Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 30.06.2019

Інформдень: 30.06.2019

Окупанти випустили 38 мін по позиціях ЗСУ на Донбасі

Станом на 12.00 неділі, 30 червня, окупанти здійснили вже 8 збройних провокацій.

Про це повідомив на брифінгу представник пресцентру Міноборони Олександр Мотузяник.

“Від початку цієї доби в районі проведення операції зафіксовано вісім збройних провокації з боку російсько-окупаційних військ. При цьому противник вже встиг застосувати, у тому числі, міномети заборонених калібрів”, – сказав він – Укрінформ.

Як зазначається, в бік українських позицій противником було випущено 38 мін 120-го та сім боєприпасів 82-го калібрів.

“Під ворожий вогонь вночі та вранці потрапляли позиції підрозділів Об’єднаних сил біля н.п. Луганське та Новолуганське, а також Мар’їнка, Лебединське, Широкине, Опитне і Павлопіль”, – додав Мотузяник.

Він зазначив, що українські військові відкривали у відповідь вогонь тричі, “аби змусити противника припинити обстріли”.

Бойових втрат у лавах українських військ з початку цієї доби немає.

 

Українські військові не причетні до обстрілу Олександрівки – штаб ООС

Чергові безпідставні звинувачення на адресу підрозділів Об’єднаних сил спростували у штабі операції.

Про це повідомляє пресцентр ОС у Facebook – Укрінформ.

29 червня у звіті спеціальної моніторингової Місії ОБСЄ, опублікована інформація стосовно поранення жінки внаслідок обстрілу в Олександрівці Донецької області. У лікарні, в Петровському районі Донецька, що на тимчасово-окупованій території, команда Місії бачила жінку з закривавленими бинтовими пов’язками на тілі. Медики повідомили представників Місії, що до них доправили жінку 18 червня.

В повідомленні йдеться, що, зі слів жінки, 14 червня вона отримала осколкові поранення. Коли стався обстріл, пенсіонерка саме перебувала вдома.

“Слід відмітити, що обстріл Олександрівки в останніх звітах СММ ОБСЄ не був зафіксований, тим більше поранення людей у цьому населеному пункті. Є всі підстави стверджувати, що спостерігачі для фіксації на місце можливого обстрілу не виїжджали. Все це унеможливлює визначення правдивості слів жінки про отримання поранень внаслідок обстрілу. Оскільки відсутні факти фіксації обстрілу, типу озброєння, напрямку стрільби та свідчення місцевого населення про обстріл необхідно зробити висновок підрозділи Об’єднаних сил до даного інциденту непричетні”, – зазначається у повідомленні.

Окрім цього, у звіті зафіксовано пошкодження житлових будинків в Золотому 5. В результаті обстрілу зі стрілецької зброї 27 червня пошкоджено вікно та стіна двоповерхового будинку. На вулиці Дундича, патруль у кількох квартирах багатоповерхівки помітив розбиті вікна, а в одній із квартир виявили подряпини на меблях. Мешканка однієї з квартир повідомила, що обстріл був вранці.

“Виходячи з вище згаданого, українська сторона СЦКК зазначає, що характеристика форми рельєфу даної місцевості складає закритий профіль, та виключає будь-яку можливість ураження будинку зі стрілецької зброї з боку ЗСУ. Водночас, відстань до позицій наших армійців становить понад 4,4 км, що за тактико-технічними характеристиками вказаної стрілецької зброї унеможливлює здійснення вищезазначеного обстрілу, в той час коли до позицій окупантів – 1,4 км. Висновки очевидні”, – констатували у штабі.

 

Окупанти обстріляли зі 120-мм мінометів позиції ЗСУ під Луганським і Мар’їнкою

Від початку доби російсько-окупаційні війська вісім разів обстріляли позиції Об’єднаних сил на Донбасі. Втрат серед українських військових немає.

Про це у Facebook повідомляє пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“Збройні формування Російської Федерації обстрілювали позиції наших підрозділів із застосуванням заборонених Мінськими угодами мінометів калібру 120 та 82 мм, а також із гранатометів різних систем, озброєння БМП, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – зазначається у повідомленні. Так, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник здійснив шість обстрілів позицій Об’єднаних сил: два рази поблизу населеного пункту Мар’їнка, з напрямку Трудівського – з мінометів калібру 120 мм та озброєння БМП; неподалік Лебединського, з напрямку Ужівки – з гранатометів різних систем та великокаліберного кулемета; поряд Широкиного, з напрямку Саханки – з автоматичних гранатометів; неподалік Опитного, з напрямку Спартака – з мінометів калібру 82 мм та озброєння БМП; околиці населеного пункту Павлопіль, з напрямку Українського – зі станкового протитанкового гранатомета.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” противник здійснив два обстріли позицій Об’єднаних сил: поблизу Луганського, з напрямку Нижнього Лозового – з мінометів калібру 120 мм та озброєння БМП; околиці Новолуганського, з напрямку Доломітного – з мінометів калібру 82 мм.

Упродовж доби втрат серед українських військовослужбовців немає.

На обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації наші підрозділи дали адекватну відповідь, втрати противника уточнюються.

 

Масштабна пожежа в зоні ООС: не виключається диверсія

Бійці ООС на Приазовʼї загасили масштабну пожежу, яка загрожувала позиціям – не виключається, що вона спалахнула внаслідок диверсії.

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“Сильне полум’я та їдкий дим від пожежі, що спалахнула у неділю, підбирались до позицій наших захисників. Велику небезпеку спричинило те, що почали детонувати не розірвані снаряди, які залишилися з того часу, коли мирне місто почали обстрілювати окупаційні підрозділи РФ”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зайнялася суха трава поблизу сіл Широкине та Бердянське. Військові боролися з вогнем власними силами. Гасили всім, що було напохваті: гілками, лопатами.

“Невідомо від чого спалахнуло. Можливо, навмисний підпал. Масштаби великі: сухо та ще вітер сильний… Було важко гасити вогонь без спеціальної техніки, але якось за це не думалося. Ми швидко всі зібралися та погасили вогонь. На локалізацію пожежі пішло приблизно 8–10 годин”, – розповів боєць із позивним “Сержант”.

“Місцеві жителі села Бердянське вранці почали гасити пожежу, яка загрожувала їхнім будинкам та посівам… а також населеним пунктам поблизу Бердянського”, – повідомив керівник військово-цивільної адміністрації сіл Широкине та Бердянське Олег Прилипко.

За його словами, не виключено, що пожежа спалахнула внаслідок диверсії.

 

Розведення сил біля Станиці Луганської завершилося – ОБСЄ

Розведення сил і засобів на ділянці в районі Станиці Луганської завершено.

Про це йдеться в оперативному звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Зокрема, як заявили в ОБСЄ, ”отримано повідомлення про завершення розведення сил і засобів на ділянці в районі Станиці Луганської”.

Зазначається, що СММ 26 червня зафіксувала, що процес розведення сил і засобів розпочався, коли особовий склад Збройних сил України та члени збройних формувань залишали їхні крайні передові позиції разом з озброєнням та виходили за межі ділянки розведення.

“У подальшому упродовж кількох днів, за спостереженнями місії, Збройні сили України та збройні формування залишили інші позиції на ділянці розведення. Спостерігачі також зауважили, що в межах ділянки розведення Збройні сили України почали проводити роботи з демонтажу передових фортифікаційних споруд та розмінування, а члени збройних формувань проводили роботи з демонтажу укриття, а також прибрали кілька бетонних блоків на ділянці розведення та почали облаштовувати нову контрольно-пропускну інфраструктуру за межами ділянки розведення”, – йдеться у звіті.

Вже 29 червня місія ОБСЄ отримала ноту від Міністерства закордонних справ України, у якій повідомляється про те, що розведення сил і засобів Збройними силами України на узгодженій ділянці розведення в районі Станиці Луганської завершено.

30 червня місія отримала лист від збройних формувань із непідконтрольних урядові районів Луганської області, у якому повідомляється про те, що вони завершили розведення сил і засобів на узгодженій ділянці розведення в районі Станиці Луганської.

“Наразі на ділянці розведення спостерігається спокійна та стабільна ситуація”, – заявили в місії ОБСЄ, додавши, що і надалі активно спостерігатимуть за ситуацією.

Як повідомлялося, Тристороння контактна група у 2016 році прийняла рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках. У Петрівському і Золотому воно відбулося, проте в районі Станиці Луганської ці спроби впродовж майже трьох років були безрезультатними.

Розведення сил у Станиці Луганській розпочалося опівдні 26 червня.

 

Влада Станиці-Луганської закликає ЗМІ не розповсюджувати застарілу інформацію про розведення КПВВ

Станично-Луганська районна державна адміністрація закликала ЗМІ публікувати лише актуальні новини щодо ситуації розведення сил та засобів у Станиці Луганській. Та не розповсюджувати інформацію за  28  червня. Про  УНН  повідомляє з  посиланням на  райдержадміністрацію у Facebook.

“Сьогодні, деякі ЗМІ продовжили розповсюджувати інформацію, актуальну на 28 червня 2019 року, коли на КПВВ Станиця Луганська приїздила делегація представників тристоронньої контактної групи, про те, що протилежна сторона не виконує Мінські домовленості щодо розведення сил та засобів. При тому посилаючись на промову голови райдержадміністрації, яку він робив ще 28 червня, находячись на КПВВ та безпосередньо спостерігаючи ситуацію”, — йдеться в повідомленні.

Тому, в райдержадміністрація повідомляють, що вона не є учасником процесу виконання розведення сил та засобів.

“На сьогодні ми не маємо достеменної інформації про стан справ щодо дзеркального виконання розведення сил та засобів. Як і всі інші, ми чекаємо офіційної інформації від наглядової місії ОБСЄ, яка зараз спостерігає за виконанням Рамкової угоди”, — зазначається в повідомленні.

В повідомленні зазначається, щоплан розведення сил та засобів передбачає щоденні, щогодинні динамічні дії і інформація актуальна станом годину тому, може бути вже не актуальною на даний час.

Нагадаємо, керівник української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма відвідав з робочою поїздкою Луганську область.

 

Біля Станиці Луганської ведеться розмінування території – СММ ОБСЄ

29.06.2019

Після відведення сили і засобів на ділянці в районі Станиці Луганської 27 червня проходило розмінування території.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні – Укрінформ.

“У другій половині дня (27 червня – ред.) команда СММ бачила групу з розмінування, яка складалася з військовослужбовців Збройних сил України, представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та співробітників міжнародної організації з розмінування. Вони проводили розмінування на відстані приблизно 15 м по обидва боки дороги, що проходить від контрольного пункту в’їзду-виїзду (КПВВ) до дерев’яних конструкцій”, – ідеться у звіті.

О 15.10 представник ЗСУ при Спільному центрі з контролю та координації (СЦКК) повідомив спостерігачам про те, що на цей день планові роботи з розмінування завершено.

У звіті також повідомляється, що вранці 27 червня команда СММ зафіксувала, що під навісом для тих, хто очікує в черзі, за 700 м на північ від дерев’яних конструкцій над зруйнованою частиною мосту в Станиці Луганській, особового складу ЗСУ і техніки не було.

Поруч із цим, о 10.10, здійснюючи спостереження біля пам’ятника князю Ігореві, члени патруля СММ “бачили групу з розмінування, що складалася з 4 членів збройних формувань, яка вирушила на ділянку приблизно за 500 м на захід від пам’ятника, у межах ділянки розведення”.

“За повідомленнями, вони виконували розмінування. Об 11.15 керівництво збройних формувань повідомило СММ, що на той день роботи з розмінування місцевості на захід від пам’ятника князю Ігореві в межах ділянки розведення завершено. О 12.15 члени патруля Місії бачили вантажівку (типу “Урал”) із 6 озброєними членами збройних формувань і автоматичним гранатометом (АГС-17) на борту. Вантажівка залишила ділянку розведення із західного боку, рухаючись у бік позиції збройних формувань поблизу пам’ятника князю Ігореві”, – йдеться у звіті.

 

Країни, які проти повернення Росії до ПАРЄ, готують спільну резолюцію

Держави Центрально-Східної Європи працюють над спільною резолюцією у справі повернення Росії права голосу в ПАРЄ.

Про це заявив маршал польського Сенату Станіслав Карчевський, повідомляє Польське радіо.

Політик зустрівся з представниками країн, запрошених до Любліна на святкування 450-річчя підписання Люблінської унії. Він сказав, що найближчим часом Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина і Грузія обговорять спільні кроки – Укрінформ.

«Ми на цю тему розмовляли вчора. Ми всі обурені цією ситуацією. Представники країн, які приїхали на сьогоднішні врочистості, мені говорили, що хочуть підготувати спільну резолюцію. Але тут, в Любліні, під час цих святкувань, це буде зробити дуже важко. Натомість ми говорили про проведення спільної зустрічі якомога швидше», – зазначив маршал.

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ прийняла резолюцію, яка передбачає безумовне повернення Росії до Асамблеї. У цей же день російські депутати з’явилися у ПАРЄ та були присутніми на засіданні.

Делегації семи країн-членів ПАРЄ: України, Грузії, Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Словаччини — заявили про початок консультацій із національними парламентами та урядами щодо спільних дій у відповідь на безумовне підтвердження повноважень та повернення усіх прав в Асамблеї російській делегації.

Польська делегація не візьме участі у засіданні Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань культури на початку наступного тижня. Це ще одна реакція на повернення Росії у ряди цієї організації.

 

Переговори про повернення Росії до ПАРЄ активізувалися ще на початку року – Кулеба

Переговори щодо повернення Росії до ПАРЄ активізувалися ще на початку цього року, і для цього Кремль мав виконати три умови: повернути Україні полонених моряків, надати доступ комісару Ради Європи з прав людини до Криму і сплатити внески.

Це підтвердив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба в інтерв’ю “Час. Підсумки тижня” на “5 каналі” – Укрінформ.

Однак згодом, додав посол, Європа дала зрозуміти Росії, що повернутися вона може і без цих умов. Тому російська нота українському МЗС щодо моряків з’явилася не через рішення ПАРЄ повернути російську делегацію, а тому що спливав кінцевий термін, наданий Міжнародним трибуналом ООН, зазначив Кулеба.

“Просто так збіглося в часі, що в ніч з 24 на 25 червня якраз ухвалили цю резолюцію (про повернення Росії в ПАРЄ – ред.), а 25 спливав термін. Тому я підтверджую, що тема моряків в ПАРЄ лунала. Але я переконаний, що Росія не збиралася виконувати ці три вимоги, бо вони розуміли, що коаліція на їхню користь вже зайшла в такий стан, коли поверне їх без жодних поступок. Я думаю, сталося саме так”, – сказав Кулеба.

Як повідомлялося, на брифінгу в Києві 27 червня Президент України Володимир Зеленський сказав, що рішення ПАРЄ для нього не стало несподіванкою, бо коли він розмовляв із канцеркою ФРН Ангелою Меркель, то, за його словами, рішення щодо повернення РФ до ПАРЄ “вже було прийнято”.

Між тим українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи просила Адміністрацію Президента України про зустріч перед сесією ПАРЄ, на якій мали розглядати питання повернення делегації Росії до представницького органу. Це прохання залишилося без відповіді, заявила учасниця української делегації, перший віцеспікер Верховної Ради Ірина Геращенко. “Наша делегація залишилася сам на сам у цій залі”, – наголосила вона.

 

Ексглава ЦРУ: Війна на Донбасі – не заморожений, а гарячий конфлікт

Колишній глава ЦРУ Девід Петреус констатує, що агресія Росії на Донбасі – це справжній гарячий, а не заморожений конфлікт.

Про це американський генерал заявив в інтерв’ю “Новому времени” – Укрінформ.

«Адже це не заморожений конфлікт, як у Грузії, як деякі хотіли б думати. Це гарячий конфлікт, де обмін вогневими ударами – щоденна рутина », – підкреслив Петреус.

За його словами, Росія намагається зберігати конфлікт на такому рівні і при цьому не йти на загострення, оскільки санкції ефективно тиснуть на неї.

Коментуючи питання про те, які додаткові види озброєнь було б корисно отримати українській армії, щоб на рівних протистояти російській агресії, Петреус зазначив «досить хорошу» забезпеченість професійними кадрами та озброєння української армії. При цьому, за його словами, мало б сенс «посилити захист і методи стримування».

Петреус очолював Центральне розвідувальне управління США в 2011-2012 роках, в епоху президентства Барака Обами, а до цього командував військовими операціями на Гаїті, в Боснії, Іраку та Афганістані. Сьогодні він входить в число керівників інвестиційного фонду KKR і є одним з ключових аналітиків програм військової допомоги США.

 

Про звільненого з полону Горяїнова розповіли у бригаді, де він служив

У 53-й окремій механізованій бригаді ЗCУ заперечують, що військовослужбовець Максим Горяїнов, звільнений окупантами 28 червня, був за кермом вантажівки і завіз сімох бійців у полон.

Про це повідомляє 53 ОМБр на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Деякими ЗМІ та користувачами соціальних мереж розповсюджується дезінформація щодо військовослужбовця 53 ОМБр, який потрапив в полон і був переданий 28 червня в Мінську. Стверджується, що Горяїнов Максим Анатолійович «…22 травня 2019 р., будучи водієм КамАЗу, в якому ще знаходилось 7 військовослужбовців 53 ОМБр, їдучи по службових справах по трасi Маріуполь – Донецьк до Краматорська, перетнувши перші два наших блокпоста, після яких не повернув налiво на Березовому-2, щоб оминути Донецьк, не зупинившись на останньому блокпосту, привiз своїх офiгевших вiд того, що сталось, та ще й, мабуть, сонних побратимів прямісінько на блокпост ворога, де їх швидко прийняли бойовики Дири…», – зазначили у 53-й бригаді і наголосили, що “ця інформація не відповідає дійсності”.

Зокрема, як заявили у бригаді ЗСУ, старший солдат Максим Горяінов не міг бути за кермом автомобіля, оскільки у нього немає права керування автомобілем, тим паче вантажним, який обладнаний для перевезення людей.

У 53-й ОМБр попросили не розповсюджувати не перевірену інформацію та не дискредитувати військовослужбовців, не маючи об’єктивної інформації.

Як повідомлялося, Горяїнов був одним із чотирьох українців, звільнених окупантами з полону на Донбасі 28 червня. Домовленість про передачу цих українців була досягнута між головою політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктором Медведчуком та ватажками “ЛДНР” Денисом Пушиліним і Леонідом Пасічником.

Горяїнова взяли в полон 25 травня 2019 року і вже встигли провести суд, який призначив бійцеві 15 років позбавлення волі. Максим Горяїнов – один із восьми бійців, яких 22 травня бойовики взяли в полон у районі Новотроїцького. Бійці, рухаючись на вантажівці, відхилилися від визначеного маршруту та потрапили на тимчасово окуповану територію.

 

Україна здобула 51 медаль і стала третьою на II Європейських іграх у Мінську

У Мінську (Білорусь) завершилася змагальна програма II Європейських ігор.

Офіційно про це оголосять недільного вечора, 30 червня, у ході урочистої церемонії закриття Ігор-2019 на головній спортивній арені Білорусі – мінському стадіоні “Динамо”, повідомляє Укрінформ.

На II Європейських іграх, які тривали з 21 червня, було розіграно 200 комплектів медалей у 22-х дисциплінах 15 видів спорту.

Збірна України у підсумку здобула 51 медаль (16 золотих, 17 срібних, 18 бронзових) і посіла третє місце у загальнокомандному заліку серед 50 країн-учасниць. У збірнї Росії – 44 золотих, 23 срібні і 42 бронзові нагороди. Другими фінішували господарі Ігор-2019 білоруси (24, 16, 29).

Чемпіонами Європейських ігор-2019 у складі збірної України стали:

дзюдо – Дар’я Білодід (вагова категорія до 48 кг), Георгій Зантарая (66 кг);

самбо – Анастасія Сапсай (понад 80 кг);

легка атлетика – командні змагання, змішана естафета 4х400 метрів (Данило Даниленко, Тетяна Мельник, Анна Рижикова, Олексій Поздняков), змішана комбінована естафета (800 метрів – 600 метрів – 400 метрів – 200 метрів) у складі Євгена Гуцола, Ольги Ляхової, Олексія Позднякова і Яни Качур;

веслування на байдарках і каное – байдарка-двійка, 200 метрів (Марія Повх – Людмила Кукліновська);

велотрек – Ганна Соловей (гонка за очками на 25 км);

жіноча боротьба – Юлія Ткач (62 кг);

бокс – Олександр Хижняк (75 кг), Віктор Вихрист (понад 91 кг);

греко-римська боротьба – Жан Беленюк (87 кг);

спортивна гімнастика – Олег Верняєв (бруси), Анастасія Бачинська (вільні вправи);

карате – Аніта Серьогіна (куміте, 61 кг), Станіслав Горуна (куміте, 75 кг).

Срібні та бронзові нагороди українські спортсмени завоювали: у боксі (Микола Буценко, Євген Барабанов), кульовій стрільбі (Олег Омельчук, Павло Коростильов, Олена Костевич), легкій атлетиці (Анна Плотіцина, Марина Бех-Романчук, Богдан Бондаренко), самбо (Анастасія Новикова, Олена Сайко, Наталія Смаль, Катерина Москальова, Галина Ковальська), стрибках на батуті (Антон Давиденко і Микола Просторов, Світлана Малкова і Марина Кійко), спортивній гімнастиці (Олег Верняєв, Ігор Радівілов, Петро Пахнюк, Діана Варинська), художній гімнастиці (Влада Нікольченко, Анастасія Возняк, Аліна Бихно, Діана Мижерицька, Валерія Юзвьяк, Тетяна Довженко), вільній боротьбі (Гор Ованесян, Олександр Хоцянівський), жіночій боротьбі (Оксана Лівач, Юлія Хавалджи, Алла Черкасова), веслуванні на байдарках і каное (Олександр Сиромятников та Олег Кухарик, Андрій Рибачок та Юрій Вандюк), велотреку (Олена Старікова), карате (Анжеліка Терлюга, Наталія Мельник, Валерій Чоботар).

Наступні ІІI Європейські ігри 2023 року прийматиме Краків (Польща).

 

Мей закликають націоналізувати “заморожені” у Британії лівійські гроші

Лідер Демократичної юніоністської партії у парламенті Великої Британії Найджел Доддс закликав Терезу Мей націоналізувати лівійські активи, “заморожені” у британських банках.

Про це інформує The National – Укрінформ.

“Британський прем’єр-міністр Тереза Мей повинна використати свої останні дні на посаді, щоб націоналізувати лівійські активи, “заморожені” у Великій Британії, щоб виплатити компенсацію жертвам ірландського тероризму”, – заявив Доддс у неділю.

Британський уряд підтвердив минулого тижня, що протягом останніх трьох років він отримав 17 мільйонів фунтів стерлінгів відсотків від 12 мільйонів фунтів стерлінгів, заморожених з 2011 року, коли був вбитий лідер Лівії Муамар Каддафі.

Лівійські гроші мають бути використані для компенсації жертвам Ірландської республіканської армії (ІРА), заявив Доддс.

ІРА – воєнізована група що виступає за вихід Північної Ірландії зі складу Великої Британії. Методом боротьби ІРА були терористичні акти, жертвами яких стали сотні людей.

Лівійський режим полковника Муамара Каддафі постачав мільйони фунтів стерлінгів, зброю та вибухові речовини бойовикам ІРА для здійснення збройної боротьби проти британського уряду.

 

У Кремлі анонсували на липень обговорення “нормандської зустрічі”

Помічники президентів країн “нормандської четвірки” (Росія, Україна, Франція, Німеччина) зустрінуться в липні, щоб обговорити перспективи проведення саміту в цьому форматі.

Про це в неділю, 30 червня, поінформував прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков в інтерв’ю програмі “Москва. Кремль. Путін”, повідомляє DW – Укрінформ.

“Очікуємо, що протягом липня зберуться помічники президентів і обговорять перспективи виходу на якесь конкретне розуміння термінів і доцільності саміту”, – сказав Пєсков.

Говорячи про підсумки проведеного нещодавно саміту країн Великої двадцятки (G20) в Осаці та Україну в його контексті, Пєсков зазначив, що “потрібно відновлювати діалог на найвищому рівні за лінією “нормандської четвірки“.

Однак він наголосив, що “зустрічатися заради зустрічей немає жодного сенсу, потрібно підготуватися”. Так само Пєсков вказав не необхідність дізнатися більше про “концептуальні підходи нового керівництва України”.

Говорячи про наближення виборів до Верховної Ради України, речник Кремля припустив, що електоральний процес може стати “певним гальмівним фактором”.

Днями президент Росії Путін повідомив, що домовився на зустрічі з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель про збереження “нормандського формату” і готовий до проведення “нормандського саміту”.

 

Провокації та п’яні виборці – КВУ зафіксував нові порушення

Комітет виборців України зафіксував нові порушення на виборах в об’єднаних територіальних громадах, серед яких, зокрема, провокації з агітматеріалами та підвезення нетверезих виборців.

Про це йдеться у повідомленні КВУ в Facebook – Укрінформ.

Зокрема, спостерігачі КВУ повідомляють про поширення провокативних агітаційних матеріалів у Пологівській ОТГ Запорізької області. “Напередодні дня голосування в поштових скриньках місцевих жителів з’явилися агітаційні листівки, в яких міститься заклик підтримати на виборах партію “Батьківщина”. У листівках вказано, що партія “Слуга народу” перебуває на етапі формування своїх осередків, а тому на виборах в Пологівській ОТГ варто підтримати партію “Батьківщина”, яка нібито є партнером “Слуги народу” в парламенті”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, листівки виконані в стилістиці партії “Слуга народу”. Представники обласної організації “Батьківщини” повідомили КВУ, що не мають жодного відношення до поширення таких матеріалів.

Також спостерігачі КВУ зафіксували наявність незаконних агітаційних матеріалів у день голосування.

“Зокрема, це стосується розміщення матеріалів у невідповідних місцях. Наприклад, в с. Бугаївка Радивилівського району Рівненської області агітаційні матеріали розміщено на стовпах”, – зазначили у КВУ.

Також в день голосування спостерігачі КВУ повідомили про підвезення виборців до дільниць. Так, у с. Іваннє Дубенського району Рівненської області представник КВУ став свідком ситуації, коли один з кандидатів у депутати підвіз на дільницю кількох виборців, які перебували у нетверезому стані.

“Серед проблем в день голосування – організаційні недопрацювання в роботі комісій”, – додали в комітеті.

Так, у Луганській області на дільницях і в сільських ТВК, як правило, відсутні інформаційні дошки. Постанови комісій розміщено в різних містах. Також відсутні спеціальні конверти для запечатування протоколів, замість них видані звичайні поштові конверти.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 30 червня, в 66 ОТГ вперше проходять вибори депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів.

 

КВУ назвав три основні порушення на місцевих виборах

Комітет виборців України (КВУ) фіксує незначні порушення на виборах в 66 об’єднаних громадах, які відбуваються у неділю, 30 червня.

Про це КВУ повідомляє у Facebook – Укрінформ.

“Спостерігачі КВУ відзначають, що станом на 12:00 виборчий процес відбувається без значних порушень. Порушення є поодинокими і стосуються таких проблем, як недопуск спостерігачів на підготовчі засідання, порушення таємниці голосування та спроби видачі бюлетенів без належних документів”, – зазначається у повідомленні.

Так, спроби видачі бюлетенів без належних документів зафіксовані у Радивілівському та Сарненському районах Рівненської області, в Горохівській ОТГ Миколаївської області.

Окремі проблеми, пов’язані із порушенням таємниці голосування, фіксувалися у Миколаївській області. Так, на виборчій дільниці в с. Мігія Первомайського району ДВК було неправильно облаштовано та розташовано кабінки для таємного голосування. В результаті виборці могли спостерігати як голосують інші громадяни. Після зауваження спостерігачів КВУ комісія усунула порушення.

Також серед проблем – спроби недопуску спостерігачів на засідання комісій. У Миколаївській області в с. Новомар’ївка члени ДВК намагалися не допустити спостерігача КВУ на ранкове засідання комісії, вважаючи, що спостерігач має право знаходитися на дільниці лише з восьмої ранку. Після спілкування з комісією та посилання на норми Закону комісія допустила представника КВУ до спостереження.

Спостерігачі КВУ повідомляють про окремі випадки голосування осіб, які не були включені в список для голосування. Так, в Черкаській області в Драбівській ОТГ на дільниці № 79 у с. Драбів член цієї ДВК від ВО “Батьківщина” проголосував, хоч і не був зареєстрований як виборець на цій дільниці. Інші члени ДВК викликали поліцію.

На окремих дільницях мають місце організаційні проблеми. Так, в Паланській ОТГ у с. Юрківка Черкаської області відсутній журнал реєстрації, внаслідок чого спостерігачі реєструються на звичайному листі паперу. На одній з дільниць на виборах депутатів Сутисківської сільської ради Тиврівського району Вінницької області спостерігачами КВУ виявлено, що виборці одного з округів помилково отримали бюлетені іншого округу. Юристом мобільної групи рекомендовано секретарю ДВК скласти акти відповідно до Постанови ЦВК № 177 від 11.08.2015 року і докласти їх до відповідних протоколів підрахунку голосів.

 

Вибори в ОТГ: на Миколаївщині кандидат поскаржився в поліцію на роздачу алкоголю й наркотиків

На виборах до ОТГ Миколаївщини фіксують порушення. Найвагомішим є те, що на одній із дільниць в селі Лоцкіно Баштанського району в бюлетенях відсутнє прізвище одного з кандидатів.

Про це повідомили Спостерігачі КВУ у Миколаївській області у Facebook – Укрінформ.

«Лоцкінська ОТГ, Баштанський район. Суттєве порушення. В бюлетені відсутнє прізвище одного з кандидатів до ради. Будуть призначені повторні вибори по цій дільниці», – йдеться у повідомленні.

Серед інших порушень зазначаються спроби отримати бюлетені для голосування за інших осіб та підвіз на дільницю власним транспортом виборців похилого віку.

До Софіївської ОТГ Новобузького району викликали поліцію. Адже один з кандидатів на посаду голови ОТГ звинуватив діючого сільського голову (що також балотується), в пригощанні виборців спиртними напоями та розповсюдженні наркотичних речовин. Проте перевірки та покази свідків не підтвердили дані заявника.

Як уже повідомляв Укрінформ, вибори проходять в 66 ОТГ України.

 

На Херсонщині явка у двох ОТГ – 36%

На Херсонщині явка на перших виборах у двох ОТГ – Шляхівській та Милівській, становить у середньому 36%.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили в ОДА.

«У Шляхівській ОТГ явка станом на 16 годину – 43,5%, у Милівській – 29,2%. У середньому – 36%», – зазначили в ОДА.

Що стосується довиборів депутатів Чаплинської селищної ОТГ, до якої приєдналася Преображенська сільська рада, то тут явка станом на 16 годину становила 13, 7%.

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині на виборах в цих двох ОТГ на одне депутатське місце претендують 4-5 кандидатів.

 

Місцеві вибори: на Херсонщині за одне депутатське місце змагаються 4-5 кандидатів

На Херсонщині 30 червня вперше обирають голів та депутатів у Шляхівській та Милівській об’єднаних територіальних громадах.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Щодо конкуренції серед кандидатів у депутати по Шляхівській та Милівській ОТГ: у середньому по чотири – п’ять чоловік претендують на місце. У Миловому на посаду голови балотується один кандидат – це діючий голова Милового. У Шляховому три кандидати на посаду голови – один діючий голова і два його конкуренти», – зазначив голова облорганізації КВУ Дементій Білий.

Також 30 червня відбуваються довибори депутатів Чаплинської селищної ОТГ, до якої приєдналася Преображенська сільська рада. Тут вибори відбуваються лише по одній сільській раді, що приєдналася до ОТГ і кандидати змагаються за два депутатські місця.

За словами Білого, на місці, у двох ОТГ, де відбуваються перші вибори, працюють спостерігачі КВУ. Дільниці відкрились вчасно, голосування наразі відбувається спокійно.

Вибори у Шляхівській та Милівській об’єднаних територіальних громадах мали відбутися ще 23 грудня 2018 року, проте були відмінені через введений у 10 областях України воєнний стан.

 

ЦВК скасувала реєстрацію двох кандидатів від партії “Голос”

Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію кандидатів у народні депутати від партії “Голос” Олександра Курдидика та Дмитра Огньова.

Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

«Скасовано реєстрацію кандидата у народні депутати України Курдидика О.О., включеного до виборчого списку політичної партії “Голос” під № 11, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, виключивши його із зазначеного виборчого списку”, – йдеться в повідомленні.

Як поінформували у прес-службі “Голосу”, Курдидик відмовився від участі у виборах через проблеми зі здоров’ям.

“Олександр Курдидик, наш кандидат за партійним списком, був вимушений відмовитися від участі у виборах через проблеми зі здоров’ям… Нам дуже шкода втрачати Олександра, досвідченого юриста і прекрасну людину, в майбутній парламентській команді”, – йдеться в повідомленні.

Водночас ЦВК скасувала і реєстрацію кандидата в депутати від “Голосу” Дмитра Огньова, який балотувався в окрузі № 121 і якого партія відкликала “за результатами внутрішньої перевірки”.

ЦВК скасувала реєстрацію кандидата в народні депутати України Огньова Д.В, висунутого політичною партією “Голос”, в ОВО № 121 на позачергових виборах народних депутатів України”, – зазначається в рішенні Центрвиборчкому від 29 червня.

Як повідомлялося, партія «Голос» 27 червня заявила, що відкликає кандидата у депутати в окрузі №121 Львівської області Дмитра Огньова “через невідповідність критеріям партії”.

“Результати внутрішнього розслідування та дії Дмитра Огньова дали підстави стверджувати, що кандидат схильний ставити особистий інтерес вище результату командної роботи. Це прямо суперечить одному з дев’яти критеріїв, які партія висуває до своїх кандидатів”, – зазначалося в повідомленні.

Раніше журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» викрили зв’язок Огньова із народним депутатом від БПП Глібом Загорієм, співвласником фармацевтичної компанії «Дарниця» та фігурантом численних журналістських розслідувань.

 

Вакарчук завітав до Харкова з “Туром змін”

Лідер партії “Голос” Святослав Вакарчук з командою провів у Харкові кілька заходів у рамках “Туру змін”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Центральний захід – передвиборча зустріч з харківʼянами – зібрав біля памʼятника Тараса Шевченка кількасот людей, в основному – молодь.

Появу Вакарчука зустріли овацією та скандуванням “Слава Україні – героям слава!”. Спілкування відбулось у форматі “запитання-відповідь” та зайняло більше години.

Присутні зустріли оплесками заяву Вакарчука щодо статусу народних депутатів. Він пропонує безумовне скасування недоторканності та введення штрафних санкцій: не прийшов на 25 засідань – залишився без заробітної плати, пропустив 50 – здай мандат.

З приводу державної мови Вакарчук підкреслив: усі громадяни України повинні знати українську, але мають право використовувати рідну мову та підтримувати рідну культуру.

На підтримку партії “Голос” біля памʼятника виступив 94-річний харківʼянин, професор, колишній в’язень чотирьох концтаборів часів Другої світової війни Ігор Малицький, який подарував Вакарчуку свою книжку про пережите “Тернистий шлях” та закликав присутніх підтримати “наймолодшу політичну партію країни”.

Кореспондент Укрінформу запитав Вакарчука, чи є політична сила, з якою він готовий обʼєднатися задля підвищення ефективності законотворчої роботи. Відповідь була така: “Спочатку треба бути обраним, а там, на місці, ми роздивимося та приймемо відповідне рішення. Поки що такої кандидатури для обʼєднання немає”.

У Харкові Вакарчук також узяв участь у дискусії про шляхи розвитку освіти, яка відбулася у “Вільному університет Майдан Моніторинг”, а також зустрівся із представниками міського ІТ-кластеру.

Увечері на площі Свободи Святослав Вакарчук дав концерт.

 

“Слуга народу” позивається до ЦВК через кандидатів-клонів

Партія «Слуга народу» вимагає через суд зобов’язати ЦВК вказати у бюлетенях як безпартійних 9 кандидатів у народні депутати, які раніше надали неправдиву інформацію про свою належність до цієї політсили.

Про це “Слуга народу” повідомляє на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Партія «Слуга народу» вимагає через суд, щоб ЦВК не допустило появу в бюлетенях інформації про партійність кандидатів-клонів, які збрехали про свою належність до партії. З відповідним позовом ми звернулись до Шостого апеляційного адміністративного суду з проханням”, – йдеться в повідомленні.

Так, партія просить суд зобов’язати ЦВК внести зміни до постанови від 26 червня № 1345 «Про форму, колір і текст виборчого бюлетеня з виборів народних депутатів України для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року» та вказати відомості про безпартійність 9 кандидатів у народні депутати, які включені до виборчих бюлетенів для голосування в одномандатних виборчих округах.

Зокрема, за даними “Слуги народу”, йдеться про таких кандидатів: Третяка Сергія Вікторовича – в одномандатному виборчому окрузі № 206; Підгурського Миколу Миколайовича – в окрузі № 94; Зелінського Олександра Вікторовича – в окрузі № 133; Косяна Сергія Сергійовича – в окрузі № 206; Анциферова Дмитра Юрійовича – в окрузі №133; Гринько Альони Анатоліївни – в окрузі № 133; Дмитрука Артема Ярославовича – в окрузі № 133; Бойка Олега Леонідовича – в окрузі № 199; Петровця Олега Федоровича – в одномандатному виборчому окрузі № 145.

За даними партії, суд розгляне відповідний позов у неділю, 30 червня.

Як повідомляв Укрінформ, позачергові парламентські вибори пройдуть в Україні 21 липня.

 

Держоргани зафіксували перетин кордону кандидатом від “Слуги народу” Куницьким з паспортом іншої держави

Кандидат у народні депутати від “Слуги народу”, який балотується у 169 окрузі Харкова, Олександр Куницький перетинав український кордон користуючись паспортом іноземного громадянина. Цей факт зафіксували компетентні держоргани, які передали відповідні документи до ЦВК. Тепер у комісії вирішують, чи скасовувати реєстрацію кандидатом Куницького. Про це стало відомо під час засідання Центральної виборчої комісії, пише УНН з посиланням на телеканал “112 Україна”.

“У ЦВК є факти, що підтверджують перетин громадянином України (Олександром Куницьким. — ред.) державного кордону України за паспортом громадянина іншої держави. Ці відомості були надані ЦВК компетентними державними органами, і комісія має їх детально вивчити, оцінити усі обставини і після цього тільки буде надана їм оцінка”, — заявила член ЦВК Ольга Желтова, повідомляє “112 Україна”.

У Центрвиборчкомі також повідомили, що зараз питання щодо зняття з реєстрації кандидатом у нардепи Олександра Куницького на етапі розгляду відповідних документів. “У ЦВК є абсолютно всі документи, вони зараз розглядуються. Тобто питання зараз у тому, щоб розглянути всі документи”, — уточнив радник голови ЦВК з медійних питань Олександр Остапа.

Відповідно, якщо будуть знайдені підстави для втрати права балотуватися у народні обранці, то ЦВК буде вимушена скасувати реєстрацію Олександра Куницького. При цьому поки невідомо, коли комісія оголосить свій вердикт щодо участі кандидата від “Слуги народу” у 162 окрузі на дострокових парламентських виборах України.

Нагадаємо, Олександр Куницький балотується у 169 окрузі Харкова від політичної партії “Слуга народу”. Кандидат також відомий своєю блогерською діяльністю у місті. Влітку 2015 року Олександра Куницького депортували з території України через порушення прикордонного режиму. Таку інформацію повідомив позафракційний нардеп Олександр Денисенко. Крім того, Денисенко стверджує, що кандидат від “Слуги народу” Куницький неодноразово користувався паспортом громадянина Ізраїлю при перетині російсько-українського кордону весною 2019 року.

 

Партія Саакашвілі вимагає від ЦВК провести повторне жеребкування

Центральна виборча комісія заслухала пропозиції представників присутніх на сьогоднішній нараді політпартій щодо проведення повторного жеребкування порядкових номерів партій у виборчому бюлетені.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ви остання політична сила, яка має бути включена до виборчого бюлетеня. І єдиний номер, на який ви можете розраховувати, якщо ми зараз продовжимо жеребкування, це лише номер 22, що залишився у барабані”, – пояснила голова ЦВК Тетяна Сліпачук представнику “Руху нових сил” Павлу Богомазову.

У свою чергу Богомазов зауважив, що така ситуація сталась ” не з їхньої провини”, і зазначив, що позиція РНС – проведення повторного жеребкування.

Більшість присутніх на нараді у ЦВК представників політпартій висловились проти повторного жеребкування щодо визначення номерів політичних партій у виборчому бюлетені.

Члени ЦВК пішли до нарадчої кімнати для остаточного рішення.

Раніше ЦВК запросила уповноважених представників політичних партій з правом дорадчого голосу на нараду щодо обговорення питання черговості розміщення політичних партій, включених до виборчого бюлетеня у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі під час позачергових виборів народних депутатів 21 липня 2019 року

Як повідомляв Укрінформ, Центральна виборча комісія ухвалила рішення про реєстрацію партії “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі на позачергових парламентських виборах.

Раніше Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відхилив апеляційну скаргу ЦВК щодо реєстрації кандидатів у народні депутати від партії “Рух нових сил” Саакашвілі.

 

ЦВК вирішила не проводити повторне жеребкування через партію Саакашвілі

ЦВК включила “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі до виборчого бюлетеня під № 22 без проведення повторного жеребкування.

Про це повідомляє ЦВК за підсумками сьогоднішнього засідання, яке провела голова комісії Тетяна Сліпачук – Укрінформ.

“Комісія вважала за доцільне включити до виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України позиції щодо політичної партії “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі під №22 без проведення жеребкування”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що під час розгляду цього питання ЦВК керувалися положенням виборчого закону, який установлює припинювальний строк для проведення жеребкування, а саме – до затвердження форми і тексту виборчого бюлетеня (на нинішніх позачергових виборах народних депутатів України – не пізніше 26 червня 2019 року включно), та не передбачає можливості його поновлення.

При цьому ЦВК наголосила, що ухвалене рішення дасть змогу забезпечити повноцінну реалізацію партією “Рух нових сил”, а також кандидатами в народні депутати, включеними до її виборчого списку, прав та можливостей щодо участі у виборчому процесі. І це не порушуватиме прав та інтересів політичних партій, кандидатів від яких зареєстровано в багатомандатному округу,, та інших суб’єктів івиборчого процесу.

Як повідомляв Укрінформ, учора на виконання рішення Верховного Суду Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатів у народні депутати, включених до виборчого списку партії “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі, в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах 21 липня 2019 року.

 

Трамп заявив, що краще ладнає з диктаторами, ніж із медіа

Президент США Дональд Трамп заявив, що має кращі стосунки з лідерами диктаторських і авторитарних режимів, ніж із засобами масової інформації, з якими він веде тривале протистояння.

Про це він сказав під час прес-конференції в Осаці у відповідь на запитання журналіста CNN Джима Акости, з яким президент має довгу історію суперечок – Укрінформ.

Репортер CNN попросив Трампа прокоментувати його рішення провести “усамітнені” зустрічі з деякими диктаторами й автократами під час саміту G20 в Японії.

“Я ладнаю будь з ким, крім вас”, – відповів Трамп, показавши при цьому руками на журналістів у залі.

Він продовжив, що знаходить спільну мову з російським президентом Путіним, з коронованим принцом Мохаммедом бін Салманом, якого звинувачують у причетності до резонансного вбивства журналіста Джамаля Хашоггі, з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. Водночас, Трамп погодився, що дії, спрямовані на позбавлення життя журналістів, коментуючи ситуацію з Хашоггі, є “жахливими”.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп неодноразово звинувачував ЗМІ, які критикують його політику, в тому, що вони поширюють “фейкові” новини. Його конфлікт з кореспондентом CNN у Білому домі Джимом Акостою розпочався ще з пресконференції до інавгурації Трампа. Після цього Білий дім позбавив акредитації Акосту. Однак згодом CNN виграв позов до суду й поновив журналіста для роботи в Білому домі.

 

Штати і КНДР відновлюють переговори щодо ядерної програми Пхеньяна

Під час зустрічі лідери США і КНДР Дональд Трамп і Кім Чен Ин домовилися відновити перемовини щодо північнокорейської ядерної програми.

Про це інформує CNN – Укрінформ.

«Дональд Трамп заявив сьогодні, що обидві сторони погодилися відновити переговори на робочому рівні. Американську делегацію очолить Стівен Бігун, який раніше відповідав за переговори з Північною Кореєю», – йдеться у повідомленні.

Незрозуміло, чи переговорники Північної Кореї залишаться ті ж самі. Трамп висловив сподівання, що члени делегації КНДР, які раніше вели перемовини з американцями, ще живі.

Станом на зараз Трамп виїхав з корейської демілітаризованої зони після історичного перетину кордону Північної Кореї та триваліших, ніж очікувалося, переговорів з лідером КНДР Кім Чен Ином.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні президент США Дональд Трамп зустрівся з лідером КНДР Кім Чен Ином у населеному пункті Пханмунджом на кордоні двох Корей

 

CNN: нова речниця Трампа постраждала у штовханині з репортерами КНДР

Речниця адміністрації президента США Стефані Грішем отримала забої під час штовханини з північнокорейськими представниками, яка виникла біля приміщення, де зустрічалися Дональд Трамп і Кім Чен Ин.

Інцидент стався в неділю, повідомив американський телеканал CNN – Укрінформ.

“Нова речниця Білого дому Стефані Грішам постраждала у штовханині з представниками Північної Кореї під час безладу, який виник, коли (журналісти – ред.) прес-пулу Білого дому й північнокорейські репортери проривалися до зали зустрічей, де президент США Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин проводили приватну зустріч”, – зазначається в повідомленні.

За словами очевидців подій, Грішем отримала кілька забоїв, коли опинилася на шляху північокорейських офіційних представників з камерами, які проривалися на місце зйомки.

Тим часом південнокорейський телеканал YTN NEWS оприлюднив відео, де був зафіксований інцидент. На ньому видно (з 12:40 за хронометражем), як Стефані Грішем опинилася на шляху людей з камерами, після чого її силою відштовхнули в бік.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп зустрівся з лідером КНДР Кім Чен Ином у населеному пункті Пханмунджом на кордоні двох Корей. Після цього лідери двох країн провели переговори за зачиненими дверима.

 

Макрон пообіцяв Путіну приїхати в Росію на День перемоги – росЗМІ

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що приїде у 2020 році в Росію на День перемоги 9 травня.

Як повідомляє «Інтерфакс», про це він сказав в інтерв’ю Першому каналу на саміті G20 в Осаці – Укрінформ.

“Так, я буду там. Пан Путін мене запросив, і я буду там”, – заявив французький президент.

За словами Макрона, “для нас це важливо, тому що ми знаємо, що багато чим завдячуємо Росії, тим, хто чинив опір”.

Як повідомлялося, Путін запросив на святкування 75-річчя перемоги також президента США Дональда Трампа.

Тим часом із 2014 року «паради перемоги» у Москві проходили без участі світових лідерів, які відмовлялися приїжджати в Москву через агресію Росії проти України.

Зокрема, в 2019 році на парад приїхав тільки колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, а 2018 року були тільки прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху і президент Сербії Александр Вучич.

 

У Болгарії назвали помилкою паузу в переговорах ЄС із Албанією та Північною Македонією

Віцепрезидент Болгарії Іліяна Йотова вважає, що Євросоюз припустився помилки, коли приймав рішення про відтермінування переговорів щодо вступу до ЄС Північної Македонії та Албанії.

Про це вона заявила на форумі «Геополітика у Західних Балканах: погляд на регіон», який проходив у Чорногорії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Північна Македонія та Албанія розчаровані. Європа не може претендувати на світове лідерство, якщо не забезпечуватиме членство в ЄС держав Західних Балкан. ЄС припустився великої помилки, відклавши на жовтень переговори про членство Північної Македонії та Албанії», – заявила Йотова.

Болгарія, за її словами, продовжить просувати в Євросоюзі інтереси держав Західних Балкан.

Раніше Євросоюз прийняв рішення відкласти до жовтня 2019 року переговори про вступ Північної Македонії та Албанії в ЄС. Спочатку, переговори планувалися на початок червня.

 

В Албанії проходять місцеві вибори, які бойкотує опозиція

В Албанії 30 червня на тлі напруженості між владною й опозиційними партіями та протистояння між прем’єром і президентом відбуваються місцеві вибори.

Головні опозиційні сили бойкотують вибори, звинувачуючи уряд під керівництвом соціалістів у попередніх зловживаннях на виборах і корупції, повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

Прем’єр Еді Рама і його уряд відкидали звинувачення і наполягали на проведенні виборів навіть після того, як президент Ілір Мета заявив, що переносить їх до жовтня з міркувань безпеки.

Прихильники опозиції протягом кількох тижнів протестували, вимагаючи відставки голови уряду і нових загальних виборів. Під час протестів виникали сутички демонстрантів із поліцією.

Як повідомили в Міністерстві внутрішніх справ Албанії, вибори відбуваються спокійно, станом на 11 ранку за місцевим часом проголосували близько 12% виборців.

Близько 3,5 мільйона албанців мають право голосу. На нинішніх виборах обирають мерів і міські ради в 61 районі.

Попередні результати очікують 1 липня.

Ці вибори розглядаються як випробування демократичного розвитку Албанії, за ними уважно стежить Європейський Союз, який прагне дати оцінку Албанії для потенційного членства.

 

Sea Breeze 2019: до Одеси прибувають військові літаки НАТО

В Одесу до навчань Sea Breeze 2019 продовжують прибувати військово-транспортні літаки країн НАТО.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони – Укрінформ.

“В Одесу продовжують прибувати військово-транспортні літаки країн НАТО, що доставляють сюди особовий склад, техніку та необхідне обладнання. Американський літак C-130J Hercules та британський A400 Atlas уже доправили спорядження і перших учасників міжнародних навчань“, – йдеться у повідомленні.

Крім того, чотиримоторний турбогвинтовий A400 Atlas Королівських ВПС Великої Британії привіз до України загін морських спецпризначенців.

“З британськими водолазами із Special Boat Service прибуло спецобладнання, спорядження і провіант”, – додали в Міноборони.

“Сі Бриз” – це щорічні багатонаціональні навчання, які проводять з 1997-го року. Окрім України, їхнім організатором виступає і США.

 

Україна може отримати зі США радари і високоточні ракети – ексглава ЦРУ

Протистояти агресії Росії Україні могли б допомогти радари і високоточні ракети.

Про це в інтерв’ю “Новому времени” сказав генерал армії США, колишній глава ЦРУ Девід Петреус – Укрінфомр.

«Запит повинен бути зроблений на високоточні ракети, складні системи непрямого вогню, контрбатарейні радари, радари захисту від російських ракет», – відповів Петреус на питання про те, які види озброєнь і військових технологій України варто просити у США, виходячи з сучасного арсеналу озброєнь Росії .

Однак, на думку колишнього глави американського ЦРУ, «важливо пам’ятати, що зброя ефективна, якщо вона знаходиться у надійних і добре навчених руках».

«Тому я продовжую наполягати на важливості реформи персоналу [в українській армії», – додав Петреус.

Водночас він високо оцінив «силу і рішучість» українських військових.

«Мене це не перестає дивувати. Те, як українська армія, не воює десятки років, настільки успішно останні п’ять років протистоїть досить професійній та бойовій армії росіян. Я не очікував такої сміливості, хоробрості і такої професійної роботи», – визнав американський генерал, який раніше керував військовими операціями на Гаїті, у Боснії, Іраку та Афганістані.

 

Напад на ексмера Конотопа: депутат заперечує причетність і хоче пройти поліграф

Народний депутат з депгрупи “Воля народу” Ігор Молоток заперечує свою причетність до нападу на ексмера Конотопа Артема Семеніхіна і заявляє про готовність пройти перевірку на поліграфі.

Про це Молоток сказав у коментарі кореспонденту Укрінформу під час відзначення 360-ї річниці Конотопської битви.

«Я готовий пройти поліграф для того, аби спростувати будь-які звинувачення на свою адресу», – заявив народний депутат.

У свою чергу ексмер Конотопа та кандидат у народні депутати в окрузі №160 Семеніхін стверджує про причетність до нападу Молотка, який також балотується в цьому ж окрузі.

«Можливо, таким чином мене хотіли «вибити» з виборів у народні депутати, але це їм не вдасться», – заявив Семеніхін у розмові з кореспондентом Укрінформу.

Розповідаючи про свій стан, Семеніхін сказав, що у нього виявлено тріщину у черепній коробці, а також перелом шийного відділу хребта.

Як повідомлялося, 27 червня близько 1-ї години ночі на Семеніхіна було скоєно напад. Його вдарили по голові, після чого він втратив свідомість. Семеніхіна госпіталізували до Конотопської райлікарні, але згодом перевезли до Київського інституту нейрохірургії імені академіка Ромоданова, де він перебуває і досі.

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ч. 2 ст. 15/п.п. 8, 12 ч. 2 ст. 115 (закінчений замах на умисне вбивство, вчинене за попередньою змовою групою осіб у зв’язку з виконанням потерпілим службового або громадського обов’язку) КК України.

Семеніхін обіймав посаду міського голови Конотопа з листопада 2015 року до 2018 року. До кінця каденції не допрацював. Після тривалого протистояння з депутатським корпусом ті висловили йому недовіру та усунули з посади.

Відомий тим, що після обрання на посаду міського голови зняв портрет Президента Петра Порошенка в робочому кабінеті, замінивши його портретом Бандери; 26 квітня 2017 року розігнав збори організації “Український вибір” Віктора Медведчука у Конотопі. У серпні 2017 року здійснив піший похід з Конотопа до Києва, намагаючись привернути увагу Президента до проблем міста.

Останнім часом Семеніхін критикував бюджетну політику міста. Зокрема, писав в соцмережі пости про те, що за сприяння одного з народних депутатів 55 млн грн бюджетних коштів було перенаправлено з ремонту дитячої лікарні Конотопа на ремонт Конотопського суду.

 

Третина єпископів ПЦУ – молодь

На сьогодні у Православній церкві України 22 єпископи із 61-го – молоді люди.

Про це йдеться у повідомленні ПЦУ у Facebook з нагоди Дня молоді – Укрінформ.

“Ми пишаємося, що нині маємо багато молодих єпископів та священників, які серед усього розмаїття сучасного світу своїм служінням здійснюють саме це покликання. На сьогодні в родині Православної церкви України маємо 22 єпископи із 61, які молодші за 44 роки, – ту вікову норму, що визначена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для формального обмеження молодості”, – зазначили в Церкві.

Підкреслюється, що ПЦУ вдало поєднує досвід і молодість, історію і сучасність, традиції та перспективи.

“Ми переконані, що наші священнослужителі – усі, хто служить Богу і людям – молоді та активні душею і серцем”, – наголошується в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні 30 червня відзначають День молоді. Його святкують щороку в останню неділю червня відповідно до указу Президента України від 22 червня 1994 року N 323/94 «Про День молоді». Встановлене свято «на підтримку ініціативи молодіжних об’єднань і організацій України».

 

Представництво президента України в АРК назвало незаконним рішення про передачу собору ПЦУ в Сімферополі

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим назвало незаконним рішення суду в Криму про передачу приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги, де раніше проводила богослужіння Кримська єпархія УПЦ (КП), в користування російського Мінмайна Криму. Про це повідомляє УНН із посиланням на Крим.Реалії.

“Таке рішення суду ставить під загрозу подальшу діяльність Кримської єпархії ПЦУ. Незаконні дії окупаційної влади в Криму щодо Православної церкви України, в тому числі і таке „рішення суду“, є обмеженням свободи віросповідання — однієї з фундаментальних складових прав людини”, — йдеться в повідомленні представництва в Facebook.

Нагадаємо, підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму зобов’язав передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги. Таким чином суддя Вадим Шкуро постановив частково задовольнити позов Міністерства майнових і земельних відносин Криму до Кримської єпархії УПЦ (КП).

Також суд постановив, що Кримська єпархія УПЦ (КП) повинна виплатити 12 тисяч рублів державного мита.

Раніше архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що влада Криму вимагає “звільнити приміщення” Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі в Сімферополі. Російська влада Криму направила припис про “звільнення приміщень” собору.

У російському Мінмайна Криму пояснили вимогу до Кримської єпархії УПЦ (КП) покинути будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ (КП), яка перейшла в створену Православну церкву України.

 

Поблажливість ПЦУ до Філарета спонукає його до подальшого розколу церкви – експерт

Поблажливе ставлення Православної церкви України до Філарета спонукає його до подальших дій по розколу церкви. Таку думку висловив релігієзнавець, директор Центру релігійної безпеки Дмитро Горєвой у коментарі журналісту УНН.

“Реакція ПЦУ була дуже м’якою і навіть невиправдано м’якою. Вона мала бути більш чіткою і гострішою, і через оцю розпливчатість, неточність у нас і виникають конфлікти”, — зазначив Горєвой.

За його словами, оскільки Філарет вважав, що патріарший титул дозволить йому керувати церквою, і через те, що не було конкретно і дуже чітко визначено його функцій у ПЦУ, стався нинішній конфлікт. У той же час Синод ПЦУ і надалі продовжує практику “загальних формулювань” відмови від чітких і точних характеристик, що створює підґрунтя для подальших конфліктів.

При цьому він додав, що для ПЦУ дуже важливо лишити в своєму складі патріарха Філарета, щоб той залишив цей світ у статусі канонічного єпископа, і керівництво Церкви продовжує наполягати на його приналежності до автокефальної помісної церкви, однак сам Філарет цього не хоче.

“А Філарет пре як танк, і йому байдуже на думки інших”, — на голосив релігіє знавець.

Нагадаємо, Синод Православної церкви України констатував втрату прав Філаретом з управління єпархією, але залишив його в її складі.

“Відновлений” Філаретом Київський патріархат створює власний керівний орган, синод, з п’яти єпископів, яких напередодні Православна церква України відлучила від священнослужіння.

 

YouTube встановить “розумний” фільтр на небажаний контент

YouTube додав нову функцію, яка дозволяє назавжди приховати певний контент.

Про це повідомляє Prostotech – Укрінформ.

Щоб приховати контент, необхідно забанити конкретний канал, а далі все зроблять нейромережі. Наприклад, якщо у вашій стрічці якимось чином завелися фіфери або незрозумілі годинні влоги, ви маєте право видалити їх зі своїх рекомендацій.

«Ми намагаємося пропонувати відео, які вам сподобаються, але ми не всесильні», – повідомляється в блозі YouTube.

Щоб відсіяти групу ненависних тематичних рекомендацій, потрібно натиснути на трикрапкову кнопку поруч з прев’ю відео і вибрати пункт «Не рекомендувати цей канал». Надалі YouTube не тільки перестане підсовувати конкретний канал, але і всі релевантні йому відео. Щоб повернути відео в рекомендації або стрічку, потрібно буде підписатися на забанений раніше канал.

Поки функція доступна на Android-версії програми, але скоро з’явиться на десктопі і iOS.

 

Грузинська співачка Ніно Катамадзе вирішила більше не виступати в Росії

Грузинська співачка Ніно Катамадзе оголосила, що більше не буде виступати в Росії, оскільки вважає її окупантом. Про це Катамадзе написала в неділю на своїй сторінці в Facebook, висловивши також підтримку протестуючим в Тбілісі, передає УНН.

“Найважчий день в моєму житті — 20 червня (день початку протестів в Грузії), а найважчий концерт — 22 червня”, — написала співачка. “Я сказала це на концерті і хочу сказати вам — це був останній мій виступ в Росії!”, — написала Катамадзе.

Вона заявила, що підтримує вимогу мітингувальників в Тбілісі про відставку членів уряду. Вона назвала Росію окупантом і заявила, що ніколи не “зраджувала Батьківщину”, уточнивши, що жодного разу не брала участь в концертах Росії, що фінансуються за рахунок державних коштів, і не виступала на дні народження російських політиків.

22 червня Катамадзе виступила на фестивалі “Садиба Jazz” в Москві.

Нагадуємо, влада Грузії задовольнила одну з вимог протестувальників та проведе парламентські вибори.

 

У Держслужбі зайнятості назвали найбільш затребувані професії в Україні

Найбільший попит в Україні спостерігається на кваліфікованих робітників та працівників сфери послуг. Про це повідомили у Державній службі зайнятості у відповідь на інформаційний запит УНН.

Так, за даними Держслужби зайнятості у розрізі професій найбільший попит спостерігається на кваліфікованих робітників: водіїв, трактористів, швачок, слюсарів, електромонтерів, електрогазозварників, монтерів колії, токарів, робітників з комплексного обслуговування, малярів, мулярів, озеленювачів та столярів.

Крім того, затребуваними є працівники сфери послуг — продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, молодші медичні сестри, пекарі, бармени, помічники вихователя, покоївки, кондуктори громадського транспорту, перукарі, соціальні робітники.

Стабільно високим залишається попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи — бухгалтерів, лікарів, вчителів, спеціалістів державної служби, економістів, інженерів різних галузей, фармацевтів, а також провізорів.

У Держслужбі зайнятості повідомили, що серед найпростіших професій найбільш затребувані — підсобні робітники, вантажники, прибиральники, двірники, сторожі, кухонні робітники, укладальники-пакувальники та комірники.

Як повідомляв УНН, названо професії, які будуть затребувані в майбутньому.

 

Саміт ЄС призупиняється – речник Туска

Президент Європейської ради призупинив саміт у Брюсселі – його буде продовжено після завершення двосторонніх консультацій з лідерами країн ЄС.

Про це у Twitter оголосив Пребен Ааман – речник президента Європейської ради Дональда Туска – Укрінформ.

«Європейська рада призупинена президентом. Туск зараз організує двосторонні зустрічі з лідерами. Рада буде поновлена, тільки-но завершаться двосторонні зустрічі», – йдеться у повідомленні.

Перед цим Ааман кілька разів повідомляв на своїй сторінці про перенесення початку зустрічі ЄС на вищому рівні до завершення двосторонніх консультацій.

Інформації про те, коли продовжиться саміт ЄС, поки що немає.

 

Європарламент обиратиме свого президента незалежно від рішень саміту ЄС

Європейський парламент обиратиме власного президента з числа лідерів політичних груп за результатами травневих виборів.

Про це в Брюсселі на прес-конференції за підсумками зустрічі з главами держав та урядів країн ЄС заявив чинний президент Європарламенту Антоніо Таяні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вибір президента Європарламенту має бути повністю незалежним від Ради керівників держав-членів. Іншими словами, Європарламент обиратиме власного керівника незалежно від того, що вирішить Європейська рада. Чи буде згода, чи її не буде – парламент продовжуватиме працювати над цим», – наголосив Таяні.

За його словами, він довів до керівників держав та урядів країн ЄС позицію Європарламенту про те, що кандидати на посади керівників головних європейських інституцій також мають обиратися з дотриманням принципу spitzenkandidaten (провідних кандидатів).

«Хоча це не прописано в угодах ЄС, такий принцип відповідає демократичним правилам Євросоюзу. В історії був прецедент, коли таке призначення відбулося. У 2014 року широку підтримку під час призначення на посаду президента Єврокомісії отримав Жан-Клод Юнкер, який на той час був лідером у власній політичній групі Європейської народної партії. Дотримання такого принципу зараз могло б відобразити повагу до результатів європейських виборів», – зауважив президент Європарламенту.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 30 червня глави держав та урядів ЄС зібралися на позачерговий саміт, аби визначити керівників ключових інституцій – Єврокомісії, Європейської служби зовнішніх дій, Європейського центробанку та Європейської ради. Політики не змогли дійти згоди з цього питання під час попереднього саміту в ніч проти 21 червня. Зараз зустріч європейських лідерів у Брюсселі триває.

 

Лідери країн ЄС обиратимуть на саміті у Брюсселі главу Єврокомісії

Лідери держав-членів ЄС прибудуть на саміт у Брюссель у неділю, 30 червня, щоб спробувати обрати нового голову Єврокомісії, який стане наступником Жана-Клода Юнкера.

Окрім обрання очільника Єврокомісії, європейські політики також повинні призначити кандидатів на інші керівні позиції в інституціях ЄС, повідомляє DW – Укрінформ.

Перед самітом в неділю ввечері заплановані консультації. Зокрема, голова Європейської ради Дональд Туск вперше зустрінеться з керівниками груп Європарламенту. Представники двох найбільших європейських політсил зустрічаються окремо – члени консервативної Європейської народної партії (EVP) та соціал-демократи проведуть зустріч у другій половині неділі.

Раніше фаворитами серед кандидатів на пост наступника Юнкера від Європейської народної партії, яка здобула найбільше мандатів, був німець Манфред Вебер, а у соціалістів, котрі посіли друге місце, – нідерландець Франс Тіммерманс. Також обговорюється кандидатура Маргрете Вестагер від лібералів Данії.

Однак минулого тижня під час саміту Веберу не вдалося здобути необхідну підтримку у Європарламенті. Також Франція та Іспанія виступили проти його кандидатури, через що його шанси очолити Єврокомісію різко зменшилися. За інформацією видання Welt am Sonntag, європейські лідери домовилися на саміті Великої двадцятки в Осаці, що Вебера не обиратимуть головою Єврокомісії. Видання повідомляє, що канцлерка Німеччини Анґела Меркель нібито погодилась із цим рішенням.

Як повідомлялося, на попередньому саміті у ніч на 21 червня лідери країн ЄС з’ясували, що жоден з офіційних кандидатів на посаду голови Єврокомісії не має необхідної більшості.

 

Декілька країн Східної Європи планують заблокувати кандидатуру Тіммерманса на посаду президента Єврокомісії

Серед країн, які домовилися заблокувати обрання новим президентом Єврокомісії Франса Тіммерманса –  Польща, Угорщина, Чехія та Словаччина. Про це Польскому радіо повідомили джерела, що мають вихід на польску владу, передає УНН.

За даними джерел видання, існують й інші країни, яким не довподоби кандидатура Тіммерманса. Це держави, що мають правоцентристські уряди, та, загалом не в захваті від того, що ЄК очолить висуванець-соціаліст.

“Дональд Туск (голова ЄС — ред) не вказав жодних прізвищ, але відомо, що кандидат лівоцентристських партій отримає посаду президента Європейської комісії. Оскільки кандидатом від центро-лівиці є Франс Тіммерманс, то, найбільш ймовірно, саме він замінить на посту голови ЄК Жан-Клода Юнкера. Посада президента Європейської ради має припасти кандидатові від лібералів. Головою євросоюзної дипломатії стане жінка з правоцентристських партій, а християнські демократи отримали би посаду презиендта Європейського парламенту.

Неофіційно відомо, що найближчий євросоюзний саміт Дональд Туск почне від питання поділу посад у євросоюзних установах. Держави-члени вирішать, чи вони погоджуються на такий поділ. Відомо, що проти кандидатури Франса Тіммерманса як голови Єврокомісії виступатимуть Польща, Угорщина і, можливо, Італія”, — йдеться у виданні.

Зокрема, за неофіційними даними, Польща також формує опозицію з іншими країнами — з країнами Вишеградської четвірки, тобто Чехія та Словаччина. Однак наразі неможливо покладатися на словаків, адже урядом їх країни керують соціалісти, тобто ідеологічні партнери Тіммерманса.

Наразі Польщі для гарантованого блокування кандидатури Тіммерманса необхідно заручитися підтримкою 7 держав-членів ЄС.

Початок недільного саміту ЄС, присвяченого обранню нового керівництва Євросоюзу, вже кількаразово відтерміновувався через переговори між його учасниками.

Нагадаємо, уряди держав-членів ЄС готові не визнавати російські паспорта, видані на Донбасі.

 

Туреччина вимагає від лівійського генерала Хафтара звільнити її громадян

МЗС Туреччини заявив, що затримання її громадян на сході Лівії силами Хафтара рівносильно “піратству”.

Про це повідомляє Deutsche Welle – Укрінформ.

“Анкара зажадала від підрозділів самопроголошеної “Лівійської національної армії” (ЛНА) негайно звільнити шістьох громадян Туреччини, утримуваних на сході Лівії”, – йдеться в повідомленні.

У заяві турецького МЗС наголошується: “Затримання шістьох наших громадян незаконними силами ополченців, пов’язаних із генералом Хафтаром, – це дія, рівносильна бандитизму і піратству. Ми очікуємо негайного звільнення наших громадян. Якщо ні, сили Хафтара стануть законними цілями”.

Як повідомляв Укрінформ, генерал Халіфа Хафтар, чия самопроголошена ЛНА контролює значну частину території Лівії, заборонив повітряне і морське сполучення з Туреччиною. У ЛНА також заявили, що відтепер “всі турецькі судна і літаки будуть розглядатися як ворожі цілі”. Більше того, бунтівники попередили, що в майбутньому будуть арештовані всі громадяни Туреччини, які перебувають на території Лівії.

 

На сході Лівії оголошено мобілізацію

Спікер Палати представників Лівії Акила Салех Іса, що співпрацює з самопроголошеною “Лівійської національної армією” (ЛНА) в неділю, 30 червня, оголосив про загальну мобілізацію в контрольованих ЛНА ділянках Лівії. Про це повідомляє УНН із посиланням на DW.

Мобілізація почалась після того, як підрозділи ЛНА знищили турецький безпілотник в аеропорту Тріполі. Як заявляють представники ЛНА, знищений безпілотник був готовий до вильоту для бомбардувань позицій лівійської армії.

Нагадаємо, раніше командувач ЛНА генерал Халіфа Хафтар фактично звинуватив Анкару у втручанні у внутрішні справи Лівії, після чого заборонив повітряне та морське сполучення з Туреччиною. Представник ЛНА заявив, що відтепер “всі турецькі судна і літаки будуть розглядатися як ворожі цілі”.Він також попередив, що в майбутньому будуть арештовані всі громадяни Туреччини, що знаходяться на території Лівії.

У свою чергу, Анкара зажадала від ЛНА негайно звільнити шістьох громадян Туреччини, утримуваних на сході Лівії. “Затримання шістьох наших громадян незаконними силами ополченців, пов’язаних з генералом Хафтаром, — це дія, рівносильне бандитизму і піратству. Ми очікуємо негайного звільнення наших громадян. Якщо ні, сили Хафтара стануть законними цілями”, — йдеться в повідомленні МЗС Туреччини, опублікованому раніше в того ж дня.

Анкара підтримує визнане ООН уряд Лівії, очолюваний прем’єр-міністром Фаїз Сараджев. Хафтар, в свою чергу, виступає на стороні опозиційного уряду країни, що знаходиться в східній частині Лівії.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 580

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua