так. Хто його команда – я не знаю.

-Антон Геращенко, Нижній (один з юридичних радників Володимира Зеленського Сергій Нижній, – ред.), ще пару чоловік у вас у списку є – Денис Монастирський, наприклад.

-Це експерти, які працювали у нас в штабі з вересня. Вони не є людьми Авакова. Ви щось знаєте і додумуєте. Це дуже неправильно.

До мене з безпеки приходили люди й казали, що нібито вони там всі зібралися разом з Геращенком і проти мене роблять змову, щоб змістити мене з цієї посади. Вони просто не розуміють, що я з цими людьми спілкуюся і довіряю їм, тому що вони прийшли тоді, коли ніхто не вірив у нашу перемогу. Вони працювали без грошей, вважаючи, що це можливість себе реалізувати. Але вони колись працювали десь там. Не можна говорити, що людина, яка працювала на “1+1”, до кінця життя – людина Коломойського.

-Як Баканов (друг дитинства і глава виборчого штабу Володимира Зеленського, колишній керівник студії “Квартал 95”, екс-голова партії “Слуга народу” Іван Баканов, — ред.) пішов працювати в СБУ без відповідного досвіду роботи? Це нормально?

-Я не знаю.

-Ви були проти цього призначення?

-За.

-Які у вас стосунки з Сергієм Шефіром (один із засновників і співвласник студії “Квартал 95”, друг Володимира Зеленського, зараз перший помічник президента, — ред.)?

-Відмінні.

-Немає конфліктів в команді?

-Постійно, кожен день.

-Через що?

-Йому не подобаються мої жарти, а мені – його. Він краде весь час мій салат.

Насправді, це дуже робочі і теплі стосунки. У мене тут немає жодного конфлікту.

-Ви “за доступ до тіла” не конкуруєте?

-Ні, взагалі.

-Просто цікаво: Зеленський вас призначає главою Адміністрації президента (тепер Офіс президента, — ред.), а Шефіра — першим помічником. Таке враження, що президент хотів збалансувати всередині команди рівні впливу.

-Був жахливий скандал, який хтось роздмухав, про мою близькість до Коломойського. І, дійсно, тоді в день інавгурації багато було всяких попереджень про те, що якщо він мене призначить, це буде проблема.

А кого тоді сюди призначити? Шефіра сюди? Тут складніше апарат. Якщо ти натискаєш кнопку розпуску Верховної ради, ти повинен до кінця розуміти алгоритм дій і що робити. Я знаю, тому що ми розпускали в 2007 році, і знаю, які відразу починаються суди, які персонажі включаються, хто буде проти. Тому я знаю, що я роблю і відповідаю за свої дії.

-Я знаю, що Зеленський перед розпуском переживав з питання судів, у тому числі, що йому “поховають” всю цю історію з розпуском.

-До останнього дня переживав.

-Хто наполіг?

-У нас немає такого, щоб хтось наполіг. Ні я, ні Шефір, ніхто з нас не може наполягти. Це колективне рішення. Він мене запитав: “Ти відповідаєш?”. Я кажу: “Це складно. Але думаю, що так”.

“Вакарчуку не треба ходити на телебачення – просто заборонено”

-Чому ви вирішили саме розпускати – боїтеся, що до осені рейтинг впаде?

-Ми два рази внесли постанову на Клімкіна (на затвердження Верховною радою постанови про звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна, — ред.), нам відмовили. Все, що ми робимо – нам відмовляють.

-Так вам же і добре.

-Що добре?

-Негатив зливати на Раду.

-Ні. Вони вбивають рейтинг.

-До осені вас могли остаточно “погасити”?

-Звичайно. Весь Кабмін їх, вся Рада їх, а вони сидять і кажуть нам: “а чому ви тарифи не знижуєте, ви ж президент”?

-Про тарифи жартували або не жартували? Тарифи знижувати будете?

-Обов’язково будемо знижувати.

З ремонтом доріг будемо кардинально змінювати ситуацію. Ми не вибираємо ті гроші, які нам дає на дороги Європейський союз, бо тоді конкурс на компанію, контроль якості, бюджет і процедуру допуску до конкурсу визначає Європейський союз. Навіщо витрачати свій час на рентабельність 3-5%, адже це нецікаво, коли можеш вкрасти з бюджету? Наші вибирають 10-15% фінансування, яке дає Європейський союз.

А ми хочемо, навпаки, всі державні гроші віддати Європейському союзу. Ми їм даємо мільярд, а вони його мультиплікують в десять, але тільки за умови, щоб жоден з наших не мав стосунку до розподілу цих коштів і контролю якості.

-Але все це можна зробити лише зі своїм Кабміном.

-Так.

-Хто буде прем’єр-міністром?

-Не знаю.

-Ви?

-Не можу.

-Чому?

-Люстрований

-Разумков (глава партії “Слуга народу” Дмитро Разумков, — ред.) може бути прем’єром?

-Напевно, ні. Хороший хлопець, але молодий.

-І не Шефір?

-Не Шефір.

-Я б взяв якогось номінанта на Нобелівську премію по економіці.

-А списку кандидатур в Кабмін у вас ще немає?

-Немає.

-Кадри не підбирали?

-Займаємося цим, НR-агентства підбирають незаплямованих людей, зрозумілих Європі, бажано з досвідом роботи на держслужбі.

-Ви ж, швидше за все, не візьмете одноосібну більшість в Раді.

-І вибори президента не повинні були виграти.

-Когось “на борт” вам все одно доведеться брати.

-Когось “на борт”, напевно, треба буде брати, а, може, і не треба буде.

-Кого ви візьмете – Смешка, Тимошенко чи Вакарчука?

-Не знаю. Як я можу зараз визначати, якщо рейтинги “стрибають”. Вони всі дуже важливі, дуже розумні і дуже класні політики. Але вони нічого не розуміють. Наприклад, Славі Вакарчуку не треба ходити на телебачення – просто заборонено. А як ти це поясниш? Він мовити хоче. А це взагалі не його. Він вбиває свою партію. Ми ж бачили, як упав рейтинг “Європейської солідарності”. А зараз падає “Голос”, але “Солідарність” зростає. Не пускайте його, нехай їздить по областях.

-Ваша думка: Вакарчук – проект Пінчука?

-Ні.

-Фрідмана?

-Не знаю. Там є якась група – Томаш Фіала, Петро Чернишов і ще хтось.

-Те, що зараз відбувається з судами, наприклад, в Окружному адмінсуді – зі скачуванням перейменування Московського проспекту до Степана Бандери та інше, – хто це робить?

-Це ж не ми робимо.

-Я не знаю. Але, по-моєму, ви дозволяєте, принаймні.

-А що треба робити? Ми не втручаємося в судову систему, не маємо права за Конституцією.

-Проспект Бандери в Києві повинен повернутися чи ні?

-Я б виніс це питання референдум. Чому хтось повинен визначати, як називати? Хочуть Бандери – нехай буде Бандери. Це може бути соцопитування, консультативне.

“Є думка міжнародних партнерів, що політичні розмови можливі тільки в нормандському форматі”

-Чому ви так пізно зреагували на рішення ПАРЄ, коли Росію туди повернули?

-Ми відразу відреагували.

-Росію повернули о першій ночі, від вас реакція з’явилася об одинадцятій ранку.

-Реакція ПАРЄ – це реакція світу на поведінку Порошенка. Це рішення було прийнято вже давним-давно, до нашої перемоги. Він всіляко намагався відстрочити, він не боровся з рішенням він боровся з датою його винесення.

-Рішення про зняття санкцій з Росії також може бути прийнято?

-Не чув, щоб такі рішення готувалися.

-Гучна ідея, з якою ви виступили в перший день, на весь світ — про референдум про переговори з Росією…

-Там було не так – не про переговори з Росією, а з якихось тонких моментів, наприклад, по питанню про мову. Ми можемо Донецькій і Луганській області дозволити розмовляти російською мовою, якщо у нас почнеться мир у країні? Ставимо питання – “так/ні”. Якщо можемо, тоді Донецьк і Луганськ спілкуються російською мовою.

-Але ви розумієте силу прецеденту? Ви дозволили Донецьку і Луганську, потім приходить Одеса і каже, що теж хоче.

-Давайте ще угробимо п’ятнадцять тисяч наших громадян у війні?

-Я гробити нікого не пропоную. Я питаю, чи розумієте ви ланцюгову реакцію?

-Розмовляти нескінченно про хороше можна. Але в цей час треба поїхати на фронт, подивитися хто і як розмовляє в окопах і прийняти рішення.

-Тоді, може, простіше відразу зробити російську другою державною?

-Ні. Я сам зі Львова, у мене ж там “бандерівці”, я за українську мову і я за Україну. Але у нас є проблема, її треба вирішувати. Ми говоримо нескінченно, а нічого не вирішуємо, а треба вирішувати.

-Друга державна вирішує це питання? Українська ж нікуди не дівається.

-Не думаю, що вона вирішує це питання. Вона поглиблює конфлікт. В даному випадку я – проти.

-А закон Колесніченка-Ківалова, наприклад, вирішує – регіональні мови?

-Регіональні мови – напевно. Особисто моя думка: я б дозволив Донецьку і Луганську державна – українська, регіональна – російська і за умови, що після цього вони – територія України.

-А якщо так захоче Харків і Одеса?

-Тоді давайте змусимо всіх розмовляти українською? Тоді зупинимося на тому, що Україна – це у нас буде Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська області.

Ми повинні шукати компроміси, чи ми повинні всім нав’язувати думку якоїсь частини України?

-З приводу Росії, як зараз рухається питання переговорів і правда те, що зараз для вас у пріоритеті будь-якими способами домовитися про повернення моряків та інших наших ув’язнених?

-Будь-якими – ні. Так, для нас це пріоритетно повернути наших людей, не тільки моряків, а всіх.

-Кажуть, що ви зараз шукаєте по всьому світу ефективного комунікатора, який в змозі виступити посередником.

-Ми можемо шукати і знаходити кого завгодно, але поки не з’явиться комунікатор від них, у якого будуть повноваження розмовляти…

-А він з’явився?

-Ні.

-І без комунікатора ця ситуація не “злетить”?

-Це як тикання на дотик.

-Після візиту президента в Париж і Берлін стали більш реальними прямі переговори з Росією чи все ще будуть використовуватися міжнародні посередники – нормандський формат і так далі?

-Я так розумію, що будемо все ще використовувати міжнародних посередників.

-Чому?

-Є думка міжнародних партнерів, що політичні розмови можливі тільки в нормандському форматі.

-Ваш рейтинг “їсть” “Опоплатформа”. Що ви з цим будете робити?

-А що ти це можеш зробити? Будемо з цим боротися.

-Може, якийсь план є технологічного протистояння?

-У нас немає плану. Всі наші дії емоційні. Служба безпеки при попередньому президенті весь час писала фантастичні доповіді про те, що ми будемо робити, і ніколи не вгадувала, тому що ми самі не знаємо, що ми будемо робити. З ранку щось сталося, в обід ми порадилися, в п’ять годин випустили ролик, або виступ, або щось сказали. З цим неможливо боротися, коли ти не можеш залізти в голову людині, яка сама не знає, що вона буде робити. Це емоційна кампанія, а не стратегічне планування.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 730

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua