Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 09.06.2019

Інформдень: 09.06.2019

У вівторок у Бродах попрощаються з пілотами вертольота, який впав на Рівненщині

У понеділок, 10 червня, о 20:00 на в’їзді в місто Броди Львівської області (в районі Червоних казарм) відбудеться зустріч тіл чотирьох пілотів, які загинули в результаті авіакатастрофи вертольота Мі-8 29 травня.

Про це повідомляє TРК Бpoди – Укрінформ.

“В понеділок 10 червня о 20.00 год відбудеться зустріч загиблих хлопців на початку міста Броди в районі Червоних казарм. О 21.00 год буде проведений парастас в церкві Пресвятої Богородиці Покровительки України (біля військової частини). З ранку 11 червня о 08.00 год розпочнеться молебень та прощання в клубі військової частини, після чого відбудеться поховання військовослужбовців.” – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, пізно ввечері у середу, 29 травня, під час учбово-тренувального польоту біля села Сестрятин у Радивилівському районі Рівненської області розбився військовий вертоліт Мі-8. Загинули командир військової частини полковник Мазепа Ігор Ярославович, льотчик-штурман старший лейтенант Попенко Владислав Валерійович, бортовий авіаційний технік-інструктор капітан Романюк Василь Миронович та бортовий авіаційний технік старший лейтенант Дацюк Павло Юрійович.

 

Окупанти чотирнадцять разів обстрілювали позиції ЗСУ із забороненої зброї

Збройні формування Російської Федерації в неділю 14 разів обстрілювали позиції наших підрозділів із застосуванням заборонених Мінськими угодами видів зброї.

Про це повідомляє прес-центр операції Об’єднаних сил – Укрінформ.

“Від початку доби ворог чотирнадцять разів порушив режим припинення вогню. Збройні формування Російської Федерації обстрілювали позиції наших підрозділів із застосуванням заборонених Мінськими угодами 122 мм артилерійських систем, мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також із озброєння бойової машини піхоти, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається. що в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник здійснив вісім обстрілів позицій Об’єднаних сил, з них: тричі в районі села Водяне, з напрямку Азов та Веселе – з 122 мм артилерії, мінометів калібру 120 мм та 82 мм; Павлопіль, з напрямку населеного пункту Українське – зі станкового протитанкового гранатомета та крупнокаліберного кулемета; поблизу Верхньоторецького, з боку населеного пункту Михайлівка – зі 120 мм мінометів; в районі населеного пункту Талаківка – з крупнокаліберних кулеметів; двічі – Гнутове, з боку Азова та Верхньоширокиного – зі станкового протитанкового гранатомета та стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” противник здійснив шість обстрілів позицій Об’єднаних сил: двічі поблизу населеного пункту Новолуганське, з напрямку Доломітне – з мінометів калібру 120 та 82 мм, гранатометів різних систем та стрілецької зброї; два рази – Новоолександрівка, з напрямку населеного пункту Калинове та Калинове-Борщувате – з мінометів калібру 120 мм та 82 мм, озброєння бойової машини піхоти, автоматичних гранатометів та крупнокаліберних кулеметів; двічі – Зайцеве, з напрямку Гольмівське та Зайцеве – автоматичні гранатомети, крупнокаліберні кулемети та стрілецька зброя.

Унаслідок ворожих обстрілів втрат серед українських військовослужбовців немає.

На обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації наші підрозділи дали адекватну відповідь, втрати противника уточнюються, зазначили у штабі.

 

ДСНС: взято проби води зі ставка та річки Рось, де трапився витік хімікатів

Глава Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Микола Чечоткін повідомив, що відповідні служби відібрали проби води зі ставка та річки Рось, де трапився витік хімікатів в результаті ДТП у Вінницькій області. Про це повідомляє УНН з посиланням на сторінку Чечоткіна у Facebook.

“Відповідними службами відібрано проби води з ставка та р. Рось. Результати хімікобіологічного аналізу на вміст хімічних речовин у воді будуть 10 червня”, йдеться у повідомленні.

Ситуація із забрудненням водойм гербіцидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, що склалася у результаті ДТП на Вінниччині, перебуває на контролі у місцевих органів виконавчої влади та ДСНС України.

Комісією ТЕБ та НС Білоцерківського району Київської області прийнято рішення про припинення роботи водозабору з 23:00 9 червня. При необхідності буде здійснюватися підвіз води, заявив очільник ДСНС.

Наразі громадянам рекомендовано утриматись від купання, вилову риби та випоювання худоби в акваторії р. Рось.

Як повідомляв УНН, за інформацією Білоцерківської РДА Київської області, в результаті ДТП на території Вінницької області 1 тонна інсектициду потрапила до притоки річки Рось.

Через вилив інсектициду в річку Рось збереться техногенна комісія, яка буде визначати наступні дії.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом потрапляння отрутохімікатів у водойму. Також буде розслідуватися крадіжка цих речових з сільгосппідприємств.

 

Місце забруднення отрутохімікатами слід оголосити зоною лиха — еколог

Для того, щоб зрозуміти, як вберегти людей і очистити забруднену ділянку водойм, в які сьогодні стався вилив інсектициду на Вінничині, необхідне ретельне дослідження — для його проведення територію треба оголосити зоною лиха. Таку думку в коментарі УННвисловив еколог Володимир Борейко.

“Сама хвиля цієї отрути піде (далі — ред.). Вона ж не просто проходить, як через трубу. Вона залишається на дні, на берегах, налипає на водорості… Вона (речовина — ред.) залишається і отруює все. Я думаю, що принаймні тиждень, може більше треба проводити дослідження і говорити. Треба оголошувати це зоною лиха екологічного лиха. Рятувати, якщо необхідно, не пускати людей”, — сказав співрозмовник.

З його слів, на сьогодні, коли надворі жарко і задушливо, перш за все потрібно не пускати людей купатися в забруднені отрутохімікатами водойми, особливо дітей.

Еколог зазначив, що без формули інсектициду не зможе напевне сказати про те, наскільки шкідливим він може виявитись для життя людини.

“Якщо інсектицид знищує комах, він може знищувати і людей теоретично. Якщо люди, скажімо, будуть пити воду, або її будуть пити тварини. Але щоб говорити щось конкретне, потрібна формула”, — зазначив він.

Як повідомляв УНН, за інформацією Білоцерківської РДА Київської області, в результаті ДТП на території Вінницької області 1 тонна інсектициду потрапила до притоки річки Рось.

Через вилив інсектициду в річку Рось збереться техногенна комісія, яка буде визначати наступні дії.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом потрапляння отрутохімікатів у водойму. Також буде розслідуватися крадіжка цих речових з сільгосппідприємств.

 

У Гаазі починаються слухання за позовом України щодо порушення РФ морського права

Постійна палата третейського суду в Гаазі з 10 по 14 червня проведе слухання щодо попередніх заперечень РФ у справі за позовом України щодо порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Гаазі з посиланням на прес-службу суду.

Слухання вступної заяви РФ призначено на понеділок, 10 червня, на 10-ту ранку за місцевим часом. Наступного дня, теж о 10:00, виступатиме Україна.

Другий раунд починається 13 червня, виступатиме Росія. Наступного дня, 14 червня – Україна. Слухання триватимуть до вечора. Транслюватимуть наживо лише перші 30 хвилин.

“В понеділок почуємо вже іншу справу. За пропозицією РФ відкритою буде тільки частина, яка стосується саме виступів агентів. На мою думку, Росія не дуже хоче, щоб її почули. Особливо всередині Росії”, – сказала заступник міністра закордонних справ, Агент України у справі Україна проти Російської Федерації Олена Зеркаль.

Постійна палата третейського суду (ППТС) знаходиться в тій самій будівлі Палацу миру, що й Міжнародний суд ООН, в якому у п’ятницю, 7 червня, закінчилися слухання за позовом України проти Росії.

Як повідомляв Укрінформ, очолює українську делегацію в суді заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції, Агент України Олена Зеркаль.

До складу делегації також увійшли посол України в Королівстві Нідерланди Всеволод Ченцов, заступник директора Департаменту — начальник відділу Департаменту міжнародного права МЗС Оксана Золотарьова, заступник директора Департаменту реформування та функціонування морського та річкового транспорту — начальник відділу економічної, інноваційної та інвестиційної політики в галузі морського та річкового транспорту Міністерства інфраструктури України Іван Іванчик, перший заступник генерального директора Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» (за згодою) Андрій Кондратов, заступник директора Департаменту – начальник відділу організації юридичного забезпечення адміністративно-господарської діяльності Департаменту юридичного забезпечення Адміністрації Держприкордонслужби Сергій Лопатюк, генеральний директор Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» (за згодою) Світлана Нєжнова, перший заступник начальника Регіонального управління — начальник штабу Регіонального управління морської охорони Державної прикордонної служби України Владислав Смірнов.

Україні допомагатимуть юристи Марні Чик і Джонатан Гімблет, а також відомі професори Жан-Марк Тювенін та Альфред Соунс.

14 вересня 2016 року Україна ініціювала окреме провадження проти РФ щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права і просить суд у Гаазі підтвердити права України в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

У травні 2017-го відбулося перше процедурне засідання Трибуналу за конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створений арбітраж для розгляду спору України проти РФ. Меморандум, тобто пакет доказів того, що Росія порушує суверенні права України в Чорному та Азовському морі й у Керченській протоці було подано до Постійної палати третейського суду в Гаазі 19 лютого 2018 року. Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти РФ.

 

У Польщі підтвердили, що Росія відновила поставки чистої нафти

Польська компанія PERN підтвердила, що в неділю вранці 9 червня російська сторона відновила поставки чистої нафти через Білорусь до польської системи передачі.

Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на представника компанії Катажину Красінську – Укрінформ.

«Сьогодні вранці відновлено поставки не забрудненої органічними хлоридами нафти до системи передачі PERN. Наша компанія впровадила механізм постійного контролю якості, так, щоб у постійному режимі перевіряти сировину, що надходить із Білорусі», – цитує видання Красінську.

У квітні підприємство PERN, національний і регіональний лідер нафтової логістики, заявило, що до польської трубопровідної системи постачається забруднена нафта з Росії. За даними польської компанії, рівень забруднення міг призвести до пошкодження установок нафтопереробки. Тому було прийнято рішення призупинити закачування цієї сировини

 

У Бангладеш затримали шість українців: посольство України в Індії звернулось з нотою

Посольство України в Індії звернулося з нотою до Міністерства закордонних справ Бангладеш з клопотанням пояснити причину затримання українських громадян.

Про це Укрінформу повідомив заступник директора Департаменту консульської служби – начальник Управління консульського забезпечення Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич.

“На 10.06 запланована зустріч дипломатів посольства в Посольстві Бангладеш в Делі з питання одержання інформації у справі. Консул готує відрядження до Бангладеш з метою відвідання в закладі тримання громадян України, а також проведення зустрічей з компетентними органами країни”, – розповів Кирилич.

Він підкреслив, що посольство України в Індії підтримує контакт з адвокатом затриманих та рідними, і справа перебуває на контролі МЗС та Посольства України в Індії.

Як повідомлялося, цього тижня стало відомо, що в Бангладеш було затримано шість громадян України за шахрайство.

 

Заступник глави АП зустрівся з родичами українців, яких затримали в Бангладеш

Сьогодні, 9 червня, заступник глави Адміністрації Президента України Кирило Тимошенко зустрівся з родичами шістьох українських громадян, які були затримані поліцією в Бангладеш.

Про це повідомляє прес-служба глави держави – Укрінформ.

“На зустрічі Кирила Тимошенка з рідними затриманих громадян, у якій взяв участь представник МЗС України, було узгоджено, що найближчим часом до Народної Республіки Бангладеш вилітає консульська група на чолі з Олександром Громовим, першим секретарем із консульських питань Посольства України в Республіці Індія, яка на місці має детально з’ясувати ситуацію та надати необхідну допомогу, зокрема у пошуку приватного адвоката для громадян України”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, 29 травня шестеро друзів-спортсменів із міста Бердичева у віці від 18 до 45 років вирушили в туристичну подорож до Бангладеш. Востаннє родичі мали спілкування з ними телефоном 31 травня. З першого червня й досі зв’язатися з ними не вдавалося.

“Після численних звернень до МЗС України, консульства України в Індії родичі зниклих звернулися й до Президента України Володимира Зеленського”, – зазначає прес-служба глави держави.

Наразі відомо, що шість українців разом із кількома громадянами Румунії та Болгарії були затримані поліцією Народної Республіки Бангладеш. Їм інкримінують пограбування банкомата у складі ОЗГ та спротив представникам місцевої поліції під час затримання.

Як повідомляв Укрінформ, Посольство України в Індії звернулося з нотою до Міністерства закордонних справ Бангладеш з клопотанням пояснити причину затримання українських громадян.

Цього тижня стало відомо, що в Бангладеш було затримано шість громадян України за шахрайство.

 

Із Туреччини в Крим регулярно надходить сировина для “Титану” – “Миротворець”

Регулярні рейси з концентратом ільменіту для потреб санкційного підприємства “Кримський Титан” продовжуються зі стамбульського порту Амбарли в закритий кримський порт Камиш-Бурун.

Про це повідомляє сайт “Миротворець” – Укрінформ.

“Всупереч прийнятим турецькою владою рішенням, продовжуються регулярні рейси з концентратом ільменіту для потреб санкційного підприємства “Кримський Титан” зі стамбульського порту Амбарли в закритий кримський порт Камиш-Бурун”, – вказано у повідомленні.

На сайті опубліковано скріншоти карт, на яких зазначаються маршрути суден, із вказанням дат та портів. Зокрема йдеться про судна Нефтерудовоз-50М (IMO: 8726155, MMSI: 273344800, Call Sign: UFLY, Flag: Russia [RU]) і судно Кама (IMO: 8860822, MMSI: 273431840, Call Sign: UIPW, Flag: Russia [RU]).

“Ми бачимо як на зустрічних курсах Судно Нефтерудовоз-50М йде з окупованого Криму, після доставки приблизно 3000 т концентрату ільменіту в закритий порт Камиш-Бурун. За зафіксованими точками проходу Босфору та графіком осадки ми бачимо, що завантаження відбувалось в Туреччині в період 2-3 червня, а розвантаження – в окупованому Криму 6-7 червня”, – зазначає “Миротворець”.

У повідомленні вказано, що після прийняття в трюми ільменітової руди для доставки її в закритий кримський порт судно-порушник Кама 06.06.2019 покинуло порт Амбарли і вирушило в Чорне море.

На це повідомлення відреагував Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

“Перевіримо та обов’язково дієво відреагуємо”, – написав дипломат у Twitter, коментуючи публікацію.

Як відомо, раніше про те, як кораблі, що слідують у Крим, обходять міжнародні норми, розповідав у інтерв’ю Укрінформу Мустафа Джемілєв. За його словами, судна заходять не під турецьким прапором, оформляють документи, нібито йдуть до Новоросійська, відключають радари.

 

Кандидатами від “Слуги народу” не будуть чинні або колишні депутати – Разумков

Кандидатами у народні депутати по списку партії чи в мажоритарних округах від політсили “Слуга народу” не будуть чинні або колишні парламентарії.

Про це сказав голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков на прес-конференції після з’їзду політсили в неділю, 9 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ні в списку, ні на округах не буде представників, делегованих нашою політичною силою, які є (чи були – ред.) в минулому народними депутатами від будь-якої політичної сили – діючого або минулих скликань”, – сказав Разумков.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 9 червня, на з’їзді партії “Слуга народу” було озвучено 100 прізвищ зі списку партії “Слуга народу”. До першої десятки увійшли голова партії Дмитро Разумков, представник Президента у ВР Руслан Стефанчук, юрист Ірина Венедіктова, підприємець і волонтер Давид Арахамія, експерт з антикорупційної політики Галина Янченко, радник Президента Михайло Федоров, керівник штабу “Слуги народу” Олександр Корнієнко, експерт з податкового законодавства Анастасія Красносільська, медіаменеджер Олександр Ткаченко, чемпіон з греко-римської боротьби Жан Беленюк. Також були представлені претенденти в кандидати по декількох мажоритарних округах.

 

У програмі “Слуги народу” – подолання корупції, народне вето та електронне голосування

Передвиборча програма, з якою політична партія “Слуга народу” йде на вибори до Верховної Ради 21 липня, складається з 16 пунктів, які з-поміж іншого стосуються подолання корупції, покращення економічного становища в державі, та посилення дієздатності української армії.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сформуємо професійний уряд, якому довірятиме народ України, і разом впровадимо кардинальні зміни, що допоможуть нам зробити Україну вільною, незалежною, успішною Країною Мрії”, – йдеться у тексті програми.

Партія “Слуга народу” обіцяє, окрім скасування недоторканності народних депутатів також впровадити: механізм народного вето, вибори за пропорційною системою з відкритими списками та електронне голосування.

Задля подолання корупції, окрім інших заходів, планується впровадити обов’язкову конфіскацію майна корупціонерів та розробити систему грошової нагороди для громадян за виявлення корупції.

Окремим пунктом партія виносить запровадження жорсткого покарання для корупціонерів у Збройних силах України та Міністерстві оборони України.

Що ж до інших змін в сфері безпеки і оборони, то з-поміж іншого, “Слуга народу” обіцяє децентралізувати та демонополізувати оборонні держзакупівлі і відновити реформування ЗСУ за стандартами НАТО.

Важливим пунктом програми партії стало запровадження кращих умов для бізнесу в Україні, вона обіцяє: провести національний економічний аудит країни та на основі його даних створити Національну економічну стратегію, запровадити податок на виведений капітал, позбавити Державну фіскальну службу правоохоронної функції і залишити тільки функції з обслуговування, перевести податкові та митні процедури в електронний вигляд та багато іншого.

Що ж до змін в соціальній сфері, то тут “Слуга народу” планує підвищити базову платню українським педагогам до рівня трьох мінімальних зарплат (з 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата в Україні становить 4173 грн), запровадити страхову медицину, провести перепис населення та запровадити «економічний паспорт українця», за яким всі діти отримають частку від експлуатації природних ресурсів на індивідуальні рахунки.

Загалом програма політичної партії “Слуга народу” містить, окрім зазначених, пункти щодо: діяльності та іміджу України в світі, реформи судочинства, реформи правоохоронних органів, інфраструктури, енергетики та тарифоутворення, захисту довкілля та національної ідентичності громадян.

Як повідомляв Укрінформ, 10 червня на з’їзді партія “Слуга народу” оприлюднила список кандидатів, які балотуватимуться на вибори до Верховної ради за її списками.

 

Партія “Слуга Народу” затвердила передвиборчу програму

Скасування недоторканності, відкликання депутатів і відповідальність за незаконне збагачення – такі основні положення передвиборчої програми, яку затвердила партія “Слуга Народу”.

Про це Укрінформу повідомила прес-служба партії.

“Політична партія “Слуга Народу” затвердила програму, з якою піде на позачергові парламентські вибори. Відповідне рішення було ухвалене делегатами з’їзду, який відбувся 9 червня у ботанічному саду в Києві”, – йдеться в повідомленні.

За словами голови партії Дмитра Разумкова, першочерговими завданнями фракції партії у парламенті буде скасування депутатської недоторканності, запровадження механізмів відкликання депутатів, надання можливості громадянам впливати на рішення влади через референдуми, встановлення відповідальності для чиновників за незаконне збагачення, впровадження обов’язкової конфіскації майна корупціонерів тощо.

Також Разумков сказав, що перемога Володимира Зеленського на виборах президента – лише перша хвиля змін, яких потребує суспільство.

“Сьогодні ми запускаємо другу хвилю – ведемо до парламенту чесних і порядних людей, які готові служити народу, а не власній кишені чи олігархічним кланам”, – заявив Разумков.

Третя хвиля змін, додав він, – це формування професійного уряду народної довіри, перезавантаження виконавчої влади та правоохоронних органів. Усе це потрібно для того, щоб побудувати країну, “в якій хочеться жити і яку ми залишимо у спадок своїм нащадкам”.

“Це країна, де держава – не господар людини, а сервіс та інструмент суспільства. Де економіка вільна від бюрократів, рейдерів, адміністративного тиску. Де Роттердам – це місто для закордонних поїздок, а не олігархічна схема, на якій наживаються “бізнесмени”. Де влада – очищена, оновлена та відповідальна. Де люди беруть безпосередню участь в управлінні державою й жодні важливі рішення не ухвалюються без волі народу”, – підсумував Разумков.

За його словами, програма “Слуги Народу” дуже амбітна й відображає пріоритети політики, яку партія проводитиме у Верховній Раді та уряді.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 9 червня, на з’їзді партії “Слуга народу” було озвучено 100 прізвищ кандидатів зі списку партії “Слуга народу”. Також були представлені претенденти в кандидати по декількох мажоритарних округах.

Голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков на прес-конференції після з’їзду політсили запевнив, що кандидатами у народні депутати по списку партії чи в мажоритарних округах від політсили “Слуга народу” не будуть чинні або колишні парламентарії.

 

“Слуга народу” назвала імена кандидатів-мажоритарників

На з’їзді партії Слуга народу 9 червня оголосили кандидатів від політсили у виборах до Верховної Ради по одномандатних виборчих округах, але зазначили, що кандидатури ще будуть проходити громадські обговорення.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

По округу 25 планується висунути блогера і письменника Максима Бужанського, по округу 31 – актора студії Квартал 95 Юрія Корявченкова, по 48 – адвоката Тетяну Романцеву, по 62 – Героя України військового Ігоря Герасименка, по 68 – художника, підприємця Юрія Кочута, по 94 – журналіста Олександра Дубінського, по 185 – аграрія Альберта Черепаху, по 194 – ректора Східноєвропейського університету Любов Шпак, 211 – лікаря-анестезіолога Максима Перебийноса, 218 – урбаніста Дмитра Гуріна.

Голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков наголосив, що політсила ще буде проводити детальні консультації з делегатами з’їзду, обробляти інформацію щодо кандидатів по мажоритарних округах, і остаточна інформація щодо кандидатів буде представлена пізніше.

Разумков уточнив, що партія планує висувати своїх кандидатів по 199 округах.

 

До списку “Слуги народу” увійдуть експерти з багатьох галузей – Зеленський

Партія “Слуга народу” на своєму з’їзді 9 червня оголосить 100 людей, які увійдуть в її списки.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час з’їзду партії “Слуга народу”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це люди, які не лише знають про проблеми України, але реально мають шляхи їх вирішення”, – підкреслив Президент.

Він зазначив, що серед першої сотні списку партії будуть експерти з інфраструктури, банківської справи, економіки, фінансів, боротьби з корупцією, судової системи, експерти з правоохоронних органів, децентралізації, освіти, науки, медицини та з багатьох інших галузей.

За словами Зеленського, до першої сотні “Слуги народу” також увійдуть представники з кожного регіону України та люди, які пройшли відбір ЗеКоманди в інтернеті.

 

Перша сотня претендентів у виборчий список “Слуги народу”

На з’їзді партії «Слуга народу», який відбувся сьогодні, 9 червня, було названо сотню претендентів у виборчий список політсили на дострокових виборах до Верховної Ради 21 липня.

Список оприлюднено на сторінці партії у Facebook – Укрінформ.

На з’їзді партії «Слуга Народу» було названо сотню претендентів у виборчий список:

  1. Разумков Дмитро Олександрович 2. Стефанчук Руслан Олексійович 3. Венедіктова Ірина Валентинівна 4. Арахамія Давид Георгійович 5. Янченко Галина Ігорівна 6. Федоров Михайло Альбертович 7. Корнієнко Олександр Сергійович 8. Красносільська Анастасія Олегівна 9. Ткаченко Олександр Владиславович 10. Беленюк Жан Венсанович 11. Бабак Сергій Віталійович 12. Криклій Владислав Артурович 13. Шуляк Олена Олексіївна 14. Наталуха Дмитро Андрійович 15. Ясько Єлизавета Олексіївна 16. Оржель Олексій Анатолійович 17. Герус Андрій Михайлович 18. Радуцький Михайло Борисович 19. Монастирський Денис Анатолійович 20. Гетманцев Данило Олександрович 21. Малюська Денис Леонтійович 22. Холодов Андрій Іванович 23. Лерос Гео Багратович 24. Кальченко Сергій Віталійович 25. Ткаченко Максим Миколайович 26. Чернєв Єгор Володимирович 27. Юраш Святослав Андрійович 28. Сушко Павло Миколайович 29. Верещук Ірина Андріївна 30. Курбаков Олександр Миколайович 31. Коробкова Олена Анатоліївна 32. Діденко Юлія Олександрівна 33. Співак Дмитро Павлович 34. Солончук Дмитро Вікторович 35. Ананченко Михайло Олегович 36. Коваленко Анна Миколаївна 37. Неклюдов Владлен Михайлович 38. Кривошеєв Ігор Сергійович 39. Іонушас Сергій Костянтинович 40. Завітневич Олександр Михайлович 41. Гусєв Юрій Веніамінович 42. Воронов Володимир Анатолійович 43. Арістов Юрій Юрійович 44. Кісєль Юрій Григорович 45. Галайчук Вадим Сергійович 46. Ковальов Артем Володимирович 47. Стернічук Валерій Олександрович 48. Михайлюк Галина Олегівна 49. Бабій Роман В’ячеславович 50. Качура Олександр Анатолійович 51. Новосад Анна Ігорівна 52. Культенко Артем Валерійович 53. Марусяк Олег Романович 54. Кириченко Микола Олександрович 55. Третьякова Галина Миколаївна 56. Халімон Павло Віталійович 57. Мошенець Ольга Володимирівна 58. Саладуха Ольга Валеріївна 59. Коваль Ольга Володимирівна 60. Загоруйко Аліна Леонідівна 61. Бондаренко Олег Володимирович 62. Крячко Михайло Валерійович 63. Бардіна Марина Олегівна 64. Марченко Людмила Іванівна 65. Юнаков Іван Сергійович 66. Володіна Дарина Артемівна 67. Богданова Наталя Миколаївна 68. Савченко Ольга Станіславівна 69. Гринчук Оксана Анатоліївна 70. Козак Володимир Васильович 71. Лисюк Андрій Олександрович 72. Сова Олександр Георгійович 73. Панченко Ірина Сергіївна 74. Боярчук Роман Михайлович 75. Ватрас Володимир Антонович 76. Мулик Роман Миронович 77. Тарасов Олег Сергійович 78. Костюх Анатолій В’ячеславович 79. Брагар Євген Вадимович 80. Безгін Віталій Юрійович 81. Гутцайт Вадим Маркович 82. Салійчук Олександр В’ячеславович 83. Карбаджак Роман Юрійович 84. Рєпіна Елла Анатоліївна 85. Пушкаренко Арсеній Михайлович 86. Заблоцький Мар’ян Богданович 87. Клочко Андрій Андрійович 88. Овчинникова Юлія Юріївна 89. Мережко Олександр Олександрович 90. Чернюх Ігор Іванович 91. Устенко Олексій Олегович 92. Кабанов Олександр Євгенович 93. Веніславський Федір Володимирович 94. Булах Лада Валентинівна 95. Петруняк Євген Васильович 96. Мариковський Олександр Валерійович 97. Федієнко Олександр Павлович 98. Мотовиловець Андрій Вікторович 99. Колесник Ганна Сергіївна 100. Богуцька Єлизавета Петрівна

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 9 червня, на з’їзді партії “Слуга народу” було озвучено 100 прізвищ кандидатів зі списку партії “Слуга народу”. Також були представлені претенденти в кандидати по декількох мажоритарних округах.

Голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков на прес-конференції після з’їзду політсили запевнив, що кандидатами у народні депутати по списку партії чи в мажоритарних округах від політсили “Слуга народу” не будуть чинні або колишні парламентарії.

 

Новий парламент стовідсотково скасує депутатську недоторканність – Зеленський

Верховна Рада нового скликання обов’язково скасує депутатську недоторканність.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час з’їзду партії “Слуга народу”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Люди, які сьогодні зібрались, нас не підведуть. Вони не йдуть у парламент заради недоторканності, бо ми її відмінимо. Вже намагались, але у наступній Раді ми це зробимо стовідсотково”, – підкреслив Президент.

Також він додав, що за кнопкодавство в новій Верховній Раді депутатів позбавлятимуть мандату. За словами Зеленського, тих депутатів, які незаконно збагачуватимуться, “будуть саджати”.

9 червня у Києві проходить передвиборчий з’їзд партії “Слуга народу”.

 

Президент внесе законопроект про криміналізацію кнопкодавства – Стефанчук

Президент України Володимир Зеленський найближчим часом внесе до Ради законопроект про криміналізацію неперсонального голосування народних депутатів.

Про це сказав представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук журналістам перед з’їздом партії «Слуга народу» в неділю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Буквально найближчими днями, я думаю, що Президент України внесе зміни до Кримінального кодексу, якими криміналізує питання неособистого голосування у Верховній Раді», – сказав Стефанчук.

Він додав, що можливість ухвалення цього законопроекту є мінімальним через стислі терміни. Також Стефанчук попросив журналістів повідомляти про випадки кнопкодавства з повторних голосувань у Верховній Раді. Він наголосив, що президент не буде підписувати закони, які були прийняті з порушенням порядку.

 

Разумков сказав, коли представлять кандидатуру нового прем’єра

Кандидатура нового прем’єр-міністра буде представлена після парламентських виборів і формування коаліції.

Про це розповів голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков на прес-конференції після з’їзду політсили у неділю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я думаю, що ми зможемо це питання вирішити тоді, коли ми пройдемо в парламент, коли буде сформована коаліція. Тоді ми презентуємо і кандидатуру прем’єра, після цього він підбере свою команду і презентує її”, – відповів Разумков на запитання чи визначена вже кандидатура нового прем’єр-міністра.

Він додав, що сьогодні вести переговори й розмовляти про те, хто буде прем’єром, а хто міністрами, неправильно.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 9 червня, на з’їзді партії “Слуга народу” було озвучено 100 прізвищ зі списку партії “Слуга народу”.

Також були представлені претенденти в кандидати по декількох мажоритарних округах.

Голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков на прес-конференції після з’їзду політсили запевнив, що кандидатами у народні депутати по списку партії чи в мажоритарних округах від політсили “Слуга народу” не будуть чинні або колишні парламентарії.

 

Джапарова пояснила, чому вирішила йти на вибори разом з Гройсманом

Демократичні сили, які пройдуть в парламент, мають об’єднуватись та тримати той вектор, яким країна крокує 5 років, продовжуючи реалізацію започаткованих реформ в майже усіх сферах суспільно-політичного буття.

Про таке написала у своєму Facebook перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, коментуючи своє рішення приєднатись до команди Володимира Гройсмана на майбутніх виборах до ВР – Укрінформ.

“Своє рішення йти на вибори до парламенту в команді Української Стратегіі Гройсмана бачу логічним та послідовним продовженням всього того, що робила з 2014 року, коли працювала журналістом в окупованому Криму й через громадянську позицію та історію свого народу обрала шлях боротьби за справедливість. Вона на боці моєї країни. Мої мрія та мета — вільний від окупанта Крим! Моя мрія — відновлення територіальної цілісності Украіни! Моя мрія — достойні умови для гідного розвитку кримських татар”, – наголосила Джапарова.

За її словами, з цією метою вона працювала у Мінінформполітики та бачить продовження цієї роботи вже у парламенті.

“Наша команда, до якої здебільшого увійшли всі ті, хто вже працював один з одним, та ті, хто вже має досвід врядування та запуску перетворень, є збірною державних менеджерів. Менеджерів різних рівнів та сфер компетенції… В списку переважно ті люди, спільно з якими впроваджувались важливі зміни в країні – в економіці, гуманітарній сфері, децентралізації, сфері державного управління тощо”, – розповіла вона про команду, з якою йтиме на вибори.

За словами Джапарової, необхідно аналізувати та виправляти тактичні помилки, які були допущені за останні роки, але при цьому важливо “продовжувати той стратегічний курс, який став нашою спільною перемогою — курс на справжню незалежність”.

Серед тем, якими вона планує займатися у новій Раді — питання деокупації Криму, захист прав корінного народу — кримських татар, захист громадян України, яких перетворили на бранців Кремля на окупованих територіях та їх сімей.

“Ці питання мають стати поза політикою та партійних інтересів. Сподіваюсь, навколо цих питань притомні сили та люди, які пройдуть до ВРУ, збудують консенсус, бо інакше перемоги не буде”, – наголосила Джапарова.

 

Порошенко заявляє, що не буде об’єднуватися в Раді з “опозиційними платформами”

“Європейська солідарність” не буде об’єднуватися в коаліцію з представниками опозиційних політичних сил, які входять до складу «Опозиційного блоку» та “Опозиційна платформа – за життя”.

Про це лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко заявив у неділю на з’їзді політичної сили, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Євросоюз і НАТО – це досягнення нашої мети і головної нашої стратегії і ми беремо на себе публічне зобов’язання – не вступати в коаліцію з тими політичними силами, які перешкоджають цьому, – з “опозиційними платформами” та іншими частинами партії Януковича”, – сказав Порошенко.

За його словами, партія “ЄС” розраховує, що відповідні заяви зроблять й інші політичні сили, які претендують на те, щоб називатися демократичними або проєвропейськими.

Порошенко підкреслив, що “Європейська солідарність” – це державницька проукраїнська і проєвропейська партія. “Наші прибічники голосували за нас на президентських виборах, і ми вдячні їм за це”, – додав Порошенко.

 

Партія Порошенка назвала першу десятку виборчого списку

Голова політичної партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко представив першу десятку списку кандидатів у народні депутати України по багатомандатному виборчому округу.

Презентація кандидатів відбулася на з’їзді політсили у неділю, 9 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

До першої десятки списку ввійшли голова партії, п’ятий президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, перший віце-спікер Ірина Геращенко, командувач Десантно-штурмових військ ЗСУ генерал-лейтенант Михайло Забродський, українська співачка і телеведуча, активний громадський діяч Софія Федина, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, український доброволець-медик Яна Зінкевич, очільник Львівської ОДА Олег Синютка, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

“Оновлена й підсилена команда “Європейської солідарності” розпочинає виборчу кампанію – починаються важка й клопітка робота. Завдання для нашої команди – за результатами виборів сформувати потужну фракцію, яка буде відстоювати європейські, українські та євроатлантичні цінності. Завдання – отримати такий результат, який дозволив би нам претендувати на владу. Але ми в будь-якому статусі булемо будемо боронити Україну”, – сказав Порошенко.

Він висловив переконання, що фракція ЄС у Верховній Раді стане двигуном інтеграції до Євросоюзу та НАТО.

Також Порошенко наполягає на необхідності не допустити в парламенті тоталітаризму та однопартійної більшості.

“Концентрація влади в руках однієї політичної сили – це серйозна загроза для такої молодої демократії як наша”, – уточнив політик.

Разом з тим він підкреслив, що партію “Європейська солідарність” на мажоритарних округах представлятимуть сильні кандидати.

“Надзвичайно важливо, щоби й там, у регіонах, вони забезпечували перемогу”, – сказав Порошенко.

Як повідомлялося, з’їзд “Європейської солідарності” відбувався у відкритому офісі політсили по вулиці Лаврській, 16.

 

Порошенко заявив, що не проти стати новим прем’єром

Екс-президент України Петро Порошенко очолив передвиборчий список своєї партії “Європейська солідарність” і, в разі перемоги на дострокових парламентських виборах, готовий стати прем’єр-міністром.

Про це він заявив у коментарі Громадському – Укрінформ.

На уточнююче питання чи розглядає Порошенко можливість стати прем’єром, п’ятий президент відповів ствердно.

“Якщо ми переможемо на виборах, то — так”, — сказав він.

Водночас, Порошенко утримався від відповіді на запитання “чи буде він особисто народним депутатом чи після виборів складе мандат”.

“Я твердо переконаний, що як лідер партії несу повну відповідальність і за дії партії і за дії фракції”, — зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, 9 червня в Києві відбувся з’їзд політичної партії “Європейська солідарність”.” Було представлено першу десятку списку кандидатів у народні депутати України по багатомандатному виборчому округу, куди увійшли голова партії, п’ятий президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, перший віце-спікер Ірина Геращенко, командувач Десантно-штурмових військ ЗСУ генерал-лейтенант Михайло Забродський, українська співачка і телеведуча, активний громадський діяч Софія Федина, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, український доброволець-медик Яна Зінкевич, очільник Львівської ОДА Олег Синютка, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

Березенко не виключає, що взагалі не балотуватиметься до Ради

Заступник голови фракції “Блок Петра Порошенка” народний депутат Сергій Березенко планує надалі займатися партбудівництвом “Європейської солідарності” і не виключає, що взагалі не балотуватиметься до Ради дев’ятого скликання на позачергових виборах.

Про це політик сказав журналістам у кулуарах з’їзду “Європейської солідарності” у неділю, 9 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу

“Не коректно не поговоривши зі своїми виборцями приймати таке рішення, по-перше. По-друге, згідно із соціологічним опитуванням, я перемагаю із серйозним відривом навіть кандидата від Зеленського у цьому окрузі (округ №205 у місті Чернігові – ред.). І це достатньо важкий для мене вибір – я його мушу зробити. Але все більше схиляюсь до того, щоб не йти взагалі”, – зазначив Березенко.

Водночас він додав, що зацікавлений у розбудові ідеологічної партії правоцентристського типу, яка б ставила собі за мету євроінтеграцію.

“І розбудова такої партії мені цікава, бо я завжди займався партійним будівництвом. Для цього не треба сидіти в парламенті і тиснути кнопки”, – пояснив депутат.

За його словами, парламент нового скликання буде зовсім інакшим за своїм складом. “Є запит, у тому числі у суспільства, щоб у парламент не проходили політики, а проходили абсолютно нові люди, які не мають стосунку до політики. Можливо, цей запит є справедливим. Тому наша команда якраз представлена і новими обличчями, і досвідченим політиками, які можуть тримати цю країну, збалансовувати її і берегти”, – уточнив заступник голови фракції БПП.

 

УДАР висуватиме кандидатів тільки в мажоритарних округах

Партія УДАР на дострокових парламентських виборах висуватиме кандидатів тільки в мажоритарних виборчих округах. За списком політична сила кандидатів не висуватиме.

Таке рішення ухвалив з`їзд партії, повідомляє її прес-служба – Укрінформ.

“Важливо, щоб голоси за демократичні сили, які пропонуватимуть реальний план змін і перетворень, не були розпорошені. Аби не відбулося реваншу тих сил, проти яких ми боролися на Майдані. Тому на ці дострокові вибори від УДАРу підуть мажоритарники, які готові ефективно працювати на округах, звітувати перед людьми і втілювати запити своїх виборців”, – наголосив лідер партії Віталій Кличко.

За його словами, в УДАРі розуміють, наскільки складними будуть ці парламентські вибори, і перш за все – для українських виборців. Дуже важливо, щоб люди керувалися не емоціями, не гарними гаслами, а прагматичним вибором за тих, хто йде в парламент справді працювати на Україну.

Кличко зазначив, що провів багато переговорів про об`єднання зусиль з різними демократичними силами. “На жаль, в силу низки причин, такого великого об`єднання не сталося”, – сказав він.

Кличко зазначив, що УДАР кардинально оновлюватиме партію та й надалі втілюватиме ті програмні принципи, з якими завжди йшов до людей.

 

Поплавський очолив список Аграрної партії

Ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський очолив виборчий список Аграрної партії України.

Про це повідомляє Аграрна партія України – Укрінформ.

“Другий номер у списку Аграрної партії – Лілія Бортич, член Політради Аграрної партії України. Третім став Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради. Четверте місце посіла 31-річна голова Молодіжного крила Аграрної партії, журналістка за фахом Анна Мадей. На п’ятому місці – український політик Володимир Шушкевич”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що список кандидатів на вибори у Верховну Раду України було представлено на XXI позачерговому з’їзді Аграрної партії України 9 червня 2019 року.

Як повідомляв раніше Укрінформ, наприкінці травня 2019 року Аграрна партія України заявила про свій намір піти на парламентські вибори, які відбудуться 21 липня ц.р.

 

Українські праві виставили на вибори Ради об’єднаний список

У першій п’ятірці – Тягнибок, Білецький, Ярош, Тарасенко і Кошулинський – Лівий Берег.

“Свобода”, “Правий сектор”, Організація українських націоналістів і “Національний корпус” вирішили виставити єдиний список на дострокові вибори до Верховної Ради.

Лідерів списку, який сформований на основі “Свободи”, оголосили на зборах націоналістичних партій 9 червня.

Олег Тягнибок, лідер ВО “Свобода”

Андрій Білецький, депутат Верховної Ради, лідер “Нацкорпусу”

Дмитро Ярош, депутат Верховної Ради, колишній лідер “Правого сектора”

Андрій Тарасенко, лідер “Правого сектора”

Руслан Кошулинський, колишній кандидат в президенти від “Свободи”

Богдан Бенюк, артист

Родіон Кудряшов, глава штабу “Нацкорпусу”

Олександр Сич, глава Івано-Франківської облради

Пилип Іллєнко, глава Держкіно

Юрій Сиротюк, глава фракції “Свободи” в Київраді

Олег Петренко, депутат Верховної Ради, “Нацкорпус”

Анатолій Вітів, “Свобода”

Андрій Левицький, “Свобода”

Василь Лабайчук, “Правий сектор”

Олександр Алфьоров, “Нацкорпус”

Андрій Мохник, “Свобода”

Олексій Кайда, “Свобода”

Арсеній Білодуб (Климачов), “Правий сектор”

Віктор Шендибило, “Нацкорпус”

Олег Панькевич, “Свобода”

Нагадаємо, що 9 червня свої списки представили також партії “Слуга народу”“Європейська солідарність” Петра ПорошенкаАграрна партія України, 8 червня – партії «Патріот» лідер Микола Голомша, “Сила і честь” Ігоря Смешка“Самопоміч” Андрія Садового“Голос” Святослава Вакарчука, 7 червня – “Українська стратегія” Володимира Гройсмана.

 

Волкер побажав Кучмі успіхів у представництві в ТКГ

Звернення від команди Спеціального представника США з питань України Курта Волкера зі словами поваги та добра надійшло цього тижня на адресу Леоніда Кучми – представника України в Тристоронній контактній групі.

Про це розповіла прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Ми вражені його (Кучми – ред.) самовідданістю та цілеспрямованістю і бажаємо йому успіхів у справі представництва України в ТКГ”, – йдеться у зверненні.

Як повідомляв Укрінформ, 3 червня 2019 року Президент України Володимир Зеленськийпризначив другого Президента України Леоніда Кучму представником України в Тристоронній контактній групі у Мінську.

 

G20 розроблять глобальну систему оподаткування для великих корпорацій

Фінансові лідери країн Великої двадцятки (G20) до 2020 року розроблять зміни до системи оподаткування великих міжнародних корпорацій.

Про це повідомляє CNN – Укрінформ.

“Зміни будуть направлені на усунення двох недоліків у глобальному оподаткуванні. Усунення першого створить структуру, яка допоможе вирішити питання про те, коли податки будуть стягнені та чи варто їх виплачувати в тих країнах, де знаходяться покупці чи продавці. Усунення другого гарантуватиме, що транснаціональні компанії не будуть переводити свої прибутки в країни з низьким рівнем оподаткування”, – йдеться у повідомленні.

На думку лідерів G20, саме такі зміни допоможуть модернізувати міжнародну податкову інфраструктуру. Зазначається, що в першу чергу ці нововведення стосуватимуться таких глобальних гігантів, як Facebook, Google та Amazon.

Міністри фінансів і глави центральних банків країн Великої двадцятки проводять у неділю другий день переговорів. У перший день переговорів у суботу учасники обговорили стан і перспективи розвитку глобальної економіки. Країна, яка головує на цій зустрічі, – Японія.

 

Країни G20 домовилися про використання штучного інтелекту

Розробники та користувачі технологій ШІ мають поважати права людини і демократичні цінності, а самі системи мають бути надійними. Ці принципи закріпили міністри країн G20.

Про це повідомляє Deutsche Welle – Укрінформ.

“Країни “великої двадцятки” вперше домовилися про засади поводження зі штучним інтелектом (ШІ). Вони прописані в спільній заяві, опублікованій у суботу, 8 червня, за підсумками зустрічі міністрів економіки держав G20 в японському місті Цукуба”, – йдеться в повідомленні.

У документі зазначається, що розробники і користувачі технологій ШІ “мають поважати основні юридичні принципи, права людини і демократичні цінності”. Для підвищення довіри до технологій ШІ і повної реалізації їх потенціалу необхідно, щоб у центрі використання штучного інтелекту стояла людина, йдеться далі.

Інший принцип говорить про те, що системи ШІ мають бути “стійкі, захищені й надійні” протягом усього періоду їх використання і не мають нести з собою “жодних неприйнятних ризиків”.

22 травня принципи поводження із ШІ зафіксувала також Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), що об’єднує 36 економічно розвинених країн світу, спільно зі ще 6 державами – Аргентиною, Бразилією, Коста-Рікою, Колумбією, Перу і Румунією. В ОЕСР зазначили, зокрема, про необхідність прозоро вести розробки у сфері ШІ і постачати такі системи відповідним маркуванням.

Міністри фінансів і глави центральних банків країн Великої двадцятки проводять у неділю другий день переговорів. У перший день переговорів у суботу учасники обговорили стан і перспективи розвитку глобальної економіки. Країна, яка головує на цій зустрічі, – Японія.

 

Китай попередив про “жахливі” наслідки для компаній, які підтримають санкції США

Влада Китаю попередила керівників великих технологічних компаній про “жахливі” наслідки, якщо ті підтримають заборону США на продаж ключових американських технологій для китайських компаній.

Про це пише New York Times – Укрінформ.

“Китайський уряд минулого тижня влаштував зустріч із представниками великих технологічних компаній, включаючи американські Microsoft та Dell та корейську Samsung, щоб попередити, що вони можуть зіткнутися з жахливими наслідками, якщо дотримуватимуться заборони адміністрації Дональда Трампа щодо продажу ключових американських технологій китайським компаніям”, – йдеться у повідомленні.

Зустрічі, які відбулися у вівторок та середу, організували незабаром після оголошення Пекіна, про те, що він зробить свій санкційний список “ненадійних” компаній та приватних осіб.

Цей список розглядається як спосіб відповісти адміністрації Трампа на рішення усунути китайського гіганта електроніки Huawei від доступу до американських технологій. Сполучені Штати звинувачують Huawei у крадіжці комерційної таємниці та шпигуванні для Пекіна.

Як повідомлялося, 17 травня Міністерство торгівлі США оголосило про намір внести Huawei до “чорного списку” через загрозу національній безпеці. Компанію звинувачують, зокрема, у викраденні технологій, шпигунстві та продажу американських комплектуючих до Ірану всупереч санкціям проти цієї країни. Дії американської влади призвели до того, що багато IT-компанії припинило співпрацю з китайським концерном.

 

Фінансові лідери країн G20 обговорюють торговельний диспут між США і Китаєм

Міністри фінансів і глави центральних банків країн G20 проводять другий день переговорів у місті Фукуока на заході Японії.

В центрі уваги постає питання, чи зуміють делегати зайняти єдину позицію щодо заклику до ослаблення торговельного диспуту між США та Китаєм, повідомляє NHK World-Japan – Укрінформ.

У перший день переговорів у суботу учасники обговорили стан і перспективи розвитку глобальної економіки.

Багато висловили занепокоєння з приводу зростання понижувальних ризиків в результаті загострення торговельних відносин між США і Китаєм.

Як країна, що головує на цій зустрічі, Японія має намір підкреслити, що торговельний та інші дисбаланси необхідно врегулювати за допомогою багатосторонніх рамок.

Фінансові лідери країн G20 також мають намір обговорити нові податкові правила щодо глобальних компаній в галузі інформаційних технологій, які витягують масштабні прибутку в результаті транскордонної передачі даних.

Вважають, що вони погодяться розробити всеохопні заходи протягом майбутнього року.

 

Геополітична напруженість становить ризик для світового зростання економіки – G20

Міністри фінансів та керівники центральних банків країн G20 у неділю зробили спільну заяву в японському місті Фукуока за підсумками дводенної зустрічі, на якій розглядали питання торгівлі та цифрової економіки у світі.

Про це повідомляє Press TV – Укрінформ.

«Фінансові лідери країн G20 заявляють, що глобальна торгівля та посилена геополітична напруженість разом можуть становити ризик для світового зростання економіки», – йдеться у повідомленні.

Учасники зустрічі зробили спільне комюніке після 30 годин напружених переговорів, визнавши, що зростання економіки залишається низьким, а ризики залишаються невирішеними. Проте у G20 зазначили, що глобальне зростання, «стабілізується, і, як очікується, почне помірно збільшуватися цього року та триватиме до 2020 року».

Країни-члени також висловили готовність «вжити подальших заходів» у разі потреби. Як повідомлялося, міністри фінансів та очільники центральних банків країн Великої двадцятки проводили у неділю другий день переговорів. У перший день переговорів, у суботу, учасники обговорили стан та перспективи розвитку глобальної економіки. Країна, що головує на цій зустрічі, – Японія.

 

У Молдові призначили тимчасово виконуючого обов’язки президента

Конституційний суд Молдови призначив заступника голови Демократичної партії Молдови Павла Філіпа тимчасово виконуючим обов’язки президента через відмову чинного глави держави підписати указ про розпуск парламенту і про призначення дати дострокових парламентських виборів.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Аргументом, який виправдовує тимчасову посаду президента Республіки Молдова в процедурі розпуску парламенту, є навмисна відмова президента виконати своє конституційне зобов’язання звернутися до Конституційного суду, щоб визначити обставини, що виправдовують розпуск парламенту, з подальшим виданням указу про розпуск парламенту і про призначення дати дострокових парламентських виборів, що, згідно зі статтею 91 Конституції, є тимчасовою неможливістю використовувати свої повноваження щодо цього», – йдеться в рішенні інстанції.

Двома днями раніше Конституційний суд виніс вердикт про те, що повноваження нинішнього парламенту закінчилися опівночі, 7 червня, зобов’язавши президента підписати указ про розпуск законодавчого органу. Президент Додон, однак, відмовився підписати указ.

Тим часом, в суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої ввійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку ACUM (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови – 101 депутат.

У засіданні парламенту не брали участі представники Демократичної партії, партії «Шора» і три незалежні кандидати. Демократи заявили, що засідання парламенту, згідно з рішенням Конституційного суду, нелегітимне.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Маєю Санду. Уряд склав присягу.

Депутати від коаліції прийняли також Декларацію про визнання Молдови «захопленою державою», звільнили з посад главу Служби інформації і безпеки та керівника Національного центру по боротьбі з корупцією.

Того самого дня Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаної спікером, а Маї Санду – прем’єр-міністром.

 

Тимчасово виконуючий обов’язки президента Молдови призначив дату дострокових виборів

Тимчасово виконуючий обов’язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Відповідно до рішення Конституційного суду про тимчасове усунення президента Ігоря Додона з посади глави держави я підпишу сьогодні у Вашій присутності указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року», – зазначив на брифінгу Павел Філіп.

Раніше Конституційний суд Молдови призначив заступника голови Демократичної партії Молдови тимчасово виконуючим обов’язки президента через відмову чинного глави держави підписати указ про розпуск парламенту і про призначення дати дострокових парламентських виборів.

Президент Ігор Додон назвав рішення КС «останньою спробою Демократичної партії узурпувати владу в Республіці Молдова».

Двома днями раніше Конституційний суд виніс вердикт про те, що повноваження нинішнього парламенту закінчилися опівночі, 7 червня, зобов’язавши президента підписати указ про розпуск законодавчого органу. Президент Додон, однак, відмовився підписати указ.

Тим часом, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої ввійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку ACUM (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови – 101 депутат.

У засіданні парламенту не брали участі представники Демократичної партії, партії «Шора» і три незалежні кандидати. Демократи заявили, що засідання парламенту, згідно з рішенням Конституційного суду, нелегітимне.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Маєю Санду. Уряд склав присягу.

Депутати від коаліції прийняли також Декларацію про визнання Молдови «захопленою державою», звільнили з посад главу Служби інформації і безпеки та керівника Національного центру по боротьбі з корупцією.

Того самого дня Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаної спікером, а Маї Санду – прем’єр-міністром.

 

Криза у Молдові: десятки автобусів з мітингарями направляються до Кишинева

Десятки автобусів і мікроавтобусів з мітингувальниками прямують у столицю Молдови Кишинів.

Як повідомляють молдавські ЗМІ, автобуси, швидше за все, привозять громадян з різних районів країни в молдавську столицю для участі в мітингу, організованому Демократичною партією – Укрінформ.

Для проведення мітингу в центрі Кишинева вночі було споруджено спеціальну сцену. Мітинг проводиться в зв’язку з тим, що напередодні президент Ігор Додон відмовився підписати указ про розпуск парламенту і про призначення дати дострокових парламентських виборів.

У ніч на неділю мітингувальники поставили намети біля державних установ і заблокували входи в них. Учасникам «нічних протестів» невідомі особи роздали ковдри і теплі речі.

Факт організованого підвезення громадян на мітинг підтвердив і лідер партії «Платформа «Гідність і правда»», Андрій Нестасе, призначений напередодні віце-прем’єром, міністром внутрішніх справ.

Тим часом, у будинку парламенту проходить чергове засідання законодавчого органу, в якому беруть участь члени тимчасової коаліції – депутати від Партії соціалістів і політичного блоку ACUM.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд Молдови усунув з посади президента Ігоря Додона, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки глави держави заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа.

Як повідомлялося, в суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої ввійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку ACUM (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови – 101 депутат.

У засіданні парламенту не брали участі представники Демократичної партії, партії «Шора» і три незалежні кандидати. Демократи заявили, що засідання парламенту, згідно з рішенням Конституційного суду, нелегітимне.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Маєю Санду.

Депутати від коаліції прийняли також Декларацію про визнання Молдови «захопленою державою», звільнили з посад главу Служби інформації і безпеки та керівника Національного центру по боротьбі з корупцією.

Кілька годин тому Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаної спікером, а Маї Санду – прем’єр-міністром.

 

ЄС “добре сприйняв” рішення парламенту Молдови про коаліцію та новий уряд

Євросоюз «добре сприйняв» прийняте вчора парламентом Молдови рішення щодо формування урядової коаліції та ще раз закликав всі залучені сторони до спокою й стриманості, а також до пошуку виходу з нинішньої політичної кризи демократичними засобами.

Про це йдеться у спільній заяві Високого представника ЄС Федеріки Могеріні та Єврокомісара Йоганнеса Гана, текст якої оприлюднений на сайті Служби зовнішніх дій ЄС – Укрінформ.

“Європейський Союз добре сприйняв рішення, яке було прийнято вчора Парламентом Республіки Молдова, включаючи формування урядової коаліції”, – йдеться в заяві.

В ній також зазначається, що ЄС залишається готовим працювати з демократично призначеним легітимним урядом на основі взаємних зобов’язань щодо реформ та ключових принципів, викладених в Угоді про асоціацію. “Повага до верховенства права та демократії має залишатися основою наших стосунків. Це також є тим на що найбільше очікують та заслуговують громадяни Республіки Молдова”, – підкреслено в заяві.

Як зазначено, у світлі розвитку подій, що послідували за прийнятим учора рішенням парламенту Молдови, ЄС рішуче повторює свій заклик до спокою та стриманості.

“Діалог між демократично обраними представниками має залишатися ключем до пошуку рішення для поточної політичної кризи”, – підкреслено в заяві.

Як повідомляв Укрінформ, Конституційний суд Молдови призначив заступника голови Демократичної партії Молдови Павла Філіпа тимчасово виконуючим обов’язки президента через відмову чинного глави держави Ігоря Додона підписати указ про розпуск парламенту і про призначення дати дострокових парламентських виборів.

Двома днями раніше Конституційний суд виніс вердикт про те, що повноваження нинішнього парламенту закінчилися опівночі, 7 червня, зобов’язавши президента підписати указ про розпуск законодавчого органу.

В суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої ввійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку ACUM (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови – 101 депутат.

Депутати від коаліції прийняли також Декларацію про визнання Молдови «захопленою державою», звільнили з посад главу Служби інформації і безпеки та керівника Національного центру по боротьбі з корупцією.

Того самого дня Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів.

 

Молдавські соціалісти заявили, що не визнають рішень Конституційного суду

Партія соціалістів в Молдові не визнає прийняті в останні дні рішення Конституційного суду і вважає ці рішення антиконституційними, спрямованими на дестабілізацію ситуації в країні.

Про це йдеться в заяві партії соціалістів, що входить до складу парламентської коаліції, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Партія соціалістів не визнає всі рішення так званого Конституційного суду, а насправді шести осіб, підконтрольних антинародному режиму Демократичної партії, прийняті за останні кілька днів. Всі ці дії є антиконституційними та спрямовані на дестабілізацію ситуації в країні», – йдеться в заяві.

Як наголошується в документі, всі дії Демпартії і її лідерів соціалісти вважають не чим іншим, як узурпацією державної влади, що відповідно до Конституції є грубим злочином проти народу і країни.

У заяві соціалістів наголошується, що «ніякої мови про дострокові вибори в цих умовах бути не може, тому що в країні існують легітимні парламент, президент і уряд».

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду. Уряд склав присягу. Перше засідання нового уряду заплановано на понеділок. За словами Санду, воно відбудеться в приміщенні парламенту, тому що вхід в будівлю уряду заблоковано прихильниками Демократичної партії.

Депутати від коаліції прийняли також Декларацію про визнання Молдови «захопленою державою», звільнили з посад главу Служби інформації і безпеки та керівника Національного центру по боротьбі з корупцією.

Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаної спікером, а Майї Санду прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

 

Прем’єр Молдови: Мирна передача влади – єдиний шлях до виходу з кризи

Прем’єр-міністр Молдови Майя Санду привітала заяву Верховного представника ЄС Федеріки Могеріні і Єврокомісара Йоханнеса Гана щодо ситуації, що створилася в країні.

Про це глава уряду заявила під час брифінгу в Кишиневі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Як вірний партнер нашої країни Євросоюз визнав прийняті напередодні рішення про формування парламентської коаліції, обрання спікера і затвердження нового складу уряду. Цей важливий документ є вагомим аргументом для представників попередньої влади розпочати мирну передачу влади. Мирна передача влади – єдиний шлях до виходу з політичної кризи, в якій опинилася наша країна», – заявила Санду.

Прем’єр висловила надію, що аналогічні заяви надійдуть і від всіх інших зарубіжних партнерів Молдови.

Санду запевнила також, що новий уряд виконає всі зобов’язання перед міжнародними партнерами, включаючи реалізацію положень Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Як повідомляв Укрінформ, Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні та Єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоханнес Ган оприлюднили спільну заяву, в якій наголошується, що «Європейський Союз добре сприйняв рішення, яке було прийнято вчора парламентом Республіки Молдова, включаючи формування урядової коаліції».

У суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду. Перше засідання нового уряду заплановано на понеділок. За словами Санду, воно пройде в приміщенні парламенту, тому що вхід в будівлю уряду заблоковано прихильниками Демократичної партії.

Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаної спікером, а Майї Санду прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, в свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

 

Криза в Молдові: демократи вважають ACUM недосвідченим, а уряд нелегітимним

Новопризначений уряд Республіки Молдова, який підтримала технічна більшість блоку ACUM і Партії соціалістів, в Партії демократів вважаю нелегітимним. Про це в коментарі УНН колишній міністр юстиції і нинішній заступник голови Демократичної партії Молдови Володимир Чеботар.

“Це нелегітимний уряд, він призначений в незаконний спосіб”, – сказав Володимир Чеботар.

Політик зазначив, що не дивлячись на коментар лідера ACUM Андрія Нестасе про те, що влада в Молдові повинна бути передана урядом демократів новообраному Кабінету, уряд Павла Філіпа буде продовжувати свою роботу до проведення дострокових виборів, які відбудуться 6 червня.

“Законний уряд буде і далі продовжувати правління на благо громадян до організації дострокових виборів. По-друге, ми не будемо допускати і не дозволимо нікому ніяких агресивних дій, ніякого насильства”, – сказав Чеботар.

Заступник голови Демпартії також стверджує, що депутати блоку ACUM не володіють достатнім досвідом.

“Ми вважаємо, що це так. ACUM настільки недосвідчені і неписьменні в політичних питаннях і це видно по всій їх діяльності, що, ясна річ, що соціалісти будуть домінувати, ясна річ, що соціалісти будуть потихеньку-потихеньку змушувати пройтися по їх програмі, по їхньому баченню. Я не кажу про соціальні програми. Вони необхідні для Республіки Молдова. Я говорю про інше. Соціалісти свої досвідом перевершать і будуть нав’язувати свої рішення і, врешті-решт, досягнуть своїх цілей, перед якими Демократична партія змогла встояти”, – пояснив він.

Нагадаємо, що Конституційний суд Молдови визнав незаконним призначення нового складу уряду через перевищення тримісячного терміну. Також КС тимчасово відсторонив від посади президента країни Ігоря Додона, Виконуючий обов’язки глави держави Павло Філіп оголосив, що дострокові вибори в парламент відбудуться 6 вересня. У відповідь на рішення КС, більшість ACUM і соціалістів прийняли декларацію про “захопленому державі”.

Крім того, сьогодні, 9 червня, Демократична партія організувала демонстрацію, в якій брало участь від 2 до 4 тисяч прихильників демократів.

 

У НАТО прокоментували політичну кризу в Молдові

НАТО стурбоване політичною кризою в Молдові та закликає політичні сторони до стриманості й врегулювання ситуації шляхом діалогу.

Про це йдеться в заяві офіційного представника альянсу Оани Лунгеску – Укрінформ.

“НАТО зі стурбованістю стежить за політичною кризою в давньому партнерові Республіці Молдова. Ми закликаємо всі політичні сили Молдови проявляти спокій, стриманість і врегулювати розбіжності шляхом діалогу”, – написала вона в Twitter.

“Демократично обрані лідери Республіки Молдова повинні працювати разом, щоб подолати цю кризу. Ми підтверджуємо постійну підтримку НАТО Республіці Молдова в реформуванні її інститутів оборони та безпеки. НАТО і Республіка Молдова є тісними партнерами понад 25 років. Ми, як і раніше, прихильні до незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова”, – йдеться в заяві НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду. Уряд склав присягу. Перше засідання заплановано на понеділок. За словами Санду, воно відбудеться в приміщенні парламенту, оскільки вхід до будівлі уряду заблоковано прихильниками Демократичної партії.

Депутати від коаліції прийняли також Декларацію про визнання Молдови «захопленою державою», звільнили з посад главу Служби інформації та безпеки та керівника Національного центру по боротьбі з корупцією.

Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаної спікером, а Майї Санду прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

 

ОБСЄ закликала Молдову до стриманості

Директор Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини Сольрун Гісладоттір закликав політичні сили в Молдові проявляти стриманість та дотримуватися правової бази при вирішенні поточної ситуації.

Про це Гісладоттір написала на своїй сторінці у Twitter – Укрінформ.

“Я закликаю політичні сили в Молдові проявляти стриманість. Важливо докласти всіх зусиль для вирішення поточної політичної ситуації та дотримуватися правової бази”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду. Уряд склав присягу. Перше засідання заплановано на понеділок. За словами Санду, воно відбудеться в приміщенні парламенту, оскільки вхід до будівлі уряду заблоковано прихильниками Демократичної партії.

Депутати від коаліції прийняли також Декларацію про визнання Молдови «захопленою державою», звільнили з посад главу Служби інформації та безпеки та керівника Національного центру по боротьбі з корупцією.

Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаної спікером, а Майї Санду прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

 

РНБО провело нараду через політичну кризу в Молдові

Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олександр Данилюк провів розширену нараду у зв’язку з політичною кризою в Молдові.

Про це Данилюк повідомив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Проаналізували можливі загрози безпековій ситуації в регіоні. Визначили завдання з відстежування ситуації та можливі заходи реагування у випадку її загострення”, – заявив Данилюк.

Як повідомляв Укрінформ, Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні та Єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган оприлюднили спільну заяву, в якій наголошується, що «Європейський Союз добре сприйняв рішення, яке було прийнято вчора парламентом Республіки Молдова, включаючи формування урядової коаліції».

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, в свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

 

МЗС України закликало не допустити російського сценарію федералізації Молдови

Україна зацікавлена у стабільній, демократичній і європейській Молдові та готова надати, у разі необхідності, сприяння у розв’язанні наявних проблем.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті вітчизняного МЗС – Укрінформ.

“Закликаємо провідні політичні сили Молдови діяти в межах правового поля, вирішувати суперечки шляхом політичного діалогу з метою уникнення силового протистояння. Важливим для країни та безпекової ситуації в регіоні є недопущення зовнішнього втручання, спрямованого на реалізацію російського сценарію федералізації країни”, – заявили в МЗС України.

Українські дипломати закликали політичні сили Молдови вчиняти дії в рамках правового поля та розв’язувати проблеми “шляхом політичного діалогу”.

Нагадаємо: у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду. Перше засідання нового уряду заплановано на понеділок. За словами Санду, воно пройде в приміщенні парламенту, тому що вхід в будівлю уряду заблоковано прихильниками Демократичної партії.

Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаної спікером, а Майї Санду прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

 

Антиурядові протести в Албанії: поліція застосувала водомети та сльозогінний газ

Поліція застосувала водомети та сльозогінний газ проти тисяч людей, які вкотре вийшли на вулиці столиці Албанії Тірани, вимагаючи відставки прем’єр-міністра країни Еді Рами.

Про це повідомляє Euronews – Укрінформ.

«Петарди були кинуті, і поліція відповіла водометами і сльозогінним газом під час восьмої подібної демонстрації, які відбуваються після того, як Демократична партія (опозиційна – ред.) вийшла з парламенту Албанії у лютому», – повідомляє видання.

Лідер Демократичної партії опозиціонер Лулзіма Баша та його прихильники звинувачують лідера Соціалістичної партії – прем’єр-міністра Албанії Еді Раму в перешкоджанні економічному та соціальному розвитку, корупції та зв’язках з організованою злочинністю.

Рама неодноразово відкидав заклики до його відставки і заперечував звинувачення в корупції, що було висунуто проти нього.

Як відомо, у п’ятницю Високий представник ЄС Федеріка Могеріні у Брюсселі зустрілася із виконувачем обов’язків міністра закордонних справ Албанії Гентом Сакаї (Gent Cakaj) та підтвердила намір розпочати переговори щодо членства цієї країни в ЄС.

 

Геннадій Москаль вийшов із БПП

Геннадій Москаль написав заяву в Центральну раду політичної партії Блок Петра Порошенка “Європейська Солідарність” про вихід із партії. Також він склав із себе повноваження голови Закарпатської обласної організації БПП.

Про це повідомляють на офіційному сайті Москаля – Укрінформ.

“У п’ятницю 7 червня Геннадій Москаль написав заяву в Центральну раду політичної партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» про вихід із партії”, – йдеться в повідомленні.

У заяві політик просить «припинити членство в політичній партії Блок Петра Порошенка «Солідарність».

“Також повідомляю, що складаю з себе повноваження голови Закарпатської територіальної організації політичної партії Блок Петра Порошенка «Солідарність»”, – написав Москаль.

Як раніше повідомлялося, після другого туру виборів Геннадій Москаль написав заяву на звільнення з посади голови Закарпатської ОДА

 

Ізраїль може анексувати частину Західного берега річки Йордан – посол США

Ізраїль має право зберегти за собою частину Західного берега річки Йордан.

Про це заявив Девід Фрідман в інтерв’ю The New York Times – Укрінформ.

“Я вважаю, що Ізраїль має право зберегти за собою частину Західного берега Йордану”, – заявив посол США в Ізраїлі Девід Фрідман в інтерв’ю, опублікованому в суботу, 8 червня.

При цьому дипломат нічого не сказав про можливу реакцію Вашингтона на подібний крок з боку Ізраїлю.

Заява Фрідмана пролунала на тлі підготовки адміністрацією президента США плану врегулювання конфлікту на Близькому Сході. Офіційний Вашингтон поки не назвав дату оприлюднення цього документа. Лідери палестинців виступають проти переговорів з американською владою відтоді, як президент США Дональд Трамп заявив про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю та оголосив про перенесення посольства з Тель-Авіва в грудні 2017 року.

У квітні, перед виборами в ізраїльський парламент, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що розглядає можливість анексії областей з єврейськими поселеннями на Західному березі річки Йордан. На відміну від Голанських висот і Східного Єрусалима, які Ізраїль захопив у ході Шестиденної війни проти коаліції арабських держав у 1967 році й пізніше анексував, він досі не поширив свій суверенітет на єврейські поселення Західного берега, де проживають понад 400 000 чоловік.

Організація визволення Палестини (ОВП) і радикальний ісламістський рух ХАМАС виступили з критикою висловлювань Фрідмана. Так, генеральний секретар виконкому ОВП Саїб Ерекат назвав можливий подібний крок з боку Ізраїлю “військовим злочином”, посилаючись на міжнародне право.

 

Грузія засудила “вибори” в окупованій Росією Південній Осетії

Офіційний Тбілісі заявив у неділю, що так звані “парламентські вибори”, що проводилися на окупованих територіях, є незаконними та не можуть мати жодного юридичного ефекту.

Про це повідомляє МЗС Грузії – Укрінформ.

«Будь-які так звані вибори, що проводяться на окупованих територіях, є незаконними та не можуть мати жодних юридичних наслідків, оскільки вони суперечать принципам міжнародного права», – сказано в заяві МЗС Грузії.

Так звані “вибори” є ще однією безглуздою спробою РФ та її окупаційного режиму  в Цхінвалі легітимізувати етнічні чистки грузин у Цхінвальському регіоні та Південній Осетії, незаконну окупацію та насильницьку зміну суверенних кордонів Грузії.

Міністерство закордонних справ Грузії закликає міжнародну спільноту дати належну оцінку так званим “парламентським виборам” у Цхінвальському регіоні / Південній Осетії  та закликає Російську Федерацію виконати свої міжнародні зобов’язання та вивести свої військові підрозділи з території Грузії.

Нагадаємо: МЗС України засудило проведення та не визнає результатів парламентських виборів, що відбулись 9 червня на території Цхінвальського регіону Грузії, окупованого Російською Федерацією.

 

Україна засуджує проведення парламентських виборів на окупованій території Грузії

МЗС України засуджує проведення та не визнає результатів парламентських виборів, що відбулись 9 червня на території Цхінвальського регіону Грузії, який окупований Російською Федерацією.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України – Укрінформ.

“Україна розглядає цей крок як чергову спробу Росії та її окупаційного режиму легітимізувати ситуацію, що склалася на цій окупованій території Грузії, у тому числі внаслідок “етнічних чисток” і численних інших систематичних грубих порушень прав людини”, – йдеться у повідомленні.

В МЗС підкреслили, що Україна підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії та мирні спроби грузинського уряду, у тому числі ініціативу “Крок до кращого майбутнього”, примирити грузинів та осетинів.

Як повідомляв Укрінформ, територія Цхінвальського регіону та Абхазії офіційно оголошена в Грузії окупованою після військових дій між Росією і Грузією у серпні 2008 року, що завершилися визнанням Москвою самопроголошених держав Абхазії та Південної Осетії.

 

IAAF продовжила дискваліфікацію російських легкоатлетів

Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) проголосувала за залишення в силі чинного покарання за допінг для російських спортсменів.

Про це пише BBC – Укрінформ.

«Російські спортсмени можуть пропустити чемпіонат світу цього року в місті Доха після того, як Міжнародна федерація легкої атлетики проголосувала за залишення в силі покарання за допінг для росіян», – йдеться у повідомленні. Міжнародна федерація легкої атлетики прийняла це рішення на засіданні ради у Монако – це вже 11-й раз, коли вона проголосувала за збереження заборони для спортсменів РФ.

Спортсмени не мають права представляти на змаганнях Росію з листопада 2015 року – після спалаху допінгового скандалу за участю державних структур РФ.

Чемпіонат світу з легкої атлетики відбудеться з 28 вересня по 6 жовтня ц.р.

За умовами заборони IAAF, російські спортсмени не можуть змагатися під прапором РФ.

Проте спортсмени, які пройдуть допінг-тести IAAF, зможуть виступати під нейтральним прапором.

Як повідомлялося, інформація про загрозу відсторонення росіян від Олімпіади надходила на тлі підготовки до засідання ради Міжнародної федерації легкої атлетики, де мало розглядатися питання відновлення ВФЛА, членство якої було припинено ще в листопаді 2015 року.

 

У Росії розповіли, за яких умов заплатять внесок до Ради Європи

Внесок Росії до бюджету Ради Європи буде сплачено після повного відновлення прав делегації РФ в Парламентській асамблеї організації. Про це заявив в інтерв’ю ТАСС на Петербурзькому міжнародному економічному форумі перший віце-спікер нижньої палати парламенту РФ Олександр Жуков, передає УНН.

“Росія повинна бути відновлена повністю в правах, і тоді всі питання, в тому числі фінансові, будуть вирішені”, – сказав парламентарій.

У зв’язку з цим він вказав на “певні позитивні сигнали”, які лунають із боку ПАРЄ.

У квітні 2014 року делегація РФ в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) була позбавлена ​​права голосу після анексії Криму Росією.

Раніше на цьому тижні регламентний комітет ПАРЄ ухвалив проект резолюції, який ускладнює списку санкцій процедуру проти Російської Федерації. Українська сторона назвала це “поганим варіантом”, вказавши при цьому, що якщо резолюцію проголосують, то можливість ввести санкції в урізаному варіанті залишиться. Голосування на сесії Асамблеї відбудеться 24 червня.

Міністерство закордонних справ України пізніше заявило, що відкоригує відношення до Парламентської Асамблеї Ради Європи після того, як туди повернуть Росію.

 

Варфоломій: “Патріархат Київський” не існує і ніколи не існував

Вселенський Патріарх Варфоломій прийняв делегацію Національної спілки журналістів України в штаб-квартирі Вселенського Патріархату в Стамбулі, де обговорили сторони обговорили ті кущую сітуацію в церковному житті країни, передає УНН, посилаючись на прес-службу Варфоломія.

Так, Вселенський Патріарх підкреслив, що “недавнє надання Автокефалії Православної Церкви України не мало нічого спільного з політикою і геополітикою”, але “було перш за все пастирською турботою про справедливість, про духовну справедливость”.

Рішення було схвалене “на основі багатовікової церковної традиції, натхненної Євангелієм, що поважає священні канони і вільної від будь-якого політичного та дипломатичного тиску”.

Він нагадав, що “надання Автокефалії Православній Церкві в Україні відбувалося за тим же принципом, за яким церковна незалежність надавалася для всіх новостворених Церков”.

Його Святість також недвозначно підкреслив, “що стосується Філарета, він був відновлений у своєму єпископському чині як колишній митрополит Київський. Так званий „Патріархат Київський“ не існує і ніколи не існувало”.

Нагадаємо, раніше в прес-службі Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) повідомили, що підписаний Філаретом документ про ліквідацію УПЦ КП не є рішенням Помісного собору і не має юридичної сили

 

В Казахстані оприлюднили екзит-поли: протеже Назарбаєва перемагає

Виконувач обов’язків президента Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, ставленик екс-глави держави Нурсултана Назарбаєва, перемагає на виборах президента.

Про це свідчать результати екзит-полів, передає «Радіо Свобода» – Укрінформ.

За даними науково-дослідного центру «Молодь», провладний кандидат набирає майже 70% голосів. Понад 70% Токаєву дає опитування інституту «Когамдык пiкiрi».

На другому місці йде представник руху «Ұлт тағдыры» Аміржан Косанов — 14,96%. Екзит-пол дає йому 15,36%.

За даними Центрвиборчкому Казахстану, явка на виборах склала 77,4%. Це шості вибори президента у новітній історії країни, вперше в них не взяв участі багаторічний президент Нурсултан Назарбаєв. На минулих президентських виборах у 2015 році явка виборців становила 95,22%.

У день голосування 9 червня у великих містах Казахстану відбулися акції протесту із вимогою провести чесні вибори. На них затримали близько 500 осіб.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 399

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua