Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 12.08.2019

Інформдень: 12.08.2019

На Донбасі дрон ОБСЄ зафіксував російську техніку з захистом від ядерного удару

На Донбасі зафіксовано присутність нового типу російської військової техніки, яка використовується при наступі і має захист екіпажу на випадок ядерного удару.

Про це повідомляє міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm.

“7 серпня 2019 року було опубліковано черговий звіт СММ ОБСЄ, який містить інформацію, що надійшла станом на 6 серпня 2019 року. У звіті сказано, що БПЛА СММ дальнього радіусу дії виявив 1 інженерну машину розгородження (ІМР-3) і 14 БМП-1 поблизу н. п. Круглик (65 км на південний захід від Луганська)”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у 2017 році на сайті російської ТРК “Звєзда” вийшла стаття, в якій ІМР-3 назвали російським “термінатором”, якому нібито немає рівних при наступі, а екіпаж машини захищений навіть на випадок техногенної катастрофи.

ІМР-3 надійшла на озброєння ЗС РФ у 1999 році. Серійне виробництво було організоване на ВАТ «НПК «Уралвагонзавод» (м. Нижній Тагіл).

“ІМР-3 створена на базі танка Т-90, призначена для забезпечення просування військ та виконання інженерних робіт в зонах з високими рівнями радіоактивного зараження місцевості”, – інформує спільнота.

Як уточнюється, екіпаж, вузли та агрегати всередині машини захищає система, яка у 6 разів ослаблює проникаючу радіацію ядерного вибуху і у 120 разів – гамма-випромінення радіоактивно зараженої місцевості.

У систему життєзабезпечення екіпажу входять пристрої кип’ятіння води та розігрівання їжі, а також збору та зберігання відходів життєдіяльності, що дає змогу виконувати бойові завдання, не виходячи з машини впродовж трьох діб. Також машина має можливість самоокопування, час якого становить 12-30 хвилин, наголошують волонтери спільноти.

За їхніми даними, машина має ножовий колійний мінний трал з електромагнітною приставкою, який дає змогу ІМР-3 самостійно долати мінні поля з протигусеничними чи протидонними мінами, оснащеними контактними чи неконтактними магнітними підривниками.

Зазначається, що дистанційна керована зенітно-кулеметна установка калібру 12,7 мм, змонтована на башті, яка захищає екіпаж від нападу з повітря, веде боротьбу з легкоброньованими наземними цілями і живою силою супротивника. Також у машині є термодимова апаратура для постановки димової завіси.

“Інженерна машина розгородження ІМР-3 – це відносно новий тип техніки, який стоїть на озброєнні ЗС РФ з 1999 року. На озброєнні ЗС України він ніколи не знаходився, тому це чергова ознака постачання озброєння та військової техніки Російської Федерації в зону бойових дій на Донбасі”, – підсумовують волонтери.

За даними InformNapalm, загалом на Донбасі зафіксовано вже більше 50 типів озброєння та техніки РФ, яка не могла стати трофейною і є прямим доказом участі РФ у війні проти України.

 

ОБСЄ зафіксувала системи залпового вогню та десятки танків на окупованому Донбасі

СММ ОБСЄ зафіксувала 8 реактивних систем залпового вогню на полігоні біля н.п. Круглик (окупована Луганщина), а також десятки одиниць танків та гаубиць, розміщених на окупованому Донбасі з порушенням Мінських домовленостей.

Про це йдеться в опублікованому суботу звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на основі інформації, що надійшла станом на 19:30 9 серпня 2019 року – Укрінформ.

“7 серпня на основі доступних СММ даних повітряного спостереження виявлено наявність: 8 реактивних систем залпового вогню на полігоні біля н.п. Круглик (65 км на південний захід від Луганська); і 4 самохідні гаубиці на полігоні поблизу н.п. Новоселівка (37 км на північний схід від Донецька)”, – йдеться у звіті у розділі “Озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення”.

Також 8 серпня безпілотний літальний апарат (БПЛА) СММ малого радіуса дії виявив 5 самохідних гаубиць (2С1 “Гвоздика”, 122 мм) на полігоні в районі н. п. Шимшинівка (27 км на південний захід від Луганська).

Поруч з цим, Місія зафіксувала десятки одиниць озброєння, яке було розміщене за лініями відведення, однак за межами виділених місць зберігання озброєння.

“7 серпня  на основі доступних СММ даних повітряного спостереження виявлено наявність: 21 танка та 1 зенітного ракетного комплексу на полігоні неподалік від н. п. Бугаївка (37 км на південний захід від Луганська); і 21 танка на полігоні біля Круглика”, – йдеться у звіті.

Також на цьому полігоні було зафіксовано наявність “18 самохідних гаубиць чи артилерійських гармат і 28 буксируваних гаубиць чи мінометів”.

Крім того, 8 серпня БПЛА СММ малого радіуса дії виявив 12 танків (Т-64 — 1 од. і Т-72 — 11 од., зокрема один танк без дула) на полігоні в районі Шимшинівки.

 

На вихідних на Донбасі стріляли менше – ОБСЄ

СММ ОБСЄ зафіксувала на вихідних зменшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій і Луганській областях.

Про це йдеться в опублікованому в понеділок звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

“У період із вечора 9-го до вечора 10 серпня в Донецькій області місія констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши меншу кількість вибухів (11), якщо порівнювати з попереднім звітним періодом (35 вибухів). Понад половину порушень режиму припинення вогню зафіксовано в районах між н. п. Пищевик (підконтрольний урядові, 25 км на північний схід від Маріуполя) і н. п. Верхньошироківське (непідконтрольний урядові, 29 км на північний схід від Маріуполя)”, – йдеться у звіті.

У період від вечора 10-го до вечора 11 серпня місія констатувала на Донеччині зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, “однак зафіксувала більшу кількість вибухів (17), якщо порівнювати з попередньою добою”.

Понад половину порушень режиму припинення вогню зафіксовано в районах на захід від н. п. Гнутове (підконтрольний урядові, 20 км на північний схід від Маріуполя) і на південь від Донецької фільтрувальної станції (15 км на північ від Донецька), де серед інших порушень зафіксовано 9 вибухів невизначеного походження.

Про ситуацію на Луганщині у місії зазначають таке: “У період із вечора 9-го до вечора 10 серпня в Луганській області СММ констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши 4 вибухи, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом (жодного вибуху). Понад половину порушень режиму припинення вогню зафіксовано на ділянці розведення в районі н. п. Золоте (підконтрольний урядові, 60 км на захід від Луганська) та поблизу неї”.

Разом із тим у період із вечора 10-го до вечора 11 серпня місія констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню (зокрема 8 вибухів), якщо порівнювати з попередньою добою. Майже половину порушень знову зафіксовано на ділянці розведення в районі Золотого та поблизу неї.

 

Бойовики з пов’язками СЦКК зʼявляються біля Станиці щодня – спостерігачі

Спостерігачі ОБСЄ на вихідних фіксували присутність бойовиків із пов’язками з написом “СЦКК” на ділянці біля Станиці Луганської, де триває розмінування.

Про це повідомляється у звіті СММ ОБСЄ.

“10 серпня в межах ділянки розведення команда СММ бачила, як група саперів (до 15 осіб) ДСНС України видаляла рослинність і проводила роботи з розмінування обабіч дороги, приблизно за 100 м на північ від зруйнованої секції моста біля Станиці Луганської (15 км на північний схід від Луганська)”, – йдеться у звіті.

Указується, що патруль місії також бачив, як близько десяти осіб із непідконтрольних урядові районів видаляли рослинність та здійснювали роботи з розмінування з обох боків зруйнованої секції моста, починаючи від дерев’яних конструкцій. Крім того, на південь від моста спостерігачі бачили “члена збройних формувань вищого рангу і двох інших членів збройних формувань з нарукавними пов’язками з написом “СЦКК”.

Згідно зі звітом, того ж дня, між 18:30 і 18:45, після закриття КПВВ ЗС України за межами ділянки розведення, а також блокпоста російських окупаційних військ на південь від моста біля Станиці Луганської (в межах ділянки розведення), члени патруля місії чули два вибухи. За оцінкою, це були контрольовані підриви вибухових пристроїв поблизу зруйнованої ділянки моста.

“11 серпня на південь від моста спостерігачі бачили двох членів збройних формувань із нарукавними пов’язками з написом “СЦКК”, – зазначили у місії.

Як повідомляв Укрінформ, постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк заявляв, що поява чоловіків у військовій формі з пов’язками з написами “СЦКК” на непідконтрольній уряду території біля Станиці Луганської, є грубою спробою легітимізувати російську військову присутність у зоні розмежування. Цимбалюк зазначив, що РФ односторонньо і безпідставно вивела своїх офіцерів з цієї двосторонньої структури (СЦКК) – і зараз ніхто, включно з представниками незаконних збройних формувань, не має права замінювати їх.

 

Окупанти на Донбасі активізували поширення фейків про ЗСУ – Міноборони

Окупаційні адміністрації на Донбасі активізували поширення серед місцевого населення фейкових новин про ЗСУ, в тому числі про те, ніби українське військо готується до наступу.

Про це на брифінгу повідомив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк з посиланням на інформацію Головного управління розвідки МО.

“Російські окупаційні адміністрації активізували заходи з формування антиукраїнських настроїв серед населення тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях. Зокрема, зросла кількість поширення провокаційних заяв та фейкових повідомлень про діяльність ЗС України”, – розповів Гуцуляк.

За його словами, для виправдання власних порушень режиму припинення вогню та проведення позапланових мобілізаційних тренувань окупанти через підконтрольні пропагандистські ЗМІ розповсюджують неправдиву інформацію про начебто підготовку підрозділів Об’єднаних сил до наступальної операції.

Водночас у з’єднаннях і частинах 1-го (Донецьк) та 2-го (Луганськ) армійських корпусів ЗС РФ у постійній бойовій готовності утримуються чергові бронегрупи, командування яких здійснює вивчення нових маршрутів висування для забезпечення підтримки своїх передових підрозділів у разі загострення ситуації, наголосили в Міноборони.

 

Хомчак представив особовому складу нового командувача Обʼєднаних сил

Під час робочої поїздки на Донеччину начальник Генштабу Руслан Хомчак представив особовому складу новопризначеного командувача Обʼєднаних сил генерал-лейтенанта Володимира Кравченка.

Про це інформує пресцентр штабу ООС.

“Сьогодні, 12 серпня, під час робочої поїздки на Донеччину начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак представив особовому складу Об’єднаного командного пункту Об’єднаних сил новопризначеного командувача ОС генерал-лейтенанта Кравченка Володимира Анатолійовича”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Хомчак висловив переконання в тому, що особовий склад Об’єднаних сил на чолі з генерал-лейтенантом Володимиром Кравченком продовжить виконувати на високому рівні найважливіше із завдань, яке стоїть сьогодні перед Збройними Силами України та загалом, державою.

Як повідомляв Укрінформ, генерал-лейтенант Володимир Кравченко був призначений командувачем Об’єднаних сил Указом Президента України №579 від 5 серпня 2019 року.

 

ОБСЄ вжила заходів щодо члена місії на Донбасі, який підтримував “Л/ДНР”

ОБСЄ заявила про “вжиті заходи” щодо члена місії, громадянина Росії Миколи Алексєєва, який агресивно висловлювався проти України у соціальних мережах.

Про це повідомила пресслужба Спеціальної моніторингової місії  ОБСЄ у відповідь на запит Радіо Свобода.

“Стосовно заяв щодо одного зі спостерігачів СММ ОБСЄ повідомляємо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ вжила відповідних заходів”, – йдеться у відповіді.

Зазначається, що жодних подробиць представництво ОБСЄ не розкрило.

Як повідомлялося, 9 серпня телеканал “1+1” оприлюднив матеріал про члена Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, громадянина Росії Миколу Алексєєва, який поширював у соцмережах агресивні антиукраїнські висловлювання, закликав до насильства та підтримував сторону російських гібридних сил на Донбасі.

 

На межі з Кримом знешкодили банду, яка обдирала перевізників

Правоохоронці викрили злочинну групу, яка у сервісній зоні пропускного пункту “Каланчак” вимагала гроші з водіїв, котрі здійснювали нерегулярні перевезення з материкової України до окупованого Криму.

Про це повідомляє Держприкордонслужба.

“У рамках викриття діяльності міжрегіональної злочинної організації прикордонні оперативні підрозділи спільно зі співробітниками відділу “К” СБУ, Нацполіції, під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим та із залученням спецпідрозділів ДПСУ ТА СБУ припинили схему вимагання коштів з нерегулярних перевізників у сервісній зоні КПВВ “Каланчак”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що група осіб, погрожуючи фізичною розправою, пошкодженням чи знищенням транспортних засобів, вимагала гроші з водіїв, які здійснюють нерегулярні пасажирські перевезення з материкової частини України до Криму та у зворотному напрямку.

За результатами обшуків за місцями проживання фігурантів вилучено термінали мобільного зв’язку, сім-карти, “чорну бухгалтерію” та гроші, отримані злочинним шляхом.

Слідчі дії тривають

 

Справа Хізб ут-Тахрір: шістьом кримським татарам продовжили арешт на три місяці

Суд у російському Ростові-на-Дону залишив під вартою до 15 листопада шістьох фігурантів “сімферопольської справи Хізб ут-Тахрір”.

Про це у Facebook повідомляє “Кримська солідарність”.

“Сьогодні, 12 серпня 2019 року, відбулося судове засідання у “справі Хізб ут-Тахрір” (друга сімферопольська група) щодо Османа Арифмеметова, Владлена Абдулкадирова, Сервета Газієва, Рустема Шейхалієва, Фархода Базарова, Біляла Адилова”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Кіровський районний суд Ростова-на-Дону розглядав клопотання слідства про продовження запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

У результаті суд постановив задовольнити клопотання слідства і залишити підсудних під вартою до 15 листопада 2019 року.

Як повідомляв Укрінформ, 27 березня в анексованому Криму ФСБ РФ провела обшуки в будинках кримських татар, у тому числі активістів громадського об’єднання “Кримська солідарність”. Загалом було затримано 24 особи.

14 травня у Кіровському райсуді Ростова-на-Дону відбулися судові засідання у “справі Хізб ут-Тахрір” (друга сімферопольська група). Суд продовжив термін арешту в СІЗО всім затриманим. Обвинуваченими у цій справі проходять 25 кримських татар.

 

У центрі Одеси відкриють інсталяцію про політв’язнів Кремля

Правозахисні організації встановлять у Одесі інсталяцію зі 121-го штучного капкана, що відповідає кількості українських в’язнів Кремля – Укрінформ.

Анонс події розміщено у Facebook.

“Правозахисні організації встановлять на Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку де Рішельє 121 капкан – саме така кількість українських громадян незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що інсталяція включатиме інформаційний стенд, на якому пояснюватиметься мета акції і буде розміщена інформація про політв’язнів.

Перед відкриттям інсталяції 13 серпня відбудеться пресконференція правозахисників та родичів в’язнів Кремля.

Також працюватиме інформаційний намет, у якому одесити можуть отримати створену для акції тематичну газету з інформацією про політв’язнів.

Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov запропонують усім охочим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля, які після туру будуть передані кожному адресату.

За словами організаторів, Одеса стане першим містом з 10-ти у регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’язні Кремля”.

 

У 10 містах України пройдуть акції на підтримку в’язнів Кремля

Правозахисники та родичі політв’язнів розпочинають регіональний тур 10 містами України на підтримку “в’язнів Кремля” – українців, які незаконно знаходяться у в’язницях Російської Федерації та в окупованому нею Криму, передає УНН із посиланням на “Центр інформації про права людини”.

Як розповіла голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик, мета акції “В’язні Кремля” – підтримати українських політичних ув’язнених і військовополонених, допомогти їхнім родинам та продемонструвати солідарність різних міст України у протистоянні російській агресії.

“Ми хочемо нагадати суспільству, що сьогодні сотні українських громадян ув’язнені Кремлем і перебувають за ґратами через сфальсифіковані та політично вмотивовані справи. Кремль саджає за свободу вираження думок, участь в мирних зібраннях, політичні переконання та віросповідання, а також через те, що пропаганда вимагає підживлення для образу ворога. Українці, як і за часів ГУЛАГу, досі сидять у російських в’язницях, як і тоді кримські татари знову небажані на свої землі у Криму”, – зазначила вона.

В десяти містах країни буде розміщено інсталяцію зі 121 капкану. Вони символізують 97 політв’язнів, яких Кремль почав хапати, починаючи з 2014 року, та 24 українських військовополонених моряків, що потрапили у полон наприкінці 2018 року.

Регіональний тур триватиме два місяці – з середини серпня до середини жовтня – і розпочнеться з акцій в Одесі (13 серпня) і Херсоні (15 серпня). Після цього активісти відвідають Харків (3 вересня), Маріуполь (6 вересня), Запоріжжя (10 вересня), Дніпро (12 вересня), Львів (16 вересня), Чернівці (19 вересня), Вінниці (1 жовтня) і Чернігів (10 жовтня)

У рамках туру відбудуться вуличні акції, прес-конференції, а також покази документальних фільмів та дискусії про політв’язнів та порушення прав людини в Криму.

 

В Україні на обліку понад 1,3 мільйона переселенців

Станом на 12 серпня в Україні обліковано 1 399 550 внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляють у Міністерстві соціальної політики.

“Станом на 12 серпня 2019 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 399 550 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим”, – ідеться в повідомленні.

Читайте також: Третина переселенців не має наміру повертатись на Донбас

Як зазначалося, станом на 5 серпня цього року за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, було взято на облік 1 397 304 переселенці.

 

Супутникова навігація і тепловізори: Львівський бронетанковий розпочав модернізацію Т-64

Серійна модернізація танків Т-64 зразка 2017 року, яку налагодили на Львівському бронетанковому заводі, передбачає обладнання тепловізорами, цифровими радіостанціями, засобами супутникової навігації та новим динамічним захистом.

Про це повідомляє пресслужба концерну “Укроборонпром”.

“ДП “Львівський бронетанковий завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, налагодило серійну модернізацію танків Т-64 зразка 2017 року, які обладнанні тепловізорами, цифровими радіостанціями, засобами супутникової навігації та новим динамічним захистом”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, під час модернізації у бойову машину встановлюється новий прицільний комплекс навідника з тепловізором, який забезпечує виявлення, розпізнавання та знищення противника вогнем 125-міліметрової гармати у будь-який час доби та за будь-яких погодних умов. Водночас інші члени екіпажу отримають нові прилади нічного бачення з електронно-оптичним перетворювачем третього покоління. Ці прилади мають високу стійкість до світлових завад, вони не чутливі до засвічення навіть під час використання противником спеціальних завад у інфрачервоному діапазоні.

В Укроборонпромі наголошують, що завдяки модернізації значно розширено бойові можливості Т-64, який є основною бойовою машиною бронетанкових підрозділів українського війська. Саме цей танк у 2017 році проявив себе у танкових змаганнях НАТО The Strong Europe Tank Challenge та був продемонстрований під час торішнього параду до Дня Незалежності України.

Як відомо, раніше модернізацію танків Т-64 до цього рівня проводив лише Харківський бронетанковий завод, який уже направив до українського війська понад півтори сотні Т-64 зразка 2017 року.

 

Президент звільнив голів 18 райдержадміністрацій у двох областях

Президент Володимир Зеленський звільнив 18 голів районних державних адміністрацій у Донецькій та Львівській областя – Укрінформ.

Відповідні розпорядження опубліковані на сайті глави держави.

Зокрема, у Донецькій області звільнено Олександра Романюка з посади голови Бойківської РДА, Дмитра Кірносова з посади голови Добропільської РДА, Наталію Винниченко з посади голови Костянтинівської РДА, Олега Решетняка з посади голови Нікольської РДА, Анатолія Шишка з посади голови Покровської РДА, Євгена Данилюка з посади голови Слов’янської РДА, Миколу Коваленка з посади голови Ясинуватської РДА.

У Львівській області звільнено Ігоря Криськіва з посади голови Бродівської РДА, Петра Мороза з посади голови Буської РДА, Василя Татарина з посади голови Жидачівської РДА, Володимира Недзельського з посади голови Золочівської РДА, Андрія Коса з посади голови Миколаївської РДА, Володимира Танчина з посади голови Перемишлянської РДА, Сергія Іваха з посади голови Радехівської РДА, Богдана Янка з посади голови Сколівської РДА, Андрія Дяченка з посади голови Сокальської РДА, Івана Грися з посади голови Старосамбірської РДА та Ігоря Самардака з посади голови Яворівської райдержадміністрації.

Як зазначається в указах, посадовці звільнені “у зв’язку із закінченням строку повноважень Президента України”.

 

Зеленський затвердив новий склад Комісії з питань громадянства

Президент Володимир Зеленський затвердив новий склад Комісії при Президентові України з питань громадянства.

Відповідний указ № 593/2019 опубліковано на сайті глави держави.

“На часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 30 квітня 2005 року № 740 “Про Комісію при Президентові України з питань громадянства” (з наступними змінами) затвердити новий персональний склад Комісії при Президентові України з питань громадянства (додається)”, – зазначено в указі.

Згідно з документом до комісії входять 14 осіб. Головою комісії визначено керівника Апарату Офісу Президента Олексія Дніпрова.

 

“ЧЕСНО” проведе аналіз фінансування партій на регіональному рівні

Рух “ЧЕСНО” з вересня запускає повноцінний аналіз фінансування політпартій в регіональному розрізі.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіла координаторка руху “ЧЕСНО” Віта Думанська.

“Що ми будемо робити: не тільки на національному рівні ми будемо моніторити, але і моніторити регіональний розріз. В нас є мережа регіональних аналітиків, які будуть слідкувати за звітами регіональними – як відбувається наповнення фондів, на що ці гроші витрачаються. Ми на ресурсі “Золото партій” спеціально зробили регіональний розріз, який дозволить бачити і доходи і видатки партій на рівні регіону… З вересня повноцінно запрацює регіональний аналіз”, – зазначила вона.

Думанська відзначила, що підхід до роботи з політичними партіями не зміниться – організація здійснюватиме верифікацію даних зі звітів: чи всі витрати задекларовані, чи декларуються ключові витрати (наприклад, реклама на телебаченні, реклама в соцмережах), чи декларуються витрати на інформаційні кампанії та ін.

“”Будемо моніторити на що витрачають партійні кошти. Попередньо партії зробили доволі суттєву помилку – значні ресурси витрачались на промо партій без розвитку регіональних осередків, без розвитку партійної процедури. Зараз ми будемо дивитись як партії витрачають ці гроші – чи це, знову ж таки, буде реклама, чи це буде інституційний розвиток”, – зауважила координаторка “ЧЕСНО”.

Думанська також наголосила, що зі стартом нового політичного сезону згаданий аналіз можна буде здійснити лише після надходження нових фінансових звітів політпартій.

“Але ми поки будемо продовжувати аналіз витрат на кампанію (парламентської передвиборчої кампанії – прим.) – є дуже багато цікавих фактів – як фінансувались у цій кампанії мажоритарники, хто донори, хто давав гроші партіям, як люди пов’язані між собою, які фінансували різних мажоритарників. Про такі речі і надалі інформуватимемо”, – додала представниця “ЧЕСНО”.

Як повідомляв Укрінформ, отримати державне фінансування можуть 11 політичних партій, серед яких і політсили, які не потрапляють до Верховної Ради, але подолали на виборах двовідсотковий бар’єр.

Як зазначили у “ЧЕСНО”, на отримання держкоштів претендують 5 парламентських і 6 позапарламентських партій.

Найменше отримають “Українська стратегія Гройсмана”, ВО “Свобода” та “Партія Шарія”. Усі вони можуть мати фінансування в розмірі приблизно 11,5-12,2 мільйона гривень.

Найбільше держкоштів дістанеться партії “Слуга народу”. Вона отримає приблизно 225,3 мільйона гривень.

Додаткове фінансування за гендерною квотою майже подвоює розмір держфінансування “Голосу”. До базової суми близько 34 мільйонів додадуться ще понад 28 мільйонів.

Надбавку одержить і “Європейська солідарність” – до базових майже 46 мільйонів партія отримає ще більш ніж 28 мільйонів за гендерною квотою.

 

У “Слузі народу” назвали умову дострокових місцевих виборів

Проведення дострокових місцевих виборів можливе за умови швидшого завершення реформи децентралізації.

Про це заявив голова передвиборчого штабу партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко в інтерв’ю РБК-Україна – Укрінформ.

“Я дуже підтримую Андрія Йосиповича (Богдана, голови Офісу Президента — ред.) в тій позиції, і це також є позиція нашої групи в Комітеті з питань державного будівництва, що треба завершити реформу децентралізації, а потім проводити місцеві вибори. Якщо нам вдасться завершити цю реформу трохи швидше, відповідно, з завершеною реформою тягнути до строкових виборів, можливо, немає сенсу”, — зазначив Корнієнко.

За його словами, є кілька моделей завершення реформи децентралізації, і одна з них передбачає ухвалення змін до Конституції.

“Ми це зараз ще вивчаємо, тому що там не обов’язково за всіма позиціями робити зміни до Конституції. У Конституції досить широко це все виписано і кілька моделей, які можна законами внормувати, під це підходять”, — уточнив Корнієнко.

Відповідаючи на запитання про запропоноване запровадження інституту префекта, голова передвиборчого штабу “Слуги народу” зазначив, що це є частиною моделей із завершення реформи.

“Ми зараз дискутуємо, на якому рівні мають бути ці префекти, скільки їх має бути і які мають бути їхні повноваження — слідкуючи за законністю рішень, вони повинні зупиняти або не зупиняти їх, призупиняти чи зупиняти і передавати в суд. Можливо, їх потрібно наділити ще так званими стратегічними повноваженнями, щоб вони фактично продовжували лінію Президента, наприклад могли впливати на стратегію соціально-економічного розвитку регіону, якщо ми кажемо про обласний рівень”, — пояснив Корнієнко.

 

“Євросолідарність” виступає проти ліквідації у ВР комітету у справах ветеранів

Політична партія “Європейська солідарність” виступає проти ліквідації комітету Верховної Ради у справах ветеранів і осіб з інвалідністю, бо це може призвести до ліквідації Міністерства у справах ветеранів.

Про це заявила перший віцеспікер, народний депутат від партії “Європейська солідарність” Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Ми категорично проти ліквідації комітету ветеранів. Це може стати першим кроком для ліквідації міністерства ветеранів. Ми — за посилення державної політики захисту ветеранів і їх родин. Подібні комітети і міністерства є в усіх країнах, що пережили війну або дотичні до військових операцій. Комітети і міністерства ветеранів є в США, Канаді, Хорватії, Великої Британії, Грузії”, — зазначила Геращенко.

Водночас, підкреслила політик, ВР має якнайшвидше прийняти закон про розвідку і, “згідно із законом про нацбезпеку, має бути створений окремий комітет з розвідки, який повинен мати контрольні функції над розвідувальними інститутами”.

При цьому в партії “ЄС” вважаємо помилковою спробу об‘єднати комітет з прав людини і питання реінтеграції.

“Реінтеграція окупованих територій — це відповідальність виконавчої влади, і треба створити окремий комітет. Його має очолити представник партії влади. Щодо прав людини, то ця проблематика має ширшу й іншу специфіку, аніж тільки реінтеграція і права переселенців”, — прокоментувала Геращенко, додавши при цьому, що для балансу Комітет з прав людини дійсно краще очолити представнику не правлячої більшості.

Водночас, за її словами, “Євросолідарність” вітає відмову партії “Слуга народу” від ліквідації комітету євроінтеграції.

“Наполягаємо, що цей комітет повинен мати особливі функції щодо аналізу всіх законопроектів для наближення до права ЄС”, — підкреслила перший віце-спікер.

Окрім того, в “ЄС” мають своє бачення стосовно реформування комітетів з питань економіки, бюджету та податкової політики.

“Маємо багато пропозицій і зауважень щодо блоку, що стосується комітетів з питань економіки, бюджету, податкової політики. Ці комітети не можуть перебирати на себе невластиві функції виконавчої влади”, – додала Геращенко.

Відповідні пропозиції щодо предмету відання комітетів ВР члени “Європейської солідарності” планують передати до робочої групи ВР у понеділок, 12 серпня.

Як повідомлялося, 9 серпня на першому засіданні підготовчої депутатської групи Верховної Ради представники партії “Слуга народу” запропонували зменшити кількість комітетів у парламенті ІХ скликання з 27-ми до 22-х.

Загалом, у Раді можуть були ліквідовані шляхом об’єднання з іншими комітети з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин; з питань промислової політики та підприємництва; з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та комітет у справах ветеранів і осіб з інвалідністю.

Свої пропозиції щодо кількості комітетів ВР учасники зсідання підготовчої депутатської групи з числа новобраних народних депутатів погодилися надати до 16:00 понеділка, 12 серпня.

 

У Медведчука заявили про апетити до комітетів Ради – УП

Джерело: сайт ОПЗЖ 

“Опозиційна платформа – За життя” запропонувала створити два нові комітети – з рішень проблем Донбасу та з питань сім’ї, і очолити три – зі свободи слова, регламенту Верховної Ради і захисту прав людини.

Деталі: Такий розподіл комітетів випливає з підрахунків партією результатів голосування на парламентських виборах. “Слузі народу” відходить 14 позицій глав, заступників і секретарів комітетів, а “Опозиційній платформі” – 3 відповідні посади.

Заява партії: “Ми вважаємо принципово важливим створення двох нових комітетів: Комітету з питань комплексного вирішення проблем Донецької та Луганської областей і Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту.

Головною функцією опозиції завжди був контроль за діяльністю влади та недопущенням порушень демократичних стандартів правової держави. Для цього опозиція має очолити комітети, до відання яких відноситься свобода слова і діяльність ЗМІ, захист прав людини, регламентні процедури парламенту і контроль над витрачанням коштів державного бюджету”.

Історія питання:

6 серпня співголова “Опозиційної платформи” Вадим Рабінович заявив, що у Верховній Раді 9-го скликання партія готова запропонувати кандидатуру на посаду віце-спікера, але це не буде кум Путіна Віктор Медведчук.

 

За перемогою “Слуги народу” стоїть армія таємних комісарів – ЗМІ

Джерело: “Громадське” з посиланням на голову штабу “Слуги народу” Олександр Корнієнко – УП

На перемогу партії “Слуга народу” по мажоритарних округах працювала секретна мережа з 25-ти технологів-консультантів, які радили кандидатам, що потрібно робити.

Пряма мова Корнієнко за тиждень до виборів: “У нас є мережа технологів-консультантів. Це така напівсекретна історія. Ніхто не знає, хто вони. Ми не можемо їх “світити”.

Деталі: За його словами, технологів закріпили за областями, і вони консультували кандидатів-мажоритарників: вчили, як спілкуватись з виборцями, підбирали членів виборчих комісій, а інколи самі очолювали виборчий штаб кандидата.

Корнієнко разом зі своїм університетським приятелем Артемом Михайлюком (№ 142 у списку “Слуги народу”) на старті кампанії придумав їм назву – “комісари”. Саме Михайлюк сформував команду комісарів.

Пряма мова Михайлюк: “Ми розуміли, що більшість мажоритарних кандидатів ніколи не мали відношення до виборів. Їм потрібна якась методологічна допомога, поради, підказки. Моя задача була сформувати таку команду, яка зможе їм допомагати”.

В підпорядкуванні “Слуги народу” було 25 “комісарів”. Їх закріпили за окремими регіонами.

За словами Михайлюка, у “комісарів”, по суті, було чотири функції:

казати, що варто робити;

казати, що не варто робити;

казати, як робити;

подивившись зі сторони, дати зворотній зв’язок.

Імен “комісарів” Корнієнко та Михайлюк не розголошують.

Пряма мова Корнієнко: “Це українські спеціалісти, які працюють, скажімо так, на різних виборчих кампаніях. І вони на волонтерських засадах погодились допомогти”.

Видання повідомляє, що одним із “комісарів” був Олександр Гінгізов. Він працював у Луганській області. Гінгізов був членом партії “Батьківщина”, у 2012-му балотувався до облради від партії “УДАР” Віталія Кличка. У 2015-му очолив обласний осередок “Правого сектору”.

“Комісар” Гінгізов: “По суті я був представником центрального штабу в області. Спостерігав за тим, щоб все було в рамках закону і з нашої сторони, і зі сторони опонентів, наскільки це можливо”.

Одним з його завдань, було пропонувати кандидату “як вирішити те чи інше питання, враховуючи його специфіку”.

В Одеському регіоні працювали два “комісари”. В областях із меншою кількістю округів — по одному.

Михайлюк підрахував, що тільки 20 зі 199 кандидатів відмовились від порад “комісарів” чи не прислуховувались до них.

За словами Корнієнка, “комісари” працювали трохи більше місяця на волонтерських засадах.

Читайте також: Вибори до Верховної Ради України 2019. Результати підрахунку голосів

Нагадаємо:

Перше урочисте засідання Верховної Ради 9 скликання відбудеться 29 серпня.

21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори.

За їх результатом, у Верховну Раду пройшли 5 партій – “Слуга народу” Володимира Зеленського, “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука та Юрія Бойка, “Батьківщина” Юлії Тимошенко, “Європейська солідарність” Петра Порошенка та “Голос” Святослава Вакарчука.

Монобільшість у Раді отримала “Слуга народу” – 254 мандати, серед них 130 нардепів – мажоритарники.

 

ГПУ руйнує розслідування справ Майдану – Горбатюк

Джерело: коментар “Громадському” керівника управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка

Нове управління Генеральної прокуратури, яке наказав створити генпрокурор Юрій Луценко, дозволить йому призначити на керівні посади “своїх” людей і зруйнує механізм розслідування справ Майдану.

Пряма мова Горбатюка: “Це руйнує існуючий налагоджений механізм розслідування і призведе не тільки до затягування, а і до нищення розслідувань. То все поступові кроки для цього. Спочатку Луценко ліквідував департамент, розділивши слідчих і прокурорів. Тепер виведе з керівництва (керівника групи прокурорів управління спецрозслідувань ГПУ – ред.) Олексія Донського і мене чи когось з наших прокурорів та слідчих не призначить. А потім можна впливати на ці розслідування як завгодно. Крім того, рухатися ті провадження не будуть”.

Реакція речниці генпрокурора Лариси Сарган: “Для генерального прокурора Юрія Луценка завершення розслідування щодо справ Майдану є терміновим. Луценко добився вироку Януковича. Чому Горбатюк не почав процедуру заочного засудження Сергія Кусюка (екс-беркутівець, керував штурмом Майдану, втік до Росії – ред.)?”

Що було раніше: Генпрокурор Юрій Луценко 8 серпня наказав ліквідувати у Генпрокуратурі відділ криміналістичного супроводження досудового розслідування та інформаційно-аналітичної роботи.

Натомість буде створене Управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії.

Історія питання:

22 червня 2018 року народний депутат Мустафа Найєм повідомив, що у Генпрокуратурі збираються ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань, який розслідує справи Майдану.

У ГПУ заявили, що йдеться не про ліквідацію, а про реорганізацію.

Горбатюк заявив, що генпрокурор Юрій Луценко протягом усього часу перебування на посаді намагався втручатися в процес розслідування кримінальних справ, які підслідні ДСР.

Спілка адвокатів Небесної сотні назвала ліквідацію Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури “згортанням розслідування справ Майдану“.

 

В Україні удвічі збільшився випуск електронних грошей — НБУ

За перше півріччя 2019 року в Україні було випущено 85,4 млн грн електронних грошей, більше, ніж удвічі у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку у Facebook – Укрінформ.

“В Україні спостерігається стабільний позитивний тренд використання електронних грошей. Так, у першому півріччі 2019 року порівняно з аналогічним періодом минулого року відбулося суттєве збільшення: обсягів випущених електронних грошей – до 85,4 млн грн (більше ніж удвічі), обсягів операцій з електронними грошима – до 4,9 млрд грн (більше на 60%), кількості електронних гаманців –до 67,9 млн шт (більше на 20%)”, – йдеться у повідомленні НБУ.

Як відомо, електронні гроші — одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами і є грошовим зобов’язанням цієї особи. Максимальна сума електронних грошей, яка може зберігатися на електронному пристрої, становить 4 000 грн за умови, якщо вона не поповнюється; якщо поповнюється – 14 000 грн (сума розрахунків за допомогою такого пристрою не може перевищувати 62 000 грн на рік).

Випуск електронних грошей може здійснювати виключно банк. Банк, що здійснює випуск електронних грошей, бере на себе зобов’язання з їх погашення. Користувачем електронних грошей може бути суб’єкт господарювання або фізична особа.

 

Китай готується випустити власну криптовалюту

Народний банк Китаю, що є Центральним банком країни, анонсував випуск власної криптовалюти найближчим часом.

Про це заявив директор департаменту платежів Центрального банку Китаю Му Чангчун на фінансовому форумі в місті Ічунь, повідомляє Bloomberg – Укрінформ.

«За словами високопоставленого чиновника, Народний банк Китаю “близький” до випуску власної криптовалюти», – йдеться у повідомленні.

Однак подробиць щодо дат, коли саме нова криптовалюта побачить світ, наразі немає.

Планується, що китайська криптовалюта має сприяти посиленню міжнародних позицій офіційної валюти КНР юаня.

Випуск криптовалюти також пов’язаний з намаганням китайської влади взяти під контроль ринок криптовалют. Зокрема, щодо всіх криптовалют планують застосовувати державний нагляд, аналогічний до нагляду за обігом іноземної валюти в країні. Це має запобігти ризикам стрибків курсів криптовалют у майбутньому.

 

Зеленський представив нового голову Житомирської ОДА

Президент України Володимир Зеленський представив в Олевську на Житомирщині голову облдержадміністрації Віталія Бунечка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дозвольте мені представити нового голову ОДА Бунечка Віталія Івановича», – зазначив Президент.

Сам Бунечко називає себе корінним поліщуком, адже, за його словами, на Житомирщині поховані його дідусь і бабуся.

“Бачу, що Житомирська область буде розвиватися далі. Ми завершимо процес децентралізації. Робота Житомирської облдержадміністрації буде побудована на публічних і відкритих принципах, відійдемо від бюрократії, поборемо корупцію. Ми чекаємо на інвесторів – як закордонних, так і наших”, – сказав Бунечко.

Він додав, що робота обласної адміністрації буде побудована на співпраці з громадськістю і бізнесом.

Указ №587/2019 про призначення опубліковано на сайті президента.

Іншим указом, №586/2019, від тимчасового виконання обов’язків голови ОДА зільнено Ярослава Миколайовича Лагуту.

Про нового голову ОДА відомо, що він працював в СБУ.

Бунечко народився 6 серпня 1973 року в місті Сарни на Рівненщині. У 1995 році закінчив Волинський державний університет ім. Лесі Українки за фахом “вчитель історії і права”, у 1997 році – Академію СБУ за фахом “правознавство”.

Кандидат юридичних наук, захистив кандидатську на тему “Служба безпеки України як суб’єкт адміністративно-деліктного процесу”.

У декларації, яку Бунечко подав як кандидат на посаду голови Житомирської ОДА, зазначено, що він прописаний у Києві, а фактично проживає у Донецькій області – Приморське/Маріуполь.

Зарплата Бунечка за 2018 рік становила 365 тис. 409 грн, готівкою він декларує 39 тис. доларів та 32 тис. євро. Задеклароване майно – два годинники торгових марок Frank Muller та Zenit.

 

Зеленський вимагає звільнення “бурштинових” голів поліції та СБУ Житомирщини

Президент України Володимир Зеленський вимагає звільнення очільників обласних управлінь Національної поліції і СБУ, які, на його думку, неспроможні або не хочуть ліквідувати незаконний видобуток бурштину.

Про це йшлося сьогодні на нараді з питань незаконного видобутку бурштину в Житомирській області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я вам дуже рекомендую покинути свою посаду. Я буду говорити про це з паном Аваковим (міністром МВС – ред.) і паном Князєвим (головою Нацполіції – ред.)”, – зазначив Зеленський після розмови з начальником ГУ НП Житомирщини В’ячеславом Печененком.

Глава держави заявив, що, за його інформацією, експерти оцінюють обсяг “чорного ринку” бурштину в 500 млн доларів на рік, а “про поліцію, яку повинні поважати українці, кажуть, що ви усі “в схемі” (незаконного видобутку і обороту бурштину – ред.)”. Печененку він дорікнув тим, що за три роки, коли той очолював обласну поліцію, ситуація не змінилася на краще.

Печененко обіймає свою посаду з травня 2016 року.

Після цього Зеленський поставив питання про участь у кримінальному видобутку бурштину голові Управління СБУ Житомирщини Віктору Панасюку. Той заявив, що Служба безпеки не бере участі у незаконних “схемах”, але це не задовольнило Зеленського.

“Ми змінимо голову Служби безпеки Житомирської області. Я хотів би, щоб Іван Геннадійович Баканов (т.в.о.голови СБУ – ред.) розглянув іншу кандидатуру”, – підсумував президент.

Він також хотів поспілкуватися з прокурором області Любомиром Війтовичем, але той, за словами його заступника, перебуває у відпустці за межами України.

Крім того, Зеленський вважає за потрібне звільнити голів РДА “бурштинових” районів – Олевського та Овруцького, а також начальника облуправління лісового і мисливського господарства Андрія Курінського.

 

Новий голова Житомирської ОДА хоче провести аудит лісгоспів – шукатимуть копачів бурштину

Новопризначений голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко ініціюватиме аудит усіх лісових господарств області з метою виявлення незаконного видобутку бурштину.

Про це він заявив на нараді з питань незаконного видобутку бурштину в Житомирській області за участю Президента Володимира Зеленського, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я ще не став керівником Житомирської ОДА, коли тільки в медіа з’явилася інформація, до мене звернулися громадські організації з повідоменнями про вакханалію і корупцію, яка відбувається серед державних лісових підприємств, зокрема у Попільнянському лісгоспі. Я буду ініціювати, пане Президенте, аудит усіх лісових господарств, а інформацію щодо можливої корупції в Попільнянському лісовому господарстві я обов’язково передам у правоохоронні органи”, – сказав Бунечко.

У цьому контекстві він повідомив, що корупційні зв’язки на місцях не дали свого часу змоги голові СБУ Валентинові Наливайченку змінити п’ятьох начальників райуправлінь СБУ в Рівненській і Житомирській областях.

“Про рівень корупції на місцях саме у бурштиновій галузі свідчить той факт, що у 2014 році на той момент голова Служби безпеки України (Валентин) Наливайченко не зміг змінити начальників районних управлінь (СБУ) Сарненського, Дубровицького, Коростишівського, Коростенського і Кузнецовського райвідділів. Голова Служби безпеки звільнив їх наказом одним днем, а на наступний день за вказівкою Адміністрації (на той момент) Президента люди були повернуті на місце. Оце рівень корупції у лісовому господарастві, у бурштинокопанні”, – заявив Бунечко.

Як відомо, Валентин Наливайченко очолював СБУ з 24 лютого 2014 до 18 червня 2015 р.

 

Люди полюють на бурштин, це реальна війна криміналітету з державою — Зеленський

Масштаби незаконного видобутку бурштину в Україні набули характеру війни кримінальних авторитетів з державою під прикриттям силових органів.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський на нараді з питань незаконного видобутку бурштину в Житомирській області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ця проблема реально набула масштабу України, масштабу екологічного лиха. Дійсно тисячі гектарів лісових земель перетворено сьогодні на пустелі. Ми сьогодні облетіли це і все це бачили. Ми розуміємо, що люди полюють на бурштин, ми розуміємо, що це реальна війна – я по-іншому не можу сказати – війна з державою кримінальних авторитетів, які прикривалися і поліцією, і Службою безпеки України, і прокуратурою”, – сказав Зеленський.

Він додав, що ця війна набула великих масштабів у 2014 році, і “ніхто цього не контролював, крім тих угруповань і навіть держслужбовців, які займалися цією діяльністю”.

Зеленський запропонував розпочати нараду із заслуховування представників правоохоронних органів.

Першому слово було надано голові Нацполіції Сергію Князєву.

 

Копачі бурштину пошкодили понад 7 тисяч гектарів у трьох регіонах — Князєв

Бурштинокопачі пошкодили у трьох регіонах понад 7 тисяч гектарів земель — понад 6200 га земель лісового фонду і понад 1000 га земель сільськогосподарського призначення.

Про це під час наради з питань незаконного видобутку бурштину в Житомирській області, що проходила за участю президента Володимира Зеленського, зазначив очільник Національної поліції Сергій Князєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“… Я вже не кажу про катастрофічні екологічні наслідки, спричинені варварським методом відкритого видобутку бурштину. Лише за приблизними підрахунками у трьох регіонах копачами пошкоджено понад 6200 га земель лісового фонду і понад 1000 га земель сільськогосподарського призначення”, – повідомив Князєв.

Він наголосив, що за таких умов “фактична відсутність механізму проведення природоохоронних та відновлювальних робіт може призвести до необхідності визнання північної частини України зоною надзвичайної екологічної катастрофи”.

Князєв підкреслив, що незаконний видобуток бурштину є небезпечним і для самих копачів. Як приклад він навів ситуацію в Олевську (Житомирська область), коли під час перестрілки і застосування бойової гранати між двома групами “старателів” із залученням усього спектру кримінальної структури місцевих осередків бандформувань у результаті восьмеро осіб отримали поранення, а двоє з них у подальшому померли.

Він також поінформував, що у 2016 році поліція розпочала 56 проваджень за фактами незаконного видобутку бурштину, “у 2017 році задокументовано 112 незаконних спроб таких”.

У 2018 році, за словами очільника НПУ, за фактами незаконного видобутку бурштину поліцією розпочато 65 кримінальних проваджень.

 

Для боротьби із незаконним видобутком бурштину треба змінювати законодавство – Князєв

Для ефективної боротьби із незаконним видобутком бурштину необхідно внести зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення правил охорони надр.

Про це заявив очільник Національної поліції України Сергій Князєв під час наради у Житомирській області під головуванням Президента, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Очевидно, що для ефективної протидії незаконному видобутку бурштину у північних областях країни зусиль поліції недостатньо, і я визнаю це. Вкотре зауважу, що це проблема державного рівня та потребує консолідованих заходів реагування не тільки правоохоронців, а й органів державної влади, громадськості… В першу чергу, необхідно ініціювати внесення змін до Кримінального кодексу в частині посилення відповідальності за порушення правил охорони надр”, – зазначив Князєв.

Він уточнив, що на сьогодні цей злочин не належить до категорії тяжких, що виключає можливість проведення оперативно-розшукових заходів.

“Це суттєво ускладнює документування організаторів, виконавців цього незаконного бізнесу. Фактично, поліція не має змоги працювати на запобігання, а лише фіксує вже скоєні правопорушення”, – наголосив Князєв.

Крім того, переконаний він, необхідно запровадити кримінальну відповідальність за здійснення операцій, пов’язаних зі збутом бурштину. Адже нині до відповідальності притягуються лише старателі та перевізники — тобто рядові виконавці, а особи, які займаються незаконною скупкою бурштину, його зберіганням та реалізацією, відповідальності уникають.

“Треба біду перевести в площину заробітку і прибутку держави… За відсутності відповідного нормативного акта ми маємо безліч старателів, які працюють поза законом, та лише 2 держпідприємства на Рівненщині, і по одному у початковій стадії — підприємства на Волині і Житомирщині, які або ще не працюють, або не дуже це ефективно. І перебування цих двох держпідрозділів у Рівненській області – постійно у стані стагнації, фактично не приносять прибутку державі”, – наголосив Князєв.

Звертаючись до Президента, він висловив сподівання на його підтримку у вирішенні озвучених проблем.

“Нацполіція готова змінюватися і міняти свої підходи до взаєморозуміння з місцевим населенням”, – додав Князєв.

 

Зеленський доручив звільнити дев’ятьох районних керівників поліції

Президент України Володимир Зеленський доручив голові Нацполіції Сергію Князєву звільнити керівників поліції у дев’яти районах трьох областей.

Про це він заявив на нараді в Олевську на Житомирщині, темою якої був незаконний видобуток бурштину, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, йдеться про Рівненську область – це Рокитнівський, Дубровицький, Володимирецький, Зарічненський та Сарненський райони, у Житомирській області мова йде про Олевський та Овруцький райони, у Волинській – Любешівський і Ратнівський райони.

Крім того, Зеленський доручив т.в.о. голови СБУ Івану Баканову звільнити керівників регіональних управлінь Служби безпеки України у Житомирській, Волинській та Рівненській областях.

 

Зеленський вибив з головного лісівника Житомирщини звільнення “за власним”

Президент Володимир Зеленський змусив керівника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського написати заяву про звільнення за власним бажанням – УП.

Про це він заявив під час наради за участю керівництва Житомирської області 12 серпня.

Зеленський спершу заслухав заступника прокурора області Олега Мостиховського про протидію схемам у бурштинокопанні, але за кілька хвилин перебив його.

“Ви кажете мені зараз про дрібниці, якісь штрафи, якась група працює. Ми говоримо про глобальну проблему. І хочемо вирішити цю проблему. А ви зараз мені зовсім не допомагаєте”, – обурився Зеленський.

Він запитав, чи знає заступник прокурора Курінського Андрія Борисовича.

В цей час сам Курінський підвівся, і Зеленський вже звернувся до нього:

“Доброго дня. Ну, ви в цій схемі, мені пишуть. Дивно? Ну як дивно? У мене є статистика, ви в цій схемі, все вирішується через вас. Наклеп? Ким наклеп? Ну, ви нічого не знаєте? Що відбувається в цілому в області? Ви на нас дивитесь, як на… вибачте, не хочу казати, бо в ефірі ми”.

“Нам кажуть, ви в схемі. Ви особисто. О, ще є такий бандит “Пірат” Віктор Олійник. І про нього нічого не знаєте? Не знаєте цю людину навіть? Угу… Зрозумів вас. Ну добре, будемо по-іншому. А дуже хочете працювати? Ви не корисні державі. Не корисні”, – сказав Зеленський.

Після цього новопризначений голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко розповів, що в області останні 5 років “вакханалія і корупція” і додав, що ініціюватиме аудит усіх лісових господарств області.

Зеленський знову повернувся до Курінського:

“Ви скільки років працюєте? 5 років. Це все при вас виходить. Розумієте? Саме 5 років розграбувань. Якщо ви не потрібні державі, можете піти пошукати іншу роботу? Ви можете сам звільнитися? Чи будете, як податківці – вони з однієї області тікають від нас в іншу. Можна домовитись, що звільняєтесь і все. Коли треба? Треба 5 років тому, я вже це зрозумів. Тому треба, якщо можна, завтра. Можна? Так. Дякую вам”, – підсумував Зеленський.

Читайте також: “Бурштинова народна республіка”. Західний український фронт

Нагадаємо:

6 липня президент Володимир Зеленський на нараді митників на КПП “Ужгород” закликав керівників Волинської, Закарпатської, Чернівецької і Львівської митниць написати заяви про звільнення.

13 липня Зеленський під час наради в Адміністрації морських портів в Одесі зажадав відставки в.о. голови Державної фіскальної служби Олександра Власова.

2 серпня під час представлення губернатора Івано-Франківської області президент Володимир Зеленський зобов’язав переобраного нардепа-мажоритарника Андрія Іванчука профінансувати будівництво місцевої дороги на 175 мільйонів гривень. При цьому Іванчук наголошував, що дорога розміщена не в його окрузі.

 

Новий міст у Дніпрі за 2 місяці: зразки бетону перевірить прокуратура

Прокуратура Дніпропетровської області перевіряє факти можливого привласнення бюджетних коштів під час ремонту Нового мосту у Дніпрі.

Про це повідомила пресслужба обласної прокуратури – Укрінформ.

«9 серпня з метою проведення судової будівельно-технічної та товарознавчої експертизи правоохоронцями здійснено огляд вказаного мосту за участю спеціалістів експертних установ, під час проведення якого відібрані та вилучені зразки бетону (керни), які направлено експерту для дослідження», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що слідчі дії проводилися в межах кримінального провадження, розпочатого за фактом можливого привласнення бюджетних коштів під час здійснення ремонту Нового мосту у Дніпрі (ст. 191 КК України).

Досудове розслідування триває.

Як повідомляв Укрінформ, 12 липня Президент Володимир Зеленський і міський голова Дніпра Борис Філатов уклали парі щодо добудови Нового мосту за два місяці. Якщо споруду не добудують у зазначений термін, мер має піти з посади.

Центральний (Новий) міст — автомобільний міст, що зв’язує центр Дніпра з лівобережною частиною міста (вулицю Коцюбинського і Слобожанський проспект). Відкритий 5 листопада 1966 року; його довжина становить 1478 м, ширина – 21 м.

У 2017 році міськрада Дніпра закрила Новий міст на реконструкцію, яку планували завершити до кінця року. Під час ремонтних робіт неодноразово виникали скандали з підрядником, а кошторис зріс майже на третину.

Міський голова Дніпра Борис Філатов повідомляв, що порушено щонайменше сім кримінальних справ, які пов’язані з цим мостом.

 

Справа військового обладнання з США: прокуратура проситиме провести експертизу системи AEROS

В рамках розслідування розкрадання державних коштів під час придбання Підвісної системи раннього виявлення AEROS, прокурори клопотатимуть суд призначити експертизу вказаної системи. Про це УНН повідомили у відповідь на запит у Головній військовій прокуратурі.

Головною військовою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння державними коштами під час придбання для Держприкордонслужби обладнання, технічні характеристики якого унеможливлюють його використання в умовах збройного конфлікту. Розслідування здійснюють слідчі Національної поліції.

Керівник відділу Головної військової прокуратури Владислав Кулініч підтвердив інформацію, що суд надав дозвіл на здійснення тимчасового доступу до документів, які є у володінні Апарату Ради Нацбезпеки та оборони, а також до документів Кабміну, Міністерства оборони та Держприкордонслужби.

“Окрім того, процесуальними керівниками у кримінальному провадженні спільно з працівниками Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави СБУ та за участі спеціалістів — працівників експертної установи, проведено огляд обладнання, а саме придбаної за зовнішньоекономічним контрактом, Підвісної системи раннього виявлення AEROS, та наразі заплановано ініціювання призначення судом товарознавчої експертизи військової техніки, під час проведення якої, серед іншого, буде з’ясоване питання можливості використання вищевказаного обладнання за призначенням”, — повідомили у Військовій прокуратурі.

Додається, що за результатами проведення слідчих дій, буде надано належну правову оцінку діям відповідних службових осіб державних підприємств та органів.

Як повідомляв УНН, мова йде про розслідування розкрадання державних коштів під час придбання Підвісної системи раннього виявлення AEROS модель TT-RF30-I-R американської компанії Worldwide Aeros Corp для Держприкордонслужби на суму 6,7 мільйонів доларів.

 

США допоможуть Україні створити сховище геологічної інформації

США допоможе створити для України сховище геологічних даних, інформаційну систему управління (ІМS) бази геологічних даних та нафтогазових ресурсів. Про це було домовлено під час зустрічі голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка з представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та представниками Проекту енергетичної безпеки, передає УНН із посиланням на пресслужбу Кабміну.

“Для покращення інвестиційного клімату в сфері надрокористування Олег Кирилюк та Дін Вайт (керівник Проекту енергетичної безпеки – ред.) домовились, що США допоможе створити для України сховище геологічних даних, інформаційну систему управління (ІМS) бази геологічних даних та нафтогазових ресурсів”, – зазначено у повідомленні.

Як відзначили у пресслужбі Кабміну, під час зустрічі сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння. У рамках Меморандуму USAID Проект Енергетичної Безпеки та Державна служба геології та надр України співпрацюватимуть для посилення енергетичної безпеки України.

“Ми раді, що приводом для нашої зустрічі є вдосконалення сфери надрокористування в Україні. Уряд США, зокрема, наша спільнота хоче допомогти створити у вашій країні конкурентний енергетичний ринок. Наша ціль – боротьба з корупцією, російською агресією та сприяння Україні з євроінтеграцією з боку нашої організації. Адже в Європі немає такої ресурсної бази, як в Україні. І це, власне, є “дорожня карта” на шляху до енергонезалежності для забезпечення майбутнього економічного добробуту українців”, – сказав керівник проекту Дін Вайт, якого цитує пресслужба уряду.

 

Музей Голодомору заявив про хакерську атаку на свій сайт

Національний музей Голодомору заявив про атаку хакерів на свій сайт. Про це інформує УНН із посиланням на пресслужбу музею.

Повідомляється, що сьогодні о 13:34 на офіційну пошту НМ “Меморіал жертв Голодомору” прийшов лист від сервісу віртуального хостингу про напад на офіційний сайт музею.

“Лист повідомляв, що “Виникла проблема в роботі Вашого акаунту MEMORIALG. На Ваш сайт проведена достатньо потужна ДДОС атака. Це призвело до порушення роботи сервера. Нижче наведено список одночасних запитів на сайт”. Переходи на сайт музею, як зазначає сервіс хостингу, відбувалися здебільшого на російськомовні та англомовні версії сайту”, – йдеться в повідомленні.

У музеї вказали, що досі невідомо, хто та з якою метою вирішив вивести з ладу сайт Національного музею.

“На сайті зберігалися архівні матеріали про геноцид українського народу, геоінформаційна система “Місця масового поховання”, яку запустили у 2018 році за підтримки Українського Культурного Фонду, а також список жертв Голодомору”, – зазначили у музеї.

Як повідомляється, справу передали на розгляд до Служби безпеки України.

Нагадаємо, платників податків попередили про спам-розсилку з вірусами від Державної фіскальної служби.

 

У закарпатських громадах з’являться Пластові організації

У Перечинській об’єднаній громаді представники осередку Пласту в Ужгороді розповіли мешканцям про суть та принципи організації, а також можливості, які дає дітям та дорослим участь в «Пласті» – Укрінформ.

Перечинцям також пояснили, з чого треба починати, щоб відкрити осередок Пласту в об’єднаній громаді. Про це повідомляють у Закарпатському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою”.

“Нещодавно Закарпатський ЦРМС спільно з представниками осередку «Пласту» в Ужгороді провів презентацію української скаутської організації у Перечинській ОТГ. Презентація пройшла в дитячому таборі «Барвінок», який розташований на території Перечина в урочищі Бабаєво,” – йдеться в повідомленні.

Як інформують у Закарпатському ЦРМС, презентація складалася з двох частин. У першій волонтери Ужгородського Пласту Людмила Лівак та Іштван Удут розповіли дорослим жителям громади про суть та принципи організації, розказали про її історію на Закарпатті та можливості, які дає дітям та дорослим участь в Пласті, а також пояснили, з чого треба починати, щоб відкрити осередок в об’єднаній громаді.

Друга частина була призначена для дітей Перечинської ОТГ, які якраз у ці дні відпочивають у таборі. Для них пластуни підготували невеличку програму, до якої увійшли ігри та демонстрація вмінь, яких діти набули в організації. Так, юні мешканці Перечинської ОТГ вчилися в’язати рятувальну петлю, розкладати та складати похідний намет, а також гралися в різні пластові ігри.

Це викликало великий інтерес у дітей, які охоче брали участь в іграх та набували нових навичок.

Як повідомляють у Закарпатському ЦРМС, вірогідно, що через деякий час у Перечинській ОТГ з’явиться власний осередок «Пласту». Це, насамперед, залежатиме від громадської активності жителів громади.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

«Пласт» — це національна скаутська організація України. Її мета — сприяти всебічному патріотичному вихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і провідників українського суспільства. Український Пласт був створений у 1911 році. Серед засновників організації були Іван Чмола, Олександр Тисовський та Петро Форанко. В основі назви «Пласт» є відповідник англійського «Scout» (розвідник), взятий за прикладом пластунів — козаків-розвідників.

 

У Києві шукають бомби у лікарнях, пологових, вокзалах і ТЦ

Столична поліція перевіряє повідомлення про замінування низки об’єктів, серед яких – лікарні, пологові будинки, дитячі садочки.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила речниця столичної поліції Оксана Блищик.

“До столичної поліції надійшло повідомлення про замінування ряду об’єктів: медичних закладів — лікарень, пологових будинків, а також щодо дитячих садочків, мостів, вокзалів, торгових центрів. Проводиться перевірка”, – повідомила Блищик.

 

Торговельні центри, лікарні та аеропорт: у Харкові “замінували” 52 об’єкти

Правоохоронці у Харкові перевіряють інформацію про замінування 52 об’єктів.

Про це повідомляє пресслужба обласної поліції.

“Повідомлення про закладення вибухівки в приміщеннях 21 житлового будинку, 22 торговельних центрів, 8 медичних установ та аеропорту надійшло на електронну пошту поліції 12 серпня”, – зазначили у поліції.

За адресами виїхали слідчо-оперативні групи та фахівці вибухотехнічного управління.

Наразі триває огляд приміщень та прилеглої території.

 

Палац “Україна” може заявити до поліції на Karabas.com через “концерт“ Повалій

Керівництво національного палацу мистецтв “Україна” планує звернутися до поліції у випадку, якщо квитковий оператор Karabas.com до 13 серпня не припинить продавати на своєму сайті квитки на концерт співачки Таїсії Повалій – Укрінформ.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу повідомив генеральний директор Національного палацу мистецтв “Україна” Роман Недзельський.

“Оператор Karabas.com є автономною приватною структурою, яка не має жодного стосунку до каси палацу і веде господарську діяльність на свій розсуд. Сьогодні (12 серпня — ред.) після наших претензій щодо продажу квитків на неіснуючий концерт вони мали зняти рекламу концерту Повалій зі свого сайту та припинили продаж квитків. Якщо до завтра вони не припинять продавати квитки, будемо звертатись у поліцію щодо вчинення кримінального злочину”, — зауважив Недзельський.

Так, станом на 18:30 понеділка за пошуком на сайті оператора Karabas.com усе ще можна знайти сторінку з інформацією про концерт Повалій, анонсований на 10 грудня в палаці “Україна”. Більше того, так само активною лишається й форма для замовлення квитків на цю подію. Хоча на головній сторінці сайту рекламний банер прибрали.

“За цих два тижні, коли з’явилась візуальна реклама на білбордах і сіті-лайтах Києва, багато людей збурилось, а деякі, досить не далекі від шоу-бізнесу, практично повірили в те, що це палац “Україна” запросив Повалій із концертом до свого залу. Так була подана реклама”, — додав гендиректор палацу “Україна”.

Як повідомляв Укрінформ, раніше у пресслужбі Національного палацу мистецтв “Україна” заявили, що не отримали жодних афіш чи інформації про запланований сторонніми організаторами концерт Повалій.

Згодом генеральний директор національного палацу мистецтв “Україна” Роман Недзельський повідомив Укрінформу, що реклама та реалізація квитків на концерт Повалій є заздалегідь спланованою провокацією проти концертно-мистецької установи з метою її дискредитації.

Водночас на сайті національного квиткового оператора Karabas.com уже кілька днів триває продаж квитків на концерт Повалій. Ціни на квитки коливаються у межах 390-2990 грн.

23 липня в Іnstagram Повалій анонсувала свій сольний ювілейний концерт “Сьогодні і назавжди” в Національному палаці мистецтв “Україна”.

Таїсія Повалій — народна артистка України, народний депутат VII скликання від Партії регіонів. Під час Революції Гідності в 2014 році Повалій активно гастролювала в Російській Федерації, зокрема виступала у Кремлі, а після привітала кримчан на святкуванні дня Росії в окупованій Ялті. З 2014 року співачка постійно проживає в РФ.

 

Український мультфільм «Викрадена принцеса» зняли з прокату в окупованому Криму

Український анімаційний фільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» ішов у прокаті в анексованому Криму за російською ліцензією і на вимогу правовласника був знятий з показів у кінотеатрах півострова.

Це відбулося після звернення проєкту “Крим.Реалії”, повідомляє Радіо Свобода – – Укрінформ.

“Український мультфільм показували на великих екранах анексованого півострова, як і в сусідній Росії, з 1 по 14 серпня. Російська фірма з прокату «Експонента Філм» заявила, що це не порушує закони Росії”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, журналісти звернулися до українського правовласника Film.Ua Group за роз’ясненням. У компанії ситуацію оцінили як «неприпустиму», а результатом її переговорів з російською стороною стало відкликання стрічки з кримського прокату.

Про те, що «Руслан і Людмила» вийде у Росії, було відомо ще у квітні. Голова Держкіно Пилип Іллєнко розповів, що агентство є міноритарним власником прав на фільм.

«Ліцензію на використання прав на фільм ми передали виробникам, і вони не зобов’язані узгоджувати з нами продаж прав на фільм третім особам», – сказав Іллєнко.

Він додав, що Крим є територією України, і коли російські дистриб’ютори отримують ліцензію на показ фільмів у РФ, вона апріорі не може поширюватися на Крим. І це стосується всіх кінострічок, зокрема й голлівудських блокбастерів.

Як відомо, «Викрадена принцеса» – перший повнометражний мультфільм для українського і міжнародного прокату у виробничій лінійці анімаційної студії Animagrad. Стрічка була створена за підтримки Держкіно. Її режисував Олег Маламуж, сценарій написав Ярослав Войцешек.

В Україні мультфільм вийшов у прокат в березні 2018 року і зібрав 36 млн 115 тис. 670 гривень, що є абсолютним рекордом для українських анімаційних фільмів.

 

ДБР повідомило про справи, у яких проходить Порошенко

П’ятий президент України Петро Порошенко є свідком у трьох кримінальних провадженнях, які розслідує Державне бюро розслідувань.

Про це сказав журналістам у понеділок адвокат політика Ігор Головань після допиту Порошенка у ДБР, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Петро Порошенко є свідком у двох провадженнях. Сьогодні нам сказали ще про одне”, – зазначив Головань.

Він додав, що перше провадження стосується захоплення Росією українських кораблів у Керченській протоці у листопаді 2018 року, друге – справи про продаж заводу “Кузня на Рибальському”, а третє – щодо можливого ухилення від сплати податків під час купівлі ТОВ “Телеканал “Прямий”.

За словами захисника експрезидента, стосовно першого провадження “наразі тиша”.

Адвокат також зазначив, що не може розкривати деталі допиту, оскільки слідчий не дозволив розголошувати дані досудового розслідування. Однак, за враженнями Голованя, під час допиту “слідчі не розуміли, які податки в якій юрисдикції відмивалися…, що за кошти, хто і як їх відмивав”.

“Там взагалі не було про що говорити”, – додав він.

На думку захисника політика, завдання цих кримінальних справ – “здійснювати тиск на Порошенка і його політичну силу”.

Він висловив думку, що цей план інспірується та реалізується з держави-агресора.

Як повідомляло агентство, у понеділок зранку Порошенко прибув на допит у Державне бюро розслідувань.

Раніше в.о. керівника відділу щодо роботи з громадськістю та ЗМІ відомства Максим Білоусенко cказав у коментарі Укрінформу, що слідчий має намір допитати експрезидента у справі стосовно можливого ухилення від сплати податків під час купівлі ТОВ “Телеканал “Прямий”.

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба раніше заявив, що його відомство розслідує 11 кримінальних проваджень, у яких фігурує п’ятий Президент України Петро Порошенко.

Своєю чергою адвокат Порошенка спростував цю інформацію, заявивши, що експрезидент проходить лише як свідок у двох справах ДБР.

25 липня Порошенко був на допиті в ДБР у справі про продаж заводу “Кузня на Рибальському”.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Порошенку не вручали підозр у жодній відкритій кримінальній справі, в кожній із них він є свідком.

 

Справи, порушені ДБР, є «підтвердженням реваншу» – Порошенко

Справи, в яких фігурує п’ятий президент України, інспіровані колишнім першим заступником голови адміністрації президента-втікача Януковича Андрієм Портновим. Про це експрезидент Петро Порошенко заявив 12 серпня на пресконференції за підсумками допиту в Державному бюро розслідувань – Radiosvoboda.

«Це є яскравим підтвердженням того реваншу, який сьогодні, як ракова пухлина, намагається поширюватися Україною», – сказав Порошенко і додав, що не довіряє ДБР та його керівникові Романові Трубі, який, на думку експрезидента, діє в координації з Портновим.

Водночас він заявив, що не планує ховатися від слідства і готовий пройти допит із поліграфом. Втім, Порошенко запропонував провести цей допит у прямому ефірі телеканалу «Прямий».

Порошенко заперечує свою причетність до володіння «Прямим», однак провадження ДБР назвав «рейдерством і знищенням свободи слова».

Експрезидент закликав журналістів звернути увагу, окрім провадження щодо «Прямого», також на справи ДБР щодо його рішення про контрнаступ на Донбасі та проходження українських кораблів Керченською протокою. Під час спроби такого проходу в листопаді 2018 року російські силовики захопили три українських військових кораблі разом із екіпажами.

Порошенко додав, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, що незадоволений роботою комісії, яка в час його правління формувала склад ДБР.

Наступний допит п’ятого президента України Петра Порошенка в Державному бюро розслідувань може відбутися з використанням спеціальної психофізіологічної апаратури, заявив 12 серпня директор ДБР Роман Труба.

«Другий допит експрезидента в ДБР тривав дві години. Сьогодні Петро Порошенко свідчив в рамках кримінального провадження щодо можливого ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканалу «Прямий». Не виключаємо, що наступний допит буде проведений із застосуванням поліграфа», – повідомив Труба в своєму каналі в Telegram.

Допит п’ятого президента України Петра Порошенка у Державному бюро розслідувань завершився опівдні.

Після цього на виході з офісу ДБР прихильники та опоненти Порошенка зчинили галас та штовханину. Хтось кинув кілька курячих яєць у бік експрезидента, проте не влучив. В оточенні спецпризначенців Порошенко пройшов до свого автомобіля та поїхав.

 

Труба відповів Порошенку на слова про спробу рейдерського захоплення каналу «Прямий»

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба відкидає слова п’ятого президента України Петра Порошенка про нібито «спробу рейдерського захоплення» телеканалу «Прямий» – radiosvoboda.

«У ДБР немає жодного провадження, яке б стосувалося діяльності телеканалу «Прямий», тим паче, його редакційної політики, сплати податків телеканалом, роботи журналістів тощо. У нас є провадження щодо можливого ухилення від сплати податків під час продажу цього телеканалу Володимиру Макеєнку. Різниця, здається, очевидна», – написав Труба на своєму каналі в Telegram.

Він наголосив, що слідчі дії в рамках провадження не перешкоджають діяльності журналістів, «і такого ніколи не буде відбуватися».

12 серпня експрезидент України Петро Порошенко прибув на допит до Державного бюро розслідувань як свідок у кримінальному провадженні щодо можливого ухилення від сплати податків і подальшої легалізації доходів під час купівлі-продажу ТОВ «Телеканал «Прямий».

Сам Порошенко заперечив свою причетність до володіння «Прямим», а провадження ДБР назвав «рейдерством і знищенням свободи слова», «ініціатором» яких нібито є колишній заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов.

Сам Портнов відкидає звинувачення на свою адресу.

 

Наступного разу Порошенка можуть допитати із застосуванням поліграфа — ДБР

Під час наступного допиту п’ятого Президента Петра Порошенка у Державному бюро розслідувань може бути застосований поліграф.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив директор ДБР Роман Труба, коментуючи сьогоднішній допит п’ятого Президента.

“Другий допит експрезидента в ДБР тривав дві години. Сьогодні Петро Порошенко свідчив у рамках кримінального провадження щодо можливого ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканалу “Прямий”. Не виключаємо, що наступний допит буде проведений із застосуванням поліграфа”, – написав він.

Раніше повідомлялось, що Порошенко прибув на допит до ДБР 12 серпня о 9:30.

Його прийшли підтримати молодші діти: син Михайло та доньки Олександра і Євгенія – та їхні друзі.

Як повідомлялося, директор Державного бюро розслідувань Роман Труба раніше заявляв, що його відомство розслідує 11 кримінальних проваджень, у яких фігурує п’ятий Президент України Петро Порошенко.

У свою чергу адвокат Порошенка спростував цю інформацію, заявивши, що експрезидент проходить лише як свідок у двох справах ДБР.

25 липня Порошенко був на допиті в ДБР у справі про продаж заводу «Кузня на Рибальському».

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Порошенку не вручали підозр у жодній відкритій кримінальній справі, в кожній із них він є свідком.

 

Порошенко готовий пройти поліграф в ефірі «Прямого»

П’ятий президент України Петро Порошенко висловив недовіру керівництву Держбюро розслідувань і заявив про готовність пройти допит із застосуванням поліграфа наживо в ефірі телеканалу “Прямий”.

Про це Порошенко сказав у понеділок під час брифінгу щодо допиту в Державному бюро розслідувань, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я готовий також прокоментувати й заяву, яку зробив пан Труба щодо детектора брехні. Я не довіряю Державному бюро розслідувань, я не довіряю його керівництву, не вірю в об’єктивність і неупередженість слідства. І водночас, на “Прямому” каналі ті питання, а в мене є цей перелік, які вони хотіли озвучити, я готовий пройти детектор брехні на “Прямому” каналі в прямому ефірі. Коли я це запропонував, в них великого ентузіазму з цього приводу не було”, – зазначив Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 12 серпня, директор Державного бюро розслідувань Роман Труба не виключив, що наступний допит п’ятого президента Петра Порошенка може бути проведений із застосуванням поліграфа.

У понеділок зранку Порошенко прибув на допит у Державне бюро розслідувань.

Раніше в.о. керівника відділу щодо роботи з громадськістю та ЗМІ відомства Максим Білоусенко cказав у коментарі Укрінформу, що слідчий має намір допитати експрезидента у справі стосовно можливого ухилення від сплати податків під час купівлі ТОВ “Телеканал “Прямий”.

Директор ДБР раніше заявив, що його відомство розслідує 11 кримінальних проваджень, у яких фігурує п’ятий Президент України Петро Порошенко.

Адвокат Порошенка спростував цю інформацію, заявивши, що експрезидент проходить лише як свідок у двох справах ДБР.

25 липня Порошенко був на допиті в ДБР у справі про продаж заводу “Кузня на Рибальському”.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Порошенку не вручали підозр у жодній відкритій кримінальній справі, в кожній із них він є свідком.

 

Порошенка намагалися закидати яйцями після допиту в ДБР

П’ятий президент України Петро Порошенко вийшов з приміщення Державного бюро розслідувань після допиту.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, допит тривав дві з половиною години: Порошенко зайшов до ДБР о 9:30, а вийшов о 12-й годині.

Увесь цей час під будівлею ДБР тривали акції противників і прибічників експрезидента. Коли Порошенко вийшов, його прибічники почали кричати: “Україні потрібен Порох!”, а противники – “Ганьба!”.

Противники Порошенка також жбурляли тухлі яйця в політика, одне з яких поцілило в кореспондента Укрінформу.

Експрезидент не дав журналістам коментарів з приводу допиту. В оточенні охорони він сів в автомобіль і поїхав. Наразі коментар журналістам дає адвокат Порошенка.

Як повідомляло агентство, у понеділок зранку Порошенко прибув на допит у Державне бюро розслідувань. Підтримати політика під будівлю ДБР прийшли його прибічники, серед яких були його молодші діти: син Михайло та доньки Олександра і Євгенія. Паралельно під будівлею ДБР розпочалася акція противників експрезидента.

Раніше в.о. керівника відділу щодо роботи з громадськістю та ЗМІ відомства Максим Білоусенко cказав у коментарі Укрінформу, що слідчий має намір допитати експрезидента у справі стосовно можливого ухилення від сплати податків під час купівлі ТОВ “Телеканал “Прямий”.

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба раніше заявив, що його відомство розслідує 11 кримінальних проваджень, у яких фігурує п’ятий Президент України Петро Порошенко.

Своєю чергою адвокат Порошенка спростував цю інформацію, заявивши, що експрезидент проходить лише як свідок у двох справах ДБР.

25 липня Порошенко був на допиті в ДБР у справі про продаж заводу “Кузня на Рибальському”.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Порошенку не вручали підозр у жодній відкритій кримінальній справі, в кожній із них він є свідком.

 

Портнов заперечує “рейдерство” каналу “Прямий” і не здає джерела

Джерело: коментар Андрія Портнова телеканалу “112 Україна” – УП

Андрій Портнов заперечує, що він стоїть за “захопленням” телеканалу “Прямий”, а свої джерела з приводу деталей проваджень щодо Петра Порошенка не розкриває.

Відповідаючи на звинувачення п’ятого президента, колишній заступник голови Адміністрації четвертого президента Віктора Януковича заявив:

“Якщо я сам заявник, я звісно ж знаю раніше нього, тому що я заяву написав щодо нього і щодо злочинів, скоєних екс-президентом.

Я все-таки інформована людина і користуюся величезною кількістю конфіденційних джерел – як журналіст користується своїми джерелами, адвокат користується своїм джерелами. Я в деякій мірі навіть у двох цих іпостасях – я ще не журналіст, але інформую суспільство про цілу низку питань, даю свої експертні оцінки

Нічого такого, що суперсекретним є, я жодного разу ще не повідомив – і я не знаю такої інформації. Мені теж дуже цікаво, яких висновків доходить слідство і які подальші кроки будуть здійснювати слідчі”.

З приводу відповідальності за порушення таємниці слідства: “Порошенко щодо мене звернувся вже тричі з заявами про злочин. Дві з них уже закінчилися закриттям справи у зв’язку з відсутністю складу злочину у моїх діях, третє він направив нещодавно – вона перебуває у поліції, якщо мене викличуть на допит, я з’явлюся там і дам усі пояснення. Я повністю заперечую будь-які його висловлювання на цю тему…

Що такого я поширив серйозного, щоб його так турбувало? Що допити? Так це очевидно випливає з того, що написано в заяві щодо нього. Дати я дізнаюся допитів? Так, мої джерела мені іноді допомагають зрозуміти, які будуть приблизно дати. Це все, що я можу пояснити з цього приводу”.

За словами Портнова, Порошенко “уводить у сторону” замість того, щоб пояснити, як він “викрадав із держбюджету гроші, яким чином вони опинялися в офшорах, яким чином він проводив в офшорах угоди, через яких осіб, як він відмивав гроші”.

Щодо того, що він ініціатор “рейдерського захоплення” телеканалу “Прямий“, Портнов сказав: “Тут іде підміна понять. Тут взагалі не йдеться ні про рейдерське захоплення, ні про переслідування журналістів, ні про порушення свободи слова.

Йдеться про те, що Порошенко колись, перебуваючи у “Партії регіонів”, працюючи в уряді Азарова-Януковича, увійшов у змову із заступником Януковича у фракції Макеєнком – і провів із ним угоду, оформивши на нього як на підставну особу акції телеканалу “Тоніс”, який потім був перейменований на телеканал “Прямий”

Ця компанія оформлена на кіпрський офшор – і моя заява стосується лише того, де, коли і за яких обставин фігуранти один одному це продали, чому не на території України, чому вони не заплатили податки, де вони взяли гроші, і чому сума угоди в сотні разів менша, ніж це оцінюють експерти.

Сьогодні Порошенко публічно всім сказав, що він жодного відношення до телеканалу “Прямий” не має. Я думаю, що саме це питання йому треба поставити на детектор брехні. Навіть якщо він не хоче проходити його у слідчих, а хоче, як він сьогодні сказав, на не приналежному йому телеканалі “Прямий” у прямому ефірі пройти детектор брехні”.

Про посаду генпрокурора: “Я не буду працювати на державній службі, я не хочу працювати на державу. Я працював уже на державу.

Я зараз у приватному секторі, займаюся міжнародною юридичною діяльністю і несу громадське навантаження – це справи, пов’язані з Порошенком і попереднім політичним режимом. Жодних (пропозицій) ні від кого я не отримував, не планую отримувати і не планую давати згоди ні на які державні посади”.

 

ДБР проводить сім обшуків на волинських митницях

Працівники Державного бюро розслідувань проводять 7 санкціонованих обшуків на митницях ДФС, митних постах і відділах митного оформлення у Волинській області.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook заступник директора бюро Ольга Ваченко.

“Саме зараз слідчі ДБР здійснюють 7 санкціонованих обшуків на митницях ДФС, митних постах та відділах митного оформлення”, – повідомила вона.

Варченко додала, що під час слідства працівники бюро встановили причетність до протиправної схеми співробітників митниць на Волині.

Вона нагадала, що на початку липня слідчі Центрального апарату ДБР викрили протиправну схему, у якій брали безпосередню участь працівники ДФС.

“Власне, вони покривали діяльність тіньового ринку з торгівлі податковими кредитами й отримували за такі “послуги” свій відсоток. Як наслідок, діяльність цієї транзитно-конвертаційної групи за сприяння волинських податківців завдала збитків державі на 190 мільйонів гривень”, – зазначила посадовець.

За даними правоохоронців, роль митників зводилася до того, що вони навмисно занижували митну вартість транспортних засобів, які імпортували за підробленими документами. У документах вказували недостовірні дані про відправника та отримувача, а також маніпулювали з інформацією, необхідною для визначення адекватної митної вартості.

 

На марш у День Незалежності вже зареєструвалися понад 9 тисяч ветеранів

У столиці в День Незалежності України, який відзначається щороку 24 серпня, з ініціативи ветеранів та волонтерів у столиці відбудеться Марш захисників України.

Про це на пресконференції повідомив член ради ветеранів АТО при Міністерстві у справах ветеранів Антон Колумбет, який відповідатиме за координацію дій організаторів з КМДА, представниками силових структур, координацію стюардів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дві місяці тому ми направили запит до тоді ще Адміністрації Президента з питанням про те, яким чином буде проводитися святкування Дня незалежності України і чи передбачено військовий парад. Отримали відповідь, що указу щодо цього не видано. Тому патріотична спільнота по всій Україні почала самоорганізуватися з метою проведення громадського параду. Тобто, частково мілітарного громадського заходу, який хтось називає маршем, хтось називає парадом, а хтось називає ходою”, – сказав він.

За словами Колумбета, у марші візьмуть участь члени сімей загиблих захисників країни, військові, добровольці, ветерани та волонтери АТО і ООС, колишні політичні в’язні – учасники національно-визвольного руху і всі небайдужі громадяни.

“Наша ініціатива є аполітичною, вона є громадською та несе у собі єдину мету — бути не проти або за владу. Ми – патріоти України, які хочуть пройтися вулицями міста у День незалежності і довести до наших побратимів на фронті, що ми про них пам’ятаємо і готові до них приєднатися і битися пліч-о-пліч кожного дня”, – підкреслив активіст.

Як зазначив представник ГО “Ветеранське Братерство”, ветеран полку АЗОВ Дмитро Шатровський, який відповідає за координацію всіх підрозділів, виконання технічних завдань, комунікації з регіональними координаторами у рамках підготовки до заходу, марш буде формуватися певними блоками. “Першими будуть іти члени сімей загиблих захисників, потім — хлопці із І та ІІ групою інвалідності, які отримали поранення під час відбиття збройної агресії Російської Федерації. А далі блоки формуються по територіальному принципу. Першим піде Київ, бо це місто, яке зустрічає усіх, та інші області. Далі підуть бойові підрозділи, які набирають певну кількість людей, ветеранські громадські організації та формування, а після них підуть усі інші учасники маршу, із сім’ями, із дітьми, просто громадяни, яким цей захід цікавий”, – розповів він.

Представник прес-служби організаторів Андрій Медведько підкреслив, що кожний охочий може узяти участь у марші захисників України, для цього треба заповнити електронну форму, яка є в мережі Інтернет. Наразі підтвердило свої наміри понад 9 тисяч ветеранів з усієї України і невстановлена кількість цивільних. “Хотів би закликати бізнесменів та владу на місцях сприяти усіляко тим, хто бажає поїхати на марш, може надати транспорт або ж допомогти грошима. А якщо хтось буде сам їхати автомобілем, то зв’яжіться з нашими координаторами, бо ви можете взяти інших людей із собою, влаштувати такий собі ветеранський “бла-бла-кар”. Думаю, що це допоможе”, – сказав Медведько.

Рух Маршу розпочнеться від парку імені Т. Г. Шевченка о 9:00. Колона пройде до Бессарабської площі, звідки буде слідувати по Хрещатику. О 9:30 колона вирівняє лад біля ЦУМу і продовжить рух, щоб о 10:20 прибути на Майдан і почати формування для заключної частини. О 10:50 формування буде закінчено. Відбудеться колективне виконання гімну України та фотосесія.

Після закінчення офіційної частини Маршу всі охочі піднімуться до Михайлівської площі, де відбудеться вшанування пам’яті загиблих воїнів хвилиною мовчання, покладання квітів, урочистий молебень за загиблими в бою.

Після завершення молебня там же відбудеться концерт, організований “Музичним батальйоном”.

 

НАЗК виявило у декларації Смолія недостовірні дані на понад 18 мільйонів за три роки

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило недостовірні відомості у деклараціях голови Національного банку України та ще трьох посадовців – Укрінформ.

Про це повідомляє пресслужба агентства.

“Встановлено ознаки декларування недостовірних відомостей у деклараціях голови Національного банку України Якова Смолія, заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолія Корзуна, колишнього першого заступника голови Державного агентства рибного господарства України Володимира Фалея та голови Більмацької районної державної адміністрації Запорізької області Артема Попова”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, за результатами перевірки декларацій Якова Смолія за 2015, 2016 та 2017 роки НАЗК встановило, що посадовець зазначив недостовірні відомості щодо вартості на дату набуття у власність частки трьох нежилих приміщень, доходу, нарахованого йому та дружині у вигляді процентів, не зазначив відомості стосовно наявності у дружини корпоративних прав.

Крім того, Смолій не відобразив інформацію про низку земельних ділянок, які належать йому на праві власності, та кошти, розміщені ним та дружиною на банківських рахунках.

“Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2015, 2016 та 2017 роки становить понад 8,5 млн грн, 6,6 млн грн та понад 3,2 млн грн відповідно”, – йдеться у повідомленню.

Водночас, Анатолій Корзун, подаючи декларацію за 2016 рік, вказав недостовірні відомості щодо вартості житлового будинку у Києві, який належить йому на праві власності, та не задекларував дохід дружини, отриманий у вигляді спадщини. Загальна сума недостовірних відомостей у декларації становить майже 450 тис. гривень.

Володимир Фалей, подаючи декларацію за 2016 рік, не вказав відомості про наявне у нього фінансове зобов’язання перед банком – загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 1,8 млн гривень.

Про виявлені правопорушення Національне агентство повідомило НАБУ, направивши обґрунтовані висновки.

Крім того, НАЗК встановило, що Артем Попов у декларації за 2016 рік зазначив недостовірні відомості щодо вартості придбаного ним автомобіля, а також наявності корпоративних прав у його матері. Загальна сума недостовірних відомостей у декларації становить понад 1,1 млн грн. Обґрунтований висновок щодо ознак кримінального правопорушення направлено до Національної поліції.

 

Нацбанк відреагував на заяву НАЗК про недостовірні дані у декларації Смолія

Голова Національного банку України Яків Смолій наразі не отримав від Національного агентства з питань запобігання корупції жодної інформації про результати перевірки його декларацій за 2015, 2016 та 2017 роки – Укрінформ.

Про це йдеться в інформації, опублікованій на сторінці НБУ в Facebook.

“Наразі Голова Національного банку Яків Смолій не отримав від Національного агентства з питань запобігання корупції жодної інформації про результати перевірки його декларацій за 2015, 2016 та 2017 роки”, – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що Нацбанк “є прибічником політики відкритості та прозорості, і після отримання від НАЗК відповідних висновків надасть повний коментар для ЗМІ”.

“Голова Національного банку Яків Смолій готовий продовжувати співпрацю з антикорупційними органами та надавати коментарі і необхідну інформацію щодо перевірки ними висновків НАЗК про ознаки декларування недостовірної інформації у деклараціях за відповідні роки”, – зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося, НАЗК встановило ознаки декларування недостовірних відомостей у деклараціях голови Національного банку України Якова Смолія, заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолія Корзуна, колишнього першого заступника голови Державного агентства рибного господарства України Володимира Фалея та голови Більмацької районної державної адміністрації Запорізької області Артема Попова.

Зокрема, за результатами перевірки декларацій Смолія за 2015, 2016 та 2017 роки НАЗК встановило, що посадовець зазначив недостовірні відомості щодо вартості на дату набуття у власність частки трьох нежилих приміщень, доходу, нарахованого йому та дружині у вигляді процентів, не зазначив відомості стосовно наявності у дружини корпоративних прав.

За інформацією НАЗК загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2015, 2016 та 2017 роки становить понад 8,5 млн грн, 6,6 млн грн та понад 3,2 млн грн відповідно.

 

У НАБУ розповіли, скільки передали до суду справ на служителів Феміди

Значну частку посадовців, викритих Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, становлять судді.

Про це у Facebook повідомляє НАБУ.

«Так, з близько 200 скерованих до суду справ, майже кожна четверта стосується дій суддів», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що станом на 30 червня 2019 року детективи скерували до суду справи стосовно 38 суддів та повідомили про підозру ще шістьом служителям Феміди.

НАБУ також нагадує, що рік тому до суду було скеровано чотири справи стосовно суддів, три з них – за фактом отримання неправомірної вигоди. І за рік у жодній із цих справ не винесено рішення.

У відомстві називають кілька причин, що призвели до такої ситуації:

відпустки, хвороби, зайнятість колегії суддів (адже для розгляду справ необхідна колегія з трьох судів з досвідом роботи від 5 років);

неявка сторін;

розгляд великої кількості клопотань.

«Сподіваємося, що у вересні – коли розпочне роботу Антикорупційний суд – у кожній зі скерованих НАБУ і САП до судових інстанцій справ буде поставлено крапку», – зазначають в антикорупційному бюро.

 

До ГПУ на допит у справі Курченка прийшов лише ексзаступник глави АП

На виклик до Генпрокуратури у справі Сергія Курченка прийшов лише колишній заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов.

Допит тривав менш ніж півгодини, повідомляє “5 канал”.

“Ми поспілкувалися з прокурором Куликом. З цього спілкування стало зрозуміло, що жодних повідомлень про підозру нових немає. Прокурор Кулик вважає, що ще в березні він відправив певний документ, який він вважає повідомленням про підозру. З тих пір жодних зрушень в цьому питанні немає. Відповідно, немає підстав для присвоєння мені статусу підозрюваного”, – заявив журналістам Філатов, вийшовши з будівлі ГПУ.

Він додав, що готовий надавати слідству необхідну інформацію, але лише у статусі свідка.

Раніше Філатов повідомив, що його покликали з приводу купівлі Курченком медіахолдінгу UMH в 2013 році. Журналістам він пояснив, що супроводжував процес купівлі-продажу як адвокат, і зазначив, що виклик у цій справі вважає втручанням в адвокатську діяльність.

Як повідомлялося, до ГПУ для вручення підозр запрошували також ексміністра екології Миколу Злочевського, бізнесмена Костянтина Стеценка та колишнього голову Нацбанку Валерію Гонтареву, але вони не прийшли.

Самого Курченка підозрюють в участі у злочинній організації президента-втікача Віктора Януковича. Зокрема, йдеться про зловживання в нафтогазовій сфері, відмивання грошей та ухилення від сплати податків.

 

Представники громадськості стурбовані проблемою продажу наркоречовин через соцмережі

Представники громадськості стурбовані проблемою доступу до наркотичних та психоактивних речовин, зокрема, через їхню безперешкодну рекламу та продаж у соціальних мережах.

Про це йшлося в Укрінформі на прес-конференції “Здорова молодь – гідність нації!”, організованій Всеукраїнським патріотичним рухом «Гідність Нації» та Міністерством інформаційної політики України.

Директор департаменту Всеукраїнського патріотичного руху «Гідність Нації» Володимир Курач наголосив у своєму виступі на необхідності державної уваги проблемам поширення наркотиків.

“В Україні триває поширення “наркоепідемії”. Вважаю, що обговорення цієї проблеми слід винести на обговорення в РНБО. Під загрозою — молоде покоління України, наші діти. У нас відсутні органи контролю, що могли б боротися із поширенням наркотичних речовин через інтернет та соціальні мережі. Сьогодні підлітки можуть безперешкодно купити психоактивні речовини, зокрема, через соцмережі”, – сказав Курач.

Він також наголосив на проблемі незаконного та безконтрольного продажу наркологами рецептів на психоактивні речовини.

“На сьогодні в Україні офіційно близько 12 тисяч людей отримують безоплатно замісну метадонову терапію. На фоні цього відкриваються псевдомедцентри, де незаконно продають рецепти на придбання метадону. Зокрема, у житлових будинках відкриваються точки, кабінети, де під виглядом замісної підтримувальної терапії наркологи продають рецепти на наркотичні речовини. Зокрема, в одному з київських будинків у ломбарді розташований медцентр “Октамед”, де незаконно продають наркозалежним рецепти (500 грн) на придбання наркотичних речовин”, – сказав Курач.

За словами методиста відділення методичного забезпечення соціальної роботи Леонід Крисов, зазвичай, у соціальних мережах наркотики рекламує молодь, яка отримує за це свою “дозу”.

“Це для залежних — величезний стимул. Водночас, ставлення до наркозалежних людей має бути гуманним, як до людей, що потребують лікування. У Києві працює єдина в Україні безоплатна школа для консультантів з питань залежності. Дуже важливо, щоб профілактикою, боротьбою з наркоманією займалися професіонали”, – наголосив Крисов.

Він підкреслив, що батькам у родині важливо розповідати дітям про небезпеку вживання наркотичних речовин.

“Боротьба з наркоманією — дуже небезпечна справа. Є потужна асоціальна протидія. Комусь дуже вигідно, щоб наркотичні речовини поширювалися серед підлітків. Насамперед, дитині слід у родині говорити про небезпеку наркотиків. Тому в Київському міському Центрі соціальної служби сім’ї та молоді безоплатно працює 34 групи взаємодопомоги. Немає безвиході — є професіональні державні установи та неурядові організації, які займаються результативним лікуванням та реабілітацією наркозалежних людей”, – сказав Крисов.

За словами психолога Оксани Придатко, споживання наркотичних речовини українською молоддю є надсерйозною проблемою.

“Зараз щотретє звернення до психолога — звернення батьків, які підозрюють cвою дитину у вживанні наркотичних речовин. Найчастіше споживають марихуану, на другому місці — речовини типу екстазі, які молодь вживає у клубах. На третьому місці — ефедрон, який забрав уже багато життів у Росії. Цей наркотик значно дешевший за кокаїн. Його можуть дозволити собі люди з малими статками. За останній рік попит на ефедрон почав зростати”, – наголосила Придатко.

За її словами, в Україні слід змінювати ставлення для наркозалежних людей.

“З позиції гуманізму треба вважати таких людей, певною мірою, жертвами наркоринку. Має значну роль генетика — у 50-60 %, а також ситуація у родині – у якій існують суперечки, непорозуміння між батьками або з дітьми. Не кожна людина, яка пробує наркотик, стає залежною. За статистикою, 7-10% людей з популяції стають наркозалежними”, – зазначила Придатко.

У свою чергу чемпіон світу та Європи з дзюдо Георгій Зантарая наголосив про надважливості спорту для дітей та підлітків задля запобігання вживанню психоактивних речовин.

“Свого часу заняття у маленькій спортивній секції дзюдо вберегли мене та мого брата від вживання наркотиків. Держава має розвивати молодіжний спорт, бо він є одним із тих чинників, який утримає дітей від споживання наркотиків. Щоб діти не були віддані вулиці”, – сказав Зантарая.

 

Відома мережа гіпермаркетів пояснила появу на своїх полицях щоденника з картою України без Криму

Українська мережа гіпермаркетів Metro відреагувала на повідомлення про появу на своїх торговельних полицях щоденника з картою України без анексованого Росією Криму – Radio Svoboda.

«11 серпня 2019 року клієнт нашої компанії знайшов на полиці ТЦ METRO за адресою місто Київ, проспект П. Григоренка, 43, шкільний щоденник, на обкладинці якого було зображено карту України без АР Крим. Повідомляємо, що цей товар було вилучено з продажів всіх ТЦ МЕТRO ще 15.07.2019 – одразу після того, як ми отримали перше повідомлення стосовно нього від клієнта», – йдеться в повідомленні.

У компанії «Метро Кеш енд Кері Україна» заявили, що, за попередніми результатами внутрішнього розслідування, «щоденник був принесений до ТЦ Мetro ззовні третьою особою та виставлений на полицю до інших щоденників даного виробника».

Водночас 14 липня у Facebook компанія «Папірус» – виробник та постачальник товару, заявила, що тираж щоденника, на якому відображена неповна територія України, вийшов через «порушення процедури перевірки дизайнів».

«Цю помилку ми виявили самостійно, після чого одразу відправили запит на всіх дистриб’юторів про зняття товару з продажу та повернення постачальнику для утилізації. На жаль, частина продукції надійшла в продаж. Ми приносимо вибачення за цю недолугу помилку. Винні у цьому будуть жорстко покарані. Позиція «Папірус» була, є і буде незмінною: Крим – це Україна», – заявили у компанії.

Про те, що українська мережа гіпермаркетів продає дитячі шкільні щоденники з картою України без Криму, повідомляли користувачі соцмереж останніми днями, зокрема 9-го і 11-го серпня.

Росія анексувала український півострів Крим у березні 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

 

У компанії “МЕТРО” заявляють, що щоденник із картою без Криму їм “підкинули”

Компанія “МЕТРО Кеш енд Кері Україна” заявляє, що щоденник з картою України без Криму, який придбав покупець у Києві 11 серпня, був принесений до торгового центру третьою особою.

Про це повідомили Укрінформу у пресцентрі “МЕТРО Кеш енд Кері Україна”, коментуючи покупку такого щоденника в одному зі столичних ТЦ мережі.

“Згідно з попередніми результатами внутрішнього розслідування, що проводиться наразі службою безпеки компанії “МЕТРО Кеш енд Кері Україна”, встановлено, що цей щоденник був принесений до ТЦ МЕТRO ззовні третьою особою та виставлений на полицю до інших щоденників даного виробника. Через 30 хвилин після цього клієнт знайшов та придбав даний щоденник”, – заявили у пресцентрі та додали, що це є офіційною позицією компанії.

У МЕТРО також підтвердили, що 11 серпня 2019 року клієнт компанії знайшов на полиці ТЦ METRO за адресою м. Київ, просп. П. Григоренка, 43 шкільний щоденник, на обкладинці якого було зображено карту України без АР Крим.

“Повідомляємо, що цей товар було вилучено з продажів усіх ТЦ МЕТRO ще 15.07.2019 – одразу після того, як ми отримали перше повідомлення стосовно нього від клієнта. Згідно з офіційною інформацією компанії “Папірус”, що є виробником та постачальником даного товару, з моменту виявлення цих щоденників, а саме близько місяця тому, виробництво їх припинено, і поставок у жоден ТЦ METRO не відбувалося”, – додають у компанії.

12 серпня у групі “Типичный Киев” у Facebook повідомили, що у столичному “МЕТРО” продають школярам щоденники з картою без Криму, також опублікували чек з торгового центру мережі за адресою просп. Григоренка, 43.

14 липня компанія “Папірус” заявила, що через порушення процедури перевірки дизайнів у тираж вийшов щоденник, на якому відображена не повна територія України. Також у компанії повідомили, що цю помилку виявили самостійно, після чого одразу відправили запит на всіх дистриб’юторів про зняття товару з продажу та повернення постачальнику для утилізації, але частина продукції надійшла в продаж.

 

Тарифи Укрзалізниці базуються на довіднику 1970-х років – Омелян

Ціни, які діють на залізничному транспорті, базуються на тарифному довіднику 70-х років минулого століття.

Про це в інтерв’ю порталу “БізнесЦензор” розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян.

“В Укрзалізниці тарифи базуються на тарифному довіднику сімдесятих років минулого століття. Структури собівартості тарифу досі немає, яка реальна вартість перевезення пасажира – ніхто не готовий порахувати. Порахувати перевезення однієї тонни вантажу ніхто не може”, – зазначив Омелян.

Водночас він наголосив, що реальну вартість перевезень може продемонструвати лише приватний бізнес, тому міністр бореться за впровадження приватної тяги на залізниці.

“Подібна картина була в авіації: завжди казали, що вартість квитка нижче $300 на відстані Київ – Берлін – це вбивство компанії, це тариф нижче собівартості. Зараз возять пасажирів за $50, і все чудово”, – констатував Омелян.

Він додав, що запуск пілотного проєкту з приватною тягою є лише питанням часу.

Як повідомлялося, 13 березня Володимир Омелян заявив, що цього року в Україні в експериментальному режимі запровадять приватну тягу на залізниці. За його словами, серед іншого, це дасть змогу вирішити “застарілі проблеми з перевезенням аграрної продукції”.

 

Цьогоріч імпорт свинини в Україну перевищує експорт в 10 разів – ДФС

За 7 місяців 2019 року Україна імпортувала 13,5 тис. т свинини на $25,7 млн

Імпорт свинини в Україну за 7 місяців 2019 року в 10 разів перевищив експорт у грошовому вираженні. Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, повідомляє biz.nv.ua.

Так, за січень-липень поточного року Україна імпортувала 13,5 тис. т свинини на $25,71 млн.

Найбільшим постачальником свинини з часткою 48,46% стала Польща, на другому місці – Німеччина (19,79%), на третьому – Нідерланди (10,24%). Зазначимо, що за підсумками 2015-2018 років лідером була Німеччина.

За той же період Україна експортувала 1,1 тис. т свинини на $2,65 млн.

Найбільшим покупцем став В’єтнам (41,99%), на другому місці – ОАЕ (31,99%), на третьому – Гонконг (15,47%).

Як повідомлялося, за підсумками січня-квітня 2019 року імпорт свинини в Україну перевищив експорт в 19 разів.

 

Названо області із найгіршою якістю газу

У липні жителям Львівської області постачався газ із найменшою теплотою згоряння – 8076-8954 ккал/куб. м. Про це свідчать дані АТ “Укртрансгаз”, передає УНН.

Також, за даними компанії, низька теплота згоряння газу у липні була у Луганській (8147-9023 ккал/куб. м), Харківській (8217-9098 ккал/куб. м), Закарпатській (8217-9109 ккал/куб. м) областях.

Найвища теплота згорання газу у липні була в Івано-Франківській (8408-9308 ккал/куб. м), Чернівецькій (8364-9264 ккал/куб. м) та Донецькій (8342-9241 ккал/куб. м) областях.

Загалом же, за даними Укртрансгазу, середньозважена теплота згоряння природного газу, який подавався споживачам України у липні, становить 8252 ккал/куб. м (при нормі стандарту 7600 ккал/куб. м).

Нагадаємо, Україна заповнила свої ПСГ газом на 53%.

 

Нагляд за спорудженням сміттєпереробного заводу у Львові здійснюватимуть литовці

Литовська компанія “Гідротера” перемогла у конкурсі на визначення технічного консультанта із будівництва майбутнього сміттєпереробного заводу у Львові.

Про це повідомила пресслужба міської ради.

“ЄБРР завершив конкурс на визначення технічного консультанта із будівництва майбутнього сміттєпереробного заводу у Львові. У тендері перемогла литовська компанія «Гідротера». Саме ця фірма проводитиме нагляд за будівництвом заводу на вулиці Пластовій та рекультивацією полігону в Грибовичах. Її завданням буде забезпечення дотримання відповідності з європейськими нормами: будівельними, екологічними та інженерними”, – йдеться у повідомленні.

За право нагляду за будівництвом сміттєпереробного заводу у Львові змагалося ще чотири компанії – з Франції, Прибалтики та Греції. Усі вони, як і компанія-переможець, мають досвід консультування будівництва аналогічних проектів у ЄС.

Як повідомлялось, через 2 роки у Львові збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, а також рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Остання передбачатиме сортування сухого та вологого сміття і вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Уже цього року відкриється станція компостування органічних відходів. Для цього місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку та 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.

 

Сєвєродонецьк впроваджуватиме відразу три моделі енергосервісу

Сєвєродонецька міська рада уклала з інвесторами перші в області ЕСКО-договори для 10 навчальних закладів міста.

Інформацію оприлюднила пресслужба Луганської обласної державної адміністрації.

«Завдяки тісній співпраці з Держенергоефективності та Проектом ПРООН з енергосервісу Сєвєродонецьк стане першим містом, яке буде впроваджувати відразу три моделі ЕСКО. Так, у трьох закладах освіти міста (дитсадку №19, школах № 10 і №15) планується вперше реалізувати комплексну модель поглибленого ЕСКО-партнерства із елементами «ЕСКО+енергоменеджменту», – йдеться в повідомленні прес-служби ЛОДА.

За рахунок міської ради передбачено встановлення індивідуальних теплових пунктів із погодним регулюванням, а інвестор буде впроваджувати енергомоніторинг для забезпечення більш раціонального використання енергоресурсів.

Сукупна вартість усіх 10 ЕСКО-договорів становить більше 9 млн гривень. За умовами договорів замовник отримає 70 % зекономлених коштів на енергоресурсах, а інвестор – 30%.

Загалом, у місті визначено та оприлюднено ще 480 потенційних ЕСКО-об’єктів для інвесторів.

 

Керівництво ОТГ має налагоджувати комунікацію з владою і ЗМІ – експерти

Керівники об’єднаних територіальних громад мають налагоджувати ефективну комунікацію з жителями і медіа, аби залучати їх до прийняття рішень і забезпечення прозорості управління.

Про це повідомила радник з питань комунікацій Київського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Оксана Лелюк під час зустрічі експертів ЦРМС з представниками органів місцевого самоврядування та громадськості в селі Дівички на Київщині.

«Питання комунікації в об’єднаних територіальних громадах дуже важливе. Адже керівництво ОТГ має налагодити дієвий механізм спілкування між владою і громадою, владою і медіа… Це дасть змогу не просто інформувати жителів громади про важливі події, а залучить мешканців до прийняття рішень, зробить їх активними учасниками», – сказала Лелюк.

Під час зустрічі експерти також наголосили, що ефективні комунікації в об’єднаних територіальних громадах забезпечують відкритість та прозорість органів публічного управління ОТГ при здійсненні владних повноважень.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Безпека громад: На Дніпропетровщині стартував другий етап проєкту

У Дніпрі стартував другий етап проєкту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Про це повідомили у пресслужбі ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

“Для надання допомоги у формуванні планів та стратегій безпеки громад, на території яких реалізується зазначена ініціатива, прибули до Дніпропетровщини експерти з Польщі. Участь у заході беруть представники Троїцької, Новоолександрівської, Лошкарівської, Гречаноподівської та Миколаївської об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області”, – поінформували у пресслужбі.

Метою ініціативи є підтримка об’єднаних громад у процесі розвитку управління кризовими ситуаціями на місцевому рівні та створенні планів заходів у сфері цивільного захисту – з особливим акцентом на створення добровільних пожежних команд, які доповнюють професійні пожежні частини.

Участь у проєкті дасть змогу громадам-учасницям отримати професійну підготовку, пройшовши відповідні навчання, та поліпшити співпрацю з місцевими ДСНС.

Крім того, у період з 12 серпня до 16 серпня в межах реалізації впровадження ініціативи колеги із Польщі завітають до кожної громади, аби надати представникам громад підтримку у вигляді професійного менторства від міжнародних експертів з аналізу місцевих ризиків та створення детального місцевого плану безпеки та заходів реагування на надзвичайні події.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

USAID допоможе Луганщині у створенні ІТ-школи UNIT Factory

На зустрічі в Луганській облдержадміністрації з керівником офісу Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» в Луганській області Брайаном Мілаковскі були обговорені одразу декілька пропозицій щодо подальшої співпраці.

Такий допис на своїй сторінці в Facebook зробив голова Луганської ОДА Віталій Комарницький.

«Обговорили створення ІТ-школи UNIT Factory на базі СНУ ім. В. Даля. Ведеться робота щодо розвитку ІТ-сектору в Луганській області – це інвестиції в освіту та інновації; обговорили підтримку переміщених вишів. Ведеться робота щодо підтримки Луганського національного аграрного університету та інших переміщених ВНЗ», – написав Комарницький.

У рамках проекту відновлення матеріально-технічної бази ЛНАУ вже у вересні буде отримано матеріальну допомогу для забезпечення навчального процесу. Таким чином це ще один крок до збереження трудового потенціалу в області, оскільки в перспективі він матиме суттєвий вплив на аграрний сектор та його ефективне функціонування на Луганщині.

Також темою обговорення стала підтримка роботи на території області Школи малого та середнього підприємництва (МСП) фонду K.Fund. Проект націлений на сприяння розвитку підприємництв в Україні.

Було названо низку пріоритетних проблемних питань, що потребують негайного втручання, зокрема відновлення зруйнованого моста у Станиці Луганській; будівництво залізничної колії, що приєднає відрізок «Кіндрашівська-Нова – Лантратівка» до загальноукраїнської мережі залізничних доріг;

«Ці проекти є стратегічно важливими для області, і зараз якомога швидше необхідно підготувати техніко-економічне обґрунтування, щоб прискорити будівельні роботи. Приємно, що є зацікавленість у підтримці зазначених проектів будівництва, оскільки їх реалізація має знизити соціальне напруження та сприяти економічному розвитку регіону», – зазначив Комарницький.

 

Потрібно покласти край корупції на ОПЗ — Трубаров

У Фонді державного майна стурбовані тим, як керівництво Одеського припортового заводу (ОПЗ) провело конкурс з відбору компанії – партнера для роботи на давальницькій сировині.

Про це повідомив в. о. голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров у Facebook.

“Те, що ОПЗ запустився, це позитив, але те, як керівництво провело конкурс з відбору давальця, викликає багато питань не лише у Фонду державного майна як органу управління, а й у правоохоронців. Компанії, котрі пропонували кращі цінові пропозиції, були проігноровані, і зараз оскаржують результати відбору. Фактично менеджмент ОПЗ скористався недосконалістю процедур корпоративного управління і не повідомив Фонд як орган управління про проведення конкурсу, пропозиції учасників і його результати, або зробив це навмисно задля легалізації непрозорого відбору і надання одній з компаній сумнівної переваги”, – заявив Трубаров.

За його словами, ФДМУ двічі звертався до менеджменту підприємства з вимогою надати документи щодо конкурсу, і двічі не отримував відповіді.

“Фонд двічі звертався до менеджменту заводу з вимогою надати документи по конкурсу і двічі отримував відповідь, що то керівництво на лікарняному, то працівники заводу задіяні у підготовці візиту Президента до Одеси (хоча вони не мають до цього жодного відношення), і відповідь дати нікому. Не надало правління ОПЗ інформацію і за рішенням Наглядової ради, яке є обов’язковими до виконання. Я, як керівник Фонду, проти сумнівних конкурсів, договорняків і дерибану”, – написав очільник приватизаційного відомства.

Він зазначив, що Одеський припортовий завод підлягає приватизації, а Кабінет міністрів затвердить відібраного інвестиційного радника Pericles Global Advisory, який також має сумніви, що за нинішнього правління ОПЗ вдасться провести якісну підготовку до приватизації.

Трубаров зауважив, що ОПЗ – складне підприємство.

“І не в кожного менеджера вистачає знань і вміння ним (підприємством – ред.) ефективно і прозоро управляти. Тому нормальна практика, коли держава посилює свій вплив на підпорядкованих їй підприємствах, в тому числі, і зміною керівництва, якщо воно не справляється з покладеними обов’язками”, – наголосив керівник ФДМУ.

Як повідомляв Укрінформ, 11 серпня перший заступник директора ОПЗ Микола Щуриков на своїй сторінці у Facebook написав, що колектив Одеського припортового заводу перебуває в передстрайковому стані через можливу зміну керівника підприємства.

Раніше, 4 серпня, Одеський припортовий завод відновив виробництво аміаку і карбаміду. Завод отримав природний газ за договором переробки давальницької сировини від компанії “Агро Газ Трейдинг”.

 

Одеський припортовий готується до страйку через дії ФДМУ – дирекція заводу

Трудовий колектив Одеського припортового заводу через тиждень після поновлення виробництва аміаку та карбаміду перебуває у передстрайковому стані – заводчани проти спроби заміни багаторічного керівника підприємства Сергія Назаренка, ініційованої в.о. голови Фонду держмайна Віталієм Трубаровим.

Про це повідомив у Facebook перший заступник генерального директора заводу Микола Щуріков – Укрінформ.

“Сьогодні, коли, після більш ніж річного простою, завод запрацював, колектив Одеського припортового заводу знаходиться у передстрайковому стані і готовий їхати до Києва, щоб виборювати своє майбутнє, тоді як стара влада знаходиться в агонії і намагається зупинити та захопити завод”, – зазначив Щуріков.

За його словами, теперішній запуск заводу став можливим після звернення до Президента України Володимира Зеленського, якого, зазначає Щуріков, “просили лише одне – дати змогу відновити виробництво з дотриманням закону і не створювати штучних перешкод”.

Саме завдяки реагуванню на це звернення стало можливо врегулювати поточні проблеми, провести прозорий відбір і відновити виробництво, стверджує він.

Водночас, за інформацією Щурікова, в.о. голови ФДМУ Трубаров намагався зупинити виробництво, а потім надіслав документи до Кабінету міністрів України щодо зміни керівника ОПЗ.

“Наголошуємо: усі ці дії є незаконними і підлягають оцінці та відповідному реагуванню правоохоронних органів, оскільки можуть призвести до руйнування заводу”, – акцентував Щуріков.

Перший заступник гендиректора додав до посту скан звернення членів трудового колективу ОПЗ, датованого 10 серпня поточного року. У документі, зокрема, міститься заклик до глави держави “не допустити рейдерської зміни керівництва і подальшого рейдерського захоплення ПАТ “ОПЗ” в останні дні роботи старого Кабінету міністрів України і “народних обранців”.

У зверненні також зазначається, що кандидатура невідомого заводчанам Миколи Спатара, якого керівництво ФДМУ пропонує на посаду гендиректора ОПЗ, “викликає сумніви щодо його спроможності та наявного досвіду управління флагманом хімічної промисловості та вибухопожежонебезпечним підприємством”.

Укрінформ звернувся вранці 12 серпня із запитом про коментар до пресслужби ФДМУ, однак станом на 11.30 понеділка такого коментаря агентством не отримано.

Як повідомляв Укрінформ, Одеський припортовий завод поновив 4 серпня виробництво продукції.

За словами першого заступника гендиректора підприємства Щурікова, завод отримав природний газ за договором переробки давальницької сировини від компанії “Агро Газ Трейдинг”.

Згідно з договором, “мінімальний період співпраці компаній складе 4 місяці з можливістю подальшої пролонгації за погодженням наглядовою радою ПАТ «Одеський припортовий завод”.

Щомісяця підприємство буде отримувати близько 60 мільйонів кубометрів газу, підсумував перший заступник гендиректора заводу.

 

Жорсткий Brexit іде: британці скупили напоїв, харчів та ліків на €4,3 мільярда

Близько 800 тис. британців витратили 4,3 млрд євро на заощадження продуктів харчування, напоїв та ліків на випадок проблем з постачанням у разі хаотичного виходу Сполученого Королівства з Європейського Союзу.

Про це інформує Euobserver з посиланням на дослідження компанії Premium Credit.

“Близько 800 000 британців витратили 4,3 млрд євро, запасаючи їжу, напої та ліки на випадок, якщо 31 жовтня відбудеться Brexit без угоди, що спричинить проблеми з постачанням”, – йдеться у повідомленні.

Водночас голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що британці постраждають найбільше від жорсткого Brexit.

“Ми (ЄС — ред.) добре підготовлені до такого розвитку подій”, – додав він.

Як повідомлялося, Британія має вийти зі складу ЄС 31 жовтня 2019 року.

 

США підтримають жорсткий Brexit – Болтон

Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон заявив, що Вашингтон цілковито підтримає Лондон у разі виходу з Євросоюзу без угоди.

Про це повідомляє DW.

“Сполучені Штати підтримають вихід Великої Британії з Євросоюзу без угоди з Брюсселем, якщо так вирішить уряд у Лондоні. Про це заявив у понеділок, 12 серпня, радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон”, – ідеться в повідомленні.

За словами Болтона, якщо таким буде рішення британського уряду, “ми підтримаємо його з ентузіазмом”.

Радник Трампа також зазначив, що адміністрація президента США прагне бути корисною Лондону: “Ми хочемо допомогти з Brexit”.

Болтон додав, що Велика Британія та США зможуть домовлятися про спільну торговельну угоду сектор за сектором, залишивши найскладніші сфери наостанок. При цьому одним з найскладніших питань може стати угода щодо фінансових послуг.

Як повідомляв Укрінформ, премʼєр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що країна мусить покинути ЄС до 31 жовтня за будь-яких обставин. “Швидка й негайна підготовка до виходу з Євросоюзу без угоди є моїм пріоритетом, а також стане найвищим пріоритетом для усіх державних службовців”, – наголосив Джонсон.

 

Підозрюваний у теракті в мечеті під Осло з’явився у суд — провини не визнає

Затриманий за підозрою у збройному нападі на мечеть поблизу Осло, не визнає своєї провини.

Про це повідомляє AFP – Укрінформ.

“Філіп Маншаус, який офіційно підозрюється у вбивстві своєї 17-річної зведеної сестри та у вчиненні “терористичного акту” в мечеті Аль-Нур у суботу, відкинув звинувачення проти себе”, – йдеться у повідомленні.

За даними норвезьких правоохоронців, до нападу на мечеть 21-річний затриманий висловлював праворадикальні, ксенофобські погляди.

Як зазначається, поліція клопотала до суду щодо утримання підозрюваного під вартою протягом чотирьох тижнів. Упродовж дня суддя ухвалить рішення щодо клопотання поліції про затримання підозрюваного.

 

Пентагон попереджає: ІДІЛ відроджується по усьому світу і готує атаки

Конгрес США отримав доповідь генерального інспектора Пентагону Гленна Файна про наростання небезпеки терористичних атак із боку бойовиків так званого «халіфату без території» – Ісламської держави Іраку та Леванту (ІДІЛ). У доповіді наводяться факти, які доводять, що втративши табори та контроль над певними територіями, угруповання ІДІЛ не припинило своє існування, а пішло у підпілля і готує нові атаки. Про це – публікація російської редакції Радіо Свобода

Президент США Дональд Трамп в ході своєї президентської кампанії обіцяв вивести війська з Сирії. У грудні 2018 року він вирішив, що настав час виконати обіцянку.

Вони знищили ІДІЛ, який завдавав шкоди всьому світу

Дональд Трамп

«Ми давно воюємо в Сирії. Я президент вже майже два роки, і за цей час ми по-справжньому взялися за справу. Ми перемогли ІДІЛ. Ми завдали їм поразки, і поразки важкої. Ми відвоювали у них територію. І тепер настав час повернути наші війська додому. Мені гірко відповідати на листи і дзвінки батьків, дружин і чоловіків солдатів, убитих в бою за нашу країну. Це велика честь. Ми їх шануємо. Але це надриває серце. Ми перемогли і тепер пора додому. Ви скоро їх побачите. Вони великі американські герої. Вони великі герої всього світу. Вони воювали заради нас. Вони знищили ІДІЛ, який завдавав шкоди всьому світу. І ми пишаємося, що з цим покінчено», – сказав Дональд Трамп.

Однак у лютому 2019 року командувач військами США на Близькому Сході генерал Джозеф Вотел, виступаючи перед Комітетом сенату США у справах збройних сил, заявив, що до остаточної перемоги над так званою «Ісламською державою» ще далеко.

Успіхи коаліції можуть бути закріплені тільки шляхом невпинного наступу на тепер уже роз’єднаний ІДІЛ

Джозеф Вотел

«Важливо розуміти, що, незважаючи на те, що ця територія відвойована, боротьба проти ІДІЛу і затятих екстремістів ще не закінчена, і наша місія не змінилася. Отримані важкою ціною воєнні успіхи коаліції можуть бути закріплені тільки шляхом невпинного наступу на тепер уже роз’єднаний ІДІЛ, що зберіг своїх лідерів, бійців, посібників, свої ресурси, свою жорстоку ідеологію. По мірі того, як кампанія по боротьбі з ІДІЛ у Сирії переходить від звільнення території до забезпечення місцевої безпеки і вирішення проблеми підпільного опору, сили США будуть обачно і скоординовано залишати Сирію, паралельно консультуючись із нашими союзниками і партнерами. Ми розробляємо детальний план, щоб забезпечувати безперервність кампанії і використовувати внесок міжнародного співтовариства у запобігання відродження ІДІЛу в Іраку і Сирії»,– сказав генерал Джозеф Вотел.

Відповідаючи на питання законодавців, генерал Вотел повідомив, що президент не консультувався з ним щодо виведення військ з Сирії. Коментуючи цю суперечність, радник президента з національної безпеки Джон Болтон заявив, що насправді ніякого протиріччя між словами президента і генерала немає.

Бойовики ІДІЛ все ще розкидані по Сирії і Іраку і що сам ІДІЛ зростає в інших частинах світу

Джон Болтон

«Президент висловився настільки ясно, наскільки це можливо, коли говорив про поразку територіального халіфату ІДІЛ. Він ніколи не говорив, що ліквідація територіального халіфату означає кінець ІДІЛу в цілому. Ми знаємо, що це не так. Зараз ми знаємо, що бойовики ІДІЛ все ще розкидані по Сирії і Іраку і що сам ІДІЛ зростає в інших частинах світу. Загроза ІДІЛ залишається», – сказав Джон Болтон.

Поступаючись тиску Пентагону, президент США погодився залишити в Сирії приблизно одну п’яту американської наземної угруповання.

«Сирії ми на деякий час залишаємо 200 чоловік і ще 200 в іншому місці Сирії, біля кордону з Ізраїлем. Ось я вам тут приніс карту, мені її дали 20 хвилин назад. Все, що зафарбовано червоним кольором – це територія ІДІЛ у день виборів 2016 року. Коли я вступив на посаду, там творилася повний хаос. А ось тут, внизу, теперішня картина. Крихітна плямка, яка зникне до вечора. Ось якою було угруповання ІДІЛ і ось яким воно стало зараз. Це ІДІЛ в день виборів, день мого обрання. А це тепер. Ось як йдуть справи», – повідомив Дональд Трамп.

Рішення президента про виведення контингенту з Сирії стало однією з причин відставки з поста міністра оборони генерала Джеймса Меттіса.

І ось тепер – генеральний інспектор Пентагону Гленн Файн у своїй черговій щоквартальній доповіді Конгресу про хід операції «непохитна рішучість» – військової кампанія США і їхніх союзників проти ІДІЛу в Сирії – повідомляє. що ІДІЛ не припинило існування, у нього залишилося до 18 тисяч бійців в Іраку і Сирії, включаючи 3000 іноземців, які пішли в підпілля і розгорнули партизанську війну. Їх тактика включає замахи, засідки, теракти смертників, знищення посівів і тому подібне.

Ілюстрацією до доповіді Гленна Файна можуть служити регулярні напади на російську авіабазу Хмеймім у Сирії. Останній обстріл чотирма реактивними снарядами стався 8 серпня. Жоден із снарядів до бази не долетів, проте були вбиті два місцевих жителі, ще четверо отримали поранення.

Наприкінці липня вашингтонський Інститут з вивчення преси Близького Сходу повідомив про те, що ІДІЛ «має цілі» у Сан-Франциско, Нью-Йорку і Лондоні. (Володимир Абарінов)

 

Без сильного глобального порядку не буде успіху – Маас

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас обговорить міжнародні конфлікти з колегами з інших країн у Радбезі ООН та під час візиту до Канади.

Про це він заявив перед вильотом до Нью-Йорка в понеділок увечері, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо ми не будемо спільно та глобально вирішувати непрості завдання наступних років і десятиліть, урешті-решт усі будуть у програші: спочатку найслабкіші, а згодом і сильні. Без сильного глобального порядку ми не матимемо успіху», – заявив Маас.

Він поінформував, що в Нью-Йорку візьме участь у засіданні Ради Безпеки ООН з питань захисту цивільного населення у конфліктних ситуаціях.

Зміна клімату, на думку Мааса, також має значний конфліктний потенціал. Аби його попередити, потрібен дієвий діалог і загальні правила. У цьому контексті він особливу увагу привернув до Арктики, зміна клімату в якій може призвести до кардинальних змін у наступні десятиліття.

Поодинці глобальні проблеми вже неможливо вирішити, треба діяти спільними зусиллями, підкреслив міністр. Він зауважив, що Німеччина разом із Канадою, Францією та іншими країнами запропонували «союз» тих, хто прихильний до багатосторонності та хоче розв’язувати проблеми спільно і прагматично.

Маас також поінформував, що має намір обмінятися думками з міжнародних питань з канадською колегою Христею Фріланд під час візиту до Торонто. У перебігу візиту до Канади очільник німецької дипломатії відвідає арктичний регіон цієї країни.

 

США і Туреччина створюють у Сирії Центр спільних операцій

У турецькому місті Шанлиурфа на сході країни розпочалася робота зі створення Центру спільних операцій збройних сил США й Туреччини в Сирії.

Про це інформує міноборони Туреччини.

«Для підготовки Центру спільних дій делегація США із шести осіб прибула до Шанлиурфи, де розпочато спільну роботу. Планується, що Центр запрацює найближчими днями», – йдеться в повідомленні.

Міністерство доповідає, що домовленості про заснування Центру спільних операцій було досягнуто 5-7 серпня під час візиту до Туреччини групи американських військових та в результаті переговорів про створення зони безпеки на півночі Сирії.

Як повідомлялося, на початку серпня Анкара заявила, що в разі відсутності консенсусу зі США про зону безпеки в Сирії, вона має намір створити її самотужки.

Вимогою Туреччини є створення зони безпеки від кордону вглиб Сирії на 32 кілометри, причому ця територія має бути очищена від підрозділів PYD/YPG – сирійської гілки Робітничої партії Курдистану.

 

США і “Талібан” завершили переговори про мир – після 18-річної війни в Афганістані

Представники США та ісламістського руху «Талібан» перейшли до етапу консультацій зі своїми лідерами після восьмого туру переговорів для завершення 18-річної війни в Афганістані.

Про це повідомляє RFE/RL із посиланням на угруповання «Талібан».

«(Переговори – ред.) були довгими та корисними, обидві сторони вирішили проконсультуватися зі своїми лідерами та старшими за званням щодо подальших кроків», – сказав представник угруповання Забінулла Муджагід.

Американська сторона не прокоментувала завершення переговорів.

Водночас спецпредставник США в Афганістані Залмай Халілзад написав у Twitter з нагоди мусульманського свята Ід аль-Адха (Свято жертвоприношення): «Я сподіваюся, що це останнє Свято жертвоприношення, яке Афганістан зустрічає у війні».

Наразі відомо небагато деталей домовленостей, але угода між США та талібами охоплюватиме виведення іноземних сил з Афганістану в обмін на гарантії талібів, що країна не стане притулком для інших екстремістських груп.

Таліби до цього відмовлялися вести переговори з підтримуваним Заходом урядом у Кабулі, називаючи його “маріонетковим режимом”.

Як повідомлялося, 6 серпня бойовики «Талібану» назвали «фальшивими» заплановані на 28 вересня президентські вибори в Афганістані. Вони застерегли афганців від участі в передвиборчих кампаніях, заявивши, що такі зібрання стануть мішенями для нападів.

 

У Пентагоні почали тестувати ескадрони дронів

Агентство передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA) Міноборони США проводить тести з ескадронами автономних дронів і наземними роботами, які могли б допомогти американській армії під час військових місій.

Про це повідомляє The Verge – Укрінформ.

“DARPA експериментує використання групи автономних дронів та наземних роботів, які могли б допомогти у військових місіях”, – йдеться у повідомленні.

В Агентстві сподіваються згодом задіяти до 250 дронів одночасно.

Як повідомляє The Verge, тести у червні були вже другими з шести запланованих.

У відомстві також планують проводити більш складні тести з дронами впродовж наступних кількох років.

Зазначається, що використання автономних дронів допоможе американським військовим отримувати розвідувальну інформацію щодо місцевості, в якій знаходиться противник, зокрема, у міській місцевості, де важко щось розгледіти на дальній відстані.

Як повідомлялося, американська компанія UPS, що спеціалізується на експрес-доставці, попросила у Федерального управління цивільної авіації США дозвіл на доставку пакунків дронами вночі.

 

Смертельна стрілянина у США: ще вісім магазинів Walmart отримали погрози про напад

У США протягом тижня щонайменше вісім супермаркетів торговельної мережі Walmart отримали погрози про збройний напад.

Про це повідомляє CNN з посиланням на правоохоронні органи.

«Щонайменше вісім магазинів Walmart отримали погрози за останній тиждень після смертельної стрілянини у двох магазинах, що сталися протягом останніх тижнів», – йдеться у повідомленні.

Представники влади та поліції повідомили про випадки фейкових погроз на адресу магазинів Walmart в окрузі Гіллсборо, штат Флорида, двох містах штату Техас – Гарлінген та Веслако, у двох містах штату Міссурі – Спрінґфілд і Канзас-Сіті, у Нью-Йорку та кілька разів у Вілксборо, штат Північна Кароліна.

Більшість дзвінків із погрозами були анонімні.

Як повідомлялося, 3 серпня у м. Ель-Пасо, штат Техас, стрілок відкрив вогонь по людях біля торговельного центру Walmart і застрелив 22 людини, поранив більше 20-ти. Восьмеро з убитих були мексиканцями за походженням.

9 серпня поліція американського штату Флорида заарештувала 26-річного Річарда Клейтона, який у соцмережі погрожував зчинити стрілянину в торговому центрі Walmart, повідомляє АВС.

У департаменті законодавчого нагляду штату заявили, що Клейтон вірив у ідеологію переваги білої раси, і неодноразово залишав погрози у Facebook, використовуючи фейкові акаунти.

 

Трамп зреагував на вибух ракети в Росії

Вибух російської ракети “Буревісник” на ядерному паливі викликав у Трампа занепокоєння щодо стану довкілля – і водночас упевненість, що США мають кращі технології.

Про це Дональд Трамп написав у Twitter.

“Вибух російської ракети Skyfall (назва ракети “Буревісник” за класифікацією НАТО – ред.) викликає занепокоєння щодо стану повітря навколо обʼєкта та далеко за його межами. Негаразд!”, – зауважив президент США.

Він додав, що Сполучені Штати роблять власні висновки з вибуху внаслідок невдалого випробування ракети.

“У нас є схожі, але більш розвинені технології”, – написав він.

Раніше у коментарі New York Times джерела в американських силових структурах підтвердили, що за їхніми даними, в Білому морі вибухнув саме “Буревісник” – експериментальна російська ракета із двигуном на ядерному паливі.

Як повідомляв Укрінформ, 8 серпня міністерство оборони РФ заявило про загибель двох і поранення шести осіб у результаті вибуху на ракетному полігоні Біломорської військово-морської бази поблизу села Ньонокса в Архангельській області. Відомство зазначило, що НП сталася під час випробувань рідинної реактивної рухової установки.

10 серпня держкорпорація Росатом заявила про загибель п’ятьох своїх співробітників і поранення ще трьох у результаті вибуху на військовому полігоні в Архангельській області. При цьому в компанії заявили, що аварія сталася “в період робіт, пов’язаних з інженерно-технічним супроводом ізотопних джерел живлення на рідинній руховій установці”.

За інформацією ЗМІ, це перше офіційне підтвердження, що вибух стався на об’єкті, який міг бути джерелом радіації. Адже згадане у прес-релізі Росатому ізотопне джерело живлення – це генератор, який виробляє електрику з тепла, одержуваного при розпаді радіоактивного палива. На відміну від атомного реактора, в ізотопних джерелах не відбувається ланцюгової реакції – паливо розпадається природним чином.

Після вибуху район Двінської затоки Білого моря на місяць закрили для вільного плавання.

Прес-служба адміністрації міста Сєвєродвінська повідомляла про короткочасне підвищення радіаційного фону до двох мікрозівертів на годину при максимально допустимих 0,6 мікрозіверта.

 

Автор “Чорнобиля” про вибух у РФ: Непокоїть те, чого нам досі не кажуть

Автор сценарію серіалу HBO “Чорнобиль” Крейг Мейзін вважає, що Кремль може приховувати жахливі подробиці вибуху, який стався під час ракетних випробувань в Архангельській області.

Про це він написав у Twitter.

Сценарист перепостив новину видання The Daily Beast про те, що Росія визнала вибух малого ядерного реактора на випробуваннях ракети, і написав: “Те, що вони нарешті визнали, жахливо, мене набагато сильніше непокоїть те, чого вони нам досі не кажуть”, – написав Мейзін.

Як повідомляв Укрінформ, 8 серпня міністерство оборони РФ повідомило про загибель двох і поранення шести осіб у результаті вибуху на ракетному полігоні Біломорської військово-морської бази поблизу села Ньонокса в Архангельській області. Відомство зазначило, що НП сталася під час випробувань рідинної реактивної рухової установки.

10 серпня держкорпорація Росатом заявила про загибель п’ятьох своїх співробітників і поранення ще трьох у результаті вибуху на військовому полігоні в Архангельській області. При цьому в компанії заявили, що аварія сталася “в період робіт, пов’язаних з інженерно-технічним супроводом ізотопних джерел живлення на рідинній руховій установці”.

За інформацією ЗМІ, це перше офіційне підтвердження, що вибух стався на об’єкті, який міг бути джерелом радіації. Адже згадане у прес-релізі Росатому ізотопне джерело живлення – це генератор, який виробляє електрику з тепла, одержуваного при розпаді радіоактивного палива.

12 серпня російські ЗМІ поширили слова керівника Росатому Олексія Ліхачова про те, що п’ятеро співробітників саровського ядерного центру загинули під час випробування “нового спецвиробу”.

У свою чергу керівництво Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики заявило, що причиною загибелі вчених-випробувачів став вибух “«малогабаритного джерела енергії з використанням матеріалів, що поділяються”. Під цим формулюванням можна розуміти ядерний реактор.

Після вибуху район Двінської затоки Білого моря на місяць закрили для вільного плавання.

Прес-служба адміністрації міста Сєвєродвінська повідомляла про короткочасне підвищення радіаційного фону до двох мікрозівертів на годину при максимально допустимих 0,6 мікрозіверта.

 

В Архангельській області вибухнув малий ядерний реактор — російські науковці

У Росатомі заявили, що п’ятеро співробітників саровського ядерного центру загинули в Архангельській області минулого тижня під час випробування «нового спецвиробу».

У Росатомі заявили, що п’ятеро співробітників саровського ядерного центру загинули в Архангельській області минулого тижня під час випробування «нового спецвиробу».

Про це повідомляє РБК – Укрінформ.

«Ми провели в останню путь наших колег, які трагічно загинули під час випробувань нового спецвиробу», – сказав глава «Росатому» Олексій Ліхачов.

У свою чергу, керівництво Російського федерального ядерного центру – Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики (РФЯЦ – ВНДІЕФ) опублікувало офіційну заяву щодо подій на полігоні в Архангельській області. З виступівдиректора РФЯЦ-ВНДІЕФ Валентина Костюкова та наукового керівника центру В’ячеслава Соловйова можна зробити висновок, що причиною загибелі вчених-випробувачів став вибух «малогабаритного джерела енергії з використанням матеріалів, що поділяються». Під цим формулюванням можна розуміти ядерний реактор.

Водночас у «Росатомі» воліють метафорично говорити про «ядерну батарейку».

Як повідомлялося, 10 серпня держкорпорація Росатом вперше офіційно визнала, що вибух в Архангельській області стався на установці з джерелом радіації. П’ять співробітників загинули, ще троє отримали травми і опіки різного ступеня тяжкості.

Американські експерти припускають, що в Білому морі могли відбуватися випробування крилатої ракети з ядерною енергетичною установкою «Буревісник».

 

У Слідкомі РФ назвали «правомірними» дії силовиків, які зламали ногу дизайнеру

Слідчий комітет Росії назвав правомірними дії співробітників правоохоронних органів, які зламали ногу дизайнеру Костянтину Коновалову при затриманні у мерії Москви 27 липня.

Про це Коновалов повідомив у Twitter, опублікувавши відповідь СКР – Укрінформ.

“Мені СК відповіли щодо заяви про зламану ногу: «… дії співробітників правоохоронних органів з застосування щодо Вас фізичної сили були правомірними», «… ваше звернення не містить відомостей про вчинений злочин співробітниками правоохоронних органів». Як вам таке?”- написав Коновалов.

Він також повідомив, що його навіть не опитали в СКР. «Ми надали 9 фотографій мого затримання, де видно обличчя всіх співробітників, які мене затримували, а також медичні документи, що підтверджують перелом ноги. Моєму адвокату Федору Сірошу відмовили у наданні відео з камер спостереження на Тверській», – уточнює потерпілий.

Аргументація СКР полягає в тому, що, відповідно до закону РФ «Про поліцію», поліцейські можуть застосовувати фізичну силу, якщо «несилові способи не забезпечують забезпечення покладених на поліцію обов’язків з припинення злочину і адміністративних правопорушень». В результаті СК вирішив, що поліцейські діяли правомірно при затриманні Коновалова.

Коновалова затримали вранці 27 липня, коли проводилася акція опозиції за чесні вибори. Він вийшов на пробіжку і, пробігаючи повз мерію, зупинився сфотографувати автозаки, які там знаходилися перед непогодженою акцією за допуск незалежних кандидатів на вибори до Мосміськдуми.

Коли дизайнер побіг далі, його повалили на асфальт і наступили на ногу. У лікарні Коновалову діагностували перелом. Крім того, на нього склали протокол за статтею 20.2 КпАП (порушення правил проведення публічного заходу).

 

Військовий літак РФ “через погану погоду” порушив простір Литви

Російський військовий пасажирський літак Ту-134 минулого тижня через погані погодні умови увійшов в повітряний простір Литви.

Про це повідомили в Міністерстві оборони Литви – Укрінформ.

“5-11 серпня винищувачі НАТО, які здійснюють місію повітряної поліції НАТО в країнах Балтії, зробили 9 вильотів з метою виявлення і супроводу військових літаків Російської Федерації в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем”, – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що в основному, це були російські винищувачі. Деякі з них не підтримували радіозв’язку, не представили план польоту, або летіли з відключеним радіолокаційним відповідачем.

Найбільш помітний інцидент стався 6 серпня, коли в повітряний простір Литви увійшов російський військовий пасажирський літак Ту-134. Його зустріли і супроводили винищувачі повітряної поліції НАТО. Літак летів з включеним радіолокаційним ретранслятором, мав план польоту і підтримував радіозв’язок з Регіональним центром управління повітряним рухом. “Порушення повітряного простору сталося через погану погоду, і пілот літака попередив про це”, – пояснила прес-секретар Міноборони Аста Галдікайте.

Місія повітряної поліції НАТО в країнах Балтії здійснюється авіапатрулем, що базуються в Литві та Естонії

 

Пожежі в Сибіру вбили та змусили мігрувати понад 10 тисяч тварин — Greenpeace

Від лісових пожеж у Сибіру могли постраждати, на думку вчених, понад 10 тисяч диких тварин.

Таку статистику навела екологічна організація Greenpeace – Укрінформ.

“Пожежі в Сибіру торкнулися не тільки жителів сусідніх поселень і міст, а й тварин, які мешкають у тайзі. На пройдених вогнем територіях, за підрахунками експертів Greenpeace, жили більше 5500 соболів і 300 ведмедів, а також близько 2700 диких північних оленів і 1500 лосів”, – йдеться в повідомленні.

Керівник програми з особливо охоронюваних природних територій Михайло Крейндлін вважає, що, навіть якщо не всі тварини загинули під час пожеж, їм все одно довелося залишити звичні території, які зараз охоплені вогнем.

Його думку поділяє і доцент кафедри мисливствознавства та біоекології Іркутського державного аграрного університету Олександр Кондратов: «Частина тварин – копитні і великі хижаки, як правило, встигають піти від пожежі. Гине потомство хижих птахів і, можливо, дуплогніздники. Тварини родини куницевих можуть сховатися, але тоді вони гинуть від диму. Ті тварини, що вижили, все одно постраждають, бо збитки природному середовищу величезні, на найближчі кілька років воно повністю знищене. Мова йде не тільки про вигорілу територію, а й про буферну зону, яка утворюється після пожежі. Це означає, що на прилеглій території в 1,5-2 км щільність тварин все одно буде низькою».

За прогнозами експертів, тварини будуть виходити на заселені людьми території.

Вчені кажуть, що допомогти тваринам можна, якщо обмежити квоту на полювання і скорочувати вирубки лісів у постраждалих від вогню регіонах. Вони також закликають людей об’єднати зусилля і звернутися до влади, щоб відродити інститут лісництва.

Як повідомлялося, на початок серпня площа пожеж у Сибіру досягла майже трьох мільйонів гектарів. Тільки після того, як площа лісу, що палав, за місяць зросла утричі – з одного мільйона гектарів, чиновники прийняли рішення гасити “закриті осередки в зоні контролю”, гасіння яких раніше було визнано неефективним через великі витрати.

 

В Аргентині поразка чинного президента на праймеріз обвалила фінанси

Акції аргентинських компаній та курс нацвалюти впали до найнижчого за 18 років рівня, після того як чинний президент Маурісіо Макрі програв попередні вибори глави держави.

Про це інформує DW.

“Фондовий ринок Аргентини та її національна валюта у понеділок, 12 серпня, впали до рекордно низького за десятиліття рівня, після того як чинний глава держави Маурісіо Макрі програв попередні президентські вибори”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за результатами обробки бюлетенів з майже 90% дільниць, він отримав лише 32% голосів виборців. А перемагає популіст Альберто Фернандес, якого підтримали 47% учасників праймеріз.

Після оголошення результатів провідний аргентинський фондовий індекс Merval упав на 31%. Близько третини компаній країни, акції яких торгуються на біржах у США, втратили половину вартості.

Читайте також: Гривня посіла перше місце у світі зі зростання щодо долара

Національна валюта подешевшала на 30% і опустилася до рівня 65 песо за 1 долар США. Однак Центробанк продав $50 мільйонів – і курс піднявся до 55 песо. Як зауважує DW, це стало найбільшим падінням фондового ринку й національної валюти з часів  економічної кризи та дефолту 2001 року.

Загальнонаціональне голосування на виборах президента Аргентини відбудеться 27 жовтня.

 

Відлуння терактів: громадяни Нової Зеландії здали понад 10 тисяч одиниць зброї

Більш як 10 тисяч одиниць вогнепальної зброї здали жителі Нової Зеландії у межах урядової програми, запущеної після березневих терактів.

Про це повідомляє CNN.

«Станом на неділю в поліцію здали 10 тис. 242 одиниці вогнепальної зброї. Ще 1269 одиниць були передані на умовах амністії, тобто люди можуть анонімно здавати вогнепальну зброю без запитань про її походження, навіть якщо вони не мають ліцензії», – йдеться у повідомленні.

Урядова кампанія викупу зброї, яка потрапила під заборону, стартувала 13 липня і триватиме до 20 грудня. Власники зброї, котрі придбали її законно, отримують компенсацію.

На реалізацію програми влада має намір витратити близько 200 млн новозеландських доларів ($129,9 млн).

Як повідомляв Укрінформ, 15 березня в результаті розстрілу вірян у двох мечетях у Крайстчерчі загинули 50 осіб, ще стільки ж дістали поранення.

12 квітня в Новій Зеландії було заборонено володіння напівавтоматичною зброєю, штурмовими гвинтівками, а також деталями та боєприпасами до них. За порушення заборони передбачено ув’язнення до п’яти років.

 

 

Арктика завалена пластиковим сміттям – дослідник

Німецький дослідник Арвед Фукс занепокоєний зростанням кількості пластикового сміття навіть у віддалених і безлюдних регіонах Землі, зокрема в Арктиці. Про це УНН повідомляє з посиланням на Deutsche Welle.

За словами Фукса, пластикове сміття можна знайти “повсюди”: на півночі Шпіцбергену, на північному заході Гренландії тощо. Однією з причин забруднення віддалених регіонів дослідник вважає розважальний туризм на великих круїзних лайнерах. “Суднам для розваг нема чого робити в Арктиці”, — заявив Фукс.

Також, Фукс розповідає, що у регіонах, де на сотні тисяч кілометрів немає жодної людини, узбережжя завалені пластиковими відходами. Це можуть бути ємності з-під кремів та гелів, гумові капці, залишки пластикових обгорток тощо.

Окрім того, дослідник вимагає запровадження законодавчих заходів проти забруднення довкілля пластиковими відходами.

Нагадаємо, першу міжнародну угоду по скороченню пластикових відходів в світовому океані досягнуто в неділю, 16 червня, на зустрічі G20 в Японії.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 206

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2018 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua