Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 01.11.2019

Інформдень: 01.11.2019

Батько Гандзюк запросив Зеленського на акцію “Рік без Каті” -УНІАН

Акція пам’яті біля Офісу президента розпочнеться 4 листопада о 19 00. 4 листопада по всій Україні вшанують пам’ять Катерини Гандзюк. Батько вбитої активістки Катерини Гандзюк Віктор запросив президента України Володимира Зеленського на акцію «Рік без Каті». Відповідне відеозвернення Віктор Гандзюк оприлюднив у Facebook.

Чоловік наголосив, що організатори та замовники вбивства Катерини усе ще не покарані. Акції пам’яті, за його словами, будуть проведені по всій Україні та за її межами. Читайте також Польська Gazeta Wyborcza внесла Катерину Гандзюк до списку 120 відомих померлих людей світу «Приходьте. Я чекатиму Вас на акції у Києві, біля Офісу президента. Вшануйте разом з нами світлу пам’ять Каті. Покажіть, що ви на нашому боці, а не зі знахабнілими регіональними елітами», – сказав батько активістки. Акція біля ОП розпочнеться 4 листопада о 19 00.

Довідка УНІАН. Громадська активістка Катерина Гандзюк померла в київській лікарні 4 листопада 2018 року. Це сталося через три місяці після того, як її облили концентрованою сірчаною кислотою у Херсоні.

У справі про замах на Гандзюк були затримані підозрювані у виконанні і організації нападу, але замовників офіційно не встановили. Пропустить через 15 6 червня суд засудив організатора виконання замаху на вбивство Гандзюк Сергія Торбіна до 6 років і 6 місяців позбавлення волі. Виконавець злочину Микита Грабчук отримав 6 років в’язниці. Обвинувачені в пособництві Володимир Васянович та Віктор Горбунов засуджені до 4 і 3 років позбавлення волі відповідно, співучасник злочину В’ячеслав Вишневський отримав 4 роки ув’язнення.

У справі про вбивство Гандзюк фігурують раніше судимий громадянин Олексій Левін (перебуває у міжнародному розшуку), голова Херсонської облради Владислав Мангер і колишній помічник народного депутата від “БПП” Миколи Паламарчука Ігор Павловський. Також громадські активісти вважають, що до вбивства Гандзюк причетні колишній голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв і екс-заступник голови ОДА Євген Рищук.

 

Польська газета внесла Гандзюк до ТОП-120 найвпливовіших людей, що померли торік

Польське впливове видання Gazeta Wyborcza внесла відому українську активістку Катерину Гандзюк до переліку 120-ти найбільш впливових поляків та іноземців, які померли за останній рік.

Поряд з Гандзюк у цьому переліку згадуються також, зокрема, експрезиденти США та Франції Джордж Буш-старший, Жак Ширак, проєктант моди Карл Лагерфельд, чеський співак Карел Готт чи російська правозахисниця Людмила Алексеєва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Видання звертає увагу, що відома активістка, радниця мера Херсона Гандзюк померла за чотири місяці після того, як її облили кислотою. Видання цитує її слова з лікарняного ліжка: “Я знаю, що виглядаю погано… І я точно знаю, що я виглядаю зараз набагато краще, ніж виглядають в Україні справедливість і правосуддя. Тому що їх сьогодні не лікує ніхто”.

Як повідомлялося, 31 липня 2018 року активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під’їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла. Гандзюк перенесла кілька операцій, але 4 листопада померла.

У Польщі 1 листопада, у день усіх святих, згадують померлих і запалюють свічки на могилах рідних та близьких.

 

Сьогодні – день пам’яті митрополита Андрея Шептицького

1 листопада – день пам’яті Андрея Шептицького (світське ім’я Роман-Марія Александер Шептицький; 1865–1944), визначного українського церковного, громадського і політичного діяча, митрополита Української греко-католицької церкви, яку він очолював майже 44 роки.

Про це нагадує Укрінформ.

Своєю багаторічною діяльністю митрополит завдав остаточного удару москвофільству в середовищі галицького духовенства, органічно пов’язав діяльність греко-католицької церкви з українським національно-визвольним рухом першої половини ХХ ст. Він є автором учення про історичну місію української церкви у справі відновлення єдності східної та західної церков.

Крім того, Андрей Шептицький був ще й відомим меценатом: заснував національний музей у Львові, земельний банк, народну українську лікарню (на той час єдину у Львові), Греко-католицьку богословську академію у Львові (1928), що стала єдиним у Польщі українським вишем.

Був послідовним противником політичного терору. Його ще за життя називали «святцем зі Святоюрської гори». Улюбленими словами Андрея Шептицького були: «Живіть сумлінно, щодня ходіть до святого причастя, працюйте солідно у своєму покликанні й більш нічого: тим перевернете цілі держави…»

Впродовж усіх років, за будь-якої влади, митрополит Андрей Шептицький був беззаперечним духовним авторитетом як для простолюду, так і для інтелігенції. З ним мусили рахуватися представники кожної влади, що приходила до Галичини в буремній першій половині ХХ століття. Звісно, його намагалися залучити на свій бік, зробивши прибічником різних політичних доктрин – від більшовизму до нацизму, але марно: митрополит Андрей Шептицький був слугою лише Бога та своєї пастви.

За часів свого служіння Андрей Шептицький значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. На початку 1920-хх років він відвідав українців у Канаді, США та Латинській Америці.

За мудрі настанови і великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит.

У 2015 році відзначалося 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького.

 

Окупанти 13 разів порушили “тишу”, стріляли з мінометів і СПГ

За добу першого листопада окупанти 13 разів відкривали вогонь по позиціях ЗСУ.

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“1 листопада збройні формування Російської Федерації та її найманці 13 разів порушили режим припинення вогню”, – йдеться у повідомленні.

Противник обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм, а також гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “СХІД” противник здійснив 7 обстрілів: двічі поблизу Старогнатівки – з мінометів калібру 120 мм, СПГ та великокаліберних кулеметів; біля Талаківки – зі стрілецької зброї; неподалік Новогнатівки – зі станкових протитанкових гранатометів; два рази біля Водяного, що на Приазов’ї – зі стрілецької зброї і ручних протитанкових гранатометів; поблизу Мар’їнки – з СПГ та стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “ПІВНІЧ” противник здійснив 6 обстрілів: біля Майорська – зі станкових протитанкових гранатометів; неподалік Луганського – з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї та ручних протитанкових гранатометів; двічі поблизу Новолуганського – з ручних протитанкових і автоматичних гранатометів та стрілецької зброї; неподалік Хутора Вільного – з великокаліберних кулеметів; біля Троїцького – з автоматичних гранатометів.

У штабі повідомили, що втрат внаслідок обстрілів серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було.

З початку цієї доби збройні формування Російської Федерації та її найманці вогневої активності не проявляли.

 

“Тиша” на Донбасі: окупанти гатять зі 120 мм мінометів та кулеметів

Російсько-окупаційні війська станом на 18.00 п’ятниці, 1 листопада, 5 разів обстріляли позиції Об’єднаних сил на Донбасі. Втрат серед наших військових немає.

Про це у Facebook повідомляє пресцентр штабу ОС – Укрінформ.

“Впродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 5 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв позиції наших підрозділів з мінометів калібру 120 мм, а також гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – зазначається у повідомленні.

Так, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник здійснив 3 обстріли позицій Об’єднаних сил: двічі поблизу Старогнатівки – з мінометів калібру 120 мм, СПГ та великокаліберних кулеметів; неподалік Новогнатівки – зі станкових протитанкових гранатометів.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” російські окупаційні війська здійснили 2 обстріли наших позицій: біля Майорська – зі станкових протитанкових гранатометів; неподалік Луганського – з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї та ручних протитанкових гранатометів.

Впродовж поточної доби втрат внаслідок обстрілів серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано.

 

У Золотому завершилося дзеркальне розведення сил – штаб ООС

У Золотому-4 завершився етап розведення сил і засобів з обох сторін.

Про це у Facebook повідомляє пресцентр штабу Об’єднаних сил- Укрінформ

“Завершився етап розведення сил і засобів з обох сторін (дзеркально) на ділянці №2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що представники СММ ОБСЄ, зокрема і з використанням БПЛА, виконали верифікацію проведених нами заходів.

У разі загрози – життю та здоров’ю, захоплення територій або проникнення ворожих розвідувально-диверсійних груп військовослужбовці Об’єднаних сил дають адекватну відповідь, відкриваючи вогонь по противнику.

Як повідомлялося, 29 жовтня о 12.00 розпочався процес розведення сил і засобів з обох сторін (дзеркально) на ділянці розведення у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області.

У середу, 30 жовтня, командування ООС ввело в районі проведення операції Об’єднаних сил режим “жовтий”, який передбачає спеціальні повноваження для військовослужбовців та правоохоронців і водночас обмеження для цивільного населення.

Передбачено, що загалом процес розведення сил і засобів біля Золотого-4 триватиме до 30 днів.

Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап – відведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій.

 

Донбас: Росія перекидає на лінію зіткнення танки та “Гвоздики”

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, російське командування продовжує посилювати окупаційні війська на передовій забороненим Мінськими домовленостями озброєнням.

Про це повідомив на брифінгу речник Міноборони Максим Праута – Укрінформ.

“Під виглядом підготовки до масштабних спільних навчань противник на окремих напрямках здійснює перекидання до лінії зіткнення танків та 122-мм самохідних артилерійських установок “Гвоздика”, – повідомив він.

Окупанти також поповнюють на польових складах передових підрозділів з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ запаси боєприпасів, у т.ч. мін та артилерійських снарядів.

 

Кулеба сказав, чого Україна чекає від НАТО у разі відкритої атаки Росії

Україна не може розраховувати на пряму підтримку НАТО у разі відкритої агресії РФ, однак Альянс робить все можливе, аби якнайшвидше підготувати Україну до вірогідної атаки.

Про це віцепрем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба сказав на брифінгу, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу щодо позиції НАТО у випадку відкритої агресії РФ проти України.

“Якби Україна була членом НАТО, тоді б була задіяна стаття 5 про колективну оборону, і НАТО мало б усіма доступними засобами захищати Україну як одного із союзників. Власне, цього ми стратегічно прагнемо, коли говоримо про членство в НАТО. Але оскільки ми поки що не є членами НАТО, то йдеться лише про те, яку допомогу може надати Альянс для зміцнення сектору безпеки і оборони України. І в цьому плані у нас є абсолютне узгоджене бачення з нашими партнерами”, – наголосив Кулеба.

Він нагадав, що НАТО з усіх міжнародних партнерів максимально рішуче і чітко кваліфікує дії РФ і в Криму, і на сході України, як агресію.

За його словами, під час візиту до офісу Північноатлантичної ради українська делегація презентувала 5 стратегічних напрямків, на яких Україна хоче зосередитись у подальшому співробітництві.

Як зазначив Кулеба, для України головне, аби НАТО допомогло їй якнайкраще підготуватись до можливої атаки. “Мета зараз дуже проста – оскільки ви не можете, умовно кажучи, за нас воювати, то допоможіть нам якомога краще самим підготуватись до можливої атаки”, – заявив він.

Водночас міністр закордонних справ Вадим Пристайко розповів, що співпраця на рівні військового керівництва Генштабу та Головного військового комітету НАТО досить активна. “Задача цієї військової частини Альянсу – планування на випадок агресивних військових дій… Є спеціальний штаб, який знаходиться не в Брюсселі а в Монсі, де відбувається планування на випадок агресії, включаючи пряму. Українські військові не тільки залучені, вони служать безпосередньо в Монсі, є декілька людей, завдання яких – донести всю інформацію для військового планування дій Альянсу на випадок агресії в будь-якій точці світу, але, безумовно, зараз пріоритетом є український напрямок”, – заявив Пристайко.

 

Ймовірний напад РФ на Південь: Загороднюк пропонує Клімкіну “поділитися” даними з розвідкою

Міністр оборони України Андрій Загороднюк спростував інформацію ексміністра закордонних справ Павла Клімкіна про високу ймовірність нападу РФ на південні області України.

Про це він завив під час брифінгу, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

«Нам дуже цікаво, звідки у пана Клімкіна такі дані. Якщо він може донести їх до нашої розвідки, ми будемо дуже вдячні. Ми постійно моніторимо ситуацію з того боку: як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях. Наразі у нас такої інформації немає», – запевнив міністр.

Водночас він наголосив, що ЗСУ готові до будь-яких сценаріїв.

Як повідомляв Укрінформ, ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін 31 жовтня в ефірі радіо НВ заявив, що “абсолютно впевнений” у військовому ударі Росії по півдню України.

 

Генерал США сказав, що саме допоможе стримати Росію від “жахливого рішення”

У Сполучених Штатах впевнені, що в майбутньому на Україну чекає членство у НАТО.

Таку думку в ексклюзивному коментарі Укрінформу в кулуарах Львівського безпекового форуму висловив генерал-лейтенант американської армії у відставці Бен Годжес.

“Щодо членства у НАТО, то ми хочемо, аби це трапилося, я не знаю коли, але з часом це буде. Тому важливою складовою безпеки є міцні двосторонні відносини між Україною та США, Румунією, Туреччиною, Грузією”, – сказав Годжес.

Він закликав Україну “завжди робити все можливе для самозахисту”. “Україні важливо тісно співпрацювати із двома сусідами: Грузією та Румунією – над покращенням збору розвідувальних даних, раннього попередження, співпраці військово-морських сил. Подібне допоможе стримати Росію від ухвалення жахливого рішення”, – зазначив генерал-лейтенант, коментуючи слова ексглави МЗС Павла Клімкіна про можливий напад на Україну з півдня.

Як повідомляв Укрінформ, ексміністр закордонних справ України Клімкін 31 жовтня заявив, що “абсолютно впевнений” у військовому ударі Росії по півдню України.

Міністр оборони України Андрій Загороднюк, однак, спростував цю інформацію. “Нам дуже цікаво, звідки у пана Клімкіна такі дані. Якщо він може донести їх до нашої розвідки, ми будемо дуже вдячні. Ми постійно моніторимо ситуацію з того боку: як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях. Наразі у нас такої інформації немає”, – запевнив міністр. Він наголосив, що ЗСУ готові до будь-яких сценаріїв.

 

Генерал Годжес прокоментував заяву Клімкіна про “напад РФ на Південь”

США не залишать Україну сам на сам із нападником у випадку можливої зовнішньої агресії.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу в кулуарах Львівського безпекового форуму заявив генерал-лейтенант американської армії у відставці Бен Годжес, коментуючи слова Павла Клімкіна про можливий напад на Україну з півдня.

“США чітко заявили про свою відданість Україні. В Україні є американські та канадські солдати. Генсек НАТО щойно приїздив та говорив про відданість НАТО суверенітету й територіальній цілісності України. Думаю, Україна не буде покинута напризволяще. Усі мої знайомі з американського війська віддані суверенітету й територіальній цілісності України”, – сказав Годжес.

Він додав, що дуже поважає Клімкіна та “має впевненість у його судженнях”. “Росія точно шукає можливості скористатися з вразливостей, продовжити тиск на уряд та народ України. Я не маю у цьому жодного сумніву”, – наголосив генерал-лейтенант.

Як повідомляв Укрінформ, ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін 31 жовтня в ефірі радіо НВ заявив, що “абсолютно впевнений” у військовому ударі Росії по півдню України.

 

НАТО на українському досвіді вчиться протистояти кібервійні – помічник генсека Альянсу

Країни НАТО підтримують Україну в боротьбі з ворожою дезінформацією та навчають українських медіаспеціалістів протистояти інформаційним атакам.

Про це на львівському Безпековому форумі сказав помічник генерального секретаря НАТО з публічної дипломатії, посол Таджан Ілдем, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Останні роки підрозділ публічної інформації НАТО працює по 24 години на добу, борючись із дезінформацією. Ми мусимо мати проактивний наратив, у наших силах протистояти дезінформації. Ми маємо успіх в Україні. Є спільна платформа НАТО та України, яка вчить українські медіа протистояти дезінформації. 2015 року генеральний секретар НАТО та секретар РНБО підписали документ, який регулює нашу співпрацю”, – зазначив Ілдем.

За його словами, протидія гібридним методам ведення війни, підвищення спроможності давати опір – важливі для кожного члена Альянсу.

“НАТО ніколи не прийме анексії Криму, ніколи не визнає агресії як способу нав’язати новий порядок речей. Західні країни підтримали Україну і самі стали мішенями. 2019 року вони зазнали цілої низки кібератак. Тож у НАТО збільшили зусилля розвідки і вчаться з українського досвіду протидіяти загрозам кібервійни”, – наголосив посол.

Як повідомляв Укрінформ, 30 жовтня – 1 листопада у Львові проходить ІІІ Безпековий форум. В його 8 панельних дискусіях беруть участь понад 200 експертів та посадовців з більш ніж з 10 країн світу: США, Великої Британії, Латвії, України, Польщі, Румунії, Фінляндії, Іспанії, Німеччини тощо.

 

У 1918 році ми отримали мир, який закінчився Голодомором — Сироїд

Всі хочуть миру, але ми хочемо безпеки. Ми хочемо, щоб цей мир не коштував нам потім життя.

Про це під час Безпекового форуму у Львові заявила його співорганізатор, ексзаступниця спікера Верховної Ради Оксана Сироїд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Обговорення історичної складової може допомогти Україні впоратися з тими викликами, які стоять перед нею через російську агресію та уникнути помилок через пізнання попереднього досвіду. Дуже небезпечними є умиротворення, пошуки гарних слів про мир, за цим ми губимо гостроту зору і втрачаємо усвідомлення небезпеки. Всі хочуть миру, але ми хочемо безпеки. Ми хочемо, щоб цей мир не коштував нам потім життя. У 1918-му році ми також отримали мир, який закінчився Голодомором українців. Чи хочемо ми сьогодні саме такого миру? Чи ми хочемо такого миру, який дозволить нам самим управляти Україною?”, – заявила Сироїд.

За її словами, уроки історії щодо агресивної політики Росії дуже важливо засвоїти та не соромитися про них говорити.

“Століттями на цій території ведеться війна за українську землю. Росія – це країна, яка веде цю війну впродовж 300 років. І треба нагадувати щоразу нашим міжнародним партнерам, що кожен раз, коли вони жертвують українською землею на користь Росії, це відгукується важкими наслідками для всього світу”, – наголосила Сироїд.

Як повідомляв Укрінформ, у Безпековому форумі, який з 30 жовтня по 1 листопада проходить у Львові, беруть участь понад 200 експертів та посадовців з більш ніж з 10 країн світу: США, Великої Британії, Латвії, України, Польщі, Румунії, Фінляндії, Іспанії, Німеччини тощо. Модератори заходу – співголови форуму Бен Ходжес, генерал-лейтенант американської армії у відставці, та Оксана Сироїд, лідерка партії “Самопоміч”.

 

Обстріли у Петрівському свідчать про намагання зірвати “нормандську зустріч” – Пристайко

Нещодавні обстріли у Петровському свідчать про намагання зірвати нормандську зустріч, дата якої наразі залежить від російської сторони.

Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко на прес-конференції у п’ятницю, 1 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дійсно, (дата нормандської зустрічі. – ред.) залежить зараз від російської сторони більше, тому що ми виконуємо домовленості, які були досягнуті. Ви пам’ятаєте, домовленостей було фактично дві – визнання формули Штайнмаєра як шляху до вирішення цього складного питання, що іде в якому порядку, і розведення в трьох ділянках. Сьогодні ми підходимо до розведення в останній третій ділянці (Петрівському – ред.), тобто в принципі створюємо всі необхідні умови. На жаль, обстріли свідчать про те, що одна із сторін не хоче цього прогресу, тому що це останній крок перед зустріччю», – сказав Пристайко.

Водночас він нагадав про недавню телефонну розмову Президента України з канцлером Німеччини, в ході якої обговорювалася конкретна дата нормандської зустрічі.

«І ми, і французи і німці маємо готовність зустрітися найближчим часом, це залежить від російської сторони. На сьогодні ви бачите по їхній риториці, що все зсувається до того, що ми все ж таки найближчим часом зустрінемося», – спрогнозував міністр.

Як повідомлялося, 23 жовтня Президент Володимир Зеленський заявляв, що умовами зустрічі лідерів країн нормандського формату є погодження “формули Штайнмаєра” та розведення військових сил і засобів у Золотому й Петрівському.

У вівторок, 29 жовтня, розпочалося розведення у Золотому, що на Луганщині.

Напередодні, 31 жовтня, Зеленський сказав, що розведення у Петрівському планується розпочати 4 листопада.

 

Розведення військ у Петрівському перенесли

Розведення військ у Петрівському, заплановане на 4 листопада, перенесено у зв’язку з обстрілами позицій Об’єднаних сих, які зафіксовані 30 жовтня. Наступна дата наразі не відома.

Про це на брифінгу 1 листопада заявив міністр оборони Андрій Загороднюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дійсно, обстріли були, і тому ми очікуємо перегляду дати (розведення – ред.). Тому що ми йдемо – 7 днів від обстрілів. Останні обстріли були 30 числа», – заявив міністр.

Відповідаючи на запитання щодо ситуації в Золотому, Загороднюк зазначив, що зараз відведення завершене, і територія перебуває повністю під контролем МВС.

«МВС постійно нам дає звіти, яким чином це відбувається, це абсолютно безпечна територія», – заявив Загороднюк.

Як повідомляв Укрінформ, розведення було заплановане на 7 жовтня, але обстріли бойовиків його зірвали.

15 жовтня у Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі не вдалося домовитися про нову дату розведення сил у Золотому і Петрівському.

16 жовтня Президент Володимир Зеленський заявив, що розведення сил і засобів у Петрівському і Золотому не відбудеться, доки не буде дотримано сім днів “тиші”, зафіксованих місією ОБСЄ.

23 жовтня Зеленський наголосив, що умовами зустрічі лідерів країн нормандського формату є погодження “формули Штайнмаєра” та розведення військових сил і засобів на трьох ділянках – Станиці Луганській, Золотому і Петрівському.

29 жовтня, розпочалося розведення сил у Золотому Луганської області. Воно триватиме до 30 днів з урахуванням демонтажу фортифікаційних споруд.

Розведення військ у районі населеного пункту Петрівське мало розпочатися 4 листопада.

 

Путін переносить “нормандський саміт”, аби пресувати Україну – Клімкін

Відкладання президентом РФ Володимиром Путіним зустрічі у “нормандському форматі” є його тактикою примушування України до поступок не тільки щодо Донбасу, а й з газового питання.

Таку думку висловив ексміністр закордонних справ Павло Клімкін в інтерв’ю “Тижню” – Укрінформ.

“Путін переносить «нормандський формат», щоб пресувати Україну своїми вимогами, які він узяв зі своєї логіки. Оскільки формула Штайнмаєра, яка вистрибує з контексту, не має жодного сенсу. Вона ні позитивна, ні негативна, вона реально пасує тільки для російських планів зробити окупований Донбас основою федералізації. Так само і з розведенням: проблема не в ньому, але в тому, коли, за яких умов, як унеможливити подальшу військову та диверсійну активність і, головне, для чого. Звичайно, Путін чекає, відтягуючи саміт, хто і як виконуватиме частину домовленостей з американського боку. Є також нюанси стосовно Європи. Тому він вичікує й водночас піднімає ставки. Причому не тільки по Донбасу. По газу також, це частина загального тиску”, – сказав Клімкін.

На запитання, чи Україна ще може відмовитися від формули Штайнмаєра, ексміністр зауважив, що “ми на неї ще не пристали”.

“Без плану та гарантій його виконання це нічого. Як кажуть, нічого не погоджено, поки все не погоджено”, – резюмував Клімкін.

Як повідомлялося, 23 жовтня Президент Володимир Зеленський заявляв, що умовами зустрічі лідерів країн нормандського формату є погодження “формули Штайнмаєра” та розведення військових сил і засобів у Золотому й Петрівському.

У вівторок, 29 жовтня, розпочалося розведення у Золотому, що на Луганщині.

Напередодні, 31 жовтня, Зеленський сказав, що розведення у Петрівському планується розпочати 4 листопада.

 

Росія відкладає зустріч лідерів “нормандської четвірки” – США в ОБСЄ

Українська влада засвідчила свою відданість мирному врегулюванню на Донбасі, однак Росія не демонструє аналогічного прагнення до миру.

Про це заявив тимчасово повірений у справах США Гаррі Кеміан під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні у четвер, 31 жовтня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Успішний початок розведення (в районі Золотого – ред.), а також триваючий прогрес у питанні будівництва моста у Станиці-Луганській – це ще один доказ відчутних наслідків відданості адміністрації Зеленського щодо мирного врегулювання конфлікту. Ми віддаємо належне Україні за ці зусилля, включаючи схвалення в рамках Тристоронньої контактної групи так званої “Формули Штайнмаєра”. На жаль, Москва не продемонструвала аналогічної прихильності до досягнення миру”, – заявив він.

Американський дипломат наголосив, що Росія продовжує не виконувати свої безпекові зобов’язання на сході України, а також “відкладає зустріч лідерів нормандської четвірки”.

“Росія не спромоглася вивести з України сили, озброєння та техніку, як це передбачено Мінськими домовленостями та мається на увазі в “Формулі Штайнмаєра”, а минулого тижня знову відправила конвої в Україну”, – зазначив і Кеміан.

Крім того, Росія та її “проксі” систематично обмежують пересування персоналу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, “що обмежує можливості Місії спостерігати за конфліктом та виконувати свій мандат”.

“Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо спробу анексії Криму. Ми приєднуємося до наших європейських та інших партнерів та підтверджуємо, що наші пов’язані з Мінськими угодами санкції щодо Росії залишатимуться в силі, допоки Росія повністю не виконає свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей. Окремі санкції, пов’язані з Кримом, залишатимуться в силі, допоки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні”, – наголосив представник США в ОБСЄ.

Як повідомляв Укрінформ, ініціатором зустрічі у нормандському форматі виступила Україна ще в серпні. Попередньо планувалося, що саміт відбудеться у жовтні. Утім, Росія висунула низку вимог, зокрема щодо “формули Штайнмаєра” та розведення військ.

Президент Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”. За його словами, формула передбачає ухвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Розведення було заплановане на 7 жовтня, але обстріли бойовиків його зірвали.

15 жовтня у Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі не вдалося домовитися про нову дату розведення сил у Золотому і Петрівському.

16 жовтня Зеленський заявив, що розведення сил і засобів у Петрівському і Золотому не відбудеться, доки не буде дотримано сім днів “тиші”, зафіксованих місією ОБСЄ.

22 жовтня речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що підготовка саміту “нормандської четвірки” ускладнилася через нові підходи і запити “однієї зі сторін”.

23 жовтня Зеленський наголосив, що умовами зустрічі лідерів країн нормандського формату є погодження “формули Штайнмаєра” та розведення військових сил і засобів на трьох ділянках – Станиці Луганській, Золотому і Петрівському.

 

Штати в ОБСЄ сумніваються, чи справді конвої РФ на Донбасі гуманітарні

Існують сумніви щодо “гуманітарної” природи конвоїв, які Росія відправляє на окупований Донбас, адже існує взаємозв’язок між їх прибуттям та зростанням кількості обстрілів з боку керованих Росією збройних формувань.

Про це заявив Тимчасово повірений у справах США Гаррі Кеміан під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні у четвер, 31 жовтня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Минулого тижня Росія знову направила конвої в Україну, які фіксувала спостережна місія ОБСЄ на кордоні. На жаль, місія (Спостережна місія ОБСЄ на російських пунктах пропуску “Гуково” та “Донецьк” – ред.) не змогла визначити вміст цих транспортних засобів, і ми серйозно сумніваємось у їх “гуманітарній” природі, як про це стверджує Росія”, – заявив він.

Американський дипломат вказав на те, що на засіданні Форуму ОБСЄ зі співробітництва у сфері безпеки у середу було детально продемонстровано про існування “очевидного взаємозв’язку між попередніми такими “гуманітарними конвоями” та сплеском атак і обстрілів на Донбасі з боку керованих Росією сил”.

Під час засідання делегація Євросоюзу в ОБСЄ заявила про те, що російські “гумконвої” на Донбас порушують суверенітет, територіальну цілісність України та основні міжнародні гуманітарні принципи. Згідно із заявою ЄС, гуманітарна допомога має надаватися через міжнародний механізм, а тому важливим є досягнення домовленості на переговорах у Мінську з цього питання.

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк звернув увагу присутніх також на те, що у своєму нещодавньому звіті СММ ОБСЄ зафіксувала, як так звана “гуманітарна допомога” РФ насправді надходить до керованих Росією збройних формувань на Донбасі.

Дипломат наголосив, що зростання кількості порушень режиму припинення вогню вздовж лінії зіткнення, що фіксує СММ ОБСЄ у своїх останніх звітах, прямо пов’язано з цими регулярними поставками з території РФ.

Представник України наголосив, що неконтрольована ділянка українсько-російського кордону на Донбасі залишається “коренем проблеми”: “Допоки український уряд не відновить повний контроль над державним кордоном, Росія використовуватиме це для продовження незаконних поставок своїм гібридним збройним формуванням на Донбасі”.

Як повідомляв Укрінформ, під час засідання Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк звернув увагу присутніх також на те, що в своєму нещодавньому звіті СММ ОБСЄ зафіксувала, як так звана “гуманітарна допомога” РФ насправді надходить до керованих Росією збройних формувань на Донбасі.

Як відомо, у п’ятницю, 25 жовтня, з Росії на непідконтрольну уряду України територію Донецької області зайшла колона у складі 27 транспортних засобів без номерних знаків, серед яких були “швидкі”, трактори, грейдери та самоскиди.

Напередодні, 24 жовтня, на окупованій території Донбасу зайшов інший російський конвой у складі 16 вантажівок.

 

На “нормандській зустрічі” можуть обговорити газовий контракт України та РФ

Питання транзиту російського газу територією України на майбутній “нормандській зустрічі”, ймовірно, буде обговорюватися, але без прив’язки до виконання Мінських домовленостей і відновлення миру на Донбасі.

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на пресконференції у п’ятницю, 1 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“І Меркель, і Макрон представляють Європейський Союз. Оминути це (газове – ред.) питання неможливо, але це не є основою для відновлення миру в Україні. Це є важлива для України частина переговорів, тому що десятирічний контракт закінчується, і є можливість зустрітися. Безумовно, лідери (“нормандської четвірки” – ред.) не можуть таку можливість не використати. Але ще раз – вона не лежить в основі досягнення миру в рамках “Мінська” – це окреме важливе цікаве фінансове питання для нас, але не є питанням відновлення миру на Донбасі”, – сказав Пристайко.

Своєю чергою віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба нагадав, що парламент ухвалив закон про андбандлінг “Нафтогазу”.

“Це не просто зроблено з метою нашої подальшої інтеграції в енергетичній ринок ЄС, але також, щоб обеззброїти Росію на переговорах, коли вона намагається використовувати газ як зброю”, – акцентував він.

Як повідомлялося, у понеділок, 28 жовтня, у Брюсселі пройшов черговий раунд тристоронніх консультацій між Єврокомісією, Україною і Росією щодо нового контракту на транзит російського газу на європейський ринок територією України. Чинний контракт, підписаний 10 років тому, закінчується 31 грудня 2019 року.

Наступний раунд газових консультацій очікується у листопаді.

Зустріч у “нормандському форматі” також може відбутися у листопаді.

 

Законопроєкт про оновлення СБУ “вичитують” разом із НАТО – Кулеба

Українська сторона вже передала на вивчення НАТО проєкт нової редакції закону про Службу безпеки України.

Про це віцепрем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба сказав на брифінгу, відповідаючи на запитання кореспонденту Укрінформу.

“Ми вже передали проєкт на розгляд нашим колегам з Північноатлантичного альянсу. Є різні ідеї, тримають робочі обговорення щодо його фінальної версії, але можу сказати, що ми виходимо з того, що новий закон про СБУ відповідатиме національним інтересам і цілям євроатлантичної інтеграції”, – сказав Кулеба.

За його словами, нині із представниками Північноатлантичного альянсу ведеться активний діалог щодо цього законопроєкту. “Ми не ховаємося від наших партнерів і не ставимо їх перед фактом, а ефективно працюємо для того, щоб закон, який зрештою буде ухвалений, відповідав максимально українським інтересам і цілям євроатлантичної інтеграції”, – віцепрем’єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у четвер з трибуни ВРУ закликав Україну впровадити ухвалений торік закон про національну безпеку, який передбачає парламентський нагляд за оборонними відомствами і реформування СБУ.

 

У РФ набув чинності закон про ізоляцію рунету

Віднині інтернет у РФ став “суверенним” – ЛБ

З 1 листопада в РФ набула чинності значна частина положень закону про ізоляцію російського сегмента інтернету, так званого закону про «суверенний рунет». Про це повідомляє «Новая газета».

Документ зобов’язує інтернет-провайдерів встановлювати надане Роскомнаглядом обладнання, яке в разі виникнення загроз безпечній роботі мережі дозволить відомству здійснювати централізоване управління.

Зокрема, це повинно дозволити відключати російський сегмент інтернету від всесвітньої мережі. В решту часу обладнання буде використовуватися для блокування заборонених ресурсів. Перелік загроз РФ ще не затвердила.

Увесь інтернет-трафік має проходити через точки обміну, внесені до спеціального реєстру. Роскомнагляд також зможе відмовляти провайдерам і організаторам поширення інформації в доступі до них, якщо ті не виконують вимог відомства або правоохоронних органів.

Згідно з офіційними даними, витрати на реалізацію закону повинні скласти понад 30 млрд рублів (це близько 12 мільярдів гривень ,або майже півмільярда доларів). На думку деяких провайдерів, аналізувати весь трафік не зможе зараз ніхто, і остаточна вартість проєкту буде ще вищою.

Критики закону побоюються, що автономна мережа створить можливості для тотальної цензури в інтернеті.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» виступила із заявою, що засуджує закон про «суверенний рунет». «Цей закон показує, що російська влада готова встановити політичний контроль над усією мережевою інфраструктурою, щоб у разі потреби перекрити потік цифрової інформації», – заявив Крістіан Мір, виконавчий директор філії «Репортерів без кордонів» у Німеччині.

Нагадаємо, Путін підписав закон про ізоляцію рунету 1 травня. 24 вересня повідомлялося, що Роскомнагляд почав встановлювати в мережах інтернет-провайдерів відповідне обладнання. Відомство буде тестувати це обладнання з кінця вересня до листопада.

 

“Закарпаття – наша маленька країна”: чи загрожує Україні угорський сепаратизм? – Лівий берег

Про градус патріотизму населення на власних кордонах почали розмірковувати частіше саме після подій 2014 року. А після прийняття Закону «Про освіту» і заяв Будапешту щодо дискримінації угорської та інших нацменшин в Україні почали замислюватися про настрої Західної України: зокрема, про стереотип, що Закарпаття може повторити долю Криму через існування угорського сепаратизму. Чи помічала Україна проблеми угорського населення всі ці 28 років, яку політику вела і веде у відношенні до національних меншин, чи є ця проблема справді гострою. Коли ми живемо в Києві, то нам важко оцінити загрозу угорського чи румунського сепаратизму. Інша справа – коли ти приїздиш в угорське поселення, що на території України. Разом із колегами з громадського сектору ми працюємо зараз над дослідженням стереотипів в Україні. І ми відвідали одне із найбільших угорськомовних сіл Закарпаття.

Село Велика Добронь. 98% населення тут – угорці, інші 2% – українці, які поєднані родинними зв’язками із угорцями. Інфраструктурі цього села позаздрить будь-яке село на Полтавщині чи Сумщині: рівні дороги, гарне асфальтування, сучасний ремонт в закладах освіти.

Між ж собою на ринку та на вулиці тут говорять виключно угорською. Якби не вказівники, що дублюються українською, то могло б здатися, що ви точно вже не в Україні. А один з найбільших традиційних національних куточків України в цьому селі – це кабінет сільського голови. Тут поруч з українськими нагородами, калиною та прапорами, замість портрета гаранта – портрет Тараса Шевченка. Тут сміються, що президенти змінюються, а Шевченко- вічний.

У це село найчастіше приїжджають журналісти, які ставлять під сумнів лояльність угорського населення до України. Сільський голова нарікає на журналістів, які провокують скандали навколо мовного питання угорців Закарпаття, хоча самі ж ці журналісти нерідко говорять між собою російською мовою. Це дає привід замислитися: хто і навіщо підігріває градус непорозумінь в різних регіонах України?

Про мову

Чи можуть діти в цьому селі вільно декламувати того ж Шевченка? Останніми роками найбільше обурює сільську владу мовне питання. Вчителька української мови та літератури розповідає, що однією з причин, чому молодь виїжджає до Угорщини, є неможливість здати незалежне тестування з української мови та літератури, та як наслідок – вступити до вишів. Відсутність україномовного середовища, постійної практики спілкування, різниця між групами мов фінської та слов’янської, алфавіту кирилиці та латиниці ускладнює вивчення мови для угорців Закарпаття.

За даними сайту українського центру якості освіти, кількість людей, які не здали ЗНО з української мови та літератури у 2019 у с. Велика Добронь – 18%, по Україні цей же показник – 15,48%.

У Великій Доброні нарікають на відсутність окремих програм для вивчення української мови для учнів як для іноземців. За цими програмами неодноразово зверталися до Верховної Ради України. Це мають бути програми, які б дозволили почати вивчення української мови з мислення українською. Вчителі діляться своїм враженням, що готуючись до ЗНО, діти шукають підмет та присудок, але чи розуміють вони саме речення – програма цього не передбачає.

Допомогти з вивченням української мови могли б позашкільні розвиваючі курси та програми позашкільного дозвілля. Метою яких було б забезпечення постійної практики спілкування молоді українською. У 2016 році безкоштовні курси української мови були поширені на Сході України. Проте, підтримка мови в країні лягає на плечі волонтерів та громадських організацій, та має достатньо ситуативний характер, що не створює умови для вивчення мови, зокрема, у прикордонних населених пунктах.

Про сепаратизм

Угорці з Великої Доброні розповідають, що про існування свого «сепаратизму» дізналися з телебачення. Себе ж називають локальними патріотами, які дуже люблять Закарпаття та визнають себе громадянами України. Здебільшого на Закарпатті люди спростовують можливість будь-якого втручання Угорщини у цілісність кордонів України. Саме через неагресивну політику Угорщини, пояснюючи це тим, що Угорщина – європейська країна, яка є членом НАТО. Тут декларуються інші підходи до країн-сусідів, адже ніякі військові втручання на територію іншої країни неможливі.

В итоговое заявление комиссии Украина – НАТО включили венгерские поправки

Якщо настроїв військової інтервенції з боку Угорщини й нема, то фінансова та соціальна допомога для угорців в Україні присутня. Через благодійні фонди чи громадські організації тут допомагають з інфраструктурними проектами та розвитком місцевого фермерства. Велика Доброня відома вирощуванням та продажем паприки. Угорці запевняють, що їм допомагає Будапешт, бо їм шкода своїх людей, які живуть за низьких соціальних стандартів. Та щиро вважають, що інвестиції, які надає Угорщина покликані для того, щоб угорці залишилися в Україні та не виїжджали.

Є багато міфів та скандалів про зовнішню політику Києва та Будапешта. Але угорці, які проживають на Закарпатті, запевняють: вони не мають намірів від’єднуватися, тут немає “сепаратистських” настроїв, тут знають і розуміють, що вони – громадяни України. Та будь-які ідеї, що хтось когось забере – не можуть уявити.

Щоб не шукати чужих серед своїх, Україна має звернути увагу на підтримку української мови, лагідної українізації через програми та підвищення якості спеціалістів (вчителів). Робити інфраструктурні проекти, які мають єднати регіони, щоб Київ був ближчим, ніж Будапешт. ( Ольга Гвоздік , Громадький діяч)

 

Канада після виборів входить у “кризу сепаратизму” – Укрінформ

Розчарування у західних провінціях несуть ризики для територіальної цілістності

Наприкінці минулого місяця у Канаді відбулися парламентські вибори, за результатами яких найбільше мандатів отримала партія чинного прем’єр-міністра Джастіна Трюдо . Ліберали, однак, не зможуть самостійно сформувати уряд і муситимуть шукати коаліцію для ухвалення кожного рішення. Це нестиме серйозні ризики для територіальної цілісності Канади.

ЗОЛОТА АКЦІЯ ТА ІНШІ ПАРЛАМЕНТСЬКІ РОЗКЛАДИ

Річ у тім, що для формування більшості у чинному канадському парламенті необхідно мати 170 голосів, а від Ліберальної партії обралося лише 157 депутатів. На другому місці опинилася Консервативна партія, яка провела до парламенту 121 особу. Далі – Квебецький блок із 32 мандатами, Нова демократична партія із 24-ма, партія Зелених, яку представлятиме три законотворця, та один незалежний депутат.

Оскільки Консервативна і Ліберальна партії мають надто багато ідеологічних розбіжностей, аби будь-коли порозумітися, а Квебецький блок представляє регіон, а не всю країну, Трюдо буде змушений за кожне голосування домовлятися з лівацькою Новою демократичною партією, що не припаде до душі мешканцям великих західних канадських провінцій Альберта й Саскачеван, які отримують свій основний дохід від видобутку нафти.

ПРОБЛЕМИ ВИБОРЧОЇ СИСТЕМИ

Слід згадати, що на федеральному виборчому рівні у Канаді функціонує винятково мажоритарна система. Країна поділена на 338 округів, мешканці яких надсилають одного представника до парламенту в Оттаву. Під час останніх виборів усі 14 округів у Саскачевані та 33 із 34 в Альберті делегували до Оттави члена Консервативної партії. Ліберали також суттєво втратили свої позиції у сусідніх провінціях Британська Колумбія та Манітоба, окремі регіони яких теж досить залежні від сировинних доходів.

Джастін Трюдо, який зробив боротьбу зі змінами клімату, зокрема відмову від викопних енергетичних ресурсів, чи не основним слоганом своєї виборчої кампанії, очікувано не зміг отримати підтримку багатих на нафту регіонів. За свою першу прем’єрську каденцію він запровадив податок на викиди вуглекислого газу, підвищив екологічні стандарти на пальне, заборонив нафтовим танкерам заходити до кількох портів та значно ускладнив будівництво нових нафтопроводів, чим не на жарт розлютив альбертійців та саскачеванців, доходи яких суттєво впали через глобальне зниження цін на нафту.

Гасу у вогонь підлив і той факт, що своє представництво у парламенті значно збільшила партія Зелених, а “золоту акцію” здобула Нова демократична партія, яка виступає за ще більш радикальну відмову від викопних ресурсів. Це зрушило громадський дискурс у напрям, протилежний баченню Оттави, – у сторону відділення двох провінцій від Канади.

“НОВА УГОДА” ДЛЯ ЗАХІДНИХ ПРОВІНЦІЙ

“Результати виборів показали, що відчуття розчарування та відчуження у Західній Канаді нині сильніші, ніж будь-коли”, – зауважив прем’єр-міністр Саскачевану Скот Моє одразу після виборів. Наступного ж дня він написав Джастіну Трюдо листа, закликавши розробити “Нову угоду для заходу”, яка б належним чином враховувала занепокоєння цієї частини країни. На його переконання, ця “нова угода” повинна передбачати скасування податку на вуглекислий газ, створення нових нафтопроводів та оновлення системи перерозподілу бюджетних коштів між провінціями. “У західних провінціях вирує пожежа і я передаю прем’єр-міністру вогнегасник й сподіваюся, що він не принесе каністру пального”, – сказав Моє .

Його відверто підтримує й прем’єр Альберти Джейсон Кенні, який вже пообіцяв зібрати експертів для обговорення місця провінції у канадській федеративній системі.

Водночас, і Джастін Трюдо не сидить, склавши руки. “Я особливо звертатимуся до західняків, <…> аби обговорити, як ми можемо в уряді відреагувати на дуже конкретні занепокоєння альбертійців”, – сказав він на своїй першій післявиборчій прес-конференції. З того часу він поговорив не лише із прем’єрами західних провінцій, але навіть із мерами кількох великих міст. “Я дуже серйозно ставлюся до того, аби упевнитися, що ми рухаємося уперед на користь усіх канадців. Я слухатиму та працюватиму із багатьма людьми, аби це трапилося”, – додав Трюдо.

Варто зауважити, що і Скот Моє і Джейсон Кенні стверджують, що прагнуть зберегти федерацію, однак не висловлюють впевненості, що це вдасться зробити.

Утім, окрім традиційних гравців, на канадській політичній сцені є ще один впливовий учасник – корінні народи, і вони так просто своїх позицій не здадуть.

СЛОВО ЗА КОРІННИМИ НАРОДАМИ

Коли Британська імперія у ХІХ столітті освоювала Північну Америку, то укладала велику кількість угод із місцевим корінним населенням, яке в обмін на освіту, охорону здоров’я та інші здобутки європейської цивілізації віддавало британцям контроль за територіями. З плином часу ці землі увійшли до складу Канади, а потім із них утворили Альберту, Саскачеван та інші сучасні провінції. “Рухатися шляхом відчуження чи відділення Заходу слід дуже обачно. Ми маємо притаманні права, права, відповідно до угод, тобто міжнародних договорів із Монархією”, – зауважив глава Асамблеї корінних народів Канади Пері Белегарде. Він попередив, що будь-яка зміна адміністративних кордонів у Канаді повинна отримати згоду корінних народів, яких це стосуватиметься. І у випадку відділення якої-небудь провінції – цієї згоди не буде.

Хоча наразі численні канадські корінні народи переважно діють відособлено, криза, спричинена можливим розпадом Канади, майже напевно змусить їх об’єднатися, що зміцнить їх переговорні позиції. “Нації, що живуть на території Угод, зазвичай діють як окремі групи – дуже малі поселення із слабким політичним впливом. На мою думку, сепаратизм сприятиме їхній політичній єдності, що стане потужним фактором”, – сказав у коментарі CBC News експерт з питань конституції Пол Шартранд.

Прибічникам так званої “Республіки Західної Канади” (як вже встигли назвати нове державне утворення канадські сепаратисти) слід врахувати і той факт, що ні Альберта, ні Саскачеван не мають виходу до моря, тож для торгівлі їм доведеться укладати транзитну угоду із Канадою, яка, найвірогідніше, ставитиме драконівські умови.

ПОВТОРЕННЯ ІСТОРІЇ

Як часто буває, подібна ситуація вже виникала раніше. Попереднє “відчуження Заходу” відбувалося у Канаді в 1970-х і досягло свого апогею у 1980-му. Тогочасний канадський уряд, очолюваний П’єром-Еліотом Трюдо (батьком нинішнього глави уряду Канади) планував запровадити додаткові мита на енергетичні ресурси, чим неабияк роздратував західняків. На одній із прес-конференцій він навіть отримав запитання про можливе відділення західних провінцій. “Шанси західного сепаратизму дорівнюють нулю. Канадці – це канадці, не думаю, що вони підтримають це, окрім як засіб перемовин прем’єрів”, – відрізав він у характерній різкій манері.

З того часу в Канаді змінилося багато, але територіальна цілісність залишалася непорушною. Статистика стверджує, що середній термін життя уряду меншості, який має нещастя формувати Джастін Трюдо, становить 23 місяці. Це значить, що з великою  вірогідністю влітку 2021 року канадці знову підуть на виборчі дільниці, аби обрати новий парламент. Передбачити результати наразі неможливо, але великі шанси на успіх матиме нині опозиційна Консервативна партія. Якщо це справдиться, то політичні занепокоєння Заходу швидко зникнуть, адже прем’єри Альберти, Саскачевану та Манітоби – консерватори. Якщо ж ні – криза може поглибитися, оскільки від показових екологічних ініціатив Трюдо навряд відмовиться, щоб не втратити підтримку власного електорату. Слід пам’ятати і про впливові корінні народи, які абсолютно не зацікавлені у розпаді країни. У будь-якому разі, остаточне слово буде за канадцями.

Канада вже кілька разів проходила “кризу сепаратизму” і кожного разу виходила із неї цілою. Немає причин вважати, що цього разу демократія не спрацює.  Максим Наливайко, Оттава.

 

Заступник Пристайка візьме участь у трирічному з’їзді українців Канади

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар зустрівся із канадською колегою для обговорення шляхів подальшого стримування Росії.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці МЗС України у мережі Твіттер – Укрінформ.

“Заступник міністра Василь Боднар зустрівся з Мартою Морган, заступницею глави МЗС Канади, щоб обговорити нові можливості y зміцненні українсько-канадського співробітництва на основі особливого партнерства, продовження політики санкцій та міжнародної підтримки y протидії російській агресії”, – зазначається у повідомленні.

Зазначимо, що у ході візиту до Канади Василь Боднар провів низку двосторонніх зустрічей із керівництвом країни, а сьогодні він візьме участь у трирічному з’їзді Конгресу українців Канади.

 

Майже 80% українців згодні, щоб переселенці голосували на місцевих виборах

Згідно з проведеним Київським міжнародним інститутом соціології опитуванням на замовлення Школи політичної аналітики НаУКМА понад 79% респондентів згодні з тим, що внутрішньо переміщеним особам варто надати право голосу в усіх виборах, включно з місцевими.

Про це сказала науковий директор Школи політичної аналітики НаУКМА, доцент, кандидат соціологічних наук Анна Осипчук під час презентації результатів соціологічного опитування щодо суспільної думки про ситуацію на Донбасі в Укрінформі – Укрінформ.

“Ми запитували щодо внутрішньо переміщених осіб та щодо їхньої інтегрованості й можливості брати участь у політичному житті … Абсолютна більшість населення згодні з тим, що внутрішньо переміщеним особам слід надати право голосу в усіх виборах включно з місцевими, а саме це 79,5%”, – розповіла Осипчук.

При цьому, наголосила вона, згідно з розподілом по макрорегіонах, видно, що більше наполягають на цьому жителі півдня та сходу України.

“І ми це пояснили тим, що фактично саме ці регіони прийняли найбільше внутрішньо переміщених осіб і саме там це питання є більш нагальним”, – пояснила Осипчук.

Вона також звернула увагу на розподіл відповідей на запитання, наскільки респонденти погоджуються, чи варто допускати внутрішньо переміщених осіб до служби в Збройних силах України.

“Більшість із цим твердженням не погоджуються, тобто проти такого вибіркового ставлення до ВПО – 40,7% , проте досить високий відсоток тих, хто згодний — 31,4%, або вагається — 23,7%”, – додала Осипчук.

Водночас, за словами експерта, 41,4% респондентів висловили незгоду з твердженням, що жителі тимчасово окупованих територій не мають іншого вибору, ніж отримувати російський паспорт — більшість українців не згодні – 41,4%.

“Тобто більшість вважають, що в них завжди є вибір його не отримувати, хоча третина – 29,2% вагається з відповіддю або не може відповісти взагалі”, – повідомила Осипчук.

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Школи політичної аналітики з 27 серпня по 23 вересня 2019 року. Польовий етап тривав з 8 по 20 вересня 2019 року в 110 населених пунктах (PSU) у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим (у Донецькій і Луганській областях – тільки на територіях, що контролюються Україною). В результаті польового етапу було зібрано 2035 анкет.

Опитування проведено в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

 

Чотири фракції хочуть, аби Яременко пішов з посади голови комітету

Фракції “Голос”, “Батьківщина”, “Європейська солідарність” і ОПЗЖ закликають керівництво Ради порушити питання щодо доцільності перебування Богдана Яременка на посаді голови комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва у зв’язку із скандалом довкола нього.

Про це заявив лідер фракції «Голос» Сергій Рахманін з трибуни парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я уповноважений виступити від імені трьох фракцій – «Голос», «Європейська солідарність» і «Батьківщина». Тема виступу, на превеликий жаль, неприємна, але дуже важлива. Тому що з точки зору депутатів, які входять до складу цих трьох депутатських об’єднань авторитету Верховної Ради як вищого законодавчого, вищого представницького колегіального органу завдано серйозної і суттєвої шкоди. З нашої точки зору, поведінка нашого колеги Богдана Яременка, зокрема його вчорашній виступ, який, з нашої точки зору, містив елементи образи на адресу цілого законодавчого органу і заяви, які можна трактувати як погрози журналістам, є неприйнятними і неприпустимими. І тому спільна точка зору трьох фракцій: поставити перед Верховною Радою питання про доцільність перебування пана Богдана Яременка, такого важливого і чутливого комітету як комітету з питань міжнародних зв’язків (зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва – ред.). Ми вважаємо, що депутатський корпус і керівництво Верховної Ради належним чином оцінять поведінку нашого колеги і зроблять необхідні висновки», – зауважив Рахманін.

При цьому, звертаючись до самого Яременка, Рахманін від імені трьох фракцій висловив сподівання, що той, не чекаючи оцінки колег, «сам зробить необхідний важливий і єдиний вірний у цій ситуації крок».

Пізніше до заяви трьох парламентських фракцій приєдналася фракція “Опозиційної платформи — За життя”.

«Підкреслюю у нас різні погляди на різні питання, але в цьому питанні (щодо скандалу з Богданом Яременком – ред.) ми були одностайні… З огляду на ситуацію, яка склалася, на думку керівників чотирьох фракцій перебування такої людини на такій посаді вважається недоцільним», – заявив Сергій Рахманін.

Також він повідомив, що у разі, якщо керівництво Верховної Ради і фракції «Слуга народу» не відреагує належним чином на заяву чотирьох фракцій щодо недоцільності перебування, то представники зазначених депутатських об’єднань мають намір досягти ухвалення парламентом рішення щодо його звільнення з цієї посади.

«Якщо не буде належної реакції, ми залишаємо за собою право добиватися ухвалення відповідного рішення. Яким чином ми це будемо робити я не хочу забігати наперед, потому що знову ж таки є певна домовленість між керівниками фракцій. Ми поки що не форсуємо питання. Ми досягли свого: ми поставили позицію. Ми сподіваємося, що фракція до якої належить пан Яременко, належно чином поставиться до ситуації, яка склалася, що сам пан Богдан належним чином зреагує на те, що відбулося, що буде належна оцінка його дій з боку керівництва його партії, з боку Верховної Ради», – зазначив Рахманін.

Водночас він уточнив, що з самого початку ініціатива звернутися до керівництва фракції «Слуга народу» і керівництва Верховної Ради з цього приводу належала трьом фракціям – «Голос Європейська солідарність і Батьківщина», але пізніше її підтримала фракції «Опозиційна платформа – За життя».

Як повідомлялося, напередодні один із Інтернет-ресурсів оприлюднив фото із сесійної зали парламенту, на яких народний депутат Яременко переписується із користувачами “Сеть знакомств…” та “Loveeto”. Зокрема, він нібито спілкувався із повією про надання інтимних послуг за гроші.

Яременко написав у Facebook, що листування сфабриковане спеціально для журналістів, але згодом видалив цей пост і написав вибачення.

 

Корнієнко розповів, як і коли “слуги народу” обговорять секс-скандал

Депутатська фракція партії «Слуга народу» розглядає можливість провести засідання у четвер, 7 листопада, задля обговорення ситуації, що стосується голови комітету ВР з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Богдана Яременка.

Про це журналістам у кулуарах парламенту повідомив перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми планували на четвер. Але знову ж таки будемо визначатися чи будуть депутати в достатній кількості у Києві. Тому ще є різні комітети, є міжнародна діяльність тощо», – сказав Корнієнко.

Водночас політик прокоментував, в якому форматі може відбуватися обговорення цієї ситуації і ухвалення відповідного рішення на найближчому засіданні фракції.

«У нас же теж свобода висловлювання, демократія. У нас у фракції будь-яка людина може порушити будь-яке питання… Але у нас не правоохоронний орган, тому це просто політична розмова між колегами по фракції», – додав Корнієнко.

Як повідомлялося, напередодні один з інтернет-ресурсів оприлюднив фото із сесійної зали парламенту, на яких народний депутат Яременко переписується із користувачами “Сеть знакомств…” та “Loveeto”. Зокрема, він нібито спілкувався із повією про надання інтимних послуг за гроші.

Яременко написав у Facebook, що листування сфабриковане спеціально для журналістів, але згодом видалив цей пост і написав вибачення.

31 жовтня він вибачився з трибуни парламенту за скандальне листування.

 

Шуфрич став на бік журналістів у секс-скандалі із Яременком

Голова комітету ВР з питань свободи слова вважає, що жодної загрози, пов’язаної із кримінальною відповідальністю для журналістів не може бути у зв’язку зі скандалом, який мав місце стосовно Богдана Яременка.

Про це Шуфрич заявив із трибуни парламенту у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я би хотів зараз стати на захист наших журналістів після вчорашніх фактично погроз, які пролунали від нашого колеги Яременка, який вимагав відповідальності від трьох до семи років для наших журналістів за оприлюднення його листування. Є рішення Конституційного Суду від 2012 року, де чітко визначено, що ті громадяни України, які є представниками влади, вони не підлягають під норму Конституції і статтю 163 Кримінального кодексу, яка захищає їхні права на особисте листування. Наш колега Яременко є публічною особою, він є носієм влади і переписувався з «публічними» людьми. Хочу заспокоїти колег журналістів: ніякої загрози вам нема», – сказав Шуфрич.

Як повідомлялося, напередодні один із Інтернет-ресурсів оприлюднив фото із сесійної зали парламенту, на яких народний депутат Яременко переписується із користувачами “Сеть знакомств…” та “Loveeto”. Зокрема, він нібито спілкувався із повією про надання інтимних послуг за гроші.

Яременко написав у Facebook, що листування сфабриковане спеціально для журналістів, але згодом видалив цей пост і написав слова вибачення.

 

Але є але: Яременко йде з посади голови комітету ВР

Народний депутат від “Слуги народу” Богдан Яременко написав заяву про складення повноважень голови комітету з питань зовнішньої політики й міжпарламентського співробітництва.

Про це Яременко повідомив у Facebook – Укрінформ.

“З метою порятунку українського парламентаризму від мене, а української журналістики в особі сайту “Букви” від статей 163 і 182 Кримінального кодексу України, і з огляду на дрібний політичний шантаж трьох фракцій парламенту, я написав заяву про складення повноважень голови комітету”, – написав Яременко.

Він додав, що написав заяву, бо через Давида Арахамію йому передали, що “для трьох фракцій буде достатньо, якщо до 19:00 я повідомлю про відставку особисто в пості в фб”.

Яременко також пообіцяв, що фотокопія заяви не пізніше 23 год. буде розміщена в коментарях до його посту у соцмережі.

Водночас він зауважив, що передасть заяву голові Верховної Ради Дмитру Разумкову “лише коли і якщо рішення про мою відставку прийме фракція партії “Слуга народу”, яка мене на цю посаду і рекомендувала (орієнтовно в понеділок через тиждень)”.

“Хочу привітати особисто Віктора Медведчука, Олега Волошина і решту…. партнерів з фракції ОПЗЖ, які змогли все це провернути, залишившись формально осторонь шантажу своїх колег з ЄС, БЮТ і Голосу. Також хочу привітати демократично обрану більшість в парламенті з чуйним і уважним ставленням до колег. З інших фракцій”, – додав Яременко

Як повідомлялося, раніше один з інтернет-ресурсів оприлюднив фото із сесійної зали парламенту, на яких народний депутат Яременко переписується із користувачами “Сеть знакомств…” та “Loveeto”. У листуванні йшлося про надання інтимних послуг за гроші.

Яременко написав у Facebook, що листування сфабриковане спеціально для журналістів, але згодом видалив цей пост і розмістив вибачення.

1 листопада, фракції “Голос”, “Батьківщина”, “Європейська солідарність” і ОПЗЖ закликали керівництво Ради порушити питання доцільності перебування Богдана Яременка на посаді голови комітету з питань зовнішньої політики й міжпарламентського співробітництва у зв’язку зі скандалом довкола нього.

У фракції партії “Слуга народу” заявили, що розглядають можливість провести 7 листопада засідання, на якому обговорити ситуацію, що стосується голови комітету ВР з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Богдана Яременка.

 

Щеплення проти дифтерії: Скалецька назвала області, які “пасуть задніх”

В Закарпатській, Івано-Франківській та Харківській областях щеплено від дифтерії менш як 50% немовлят.

Про це на брифінгу щодо ситуації з дифтерією повідомила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька – Укрінформ

“На сьогодні вакциновані діти до року лише 59%, доросле населення — 52%, в старших дітей ситуація краща – 60-70%. Найнижче охоплення — менш як 50% немовлят — це Закарпатська, Івано-Франківська та Харківська області. І власне з цими регіонами, де найнижче щеплення, ми працюємо найбільш інтенсивно. Всім регіонам роздано завдання визначити плани щодо інтенсифікації кампанії, роботи з закладами і лікарями для того, щоб цей показник покращився максимально в найближчий термін”, – сказала Скалецька.

За даними МОЗ, менш як 40% дорослих вакциновано у Закарпатській, Луганській, Харківській та Чернігівській областях.

Найвищий показник в Україні — 80% вакцинованого дорослого населення, за словами Скалецької, в Запорізькій області.

Як повідомлялося, голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький напередодні заявив, що в Україні з початку року зафіксовано 21 випадок захворювання на дифтерію. Водночас за останні 8 років – з 2010 по 2018 рік – в Україні було зафіксовано 59 випадків захворювання на дифтерію.

 

Скалецька звільнила всіх своїх радників

Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька підписала наказ про звільнення своїх радників.

Про це сама Скалецька написала у Facebook – Укрінформ.

“Від сьогодні в МОЗі більше немає «радників» – підписала відповідний наказ. Я вважаю недопустимим, коли будь-якого радника сприймають, як ще одного міністра. А його особисту думку чують, як позицію міністерства. Це неприпустимо”, – написала Скалецька.

Міністр додала, що в її системі цінностей радник – це людина, яка повинна радити і допомагати, ефективно комунікувати з командою, доводити і узгоджувати свою позицію в конструктивній дискусії, і посилювати спроможність міністерства.

“На жаль, як я вже зрозуміла, так історично склалось, що більшість радників в міністерстві мали якийсь особливий мандат. І при цьому ніякої відповідальності. Ми продовжимо працювати з експертним середовищем над вирішенням конкретних викликів та просуванням пріоритетів, але статусів “радника” більше не буде”, – пояснила Скалецька.

Водночас на сайті МОЗ наказ про звільнення радників поки не опублікований.

Як повідомлялося, раніше на брифінгу Скалецька заявила, що скасує інститут радників міністра.

“В майбутньому всі особи, які будуть залучатися для того, щоб допомагати міністерству, міністру, заступникам міністра отримувати нові дані, інші думки, будуть оформлюватися в той спосіб, який більш для всіх зрозумілий – певні колективні органи, робочі групи. Індивідуальних речей як радники, для МОЗу, де всі чомусь сприймають це в особливому статусі, більше такого не буде”, – зауважила вона.

Як повідомляв Укрінформ, у Прем’єр-міністра України Гончарука є один штатний радник та 14 радників на громадських засадах.

 

Лагард стала до керма Європейського центробанку

Крістін Лагард приступила до виконання обов’язків президента Європейського центрального банку.

Відповідне повідомлення оприлюднене у п’ятницю на сайті ЄЦБ – Укрінформ.

“Крістін Лагард, колишній директор Міжнародного валютного фонду, приступила сьогодні до обов’язків президента Європейського центрального банку (ЄЦБ). Вона була призначена Європейською Радою 18 жовтня 2019 року на термін у вісім років”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо,що Крістін Лагард замінила Маріо Драгі, який був президентом ЄЦБ з 1 листопада 2011 року по 31 жовтня 2019 року

 

Українські заробітчани “підростили” ВВП Польщі – експерти

Праця українських трудових мігрантів в Польщі призвела до зростання ВВП країни, зокрема 2016-2017 роках – на 0,6-0,7%.

Про це йдеться в дослідженні економістів Нацбанку Польщі і Вищої школи торгівлі РП, інформує Puls Biznesu – Укрінформ.

“Праця мігрантів з України спричинила в 2014-2018 роках до зростання ВВП Польщі, попри те, що скорочувався місцевий робочий ресурс”,- зазначив один з авторів дослідження Павел Стшелецький.

Він зауважив: ще в 2014 році явище міграції було досить обмеженим попри несприятливі тренди на польському ринку праці, що є результатом демографічної кризи і рівня професійної активності поляків.

Згідно з оцінками, в 2015 році внесок українців у зростання ВВП Польщі склав 0,3%, в 2016 році – 0,6%, в 2017 році – 0,7%, а в 2018 році знову знизився до 0,3%.

Як наголошує Стшелецький, результати української трудової міграції до Польщі можуть мати позитивні ефекти у тривалій перспективі. Однак, за його словами, усе більш відчутною стає конкуренція за українського працівника в інших країнах ЄС.

“Зростання кількості мігрантів вже не буде таким динамічним як упродовж 2014-2017 років, але людський капітал, можливо, використовуватиметься краще”,- констатував польський експерт.

 

Гайдай скасував розпорядження про реорганізацію Луганської ОДА

Новопризначений голова Луганської ОДА Сергій Гайдай у перший день роботи на новій посаді припинив дію розпорядження Віталія Комарницького про реорганізацію ОДА.

Про це йдеться в його розпорядженні №888 від 28 жовтня 2019 року – Укрінформ.

«Керуючись статтями 5,6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» зобов’язую припинити реорганізацію (приєднання) юридичних осіб та діяльність комісій з їх припинення», – ідеться в розпорядженні Сергія Гайдая.

Загалом скасовано реорганізацію 12 підрозділів Луганської ОДА.

Як повідомлялося, попередник нинішнього глави ОДА – Віталій Комарницький раніше заявляв про підозру у причетності до корупційних дій деяких директорів департаментів та начальників управлінь.

 

Новий очільник Тернопільщини назвав пріоритети у роботі

Голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель, якого сьогодні у Тернополі представив Президент України Володимир Зеленський, назвав ключові пріоритети у своїй роботі.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Залучення інвестицій в економіку, інфраструктуру, соціальну сферу області, ефективне використання промислового, аграрного, наукового та туристичного потенціалу – це ті пріоритети, які ми повинні разом розкрити і розвинути», – сказав Сопель.

Як повідомляло агентство, на Тернопільщині триває робоча поїздка Президента України Володимира Зеленського.

Глава держави провів нараду із господарським активом області, зустрівся із жителями краю, ознайомився зі станом будівництва та перспективами розвитку Центру веслування та водних видів спорту «Водна арена Тернопіль», розташованого на околиці приміського села Біла.

 

Зеленський представив нового голову Тернопільської ОДА

У Тернополі Президент України Володимир Зеленський представив нового голову Тернопільської обласної державної адміністрації Ігоря Сопеля.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Тернопільщина – це край з великим промисловим, аграрним, науковим та туристичним потенціалом. Потенціалом, який ми разом з вами повинні розкрити і розвинути”, – сказав Сопель.

Він зазначив, що відкритий для всіх, хто хоче працювати чесно і прозоро, інвестувати в економіку, інфраструктуру та соціальну сферу області, створювати нові робочі місця.

Згідно з його автобіографією, Ігор Сопель народився 16 вересня 1974 року в м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області. Закінчив Тернопільський державний технічний університет. Працював на Хоростківському цукровому заводі спочатку слюсарем, потім інженером ТЕЦ, загалом пропрацював на підприємстві 13 років. У 2003 році розпочав підприємницьку діяльність.

Із 2010 року – керівник Хоростківського регіонального структурного підрозділу ТОВ «Агробізнес». У 2010-2015 роках – депутат Хоростківської міської ради.

Одружений, батько двох дітей.

На позачергових парламентських виборах 2019 року був кандидатом у народні депутати від «Слуги народу” у 166-му виборчому окрузі, де зайняв друге місце.

 

Зеленський у Тернополі подискутував з активістами, які зустріли його криками “Ганьба”

Їх цікавило, чи будуть покарані депутати, які освистали в Раді бійця-добровольця АТО Яну Зінкевич, пише ТСН.

1 листопада  Зеленський представив нового очільника Тернопільської ОДА Зеленський представив нового очільника Тернопільської ОДА в Тернопільській облдержадміністрації президента України Володимира Зеленського зустріли криками “Ганьба!”. Те ж саме потрилося, коли він залишав ОДА.

Про це повідомляє сайт міста.

Як зазначається, Зеленського обступили “дещо агресивні молодики” та серед іншого запитали, чи будуть покарані депутати зі “Слуги народу”, які у Верховній Раді освистали під час виступу бійця-добровольця АТО Яну Зінкевич, а також кричали їй “Ганьба!”.

“А щодо вигуків, то потрібно буде як слід вивчити це питання. Я вважаю, що не можна у Верховній Раді кричати “Ганьба!”. Я коли сьогодні заходив, внизу мені теж кричали “Ганьба!”. Я ж не нижчий за народного депутата, це неправильно таке кричати. Мені так здається. Щодо Яни – я розберуся, що там було, бо я не бачив. Може депутати не до неї кричали”, – сказав Володимир Зеленський.

Як передає сайт Тернополя, після цього Зеленський не поїхав оглядати “Водну арену”, як було заплановано, а одразу подався в аеропорт і відлетів з міста.

Зазначимо, 29 жовтня, під час ранкового засідання Верховної Ради представники фракції “Слуга народу” Фракція “Слуги народу” у Раді блокувала трибуну: нардепи обурилися через слова Федини про Зеленського Фракція “Слуги народу” у Раді блокувала трибуну: нардепи обурилися через слова Федини про Зеленського блокували трибуну через слова народної обраниці від “Європейської солідарності” Софії Федини про Зеленського – напередодні вона разом із волонтеркою Марусею Звіробій різко розкритикували “Я ж не лох якийсь”. З’явилося повне відео скандальної розмови Зеленського з добровольцями в Золотому “Я ж не лох якийсь”. З’явилося повне відео скандальної розмови Зеленського з добровольцями в Золотому манеру спілкування президента з ветеранами у Золотому. Жінки припустили, що в один з таких візитів до зони ООС Зеленський Депутатка від “ЄС” різко висловилась на адресу президента: фракція “Слуга народу” обурилась Депутатка від “ЄС” різко висловилась на адресу президента: фракція “Слуга народу” обурилась може потрапити під обстріл або стати жертвою замаху.

“Слуги народу” виступили з трибуни, і засідання продовжилося. Слово взяла нардеп від “ЄС” Яна Зінкевич. Вона згадала нещодавній виступ нардепа від “Слуги народу” “Треба просто пробачити”. Нардеп від “Слуги народу” взяв участь в ефірі пропагандистського каналу РФ “Треба просто пробачити”. Нардеп від “Слуги народу” взяв участь в ефірі пропагандистського каналу РФ Євгена Шевченка на каналі російських пропагандистів. Вона вважає, що з нього мають зняти недоторканність депутата. Слова ж Федини Зінкевич назвала емоційним виступом, що “звучить у думках мільйонів”.

 

“Євросолідарність” назвала справи проти Федини та Звіробій політичним переслідуванням

Фракція “Європейська солідарність” розцінює порушення кримінальних проваджень проти члена фракції Софії Федини та волонтера Марусі Звіробій за висловлювання як переслідування за погляди та обмеження свободи слова в Україні.

Про це йдеться у заяві “Євросолідарності” – Укрінформ.

“Порушення кримінальних проваджень за висловлювання члена нашої фракції Софії Федини та волонтера Марусі Звіробій є переслідуванням за погляди та обмеженням свободи слова в Україні. Звертаємо увагу, що переслідування за висловлювання порушують статтю 34 Конституції України, яка гарантує кожному громадянину “право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань”, – наголосили у фракції.

Також у “Євросолідарності” назвали неприпустимим є коментар генерального прокурора, який дозволив собі проігнорувати презумпцію невинуватості і вже “призначив” винною Федину, водночас ігноруючи факт держзради депутата від “Слуги народу” Євгена Шевченка за його висловлювання в ефірі кремлівських телеканалів, з використанням риторики країни агресора щодо учасників протестних мітингів – ветеранів і волонтерів АТО/ООС.

Крім того, як наголосили у фракції, кричущими є і погрози журналістам в’язницею до 7 років з боку народного депутата фракції “Слуга народу” Богдана Яременко.

При цьому у “Євросолідарності” нагадали, як нинішній народний депутат від президентської партії Олександр Дубинський “погрожував отруїти газом форум, де був президент, прем’єр, спікер і майже тисяча учасників”, однак проти нього не порушувалось кримінальне провадження за тероризм і погрозу вбивством.

У зв’язку з цим “Європейська солідарність” вимагає від влади закрити кримінальні провадження проти Софії Федини та Марусі Звіробій. “Не зачіпайте демократії в Україні, бо, переслідуючи свободу слова, ви зазіхаєте на зміну конституційного ладу. Адже такі підходи точно віддаляють Україну від Європи, руйнують її імідж та створюють атмосферу, аналогічну північному сусідові”, – наголошується в заяві.

Як повідомляв Укрінформ, заступник голови Комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Качура (фракція “Слуга народу”) 28 жовтня заявив, що подав до ГПУ і ДБР заяву про вчинення злочину депутатом від “ЄС” Софією Фединою.

Заяву подано у зв’язку з висловлюваннями на адресу Президента Володимира Зеленського, заявив Качура.

Зокрема, депутат від “Європейської солідарності” Федина висловила обурення спілкуванням Зеленського із добровольцями в Золотому, додавши, що Президент поводиться так, ніби вважає себе безсмертним.

Генпрокурор Руслан Рябошапка у п’ятницю, 1 листопада, сказав, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження через висловлювання Федини і Марусі Звіробій про Зеленського. “Провадження було відкрито у понеділок, там очевидні ознаки злочину, з яких було відкрите провадження. Здається, ДБР розслідує”, – сказав Рябошапка.

 

Рада підтримала законопроєкт про запобігання відмиванню грошей

Верховна Рада Україні ухвалила у першому читанні законопроєкт “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” (№2179).

За проєкт закону №2179 проголосували 278 депутатів, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України – Укрінформ.

“Проєкт закону спрямований на удосконалення та уточнення окремих норм законодавства з питань запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, а також узгодження та покращання положень законодавчих актів, що змінюються, забезпечення реалізації положень нових міжнародних стандартів у сфері протидії відмиванню коштів та боротьби з фінансуванням тероризму”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у Міністерстві фінансів, законопроєкт адаптує в національне законодавство Рекомендації FAT та 4-ту і частково 5-ту Директиви Європейського Союзу проти відмивання коштів та фінансування тероризму, які вже впроваджені в усіх країнах-членах ЄС та є обов’язковими для країн, що мають намір отримати членство (в т.ч. України).

Ухвалення цього законопроєкту є частиною міжнародних зобов’язань України, визначених Угодою про асоціацію з ЄС, а також ратифікованим у листопаді минулого року Меморандумом про взаєморозуміння між Україною та ЄС і дозволить не лише вийти на новий рівень якості системи фінансового моніторингу, а й забезпечити можливість отримання від ЄС другого траншу макрофінансової допомоги розміром 500 млн євро.

Ухвалення законопроєкту зокрема забезпечить:

– зосередження уваги учасників системи фінансового моніторингу на найвищих ризиках, загрозах та вразливостях. Зокрема, вібудеться перехід до застосування суб’єктами первинного фінансового моніторингу ризик-орієнтованого підходу та відповідно до кейсового звітування про підозрілі операції своїх клієнтів;

– дозвіл на використання результатів належної перевірки, здійсненої іншим суб’єктом первинного фінмоніторингу;

– збільшення суми фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу (з 150 тис. грн до 400 тис. грн) з одночасним зменшенням кількості ознак таких фінансових операцій (з 17 до 4); створення прозорого інструменту притягнення до відповідальності за порушення;

– визначення штрафу за масштабні та системні порушення. Максимальний штраф для банків та фінансових установ складатиме 10 млн неоподатковуваних мінімумів доходів громадян саме за системні порушення, а не поодинокі зловживання (для інших осіб – до 1 млн неоподатковуваних мінімумів). штрафи. Санкції будуть застосовуватися регуляторами, що проводять перевірки (НБУ, НКЦПФР та ін.), з обов’язковим врахуванням обставин вчиненого порушення та фінансового стану суб’єкта;

– скорочення затрат банків та фінансових установ на звітування про фінансові операції завдяки можливості автоматизації процесу надання інформації та зменшення періодичності інформування;

– удосконалення процедури розкриття кінцевих бенефіціарних власників.

 

Гончарук назвав рекордними цьогорічні інвестиції ЄБРР в Україну

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук та віцепрезидент Європейського банку реконструкції та розвитку Алан Пію обговорили збільшення обсягу інвестицій в державний, приватний та муніципальний сектори української економіки.

Про це повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

«Перш за все хотів би подякувати команді ЄБРР за плідну двосторонню співпрацю: фінансування програми закупівлі природного газу, 149 мільйонів євро кредиту для реалізації проєкту з модернізації мережі електропередачі НЕК «Укренерго», 100 мільйонів євро для модернізації АТ «Укрзалізниця» та 52 мільйони для закупівлі верстатів капітального ремонту свердловин та покращення енергоефективності АТ «Укргазвидобування», – сказав Гончарук.

За його словами, на початку жовтня обсяг інвестицій ЄБРР в державний, приватний та муніципальний сектори в Україні склав понад 1 мільярд євро, що вдвічі більше 2018 року, і є рекордним показником за останні роки співробітництва. До кінця року він може скласти 1,2 мільярда євро.

Віцепрезидент ЄБРР зазначив, що підтримує реформи українського уряду, адже вони дозволяють надалі підвищити темп двосторонньої співпраці.

Прем’єр-міністр наголосив, що реформи є важливими для самих українців і що головне завдання уряду – антикорупційна політика та забезпечення верховенства права. Крім цього, ключовими реформами, над якими вже активно працює Україна, є відкриття ринку землі, демонополізація енергетичного ринку, приватизація та дерегуляція. Важливим аспектом Гончарук назвав процес деолігархізації, який дасть місце на ринку новому бізнесу та дозволить українським ринкам розвиватися.

Крім цього, Прем’єр-міністр повідомив, що Київ хотів би залучити команду ЄБРР до розвитку державних інститутів.

ЄБРР працює в Україні з 1992 року. За цей час Банк вклав в українську економіку близько 14,6 млрд євро, профінансувавши 450 проєктів. 75 відсотків цих інвестицій припадає на приватний сектор.

 

Зеленський і віцепрезидент ЄБРР обговорили умови інвестицій в Україну

Президент України Володимир Зеленський обговорив з віцепрезидентом ЄБРР Аланом Пію умови збереження високого рівня інвестицій в Україну.

Зустріч відбулася у рамках інвестиційного форуму RE:THINK. Invest in Ukraine у Маріуполі, повідомляє пресслужба глави держави.

“Дякую ЄБРР за реальні кроки щодо розвитку української економіки та ефективну співпрацю”, – наголосив Зеленський.

Зазначається, що сторони обговорили умови збереження високого рівня інвестицій в Україну та погодилися, що інвестори приходитимуть у разі стабільності, передбачуваності, а програма МВФ додасть інвестиційної впевненості.

Під час зустрічі наголошувалося, що у 2019 році Україна вперше стане найбільшою країною операцій Європейського банку реконструкції та розвитку. Цьогоріч інвестиції ЄБРР в Україну сягнули €1 млрд, що є рекордом за останні 5 років.

Крім того, сторони обговорили нові проєкти банку, що будуть спрямовані на розвиток регіональних доріг. Інвестиції становитимуть понад €300 млн.

Віцепрезидент ЄБРР привітав продуктивну роботу українського парламенту. Він наголосив, що ЄБРР очікує на імплементацію ухвалених рішень.

Сторони детально обговорили антикорупційну, енергетичну та судову реформи, а також реформу правоохоронних органів України.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на полях Міжнародного інвестиційного форуму RE: THINK. Invest in Ukraine підписав із віцепрезидентом Європейського банку реконструкції та розвитку Аланом Пію Меморандум щодо програми фінансування регіональних доріг

 

Вантажні перевезення: Польща надасть 15 тисяч додаткових дозволів для України

Республіка Польща надасть 5 тисяч додаткових дозволів на 2019 рік та ще 10 тисяч дозволів на 2020 рік, які можна буде використати ще цього року, на перевезення вантажів для українського автомобільного транспорту.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України – Укрінформ.

“Українські перевізники додатково отримають 5 000 польських дозволів. Дозволи будуть передані українській стороні на початку листопада 2019 року. Польська сторона також передасть до 15 листопада 2019 р. 10 000 дозволів з попереднього обміну дозволами на 2020 рік для використання в 2019 році, які будуть дійсними до 31 січня 2021 року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з 12 листопада цього року Польща анулює попередню кількість дозволів у розмірі 160 000 на в’їзд. Для повернення в країну реєстрації в українських вантажних перевізників є час до 31 грудня 2019 року.

На 2020 рік Польща за попередньою домовленістю надасть Україні 160 тисяч дозволів на в’їзд, проте в Мінінфраструктури зазначають, що й надалі наполягатимуть на збільшенні квоти до 200 тисяч.

Питання встановлення квоти дозволів на 2020 рік остаточно буде розглянуто на зустрічі міністрів інфраструктури України та Республіки Польща, яка відбудеться орієнтовно наприкінці листопада 2019 року. До того часу очікується формування нового уряду Республіки Польща.

Як повідомляв Укрінформ, у 2019 році Польща знизила кількість дозволів для перевезень до Польщі або транзитом через Польщу українських вантажів до 160 тис. Тоді як у 2018 році Польща видала Україні 260 тис. таких дозволів.

У вересні 2019 року Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що українські автоперевізники вантажів вже майже вичерпали квоту дозволів на в’їзд у Польщу. Тоді він наголошував, що тих дозволів, які залишились, вистачать на декілька тижнів.

 

Президент доручив уряду подолати корупцію в ДАБІ

Президент Володимир Зеленський доручив Кабміну подолати корупцію в Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ).

Про це заявила міністр розвитку громад та територій Альона Бабак під час години запитань до уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Президент сказав, що завдання уряду – подолати корупцію в ДАБІ”, – зазначила Бабак.

Вона додала, що для виконання цього завдання першочергово необхідно запровадити кадрові зміни в центральному апараті ДАБІ та в її регіональних структурах.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2019 року Кабмін звільнив Сергія Кузьміна з посади голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Тоді ж в.о. голови булу призначено Олександра Строкача, який раніше обіймав посаду директора департаменту ДАБІ з архітектурного контролю та нагляду.

27 вересня в Україні розпочався конкурс на посаду голови ДАБІ. Наразі в Мінгромад проходять співбесіди серед учасників конкурсу.

 

Порошенко нагадав, що ПДЧ передбачає і зобов’язання НАТО перед Україною

План дій щодо членства України в НАТО передбачає не лише добровільні зобов’язання щодо реформ, які бере на себе Україна. Цей документ також передбачає і зобов’язання Альянсу перед Україною за результатами виконання вимог ПДЧ.

Про це заявив п’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко під час виступу на Львівському безпековому форумі-2019, повідомляє пресслужба політсили  – Укрінформ.

“ПДЧ – це не лише добровільні зобов’язання України, яка декларує свої зобов’язання стати членом Альянсу. ПДЧ щодо членства в НАТО – це зобов’язання Альянсу після того, як Україною будуть виконані всі умови – прийняти нас в члени”, – заявив Порошенко.

Він додав, що ситуація дуже подібна до виконання Україною плану дій щодо візового режиму. “Ми саме так і діяли. Напишіть нам все, що ми маємо зробити, але в кінці гарантуйте, що ви надасте українцям право без віз подорожувати країнами Європи”, – сказав політик.

Порошенко також вважає, що Росія та Кремль намагатимуться перешкодити Україні отримати ПДЧ та стати повноправним членом НАТО. Однак Україна повинна продемонструвати єдність у цьому важливому питанні.

“Росія дуже підступна. Росія буде робити все можливе для того, щоб зруйнувати єдність країн-членів Альянсу. Путін буде їздити в Угорщину, буде окремо вести переговори з Данією щодо підписання угоди про “Північний потік-2”, буде окремо вести переговори з Францією про “українські банди”, – зазначив він.

“Але ми не маємо права залишити Путіну жодного шансу. Бо зараз під парасолькою розведення військ складеться враження – почекайте, Росія ж вже все зробила, а навіщо ж ми санкції тримаємо проти неї”, – підкреслив експрезидент.

Він наголосив, що говорив з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом про надзвичайну важливість на найближчому саміті мати питання ПДЧ Україні в порядку денному.

“Я не маю жодної ілюзії про те, що в грудні в Лондоні ПДЧ щодо членства в НАТО не буде наданий. Але ми маємо підготуватися і не пізніше 2023 року Україна офіційно має підписати ПДЧ, бо всі країни, які стали членами НАТО – стали членами виключно через механізм ПДЧ”, – також підкреслив він.

Порошенко зауважив, що не існує іншого механізму, зокрема і Північна Македонія також стає членом НАТО виключно через механізм ПДЧ.

“І нам потрібно визначитись – чи ми хочемо обмежитись лише розмовами, лише окремими програми співробітництва, річна програма, трастові фонди, допомога озброєнням, допомога навчанням інші програми”, – сказав він та назвав небезпечною нині поширену тезу про те, що Україна повинна сконцентруватись на окремих трьох-чотирьох програмах.

Як повідомлялося, 31 жовтня Президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні комісії Україна-НАТО у Києві заявив, що Україна віддана трансформації до стандартів НАТО й розраховує на поглиблення співпраці з Північноатлантичним альянсом.

Водночас Зеленський підтвердив намір України в майбутньому вступити до НАТО. “Ми готові ще ближче співпрацювати з Альянсом і прискорити підготовку до членства в НАТО, не знімаючи з порядку денного можливості приєднання України до ПДЧ. Ми готові вже сьогодні практичною роботою доводити, що Україна заслуговує на такий формат відносин з альянсом”, – сказав Зеленський.

Раніше, 30 жовтня, віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що уряд України вважає чинною заявку на отримання ПДЧ в НАТО, подану на бухарестський саміт Північноатлантичного альянсу в 2008 році, тому під час засідання в Києві додаткову заявку не подаватиме.

7 лютого 2019 року Верховна Рада 8-го скликання ухвалила закон “Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)”, ініційований тодішнім президентом Петром Порошенком.

 

Дубневича готові взяти на поруки дев’ять депутатів

Народного депутата із депгрупи “За майбутнє” Ярослава Дубневича готові взяти на поруки дев’ятеро парламентаріїв – Укрінформ.

Про це йшлося на засіданні Вищого антикорупційного суду, який розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу Дубневичу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, як заявив адвокат підозрюваного, дев’ятеро колег Дубневича по парламенту висловили готовність взяти його на поруки. Захисник зазначив, що ці народні депутати, серед яких Віктор Бондар, Ігор Палиця, Тарас Батенко, Анатолій Урбанський, Віктор Балога, передали письмове зобов’язання про намір взяти Дубневича на поруки.

Зараз майже всі ці народні депутати присутні на засіданні ВАКС.

Водночас прокурор САП Віталій Пономаренко заявив клопотання про обрання Дубневичу запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 93 млн грн.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні, 31 жовтня, Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури щодо притягнення Ярослава Дубневича до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.

За версією слідства, вказаний народний депутат лобіював виділення грошових коштів з бюджету ПАТ «Укрзалізниця» на закупівлю товарів у підконтрольних йому підприємств. Фінансові втрати від реалізації схеми проведення процедур відкритих торгів стрілочних переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення становити, згідно з експертизою, понад 93 млн грн.

Дубневич підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

 

Уряд пропонує зміни щодо норми фінансування Державного фонду регіонального розвитку

Кабмін подав на розгляд до парламенту законопроєкт, яким пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу, що закріплять норму формування Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) в обсязі не менше 1% прогнозованих доходів загального фонду держбюджету на відповідний бюджетний період.

Про це заявила міністр розвитку громад і територій України Альона Бабак під час години запитань до уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Урядом подано до Верховної Ради і зареєстровано підготовлений законопроєкт №2202 “Про внесення змін до статті 24-1 Бюджетного кодексу України (щодо підвищення ефективності використання коштів Державного фонду регіонального розвитку)”, яким передбачена норма формування ДФРР, що визначається в обсязі не менше 1% прогнозованого обсягу доходів загального фонду Державного бюджету України на відповідний бюджетний період ”, – зазначила Бабак.

За її словами, нині діюча норма, яка формує ДФРР в обсязі не більше 1% доходів загального фонду держбюджету, може призвести до неефективного використання коштів та заважати завершенню вже розпочатих проєктів з регіонального розвитку або впровадженню нових.

Як повідомлялося, створення ДФРР дозволило започаткувати в Україні фінансування проєктів регіонального розвитку на конкурсній основі та відповідно до регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації.

Державний фонд регіонального розвитку визначено статтею 24-1 Бюджетного кодексу України.

Кошти ДФРР спрямовуються на виконання інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку (у тому числі проєктів співробітництва та добровільного об’єднання територіальних громад), що мають на меті розвиток регіонів, створення інфраструктури індустріальних та інноваційних парків і відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку та відповідних стратегіях розвитку регіонів.

У 2019 році обсяг державної підтримки регіонального та місцевого розвитку зріс у 41,5 раза порівняно з 2014 роком – з 0,5 млрд грн до 20,75 млрд грн.

 

Внутрішній аудит Міноборони відповідає міжнародним стандартам — НАТО

Внутрішній аудит у Міністерстві оборони України відповідає міжнародним стандартам всесвітнього Інституту внутрішніх аудиторів.

Про це повідомляє Міноборони з посиланням на звіт групи експертів НАТО – Укрінформ.

“У підсумковому звіті, надісланому заступником Генерального секретаря НАТО з операцій Джоном Манза на адресу уряду та державних органів України, група експертів відзначила, що внутрішній аудит в оборонному відомстві перебуває на передньому плані трансформацій та відповідає міжнародним стандартам всесвітнього Інституту внутрішніх аудиторів”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, зазначено, що Департамент внутрішнього аудиту Міноборони змінив свою методологію на таку, що базується на ризиках, має безпосередній доступ до вищого керівництва та суттєво сприяє побудові доброчесності.

Експертами НАТО рекомендовано Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони інтенсифікувати співробітництво з іншими вітчизняними органами сфери оборони і безпеки шляхом передачі експертизи, знань та досвіду колегам для підвищення їх професіоналізму і розвитку індивідуальних спроможностей.

Також надано низку інших рекомендацій, спрямованих на зміцнення належного управління (good governance) у сфері оборони і безпеки.

Директор Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони Марина Бариніна, коментуючи результати оцінки, підкреслила значний внесок Міністерства оборони Великої Британії у розвиток діяльності з внутрішнього аудиту у вітчизняному оборонному відомстві.

Впродовж лютого-липня 2019 року група експертів Альянсу здійснила оцінку побудови доброчесності (Building Integrity) у восьми органах сектору оборони і безпеки — Міністерстві оборони та Збройних Силах, Міністерстві внутрішніх справ, Службі безпеки, Національній гвардії, Національній поліції, Державній прикордонній службі, Державній службі з надзвичайних ситуацій та Державній спеціальній службі транспорту.

 

У США пройде конкурс талантів української діаспори

Щорічний конкурс «Талант української діаспори» відбудеться 17 листопада в Блумінгдейлі (штат Іллінойс, США).

Охочих взяти участь у щорічному шоу майстерності просять реєструватися, йдеться на сторінці події у Facebook – Укрінформ.

«До участі запрошуються представники української діаспори, охочі проявити свій талант у будь-якому жанрі (без вікових обмежень). Приймаються індивідуальні та колективні заявки. Тексти виступів подаються українською або англійською мовою. Переможці отримають грошові винагороди від наших спонсорів та благодійників», – йдеться у повідомленні.

Захід пройде в залі церкви св.Андрія Первозванного за аресою: St. Andrew Ukrainian Orthodox Church and Hall, 300 E Army Trail Rd, Bloomingdale, Illinois 60101.

У рамках конкурсу відбудуться виступи відомих громаді українських артистів, прем’єри і презентації нових талантів, чудова музика і танці.

Конкурсанти повинні заповнити відповідну анкету і зареєструватися до 8 листопада за лінком.

Організаторами конкурсу виступає українська громадська організація «Помаранчева хвиля» – неприбуткова організація, яка базується в Чикаго та об’єднує українську діаспору.

 

Понад половина виробництва Укрспирту перебуває у “тіні” – Зеленський

Понад половина виробництва державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості “Укрспирт” перебуває в “тіні”.

Такі статистичні дані озвучив Президент Володимир Зеленський під час нарад з питань розвитку спиртової галузі України у рамках поїздки на Тернопільщину, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Така в мене є статистика, ви скажете, так це чи ні, тобто більше половини, 55% виробництва зараз “Укрспирту” в тіні, державні заводи контролюються кримінальними угрупуваннями більше 10 років”, – звернувся Президент до учасників наради.

У свою чергу заступниця керівника Офісу Президента Юлія Ковалів розповіла, що, починаючи з 2016 року, майже у 5 разів зменшився фінансовий результат “Укрспирту”.

“Це так само впливає на сплату податків. Якщо податок на прибуток “Укрспирт” платив у 2016 році майже 30 млн, то у 2018 році жодної копійки податку на прибуток найбільший державний спиртовий монополіст не сплатив до бюджету”, – зазначила вона.

За словами Ковалів, через нелегальний ринок спирту державний і місцеві бюджети щороку недоотримують 8 млрд гривень.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оголосило конкурс на керівника державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості “Укрспирт”.

У жовтні 2019 року уряд звільнив виконувача обов’язків директора ДП “Укрспирт” Юрія Лучечка та призначив на цю посаду Сергія Блескуна, який нещодавно став радником міністра економіки з питань спиртової галузі.

Днями профспілка працівників апарату ДП “Укрспирт” звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом про заборону Міністерству розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України призначати Сергія Блескуна виконуючим обов’язки керівника Укрспирту.

Також минулого тижня Президент Зеленський зареєстрував законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту. Очікується, що до кінця року він буде ухвалений і набуде чинності до 1 січня 2020 року. Згідно з цим законопроєктом, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. Як раніше підрахували в уряді, через державну монополію на виробництво спирту та через розвиток тіньового сектору Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень.

ДП “Укрспирт” – великий виробник спирту та спиртовмісної продукції в Україні, донедавна перебувало в управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства. Загальна виробнича потужність Укрспирту – понад 36 млн декалітрів на рік.

 

Бабак сказала, де зможуть працювати звільнені з РДА держслужбовці

Звільнені внаслідок оптимізації працівники Районних державних адміністрацій (РДА) зможуть за результатами конкурсів працевлаштовуватись до виконавчих органів Об’єднаних територіальних громад (ОТГ) або префектур.

Про це заявила міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вивільненні в результаті оптимізації працівники РДА можуть бути працевлаштовані за результатами конкурсного відбору до виконавчих органів громад та надалі префектур”, – розповіла Бабак.

Вона пояснила, що скорочення апарату районних держадміністрацій відбудеться для того, щоб усунути дублювання повноважень цих рад та органів місцевого самоврядування.

Як повідомляв Укрінформ, міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет 30 жовтня заявив, що уряд має намір звільнити 18 449 працівників районних державних адміністрацій. За його словами, це рішення дозволить підвищити ефективність роботи державних органів надалі

 

Рада проведе слухання щодо земельної реформи у грудні

Верховна Рада 4 грудня проведе парламентські слухання на тему “Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення”.

Ухвалення відповідної постанови №2251 підтримали 318 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Метою парламентських слухань є привернення уваги органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадськості, експертного середовища до проблемних питань обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні.

Завданням слухань є залучення до обговорення вітчизняної моделі обігу земель сільськогосподарського призначення представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, аграрних асоціацій, громадських організацій, профільних міжнародних організацій, науковців, експертів, власників та користувачів земель сільськогосподарського призначення, політиків та широкої громадськості.

Як повідомляв Укрінформ, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була запроваджена у 2001 році. З 2002 року мораторій неодноразово продовжувався. У грудні 2018 року Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2020 року.

Нині у Раді зареєстровано 11 різних законопроєктів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Влада планує скасувати мораторій на продаж землі та запустити ринок землі восени 2020 року.

 

“Газові” пристрасті: польський експерт назвав найкращий і найгірший крок для України

Будівництво Nord Stream 2 не буде завершено до кінця року попри згоду Данії, і це може дати Україні шанс на кращу переговорну позицію з Газпромом щодо транзиту газу.

Таку думку в коментарі власному кореспондентові Укрінформу висловив польський експерт з енергетичних питань, головний редактор видання BiznesAlert Войцєх Якубік.

“Данці дали згоду на його створення, але це не означає, що проєкт Nord Stream 2 буде готовий до кінця 2019 року. Його реалізація може затриматися навіть на пів року з огляду на те, що об’єднання німецького та данського відрізків газопроводу може відбутися лише весною”, – зазначив Якубік.

За його словами, той факт, що цей проєкт не буде готовий до кінця року, дає кращу переговорну позицію для України у переговорах з Газпромом, адже росіяни не зможуть відмовитися від українського шляху, а потребуватимуть якоїсь транзитної угоди.

З іншого боку, як зауважив Якубік, росіяни затягують переговори з Єврокомісією та Україною, а також ведуть двосторонні переговори з Німеччиною, очікуючи на завершення Nord Stream 2 і початок постачання газу через цей газопровід, щоб покращити свою переговорну позицію.

“Зараз триває своєрідне змагання з часом. Найкраще, що може зробити Україна, – це завершити реформи і змусити Газпром при підтримці Єврокомісії підписати контракт, який відповідатиме європейському законодавству, і який захищатиме українську сторону від дій російського монополіста”, – констатував польський експерт.

Якубік переконаний, що Росія, у свою чергу, намагатиметься використати незрозумілу ситуацію наприкінці року, коли завершиться нинішній контракт, але відбудеться затягування з підписанням нового на транзит газу, що відобразиться на перерві у поставках газу. І хоча всі сторони технічно готові до такого розвитку подій, це може бути черговим інструментом політичного тиску у комплексних переговорах Росії з Україною, зокрема й про майбутнє Донбасу, зазначив він.

“І найгірше, що могла б зараз зробити Україна, це – піти на якісь двосторонні домовленості з Росією, спокушаючись на дешевший російський газ, який номінально буде дешевшим, але у тривалій перспективі обернеться коштовною залежністю від Росії”, – констатував експерт.

На переконання Якубіка, Росія також хоче схилити Україну, аби та припинила усі арбітражні процеси проти російського газового монополіста.

“Відомо, що Росія вже програла справу у суді і може програти наступні. Тому вона хоче вирішити цю проблему пакетно, щоб попри програші у суді не платити штраф. У цьому, власне, полягає стиль переговорів росіян: все змішати, заскочити іншу сторону зненацька і змусити її до поступок”, – наголосив він.

Якубік зазначив, що Єврокомісія повинна надати підтримку Україні, а такі члени ЄС, як Німеччина чи Угорщина, не повинні вести самостійної енергетичної політики щодо Росії, що послаблює позицію України.

Як повідомлялося, енергетичне агентство Данії (ЕАД) 30 жовтня видало компанії Nord Stream 2 AG дозвіл на будівництво частини газопроводу Nord Stream 2 на території данських територіальних вод у Балтійському морі.

Данія залишалася останньою країною, яка не видавала дозвіл на будівництво російського газопроводу.

Проєкт Nord Stream 2 передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини на додаток до вже діючого Nord Stream. Передбачається, що потужність другої гілки Nord Stream 2 становитиме 55 млрд кубометрів газу щороку, довжина – більш як 1,2 тис. км.

Газопровід будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити проєкт до кінця 2019 року.

Україна виступає проти будівництва Nord Stream 2. Крім того, противниками Nord Stream 2 є США, Польща і країни Балтії, які застерігають, що ЄС у такому випадку підсяде на російську газову голку. Президент США Дональд Трамп погрожував заблокувати проєкт санкціями.

 

Слова Макрона висмикнули з контексту: МЗС викликало посла Франції

Міністерство закордонних справ України запросило посла Франції Етьєна де Понсена для надання роз’яснень з приводу висловлювань президента Франції Еммануеля Макрона щодо українців.

Про це повідомляється у коментарі речниці МЗС Катерини Зеленко стосовно “певних висловлювань” президента Франції, опублікованому на сайті відомства. – Укрінформ

“У зв’язку з появою повідомлень в ЗМІ про слова, які приписуються президенту Франції Е.Макрону, до МЗС був запрошений посол Франції в Україні для надання роз’яснень. Посол Франції відзначив, що претензій до громадян України, які подорожують Францією, у французької сторони немає. Відтак, слова Е.Макрона, які стосувалися проблематики міграції та законного працевлаштування, були висмикнуті з контексту”, – йдеться в коментарі.

Також зазначається, що сторони підтвердили, що між Києвом і Парижем існує повне розуміння і співробітництво в реалізації домовленостей про пересування громадян обох країн.

Як повідомляли деякі ЗМІ, президент Франції Макрон дав інтерв’ю правому журналу Valeurs Actuelles, у якому, говорячи про боротьбу з нелегальною міграцією, використав фразу “нелегальні українські чи болгарські банди”.

 

Клімкін — про “українські банди в Європі”: Макрон нас з кимось сплутав

Ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що в Європі скоро точитиметься конкуренція за українців.

Так він прокоментував  у Facebook поширені у ЗМІ висловлювання президента Франції Еммануеля Макрона щодо “нелегальних українських банд” – Укрінформ.

“Вирішив запитати своїх французьких друзів та знайомих про існування українських підпільних мереж нелегальних мігрантів. Не чули. Про українські кримінальні мережі – сміються.

Думаю, Президент Макрон нас з кимось сплутав. Сумно, що саме нас. До чого тут українці? Ми ніде не є проблемою, по-моєму, навпаки всі хочуть більше українців. Скоро в Європі за нас конкуренція почнеться. Це проблема для нас, для України, ні для кого більше”, – зазначив Клімкін.

Він додав, що “французькі друзі кажуть, що це було заготовлене інтерв’ю правій газеті для того, щоб “підтягнути” правий електорат”.

Як повідомляло DW, Президент Франції Еммануель Макрон дав інтерв’ю правому журналу Valeurs Actuelles, в якому використав фразу “нелегальні українські чи болгарські банди”.

У п’ятницю Міністерство закордонних справ України запросило посла Франції Етьєна де Понсена для надання роз‘яснень з приводу висловлювань президента Франції Еммануеля Макрона щодо українців.

Посол Франції відзначив, що претензій до громадян України, які подорожують Францією, у французької сторони немає. Відтак, слова Макрона, які стосувалися проблематики міграції та законного працевлаштування, були висмикнуті з контексту.

 

Латвія внесла Лепса у “чорний список”

Міністр закордонних справ включив до чорного списку Григорія Лепса (Лепсверідзе), в якого у лютому був запланований черговий концерт у Ризі.

Про це повідомив у своєму Twitter глава МЗС Латвії Едгар Рінкевичс – укрінформ.

«На підставі оцінки органу державної безпеки і статті 61, частина 2, Закону про імміграцію я вирішив включити Григорія Лепсверідзе, громадянина Російської Федерації, у список небажаних осіб Латвійської Республіки, заборонивши в’їзд до Латвії на невизначений термін», – повідомив Рінкевичс.

У липні міністр юстиції Латвії Яніс Борданс (Нова Консервативна партія) піддав критиці міністра внутрішніх справ Латвії Сандіса Гіргенса (Партія KPV LV) за те, що той не включив Лепса до чорного списку, а навпаки, відвідав його концерт у Юрмалі.

Лепс знаходиться в чорних списках кількох країн, наприклад у США і Литві.

Як повідомлялося раніше, Мінфін США заявив, що Григорій Лепсверідзе пов’язаний зі злочинним синдикатом “Братське коло”. На думку американських слідчих, Лепс міг бути кур’єром у цій мафіозній структурі. “Братське коло” вважалося злочинною мережею, створеною на пострадянському просторі, що діяла в Європі, на Близькому Сході, Африці та Латинській Америці. Профілем діяльності угруповання слідчі назвали відмивання грошей і торгівлю наркотиками.

Сам Григорій Лепс заперечує свій зв’язок із мафією, проте, на багатьох відеозаписах та фотографіях видно, як співак зустрічається з лідерами злочинного угруповання і виступає на їхніх ювілеях.

У Латвії іноземців до “чорного списку” можуть включити два міністри: глави МЗС і МВС. При цьому рішення міністра внутрішніх справ можна оскаржити в суді, а рішення міністра закордонних справ – ні.

 

Опозиція обурена заявою Асада щодо її “делегатів-терористів”

Сирійська опозиція розкритикувала заяву президента країни Башара Асада щодо відсутності офіційного статусу в делегації сирійського уряду, яка бере участь у переговорах в Женеві.

Про це інформує DPA – Укрінформ.

“Сирійська опозиція у п’ятницю відкинула “безпідставні” зауваження президента Сирії Башара Асада, який висловив сумніви щодо переговорів у Женеві, за посередництва ООН, з врегулювання конфлікту у Сирії“, – йдеться у повідомленні.

В інтерв’ю державному сирійському телебаченню, що вийшло в четвер, Асад заявив, що його уряд не є стороною Женевських переговорів, спрямованих на написання нової конституції для Сирії. “У Женеві є лише делегати, які мають підтримку уряду та які поділяють наші погляди”, – сказав Асад. Також він поставив під сумнів легітимність делегатів від опозиції, заявивши, що вони представляють Туреччину та США. “Кілька представляють терористів”, – додав він.

Ібрагім Джеббаві, член делегації сирійської опозиції на перемовинах у Женеві, назвав зауваження Асада “безпідставними”. “Є делегація, яка представляє сирійський уряд, її призначив Асад”, – сказав Джеббаві.

Як повідомлялося, женевські переговори почалися 31 жовтня. В них беруть участь 150 делегатів, які представляють сирійський уряд, опозицію та громадянське суспільство.

 

Сирійське врегулювання: група країн зробила спільну заяву

Країни, які входять до так званої Малої групи по Сирії, привітали створення Конституційного комітету.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ Єгипту, Німеччини, Франції, Йорданії, Королівства Саудівська Аравія, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки, оприлюдненій на сайті МЗС ФРН – Укрінформ.

«Це довгоочікуваний позитивний крок, який вимагає серйозних зусиль та відданості, щоб досягти успіху», – йдеться у документі.

Дипломати визнають зобов’язання Генерального секретаря ООН та спеціального посланника ООН Гейра Педерсена розпочати цей процес.

Створення Конституційного комітету може доповнити реалізацію інших аспектів Резолюції Ради безпеки (РРБ) 2254, включаючи фактичну участь усіх сирійців у політичному процесі.

Глави МЗС 7 країн підтримують зусилля щодо створення безпечного та нейтрального середовища, яке дозволяє проводити вільні та чесні вибори під наглядом ООН. І продовжують закликати до негайного і справжнього припинення вогню у Сирії.

«Не може бути військового врегулювання кризи у Сирії, це лише політичне врегулювання, засноване на РРБО 2254», – йдеться у заяві.

 

Туреччина звинуватила Францію у спробах створення терористичної держави в Сирії

Туреччина засудила позицію щодо операції “Джерело світу” і звинуватила Париж у спробах створення терористичної держави в Сирії.

Про це йдеться в заяві, зробленій МЗС Туреччини, після того, як парламент Франції засудив проведення Туреччиною операції “Джерело миру”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми рішуче засуджуємо і відкидаємо резолюції, прийняті Сенатом Франції та Національною асамблеєю по операції “Джерело миру”. Очевидно, що Франція прийняла ці резолюції після провалу своїх зусиль зі створення терористичної держави в Сирії”, – йдеться в заяві.

МЗС Туреччини розкритикував ставлення Франції до сирійських гілок Робітничої партії Курдистану (PKK) – Партії демократичного союзу і Курдських загонів народної самооборони (PYD/YPG).

“Роблячи подібні кроки, парламент Франції і уряд Франції, яка підтримує ці резолюції, ще раз заявили світові, що вони стоять разом з PYD/YPG, сирійськими гілками PKK, яка визнана ЄС терористичною організацією. Для нас не дивно ставлення парламенту цієї країни, де терористів приймають на найвищому рівні в Єлисейському палаці”, – наголошується в заяві.

Анкара закликала Париж проявити солідарність з Туреччиною в боротьбі з тероризмом.

“Ми вкотре закликаємо парламент і уряд Франції стати у боротьбі з тероризмом на бік свого союзника по НАТО і європейського співтовариства, а не з терористами, і проявити солідарність з Туреччиною”, – закликали в МЗС Туреччини.

Як повідомлялося, Національні збори Франції в середу схвалив резолюцію, яка засудила проведення Туреччиною операції «Джерело миру» на північному сході Сирії і висловили підтримку PYD/YPG. Крім того, минулого тижня Верхня палата парламенту Франції – Сенат затвердив проект резолюції, якою запропонував підтримувати європейські або міжнародні ініціативи щодо припинення турецької військової операції.

 

У Нідерландах обговорили шляхи досягнення миру на Донбасі

У нідерландській Гаазі відбулася дискусія європейський “Проєкт миру”, зокрема, йшлося про те, як країни ЄС реагують на російську агресію в Україні та Грузії, які є загрози країнам ЄС і що можна зробити для досягнення миру.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі.

Посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов підкреслив, що така дискусія була дуже своєчасною, адже Київ саме зробив односторонні кроки щодо дотримання Мінських угод, ситуації на Донбасі, але Москва відмовилася від визнання своєї ролі у конфлікті.

“Тому час для міжнародної громади знову відреагувати”, – сказав Ченцов.

Його грузинський колега Георгій Шарвашидзе наголосив, “альтернативи для України та Грузії не існує”.

Професор Олексій Гарань з Києво-Могилянської академії поставив питання, до якого результату призведе новий підхід президента Володимира Зеленського щодо припинення війни.

“Люди в Україні мали великі сподівання, коли обрали його, і його перші дії були цілком правильні. Він почав з невеликих кроків, таких, як налагодження спілкування між людьми з обох сторін. Але тепер питання полягає в тому чи ці маленькі кроки перетворяться на більш широкі переговори”, – зазначив Гарань.

За його словами, Україна грає в дипломатичну гру, кажучи “ми пішли на компроміс, тепер Росія має йти на компроміс”.

Він також зазначив, що ситуація досить складна через зовнішні фактори, зокрема, “Північний потік-2”. А повернення Росії в Парламентську асамблею Ради Європи стало справжнім ударом для України.

У свою чергу Маріке Дрогсма, координатор програми ПАКС для Східної Європи та Євразії (Нідерланди) наголосила, що мир на Заході часто сприймається як належне, але насправді це важка праця.

“Потрібно розробити культуру діалогу, процес, в якому люди висловлюють свої думки, а також прагнуть почути іншу сторону в безпечному просторі”, – сказала Дрогсма.

За її словами, саме з тематики культури діалогу ПАКС наразі реалізовує проєкти в Україні, тренуючи спеціалістів бути “інженерами миру”.

Миротворча робота потребує різних навичок та прийомів.

“Іноді нашим інженерам досить просто бути там і слухати, бо часто люди просто хочуть, щоб їх почули”, – зазначила Дрогсма.

Вона наголосила, що це також сприяє зміцненню соціальної згуртованості, що робить людей більш стійкими до дезінформації.

Олексій Стародубов із Кримського експертного центру звернув увагу на ситуацію в окупованому Криму, який, за його словами, фактично перетворився на “чорну діру”.

“Ситуація з правами людини є драматичною, вони постійно порушуються. Особливо для кримських татар, які щодня борються за свої права”, – наголосив він.

Він також зазначив, що громадянське суспільство півострову слід розвивати, допускаючи міжнародні організації всередину для моніторингу стану освіти, культури, прав людини тощо.

Заступник директора Політичного департаменту МЗС Грузії Кетеван Чумбадзе також підкреслила, що РФ продовжує тактику щоденних провокацій у Південній Осетії та Абхазії та намагається ізолювати регіони у гуманітарному сенсі.

Голова Центру UPEACE у Гаазі і перший посол Нідерландів, який був уже у незалежній Україні в 1992-1996 рр. Роберт Серрі зазначив, що потужні держави за межами Європейського Союзу використовують силу. І якщо НАТО впаде, то ЄС доведеться захищатись.

“В ЄС ми досягли відсутності війни, тоді як за його межами це не так. За межами ЄС все інакше”, – наголосив він.

Колишній член уряду Нідерландів Йоріс Фоорхуве зазначив, що “ЄС є споживачем безпеки, а не її творцем. Ризики війни зростають, включаючи ядерну війну”.

Він також підкреслив, що в ЄС реагували на агресію Росії в Грузії та Україна, але ніколи не діяли на випередження.

 

Аудіовізуальне й інклюзивне мистецтво: Культурний фонд дав старт 10 конкурсам

Український культурний фонд оголосив про старт конкурсних програм на підтримку мистецьких проєктів у 2020 році, а також ключові зміни та нові програми.

Про це розповіла виконавча директорка УКФ Юлія Федів на пресконференції в Укрінформі.

“На 2020 рік, крім 7 програм, будемо підтримувати ще 3 програми. Тобто сьогодні стартують 10 програм Українського культурного фонду. Бюджет, попередньо запланований і погоджений Міністерством культури, молоді та спорту, становить 550 млн грн. З них 462 млн підуть на підтримку проєктів. Але сума може змінитися після затвердження державного бюджету України на 2020 рік”, – зазначила Федів.

Вона уточнила, що на 2020 рік залишаються програми “Знакові події”, “Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти”, “Аналітика культури” (дотепер – “Український культурний монітор”), “Інноваційний культурний продукт”, “Мережі й аудиторії”, “Аудіовізуальне мистецтво”, “Інклюзивне мистецтво”. Додаються три нові програми – “Культура. Туризм. Регіони”, “Культура заради змін”, “Культурні столиці”.

“Найбільші програми – це “Інноваційний культурний продукт” та “Знакові події”, і на них буде найбільше фінансування. Так само, як і на програми освіти у сфері мистецтв, мобільності для митців, аудіовізуального мистецтва”, – сказала виконавча директорка УКФ.

Водночас вона зазначила, що програму “Інноваційний культурний продукт” буде розділено на 8 лотів – будуть окремі лоти, що підтримуватимуть виставкові та кураторські проєкти, музичні проєкти, урбаністику та креативні хаби, локальні фестивалі. Відповідно “Знакові події” будуть орієнтуватися лише на національні кроссекторальні події, які охоплюють аудиторію більше 5 тисяч осіб, а інші заходи будуть вважатися локальними фестивалями і подаватися в рамках “Інноваційного культурного продукту”.

“Змінюється і програма аудіовізуального мистецтва, і ми будемо робити акценти на теле-, радіо- та медіапродуктах. А кіновиробництво та підтримка телесеріалів переходять до Держкіно. Також ми розділяємо сфери впливу з Українським інститутом книги, і УКФ у сфері літератури буде підтримувати лише фахову літературу та електронні книги. Ми додаємо 2 лоти в програму “Знакові події”, а саме будемо підтримувати пам’ятні для української культури дати та ювілейні дати визначних особистостей української культури”, – розказала Федів.

Виконавча директорка УКФ додала, що зміни стосуються і методики експертного оцінювання проєктних заявок. Відтепер кожну заявку будуть оцінювати паралельно 5 експертів з того чи іншого сектора культури чи мистецтва. По-друге, на 2010 рік кожен заявник може подати по 1 заявці на кожну з програм УКФ, тобто — до 10 заявок. Єдина умова — що кожна заявка має бути окремим проєктом, зі своєю командою, своїми цілями і очікуваними результатами.

“Подача заявок – тільки в електронному вигляді – на програми фонду триватиме до 15 січня. З 16 січня до 7 лютого буде проходити технічний відбір. До 10 березня – експертний відбір проєктів. І починаючи з квітня розпочнеться підписання угод. Тому треба планувати проєкти не раніше 1 травня і до кінця жовтня 2020 року. Тобто це 6-місячні проєкти в рамках бюджетного року”, – сказала Федів.

Вона додала, що сьогодні також оголошується конкурс з набору експертів до 10-ти експертних рад фонду. Конкурс триватиме до 6 грудня. Крім того, змінюються умови подачі заявок — можна самим висунути свою кандидатуру, також можуть висувати профільні спільноти та інституції.

Федів також повідомила, що з наступного тижня стартують інформаційні дні УКФ і його команда поїде в тур Україною – відвідає всі обласні центри та деякі малі міста. Всього близько 30-ти міст.

 

“Імпічмент Трампа” поділив американців навпіл

Опитування американців щодо імпічменту виявило поділ підтримки ідеї усунення з посади президента США Дональда Трампа – за висловилися 49%, проти – 47%.

Про це повідомляє Bloomberg – Укрінформ.

“Відповідно до нового опитування, проведеного ABC та Washington Post, думки американців стосовно підтримки імпічменту президента Дональда Трампа та необхідності усунення його з посади Конгресом поділяються 49% на 47%”, – йдеться у повідомленні.

Разом з тим зазначається, що підтримка імпічменту Трампа набагато вища, ніж була у випадку з Біллом Клінтоном у 1998 році, коли лише 27% американців виступали за усунення Клінтона з посади.

Останнє опитування засвідчило, що підтримка відсторонення від посади Трампа зросла до 82% серед виборців демократів та до 18% серед прихильників республіканців – виявивши більші партійні розбіжності, ніж у випадку з Клінтоном.

Згідно з опитуванням, загальне невдоволення діями як Трампа, так і демократів у Конгресі є досить високим, 58% американців негативно ставляться до реакції Трампа на процедуру імпічменту, а 50% – не схвалюють загальний підхід до вирішення питання демократами.

Опитування було проведене 27-30 жовтня.

Як повідомлялося, розслідування з імпічменту очільника Білого дому було ініційоване наприкінці вересня демократичною більшістю у Палаті представників Конгресу США.

У четвер, 31 жовтня, Палата представників американського Конгресу, яка контролюється демократами, більшістю голосів затвердила резолюцію на підтримку процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Резолюція встановлює правила та процедури проведення слухань свідків, у тому числі офіційних посадовців та колишніх чиновників адміністрації Трампа, а також виклику повістками документів, пов’язаних з розслідуванням.

Голосування в Конгресі, яке, по суті, є першим в межах розслідування з імпічменту, вважається важливим кроком у цьому процесі. Тим не менше, демократи вимушено пішли на цей крок під тиском заяв республіканців у порушенні процедурних норм, а також після відмови адміністрації Трампа надавати документи та дозволяти чиновникам виступати на слуханнях.

 

Новим головою Чернігівської ОДА став політтехнолог Прокопенко

Новим головою Чернігівської обласної державної адміністрації став киянин, 37-річний політтехнолог Андрій Прокопенко.

Активу області його представив у п’ятницю, 1 листопада, перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За дорученням Президента хочу представити вам нового голову облдержадміністрації Прокопенка Андрія Леонідовича. Впевнений, що він докладе максимум зусиль для вирішення поставлених завдань”, – сказав Трофімов.

Прокопенко у своїй короткій промові пріоритетами назвав, зокрема, створення робочих місць та розвиток людського капіталу. “Необхідно зупинити відтік людей, бо без них економічне зростання неможливе”, – зазначив він.

Трофімов до числа ключових завдань відніс боротьбу з корупцією, завершення реформи децентралізації та залучення інвестицій в область.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 20 жовтня погодив призначення Андрія Прокопенка на посаду голови Чернігівської ОДА.

Андрій Прокопенко народився у родині науковців. Закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, є кандидатом філософських наук.

У 2012-2013 роках працював радником віцепрезидента, а згодом очолював один із департаментів російської нафтової компанії ТНК-ВР. У 2011 та 2013 роках займався місцевими виборами в Російській Федерації.

У 2015 році політтехнолог очолив компанію “Прокопенко та партнери”, яка спеціалізується на управлінні виборчими кампаніями, стратегічних та кризових комунікаціях. У тому ж році був обраний депутатом Чернігівської обласної ради 7 скликання за списком партії “Наш край”, однак 2016 року склав повноваження.

У березні 2018 року Прокопенко став заступником голови Чернігівської обласної організації Аграрної партії. На парламентських виборах 2019 року очолював Одеський обласний штаб “Слуги народу”.

Одружений, має доньку і сина.

Згідно з декларацією, датованою жовтнем 2019 року, у власності родини Прокопенків – три квартири у Києві та Бучі Київської області та два автомобілі 2013 року.

 

Кличко написав заяву в поліцію на Богдана

Міський голова Києва Віталій Кличко, чиє звільнення з посади голови КМДА вже погодив Кабмін і досі розглядає Президент, просить Нацполіцію відкрити кримінальне провадження щодо «самоправства» голови Офісу Президента Андрія Богдана.

Про це йдеться в заяві очільника Києва до правоохоронців, повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

Відповідно до документа до Головного управління Національної поліції Києва, Кличко вважає, що Богдан вчинив кримінальне правопорушення, коли звернувся до Кабміну з листом щодо його звільнення – оскільки такі дії, на його думку, не належать до його посадових обов’язків як голови ОП.

«З урахуванням того, що керівник Офісу Президента України не наділений повноваженням щодо ініціювання звільнення голови КМДА, однак вчинив дії, направлені на усунення Кличка В. В. з посади голови КМДА, що свідчить про здійснення Богданом А. Й. самовільного та всупереч установленого порядку вчинення дій щодо звільнення Кличка В. В. із займаної посади», – відзначає у своїй заяві Кличко.

У зв’язку з цим він просить правоохоронців внести відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань і розпочати розслідування «незаконних дій» Богдана.

«Вважаю, що з огляду на вказані обставини дана заява містить достатньо фактів на підтвердження того, що в діях керівника Офісу Президента А.Богдана міститься склад кримінального правопорушення, передбачений статтею 356 КК України («самоправство» – ред.)», – йдеться в документі.

Крім того, нинішній очільник Києва вказує в документі, що однією з підстав внесення Кабміном подання щодо його звільнення з посади голови КМДА є «закінчення строку повноважень Президента».

«З урахувань того, що головою КМДА може бути лише Київський міський голова, який обирається на виборах до місцевого самоврядування, тобто згідно з установленим порядком, головою КМДА назначається особа, яка обрана міським головою, а спонукання до звільнення голови з посади всупереч визначеним нормам є кримінальним прfвопорушенням», – підсумовує очільник Києва.

Андрій Богдан поки що не відреагував на звернення Кличка до Нацполіції.

 

КСУ визнав законопроєкт про скасування адвокатської монополії конституційним

Конституційний суд визнав конституційним законопроєкт про внесення змін до Основного закону, яким скасовується адвокатська монополія.

Про це інформує пресслужба суду – Укрінформ.

“Конституційний суд України визнав законопроєкт про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України”, – йдеться у повідомленні.

Ухвалюючи рішення, КС виходив з того, що запропоновані розділом I законопроєкту зміни до Конституції України розширюють можливості здійснення представництва в суді.

У висновку зазначено, що поняття «надання професійної правничої допомоги» не тотожне поняттю «представництво особи в суді». Надання професійної правничої допомоги здійснюють адвокати, натомість представництво особи у суді може бути здійснене за вибором особи адвокатом або іншим суб’єктом.

Як повідомлялося, Верховна Рада у вересні цього року направила на висновок в Конституційний суд президентський законопроєкт №1013 “Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)”.

У пояснювальній записці до проєкту закону йдеться, що він має на меті скасувати адвокатську монополію, а саме: виключити положення частини четвертої статті 131-2 Конституції України, згідно з якою виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді.

Передбачається, що ухвалення закону сприятиме оптимізації механізму отримання професійної правничої допомоги.

Таким чином, цей законопроєкт вже можуть внести до сесійної зали, де парламент щонайменше 226 голосами має схвалити його в першому читанні. На наступній сесії він має бути ухвалений не менш ніж 300 голосами.

 

Укрупнення районів відбудеться лише після формування 100% спроможних ОТГ — міністр

Укрупнення районів та оптимізація районних державних адміністрацій стане можливим лише після формування 100% спроможних об’єднаних територіальних громад.

Про це заявила міністр розвитку громад і територій України Альона Бабак під час години запитань до Уряду у Верховній Раді України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З урахуванням методичних рекомендацій обласні робочі групи здійснили моделювання адміністративного устрою областей, в результаті вийшла цифра — 100 районів, проте це лише експертна цифра. Фінальне моделювання субрегіонального рівня має відбуватися лише після стовідсоткового завершення формування спроможних громад”, – зазначила Бабак.

Вона наголосила, що спроможною ОТГ визнається тільки після затвердження перспективного плану формування територій громад.

Наразі Кабінетом міністрів затверджено перспективні плани формування територій громад 23 областей. В затверджені плани вже включено близько 87,6% території України. За словами Бабак, уряд вже працює над законопроєктом, який спрощує процедуру затвердження перспективних планів ОТГ.

Як повідомляв Укрінформ, у липні 2019 року Кабмін представив модель нового адміністративно-територіального устрою в якій замість 490 районів в Україні буде сформовано 100.

 

Діаспора в Австралії хоче, аби влада засудила поширення російської пропаганди щодо МН17

Українські організації Австралії мають намір звернутися до Міністерства закордонних справ країни із закликом засудити поширення в Нідерландах російської пропаганди у справі збиття МН17.

Прикладами цього, зокрема, є демонстрація російського фільму про трагедію рейсу МН17 та проведення пропагандистської конференції. Про це написав співголова Союзу українських орагнізацій Австралії (СУОА) Стефан Романів у Facebook – Укрінфом.

«Союз українських орагнізацій Австралії напише письмове звернення до міністра закордонних справ Австралії, закликаючи засудити цю підступну пропаганду в ім’я родин австралійців, які загинули», – йдеться у дописі.

Романів зазначив, що у випадку фільму MH17 – Call for Justice («MH 17 – Заклик до справедливості») екс-кореспондентки Russia Today Яни Єрлашової (неодноразово звинуваченої в участі в дезінформаційних кампаніях у США, Європі та на Близькому Сході), який наприкінці жовтня демонструвався в Нідерландах, метою є не сприяти справедливому розслідуванню, а, навпаки, усунути Росію від відповідальності за збиття літака і вбивство майже 300 осіб, у тому числі австралійців.

«Не маючи сумління, сорому чи співчуття до сімей, у котрих близькі були вбиті збиттям MH17 в липні 2014 року в Україні (над тимчасово окупованими територіями – ред.), російська пропагандистська машина знову почала діяти – цього разу з документальним фільмом під назвою MH17 – Call for Justice (MH17 – Заклик до справедливості). За звичайних обставин назва “Заклик до справедливості”, означатиме: “Дайте справедливість для тих, хто загинув, допоможіть сім’ям закрити цю справу!” А от і неправильно! У цьому випадку “Заклик до справедливості” намагається усунути Росію як винуватця вбивства 298 людей, з них 38 австралійців», – написав співголова СУОА.

Черговим прикладом роботи російської пропаганди він назвав також проведення наприкінці жовтня в Гаазі конференції, яку влаштувала міжнародна платформа «Глобальні права мирних людей».

Таким чином, зазначив Романів, Росія намагається поставити під сумнів висновки міжнародного розслідування щодо збиття рейсу MH17 та перенесення відповідальності, зокрема, на Україну.

«Той факт, що міжнародний трибунал після ретельних розслідувань визнав винуватцем Росію, той факт, що докази є однозначними, факт, що міжнародне співтовариство закликає притягнути до відповідальності винуватців, іґнорується; російська пропагандистська машина продовжує свою роботу», – написав Романів.

Він зауважив, що пропагандистський твір MH17 – Call for Justice є спробою відбілювання російської участі у збитті літака «Малазійських авіаліній».

«Постійні спроби Росії зробити це – урок, який повинні засвоїти інші: не ставайте поступливими, не знімайте ногу з педалі, боріться з цим до кінця. Міжнародне співтовариство часом стає трохи поступливим щодо російської агресії в Україні. Путіна не можна запрошувати за стіл переговорів; він є агресором, і тому його треба змусити підкоритися і припинити російську агресію в Україні, а не просити домовлятися», – резюмував Романів.

Як повідомляв Укрінформ, пасажирський Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ на окупованому Донбасі 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна спільна слідча група повідомила, що літак рейсу MH17 був збитий зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, що дислокується в Курську.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у відповідальності за катастрофу малайзійського пасажирського літака рейсу МН17.

19 червня були оприлюднені імена трьох росіян і одного українця, яких міжнародна Спільна слідча група (JIT) назвала причетними до збиття боїнга МН17. Також була оприлюднена дата, коли відбудеться суд – 9 березня 2020 року.

 

Трампа звинуватили у спробі втрутитися у британські вибори

В офісі прем’єр-міністра Великої Британії не погодилися зі словами Трампа про обмеження в торгівлі через угоди Brexit, а лейбористи звинуватили президента США у «спробі втрутитися» у майбутні вибори.

Про це повідомляє ВВС – Укрінформ.

«Угода (Джонсона щодо Brexit – ред.) означає, що ми можемо укладати наші власні угоди про вільну торгівлю по всьому світу, від яких виграє кожна частина Великої Британії», – заявили на Даунінг-стріт, відповідаючи на слова Трампа про те, що угода Джонсона обмежує здатність США вести майбутню торгівлю з Великою Британією.

Окрім того, інші коментарі Трампа щодо угоди призвели до того, що лейбористи звинуватили його у спробі «втрутитися» у вибори.

В інтерв’ю для лондонського радіо LBC, президент США сказав, що лідер лейбористів Джеремі Корбін буде «настільки поганим» які прем’єр-міністр, що Борис Джонсон на його тлі був би «абсолютно відповідною людиною на цей час». У відповідь Корбін звинуватив Трампа у «спробі втрутитися» у загальні вибори у Великої Британії, щоб підвищити рейтинг «його друга Бориса Джонсона».

Велика Британія проведе вибори 12 грудня.

Як повідомлялося, президент Європейської ради Дональд Туск повідомив, що країни ЄС погодилися відтермінувати вихід Великобританії до 31 січня 2020 року.

Палата громад парламенту Великої Британії у свою чергу схвалила у другому читанні урядовий законопроєкт, що передбачає позачергові вибори депутатів 12 грудня.

 

У суботу стартує виборчий процес перших виборів у 86 ОТГ

У суботу, 2 листопада, розпочинається виборчий процес перших місцевих виборів у 86 об’єднаних територіальних громадах, які призначені на 22 грудня 2019 року.

Про це повідомляє Центральна виборча комісія у Facebook – Укрінформ.

“Завтра, 2 листопада, розпочинається виборчий процес перших виборів депутатів сільських, селищних, міської рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міського голів у 86 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) (69 сільських, 16 селищних, 1 міської ОТГ) у 21 області України, які призначені на 22 грудня 2019 року”, – йдеться в повідомленні.

У ЦВК також зазначили, що, за попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 380 тисяч виборців.

Загальна сума, передбачена затвердженим ЦВК Розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення вказаних виборів, становить 21 млн 842,2 тис. гривень.

Водночас у ЦВК нагадали, що впродовж майже чотирьох попередніх років, з 25 жовтня 2015 року до 30 червня 2019 року, Центральною виборчою комісією було призначено перші місцеві вибори у 896 об’єднаних територіальних громадах.

Відтак, після проведення виборів 22 грудня 2019 року загальна чисельність усіх разом взятих призначених перших виборів в ОТГ становитиме 982.

 

Фріланд знову виступила проти повернення Росії до G8

Росію в жодному разі не можна повертати до G8 до припинення російської окупації Криму.

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Росія була виключена із G8 саме через вторгнення та анексію Криму. Дії повинні мати чіткі наслідки. Було б абсолютно неправильно та неприйнятно повернути РФ до цього об’єднання, поки Крим залишається окупованим та анексованим Росією”, – сказала Фріланд.

Вона наголосила, що “Канаді та українській громаді слід прямо говорити про це”.

Як повідомлялося, президенти США та Франції Дональд Трамп та Еммануель Макрон у телефонній розмові 20 серпня домовилися про повернення Росії до «Великої вісімки» уже в наступному році. Уряди Німеччини, Канади та Великої Британії виступили з критикою цього рішення. Пізніше, за повідомленнями ЗМІ, Трамп допустив запрошення Росії на наступний саміт, який відбудеться у США у 2020 році, як «гостя».

Утім тодішній президент Європейської ради Дональд Туск наголосив, що на саміт “Групи семи” наступного року доцільно запросити як гостя українського лідера, а відновлення участі Росії – неприпустиме.

 

Пекін заявляє, що досягнув принципової згоди з Вашингтоном щодо торговельної угоди

Влада Китаю досягла консенсусу з основних торговельних питань з адміністрацією Білого дому.

Про це повідомляє CNBC – Укрінформ.

“Влада Китаю заявила у п’ятницю, що досягла принципового консенсусу з США в ході телефонної розмови торгівельних переговорників високого рівня цього тижня”, – йдеться у повідомленні.

Віцепрем’єр Державної ради Китайської народної республіки Лю Хе та міністр фінансів США Стівен Мнучин, а також представник Вашингтона на торгових переговорах Роберт Лайтгайзер 1 листопада, провели телефонну розмову, в ході якої “серйозно та конструктивно” обговорювали основні питання, що необхідні для підписання торговельної угоди між двома державами.

Також сторони обговорили розклад майбутніх консультацій.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні президент США Дональд Трамп запевнив, що попри скасування запланованого на 16 листопада саміту АТЕС у Чилі Сполучені Штати й Китай підпишуть торговельну угоду.

 

США розраховують підписати торговельну угоду з Китаєм цього місяця

Міністр торгівлі США Уїлбур Росс заявив, що попри скасування саміту АТЕС у Чилі, Вашингтон і Пекін планують підписання лідерами двох держав першої фази мирУкраїнську імерсивну виставу показали в Загребіової угоди в торговельному протистоянні цього місяця.

Про це він сказав у інтерв’ю Fox Business, що вийшло в п’ятницю – Укрінформ.

“Було би чудово мати звичайний дедлайн в якості конференції в Чилі, і кожна сторона могла би зосередитись на конкретній даті. Сподіваємось, ми зможемо визначити цю дату безпосередньо в такому ж часовому діапазоні”, – заявив Росс.

За його словами, зараз відбувається пошук та узгодження нового місця зустрічі лідерів США і Китаю

Росс також зауважив, що на п’ятницю заплановані переговори між американською і китайською сторонами в телефонному режимі, а сам він ще планує обговорити деякі питання на саміті в Таїланді.

Водночас, за словами міністра торгівлі США, переговори з Китаєм по першій фазі торговельної угоди “перебувають у гарному стані”.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні президент США Дональд Трамп запевнив, що попри скасування запланованого на 16 листопада саміту АТЕС у Чилі Сполучені Штати й Китай підпишуть торговельну угоду.

 

ВПС Ізраїлю завдали ударів по сектору Газа

Позиції палестинських бойовиків в секторі Газа у ніч на суботу зазнали авіаударів з сторони Ізраїлю.

Про це повідомляє ізраїльська армійська прес-служба – Укрінформ.

Палестинські ЗМІ повідомили, що кілька авіаударів були нанесені по навчальним об’єктам і аванпостам угруповання ХАМАС. Поки повідомлень про жертви і пораненнях не надходило.

Авіанальоти стали відповіддю на пуски ракет з сектора Газа по ізраїльській території.

 

Шотландія вимагатиме дозволу на новий референдум про незалежність

Голова шотландського уряду Нікола Стерджен заявила, що звернеться до уряду Великої Британії з вимогою дати дозвіл на організацію нового референдуму щодо незалежності Шотландії.

Про це повідомляє Edinburg News – Укрінформ.

“Очільниця ШНП (Шотландської національної партії – ред.) заявила про перспективу угоди з лейбористами, яка дозволить Корбіну очолити уряд в разі перемоги на парламентських виборах в обмін на дозвіл повторно провести референдум за незалежність 2014 року”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з чинним законом, щоб провести черговий референдум на законних підставах, Шотландії необхідно отримати дозвіл британського уряду у Вестмінстері, саме це готовий надати шотландцям Джеремі Корбін в обмін на підтримку своєї кандидатури на прем’єрську посаду.

Стерджен сказала, що після виборів вона не буде укладати жодних офіційних пактів чи коаліцій з Лейбористами.

“Ми будемо обговорювати ці питання, коли побачимо, з чим ми маємо справу після виборів”, – сказала Стерджен.

Але на запитання, чи вірить вона, що лейбористи змінять закон, щоб дозволити провести повторний референдум в Шотландії, Нікола Стерджен відповіла: “Так”.

Як повідомлялося, Шотландія має намір стати самостійним членом Євросоюзу в разі виходу Великої Британії зі складу ЄС.

 

Берлін нагадав Москві про демократію

Федеральний уряд Німеччини взяв до відома набуття чинності законом, який підписав президент Росії Володимир Путін 1 травня 2019 року в сфері Інтернету.

Про це заявила речниця уряду Мартіна Фітц, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Слід пам’ятати, наскільки основоположною є свобода інформації та вираження поглядів для функціонування будь-якої демократії», – заявила Фітц.

Закон та його практична реалізація, підкреслила вона, мають базуватися на цих засадах, закріплених в Європейській конвенції з прав людини.

Федеральний уряд, за словами його представниці, прагне свободи вираження поглядів та поваги до прав людини по всьому світі, а не лише в Росії. Йдеться завжди про відповідальний баланс між різними основними правами, додала вона.

Берлін, у відповідності до цього балансу, очікує від Росії виконання неї своїх зобов’язань відповідно до Європейської конвенції з прав людини, сказала Фітц.

 

Уряд почав кадровим оновленням руйнувати корупцію в ДАБІ

Уряд почав ліквідовувати корупцію в Державному архітектурному бюро України з оновлення кадрів. Про це заявила міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, передає УНН з посиланням на прес-службу відомства.

“Зараз відбувається конкурс на голову Державної архітектурної будівельної інспекції. Прямо зараз, коли ми з вами спілкуємось, відбуваються співбесіди. За результатами цього конкурсу буде визначено нового очільника ДАБІ. Далі будуть проведені кадрові зміни в обласних представництвах ДАБІ”, – наголосила Бабак.

Міністр зазначила, що подолання корупції в ДАБІ визначено Президентом України, як одне з пріоритетних завдань для Кабміну.

За її словами, уряд почав із кадрових питань, але для подолання корупції в цій сфері мають бути ухвалені численні рішення і щодо оптимізації роботи цієї структури, внесено зміни до процесу здійснення і нагляду, і автоматизації процесу отримання дозволів, і залучення органів місцевого самоврядування на етапі введення об’єктів в експлуатацію

При цьому вона додала, що уряд унаслідував від ДАБІ величезну кількість об’єктів, які отримали дозволи на незаконних основах, і зараз стоїть перед виклик, що робити з тими об’єктами, які побудовані з порушенням дозвільної документації і в яких живуть люди.

“Нам доведеться вийти до вас, шановні народні депутати, і приймати рішення індивідуально десь по амністії, десь по рішенням з демонтажу окремих об’єктів. Або з розумінням ставитись до того, що є певні публічні конфлікти щодо таких об’єктів і виходити на громадські слухання, а далі приймати рішення”, – зазначила міністр, звертаючись до нардепів.

Нагадаємо, до кінця поточного року уряд має здійснити повне кадрове перезавантаження найбільш корупційних структур – зокрема, Укравтодору й Державної архітектурно-будівельної інспекції. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з керівництвом ВРУ, Кабміну та правоохоронними органами 2 вересня.

 

На Закарпатті відновлюватимуть історичний “Соляний шлях”

Агенція регіонального розвитку Закарпаття оголосила старт міжнародного проєкту відновлення туристичної привабливості історичного закарпатського “Соляного шляху”.

Про це повідомляє Агенція регіонального розвитку в Facebook – Укрінформ.

“Проєкт покликаний дослідити і відновити туристичну привабливість історичного “Соляного шляху” – стародавнього маршруту, який проходив через територію Закарпатської області і області Саболч-Сотмар-Берег (Угорщина). Цей маршрут використовувався для транспортування солі із Солотвина в Європу в епоху Середньовіччя”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, проєкт передбачає реконструкцію пішохідно-паркувальної зони на вул. Замковій біля Хустського замку та очищення території й промоцію Королівського, Квасівського, Виноградівського замків.

Партнерами проєкту виступили Хустська міська рада (Україна) та Агентство регіонального розвитку Саболч-Сотмар-Берегського району (Угорщина).

 

Комітет з нацбезпеки проведе виїзне засідання в Золотому – Арахамія

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки 5 листопада проведе виїзне засідання у Золотому Луганської області.

Про це повідомив голова фракції “Слуга народу”, член Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас у вівторок (5 листопада, – ред.) засідання нашого комітету в Золотому. Ми беремо весь комітет з національної безпеки і оборони”, – повідомив Арахамія.

Як повідомлялося, 29 жовтня о 12.00 розпочався процес розведення сил і засобів з обох сторін (дзеркально) на ділянці розведення у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області.

У середу, 30 жовтня, командування ООС ввело в районі проведення операції Об’єднаних сил режим “жовтий”, який передбачає спеціальні повноваження для військовослужбовців та правоохоронців і водночас обмеження для цивільного населення.

Передбачено, що загалом процес розведення сил і засобів біля Золотого-4 триватиме до 30 днів.

 

У Трампа продовжили “паузу” для санкцій проти компанії Дерипаски

Офіс контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) переніс до 31 березня термін припинення контрактів з групою російських компанії GAZ Group, яка асоціюється з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Міністерства фінансів США, поширеному в п’ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні OFAC продовжив термін дії двох генеральних ліцензій, що стосуються GAZ Group, та видав нову генеральну ліцензію № 13М, пов’язану з Україною (санкціями проти РФ через її агресію в Україні – ред.)”,- зауважили в американському мінфіні.

У новому документі зокрема йдеться про те, що американські інвестори повинні завершити до кінця березня наступного року операції, необхідні для звільнення чи передачі боргу, власного капіталу чи інших вкладів у певних осіб, які заблоковані, що стосуються GAZ Group.

Ще одна нова Генеральна ліцензія, видана Мінфіном США під номером 15G визначає терміни операцій.

Нагадаємо, у січні цього року уряд Трампа зняв обмеження проти трьох компаній, пов’язаних з алюмінієвим бізнесом російського олігарха Олега Дерипаски, наближеного до президент РФ Володимира Путіна. Тоді йшлося, зокрема, про компанії EN+, “Русал” та “ЄвроСібЕнерго”. Це викликало обурення в Конгресі США. Однак у Мінфіні пояснили свій крок тим, що російська сторона виконала ряд вимог, зменшивши зокрема, долю акцій Дерипаски у контрольних пакетах цих компаній.

 

Через визнання ПЦУ – РПЦ опублікувала список єпархій Елладської церкви, паломництво в які “не благословляє”

Сайт Паломницького центру Московського патріархату в п’ятницю опублікував перелік з шести єпархій Елладської православної церкви (ЕПЦ), паломництво в які не благословляється згідно з рішенням Священного синоду Російської православної церкви (РПЦ), пише УНН.

“У відповідь на запити, що надходять в Паломницький центр Московського Патріархату, роз’яснює, що в даний час, на підставі заяви Священного Синоду Російської Православної Церкви від 17 жовтня 2019 року,… не благословляється відвідування паломниками наступних єпархій Елладської Православної Церкви: Афінська єпархія, м. Афіни,… Лангадська єпархія, м. Лангада,… Верійська єпархія, м. Верія,… Артська єпархія, м. Арта,… Тріккійська єпархія, м. Тріккала,… Дімітріадська єпархія, м. Волос”, — повідомляє сайт паломницького центру.

Синод РПЦ, що зібрався 17 жовтня, ухвалив припинити молитовне спілкування з ієрархами ЕПЦ, які в тому чи іншому вигляді визнають Православну церкву України (ПЦУ), яку “Російська і Українська православні церкви (МП — ред.) не визнають канонічної”. Синод також ухвалив не благословляти відвідування паломниками монастирів та інших святих місць, що знаходяться під управлінням архієреїв, які визнають нібито “неканонічні структури” України.

Як писав УНН, РПЦ назвала Елладську церкву “несамостійною” через визнання ПЦУ.

 

Загадкова смерть хлопця у Прилуках: люди пікетують поліцію, запалили шини – УНІАН

Люди не вірять в офіційну версію смерті – нещасний випадок на залізничних коліях. Смерть 14-річного школяра: під відділком поліції у Прилуках палять шини, виникла сутичка У Прилуках на Чернігівщині не вщухають пристрасті через неналежне розслідування загибелі 14-річного хлопця Дениса Чаленка. Під відділком поліції напередодні палали шини, ситуація повторилася й цього вечора, йдеться в сюжеті ТСН. Люди не вірять в офіційну версію смерті – нещасний випадок на залізничних коліях.

Разом із батьками загиблого хлопчика вони вимагають об’єктивного розслідування вбивства. Читайте також Про вагітність 13-річної дівчинки на Миколаївщині, яку зґвалтував вітчим, мати дізналася на сьомому місяці Надвечір п’ятниці, 1 листопада, близько 300 жителів Прилук знову зібралися під місцевою поліцією. Під відділком активісти підпалили шини, там також вибухали петарди та сталася бійка з правоохоронцями. Пропустить через 13 Керівник місцевої поліції вийшов до натовпу та намагався переконати в правомірності слідчих дій, однак обурені активісти не ймуть віри обіцянкам і вимагають об’єктивності та покарання винуватців трагедії.

Під тиском громадськості вдалося домогтися перевезення тіла загиблого хлопця до столичного моргу. Саме в Києві має відбутися незалежна судово-медична експертиза. Вона запланована на понеділок, 4 листопада. Вже наступного дня мають стати відомими результати. Як повідомлялося, 14-річного Дениса Чаленка знайшли мертвим на залізничній колії. За офіційною версією поліції, це нещасний випадок, але батьки переконані, що сина вбили, а тіло поклали на рейки, щоб приховати сліди злочину.

 

Росія ліквідувала рух “За права людини” – УНІАН

Чиновники дійшли висновку, що «рух здійснює уставну діяльність з грубими порушеннями законодавства Росії й положень свого уставу». Верховний суд Росії ліквідував рух «За права людини». Таким чином, судді задовольнили позов міністерства юстиції. Про це повідомляє російська служба BBC. «Ліквідувати загальноросійський громадський рух захисту прав людини «За права людини», його структурні підрозділи, виключити відомості про них з Єдиного реєстру юридичних осіб», – цитує видання рішення суду.

Рішення планують оскаржити у Європейському суді з прав людини. У грудні 2018 року Генпрокуратура Росії ініціювала перевірку організації, але у встановленому порядку рух не пред’явив необхідні документи, заявили в Мін’юсті. Чиновники дійшли висновку, що «рух здійснює уставну діяльність з грубими порушеннями законодавства Росії й положень свого уставу».

Відомство також зазначило, що ухвалений у 2014 році устав руху не відповідає поправкам у Громадський кодекс, що набув чинності напередодні з’їзду організації.

У русі ж відповіли, що тоді Мін’юст успішно зареєстрував устав. Крім того, претензії міністерства були пов’язані з численними штрафами, накладеними на співробітників руху “Роскомнаглядом” через не вказаним ними статусом «іноземного агента» у публікаціях. Як повідомляв УНІАН, на території центрального офісу Служби зовнішньої розвідки Росії у басейні потонула 8-річна дитина.

 

Істерика Кремля: МЗС РФ відреагувало на заяву відбудувати Донбас за кошт Росії – УНІАН

Речниця МЗС Росії стверджує, що український міністр, можливо, не розуміє термін “репарації”. Марія Захарова. Речниця міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова назвала заяву українського міністра інфраструктури Владислава Криклія щодо виплати Росією репарацій з боку країни-агресора «екстремістською».

Про це вона повідомила російським ЗМІ. Читайте також У НАТО прокоментували розблокування Угорщиною заяви щодо України При цьому вона додала, що «міністр, можливо, не розуміє термін «репарації». «Якщо ж термін був використаний свідомо, то ця заява не тільки нерозумна, а й екстремістська», – вважає Захарова. Увечері 31 жовтня міністр інфраструктури Владислав Криклій зауважив, що відновлення окупованої частини Донбасу не ляже на плечі українців. «Українці не будуть платити за неконтрольовану територію, звичайно ні.

Це апріорі неможливо. Нехай спочатку повертає території країна-агресор, сплачує репарації, а тоді ми будемо думати, як будемо вкладати та відновлювати територію», – сказав він.

 

Росія вимагає від НАТО відмовитися від поставок зброї Україні – УНІАН

США і Європейський Союз просять спонукати українське керівництво до «конкретних кроків на шляху до миру». У Постійному представництві Російської Федерації при ОБСЄ закликали Організацію Північноатлантичного договору відмовитися від поставок зброї Україні, зокрема, турецьких ударних безпілотних літальних апаратів.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства закордонних справ Росії, про це заявив заступник постійного представника РФ Володимир Жеглов на засіданні Постійної ради ОБСЄ. Читайте також Обмін полоненими не прив’язаний до саміту “нормандської четвірки” – Пристайко «Ведуться поставки озброєнь з країн НАТО до України. Минулого тижня ЗМІ повідомили про завершення поставок компанією «Байкар-Макина» ударних безпілотних літальних апаратів «Байрактар-ТБ2». Закликаємо утримуватися від експорту озброєнь, які можуть опинитися на Донбасі», – сказав він. Крім того,

Жеглов закликав США і Європейський Союз спонукати українське керівництво до «конкретних кроків на шляху до миру». Також він обурився проведенням у Києві засідання Північноатлантичної ради НАТО та Комісії Україна – НАТО. «Україні наполегливо намагаються нав’язати хибний геополітичний вибір у категоріях блокового мислення. Це призводить до розділових ліній не лише в Європі, а й всередині самої України», – підкреслив Жеглов.

 

Набув чинності закон для боротьби з рейдерством – РБК-Україна

Документ набув чинності через десять днів з дня опублікування

Законопроект №1056-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності”, який спрямований на боротьбу з рейдерством, 2 листопада набув чинності. Він раніше був опублікований у “Голосі України”.

Відзначимо, закон набув чинності через 10 днів з дня опублікування.

Документом усуваються основні юридичні прогалини, які створюють проблеми власникам нерухомості та бізнесу.

Основні положення закону передбачають:

припинення діяльності акредитованих суб’єктів;

введення обов’язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав;

впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії і державної реєстрації прав;

підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур.

Нагадаємо, 23 жовтня проекту закону опублікували у виданні “Голос України”.

До цього 21 жовтня проект закону підписав президент Володимир Зеленський.

Так, Верховна рада України від 3 жовтня схвалила в другому читанні законопроект №1056-1. За документ проголосували 284 нардепа. Даний закон у першому читанні Рада схвалила 12 вересня.

Як писало РБК-Україна раніше, Зеленський підписав указ “Про заходи щодо протидії рейдерству”.

 

Голова Митної служби розвінчує міф “у Нефьодова не дуже виходить”

Митні платежі у липні-жовтні 2019 року збільшилися на 2,4% або на 106 млн доларів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це голова Державної митної служби Максим Нефьодов написав у Facebook – Укрінформ.

“Ось динаміка митних платежів за той час, поки наша команда створює “Нова митниця”. При цьому вартість оподаткованого імпорту за цей час знизилась на 0,8% (газ і нафта падають в ціні на світових ринках). То хто запускає міф, що “у Нефьодова не дуже виходить”? – зазначив він.

За його словами, учора було цікаве обговорення на комітеті податкової та митної політики.

“Зараз йде гойдалка – ми або робимо системну реформу митниці й звільняємо старі кадри (перші 500 вже готуються на вихід) або “не розхитуємо човна і використовуємо ті ж методи, що і раніше”. Під цю гойдалку запускаються купи міфів. Просто думайте, кому це вигідно”, – додав голова митниці.

Нефьодов зазначив, що його завдання – будувати митницю, яка працює згідно із законом, а не по телефонному праву.

“Моє завдання просте як двері – будувати митницю, яка працює по закону, а не по телефонному праву. Яка користується довірою суспільства. Яка платить співробітникам адекватні зарплати – але і карає всіх неадекватів у власних рядах. Яка працює швидко і непомітно для білих імпортерів-експортерів. Точно знаю, що більшість членів комітету поділяють таке бачення. І перемогти корупційну гідру ми можемо тільки разом. То зробимо їх разом?”, – написав голова митної служби.

Як повідомлялося, в інтерв’ю УП голова Офісу президента Андрій Богдан заявив, що ОП користується послугами колишнього голови Служби безпеки ексвіце-прем’єр-міністра часів президентства Віктора Януковича Валерія Хорошковського для консультацій щодо митниці. Богдан також зазначив, що хоча головою ДМС є Максим Нефьодов, “у нього зараз не дуже вдається” реалізувати свої ідеї.

 

Криптовалюта Libra від Facebook провалюється. Що пішло не так?

Facebook готує запуск своєї криптовалюти. Провідні фінансові компанії спочатку підтримали проєкт, а потім його покинули. Що сталося і що буде далі?

“Я не контролюю Libra”, — заявив минулого тижня керівник та засновник Facebook Марк Цукерберг перед Комітетом з фінансових послуг Палати представників США.

Конгресмени запросили його для вивчення впливу соцмережі “на сферу фінансових послуг і житловий сектор”. Допит тривав майже шість годин.

Попри заяви Цукерберга, політики та регулятори налаштовані рішуче проти запуску нової криптовалюти Libra для месенджерів Messenger та WhatsApp (обидва належать Facebook).

Кілька великих компаній, які спочатку підтримали цю ідею, вийшли з числа засновників криптовалюти. Утім, розробка Libra триває.

Що за криптовалюта

18 червня 2019 року Facebook оголосив про запуск у 2020 році цифрового гаманця Calibra для нової криптовалюти Libra.

27 відомих компаній, серед яких Mastercard, PayPal, Visa, Booking Holdings, eBay, Facebook, Uber, Spotify, Vodafone, Coinbase, Xapo та інші, створили асоціацію Libra, щоб запустити нову світову криптовалюту.

На відміну від інших криптовалют, вона мала бути забезпечена резервами в інших валютах і цінних паперах, що гарантувало б її стабільну вартість. Асоціація також хотіла випустити цифровий гаманець Calibra для обміну і зберігання Libra.

Компанії планують залучити в операції з новою валютою половину населення планети.

Перше занепокоєння

Facebook розробляв нову криптовалюту в режимі секретності, хоча про наміри Цукерберга можна було здогадатися ще з початку 2018 року.

Про це свідчили його інтерес до криптовалют, новина про створення в рамках Facebook підрозділу Project Libra, придбання торгової марки Libra у нью-йоркської компанії Libra Services, пошуки 1 млрд дол венчурних інвестицій для запуску стабільної криптовалюти, переговори з криптобіржами щодо її лістингу, придбання першого стартапу на системі кодування блокчейн, на якій працюють криптовалюти.

До того, як представники соцмережі в червні 2019 року повідомили про проєкт, його розробка велася понад рік і спричинила чимало побоювань з приводу неконтрольованого проникнення мережі в життя людей. Це відбувалося на тлі звинувачень Facebook у використанні персональних даних з непевною метою.

У липні на першому обговоренні криптопроєкту в Комітеті з питань банківської справи, житлового будівництва і міського господарства Сенату США голова Calibra Девід Маркус спробував згладити гострі кути і вгамувати пристрасті.

Він запевнив сенаторів, що спеціально для проекту у Швейцарії створена незалежна організація Libra Association, яка серед іншого забезпечує нагляд за захистом даних і конфіденційністю цифрової валюти швейцарським регулятором.

Однак згодом з’ясувалося, що тоді компанія навіть не зв’язувалася з Федеральним комісаром із захисту даних та інформації Швейцарії (FDPIC), а контактувала лише з Управлінням нагляду за операціями фінансового ринку Швейцарії (FINMA).

Далі історія розвивалася по спіралі: законодавці різних країн, Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF), країни G7 і G20 висловлювали побоювання щодо проекту, а представники Libra запевняли у вкрай шанобливому ставленні до цих думок та ігнорували спроби встановити мораторій на розробку.

Чого бояться регулятори

Провідний статус Facebook в інформаційному просторі з 2,7 млрд користувачів, історія з незаконним передаванням персональних даних понад 50 млн з них британській Cambridge Analytica для впливу на вибори в США, зростання збитків від хакерських атак на криптобіржі не можуть не тривожити світових регуляторів.

Навіть один з найбільших штрафів, 5 млрд дол, який американська влада наклала на Facebook за порушення правил зберігання особистої інформації клієнтів, не додав віри у те, що соціальна мережа знову не скористається величезним масивом відомостей про своїх користувачів.

Незважаючи на застосування технології розподіленого реєстру, проект Libra виглядає досить централізованим, не має дозволів на ведення діяльності з валютами та не дає гарантій збереження конфіденційності.

З доступом до особистих і фінансових даних користувачів, шифруванням повідомлень та анонімними платежами Facebook може започаткувати власну світову економіку, знищити традиційну фінансову систему, створити умови для відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом, та фінансування тероризму.

“Ми вимагаємо, щоб Facebook і партнери негайно погодилися на мораторій на будь-які роботи щодо створення Libra і Calibra. Ці продукти можуть призвести до виникнення абсолютно нової світової фінансової системи, що заснована у Швейцарії і є суперником американської монетарної політики й долара.

Це породжує серйозні побоювання щодо приватних даних, торгівлі, національної безпеки і монетарної політики не тільки у понад 2 млрд користувачів Facebook, а й в інвесторів, споживачів та широкої глобальної економіки”, — йдеться в листі глави Комітету з фінансових послуг Максин Вотерс і конгресвумен Керолін Мелоні.

На словах компанія Цукерберга готова прислухатися до регуляторів і не запускати нову валюту до зникнення в експертів усіх сумнівів.

Проте на ділі Facebook веде власну гру, не розголошуючи всіх правил, і лише кидає опонентам “кістки”. У звіті в другому кварталі 2019 року компанія заявила, що може відмовитися від проєкту.

У той же час Маркус спробував переключити увагу політиків із соцмережі на інших засновників Libra Association і переконати їх, що Facebook не буде контролювати мережу, криптовалюту, резерви для її забезпечення і не отримає “ніяких особливих прав або привілеїв” та доступу до фінансових даних користувачів.

Visa, PayPal, Mastercard та інші відмови

Від тиску на Facebook політики перейшли до потенційних партнерів проєкту.

Влітку 2019 року інвестувати в Calibra по 10 млн дол погодилися Visa, Mastercard, PayPal, Stripe, Booking.com, MercadoLibre, Uber Technologies. Інвестори отримували можливість управляти вузлом для доступу до мережі та перегляду даних в ній.

Голова Visa Альфред Келлі підписав документ про намір приєднатися до проекту, щоб взяти паузу для обговорення та ухвалення остаточного рішення з урахуванням “здатності асоціації задовольнити всі необхідні нормативні вимоги”.

Із середньою швидкістю в мережі Visa 1 736 транзакцій за секунду або 150 млн за день при максимальних 24 тис транзакцій за секунду основні криптовалютні проєкти не є загрозою чи конкурентами платіжній системі.

Однак якщо мережа біткоїна обробляє сім транзакцій за секунду, а мережа Ethereum — п’ятнадцять, то Libra націлена на досягнення 1 тис транзакцій за секунду, що може серйозно зацікавити платіжну індустрію.

Тим більше, що Visa створила власну Crypto Team і розвиває платформу на системі кодування блокчейн Visa B2B Connect для проведення транскордонних платежів.

З Facebook у Visa відкривалися можливості для підтримки зростання і глобального розвитку, посилення пріоритетних бізнес-напрямків і впровадження цифрових платежів серед 5,7 млрд осіб з недостатнім доступом до банківських послуг.

Однак невдовзі PayPal, Mastercard, eBay, Visa, Stripe і Mercado Pago відмовилися від участі у проєкті.

Причиною став лист сенаторів-демократів Браяна Шаца і Шеррода Брауна до керівників цих компаній з попередженням про можливе посилення регуляторного контролю за їх бізнесом в разі продовження участі у проєкті Facebook. Фінансові компанії оцінили цей ризик і визнали його значним.

“Схоже, Facebook хоче користуватися привілеями від включення у фінансові активності, не беручи на себе відповідальність регулюватися як компанія, що надає фінансові послуги. Facebook намагається досягти своєї мети, перекладаючи ризики на регульованих учасників Libra Association. Якщо ви візьмете їх на себе, то можете очікувати на пильну увагу регуляторів не тільки до платіжних сервісів, пов’язаних з Libra, а й до всієї платіжної діяльності”, — заявили політики.

У PayPal, eBay та Mastercard вирішили сконцентруватися на власній місії і бізнес-пріоритетах. У Visa і Stripe не стали грюкати дверима. Представник Visa в коментарі з приводу виходу з проєкту уточнив, що компанія вірить в технологію блокчейн і ще може повернутися до питання приєднання до Libra Association.

“Наше остаточне рішення буде залежати від низки факторів, зокрема здатності асоціації повністю відповідати всім регуляторним вимогам. Наш неослабний інтерес до Libra пов’язаний з вірою в те, що добре регульовані блокчейн-мережі можуть підвищити цінність безпечних цифрових платежів для величезного числа людей і місць, особливо на ринках, що розвиваються”, — сказав він.

Відмови прийняті

У короткостроковій перспективі такі значні структурні зміни стали ударом для проєкту, проте у Facebook оцінили, як довго потенційні спонсори витримували тиск, і висловили їм своє розуміння.

Після відмови ще однієї компанії, Booking Holdings, асоціація Libra у складі 21 компанії-засновниці провела в Женеві перше офіційне зібрання, підписала статут і сформувала раду директорів.

Наразі проєкт шукає нові варіанти розвитку.

Завдання Цукерберга — уникнути провалу, який вже спіткав криптовалютний проєкт засновника меcенджера Telegram Павла Дурова. Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) через суд зупинила запуск його криптовалюти Gram.

Днями Цукерберг використав як аргумент на свою користь китайську загрозу. Мовляв, якщо він не запустить Libra, то свою криптовалюту запустить Китай.

Текст написаний в рамках спільного проекту ЕП, Центру журналістики KSE та компанії Visa. Ми прагнемо, щоб українці добре розумілися на особистих фінансах, знали елементарні правила для їхнього захисту, головні українські та міжнародні події зі світу фінансів. Сподіваємося, що в цьому тексті, попередніх і наступних кожен читач знайде для себе корисну інформацію, яка дозволить ухвалювати зважені рішення в управлінні своїми коштами. Будьте пильними!

(Ірина Маркова, для ЕП, 31.10.2019)

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 624

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua