Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 10.12.2019

Інформдень: 10.12.2019

Генштаб назвав імена трьох загиблих 9 грудня на Донбасі

Генеральний штаб Збройних сил України назвав ім’я та прізвища трьох загиблих українських військових на Донбасі 9 грудня.

Про це йдеться у повідомленні Генштабу – Укрінформ.

“Молодший сержант Андрій Войтович, 1990 року; народження молодший сержант Віктор Пруський, 1970 року народження; старший солдат Сергій Сирота, 1997 року народження”, – йдеться у повідомленні.

Командування та особовий склад Об’єднаних сил висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким загиблих.

Як повідомлялось, 9 грудня внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої загинули троє військовослужбовців Об’єднаних сил.

 

Завтра поховають бійця, який загинув у полоні окупантів на Донбасі

На Дніпропетровщині у середу поховають загиблого у полоні окупантів бійця 43-го батальйону «Патріот» 53-ї бригади Романа Беспалого.

Про це волонтерка Дар’я Андрусенко-Якотюк повідомила у Facebook – Укрінформ.

“Поховання Беспалого Романа відбудеться завтра (11.12.2019) в с. Вільне, Новомосковський р-н. о 12.00”, – написала волонтер.

Нагадаємо, донецькі бойовики передали українським військовим тіло нібито Романа Беспалого, який був затриманий разом з іншими бійцями 22 травня 2019 року поблизу Новотроїцького, коли водій вантажівки з важливими документами помилково повернув в сторону ворога, тоді вісім чоловік узяли в полон.

Бойовики повідомили, що мовляв боєць Роман Беспалий наклав на себе руки, однак окупанти не надали відповідних документів і речей.

На процедуру опізнання до Дніпра запросили дружину Романа Беспалого Анжелу і його батька. Романа вони не впізнали, обличчя бійця було дуже спотворене.

Як пояснила прес-секретар ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області Ганна Старчевська, попередній розтин тіла було зроблено у Донецьку, органи вилучено, проте ніяких висновків не було надано. Батько Романа надав матеріал для експертизи ДНК, її результати підтвердили, що тіло належить Роману Беспалому.

 

Штаб ООС повідомляє про бійців окупаційних військ у камуфляжі РФ у Станиці

У Станиці Луганська фіксується перебування представників збройних формувань у камуфляжі російського зразка з символікою на рукавах, яка у складі СЦКК не використовується.

Про це 10 грудня повідомили в пресцентрі штабу ООС – Укрінформ.

«На ділянці розведення сил і засобів № 1 (Станиця Луганська) фіксується перебування представників збройних формувань у камуфляжі російського зразка у нарукавних пов’язках з написом «СЦКК-JCCC». Зазначена символіка у складі СЦКК не використовується», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що відповідно до пункту-8 Рамкового рішення по завершенню розведення сил військовослужбовці ЗСУ, а також представники збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей України за жодних обставин не можуть перебувати на ділянках розведення, перебування на яких дозволено тільки офіцерам СЦКК.

Перебування осіб, нібито представників СЦКК, на ділянці розведення порушує Мінські домовленості, що були імплементовані у Рамковому рішенні Тристоронньої контактної групи з розведення сил та засобів, підкреслили в штабі ООС.

Там нагадали, що СЦКК було утворено у вересні 2014 року Україною і Російською Федерацією, які призначили по одному представнику для спільного керування СЦКК. До складу СЦКК увійшли офіцери ЗС України та Російської Федерації, які були розміщені у визначених секторах Луганської та Донецької областей. У грудні 2017 року офіцери збройних сил РФ в односторонньому порядку припинили свою діяльність у складі СЦКК та покинули Україну. Представників так званих ЛНР(ДНР) у складі СЦКК немає.

Українська сторона спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін наголошує, що Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи є обов’язковим для виконання всіма сторонами, що їх підписували.

«Вимагаємо в окупаційної адміністрації Російської Федерації в Луганській області прибрати вищезазначених представників збройних формувань з території ділянки розведення», – заявили в штабі ООС.

 

Окупанти на Донбасі активно тренують снайперів – розвідка

За повідомленням Головного управління розвідки Міністерства оборони України, російське окупаційне командування продовжує здійснювати заходи, спрямовані на підвищення бойової спроможності – готує спайперів.

Про це сказав на брифінгу речник Міноборони Дмитро Гуцуляк – Укрінформ.

“З початком нового навчального року окупанти зосередили зусилля на підготовці снайперів та молодшого командного складу. Зокрема, з 9 грудня розпочалися навчальні збори з командирами взводів та снайперами. Зазначені заходи проводяться під керівництвом та за безпосередньою участю кадрових офіцерів ЗС РФ”, – поінформував речник.

Він додав, що підрозділи Об’єднаних сил перебувають напоготові до підступних ворожих дій у районі відсічі та стримування збройної агресії РФ на сході нашої держави.

 

Монархісти Австрії запросили на свій конгрес ватажка російських неонацистів

Австрійські монархісти запросили до Відня Станіслава Воробйова – лідера неофашистського “Русского имперского движения” – організації, причетної до відправлення бойовиків на Донбас.

На цей факт звернув увагу у Facebook лектор Віденського університету, автор книжки “Чорне танго. Росія і західні крайні праві” Антон Шеховцов – Укрінформ.

“9 листопада 2019 року у Відні монархістський “Чорно-жовтий альянс” (Die Monarchisten – Schwarz-Gelbe Allianz) провів ІІ Конгрес європейських монархістів у Parkhotel Schönbrunn. Участь у конгресі брав Станіслав Воробйов, лідер російського фашистського “Русского имперского движения”, – йдеться у повідомленні.

Дослідник радикальних правих рухів зазначив, що “Русское имперское движение” (“РИД”) відоме своєю підтримкою незаконних збройних формувань на Донбасі, фінансовою допомогою шведським неонацистам з Nordic Resistance, а також створенням разом із кремлівською партією “Родина” міжнародного альянсу західних і російських неофашистів. Крім того, у серпні 2016 року “РИД” організувало воєнізований табір “Партизан”, де тренувалися, зокрема, шведські неонацисти Антон Тулін та Віктор Мелін, які згодом здійснили теракт у Гетеборзі.

Шеховцов також опублікував фотографію із заходу у Відні, на якій поруч із Воробйовим стоїть голова “Чорно-жовтого альянсу” Ніколь Фара.

У коментарі кореспонденту Укрінформу Шеховцов зазначив, що це – перший офіційний контакт між “РИД” та австрійськими монархістами, як і перша участь лідера російської неофашистської організації у такому заході.

“Чорно-жовтий альянс” обстоює відновлення Австро-Угорської імперії. Вони періодично проводять заходи, куди запрошують зазвичай представників тих країн, які раніше входили до її складу. Програма заходу, судячи з тієї частини, яку я бачив, є доволі мейнстрімною для монархічних кіл Австрії та тих країн, які раніше входили в Австро-Угорщину. Але, по-моєму, це вперше, коли на такому заході присутній лідер російської неофашистської організації. І це перший офіційний контакт “РИД” з австрійськими монархістами”, – заявив експерт.

Шеховцов висловив подив, що ватажок російської неофашистської організації, у таборі якої тренувалися терористи з Гетеборга, вільно пересувається країнами Євросоюзу. Крім того, всередині “РИД” було створено підгрупу “Імперський легіон”, що займалася відправкою “добровольців” на Донбас для участі у війні проти України.

“Це доволі дивна ситуація. Адже доведено, у тому числі правосуддям Швеції, що двоє з трьох шведських неонацистів, які брали участь в організації терактів в Гетеборзі, проходили тренування в парамілітарному таборі “Партизан” під Санкт-Петербургом у 2016 році. Дивно, що ця організація не потрапила в якісь санкційні списки – чи принаймні її лідери”, – прокоментував Шеховцов запитання про те, як Воробйов міг вільно приїхати у Відень.

Експерт також звернув увагу на те, що “РИД”не є забороненою в Росії організацією і, вочевидь, має підтримку наближеними до влади людей: “У самій Росії організація не є забороненою. Очевидно, що вона, грубо кажучи,”кришується” людьми, які близькі до влади. Я б не сказав, що ці люди її створили. Але вони є такими собі “корисними фашистами”, яких не чіпають… Вони є зручними, вони відряджали “добровольців” на Донбас. І їх ніхто не чіпає в РФ, вони функціонують цілком вільно”.

Лідер “Русского имперского движения” Станіслав Воробйов, окрім іншого, відомий своїми антисемітськими висловлюваннями, що викликає ще більший подив щодо його візиту до Австрії, влада якої проводить запеклу боротьбу з антисемітизмом.

“Це – неофашистська організація. Зрозуміло, що там буде і антисемітизм, і расизм, як і антикомунізм”, – резюмував Шеховцов, припустивши, що австрійські організатори “може просто не знали, кого вони запросили”.

 

МЗС вважає оновлену “кримську” резолюцію ООН важливою для деокупації

Оновлена “кримська” резолюція ГА ООН є важливою складовою зусиль України із деокупації тимчасово окупованих територій нашої держави, а також відновлення безпеки та стабільності в регіоні Чорного та Азовського морів.

Про це йдеться у коментарі МЗС України у зв’язку зі схваленням резолюції ГА ООН “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів” – Укрінформ.

“Резолюція засвідчила глибоке занепокоєння міжнародного співтовариства триваючими діями РФ з мілітаризації Кримського півострова, серед іншого, розміщенням озброєння та військової техніки, здатних нести ядерну зброю, та проведенням незаконних військових навчань. Такі дії загрожують стабільності у Чорноморському регіоні і поза його межами, а також матимуть негативні довгострокові екологічні наслідки”, – зазначається в коментарі.

У зовнішньополітичному відомстві акцентували, що міжнародне співтовариство підтвердило чітку позицію щодо неприпустимості непогоджених з Україною візитів на Кримський півострів, а також закликало РФ припинити спроби розповсюдити свою юрисдикцію над ядерними об’єктами та матеріалами в Криму.

МЗС висловило вдячність усім державам, які підтримали схвалення 9 грудня 2019 року Генеральною Асамблеєю ООН посиленої резолюції “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів”.

Як повідомляв Укрінформ, 9 грудня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів”, у якій міститься пункт про захоплені РФ ядерні об’єкти та інфраструктуру на окупованій території.

За ухвалення резолюції проголосували 63 країни, проти – 19, утримались – 66.

 

Сенцов став на облік у київському військкоматі

Колишній політв’язень Кремля кінорежисер Олег Сенцов став на військовий облік у Києві.

Про це він повідомив у Facebook – Укрінформ.

“Оскільки я зараз майже киянин, то пішов і став на військовий облік. Тепер я солдат запасу і якщо щось…” – написав Сенцов.

Він також опублікував видане йому тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

Як повідомлялося, Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист, письменник. Лауреат Премії імені Андрія Сахарова за свободу думки, Премії Американського ПЕН імені Барбари Ґолдсміт «Свобода писати», Національної премії України імені Т. Шевченка.

Був незаконно ув’язнений Російською Федерацією у травні 2014 року і засуджений російським судом до 20 років позбавлення волі за обвинуваченням в “організації терактів” в окупованому Криму.

7 вересня 2019 року повернувся в Україну у межах обміну між Україною та РФ утримуваними особами.

 

У російських в’язницях утримують близько двох тисяч українців – Денісова

Близько двох тисяч українців наразі утримуються у в’язницях Російської Федерації.

Про це повідомила уповноважений ВР з прав людини у Facebook – Укрінформ.

“Тільки у 2018 році було заарештовано 176 наших співгромадян, а засуджено 692 особи за незаконний обіг наркотичних речовин. Станом на 30 червня 2019 року у в’язницях РФ незаконно утримується 1989 громадян. За уточненою інформацією на сьогодні ця цифра становить близько 2000 громадян України”, – написала вона.

Як зазначила омбудсмен, з 2015 року в Україні діє транснаціональне злочинне угруповання, “яке шляхом обману вербує громадян України та втягує їх у незаконну діяльність з розповсюдження наркотичних речовин на території Російської Федерації”.

Денісова відмітила, що, за словами представників МЗС, наразі відсутня актуальна інформація про кількість громадян України, які утримуються у місцях несвободи в РФ через невиконання російською стороною Консульської конвенції між Україною та РФ, зокрема щодо невідкладного інформування про затримання та арешт на території РФ громадян України.

“У багатьох випадках жертви торгівлі людьми не мають належного зв’язку із зовнішнім світом. Адміністрації колоній в РФ майже повністю блокують листування з Україною.Така ситуація унеможливлює подання заяв про злочини та визнання потерпілими саме жертв торгівлі людьми”, – зауважила вона.

Омбудсмен повідомила, що, згідно з інформацією Мінсоцполітики, ситуація ускладнюється тим, що статус жертви торгівлі людьми є вирішальним при помилуванні, умовно-достроковому звільненні, застосуванні амністії чи зменшенні покарання.

“Але одним з етапів його встановлення (статус жертви торгівлі людьми – прим.) є проведення співбесіди із заявниками, які знаходяться або в російській, або в українській виправній колонії. Порядок проведення співбесід в обох випадках наразі не встановлено. Вважаю, що підрозділ Мінсоцполітики має ініціювати внесення змін до порядку надання статусу жертв торгівлі людьми”, – додала Денісова.

 

У відносинах ЄС із Росією настали важкі часи – речник Єврокомісії

Одним із головних принципів, якими ЄС нині керується у відносинах з Росією, є повна імплементація Мінських угод.

Про це у вівторок у Брюсселі заявив речник Єврокомісії з питань закордонних справ та політики безпеки Пітер Стано, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Саме так речник Єврокомісії відповів на запитання преси, наскільки широко ЄС має намір відзначити 30-ту річницю встановлення відносин з Російською Федерацією.

«Не наша справа коментувати події, які організовуються різними посольствами. Є багато партнерів по всьому світу і всіляких річниць, і я не думаю, що потрібно коментувати кожну з них. Що стосується відносин між ЄС і Росією, – вони скеровані певними принципами, які відображені в повсякденній комунікації з нашими російськими партнерами. Головним принципом, на якому ми зараз зосереджені, є повна імплементація Мінських угод стосовно (ситуації) в Україні, у чому Росія має відігравати важливу роль. Ми бачили нормандський саміт у Парижі, де були досягнуті певні результати», – сказав Пітер Стано.

Він наголосив, що відносини з Росією є важливими для ЄС, оскільки Росія залишається важливим сусідом.

«У наших відносинах із Росією були дуже добрі часи, нині настали більш важкі часи та виклики. Але, що завжди важливо для нас і є суттю європейських цінностей, – це шукати спільні рішення і консенсус, щоб була можливість працювати разом на користь наших народів. Люди в Росії та в ЄС прагнуть безпеки і стабільності, щоб зосереджуватися не лише на конфліктах та конфронтації, але на розвитку власного життя і нормальних, природних людських прагненнях. Це те, чого ми прагнемо», – додав речник Єврокомісії.

 

У НАТО після “Норманді” закликають Росію вивести війська з Донбасу

НАТО вітає результати “нормандського саміту” у Парижі та сподівається на повне виконання Мінських домовленостей всіма сторонами.

По це йдеться у заяві офіційної особи НАТО у відповідь на запит Укрінформу.

“Ми вітаємо нещодавній розвиток під час нормандського “саміту чотирьох”. Це включає поновлення зобов’язань щодо повного припинення вогню, розвитку та імплементації плану розмінування, погодження додаткових районів розведення сил та заснування нових пунктів перетину вздовж контактної лінії, а також звільнення та обмін ув’язненими під час конфлікту до кінця року. Ці кроки приносять конкретну користь народу України та можуть зробити внесок у повну імплементацію Мінських домовленостей усіма сторонами”, – заявив представник НАТО.

Він назвав результат “нормандської зустрічі” ключем для досягнення тривалого та мирного вирішення конфлікту. НАТО буде продовжувати підтримувати зусилля у “нормандському форматі”, у форматі Тристоронньої контактної групи та в рамках ОБСЄ.

“Ми повторюємо наш заклик до Росії вивести свої війська, озброєння та припинити допомогу бойовикам на Сході України. Союзники по НАТО рішуче підтримують суверенітет та територіальну цілісність України, а також її право самостійно вирішувати власне майбутнє”, – йдеться у заяві офіційного представника НАТО.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбулася зустріч президентів України, Франції, Росії та канцлера ФРН.

За результатами саміту сторони ухвалили спільне комюніке.

 

“Голос” не підтримає продовження дії закону про особливий статус Донбасу — Рахманін

Президент РФ Володимир Путін наполягає, аби процес урегулювання конфлікту на Сході України відбувався спираючись на закон про особливий статус, а будь-яка пропозиція від нього є небезпечною.

Таку думку висловив голова фракції партії “Голос” Сергій Рахманін у телеефірі, повідомляє пресслужба партії – Укрінформ

“Будь-яка пропозиція, яка надходить від Путіна, є небезпечною сама по собі. І будь-яка притомна людина має про це пам’ятати, маючи зустріч з Путіним. Путін недарма наполягає на тому, щоби подальший шлях урегулювання конфлікту на Сході України відбувався саме за Мінськими угодами і саме спираючись на закон про особливий статус. Фракція «Голосу» голосуватиме проти продовження дії цього закону”, — заявив Рахманін.

За його словами, їхня політсила вважає цей документ украй небезпечним з трьох причин.

“Перша причина — очевидна: давайте не забувати, що цей закон, — окрім того, що був проголосований з грубими порушеннями регламенту Верховної Ради, чинного законодавства і Конституції України, — напряму суперечить Конституції за змістом. Він надає окремим територіям особливий статус де-факто і де-юре та, фактично, є першим кроком до дезінтеграції держави”, — наголосив парламентарій.

Друга причина, за його словами, – вибори в ОРДЛО не матимуть жодного сенсу, поки Україна не встановить контроль над кордоном з РФ. По-третє, пролонгація цього закону жодним чином не впливає на санкції проти РФ.

“Але санкції не можуть бути метою! Санкції — це механізм… Санкції не можуть бути вічними. Санкції — це тимчасовий інструмент, необхідний для досягнення мети. Допоки санкції будуть метою — нового плану в України не буде”, – переконаний лідер фракції “Голосу”.

За його словами, доки на території окупованої частини Донбасу перебувають російські війська, “ризик екскалації існуватиме завжди — незалежно від того, будемо ми продовжувати дію закону про особливий статус чи не будемо”.

“Перше, з чого мала би починати Україна, щоб убезпечити себе від ескалації бойових дій, — домовлятися про режим повного тривалого припинення вогню. І тільки після цього домовлятися про решту речей. Ось тоді ескалація була б неможлива”, – вважає Рахманін.

Політик також звернув увагу на те, що позиція Франції і Німеччини сьогодні є набагато жорсткішою, ніж у попередні роки. Але проблема у тому, що Україна за п’ять останніх років не переконала французьку і німецьку сторону, які “мають власні інтереси і не мають захищати Україну від Росії, що в нас є інший план”.

“(Ми) мали б напрацювати навколо ідеї замороження бойових дій і довгострокового припинення вогню дорожню карту, залучивши і німців, і французів у спільники. І тоді б ми сьогодні їхали в Париж з власним планом, а не з ідеями, як протидіяти чужому плану. Переграти Росію сам на сам не вдасться. Німеччина і Франція потрібні нам як довгострокові надійні спільники, але ми згаяли забагато часу, і зараз це неможливо. Ми можемо лише перегорнути цю сторінку і вибудовувати нову історію”, — наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, 9 грудня у Парижі відбувся саміт нормандської четвірки за участю президентів України, Франції, Росії та канцлера Німеччини.

 

Федералізації України не буде, над “формулою Штайнмаєра” працюватимемо – Пристайко

Робота над імплементацією “формули Штайнмаєра” триватиме, жодної федералізації України не буде.

Про це міністр закордонних справ України Вадим Пристайко написав у Twitter, інформуючи про основні підсумки зустрічі лідерів країн нормандської четвірки у Парижі- Укрінформ.

“Підсумки Норманді. 1. Повне безстрокове припинення вогню до кінця 2019 року. Контроль Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ із розширеним мандатом. Очікуємо її роботи 24/7”, – повідомив міністр.

Другою важливою домовленістю він назвав взаємне звільнення утримуваних осіб у форматі “всіх встановлених на всіх встановлених” до 31 грудня.

“План – завершити якнайшвидше за принципом “всіх на всіх”. Для цього домовились про допуск Червоного Хреста та інших гуманітарних організацій”, – поінформував Пристайко.

За його словами, ще одна домовленість, досягнута на зустрічі в Парижі, стосується розведення військ ще на трьох ділянках.

“Робота над імплементацією “формули Штайнмаєра”. Ніякої федералізації. Україна – унітарна країна. Донбас і Крим – це Україна”, – підкреслив очільник МЗС.

Окрім того, підкреслив він, місцеві вибори на Донбасі можливі лише за українським законодавством та згідно зі стандартами ОБСЄ.

“Наша позиція щодо контролю над кордоном незмінна. Поступово рухатимемося в цей бік”, – зазначив Пристайко.

Він нагадав, що наступна зустріч лідерів країн “нормандської четвірки” відбудеться за 4 місяці.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбулася зустріч президентів України, Франції, Росії та канцлера ФРН.

За результатами саміту сторони прийняли спільне комюніке.

 

Смертельна пожежа в Одесі: директору коледжу оголосили підозру

Директору Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу висунуто підозру в службовій недбалості та порушенні правил пожежної безпеки через пожежу в коледжі, що спричинило тяжкі наслідки.

Про це в ході пресбріфінгу в Одеській облдержадміністрації за участю членів урядової комісії з розслідування причин пожежі повідомив начальник ГУ НП в Одеській області Олег Бех – Укрінформ.

“У Понеділок, 9 грудня директору згорілого коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу висунуто підозру в службовій недбалості та порушенні правил пожежної безпеки, що спричинило тяжкі наслідки”, – сказав Бех.

Він додав, що є й інші фігуранти справи.

“Нині триває слідство. Триває огляд місця події, проводиться ряд експертиз. Тільки після них ми будемо готові повідомити точні причини того, що сталося і винуватців”, – підкреслив Бех.

Як повідомляв Укрінформ, під час розчищення приміщень у згорілому коледжі не було виявлено жодного вогнегасника, а склад вогнегасників знайшли під ліжком у коменданта. У будівлі також була відсутня автоматична система оповіщення про пожежу. У слідства є питання і щодо евакуації людей, яка “фактично була неможливою”.

10 грудень в Одесі відбулося перше засідання урядової комісії з розслідування причин пожежі в коледжі. Її очолює перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий. До складу комісії входять голова ДСНС України Микола Чечоткін, начальник головного слідчого управління Національної поліції України Максим Цуцкірідзе, представники центральних органів виконавчої співробітники профільних підрозділів облдержадміністрації.

Як повідомляв Укрінформ, 4 грудня о 10 год. 12 хв. в м.Одесі на третьому поверсі 6-поверхової будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу виникла пожежа. О 14 год. 18 хв. 4 грудня пожежу локалізовано на площі 4 тис. кв.м. Підрозділами ДСНС врятовано і евакуйовано 40 людей.

У ході проведення пошукових робіт виявлено тіла 10 загиблих (тіла 6 людей не ідентифіковані). Всього в результаті пожежі загинуло 12 людей, постраждали 30 осіб, в лікувальних закладах залишаються 9 пацієнтів.

 

На пожежі в одеському коледжі евакуація була практично неможлива – поліція

У згорілому одеському коледжі вогнегасники зберігалися під ліжком у коменданта. У будівлі відсутня автоматична система оповіщення про пожежу, а евакуація людей була практично неможлива.

Про це під час прес-брифінгу в Одеській облдержадміністрації за участю членів урядової комісії з розслідування причин пожежі повідомив начальник ГУ НП в Одеській області Олег Бех – Укрінформ.

“На жаль, під час розчищення приміщень у згорілому коледжі не було виявлено жодного вогнегасника, а склад вогнегасників ми знайшли під ліжком у коменданта. У будівлі також була відсутня автоматична система оповіщення про пожежу. Оповіщення здійснювалося шляхом натискання на кнопку застарілої сигналізації типу “Ревун” на першому поверсі”, – підкреслив Бех.

За словами учасників брифінгу, в коледжі на платній основі навчалося 600 осіб, вони платили від 10 до 14 тис. грн на рік.

“Напевно, за ці гроші можна було забезпечити безпеку учнів”, – підкреслив Бех.

Він повідомив, що у слідства є питання щодо евакуації людей, яка “фактично була неможливою”.

Як повідомлялося, 10 грудня в Одесі відбулося перше засідання урядової комісії з розслідування причин пожежі в коледжі. Її очолює перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий. До складу комісії входять голова ДСНС України Микола Чечоткін, начальник головного слідчого управління Національної поліції України Максим Цуцкірідзе, представники міністерств ї співробітники профільних підрозділів облдержадміністрації.

4 грудня о 10 год. 12 хв. в м.Одесі на третьому поверсі 6-поверхової будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу виникла пожежа. О 14 год. 18 хв. 4 грудня пожежу локалізовано на площі 4 тис. кв.м. Підрозділами ДСНС врятовано й евакуйовано 40 людей.

В ході проведення пошукових робіт виявлено тіла 10 загиблих (тіла 6 осіб не ідентифіковані). Всього в результаті пожежі загинуло 12 людей, постраждало 30 осіб, в лікувальних установах залишаються 9 пацієнтів.

 

Поліція розслідує три версії трагедії в одеському коледжі

Поліція у рамках розслідування пожежі в одеському коледжі, окрім версій пошкодження подовжувача і навмисного підпалу, почала розглядати ще і третю — необережне поводження з вогнем.

Про це на пресконференції заявив керівник поліції Одеської області Олег Бех, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В перший день у нас було дві версії. Ми, безумовно, дуже активно по них працювали, але визначили і третю версію — необережне поводження з вогнем. Підозра одна вже оголошена — керівнику коледжу, вчора було, у службовій халатності. Безумовно, є й інші фігуранти, і слідство триває”, – сказав Бех.

Він наголосив, що огляд місця події ще не закінчений.

Також Бех відзначив, що у коледжі навчалося понад 600 учнів на платній основі, які сплачували від 10 до 14 тис. грн на рік за навчання.

“Отже в коледжі були кошти, щоб забезпечити нормальну безпеку дітей? Мабуть, були. Тому слідство теж має дати оцінку діям керівництва коледжу, чи використовувалися кошти належним чином і як вони використовувалися”, – зазначив керівник поліції Одещини.

Раніше повідомлялося, що поліція Одеси розслідувала дві версії причин пожежі: пошкодження подовжувача і навмисний підпал.

4 грудня о 10 год. 12 хв. у м. Одесі на третьому поверсі 6-поверхової будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу виникла пожежа. О 14 год. 18 хв. 4 грудня пожежу локалізовано на площі 4 тис. кв.м. Підрозділами ДСНС врятовано та евакуйовано 40 осіб. Станом на тепер трагедія забрала життя 12 осіб. Місцезнаходження 4 осіб наразі невідомо, 5 осіб поки не вдалося ідентифікувати”.

 

Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент оголосив голодування

Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент сьогодні оголосив безстрокове голодування, вимагаючи захисту релігійних свобод на території Криму і забезпечення безпеки духовенству кримської єпархії ПЦУ.

Про це повідомляє Крим.Реалії – Укрінформ.

«Я приїхав до Києва, мені вже нема чого втрачати. Я офіційно заявляю: з цього дня я починаю безстрокове голодування. Доти, поки Кабінет міністрів України не вирішить питання захисту релігійних свобод на території Криму, забезпечення безпеки духовенству кримської єпархії ПЦУ. Поки Кабінет міністрів своїми рішеннями не забезпечить збереження церковного майна, а це не тільки приміщення, а й ікони, які можна віднести сьогодні до сучасного сакрального мистецтва. Це історичні речі, які мають національно-культурну цінність», – сказав архієпископ Климент.

Він вимагає зустрічі з Прем’єр-міністром України та визначення терміну, коли питання, які протягом п’яти років ставилися перед Кабінетом міністрів, будуть вирішені.

Як повідомляв Укрінформ, у Сімферополі обікрали приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Єпіфаній 19 листопада закликав уряд прийняти рішення щодо вирішення питання власності на приміщення собору і єпархіального управління в м. Сімферополі.

Арбітражний суд Центрального округу Калуги 14 листопада відхилив касаційну скаргу представників Кримської єпархії Православної церкви України. Представники ПЦУ намагалися оскаржити рішення російського Міністерства майнових і земельних відносин Криму про розірвання договору оренди собору в центрі Сімферополя.

 

В ЄС закликали до активізації спільної протидії гібридним загрозам – УП

Рада ЄС встановила пріоритети і керівні принципи співпраці ЄС в області протидії гібридним загрозам і підвищення стійкості до цих загроз, спираючись на прогрес, досягнутий в останні роки.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на пресслужбу Ради ЄС.

У висновках Ради ЄС міститься заклик до комплексного підходу щодо забезпечення безпеки в цілях протидії гібридним загрозам на основі стратегічної, скоординованої та узгодженої взаємодії всіх відповідних секторів політики.

“Ми дуже задоволені твердою прихильністю держав-членів продовжувати зусилля з протидії гібридним загрозам. Такі заходи мають життєво важливе значення для забезпечення всеосяжної безпеки наших громадян” – сказала Тітті Туппурайнен, міністр з європейських справ Фінляндії, яка головує у Раді ЄС.

У своїх висновках рада наголошує на необхідності подальшого розвитку співпраці з міжнародними організаціями та країнами-партнерами щодо підвищення стійкості та протидії гібридним загрозам, зокрема співпраці ЄС-НАТО та співпраці з країнами-сусідами ЄС.

Для забезпечення узгодженості цієї роботи Рада ЄС закликала до підвищення стійкості до гібридних загроз у різних галузях політики, наприклад при розробці і використанні новітніх технологій, включаючи методи штучного інтелекту і збору даних, а також при оцінці впливу прямих іноземних інвестицій або майбутніх законодавчих пропозицій.

Рада також підкреслює важливість постійного вдосконалення співпраці між національними органами влади, а також установами, органами та установами ЄС в рамках системи внутрішньої і зовнішньої безпеки.

 

У Євросоюзі вирішили, як боротимуться з гібридними загрозами

Рада міністрів ЄС із загальних справ, яка відбулася у вівторок у Брюсселі, ухвалила резолюцію, що визначає головні напрямки протидії гібридним загрозам та підвищення стійкості країн-членів до такого роду викликів.

Відповідний документ оприлюднений на сайті Європейської Ради – Укрінформ.

«Ми дуже задоволені готовністю країн-членів продовжувати зусилля з протидії гібридним загрозам та з посилення стійкості. Такі заходи є життєво важливими для розбудови всеосяжної безпеки для наших громадян. Хоча головна відповідальність за це лягає на країни-члени, ми стикаємося зі спільними загрозами. У цьому зв’язку формування обізнаності та координація зусиль у різних політичних сферах є вирішальними», – зауважила з цього приводу міністр закордонних справ головуючої в ЄС Фінляндії Тутті Туппурайнен (Tytti Tuppurainen).

Документ визначає гібридні загрози як широкий спектр скоординованих методів та дій, що використовуються ворожими державами та недержавними акторами з метою ураження вразливих демократичних держав та інституцій, не переступаючи межу формального розв’язання військових дій. Прикладами таких дій названі кібернетичні атаки, втручання у вибори, кампанії дезінформації, включаючи ті, що здійснюються у соціальних медіа. Зусилля з протидії таким загрозам є частиною так званого Стратегічного порядку денного ЄС на 2019-2024 роки.

«Рада ЄС підкреслила необхідність продовжувати розвиток співпраці з міжнародними організаціями та країнами-партнерами для посилення стійкості та протидії гібридним загрозам, зокрема, співробітництво між ЄС і НАТО і співпрацю з країнами-сусідами Євросоюзу», – йдеться у документі.

До сфер, які потенційно можуть стати джерелом гібридних загроз, віднесено розвиток «чутливих» технологій, включаючи створення штучного інтелекту та засоби для опрацювання великого масиву даних. Стійкість до таких загроз потребує аналізу походження та спрямованості прямих іноземних інвестицій, а також оцінки майбутнього впливу певних законодавчих ініціатив.

Ключовим пріоритетом Рада ЄС визначила захист національної та загальноєвропейської критичної інфраструктури, збереження функцій та послуг, які є критичними для належного функціонування держави, економіки та суспільства, включаючи функціонування фінансового та приватного секторів.

У тому, що стосується протидії дезінформації, Рада ЄС наголосила на важливості імплементації Плану дій ЄС проти дезінформації та необхідність належного ресурсного забезпечення трьох оперативних груп Страткому (Схід, західні Балкани, Південь) у складі Європейської служби зовнішніх дій.

Рада міністрів ЄС в оприлюднених висновках наголошує на тому, що всі зусилля з протидії гібридним загрозам мають завжди здійснюватися з повагою до фундаментальних прав, включаючи захист особистих даних, свободи висловлювань та інформації, свободу зібрань та інших свобод, передбачених Хартією з фундаментальних прав.

 

Для Путіна “медіапрофі” Зеленський давно став викликом — німецькі ЗМІ

Німецькі ЗМІ, коментуючи саміт у нормандському форматі 9 грудня в Парижі та першу зустріч президентів України та Росії, зазначають, що для Володимира Путіна “медіапрофі” Володимир Зеленський давно став викликом.

Таку оцінку агентства dpa подає інтернет-ресурс t-online – Укрінформ.

Агентство нагадує: восени Путін заявив, що вважає Зеленського «симпатичним і щирим», однак ще навесні, після президентських виборів в Україні, російський президент навіть не привітав нового українського лідера, а влітку «дражнив» його тим, що грати телевізійну роль – це не те саме, що насправді керувати державою. Отже, згодом риторика Путіна щодо Зеленського змінювалася, вважає автор публікації.

«Для Путіна медіапрофі Зеленський давно став викликом», – йдеться у статті.

Зазначається також, що попередній український президент Петро Порошенко з його антиросійськими гаслами був «ідеальною фігурою ненависті в конфлікті», втім колишній актор – популярна постать, яка випромінює симпатію, поведінка якого подобається багатьом росіянам.

Водночас, як констатує німецьке агентство, у Росії зростає невдоволення політикою Путіна. «Путін приїхав до Парижа аж ніяк не як сильна людина», – вважає автор публікації. Росія переживає серйозну економічну кризу, люди скаржаться на надзвичайно високі ціни. Сприйняття в Росії війн у Сирії та Україні є низьким. До того ж, санкції США та ЄС через конфлікт в Україні гальмують розвиток РФ. Москва потребує прогресу в конфлікті, щоб позбавитися згодом санкцій, нагадує видання.

Автор публікації також вважає, що між Зеленським і Путіним під час саміту виникла «хімія». Так, журналіст помічає, як на початку зустрічі Путін дружньо киває Зеленському, заохочуючи того повернутися до фотографів; обидва разом посміхаються на камери. «Так, я щасливий», – цитує німецьке видання Путіна, який прокоментував напередодні свою першу пряму розмову з Зеленським, яка тривала 1 годину 20 хвилин – набагато довше, ніж планувалося.

 

Росія має нести відповідальність за виконання домовленостей мирних переговорів – СКУ

Світовий конґрес українців (СКУ) за підсумками “нормандського саміту” закликав світ визнати відповідальність Росії за агресію в Україні та змусити РФ нести відповідальність за виконання мирних домовленостей.

Про це йдеться на сайті СКУ – Укрінформ.

“Якщо б Росія справді прагнула миру, ніколи би війни взагалі не було. Ми стурбовані тим, що учасники зустрічі Франція та Німеччина не визнали факту відповідальності Росії за збройну агресію на Донбасі та окупацію Криму. Тож СКУ хотів би нагадати світу, що Росія є країною-агресором, а отже має нести відповідальність за виконання домовленостей мирних переговорів”, – зазначив президент СКУ Павло Ґрод.

Він зауважив, що “мир в Україні є важливою передумовою миру та безпеки в Європі, і безпекові рішення повинні передувати політичним домовленостям”.

“СКУ продовжуватиме глобальну кампанію підтримки України та протидії російській агресії, яку ми оголосили напередодні саміту в Парижі. Закликаємо всіх українців та друзів України підтримати наступні кроки до миру, а міжнародну спільноту – визнати відповідальність Росії як агресора”, –  наголосив Павло Ґрод.

Як зазначається, в СКУ підтримують Президента України Володимира Зеленського у прагненні досягнення миру. “Зустріч в “нормандському форматі” в грудні стала наступним кроком у мирних переговорах. СКУ підтримує Президента України в пошуку доріг до миру і закликає Президента це робити в рамках червоних ліній і втриманні української позиції”, – йдеться у повідомленні.

Водночас Світовий конґрес українців укотре наголосив на важливості збереження міжнародної коаліції підтримки України та протидії російській агресії і закликав міжнародну спільноту дотримуватися чіткої та однозначної позиції щодо ряду пунктів.

По-перше, жодні вибори не можуть відбуватися на окупованих Росією територіях Донецької та Луганської областей до тих пір, поки всі російські війська, найманці, зброя та матеріальні засоби не будуть виведені з української території, поки Україна не поверне повний контроль української сторони на українсько-російському кордоні, поки не пройде достатній період нормалізації для відтворення демократичних інститутів, та поки вимушені переселенці з Донбасу не зможуть мирно  повернутися до своїх домівок.

По-друге, визначений Конституцією України стратегічний курс України щодо євроатлантичної інтеграції та НАТО є незворотнім та незмінним.

По-третє, міжнародні санкції проти Росії повинні бути посилені та розширені, поки Росія не деокупує суверенну українську територію Криму та частини Донецької та Луганської областей.

По-четверте, не може бути жодних прямих переговорів з лідерами підконтрольних Росії терористичних організацій так званих “ДНР” та “ЛНР”.

По-п’яте, Росія повинна нести повну відповідальність за відбудову розбитої війною України, та виплату репарацій всім постраждалим від війни проти України та від збиття малайзійського літака рейсу MH17.

У СКУ нагадали, що Світовий конґрес українців напередодні “нромандського саміту” підтримав мирний процес кампанією #ПідтримайУкраїну та #СТОПросійськійагресії, а також провів серію маніфестацій та зустрічей на підтримку України в усьому світі, та, зокрема, в Парижі за участі Президента СКУ, Павла Ґрода.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся саміт нормандської четвірки за участю президентів України, Франції, Росії та канцлера Німеччини.

 

Комюніке “нормандського саміту” (повний текст)

Лідери України, Франції, Німеччини та Росії досягли у Парижі низки домовленостей щодо мирного врегулювання на Донбасі

Загальні узгоджені висновки Паризького саміту в Нормандському форматі 9 грудня 2019 року оприлюднив Офіс Президента України – Укрінформ.

Президент Французької Республіки, Канцлер Федеративної Республіки Німеччина, Президент Російської Федерації та Президент України зустрілися сьогодні в Парижі.

Мінські домовленості (Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року та Мінський комплекс заходів від 12 лютого 2015 року) продовжують слугувати основою роботи Нормандського формату, держави – члени якого віддані їхній повній імплементації.

Вони наголошують на загальному прагненні до сталої й всеохопної архітектури довіри та безпеки у Європі, заснованій на принципах ОБСЄ, для якої врегулювання конфлікту в Україні є одним із низки важливих кроків.

На цій основі вони вирішили таке:

  1. Невідкладні заходи зі стабілізації ситуації в зоні конфлікту:

Сторони відданні повній та всеохопній імплементації режиму припинення вогню, підкріпленого реалізацією всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню до кінця 2019 року.

Вони підтримають розробку та імплементацію оновленого плану з розмінування на основі рішення Тристоронньої контактної групи про протимінну діяльність від 3 березня 2016 року.

Вони підтримають домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо трьох додаткових ділянок розведення з метою розведення сил і засобів до кінця березня 2020 року.

Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну утримуваних осіб, пов’язаних з конфліктом, до кінця року на основі принципу «всіх на всіх», починаючи з «усіх встановлених на всіх встановлених», при розумінні, що міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб.

Вони підтримають досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках Тристоронньої контактної групи про нові пункти пропуску через лінію розмежування, виходячи передусім з гуманітарних критеріїв.

Вони нагадують, що Спеціальна моніторингова місія (СММ) Організації безпеки і співробітництва в Європі має бути спроможною використовувати  усі можливості мандату (від 21 березня 2014 року) і мати безпечний і надійний доступ на всій території України з метою повного виконання свого мандату.

  1. Заходи з імплементації політичних положень Мінських угод:

Сторони висловлюють зацікавленість у досягненні домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) і Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей – як вказано у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей від 2015 року – з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Вони вважають за необхідне інкорпорувати «формулу Штайнмаєра» в українське законодавство згідно з версією, узгодженою Н4 та Тристоронньою контактною групою.

  1. Подальші кроки:

Вони просять своїх міністрів закордонних справ та політичних радників забезпечити виконання досягнутих домовленостей, і вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних та безпекових умов, серед іншого – для організації місцевих виборів.

 

Польські ЗМІ називають позитивом заяву про обмін “всіх на всіх”

Рішення, які були прийняті у Парижі лідерами країн, які входять до Нормандського формату, не є переломними, але вони викликають стриманий оптимізм.

Про це пишуть у вівторок польські ЗМІ, аналізуючи результати зустрічі президентів України, Франції, Росії та канцлера ФРН в Єлисейському палаці – Укрінформ.

Інтернет-портал Onet.pl зазначає, що зустріч чотирьох лідерів, щоправда, не завершила війни в Донбасі, але на це ніхто і не сподівався. Однак, залишається питання: чи повне припинення вогню вкотре не залишиться пустою декларацією? Як наголошується, припинення вогню вже було одним з пунктів перших Мінських домовленостей в 2014 році, а потім і других в 2015 році, але це все, загалом, так і залишилося на папері.

Безперечно позитивним результатом зустрічі видання називає декларацію обміну в’язнями за формулою “всі на всіх”. І хоча ця декларація виглядає дуже оптимістично, проблемою може бути створення списку “всіх”, яких Україна вважає політв’язнями. Зокрема, йдеться про визначення статусу кримських татар, яких найбільше серед арештованих в Росії та окупованому Криму. Київ вважає їх громадянами України, а Кремль ідентифікує їх як громадян РФ.

Польське видання підкреслює, що Президентові України Володимиру Зеленському вдалося не перетнути “червоні лінії”, які накреслили йому ті, хто побоювався, що він поступиться під тиском президента РФ Володимира Путіна. Як наголошується, побоювання тих, хто зібрався у Києві під Офісом Президента, здається були безпідставними, адже Зеленський прекрасно розумів, шо можливе завершення війни на умовах Москви може спричинити різкі протести в Україні.

У свою чергу видання Gazeta Wyborcza головними рішеннями саміту у Парижі назвало обмін всіх в’язнів, припинення вогню до кінця року, а також організацію чергової зустрічі у Нормандському форматі через чотири місяці.

Часопис звернув увагу, що саміт мав тривати три години, а замість того затягнувся ще на кілька годин. Зустріч, яка у цьому форматі була першою за три роки і першою за участю Зеленського, газета назвала “напруженою”, результатом якої було спільне невелике за змістом комюніке.

Як повідомляв Укрінформ, 9 грудня у Парижі відбувся саміт “нормандської четвірки”. У ньому взяли участь лідери України, Росії, Франції та Німеччини – Володимир Зеленський, Володимир Путін, Еммануель Макрон та Ангела Меркель.

 

Аваков каже, що у Суркова в Парижі “здали нерви”

Представники Кремля у Парижі поводилися емоційно та некомпетентно.

Про це інформує пресслужба МВС – Укрінформ.

“Що стосується Кремля, то його представники поводили себе емоційно та некомпетентно”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наголосив, що у помічника президента Росії Владислава Суркова “здали нерви, він там папери кинув на стіл і кричав: «Ми так не домовлялися».

“Вони запропонували розводити і далі війська. Куди розводити? В Мар’їнці? Де кожен метр политий кров’ю. І відведення означає здачу наших позицій на кілометри. Чи в Широкине, де ми стали так, щоб Маріуполь убезпечити? Це нісенітниця. Ми чітко дали зрозуміти: гуманітарні коридори – добре, бо людям треба дати можливість їздити без черг. В Луганській області немає жодного коридору, де може проїхати машина», – підкреслив Аваков.

Водночас, він додав, що у Петрівському та Золотому, де вже відвели війська та працюють поліція та Нацгвардія, безпекова ситуація не погіршилась.

За його словами, “наша позиція дуже проста – спочатку безпека, повернення військовополонених, а потім вибори і все інше”.

“Компроміс може бути – ми не за місяць візьмемо кордон, а за два дні. У нас є 480 кілометрів кордону, захопленого Росією. І ми будемо потихеньку, щодня повертати контроль над ним», – зазначив Аваков.

Міністр сказав, що під час переговорів у Парижі міжнародні партнери, зокрема, Ангела Меркель, з розумінням поставилися до ситуації в Україні та готові надалі підтримувати офіційний Київ.

«Ми не збираємось бути домініоном Росії, на першому місці – українські інтереси. А далі ми готові з повагою ставитись до всіх», – додав міністр.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся саміт нормандської четвірки за участю президентів України, Франції, Росії та канцлера Німеччини.

 

Аваков сказав, коли поліція зайде на окуповані території Донбасу

Національна поліція України зайде на окуповані території Донецької та Луганської області, коли їх залишать незаконні збройні формування, і готова патрулювати з «представниками територіальних громад».

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у коментарі hromadske на полях саміту нормандської четвірки у Парижі – Укрінформ.

На уточнювальне запитання, чи йдеться про спільне патрулювання з так званою «народною міліцією», яка зараз має контроль на окупованих територіях, Аваков просто повторив: «Я ж вам сказав — територіальних громад».

«Це дуже важкий перехідний період, він триватиме пів року або й рік, але ми готові пройти. Але це буде потім, коли усі зі всім погодяться, а поки ми бачимо, що Путін не готовий повернути нам кордон», — додав міністр.

Він припустив, що Україна може погодитися на компроміс щодо контролю над кордоном і отримати його «не за місяць до місцевих виборів, а, наприклад, за 2 дні».

Як повідомляв Укрінформ, 9 грудня у Парижі відбувся саміт “нормандської четвірки”. У ному взяли участь Володимир Зеленський, Володимир Путін, Еммануель Макрон та Ангела Меркель.

 

У Євросоюзі прокоментували результати “нормандського саміту”

Європейський Союз привітав зусилля Німеччини і Франції з організації «нормандського саміту», який відбувся вчора у Парижі, та визначив досягнуті домовленості як перший крок до врегулювання кризи в Україні.

Про це у вівторок у Парижі під час прес-конференції за підсумками зустрічі з міністром Франції у європейських та закордонних справах Жан-Івом Ле Дріаном (Jean-Yves LE DRIAN) заявив високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, трансляція якої велася на мультимедійному каналі ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Україна буда присутньою під час нашої розмови. Ми привітали зусилля Франції і Німеччини у проведенні Нормандського саміту, які сприяли стійкому припиненню вогню, розведенню сил та обміну ув’язненими. Це перший крок до досягнення політичного рішення, яке є важливим для Європи, яка зацікавлена у безпеці та стабільності на своїх східних кордонах», – зауважив Жозеп Боррель.

Як повідомляв Укрінформ, 9 грудня у Парижі відбувся саміт “нормандської четвірки”. У ньому взяли участь лідери України, Росії, Франції та Німеччини – Володимир Зеленський, Володимир Путін, Еммануель Макрон та Ангела Меркель.

 

У Берліні вважають “нормандський саміт” успіхом ФРН і Франції

Речник із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії Німеччини в Бундестазі Нільс Шмід вважає, що зустріч на вищому рівні в нормандському форматі відбулася завдяки наполегливим зусиллям західних партнерів.

Про це він сказав в ранковому ефірі телеканалу ARD, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Те, що саміт відбувся, є успіхом західних партнерів», – заявив політик.

Він відзначив досягнення «насправді амбіційної» домовленості щодо встановлення перемир’я до кінця року та про обмін полоненими. За його словами, якщо до цього додастся ще й розмінування, то у виграші будуть громадяни, які живуть в регіоні бойових дій.

На переконня речника фракції, досягти цих домовленостей стало можливим завдяки «невтомним зусиллям» німецької і французької сторін, виборам нового Президента України, який поставив своїм центральним завданням встановлення миру на Донбасі та задекларував готовність іти на компроміси та діяти прагматично заради цього, зазначив депутат.

На основі малих кроків, які було зроблені раніше цього року, є обережна надія, що й нові домовленості будуть втіленні у життя, вважає Шмід.

Він також зазначив, що імплементація пунктів Мінських угод, зокрема, встановлення спражнього режиму припинення вогню, є необхідною умовою нормалізації діалогу з Росією.

Шмід також додав, що був «шокований» словами Путіна на пресконференції про те, що вбитий у Берліні Зелімхан Хангошвілі був «терористом». За його словами, німецькі правоохоронці розслідують цю справу. За будь-яких умов, «неприпустимо, щоб іноземна спецслужба здійснювала вбивство в Німеччині».

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся саміт нормандської четвірки за участю президентів України, Франції, Росії та канцлера Німеччини.

 

Гончарук назвав “нормандську зустріч” дипломатичним успіхом Зеленського

“Нормандська” зустріч є однозначним дипломатичним успіхом Президента Володимира Зеленського.

Таку думку висловив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук у Facebook – Укрінформ.

“Нормандська” зустріч — однозначний дипломатичний успіх Президента України Володимира Зеленського, який продовжує боротися за мир та за повернення території України. Хочу подякувати принагідно команді уряду і парламенту за створення фундаменту для посилення позицій України (зокрема рішення про анбандлінг Нафтогазу, арбітраж)”, – написав Гончарук.

На його переконання, участь у переговорах у “нормандському форматі” для України — великий прогрес, адже минулі три роки ситуація була у замороженому стані.

Прем’єр-міністр нагадав, що на зустрічі домовлено про припинення вогню, три додаткові ділянки розведення сил (до кінця березня 2020), початок розмінування, нові пункти пропуску через лінію розмежування, розширення присутності ОБСЄ до формату 24/7.

“Але найголовніше — про обмін полоненими на нашій умові «всіх на всіх», починаючи з «усіх встановлених на всіх встановлених». Ще 72 українці можуть скоро повернутися додому”, – наголосив Гончарук.

Він зауважив, що відкритим залишилось питанням відновлення контролю над кордоном. “Позиція України — спочатку повна безпека, яка не може існувати без контролю над кордоном. Потім вибори. Ця тема знову буде на порядку денному наступної зустрічі через 4 місяці”, – зазначив Прем’єр-міністр.

За його словами, досягнуто мети уряду в газовому питанні — виведено питання транзиту газу за межі обговорення ситуації на Донбасі.

“Не домовилися про контракт, але цього і не мало відбутися в Парижі. Україна буде домовлятися про газ далі, можливо непросто, можливо – з «газовою війною». Але ми повністю готові до цього: наші сховища наповнені, нашу логіку підтримують ЄС і рішення Стокгольмського арбітражу, а “Північний потік 2″ не добудований. Нам потрібен довгостроковий контракт. Ми зауважили, що борг не подаруємо. Один з варіантів, який розглядаємо — борг можемо прийняти газом”, – заявив Гончарук.

Як повідомляв Укрінформ, 9 грудня у Парижі відбувся саміт “Нормандської четвірки” за участю президентів України, Франції, Росії та канцлера Німеччини.

 

РФ втягує Україну в легалізацію сепаратистів без повернення кордону — польський дипломат

Директор варшавського Центру східних досліджень (OSW) Адам Еберхардт вважає, що переговори у “Нормандському форматі” в Парижі закінчились внічию.

Про це він написав у Twitter – Укрінформ.

“Cкоріше 0:0, без гольових ситуацій. У мене складається враження, що сторони ведуть суперництво у різних дисциплінах. На цьому етапі Путін очікує відміни санкцій, а Зеленський сконцентрований на внутрішньому контексті – як довести, що він хоче досягнути мир без звинувачень у капітуляції”,- написав Еберхардт.

Натомість колишній заступник глави МЗС Польщі, експосол Польщі в Росії Катажина Пелчиська-Наленч написала у Twitter, що на її думку у цьому суперництві, на жаль, переміг Путін з рахунком 1:0.

“Зеленський отримав сумнівні шанси на обмін полонених, розмінування і тимчасове припинення вогню. У короткій перспективі він це “продасть” в Україні як успіх. Росія грає стратегічно: втягує Україну в легалізацію сепаратистів без повернення кордону. Німеччина і Франція це забезпечують. На жаль, 1:0 для Путіна”,- написала польський експерт.

Як відомо, у понеділок вперше за три роки і вперше за участі Володимира Зеленського у Парижі відбулася зустріч президентів у “Нормандському форматі”. За їх результатами прийнято спільне комюніке.

 

У Кремлі заявили, що наступний саміт у “нормандському форматі” може пройти у Берліні

Зустріч лідерів країн “нормандської четвірки” (Росія, Німеччина, Франція, Україна), що запланована через чотири місяці, може відбутися в Берліні.

Про це у вівторок повідомив ТАСС прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков – Укрінформ.

Він ствердно відповів на питання про те, чи буде столиця Німеччини місцем проведення наступного саміту в “нормандському форматі”.

Раніше на пресконференції за підсумками паризької зустрічі “четвірки” президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що новий саміт повинен відбутися через чотири місяці.

Разом з тим, Президент України Володимир Зеленський запевнив, що ніяких умов щодо проведення через чотири місяці наступної зустрічі лідерів “нормандської четвірки” не висувалося.

“Немає ніяких умов для наступної зустрічі… Через 4 місяці у нас є можливість продовжити дискусію і побачити результати того, що ми за цей час зробимо”, – зазначив Зеленський і додав, що “ніякого домашнього завдання не існує”.

Як повідомляв Укрінформ, 9 грудня в Парижі пройшла зустріч лідерів країн “нормандського формату”. У зустрічі взяли участь Володимир Зеленський, Володимир Путін, Еммануель Макрон і Ангела Меркель.

Перед самітом глава Української держави провів двосторонні переговори з лідерами Франції та ФРН, а в перерві – з президентом РФ.

 

Чубаров — про “Норманді”: У формулі на звільнення “всіх на всіх” немає кримських татар

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що результати саміту в “нормандському форматі” виключають кримських татар із майбутнього обміну полоненими.

Про це він висловився на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну утримуваних осіб, пов’язаних із конфліктом, до кінця року на основі принципу “всіх на всіх”, починаючи з “усіх встановлених на всіх встановлених”, при розумінні, що міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб”. У такому формулюванні немає кримських політв’язнів, абсолютна більшість із яких кримські татари… У мене питання до МЗС і найближчих помічників Президента України Володимира Зеленського: Хто, персонально, виписував такий текст Узгоджених висновків?” – зазначив Чубаров.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі пройшла зустріч лідерів країн “нормандського формату”. Участь у зустрічі взяли Володимир Зеленський, Володимир Путін, Еммануель Макрон та Ангела Меркель. Учасники “нормандського саміту”, зокрема, підтримали обмін утримуваних осіб за формулою “всіх на всіх” до кінця 2019 року.

Саміт “нормандської четвірки” відбувся вперше за три роки і заразом став першим за участю глави Української держави Володимира Зеленського.

Перед самітом Зеленський провів двосторонні переговори з лідерами Франції та ФРН, а в перерві — з президентом РФ.

За результатами саміту сторони прийняли спільне комюніке.

 

Права жінок на окупованих територіях порушуються колосально – Ташева

В окупованому Криму та на Донбасі права жінок порушуються у великих масштабах, а тому жінки постійно беруть участь у правозахисних і протестних рухах.

Про це заявила заступник постійного представника Президента України в АРК Таміла Ташева під час панельної дискусії на третьому Українському жіночому конгресі в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За цифрами про кількість політв’язнів, про фактично щоденні обшуки в будинках у кримських татар або українців стоять реальні люди. І ми маємо солідаризуватись, говорити про імена кожної жінки. І ми недарма тут зібрались, щоб говорити про жіночий рух, про наші права. На окупованих територіях – як у Криму, так і на Донбасі – права жінок порушуються, і порушуються колосально”, – зазначила вона.

Ташева наголосила, що, на її думку, “протестний рух в Криму має жіноче обличчя”.

“Ці жінки, доньки політичних в’язнів взяли на себе весь тягар родин і взяли на себе тягар і, в тому числі, боротьби заради того, щоб всі наші хлопці були звільнені”, – додала вона.

Заступник постійного представника Президента України в АРК зауважила, що чим більше про жінок-правозахисниць з окупованих територій знатимуть і говоритимуть на підконтрольній території України та про їхню діяльність знатиме український уряд, “тим більше захисту для них насправді буде там”.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві 10 та 11 грудня проходить третій Український жіночий конгрес. Упродовж заходу заплановано обговорення у форматі панельних дискусій рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Очікується, що вона конгресі виступлять прем’єр-міністр Олексій Гончарук, віцепрем’єр – міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, заступник Голови Верховної Ради Олена Кондратюк, голова Верховного суду Валентина Данішевська.

 

Тимошенко має два зауваження до “нормандського комюніке”

Голова фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко вітає те, що Україна поновила діалог на міжнародному рівні у нормандському форматі.

Про це вона написала у Facebook – Укрінформ.

“Ми вітаємо те, що Україна відновила діалог на міжнародному рівні у нормандському форматі, без якого питання припинення війни неможливо вирішити. Є великим досягненням рішення про обмін полоненими за формулою «всіх на всіх». Це дає надію, що ув’язнені українці нарешті повернуться додому”, – зазначила Тимошенко.

За її словами, позитивним є те, що світ разом з Україною, що звучить не лише питання Донбасу, а й Криму, а також “що заявлена позиція про те, що спочатку – відновлення кордону, а потім вибори”.

Водночас, зазначила Тимошенко, викликає занепокоєння, що вперше в історії роботи нормандського формату на рівні Президента України легітимізовано «формулу Штайнмайєра», яка стає основою для подальших дій, і “вперше в офіційному комюніке переговорів зафіксоване прагнення надати особливий статус окупованим територіям не на тимчасовій, а на постійній основі”.

“Лише маючи конкретне пояснення цих пунктів, можна прогнозувати наслідки цього раунду переговорів для України”, – вважає політик.

Тимошенко також зауважує, що на часі ще один діалог – усередині країни.

“Зараз як ніколи потрібна відверта розмова із суспільством. Українці мають бути впевненими, що мир буде справжнім, без втрати незалежності та суверенітету”, – написала лідерка “Батьківщини”.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся саміт у нормандському форматі за участю президентів України, Франції та РФ, а також канцлера ФРН.

 

“Нормандська зустріч” підтвердила прогрес, однак сторони не зблизили позицій – FT

Україна і Російська Федерація досягли певного прогресу на зустрічі в Парижі щодо зменшення напруги в зоні бойового протистояння на Донбасі, однак сторони поки що залишаються далекими від спільного рішення щодо врегулювання конфлікту.

Так охарактеризувало результати “Нормандської зустрічі” в понеділок впливове видання Financial Times – Укрінформ.

“Росія й Україна домовилися про чергове припинення вогню у війні між підтримуваними Москвою сепаратистами й урядом з Києва на сході України. Втім вони залишаються глибоко розділеними у питаннях, як розв’язати конфлікт, описаний президентом Франції Емманюелем Макроном як “відкрита рана в серці європейського континенту”, – зауважує видання.

Чотири лідери погодилися на низку негайних кроків щодо “стабілізації ситуації в зоні конфлікту”, пише газета. У тому числі, йдеться про припинення вогню до кінця року, план розмінування, обмін полоненими, а також відведення військ на трьох додаткових ділянках до березня 2020 року. Тим не менше, залишаються серйозні розбіжності щодо політичного пакету питань.

“Путін і Зеленський повністю розійшлися щодо довгострокового політичного рішення”, – зазначається в публікації. Українці вимагали повного контролю над кордоном перед регіональними виборами та виведенні всіх іноземних сил. Росія ж наполягає на визначенні цього пункту в Мінських домовленостях.

При цьому, FT звертає увагу, що опоненти в Україні називали Зеленського “надто прихильним до Росії”, однак він відстоював міцні позиції і “хотів досягти більшого”.

Видання також процитувало колишнього прем’єр-міністра Швеції, нині співголови Європейської ради з питань міжнародних відносин Карла Більдта, який назвав зустріч у Франції “тестом” для Москви.

“Сьогоднішня зустріч президента України Зеленського й президента Путіна в Парижі покаже, чи існує справжня воля Москви врегулювати конфлікт з Україною. Президент Франції Макрон говорив про нові відносини з Росією, але це справді тест”, – зазначив Більдт.

При цьому, в публікації зазначається, що для просування в “мінливому контексті” врегулювання на сході України необхідно, щоби зусилля докладалися з російського боку.

 

Затриманого в Україні “єдинороса” відправили під домашній арешт

Херсонський міський суд обрав запобіжний захід члену російської політичної партії “Єдина Росія”, підозрюваному в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, у вигляді цілодобового домашнього арешту строком до 6 лютого 2020 року.

Про це інформує портал Судова влада України, посилаючись на матеріали пресслужби суду – Укрінформ.

“Ухвалою слідчого судді від 10 грудня 2019 року клопотання слідчого було задоволено та застосовано стосовно підозрюваного запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, строком до 6 лютого 2020 року”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, таке рішення ухвалене слідчим суддею Херсонського міського суду Херсонської області Галиною Радченко за результатом розгляду клопотання старшого слідчого СВ ГУ СБУ в АР Крим (з дислокацією в місті Херсон) про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно члена російської правлячої політичної партії “Єдина Росія”.

У повідомленні вказано, що член партії “Єдина Росія” підозрюється у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій особою, яка є представником влади).

Як повідомляв Укрінформ, 4 грудня на адміністративному кордоні із тимчасово окупованою територією АР Крим контррозвідники СБУ затримали активного прибічника анексії півострова, члена російської правлячої політичної партії “Єдина Росія” Ігоря Кучерявого.

6 грудня стало відомо, що Служба безпеки в АР Крим з дислокацією у Херсоні повідомила йому про підозру у посяганні на територіальну цілісність України.

За версією слідства, підозрюваний у березні 2014 року був учасником організації “Автоканал Севастополя”, яка через канали зв’язку координувала роботу “самооборонівців”, а також причетний до організації та забезпечення роботи блокпостів у Севастополі, спостереження за окремими військовими частинами України та дільницями, де відбувалось голосування на так званому “загальнокримському референдумі”.

 

Мовний омбудсмен запрошує до співпраці усіх небайдужих

Уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова запрошує громадськість долучитися до роботи інституції мовного омбудсмена.

Про це вона сказала на пресконференції у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу

“При секретаріаті уповноваженого із захисту державної мови ми плануємо створити громадську колегію, куди запрошуємо всіх активістів із захисту державної мови, письменників, лідерів думок, усіх небайдужих до стану і перспектив української мови”, – сказала Монахова.

За її словами, таке співробітництво буде відбуватися у форматі регулярних зустрічей, на яких обговорюватимуться ті чи інші актуальні теми. ”Суспільство вноситиме пропозиції, моніторитиме виконання закону, радитиме щось, тому що без співпраці з суспільством у громадській роботі робити немає чого”, – наголосила Монахова.

 

Ніхто не закриватиме ЗМІ, які виходять не українською – мовний омбудсмен

У законі «Про забезпечення функціонування української мови як державної» чітко прописано, що ЗМІ протягом трьох років мають створити версію українською, але про закриття таких видань не йдеться.

Про це уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова сказала на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У законі прописано, що є три роки на те, щоби ЗМІ – друкована преса, онлайн видання України – зробили українськомовну версію своїх сайтів або своїх газет. Тобто, ніхто не буде закривати чи забороняти видавати пресу іншими мовами”, – сказала Монахова.

За її словами, ситуація у сфері обслуговування через певний час має бути такою: якщо громадянин України просить у певних закладах спілкуватися з ним українською мовою, то це треба робити. Якщо ж клієнт сам ініціює використання іншої мови, то й відповідати йому тією ж мовою можна.

В особистому спілкуванні кожен має право спілкуватися будь-якою мовою, додала Монахова.

 

Мовний омбудсмен назвала своє “завдання номер один”

Завдання уповноваженого із захисту державної мови полягає у забезпеченні прав громадян на здобуття інформації та послуг українською, а не у тому, щоб якимось чином карати їх.

Про це уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова сказала на пресконференції ц вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Моє основне завдання як уповноваженого із захисту державної мови, полягає у тому, щоб забезпечити права громадян України та здобуття інформації та послуг державною мовою. Це завдання номер один”, – сказала Монахова.

За її словами, те, якою мовою людина спілкується у побуті, – це її особистий вибір, за який не може бути покарання. Але якщо людина як громадянин звертається до держави із проханням захистити, навчити, вилікувати, надати роботу, то тут держава вимагає використання саме української мови. “Українська мова – це інструмент залучення людини у суспільство. Це можливість вступити до українських університетів, потрапити на державну службу, це можливість служити український армії”, – зазначила вона.

Уповноважений із захисту державної мови наголосила, що кримінальної відповідальності за порушення закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» не передбачена, але є адміністративна. “Це штрафи різного рівня, від 200 до 700 неоподатковуваних мінімумів. На сьогодні це приблизно 9800 – 11 900 грн”, – уточнила Монахова.

Мовний омбудсмен зазначила, що стати до виконання своїх обов’язків зможе через пів року, а поки що працюватиме над тим, щоб запустити роботу свого секретаріату.

Як повідомляв Укрінформ, 27 листопада 2019 року Кабінет міністрів затвердив кандидатуру Тетяни Монахової на посаду уповноваженого із захисту державної мови.

 

Мовний омбудсмен радить дочекатися результатів слідства у справі волонтера Мирошниченка

Коментувати справу щодо загибелі бахмутського волонтера Артема Мирошниченка буде можливо лише після одержання результатів слідства.

Про це заявила уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова на пресконференції у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що стосується трагедії в Бахмуті, це страшна подія. І, насправді, гірко про це говорити у наш час, в європейській країні. Загибель, вбивство людини – це горе і трагедія. І це – кримінальний злочин передусім”, – сказала Монахова.

Вона висловила співчуття родині загиблого волонтера і наголосила, що для того, аби давати якісь коментарі щодо цієї справи, потрібно дочекатися результатів слідства.

“Тому що версії є різні. І, скажімо, соціальні мережі – це територія емоцій. Емоціонують. Ми бачимо вибух суспільний довкола цієї трагедії. Перш ніж робити якісь гучні заяви – результати слідства”, – наголосила мовний омбудсмен.

Як повідомляв Укрінформ, у Бахмуті на Донеччині після низки складних операцій 5 грудня помер 38-річний громадський активіст і волонтер Артем Мирошниченко.

Знайомі Мирошниченка повідомили, що його 29 листопада жорстоко побили підлітки, які займалися бойовими мистецтвами. За їхніми даними, причиною побиття стало нібито те, що активіст відповів їм українською.

Водночас, Артемівський міськрайонний суд, який розглядав клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу одному із підозрюваних, заявив, що інформація про те, що злочин був скоєний на ґрунті ненависті до української мови та України, є недостовірною – під час засідання 2 грудня “таких фактів не встановлено та не виявлено”.

Одному з підозрюваних у побитті та смерті волонтера 7 грудня обрано запобіжний захід у вигляді арешту, другому – у вигляді домашнього арешту.

 

Мовний омбудсмен прокоментувала рекомендації Венеціанської комісії

Україна зверне увагу на рекомендації Венеціанської комісії щодо “мовного закону”, у тому числі й щодо дотримання прав нацменшин.

Про це уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова сказала на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна, як правова держава, буде до них певною мірою дослухатися у подальшій законотворчій роботі. Зокрема, готується закон про нацменшини. І от там всі ці побажання будуть прийняті до розгляду. Очевидно, ще буде готуватися відповідь офіційна. Репліки наші на ці зауваження. Тому працюємо. Закон є. Він чинний. Ми маємо його виконувати”, – сказала Монахова.

Водночас вона зазначила, що висновки , побажання та рекомендації Венеціанської комісії є важливими.

“Комісія відзначила, погодилася з правом України на захист і популяризацію своєї державної мови. Вони відзначають, що в законі позитивним є те, що, зокрема, закладена можливість будь-якого громадянина України вивчити державну мову” наголосила мовний омбудсман.

За словами уповноваженого, для вивчення української мови будуть створені безкоштовні курси, будуть створювати передумови для того, щоб люди самі захотіли її опанувати.

Як повідомляв Укрінформ, 6 листопада було ухвалено доповідь Європейської комісії за демократію через право (Венеційської комісії) щодо мовного закону. Там йдеться про те, що Закон України про забезпечення функціонування української мови не забезпечує балансу щодо збереження мовних прав національних меншин.

 

Українські телевізійники домовилися про обмін кадрами й контентом із Китаєм

У Державному комітеті телебачення і радіомовлення України відбулася зустріч заступника голови комітету Миколи Білоуса з членами Головної корпорації радіо і телебачення Китайської Народної Республіки.

Про це повідомляє пресслужба Держкомтелерадіо – Укрінформ.

“Учасники зустрічі обговорили можливості розширення співробітництва України і КНР в інформаційній сфері. Зокрема, питання обміну контентом між українськими регіональними телекомпаніями та китайською Медіакорпорацією, обміну кадрами між ЗМІ двох країн”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначив Білоус, угоди про співробітництво між Держкомтелерадіо і Головним державним управлінням радіомовлення, кінематографії та телебачення КНР, Генеральним управлінням преси та публікацій КНР передбачають підтримку широкого кола можливостей для поширення інформації про життя в наших країнах.

“Це, зокрема, і взаємний обмін теле- і радіопрограмами, інформаційними матеріалами про суспільно-політичне, економічне і культурне життя наших країн. Також ми всіляко заохочуємо обміни спеціалістами в галузі телерадіомовлення, видавничої сфери, відповідних науково-технічних галузях”, – сказав заступник голови Держкомтелерадіо.

Своєю чергою заступник керівника Центру мовлення на країни Східної Європи Медіакорпорації Китаю Сунь Юйфень поінформував, що до складу державної корпорації входять Центральне народне радіо Китаю, Центральне телебачення Китаю та Міжнародне радіо, що мовить більш ніж сорока мовами світу.

Зазначається, що десять років тому Сунь Юйфень вперше відвідав Україну, після чого у складі корпорації було створено українську службу, що готує до ефіру радіопрограми і новини, які виходять в ефірі Міжнародного радіо Китаю, та наповнює сайт.

Заступник голови української служби Медіакорпорації Китаю Лі Сянь розповіла, що у складі редакції сьогодні працює лише один український журналіст, але зараз редакція має намір розширити штат, тому шукатиме в Україні відповідних фахівців.

Також представники китайської делегації запросили очільників Держкомтелерадіо взяти участь у міжнародних самітах і конференціях, які відбудуться наступного року для керівників світових ЗМІ у Китаї.

 

Аналітики розробили рекомендації щодо створення ОТГ в етноконтактних зонах

В Асоціації сприяння самоорганізації населення рекомендують Міністерству розвитку громад та територій використовувати більш гнучкий підхід до створення Об’єднаних територіальних громад (ОТГ) особливо в етноконтактних зонах.

Про це розповіла заступниця голови Асоціації сприяння самоорганізації населення, керівниця аналітичного центру Олександра Калашнікова під час презентації результатів дослідження “Об’єднання в етноконтаних регіонах: особливості та перспективи” 10 грудня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми пропонуємо Міністерству розвитку громад та територій гнучко і диференційовано підходити до об’єднання територіальних громад в цих етноконтактних зонах”, – зазначила Калашнікова.

За її словами, в таких регіонах України необхідно відходити від принципів спроможності та дозволяти об’єднуватись за іншими критеріями, наприклад за етнічним.

Калашнікова розповіла, що аналітики асоціації досліджували етноконтактні райони в 4 областях України і для кожної окремо розробили специфічні рекомендації.

Зокрема, в Запорізькій області, де етнічний фактор має мінімальний вплив на процес об’єднання громад при створенні ОТГ, варто керуватися насамперед критеріями спроможності. Так само і в Чернівецькій області мають переважати принципи спроможності, проте з урахуванням етнічного критерію. Одночасно з тим в Закарпатській області варто навпаки перш за все керуватися етнічним критерієм та максимально прагнути до формування моноетнічних громад

Калашнікова підкреслила, що в Одеській області етнічне питання є найчутливішим і тому в цьому регіоні при створенні ОТГ необхідно прагнути до створення моноетнічних громад. Пропонувати в зазначеному регіоні етнозмішані конфігурації варто лише тоді, коли це виправдано з точки зору спроможності та коли створення мотноетнічної громади неможливе. Відхилення від принципу спроможності в Одеській області можливе за умови бажання громади об’єднатися за етнічним принципом.

Експерт наголосила, що одночасно із засовуванням гнучких підходів міністерство має посилити комунікації з громадами етнооконтактних регіонів. Зокрема забезпечувати громадські обговорення щодо всіх можливих конфігурацій ОТГ.

 

Українці вважають еміграцію найбільшою загрозою для держави

Українці вважають проблемою номер один для держави масовий виїзд за кордон наших співвітчизників.

Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомив керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

“Масовий виїзд українців за кордон — це проблема номер один, яку вважають українці найбільшою загрозою для України. 56 відсотків так вважають. Решта проблем — економічний занепад, зубожіння населення, погіршення здоров’я нації — це все має дещо нижчі показники”, – сказав Антипович.

Він наголосив, що проблема еміграції виникла не сьогодні і була для самих українців номером один ще з 2018 року.

“Якщо є коливання по якихось інших речах – по тому ж економічному занепаду, наприклад, з 2018 по 2019 рік знизилася тривога приблизно на третину, – то масовий виїзд за кордон залишився при своїх показниках. При всіх змінах влади, при всьому, що відбулося в 2019 році, – масовий виїзд за кордон як отримував понад 50 відсотків тривоги чи загрози в оцінках українців, так і отримує”, – наголосив соціолог.

Він повідомив, що нещодавно були презентовані результати соцопитування у 24 обласних центрах, і, згідно з його результатами, третина жителів обласних центрів думали над ідеєю трудової міграції за кордон.

“Основною причиною вони вважають, що вони змушені це робити для задоволення мінімальних потреб, тобто питання заробітку. Так вважає 50 відсотків тих, хто думає про трудову еміграцію за кордон. 27 відсотків з них вважають, що вони їхали б на заробітки, через те, щоб самореалізовуватися і знайти нові можливості, тобто це є розвиток”, – додав Антипович.

Ще 17 відсотків, а це кожен шостий опитаний, сказали, що вони не бачать ніякого майбутнього в Україні, уточнив керівник соціологічної групи «Рейтинг».

 

Зеленський присвоїв звання “Мати-героїня” 847 українкам

Президент Володимир Зеленський підписав указ “Про присвоєння почесного звання “Мати-героїня” 847 українським жінкам.

Про це повідомляє пресслужба глави держави – Укрінформ.

“Указом відзначені багатодітні матері, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, створили належні умови для їхнього інтелектуального, фізичного та духовного розвитку”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що серед нагороджених – 32 мешканки Вінницької області, 116 – Волинської, 33 – Дніпропетровської, 28 – Донецької, 26 – Житомирської, 52 – Закарпатської, 14 – Запорізької, 45 – Івано-Франківської, 31 – Київської.

Почесне звання також отримали 2 мешканки Кіровоградської області, 5 – Луганської, 56 – Львівської, 14 – Миколаївської, 59 – Одеської, 17 – Полтавської, 129 – Рівненської, 8 – Сумської, 28 – Тернопільської, 21 – Харківської, 13 – Херсонської, 31 – Хмельницької, 27 – Черкаської, 44 – Чернівецької, 15 – Чернігівської та 1 – міста Києва.

 

Переселенцям виплатили 106 мільярдів пенсійних боргів

Внутрішньо переміщеним особам, які в різні роки не могли з певних причин отримувати пенсії, виплачено понад 106 млрд грн – Укрінформ.

Про це заступник міністра соціальної політики з питань євроінтеграції Сергій Ніжинський заявив на Першому національному форумі з питань міграції та протидії торгівлі людьми в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хочу сказати, що протягом ситуації, яка склалася в країні, ще з 2014 року до сьогодні більше 106 млрд грн було погашено заборгованості і виплачено внутрішньо переміщеним особам, що з тих чи інших причин в різні роки не змогли отримувати пенсії. По суті, погашення на 90% відбулося”, – сказав Ніжинський.

ін додав, що наразі в Україні обліковано понад 1 млн 420 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

 

Закон про перезавантаження ДБР відправили на підпис Президенту

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон “Про внесення змін до закону України “Про Державне бюро розслідувань” щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань”.

Про це свідчать дані у картці закону на сайті Верховної Ради – Укрінформ.

У графі “Дати та стан проходження” зазначається, що 10 грудня документ повернуто з підписом Голови Верховної Ради. Закон направлено на підпис Президенту.

Верховна Рада 3 грудня ухвалила закон “Про внесення змін до закону України “Про Державне бюро розслідувань” щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань”.

Закон, зокрема, передбачає змінити правовий статус Державного бюро розслідувань, яке визначено державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції (за чинною редакцією закону “Про Державне бюро розслідувань” ДБР є центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність з метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції).

У зв’язку із суттєвою зміною повноважень директора ДБР і зміною статусу цього органу з дня набрання чинності нового закону повноваження директора ДБР і його заступників припиняються достроково та розпочинається процес перезавантаження бюро.

ВР також підтримала поправку до законопроєкту у другому читанні, згідно з якою дозволяється перевести до ДБР слідчих Генпрокуратури, які розслідували “справи Майдану”.

Закон також уточнює систему ДБР, порядок затвердження організаційної структури органу, порядок утворення його територіальних управлінь.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування в парламентській газеті “Голос України”.

 

“Гра престолів” і Зеленський: Google назвав найпопулярніші запити в Україні

Лідерами пошукових запитів, які у 2019 році задавали у Google українці, були 8 сезон серіалу “Гра престолів”, а також нинішній Президент Володимир Зеленський.

Про це розповів директор Google з розвитку бізнесу у Східній Європі Дмитро Шоломко на брифінгу 10 грудня в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вирахували найпопулірніші запити цього року, але, як правило, вони не міняються, вони більш-менш одні й ті самі: це фільми, серіали, Євробачення, але цього року трохи популярнішим став спорт”, – зазначив Шоломко.

За його словами, найпопулярнішим запитом українців цьогоріч став “Гра престолів 8 сезон”, на другій позиції – “Зеленський”, а замикає трійку лідерів “Юлія Началова” (російська співачка, яка померла у березні).

У категорії “Персона” найбільший інтерес в українців викликав знову ж таки Володимир Зеленський, за ним ідуть російська акторка Анастасія Заворотнюк та експрезидент Петро Порошенко.

З-поміж кінофільмів, за інформацією Google, найпопулярнішим виявився “Джокер”, за яким ідуть “Месники: фінал” та “Аквамен”. До першої десятки запитів увійшов і український фільм “Захар Беркут”.

Найбільш запитуваним словом у категорії “Що таке?” було “томос”. Також українців цікавила подагра, формула Штайнмаєра (українці писали “Штанмайєр”). У категорії “Найпопулярніше ТВ-шоу” традиційно перед ведуть “Евробачення 2019”, “Холостяк 2019” та “Оскар 2019”.

Як повідомлялося, найпопулярнішими запитами у Google торік був “ЧМ 2018”, новий сезон серіалу “Мажор” і конкурс Євробачення.

 

Автор скандального “досьє” на Трампа дружив з його донькою — ЗМІ

Колишній британський шпигун, автор скандального «досьє» на президента США Дональда Трампа Крістофер Стіл був другом Іванки Трамп.

Про це повідомляє Independent – Укрінформ.

«Іванка Трамп була близькою подругою колишнього британського шпигуна, який був автором серії повідомлень, у яких стверджується про зв’язки між Росією та кампанією Дональда Трампа за 2016 рік», – йдеться у публікації.

Раніше дружба між донькою Трампа і колишнім офіцером розвідки Британії Крістофером Стілом згадувалась у новому звіті, опублікованому в понеділок генеральним інспектором Міністерства юстиції Майклом Горовіцем. Він заявив, що Стіл “дружив” з членом сім’ї Трампа, назвавши їх стосунки “особистими”.

Як зазначається, Іванка і Стіл познайомилися в 2007 році, за два роки до того, як вона вийшла заміж за Джареда Кушнера. Вони листувалися електронною поштою протягом багатьох років, однак їх дружба завершилася у 2015 році.

Речник Білого дому відмовився від коментарів з даного приводу.

Сам президент США стверджує, що Стіл працював на замовлення екскандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Внутрішня інспекція Міністерства юстиції США повідомила, що не виявила свідчень про політичну упередженість у тому, що Федеральне бюро розслідувань почало розслідування щодо президентської кампанії Дональда Трампа 2016 року.

У звіті генерального інспектора Мін’юсту зазначається, що в розслідуванні були серйозні недоліки. Але у звіті на 476 сторінок, який уклав генінспектор Майкл Горовіц, відкидається критика, яку поширює Трамп і його прихильники, і міститься висновок, що ФБР мало виправдані підстави починати розслідування, а використання конфіденційних інформаторів не порушувало правил агентства.

Як відомо, ФБР почало своє розслідування ще 2016 року з метою встановити, чи не було змови між кампанією Трампа і російськими посадовцями напередодні тогорічних президентських виборів у США. Врешті це розслідування перейшло під керівництво спеціального прокурора Роберта Мюллера, який не знайшов твердих доказів такої змови.

 

Нафтогаз у грудні знизить ціну для населення на 13%

Група Нафтогаз знизить у грудні 2019 року ціну на газ для пільгових споживачів на 13% порівняно з листопадом – до 4 277 грн за 1 тис. кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат).

Про це повідомляє пресслужба Нафтогазу – Укрінформ.

“У грудні 2019 року ціна на природний газ для споживачів, які купують газ на умовах ПСО, складе 4 277 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат). Це на 13% нижче рівня регульованої ціни газу, яка діяла в листопаді 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Незважаючи на те, що за результатами біржових торгів ринкова ціна газу на українському ринку за останній місяць не знижувалася, регульована ціна в грудні 2019 року знизилася відповідно до заявленої вартості розмитненого в листопаді газу, зауважили в компанії.

У Нафтогазі нагадали, що цей рівень цін не є ринковим і визначається формулою, що міститься в постанові КМУ від 3 квітня 2019 року №293.

“Ця постанова діє до кінця 2019 року. За домовленістю з МВФ, з 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів в рамках ПСО. З 1 травня 2020 року Україна взяла на себе зобов’язання повністю лібералізувати ринок постачання газу побутовим споживачам і забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті”, – наголосили в компанії.

Пресслужба пояснила, що, оскільки у грудні регульована ціна газу виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції від Нафтогазу «Газовий запас» (4 874,42 грн за 1 тис. кубометрів), власники газового запасу мають вибір: або оплатити газ за грудневою ціною, або використовувати свій запас.

“Використовувати передплачені обсяги газового запасу можна до 31 березня 2020 року включно. Гроші за передплачений, але не використаний обсяг повернуться споживачу на його рахунок в повному обсязі після 1 квітня 2020 року”, – запевнили в компанії.

 

Переривання транзиту через Україну вигідне Газпрому – Коболєв 

Сигнали з європейського та російського боків вказують, що переривання транзиту через Україну може фінансово допомогти “Газпрому” шляхом створення штучної газової кризи і підвищення ціни на експорт газу.

Про це сказав Глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв в ефірі програми “Свобода слова” на ІСTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я не вірю в транспортування газу без контракту. З іншого боку, на жаль, дуже багато сигналів з європейського боку та російського боку вказують на те, що з великою вірогідністю переривання транзиту газу територією України насправді фінансово трохи допоможе “Газпрому”. Якщо слідкуєте за новинами, то “Газпром” зараз – у важкому фінансовому стані. Їхні представники офіційно говорять, що вони не можуть фінансувати внутрушнє постачання газу через недостатні доходи від експорту і підняття цін в експортному форматі через створення штучної кризи – один з варіантів дій, який багато аналітиків думають, що “Газпром” може застосувати”, – сказав Коболєв.

Він додав, що українці, якщо транзит буде припинено, мають говорити в один голос і займали одну позицію – газ ми не крадемо, діємо в рамках європейського права, турбуємося про європейських партнерів і робимо все можливе щоб транзит якнайшвидше відновився. Коболєв підкреслив, що така спільна позиція дозволить пройти через кризову ситуацію з мінімальними втратами і зберегти імідж надійного партнера.

Водночас він зауважив, що важко передбачити дії “Газпрому”, і в “Нафтогазі” завжди готові з радістю, конструктивно підписали новий легальний транзитний контракт. Коболєв додав, що в “Нафтогазі” сподіваються, що російська сторона цього разу не повторить “трюк”,який було проведено в 2009 році, 2006 році, коли було створено штучно газову кризу.

“Бо насправді ця криза, на моє переконання, нічого доброго для газового бізнесу Європи не зробить. Це буде черговим підтвердженням, що газ є зброєю, ним користуються, як зброєю і всім треба від газу триматися якомога подалі. А це не є добрим ні для Газпрому, ні для Нафтогазу і ні для кого”, – сказав Коболєв.

Раніше виконавчий директор ВАТ «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявив, що у рамках саміту в нормандському форматі Україна і Росія не домовилися про укладення з 1 січня 2020 року нового договору щодо транзиту російського газу до Європи.

Як відомо, 31 грудня 2019 року спливає дія договору між господарюючими суб’єктами України і Росії щодо умов транспортування російського природнього газу українською територією до Європи. Нині сторони ведуть переговори щодо підписання нової угоди.

 

Газпром планує на найближчий час газові переговори з Україною у двосторонньому форматі

Голова правління ВАТ “Газпром” Олексій Міллер заявив, що найближчими днями російський газовий монополіст планує продовжити переговори з Україною щодо газового питання в двосторонньому форматі.

Про це він сказав за підсумками контактів в рамках саміту глав держав в Парижі, повідомляє ТАСС – Укрінформ.

«Продовжимо переговори з українською стороною у двосторонньому форматі найближчими днями», – сказав Міллер.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 9 грудня, на спільній прес-конференції за підсумками саміту в нормандському форматі президент РФ Володимир Путін сказав, що вартість газу для промислових споживачів в Україні може бути на 25% нижче, якщо Москва і Київ домовляться про “спільну чесну роботу”.

У свою чергу, виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко повідомив журналістам, що в Парижі в рамках саміту в нормандському форматі 9 грудня Україна і Росія не домовилися про новий договір з 1 січня 2020 року про транзит російського газу в Європу через українську територію.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що Україна розглядає можливість компенсації коштів в розмірі трьох мільярдів доларів, які виграв Нафтогаз в Стокгольмському арбітражі у компанії Газпром, за рахунок обсягів поставленого газу.

31 грудня 2019 року закінчується дія договору між господарюючими суб’єктами України та Росії щодо умов транспортування російського природного газу по українській території в Європу. Зараз сторони ведуть переговори щодо підписання нової угоди.

 

Вітренко прокоментував “газові” переговори з Путіним

Виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко називає корисним обговорення питання транзиту газу безпосередньо з президентом РФ Володимиром Путіним у межах нормандського формату 9 грудня у Парижі.

Про це він написав у Facebook – Укрінформ.

“Я мушу відзначити, що це було корисно. Хоча б із тієї точки зору, що, обговорюючи ці питання напряму з Путіним, була можливість краще зрозуміти його особисту позицію”, – підкреслив Вітренко.

За його словами, українська сторона не боїться обговорювати питання як виконання рішення Стокгольмського арбітражу, так і транзиту газу.

“У нас є тристоронній формат разом з Єврокомісією спеціально для обговорення питань транзиту газу”, – зазначив він.

Окрім того, на переконання Вітренка, укладенню нового транзитного контракту з РФ за європейськими правилами ніяк не заважають не тільки вже винесені рішення Стокгольмського арбітражу, а й новий арбітражний процес, який розпочався у 2018 році і має бути завершений у 2021 році.

“Нехай міжнародний арбітраж вирішує, хто правий, а хто ні”, – заявив виконавчий директор НАК “Нафтогаз України”.

Він пояснив, що це ніяк не заважає російському Газпрому укласти новий контракт на транзит з відокремленим від Нафтогазу оператором газотранспортної системи України, тобто, з окремою компанією.

“Ми готові обговорювати й інші варіанти”, – наголосив Вітренко.

Наприклад, зазначив він, перенесення точок передачі газу на кордон Україна-Росія, щоб європейські компанії, а не Газпром, укладали контракти на транзит.

“Або контракти «своп», коли Нафтогаз братиме газ на східному кордоні, а віддавати на західному, при цьому відокремлені оператори в Україні та Європі будуть відповідати за фізичне транспортування газу”, – повідомив Вітренко.

У такому разі, за його словами, ці контракти «своп» мають забезпечувати Нафтогазу дохід, адекватний компенсації за відкликання позовів у Стокгольмському арбітражі загальною сумою понад 12 мільярдів доларів.

“Але при цьому ми не можемо поступитися інтересами України. І обдурити “начальників”, як у 2009 з положенням контракту “бери або плати”, не дамо”, – зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 9 грудня, виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко повідомив журналістам, що в Парижі в рамках саміту в нормандському форматі Україна і Росія не домовилися про новий договір з 1 січня 2020 року про транзит російського газу в Європу через українську територію.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що Україна розглядає можливість компенсації коштів у розмірі трьох мільярдів доларів, які виграв Нафтогаз у Стокгольмському арбітражі у компанії Газпрому, за рахунок обсягів поставленого газу.

31 грудня 2019 року закінчується дія договору між господарюючими суб’єктами України та Росії щодо умов транспортування російського природного газу по українській території в Європу. Наразі сторони ведуть переговори щодо підписання нової угоди.

 

ОПЗЖ у Харкові очолив підозрюваний у держзраді ексдепутат

Колишній депутат Харківської міської ради, лідер харківського осередку руху «Український вибір» Андрій Лесик очолив міську організацію партії «Опозиційна платформа – За життя».

Про це на сторінці в Facebook повідомив сам Лесик, розмістивши відповідний відеозапис із засідання, яке ввечері 9 грудня пройшло в Харкові в готелі Kiroff – Укрінформ.

На партійному засіданні були присутні народні депутати Віктор Медведчук і Вадим Рабіновіч. У президії також сидів перший заступник керівника обласної організації ОПЗЖ Василь Россіхін, Ігоря Райніна, колишнього керівника Адміністрації Президента Петра Порошенка, який нещодавно очолив обласну організацію, не було.

Кандидатуру Лесика присутні підтримали одностайно.

У виступі після голосування Лесик, зокрема, наголосив, на такій своїй позиції: «Я завжди говорив, ми – росіяни і українці, завжди були і будемо братніми народами. Це моя позиція».

Як повідомлялося, у 2015 році Андрія Лесика обрали депутатом Харківської міськради від партії «Відродження». Але у травні 2016-го після інциденту 9 травня на Меморіалі Слави, куди Лесик прийшов із георгіївською стрічкою й де став учасником заворушень, його виключили з фракції і позбавили депутатських повноважень. Мер Геннадій Кернес тоді заявив, що Лесика виключають за «дії всупереч позиції партії, дешевий популізм і самопіар».

У листопаді 2017 року від самого Лесика ЗМІ стало відомо, що у відношенні нього ведеться слідство, приводом для якого стала нібито розміщений у Facebook заклик до створення «Одеської народної республіки».

15 грудня 2017 року співробітники СБУ затримали Лесика в Луганській області. Йому оголосили про підозру за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинене представником влади) Кримінального кодексу України. Наступного дня суд обрав для ексдепутата Харківської міськради запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без можливості внесення застави.

1 березня 2018 року Лесика звільнили з-під варти: суддя за результатами підготовчого засідання повернув обвинувальний акт у прокуратуру і відмовив в обранні запобіжного заходу.

 

Особливий статус Донбасу та амністія: КСУ вирішує, чи відкривати справи

Конституційний суд у ході засідання Великої палати у вівторок вирішить, чи відкривати провадження у справі за поданням 53 нардепів щодо конституційності законів про особливий статус Донбасу та амністію.

Відповідна інформація з’явилася у порядку денному суду у вівторок – Укрінформ.

Зокрема, судді мають вирішити, чи відкривати провадження стосовно конституційності “Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей“, закону „Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей“ і закону „Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей“.

Як повідомлялося, 19 липня поточного року до КС надійшло подання 53 нардепів щодо конституційності зазначених законів.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО було ухвалено у вересні 2014 року і він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.

Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки “після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України”.

Після Нормандського саміту 9 грудня Президент Володимир Зеленський повідомив, що Закон “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” може бути продовжений ще на один рік.

 

Усі філії Держгеокадастру перевіряють – регіональне керівництво відсторонили

Відомчий наказ щодо виплати заробітної плати працівникам Держгеокадастру підписано, фінансування зарплат відкрито.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов у Facebook – Укрінформ.

“Наказ про затвердження підписано і надано кадастру. Фінансування відкрито. Всі території, які подали платіжні доручення до казначейства, зможуть отримати заробітну плату чи вже отримали”, – написав Милованов.

Він зазначив, що проблема з невиплатою заробітної плати у Держгеокадастрі не є системною і залежить від виконавців на місцях.

“Як ви знаєте, керівництво Геокадастру на регіональному рівні – в процесі відсторонення, і відбувається перевірка дій всіх філій Геокадастру. Кадастр виплатив аванс тільки апарату, а на територіях не вистачало залишків коштів. Тому території не змогли дати аванс”, – пояснив міністр.

Як повідомлялося, раніше Милованов спростував причетність Мінекономіки до затримок зарплат у Держгеокадастрі. За словами Милованова, з 19 листопада до 5 грудня 2019 року паспорт Держгеокадастру перебував на погодженні у Мінфіні. Після проходження паспорту платежі мали переходити з рахунків колишнього МінАПК до Мінекономіки.

9 грудня у Держгеокадастрі розпочалася комплексна перевірка роботи територіальних осередків та м. Києва. Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Денис Башлик на виконання доручення уряду наказав відсторонити від виконання посадових обов’язків керівників та заступників керівників головних управлінь Держгеокадастру в областях та м. Києві з метою комплексної перевірки роботи органу.

 

На Нову митницю спрямують 480 мільйонів: куди вони підуть

Для належної роботи Нової митниці та налагодження її інфраструктури буде спрямовано близько 480 млн грн, які підуть на реконструкцію та добудову пунктів пропуску, на введення в експлуатацію сканерів та закупку вагових комплексів.

Про це журналістам під час презентації Нової митниці сказав голова Державної митної служби Максим Нефьодов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми працюємо в межах старого бюджету, який існує. У новий бюджет закладено на інфраструктуру близько 480 млн грн. Це кошти, які будуть витрачені на реконструкцію і добудову 12 пунктів пропуску, на введення в експлуатацію сканерів, на закупки вагових комплексів”, – сказав Нефьодов.

Як повідомлялось, до кінця 2020 року 12 пріоритетних пунктів пропуску за планом мають бути вже завершеними, 2 пункти до кінця 2021 року і ще 2 – до кінця 2022 року.

Крім цього, заплановано додаткове укомплектування трьох пунктів скануючими системами: це пункти «Бачівськ», «Гоптівка», «Нові Яриловичі».

8 грудня в Україні офіційно почала працювати нова Державна митна служба України.

 

Під час перезапуску на Новій митниці звільнили 80% керівників

В центральному апараті Нової митниці було змінено близько 80% всього керівного складу.

Про це під час презентації Нової митниці сказав голова Державної митної служби Максим Нефьодов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В центральному апараті ми змінили близько 80% всього керівного складу. Це не тільки заступники та директори департаментів, але і більшість керівників середньої і нижньої ланки”, – сказав Нефьодов.

Він наголосив, що у ході реформи Нової митниці також було оновлено близько 40% керівників митних постів.

Як повідомляв Укрінформ, 8 грудня в Україні офіційно почала працювати нова Державна митна служба України. Нова митниця — це фактично запущений з нуля новий орган, який складатиметься з чотирьох ключових елементів: сучасна європейська інфраструктура, однакові і зрозумілі правила гри для всіх, швидкий та зручний сервіс, нова кадрова політика. Усі регіональні підрозділи Нової митниці були зареєстровані станом на 15 листопада 2019 року.

 

Турецькі ВМС допоможуть Україні перейти на стандарти НАТО – Воронченко

ВМС Туреччини допомагатимуть українським колегам у переході на натівську структуру.

Про це командувач Військово-морських сил України адмірал Ігор Воронченко поінформував за результатами зустрічі з командувачем ВМС Туреччини адміралом Аднаном Озбалом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На зустрічі з командувачем ВМС Туреччини йшлося про конкретні проєкти у широкому спектрі заходів співробітництва, в першу чергу, які стосуються сумісної підготовки, якомога швидшого набору органами управління оперативної сумісності й спроможності діяти з країнами Альянсу. ВМС Туреччини будуть нам у цьому допомагати», – сказав Воронченко.

За його словами, на зустрічі командувачів ВМС йшлося і про спільні дії стосовно гарантування безпеки в Чорноморському регіоні, двостороннє технічне співробітництво, а також стажування українських курсантів на кораблях ВМС Туреччини.

Адмірал Воронченко наголосив на напрямках розвитку відповідно до «Стратегії розвитку 2035» на тлі посилення присутності та нарощування сил Чорноморського флоту РФ.

«Стратегія розвитку 2035» передбачає три етапи. Перш за все, це утримання та надійне прикриття територіального моря і забезпечення надійних морських кордонів, утримання морського узбережжя. Надалі – надходження більш потужної зброї. Нещодавно пройшла випробування наша ракета, впевнений, що у наступному році перший підрозділ отримає перший береговий ракетний комплекс», – сказав командувач ВМС України.

Стосовно відновлення та посилення корабельного складу, за його словами, пріоритетними є реалізація проєкту «корвет», будівництво ракетних катерів малої тоннажності, окремий напрямок – посилення морської авіації.

 

Командувач ВМС розповів, де служитимуть повернуті з полону моряки

Українські моряки, які були визволені з російського полону на початку вересня, пройшли курс реабілітації, повернулися до виконання службових обов’язків, дехто з них має намір навчатися у військових вишах, перейти на інші посади.

Про це командувач ВМС України Ігор Воронченко розповів у коментарі Укрінформу.

«Вони пройшли курс реабілітації. По здоров’ю вже всі «в нормі», приступили до виконання своїх обов’язків. Дехто з моряків, які повернулися з полону, мають намір продовжувати навчання у вищих військових навчальних закладах, дехто захотів підвищити свій фаховий рівень і перейти на інші класи кораблів. Дехто лишився у своїх екіпажах. Вони в нашій сім’ї, вони загартовані, налаштовані на нові звершення та перемоги», – сказав адмірал Воронченко.

Командувач ВМС України подякував усім, хто докладав зусиль для повернення українських моряків.

«Дякую всім, хто боровся за якомога швидше визволення моїх підлеглих. 7 вересня зусиллями Президента, всієї спільноти України вони були повернуті додому», – сказав адмірал Воронченко.

Як відомо, Росія захопила три кораблі ВМС України і 24 українських військовослужбовців – моряків і працівників СБУ – 25 листопада 2018 року неподалік Керченської протоки з застосуванням зброї в міжнародних водах, що за міжнародним правом визнається як акт агресії. Москва відмовилася визнавати за захопленими статус військовополонених і намагалася судити їх за кримінальними статтями за «незаконний перетин російського кордону». Міжнародний трибунал із морського права наказав Росії негайно звільнити військових і повернути кораблі. Москва відмовилася це зробити. Моряків урешті передали Україні не за рішенням трибуналу, а в рамках обміну утримуваними. При цьому Росія відпустила моряків формально під «особисте зобов’язання» за першим викликом з’явитися до Росії на суд над ними у справі, яку там так і не закрили.

 

У Кремнієвій долині інвесторам представлять 15 українських стартапів

Міністерство цифрової трансформації України оголошує конкурс технологічних стартапів, 15 переможців якого представлятимуть Україну на глобальній конференції підприємців та інвесторів Startup Grind Global 2020 у Кремнієвій долині.

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри – Укрінформ.

“Міністерство цифрової трансформації України спільно зі Startup Grind Kyiv за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» оголошують конкурс – можливість для 15 технологічних стартапів представляти Україну на 10-й глобальній конференції підприємців та інвесторів «Startup Grind Global 2020» у Кремнієвій долині”, – йдеться у повідомленні.

Переможці конкурсу, зокрема отримають: квиток на участь у конференції, виставковий стенд, pr-підтримку організаторів конференції, покриття фінансових витрат на логістику.

Загалом із 9 по 12 лютого наступного року на Startup Grind Global 2020 будуть представлені 300 стартапів від 125 країн, зокрема від України — 15 стартапів.

“Уперше Україну на світовій стартап-арені представить настільки масштабна національна делегація. Стати учасниками можуть зрілі стартапи, які побудували продукт, знають, що таке прибуток, не з чуток, готові до масштабування”, – наголошують у міністерстві.

Для участі у конкурсі стартапам потрібно заповнити онлайн анкету до 12:00 16 грудня 2019 року. Розгляд анкет та оголошення переможців відбудеться 16–19 грудня 2019 року.

Як повідомлялося, Startup Grind Kyiv є офіційним представником Startup Grind та проводить регулярні події в Києві з 2014 року.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» сприяє розвитку сильної, диверсифікованої та відкритої економіки України шляхом покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств, підвищення конкурентності ключових галузей економіки й забезпечення України можливостями скористатись перевагами від угод про вільну торгівлю.

 

В СКУ привітали Інститут Шептицького та Євгена Чолія з отриманням найвищої нагороди УГКЦ

Свiтовий конґрес українців (СКУ) привітав експрезидента СКУ Євгена Чолія та Інститут східнохристиянських студій імені митрополита Андрея Шептицького з отриманням Ордену митрополита Андрея Шептицького – найвищої нагороди Української греко-католицької церкви (УГКЦ).

Про це повідомляється на сторінці СКУ у Facebook – Укрінформ.

“Свiтовий конґрес українців вітає президента СКУ 2008-2018 рр. Євгена Чолія та Інститут східнохристиянських студій імені митрополита Андрея Шептицького з отриманням найвищої нагороди УГКЦ – Ордена митрополита Андрея Шептицького”, – йдеться у дописі.

Церемонія вручення відбулася у Філадельфії (США), повідомляє Інформаційний ресурс УГКЦ.

«8 грудня 2019 року Блаженніший Святослав, Глава Української греко-католицької церкви, вручив найвищу відзнаку Отця і Глави УГКЦ — Орден митрополита Андрея Шептицького — Інститутові східнохристиянських студій імені митрополита Андрея Шептицького, який діє при Університеті Торонто, та Євгенові Чолію, колишньому президенту Світового конгресу українців. Вручення відбулося в українській католицькій катедрі у Філадельфії», – йдеться у повідомленні.

Високу нагороду 8 грудня від імені Інституту приймали його засновник та перший директор о.Андрій Чировський, о.Петро Ґаладза, який зараз очолює інституцію, та багатолітній викладач та співпрацівник Інституту о.Андрій Онуферко.

Як зазначається, цим орденом Синод Єпископів і Глава УГКЦ вирішили відзначити багаторічну працю Інституту для збереження і вивчення спадщини праведного митрополита Андрея Шептицького, плідну наукову діяльність, виховання духовенства на фундаментах освіти й духовності східної богословської традиції, активну міжнародну, міжрелігійну та міжконфесійну діяльність.

Особливою заслугою Інституту Шептицького, яку відзначило керівництво Церкви, є ділення скарбами духовності в суспільному і культурному контексті Північної Америки, адже це єдина наукова інституція Української греко-католицької церкви в Північній Америці.

Вручаючи орден, Блаженніший Святослав, а з ним і всі зібрані, заспівали Інститутові Шептицього «Аксіос» (достойний). Глава УГКЦ подякував представникам Фундації Інституту, які також були присутні на нагородженні, а від їхнього імені всім, хто підтримує діяльність Інституту Шептицького. «Хочу заявити, що Інститут вартий підтримки», —завершив Глава і Отець УГКЦ.

Орден митрополита Андрея заснований у вересні 2018 року, вручається вдруге. Плекаючи пам’ять про праведного митрополита Андрея, Синод Єпископів УГКЦ, який проходив у Львові-Брюховичах 2-11 вересня 2018 року, вирішив встановити для відзначення певних осіб за особливі заслуги Орден митрополита Андрея Шептицького як найвищу нагороду Отця і Глави УГКЦ.

Першим кавалером Ордену став архиєпископ Відня кардинал Крістоф Шенборн у листопаді 2019 року.

Орденом можуть бути нагороджені фізичні особи, громадські чи церковні інституції, представники Церков і релігійних спільнот, а також світські особи, зокрема громадські діячі, які своєю працею втілюють в життя принципи і засади, якими жив і служив Церкві та народові праведний митрополит Андрей Шептицький.

Інститут Шептицького було засновано у 1986 році. Робота над його створенням почалася 1984 року, відразу після смерті патріарха Йосифа Сліпого. Велика Рада Catholic Theological Union у Чикаго, викладачем якої був о. д-р Андрій Чировський, затвердила Інститут у травні 1986 року. Отець Чировський був його першим директором: в Чикаго та при Університеті св. Павла в Оттаві. У 2014 році Інститут очолив о. д-р Петро Ґаладза. У вересні 2016 року Інститут став складовою Богословського факультету St. Michael’s College Університету Торонто.

Інститут пропонує сертифікатні, бакалаврську, магістерську і докторську програми та видає богословський журнал «Logos».

 

“Дочка” Lufthansa працює у Криму в обхід санкцій – ЗМІ

Російська компанія “Аерофлот” здійснює регулярні авіарейси в анексований Крим в обхід санкцій.

Крім того, серед засновників кейтерінгової компанії “Аеромар”, що обслуговує пасажирів “Аерофлоту”, “дочки” німецької компанії Lufthansa.

Про це йдеться в розслідуванні видання Настоящее время – Укрінформ.

“Контрольним пакетом акцій “Аеромара” – 51% – володіє сам “Аерофлот”. Решта 49% через дочірні британські та німецькі фірми належать німецькому авіаперевізнику Deutsche Lufthansa AG”, – йдеться в розслідуванні.

Журналісти видання пишуть, що, незважаючи на заборону літати до Криму, “Аерофлот” тільки з Москви здійснює на півострів шість регулярних рейсів за день.

Філія «Аеромару» в Сімферополі також фігурує на офіційному сайті держзакупівель у Російській Федерації.

Видання нагадує, що санкції Євросоюзу напряму забороняють інвестиції в туристичний і транспортний сектор на території анексованого Криму. Офіційно встановити факт порушення санкцій може Європейський суд за зверненням органів, відповідальних за санкційний контроль у конкретній країні ЄС. “Настоящее Время” відправило запит до відповідного департаменту Міністерства закордонних справ Німеччини ще на початку квітня 2018-го, але відповіді на момент публікації так і не отримало.

У головному офісі німецької Lufthansa Group, отримавши запит “Настоящего Времени”, пообіцяли, що підготують відповідь максимально швидко, але за два тижні надіслали відмову.

Відповісти на офіційний запит “Настоящего Времени” ще з середини березня обіцяють і в самому “Аеромарі”, але поки що відповідь так і не отримали.

Літати над Кримом Державіаслужба України заборонила ще в 2014 році. Її підтримали Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) і Європейська організація з безпеки повітряної навігації (Євроконтроль). Остання поінформувала про заборону всі європейські авіакомпанії. В кінці 2014-го року заборону на польоти в регіоні встановило Федеральне управління цивільної авіації США.

 

У Києві проходить третій Український жіночий конгрес

У столичному готелі Fairmont Grand Hotel проходить третій Український жіночий конгрес.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Конгрес відкриває перша леді Олена Зеленська.

Захід триватиме два дні, 10 і 11 грудня, упродовж яких заплановано обговорення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у форматі панельних дискусій.

Очікується, що впродовж Українського жіночого конгресу виступлять також прем’єр-міністр Олексій Гончарук, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, заступник Голови Верховної Ради Олена Кондратюк, голова Верховного Суду Валентина Данішевська.

 

Зеленська нагадала вислів Маргарет Тетчер про жінок та чоловіків

Неможливо бути у світовому контексті та не приділяти гідної уваги і не робити конкретних кроків у темі гендерної рівності.

На цьому наголосила перша леді Олена Зеленська, відкриваючи третій Український жіночий конгрес у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це подія, яку я особисто вважаю великим кроком для України в її сучасній історії. Неможливо бути у світовому контексті і не приділяти гідної уваги і не робити конкретних кроків в темі гендерної рівності“, – підкреслила Зеленська.

Дружина Президента нагадала відомий вислів Маргарет Тетчер: “Якщо треба добре сказати – треба покликати чоловіка. Якщо треба зробити – треба покликати жінку”.

“І це зовсім не про протидію. Навпаки. Це про те, що тільки у взаємодії чоловіків та жінок можна досягти великих успіхів”, – зазначила вона.

Перша леді додала, що все життя працює в чоловічому колективі, але жодного разу не відчувала утисків чи принижень за гендерною ознакою.

“Водночас я знаю, що багато жінок в Україні досі відчувають утиснення та проблеми в суспільному, навіть побутовому і в робочому житті. Тому особливо важливо, що протягом останніх років в Україні відбулася ціла низка позитивних змін, що призвели до покращення, на мій погляд, стану жінок в українському суспільстві”, – зауважила вона.

За словами Зеленської, серед таких змін – визнання важливості та пріоритету гендерної політики на урядовому рівні, скасування заборони для жінок обіймати низку професій, зокрема у сфері безпеки та оборони, ухвалення національного законодавства щодо протидії домашньому насильству.

“І тому я хочу висловити повагу та вдячність представникам тих організацій в Україні, які є експертами в сфері гендерної політики, які захищають принципи рівності та роблять усе можливе, аби ці принципи доносити суспільству та аргументувати свою позицію владі”, – сказала вона.

 

Гендерна рівність: Зеленська ініціює приєднання України до “Партнерства Біарріц”

Перша леді Олена Зеленська ініціює приєднання України до міжнародного “Партнерства Біарріц”, започаткованого країнами G7 для утвердження гендерної рівності.

Про це дружина Президента розповіла під час відкриття третього Українського жіночого конгресу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Говорячи про співпрацю на світовому рівні, хочу звернути вашу увагу та акцентувати на “Партнерстві Біарріц”, яке було засновано 25 серпня цього року країнами G7. Сьогодні я вважаю, що ідея приєднання України до цієї чудової ініціативи є цілком логічною. І тому хочу поділитися з вами новиною відносно подальших кроків України на шляху до приєднання. По-перше, я ініціюю приєднання України до міжнародного партнерства Біарріц. Звертаюся із закликом до Президента та Кабінету міністрів”, – сказала Зеленська.

Вона зауважила, що далі координатор робочої групи підготує листа на ім’я Президента з проханням уповноважити віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулебу здійснити процес приєднання.

“І вже 17 грудня у Парижі в рамках робочого візиту Дмитро Кулеба передасть лист з бажанням України приєднатися особисто міністру з гендерної політики Франції. Після цього вже в Україні відповідні органи розроблять план дій стосовно конкретних обов’язків нашої держави в рамках підтримки приєднання. Я впевнена, що Україна має всі можливості та права бути поруч зі світовими лідерами у боротьбі за гендерну рівність“, – підкреслила дружина Президента.

Як відомо, “Партнерство Біарріц” започатковане лідерами G7 для забезпечення гендерної рівності.

 

Попеску: Україна – у сприятливій ситуації, щоб завершити децентралізацію

Успіх у завершенні реформи децентралізації, яка є своєрідним марафоном, може забезпечити спринт.

Таку думку висловив керівник департаменту доброго врядування Директорату ІІ з питань місцевої демократії Генерального Секретаріату Ради Європи Даніель Попеску в інтерв’ю газеті “Голос України” – Укрінформ.

“Справді, реформа (децентралізації — ред.) є таким собі марафоном у всіх країнах. Загалом більшість європейських держав витрачали на неї приблизно 10 років. Та, як відомо, коли марафонець прагне до перемоги, то наприкінці бігової доріжки він намагається перейти на спринт”, – сказав Попеску.

Він додав, що Україна нині перебуває у сприятливій ситуації, щоб зробити такий ривок у децентралізації.

“Населення підтримує реформу — це підтверджується соціологічними опитуваннями, які ми проводимо щороку. Чинний український уряд демонструє бажання працювати потужно, хоче виконувати свої обіцянки і прискорити перебіг подій у країні. У вас є власні експерти та місцеві управлінці, які мають значний досвід реформування. А також багато зарубіжних друзів, готових підтримувати ваші зусилля й потреби, що виникають на цьому шляху”, – зауважив Попеску.

Попеску також радить Україні дотримуватися європейських стандартів, використовувати кращий власний досвід і практичні напрацювання інших країн у децентралізації. Він наголосив, що реформу децентралізації мають сприймати люди, і вона також має задовольнити офіційну владу.

Як відомо, в Україні відбувається децентралізація – передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей – органам місцевого самоврядування.

Реформа триває з 2014 року і вже має результати.

 

В Україні підписали меморандум про співпрацю у рамках проєкту «Змінимо країну разом»

Очільник Луганщини Сергій Гайдай підписав меморандум про співпрацю у рамках реалізації проєкту «Змінимо країну разом» разом із колегами з інших областей.

Про це інформує пресслужба Луганської обласної державної адміністрації – Укрінформ.

«На Сколівщині, що у Львівській області, Сергій Гайдай підписав Меморандум про співпрацю в рамках реалізації проєкту «Змінимо країну разом» між Міністерством освіти і науки України, Львівською обласною радою, Львівською обласною державною адміністрацією, Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією, Донецькою обласною державною адміністрацією, Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна», ТОВ «ДТЕК», – ідеться в повідомленні пресслужби ЛОДА.

Підписаним документом задекларовано такі напрямки співробітництва, як підтримка здійснення міжрегіональних обмінів на конкурсній основі між закладами Львівської, Івано-Франківської, Луганської, Донецької областей у трьох сферах: освітній, культурній та інформаційній. Організацію та адміністрування конкурсів здійснюватиме Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна».

Намічена підготовка спільних проєктів для участі у відкритих конкурсах, спрямованих на налагодження міжрегіональної співпраці, зокрема проєкті «Схід і захід разом: освітня співпраця від Донбасу до Карпат» для конкурсу у рамках Програми підтримки секторальної політики – підтримка регіональної політики України.

«Єдина війна, яку ми сьогодні програємо, це інформаційна війна. Наші обопільні обміни, упевнений, зроблять не менше, чим військові» – прокоментував підписання меморандуму очільник Луганщини.

Як відомо, піонерами в налагодженні такого співробітництва ще в 2016 році стали голова Луганської ОДА та голова Львівської обласної ради.

 

Україна не втручалася в американські вибори 2016 року – директор ФБР

У ФБР немає підстав вважати, що Україна втручалася в американські вибори 2016 року.

Про це заявив директор ФБР Крістофер Рей в інтерв’ю ABC News – Укрінформ.

“У нас немає інформації, яка вказує на те, що Україна втрутилася в президентські вибори 2016 року”, – вважає директор ФБР.

На його думку, загрозою для майбутніх у 2020 році президентських виборів у США є Росія.

«Стосовно самих виборів (2020 року – ред.), ми вважаємо, що Росія представляє найбільшу загрозу”, – заявив він.

Водночас Рей зазначив, що, окрім РФ, у вибори можуть втручатися Китай, Іран та інші зацікавлені в цьому країни.

«Але ми, звичайно, знаємо, що інші держави, такі як Китай, Іран та інші зацікавлені впливати на нашу демократію в інші способи за допомогою різних форм взаємодії, різних типів злочинного іноземного впливу», – заявив Рей.

Директор ФБР також наголосив на необхідності інформаційної гігієни та медіаграмотності для американського суспільства.

“Я думаю, що американським людям важливо бути продуманими споживачами інформації, думати про її джерела та про підтримку й прогнозування того, що вони чують”, – сказав Рей.

Раніше сенатори-республіканці припустили, що Україна могла втрутитися в президентські вибори США у 2016 році.

 

Конгрес США погодив оборонний бюджет, що передбачає виділення $300 мільйонів Україні

У Конгресі США погодили оборонний бюджет на 2020 рік на суму 738 мільярдів доларів, в який закладено зокрема виділення 300 мільйонів доларів на потреби української армії.

Про це повідомляє The New York Times – Укрінформ.

«Закон про бюджетні асигнування на національну оборону (NDAA) також підтверджує виділення $300 мільйонів на фінансування Ініціативи з надання сприяння Україні у сфері безпеки, включаючи летальні засоби оборони», – йдеться у повідомленні.

Крім того, Конгрес США заклав до військового бюджету на 2020 рік введення санкцій щодо російської енергетики. Зокрема, обмеження будуть введені в зв’язку з будівництвом трубопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік».

Також наголошується на необхідності заборонити поставки в Туреччину літаків F-35 у зв’язку з купівлею Анкарою російських зенітно-ракетних комплексів С-400.

Документ також містить низку положень, спрямованих на подолання потенційних загроз з боку Китаю, включаючи необхідність надання звітів про закордонні інвестиції Китаю та його військові відносини з Росією.

Очікується, що він буде прийнятий до кінця 2019 року. У разі схвалення Конгресом, документ буде переданий на підпис президенту США.

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп в проєкті бюджету на 2021 фінансовий рік пропонує виділити щонайменше 250 млн доларів на військову допомогу Україні, в тому числі, на придбання протитанкових ракет Javelin.

 

Справа про імпічмент: демократи висунули Трампу звинувачення за двома статтями

Демократи у Палаті представників США висунули звинувачення президенту США Дональду Трампу за двома статтями у справі про імпічмент — зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу.

Про це заявив голова юридичного комітету Палати представників Джеррі Надлер, повідомляє CNN – Укрінформ

“Зловживання владою є порушенням, яке підпадає під імпічмент, для президента, який використовував владу для отримання неправомірної персональної вигоди, і при цьому ігнорував національні інтереси. Саме це президент Трамп зробив, коли вимагав і тиснув на Україну для втручання в наші президентські вибори у 2020 році”, – сказав він.

За словами Надлера, інша стаття стосується перешкоджання роботі Конгресу.

“Президент, який вважає, що він стоїть поза підзвітністю, над американськими громадянами та над повноваженнями Конгресу щодо імпічменту, який має на меті захищати від загроз нашим демократичним інституціям, є президентом, який бачить себе поза законом”, – додав він.

Раніше американське видання The Hill повідомило, що демократи у Палаті представників США у вівторок, 10 грудня, планують висунути звинувачення президенту США Дональду Трампу за двома статтями у справі про імпічмент.

Як повідомляв Укрінформ, 5 грудня спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі доручила Надлеру підготувати офіційні звинувачення щодо Трампа.

 

Пошуковий алгоритм Google “навчився” розуміти українську

Інтуїтивний пошуковий алгоритм Google BERT навчився вгадувати потрібні пошукові запити на більш ніж 70 мовах світу, зокрема і українською.

Про це повідомляється на сторінці компанії у Twitter – Укрінформ.

«BERT, наш новий спосіб пошуку в Google для кращого розуміння мови, тепер поширюється на більш ніж 70 мов по всьому світу. Спочатку він був запущений у жовтні для англійської…» – йдеться у повідомленні.

Окрім української мови, також з’явилися португальська, пенджабська, румунська, російська, сербська, сингальська, словацька, словенська, суахілі, шведська, тагальська, таджицька, тамільська, телугу, тайська, турецька, урду, узбецька і в’єтнамська та ін.

Алгоритм Google BERT (Bidirectional Encoder Representations from Transformers) – це пошук, спрямований на розуміння складних пошукових запитів, незалежно від того, як вони написані та які слова використані.

Алгоритм використовує нейронну мережу, яка наділяє пошукову систему “розумінням”.

 

Помпео заявив Лаврову про “безліч доказів” втручання Росії у вибори США

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив у Вашингтоні, що доказів втручання Росії в американські вибори не існує.

Про це він сказав на спільній з главою Держдепартаменту Майклом Помпео пресконференції, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми ще раз підкреслили (під час переговорів з Помпео – ред.), що всі спекуляції стосовно нашого уявного втручання у внутрішні процеси в США є безпідставними. Немає фактів, які б підтверджували це, ми не бачили цих фактів, ніхто так і не надав нам цих доказів, тому що їх просто немає”, – заявив глава російського МЗС.

Натомість держсекретар США на це відповів, що російським колегам надано “безліч фактів”.

“Ми вважаємо, що ми надали безліч фактів, щоби показати, що сталося на виборах 2016 року, нашим російським колегам. Ми не вважаємо, що була якась помилка в тому, що насправді було з’ясовано”, – підкреслив глава американської дипломатії.

Як повідомлялося, впродовж двох років після виборів американського президента в США проходило розслідування щодо втручання Росії у виборчий процес. За його результатами був оприлюднений детальний звіт, у головних висновках якого вказувалося, що російське втручання мало місце. Зокрема, було вказано на злам росіянами електронних серверів демократів та оприлюднення вкраденого листування на сайті WikiLeaks, а також на спроби російських спецслужб вплинути на кампанію через соцмережі. Водночас, доказів змови кампанії Трампа з росіянами чи обструкції правосуддю не було представлено.

 

Нобелівську премію з економіки дали за підхід до подолання бідності

У шведській столиці у вівторок, 10 грудня, трьом лауреатам була вручена Нобелівська премія з економіки.

Про це йдеться на сторінці Нобелівської премії у Twitter – Укрінформ.

«Абхіджіт Банерджі, Естер Дюфло та Майкл Кремер отримали свої медалі та дипломи на церемонії нагородження Нобелівською премією. Вітаємо їх! Вони отримали цьогорічну нагороду в галузі економіки», – йдеться в повідомленні.

Індійсько-американський дослідник Абхіджіт Банерджі, француженка Естер Дюфло та американець Майкл Кремер отримали Нобелівську премію «за експериментальний підхід до подолання бідності у світі».

Ці дослідники запропонували новий підхід до проблеми глобальної бідності у світі, який у підсумку має повністю вирішити проблему. Водночас дослідження вчених дозволили поліпшити програми освіти для більш ніж 5 мільйонів дітей в Індії, а також посприяли наданню субсидій на профілактичну медичну допомогу в багатьох країнах.

 

Загороднюк: Розведення сил по всій лінії, як хотіла Росія, не буде

Учасники “нормандського саміту” домовилися про три нові ділянки розведення сил і засобів на Донбасі до березня 2020 року, які мають стати гуманітарними зонами для облаштування переходів і переїздів.

Про це повідомив міністр оборони України Андрій Загороднюк на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Домовилися про три нові ділянки розведення до березня. Розведення по всій лінії, як хотіла Росія, не буде. Важливий момент: ці три ділянки мають стати гуманітарними зонами, що дадуть можливість облаштувати переходи та переїзди й поліпшити життя людей у зоні розмежування. Маємо тепер визначити найоптимальніші варіанти. І в нас буде час на підготовку”, — зазначив Загороднюк.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні, 9 грудня, у Парижі відбувся саміт нормандської четвірки за участю президентів України, Франції, Росії та канцлера Німеччини. Ця зустріч відбулася вперше за три роки і стала першою за участю глави Української держави Володимира Зеленського.

Перед самітом Зеленський провів двосторонні переговори з лідерами Франції та ФРН, а в перерві — з президентом РФ.

За результатами саміту сторони прийняли спільне комюніке.

 

“Нормандські” лідери зрозуміли, що маніпулювати Зеленським не вийде — американський експерт

Професор політології Ратґерського університету Олександр Мотиль вважає зустріч у нормандському форматі, що відбулася 9 грудня в Парижі, малою перемогою України.

Про це він сказав у коментарі власному кореспондентові Укрінформу.

“Це була мала перемога України. Багато хто передрікав програш, що німці й французи, я вже не кажу про Путіна, тиснутимуть на Україну, і Президент Володимир Зеленський піде на якісь неприйнятні компроміси. Нічого такого і близько не було”, – сказав політолог

Вибори на Донбасі, вважає він, найближчим часом малореальні, оскільки Путін і Зеленський займають принципово різні позиції з цього питання. Україна чітко вимагає: спочатку контроль над кордоном, після цього – вибори, а не навпаки, нагадав Мотиль.

“Ми почули про відкриття нових пропускних пунктів, обмін полоненими за принципом “всі на всіх”, про припинення вогню – усе це на користь Україні”, – додав він.

За словами політолога, найважливіше те, що на Заході переконалися, що підходи й позиції в України та Росії – різні. “Макрон і Меркель, з одного боку, Путін – з другого, зрозуміли, що маніпулювати Зеленським не вийде, – пояснив Мотиль. – Що це не якийсь хлопчик, а президент держави, бо поводився він по-президентському”.

Якщо хтось говорить про якісь невдачі України на цій зустрічі, то, на переконання професора, “видає бажане за дійсне”. “Зради” точно не було, “червоні лінії” були витримані, підкреслив він.

На думку Мотиля, до скасування санкцій проти Росії “ще дуже далеко, хоча, напевне, Путін використовуватиме цю зустріч як аргумент для послаблення санкційного тиску”. Водночас політолог не виключає деякого пом’якшення позиції Франції відносно РФ. “Щодо німців, то вони й надалі займатимуть позицію, яку демонструють усі п’ять років: “раз туди – раз сюди”. Але послаблення з їхнього боку, гадаю, не буде”, – переконаний він.

Як повідомляв Укрінформ, 9 грудня у Парижі пройшла зустріч лідерів країн “нормандського формату”. Участь у зустрічі взяли Володимир Зеленський, Володимир Путін, Еммануель Макрон та Ангела Меркель.

Саміт “нормандської четвірки” відбувся вперше за три роки і водночас став першим за участю глави Української держави Володимира Зеленського.

Перед самітом Зеленський провів двосторонні переговори з лідерами Франції та ФРН, а в перерві — з президентом РФ.

 

Die Presse про саміт у Парижі: Москва хоче зберегти свій вплив на Донбасі

Участь у саміті “нормандської четвірки” дала змогу президенту РФ Володимиру Путіну продемонструвати готовність до переговорів щодо врегулювання конфлікту на сході України, хоча мета Москви залишається у збереженні свого впливу на Донбасі.

Про це пише у своїй статті впливова австрійська газета Die Presse – Укрінформ.

“Для Путіна участь у “нормандському саміті” дала можливість продемонструвати готовність до діалогу щодо врегулювання конфлікту”, – зазначає у своїй статті журналістка Ютта Зоммербауер.

Вона нагадує, що в центрі обговорення зустрічі у Парижі було питання імплементації Мінських домовленостей, в яких, зокрема, прописано перемир’я та обмін військовополоненими, а також низка політичних моментів, таких як місцеві вибори на “контрольованих проросійськими сепаратистами районах”. “Досі немає єдності, на яких умовах вони відбудуться. Все ж – спрощено кажучи – спосіб проведення цих виборів визначає майбутній порядок на Донбасі”, – зазначає журналістка.

Водночас, за її словами, погляди Москви та Києва на Мінські домовленості відрізняються, “як і цілі, які вони переслідують”.

“Москва хоче зберегти свій вплив у зоні конфлікту, а Київ хоче відновити контроль над своєю територією. І чим довше триває конфлікт, тим складнішим стає його врегулювання. Адже на місцях сепаратисти та Кремль створюють нові реалії, як от видача російських паспортів для майже 2,5 млн жителів сепаратистських районів. Схожу практику російська держава проводила в “заморожених конфліктах” в Абхазії, Південній Осетії та Придністров’ї”, – йдеться у статті.

Її автор також переконана, що політичний підхід з позиції сили, який Москва здійснює по відношенню до своїх сусідів, “заважає загальноєвропейському примиренню, яке, як відомо, просуває Еммануель Макрон”. І те, що президент Франції домагається прихильності Путіна, це лише посилює позицію президента РФ і не обов’язково приводить до його готовності шукати баланс у відношеннях із Заходом, зазначається у статті.

Інформуючи про сам саміт у Парижі, журналістка пише, що в центрі переговорів було питання імплементації Мінських домовленостей, в яких, зокрема, прописано перемир’я та обмін військовополоненими, а також низка політичних моментів, таких, як місцеві вибори у “контрольованих проросійськими сепаратистами районах”. “Досі немає єдності, на яких умовах вони відбудуться. Все ж – спрощено кажучи – спосіб проведення цих виборів визначає майбутній порядок на Донбасі”, – зазначає кореспондент.

Вона повідомляє, що узгодження спільного комюніке за результатами саміту відбувалося важко і затягнулося до пізнього вечора. Під час пресконференції лідерів у Парижі було повідомлено про домовленість щодо повного припинення вогню до кінця 2019 року, досягнення розуміння щодо обміну полоненими за принципом “всіх на всіх”, розведення сил на ще трьох ділянках, проведення робіт з розмінування, а також створення нових КПВВ та розширення діяльності СММ ОБСЄ. “Обережний оптимістичний настрій панував в Єлисейському палаці, хоча було неясно, чи усі заходи дійсно будуть реалізовані”, – описує атмосферу пресконференції австрійська журналістка.

Також вона звертає увагу на те, що “жодного компромісу не досягнуто по темі запланованих місцевих виборів на Донбасі”: “Україна наполягає на безпекових гарантіях до проведення місцевих виборів в сепаратистських районах. Через 4 місяці ця тема знову стане предметом обговорення”.

Крім того, не було досягнуто згоди і в суперечці щодо транзиту російського газу територією України, то ж переговори триватимуть далі. “Поруч з конфліктом на Донбасі виникла нова проблема для Європи: Москва та Київ досі не домовилися про продовження транзиту газу. Для України на карту поставлені доходи в бюджет, для Газпрому – безпека постачання в Європу”, – пише Зоммербауер.

Як повідомляв Укрінформ, 9 грудня у Парижі пройшла зустріч лідерів країн “нормандського формату”. Участь у зустрічі взяли Володимир Зеленський, Володимир Путін, Еммануель Макрон та Ангела Меркель.

Саміт “нормандської четвірки” відбувся вперше за три роки і водночас став першим за участю глави Української держави Володимира Зеленського.

Перед самітом Зеленський провів двосторонні переговори з лідерами Франції та ФРН, а в перерві — з президентом РФ.

За результатами саміту сторони ухвалили спільне комюніке.

 

Росія повинна нести повну відповідальність за відбудову розбитої війною України – Стефан Романів

Росія повинна вивести свої війська з України, нести повну відповідальність за відбудову розбитої війною частини України та виплатити відшкодування всім постраждалим від російсько-української війни, а також родичам загиблих у катастрофі рейсу МН17.

Про це заявив перший віцепрезидент Світового конґресу українців (СКУ) Стефан Романів в інтерв’ю службі Радіо Свобода – Укрінформ.

“Росія – це держава-агресор. Якщо ми говоримо про відновлення миру в Україні, то Російська Федерація має вивести своє військо з української території, і це головне. Також Росія повинна нести повну відповідальність за відбудову розбитої війною України, та виплату репарацій всім постраждалим від війни в Україні, а також – родинам загиблих у малайзійському літаку рейсу MH17”, – сказав Романів.

Він зазначив, що українська діаспора також закликає лідерів Німеччини, Франції, союзників України посилити міжнародні санкції проти Росії, допоки Москва не деокупує суверенну українську територію Криму та частини Донецької та Луганської областей.

На думку першого віцепрезидента СКУ, наразі варто “об’єднати зусилля – Президент України, українське суспільство, діаспора – і дати чіткі меседжі світовій спільноті, що Україна потерпає від російської агресії”.

Романів зазначив, що українці світу, зокрема, СКУ, не можуть лишатися осторонь, коли вирішується майбутнє України. «Світовий конгрес українців – це впливовий голос діаспори, ми проводимо послідовну кампанію підтримки України», – зауважив перший віцепрезидент СКУ.

“Ми працюємо з урядами країн проживання: намагаємося впливати на них, інформуємо про події в Україні”, – повідомив Романів. Він додав: “У своїх країнах проживання ми також спілкуємося із публічними особами, із ЗМІ, пояснюючи їм, що це Росія розпочала війну в Україні, і на сьогодні результат цієї війни – більш як 13 тисяч вбитих та понад 30 тисяч поранених українців, а понад півтора мільйона людей були змушені виїхати з “малої батьківщини”. Цю інформацію ми оприлюднили у заяві СКУ напередодні зустрічі “нормандської четвірки”.

Світовий конґрес українців (СКУ) є міжнародною координаційною надбудовою над українськими громадськими організаціями у діаспорі. Це неприбуткова організація, заснована 1967 року у США. На сьогодні об’єднує понад 20 мільйонів українців у більш як 130 країнах світу.

 

Ткаченко прокоментував появу законопроєкту про скасування “мовного” закону

Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат від фракції “Слуга народу” Олександр Ткаченко прокоментував внесення до парламенту його колегою Максимом Бужанським законопроєкту щодо скасування закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Про це Ткаченко написав у Facebook – Укрінформ.

“Народні депутати вправі реєструвати будь-які законопроєкти. В парламенті на це немає цензури. Але не кожен законопроєкт, зареєстрований депутатом від «Слуги народу», є позицією фракції та має розглядатися відповідним комітетом, в даному випадку – з питань гуманітарної та інформаційної політики, який я очолюю”, – зазначив Ткаченко, додавши, що цього документа ще немає на сайті парламенту.

Він додав, що поспіх колеги в цьому чутливому питанні не підтримує.

“Позиція Президента України і партії «Слуга народу» полягає в тому, що мова більше ніколи не буде питанням, яке розділяє Україну. Усі попередні два десятиліття українці не змогли збудувати країну, про яку мріють, саме через те, що постійно сперечалися як не про релігію, так про мову та історію. Ми перегортаємо цю сторінку та формуємо новий порядок денний, який об’єднає усіх. Це – сильна та заможна, незалежна, європейська Україна, у якій комфортно і безпечно усім”, – підкреслив Ткаченко.

Депутат запевнив, що офіційні висновки Венеційської комісії щодо закону про мову будуть розглядатися разом з міністром культури, молоді та спорту, з уповноваженим із захисту державної мови, причому – виключно в юридичній площині.

Раніше народний депутат від фракції “Слуга народу” Максим Бужанський повідомив у Facebook, що вніс до парламенту законопроєкт про визнання закону про державну мову таким, що втратив чинність. На сайті ВР наразі немає даних про реєстрацію відповідного законопроєкту.

 

Ернст назвав помилкою сюжет про “винищувач ЗСУ” який нібито збив MH17

Гендиректор російського пропагандистського Першого каналу Костянтин Ернст визнав, що сюжет про український винищувач, який нібито збив малайзійський рейс MH17, був помилкою.

Про це повідомляє НВ з посиланням на The New Yorker – Укрінформ.

У листопаді 2014 року Перший канал показав так звані “сенсаційні кадри”: супутниковий знімок, нібито добутий у західних спецслужб, на якому видно, що Боїнг рейсу MH17 атакує “український винищувач”. Знімок швидко розпізнали як неякісний фейк.

Журналіст запитав у Ернста, чому його канал показав подібне, на що керівник Першого сказав, що це була помилка.

“Так, ми люди, ми робимо помилки, але не спеціально”, – сказав він.

При цьому Ернст відмовився визнавати офіційний звіт про трагедію, який аргументовано пов’язує знищення MH17 з бойовиками та російською зброєю.

“Ви вірите, що нідерландський звіт – це правда, а я вірю, що нідерландський звіт непрофесійний”, – заявив він.

Нагадаємо: пасажирський Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий на окупованій території Донбасу 17 липня 2014 року. На борту авіалайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група повідомила, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу “Бук”, який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

 

У НАТО перевіряли соцмережі на здатність протистояти фейкам: висновки невтішні 07.12.19

Дослідники Центру передового досвіду зі стратегічних комунікацій НАТО (StratCom) протягом чотирьох місяців перевіряли, як соціальні мережі протистоять маніпуляціям.

Як повідомляє BuzzFeed, в Альянсі дійшли висновку про «неспроможність» цих ресурсів протистояти пропаганді – Укрінформ.

Аби виявляти потенціал маніпулювання в мережах, StratCom придбала взаємодію (лайки, поширення тощо) на 105 різних постах на чотирьох платформах – Facebook, Twitter, YouTube та Instagram через постачальників маніпулятивних послуг в Інтернеті – компаній, що пропонують клієнтам можливість купувати кліки й “роздувати” свою присутність у соцмережах.

За 300 євро StratCom купила 3530 коментарів, 25 750 лайків, 20 000 переглядів і 5100 передплатників на різних платформах.

Результати експерименту, за оцінкою видання, вражають. Вивчивши облікові записи, що були залучені до проплачених операцій, дослідники виявили 18 739 фейкових взаємодій. Навіть через місяць після завершення строків операції більшість із низ (4 із 5) все ще перебували в мережі («показувалися»).

“Маніпулювання в соціальних мережах може використовуватися тими, хто «прагне впливати на вибори, поляризувати громадську думку та відсувати на другий план реальні політичні дискусії”, – ідеться у звіті центру.

Переважна більшість взаємодій, зумовлених фейковими обліковими записами, мали комерційний характер. Але StratCom відзначила, що ті самі облікові записи працюють із 721 політичними вебсайтами, у тому числі з 52 урядовими й навіть сторінками двох голів держав.

StratCom описує це як величезний «чорний ринок» для маніпулювання соцмережами.

Дослідники виявили сотні постачальників послуг, практично всі російського походження. Їхня діяльність охоплює використання ботів для перегляду відео, ретвіти у Twitter тощо, а також складніші маніпуляції, котрі потребують участі людини. Сліди цієї діяльності можуть залишатися в мережі протягом багатьох років, поки їх не буде виявлено.

У звіті відзначається, що платформи соцмереж стали краще виявляти активність зі створення фейкових облікових записів. Facebook зупинив 80% облікових записів, створених StratCom, Twitter – 66%, Instagram – 50%. YouTube – жодного.

Але лише YouTube, що належить Google, не враховував фейкових переглядів. Ця платформа виявилася найдорожчою для купівлі переглядів, що, за словами дослідників, ускладнює маніпулювання. За 10 євро можна отримати 3267 переглядів, тоді як на Instagram – 13 000.

Більшість фейкових облікових записів було знайдено в Instagram.

Автори звіту доходять висновку про те, що Facebook, Instagram, Twitter і YouTube все ще неспроможні активно протистояти фейкам і загрозам індустрії маніпулювання, яка постійно зростає.

 

Не буде тривалого миру без включення в цей процес жінок — представниця НАТО

Стабільність у країні, економічний, політичний розвиток та сталий мир неможливі, якщо до всіх процесів не будуть залучені жінки.

Про це під час третього Українського жіночого конгресу заявила Спеціальний представник Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру і безпеки Клер Хатчінсон, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми знаємо, що не буде стабільності у країні, не буде розвитку ні економічного, ні політичного, ні соціального, не буде тривалого миру без включення в цей процес жінок… І остання сесія прийняла переглянутий план дій НАТО. Це те, чого ми очікуємо від усіх наших союзників, усіх наших партнерів. І це те, щоб ми змінили наш погляд на процес гендерного паритету”, – заявила Хатчінсон.

Вона наголосила, що наразі увага досить сильно концентрується на питанні кількості жінок, які включені в процеси, але в НАТО переконані, що не можна домогтися гендерного балансу просто збільшуючи кількість жінок.

“У нас мають бути жінки, які поділяють феміністичні погляди, які хочуть керувати цими змінами. Просто збільшення цифр не веде ні до чого і нічого не змінює. Вам (в Україні — ред.) треба мати певну кількість жінок, які будуть наділені повноваженнями, вам треба підтримувати гендерний аспект у вашій політиці з самого початку”, – підкреслила Хатчінсон.

Під час виступу вона відзначила, що НАТО заохочує кожен народ, кожну націю до того, аби проводити гендерний аналіз та впроваджувати гендерну перспективу.

Представниця НАТО також наголосила на необхідності збільшення частки жінок у Збройних силах.

“Ми сподіваємося, що всі наші партнери збільшуватимуть кількість жінок у Національних Збройних силах, так само як Україна працює в цьому напрямку. Ви досягли надзвичайного прогресу, але нам не потрібно на цьому зупинятися”, – вважає Хатчінсон.

Третій важливий аспект, на якому вона наголосила, це важливість прийняття документа щодо подолання сексуальних домагань в армії.

“Ми дуже задоволені, що цього листопада ми прийняли документ стосовно подолання сексуальних домагань і сексуального насильства як частини коду поведінки, і ми зараз впроваджуємо це як частину нашої поведінки”, – зазначила Хатчінсон та висловила сподівання, що всі партнери інтегрують цей документ у своїх Збройних силах.

Вона порадила Україні рухатися вперед з урахуванням механізмів підзвітності, моніторингу та оцінки, змінюючи свідомість щодо гендерної рівності.

Як повідомляв Укрінформ, у Збройних силах України наразі служить майже такий самий відсоток жінок, як в арміях НАТО. Зокрема, в ЗСУ їх чисельність становить 10,6%, в арміях країн-членів НАТО — 10,9%.

10 грудня у столичному готелі Fairmont Grand Hotel проходить третій Український жіночий конгрес, який відкрила перша леді Олена Зеленська.

 

Єрмак піддає сумніву слова ключового свідка у справі імпічменту Трампа – Time

Помічник Президента України Андрій Єрмак піддав сумніву свідчення посла США в Євросоюзі Гордона Сондленда – ключового свідка у справі імпічменту президента США Дональда Трампа.

Про це пише Time – Укрінформ.

“Найважливіший пункт, де розповідь Єрмака суперечить показанням свідків слідства, стосується зустрічі Президента Володимира Зеленського та віцепрезидента США Майка Пенса у Варшаві 1 вересня”, – ідеться в публікації.

На підставі показань Сондленда та інших свідків, підсумковий звіт комітету з питань розвідки Палати представників містить висновок про те, що Сондленд на тій зустрічі дав зрозуміти Єрмаку: допомога Україні не надаватиметься, доки вона не розпочне розслідування щодо суперників Трампа.

Проте Єрмак, за даними видання, заперечує це.

«Ми з Гордоном ніколи не були разом сам-на-сам, – цитує його Тime. – Ми випадково стрілися одне з одним в передпокої поруч із ескалатором, коли я виходив». За його словами, поруч було кілька представників американської та української делегацій, а також охоронці та персонал готелю, хоча він не переконаний, що хтось із них чув його коротку розмову із Сондлендом.

«Ми говорили про те, як добре пройшла зустріч. Це все, про що ми розмовляли», – каже Єрмак.

Його коментарі ставлять під сумнів важливий момент відтворення подій, вважає видання, адже це єдиний зафіксований момент, коли американський посадовець повідомляє українцям про зв’язок між допомогою США та оголошенням про початок розслідувань.

«Подивіться, ми принципові у своїй позиції, – сказав Єрмак. – Ми нічого не порушували… Ми ні з ким не вступали в змову. Ми ніколи не брали участі в жодних підкилимних розмовах. Усе було публічно і прозоро».

Як повідомляв Укрінформ, влітку цього року президент Трамп розпорядився призупинити оборонну допомогу для України в сумі майже $400 млн. Згодом з’ясувалося, що в цей же час він вимагав від української сторони ініціювати розслідування проти родини Джо Байдена, його головного конкурента на виборах в США. У цьому зв’язку в Палаті представників було ініційоване розслідування з імпічменту глави Білого дому.

 

Трамп пообіцяв розвинути діалог з Росією “найближчим часом”

Президент США Дональд Трамп провів особисту зустріч у Білому домі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, яку назвав “дуже гарною”, та пообіцяв продовжити розвиток діалогу з Кремлем уже найближчим часом.

Про це американський президент заявив на власній Twitter-сторінці одразу після переговорів з російським міністром – Укрінформ.

“Щойно провели дуже гарну зустріч з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим та представниками Росії. Обговорили багато питань, в тому числі, торгівлю, Іран, Північну Корею, Договір РСМД, контроль над ядерною зброєю та втручання у вибори”, – написав американський президент.

Він також висловив намір розвивати взаємодію з Росією.

“Чекайте продовження нашого діалогу найближчим часом!”- наголосив Трамп.

У офіційній заяві Білого дому за результатами переговорів президента США и російського міністра підкреслюється, що Дональд Трамп “застеріг проти будь-яких спроб Росії втрутитися у вибори в США і закликав РФ розв’язати конфлікт з Україною”.

Крім того, в адміністрації американського президента зауважили, що він виступив за “поліпшення відносин з Росією”, здійснення “кроків назустріч” у справах затриманих громадян, ядерному роззброєнні та ряді інших ініціатив, пов’язаних із зовнішньополітичними викликами.

Тим часом, американське видання The New York Times звернуло увагу, що зустріч президента Трампа й міністра Лаврова – вже друга в Овальному кабінеті, в той час як господар Білого дому так і не виконав обіцянки прийняти у своєму офісі Президента України.

Нагадаємо: російський міністр Сергій Лавров у вівторок перебуває у Вашингтоні, де він також провів переговори з главою Державного департаменту США. За словами Помпео, одним із головних питань розмови стало врегулювання конфлікту між РФ і Україною та результати зустрічі Нормандської четвірки, у якій Лавров брав особисту участь.

У Вашингтоні російський міністр розповів свої враження про домовленості, досягнуті в Парижі.

 

Європарламент назвав “провальними” бюджетні пропозиції Фінського головування ЄС

У Європарламенті вважають, що пропозиції Фінського головування ЄС щодо Багаторічної фінансової перспективи ЄС (БФП) на 2021-2027 роки не дозволять Єврокомісії виконати взяті зобов’язання.

Про це повідомляється на сайті Європарламенту – Укрінформ.

«Фінське головування Європейської Ради представило «перемовний пакет» щодо Багаторічної фінансової перспективи на 2021-2027 роки. Через 19 місяців після надходження пропозицій від Єврокомісії та одного року після ухвалення позиції Європарламенту цей «перемовний пакет», вперше, просуває орієнтовні показники для подальшого обговорення на рівні Ради ЄС, зокрема, пропонує для наступної БФП загальний рівень (бюджету) в обсязі 1,087 мільярда євро (1.07% від ВНП ЄС). При цьому пропозиція Єврокомісії у 1,11% від ВНП ЄС на 20121-2027 роки вже містила зменшення у порівнянні з сумою у 1,16% від ВНП, яка виділялася для БФП ЄС у 2014-2020 роках», – йдеться у повідомленні.

На думку депутатів, таке урізання бюджетних витрат призведе до суттєвого скорочення бюджетної підтримки політики щодо рівного розвитку регіонів та сільськогосподарської політики. Рік тому Європарламент уже відхилив такі бюджетні скорочення та закликав до підтримки ключових програм щодо розвитку молоді, у дослідженнях та інноваціях, в охороні довкілля та у боротьбі з кліматичними змінами, у розвитку інфраструктури, у підтримці малого та середнього бізнесу, у розвитку цифрових технологій та у забезпеченні соціальних прав.

«Пропозиції Фінського головування є набагато нижчими за очікування Європарламенту, коли йдеться про зобов’язання ЄС у таких сферах, як інвестиції, молодь, клімат і безпека. Це лише перший крок у дуже складних переговорах у Раді ЄС та у Європарламенті, який має дати згоду та є повноправним учасником законодавчого процесу у секторальних аспектах та у верховенстві права. Попереду багато роботи», – зазначив з цього приводу голова бюджетного Комітету Європарламенту бельгійський депутат Йохан Ват Овертвельдт.

На думку ще одного члена бюджетного Комітету ЄП португальця Хосе Мануеля Фернандеса, невідповідність «переговорного пакету» настільки очевидна, що не відображає навіть пріоритети самої Європейської Ради.

«Пропозиції, представлені Головуванням Європейської Ради, могли б приректи Європейський Союз на провал», – зауважив Фернандес.

Повідомлення про критичні розходження Фінського головування ЄС з позицією Єврокомісії та Європарламенту щодо формування БФП на 2021-27 роки з’явилося напередодні оприлюднення так званого «Зеленого законодавства ЄС», зобов’язання щодо розробки якого взяла на себе Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Реалізація цього законодавства потребує значного збільшення витрат на охорону довкілля, а також на дослідження та інновації у сфері «зелених» технологій.

 

Російський канал покаже серіал із Зеленським у головній ролі

Російський телеканал ТНТ 11 грудня розпочинає показ серіалу “Слуга народу”, головну роль в якому виконав чинний президент України Володимир Зеленський.

Про це пише ТАСС – Укрінформ.

ТНТ запустить серіал через два дні після першої особистої зустрічі Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним.

Нагадаємо: студія Квартал-95 зняла серіал Слуга народу з Володимиром Зеленським у головній ролі, там він грав простого вчителя, який став президентом. Його транслювали на телеканалі 1+1 з 2015 року.

Раніше права на трансляцію серіалу купили естонський телеканал ETV+, казахський “31 канал”. У 2016 р. права на його показ купив Netflix.

Студія “Квартал-95”, за даними ЗМІ, продовжує працювати в Росії, хоча Зеленський формально залишив проєкт — його ім’я виключили зі списку засновників. Крім того, “Яндекс”, і “Кинопоиск” з 2017 року включені у список компаній, що підпадають під санкції за вторгнення Росії в Україну, ведення бойових дій на Донбасі та окупацію Криму.

 

У Європі застерігають Зеленського від політичного переслідування Порошенка

Впливовий шведський політик, дипломат, експрем`єр-міністр Швеції Карл Більдт застеріг Володимира Зеленського від безпідставних переслідувань п‘ятого Президента України Петра Порошенка.

Про це він написав у своєму Twitter – Укрінформ.

Так Більдт прокоментував повідомлення про відкриття Державним бюро розслідувань України кримінального провадження проти Петра Порошенка щодо Мінських домовленостей, яке було ініційоване одним із соратників Віктора Януковича Андрієм Портновим.

Він зауважив, що президент Зеленський у боротьбі з політичними опонентами йде шляхом Януковича.

“Янукович посадив Тимошенко до в’язниці за підробленими звинуваченнями, і тепер Зеленський, схоже, прагне зробити те саме. Сором!”, – йдеться у твіті.

Як повідомляв Укрінформ, Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо можливої державної зради п’ятого Президента України Петра Порошенка при підписанні ним Мінських угод (за ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України).

Розслідування ініційоване після звернення колишнього заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.

Раніше ДБР розпочала розслідування 13 кримінальних справ, у яких фігурує Порошенко. У більшості з них заявником виступає Портнов.

 

ДБР ВІДКРИЛА СПРАВУ НА ПОРОШЕНКА

Держбюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо можливої державної зради експрезидента Петра Порошенка при підписанні ним Мінських угод – речниця ДБР Анжеліка Іванова – Укрінформ

 

Визнання Мінських угод держзрадою вдарить по Зеленському та всьому “нормандському формату” – Інтерфакс-Україна

Обвинувачення п’ятого президента України Петра Порошенка у державній зраді під час підписання Мінських угод б’є не лише по ньому, але і по команді чинного президента України Володимира Зеленського і по всьому “нормандському формату”, вважає адвокат Порошенка Ігор Головань.

“Портнов і Труба намагаються оголосити державною зрадою Мінські домовленості. Домовленості, завдяки яким агресію РФ вдалося зупинити, проти Росії було введено міжнародні санкції, а Україна отримала час і можливість для побудови нової армії, яка здатна завдати могутніх втрат ворогові. І їм байдуже, що обвинувачують вони не стільки п’ятого президента Порошенка, скільки президента Зеленського і всю його команду переговорників, для яких Мінські домовленості (Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року та Мінський комплекс заходів від 12 лютого 2015 року) продовжують слугувати основою роботи “нормандського формату”, держави-члени якого віддані їхній повній імплементації. Агентам впливу держави-агресора головне – завдати шкоди Україні”, – наголосив Головань у своїй колонці на сайті “Українська правда”.

Як повідомлялося, Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про відкриття кримінального провадження за фактом можливого скоєння державної зради Порошенком під час підписання Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі у 2015 році.

При цьому екс-заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов у своєму Telegram-каналі розмістив копію відповіді ДБР на його ім’я, з якої випливає, що це він звернувся до ДБР щодо можливої держзради Порошенка під час підготовки та проведення 11 і 12 лютого 2015 року переговорів щодо змісту документа “Комплекс заходів, спрямованих на виконання Мінських угод”.

 

“Слуги народу” зареєстрували у ВР законопроект про продовження особливого статусу Донбасу

УНН. У Верховній Раді зареєстрували проект закону №2569 про особливий статус Донецької та Луганської областей, передає УНН.

“Проект Закону про внесення зміни до статті 1 Закону України „Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей“ № 2569 зареєстрований 10.12.2019”, — вказано на сайті.

Також зазначається, що ініціаторами законопроекту стали голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія та голова партії “Слуга народу” та заступник голови фракції Олександр Корнієнко.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський повідомив, що законопроект про особливості самоврядування на окремих територіях Донецької та Луганської областей можна буде обговорювати після успішних переговорів під час зустрічі в Нормандському форматі.

Раніше Арахамія заявив, що Верховна Рада до нового року не зможе прийняти законопроект про особливий статус Донбасу

 

Існує велика ймовірність зриву домовленостей із РФ – Загороднюк

Зберігається велика ймовірність зриву домовленостей, яких було досягнуто в “нормандському форматі” між Україною та Росією щодо розведення військ. Про це написав у Telegram Міністр оборони України Андрій Загороднюк, передає УНН.

“Процес не буде швидкий (щодо розведення – ред). Зберігається велика ймовірність зриву домовленостей на будь-якому з етапів, але є прогрес: працюємо над поверненням бранців, створенням нових пунктів перетину. Давайте також вміти оцінювати наші перемоги, а не лише поразки”, – написав Загороднюк.

Нагадаємо, в оприлюдненому Офісом Президента рішенні нормандського саміту йдеться, що учасники зустрічі, яка відбулася у Парижі 9 грудня, за результатами переговорів “наголосили на загальному прагненні до сталої й всеохопної архітектури довіри та безпеки у Європі, заснованій на принципах ОБСЄ, для якої врегулювання конфлікту в Україні є одним із низки важливих кроків”.

 

Путін про повернення контролю України над кордоном: це буде друга Сребрениця

Президент Російської Федерації Володимир Путін вважає, що на Донбасі може повторитися трагедія в Сребрениці, де в 1995 році боснійські серби розстріляли понад 8 тисяч мусульман, зазначає УНН з посиланням на його виступ під час засідання Ради з прав людини при президенті РФ, а також на журналіста кремлівського пулу Дмитра Смірнова, який цитує його.

За словами російського президента, масове вбивство громадян на Донбасі можуть нібито можуть спровокувати відсутність закону про амністію і повернення кордону з Росією під контроль України.

“До сих пір не прийнятий закон про амністію. У 2015 році ще домовилися, рішення є якісь, але нічого не діє. І українська сторона весь час ставить питання: дайте нам можливість закрити кордон військами… Але я уявляю, що далі почнеться. Сребрениця буде”, — повідомив Путін.

Президент РФ також додав, що: “Ми ж бачили, як Зеленський вів дискусію з націоналістами. Незрозуміло, хто там сильніше і хто буде керувати ними, коли вони туди увійдуть”.

Наголосимо, що 11 липня 1995 року сербська війська стратили в місті Сребрениця вісім тисяч полонених боснійських чоловіків у віці від 13 до 77 років.

Додамо, після зустрічі лідерів “нормандської четвірки” президент Росії Володимир Путін заявив про “потепління” відносин з Україною. Про це він заявив під час фінальної пресконференції за підсумками зустрічі в “нормандському форматі”.

 

Зеркаль: Найбільш позитивний підсумок зустрічі “нормандського формату” – обговорення газового питання “без зради” – Інтерфакс-Україна

Екс-заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль вважає позитивним підсумком зустрічі лідерів “нормандської четвірки” в Парижі обговорення газового питання “без зради”.

“Найбільш позитивне – це те, що відбувся навіть обмін думками щодо газу, який не призвів ні до якої зради. Це дуже позитивно. На мій погляд, дуже позитивним є те, що “Нафтогаз” зміг озвучити самому Путіну результат Стокгольмського арбітражу, і що це не політичне рішення, його треба виконувати, і ніщо не завадить Україні вимагати від Росії компенсацію за збитки, які завдав “Газпром” в Україні”, – сказала Зеркаль в ефірі телеканалу “Прямий”.

Вона також зазначила, що підсумкове комюніке зустрічі виглядає краще, ніж вона очікувала.

“З негативу можу сказати, що фіксація “формули Штайнмаєра” вже в комюніке для мене виглядає трохи занадто. Але я так розумію, що це був компроміс, на який пішли свідомо”, – додала Зеркаль.

 

Порошенко про результати “нормандських переговорів”: Підстав для ейфорії немає, Росії не можна довіряти – Інтефакс-Україна

Лідер партії “Європейська солідарність”, п’ятий президент України (2014-2019 рр.) Петро Порошенко заявляє, що “червоні лінії”, окреслені перед самітом у Парижі, стали оберегом для України. Проте підстав для ейфорії немає.

“Червоні лінії, які окреслило суспільство, стали для України справжнім оберегом на нормандському саміті. Дякую кожному українцеві, який напередодні Парижа знайшов час продемонструвати свою відповідальну громадянську позицію у Києві та інших містах”, – написав Порошенко на сторінці у Facebook у вівторок.

Водночас лідер “Євросолідарності” наголосив, що підстав для ейфорії немає, оскільки, за його словами, зустріч показала, що Росії не можна довіряти.

“Таке враження, що Путіна цікавив лише газ. Вкотре наголошую, що відмова від судових позовів до “Газпрому” і повернення на російський газовий гачок – велика небезпека. І найближчими тижнями протидія саме цій загрозі вийде на передній план”, – заявив Порошенко.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 734

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua