Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 05.11.2019

Інформдень: 05.11.2019

Зеленський нагородив орденами і медалями 46 військових, 19 із них — посмертно

Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами 46 військовослужбовців.

Відповідний указ №804/2019 опубліковано на сайті глави держави – Укрінформ.

“За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”, – зазначається в документі.

Президент відзначив військових орденами Богдана Хмельницького, “За мужність” та медалями “За військову службу Україні”, “Захиснику Вітчизни”

Усього державними нагородами відзначені 46 військовослужбовців, 19 із них — посмертно.

 

СКУ розпочинає кампанію з підвищення в Німеччині обізнаності про Голодомор

Світовий конґрес українців (СКУ) разом із Посольством України в Німеччині та українською громадою в Німеччині розпочинає низку ініціатив, спрямованих на підвищення в країні обізнаності про Голодомор.

Про це йдеться на сайті СКУ – Укрінформ

«Світовий конґрес українців (СКУ) разом із Посольством України в Німеччині та українською громадою в Німеччині розпочинає низку ініціатив, спрямованих на підвищення обізнаності про Голодомор серед виборних посадових осіб, науковців та громадянського суспільства Німеччини. Метою кампанії з підвищення обізнаності про Голодомор є визнання німецьким Бундестаґом Голодомору як акту геноциду українського народу», – йдеться у повідомленні.

В СКУ нагадали, що раніше цього року петиція з закликом до визнання Голодомору Німеччиною за великої підтримки української діаспори здобула необхідні 50 000 підписів та була подана до Комітету Бундестаґу з розгляду петицій для подальших рекомендацій. Комітет провів засідання 21 жовтня 2019 р. і на підставі розгляду цього питання зробив висновок про необхідність його подальшого вивчення.

Як зазначається, СКУ координує ініціативи з підвищення обізнаності про Голодомор, об’єднуючи ключові українські зацікавлені сторони, включно з Послом України в Німеччині Андрієм Мельником, Посольством України в Німеччині, Об’єднанням Українських Організацій у Німеччині та іншими основними українськими організаціями і громадськими діячами.

У кампанії буде задіяне широке коло релігійних провідників, політиків, науковців та представників громадянського суспільства.  Для інформування про Голодомор різні ініціативи будуть включати конференції, залучення засобів масової інформації, відеопрезентації свідчень очевидців Голодомору, висвітлення фільмів, кампанії в соціальних мережах, брифінги з політиками та пам’ятні заходи.

“Керуючись гаслом “Україна пам’ятає – світ визнає!”, ми мусимо вирішити поставлене перед нами завдання  – об’єднати зусилля та досвід українців у всьому світі в одну координовану кампанію з підвищення в Німеччині обізнаності про Голодомор. Ми мусимо діяти разом в пам’ять про мільйони жертв сталінського терору, спрямованого на геноцид”, – заявив віцепрезидент СКУ і голова комісії СКУ з визнання Голодомору геноцидом проти українського народу Стефан Романів.

 

Місія ОБСЄ зафіксувала поранення окупантами підлітка у Золотому-5

Російські окупаційні війська поранили зі стрілецької зброї 16-річного хлопця в населеному пункті Золоте-5 на тимчасово окупованій території Донбасу.

Про це повідомляє у вівторок у Facebook командування Об’єднаних сил з посиланням на звіт спеціальної моніторингової місії ОБСЄ за 2 листопада 2019 року – Укрінформ.

“Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ зафіксовано поранення зі стрілецької зброї 16-річного хлопця. Подія сталася 21 вересня 2019 року у кав’ярні на вулиці Войкова в населеному пункті Золоте-5 на тимчасово окупованій, і у вересні, і зараз, території”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається у звіті місії ОБСЄ, на який посилається командування ОС, “1 листопада команда СММ уточнювала повідомлення про те, що 21 вересня 2019 року хлопець (16 років) отримав поранення внаслідок вогню зі стрілецької зброї у н. п. Золоте-5 (Михайлівка; непідконтрольний урядові, 61 км на північний захід від Луганська). У лікарні в н. п. Первомайськ (непідконтрольний урядові, 58 км на захід від Луганська) медпрацівники повідомили про те, що 21 вересня 2019 року в лікарню доправили хлопця, якому зробили операцію у зв’язку з пораненнями ребер внаслідок вогню зі стрілецької зброї”.

За словами медпрацівників, ідеться у звіті місії, у лікарні хлопцю також надано психологічну допомогу.

1 жовтня 2019 року матір хлопця та 5 сусідів повідомили, що хлопець отримав поранення перед кав’ярнею на вулиці Войкова внаслідок вогню зі стрілецької зброї після урочистостей з нагоди Дня села.

Командування Об’єднаних сил закликає з метою уникнення небезпеки для життя та здоров’я утримуватися від поїздок на непідконтрольну територію.

 

На Донбасі окупанти чотири рази за добу перекривали шлях патрулям ОБСЄ

Бойовики російських окупаційних військ продовжують обмежувати свободу пересування патрулів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Як повідомляється в останньому звіті СММ ОБСЄ протягом понеділка, 4 листопада, зафіксовано чотири такі випадки, передає кореспондент Укрінформу.

“На блокпості на східній околиці н. п. Шевченко (непідконтрольний урядові, 69 км на південь від Донецька) двоє озброєних членів збройних формувань (один явно озброєний) знову відмовили патрулю СММ в проїзді в західному напрямку до н. п. Миколаївка (непідконтрольний урядові, 70 км на південь від Донецька), посилаючись на те, що “вище командування не було поінформоване”, – йдеться у звіті.

Як зазначається, другий випадок стався на блокпості на північ від н. п. Заїченко (непідконтрольний урядові, 93 км південніше Донецька). Двоє бойовиків не пропустили патруль місії у південному напрямку до Саханки (непідконтрольний урядові, 97 км на південь від Донецька), посилаючись на “проведення робіт із розмінування”.

“На блокпості на північ від Новоазовська (непідконтрольний урядові, 102 км на південний схід від Донецька) двоє озброєних членів збройних формувань знову відмовили команді місії у проїзді до н. п. Сєдове (непідконтрольний урядові, 106 км на південь від Донецька), посилаючись на “присутність диверсійної групи у районі”, – інформують спостерігачі.

Крім того, орієнтовно за 3 км на південний захід від н. п. Металіст (непідконтрольний урядові, 7 км на північний захід від Луганська), член російських збройних формувань “відмовив патрулю місії у доступі до об’єкта військового типу, посилаючись на відсутність дозволу пропускати кого-небудь на територію об’єкта”.

 

Майдан сформував українців як націю – німецький історик

Майдан не тільки задав Україні курс до Європи, а й сформував українців як націю, поєднавши дуже різні регіони країни.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів німецький історик, філософ і письменник Карл Шльогель.

«Я вважаю, що найбільшим досягненням Майдану є об’єднання дуже різних регіонів, а також різних культур. Це дуже важливо», – зазначив письменник.

Шльогель бував у багатьох українських містах – як за радянських часів, так і після Революції Гідності – і вважає, що останніми роками ці міста та цілі регіони пов’язані концепцією «політичної нації».

Для самого історика Україна є «поліцентричною державою з абсолютно різними культурними регіонами, прошарками». І він захоплюється тим, як Україна – сучасна національна держава – може інтегрувати свої різні верстви та регіони.

«Україна є своєрідною Європою в мініатюрі. Але вам, українцям, треба поміркувати, як об’єднати дуже різні та фрагментарні культурні ідентичності. Я сподіваюся і вірю, що досвід Майдану, захист суверенної України мають сформувати та зміцнити цю ідентичність», – наголошує Шльогель.

А своїм землякам він порадив би приїжджати в Україну, аби переконатися, що це самостійна держава зі специфічною культурою та традиціями.

 

Німецький історик розкритикував заяви Меркель про “комерційний Nord Stream 2”

Ситуація в німецькому політикумі є не дуже сприятливою стосовно України, попри всі заяви про підтримку.

Про це в інтерв´ю кореспондентові Укрінформу заявив німецький історик, філософ і письменник Карл Шльогель.

«Я вважаю дуже нестабільною і небезпечною ситуацію в Німеччині. З різних причин», – сказав він. Шльогель перелічив моменти, які обтяжують ситуацію: уявлення про існування історично «особливих відносин» між Росією та Німеччиною; старий комплекс провини нацистів перед саме «росіянами» через Другу світову війну; намагання заробляти гроші, чому заважають санкції.

«Я вважаю дуже поганим те, що бізнес-елітою здійснюється «параполітика». І для мене уособленням цієї параполітики є Герхард Шрьодер», – заявив письменник.

Також він не оминув критики на адресу канцлерки Ангели Меркель, нагадавши про її твердження, що «Північний потік 2» є суто комерційним проєктом.

«Це просто абсолютно відверто неправильно: «Північний потік 2» – це політичний проект, і йому справедливо чинять опір представники балтійських країн, Польщі, України», – підкреслив Шльогель.

Він зазначив, що Путін – це «майстер-хореограф», який використовує всі протиріччя Заходу, при цьому, Росія є насправді слабкою державою, єдиною силою якої є військова загроза і слабкість Заходу.

Але попри весь скептицизм, Шльогель сподівається, що Німеччина все ж е проводитиме послідовну політику збереження санкцій.

 

Народні депутати у Золотому обговорили з командуванням ООС розведення сил

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки провів у Золотому-4 на Луганщині своє виїзне засідання.

Про це повідомили у пресслужбі Міноборони – Укрінформ.

“Під час виїзного засідання члени Комітету ВРУ обговорили з командуванням ООС, зокрема, результати розведення сил і засобів”, – зазначається в повідомленні.

Також, за даними Міноборони, народні депутати побували на ділянці розведення сил, де побачили як попередні, так і нові, облаштовані позиції українських військових.

Крім того, представники Верховної Ради безпосередньо у населеному пункті Золоте-4 поспілкувалися з місцевими жителями.

Як повідомлялося, розведення сил і засобів у районі населеного пункту Золоте-4 тривало із 29 жовтня до 1 листопада.

Після цього 3 листопада на ділянці розведення розпочався процес розмінування, що триватиме до 9 листопада. Передбачається також демонтаж фортифікаційних споруд, що триватиме до 25 листопада.

При цьому командування ООС 30 жовтня запровадило в районі операції Об’єднаних сил режим “жовтий”, який передбачає спеціальні повноваження для військовослужбовців та правоохоронців і водночас обмеження для цивільного населення.

 

День на Донбасі: втрат немає, під Золотим розмінували понад 14 гектарів

Російські окупаційні війська станом на 18.00 вівторка, 5 листопада, тричі обстріляли позиції Об’єднаних сил на Донбасі. Втрат серед наших військовослужбовців немає.

Про це у Facebook повідомляє пресцентр штабу ОС – Укрінформ.

“Впродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 3 рази порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв позиції наших підрозділів з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї”, – зазначається у повідомленні.

Усі обстріли по позиціях Об’єднаних сил зафіксовано в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід”: неподалік Водяного, що на Приазов’ї – з ручних та станкових протитанкових гранатометів і стрілецької зброї; біля Старогнатівки – з великокаліберних кулеметів; поблизу Лебединського – з великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

Впродовж поточної доби втрат внаслідок обстрілів серед особового складу Об’єднаних сил немає.

У штабі також повідомляють про продовження заходів на ділянці розведення №2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області. “Проходить технічне обстеження, розмінування доріг та узбіч, очистка місцевості, забрудненої вибухонебезпечними предметами. Задіяні 5 груп ДСНС України загальною чисельністю 24 особи. На це час обстежено 14,1 гектара території ділянки розведення №2. Вилучено 20 вибухонебезпечних предметів”, – додали в пресцентрі.

Також українська сторона готується до розведення сил та засобів на ділянці №3 (Богданівка – Петрівське). Початок заходів попередньо заплановано на 8 листопада 2019 року при умові дотримання режиму “тиша” на цій ділянці впродовж 7 діб.

 

Окупанти обстріляли з гранатометів позиції ЗСУ під Водяним і Лебединським

Російські окупанти від початку доби тричі обстріляли українські позиції на Донбасі.

Про це сказав на брифінгу речник Міноборони Максим Праута.

“Сьогодні, 5 листопада, російсько-окупаційні війська вранці тричі відкривали вогонь на Донецькому напрямку”, – сказав речник – Укрінформ.

Він уточнив, що з 9.30 зі станкових і ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї окупанти 25 хвилин обстрілювали опорні пункти підрозділів Об’єднаних сил біля Водяного.

Крім того, о 10.00 розпочався обстріл з кулеметів великого калібру та стрілецької зброї українських позицій неподалік Лебединського, який тривав 35 хвилин.

Також з великокаліберних кулеметів окупанти після 11-ї години відкривали вогонь поблизу Старогнатівки.

Праута повідомив, що втрат серед українських військових немає.

Як повідомлялося, впродовж минулої доби, 4 листопада, окупанти на Донбасі здійснили 20 обстрілів.

 

На Донбасі ОБСЄ за добу зафіксувала 155 вибухів

Спостерігачі ОБСЄ зафіксували у понеділок, 4 листопада, 125 вибухів у Донецькій області та 30 – на Луганщині.

Про це повідомляється в опублікованому у вівторок звіті СММ ОБСЄ в Україні, передає кореспондент Укрінформу.

“У Донецькій області Місія констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши водночас більше вибухів (125), якщо порівнювати з попередньою добою (приблизно 115 вибухів)”, – ідеться у звіті.

Більшість порушень зафіксовано в районах на південь від н. п. Пищевик (підконтрольний урядові, 84 км на південь від Донецька), на схід від н. п. Гнутове (підконтрольний урядові, 90 км південніше Донецька) та на південь від Світлодарська (підконтрольний урядові, 57 км на північний схід від Донецька).

Як зазначається, перебуваючи поблизу Ясинуватої (непідконтрольна урядові, 16 км на північний схід від Донецька) та сприяючи функціонуванню Донецької фільтрувальної станції, команда СММ виявила приблизно 70 порушень “тиші”, зокрема шість вибухів невизначеного походження, а також приблизно 40 пострілів і черг зі стрілецької зброї та великокаліберного кулемета.

“У Луганській області Місія констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши більше вибухів (приблизно 30), якщо порівнювати з попередньою добою (5 вибухів)”, – інформують спостерігачі.

Більшість порушень зафіксовано в районах на південний захід від н. п. Кряківка (підконтрольний урядові, 38 км на північний захід від Луганська) та на захід від н. п. Сміле (непідконтрольний урядові, 31 км на північний захід від Луганська).

 

Окупанти “шиють” кримськотатарському активісту “податкову” справу

Відносно кримськотатарського активіста Ільвера Аметова порушено адміністративну справу, за якою на 7 листопада призначено засідання “суду”.

Про це повідомляє в Facebook “Кримська солідарність” – Укрінформ.

“Засідання щодо Ільвера Аметова в рамках адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 15.5 КпАП РФ (Порушення термінів подання податкової декларації – розрахунку за страховими внесками – тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від трьохсот до п’ятисот рублів – ред.), відбудеться 7 листопада 2019 року, об 11:30, за адресою Судакський мировий суд, вул. Гвардійська, 2”, – йдеться у повідомленні.

В “Кримській солідарності” нагадали, що 27 вересня 2019 року в будинку Ільвера Аметова було проведено огляд, після якого співробітники силових структур винесли з особистої колекції активіста старовинні експонати зброї. За словами самого Аметова, на всі зразки його приватного історичного музею, в якому зібрані предмети культури, побуту та історії кримських татар, є документи. В тому числі, на всі вилучені експонати.

За даними “Кримської солідарності”, проведена “владою” експертиза експонатів музею Ільвера Аметова зафіксувала, що, наприклад, вилучені під час обшуку «ножі» виготовлені в період середини 19-го і початку 20-го століття, що дає підставу не вважати їх “холодною зброєю”, оскільки до таких у відповідності з законами РФ належать предмети, виготовлені після 1943 року.

Як повідомляв Укрінформ, 27 вересня в кримському Судаку російські силовики влаштували обшук в будинку голови Судакського регіонального Меджлісу Ільвера Аметова, а також у кав’ярні, що належить його родині.

Під час обшуку силовики винесли з приватного історичного музею Аметова цінні предмети, в тому числі зброю. Крім того, силовики вилучили у Аметова посвідчення члена Меджлісу кримськотатарського народу. Поліція АРК відкрила кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у кримськотатарського активіста Ільмера Аметова в окупованому Судаку.

 

Чийгоз обіцяє вивчити німецьку, якщо ФРН відмовиться від Nord Stream 2

Колишні бранці Кремля Ахтем Чийгоз і Євген Панов прибули до Берліна, де проведуть зустрічі з німецькими політиками, експертами, журналістами.

У вівторок у Посольстві України вони поспілкувалися з активістами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми в складній ситуації та дуже розраховуємо на партнерів, серед яких Німеччина – один з найважливіших. Для нас дуже важливі ваші зусилля достукатися до політиків у ФРН, аби вони зрозуміли, що звільнення політв’язнів, полонених – це важливо, але не є визначальним у нашій боротьбі. Визначальним є повернення наших територій», – заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Ахтем Чийгоз.

Адже, пояснює він, одних удається витягнути з полону, але ворог захоплює нових заручників, і цей «конвеєр» не закінчиться, поки не будуть вільними всі наші території.

Чийгоз зауважив, що за рік, який минув після його попередньої поїздки до Берліна, було заарештовано майже 60 осіб. А звільнено – набагато менше. За наявними даними (які далеко не повні), лише в Криму незаконно утримують 63 осіб за політичними мотивами, адміністративні штрафи застосовуються до тисяч, безвісти зникло щонайменше 40 людей.

На думку Чийгоза, найтяжчим був 2015 рік, коли вся агресивність апарату була спрямована на конкретних людей у Криму. А його арешт став підставою заборонити Меджліс кримськотатарського народу, визнати його екстремістською організацією.

«Боротися за Крим — це боротися за Україну. Я обрав цей шлях і я борюся за Україну», – заявив Чийгоз.

Він також повідомив, що інтенсивно вчить українську мову та пообіцяв вивчити німецьку, якщо ФРН відмовиться від проєкту Nord Stream 2.

У посольстві відбулася зворушлива зустріч Євгена Панова з німецьким активістом, колишнім в’язнем комуністичного режиму НДР Рональдом Вендлінгом. Він щочетверга проводить пікети перед посольством РФ у Берліні на захист українських політв’язнів у Росії.

Панов розповів Укрінформу, що про Вендлінга дізнався від матері, коли вона відвідувала сина в тюрмі. Загалом засуджений до восьми років ув’язнення за надуманими обвинуваченнями у тероризмі Панов відсидів 3 роки 1 місяць, за цей час кілька разів заявляв про катування та оголошував голодування.

Повернувся Панов в Україну 7 вересня в рамках обміну за схемою 35 на 35.

На зустрічі в посольстві колишні політв’язні розповіли про те, як зустрілися в Сімферополі в СІЗО, як переживали етапування, якими були умови в буцегарнях – і як вони зараз намагаються допомагати тим, хто залишається за ґратами.

 

Міноборони має створити Військову поліцію — Президент

Президент України Володимир Зеленський вважає за необхідне створити Військову поліцію та до кінця року розробити концепцію об’єднаного реєстру ветеранів.

Про це він заявив під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради та урядом, повідомляє пресслужба глави держави.

Зокрема, за дорученням Зеленського міністр оборони Андрій Загороднюк до 31 грудня має впровадити нову об’єднану систему керівництва та управління силами оборони, яка відповідатиме стандартам НАТО. Крім того, у структурі Міноборони має бути створений сучасний ефективний правоохоронний орган – Військова поліція.

Також Президент вважає за потрібне, щоб до кінця року Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України створило концепцію об’єднаного реєстру ветеранів та розробило проєкт технічного завдання платформи «Е-ветеран».

Крім того, глава держави поставив завдання міністру внутрішніх справ Арсену Авакову до кінця року вдосконалити процедури видачі посвідчень водія, а також спростити процедури акредитації закладів, що здійснюють підготовку та підвищення кваліфікації водіїв.

 

Велика приватизація, Doing Business і ринок землі: Зеленський дав доручення Кабміну

Президент Володимир Зеленський поставив завдання до кінця цього року розробити план заходів щодо зростання позицій України в рейтингу Doing Business, а також розпочати підготовку до масштабної приватизації та запровадження ринку землі.

Про це він заявив під час зустрічі з урядом та керівництвом Верховної Ради України, що відбулася в Офісі Президента, повідомили у пресслужбі глави держави – Укрінформ.

“Я звертатимусь до міністрів з проханням забезпечити виконання таких завдань. Тимофію Милованову – міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – розробити план заходів щодо зростання позицій України в рейтингу Doing Business до 31 грудня 2019 року”, – сказав Зеленський.

Також Мінекономіки має розпочати підготовку до масштабної приватизації, зокрема до 31 грудня передати до Фонду державного майна України на приватизацію 500 державних підприємств.

Крім того, міністерство повинне до кінця 2019 року здійснити продаж на електронних аукціонах понад 40 єдиних майнових комплексів об’єктів малої приватизації та пакетів акцій.

“Також визначити топ-5 пріоритетних об’єктів для підготовки до великої приватизації”, – зауважив Зеленський.

Як наголосив глава держави, Мінекономіки має до 31 грудня підготуватися до запровадження ринку землі.

“Створити електронний реєстр інженерів-землевпорядників та надати їм право здійснення державної реєстрації цієї землі. Оприлюднювати 100% рішень щодо надання дозволів на зняття та перенесення родючого шару ґрунту та нормативно закріпити ведення документації з землеустрою виключно в електронній формі”, – підкреслив Президент.

Зеленський також зазначив, що Мінекономіки повинне до кінця року розробити нову урядову програму створення робочих місць, а також забезпечити запровадження найкращих світових практик корпоративного управління у топ-10 державних компаніях.

Міністру фінансів Оксані Маркаровій Президент поставив завдання до 31 грудня 2019 року створити сприятливі умови для підприємців шляхом підготовки законопроєкту, спрямованого на запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок ФОП та пом’якшення їхньої відповідальності за порушення встановленого порядку подання до органів контролю звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Також до березня наступного року Міністерство фінансів повинне спростити проходження митних процедур шляхом запровадження в Україні програми авторизованого економічного оператора.

Зеленський наголосив, що міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель має завершити процедуру анбандлінгу НАК “Нафтогаз” до 31 грудня 2019 року.

Також Мінекоенерго до кінця року повинне спростити процедури приєднання до електричних і газових мереж, якими володіють суб’єкти природних монополій.

До 30 квітня 2020 року Міністерство енергетики та захисту довкілля має реформувати вугільну галузь.

Крім того, згідно із завданням Президента, до кінця наступного року Мінекоенерго має підготувати нормативно-правову базу для початку процесу інвентаризації лісових ресурсів України.

Міністру інфраструктури Владиславу Криклію Президент поставив завдання до кінця року забезпечити видачу дозволів на міжнародні перевезення вантажів та рух негабаритних транспортних засобів виключно в електронній формі, а також налагодити ефективний габаритно-ваговий контроль на автодорогах.

Також Криклій повинен до 30 червня 2020 року затвердити перелік об’єктів концесії на 2020-2023 роки та почати підготовку до конкурсів.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 2 жовтня ухвалила закон №1054-1, який скасовує перелік заборонених до приватизації державних підприємств.

Також на даний час у Раді зареєстровано 11 різних законопроєктів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Влада планує скасувати мораторій на продаж землі та запустити ринок землі восени 2020 року.

 

Президент доручив до кінця року ліквідувати корупцію у будівельній сфері

Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності до кінця 2019 року ліквідувати тотальну корупцію у сфері державного архітектурно-будівельного контролю та містобудування.

Відповідне завдання він поставив перед міністром розвитку громад та територій України Альоною Бабак на зустрічі з керівництвом Верховної Ради та Кабінетом Міністрів у Офісі Президента, повідомляє пресслужба глави держави – Укрінформ.

Зеленський відзначив необхідність перевести надання адміністративних послуг у будівництві в електронний формат та запровадити автоматичну реєстрацію в реєстрі дозвільних документів. Також потрібно запровадити виключно судовий порядок оскарження права здійснення підготовчих, будівельних робіт за зазначеними дозвільними документами та скасування декларації готовості об’єкта до експлуатації.

Крім того, Президент України поставив завдання міністру юстиції України Денису Малюсьці. Серед них – внести зміни у програмне забезпечення реєстрів нерухомості та бізнесу, щоб припинити несанкціонований доступ. Малюська має до кінця червня 2020 року забезпечити формування законодавчої основи для роботи електронного нотаріату.

Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров до 31 грудня 2019 року повинен забезпечити впровадження першого етапу проєкту “єМалятко”.

Як повідомляв Укрінформ, Україна у жовтні посіла тридцяте місце у рейтингу Світового банку Doing Business за показником “Отримання дозволів на будівництво”. Віцепрем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко уточнив, що Україна за загальним рейтингом зі 190 країн, піднялася з 76 рядка на 71. А за індикатором “Отримання дозволу на будівництво” піднялась із 35 позиції на 30.

 

Оформлення пенсії у смартфоні: Зеленський доручив запустити мобільний додаток

Президент Володимир Зеленський доручив до кінця 2019 року запровадити сервіс призначення пенсій та отримання довідок за допомогою мобільного додатка.

Про це йдеться на сайті глави держави – Укрінформ.

“Під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради та Кабінетом міністрів, що відбулася в Офісі Президента, глава держави наголосив, що міністр соціальної політики Юлія Соколовська має забезпечити запровадження сервісу призначення пенсій та отримання довідок за допомогою спеціального мобільного додатка до кінця року, а також запровадити механізм призначення пенсій при досягненні пенсійного віку без звернення особи”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, до 31 січня 2020 року Міністерство охорони здоров’я повинно вдосконалило роботу системи екстреної медицини та до лютого забезпечити створення й функціонування Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

Зеленський також поставив завдання міністру освіти і науки Ганні Новосад. “Зокрема, до кінця року має бути сформовано законодавчу основу для роботи базової та профільної школи за новими освітніми стандартами та забезпечено повноцінний запуск роботи Національного фонду досліджень”, – додали у повідомленні.

Також Президент вважає за необхідне, щоб Міністерство культури, молоді та спорту до кінця року розробило законопроєкт щодо інформаційного простору України.

 

Уповноважений Президента розповів, чому відрізняються результати “земельних” соцопитувань

Президент України Володимир Зеленський продовжує вивчати питання запровадження земельної реформи в Україні.

Про це заявив уповноважений глави держави із земельних питань Роман Лещенко під час круглого столу “Механізми впровадження ринку сільськогосподарських земель в Україні”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо ви мене запитуєте, яка позиція Президента, мене часто про це питають, то Президент продовжує вивчати це питання. Він дивиться на ту дискусію, яка є в суспільстві. Земельна реформа не зводиться до ринку землі. Мова не йде про ринок землі. Мова йде про обіг землі сільськогосподарського призначення. Земельна реформа зводиться до того, щоб навести лад у тих хаотичних земельних правовідносинах, які сформувалися в Україні за 18 років з моменту запровадження мораторію”, – сказав Лещенко.

За його словами, Президент також дивиться на результати соціологічних опитувань з цього питання.

“На сьогодні є п’ять видів соціологічних опитувань. І знаєте в чому різниця цих соцопитувань? Виключно в тому, як формулюються питання. Якщо ви формуєте питання про право розпорядження – це одне питання, якщо ви формуєте питання про продовження мораторію – більшість “за” продовження мораторію. Тут теж є дуже багато цих моментів, і Президенту відомо прекрасно про всі ці соціологічні опитування”, – заявив уповноважений з земельних питань.

Він зазначив, що отримав доручення об’їхати Україну і провести зустрічі з учасниками земельної реформи – з аграріями, з пайовиками, виробниками, профільними асоціаціями. І цей діалог, за словами уповноваженого, триватиме і в листопаді, і в грудні, аж до ухвалення закону про обіг земель. Тож закон, який ухвалить Верховна Рада, буде підписано на підставі аналітичних довідок за результатами цих зустрічей, заявив Лещенко.

“Що мене радує – що в нас буде час до запровадження земельної реформи до жовтня 2020 року виправити ті чи інші питання”, – підсумував Лещенко.

Як повідомляв Укрінформ, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була запроваджена у 2001 році. З 2002 року мораторій неодноразово продовжувався. У грудні 2018-го Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2020 року.

На даний час у Раді зареєстровано 11 різних законопроєктів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

 

Кошти від можливого продажу землі не є дохідною частиною бюджету — Гончарук

Кошти, які можуть бути отримані в результаті можливого запуску ринку землі, не входять до складу дохідної частини проєкту Державного бюджету на наступний рік.

Про це заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час презентації журналістам підготовленого до другого читання проєкту бюджету-2020, який поданий на розгляд Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Доходи чи кошти, надходження від продажу землі не є дохідною частиною бюджету, вони не можуть бути дохідною частиною бюджету”, – сказав глава уряду.

Він нагадав, що дохідною частиною бюджету можуть бути лише ті ресурси, які надходять регулярно, а не одноразово, як, наприклад, від продажу землі.

Водночас Гончарук зауважив, що кошти, отримані у разі відкриття ринку землі, дозволять зменшити запозичення.

“Ідея ринку землі полягає не в тому, щоб заробити для держави багато грошей від продажу. Ідея ринку землі полягає в тому, щоб створити цивілізовані відносини навколо землі. Зараз ринок землі і так є, але він сірий. На ньому заробляють юристи і переважно нечесні на руку ділки. А ми хочемо, щоб українець не був зв’язаний по руках і ногах, й міг вільно розпоряджатися своєю власністю”, – додав прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, 5 листопада Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук і члени уряду презентують журналістам підготовлений до другого читання проєкт Бюджету-2020, який поданий на розгляд Верховної Ради.

 

У Кирила Тлявова влучила “рикошетна” куля — ДБР

Відстань між інспектором поліції, який стріляв по пляшках, і 5-річним Кирилом Тлявовим була 80 метрів.

Про це на брифінгу, розповідаючи хронологію подій, повідомив директор ДБР Роман Труба, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Відстань між ним і хлопчиком була 80 метрів”, – зазначив Труба.

Він повідомив, що слідством було встановлено наступну хронологію подій: 31 травня з 13:00 по 15:45 всі четверо осіб, яким оголошено остаточні підозри у цій справі, перебували на подвір’ї будинку поліцейського, вживали спиртні напої та завчасно домовилися про постріли із вогнепальної зброї кулями калібру 5,6 мм по заздалегідь підготовленим предметам.

Очільник ДБР підкреслив, що кожен з них знав, що місцевість, на якій вони знаходилися, прострілюється і на відстані польоту кулі можуть перебувати люди.

“В цей час на відстані 80 метрів від подвір’я знаходилося 4 дітей, один з яких — 5-річний Кирило. О 15:36 інспектор поліції вистрілив по мішені, яка знаходилася на траєкторії між двома будинками, куля пролетіла 52 метри, вцілила у вершину каменю, здійснила рикошет, пролетіла ще 33 метри і влучила в голову хлопчика”, – зазначив Труба.

За його словами, інспектор поліції стріляв по мішені, яку встановили перед лісопосадкою, не бачив будинків за лісопосадкою, і не бачив дітей. “Але він усвідомлював, що стріляє з вогнепальної зброї і усвідомлював, що порушує закон, і він міг припустити, що внаслідок його дій могли постраждати інші люди”, – наголосив він.

Він нагадав, що о 16:00 Кирило був доставлений до райлікарні, але лікарі виявили кулю лише о 23:30.

“Підозрювані не знали, що влучили в дитину, і поїхали розважатися, в тому числі, і в нічних закладах. О четвертій годині ранку, вже 1 червня, вони були доставлені до відділу поліції, було відкрито кримінальне провадження, і лише о 13:30 це провадження було скероване за підслідністю в ДБР”, – повідомив Труба.

За його словами, хронологія цих подій була відтворена завдяки проведенню комплексної балістично-медичної ситуативної експертизи та інших експертиз, слідчих експериментів, а також проведенню допитів підозрюваних.

“Допити і результати всіх експертиз доводять, що дитина була вбита кулею, яка випущена зі зброї з відстані 80 метрів, о 15:36 і зробив це інспектор поліції”, – підсумував Труба.

Як повідомляв Укрінформ, п’ятирічний Кирило Тлявов із Переяслава-Хмельницького Київської області помер 3 червня у лікарні від вогнепального поранення в голову, якого зазнав 31 травня.

Спочатку поліція інформувала, що під час прогулянки хлопчик упав і вдарився головою об камінь. Проте під час операції у нього виявили вогнепальне поранення голови.

Невдовзі були затримані працівники Переяслав-Хмельницького відділу поліції Володимир Петровець та Іван Приходько, які, перебуваючи у стані алкогольного сп‘яніння, як стверджували свідки, влаштували стрілянину по пляшках.

Голосіївський районний суд Києва 4 червня обрав їм запобіжні заходи – тримання під вартою без можливості внесення застави.

Досудове розслідування встановило, що на місці злочину під час стрілянини перебували ще двоє цивільних осіб. Одній із них ДБР 18 липня також оголосило підозру.

17 вересня Труба обіцяв, що досудове розслідування у справі про вбивство Кирила Тлявова буде завершено за 1-2 місяці.

 

Що змінилося до другого читання: Мінфін назвав основні цифри до бюджету-2020

У проєкті держбюджету на 2020 рік, підготовленому до другого читання у Верховній Раді, порівняно з редакцією законопроєкту, поданою до першого читання, доходи запропоновано збільшити на 14,18 млрд грн, а видатки – на 10,1 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну за підсумками представлення доопрацьованого до другого читання проєкту Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” – Укрінформ.

“Порівняно з редакцією законопроєкту, поданою до першого читання, доходи державного бюджету (без трансфертів) на 2020 рік запропоновано збільшити на 14,18 млрд грн, у тому числі по загальному фонду на 11,9 млрд грн та по спеціальному фонду на 2,3 млрд грн. Дефіцит становитиме 2,09% ВВП. Видатки допрацьованого проєкту бюджету збільшено до 1 180,1 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, законопроєкт державного бюджету на 2020 рік у першому читанні передбачав доходи державного бюджету на 2020 рік у сумі 1079,5 млрд грн, у тому числі загального фонду – 962,7 млрд грн. Видатки – у сумі 1170,0 млрд грн.

 

Уряд презентував проєкт бюджету-2020 до другого читання

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук і члени уряду презентували журналістам підготовлений до другого читання проєкт Бюджету-2020, який поданий на розгляд Верховної Ради.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми не плануємо підвищувати податки”, – заявив Гончарук під час презентації у Будинку уряду. Прем’єр також зазначив, що це буде “бюджет розвитку країни та безпеки людей”. Філософія документа, за словами очільника уряду, дуже проста: держава має не заважати, а навпаки створювати чесні та конкурентні умови для розвитку тих, хто цього прагне, та надавати підтримку тим, хто справді цього потребує.

Гончарук нагадав, що проєкт головного фінансового документа країни кабмін погодив у неділю. Також він додав, що члени КМУ під час його підготовки бюджету-2020 до другого читання опрацювали та врахували висновки парламенту, рішення РНБО та комісії щодо розподілу коштів на інвестпроєкти.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів України 3 листопада 2019 року на позачерговому засіданні ухвалив проєкт Державного бюджету України на 2020 рік до другого читання.

 

Керівництво ЗСУ знало, що мокрі бронежилети пробиваються наскрізь – Труба

Високопосадовці ЗСУ за попередньою змовою здійснили закупівлю неякісного речового майна для військових за завищеними цінами.

Про це поінформував на брифінгу директор ДБР Роман Труба, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За попередньою змовою ці особи здійснили закупівлю неякісного речового майна для ЗСУ за завищеними цінами, а також майна, яке не відповідає технічним вимогам. Мова йде про бронежилети першого та четвертого класу захисту, які прострілюються. Підозри оголошено”, – сказав Труба.

За його словами, слідство встановило, що 31 січня цього року було оголошено тендер, а у подальшому проведено закупівлю 20 тисяч бронежилетів на суму 176 млн грн.

Коли проводився відбір зразків бронежилетів, а також їх приймання, у Міноборони виявили, що ці бронежилети не відповідають технічним вимогам. “А саме пластини необроблені, захисні пакети не зшиті. На частину партії не було лабораторних досліджень. Всі високопосадовці Міноборони включно з начальником Головного управління знали, що ці бронежилети не відповідають технічним вимогам. Вони знали про негативні результати досліджень. Але незважаючи на це керівництво дало вказівку якнайшвидше закупити бронежилети”, – сказав Труба.

За його словами, слідство встановило, що керівництву було відомо про те, що за умов намокання всі бронежилети пробиваються наскрізь. Коли тканина пропускає вологу, вона втрачала свої непробивні властивості. Тому ці бронежилети треба було повернути і не підписувати акт приймання-передачі. “Проте вони діяли навпаки, дали вказівку приймати подальші партії бронежилетів. Мова йде про 7 тисяч бронежилетів на суму 61 млн гривень. Таким чином, вони завдали шкоду не лише державі, а й поставили під загрозу життя людей. І все це відбувалось в умовах особливого періоду”, – наголосив Труба.

Він зауважив, що досудове провадження було розпочато у квітні. У червні проведено 43 обшуки у Головному управлінні ЗСУ, в кабінеті заступника міністра оборони, а також у Хмельницькій, Одеській, Харківській, Вінницькій областях та м.Києві. Було вилучено 200 тонн речового майна. “Все ще робилось, аби запобігти знищенню речових доказів”, – додав Труба.

Як повідомляв Укрінформ, генерал-майору ЗСУ, начальнику Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитру Марченку, його двом заступникам та двом начальникам відділу 5 листопада оголошено підозри у постачанні у війська неякісних бронежилетів.

 

Неякісні бронежилети для ЗСУ: підозру оголосили генералу Марченку та чотирьом його підлеглим

Генерал-майору ЗСУ Дмитру Марченку та його підлеглим оголошено підозри у постачанні у війська неякісних бронежилетів.

Про це поінформував на брифінгу представник Генінспекції ГПУ Микола Середа, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Провівши відповідну балістичну експертизу, ми виявили, що ті бронежилети, які були поставлені, на 70% пробиваються. Було прийнято рішення про оголошення підозри особам до цього причетним. Зокрема, це генерал-майор Збройних сил України, начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко та його підлеглі”, – сказав представник ГПУ.

У свою чергу, директор ДБР Роман Труба додав, що мова йде лише про початок оголошення підозр. Станом на сьогодні оголошено 5 підозр. “Це все високопосадовці Міністерства оборони України. Це керівник Головного управління. Це два його заступники та два начальники відділу. Досудове розслідування у цьому провадженні ще триває”, – сказав він.

Як повідомлялося раніше, ДБР провело в Міноборони обшуки, пов’язані з двома розслідуваннями, – про низьку якість бронежилетів та про організацію держзакупівель для армії і опублікувало деякі фрагменти розмов посадовців Міноборони.

Міноборони заперечило інформацію ДБР про закупівлю неякісних бронежилетів за завищеними цінами та наполягало на створенні “наглядової ради” у складі громадських діячів, депутатів, волонтерів та представників ЗМІ.

 

Відмова від претензій до РФ коштуватиме Україні $22 мільярди — Коболєв

Україна, якщо погодиться на пропозиції Російської Федерації “обнулити взаємні претензії”, втратить 22 млрд дол.

Про це написав у Facebook голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв – Укрінформ.

“Продовжують надходити нові заяви з РФ. Через засоби масової інформації нам пропонують “обнулити взаємні претензії”, російський газ за прямими поставками – дешевший, ніж за реверсом. Російська сторона пропонує Нафтогазу “обнулити” майже 3 мільярди доларів за Стокгольмським рішенням і відмовитися від позову ще на 12 мільярдів. До того ж АМКУ пропонується відмовитися від штрафу на близько 7 мільярдів доларів. Разом – 22 мільярди доларів”, – написав Коболєв.

Коболєв нагадав, що Україна відповідно до чинного контракту має право отримувати російський газ, однак Газпром відмовляється здійснювати поставки.

“Нам пропонують повернутись до прямих поставок газу з Росії і обіцяють ціну, меншу на 25%, ніж ми маємо зараз з Європи. За діючим контрактом ми вже маємо право купувати російський газ за ціною німецького хабу. Газпром відмовляється виконувати це положення контракту. Традиційно російські поставки, навіть зі знижками за лояльність, чомусь виходять дорожчими, ніж закупівлі за конкурентними цінами в Європі. Це нелогічно, бо Газпром транспортує газ на меншу відстань. Коли Стокгольмський арбітраж виправив цю цінову аномалію, Газпром відмовився постачати газ”, – наголосив Коболєв.

Однак Нафтогаз готовий до конструктивного співробітництва заради продовження транзиту.

“Будемо й надалі наполегливо та ефективно захищати як національні інтереси, так і інтереси Нафтогазу. Для Нафтогазу продовження транзиту російського газу є стратегічним завданням. Але на цю проблему треба дивитись з точки зору сухих цифр та фактів… Ми вже давно переконались, що ніщо не обходиться Україні так дорого, як дешевий російський газ. Коли наші відносини з “Газпромом” вдається зробити суто комерційними, баланс витрат суттєво змінюється на користь України”, – додав Коболєв.

Як повідомляв Укрінформ, 30 жовтня в Будапешті Путін заявив, що Росії і Україні необхідно обнулити взаємні претензії щодо газової суперечки, при цьому “Газпром” готовий постачати газ українській стороні за значно нижчою ціною, ніж вона платить зараз по “помилковому” реверсу.

Сума боргу російського “Газпрому” перед НАК “Нафтогаз України” за рішенням Стокгольмського арбітражного суду збільшилася до 3 млрд доларів.

НАК “Нафтогаз України” 2 листопада 2019 року подав до Стокгольмського арбітражу позов до ПАТ “Газпром” на суму близько 12 млрд доларів (2 млрд грн за недоотриману плату за транзит та 10 млрд доларів компенсації на випадок відмови від використання української ГТС).

У новому позові до ПАТ “Газпром” Нафтогаз вимагатиме перегляду тарифів на транзит газу з березня 2018 року до грудня 2019 року та сплати прискореної амортизації газотранспортної системи (ГТС) у разі припинення транзиту з 1 січня 2020 року.

 

Це не жарти: ексрадниця Обами застерігає від співпраці з Huawei

Якщо Канада дозволить китайській корпорації Huawei розбудовувати інфраструктуру 5G в країні, то може скомпрометувати багато важливих захищених даних.

Таку думку в інтерв’ю CBC News висловила колишня радниця з питань національної безпеки президента США Барака Обами Сюзан Райс – Укрінформ.

“Без використання засекречених даних мені важко адекватно розтлумачити, наскільки серйозним це є, особливо для держав-членів розвідувальної спільноти “П’ять очей”. Використання цими державами технологій Huawei дасть китайцям можливість — якщо вони вирішать скористатися нею — отримати доступ до різноманітної цивільної, розвідувальної, військової інформації. Ці дані можуть бути серйозно скомпрометовані”, – сказала Райс.

Вона наголосила, що має багато розбіжностей у поглядах із чинною адміністрацією США, однак “впевнена, що її занепокоєння Huawei виправдане”.

На переконання Райс, інші члени спільноти “П’яти очей”, до якої входять США, Канада, Австралія, Нова Зеландія та Велика Британія, муситимуть обмежити свою комунікацію із державою, яка перейде на технології Huawei. “У цьому випадку не бачу можливості нам ділитися інформацією, як раніше. Це не жарти. Це дуже серйозно”, – підсумувала вона.

Як повідомляв Укрінформ, уповноважені органи Канади нині вивчають те, чи варто допускати Huawei до конкурсу на створення інфраструктури 5G через побоювання, що Huawei може бути використаний Пекіном для здійснення шпигунської діяльності.

В самій компанії неодноразово наголошували, що китайська влада не має жодного впливу на прийняття рішень у Huawei.

Раніше компанія Huawei була витіснена з американського ринку, а уряди Австралії та Нової Зеландії заборонили їй будувати мережі 5G.

 

З діючих боксерів Ломаченко найдовше утримує титул чемпіона світу

Українець утримує статус чемпіона світу з боксу 5 років і 4 місяці з червня 2014 року.

Український боксер Василь Ломаченко очолив рейтинг за тривалістю перебування в статусі чемпіона світу серед чинних володарів титулу. Про це повідомляє британське видання The Sun – Укрінформ.

Українець утримує статус чемпіона світу з боксу 5 років і 4 місяці з червня 2014 року, коли він виграв пояс WBO в напівлегкій вазі в поєдинку проти американця Гері Рассела.

У топ-3 рейтингу також увійшли таєць Ваненг Менайотін (4 роки і 11 місяців) і американець Деонтей Вайлдер (4 роки і 9 місяців).

Нагадаємо, в останньому поєдинку Ломаченко переміг Люка Кемпбелла одноголосним рішенням суддів і завоював чемпіонський пояс за версією WBC.

 

У Харкові меморіальна дошка генералу КДБ “прожила” лише день

У Харкові члени громадської організації «Національні дружини» демонтували меморіальну дошку почесному громадянину міста та області, генерал-майору КДБ Юрію Шрамку, встановлену 4 листопада.

Цю інформацію підтвердив кореспонденту Укрінформу телефоном голова обласного осередку політичної партії Національний корпус Костянтин Немічев.

«Табличку демонтували представники громадської організації «Національні дружини» і повернули людям, відповідальним за її появу, – віднесли до міської ради Харкова. На нашу думку, це злочин. Не дивлячись на закон про декомунізацію, вони встановили дошку в пам’ять про відвертого злочинця. Ми її повернули. Якщо дошку знову встановлять, будемо діяти іншими методами – вдруге нести до міськради не будемо», – наголосив Немічев.

У прес-службі мерії інцидент не коментують, посилаючись на те, що ініціатором і виконавцем встановлення дошки була громадська організація «Харківський клуб «Генерал». Проте місцева влада надавала згоду на розміщення дошки – 28 серпня відповідне рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету міськради.

У ГО «Харківський клуб «Генерал» демонтаж дошки поки не прокоментували.

Як повідомлялося, меморіальну дошку генерал-майору КДБ Юрію Шрамку на вулиці Свободи, де він жив з 2001 по 2009 роки, відкрили 4 листопада за участі ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Героя України Василя Тація, екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Смирнова, голови Ради Почесних громадян Харківської області Миколи Тітова та голови Ради почесних громадян міста Харкова Михайла Пилипчука. Представників міськради не було. Про появу дошки офіційно повідомив лише сайт обласної ради.

Юрій Меркурійович Шрамко протягом 28 років перебував на службі в радянських органах державної безпеки. З 1963 по 1991 роки обіймав високі посади у структурі КДБ. У 1980-1987 роках був начальником управління цього відомства у Харківській області, а у 1987-1991 роках — начальником Управління КДБ по Києву і Київській області.

У серпні, після рішення виконкому міськради про вшанування Шрамка, Північно-східний міжрегіональний відділ Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті заявив, що увічнення пам’яті про генерала КДБ суперечить закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки.

 

Росія допоможе Ірану збагачувати уран

Іранське керівництво заявило про намір відновити збагачення урану на понад тисячі ядерних центрифуг за допомогою російського “Росатому”, що означає суттєву зміну ядерної політики Тегерана після виходу США з Іранської ядерної угоди.

Про це повідомляє у вівторок американське видання The Hill із посиланням на заяви президента Ірану Хасана Рухані – Укрінформ.

“Як заявив президент цієї країни у вівторок, Іран розпочне закачку урановим газом понад тисячі центрифуг на ядерному об’єкті. Це стане ще одним кроком країни у зворотному напрямку від ядерної угоди 2015 року, з якої президент Трамп вивів США минулого року”, – зауважує видання.

Як уточнюється, йдеться про ядерну установку “Фордо” всередині гори, де 1044 центрифуг досі залишалися порожніми.

При цьому, за повідомленнями, на об’єкті активно працюватиме російська ядерна компанія “Росатом”.

До цього Іран заявляв, що має намір збільшити всього на 3,67% встановлений угодою ліміт виробництва збагаченого урану. При цьому, президент Ірану Хасан Рухані наголосив, що відхід Тегерана від вимог, встановлених угодою, може бути скасовано, якщо Європа знайде спосіб для Ірану обійти санкції США щодо продажів нафти.

 

США ввели нові санкції проти Венесуели

Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США оголосив про запровадження санкцій проти п’яти високопосадовців уряду Венесуели, пов’язаних з корупційними схемами, а також придушенням протестів опозиції.

Про це йдеться в офіційному повідомленні американського Мінфіну, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Міністерство фінансів виявило чиновників високого рівня, які діють від імені репресивного режиму експрезидента Венесуели Ніколаса Мадуро, що продовжує бути причетним до жахаючого рівня корупції та порушень прав людини”, – зауважив у цьому зв’язку міністр фінансів США Стівен Мнучин.

Як підкреслили у Вашингтоні, нинішні обмеження були введені спільно з міжнародними партнерами – Канадою і Європейським Союзом.

При цьому уточнюється, що введені санкції зосереджені на діючих урядовцях Венесуели, пов’язаних з насильством влади проти мирних протестувальників від опозиції, а також тих, хто продовжує отримувати доходи від оборудок колишнього корумпованого режиму в цій країні.

 

Між Скадовськом та турецьким Зонгулдаком планують поновити поромне сполучення

Між портами Скадовськ та Зонгулдак (Туреччина) планують поновити поромне сполучення – голова Херсонської ОДА та губернатор провінції Зонгулдак підписали відповідний протокол про наміри співпраці.

Про це повідомляє офіційний сайт Херсонської ОДА – Укрінформ.

«Протокол про наміри співпраці щодо спільного розвитку морського поромного сполучення між містами Скадовськ і Зонгулдак підписали голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв та губернатор провінції Ердоган Бекташ», – йдеться у повідомленні.

Як наголосив голова Херсонської ОДА, звертаючись до турецької делегації, яка відвідала Скадовський морський торговельний порт, Чорне море не розділяє Україну та Туреччину, а навпаки – об’єднує країни. І цей шлях об’єднання реалізується через конкретні проєкти, зокрема, через відновлення поромного сполучення між Скадовськом і Зонгулдаком.

«Перш за все, – це питання поглиблення торговельно-економічних відносин: відкриття нових ринків і можливостей для залучення в Херсонську область турецьких інвесторів, які змогли б розвивати співпрацю між регіонами», – зазначив Гусєв.

Його підтримав губернатор Зонгулдака.

«Ми поділяємо думку місцевої влади та бажаємо знову співпрацювати з Херсонщиною. Зараз все залежить від того, які умови ми створимо для реалізації даного проєкту. Наша спільна задача – усунути всі труднощі», – підкреслив Бекташ.

Він запропонував зробити аналіз стану порту та надати вигідні пропозиції для підприємців та інвесторів.

Як повідомляв Укрінформ, поромне сполучення між Скадовськом та Зонгулдаком припинилося у лютому 2014 року. 20 жовтня 2016 року Скадовський морський торговельний порт після тривалої перерви прийняв з турецького порту Зонгулдак пором (типу Ro-Ro Cargo) із завантаженими товаром фурами. На борту цього порому було 14 фур із загальним вантажем 350 тонн та 12 пасажирів.

Про необхідність відновлення поромного сполучення голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв заявив у серпні 2019 року під час відвідування Скадовського морського порту

5 листопада 2019 року Гусєв та Бекташ у ході зустрічі у Херсонській облдержадміністрації підписали угоду про міжрегіональне співробітництво.

Крім того, під час зустрічі підписано розширену угоду про міжрегіональне співробітництво між Херсонською торгово-промисловою палатою, торгово-промисловою палатою провінції Зонгулдак та двома турецькими регіональними торгово-промисловими палатами – Девреку та Ереглі.

 

Швеція підтримує продовження санкційного тиску на Росію

Позиція Швеції щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, збереження проблематики окупованого Росією Криму на міжнародному порядку денному та продовження санкційного тиску на РФ є незмінною.

Про це заявила міністр закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде під час зустрічі з українським колегою Вадимом Пристайком у Стокгольмі, повідомляє пресслужба МЗС – Укрінформ.

“У ході зустрічі сторони обговорили динаміку двостороннього діалогу, у тому числі на високому рівні. Глава зовнішньополітичного відомства Швеції підтвердила незмінність підтримки шведською стороною суверенітету і територіальної цілісності України, чітку позицію щодо збереження проблематики окупованого Росією Криму на міжнародному порядку денному та продовження санкційного тиску на РФ”, – йдеться у повідомленні.

Як поінформували у пресслужбі, окремо було позитивно відзначено результативність зусиль уряду України у реалізації внутрішніх реформ.

 

Горбатюк не просив ДБР відкрити справу проти Рябошапки — Труба

Екскерівник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюка не звертався до Держбюро розслідувань із заявою про порушення кримінальної справи проти генпрокурора Руслана Рябошапки.

Про це сказав під час пресконференції у вівторок директор ДБР Роман Труба, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я мав розмову з Горбатюком, але не пригадую, щоб він звертався до нас письмово з приводу внесення відомостей щодо генпрокурора. Такий факт мені невідомий”, – заявив Труба.

Відповідаючи на запитання, чи планує Горбатюк продовжити працювати над розслідуванням справ Майдану у ДБР, Труба відповів: “У нас передбачений порядок прийняття на роботу і найближчим часом у ДБР буде створено окремий структурний підрозділ, який займатиметься справами Майдану. Якщо Горбатюк виявить бажання взяти участь у конкурсі – будь ласка. Але умови для всіх рівні. Особисто Горбатюк про те, що він хоче бути керівником структурного підрозділу, мені не говорив”.

Водночас, за словами Труби, після закінчення повноважень ГПУ розслідувати кримінальні справи 20 листопада, слідчі Управління спецрозслідувань Генпрокуратури зможуть пройти спрощений конкурсний відбір до ДБР, який передбачає лише співбесіду.

Для цього, додав Труба, необхідно, аби парламент ухвалив законопроєкт про внесення змін до закону “Про Державне бюро розслідувань”.

Цей законопроєкт, серед іншого, передбачає розширення штатної чисельності ДБР, яка зараз має не перевищувати 1500 співробітників.

Як повідомлялося, Горбатюка не допустили до переатестації в ГПУ після його відмови писати заяву на її проходження за встановленим керівництвом Генпрокуратури зразком, оскільки, на його думку, він не відповідає чинному законодавству.

Рябошапка 23 жовтня звільнив Горбатюка з посади начальника Управління спецрозслідування Генпрокуратури.

Горбатюк заявив, що вбачає в діях Рябошапки ознаки кримінального злочину і звернеться з відповідною заявою до Держбюро розслідувань.

 

ДБР розслідує за заявою Портнова втрату двох томів “справи Майдану”

Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу за фактом втрати двох томів зі “справи Майдану” слідчими Управління спецрозслідувань ГПУ.

Про це заявив під час пресконференції директор ДБР Роман Труба, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дійсно, 5 років уваги до розслідування цієї категорії справ. Це 5 років очікування результатів. Це справи, які набули особливого статусу, і, на жаль, я можу констатувати сьогодні певні порушення з боку слідчих Генпрокуратури. Вчора ми отримали звернення про внесення до ЄРДР відомостей відносно слідчих Управління спецрозслідувань Генпрокуратури, які допустили втрату матеріалів кримінального провадження”, – сказав він.

При цьому Труба заявив, що до ДБР принесли два томи однієї зі справ Майдану.

За цим фактом було порушено кримінальну справу.

Труба повідомив, що заявником у справі виступив заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов.

За словами Труби, у вівторок слідчі ДБР розпочали планування слідчих дій у цій справі.

 

ВРП просить у Генпрокуратури дані про “жучки” в суді на Тернопільщині

Вища рада правосуддя звернулася до ГПУ щодо надання інформації про розкриття злочину за фактом виявлення у Гусятинському районному суді Тернопільщини пристрою для записування та передавання інформації.

Відповідне рішення ухвалено за результатом розгляду повідомлення виконувача обов’язків голови Гусятинського райсуду Тернопільської області Ірини Лисюк про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, інформують у ВРП – Укрінформ.

“Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання Вищій раді правосуддя інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 червня 2019 року”, – ідеться в повідомленні.

Як поінформував голова ВРП Андрій Овсієнко, у повідомленні судді зазначено, що невідомі особи проникли до адміністративної будівлі Гусятинського райсуду Тернопільської області та встановили у приймальні голови суду невідомий пристрій для записування та передавання інформації (аудіо- та відеофіксація здійснювались із кабінету голови суду).

“Цей факт було виявлено 24 червня 2019 року близько 8:30 консультантом суду по роботі з персоналом, про що невідкладно повідомили правоохоронні органи”, – ідеться в повідомленні.

Також повідомляється, з цього приводу суд звернувся із відповідною заявою до Управління Служби безпеки України в Тернопільській області.

“Під час огляду місця події 24 червня 2019 року у службовому кабінеті виконувача обов’язків голови Гусятинського районного суду Тернопільської області виявлено предмет, схожий на пристрій для прихованого зняття аудіо- та відеоінформації”, – ідеться в повідомленні.

Також зазначається, що в.о. голови Гусятинського райсуду Тернопільської області Лисюк розцінює ситуацію “як непроцесуальний вплив на суддю, встановлення контролю за здійсненням судочинства та втручання в судову діяльність”.

У цьому зв’язку він просить ВРП просить на підставі ст.48 закону України “Про судоустрій і статус суддів” вжити відповідних заходів реагування.

Як встановлено під час перевірки, за повідомленням Прокуратури Тернопільської області, звернення Лисюк скеровано до Управління СБУ в Тернопільській області для перевірки в межах кримінального провадження від 24 червня 2019 року за фактом встановлення та використання в приміщенні Гусятинського райсуду Тернопільської області технічного пристрою.

Окрім того, Управління СБУ в Тернопільській області поінформувало, що 24 червня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками складу злочину, передбаченого частиною першою ст.359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації)Кримінального кодексу України, щодо незаконного використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

На сьогодні у вказаному кримінальному провадженні слідчим відділом проводяться слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення усіх обставин вчинення злочину.

 

Справу про напад на лідера одеського “Автомайдану” передали в СБУ

Справу про напад на лідера одеського осередку “Автомайдану” Віталія Устименка передали в Службу безпеки України.

Про це Устименко повідомив у Facebook – Укрінформ.

“Генеральна прокуратура України задовольнила моє клопотання про переведення справи по замовниках та організаторам нападу на мене 5.06.2018 зі Слідчого управління одеської поліції до Головного слідчого управління СБУ в Київ”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у червні 2018 року двоє невідомих у масках вчинили замах на Устименка, коли той вийшов з воріт будівлі Суспільного телебачення, де вів передачу “Тема дня”. Активіст отримав закриту черепно-мозкову травму, струс мозку, рублену рану лівої скроні та забій грудної клітини.

За фактом нападу було відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 (замах на вбивство) Кримінального кодексу України.

 

Єврокомісія не коментує спекуляції російських ЗМІ навколо газових переговорів з Україною

Єврокомісія утрималася від коментарів з приводу спекуляцій у російських ЗМІ щодо тристоронніх газових переговорів між Єврокомісією, Україною і Росією.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, під час брифінгу Єврокомісії у вівторок в Брюсселі журналісти попросили речника Міну Андрєєву прокоментувати повідомлення російських ЗМІ про те, що нібито міністр енергетики України Оржель готовий повністю зупинити транзит газу до Європи.

«Ми не коментуємо коментарі. Натомість ми продовжуємо наші зусилля в рамках тристоронніх переговорів на газовому фронті, – це те, де ми зараз знаходимось», – зазначила з цього приводу речник Єврокомісії.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 4 листопада, міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель в ефірі “Свободи слова” на ICTV наголосив, що Україна прагне зберегти доходи від транзиту російського газу та досягти домовленості з Газпромом про транзит газу за європейськими правилами. Водночас, за словами міністра, Україна вже накопичила у газосховищах рекордну кількість газу та готова до припинення газового транзиту з 1 січня 2020 року, якщо таку домовленість з Газпромом досягти не вдасться.

Ці слова українського міністра були інтерпретовані російськими ЗМІ як заява про готовність України повністю перекрити транзит російського газу до Європи.

Водночас прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков у вівторок, 5 листопада, заявив, що домовленості РФ і України про транзит газу неможливі, доки не припиняться судові претензії.

Також 30 жовтня Путін заявляв, що Росії і Україні необхідно “обнулити” взаємні претензії щодо газової суперечки, при цьому “Газпром” готовий постачати газ українській стороні за “значно нижчою ціною”.

Тим часом сума боргу російського “Газпрому” перед НАК “Нафтогаз України” за рішенням Стокгольмського арбітражного суду збільшилася до 3 млрд доларів.

 

“Російський стиль”: Нафтогаз відповів на ультиматум Кремля щодо газових переговорів

У НАК “Нафтогаз України” назвали заяву речника президента РФ Дмитра Пєскова про переговори щодо транзиту газу “російським стилем”.

Відповідний коментар розмістила пресслужба “Нафтогазу” у Twitter – Укрінформ.

“Отже, все зводиться до наступного: жодних переговорів про транзитні угоди, поки ми не зупинимо примусове стягнення 3 мільярдів доларів за завершеним арбітражем та не відкинемо інші вимоги в Стокгольмі – спікер Путіна Пєсков. Ласкаво просимо на комерційні переговори, російський стиль”, – йдеться у дописі.

Раніше Пєсков заявив журналістам, що РФ і Україна не домовляться щодо газу, поки не припиняться судові претензії.

“Продовження задіяння арбітражу, висунення якихось претензій в арбітражі робить фактично неможливим досягнення будь-яких домовленостей”, – зазначив він.

30 жовтня в Будапешті Путін заявив, що Росії і Україні необхідно обнулити взаємні претензії щодо газової суперечки, при цьому “Газпром” готовий постачати газ українській стороні за значно нижчою ціною, ніж вона платить зараз по “помилковому” реверсу.

Як повідомлялося, сума боргу російського “Газпрому” перед НАК “Нафтогаз України” за рішенням Стокгольмського арбітражного суду збільшилася до 3 млрд доларів.

НАК “Нафтогаз України” 2 листопада 2019 року подав до Стокгольмського арбітражу позов до ПАТ “Газпром” на суму близько 12 млрд доларів (2 млрд грн за недоотриману плату за транзит та 10 млрд доларів компенсації на випадок відмови від використання української ГТС).

У новому позові до ПАТ “Газпром” Нафтогаз вимагатиме перегляду тарифів на транзит газу з березня 2018 року до грудня 2019 року та сплати прискореної амортизації газотранспортної системи (ГТС) у разі припинення транзиту з 1 січня 2020 року.

 

Парламентські вибори: ЦВК назвала переможця в останньому окрузі

ЦВК встановила результати позачергових парламентських виборів 21 липня в одномандатному виборчому окрузі № 198 на Черкащині і визнала обраним народним депутатом Сергія Рудика.

Відповідний протокол члени ЦВК підписали під час засідання у вівторок, 5 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогоднішній день відсутні суб’єктивні чи об’єктивні будь-які перешкоди для продовження виконання рішення суду у частині встановлення підсумків голосування та результатів виборів”, – зазначив член ЦВК Сергій Постівий у ході розгляду питання щодо результатів голосування в ОВО № 198.

Він також зачитав дані протоколу про результати виборів на 198-му окрузі, згідно з яким найбільше голосів виборців набрали Наталія Д’яченко “від Слуги народу” – 17 тисяч 906, та самовисуванець Сергій Рудик – 18 тисяч 921.

“Народним депутатом обрано Рудика Сергія Ярославовича, 1970 року народження, освіта вища, народний депутат України (ВР 8-го скликання – ред.), проживає в місті Корсунь-Шевченківський Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, безпартійний, самовисування, який одержав більшу відносно інших кандидатів у народні депутати України, які балотувалися в ОВО № 1498, кількість голосів виборців, які взяли участь у голосування, – 18921”, – підсумував Постівий.

Як повідомлялося, ЦВК зареєструвала Сергія Рудика народним депутатом, обраним в ОВО № 198 на позачергових парламентських виборах 21 липня.

Однак 28 серпня це рішення було скасовано відповідними судовими рішеннями.

28-29 жовтня ЦВК провела повторний підрахунок голосів виборців на 21-ій виборчій дільниці одномандатного виборчого округу № 198.

 

Україна зацікавлена у перегляді і модернізації угоди про асоціацію з ЄС — Пристайко

Україна прагне поглиблення диференціації та секторальної інтеграції з Європейським Союзом у модернізації Угоди про асоціацію з ЄС.

Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Прийстайко у Стокгольмі під час заходів, присвячених 10-й річниці Східного партнерства, повідомляє пресслужба МЗС – Укрінформ.

“У своєму виступі на міністерській конференції з питань подальшого розвитку міністр Пристайко наголосив, що Україна та інші асоційовані партнери прагнуть отримати перспективу членства в ЄС те забезпечити поглиблення диференціації, яка повинна визначатися амбіціями партнерів. Він зазначив, що Україна прагне більш глибокої секторальної інтеграції з ЄС. У цьому контексті Пристайко зазначив про зацікавленість України у перегляді і модернізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та умов поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі”, – ідеться в повідомленні.

Водночас Пристайко у Twitter уточнив, що Україна розраховує на поглиблення диференціації та секторальної інтеграції з ЄС у сферах торгівлі, транспорту, цифрової економіки і особливо у галузях енергетики та безпеки.

Крім того, глави МЗС країн-учасниць підкреслили важливість та ефективність реалізації ініціативи “Східного партнерства” для країн регіону, підбили підсумки та визначили досягнення, а також окреслили напрями, за якими ця політика має розвиватися у майбутньому.

 

Пристайко обговорив “Східне партнерство” із главами МЗС Грузії та Молдови

Міністри закордонних справ України, Грузії та Молдови обговорили створення в рамках ініціативи “Східне партнерство” додаткового формату взаємодії.

Про це йшлося під час зустрічі очільників МЗС України – Вадима Пристайка, Грузії – Давіда Залкаліані та Республіки Молдова – Ніколає Попеску в Стокгольмі, повідомляє українське МЗС – Укрінформ.

“Вадим Пристайко представив бачення української сторони щодо подальшого розвитку ініціативи ЄС “Східне партнерство”. Міністр наголосив, що Україна, Молдова та Грузія готові до більш глибокої секторальної інтеграції з ЄС у сферах енергетики, торгівлі, транспорту, цифрової економіки, митної та безпекової співпраці. Міністри також обговорили створення в рамках СхП додаткового формату взаємодії за участю України, Грузії та Молдови”, – ідеться в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що застосування принципу диференціації у рамках “СхП” найбільш відповідатиме існуючому стану справ з різношвидкісною інтеграцією країн-учасників ініціативи з ЄС та сприятиме її більшої результативності та успіху.

 

У Мін’юсті знайшли ящики з прихованою вхідною кореспонденцією

У Міністерстві юстиції знайшли ящики із прихованою вхідною кореспонденцією.

Про це міністр юстиції Денис Малюська повідомив у вівторок на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Знайшли кілька ящиків прихованої вхідної кореспонденції, яка несла ризики для схематозників та яку співробітники Мін’юсту, відповідальні за діловодство міністерства, сховали імовірно на замовлення третіх осіб”, – зазначив він.

Міністр додав, що “судячи з усього, на вхідній кореспонденції був встановлений корупційний фільтр: на якихось документах проставляли “мінус”, і він ховався, а потім і знищувався”. “Про якісь інші важливі документи повідомляли сторонніх зацікавлених осіб. А зовсім нікому не потрібний хлам одразу брався в офіційну роботу”, – зазначив Малюська.

За словами урядовця, майже усі документи були “відфільтровані” до його приходу у міністерство, але є і кілька свіжих.

“Приношу свої вибачення перед тими, хто не отримав вчасні відповіді на свої повідомлення та скарги. Очищення влади триває. Правоохоронні органи повідомлені. Ми обов’язково зреагуємо та приведемо до тями тих, хто ще не зрозумів, що країна змінилася”, – підсумував Малюська.

 

В Україні вперше обмежили генерацію “зелених” виробників

Сьогодні вночі відбулося перше за всю історію України обмеження генерації “зелених” виробників.

Про це написав у Facebook голова парламентського комітету з енергетики та ЖКП Андрій Герус – Укрінформ.

“Диспетчером Укренерго було обмежено виробіток вітроелектростанцій Ботієвська, Приморська-1, Орловська (всі входять у групу ДТЕК). Таке обмеження складало 300-400 МВт в окремі години ночі”, – написав Герус.

Він вказав, що відповідно до чинних правил, компанія ДТЕК все одно отримає оплату “зеленого” тарифу у розмірі 2,9 грн за кВт-год. (0,102 євро).

“Незважаючи на те, що енергосистема не потребувала та не використовувала вироблену відповідними ВЕС електроенергію (ціна питання – мільйонів гривень). Відповідна оплата ляже на плечі державного Енергоатому, Укргідроенерго та у тариф Укренерго, який оплатять всі споживачі. Проблема наростає, а весною набуде масштабного характеру. На моє глибоке переконання, потрібні для держави інвестиції – це ті, які і приносять користь державі, і дають можливість отримати прибутки інвесторам. І інтерес держави обовязково має бути врахований у цій конструкції”, – додав Герус.

 

WADA передала на розгляд 47 допінгових справ спортсменів із Росії

Виконавчий комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) відправив до міжнародних федерацій 47 пакетів документів російських спортсменів у рамках розслідування справи про маніпуляції в базі даних Московської антидопінгової лабораторії.

Про це повідомляється на сайті організації – Укрінформ.

“Партію із 47 пакетів доказів (вживання допінгу російськими спортсменами – ред.), що базується на даних, яких не торкнулися невідповідності (після втручань у базу даних Московської антидопінгової лабораторії – ред.), було відправлено ​​до відповідних міжнародних федерацій, щоб вони могли порушити справи”, – йдеться в повідомленні.

Виконавчий комітет WADA прийняв це рішення напередодні П’ятої Всесвітньої конференції з питань допінгу в спорті (5-7 листопада).

Як повідомлялося, у вересні Всесвітнє антидопінгове агентство виявило ознаки маніпуляцій з базою даних Московської лабораторії з 2012 по 2015 рік. Пізніше голова Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) Юрій Ганус підтвердив ЗМІ підміну проб. Він вважає, що таким чином там намагалися захистити репутацію російських спортсменів, які зараз працюють в органах влади або стали спортивними чиновниками. Глава РУСАДА також заявив, що доступ до даних московської лабораторії могли отримати лише люди, близькі до російської влади.

Наприкінці жовтня Всесвітнє антидопінгове агентство отримало від РУСАДА і Міністерства спорту пояснення у зв’язку з виявленими невідповідностями. Доповідь про можливі порушення в Московській антидопінговій лабораторії буде розглянуто WADA до кінця листопада.

У разі, якщо російську сторону буде визнано винною в порушеннях, спортсмени з Росії можуть бути відсторонені від Олімпіади 2020 року в Токіо та інших міжнародних турнірів.

 

Уряд запланував на медицину 113 мільярдів – проєкт бюджету

Кабінет міністрів заклав у проєкт бюджету на 2020 рік на систему охорони здоров’я 113,3 млрд грн.

Про це повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

“Кабінет міністрів заклав у проєкт бюджету на 2020 рік на систему охорони здоров’я 113,3 млрд грн. Це на 15,1 млрд грн більше, ніж у 2019 році”, – зазначається у повідомленні.

Зокрема, на систему екстреної медичної допомоги передбачено 1,9 млрд грн, з яких 900 млн – на карети швидкої допомоги, та 1 млрд – на відкриття відділень екстреної допомоги.

За ці кошти планується закупити 470 машин екстреної допомоги та відкрити 25 нових відділень швидкої – по 1 в кожній області.

На програму “Доступні ліки” у 2020 році передбачено 3,2 млрд грн.

На закупівлю ліків та медичних виробів (для ВІЛ/СНІД, онкологічних захворювань, судинних захворювань, імунопрофілактику) передбачено 9,7 млрд грн.

На програму лікування українців за кордоном уряд передбачив 1,09 млрд грн.

Як повідомляв Укрінформ, у 2018 році Кабмін заклав у проєкт закону про Державний бюджет України на 2019 рік 92,3 млрд грн, з яких на первинну ланку було передбачено 15 млрд грн.

 

Гончарук: Наступного року пенсії зростуть, але не дуже

У проєкті Державного бюджету на 2020 рік пенсії індексовані. Вони зростуть, але не дуже.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час презентації журналістам підготовленого до другого читання проєкту Бюджету-2020, який поданий на розгляд Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу. Презентація триває у Будинку уряду – Укрінформ.

“Звичайно, пенсії індексовані. Вони зростуть. Зростуть не сильно. На жаль. Ми хотіли б, щоб у нас була можливість їх збільшити у два-три рази, але для цього потрібен дуже серйозний ресурс. Ще раз повторюся, для цього потрібно, щоб економіка зростала значно швидше”, – зазначив Гончарук.

Він також розповів, що Кабінет міністрів ухвалив рішення в першу чергу надати допомогу людям, старшим 80 років.

“Тобто це люди, які, як правило, самі взагалі не можуть впоратися зі своїми життєвими обставинами, за ким нема кому доглянути… Ми їм вирішили надати допомогу в першу чергу. Звичайно, ми будемо намагатися це робити і для інших категорій, як тільки в нас буде для цього достатній ресурс”, – сказав прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, 5 листопада Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук і члени уряду презентують журналістам підготовлений до другого читання проєкт Бюджету-2020, який поданий на розгляд Верховної Ради.

 

Кабмін заклав у бюджет майже 2,6 мільярда на інформполітику

У проєкті закону про Державний бюджет, який уряд підготував до другого читання, закладено на наступний рік 2 580 млрд грн на сферу інформаційної політики.

Основні видатки бюджету на Міністерство культури молоді та спорту оприлюднені на сторінці відомства у Facebook – Укрінформ.

При цьому на суспільне мовлення уряд пропонує виділити 2 011, 5 млрд грн. Захист інформаційного простору, Укрінформ, UATV – 569 млн грн.

На молодіжну політику у проєкті головного фінансового документа закладено 556 млн грн. Вперше на розвиток туризму уряд планує виділити 240 млн, а 500 млн грн – на програму мобільності молоді.

Якщо у 2019 році на діяльність Держкіно було виділено 500 млн грн, то у наступному ця сума збільшиться до 750 млн. На український інститут книги цьогоріч було 145,5 млн грн, у наступному буде 151, 7 млн грн.

Крім того, якщо в 2019-му на музеї, бібліотеки та КПЦ було закладено 760, 2 млн грн, то у наступному році – 799, 2 млн грн. Видатки на Український культурний фонд залишається на рівні 0,7 млрд грн.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 18 жовтня ухвалила в першому читанні законопроєкт “Про державний бюджет України на 2020 рік” (№2000).

3 листопада Кабінет міністрів на позачерговому засіданні погодив проєкт бюджету-2020 до другого читання.

 

У проєкті бюджету-2020 передбачили 7,5 мільярда на фонд регіонального розвитку

Проєкт державного бюджету на 2020 рік передбачає виділення 7,5 мільярда гривень на Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) та 2 мільярдів гривень на соціально-економічний розвиток регіонів.

Про це йдеться у проєкті бюджету на 2020 рік до другого читання, який презентував Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, на ДФРР пропонується виділити 7,5 млрд грн, також ще 2 млрд грн планується виділити на фінансування соціально-економічного розвитку.

Гончарук зауважив, що у проєкті бюджету, який уряд подав до Верховної Ради у вересні, не було статті щодо субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів, тому що уряд вважає цей інструмент не дуже ефективним.

“Ефективніший – ДФРР… Депутати вважають інакше… Ми погодилися, що цей інструмент (субвенція на соціально-економічний розвиток – ред.) залишиться, але він буде значно менший”, – пояснив Гончарук.

Крім того, пропонується виділити 1,8 млрд грн на національні інвестиційні проекти та 22,6 млрд грн планують залучити додатково від міжнародних партнерів.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 18 жовтня ухвалила в першому читанні законопроєкт “Про державний бюджет України на 2020 рік” (№2000).

Минулої неділі, 3 листопада, Кабінет міністрів на позачерговому засіданні погодив проєкт бюджету-2020 до другого читання.

 

На оборону з держбюджету-2020 планують виділити майже 246 мільярдів

Витрати на оборону і безпеку в 2020 році становитимуть 5,45% від ВВП або 245,8 мільярда гривень, що є найбільшою сумою за роки незалежності України.

Про це заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк під час презентації проєкту бюджету на 2020 рік до другого читання, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Проєктом бюджету на 2020 рік передбачено, що бюджет Міністерства оборони стане найбільшим з часів незалежності України. На безпеку й оборону виділяється 5,45% від прогнозованого ВВП – це 245,8 млрд грн. З яких 3% ВВП – це 136 млрд грн – виділяється на оборону”, – сказав Загороднюк.

Він зазначив, що бюджет міністерства включає видатки на саме міністерство – це 116,1 млрд грн, в 2019 році це було 102 млрд грн, також з державних гарантій на закупівлю озброєння та військової техніки – 9 млрд грн, в 2019 році це було 3 млрд грн.

Бюджет державної спеціальної служби транспорту, який в більшій частині йде на будівництво інфраструктури та житла військовослубовців – складає 1,4 млрд грн, в 2019 році було 0,8 млрд грн. На Головне управління розвідки в бюджеті закладена сума в 3,5 млрд грн.

“Також на оборону спрямовується частина коштів Міністерства економічного розвитку 2,4 млрд, які підуть на виробництво боєприпасів для Міноборони”, – сказав Загороднюк.

Раніше міністр оборони Андрій Загороднюк спростував інформацію про зменшення в держбюджеті на 2020 рік фінансування на оборону країни.

“Зараз пресою поширюється інформація, що начебто зменшено бюджет на озброєння, зменшено бюджет на Міністерство оборони. Це не так, він, до речі, збільшений. Просто цей процес (формування бюджету – ред.) добігає завершення, і я думаю, що всі будуть задоволені результатом”, – запевнив міністр.

 

Маркарова заявляє про суттєві зміни в проєкті бюджету-2020

Проєкт державного бюджету на 2020, підготований до другого читання суттєво відрізнятиметься від того документу, який був прийнятий Верховною Радою у першому читанні.

Про це в інтерв’ю Економічній правді розповіла міністр фінансів Оксана Маркарова, відповідаючи на питання, як сильно зміниться проєкт держбюджету на 2020 рік – Укрінформ.

“Суттєво. На це є дві причини: новий макропрогноз і нова законодавча база разом з депутатськими пропозиціями. Це хороший і збалансований бюджет, який високо оцінили наші міжнародні партнери і в якому ми спробували відобразити всі пріоритети уряду”, – сказала Маркарова.

Вона зазначила, що за неповні два місяці роботи Верховна Рада ухвалила багато важливих реформ, які матимуть вплив на економічне зростання. Це закони про концесії, про приватизацію, про вирівнювання правил гри на митниці, про створення уповноважених економічних операторів, про спільний режим транзиту.

“Зрозуміло, що всі ці речі будуть імплементуватися протягом року, але всі вони в середньостроковій перспективі серйозно вплинуть на економічне зростання. Макропрогноз відреагує на ухвалені рішення не завтра. Це займе певний час, однак не так багато, як це би зайняло кілька років тому”, – зауважила міністр фінансів.

За її словами очікування міжнародних фінансових установ щодо України позитивні.

“В останньому World economic outlook МВФ ми бачимо: незважаючи на те, що глобальна економіка уповільнюватиметься, МВФ і Світовий банк покращили свої макроекономічні прогнози щодо України”, – наголосила Маркарова.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів України 3 листопада 2019 року на позачерговому засіданні ухвалив проєкт Державного бюджету України на 2020 рік до другого читання з доопрацюванням.

 

СБУ викриває російських шпигунів: за провали звільнили начальника розвідцентру РФ

Контррозвідка Служби безпеки України за останній час викрила кількох агентів, які працювали на російські спецслужби.

При цьому за провали в оперативно-службовій діяльності звільнено начальника російського розвідцентру, повідомляє у вівторок пресцентр СБУ – Укрінформ.

“Контррозвідники СБУ за останній час викрили низку агентів, які працювали на 316-й розвідувальний центр ГУ ГШ ЗС РФ. За провали в оперативно-службовій діяльності його начальника, капітана 1-го рангу Петра Каменщикова, звільнено з посади”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 316-й центр російської військової розвідки дислокується у Новоросійську Краснодарського краю РФ. Його співробітники брали безпосередню участь в анексії Російською Федерацією АР Крим у 2014 році та спеціалізуються на проведенні розвідувально-підривної діяльності проти України, у тому числі забезпечують розвідувальною інформацією окупаційні російські підрозділи на сході України.

Контррозвідники встановили, що Каменщиков очолював розвідувальний підрозділ з 2012 року та організував системну роботу з вербування українських громадян. Вони поповнювали агентурні мережі для збору різнопланової розвідувальної інформації, а також входили до агентурно-бойових груп для підготовки і проведення диверсійних акцій на території України.

“Українська контррозвідка, починаючи з 2014 року, успішно реалізує заходи з припинення цієї протиправної діяльності російської спецслужби через виявлення, затримання та притягнення до кримінальної відповідальності агентів іноземної військової розвідки. Лише під час останнього обміну за схемою “35 на 35″, який відбувся 7 вересня 2019 року, до РФ було передано чотирьох викритих контррозвідкою та засуджених за державну зраду агентів 316-го РЦ ГУ ГШ ЗС РФ”, – додали в СБУ. Зокрема, йдеться про:

– Радіонову Антоніну Петрівну, 1969 року народження, громадянку України, військовослужбовця Національної гвардії України. Вона була затримана контррозвідкою восени 2017 року, засуджена за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України до 4 років позбавлення волі;

– Кореновського Дмитра Євстафійовича, 1972 р.н. Громадянин України, затриманий контррозвідкою СБУ у червні 2018 року, перебував під слідством за ч. 1 ст. 111 ККУ;

– Федорова Віктора Андрійовича, 1969 р.н. Громадянин України, затриманий контррозвідкою СБУ у червні 2018 року, перебував під слідством за ч. 1 ст. 111 ККУ;

– Ломака Юрія Миколайовича, 1961 р.н. Громадянин України, колишній військовослужбовець ЗСУ, затриманий контррозвідкою СБУ у грудні 2018 року, засуджений за ч. 1 ст. 111 ККУ до 5 років позбавлення волі.

“За наявними у контррозвідки даними, керівника розвідувального підрозділу капітана 1-го рангу Петра Каменщикова, незважаючи на значний авторитет і позитивні рекомендації керівництва, за очевидний провал було звільнено із займаної посади”, – інформують у СБУ.

Там додали, що вирішується також питання щодо притягнення Каменщикова та інших співробітників центру, безпосередньо задіяних у розвідувально-підривній діяльності проти України, до кримінальної відповідальності за ст. 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України.

Повідомляється також, що наразі одному із кураторів українського напрямку 316-го РЦ ГУ ГШ ЗС РФ капітану 3-го рангу Олексію Аненко СБУ вже направила пакет документів із підозрою про вчинення цього злочину. Отримання ним підозри підтверджено міжнародним поштовим сервісом.

 

Свобода преси: ЮНЕСКО оголосила прийом заявок на премію Гільєрмо Кано

ЮНЕСКО оголосила прийом заявок на здобуття всесвітньої премії ім. Гільєрмо Кано за внесок у справу свободи преси.

Про це поінформувало Постійне представництво України при ЮНЕСКО, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Премія присуджується щорічно з нагоди Всесвітнього дня свободи преси (3 травня) в ході урочистої церемонії. Переможець отримує 25 000 доларів США. У 2020 році вручення Премії заплановано на 23 квітня. Всесвітній день свободи преси 2020 року відбудеться у Гаазі (Нідерланди) з 22 по 24 квітня», – йдеться у повідомленні.

Премія була заснована Виконавчою радою ЮНЕСКО у 1997 році на честь Гільєрмо Кано, колумбійського журналіста, який загинув під час виконання своїх професійних обов’язків.

Для подачі кандидатури на здобуття премії необхідно заповнити формуляр англійською або французькою мовою у співпраці з Національною комісією України у справах ЮНЕСКО та відправити його електронною поштою до 15 лютого 2020 року.

 

Мінекономіки запроваджує систему моніторингу обігу земель

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства презентували концепт системи моніторингу використання та обігу землі.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

“Система моніторингу покликана забезпечити прозорість та відстежуваність земельних відносин та міститиме повну інформацію про перехід прав на землю, власників землі, вартість угод купівлі продажу та оренди, тощо. В тому числі за її допомогою можна буде отримати інформацію про концентрацію земель в одних руках”, – йдеться у повідомленні.

У Мінекономіки визначили два етапи запуску системи. На першому необхідно забезпечити обмін даними між державними реєстрами, що містять відповідну інформацію (Держгеокадастр, Реєстр речових прав, Реєстр юридичних осіб тощо). На другому – створення програмного продукту, що аналізуватиме ці дані та висвітлюватиме їх для представників державної влади, а також громадськості.

“Система земельного моніторингу надасть можливість бачити онлайн, що відбувається із землекористуванням та власністю на землю, як вона змінюється, де обробляється чи сплачуються податки тощо. Таке нововведення зробить земельні відносити прозорими та контрольованими. Незабаром представимо дорожню карту реалізації проекту”, – прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

 

На окупованих територіях знаходиться 21 підприємство Укроборонпрому – Абромавичус

На окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей знаходиться 21 зі 137 підприємств, що входять до складу ДК “Укроборонпром”. Тож фактично концерн має 116 підприємств.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив генеральний директор ДК “Укроборонпром” Айварас Абромавичус.

“Зараз «Укроборонпром», який ми отримали, має 137 підприємств. 21 підприємство знаходиться на окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей, тож фактично маємо 116. На наших заводах працює 68 тисяч 800 працівників”, – зазначив Абромавичус.

Що стосується прибутковості, то серед тих підприємств, які знаходяться на підконтрольній Україні території, 46 є збитковими, повідомив керівник концерну. Серед найбільших проблем концерну Абромавичус називає велику кількість пасивів, різного виду кредиторської заборгованості, що чітко не відображається на балансі.

“Щодня щось нове з’являється зі старих заборгованостей, що матиме негативні наслідки для фінансового стану компанії. З того, що ми попередньо знайшли, що не є аудитованим і з простроченою заборгованістю, – обсяг становить 10,6 млрд грн”, – повідомив Абромавичус.

Найбільш проблемними підприємствами концерну Абромавичус назвав «Харківський авіаційний завод», «Маяк», «Зірку», Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський своїм указом №641/2019 від 30 серпня 2019 р. призначив Айвараса Абромавичуса генеральним директором державного концерну “Укроборонпром”.

 

Після візиту британського міністра на Донбас місію “Orbital” продовжили до 2023 року

Міністерство оборони Великої Британії продовжило на три роки тренувальну місію “Операція Orbital” в Україні до березня 2023 року.

Про це заявив міністр Бен Воллес, повідомляється на сайті британського Міноборони – Укрінформ.

За словами міністра, під час нещодавнього візиту на Донбас він побачив рішучість, яку демонструють Збройні сили України, захищаючи свою територіальну цілісність. “Саме тому ми продовжуємо нашу тренувальну місію в Україні ще на три роки, аби ми могли навчити тисячі українських військовослужбовців”, – сказав він.

За словами Воллеса, місія буде продовжена до березня 2023 року.

Міністр також наголосив на підтримці Великою Британією суверенітету і територіальної цілісності України.

“Orbital” є тренувальною місією Великої Британії в Україні, яка була організована після анексії Росією Криму та на знак підтримки України. З початку місії в 2015 році військовослужбовці Британії навчили вже понад 17 500 військовослужбовців Збройних сил України.

Бен Воллес у вересні відвідав район проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі, де зустрівся з українськими військовими.

 

Українців Франції здивували слова Макрона про нелегальні мережі міграції з України та Болгарії

Об’єднання українців Франції (ОУФ) відреагувало на слова президента Франції Еммануеля Макрона про нелегальні мережі міграції з України та Болгарії.

Відповідне звернення українською та французькою мовами від імені голови Об’єднання Богдана Білота (Білогодського) розміщене на сторінці ОУФ у Facebook – Укрінформ.

“Пане Президенте, Об’єднання Українців Франції, на чолі якого я знаходжуся, було дещо здивоване заявою, яку Ви зробили в інтерв’ю для часопису “Valeurs actuelles” щодо “болгарських та українських нелегальних мереж імміграції”. Ми спостерігаємо, шо подібна паралель не є виправданою і що українська імміграція має більш серйозні і глибокі причини в порівнянні з іншими країнами Європи”, – написав Білогодський.

Повний текст

“Пане Президенте,

Об’єднання Українців Франції, на чолі якого я знаходжуся, було дещо здивоване заявою, яку ви зробили в інтерв’ю для часопису “Valeurs actuelles”, щодо “болгарських та українських нелегальних мереж імміграції”.

Ми спостерігаємо, шо подібна паралель не є виправданою і що українська імміграція має більш серйозні і глибокі причини в порівнянні з іншими країнами Європи. По-перше, на відміну від України, Болгарія є членом Євросоюзу і мала шанс вступити в НАТО, що є фактором миру. Вона не має проходити через таке важке випробування, як російська військова агресія, яка вже більше п’яти років поїдає Україну і дестабілізує її економіку.

Стосовно нелегальної української імміграції маємо зазначити, що вона, ймовірно, припиниться тоді, коли буде ратифікований мир на справедливих умовах, який супроводжуватиметься повним відведенням російських військ, розміщених в Україні, і за умови гарантій і дотримання її суверенітету. Ця війна, про яку так скупо пишуть західні ЗМІ, дуже сильно дестабілізує Україну. Жодна країна світу не може економічно розвиватися, перебуваючи у стані війни, і Україна не є винятком.

Хочемо Вам нагадати, що у 1994 році, підписуючи Будапештський меморандум разом із Францією, Великою Британією, Сполученими Штатами, Росією і Китаєм, Україна погодилась відмовитись від свого величезного арсеналу ядерної зброї взамін на гарантії територіальної недоторканості і незалежності. Проте це не завадило Росії нелегально анексувати Крим і пізніше під прикриттям псевдосепаратизму військово захопити український Донбас. Незважаючи на підписану угоду, жодна з країн-підписантів не стала на захист суверенітету України, допомагаючи їй встановити контроль над своїм кордоном і вигнати окупанта зі своєї землі. Ба більше, міжнародна спільнота не припиняє тиснути на Україну, змушуючи її відвести свою армію із власної території, окупованої Росією, яка (і всі це усвідомлюють) не дотримуватиметься жодної угоди.

Таке рішення ніяким чином не зможе ані вирішити ситуацію, ані зупинити конфлікт, ані встановити довгостроковий мир в Україні. Ми маємо всі причини вважати, що Росія продовжуватиме дестабілізувати Донбас і у разі виборів приведе до влади своїх маріонеток, що переслідують, катують і вбивають тих, хто з ними не згоден.

Ми впевнені, пане Президенте, що довгостроковий мир на справедливих умовах, який не пеналізуватиме Україну на користь Росії, покладе край нелегальній імміграції Українців. Ми не маємо сумнівів, пане Президенте, що Ви зробите все можливе, щоб покласти край цій трагедії, яка вже коштувала понад 14 000 смертей і призвела до 1 мільйона переселенців.

Ми Вас запрошуємо прислухатись до голосу громадянського суспільства, без якого жодна політика не зможе бути ефективною. Це громадянське суспільство, що складається, між іншим, з інтелектуалів, дослідників, журналістів і артистів, а також із представників української громади у Франції, знаходиться у Вашому розпорядженні, щоб поділитися своїми думками щодо дій, які зможуть привести до тривалого миру і зроблять Європу сильним і незамінним гравцем на міжнародній політичній арені.

Залишаючись у Вашому розпорядженні, з повагою висловлюємо Вам, пане Президенте, наші найщиріші вітання.

Богдан Білогодський

Голова Об’єднання Українців Франції

Підтримуємо:

Спілка українців у Португалії, Голова – Павло Садоха;

Християнське товариство українців в Італії, Голова – Олесь Городецький;

Асоціація української діаспори в Греції “Українсько-Грецька Думка”, Голова – Галина Маслюк;

Конгрес українців Естонії, Congress of Ukrainianas of Estonia, Голова – Віра Коник;

Асоціація українців Ірландії, Голова – Микола Круцик;

Об’єднання українських організацій Німеччини, Голова – Микола Сукенник,

Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців, Голова – Юрій Чопик”.

Як повідомляли деякі ЗМІ, президент Франції Макрон дав інтерв’ю правому журналу Valeurs Actuelles, у якому, говорячи про боротьбу з нелегальною міграцією, заявив про нелегальні мережі міграції з України та Болгарії.

Наступного дня, 1 листопада, міністерство закордонних справ України запросило посла Франції Етьєна де Понсена для надання роз’яснень з приводу висловлювань президента Франції щодо українців.

У понеділок, 4 листопада, до МЗС Болгарії викликали посла Франції Флоренс Робін для надання пояснень щодо слів Макрона про нелегальні мережі міграції з України та Болгарії.

 

Свобода в мережі: Freedom House назвав Україну “частково вільною”

Україна потрапила до списку “частково вільних країн” у рейтингу “Свобода в мережі-2019” правозахисної організації Freedom House.

Про це повідомляється на сайті організації – Укрінформ.

«Показники доступу в Інтернет в Україні суттєво не змінилися у 2018–19 роках. Доступ залишається вільним для більшості населення. Український ринок інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ) досить різноманітний, хоча він постраждав через більш широкі економічні труднощі в країні, кризу після окупації Криму Росією та конфлікт на Донбасі», – відзначають у Freedom House.

Минулоріч Україна також отримала статус «частково вільної».

Згідно з рейтингом 2019, вище за Україну розташувалися такі країни колишнього СНД, як «частково вільний» Киргизстан, та цілком «вільні» Вірменія та Грузія.

Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Узбекистан та Росія визнані Freedom House як країни з «невільним» доступом до мережі.

Рейтинг організації Freedom House «Свобода в мережі-2019» оцінює свободу доступу до інтернету в 65 країнах, на які припадає 87% користувачів мережі по всьому світу. Звітний період нового рейтингу припадає на червень 2018 – травень 2019 років.

 

Йованович: Ми прагнули заохотити Луценка працювати, а він на це не зважав

Колишньому генпрокурору Юрію Луценку не подобалося, що посольство США постійно закликало його до очищення Генпрокуратури, вважає експосол Марі Йованович.

Про це повідомляє «Голос Америки» з посиланням на текст свідчень колишнього посла США в Україні Марі Йованович у Палаті представників у рамках розслідування щодо процедури імпічменту – Укрінформ.

«Гадаю, панові Луценку не подобалось, що посольство продовжувало закликати до очищення Генпрокуратури. Коли він прийшов на посаду, у нього було три цілі: реформа Генпрокуратури, покарання відповідальних за вбивства невинних людей на Майдані під час Революції Гідності й розслідування відмивання коштів, щоб повернути більше 40 мільярдів доларів, які колишній президент та його підручні вивели. Жодне з цього не було виконано», – зазначила Йованович.

За її словами, американці прагнули заохотити Луценка працювати в цьому напрямку – «а він, насправді, на це не зважав».

«Він хотів, щоб посольство США організувало зустріч з генеральним прокурором, з директором ФБР та іншими. Він заявляв, що має для них важливу інформацію… Ми не організовуємо зустрічі перших осіб, на яких керівник іноземної установи може надати інформацію члену кабінету США, яка може бути правдивою, а може й ні», – наголосила дипломат.

Йованович додала, що американці продовжували закликати Луценка зустрітися з аташе з юридичних питань при посольстві.

«Він не хотів ділитись цією інформацією. Тепер я розумію, що це була неправдива інформація щодо мене… Що я дала йому перелік осіб, яких не можна переслідувати, перелік недоторканних», – розповіла експосол.

 

Помпео назвав пріоритети адміністрації Трампа в політиці щодо України

Адміністрація США на чолі з Трампом завжди послідовно підтримувала Україну в боротьбі з корупцією, в посиленні оборонних можливостей, захисті демократії та свобод українців.

Про це заявив державний секретар США Майкл Помпео в інтерв’ю для радіо KCMO – Укрінформ.

“Стосовно України ми були зосереджені на кількох речах. Насамперед це країна з глибокою історією корупції. І наша місія, місія нашого посла, місія пана Волкера була дуже чіткою – вона полягала у створенні набору інструментів, аби нове керівництво, Президент Зеленський і його команда могли досягти того, про що вони заявили під час кампанії, а саме – зменшення ризику корупції”, – зазначив держсекретар США.

Крім того, він згадав російську агресію на Донбасі й анексію Криму.

“Тоді президент Обама відмовився надати їм системи озброєння, необхідні для захисту держави”, – зауважив Помпео.

За його словами, президент Трамп у цьому питанні займав послідовну позицію: тричі затверджував надання Україні американської зброї.

“Ми також забезпечили українську сторону технічною допомогою, яку попередня адміністрація відмовилася надавати. Ми наполегливо підтримуємо український народ”, – наголосив глава американської дипломатії.

Крім того, підкреслив Помпео, Вашингтон був зосереджений на збереженні демократії та свободи в Україні, а також у масштабах Європи, – і водночас на захисті американців.

 

За п’ять днів у системі E-health — вже 100 медзакладів “вторинки”

В Україні станом на 5 листопада понад 100 закладів спеціалізованої та високоспеціалізованої медицини вже зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я E-health .

Про це повідомляє Національна служба здоров’я України на своїй сторінці у Facebook – Укрніофрм

“У 2020 році ми повністю відійдемо від утримання закладів охорони здоров’я та перейдемо до нової моделі фінансування. Гроші підуть за пацієнтом і до спеціалізованих та високоспеціалізованих медичних закладів. Одна з умов укладання договору з НСЗУ – реєстрація закладу в електронній системі охорони здоров’я. І те, з якою швидкістю заклади з’являються на електронній карті (а за останню добу в ЕСОЗ зареєстровано 55 закладів), свідчить про те, що вони чекають змін і готові до них”, – сказав голова НСЗУ Олег Петренко.

Серед областей лідерами за кількістю підключених спеціалізованих медичних закладів є: Львівська область – 17 закладів підключено у містах Львів, Золочів, Перемишляни; Запорізька область – 11 закладів підключено у місті Запоріжжя; Дніпропетровська область – 8 закладів підключено у містах Дніпро, Кам’янське, Нікополь.

Серед вже підключених закладів спеціалізованої медичної допомоги 89 працюють у місті; 7 – у селищах міського типу; 5 – в селі.

Як повідомлялося, із 2020 року в реформу системи охорони здоров’я вступають заклади вторинної ланки медичної допомоги – поліклініки, в яких працюють вузькі фахівці та лікарні. Медзаклади будуть отримувати кошти за кожного пролікованого пацієнта за визначеним тарифом у випадку укладеної з НСЗУ угоди.

Для укладення угоди медзаклади повинні пройти процес автономізації та підключитися до електронної системи охорони здоров’я.

Реєстрація спеціалізованих та високоспеціалізованих медичних закладів в електронній системі охорони здоров’я розпочалася 1 листопада.

 

Українсько-турецькі консультації: в Анкарі говорили про агресію РФ та “кримських депутатів”

В Анкарі відбулися українсько-турецькі консультації, в ході яких обговорювалися питання двосторонньої співпраці, світового та регіонального порядку денного, зокрема загрози регіональній безпеці з боку РФ.

Про це в коментарі Укрінформу розповів політичний директор МЗС України Олексій Макеєв, який зараз перебуває з візитом в Анкарі.

“Ми провели предметну розмову про те, що відбувається навколо України й Туреччини, в усьому світі. Дуже важливо розуміти, що у нас є спільне розуміння загроз, які існують для України і Туреччини, є взаємна повага до позицій одна одної, спільно розглядаємо загрози регіональній безпеці, які виникають з боку РФ”, – сказав Макеєв.

Під час консультацій також йшлося про роль НАТО та процеси, які нині відбуваються всередині організації.

“Ми спільно підходимо до того, що НАТО має залишатися потужним Альянсом і показувати, де це потрібно, свою присутність і силу. Говорили про те, наскільки важливо зберігати цілісність та єдність всередині НАТО, між США та Європейськими державами, як важливо зберігати спільність позицій у засудженні російської агресії”, – розповів дипломат.

Відповідаючи на запитання щодо участі “депутатів” з окупованого Криму в заходах у Стамбулі, де був присутній президент Туреччини, Макеєв наголосив, що стратегічний рівень відносин між Туреччиною та Україною дає змогу обговорювати безпосередньо і достатньо відверто будь-які питання.

“Якщо відбуваються події, які, як ми вважаємо, нам шкодять, ми не чекаємо і одразу зустрічаємося. Ми показали, що нам не подобається такий розвиток ситуації і турецька сторона нас запевнила, що у них не було злих намірів. Вони нам роз’яснили, як це сталося. Це була розмова двох стратегічних партнерів. Ми з цієї розмови пішли з розумінням, як і чому так сталося, і впевненістю в тому, що турецька сторона знає, як запобігати таким дипломатичним пасткам, які можуть створювати наші недруги. Відвертість у наших відносинах дозволяє говорити про це, але не дозволяє озвучувати зараз всі деталі”, – сказав дипломат.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський відвідував Туреччину на початку вересня цього року. В ході зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом йшлося про двосторонні відносини між країнами, перспективи їх розвитку та поглиблення співпраці.

13 жовтня Туреччина прийняла парламентську делегацію з Російської Федерації, до складу якої увійшли два “депутати Держдуми” від анексованого Криму. МЗС України направило ноту протесту Туреччині через цю зустріч. Меджліс назвав зустріч Ердогана з “кримськими депутатами” провокацією Кремля. Посол Туреччини в Україні був викликаний до МЗС України, де надав пояснення щодо ситуації, що склалася.

 

У Конгресі США оприлюднили стенограми свідчень Волкера і Сондленда

Палата представників оприлюднила стенограми слухань з участю спецпредставника США Курта Волкера й посла при ЄС Гордона Сондленда на закритих слуханнях, що відбулися минулого місяця.

Заяву з цього приводу оприлюднили глави трьох комітетів Палати представників, які ведуть розслідування з імпічменту Трампа, передає кореспондент Укрінформу.

“Свідчення послів Волкера й Сондленда показують зусилля президента США та його адвоката Руді Джуліані щодо використання Державного департаменту для тиску на Україну, аби там оголосили про початок розслідування на користь особистих і політичних інтересів президента”, – наголошується в заяві.

При цьому нагадується, що в травні Трамп розпорядився, аби Волкер і Сондленд працювали разом з Джуліані на українському напрямі. З американського боку були докладені зусилля, щоб змусити Президента України оголосити про початок розслідування проти родини Байденів і фірми Burisma, вказали законодавці.

“Зі свідчень видно, що в обмін на цю заяву президент Трамп віддячив би українському президенту довгоочікуваною зустріччю в Білому домі, а згодом і поновленням критично важливої багатомільйонної військової допомоги”, – наголосили глави комітетів.

Вони висловили переконання, що після оприлюднення свідчень Волкера й Сондленда схема дій президента Трампа “стає чіткішою”.

Водночас у Конгресі вказали, що Державний департамент продовжує перешкоджати розслідуванню з імпічменту, відмовляючись виконувати приписи про передачу документів, у тому числі текстових повідомлень від посла Сондленда.

Як повідомляв Укрінформ, Палата представників США у понеділок оприлюднила перші стенограми із закритих слухань, що проходять у контексті розслідування з імпічменту Трампа.

 

На “Державу в смартфоні” в бюджеті не заклали грошей – Федоров

В ухваленому урядом до другого читання у Верховній Раді проєкті державного бюджету на 2020 рік на реформу “Держава у смартфоні” коштів не передбачено.

Про це у Facebook повідомив віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров – Укрінформ.

“На державу в смартфоні (додаток, портал, оцифровку пріоритетних послуг, навчання цифрових навичок та ін.) бюджет не закладено. Є 30,8 млн на підтримку поточних систем (сайти, сервери, шини), які працювали і раніше”, – написав віцепрем’єр.

За словами Федорова, він робить ставку на ефективну команду і міжнародну технічну допомогу, державно-приватне партнерство, волонтерство.

“У нашому напрямку, на даному етапі розвитку країни, потрібно вміти досягати мети з обмеженим ресурсом. А діджиталізація – це ефективність, трансформація, та, сподіваюсь вплив на збільшення бюджету на 2021 рік”, – резюмував Федоров.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів 3 листопада 2019 року на позачерговому засіданні ухвалив проєкт державного бюджету на 2020 рік до другого читання у Верховній Раді.

5 листопада Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук і члени уряду презентували підготовлений до другого читання проєкт бюджету-2020.

 

Інтеграцію України в енергоринок ЄС не зупинити – Кулеба

Угода про асоціацію з ЄС створює для України можливості для повної інтеграції до європейського енергетичного ринку, і цього процесу вже не зупинити.

Про це на зустрічі з пресою за підсумками засідання Комітету асоціації Україна-ЄС заявив віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба – Укрінформ.

Саме так він відповів на запитання кореспондента Укрінформу щодо реакції на реєстрацію в Верховній Раді законопроєкту, метою якого є скасувати рішення про прийняття в цілому змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу.

«Хто б там що не зупиняв, запевняю вас, що анбандлінг відбудеться. Тому що інтеграцію України до енергетичного ринку ЄС вже не зупинити. У нас є додаток 27 до Угоди про асоціацію, який створює можливості для повної інтеграції української енергетичної системи до енергосистеми Євросоюзу, що повністю відповідає нашим національним інтересам», – зазначив урядовець.

Він зауважив, що Кабмін розуміє «великі політичні ігри й баталії» довкола газотранспортної системи та Нафтогазу, але буде рішуче просуватися вперед у реформуванні цієї галузі.

«Уряд, який я представляю, зробив те, про що інші лише говорили. Всі тільки збиралися робити анбандлінг Нафтогазу, а ми його зробили. Ми цей процес завершимо, і Україна інтегрується в енергетичний простір та енергетичний ринок ЄС», – наголосив Дмитро Кулеба.

Декілька годин тому про позитивний характер переговорів з українською стороною заявив віцепрезидент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович, який оприлюднив відповідний пост у Twitter.

«Зустрівся з віцепрем’єром України Дмитром Кулебою з питань імплементації Угоди про асоціацію в енергетичному секторі. Є декілька позитивних моментів: зокрема, в анбандлінгу газотранспортної системи та в інтеграції ринку електроенергії. Будемо продовжувати гарну роботу!» – наголосив представник Єврокомісії.

 

Перепис населення в Україні відбудеться у листопаді-грудні 2020 року

Кабінет міністрів узгодив терміни проведення наступного перепису населення України. Він має відбутися у листопаді-грудні наступного року.

Про це повідомляє офіс омбудсмена у Facebook – Укрінформ.

“В уряді нарешті остаточно узгодили терміни проведення всеукраїнського перепису населення. Він відбудеться у листопаді-грудні наступного року”, – йдеться у повідомленні.

Разом з тим сайт Уповноваженого з прав людини повідомляє, що на зустрічі представника Уповноваженого у сфері захисту персональних даних Миколи Смука, співробітників Департаменту в сфері захисту персональних даних Секретаріату Уповноваженого із представниками Державної служби статистики України обговорювалось питання дотримання вимог законодавства в сфері захисту персональних даних під час проведення пробного перепису населення.

Основні питання, навколо яких розгорнулась дискусія – обсяг відомостей про особу, які будуть збираються під час перепису, та забезпечення належного рівня захисту зібраних даних.

Також представники секретаріату Уповноваженого наголошували на необхідності внесення змін до Закону України “Про Всеукраїнський перепис населення“.

 

Президент Литви: “Формула Штайнмаєра” сприятливіша для РФ, ніж для України

Президент Литви Гітанас Науседа вважає закладений у “формулі Штайнмаєра” план вигіднішим для Росії, ніж для України.

Про це Науседа заявив під час візиту в Гельсінкі на спільній з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо прес-конференції, передає Delfi – Укрінформ.

“З “формулою Штайнмаєра” все добре, однак, на мій погляд, вона сприятливіша для Росії, а не для України. Хтось чинить сильний тиск на український уряд, щоб якось домовитися з російською стороною і піти на поступки, проте ми не бачимо жодних поступок з російської сторони”, – заявив президент Литви.

Також він додав, що діалог з Москвою стане можливим, тільки якщо Росія змінить свою поведінку.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Вадим Пристайко 1 листопада заявив, що Україна, Франція і Німеччина готові до саміту “нормандської четвірки”, але Росія не хоче прогресу з цього питання.

За словами Пристайка, дата зустрічі залежить від російської сторони, оскільки Україна виконує досягнуті домовленості, які включають узгодження “формули Штайнмаєра” і розведення сил у Станиці Луганській, Золотому і Петрівському.

В Україні інформація про те, що керівництво країни погодило “формулу Штайнмаєра” викликала хвилю протестів. Зокрема, сформувався “Рух опору капітуляції”.

 

МОН призупиняє атестацію вишів – Новосад назвала причину

МОН змушене призупинити атестацію вишів цього року, щоб здійснити донабір експертів, зокрема міжнародних.

Про це повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад за результатами засідання Нацради з розвитку науки і технологій – Укрінформ.

“Буквально кілька тижнів тому в МОН стартувала атестація, за підсумками якої ми вперше мали дати кращим науковим напрямам у вишах базове фінансування на науку. На 2019 рік на це було закладено 100 млн гривень. Аналіз та експертне оцінювання наукової діяльності повинні проводити незалежні експерти – загалом до МОН було подано понад 900 анкет. Але за результатом їхнього аналізу та рейтингування кандидатів Комісія з атестації прийняла рішення про донабір експертів – з підвищеними вимогами до кандидатів, а також залученням міжнародних фахівців”, – пояснила Новосад.

Вона наголосила, що висока якість та неупередженість експертизи є пріоритетними для МОН, адже в суспільстві має бути довіра до атестації, за результатами якої розподіляються бюджетні кошти і яка проводиться раз на 5 років.

“Якість результатів та довіра до них є набагато важливішими, ніж “гонитва” за строками атестації. 2020 року на базове фінансування науки у вишах передбачено вже 400 млн гривень, і дуже важливо, щоб розподіл цих коштів відбувався на основі об’єктивних результатів оцінювання”, – зазначила міністр.

Окремо очільниця МОН зауважила, що передбачені на цей рік на базове фінансування 100 млн грн теж підуть на підтримку університетської науки. МОН запропонує уряду перерозподілити ці кошти на дофінансування пілотного проєкту зі створення центрів колективного користування науковим обладнанням у вишах. Наразі відкрито 14 таких центрів у різних містах України.

Нацрада підтримала пропозицію МОН, рекомендувавши відтермінувати атестацію та здійснити додатковий набір українських та іноземних експертів з числа науковців, які мають вагомий науковий доробок та значний досвід проведення експертизи.

Базове фінансування науки у вишах потрібне для того, щоб ЗВО могли будувати тривалу дослідницьку політику й не залежати лише від короткострокового конкурсного фінансування. Кошти можна буде використати за 2 основними напрямами: проведення досліджень і розробок в межах наукового напряму; розвиток інфраструктури, оновлення та модернізація матеріально-технічної бази наукової і науково-технічної діяльності.

 

Гончарук провів перше засідання Нацради з питань розвитку науки й технологій

В Україні є прекрасні традиції наукових шкіл, але система відносин в науці залишає бажати кращого.

Про це Прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив на своїй сторінці у Facebook після того, як провів перше засідання Національної ради з питань розвитку науки і технологій – Укрінформ.

“Декілька тез з цього приводу. В Україні є прекрасні традиції наукових шкіл. Але сама система відносин в науці залишає бажати кращого. Те, що зараз є — не влаштовує ані науковців, ані чиновників”, – зазначив Гончарук.

Він наголосив на тому, що з України постійно від’їжджають вчені, але повертається з них в кращому випадку 20%. Кількість дослідників, які працюють безпосередньо в Україні та залучені у практичну роботу теж щороку зменшується.

“Для порівняння: 2015 рік – 90 тис. науковців. 2018 рік – 57,6 тис. науковців. Наукову сферу точно потрібно терміново реформувати. І почнемо з галузевих академій”, – підкреслив глава уряду.

На його переконання, особливу увагу уряд має приділяти підтримці молодих вчених. В проєкті бюджету-2020 Кабмін вже заклали 100 млн на конкурс проєктів молодих вчених.

 

Неофіційний радник Трампа веде переговори про придбання “Мотор Січ” – WSJ

Приватний підрядник з питань безпеки і неофіційний радник президента США Дональда Трампа, Ерік Прінс, веде переговори про покупку українського виробника аерокосмічної техніки “Мотор Січ”. Про те повідомляє видання Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела, передає УНН.

Так, за словами джерела, адміністрація Трампа обговорювала можливість покупки з Принцом і, щонайменше, з ще одним потенційним покупцем з приватного сектора. В останні тижні Прінс обговорив компанію з українськими офіційними особами і відвідав головний завод компанії, як повідомляють інші джерела агентства.

Прінс, колишній військово-морський котик і мільярдер-засновник оборонного підрядника, раніше відомого як Blackwater, є виконавчим директором і заступником голови Frontier Services Group, приватного підрядника щодо забезпечення безпеки в Гонконзі та Пекіні. У нього є інші ділові інтереси за межами Китаю, і він неодноразово відвідував Україну, щонайменше дев’ять разів з 2014 року, початку війни країни з Росією, пише видання з посиланням на звіти української прикордонної служби.

Сам Прінс відмовився від коментарів, але прессекретар Frontier Services Group і Прінса підтвердили, що він “хоче інвестувати в Україну”, пише видання.

Повідомляється також, що під час своєї останньої поїздки в Україну, 24-27 жовтня, Прінс відвідав завод “Мотор Січ”. За словами представника компанії, він був “вражений високим рівнем технологій”.

Адміністрація Трампа також обговорювала покупку “Мотор Січ” власником аерокосмічного підприємства Firefly Aerospace, що базується в Остіні, штат Техас, Максом Поляковим.

“Поки рано говорити про покупку акцій “Мотор Січ”, – сказав Поляков WSJ.

Як пишете видання, Прінс є братом міністра освіти адміністрації Трампа Бетсі Девос.

Нагадаємо, в 2017 році The Washington Post з посиланням на джерела повідомляло, що слідчі розслідування втручання РФ у президентські вибори США 2016 року вважали, що в січні 2017 року, приблизно за тиждень до інавгурації Трампа, відбулася секретна зустріч на Сейшельських островах засновника американської приватної військової компанії Blackwater Еріка Прінса з главою Російського фонду прямих інвестицій Кирилом Дмитрієвим.

Ця зустріч, на думку слідчих “була однією з перших спроб встановити таємний канал зв’язку між новою американською адміністрацією і Кремлем”.

 

Коболєв відреагував на пропозицію РФ “обнулити взаємні претензії” щодо газу

Україна готова домовлятися про продовження транзиту російського газу, її позиція в цьому питанні повністю збігається з позицією Єврокомісії. Про це на своїй сторінці у Facebook написав сьогодні голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв у Facebook, передає УНН.

“Продовжують надходити нові заяви з РФ. Через засоби масової інформації (що трохи дивно, оскільки такі пропозиції, як правило, надаються в письмовому вигляді) нам пропонують: 1. “обнулити взаємні претензії”; 2. російський газ за прямими поставками дешевший, ніж за реверсом”, – написав Коболєв.

Стосовно першого пункту він пояснив, що російська сторона пропонує Нафтогазу “обнулити” майже 3 мільярди доларів за Стокгольмським рішенням і відмовитися від позову ще на 12 мільярдів доларів США. До того ж АМКУ пропонується відмовитися від штрафу на близько 7 мільярдів доларів.

“Разом – 22 мільярди доларів – “понять и простить”. Шукаю і не знаходжу в озвучених в медіа пропозиціях зустрічні кроки Росії на співставні суми. Хіба так виглядає “обнулення” взаємних претензій?”, – запитав голова правління Нафтогазу.

Щодо другого пункту, він нагадав, що Росія пропонує Україні повернутись до прямих поставок газу з Росії і обіцяють ціну, меншу на 25%, ніж ми маємо зараз з Європи.

“За діючим контрактом ми вже маємо право купувати російський газ за ціною німецького хабу. Газпром відмовляється виконувати це положення контракту. Традиційно російські поставки, навіть зі знижками за лояльність, чомусь виходять дорожчими, ніж закупівлі за конкурентними цінами у Європі. Це нелогічно, бо Газпром транспортує газ на меншу відстань. Коли Стокгольмський арбітраж виправив цю цінову аномалію, Газпром відмовився постачати газ”, – зазначив він.

“Ми готові домовлятися про продовження транзиту. Наша позиція в цьому питанні повністю збігається з позицією Єврокомісії. Росія – проти, її лякає “вакханалія в Стокгольмському арбітражі”. Звичайно, рішення найавторитетнішого європейського арбітражного суду можна називати “вакханалією”, але тоді постає логічне питання – навіщо Газпром минулого року першим ініціював в Стокгольмському арбітражі два нові процеси проти Нафтогазу? Ми готові до конструктивного співробітництва заради продовження транзиту, але будемо й надалі наполегливо та ефективно захищати як національні інтереси, так і інтереси Нафтогазу”, – написав Коболєв.

Нагадаємо, раніше сьогодні прессекретар Путіна Пєсков заявив, що “продовження задіяння арбітражу, висунення якихось претензій в арбітражі робить фактично неможливим досягнення будь-яких домовленостей” між Україною та РФ

 

Перший етап атестації в ГПУ: стало відомо, скільки прокурорів завалили тест

Успішно пройшли перший етап атестації 795 прокурорів Генеральної прокуратури України з 988. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу ГПУ.

Повідомляється, що завершилося тестування в рамках першого етапу атестації прокурорів ГПУ на виконання Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”.

Як вказано, до складання іспиту у формі анонімного тестування на знання та вміння у застосуванні закону і відповідність здійснювати повноваження прокурора було допущені 1083 прокурори ГПУ, які подали заяву на проходження атестації для переведення в Офіс Генерального прокурора.

“Успішно склали іспит (тобто набрали необхідні 70 і більше балів зі 100) – 795 з 988 осіб (всі дані станом на 5.11.2019). Вони будуть допущені до другого етапу атестації – тестування на загальні здібності та навички”, – йдеться в повідомленні.

За даними ГПУ, серед них на 91-100 балів тестування здали 12%, або 93 прокурори, на 81-90 балів – 43%, або 341 прокурор, 70-80 балів – 45%, або 361 прокурор.

При цьому, за даними ГПУ, тестування не пройшли 193 прокурори. Так, на 67-69 балів тестування здали 29%, або 56 прокурорів, на 61-66 – 35%, або 67 прокурорів, на 51-60 – 31%, або 60 прокурорів, на менш ніж 50 балів – 5%, або 9 прокурорів.

Не з’явилися на атестацію 95 прокурорів.

Нагадаємо, 25 вересня набув чинності Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”, у якому йдеться про створення Офісу Генпрокурора.

Ним, серед іншого, передбачено, що прокурори ГПУ можуть бути переведені на посаду прокурора в Офісі Генерального прокурора, обласних прокуратурах, окружних прокуратурах лише у разі успішного проходження ними атестації.

Атестація прокурорів включає два етапи:

1) складення іспиту у формі анонімного письмового тестування з метою виявлення рівня знань та умінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора;

2) проведення співбесіди з метою оцінки відповідності прокурора вимогам професійної компетентності, професійної етики та доброчесності. Для виявлення рівня володіння практичними знаннями та навичками прокурори виконують письмове практичне завдання. У разі неуспішного проходження атестації прокурор звільняється з посади.

 

Зеленський доручив удосконалити систему екстреної медичної допомоги, сформувати основу для роботи нової української школи та розробити закон про інформпростір- Інтерфакс-Україна

Президент України Володимир Зеленський вважає за необхідне, щоб до 31 січня 2020 року Міністерство охорони здоров’я вдосконалило роботу системи екстреної медицини та до лютого забезпечило створення і функціонування Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

Як повідомляє прес-служба президента, на зустрічі з керівництвом Верховної Ради та Кабінету міністрів у вівторок глава держави також поставив завдання міністру освіти і науки Ганні Новосад до кінця року сформувати законодавчу основу для роботи базової та профільної школи за новими освітніми стандартами й забезпечити повноцінний запуск роботи національного фонду досліджень.

Крім того, Зеленський вважає за необхідне, щоб Міністерство культури, молоді та спорту до кінця 2019 року розробило законопроект про інформаційний простір України.

 

У Путіна назвали передчасною прив’язку нормандського саміту до 2019 – РБК-Україна

У Кремлі стверджують, що Росія хоче якомога швидше провести зустріч

Російська сторона вважає передчасним стверджувати, що саміт “нормандської четвірки” пройде до кінця 2019 року. Про це заявив представник президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков, передають російські ЗМІ.

За його словами, Росія нібито хотіла б якомога швидше провести цю зустріч, але “говорити про терміни поки рано”.

“Позиція Росії по нормандському формату незмінна і послідовна. Росія і президент Володимир Путін виступають за продовження роботи в нормандському форматі. Хочемо якомога швидше провести саміт, але разом з тим вважаємо, що цей саміт повинен бути добре підготовлений для забезпечення відповідної результативності”, – сказав Пєсков.

При цьому він прокоментував, чи можливе проведення саміту до кінця року.

“Поки передчасно говорити, поки як і раніше дуже багато питань залишається на порядку денному”, – зазначив Пєсков і додав, що на сьогодні ведеться робота з підготовки підсумкового документа.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко підтвердив, що Російська Федерація вимагає узгодити документ, який буде підсумком саміту “нормандської четвірки”.

Відзначимо, очікується, що розведення сил на Донбасі на третій ділянці стартує 8 листопада. Після цього повинна активізуватися підготовка до саміту “нормандської четвірки”.

 

Газовая сделка по-нормандски от кремлевского повара – Ліга-нет

План Путина ясен – добиться своих целей с помощью «нормандского шантажа». Попадет ли Зеленский на удочку президента, воюющей с Украиной страны?

Кремль сказал, что нет необходимости торопиться с нормандским форматом до конца года, в очередной раз кинув украинскую сторону. И заявив, что пока нет острой необходимости.

С одной стороны, – это может показаться троллингом Зеленского. Издевательством высшей меры. Ведь президент Украины из кожи вон лезет, чтобы получить эту встречу. Почему – не понятно, но хочет. И каждый раз, когда он делает очередную болезненную уступку, оказывается, что это еще не все. И надо еще. И еще.

Но на самом деле это стратегия Кремля. Стратегия, которая предусматривает объединение темы войны и мира с темой газовых переговоров. В которых пока Кремль проигрывает. Проигрывает с разгромным счетом. И только лишь кричит из своего логова, что кому он должен, всем прощает, и что надо обнулить взаимные требования. То бишь списать $3 млрд долга Газпрома перед Нафтогазом. Списать по-дружески.

Что хочет сделать Кремль?

Создать кризисную ситуацию, когда встреча в нормандском формате будет необходима. И договорится там о всем. Но кризис этот будет не военный, как многие предполагали. А газовый. В начале января Кремль, скорее всего, остановить транзит. И создаст эту кризисную ситуацию. Которая и обусловит срочную необходимость встречи, которой пока, по мнению Кремля, нет. Поскольку причиной кризиса, причиной встречи, будет газовый вопрос, то появится и логика говорить о газе в нормандском формате. Тем более, Франция и Германия будут явно не счастливы из-за того, что транзита не идет. Причем накопленных объемов газа хватит для того, чтобы никто не замерз. Но ощущения кризиса и тикающих часов будет самое настоящее.

Зачем это нужно Кремлю?

Очень просто. У них очень слабая позиция. И они всегда уступят в чисто экономических переговорах. Нафтогаз требует долгосрочный контракт на транзит и имеет поддержку в этом вопросе со стороны Еврокомиссии. «Северный поток 2» до 1 января, да и до конца 1-го квартала 2020 года запустить не удастся, а значит Газпрому рано или поздно придется пойти на условия Нафтогаза. При этом, при наличии транзита не будет никаких проблем с реверсными закупками газа, а значит – и в вопросе продажи газа Украине у Газпрома не будет рычага давления еще целых 10 лет.

И важно помнить, что сейчас Нафтогаз готов покупать газ у Газпрома, но Газпром не хочет продавать. Не желая выполнять решения Стокгольма и выплачивать Нафтогазу долг. Нафтогаз рано или поздно скачает через суды долг, который уже составляет почти $3 млрд и растет. Уже заморожено множество активов Газпрома в Европе. И выхода у Газпрома тут нет, платить придется.

Причем вопрос этого долга – это скорее вопрос не денег, не таких и больших для Газпрома, а именно принципа. Принципиальные питерские пацаны не платят. И все тут. Но в экономической плоскости, в рамках переговоров между Нафтогазом, Газпромом и ЕС, у них нет шансов. По всем пунктам. В том числе, нет шансов получить такой желаемый короткий контракт.

Что остается?

Убрать из переговоров Нафтогаз. Убрать экономику. И опять «решать политически». Чтобы президенты смешали в кучу обмен пленными и газовые переговоры, вышли на какое-то пакетное решение, которое легко будет продать украинскому населению, показав счастливых пленных, вырванных из российского плена. А всех критиков обвинять в том, что у них нет сердца, раз они не радуются возвращению домой «своих». Повторяя опять манипуляции о том, что люди всегда важнее.

Когда в газовые переговоры приходит политика, всегда проигрывает Украина.  И только в таком решение Газпром может выиграть. Как в 2009 году, когда был подписан контракт Тимошенко-Путина, стоивший Украине очень дорого. Теперь это может быть договор, который предусматривает короткий транзитный контракт, списание долга в $3 млрд в обмен на иллюзорную скидку на стоимость импортируемого газа на год.

И для этого россиянам надо создать условия кризиса, убедив неопытного президента Украины пойти навстречу пожеланиям Путина. Устроить цейтнот, в котором у опытного игрока всегда больше шансов.

Что получит Зеленский взамен, помимо пленных, к примеру?

Иллюзию дешевого газа на один год, например. Ведь на год Газпром может дать скидку, что определит рыночный уровень тарифов на газ, и Зеленский сможет прийти к МВФ и сказать, что надо понизить тарифы, ведь рыночная цена упала.

Попав таким образом навсегда на крючок Путина. Потому что через год позиции Украины будут уже слабыми, транзит, в случае успеха Путина в Нормандии, пойдет в обход Украины с 2021 года и под дешевый газ Путин сможет получить уже очень много. А повышать тарифы до рыночного уровня уже будет поздно. И, конечно же, в таком формате решения вопросов легко будет получить от Украины и добро на списание долга, и обнуления взаимных претензий, как это называют россияне. Чистая победа Путина. Когда он получает все, как сейчас, так и в будущем.

План Путина ясен. Каков план Украины? Мы знаем позицию Нафтогаза, и она полностью соответствует интересам Украины.

Но какая позиция Офиса президента? Пойдут ли они на нормандский шантаж? Понимают ли они, что нельзя смешивать политику и экономику, нельзя одновременно обсуждать войну и газ?

(Сергей Фурса, специалист отдела продаж долговых ценных бумаг Dragon Capital)

 

Рябошапка пояснив проблеми у розслідуванні справи Гандзюк- РБК-Україна

Наразі у справі змінено групу прокурорів

У справі вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк на сьогодні мало зрушень через низку проблем серед групи прокурорів. Про це генеральний прокурор України Руслан Рябошапка сказав в інтерв’ю LB.ua.

За його словами, на сьогодні у справі Гандзюк повністю змінена група прокурорів. На запитання журналіста чи був зі сторони прокурорів, які займалися цією справою, саботаж, Рябошапка відповів:

“Я не буду прямо відповідати на це запитання. Скажу лише, що ми поміняли групу прокурорів. В цій справі є величезна проблема… Її не хотіли розслідувати”, – зазначив генпрокурор.

Відповідаючи на запитання про те, чи пов’язаний цей факт із можливою причетністю до справи Гандзюк представників правоохоронних органів, Рябошапка сказав, що “те середовище, що існувало на час вчинення злочину, на час здійснення розслідування, впливало на його результати”.

Нагадаємо, начальник Головного слідчого управління СБУ Богдан Тиводар заявив нещодавно, що СБУ встановлює можливу причетність поліцейських до сприяння виїзду за кордон організатора нападу на Катерину Гандзюк Олексія Левіна. Також говориться про те, що крім голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера були і інші замовники злочину.

 

Дубінський приніс до САП факти на двох колег із “Слуги народу” в зв’язку з ситуацією навколо приватних майданчиків ProZorro і звернувся щодо листування Тищенка

Народний депутат України (фракція “Слуга народу”), член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський приніс до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури факти про звернення до нього двох колег із фракції “з вимогою залишити високими комісійні для приватних майданчиків ProZorro, а також звернувся, щоб САП перевірила листування депутата від “Слуги народу” Миколи Тищенка з пранкером, пише Інтерфакс-Україна.

“Я надав факти, і вони підтверджуються стенограмою засідання комітету, що до мене зверталися два депутати від партії “Слуга народу” Заблоцький і Мовчан із вимогою залишити високими комісійні для приватних майданчиків ProZorro. Я вважаю, що це може мати в собі корупційну складову”, – сказав він журналістам у вівторок перед будівлею САП.

Дубінський зазначив, що заяву у нього прийняв особисто керівник САП Назар Холодницький. Нардеп у вівторок дає свідчення в НАБУ і САП.

Депутат також повідомив, що звернувся до САП із вимогою перевірити факти, чи справді відбувалося листування його колеги з фракції Миколи Тищенка з пранкером, який видавав себе за генерального прокурора Руслана Рябошапку.

“Якщо пан Тищенко справді здійснював таку переписку і спілкувався з уявним генеральним прокурором Рябошапкою, і в нього є факти якоїсь незаконної діяльності в партії “Слуга народу”, то він (Тищенко – ІФ) мав відповісти на запитання, які ставляться в зв’язку з цим листуванням”, – зазначив він.

Дубінський сподівається, що цю інформацію вже у вівторок буде внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) і розпочато розслідування.

“Я сьогодні спілкувався з одним із депутатів фракції “Слуга народу”, який підтвердив, що з паном Тищенко у мене була розмова, яка згадується в цьому листуванні. Я ці факти також сьогодні надам на допити. Я вважаю, що це взагалі питання державної безпеки, хто зміг “клонувати” номер генпрокурора і спілкуватися від його імені, і чи є це листування справжнім”, – наголосив депутат.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 562

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua