Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 02.11.2019

Інформдень: 02.11.2019

В ООН назвали число вбитих мирних громадян на Донбасі

На шостому році бойових дій число убитих мирних жителів досягло більше 3 тисяч

В Україні на шостому році бойових дій на Донбасі кількість жертв серед мирних жителів перевищила три тисячі і становить 3 330 убитих. Про це передає РБК-Україна, посилаючись на дані Організації Об’єднаних Націй.

В Управлінні ООН з координації гуманітарних питань, яке мобілізує і координує гуманітарну допомогу нужденним на сході України, також повідомили число поранених – до 9 000 чоловік.

“В результаті конфлікту з’явилася 427 км “лінія зіткнення”, перекрила доступ до основних послуг; 1,3 млн людей стали внутрішніми переселенцями; 3,5 млн потребують допомоги”, – повідомляє Управління на сторінці в Twitter.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Фінляндії повідомило, що виділить додаткових 600 тис. євро на гуманітарне розмінування на Донбасі.

Додамо, що зараз на Донбасі в районі розведення сил в Золотому діє режим обмеження на пересування, який буде скасовано в неділю, 3 листопада. Тут 29 жовтня почалося розведення сил і засобів. У п’ятницю, 1 листопада, спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ підтвердили завершення розведення сил і засобів з обох сторін на ділянці №2 в районі населеного пункту Золоте-4 Луганській області.

 

Окупанти 15 разів порушили “тишу”, поранені двоє військових ЗСУ

За добу 2 листопада окупанти 15 разів відкривали вогонь по позиціях ЗСУ.

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“2 листопада збройні формування Російської Федерації та її найманці 15 разів порушили режим припинення вогню”, – йдеться у повідомленні.

Противник обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм, а також гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “СХІД” противник здійснив 6 обстрілів: поблизу Новогригорівки – з мінометів калібру 120 мм; біля Авдіївки – з РПГ, автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї; неподалік Талаківки – зі станкових автоматичних гранатометів; двічі неподалік Водяного, що на Приазов’ї – з автоматичних гранатометів та великокаліберних кулеметів; біля Павлополя – зі стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “ПІВНІЧ” противник здійснив 9 обстрілів: біля Новозванівки – з ручних протитанкових та автоматичних гранатометів; тричі неподалік Новолуганського – зі стрілецької зброї та станкових протитанкових і автоматичних гранатометів; двічі поблизу Хутора Вільного – зі стрілецької зброї; неподалік Луганського – з великокаліберних кулеметів та ручних протитанкових гранатометів; біля Шумів – зі станкових протитанкових гранатометів та стрілецької зброї; поблизу Зайцевого – з СПГ, стрілецької зброї та автоматичних гранатометів.

У штабі повідомили, поранень внаслідок обстрілів зазнали два військовослужбовці  Об’єднаних сил.

З початку цієї доби збройні формування Російської Федерації та її найманці вогневої активності не проявляли.

 

ОБСЄ зафіксувала на Донбасі 132 вибухи

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у суботу зафіксувала на Донбасі 132 вибухи.

Про це повідомляється в звіті організації за 2 листопада – Укрінформ.

ОБСЄ повідомляє про 130 вибухів у Донецькій області.

“Понад половину порушень режиму припинення вогню зафіксовано в районах на південь від н. п. Пищевик (підконтрольний урядові, 84 км на південь від Донецька), а також на східно-північний схід і схід від н. п. Гнутове (підконтрольний урядові, 90 км на південь від Донецька)”, – йдеться у повідомленні.

У Луганській області ОБСЄ зафіксувала 2 вибухи.

Зазначається, що “обидва порушення режиму припинення вогню зафіксовано поблизу ділянки розведення в районі н. п. Станиця Луганська (підконтрольний урядові, 16 км на північний схід від Луганська).

 

Донбас: шість порушень “тиші”, окупанти стріляли із важкої зброї

Впродовж цієї доби російські окупаційні війська 6 разів порушили режим припинення вогню.

Про це повідомляє пресцентр операції Об’єднаних сил – Укрінформ.

“Впродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 6 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв позиції наших підрозділів з мінометів калібру 120 мм, а також РПГ, автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “СХІД” окупанти здійснили чотири обстріли позицій Об’єднаних сил: поблизу Новогригорівки – з мінометів калібру 120 мм; неподалік Талаківки та Водяного – зі станкових автоматичних гранатометів; біля Авдіївки – з РПГ, автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

“У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “ПІВНІЧ” російські окупаційні війська здійснили 2 обстріли наших позицій: біля Новозванівки – з ручних протитанкових та автоматичних гранатометів; неподалік Новолуганського – з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї та автоматичних гранатометів”, – додали у пресслужбі ООС.

Упродовж доби втрат внаслідок обстрілів серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано.

 

Розмінування поблизу Золотого розпочнеться у неділю

На ділянці №2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області завтра, 3 листопада, розпочнуться заходи з розмінування території.

Про це повідомляє штаб Операції об’єднаних сил у Facebook – Укрінформ.

“Третього листопада на ділянці №2 розпочнуться заходи з пошуку та знищення вибухонебезпечних предметів і демонтажу споруд”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, у штабі зазначили, що тривають заходи з розведення сил і засобів з обох сторін (дзеркально) на ділянці №2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області.

“Сьогодні представники вітчизняних та закордонних ЗМІ відвідали ділянку розведення №2, оглянули обладнані позиції українських військових, які ті зайняли після триденного етапу відведення сил і засобів. Окрім армійців, СЦКК, очільників Національної поліції та Національної гвардії в ООС журналісти мали змогу поспілкуватися з жителями населеного пункту Катеринівка”, – додали у повідомленні.

Також повідомляється, що військово-цивільні адміністрації та правоохоронні органи в районі проведення операції працюють у режимі “Жовтий”, який запроваджено 28 жовтня.

“Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до будь-яких підступних та провокаційних дій противника”, – зауважили у штабі ООС. Як повідомляв Укрінформ, 29 жовтня о 12.00 розпочався процес розведення сил і засобів з обох сторін (дзеркально) на ділянці розведення у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області.

У середу, 30 жовтня, командування ООС ввело в районі проведення операції Об’єднаних сил режим “жовтий”, який передбачає спеціальні повноваження для військовослужбовців та правоохоронців і водночас обмеження для цивільного населення.

Передбачено, що загалом процес розведення сил і засобів біля Золотого-4 триватиме до 30 днів.

Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап – відведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій.

 

Жителі Золотого перебувають у безпеці після розведення військ — штаб ООС

Жодної загрози для місцевого населення у Золотому-4 після розведення військ не існує.

В цьому запевнив командир оперативно-тактичного угруповання Північ Олег Мікац, повідомляє штаб ООС у Facebook – Укрінформ.

“Ніякої загрози для місцевого населення після розведення не існує… Ми змінили лише тактичне положення, але система вогню, яка організована, і ті заходи, які ми виконували і виконуємо, гарантовано надаватимуть можливість місцевому населенню відчувати себе в безпеці”, – сказав він.

За словами Мікаца, армія готова адекватно реагувати на будь-які порушення.

Він розповів, що закінчилася п’ята доба виконання заходів щодо розведення сторін. Три дні розводили війська з визначених місць на ті місця, які підготовлені.

“Особовий склад не кинутий, не виведений в поля в необладнані місця, як деякі там заявляли. Ми були готові, готувалися і готові адекватно реагувати”, – підкреслив Мікац.

Також він зазначив, що напередодні СММ ОБСЄ було проведено верифікацію дзеркального розведення, і було підтвердження, що розведення фактично відбулося.

Як повідомляв Укрінформ,29 жовтня о 12.00 розпочався процес розведення сил і засобів з обох сторін (дзеркально) на ділянці розведення у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області.

У середу, 30 жовтня, командування ООС ввело в районі проведення операції Об’єднаних сил режим “жовтий”, який передбачає спеціальні повноваження для військовослужбовців та правоохоронців і водночас обмеження для цивільного населення.

Читайте також: Комітет з нацбезпеки проведе виїзне засідання в Золотому – Арахамія

Передбачено, що загалом процес розведення сил і засобів біля Золотого-4 триватиме до 30 днів.

Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап – відведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій.

 

Глава МЗС Фінляндії відвідав ділянку розведення сил у Станиці

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто відвідав ділянку розведення сил у Станиці Луганській в Луганській області.

Про це повідомляє штаб Операції об’єднаних сил у Facebook – Укрінформ.

“Ділянку розведення №1 (Станиця Луганська) з робочим візитом відвідала делегація Фінляндської Республіки, на чолі з міністром закордонних справ Фінляндської Республіки паном Пекка Хаавісто. Від української сторони делегацію очолив заступник міністра закордонних справ України пан Єгор Божок”, – йдеться у повідомленні.

Метою візиту була демонстрація підтримки України, отримання актуальної інформації щодо розвитку безпекової ситуації та дій російських окупаційних військ, зазначили у штабі.

Представники делегації висловили стурбованість щодо конфлікту, який триває на сході України та продовжує негативно позначатись на житті та добробуті цивільного населення, яке проживає поблизу лінії зіткнення. Міністр закордонних справ Фінляндської Республіки позитивно відзначив роботу української сторони на контрольному пункті в’їзду-виїзду (КПВВ) в Станиці Луганський, а саме – проведення ремонтно-відновлювальних робіт зруйнованого мосту та запровадження безкоштовного громадського транспорту для цивільних осіб з обмеженою мобільністю.

Як повідомляв Укрінформ, 29 жовтня о 12.00 розпочався процес розведення сил і засобів з обох сторін (дзеркально) на ділянці розведення у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області.

У середу, 30 жовтня, командування ООС ввело в районі проведення операції Об’єднаних сил режим “жовтий”, який передбачає спеціальні повноваження для військовослужбовців та правоохоронців і водночас обмеження для цивільного населення.

Передбачено, що загалом процес розведення сил і засобів біля Золотого-4 триватиме до 30 днів.

Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап – відведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій.

 

Фінляндія виділить понад півмільйона євро на розмінування Донбасу – УНІАН

Також країна підтримала рішення конфлікту з допомогою Мінських угод. Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто відвідав Станицю Луганську / фото штаб ООС Фінляндія підтвердила фінансування України у розмірі 600 тисяч євро для гуманітарного розмінування у Станиці Луганській.

Про це стало відомо під час візиту глави МЗС Фінляндії Пекко Гаавісто на Донбас, інформує прес-центр МЗС Фінляндії.  Крім цього, скандинавська країна висловила рішучу підтримку Україні в пошуку вирішення воєнного конфлікту за допомогою Мінських угод. “Фінляндія багато в чому бере участь в розвитку України, підтримує підвищення енергоефективності та шкільної реформи”, – йдеться в повідомленні.

У першій половині дня 2 листопада глава МЗС Фінляндії відвідав Станицю Луганську. Метою візиту була демонстрація підтримки України, отримання актуальної інформації щодо розвитку ситуації безпеки і дій російських окупаційних військ. Нагадаємо, 26 червня у Станиці Луганській відбувся перший етап відведення українських підрозділів під наглядом місії ОБСЄ.

 

У НАТО відмовилися від зустрічі генсека зі звільненими моряками – ЗМІ- УНІАН

Проти зустрічі генсека НАТО з українськими моряками виступила Франція. Північноатлантичний альянс відмовився від пропозиції української сторони організувати зустріч генсека НАТО Єнса Столтенберга зі звільненими з російського полону моряками. Читайте також Посол Франції пояснив у МЗС слова Макрона щодо “українських банд”

Про це повідомляє DT.UA з посиланням на власні джерела. За інформацією видання, проти зустрічі виступила Франція. Париж не хотів дратувати Росію, оскільки це могло б негативно вплинути на проведення переговорів у «нормандському форматі».

Як повідомляв УНІАН, у Постійному представництві Російської Федерації при ОБСЄ закликали Організацію Північноатлантичного договору відмовитися від постачання зброї Україні, зокрема, турецьких ударних безпілотних літальних апаратів. Також у Росії обурилися проведенням у Києві засідання Північноатлантичної ради НАТО та Комісії Україна – НАТО.

 

У РНБО прийняли рішення щодо пропозицій до Держбюджету-2020

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) обговорила пропозиції до проєкту державного бюджету на 2020 рік.

Про це повідомляє пресслужба відомства – Укрінформ.

“Рада національної безпеки і оборони України на засіданні у суботу ухвалила рішення щодо пропозицій до проєкту закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, уряд на вихідних планує погодити проєкт закону про державний бюджет на наступний рік та внесе його на розгляд Верховної Ради до другого читання.

Верховна Рада 18 жовтня ухвалила в першому читанні законопроєкт “Про Державний бюджет України на 2020 рік” (№2000).

 

Яременко передасть Разумкову заяву про складання повноважень голови комітету із закордонних справ, якщо так вирішить фракція – Інтерфакс-Україна

Голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентської співпраці Богдан Яременко стверджує, що написав заяву про складання повноважень голови комітету, але передасть її голові Верховної Ради Дмитру Разумкову, якщо рішення про його відставку ухвалить фракція “Слуга народу”.

“З метою порятунку українського парламентаризму від мене, а української журналістики в особі сайту “Букви” від ст. 163 і 182 Кримінального кодексу України, і з огляду на дрібний політичний шантаж трьох фракцій парламенту, я написав заяву про складання повноважень голови комітету”, – написав Яременко на своїй сторінці у Facebook у п’ятницю ввечері.

За його словами, фотокопію заяви він оприлюднить у коментарях до публікації не пізніше за 23:00.

“Написати напишу. Але передам голові Верховної Ради (перед яким мені за цей безлад дійсно незручно) лише коли і якщо рішення про мою відставку прийме фракція партії “Слуга народу”, яка мене на цю посаду і рекомендувала (орієнтовно в понеділок через тиждень)”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, раніше в ЗМІ було оприлюднено фото переписки Яременка в смартфоні. Депутат потім стверджував, що його листування з секс-працівницею він сфабрикував свідомо для провокації проти журналістів, проте пізніше вибачився за свій вчинок у Facebook.

1 листопада парламентські фракції “Європейська солідарність”, “Батьківщина” та “Голос” порушили питання про доцільність перебування Яременка на посаді голови комітету з питань зовнішньої політики.

Перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко повідомив, що фракція обговорить ситуацію навколо Яременка наступного тижня.

 

Глави парламентів країн Південно-Східної Європи говоритимуть про розширення ЄС

Спікери парламентів країн південно-східної Європи – Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина), а також Албанії, Чорногорії, Північної Македонії та Сербії обговорять питання розширення ЄС.

Про проведення 3-4 листопада у Будапешті IX саміту глав парламентів країн регіону інформує прес-служба Сейму Польщі – Укрінформ.

“Темою зустрічі буде розширення ЄС”, – зазначається у повідомленні.

Під час відкриття IX саміту глав парламентів країн Південно-Східної Європи виступить прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та голови голови парламентів країни “четвірки”.

Cаміт проводиться вже 15 років. Він був започаткований Угорщиною в контексті зміцнення демократичних змін на Балканах.

 

Британська економіка втратить 70 мільярдів фунтів через Brexit

Економіка Великої Британії втратить 70 мільярдів фунтів стерлінгів через угоду про вихід країни з ЄС прем’єр-міністра Бориса Джонсона.

Про це повідомляє BBC із посиланням на дослідження британського Національного інституту економічних і соціальних досліджень (NIESR) – Укрінформ.

“Через Brexit-угоду Бориса Джонсона (економіка — ред.) Великої Британії втратить 70 мільярдів фунтів стерлінгів у порівнянні з тим, якби країна залишилася в ЄС”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з дослідженням, ВВП Британії буде через 10 років на 3,5% нижче, ніж якби країна залишилася в складі Європейського Союзу.

У NIESR припускають, що схвалена угода Джонсона “зменшить ризик на безладний вихід країни з ЄС, але водночас виключить й можливість більш тісних торговельних відносин з блоком”.

Експерти зазначили, що попри угоду між Брюсселем і Лондоном про усунення невизначеності, митні та регуляторні бар’єри “перешкоджатимуть торгівлі товарами й послугами з континентом, залишаючи усі регіони Сполученого Королівства в гіршому становищі, ніж якби Велика Британія залишалася в ЄС”.

Як повідомлялося, в понеділок, 29 жовтня, президент Європейської ради Дональд Туск повідомив, що країни ЄС погодилися відтермінувати вихід Великої Британії до 31 січня 2020 року.

Того ж дня Палата громад парламенту Великої Британії схвалила у другому читанні урядовий законопроєкт, який передбачає позачергові вибори депутатів 12 грудня.

 

Голова НСЖУ відреагував на погрози Портнова журналістам “Схем”

Недопустимим назвав тиск та погрози працівникам медіа з боку колишнього заступника глави АП Віктора Януковича Андрія Портнова голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Про це Томіленко написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Багато представників попередньої владної команди, з якою професійно бореться пан Портнов, цькували і СХЕМИ, і розслідувачів загалом. Генпрокурор Луценко презирливо називав журналістів «нишпорками». Представники «Народного фронту» адвокатували оприлюднення персональних даних «нетаких» журналістів. Радикально збуджені громадяни сприймали заяви політиків, які принижували неручних журналістів, як заклик до прямої фізичної агресії”, – йдеться у дописі.

Автор наголосив, що “журналістами рухає суспільний інтерес. І найкраща реакція політика на цей інтерес – відкритість”.

Як повідомляв Укрінформ, керівництво Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа засудило розголошення персональних даних співробітників програми розслідувань «Схеми: корупція в деталях», а також тиск і погрози на їхню адресу з боку Портнова.

Раніше Портнов виклав у своєму телеграм-каналі персональні дані водія знімальної групи «Схем» через те, що редакція готує розслідування щодо впливу та зв’язків колишнього посадовця з новою українською владою. А також пригрозив усій редакції «Схем» публікацією «їхньої особистої та персональної інформації» та «аналізом приватного життя та ненав’язливим супроводом у темний час доби».

 

Президент Радіо Свобода заявляє про тиск на журналістів “Схем” з боку Портнова

Керівництво Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа засуджує розголошення персональних даних співробітників програми розслідувань «Схеми: корупція в деталях».

А також тиск і погрози на їхню адресу з боку колишнього народного депутата і ексзаступника голови АП Януковича Андрія Портнова.

Про це йдеться у заяві президента Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа Джеймі Флая – Укрінформ.

«Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа рішуче засуджує нещодавні переслідування журналістів та співробітників відзначеної численними нагородами програми розслідувань Української служби «Схеми: корупція в деталях». Це неприйнятно», – йдеться в заяві. Також, на думку Флая, розголошувати особисту інформацію та здійснювати тиск на журналістів є протизаконним.

Крім того, Флай звернувся до українських правоохоронців із закликом відреагувати належним чином на публікацію захищених законом персональних даних, погрози й тиск на журналістів-розслідувачів.

«Ми закликаємо українську владу та правоохоронців притягнути до відповідальності того, хто вчиняє дії, що підривають віру громадськості в прихильність України до свободи слова, та просимо гарантувати безпеку нашим журналістам і співробітникам», – додав президент Радіо Свобода.

Напередодні ексдепутат та чиновник часів президентства Віктора Януковича Андрій Портнов виклав у своєму телеграм-каналі персональні дані водія знімальної групи «Схем» через те, що редакція готує розслідування щодо впливу та зв’язків колишнього посадовця з новою українською владою. Серед опублікованого – захищена законом інформація: повні паспортні дані та домашня адреса водія, номери його авто, а також дані, які свідчать про стеження за його місцем проживання.

У відповідь «Схеми» заявили про тиск на журналістів з боку Портнова.

«Редакція розцінює публікацію Андрієм Портновим персональних даних водія програми як прямий тиск на команду «Схем», – йдеться в заяві команди.

«Ми вважаємо дослідження впливу Андрія Портнова та його зв’язків з українською владою суспільно важливою інформацією, а його особу – публічною. Тому редакція не планує припиняти роботу над цією темою через тиск шляхом публікації персональних даних членів знімальної групи або через тиск в будь-який інший спосіб», – зазначили «Схеми».

У відповідь Портнов пригрозив усій редакції «Схем» публікацією «їхньої особистої та персональної інформації», а також «аналізом приватного життя та ненав’язливим супроводом у темний час доби».

«Не перемикайтесь, я публічний та буду ділитись детальною особистою та персональною інформацією про всіх причетних», – написав він.

На думку редакції «Схем» і юристів, оприлюднення Портновим детальної особистої інформації журналістів порушує низку статей Закону про захист персональних даних і Кримінального кодексу.

«Поширення персональних даних журналістів і персоналу, який задіяно для допомоги у зборі інформації – це порушення щодо оприлюднення персональних даних осіб. Причому даних, які чітко ідентифікують особу та її місце проживання, що становить загрозу для водія у цьому випадку. Стаття 6 Закону про захист персональних даних визначає випадки, коли такі дані можуть бути поширені. У цьому випадку таке розкриття не обумовлено жодною легальною потребою», – аналізує юристка ІРРП Людмила Панкратова.

Панкратова додає: «Небезпека для журналістів полягає в тому, що ці персональні дані було отримано з офіційних, але не відкритих джерел – від утримувача персональних даних. Наприклад, дані паспорта. Це загрожує безпеці усієї редакції. З огляду на те, що влада всіляко намагається знецінити роботу журналістів, це може бути сигналом до неправомірних дій відносно працівників редакції. Більше того, така поведінка Портнова дає сигнал і джерелам, оскільки сприймається як можлива атака на журналістів».

За словами адвокатки Віри Крат, також вбачаються ознаки порушення статті 171 Кримінального кодексу – вплив на журналістів з метою перешкоджання виконання професійних обов’язків – і статті 182 – щодо незаконного збирання і розповсюдження персональних даних.

 

“Новые стандарты”: Портнов продолжает публиковать данные “Схем” – Ліга-нет

Бывший замглавы администрации Януковича утверждает, что за ним следят

Экс-заместитель главы администрации сбежавшего из Украины Виктора Януковича Андрей Портнов опубликовал в Telegram-канале данные еще трех автомобилей проекта Радио Свобода – программы “Схемы”.

Портнов объясняет свое поведение тем, что за ним якобы следят, и угрожает публиковать личные данные всех сотрудников Радио Свобода и их родственников “до десятого колена”.

Также он написал, что считает “не лишней и периодическую показательную прогулку с биноклем возле места проживания, анализ частной жизни и ненавязчивое сопровождение в темное время суток в автомобиле с опущенными козырьками и затемненными стеклами”.

“Я сформирую банк данных о каждом и буду обнародовать каждую фамилию, кто бы не поднимал по этому поводу вой. Привыкайте, новые времена”, – пригрозил Портнов.

Он называет свои действия “привнесением новых стандартов”.

Ранее Портнов обнародовал в своем Telegram-канале персональные данные члена съемочной группы программы “Схемы”, которая проводит расследование влияния и связей бывшего чиновника с новой украинской властью.

Редакция “Схем” считает это давлением на журналистов и нарушением закона о защите персональных данных.

 

У Криму від початку анексії зафіксовано 300 випадків тиску на журналістів – РБК-Україна

Також правозахисники зафіксували тортури

Протягом п’яти років окупації Кримського півострова правозахисники задокументували понад 300 випадків тиску на журналістів. Про це передає РБК-Україна із посиланням на Представництво президента України в Автономній Республіці Крим.

Ці випадки включають фізичні напади, тортури, свавільні затримання, захоплення майна, обшуки, погрози, психологічний тиск, відмови в доступі до інформації та інші форми перешкоджання журналістській діяльності.

“Наразі близько 90 кримчан утримують у кримських і російських тюрмах з політично вмотивованих причин, серед них професійні і громадянські журналісти Наріман Мемедемінов, Сервер Мустафаєв, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Рустем Шейхалієв та інші”, – зазначили в представництві.

Такожу відомтсві закликали міжнародну спільноту звернутися до РФ щодо негайного звільнення політичних в’язнів та припинення згортання свободи слова в Криму.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року в Бахчисараї пройшли обшуки в будинках кримських татар, після яких шестеро осіб були затримані. У травні 2018 року в Бахчисараї і с. Долинне Бахчисарайського району після обшуків були заарештовані ще двоє кримських татар. А 12 вересня 2019 року затримані були етаповані з Сімферополя в Ростов-на-Дону.

 

На контрольованій Туреччиною території Сирії вибухнуло авто: 13 загиблих, є поранені

Внаслідок вибуху бомби, закладеної в авто на півночі Сирії, на території, яку контролює Туреччина, загинуло щонайменше 13 людей.

Про це інформує BBC – Укрінформ.

“Щонайменше 13 людей загинули внаслідок вибуху бомби у автомобілі в сирійському прикордонному місті Таль Абяд”, – повідомила турецька адміністрація. Міністерство оборони Туреччини заявило, що принаймні 20 інших людей були поранені внаслідок вибуху.

Турецькі війська та підтримувані Туреччиною бойовики минулого місяця взяли під контроль Тал Абяд та інші прикордонні міста від курдських сил, після того як американські війська, що підтримували курдів – вийшли.

За даними моніторингової групи Human Rights Watch, що базується у Великій Британії, серед загиблих унаслідок вибуху були протурецькі бійці та цивільне населення.

Human Rights Watch заявила, що в результаті вибуху постраждали понад 30 людей. Міністерство оборони Туреччини звинуватило сирійські курдські загони (YPG) у вчиненні атаки. Як повідомляв Укрінформ, після виведення американського контингенту з півночі Сирії, де розташовані сили сирійських курдів – союзників США у боротьбі проти ІДІЛ – Туреччина 9 жовтня, почала масштабну наступальну операцію проти курдів у регіоні. Турецький президент заявив, що мета Анкари — запобігти створенню “терористичного коридору” на кордоні Сирії та Туреччини.

Операцію розкритикувала низка країн та міжнародних організацій. Зокрема, високий представник ЄС Федерика Могерині закликала Туреччину зупинити військову операцію у Сирії, бо це може призвести лише до швидкого погіршення гуманітарної, військової, політичної та стратегічної ситуації у цій країні.

 

Дубневичу обрали запобіжний захід, застава – 100 мільйонів

Вищий антикорупцій суд обрав народному депутату Ярославу Дубневичу, який підозрюється у заволодінні 93,2 млн грн на схемі із закупівлі Укрзалізницею стрілочної продукції, запобіжний захід у вигляді застави 100 млн грн.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У клопотанні генпрокурора Руслана Рябошапки про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відмовити та застосувати запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 100 млн гривень”, – сказала суддя.

Підозрюваний має внести заставу протягом 5 днів.

31 жовтня Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури щодо притягнення Ярослава Дубневича до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.

За версією слідства, вказаний народний депутат лобіював виділення грошових коштів з бюджету АТ «Укрзалізниця» на закупівлю товарів у підконтрольних йому підприємств. Фінансові втрати від реалізації схеми проведення процедур відкритих торгів стрілочних переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення становили, згідно з експертизою, понад 93 млн грн.

Дубневич підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

 

Ді Капріо та Грета Тунберг об’єднають зусилля

Активісти боротьби проти зміни клімату на планеті Леонардо Ді Капріо та Грета Тунберг зустрілися та взяли на себе зобов’язання підтримувати зусилля одне одного.

Про це повідомляє Daily Mail – Укрінформ.

“Леонардо Ді Капріо зустрівся з Гретою Тунберг, назвавши 16-річну активістку лідером нашого часу, два учасники кампанії “взяли на себе зобов’язання підтримувати один одного”, – йдеться у повідомленні.

Володар премії “Оскар”, якого широко критикують за використання приватного літака, незважаючи на інтерес до екологічних проблем, сказав, що мав за честь розмовляти з підлітком- активісткою. Також актор розмістив фото з Тунберг в Instagram.

У публікації Ді Капріо заявив, що сподівається, що заклик Грети стане “стимулом пробудження для світових лідерів”.

Зустріч відбулася на тлі заклику Грети допомогти їй потрапити на саміт Організації Об’єднаних Націй COP25 щодо зміни клімату, який перенесли до Мадриду зі столиці Чилі Саньтьяго. Грета, яка відмовляється від мандрівок літаком з екологічних міркувань, написала: “Зараз мені потрібно знайти спосіб перетнути Атлантику в листопаді… Якщо хтось міг би допомогти мені знайти транспорт, я була б йому дуже вдячна”.

 

Нафтогаз направив нові позовні вимоги проти Газпрому у Стокгольмський арбітраж

НАК “Нафтогаз України” направив у Стокгольмський арбітраж нові позовні вимоги проти Газпрому. Рішення за цим арбітражем очікувано буде ухвалене у 2021 році.

Про це пише у Facebook виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко – Укрінформ.

“Настала наша черга подати “Заяву про захист та зустрічні позовні вимоги”. Кількість сторінок тільки основного тексту нашої заяви перевищує 500. До нього додаються 3 звіти міжнародних експертів, які були спеціально для цього розроблені. Також додаються показання свідків і купа інших додатків. Працювали активно над цими документами ми приблизно три місяці. Більш детально про наші позовні вимоги, а також про те, чому вимоги Газпрому є необгрунтованими, я напишу трохи пізніше”, – йдеться у дописі.

Вітренко нагадав передісторію цього позову: 18 квітня 2018 року Газпром звернувся до Стокгольмського арбітражу з вимогою про початок арбітражу про перегляд рішення попереднього арбітражу за транзитним контрактом.

“З формальної точки зору, Газпром вимагає внесення змін до контракту, оскільки Газпром вважає, що транзитний контракт накладає на Газпром нерозумно надмірні зобов’язання. Мова йде про контрактне зобов’язання Газпрому подавати для транзиту не менше 110 млрд куб. м на рік. Фінансовий ефект – приблизно 6 мільярдів доларів”, – розповів Вітренко.

Нафтогаз звернувся до арбітражу 6 липня 2018 року з вимогою про перегляд транзитного тарифу, який діє з 13 березня 2018 року (дата звернення до Газпрому про перегляд тарифу) до закінчення контракту (1 січня 2020 року) та компенсацію за невиконання Газпромом зобов’язань подавати для транзиту не менше 110 млрд куб на рік починаючи з 2018 року (за минулі роки компесацію вже присудили попереднім рішенням арбітражу).

“Як і щодо перегляду тарифу, так і щодо компенсації за недопоставки мова йде про наслідки дій самого Газпрому. Тобто і тут ми фактично захищаємося і вимагаємо компенсувати збитки, завдані діями Газпрому. Фінансовий ефект – більше 12 мільярдів доларів”, – вважає Вітренко.

6 вересня 2018 року Стокгольмський арбітраж прийняв рішення про консолідацію проваджень за зверненням Газпрому та за зверненням Нафтогазу в одне провадження.

“21 вересня був сформований арбітражний трибунал, який розглядає цю справу. 25 лютого був затверджений процесуальний графік. У відповідності до цього графіку Газпром подав “Заяву про позовні” вимоги 14 липня 2019″, – розповів Вітренко.

Він відзначив, що попередні справи (контракт на постачання газу і транзитного контракту) Стокгольмський арбітраж розглядав у 2014-2018 роках.

“Як компенсацію наших збитків за рішенням попереднього Стогкольмського арбітражу ми вже фактично отримали газ вартістю більше 2 млрд дол., який був поставлений Газпромом в Україну і кошти від реалізаціі якого були фактично сплачені в держбюджет у вигляді податків та дивідендів Нафтогазу. Газпром ще залишається нам винне 3 млрд дол. Ми розраховуємо, що стягнемо цей борг у 2020 році”, – додав Вітренко.

 

Влада Мальти конфіскувала контейнери з російськими грошима для лівійських бойовиків

Влада Мальти конфіскувала велику партію неофіційних лівійських банкнот, які, як вважають, призначалися генералу Халіфу Гафтару, війська якого ведуть наступ проти підтримуваного ООН уряду Лівії, що знаходиться в Тріполі.

Про це повідомляє Times of Malta – Укрінформ.

“Влада Мальти затримала велику партію неофіційної лівійської валюти, що, як вважається, призначалася для польового командира Халіфа Гафтара, який веде наступ на південь від Тріполі”, – йдеться у повідомленні.

Вважається, що готівка походить з російського монетного двору, який друкував гроші для невизнаного лівійського уряду, що базується у місті Байда.

У Лівії триває війна, в країні є два уряди: всесвітньо визнаний уряд Національної згоди (GNA), який базується в Тріполі на заході країни, та Тимчасовий уряд, розташований у місті Байда на сході.

У східному уряді домінує фельдмаршал Гафтар, який очолює військові формування під назвою Лівійська національна армія (LNA), що минулого квітня розпочала кривавий наступ на столицю країни. Внаслідок триваючого насилля загинуло щонайменше 1000 людей, серед яких близько 100 мирних мешканців.

 

У Нідерландах презентували книгу “Ворошиловград” Сергія Жадана

У м.Гаазі в рамках літературно-музичного фестивалю Crossing Border Festival виступив Сергій Жадан, якого запросила нідерландська сторона.

Український письменник презентував свій роман “Ворошиловград”, який був перекладений англійською та нідерландською мовами.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі.

“Фактично ця книга про покоління, про останнє радянське покоління. Ми ще встигли побувати в лавах піонерів, а потім вже вивішували синьо-жовті прапори”, – сказав він.

Ворошиловград – це радянська назва Луганська. У книзі йдеться про людей, які, розглядаючи старі фотографії, згадуючи піонерські табори, так само згадують свою юність.

“Мені здається, що з українською культурою відбуваються ті самі процеси, які відбуваються з цілим українським суспільством”, – зазначив письменник.

Він також наголосив, що культура і мистецтво – це відображення суспільства.

За його словами, мистецтво дорослішає і не фокусується лише на своїх проблемах, а виконує важливу соціальну функцію.

“Це той момент, коли мистецтво, культура отримують соціальну функцію і не закриваються в собі, а дійсно виходять на вулиці”, – наголосив Жадан.

Послухати українського письменника Сергія Жадана на фестиваль до Гааги з усієї країни приїхало багато українців. Також було чимало нідерландців, охочих більше дізнатися про його творчість.

Жадан зазначив, що його творчість напряму пов’язана з подіями, які відбуваються в Україні. Він також розповів, що нині активно надає гуманітарну допомогу сиротинцям, школам та іншим дитячим закладам.

Виступав автор пів години, після чого роздавав автографи.

Люди охоче купували його книжки англійською та нідерландською мовами.

 

Замість кредитування економіки банки вкладаються у держоблігації — Данилишин

Висока облікова ставка Нацбанку України та супутнє зростання ставок облігації внутрішньої державної позики призводить до того, що замість кредитування реального сектору економіки банки вкладають кошти у державні облігації.

Про це написав у блозі у ZN.UA експерт Богдан Данилишин – Укрінформ.

“Висока облікова ставка НБУ також призводить до збільшення ставок ОВДП. Наслідком цього є ефект витіснення — замість кредитування реального сектору економіки банки вкладають кошти в державні облігації: станом на 11 жовтня 2019 р. в обігу перебувають ОВДП на суму 806,9 млрд грн. З них на балансі банків є ОВДП на суму 344,8 млрд грн, або 42,7% ОВДП, що перебувають в обігу. Спрямування принаймні частини цих коштів на кредитування підприємств дало би змогу суттєво збільшити ВВП і створити додаткові робочі місця”, – написав Данилишин.

Він вказав, що на балансі НБУ перебуває держоблігацій на 337,1 млрд грн, що становить 41,8% від ОВДП, що є в обігу. Загальна сума вкладень НБУ та банків у ОВДП становить 681,9 млрд грн. Разом у банків і НБУ сконцентровано 84,5% усіх ОВДП за їх сумою.

На думку Данилишина, облікова ставка не сприяє розв’язанню поточних макроекономічних проблем.

“Так само несвоєчасною є реакція Правління Нацбанку на інфляційну динаміку 2018 р. Попри тривале зниження темпів інфляції (у квітні—вересні 2018-го), Правління Нацбанку тримало облікову ставку на високому рівні (18%) й перейшло до її зниження лише у квітні 2019 р. Відповідно, ставки за кредитами залишаються високими, що значно стримує економічне зростання”, – відзначив експерт.

 

Данилишин вважає нездоровою діючу економічну модель

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин вважає, що діюча економічна модель має ознаки нездорової економіки.

Про це він написав у статті для “Дзеркала тижня” – Укрінформ.

“Скажу відверто, діюча економічна модель має ознаки нездорової економіки”, – зазначив Данилишин.

За його словами, такий висновок може бути підкріплений наступними спостереженнями поточної ситуації. Зокрема, приплив іноземного капіталу призводить не до збільшення золото-валютних резервів, а до укріплення гривні та підвищення темпів зростання імпорту і зниження темпів зростання експорту.

“Як наслідок, на тлі укріплення гривні збільшується від’ємне сальдо торговельного балансу. У разі зміни вектора руху капіталу на його відплив із ринків, що розвиваються, посилюється ризик обвальної девальвації гривні”, – пояснює Данилишин.

Окрім того, він вважає, що період “дорогих” грошей через жорстку монетарну політику НБУ затягнувся і негативно впливає на реальний сектор економіки.

“За січень-серпень 2019-го промисловість в Україні зросла тільки на 0,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року. З урахуванням статистичних похибок можна стверджувати, що зростання у промисловості зупинилося”, – додав Данилишин.

Водночас ще одним його спостереженням є те, що драйверами зростання залишалися сільське господарство і будівництво.

“За січень-серпень 2019 р. будівництво зросло на 20,8% — це відбувалося за рахунок будівництва нежитлових будівель та інженерних споруд, житлове будівництво за той самий період часу збільшилося на 2,1%. Індекс сільськогосподарської продукції за січень—вересень 2019-го збільшився на 5,9% до аналогічного періоду 2018-го завдяки рекордному врожаю в рослинництві. Обидві галузі несуть у собі певний набір ризиків для економічного зростання і нездатні забезпечити стале економічне зростання. Наприклад, темпи зростання у сільському господарстві залежать від погодних умов та їх впливу на врожайність. Без прискорення зростання у промисловості та без зниження темпів збільшення імпорту не можна розраховувати на забезпечення сталого економічного зростання та забезпечення високого рівня зайнятості населення”, – додав він.

 

Данилишин пропонує створити спецкомісію ВР з оцінки банківської системи

У Верховній Раді має бути створена спеціальна комісія з оцінки роботи банківської системи.

Про це написав у блозі у ZN.UA експерт Богдан Данилишин – Укрінфом.

“Вважаю, що створення спеціальної комісії Верховної Ради з оцінки роботи банківської системи є доцільним. Незалежність має стосуватися лише здатності формувати та здійснювати незалежну політику, а не окремих осіб, які її реалізовують. Зміни мають відбутися, і НБУ не може залишатися островом незалежності від держави”, – написав Данилишин.

На його думку, закон про НБУ наділяє правління Нацбанку небаченими повноваженнями, іноді “безконтрольними”

“Коли члени Ради НБУ прагнуть глибше розібратися в ситуації, звучить сувора відповідь: ви втручаєтеся в оперативну діяльність. На запити Ради надається уривчаста інформація, з якої реальних висновків зробити не можна. Такий стан справ потрібно змінювати перш за все внесенням змін до діючого закону. У комерційних банках їх ради мають набагато більше прав, ніж Рада НБУ. Мені як голові Ради раніше надсилалась оперативна інформація про стан в економіці та банківській системі, зараз ця практика припинена”, – зазначив Данилишин.

Він вважає, що в Україні штучно було створено ситуацію, коли цілі напрямки роботи правління НБУ ніким не контролюються — ні радою НБУ, ні Рахунковою палатою.

“Раз на рік заслуховуються доповіді голови НБУ на засіданні парламенту, та й то майже без обговорення. В разі намагання членів ради НБУ з’ясувати те чи інше чутливе питання, нам відповідають: “ні”, бо це чомусь вважається втручанням в операційну діяльність”, – висловив думку експерт.

 

Україна перебуває на передовій боротьби між демократією та авторитаризмом — Фріланд

Канада усіляко підтримує Україну через важливі принципи, за які вона бореться.

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хоча я дуже пишаюся роллю української громади у Канаді, для мене як для глави МЗС вкрай важливо наголосити, що Канада підтримує незалежність, суверенітет й територіальну цілісність України не через наявність фантастичної українсько-канадської громади. Ми підтримуємо Україну через важливі принципи, за які вона бореться”, – сказала Фріланд.

Вона наголосила, що Україна нині перебуває на “передовій боротьби між демократією та авторитаризмом”.

“Сучасна Україна – це держава, у якій ведеться боротьба та буде визначене майбутнє, засноване на правилах міжнародного порядку й справжньої демократії у світі. Саме тому підтримка України у її боротьбі є невід’ємним елементом зовнішньої політики Канади”, – зазначила міністр закордонних справ Канади.

Фріланд зауважила, що Україна спромоглася вистояти як незалежна демократична держава, але продовжує перебувати у серйозній небезпеці. “Підтримка України не зводиться до українських канадців, вона стосується принципів демократії й міжнародного права”, – підсумувала дипломат.

 

Facebook зняв галочку верифікації зі сторінки Аксьонова

Компанія Facebook зняла відмітку верифікації зі сторінки так званого “голови” окупованого Криму Сергія Аксьонова.

Про це написав у Facebook постійний представник Президента України в АРК Антон Кориневич – Укрінформ.

“Маємо гарні новини. Після надсилання запиту від Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим компанія Facebook зняла відмітку верифікації зі сторінки так званого “голови” так званої “Республіки Крим”, – написав Кориневич.

Він висловив сподівання, що подібна ситуація ніколи не матиме повторення з жодним з окупаційних “чиновників”.

“Ми вдячні компанії Facebook за швидку реакцію на наш запит. Крим – це Україна для всього світу”, – додав представник Президента України в АРК.

Як відомо, відмітка верифікації у вигляді білої галочки у синьому колі надається Facebook публічним особам. При цьому, представники соцмережі самі обирають, кому видавати спеціальний значок.

 

Джонсон відмовився співпрацювати з партією Brexit

Лідер Консервативної партії Борис Джонсон відкинув пропозицію очільника партії “Brexit” Найджела Фараджа утворити блок для участі у позачергових виборах під назвою “Leave alliance” за вихід з ЄС.

Про це інформує Sky News – Укрінформ.

“Борис Джонсон відкинув пропозицію Найджела Фаража утворити передвиборчий блок Leave alliance”, – йдеться у повідомленні.

Джонсон зазначив, що виключає можливість союзу з будь-ким, тому він не вважає, що “це розумно”.

“Ми пишаємось нашими переконаннями, ми пишаємось нашим консерватизмом”, – додав прем’єр.

Як повідомлялося, очільник британської партії Brexit Найджел Фарадж дав прем’єру країни Борису Джонсону та його Консервативній партії 2 тижні на формування передвиборчого союзу та відмову від угоди з ЄС, попередивши про наслідки у випадку відмови. 31 жовтня, в день, коли Велика Британія мала вийти з ЄС, у країні розпочалася передвиборча кампанія перед позачерговими парламентськими виборами, що пройдуть 12 грудня. Сам же Brexit було за погодженням з Брюсселем відтерміновано до 31 січня.

 

Росія не має права змушувати жителів Криму служити у своїй армії — Human Right

Росія не має права змушувати жителів Криму проходити службу в своїй армії, оскільки ці дії «грубо порушують міжнародне право».

Про це заявив директор міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch по Європі і Центральній Азії Х’ю Вільямсон, якого цитує Крим.Реаліі – Укрінформ.

«Подвоюючи це порушення, російська влада також висувають кримінальні обвинувачення проти людей, які відмовляються служити в їхніх збройних силах», – сказав Вільямсон.

Організація Human Rights Watch опублікувала звіт, де зібрані факти переслідування кримчан за відмову від служби в російській армії, а також про кількість призовників з початку анексії півострова.

«Відповідно до IV Женевською конвенції, держава-окупант не може примушувати жителів окупованій території служити в її збройних або допоміжних силах. Вона також прямо забороняє будь-яке «тиск або пропаганду, спрямовану на забезпечення добровільного призову». Ці заборони є абсолютними, і їх порушення є серйозним порушенням конвенцій », – йдеться в звіті правозахисників.

Прокуратура АРК, що базується в Києві, повідомила Human Rights Watch, що регулярно збирає дані про примусовий призов в російську армію.

За повідомленням російського військового комісара Криму Олега Єрмілова, після російської анексії Криму на службу в російську армію призвали понад 16 тисяч кримчан. Цього року російські військові планують призвати близько 2,6 тис. осіб.

Раніше член Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов повідомив, що з 2014 року в російську армію призвали 18,9 тис. кримчан. За даними правозахисника, суди в Криму станом на 30 вересня винесли 72 вироки за ухилення від служби в російській армії.

Київ вимагає від Росії припинити призов до збройних сил жителів анексованого Криму. Прокуратура АРК просить кримчан звертатися по телефону або електронній пошті в разі отримання повісток для проходження служби в російській армії.

 

Спецслужбам невідома інфраструктура, якою з РФ іде токсичний інформпотік — експерти

Українським спецслужбам та профільним відомства невідома точна кількість фізичних дротових ліній зв’язку, якими з Росії до України надходить токсичний інформаційний потік.

Про це йдеться у статті “Дзеркало тижня” – Укрінформ.

“За свідченням працівників українських спецслужб, на сьогодні досі невідома точна кількість фізичних (дротових) ліній зв’язку між Україною і Росією”, – пишуть автори.

Так, наприкінці 1990-тих — на початку 2000-х, коли бурхливо розвивався інтернет, а відносини між двома державами вважалися “дружніми”, інтернет-провайдери з обох країн, практично, безконтрольно прокладали кабелі між українським і російським прикордонням.

“У результаті українським спецслужбам та іншим профільним відомствам невідома фізична інфраструктура, якою в Україну з Росії надходить токсичний інформаційний потік”, – йдеться у статті.

Також у статті зазначається, що згідно з висновками експертного дослідження “Російський лобізм в Україні: джерела живлення, канали проникнення, механізми запобігання” (проведеного Центром глобалістики “Стратегія ХХІ” за підтримки МФ “Відродження”), зокрема розділу “Інформаційний вплив РФ на Україну — використання ЗМІ”, низка законодавчих і технічних проблем досі ослаблюють інформаційну безпеку України.

Окрім того, значні труднощі для роботи вітчизняного регулятора — Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) — становить величезна кількість телекомунікаційних операторів (близько 6,5 тис.), оформлених здебільшого як ФОП, ТОВ, ПрАТ.

Нині здійснювати перевірки телекомунікаційних операторів не можуть ні СБУ, ні МВС, ні РНБОУ, а НКРЗІ має право перевірити діяльність оператора лише в тому разі, якщо надійде скарга на його роботу від конкретного громадянина.

“В умовах агресивної і щедро фінансованої інформаційної війни РФ проти України така безпорадність українського регулятора становить загрозу для інформаційної безпеки України”, – наголошується у статті.

Видання підкреслює, що для ефективної протидії загрозам з боку Росії в інформаційній сфері важливо постійно переглядати законодавство, адаптуючи його до умов, що змінилися.

На сьогодні, як зазначають експерти в галузі інформаційної безпеки, безпека інформаційного простору в Україні законодавчо опрацьована недостатньо.

 

У “Слузі народу” обіцяють зробити все, аби журналісти почувалися у безпеці

Партія “Слуга народу” запевняє, що зробить усе можливе, аби журналісти в Україні почували себе четвертою владою.

Про це йдеться в повідомленні партії на сторінці у Facebook з нагоди Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів – Укрінформ.

“Ми зробимо все можливе, аби журналісти, які живуть і працюють в Україні, почували себе в безпеці та дійсно були четвертою владою, що допомагає робити країну кращою”, – йдеться у повідомленні.

У партії нагадали, що 2 листопада – Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. Відповідну резолюцію було ухвалено в 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН. Дату обрано на знак вшанування пам’яті двох убитих французьких журналістів.

Резолюція ООН засуджує всі акти насилля проти працівників ЗМІ та закликає весь цивілізований світ запобігати злочинам й притягувати винних до відповідальності.

 

У Британії припинили видобуток сланцевого газу методом фрекінгу

Уряд Британії зупинив видобуток в країні природного газу із застосуванням технології фрекінгу. У суботу, 2 листопада, влада в Лондоні заявила про запровадження мораторію на цей спосіб видобутку сланцевого газу.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

Міністерство у справах бізнесу, енергетики і промислової стратегії повідомило, що роботи з видобутку сланцевого газу припинені доти, поки не буде доведено безпечність фрекінгу.

Досі уряд прем’єр-міністра Бориса Джонсона підтримував цей метод видобутку газу. Тим самим Лондон хотів знизити залежність країни від імпорту газу.

Вперше уряд Великої Британії запровадив заборону на видобуток газу методом фрекінгу у 2011 році і скасував його лише сім років по тому. Нинішня влада вирішила відмовитися від цієї технології після того, як в серпні 2019 року на півночі країни були зафіксовані підземні поштовхи. В даному регіоні енергетична компанія Cuadrilla вела роботи з видобутку сланцевого газу.

Техніка фрекінгу, яку різко критикують екологічні активісти, передбачає закачування суміші з води, піску і хімічних речовин під тиском на велику глибину і розрив твердих порід, переважно газоносних сланців. При цьому з щільної породи вивільнюється природний газ і починає надходити на поверхню.

 

FAZ: Nord Stream 2 становить небезпеку для Європи

Трубопровід по дну Балтійського моря несе користь для Німеччини та Росії, однак для Європи він становить небезпеку.

Про це йдеться у статті в німецькому виданні Frankfurter Allgemeine Zeitung – Укрінформ.

Автор матеріалу називає дві причини, чому канцлер ФРН Ангела Меркель підтримує будівництво газопроводу Nord Stream 2 з Росії до Німеччини. Перша: ФРН отримає прибуток, якщо російський газ буде надходити до Європи не через Україну, а через землю Мекленбург-Передня Померанія. Йдеться про транзитні збори, робочі місця, потужність ринку тощо.

Друга причина – стратегічна: Росії потрібні партнери. Якщо Європа відмовиться від проекту, Путіну доведеться покладатися на Китай, отже Захід втрачає будь-який вплив на Москву.

У той же час, визнає автор, Меркель знає й аргументи проти Nord Stream 2. Вона усвідомлює, що новий газогін може витіснити українську ГТС з ринку. Ця країна вже й так важко потерпає від російського вторгнення на Сході, йдеться у статті. Тепер їй загрожує ще й втрата мільярдів євро від транзитних зборів. Водночас, без транзиту Україна потрапляє в стратегічну небезпеку, адже «Росія в цьому випадку могла б вдатися до ескалації війни, не ризикуючи руйнуванням своєї експортної артерії», – пише автор.

Nord Stream 2 майже завершений, констатує коментатор, нагадуючи, що цього тижня Данія надала свій дозвіл на будівництво в її територіальних водах.

 

Болгарія викликала посла Франції через слова Макрона

Міністерство закордонних справ Болгарії направить ноту протесту МЗС Франції та викликає французького посла через висловлювання президента Еммануеля Макрона про болгарських нелегальних мігрантів.

Про це повідомляє BGNES – Укрінформ.

У понеділок, 4 листопада, до МЗС Болгарії викликали посла Франції Флоренс Робін для надання пояснень щодо слів Макрона, який в інтерв’ю заявив про нелегальні мережі міграції з України та Болгарії.

Глава МЗС Болгарії Єкатерина Захарієва зазначила, що слова Макрона образливі для Болгарії і для болгарської громади у Франції.

У п’ятницю, 1 листопада, посла Франції для роз’яснень слів Макрона викликало МЗС України.

Як повідомляли деякі ЗМІ, президент Франції Макрон дав інтерв’ю правому журналу Valeurs Actuelles, у якому, говорячи про боротьбу з нелегальною міграцією, використав фразу “нелегальні українські чи болгарські банди”.

 

Вирубка лісів шкодить екології у 6 разів більше, ніж вважалося раніше – The Guardian

За даними австралійських науковців, викиди парникових газів, що стаються під час вирубування тропічних лісів, шкодять екології у 6 разів більше, ніж вважалося раніше.

Про це повідомляє The Guardian – Укрінформ.

“Згідно з результатами нового дослідження, шкода від викидів парникових газів, спричинених вирубуванням тропічних лісів у всьому світі, недооцінюється у шість разів”, – йдеться у повідомленні. Вчені Квінслендського університету проаналізували кількість викидів парникових газів, спричинених вирубуванням лісів протягом 2000-2013 років, у результаті чого виявилося, що попередні дослідження применшували шкоду екосистемі від такої діяльності людей на 6,53 мільярда тонн викидів, тобто у шість разів.

Один із авторів дослідження Шон Максвелл заявив, що науковці також врахували обсяги вуглекислого газу, який могли б поглинути вирубані ліси протягом 13 років. Також учені підкреслили, що вони не аналізували вирубку нетропічних лісів. Співавтор дослідження Джеймс Уотсон з університету Квінсленда зазначив, що “це часова бомба з вуглекислого газу, і політики повинні вирішити цю проблему”.

 

РФ і Китай заблокували створення трьох заповідників в Антарктиці

Пропозиція щодо відкриття трьох нових природоохоронних зон було провалено на засіданні Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики. Проти виступили Росія та Китай. Про це повідомляє УНН з посиланням на DW.

Пекін і Москва заблокували міжнародну ініціативу по створенню трьох великих морських заповідників навколо Антарктики для протидії змінам клімату і захисту тендітних океанічних екосистем. Про це в суботу, 2 листопада, повідомило агентство AFP з посиланням на джерела, обізнані про хід дискусій під час щорічного засідання Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (CCAMLR, АНТКОМ) в австралійському Хобарті (штат Тасманія).

Ініціативу з 2010 року просували Австралія, Франція та ЄС. У 2017 році її масштаби були кілька урізані, щоб заручитися більш активною підтримкою з боку делегатів. Проте прийняти її не вдається протягом останніх восьми років. У нинішньому варіанті вона передбачала створення природоохоронних зон в трьох районах, що межують з Антарктикою, загальною площею в три мільйони квадратних кілометрів.

За словами джерел агентства, заклопотаність Росії і КНР викликало, зокрема, дотримання нормативної законодавчої бази, а також права на вилов риби в зазначених водах.

Тим часом експерти відзначають, що зазначені ареали є зонами проживання цілого ряду видів тварин, які забезпечують біорізноманіття регіону: пінгвінів, тюленів і антарктичного криля, що є об’єктом харчування багатьох риб і морських птахів.

Нагадаємо, вирубка тропічних лісів шкодить екології набагато більше, ніж вважалося раніше.

 

Зеленський подякував канадським українцям

Канадці українського походження багато зробили для становлення незалежної України та заслуговують на подяку.

Про це йдеться у зверненні Президента України Володимира Зеленського, оприлюдненому на з’їзді Конгресу українців Канади, що проходить цими днями в Оттаві.

“Ми вдячні кожному канадцеві українського походження за внесок у становлення та розбудову незалежної України. Ваша справа – неоціненна, а ваш патріотизм та віра в Україну надихають та окриляють українців у всьому світі”, – заявив Зеленський.

Він наголосив, що українській діаспорі в Канаді вдалося “не лише зберегти національну ідентичність та глибинні зв’язки з Батьківщиною, а й значно розширити географію української культури та традицій”.

“Сьогодні у часи російської агресії проти України ви не залишилися осторонь. Ваша невтомна підтримка і допомога, яку ми відчуваємо і на фронті, і у процесі розбудови наших інституцій, слугують надійною опорою у протидії ворогу та посиленні нашої держави”, – зазначив Президент.

Глава держави додав, що “вдячний кожному за надану гуманітарну допомогу, сприяння у лікуванні поранених бійців та оздоровлення дітей із сімей загиблих воїнів”.

“Все це є свідченням великої любові до України та запорукою єднання всіх українців. Разом ми здатні подолати всі виклики, що стоять перед нами. Тільки об’єднавшись, ми сильні. Тільки разом ми досягнемо успіху та омріяної перемоги”, – підсумував він.

Як відомо, Конгрес українців Канади – парасолькова організація, яка об’єднує під своїм дахом усі українські громадські організації Канади. Заснована в 1940 році у Вінніпезі, нині вона складається із шести провінційних рад та 34 відділів у містах всієї Канади. Під час з’їзду, що проходить раз у три роки, делегати від усіх організацій обирають президента КУКу та формують пріоритети майбутньої роботи. Наразі організацію очолює Олександра Хичій.

 

Мер Житомира закликає прем’єра переглянути постанову про тарифи на тепло

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин звернувся до Прем’єр-міністра Олексія Гончарука з проханням переглянути постанову уряду №560 про граничні тарифи на теплопостачання для населення, через яку місту доведеться додатково виділити понад 70 млн грн.

Про це Сухомлин написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

«Як міський голова звертаюся до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука і урядовців з проханням переглянути постанову №560, яка просто знищить бюджети українських муніципалітетів», – йдеться у дописі.

За словами мера, у червні уряд Володимира Гройсмана схвалив постанову №560, яка встановлює граничний тариф на теплопостачання для населення у розмірі 1400 грн/Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв. м (без приладів обліку). Середньозважений економічно обґрунтований тариф по Україні станом на 1 травня 2019 року становив 1807 грн/Гкал. Відтак різницю мають компенсувати з місцевих бюджетів і йдеться про 7 млрд грн.

«У Житомирі один із найнижчих тарифів на теплопостачання з-поміж обласних центрів – 1636,96 грн/Гкал. Різниця менша, ніж по Україні. Але з міського бюджету доведеться додатково виділити більше 70 млн грн», – додав Сухомлин.

Як повідомлялося, 26 червня Кабмін прийняв постанову № 560 «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг».

 

Міністерство економіки встановило контроль над майже півтисячею агропідприємств – Милованов- УНІАН

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарство отримало у своє підпорядкування низку стратегічних підприємств.

Як повідомив профільний міністр Тимофій Милованов, йдеться про два підприємства Укрспирт, Аграрний Фонд, Державну Продовольчу Зернову Корпорацію України, Артемсіль та Конярство України. “Нарешті під контролем нашого міністерства.

Сьогодні підписав акти прийняття в міністерство економіки цих та інших 493 агропідприємств”, – написав він у своєму Facebook. Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на представленні нового голови Тернопільської області заявив, що понад половина виробництва державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості “Укрспирт” перебуває в “тіні”. “Така в мене є статистика, ви скажете, так це чи ні, тобто більше половини, 55% виробництва зараз “Укрспирту” в тіні, державні заводи контролюються кримінальними угрупуваннями більше 10 років”, – звернувся президент до учасників наради.

Своєю чергою, заступниця керівника Офісу Президента Юлія Ковалів розповіла, що, починаючи з 2016 року, майже у 5 разів зменшився фінансовий результат “Укрспирту”.

 

Трамп заявив про скору зустріч із Зеленським у Білому домі – УНІАН

Президент США Дональд Трамп зустрінеться із президентом Володимиром Зеленським у Білому домі, але точні терміни не були вказані. “Він [Зеленський], ймовірно, приїде [до Білого дому]”, – сказав Трамп, відповідаючи на питання про те, чи запросить він Зеленського до Білого дому, повідомляє ТСН. Журналістів цікавила можливість зустрічі двох лідерів в американській столиці: “Думаю, я говорив з ним двічі. Я б дуже хотів, щоб він приїхав до Білого дому, якщо він хоче приїхати. І я думаю, що він хотів би приїхати. Думаю, він приїде дуже скоро”.

Американський лідер не уточнив терміни візиту Зеленського. “Він – хороша людина. Він був обраний під час неймовірної корупції в Україні, яка сильно мене турбує”, – уклав глава держави.  Як повідомляв УНІАН, у США розгорівся скандал між Білим домом і Конгресом після появи в ЗМІ повідомлень, що представник розвідки США в рамках програми захисту викривачів порушень надав записку генеральному інспектору, де йдеться, що Трамп «пообіцяв» щось лідеру іноземної держави, керуючись власними політичними інтересами.

У ЗМІ припускали, що під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася 25 липня, Трамп міг неодноразово наполягати на розслідуванні в Україні дій впливового політика від Демократичної партії, колишнього віце-президента США Джо Байдена.

Прес-секретар палати представників Конгресу США 24 вересня оголосила, що Конгрес починає офіційне ініціювання процедури імпічменту Трампу. 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського, яка відбулася 25 липня. У стенограмі йшлося, що Трамп просив Зеленського вивчити справу стосовно сина Байдена – Хантера Байдена. 30 вересня Зеленський заявив, що Україна не проводить розслідувань «по команді» інших країн.

 

Трамп відчував ненависть до України у перші дні президентства – WP

Однією з тем, про яку говорять свідки у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа, є “непримиренна ненависть” Трампа до України на початку його перебування на посаді. Про це пише The Washington Post, передає УНН.

“З моменту початку розслідування в справі про імпічмент місяць тому до теперішнього часу дюжина свідків давала свідчення перед законодавцями в Палаті представників за закритими дверима. Однією з тем, яка проходить через майже всі їхні доповіді, є непримиренна ненависть Трампа до України, яка стосується його найраніших днів у Білому домі”, – пише видання.

Як наголошується у статті, троє з головних радників президента Трампа зустрілися з ним в Овальному кабінеті в травні, вирішивши переконати його в тому, що новий український лідер є союзником, який заслуговує підтримки США.

За словами нинішніх і колишніх посадовців США, знайомих з тим, що відбувалося на зустрічі, тільки-но вони почали робити такі кроки, Трамп обрушувався на них. “За словами чиновників, на думку Трампа, все керівництво України вступило в змову з демократами, щоб підірвати його президентську кампанію 2016 року”, – пише видання.

“Вони намагалися зняти мене”, – сказав Трамп.

Як зазначається, міністр енергетики Рік Перрі, старший член групи радників, запевнив Трампа в тому, що новий український президент відрізняється від інших.

“Але чим сильніше вони в Овальному кабінеті тиснули, тим більше Трамп опирався”, – зазначає видання.

“Вони жахливі, корумповані люди”, – сказав їм Трамп.

“Ми ніколи не могли цього зрозуміти”, – сказав колишній високопоставлений чиновник Білого дому про погляди Трампа на Україну, також зазначивши, що багато що з цього випливає з президентських поглядів на теорії змови. “Були звинувачення в тому, що вони якимось чином працювали з кампанією Клінтон. Були звинувачення, що вони завдавали йому шкоди. Він просто ненавидів Україну”, – цитує видання джерело.

“Зрештою, більшість американських посадовців погодилися з тим, що гнів Трампа щодо України, як і багато його образ, був пов’язаний з виборами 2016 року і його відчуттям того, що Україна несе відповідальність за принизливе падіння Пола Манафорта, колишнього голови виборчої кампанії Трампа. Вони прийшли до висновку, що ненависть Трампа була вкоріненою, ірраціональною і, можливо, незворотною”, – сказано у статті.

Як повідомляв УНН, раніше в американських ЗМІ з посиланням на інформатора з’явилася інформація про те, що Трамп міг порушити правила нацбезпеки під час розмови з Президентом України Володимиром Зеленським у липні, спробувавши тиснути на українську владу з розслідування справи сина свого конкурента на виборах 2020 року Джо Байдена.

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі оголосила на підставі таких підозр про початок процедури імпічменту Трампа.

25 вересня Білий дім оприлюднив розшифровку липневої розмови Трампа і Зеленського.

 

В Україні обрали нового головного “лівого” -УНІАН

«Союз Лівих Сил» обрав нового голову партії. Ним став Максим Гольдарб – голова «Публічного аудиту», адвокат, телеведучий. Про це повідомили в прес-службі СЛС. «Нам потрібна соціальна держава, а саме ліва ідеологія забезпечує створення і функціонування такої держави – це доведено історичним досвідом. Реальні факти показують, що люди виїжджають з України, що вони занадто часто хворіють і не можуть врятуватися, швидко вмирають – і провокує це саме теперішня державна машина», – сказав під час з’їзду партії Максим Гольдарб.

«Нас увесь цей час привчали жити по-мінімуму: мінімальні зарплати, мінімальні пенсії, мінімальний прожитковий мінімум, мінімальні люди, мінімальні діти, мінімальне життя, мінімальна країна, мінімальні витрати на себе. Це безглуздя. Я хочу, щоб було по-іншому, по-максимуму, – максимум життя, максимум у житті – максимум дітей, максимум здоров’я, довголіття, максимум багатств у країні, максимум доходів і добробуту, закону, максимум покарання для негідників. Максимум справедливості», – додав він.

Як наголосив політик, важливим пріоритетом роботи СЛС буде захист малого та середнього бізнесу, які створюють основну частину вітчизняного ВВП. «Українські підприємці – люди розуму, дії та волі, які трудяться на благо своєї країни, сім’ї, колективу і стурбовані тим, як створювати доданий продукт і як забезпечити своїх працівників.

Вони можуть, хочуть і намагаються працювати чесно і їм не потрібно нічого, крім нормальних умов для праці та щоб держава не лізла в їхні справи», – підкреслив новий Голова СЛС. “Ліві” ініціюють створення Фонду національних багатств з особовими рахунками на кожного громадянина / фото прес-служби СЛС На переконання Гольдарба, державні органи влади наразі не роблять нічого, щоб зупинити виїзд наших людей з України, їхнє зубожіння чи швидку смерть. «Україна знелюднюється, стаючи зручним плацдармом для експансії іноземного технологічного капіталу.

Так у 21 столітті, спеціально створеними умовами, при пособництві місцевої влади захоплюються території та національні багатства нашої держави», – стверджує він. Як зазначили в СЛС, «ліві» ініціюють створення Фонду національних багатств з особовими рахунками на кожного громадянина, куди мають нараховуватися і де накопичуватимуться його долі від доходу.  Незабаром вони представлять оновлену програму партії, «з урахуванням усіх викликів, які на сьогодні стоять перед Україною». Також СЛС працюватиме над об’єднанням усіх «лівих сил» в державі.

 

Терористи у всьому світі навчаються в ІД, копіюючи їхні дії – Держдеп – УНІАН

У 2018 році етнічний і расовий тероризм тривожно зріс. Часто групи наслідували тактику озброєних бойовиків-ісламістів для радикалізації та вербування людей. Про це йдеться у щорічному звіті Державного департаменту, передає REUTERS.

«Подібно до ісламістського тероризму цей тип тероризму натхненний ненависною й нетерпимою ідеологією. Вони, у певному сенсі, навчаються у своїх попередників-джихадистів», – заявив під час виступу координатор Держдепартаменту США з боротьби з тероризмом Натан Сейлс.

«Не сумнівайтеся, ми будемо протистояти всім формам тероризму незалежно від того, яка ідеологія їх надихає», – додав він. Як повідомляв УНІАН, Міністерство оборони США оприлюднило уривок з відеозапису спецоперації з ліквідації ватажка терористичного угруповання “Ісламська держава” Абу Бакра аль-Багдаді.

 

Надзвукову протикорабельну ракету винайшли у Дніпрі- РБК-Україна

Цими ракетами можуть озброїти літаки СУ-27 та СУ-24М

У Дніпрі в конструкторському бюро “Південне” розробили протикорабельну надзвукову ракету нового покоління, яка називається “Блискавка”. Як передає РБК-Україна, інформацію про розробку оприлюднило місцеве видання “Дніпровська Панорама“.

Зазначається, що макет ракети уже був представлений у жовтні в Києві на виставці “Зброя та безпека-2019”. Також в Youtube було опубліковано відео, у якому розкриваються окремі деталі новітньої розробки.

Відомо, що швидкість надзвукової ракети досягає близько 2000-2500 км на годину. Планується ракетами цього типу озброїти літаки СУ-27 та СУ-24М, які є в української армії.

Розробники “Блискавки” зазначають, що літакам буде потрібне мінімальне переобладнання для установки ракети. Її також можна оснащувати осколково-фугасними і фугасно-проникаючими бойовими частинами.

Військовий експерт Олег Жданов сказав, що на даний момент у світі практично немає засобів, які можуть відбити чи перехопити українську ракету “Блискавка”. До прикладу, ізраїльський “Залізний купол” здатен перехоплювати лише дозвукові ракети.

На думку Жданова, “Блискавка” може застосовуватись для протидії Чорноморському флоту Росії і флотилії РФ в Азовському морі.

Нагадаємо, гендиректор концерну “Укроборонпром” Айварас Абромавічус нещодавно заявив, що концерн розглядає можливість продажу ракетного крейсеру “Україна”, який перебуває на утриманні в Миколаївському суднобудівного заводу.

 

Українсько-американська ракета вивела на орбіту вантажний корабель – РБК-Україна

Корабель доставить на Міжнародну космічну станцію 3750 кг корисного вантажу

Українсько-американська ракета-носій “Антарес” 2 листопада вивела на орбіту вантажний корабель “Сигнус”, який доставить на Міжнародну космічну станцію 3750 кг корисного вантажу, у тому числі експериментальну духовку. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Конструкторське бюро “Південне”.

Українське бюро розробило основну конструкцію першого ступеня ракети.

Пуск ракети здійснили в 15:59 з Центру космічних польотів на острові Уоллопс, Вірджинія. Стиковка з МКС запланована 4 листопада.

“Сигнус” за замовленням NASA доставить на станцію провізію і речі для екіпажу, матеріали для наукових досліджень, обладнання для магнітного альфа-спектрометра, обладнання для станції і виходу у відкритий космос, комп’ютери та комплектуючі. “Сигнус” доставить на МКС експериментальну духова шафа Zero-G, в якій будуть проведені дослідження властивостей теплопередачі і процесів приготування їжі в умовах мікрогравітації.

“Проект “Антарес” є вдалим прикладом кооперації підприємств космічної галузі України в міжнародних космічних проектах, стійкої зовнішньоекономічної діяльності наших підприємств і присутності української ракетно-космічної галузі на світовому космічному ринку”, – заявили в бюро.

Нагадаємо, раніше ВПС США запустили кілька невідомих малих супутників з борту секретного американського міні-шаттла X-37B.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 536

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua