Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 13.08.2019

Інформдень: 13.08.2019

На Донбасі ОБСЄ за добу зафіксувала 65 вибухів

СММ ОБСЄ нарахувала у понеділок,12 серпня, 65 вибухів у Донецькій області, на Луганщині зафіксовано порушення припинення вогню без вибухів.

Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на основі інформації, що надійшла станом на вечір 12 серпня – Укрінформ.

“У Донецькій області СММ констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши, серед іншого, більше вибухів (65), якщо порівнювати з попередньою добою (17 вибухів)”, – ідеться у повідомленні.

Понад половину порушень режиму припинення вогню зафіксовано в районах на південь і південний схід від н. п. Пищевик (підконтрольний урядові, 25 км на північний схід від Маріуполя) та на північ і північний схід від Мар’їнки (підконтрольна урядові, 23 км на південний захід від Донецька).

“У Луганській області місія констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, проте не було зафіксовано жодного вибуху, якщо порівнювати з попередньою добою (8 вибухів)”, – повідомили у місії.

Майже всі порушення зафіксовані в районах на південь і південний схід від Попасної (підконтрольна урядові, 69 км на захід від Луганська).

Спостерігачі також бачили, що на ділянці розведення сил і засобів у районі Станиці Луганської тривали роботи з розмінування.

“На ділянці розведення команда СММ бачила, як група саперів (до 12 осіб) Державної служби України з надзвичайних ситуацій видаляла рослинність і проводила роботи з розмінування обабіч дороги, приблизно за 50–100 м на північ від північної дерев’яної конструкції над зруйнованою частиною мосту біля Станиці Луганської (15 км на північний схід від Луганська)”, – йдеться у звіті.

В СММ повідомили, що спостерігачі також бачили, як “близько восьми саперів з непідконтрольних урядові районів видаляли рослинність та здійснювали роботи з розмінування з обох боків зруйнованої секції моста, починаючи від дерев’яної конструкції на півночі та просуваючись у південному напрямку”.

Крім того, на південь від мосту члени патруля місії також бачили до шести бойовиків із нарукавними пов’язками з написом “СЦКК”.

На ділянці розведення сил у районі н.п. Золоте ввечері 11-го та вночі 12 серпня камера СММ зафіксувала 13 снарядів, що пролетіли на відстані орієнтовно 1,5–3,5 км на південно-південний схід (за оцінкою, у межах ділянки розведення).

Увечері 11 серпня камера СММ у Попасній зафіксувала один снаряд приблизно за 2–4 км на східно-південний схід (за оцінкою, поза ділянкою розведення, але в межах 5 км від неї).

 

У лікарні Дніпра помер важко поранений військовий

Джерело: головлікар Дніпровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко у Facebook – УП

Пряма мова: “Три доби боролася душа. Він не просив про допомогу. Його поранення не сумісне з життям. Його мозок зруйнований, тотальна ішемія, кістки черепа розламані на частини. Біля селища Широкине куля Дмитру увійшла в лоб і вийшла через потилицю. Тиск по нулях, очі нерухомо дивляться в стелю кома ІІІ. Лікарі Мечникова сподіваючись на диво, не залишали бійця, підключивши всі апарати стеження, коригуючи всі життєві функції, ШВЛ. Операція неможлива ….

Вчора ввечері Дмитро помер “.

Деталі: За словами Риженка, у Дмитра 3 рази зупинялося серце, але реаніматологам вдавалося його запускати.

Він родом з Житомирської області, смт Миропіль.

У Дмитра залишилися дружина і дитина.

 

Терористи на Донбасі три доби не віддавали тіло загиблого українського бійця

Терористи на Донбасі три доби не віддавали тіло загиблого бійця Романа Романенка, який підірвався на ворожому фугасі.

Про це повідомляє пресслужба полку «Азов» – Укрінформ.

“З великим сумом повідомляємо, що 10 серпня полк «Азов» зазнав непоправної та болючої втрати – під час виконання бойового завдання загинув азовець Роман Романенко на псевдо «Біч». Боєць підірвався на ворожому фугасі. На жаль, зробити офіційне повідомлення ми змогли лише через 3 доби після трагедії. Всі ці дні ворог підступно не віддавав тіло азовця, паралельно ницо оббріхуючи справжні обставини всього, що трапилося після його загибелі. Тричі бійці «Азову» намагалися евакуювати полеглого Романа, чому регулярно заважали прицільні обстріли противника. Окупант, прикриваючи свою групу найманців шквальним вогнем у бік українських військових, забрав тіло бійця «Азову». 13 серпня «Азов», в результаті попередньо спланованого обміну, нарешті отримав тіло загиблого Романа Романенка”, – йдеться в повідомленні.

Водночас, як підкреслили в “Азові”, російські окупанти відмовилися забрати в української сторони тіло одного зі своїх найманців, покинутого помирати біля населеного пункту Зайцеве.

Роман Романенко народився та виріс у Дніпрі, йому було 25 років. В «Азові» він служив з кінця 2015 року снайпером. Став командиром одного зі снайперських відділень.

Зазначається, що Романенко був нагороджений чималою кількістю відзнак, зокрема його було подано на орден «За мужність» III ступеня, який він мав отримати вже найближчим часом. Нещодавно отримав звання офіцера. А ще любив подорожувати та цікавився фотографією, займався боксом та був відданим фанатом рідного ФК «Дніпро».

Прес-служба полку «Азов» від імені всього особового складу підрозділу висловлює співчуття рідним та друзям Романа.

“Як справжній воїн, захисник, вірний син України, Роман Романенко назавжди увійшов в історію здобуття Незалежності нашою країною”, – йдеться в повідомленні.

 

У Луганську студента увʼязнили на шість років за проукраїнські погляди

Бойовики ОРЛО майже рік тому незаконно позбавили волі Сергія Русинова, студента з проукраїнськими поглядами. Про це повідомляє УНН з посиланням на “Східну правозахисну групу” у Facebook.

Він не внесений до списків на обмін – про нього мало хто знає, але хлопець щиро вірить і підтримує Україну, зазначила група.

За даними групи, студента другого курсу коледжу культури та мистецтв затримали 24 серпня 2018 року в Луганську.

“Сергія затримали за статтею 244 так званого кодексу “ЛНР” – організація діяльності терористичної групи. За словами так званих слідчих МДБ “ЛНР”, Сергій є організатором проукраїнської терористичної групи й активно дотримується проукраїнської позиції”, – йдеться в повідомленні.

Указується, що так званий суд “ЛНР” засудив Русинова на шість років позбавлення волі й запроторив до Словʼяносербської колонії №60.

За інформацією Східної правозахисної групи, хлопець просто був активним користувачем у соціальних мережах і лайками підтримував проукраїнські пости. Також повідомляється, що він не внесений до списків на обмін – “про нього мало хто знає, але хлопець щиро вірить і підтримує Україну”.

У зв’язку з цим правозахисники закликають керівництво країни вимагати від окупантів списки громадян України з-поміж жителів ОРДЛО, затриманих з травня 2014 року дотепер, які зараз перебувають у місцях позбавлення волі на непідконтрольних Україні територіях.

Нагадаємо, на Луганщині організатора “референдуму” 2014 року засудили на 5 років умовно.

 

Офіс Зеленського відрікся від заяв Мендель про обстріли на Донбасі

Через місяць Офіс Президента Володимира Зеленського надав відповідь на запит Генеральної прокуратури України про скандальну заяву прессекретаря Президента Юлії Мендель про те, що українські бійці допускають обстріли цивільних об’єктів на Сході України, в результаті чого гинуть мирні жителі. Відповідь ОП у своє розпорядження отримало видання “theБабель“, повідомляє УНН.

Відповідь підписав заступник керівника Офісу Президента Руслан Рябошапка, в якому повідомив, що запитувана інформація відсутня.

“За результатами розгляду звернення від 3 липня 2019 року про надання офіційної інформації повідомляємо, що в Офісі Президента запитувана інформація відсутня”, – йдеться в документі.

Нагадаємо, на початку червня прессекретар Президента Мендель у ток-шоу одного з національних телеканалів заявила, що українські військові на Донбасі іноді стріляють по цивільних об’єктах, в результаті чого гинуть мирні жителі.

“Дуже часто наші військові піддаються на провокації. Коли стріляють з житлового будинку, школи, садка, будь-якого місця, де перебувають цивільні особи. І після цього починається обстріл цього будинку. Таким чином, гинуть наші люди, українці”, – сказала прессекретар Зеленського.

Така заява викликала обурення, як у пресі, так і серед військових. Прокуратура намагалася двічі допитати Мендель, перш за все, про джерела заявленої інформації і наявність підтверджених даних.

Допитати Мендель так і не вдалося. Тим часом підписант відповіді на запит ГПУ Руслан Рябошапка і сам нещодавно підняв чергову хвилю обурення серед експертів і військових.

Його заява про необхідність ліквідувати військову прокуратуру розділила людей і думки. Рябошапці зокрема порадили вивчити нормативну базу, перш ніж братися за реформу прокуратури.

Прихильники збереження військової прокуратури і розвитку військової юстиції організували в мережі на цю тему цілий неформальний флешмоб.

 

Не може встати з ліжка: донька Бекірова розповіла про стан батька

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров, якого звинувачують у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки, через затискання нерва у хребті, не може встати з ліжка. Про це повідомила в Facebook його дочка Елеонора Бекірова, передає УНН.

“Сьогодні мого батька – Едема Бекірова – не зміг відвідати адвокат Олексій Ладин в медсанчастині СІЗО. Через защемлення нерва у хребті, він не може встати з ліжка. Батько відчуває сильні болі в спині”, – написала вона.

Бекірова висловила впевненість, що це спровоковано останнім засіданням суду.

“Будучи доставленим з СІЗО в будівлю Верховного Суду Криму, він 11 годин перебував під конвоєм без їжі і води. Таке ставлення не можна назвати інакше, як тортурними умовами і змісту, і доставлення. Кожне вивезення в автозаку, який не обладнаний і не призначений для перевезення інвалідів – це удар по його здоров’ю, яке щодня погіршується вумовах СІЗО. Я боюся навіть уявити, що станеться, якщо його повезуть у таких умовах у Красноперекопський район Криму. Це близько двох годин шляху!” – зазначила дочка Бекірова.

Вона повідомила, що Бекірова в терміновому порядку передали знеболювальні препарати. Однак, за її словами, це тільки “ситуативне вирішення проблеми, а не вихід із критичної ситуації, в якій я не знаю, у кого просити про допомогу”.

“Я звертаюся до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денисовій і прошу відреагувати, використовувати всі доступні їй механізми для допомоги моєму батькові.

У Криму йому не забезпечують відповідний медичний догляд і не допускають незалежних лікарів. Батько не може самостійно пересуватися, лягати спати, ходити в туалет, відчуває нестерпний біль при транспортуванні в автозаку.

Утримання людини з інвалідністю в таких умовах є нелюдським і прирівнюється до тортур у порушення статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод”, – написала Бекірова.

Також вона повідомила, що 7 серпня звернулася до Президента України Володимира Зеленського з проханням врятувати її батька.

“Я дуже боюся, що ситуація набуде необоротного характеру. Кожен день у СІЗО – це повільна смерть мого батька. Кожен виїзд в автозаку і судовий процес – це тортури”, – резюмувала Бекірова.

Як повідомляв УНН, 8 серпня “Верховний суд Республіки Крим” продовжив Едему Бекірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 11 жовтня.

Нагадаємо, що Бекіров брав участь в масових акціях проти окупації Криму Росією.

Російська влада заарештували Бакірова в грудні 2018 року, коли він приїхав на півострів відвідати свою матір. Його утримують у СІЗО-1 у Сімферополі і звинувачують, що він нібито передав таксисту рюкзак із 14 кілограмами вибухівки. Бекіров неодноразово заявляв про свою невинність.

 

Зеленський увільнив Безсмертного від участі в ТКГ

Президент Володимир Зеленський увільнив Романа Безсмертного від виконання обов’язків представника України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.

Про це йдеться в указі №596/2019.

“На часткову зміну статті 1 указу Президента України від 19 червня 2019 року № 414 «Питання забезпечення представництва України у Тристоронній контактній групі»… увільнити Безсмертного Романа Петровича від виконання обов’язків представляти Україну у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи”, – зазначається у документі.

Як повідомлялося, Президент Зеленський 9 липня уповноважив Безсмертного представляти Україну в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи (ТКГ) замість Олександра Моцика.

 

Безсмертний дізнався про звільнення з ТКГ від медіа

Джерело: Роман Безсмертний і Тетяна Мокріді у Facebook – УП.

Команда президента не повідомила Роману Безсмертному про його звільнення з посади представника України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи, що працює у Мінську.

Роман Безсмертний: “Стиль роботи ОПУ: зі ЗМІ дізнався про призначення і про звільнення з ТКГ у Мінську.

Що я про це думаю, скажу в прямому ефірі 24 каналу о 18.00″.

Речниця Безсмертного Тетяна Мокріді: “Зі ЗМІ дізналися і про звільнення Романа Безсмертного з ТКГ у Мінську”.

Передісторія:

Роман Безсмертний з 2015  року представляв Україну у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасу, але у квітні 2016 року він вийшов зі складу перемовників “Мінського процесу”.

Президент Володимир Зеленський повернув Романа Безсмертного в ТКГ 9 липня 2019 року.

13 серпня президент Зеленський звільнив Безсмертного з посади представника України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.

8 серпня Безсмертний заявив, що Україна після загибелі чотирьох військових під Павлополем 6 серпня мала б призупинити участь у Мінському процесі до зустрічі в “нормандському форматі”.

Президент Володимир Зеленський говорив із президентом Росії Володимиром Путіним про загострення ситуації на Донбасі на тлі перемир’я та ініціював термінову зустріч лідерів країн “нормандської четвірки”.

Лідери Росії, Німеччини й Франції, які входять до “нормандської четвірки”, ще не зустрічалися з Володимиром Зеленським.

 

Безсмертний прокоментував своє увільнення з Тристоронньої групи

Роман Безсмертний вважає, що причиною його увільнення від виконання обов’язків представника України в політичній підгрупі ТКГ є публічна позиція з низки питань щодо тактики дій держави для досягнення миру.

Про це він сказав в ефірі “24 каналу”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що послужило причиною звільнення, то тут таємниці немає. Є моя публічна позиція. І ця позиція не тільки в питаннях стосовно тактики дій… на лінії розмежування, в переговорній групі. Якщо взяти всю історію за останні місяці, то я чесно, коректно і відкрито казав, що отут треба діяти так, а тут – так. Причина такої моєї поведінки криється в тому, що це п’ятий президент у моєму житті, з яким я контактував, і я дуже глибоко переживав, коли бачив, як попередники робили певні кроки і я міг їх зупинити, але йшов на компроміс”, – сказав Безсмертний.

Він додав, що наголошував на необхідності проводити військовий парад на День Незалежності.

“Я розумію, що може бути далі, тому коректно висловлювався. Починаючи від того, що не можна не проводити військовий парад в умовах війни, його потрібно робити. Не треба телефонувати Путіну, а треба діяти, до того ж різко та послідовно”, – заявив він.

Безсмертний також наголосив, що не може зрозуміти позицію, коли сильна Україна показує свою боязнь щодо неорганізованої Росії, та те, чому на фронті не відповідають, на обстріл.

“Очевидно, що така позиція не “до двору”. Тим паче, це право президента. Єдине, зараз шкода, що я витратив 2 місяці і за цей час підготував указ, який мав внормувати роботу делегації. Також підготував проєкт закону, де закладена зовсім інша модель досягнення миру у війні”, – додав Безсмертний, проте відмовився уточнити деталі підготовлених документів.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 13 серпня увільнив Романа Безсмертного від виконання обов’язків представника України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.

Безсмертний цього разу представляв Україну в політичній підгрупі ТКГ трохи більше місяця. Зеленський 9 липня призначив його на цю посаду замість Олександра Моцика.

До цього Безсмертний у 2015-2016 роках був представником України в політичній підгрупі ТКГ з урегулювання ситуації на Донбасі.

 

Офіс Президента – про звільнення Безсмертного: Кучма формує ефективнішу команду

Президент Володимир Зеленський відсторонив Романа Безсмертного від участі в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу через формування представником України у ТГК Леонідом Кучмою “ефективнішої команди” для переговорів у Мінську.

Про це заявила речниця Президента Юлія Мендель в ефірі “5 каналу”.

“Мінський переговорний процес залишається на сьогодні єдиним майданчиком, де Україна має можливість вести переговори з важливих питань, які стосуються Донбасу і, зокрема, щодо припинення вогню, повернення в’язнів, обміну тими особами, які утримуються. Президент делегував організацію відстоювати позицію України у цьому складному процесі переговорів другому Президенту України Леоніду Кучмі і під його керівництвом ми нині формуємо найбільш ефективну команду, яка зможе продуктивно захищати позицію України в рамках ТКГ у Мінську”, – сказала Мендель.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 13 серпня увільнив Безсмертного від виконання обов’язків представника України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.

Безсмертний цього разу представляв Україну в політичній підгрупі ТКГ трохи більше місяця. Зеленський 9 липня призначив його на цю посаду замість Олександра Моцика.

До цього Безсмертний у 2015-2016 роках був представником України в політичній підгрупі ТКГ з урегулювання ситуації на Донбасі.

Сам Безсмертний вважає, що причиною його звільнення Зеленським є публічна позиція з низки питань щодо тактики дій держави для досягнення миру на Донбасі.

 

Безсмертний припустив, що Зеленський поїде до Макрона одночасно з Путіним

Джерело: Роман Безсмертний в інтерв’ю “24 каналу” – УП.

Роман Безсмертний припускає, що президент Володимир Зеленський незабаром зустрінеться з президентом Франції Емануелем Макроном, а зустрічі “нормандської четвірки” найближчим часом не буде

Щойно звільнений із Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу дипломат припустив, що за тиждень на півдні Франції з французьким президентом Емануелем Макроном зустрінеться не лише президент Росії Володимир Путін, а й президент України.

“Зверніть увагу: ще півроку назад епіцентром системи був Берлін – зараз Париж. Це і бажання самого президента Франції, і ситуація, яка складається в європейській політиці”, – зазначив Безсмертний.

З приводу “нормандського формату” він сказав: “Чому зустрічі не треба чекати ось-ось? По-перше, 8 числа у Росії – день голосувань: обираються губернатори, члени Сенату, місцеві ради. На сьогодні для Путіна зробити такий крок – це втратити у рейтингу, він на це не піде. Він тримає тезу “українці – вороги, американці – вороги”, зворотне для нього – просідання, він на це не піде.

Наступне. Структурно “нормандський формат” дуже складний. Напередодні зустрічі лідерів, зазвичай, зустрічаються політичні директори, міністри закордонних справ, глави урядів, може, й політичні радники – і тоді лідери. У нас немає міністра, у нас немає уряду – очевидно, що тут буде певна затримка.

А політична визначеність у парламенті є на сьогодні? Розмови і нинішній сигнал Пєскова проте, що там “монолітна фракція”, – я думаю, що багатьох цей “моноліт” розчарує за декілька тижнів. Для мене вже очевидно, що в цій партії, як і в усьому українському суспільстві, представлені представники усіх політичних сил. Просто їх назвали так – “Слуги народу”, ні більше,ні менше. Я це відчув у розмові з цими людьми.

Очевидно, що і з організаційних, і з політичних питань зустріч відтерміновується”.

На думку Безсмертного і для “мінського процесу” Україні спершу варто завершити переформатування влади, визначитися, хто в яких комітетах працює і “звідки вітер дме”.

Передісторія:

6 серпня біля Павлополя на Донбасі через обстріл бойовиків загинули 4 морських піхотинців зі складу Об’єднаних сил України.

Президент Володимир Зеленський говорив із президентом Росії Володимиром Путіним і з президентом Франції Емануелем Макроном про загострення ситуації на Донбасі на тлі перемир’я.

Також він ініціював термінову зустріч лідерів “нормандської четвірки“.

Безсмертний заявив, що Україна після загибелі військових під Павлополем мала б призупинити участь у Мінському процесі до зустрічі в “нормандському форматі”.

Зеленський звільнив Безсмертного з посади представника України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. Безсмертний дізнався про це зі ЗМІ.

 

Путін і Макрон обговорять ситуацію в Україні

Президент Росії Володимир Путін 19 серпня відвідає з візитом Францію, де обговорить з президентом країни Емманюелем Макроном ситуацію в Україні та продовження роботи в “нормандському форматі”.

Про це сказав журналістам прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС – Укрінформ.

“19 серпня, дійсно, готується робочий візит президента Росії до Франції, це буде одноденний візит”, – зазначив він.

“Теми очевидні – це двостороння російсько-французька співпраця, що має досить насичений економічний зміст, це міжнародні проблеми, …це, звичайно ж, Україна і, звичайно, обговорять перспективи продовження роботи в “нормандському форматі”, – додав представник Кремля.

Як повідомляв Укрінформ, за словами спецпредставника США з питань українських переговорів Курта Волкера, наступного тижня представники США, Німеччини та Франції проведуть черговий раунд консультацій щодо “нормандського формату”. Волкер також підтвердив, що він знаходиться в тісних контактах з європейськими партнерами, і черговий раунд консультацій має відбутися наступного тижня.

7 серпня президенти України Володимир Зеленський і Російської Федерації Володимир Путін домовилися про можливу зустріч лідерів країн “нормандського формату”.

Перед тим останнього разу в “нормандському форматі” зустрічалися радники зовнішньополітичних відомств країн – 13 липня в Парижі. Тоді вдалося домовитися про безстрокове припинення вогню з 21 липня. Режим тиші протримався недовго. Зокрема, 6 серпня під Павлополем російські окупаційні війська вбили чотирьох українських військовослужбовців.

“Нормандський формат” переговорів щодо України (“нормандська четвірка”) існує з червня 2014 року. Тоді в ході святкування 70-річчя висадки військ союзників у Нормандії лідери України, Росії, Франції та Німеччини вперше обговорили врегулювання конфлікту на Донбасі.

 

Безсмертний про Зеленського і Путіна: Як миша, яка довірилася коту

Джерело: Роман Безсмертний в інтерв’ю “24 каналу” – УП.

Роман Безсмертний, звільнений з Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу, вважає, що президент Володимир Зеленський може потрапити у пастку власних ілюзій щодо Володимира Путіна.

Пряма мова: “Нинішня ситуація дуже небезпечна тим, що за бажанням – а я вірю в чесне бажання Зеленського зробити краще – він, на жаль, зараз сунеться в пастку. Він просто не розуміє, з ким має справу.

Це його свідоме переконання, що Путін у цій ситуації може бути якимись союзником. Він виглядає зараз у цьому протистоянні як миша, яка довірилася коту. І цей кіт пограється з мишею – і потім її покарає за це. Це вже очевидно і зрозуміло.

Сама історія з телефонним дзвінком… Я не міг зрозуміти дії Порошенка, який телефонував Меркель, я точно так не можу зрозуміти Зеленського, який тут же телефонує Путіну”.

Безсмертний заявив: “Для мене зрозуміло, як треба було діяти в одній і іншій ситуації. Армія чекає команди. Армія – це порядок, це дисципліна, це офіцери. Офіцерам треба чітко доводити команду. Вони готові діяти.

Інша справа, що іноді боягузтво, неусвідомлення відповідальності, немотивований страх не дозволяє цим людям приймати правильні рішення. У результаті потім гинуть десятки і тисячі людей. Так не можна діяти, коли ти несеш відповідальність за націю”.

Крім того, Безсмертний вважає: “У 2016 році вже було очевидно, що на війні почали робити бізнес… Я не пред’являю тут претензій самому Порошенку, на тих схемах заробляли будь-хто, тільки від того всього програвала Україна”.

Передісторія:

Володимир Зеленський ще до своєї перемоги на виборах президента України розраховував на прямі переговори з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак потім уточнював, що зустріч має проходити у “норманському форматі” (за участю канцлера Німеччини та президента Франції), а може й, у розширеному форматі – за участю, наприклад, США.

У Кремлі ж спершу вичікували, щоб Зеленський публічно озвучив свої позиції щодо Криму та Донбасу, – а коли стало ясно, що Україна не змінює свою позицію щодо захоплених територій, продовжили наполягати на своїх вимогах: особливий статус Донбасу і прямі переговори з бойовиками.

Проте з 21 липня, коли в Україні відбувалися дострокові парламентські вибори, на сході тривало певне перемир’я – аж доки 6 серпня під Павлополем не загинули четверо українських морпіхів.

 

Пєсков про зустріч президентів РФ і України: Путін прагматичний співрозмовник

Джерело: прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише російське видання ТАССУП.

Президент Росії Володимир Путін виступає за діалог з президентом України Володимиром Зеленським, але для Путіна важливий не сам факт розмови, а реалізація досягнутих розумінь і домовленостей.

Пряма мова: “Спілкування двох глав держав (Росії та України – ред.) – це той факт, який можна оцінити тільки позитивно.

Президент Путін завжди є прихильником діалогу для вирішення нагальних проблем, тим більше в таких запущених ситуаціях, як російсько-українські відносини”.

Пєсков про ймовірність особистої зустрічі Путіна з Зеленським: “Путін дуже прагматичний співрозмовник, для нього головне – не сама розмова, а реалізація тих розумінь і домовленостей, досягнутих раніше і під час кожної розмови”.

Чому це важливо: Зеленський і Путін уже двічі провели телефонні переговори – 11 липня і 7 серпня. Двічі ініціатором розмови була українська сторона.

Іноземні партнери України виступають за прямий зв’язок між президентами України і Росії.

Росія анексувала український півострів Крим, Російська Федерація підтримує бойовиків на Донбасі.

Нагадаємо:

7 серпня президент Володимир Зеленський заявив, що вранці говорив із російським президентом Володимиром Путіним про ситуацію на Донбасі і закликав його “вплинути на ту сторону, щоб вони припинили вбивство наших людей”

Путін у відповідь звинуватив у обстрілах українських військових та знову заговорив про “особливий статус” для так званих “ДНР” і “ЛНР”.

11 серпня Зеленський говорив із Путіним про звільнення полонених, ситуацію на сході України та продовження контактів в нормандському формат.

8 липня Володимир Зеленський запропонував Путіну зустрітися в Мінську і говорити безпосередньо, за участі президента США Дональда Трампа, прем’єра Великої Британії Терези Мей, канцлера ФРН Ангели Меркель, президента Франції Еммануеля Макрона.

Про це президент заявив після того, як в телеефірі з’явився анонс телемосту “Треба поговорити” російського пропагандистського каналу “Росія 24” і телеканалу NewsOne, який входить в медіа-групу кума Путіна Віктора Медведчука.

 

Президент Литви: немає морального права на приємні слівця Путіну

Новий президент Литви Гітанас Науседа, який вступив на посаду місяць тому, вважає наразі вкрай маловірогідним контакт з президентом Росії Владіміром Путіним – ЄП.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це він розповів у інтерв’ю литовському телебаченню LRT.

“Про що нам зараз говорити з паном президентом Росії Владіміром Путіним? Поки у нас така ситуація в Україні, поки у нас триває ескалація напруженості в усьому регіоні, у мене просто немає підстав вимовляти дипломатичні, приємні слівця, а головне – у мене немає на це морального права”, – сказав Науседа.

За його словами, навіть Євросоюз розколотий через ставлення до Росії. Втім, Литва, яка має кордон з РФ, усвідомлює реальну небезпеку і ризики.

“Сьогодні немає місця ні для жартів, ні для обміну дипломатичними слівцями”, – сказав Науседа напередодні візиту до Німеччини, де він зустрінеться з канцлеркою Ангелою Меркель. Росія стане важливою темою переговорів лідерів.

За словами президента Литви, він неодноразово говорив, що не слід провокувати конфлікти та кидатися грізними словами або термінами один в одного.

“Ми спілкуємося як лідери цивілізованих держав, та передусім, щоб говорити про щось конкретно, потрібно мати об’єкт розмови”, – додав Науседа.

Як зазначає LRT, одразу після обрання президентом Науседа виступив із заявою про те, що вважає Росію агресором через анексію Криму та її дії на сході України.

 

Суд переніс розгляд справи про скасування нової системи харчування ЗСУ на 4 вересня

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Альона Мазур перенесла на 4 вересня засідання у справі про скасування наказу Міноборони, яким передбачався перехід військових частин ЗСУ на нову систему харчування до кінця 2019 року.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як пояснила суддя, засідання перенесено у зв’язку з тим, що позивач має ознайомитись з матеріалами, долученими до справи Міністерством оборони. Зокрема, йдеться про лист Державної регуляторної служби.

Як зазначалось під час судового засідання, позивач — ФОП Богдан Алла — звернулась до суду через неналежну, на її думку, процедуру підписання наказу Міністерства оборони №90 від 04.03.2019 року “Про перехід військових частин Збройних сил України (ЗСУ) на систему продовольчого забезпечення із застосуванням каталогу продуктів харчування у 2019 році”.

“Позивач оскаржив наказ №90, який, на його думку, має ознаки регуляторного характеру. Міноборони не погоджується з даним твердженням та наголошує, що зазначений наказ має виключно організаційно-розпорядчий характер та направлений на врегулювання відносин виключно в структурі Міністерства оборони України та ЗСУ”, – заявив за підсумками судового засідання представник Юридичного департаменту Міноборони Вадим Гордієнко.

Він нагадав, що ФОП Богдан Алла з Луцька брала участь в тендерних процедурах Міноборони, однак їй було відмовлено у зв’язку з невідповідністю документів зазначеним вимогам замовника. “Ні Антимонопольний комітет України, ні господарські суди не підтвердили правоту позиції позивача щодо належного та повного оформлення документів”, – повідомив Гордієнко. Водночас він відмовився відповідати на запитання, чи є судовий позов Богдан помстою за відмову брати участь в тендері.

Гордієнко також повідомив, що Міноборони долучило до справи відповідь Державної регуляторної служби, яка фактично підтверджує, що процедура підписання наказу не була порушена і погоджувати текст документа з регуляторною службою не було потреби, на чому наполягає позивачка.

“Державна регуляторна служба, як державний орган, надав висновок, в якому зазначено, що зазначений регуляторно-правовий акт (наказ №90 – ред.) не містить ознак регуляторного акту, тобто ніяким чином не врегульовує взаємовідносини між господарюючими суб’єктами та Міноборони”, – підкреслив Гордієнко.

Представники Міноборони також зазначили, що станом на сьогодні понад 70 військових частин ЗСУ вже переведені на нову систему харчування і жодні аналогічні накази Міноборони не були предметом спору в судах.

Нині ж понад 200 військових частин, які мали за графіком також перейти на нову систему харчування, вимушені харчуватись за старою системою аутсорсингу, допоки триває даний спір.

Як повідомляв Укрінформ, фізична особа-підприємець Алла Богдан із Луцька, яка брала участь в тендерах Міноборони та блокувала торги через скарги до Антимонопольного комітету стосовно змісту тендерної документації, звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про те, що наказ № 90 містить ознаки регуляторного акту та регулює адміністративні відносини між Міноборони, як органом державної влади, та господарюючими суб’єктами. Відповідно, він має бути скасований, оскільки прийнятий з порушенням процедури, прописаної для регуляторних актів.

Суд ухвалив рішення зупинити дію наказу Міністерства оборони України №90 від 04.03.2019 року “Про перехід військових частин Збройних сил України (ЗСУ) на систему продовольчого забезпечення із застосуванням каталогу продуктів харчування у 2019 році” до винесення ухвали суду.

За інформацією керівника реформи харчування Проєктного офісу реформ Міноборони Діани Петрені, наразі скасовані усі торги Міноборони, а не лише ті, в яких брала участь ФОП Богдан Алла. Крім того, зруйновані графіки переходу військових частин на нову систему харчування, що унеможливлює завершити перехід вчасно.

 

Командира військової частини судитимуть за хабар у 10 тисяч доларів

На Рівненщині судитимуть командира військової частини за вимагання й отримання 10 тисяч доларів неправомірної вигоди. Про це УНН повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань.

“Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Хмельницькому, завершили досудове розслідування щодо командира однієї з військових частин Рівненщини, підозрюваного у вимаганні й отриманні неправомірної вигоди”, – йдеться в повідомленні.

Досудовим розслідуванням встановлено, що військовослужбовець вимагав і отримав неправомірну вигоду в розмірі 10 тисяч доларів США за підписання ним договорів між військовою частиною та суб’єктом господарювання на поставлення товару.

Було відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням такої вигоди).

Наразі обвинувальний акт скеровано до суду.

У разі доведення вини військовослужбовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, командиру підрозділу однієї з військових частин, дислокованих на території Чернігівської області, якого викрили на хабарі, оголошено підозру.

 

В Україні два суди залишатимуться без суддів

У двох судах України й надалі не здійснюватиметься правосуддя. Йдеться про Авдіївський міський суд Донецької області, де судді без повноважень, та Станично-Луганський районний суд Луганської області. Про це УНН повідомили у пресслужбі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

“У двох судах України й надалі не здійснюватиметься правосуддя. Йдеться про Авдіївський міський суд Донецької області, де судді без повноважень, та Станично-Луганський районний суд Луганської області. Ситуація в зазначених судах, на жаль, певний час залишатиметься невирішеною”, – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі додали, що заповнення суддівських вакансій сьогодні є однією з пріоритетних процедур Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Нагадаємо, що ВККСУ 5 серпня 2019 року оголошено конкурс на зайняття 7 вакантних посад суддів у місцевих загальних судах Донецької та Луганської областей для кандидатів на посаду судді, а також на 35 посад у місцевих судах України. Окрім того, 9 серпня 2019 року Комісією оголошено конкурс на зайняття 346 вакантних посад суддів в апеляційних судах та конкурси на зайняття 54 вакантних посад суддів у місцевих адміністративних судах і 22 вакантних посад суддів у місцевих господарських судах.

 

З початку року в поїздах в Україні вкрадено інвентар на суму 400 тисяч гривень

З початку 2019 року з поїздів в Україні було вкрадено 6,9 тисяч одиниць інвентарю. Про це повідомляє “Укрзалізниця” на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

Найбільше з поїздів “Укрзалізниці” зловмисники крадуть махрові рушники. Їх з початку року було вкрадено 2417 шт.

На другому місті за популярністю у крадіїв простирадла — 957 шт.

На третьому — навалачки, яких було вкрадено 875 шт.

Також з початку року крадії поцупили з поїздів 638 ковдр, 360 чайних ложок, 456 підстаканників, 47 подушок та 180 склянок.

Загальна сума викраденного з поїздів інтвентаря складає 400 тисяч гривень.

 

Нацполіція оголосила в розшук колишнього бізнес-партнера Коломойського

Національна поліція оголосила в розшук колишнього бізнес-партнера Коломойського Вадима Шульмана.

Про це свідчать дані у “Розшукових обліках МВС”.

Зазначається, що дата зникнення Шульмана – 26 липня, запобіжний захід не застосовувався.

Стаття звинувачення — стаття 209, частина 3 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) ККУ.

Раніше ЗМІ повідомляли, що ФБР відкрило справу щодо Коломойського за заявою його колишнього бізнес-партнера Шульмана.

Шульман — експартнер Коломойського і Боголюбова по гірничо-металургійному бізнесу.

Зокрема, за даними ЗМІ, Шульман у травні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона, у якому звинуватив Коломойського в шахрайстві на суму понад $500 млн. Суд відмовився слухати справу, вирішивши, що вона не в його юрисдикції.

Після цього Шульман подав заяву вже до ФБР, щоб справу в підсумку слухав американський суд.

Коломойський підтвердив в одному з інтерв’ю, що справа проти нього існує.

 

Початок Маршу захисників на День Незалежності перенесуть на 11.00

Початок Маршу захисників України на День Незалежності 24 серпня переноситься на дві години – на 11.00.

Відповідну домовленість було досягнуто у вівторок, 13 серпня, під час зустрічі організаторів маршу та представників Офісу Президента, повідомляє громадська ініціатива “Захисти Україну” у Facebook.

“На виконання місії розведення державних заходів та Маршу захисників України час початку маршу переноситься на 11:00. Збір залишається на 10:00 – нас чекає доволі довгий процес вітань, шикування, побудови колон та інше. Це робиться не тільки з метою запобігти маніпуляціям, а і з суто технічних причин – щоб учасники державних заходів мали змогу приєднатись до маршу після їх завершення, а їх організатори – звільнити Хрещатик від обмежувальних конструкцій для проходження маршу”, – йдеться в повідомленні.

Водночас Марш захисників України відбудеться оголошеним маршрутом та згідно з оголошеним раніше планом, наголосили в громадській ініціативі.

Також підкреслюється, що “марш був, є і залишиться громадським заходом, який не афільовано з чинною владою, не афільовано з якоюсь конкретною політичною силою, не афільовано з конкретною політичною особою”.

Як повідомлялося, у столиці в День Незалежності України з ініціативи ветеранів та волонтерів у столиці відбудеться Марш захисників України.

Рух маршу розпочнеться від парку імені Тараса Шевченка. Його початок раніше планувався на 9:00. Колона пройде до Бессарабської площі, звідки буде прямувати по Хрещатику. Біля ЦУМу колона, як зазначали організатори маршу вирівняє лад і продовжить рух, щоб прибути на Майдан. Відбудеться колективне виконання гімну України та фотосесія.

Після закінчення офіційної частини маршу всі охочі піднімуться до Михайлівської площі, де відбудеться вшанування пам’яті загиблих воїнів хвилиною мовчання, покладання квітів, урочистий молебень за загиблими в бою.

Після завершення молебня там же відбудеться концерт, організований “Музичним батальйоном”.

 

У Президента заслухають вимоги лікарів про звільнення Супрун

В Офісі Президента сьогодні заслухають представників медпрацівників, які зібрались сьогодні на Банковій з вимогою відставки в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та для запровадження діалогу з Президентом. Про це кореспонденту УНН повідомив радник Президента Михайло Радуцький.

Так, під час акції медпрацівників, що зібралась у вівторок на Банковій, Радуцький вийшов до організаторів та провів їх до будівлі.

На питання про те, чи представлять організатори свої вимоги представникам Президента, співрозмовник відповів, що “так”.

Він зазначив, що сам не знайомий з вимогами лікарів.

“Я думаю, що люди підготувались, є якісь вимоги до Президента. Президент доручив мені і заступнику голови Офісу вислухати людей, прийняти звернення. Потім будемо доповідати Президенту”, – сказав він.

Щодо вимоги про відставку Супрун, Радуцький зазначив що “це має розглядати все ж Кабінет міністрів, а не Президент”.

Він зауважив, що відкритий діалог з лікарями підтримує “на 200%”.

Зазначимо, раніше УНН поспілкувався з одним з координаторів акції Андрієм Гуком, який розповів, що ж вимагають у Президента лікарі.

“На жаль, закон про державні фінансові гарантії не вирішив жодної проблеми. У нас дуже чіткі вимоги: зупинити будь-які перемовини з лобістами Уляни Супрун, які приїхали в Україну з міжнародних організацій і з нашої діаспори, звільнити її з посади в.о. міністра і подати у встановленому порядку чинного законодавства кандидатуру українського міністра”, – сказав він.

Також координатор зазначив, що лікарі наполягають на проведенні управлінського аудиту МОЗ за останні 5 років.

“Пропонуємо Президенту запровадити постійно діючий діалог з медиками і пацієнтами, вітчизняними і міжнародними експертами для перегляду застарілої концепції і стратегії української системи охорони здоров’я, які не відповідають чинним потребам населення України, щоб створити систему надання медичної допомоги, яка буде осучаснена відповідно до вимог часу, сучасних технологій, фінансових можливостей, у тому числі через систему обов’язково державного медичного страхування”, – сказав лікар.

Також, з його слів, медики наполягають на тому, що необхідно захистити права пацієнтів окремим законом і запровадити дієве медичне страхування від лікарської помилки. Так само є вимоги про те, що фінансування галузі має бути не менше ніж 5% ВВП, це зазначено в законі про державні фінансові гарантії, але не виконується.

Також лікарі закликають забезпечити гідні умови оплати медперсоналу, тому що зараз зарплата є однією з найнижчих в Україні серед інших професій.

“Такі наші вимоги – ми за прозорість в спілкуванні з ОП для такого публічного майданчику, де ми б могли в робочому режимі погоджувати ці питання”, – додав Гук.

Нагадаємо, 13 серпня кілька сотень людей прийшли під Офіс Президента з вимогою відставки Супрун.

Додамо, Кабмін у липні 2016 року призначив Супрун першим заступником міністра охорони здоров’я України. Відповідно до розпорядження Кабміну, з серпня 2016 року вона виконує обов’язки міністра охорони здоров’я України. У лютому 2019 року Супрун за рішенням суду заборонили виконувати обов’язки очільниці МОЗ. Однак, за кілька днів Кабмін дозволив Супрун виконувати обов’язки в.о. голови МОЗ.

 

Зеленський почав спрощувати отримання українського паспорта росіянами

Джерело: указ президента, сообщение его Офиса – УП

Президент Володимир Зеленський підписав указ, спрямований на спрощення отримання громадянства України іноземцями, які захищали країну, та росіянами, яких на батьківщині переслідують через політичні переконання.

Деталі: Указ вносить зміни до чинного порядку подання заяв для отримання українського громадянства.

В указі згадуються іноземці або особи без громадянства, які брали участь у захисті України, та росіяни, які зазнали політичних переслідувань.

Зокрема передбачено, що такі особи мають подати декларацію про відмову від попереднього громадянства.

Пізніше в Офісі президента уточнили, що президент звільнив переслідуваних росіяних і іноземних захисників України від необхідності подати зобов’язання припинити іноземне громадянство.

Також Зеленський доручив Кабміну розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект, який має спростити набуття громадянства України росіянами під переслідуванням та іноземними військовими.

Крім того, у тримісячний строк уряд має розробити законопроект про надання притулку.

Президент доручив Кабмінету міністрів “забезпечити оптимізацію процесу розгляду заяв громадян Російської Федерації про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та прийняття в установленому порядку відповідних рішень”.

Слжба безпеки має перевірити дотримання Державною міграційною службою, Міністерством закордонних справ, дипломатичними представництвами та консульськими установами вимога закону у сфері громадянства.

Що було раніше: 27 червня Зеленський підписав указ про надання громадянства 14 особам, які брали участь у захисті територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України. 18 липня, за указом президента, паспорт отримали ще 9 іноземних бійців.

Передісторія:

24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів українського сходу.

Згідно з указом, розгляд заяв про прийняття до громадянства РФ жителів окупованого Донбасу здійснюється в термін до 3 місяців із дня подачі заяви та необхідного переліку документів.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав це “паспортним” етапом окупації Донбасу і закликав мешканців окупованих територій не вступати у громадянство РФ.

Попередній президент Петро Порошенко заявив, що незаконна видача паспортів РФ жителям окупованої частини Донбасу – це спроба виправдати та легітимізувати військову присутність Росії там.

У Зеленського заявили, що видачею паспортів РФ в ОРДЛО Росія визнала свою відповідальність як держави-окупанта.

 

Окупанти Криму замахнулися на води Дніпра – у Зеленського відповіли

Окупанти Криму запропонували керівництву Росії ініціювати переговори з Україною про допуск на анексований півострів вод Дніпра – УП.

Про це заступник голови Ради міністрів – “постійний представник Криму” при президенті РФ Георгій Мурадов заявив на засіданні ради щодо поліпшення інвестиційного клімату в Криму в понеділок, повідомив ТАСС.

“Ми хотіли б просити допомогти почати зондаж, можливо, переговорний процес із українською стороною про те, щоб вони нашу воду пропускали до Криму. Це не вода річки Дніпро, яка належить Україні, це наша вода, що йде з території РФ”, – сказав він.

На думку Мурадова, ініціювати переговорний процес необхідно для того, щоб вирішити багато питань північної частини Криму.

Представник президента України в АР Крим Антон Кориневич відповів на це: “Усі претензії держави-окупанта на дніпровську воду не мають жодного правового чи міжнародно-правового підґрунтя”.

Він пояснив:

“1. Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити у міждержавних відносинах питань, пов‘язаних з Кримом. Питання, пов‘язані з Кримом, може ставити лише держава-суверен, тобто Україна.

  1. Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічну споруду (канал), яка знаходиться на території України. На це Україна має повне право.
  2. За всіма підрахунками, прісної води в Криму для потреб населення вистачає. В цілому, саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами”.

А керівник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав:

“Припинення постачання дніпровської води на Кримський півострів у березні 2014 року, а потім здійснена з 20 вересня 2015 року кримськотатарською та українською громадськістю товарна блокада Криму, та кілька місяців пізніше – повне припинення постачання електроенергії до тимчасово окупованого Криму, здорожило російським окупантам щорічне утримання окупованого ними Криму на кілька мільярдів (!) доларів”.

“Тому, не думайте, навіть гіпотетично, обговорювати тему можливого постачання води, електроенергії або відновлення залізничного сполучення між материковою Україною і Кримом поза темою безумовної, повної і негайної деокупації Криму та відновлення державного суверенітету України над Кримським півостровом і прилеглими водами Чорного і Азовського морів”, – заявив Чубаров.

 

Зеленський вийшов з бізнесу та передав частки трьом партнерам

Президент Володимир Зеленський вийшов із бізнесу та передав частки у своїх компаніях трьом соратникам та партнерам – братам Сергію та Борису Шефірам та Тимуру Міндічу.

Про це повідомляє Liga.net з посиланням на дані Єдиного держреєстру – ЕП.

Зазначається, що першому помічнику Зеленського-президента та давньому партнеру Зеленського-бізнесмена Сергію Шефіру дісталось більше всіх: Зеленський передав йому свою частку у 8 компаніях.

Його старшому брату, шеф-редактору і автору “Студії “Квартал 95” Борису Шефіру перейшли частки у двох компаніях.

Раніше Сергій Шефір в інтерв’ю The Бабель розповів, що зміна власників – номінальна. За його словами, частки у бізнесі перейшли за домовленістю та повернуться до Зеленського після завершення п’ятирічного президентського терміну.

Володимир Зеленський залишився лише в одній юридичній особі – громадській організації Молодіжний центр “Ліга сміху”.

Через сканадал із російським бізнесом засновників “кварталу”, який знайшли журналісти “Радіо Свобода”, Зеленський заявив про вихід зі складу акціонерів кіпрської компанії Green Family LTD, яка також володіла українською “Квартал 95”.

За інформацією з Єдиного держреєстру, зараз власниками Green Family LTD є брати Шефіри та Тимур Міндіч.

В інтерв’ю УП олігарх Ігор Коломойський розповідав, що його із Зеленським познайомив Тимур Міндіч.

“Директорське крісло компанії “Квартал 95″ нинішній голова СБУ Іван Баканов у кінці травня передав Борису Шефіру”, – пише Liga.net.

Володимир та Олена Зеленські вийшли із числа власників “Студії Квартал 95” (виробництво шоу-проектів та розважальних програм) у кінці квітня, їхня частка перейшла до Сергія Шефіра, який тепер є єдиним власником компанії. Директором компанії є брат Сергія Шефіра Борис.

“Частку у “Студії Квартал 95” (організація будівництва) – третій компанії зі схожою назвою та незвичною для “кварталівців” сферою діяльності – Зеленський у кінці березня передав Сергію Шефіру. Крім нього та брата Бориса, серед співвласників – бізнесмени Андрій Харламов та Юрій Маховський”, – йдеться у статті.

Пакет акцій Зеленського у компанії “Квартал ТВ” (розважальний телеканал, входить до медіахолдингу 1+1 media) перейшов Сергію Шефіру, тепер у нього 25%. Директром каналу став його старший брат Борис.

Серед співвласників – Борис Шефір (12,5%), Тимур Міндіч (16,67%), гендиректор 1+1 media і нардеп Олександр Ткаченко (16,67%), режисер Андрій Яковлєв (12,5%) та виконавчий і фінансовий директор 1+1 media Ярослав Пахольчук (16,66%).

Пакет акцій Зеленського у компанії Animation Studio (виробництво повнометражних мультфільмів)  розділили брати Шефіри, на двох у них тепер 45%.

Серед бенефіціарів також режисери та продюсери Дмитро Малков (10%) та Андрій Яковлєв (22,5%).

Частка Зеленського у компанії “Квартал-Концерт” (організація концертів та гастрольних турів) у кінці березня перейшла Сергію Шефіру. Серед співвласників також Борис Шефір, Андрій Яковлєв та обраний нардепом від “Слуги народу” Максим Ткаченко (на президентських виборах 2019 року очолював команду Зеленського у Луганській області).

Кінокомпанія “Кіноквартал” у травні повністю перейшла до Сергія Шефіра, він володіє 100% акцій.

Частка Зеленського у ресторані “Фіш-Хаус” також перейшла Сергію Шефіру. Серед інших власників – актор і автор студії “95 квартал” Олександр Пікалов (15%), Світлана Бєляєва (20%), Наталія Лазутіна (20%), Борис Шефір (15%).

У списку власників кінокомпанії “Гауді Студіо” (випуск телевізійних шоу) Зеленського повністю замінив Сергій Шефір. У серпні співвласником також став партнер Шефірів по компанії “Інвест аніма” Євгеній Ярмілко (1%). Половина бізнесу належить режисеру Алану Бадоєву (50%), у списку власників також Андрій Яковлєв (12%) та Борис Шефір (11%).

Частка Зеленського у компанії “Інвест аніма” (звуко-відеозаписуюча компанія) також перейшла Сергію Шефіру. Серед інших бенефіціарів – Борис Шефір (12,5%) та Андрій Яковлєв (12,5%). 50% – у компанії з управління активами “Актив-Інвест”. Серед її кінцевих власників – бізнесмен Євгеній Пилипенко

 

Бурштинові схеми: Житомирська прокуратура відкрила справу проти правоохоронців

Прокуратура Житомирщини розпочала кримінальне провадження щодо можливого покривання правоохоронцями незаконного видобутку бурштину у трьох районах області.

Про це інформує пресслужба прокуратури Житомирської області.

«З урахуванням інформації, оприлюдненої на нараді, а також розміщеної на офіційному веб-сайті Офісу Президента України та у засобах масової інформації, прокуратурою Житомирської області, відповідно до вимог ст. 214 КПК України, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище)», – йдеться у повідомленні.

Матеріали кримінального провадження для проведення досудового розслідування передані за підслідністю до територіального управління ДБР у Хмельницькому.

Зазначається, що це стало реакцією прокуратури на озвучену Володимиром Зеленським інформацію щодо причетності службових осіб державних та правоохоронних органів області до покривання схем незаконного видобутку бурштину на території Олевського, Овруцького та Коростенського районів, а також можливого одержання ними від кримінальних авторитетів неправомірної вигоди за безперешкодне здійснення незаконної діяльності.

Як повідомлялося, під час наради в Олевську Зеленський доручив звільнити начальників управлінь СБУ у Волинській, Житомирській та Рівненській областях, а також керівників 9 районних відділень поліції в цих регіонах.

 

Зеленський на Житомирщині. Розгром бурштинових схем і кадрові чистки

Олевськ, куди Президент приїхав представляти нового голову Житомирської ОДА, є центром району, відомого великими покладами бурштину і його нелегальним видобутком

Робоча поїздка глави держави до Житомира планувалася ще 9 серпня, але напередодні ввечері її скасували. Натомість у вихідні обласна держадміністрація акредитувала журналістів на зустріч із Президентом в Олевську 12 серпня. Було зрозуміло, що варто очікувати гучних заяв і можливих кадрових змін, адже про нелегальний видобуток бурштину тут знають усі, але останнім часом ця тема зникла з публічного дискурсу. Якщо раніше про виявлення підпільних копачів сонячного каміння чи не щотижня звітували в обласній поліції, то нині таких повідомлень на офіційному сайті знайдете не більш як одне на місяць.

ЗЕЛЕНСЬКОГО ЗУСТРІЧАЛИ ГУЧНО

За годину до зустрічі з Володимиром Зеленським під будівлею Олевської райради почали масово збиратися люди різного віку – від дітей до пенсіонерів.

«Я прийшла з дітьми, бо моя менша донька захотіла побачити Президента», – каже мама двох дітей Надія.

«Я за Зеленського голосувала. При ньому набагато краще все пішло. В чому краще? У тому, що він старається, а не тільки говорить. Він за два дні чи за місяць нічого не зробить. Треба чекати», – розповіла 62-річна пенсіонерка пані Ніна.

Місцеві жителі додають, що бурштин в Олевському районі продовжують незаконно копати, але не так масово, як раніше.

У сесійну залу, де була запланована зустріч із Президентом, усіх пропускали через рамки-металошукачі. Про приїзд Зеленського почули з вулиці крізь відчинені навстіж вікна, його вигуками зустрічали місцеві жителі.

У президії були підписані місця усіх спікерів наради, крім Зеленського. Він піднявся туди й упевнено зайняв місце між т.в.о. голови СБУ Іваном Бакановим та першим заступником Офісу Президента Сергієм Трофімовим.

У тісній залі, де проходила нарада щодо незаконного видобутку бурштину, атмосфера була нервова і спекотна. І то швидше від заяв та емоцій, аніж від серпневих +30 за вікном. Окрім керівників районів і міст області там зібралися новообрані народні депутати і вже колишні кандидати, які не пройшли до Ради.

«Як ви тут живете?», – розпочав зустріч президент.

У залі кажуть: «Нелегко», на що він відповів: «Так по всій країні».

Коли свої місця зайняли Баканов, Трофімов, два заступники керівника Офісу Президента Руслан Рябошапка та Олексій Гончарук, а також новий голова ОДА Віталій Бунечко, Зеленський перейшов до теми наради:

«Ми щойно літали на гвинтокрилі, побачили, що у вас відбувається, що у вас із вирубкою лісу, що з бурштином. В принципі, я думаю, що володію відсотків на 70 всією інформацією, знаємо всі прізвища, хто стоїть за розкраданням державних надр. Ми обов’язково цим питанням займемося. Думаю, що ці люди далеко не поїдуть з цієї країни».

Після того він представив нового голову Житомирської ОДА Віталія Бунечка.

Новий очільник області у своїй промові наголосив на завершенні децентралізації, боротьбі з корупцією, співпраці з громадськістю і бізнесом, а також на принципах публічності та відкритості у роботі ОДА. Його риторика мало чим відрізняється від того, що декларував попередній голова облдержадміністрації Ігор Гундич. Бунечко відразу заявив, що ініціюватиме проведення аудиту у всіх лісгоспах області з метою виявлення проявів корупції.

«МИ ІНШІ ЛЮДИ, НЕ СТАВТЕ НАМ УМОВИ»

Далі Володимир Зеленський заслухав звіти голови Національної поліції Сергія Князєва, заступника прокурора Житомирської області, начальника управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства Володимира Романовського, голови Державної служби геології та надр Олега Кирилюка, в.о. голови Державної екологічної інспекції України Ігоря Яковлєва, а також поспілкувався з начальником ГУНП Житомирщини В’ячеславом Печененком, начальником обласного управління СБУ Віктором Панасюком і начальником управління лісового та мисливського господарства області Андрієм Курінським.

У Князєва та Курінського Президент цікавився, чи знають вони бандита «Пірата» Віктора Олійника і чи порушені проти нього кримінальні справи.

Президент заявив про необхідність звільнення голів обласних управлінь поліції та СБУ у Житомирській, Волинській, Рівненській областях та керівників райуправлінь поліції у 9 районах цих регіонів. При цьому, Курінського попросив написати заяву про звільнення вже 13 серпня.

На нараді в Олевську Президент нікого не виставляв за двері, але вимагав конкретних відповідей на свої запитання. Він не приховав обурення, що прокурор області Любомир Війтович наразі перебуває у відпустці за кордоном, а замість нього на нараду приїхав його заступник.

Коментуючи виступ одного з активістів, який у залі взяв слово, Зеленський закликав не ділити місцевих посадовців на житомирян і не житомирян.

«Житомиряни керували вашою областю (йдеться про трьох голів ОДА, починаючи із 2014 року – ред.), житомиряни, які грабували саме ваших побратимів, як ви кажете. Тому, якщо ви хочете ділити людей на тих, хто із Житомира чи не з Житомира, це неправильно. Давайте ділити по кроках, по їх діях і по чесності. Якщо буде хабарництво, то в нас немає своїх і чужих. Людину ви знаєте цю? (про Бунечка – ред.) Вона працювала у вас?.. Ми інші люди, не ставте нам умови», – підкреслив Президент.

ПООБІЦЯВ ПЕРЕДЗВОНИТИ

Після закінчення наради всі спікери разом із Володимиром Зеленським швидко залишили залу, не давши можливості журналістам поспілкуватися з Президентом.

Вже надворі під будівлею райради цікавлюся в людей, чи вдалося комусь зробити селфі з Президентом. Кажуть, що він подавав руки, але дуже поспішав, тому жителі Олевська фотографували його на ходу. У гурті молодих чоловіків і жінок показують на бабусю, яка присіла на лаві, тримаючи в одній руці палицю, а в іншій пакет із документами. Кажуть, що жінка стала героїнею дня, бо змогла зупинити Президента.

Звісно, підходжу до бабусі, аби розпитати.

«Я хотіла йому розказати про свою проблему. Зупинила його, а він каже, дайте мені свій телефон, бо в мене нема коли. Записав мій номер і пообіцяв передзвонити», – каже Марія Хлань із села Радовель Олевського району, яка хотіла розповісти про наболіле земельне питання.

Після заяв про звільнення керівників правоохоронних органів в областях, які нібито причетні до схем незаконного видобутку бурштину, хотілося б почути від Президента, що буде далі з покладами сонячного каміння на Поліссі.

За словами голови Державної служби геології та надр Олега Кирилюка, наразі на балансі відомства перебуває 14 родовищ бурштину у Волинській, Житомирській та Рівненській областях. Ці балансові запаси становлять близько 60 тонн, а ще на 5 тисячах гектарів родовища треба розвідувати. До того ж, упродовж 4 років на території трьох областей надали 19 спецдозволів на користування бурштиновими надрами. При цьому на Житомирщині площа наданих 7 ділянок сягає 8 тисяч гектарів.

Чи узаконять бурштиновий промисел і чи будуть проводити рекультивацію понівечених нелегальними копачами земель, – цього поки що Президент не сказав. Тож залишається чекати на майбутні рішення і заяви з приводу цієї проблеми. (Ірина Чириця, Житомир-Олевськ)

 

Подання Зеленського на звільнення районних керівників поліції розглянуть 20 серпня

Кадрові питання щодо працівників Національної поліції будуть розглянуті 20 серпня — на великій колегії Міністерства внутрішніх справ.

Про це на брифінгу повідомив очільник Нацполіції Сергій Князєв, відповідаючи на запитання щодо звільнення керівників поліції у п’яти районах Рівненщини, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це звернення Президента було до мене, а також до міністра внутрішніх справ (щодо звільнення керівників поліції у кількох областях — ред.). Хочу довести, що 20 числа відбудеться велика колегія МВС, і серед планових питань буде питання звіту поліцейського сегменту, де будуть вирішені, в тому числі, і кадрові проблеми, які маються на сьогоднішній день у Національній поліції. Відповідно, ми відреагуємо законним шляхом на рекомендації Президента, які я вчора почув”, – сказав Князєв.

Він наголосив, що розуміє “претензії з боку влади до деякого сегменту в Національній поліції”.

Як повідомлялося, 12 серпня Президент України Володимир Зеленський доручив голові Нацполіції Сергію Князєву звільнити керівників поліції у дев’яти районах трьох областей.

Зокрема, йдеться про Рівненську область – це Рокитнівський, Дубровицький, Володимирецький, Зарічненський та Сарненський райони, у Житомирській області мова йде про Олевський та Овруцький райони, у Волинській – Любешівський і Ратнівський райони.

 

Начальник Житомирського обллісгоспу написав заяву на звільнення – на вимогу Зеленського

Начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський написав заяву про звільнення.

Текст заяви на ім’я заступника голови Державного агентства лісових ресурсів він опублікував у Facebook.

«Прошу Вас звільнити мене за згодою сторін», – написав Курінський у заяві.

Документ датований 12 серпня.

Крім того, Курінський опублікував відкритий лист Президенту, в якому вказує, що Зеленського було «свідомо чи несвідомо введено в оману», коли той на нараді в Олевську заявив про причетність Курінського до бурштинових схем. У листі також йдеться про основні проблеми лісової галузі області.

Як повідомлялося, Володимир Зеленський запропонував Курінському звільнитися через інформацію про його причетність до незаконного видобутку бурштину.

Водночас новий голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко заявив, що ініціюватиме проведення моніторингу в лісгоспах області з метою виявлення корупції.

 

Легалізація видобутку бурштину потребує 20-30 мільйонів інвестицій – Держгеонадра

Держава має інвестувати близько 20-30 млн грн для проведення геологічного вивчення ділянок задля легалізації видобутку бурштину і подальшого продажу спецдозволів на електронних аукціонах.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив голова Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк.

“Держгеонадра вбачає шлях врегулювання проблем з видобутку бурштину у збільшенні проведень геологічного вивчення ділянок для надання у законний спосіб прав на видобування бурштину. Тільки для пошуку нових бурштинових ділянок для надрокористувачів потрібно виділити близько 20-30 млн грн. Це виключно на виконання геологічних робіт. Тобто, проведені розвідування і вивчені нові ділянки ми можемо запропонувати інвесторам – потенційним надрокористувачам на електронних торгах”, – сказав Кирилюк.

За його словами, проведення електронних торгів – це єдиний дієвий антикорупційний і прозорий шлях отримання прав на видобування не тільки бурштину, а будь-якої корисної копалини.

Керівник Держгеонадр також наголосив, що від продажу спеціальних дозволів на користування бурштиновими надрами держава отримає поповнення бюджету.

“Збільшення виданих спецдозволів на видобуток – це легалізація ринку. І найважливіше – це посилення кримінальної відповідальності по всій країні і по всім видам корисних копалин за незаконний видобуток, піску, вугілля і т.д.”, – додав Кирилюк.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський заявив, що масштаби незаконного видобутку бурштину в Україні набули характеру війни кримінальних авторитетів з державою під прикриттям силових органів.

 

На ремонт основних магістралей потрібно не менше 300 мільярдів – Укравтодор

Глава “Укравтодору” заявив, що на ремонт 24 тис. км основних магістралей в Україні потрібно не менше 300 млрд грн.

Про це повідомив в. о. голови відомства Славомір Новак в інтерв’ю “Німецькій хвилі” – Укрінформ.

У звіті Світового банку за 2017 рік говорилося, що на ремонт 24 тис. км доріг в Україні потрібно 150 млрд грн, нагадав Новак. Однак ці розрахунки грунтувалися на цінах чотирирічної давності, зазначив він.

“Вони порахували вартість у цінах 2015 року. Відразу хочу сказати, що це не 150 млрд. Буде набагато більше. Ми зараз це вважаємо. В Україні майже немає власного виробництва бітумів. Підрядники 80% всіх бітумів імпортують з Польщі, Білорусі, Туреччини, інших країн. За останні роки ціни на бітум зросли на 70%”, – розповів він.

Новак повідомив, що “Укравтодор” спільно з командою президента України Володимира Зеленського готує програму ремонту доріг на 2020-2025 роки.

“24 тис. км за п’ять років – це можливо. Вважаю, що на 24 тис. десь приблизно 300-350 млрд грн може бути. Ми повинні бути готові на щось таке”, – додав він.

 

Суд дозволив допитати Порошенка з детектором брехні

Джерело: прес-служба ДБР у коментарі УП

Печерський районний суд Києва дав дозвіл на допит у Державному бюро розслідувань п’ятого президента Петра Порошенка із застосуванням поліграфа.

Пряма мова: “Була ухвала суду. Є санкція на проходження Петром Порошенком поліграфа, але тут важливо, що проходження поліграфа може бути лише за його згоди”.

Деталі: Дозвіл на допит із застосуванням детектору брехні дали у провадженні щодо ймовірного ухилення від податків під час купівлі-продажу телеканалу “Прямий”.

УП звернулася до адвоката Порошенка та його представників з приводу того, чи погодиться п’ятий президент на проходження поліграфа.

Що було раніше: 12 серпня лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко вдруге прийшов на допит до ДБР.

Директор ДБР Роман Труба заявив, що допит Порошенка стосувався ухилення від податків під час купівлі-продажу телеканалу “Прямий” і у подальшому допит може пройти зі застосуванням поліграфу.

Порошенко відповів, що не має жодного відношення до власності або до управління “Прямим” каналом, але готовий пройти поліграф в ефірі телеканалу.

Читайте також інтерв’ю УП: Петро Порошенко: Зеленський – не Голобородько, це точно

Знати більше: Допит без черги. Чому Порошенко раптово нагрянув у ДБР

Нагадаємо:

Вперше Порошенка викликали на допит на 17 липня. Відповіднуповістку було оприлюднено 11 липня.

Адвокат Порошенка Ігор Головань пояснював, що його підзахисний не піде у ДБР до виборів.

Порошенка викликали до ДБР як свідка у кримінальному провадженні щодо можливого ухилення від сплати податків, відмивання злочинних доходів під час купівлі-продажу заводу “Кузня на Рибальському”.

25 липня близько 15 години голова ДБР Роман Труба повідомив, що Порошенко не прийшов на допит, і його повторно викликали на 8 серпня.

Проте менше ніж за півгодини п’ятий президент все-таки приїхав у Державне бюро розслідувань.

 

Адвокат: Порошенка просять на поліграф, аби приховати відсутність доказів – УП

Джерело: Ігор Головань

Адвокат екс-президента Петра Порошенка Ігор Головань переконаний, що ажіотаж навколо поліграфа слідство використовує, щоб приховати, що в нього немає доказів у справах, де Порошенко проходить як свідок.

Пряма мова: Петро Порошенко двічі відвідував слідчих ДБР як свідок у справах “Кузні” і “телеканалу “Прямий”. Надав вичерпні свідчення.

Питання слідчих самі по собі підтверджували той простий факт, що провадження порушені за відсутності події будь-якого злочину. Щоб приховати це, слідчі ДБР забороняють нам коментувати допити. Справи про ухилення від сплати податків доводяться документами.

Теперішня історія з поліграфом – виключно піар-хід, що має ще на якийсь час приховати відсутність у слідства будь-яких доказів будь-яких злочинів чи навіть правопорушень.

Петро Порошенко публічно заявляв, що не довіряє ДБР, оскільки слідчі ДБР показали свою упередженість і необ’єктивність. Він готовий проходити поліграф у прямому ефірі телеканалу “Прямий”.

Йти на зустріч забаганкам кремлівського ініціатора і упереджених слідчих Петро Порошенко не буде. Ми вимагаємо притягнути до відповідальності пана Портнова за дачу завідомо неправдивих відомостей.

Що передувало: Печерський районний суд Києва дав дозвіл допитати Порошенка у Державному бюро розслідувань із застосуванням поліграфа.

Дозвіл на допит із застосуванням детектора брехні дали у провадженні щодо ймовірного ухилення від податків під час купівлі-продажу телеканалу “Прямий”.

Читайте також інтерв’ю УП: Петро Порошенко: Зеленський – не Голобородько, це точно

Знати більше: Допит без черги. Чому Порошенко раптово нагрянув у ДБР

Передісторія:

Вперше Порошенка викликали на допит на 17 липня. Відповідну повістку було оприлюднено 11 липня.

Адвокат пояснював, що його підзахисний не піде у ДБР до виборів.

Порошенка викликали до ДБР як свідка у кримінальному провадженні щодо можливого ухилення від сплати податків, відмивання злочинних доходів під час купівлі-продажу заводу “Кузня на Рибальському”.

25 липня близько 15 години голова ДБР Роман Труба повідомив, що Порошенко не прийшов на допит, і його повторно викликали на 8 серпня. Проте менше як за півгодини п’ятий президент все-таки приїхав у Державне бюро розслідувань.

12 серпня екс-президент вдруге прийшов на допит до ДБР.

Директор відомства Роман Труба заявив, що допит стосувався ухилення від податків під час купівлі-продажу телеканалу “Прямий” і у подальшому допит може пройти із застосуванням поліграфу.

Порошенко відповів, що не має жодного відношення до власності або до управління “Прямим” каналом, але готовий пройти поліграф в ефірі телеканалу.

 

Представники Євросолідарності в уряді голосуватимуть проти звільнення Кличка

Представники політичної партії “Європейська солідарність”, які працюють в чинному складі уряду, голосуватимуть проти звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА.

Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, кандидат у народні депутати від партії “Європейська солідарність” Іванна Климпуш-Цинцадзе під час брифінгу у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Із моєї точки зору, ця ініціатива Президента порушує Конституцію України, власне, роз’яснення, рішення Конституційного суду, яке було ухвалено 2003 року (тлумачення 118 статті Основного закону про те, що Президент зобов’язаний призначати на посаду голови КМДА саме обраного киянами мера, – ред.). Я не маю наміру ухвалювати рішення, які порушуватимуть рішення Конституційного суду. Тому я буду голосувати проти”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Такої позиції дотримується й міністр у справах ветеранів, кандидат у народні депутати від партії “ЄС” Ірина Фріз.

“Поки ще збирається кворум і ще точно не визначено, чи буде завтра Кабмін. Якщо він буде і якщо це питання стоятиме в порядку денному, то я впевнена: всі представники “Європейської солідарності” голосуватимуть проти”, – зауважила вона

Зі свого боку перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко підкреслила, що “ЄС” і надалі буде “дуже жорстко захищати децентралізацію і право самих громадян обирати місцеву та регіональну владу”.

“Місцеві вибори будуть через рік – і кияни стовідсотково самі оберуть свою владу”, – сказала політик.

Як повідомляв Укрінформ, 24 липня Кабінет міністрів отримав лист від Офісу Президента з проханням направити подання на звільнення Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

30 липня глава Офісу Президента Андрій Богдан заявив, що Кличко втратив контроль над Києвом. При цьому він стверджував: Кличко сам підтвердив йому, що не контролює Київраду.

Також, за словами Богдана, на зустрічах із Кличком він просив його “відмовитися від інституту “смотрящих”, відійти від цих корупційних схем і стати дійсно народним мером”.

Крім того, Богдан заявив, що йому пропонували 20 млн доларів хабара за те, щоб Кличко залишився головою КМДА.

У свою чергу Кличко звернувся до НАБУ, яке відкрило кримінальне провадження щодо можливої пропозиції хабара керівнику Офісу Президента Богдану.

 

Президент призначив Богдана головою Комісії державних нагород та геральдики

Президент України Володимир Зеленський затвердив новий склад Комісії державних нагород та геральдики.

Відповідний указ №595/2019 опубліковано на сайті глави держави.

Згідно з документом, до комісії входять 14 осіб. Головою комісії призначено керівника Офісу Президента Андрія Богдана.

Також до складу комісії увійшли: керівник Апарату Офісу Президента Олексій Дніпров; професор кафедри Львівської національної академії мистецтв Андрій Бокотей (за згодою); член Українського геральдичного товариства Віктор Бузало (за згодою); голова Українського геральдичного товариства, провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені Грушевського НАНУ Андрій Гречило (за згодою); директор Інституту законодавства Верховної Ради, академік Національної академії наук України, академік Національної академії правових наук України Олександр Копиленко (за згодою); президент Національної академії педагогічних наук України, академік Національної академії наук України Василь Кремень (за згодою); голова координаційної ради Міжнародної громадської організації «Родина Мазеп» Ігор Мазепа (за згодою); член Ради волонтерів при Міністерстві оборони Олександр Мацько (за згодою); координатор Білоцерківської волонтерської групи Юрій Москаленко (за згодою); керівник Департаменту з питань громадянства, помилування, державних нагород Офісу Президента Андрій Осідак; керівник Головного управління з питань воєнної безпеки Директорату з питань національної безпеки та оборони Офісу Президента Олексій Покотило; старший науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Юрій Савчук (за згодою) та член Українського геральдичного товариства Микола Чмир (за згодою).

Також указом визначено, що відповідальним секретарем Комісії держнагород та геральдики є за посадою керівник Департаменту з питань громадянства, помилування, державних нагород Офісу Президента.

 

НАЗК розподілило держфінансування між політичними партіями

Національне агентство з питань запобігання корупції ухвалило рішення про надання державного фінансування 11 політичним партіям.

Про це повідомляє пресслужба агентства.

«НАЗК ухвалило рішення про надання політичним партіям державного фінансування їх статутної діяльності на підставі результатів останніх позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі», – йдеться у повідомленні.

Так, право на отримання державного фінансування статутної діяльності отримали 11 політичних партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Європейська солідарність», «Голос», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Сила і честь», «Опозиційний блок», «Українська стратегія Гройсмана», «Партія Шарія», «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Як зазначається, всі 11 політичних партій виконали умови для отримання коштів з державного бюджету, зокрема зобов’язання про відкриття окремого гривневого рахунку в установі банку України.

«Політичні партії отримують право на держфінансування їхньої статутної діяльності з дня, наступного за днем відкриття першого засідання Верховної Ради України, обраної на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року»,- відмітили у НАЗК.

В агентстві звернули увагу, що фінансування статутної діяльності політичних партій у перший рік нового скликання Верховної Ради України починається з 1 січня з одночасним виділенням коштів, на які політичні партії мають право, за час, що минув з дня, наступного за днем відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання.

 

Петиція Томенка про скасування держфінансування партій набрала 25 тисяч голосів

Електронна петиція до Президента України Володимира Зеленського про скасування державного фінансування політичних партій набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів, і збір підписів продовжується.

Про це сказав на пресконференції лідер Громадського руху “Рідна країна” Микола Томенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Петиція виконала програму-мінімум. За 22 дні петиція про скасування або призупинення бюджетного фінансування політичних партій набрала відповідні 25 тисяч голосів. Ми продовжуємо збір підписів”, – сказав Томенко, додавши, що ближчим часом почнеться бюджетна дискусія, тож буде враховано, що український народ проти бюджетного фінансування партій.

Він нагадав, що зареєстрував на сайті Президента України петицію про “Скасування бюджетного фінансування політичних партій в Україні” 23 липня. Наразі вона претендує на перше місце по активності підтримки українськими громадянами і збиратиме підписи ще 72 дні.

“У нас 11 партій. На їх утримання впродовж 5 років треба 3 млрд 109 млн 870 тис. 823 грн. Відповідно до норми компенсації за агітаційну роботу партій, що подолали 5% бар’єр, їм належить ще 2 млрд 253 млн 420 тисяч. Отже, загальна сумка, яку отримають партії з держбюджету, — це 5 млрд 363 млн 290 тис. 823 грн. Насправді ця цифра буде набагато більшою, оскільки обрахунки здійснюються на підставі прожиткового мінімуму, а він буде зростати. Отже, щонайменше понад 6 млрд грн платники податків заплатять 11 політичним партіям за 5 років їх перебування в парламенті. Саме тому ми зареєстрували цю петицію”, – сказав Томенко.

За словами політика, при поданні петиції виходили з того, що “історія з фінансуванням політичних партій ще раз продемонструвала фантастичну прірву між європейськими стандартами і українською практикою”. Він також зауважив, що не вдалося реалізувати програму, де йшлося про ліквідацію монополій, тобто олігархічного бізнесу, зокрема олігархічних медіа-холдингів.

“Якщо олігархія не знищена, то значна кількість партій приречена співпрацювати і фінансувати олігархічні канали. На практиці сталося так, що політичні партії понесли гроші олігархам, оскільки найпростіше, що вони могли придумати — це розміщувати політичну рекламу в кінці кварталу перед звітом НАЗК”, — сказав Томенко.

Як приклад він зазначив, що з 1,5 мільярда гривень, які вже заплатили за понад два роки фінансування політичним партіям попереднього скликання Верховної Ради, за оцінками ГР “Рідна країна”, понад 70% пішло на політичну рекламу на олігархічні канали.

“Тепер, коли завершилися парламентські вибори, стала до дії розширена норма фінансування — до партій, що подолали 5%, додалися ті, що подолали 2%, – платники податків платитимуть ще більше… Причому серед цих партій є доволі неоднозначні й такі, що воюють проти української держави”, – підкреслив Томенко.

Він також зазначив, що на фінансування партії Гройсмана впродовж 5 років має піти 71 млн грн, “Партії Шарія” — майже 66 млн грн, “Опозиційного блоку” – понад 89 млн.

“Наш підхід є такий — що європейську норму треба привести в реальну практику — щоб вона дійсно була антиолігархічною. По-друге, поки ми не лише корупційна країна, а й воююча і бідна, цю норму щонайменше треба призупинити, як були призупинені соціальні видатки, фінансування освіти й культури”, – наголосив політик.

 

У РНБО обговорили реформу СБУ з міжнародними експертами

Секретар РНБО Олександр Данилюк, в.о. голови СБУ Іван Баканов, фахівці Апарату РНБО України та заступник еерівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка провели зустріч з представниками Міжнародної дорадчої групи (IAG).

Про це повідомляє РНБО – Укрінформ.

“Під час зустрічі сторони обговорили актуальні безпекові питання, зокрема, реформування Служби безпеки України. Учасники Міжнародної дорадчої групи (IAG), до якої входять представники Європейського Союзу, консультативної місії ЄС (EUAM), НАТО та посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, висловили підтримку позиції української влади щодо необхідності невідкладного реформування Служби безпеки України, з дотриманням етапності цього процесу”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, секретар РНБО України підкреслив, що робоча група постійно працює над законопроєктами, які регулюватимуть процес реформування силових органів України.

“Під час наступного засідання експертної групи буде обговорено концепцію реформування СБУ і відповідні законодавчі напрацювання”, – сказав він.

Також Данилюк зазначив також, що реформування СБУ – це вимога Закону України “Про національну безпеку”, основною метою якого є посилення ключових функцій Служби безпеки, зокрема, контррозвідки.

“Це командна робота. Ми діємо як одна команда за дорученням Президента України”, – підкреслив Данилюк.

 

Данилюк розповів, скільки виділятимуть на безпеку та оборону

У бюджеті на 2020 рік фінансування нацбезпеки і оборони залишиться на рівні 5% від ВВП.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Данилюк в інтерв’ю ВВС News Україна, відповідаючи на питання щодо фінансування сектору нацбезпеки та оборони у наступному році.

“По-перше, є певні вимоги до бюджету нацбезпеки та оборони. Були закріплені обмеження в законі про нацбезпеку – 5% від ВВП. Зрозуміло, що фінансування зменшено не буде, ці параметри будуть дотримуватися”, – запевнив Данилюк, додавши, що увагу буде сфокусовано передусім на ефективності використання коштів.

“Коли ми проводили зустрічі з усіма міністерствами та відомствами, обговорювали структуру цього бюджету (на 2020 рік — ред.), то ми домовилися про те, що не будемо просто індексувати витрати минулих років. Нам треба розуміти, що не кожен захищає свій орган, а безпека в державі залежить від того, наскільки ефективно вони працюють”, – наголосив секретар РНБО.

Він також повідомив, що фінансуватися будуть в першу чергу реформи, аби не дублювалися функції та фінансування різних структур.

Відповідаючи на питання щодо проблем фінансування в Державній прикордонній службі, Данилюк повідомив, що зміни до бюджету на 2019 рік, які зможуть вирішити цю проблему, ухвалюватимуть нові Верховна Рада та уряд.

“У вересні буде нова Верховна Рада, новий уряд, вони цим будуть займатися”, – пообіцяв голова Радбезу.

 

Данилюк вважає обґрунтованою націоналізацію ПриватБанку

Рішення щодо націоналізації “ПриватБанку” у грудні 2016 року було правильним та цілком обґрунтованим.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Данилюк в інтерв’ю ВВС News Україна.

“З огляду на ту інформацію від Нацбанку, з якою я працював, рішення було правильним. Коли кажуть націоналізація, то часто не розуміють всього процесу. Для того, щоб відбулася націоналізація банку, має відбутися таке: Нацбанк, як регулятор, моніторить ситуацію з банками на ринку і якщо банк не виконує певні вимоги, а у випадку з “ПриватБанком” це були вимоги по капіталу, то Нацбанк виводить цей банк з ринку. Він виводить його на ліквідацію. Коли банк іде на ліквідацію, він передається в Фонд гарантування вкладів. Коли банк перебуває у Фонді гарантування вкладів, то далі приймає рішення Кабмін з приводу того, націоналізовувати його чи ні. Якщо його не націоналізувати, то він ліквідовується”, – пояснив Данилюк.

Він наголосив, що питання про націоналізацію ПриватБанку ухвалювалося із розумінням значення цієї фінустанови для всієї банківської системи.

“Я займався питанням націоналізації. Ми подивилися на банк, у якому 22 млн клієнтів, у якому працює майже весь малий та середній бізнес. Ми розуміли системність цього рішення і тоді прийняли рішення націоналізувати його”, – додав секретар РНБО.

За словами Данилюка, коли він як міністр фінансів представляв цей кейс на РНБО і на засіданні уряду, він зазначив, що націоналізація несе в собі певні ризики на майбутнє. Але через системність банку та боязнь ризиків було прийнято рішення ПриватБанк націоналізувати.

“Були й інші ризики – що сама націоналізація пройде неуспішно. Адже коли міняється власник, то багато процесів треба перебудувати. Нам вдалося сформувати команду, яка успішно це зробила. Тому цей процес завершено. Що зараз оскаржується в суді – питання, чи треба його виводити з ринку, чи ні, чи правильно тоді це зробили, чи ні. Це не зовсім питання до мене. Але ті документи, які я бачив, – це було обґрунтоване рішення”, – сказав Данилюк.

Він зауважив, що після націоналізації ПриватБанку з ексвласником фінустанови Ігорем Коломойським не спілкувався.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований згідно з рішенням українського уряду. Також повідомлялося, що з ПриватБанку перед націоналізацією було виведено 110 млрд грн через фіктивні компанії.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва, розглянувши в судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розгляд цієї справи тривав із червня 2017 року.

В Окружному адміністративному суді Києва пояснили своє рішення визнати незаконною націоналізацію ПриватБанку тим, що відповідачі в цій справі не довели правомірність віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

24 травня НБУ подав апеляцію на рішення суду щодо незаконності націоналізації ПриватБанку.

 

Нацбанк подав зустрічний позов проти Коломойського на 4,3 мільярда

Національний банк подав проти екс-співвласника Приватбанку Ігоря Коломойського позов до суду, у якму вимагає стягнути з олігарха 4,26 мільярда гривень за кредитом рефінансування, який НБУ видав Приватбанку на поруки Коломойського.

Про це повідомляє Finbalance з посиланням на ухвалу Північного апеляційного суду – ЕП.

Зазначається, що первинний позов у цій справі – позов Коломойського до Нацбанку: екс-співласник Приватбанку просить суд визнати недійсною свою поруку за кредитом рефінансування.

Олігарх аргументував свою позицію тим, що укладений договір поруки є недійсним, оскільки його уклали “на підставі протиправних постанов НБУ”.

Нагадаємо:

Печерський районний суд Києва 5 липня задовольнив клопотання ТОВ “Пріватофіс”, пов’язаного з Ігорем Коломойським, і зняв арешт із 415 об’єктів нерухомості компанії.

Як повідомлялося, уряд країни 18 грудня 2016 року, посилаючись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію Приватбанку і влила в його капітал понад 155 млрд грн.

Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як Приватбанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування шкоди.

Наразі сторони ведуть судові суперечки, як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях.

Згідно з даними Нацбанку, Приватбанк на 1 квітня 2019 року за розміром загальних активів (525,698 млрд грн) займав 1-е місце серед 77 банків.

 

Україна має план “Б” у разі припинення Росією транзиту газу – Данилюк

На випадок припинення Російською Федерацією транзиту газу до Європи, Україна має план “Б”.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Данилюк в інтерв’ю ВВС News Україна.

“Було б абсолютно безвідповідально не мати плану “Б””, – наголосив очільник Радбезу.

Водночас від нагадав, що 1 січня спливає термін транзитного контракту з Росією і після формування нового уряду та призначення нового міністра енергетики перемовини щодо вирішення цього питання продовжаться.

Данилюк підкреслив, що питання енергетичної безпеки є пріоритетним для керівництва держави.

“Перше РНБО, яке скликав Президент, стосувалося саме питань енергетичної безпеки. І зараз, коли ми розробляємо стратегію нацбезпеки, основну увагу ми приділяємо і питанням енергетичної безпеки”, – наголосив Данилюк.

Відповідаючи на питання чи виживе Україна без транзиту російського газу, Данилюк відповів: “Звичайно, ми виживемо. Спитайте на вулиці про це людей. Але це ж не тільки питання виживання, це питання розвитку країни”.

За його словами, транзит газу важливий для країни як в контексті отримання коштів за нього, так і розвитку ГТС та можливості залучення інвестицій.

Як повідомляв Укрінформ, термін дії контракту на транзит російського газу через територію України закінчується 31 грудня 2019 року.

 

Данилюк назвав обрання Медведчука в Раду загрозою нацбезпеці

Обрання голови політсили “Опозиційна платформа – за життя” Віктора Медведчука до Верховної Ради України є загрозою нацбезпеці України, оскільки політик має чітку прокремлівську позицію.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки України Олександр Данилюк в інтерв’ю ВВС News Україна, відповідаючи на питання, чи вбачає він загрозу нацбезпеці у тому, що Медведчук пройшов до парламенту.

“Зрозуміло, що Медведчук має чітку прокремлівську орієнтацію, і так, він буде мати можливість використовувати майданчик парламенту для того, щоб не просто там сидіти. Чи є це загроза? Так, це загроза. Але врешті-решт його обрали депутатом, Україна – демократична держава, тому треба вміти працювати і з такими викликами в парламенті. І не тільки в парламенті”, – вважає Данилюк.

Як повідомлялося, позачергові парламентські вибори в Україні відбулися 21 липня 2019 року.

3 серпня ЦВК встановила результати позачергових виборів народних депутатів України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, згідно з якими партія “Слуга народу” здобула 43,16% голосів (124 мандати), “Опозиційна платформа – За життя” – 13,05% (37 мандатів), Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 8,18% (24 мандати), “Європейська солідарність” – 8,10% (23 мандати) та “Голос ” – 5,82% (17 мандатів).

 

У вересні в Маріуполі проведуть форум з проблем Донбасу — Данилюк

Офіс Президента планує у вересні провести в Маріуполі форум, який приверне увагу до проблем Донбасу та залучить інвесторів.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Данилюк в інтерв’ю ВВС News Україна.

“Зараз готується цей форум, передусім, Офісом Президента. Там планується привернути увагу до розвитку Донбасу, залучити інвесторів”, – заявив Данилюк, додавши, що захід відбудеться у вересні.

Він також наголосив, що, на думку Президента Зеленського, тільки інформаційними заходами не можна змінити ситуацію на Донбасі. “В регіон треба залучати інвестиції — в дороги, в порти, в розвиток іншої інфраструктури, в школи, для цього потрібні гроші. Є ресурси місцевого бюджету, є ресурси центрального бюджету, є міжнародних фінансових організацій, а є приватний бізнес. Треба розуміти, хто і що хоче отримати, розуміти мотивацію”, – вважає секретар Радбезу.

Данилюк також повідомив, що обговорив з президентом Світового банку можливу участь цієї структури в проєктах на Донбасі, прив’язавши це до ключових реформ, які підтримуються банком в Україні.

 

Спецслужби РФ намагаються вербувати українських військових через соцмережі – СБУ

Служба безпеки України фіксує спроби вербування спецслужбами РФ українських військових через встановлення особистих контактів у соціальних мережах під виглядом жінок.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

“Військова контррозвідка Служби безпеки України фіксує численні спроби вербування представниками російських спецслужб та підконтрольних їм так званих “МГБ Д/ЛНР” українських військовослужбовців через встановлення особистих контактів у соціальних мережах під виглядом осіб жіночої статі”, – йдеться у повідомленні.

Співробітники спецслужби, зокрема, викрили вербувальний підхід ФСБ РФ до керівника підрозділу ЗСУ, який проходить службу в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Як встановлено, через одну із соцмереж підконтрольна російським спецслужбам особа встановила та підтримувала контакти з українським військовослужбовцем. Жінка під час розвитку нібито особистих відносин дізналась про його службу в ЗСУ. Після чого намагалась отримати від офіцера інформацію військового та суспільно-політичного характеру.

“Під час листування вона запропонувала українському військовому здійснювати збір інформації в інтересах ФСБ за грошову винагороду, особливо підкреслюючи “матеріальні переваги співробітництва зі спецслужбами Росії”. Жінка наголосила, що у разі надання представникам іноземної сторони важливих даних, військовому буде забезпечено виїзд до РФ з можливістю отримання житла”, – йдеться у повідомленні.

Після отримання “пропозиції” військовослужбовець звернувся до співробітників української спецслужби та надав детальні свідчення щодо обставин свого вербування.

Служба безпеки України звертається до українських користувачів соцмереж із проханням бути пильними. У разі отримання вербувальних пропозицій від іноземних спецслужб наполегливо рекомендуємо звертатись до органів СБУ.

У СБУ наголошують, що відповідно до ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України від кримінальної відповідальності звільняються громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників не вчинили ніяких дій і добровільно заявили органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

 

Контррозвідка СБУ викрила агента російських спецслужб

На Львівщині контррозвідники СБУ викрили місцевого жителя, який виконував розвідзавдання спецслужб Росії.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

“Оперативники СБУ встановили, що військовий пенсіонер, керівник однієї з громадських організацій, був завербований спецслужбами РФ у 2014 році. За завданням російських кураторів він збирав розвідувальну інформацію про політичних і громадських діячів, підрозділи ЗС України, спеціальні та правоохоронні органи, іноземних військових інструкторів у західному регіоні держави”, -йдеться у повідомленні.

Зазначається, що співробітники спецслужби задокументували, що зібрані дані чоловік передавав російському розвіднику, який “працював” під дипломатичним прикриттям генконсульства РФ у Львові.

Зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Матеріали справи скеровані до суду.

За діяльність несумісну зі статусом консульської посадової особи МЗС України оголосила дипломата-шпигуна “persona non grata”. Він уже залишив територію України.

 

Україна оголосила персоною нон ґрата російського дипломата-шпигуна

Міністерство закордонних справ України оголосило персоною нон ґрата дипломата-шпигуна, якому у Львові військовий пенсіонер, завербований спецслужбами РФ, передавав розвідінформацію. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресцентр Служби безпеки України.

“За діяльність, несумісну зі статусом консульської посадової особи, МЗС України оголосив дипломата-шпигуна persona non grata. Він уже залишив територію України”, – йдеться в повідомленні.

Водночас, як повідомив ТАСС, Посольство РФ в Україні відмовилося коментувати повідомлення СБУ, зазначивши, що це події не останніх днів.

“Це стара історія. Ми її не коментуватимемо”, – сказав співробітник посольства.

Нагадаємо, на Львівщині контррозвідники викрили місцевого мешканця, який виконував розвідзавдання спецслужб Російської Федерації.

Оперативники СБУ встановили, що військовий пенсіонер, керівник однієї з громадських організацій, був завербований спецслужбами РФ у 2014 році. За завданням російських кураторів він збирав розвідувальну інформацію про політичних і громадських діячів, підрозділи ЗСУ, спеціальні та правоохоронні органи, іноземних військових інструкторів у західному регіоні держави.

Зібрані дані чоловік передавав російському розвіднику, який “працював” під дипломатичним прикриттям генконсульства РФ у Львові.

 

Росія оголосила персоною нон ґрата співробітника генконсульства України у Санкт-Петербурзі

Москва у відповідь Києву оголосила персоною нон ґрата співробітника генконсульства України в Санкт-Петербурзі. Про це УНН повідомляє з посиланням на ТАСС.

“…російська сторона була змушена на основі взаємності оголосити персоною нон ґрата співробітника генерального консульства України в Санкт-Петербурзі”, – йдеться в повідомленні.

У повідомленні зазначається, що Росія прийняла відповідне рішення через те, що в травні 2019 року українські спецслужби оголосили співробітника генерального консульства Росії у Львові персоною нон ґрата.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України оголосило персоною нон ґрата дипломата-шпигуна, якому у Львові військовий пенсіонер, завербований спецслужбами РФ, передавав розвідінформацію.

Як повідомляв УНН, на Львівщині контррозвідники викрили місцевого мешканця, який виконував розвідзавдання спецслужб Російської Федерації.

 

Щастя “ловить” 10 українських радіостанцій

У місті Щастя Луганської області приймається сигнал 10-ти українських радіостанцій, згодом кількість збільшиться до 13-ти.

Про це повідомив колишній заступник голови Луганської ОДА Юрій Клименко в Facebook.

“У Щасті Луганської області приймається сигнал 10 українських радіостанцій. У найближчі місяці їхня кількість збільшиться до 13-ти. Нещодавно в мережі розповсюджувалася інформація про те, що в Щасті, на лінії розмежування, немає жодної української радіостанції – доводиться слухати лише російське. Аудит підтвердив, що сигнал мінімум 10 українських радіостанцій наразі приймається в Щасті у гарній якості”, – повідомив він.

Клименко зазначив, що загалом Національна рада, в рамках роботи міжвідомчої Комісії при Міністерство інформаційної політики України, видала дозволи на радіомовлення в Бахмутівці 12-ти українським радіостанціям: Голос Донбасу – 88,0 МГц, Армія FM – 90,8, UA: Радіо Культура – 91,6, UA: Українське радіо – 92,4, UA:Радіо Промінь – 95,8, UA: Українське радіо “Пульс” – 96,2, Громадське радіо – 98,1, Прямий FM – 101,1 (готується до запуску), RadioM – 102,3, Радіо НВ – 103,6, Радіо УНА – 104,0 (готується до запуску), Русское Радио Украина – 107,9.

За його словами, в самому Щасті Національної рада видала ліцензіїю і дозвіл на мовлення 2-м радіостанціям: Армія FM – 104,4 МГц, Перець FM – 87,6 (готується до запуску).

“Таким чином, українське мовлення в Щасті – на самій лінії розмежування – є, в доволі великій кількості”, – наголосив Клименко.

 

НСЖУ обурена підвищенням тарифів на доставку преси Укрпоштою

НСЖУ обурена тим, що “Укрпошта” знову піднімає тарифи на доставку преси в середньому на 15%, і очікує від нового уряду захисту та програми сприяння розвитку українських ЗМІ.

Про це повідомив у Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко, коментуючи оприлюднений на сайті Мінінфраструктури проєкт наказу про нові тарифи на приймання і доставку друкованої преси з 1 січня 2020 року.

“З видавцями не ведеться діалог про поліпшення якості поштової доставки преси, не дискутуються гігантські масштаби падіння передплатних тиражів (реальна картина маскується дешевими фейковими газетами-листочками за 20 копійок), а нас просто ставлять перед фактом підвищення тарифів”, – написав Томіленко.

Він також заявив, що “це свідомі кроки, спрямовані проти національних і регіональних газет”, на що Національна спілка журналістів України неодноразово вказувала у своїх зверненнях до влади.

Голова НСЖУ зазначив, що питання тарифів на друковану продукцію стосується в тому числі чинного міністра інфраструктури Володимира Омеляна і керівника “Укрпошти” Ігоря Смілянського.

“А від нового уряду чекаємо на втілення нормальної програми сприяння розвитку українських ЗМІ (зокрема, преси) та реального захисту інформаційного простору”, – підкреслив Томіленко.

 

Навколо окупованого Криму хочуть створити морський режимний район

Держгідрографія виступає з ініціативою створити морський режимний район навколо окупованого Криму, щоб заборонити захід суден в усі порти півострова.

Про це повідомляється на сторінці Держгідрографії у Facebook – Укрінформ.

«Ми вже домоглись того, щоб РЕНК PRIMAR не здійснював реалізації російських карт, які мають стовідсоткове покриття українських територіальних вод. Зараз, використовуючи всі наявні способи, збираємось вимагати від РЕНК IC-ENC (Велика Британія) припинення ним реалізації ЕНК російського виробництва на води України. Наступним і вкрай важливим етапом протидії російській агресії є оголошення Україною морського режимного району з метою заборони заходу суден в усі кримські порти та заборони незаконної діяльності РФ у територіальних водах України навколо Кримського півострова», – розповів перший заступник начальника Держгідрографії Богдан Устименко.

Зазначається, що Держгідрографія видає та підтримує на рівні сучасності колекцію офіційних морських навігаційних карт на води юрисдикції України. Водночас на акваторіях, прилеглих до АР Крим у Чорному та Азовському морях, та українського узбережжя Азовського моря Російська Федерація, всупереч усім міжнародним принципам та нормам, також створює та реалізує електронні навігаційні карти (ЕНК). Такі дії країни-агресора спричинили дублювання ЕНК виробництва України з ЕНК виробництва РФ та створили загрозу для навігації, оскільки таке дублювання під час використання карт у судновому обладнанні (ЕКНІС) може призвести до непередбачуваної поведінки суден та їх зіткнення. Наразі існує 32 випадки такого дублювання.

«Оголошення режимного району дасть Україні можливість не тільки протидіяти агресору, а й як відповідальній правовій державі забезпечити виконання зобов’язань перед світовою спільнотою одразу в декількох напрямках. Ми зможемо мінімізувати ризики для мореплавців у частині навігаційно-гідрографічного забезпечення. Зняти з України відповідальність за будь-які аварійні події, що можуть статися внаслідок злочинних дій РФ у внутрішніх морських водах та територіальному морі України навколо Кримського півострова. Також звести нанівець спроби росіян з картографування вказаного регіону», – коментує начальник Держгідрографії Олександр Щипцов.

За допомогою зазначених комплексних дій Держгідрографія збирається домогтися вилучення з незаконного обігу електронної картографічної продукції Росії на води України. Крім того, вони дозволять повністю припинити заходження в кримські порти іноземних суден та частково російських суден. Тому Держгідрографія закликає органи державної влади України, українську та міжнародну спільноту долучитись до ініціативи установи і захистити інтереси України.

 

Суд у Таганрозі продовжив арешт кримськотатарським активістам

У вівторок, 13 серпня, в Таганрозькому міському суді Ростовської області було продовжено на три місяці термін утримання під вартою чотирьох активістів, які проходять у “справі Хізб ут-Тахрір” (друга сімферопольська група).

Про це в Facebook повідомляє “Кримська солідарність” – Укрінформ.

“13 серпня 2019 року відбулося судове засідання у «справі Хізб ут-Тахрір» (друга Сімферопольська група) щодо Сейрана Муртази, Меджита Абдурахманова, Енвера Аметова, Рустема Сейтхалілова. Розглядав клопотання слідства про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Таганрозький міський суд”, – йдеться в повідомленні.

Термін утримання під вартою продовжено до 14 листопада 2019 року. Засідання під головуванням судді Івана Кубанцева відбувалося в закритому режимі.

Як повідомлялося, 27 березня ФСБ РФ провела в Криму масові облави і обшуки в будинках кримських татар, зокрема активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24 осіб. 27 і 28 березня Київський райсуд Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів. 29 березня їх перевезли в Ростовську область, де вони утримувалися “четвірками” в п’ятьох різних СІЗО. Потім частина заарештованих етапували в Крим для проведення “слідчих дій”. П’ятьох із заарештованих підозрюють у організації діяльності терористичної групи». Іншим інкримінують «участь у діяльності терористичної організації».

 

Посол Туреччини в Україні розповів про перспективи Угоди щодо ЗВТ

Українська та турецька економіки доповнюють одна одну й мета щодо досягнення товарообігу на рівні $10 мільярдів на рік є цілком можливою, але без підписання Угоди про зону вільної торгівлі досягти цієї цілі буде складно.

Про це заявив Надзвичайний та Повноважний Посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере в інтерв’ю агентству Anadolu.

«Наша спільна мета торгового обороту – це 10 мільярдів доларів, про що заявили наші лідери. Збільшення об’ємів торгівлі та інвестицій, поглиблення співпраці в деяких галузях, таких як сільське господарство та оборонна промисловість, цілком можливі», – сказав посол Туреччини в Україні.

При цьому він зауважив, що досягнення цілі на рівні 10 млрд доларів США товарообігу в рік також залежатиме від підписання Угоди про ЗВТ.

«До підписання Угоди про вільну торгівлю між двома країнами буде складно досягти рівня 10 мільярдів доларів», – повідомляє агентство слова дипломата.

Гюльдере також наголосив на тому, що економіка України та Туреччини доповнюють одна одну, й загрози, які представники обох країн в окремих галузях бачать у підписанні Угоди про ЗВТ, в результаті можуть не виправдатися, навпаки принести позитивні імпульси для розвитку.

Як повідомлялося, 7 серпня цього року президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на пресконференції за підсумками переговорів з Президентом України Володимиром Зеленським в Анкарі заявив, що настав час завершити переговори про створення зони вільної торгівлі між Україною і Туреччиною. Ердоган зазначив, що в 2018 році товарообіг між Україною і Туреччиною станови близько 4 млрд дол. Він також висловив сподівання на прискорення всіх процедур з узгодження спірних моментів, необхідних для укладання ЗВТ.

Загалом з 2011 року проведено десять раундів офіційних переговорів та шість додаткових зустрічей експертів. Десятий офіційний раунд переговорів проведено 3-4 травня 2018 року в м. Києві; 10-11 грудня 2018 року у Києві додатково проведено двосторонні переговори.

 

Українсько-турецьке підприємство вже має 4 оборонні проєкти – Букін

Спільне підприємство, створене держкомпанією “Укрспецекспорт”, що входить до складу Укроборонпрому, та турецькою компанією Baykar Defence, вже має в роботі чотири проєкти з виробництва озброєння та військової техніки (ОВТ).

Про це Укрінформу повідомив гендиректор концерну “Укроборонпром” Павло Букін.

“Логіка такої співпраці наступна. Якщо в загальному, без розголошення деталей, у нас є якийсь вид озброєння, у турецької сторони є багато напрацювань в електроніці. Ми беремо наш зразок, турецька сторона надає сучасні системи електронні. Ми створюємо новий продукт. У нас в роботі вже є чотири такі проєкти”, – розповів Букін.

За його словами, виробничі площі будуть розміщені в Туреччині, а перші проєкти реалізуватимуться у сфері створення високоточної зброї.

“Створюючи це спільне підприємство, ми бачимо конкретну перспективу в конкретних кейсах. В першу чергу це протитанкові системи та кероване озброєння. Це будуть нові зразки спільного українсько-турецького виробництва, у цих продуктів буде велика конкурентна здатність”, – сказав гендиректор Укроборонпрому.

Перспектива співпраці в цьому проєкті – забезпечення потреб Збройних сил України та Туреччини, а також експорт на ринки третіх країн.

“Це підприємство створюється саме для спільної розробки нових видів озброєння та військової техніки, постачання їх Збройним силам України та Туреччини, в першу чергу, та на експорт… Це взагалі перше спільне підприємство Укроборонпрому з іноземними партнерами. Це повноцінна військова компанія з паритетною участю двох сторін”, – пояснив Букін.

Як повідомляв Укрінформ, держкомпанія “Укрспецекспорт”, що входить до складу Укроборонпрому, та турецька компанія Baykar Defence, яка є одним із провідних виробників безпілотників, створили спільне підприємство у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій. Угоду про це було пдіписано в ході візиту Президента України Володимира Зеленського до Туреччини.

 

На держслужбу у рамках реформи подали 35 тисяч заявок — Гройсман

Майже 35 тисяч українців подали заявки на роботу у низку міністерств та відомств у ході реформи державної служби.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Ми відкрили багато вакансій у ключових міністерствах і отримали близько 35 тисяч онлайн-заявок від українців різного фаху і віку, готових долучитися до оновлення країни”, – зазначив Гройсман.

За його словами, переможці конкурсних відборів працюють і формують стандарти нової української школи, інфраструктурного розвитку, правової політики тощо. “Вони прийшли з бажанням робити Україну успішною. Радий, що наш уряд дав їм таку можливість”, – написав Прем’єр-міністр.

Гройсман нагадав, що Кабмін розпочав реформу держслужби, бо вважає цей напрямок стратегічним. “Наша мета була єдиною – змінити не тільки систему управління країною, а й ментальність чиновника та його сприйняття суспільством”, – додав він.

 

Мінрегіон у вересні планує подати до уряду програму розвитку українських Карпат

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства у вересні планує подати на розгляд Кабінету міністрів проєкт державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки.

Про це сказав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода під час круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат, що пройшов 12 серпня в Ужгороді, повідомляється на порталі “Децентралізація”.

“Вже за місяць плануємо подати до уряду проєкт Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки”, – сказав він.

Негода додав, що у квітні цього року уряд затвердив Концепцію розвитку гірських територій українських Карпат.

“У розробці цього документа ми використовували кращий європейський досвід – Австрії, Словенії, Франції, Швеції, Італії, Іспанії. На більшості наших напрацювань і ґрунтуватиметься майбутня державна програма», – зауважив Негода.

За його словами, основними напрямами її будуть: розвиток традиційних і найбільш перспективних для регіону видів господарської діяльності, лісового та сільського господарства; забезпечення екологічної безпеки в регіоні, відновлення лісів та оптимізації структури ландшафтів; збереження історико-культурної спадщини, підвищення транспортної та інформаційної доступності тощо.

«Ця державна програма має бути підкріплена рядком у Державному бюджеті на наступний рік, де буде вказана конкретна сума. І її розмір залежатиме від тих заходів, які ми спільно з вами запропонуємо», – звернувся Негода до представників регіональної влади Закарпаття.

Одним із першочергових заходів у рамках майбутньої програми має стати розроблення схеми планування гірських територій українських Карпат. Ця схема включатиме в себе пропозиції з перспективних напрямів просторового розвитку гірських територій, раціонального природокористування, збереження природної та культурної спадщини тощо.

Ще один важливий момент, на думку першого заступника міністра, – це постійний моніторинг розвитку цих територій.

«Кожен охочий повинен мати можливість побачити, як розвивається та чи інша територія, як реалізуються проєкти. Зокрема, нам це потрібно, щоб мати змогу оперативно реагувати на проблеми», – пояснив Негода.

Він нагадав, що Мінрегіон уже працює над розробкою Інтерактивної системи моніторингу, яка дозволить у режимі реального часу відслідковувати та оцінювати стан соціально-економічного розвитку гірських територій, в тому числі реалізацію заходів майбутньої державної програми.

«Важливо також, щоб заходи з підтримки розвитку гірських територій, які ми спільно з вами запропонуємо, відповідали стратегічним документам регіонального розвитку. Крім того, пріоритетні завдання розвитку гірських територій мають бути чітко визначені у кожній регіональній стратегії розвитку», – резюмував Негода.

Як повідомлялося, 22 липня Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про розвиток регіону українських Карпат» (№ 543/2019), спрямований на стимулювання соціально-економічного розвитку, підвищення інвестиційної привабливості, розбудови рекреаційного, туристичного та етнокультурного потенціалу регіону.

Зокрема, глава держави зобов’язав Кабінет міністрів України протягом двох місяців затвердити Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 рр. з урахуванням Концепції розвитку гірських територій українських Карпат.

Також, згідно з текстом указу, уряд повинен передбачати у проєктах закону про Державний бюджет України на 2020-й та наступні роки видатки, необхідні для реалізації цієї держпрограми.

 

У курортній Затоці повернули громаді 16 земельних ділянок на узбережжі

За позовами Білгород-Дністровської місцевої прокуратури суд повернув Затокській місцевій громаді землі на приморському узбережжі вартістю 4,8 мільйона гривень.

Про це повідомляє пресслужба Одеської облпрокуратури.

“За позовом Білгород-Дністровської місцевої прокуратури реально виконано рішення суду, де відповідачами у справі виступали Затоківська селищна рада та 16 громадян. Позовні вимоги полягали у визнанні незаконним і скасуванні рішення органу місцевого самоврядування про передачу у власність громадянам 16 земельних ділянок загальною площею понад 1 гектар для індивідуального дачного будівництва на узбережжі Чорного моря“, – зазначили в прокуратурі.

Встановлено, що селищна рада прийняла рішення про передачу об’єктів усупереч вимогам законів України, причому у період дії ухвал суду на заборону відведення цих ділянок.

Станом на 13 серпня рекреаційні землі повернуто до комунальної власності територіальної громади Затоки.

 

Вступна кампанія до закладів профосвіти триватиме до 1 жовтня

Заклади профосвіти, які матимуть недоукомплектовані групи для навчання за кошти регіонального або державного бюджету, можуть продовжити прийом заяв до 1 жовтня.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.

“Відповідно до Правил прийому зарахування до закладів профосвіти має завершуватися до початку навчально року, а саме до 1 вересня. Однак у разі невиконанні регіонального або державного замовлення закладам надається можливість провести додатковий набір вступників. Йдеться про набір на окремі професії або спеціальності в межах ліцензованого обсягу закладу”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цього року було виділено 123 тис. 315 бюджетних місць, на яких вступники можуть безоплатно отримати професійну освіту. З них 109 249 місць – це регіональне замовлення, 14 066 – держзамовлення, зокрема 7 287 – за професіями загальнодержавного значення.

 

У Житомирі затримали активіста, який вимагав $30 тисяч у директора підприємства

У Житомирі правоохоронці затримали керівника однієї з громадських організацій, який вимагав у керівника підприємства $30 тис., аби не перешкоджати його роботі.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.

«Активіст, добре знаний у Житомирі, був затриманий у першій половині дня 13 серпня в одному з престижних розважальних комплексів обласного центру після передачі йому 5 тисяч доларів США. Чоловік, побачивши правоохоронців, намагався приховати щойно отримані гроші, проте, усі його дії відповідним чином зафіксовані»,- йдеться у повідомленні.

Правоохоронці встановили, що керівник громадської організації неодноразово звертався особисто та надсилав смс-повідомлення керівнику підприємства з вимогами сплати коштів (одноразово – $30 тисяч США та щомісячно – по $5 тисяч) за неперешкоджання його діяльності.

У разі незгоди активіст погрожував використати ресурси громадськості для створення керівникові негативного іміджу та звільнення його через це з посади.

Наразі тривають слідчо-розшукові заходи та вирішується питання про затримання чоловіка у порядку ст. 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) Кримінального процесуального кодексу України.

Активістові може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

 

Поліція розслідує 78 проваджень за фактами рейдерства

У Національній поліції за фактами рейдерства у 78 кримінальних провадженнях триває досудове розслідування.

Про це йдеться у відповіді Департаменту інформаційно-аналітичної підтримки Нацполіції на інформаційний запит Укрінформу.

“Повідомляємо, що за інформацією, наданою Головним слідчим управлінням Національної поліції України, упродовж січня — червня 2019 року в провадженнях слідчих Національної поліції перебувало 95 кримінальних проваджень про злочини, пов’язані з протиправним поглинанням та захопленням підприємств, порушенням прав їх законних власників (рейдерство), з яких 28 розпочато у 2019 році”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що досудове розслідування закінчено у 17 кримінальних провадженнях, з них до суду направлено 6 обвинувальних актів, і 11 проваджень закрито.

“У 78 провадженнях за фактами рейдерства на цей час досудове розслідування триває”, – уточнюється у повідомленні.

 

Аброськін про боротьбу з наркозлочинністю у Харкові: це війна з вітряками

Перший заступник голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін заявив, що для боротьби з наркоторговцями треба об’єднуватися і разом працювати, а не займатися популізмом.

Про це він написав у Facebook у відповідь на пост міського голови Харкова Геннадія Кернеса про те, що місто потопає у наркотиках, а поліція не справляється з цим.

“Я повністю згоден з міським головою Харкова в плані того, що дійсно вже настав час об’єднатися для протидії лідерам злочинних організацій, наркокартелів, але я з трудом розумію, що саме він вимагає від поліції”, – зазначив Аброськін.

При цьому він звернув увагу на рішення Печерського райсуду, який напередодні змінив запобіжний захід з тримання під вартою із альтернативою застави у 26 млн грн на домашній арешт затриманому у справі про вилучення 400 кг кокаїну. Крім того, цей підозрюваний притягується до кримінальної відповідальності і за вбивство.

Аброськін поінформував, що загалом за 2017 рік поліція Харківщини задокументувала злочинну діяльність 316 наркозбувачів, “з них заарештовано – 66 осіб”, у 2018 – задокументовано діяльність 522 наркозбувачів, а заарештовано – 84 особи. За шість місяців 2019 року задокументовано діяльність 498 наркозбувачів, а заарештовано – тільки 41 особу.

Аброськін наголосив, що поліція працює, виявляє, документує та затримує наркозбувачів, але вони потім “в зв’язку з лояльним законодавством через декілька днів виходять на свободу та продовжують свій злочинний бізнес”.

“Але ми не опускаємо руки та працюємо далі, але це боротьба з вітряними млинами. Мені просто цікаво, що міський голова Харкова вимагає від поліції з ними робити??? І в той же час що зробила міська влада за ці три роки?… 30 травня 2017 року провели квест для підлітків «Наркотики? Не моя тема!»; 31 травня 2018 року круглий стіл «Шляхи подолання наркоепідемії на Харківщині»; 26 червня 2019 панельна дискусія на тему: «Партнерство та консолідація зусиль у боротьбі …». Й це практично все”, – додав заступник голови Нацполіції.

Він закликав всіх об’єднуватися для боротьби із наркотиками, “але давайте й всі разом працювати, а не займатися популізмом, до питання протидії розповсюдження наркоманії потрібно підходити комплексно, і тільки всім разом”.

Водночас Аброськін підкреслив, що наразі Харків із забезпечення системами відеоспостереження виглядає гірше будь-якого прифронтового міста Донеччини, де працює централізована відеосистема, що допомагає протистояти злочинцям й захищає громадян. За його словами, у Харкові така система просто відсутня.

Як повідомлялося, 6 серпня мер Харкова Кернес заявив, що “Харків тоне в наркотиках. Я знаю місто, і ще ніколи люди не були в такому шоці від того, що відбувається”.

За його словами, “йде справжній трафік, не залежно, центр це чи околиця… наркомани просто на вулицях жеруть цю погань”.

Крім того, Кернес заявив, що “немає сенсу приховувати й інше: поліція не справляється”, і закликав Головне управління Національної поліції Харківської області “відреагувати на вимогу харків’ян”.

 

Посольство Великої Британії допомагає моделювати майбутні регіони

В Україні стартував проєкт за підтримки Посольства Великої Британії, в рамках якого в кожній області буде проведено інформаційні заходи для формування оптимальної моделі устрою районного рівня.

Про це повідомив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, інформує пресцентр ініціативи «Децентралізація» – Укрінформ.

«Моделювання нового субрегіонального рівня потребує широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи. Розуміння суспільством і політичними колами кожного кроку реформи, забезпечить її подальшу підтримку. Мінрегіон вдячний Посольству Великої Британії в Україні за підтримку в цій роботі. В кожній області будуть проведені інформаційні заходи, дискусії з зацікавленими сторонами, які допоможуть нам підготувати узгоджені пропозиції майбутнього субрегіонального устрою», – сказав Негода.

Він уточнив, що в Україні триває підготовка узгоджених пропозицій з формування оптимальної моделі адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня в кожній області України.

Негода зауважив, що моделювання нових майбутніх районів має враховувати історичні, економічні, екологічні, географічні, демографічні особливості та етно-культурні місцеві традиції. Також важливим є поєднання цих особливостей з європейськими підходами та критеріями щодо адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня.

Він наголосив на необхідності синхронізувати діяльність започаткованого проєкту Посольством Великої Британії з діяльністю відповідних регіональних робочих груп при обласних державних адміністраціях.

«З центру не завжди видно переваги того чи іншого формату моделі адміністративно-територіального устрою області. Тому і створені при облдержадміністраціях спеціальні робочі групи. Чимало проєктів міжнародної технічної допомоги долучилися до організації інформаційних заходів з обговорення моделей адмінтерустрою субрегіонального рівня. Ми розраховуємо на тісну співпрацю цих сторін. В синергії досягнемо кращого результату», – зазначив перший заступник міністра.

Як відомо, з липня 2019 року в Україні працює також Проєкт «Моделювання адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні у Волинській, Одеській, Полтавській, Чернівецькій та Київській областях». Ініціатива впроваджується Українською асоціацією районних та обласних рад (УАРОР) за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Раніше УАРОР провела моделювання та напрацювала законопроекти зі встановлення та зміни меж районів Донеччини, Луганщини, Тернопільщини та Харківщини.

 

На Рівненщині презентували проект “Поліцейський офіцер громади”

Очільник Національної поліції України Сергій Князєв презентував у Рівненській області проект “Поліцейський офіцер громади”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Офіцери, які прийдуть до вас у громади, будуть виконувати важливі функції. Такий поліцейський буде в громаді вдень і вночі”, – зазначив Князєв.

За його словами, на Рівненщині з вівторка розпочинається конкурс на поліцейського офіцера громади, – зокрема, починається прийом заяв від діючих поліцейських і цивільної молоді.

Потім буде відбір, який, за словами Князєва, може тривати від 30 до 40 днів, після чого переможці конкурсу підуть на навчання на 4 місяці у спеціалізований навчальний заклад. По закінченню навчання поліцейські офіцери громади виходитимуть на роботу.

Князєв додав, що за цей час буде виділено фінансування на необхідну амуніцію і транспортні засоби для поліцейських громади.

“Кожен з них буде мати свій службовий автомобіль”, – запевнив Князєв.

Він уточнив, що стартова зарплата офіцерам громади буде 13 тисяч грн, але у Нацполіції сподіваються, що при ухваленні бюджету на наступний рік вдасться передбачити більший зарплатний фонд для поліції.

“ОТГ ми пропонуємо стартову історію: забезпечити відповідним приміщенням, при необхідності… наприклад, оплату за комуналку або за Інтернет, або ще якісь невеличкі платежі, якщо місцева громада бере на себе — ми за це їм подякуємо”, – додав Князєв.

 

Кремль не бачить політичної кризи в РФ на тлі протестів

Кремль вважає неприпустимим невідповідне застосування сили російською поліцією, але виправдовує жорсткі дії правоохоронців для припинення заворушень. Про це заявив у вівторок прес-секретар президента Дмитро Пєсков, передає УНН з посиланням на ТАСС.

“Ми вважаємо… абсолютно неприпустимим невідповідне застосування сили з боку представників органів влади і вважаємо абсолютно виправданим жорсткі дії правоохоронців для припинення громадських заворушень”, – заявив представник Кремля.

Пєсков підкреслив, що у випадку появи якихось судових позовів, вони “повинні розслідуватися необхідним чином і потім повинні розглядатися в суді”.

За оцінкою Пєскова, правоохоронні органи виконують свої обов’язки і роблять все необхідне для припинення нелегітимних спроб, а також для забезпечення безпеки під час легітимних, узгоджених акцій. Він додав, що в разі, якщо неузгоджений мітинг набуває форми масових заворушень, його можна кваліфікувати як “організовані заворушення”.

Пєсков також повідомив, що Кремль в рівній мірі фіксує як випадки непокори поліції, так і прояви агресії поліцейськими.

Представник Кремля також відповів на питання, чи вважає президент РФ Володимир Путін чимось незвичайним події, пов’язані з масовими акціями в Москві. “Безумовно, ні”, – сказав Пєсков.

Прес-секретар підкреслив, що “президент, зрозуміло, звертає увагу на те, що відбувається”.

“Ми не згодні з тими, хто називає те, що відбувається, політичною кризою. Це не криза, протести відбуваються у багатьох країнах світу, вони викликані конкретними питаннями. У європейських столицях, у всьому світі відбуваються акції протесту”, – сказав журналістам Пєсков.

Як повідомляв УНН, в містах Російської Федерації протягом акцій протесту 10 серпня силовики затримали 352 осіб.

3 серпня стало відомо про затримання під час акцій 828 осіб. Також з’являлася інформація про госпіталізацію 5 осіб в результаті протистоянь протестувальників зі співробітниками Росгвардіі. А в суботу до того, 27 липня, були затримані 1388 осіб.

 

Вибух на полігоні в РФ: рівень радіації підскочив у 16 разів

Джерело: сайт РосгідрометуУП

Фахівці Росгідромету зафіксували перевищення рівня радіації у 4-16 разів у російському місті Сєвєродвінськ після вибуху на військовому полігоні в Архангельській області 8 серпня.

Дослівно: “За інформацією Північного УГМС на 12:00 за московським часом 8 серпня 2019 року Архангельською територіальною системою АСКРО (система, що здійснює безперервний автоконтроль радіаційної обстановки – ред.) у 6-ти з 8-ми пунктів м. Сєвєродвінська зафіксовані перевищення потужності дози гамма-випромінювання у 4-16 разів у порівнянні з фоновими значення ПАЕД (потужність амбієнтного еквіваленту дози – ред.) для даної території”.

Деталі: Середнє значення фону для м. Сєвєродвінськ становить 0,11 мкЗв/год.

Росгідромет також опублікував таблицю зафіксованих максимальних значень ПАЕД в пунктах системи АСКРО в м. Сєвєродвінську 8 серпня.

О 12:30 радіаційний фон в 6 пунктах АТ АСКРО варіювався від 0,21 до 0,44 мкЗв/год.

О 13:00 – від 0,13 до 0,29 мкЗв/год.

Відзначається, що станом на 14:30 радіаційний фон у м. Сєвєродвінськ нормалізувався і становив від 0,13 до 0,16 мкЗв/год.

При цьому у пункті Архангельськ упродовж дня 8 серпня перевищень ПАЕД зафіксовано не було.

Передісторія:

8 серпня Міноборони РФ повідомило, що в Архангельській області під час вибуху на військовому полігоні постраждали шестеро людей, двоє загинули.

У міністерстві стверджували, що після НП ніяких викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, радіаційний фон в нормі.

10 серпня у держкорпорації “Росатом” заявили, що внаслідок вибуху на військовому полігоні в Архангельській області загинуло 5 співробітників “Росатома”, ще троє постраждали.

У лютому 2019 року президент РФ Володимир Путін заявив про успішні випробування крилатої ракети необмеженої дальності з ядерної руховою установкою “Буревісник”.

Американські експерти в галузі ядерної енергетики підозрюють, що вибух і викид радіації в Архангельській області Росії сталися під час випробування крилатої ракети з ядерною установкою “Буревестник”, про яку говорив президент РФ Володимир Путін у 2018 році.

Президент США Дональд Трамп після вибуху в РФ заявив, що в Америки є подібні, але більш просунуті технології.

 

Жителі села біля полігону під Архангельськом повідомили про евакуацію

Жителі села Ньонокса Архангельської області Росії, поблизу якого 8 серпня вибухнула ракета з радіоізотопним джерелом живлення, розповіли, що вранці 14 серпня їх вивезуть спеціальним потягом “на час робіт на полігоні”.

Про це мешканці Ньонокси повідомили місцевому порталу 29.RU – Укрінформ.

“Жителі Ньонокси повідомили, що вранці 14 серпня їх евакуюють з села. Від місцевої військової частини вони отримали інформацію, що цього дня в селі необхідно бути відсутнім з 5 до 7 години ранку. Спеціально для цього зі станції Ньонокса буде відправлений потяг, який і вивезе людей з населеного пункту на час робіт на полігоні”, – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що це – планова евакуація, яка пов’язана з плановими роботами в місцевій військовій частині і відношення до вибуху 8 серпня нібито не має. “Це плановий захід. У нас це проходить регулярно, приблизно раз на місяць всіх вивозять подалі від села. Раніше, щоправда, дехто залишався тут. Але зараз, після останніх подій, думаю, виїздитимуть всі”, – розповів житель Ньонокси.

Повідомляється також, що випробування на військовому полігоні дійсно зачіпали місцевих жителів і раніше – так, у 2015 році у військовому селищі Сопка, яке знаходиться недалеко від села, загорівся будинок №9 по вулиці Боровій – причиною НП стало падіння уламків ракети.

Раніше жителі розповіли, що 12 серпня з ними зустрілися представники місцевої військової частини 09703, де стався вибух.

Губернатор Архангельської області Ігор Орлов назвав “цілковитою нісенітницею” повідомлення про евакуацію жителів з села Ньонокса, поблизу якого на полігоні ВМФ стався вибух ракети.

Як повідомлялося, у вівторок Росгідромет підтвердив зростання рівня радіації у Сєверодвінську в 16 разів, що сталося 8 серпня.

Міноборони Росії повідомило, що 8 серпня в Архангельській області двоє людей загинули через вибух на випробуваннях рідинного реактивного двигуна. Потім “Росатом” повідомив про загибель ще п’яти співробітників держкорпорації і уточнив, що вибух стався на морській платформі при випробуванні ракети з радіоізотопним джерелом живлення. Після того, що сталося, було заборонено на місяць судноплавство на ділянці Двінської затоки Білого моря, на якій проходили випробування.

Президент США Дональд Трамп у Twitter повідомив, що в Архангельській області вибухнула крилата ракета “Буревісник”, яку НАТО називає Skyfall.

 

У США вважають, що вибух у Росії стався під час випробування гіперзвукової ракети

Вибух на полігоні під Северодвінську Архангельської області (РФ), який відбувся минулого тижня, був пов’язаний з випробуванням гіперзвукової крилатої ракети. Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

Офіційний представник США, виступаючи на умовах анонімності заявив, що Вашингтон поки не готовий сказати, чи був це ядерний вибух, але вважає, що в ньому присутні радіоактивні елементи.

Як заявив журналістам чиновник, вибух може стати потенційно значною перешкодою для російської програми, хоча залишається незрозумілим, чи викликаний він невдачею запуску.

За словами чиновника, спроби Росії розробити гіперзвукові крилаті ракети підняли питання про те, чи слід продовжувати так зване ядерну угоду “Новий старт”, термін дії якого закінчується на початку 2021 року.

Нагадаємо, вибух російської ракети “Буревісник” на ядерному паливі викликав у Трампа занепокоєння щодо стану повітря – і водночас упевненість, що США мають кращі технології. Про це Дональд Трамп написав у Twitter.

 

За кібернападом на МЗС Чехії стоїть ГРУ — експерти

Останній хакерський напад на Міністерство закордонних справ Чеської Республіки, який було виявлено державними фахівцями з кібербезпеки у червні, з великою ймовірністю організувала російська військова розвідка ГРУ.

Про це з посиланням на обізнані дипломатичні джерела та експертів з інших органів влади повідомляє Denik – Укрінформ.

«За цим (нападом) стоїть військова розвідка ГРУ та її група APT28/Sofacy», – заявило виданню джерело в МЗС.

У 2016 році міністерство було об’єктом двох одночасних атак, за якими, ймовірно, стояли російські спецслужби.

За словами джерела, вдалося виявити сліди, які зловмисники залишили за собою, що ведуть до Росії. «Більше впевненості матимемо дуже скоро, нам ще потрібно зробити дещо, але напад дійсно схожий на APT28», – заявило джерело.

Зазначається, що цього разу, як і два роки тому, хакери, здається, змогли проникнути лише у зовнішню комп’ютерну мережу міністерства, через яку не проходить секретна інформація. Цього разу вони не наробили стільки шкоди, як 2 роки тому, оскільки атаку виявили дуже швидко. В результаті минулого нападу, який тривав з початку 2016 року до початку 2017 року, хакери отримали доступ до понад 150 поштових скриньок службовців, включаючи тодішнього главу МЗС Любомира Заоралека та деяких його заступників. Однак хакери не увійшли до внутрішньої мережі, через яку йдуть секретні матеріали та дипломатичні листи.

Даний інцидент дуже схожий на попередні, описані у щорічному звіті Служби безпеки інформації (BIS) за 2017 рік. «Усі наші висновки свідчать, що це була кібершпигунська кампанія Turla російської розвідувальної служби ФСБ та APT28/Sofacy, яка має відношення до російської військової розвідувальної служби ГРУ», – заявляють у BIS. Група APT28/Sofacy використовувала іноземну комп’ютерну інфраструктуру для нападу на чеські цілі, йдеться у щорічному звіті контррозвідки.

Більше того, за даними BIS, метою російські хакерських атак є не лише самі дані, а й особиста інформація та інша, яка потім може бути використана при наступних атаках.

Випадок розслідують фахівці Національного центрального управління боротьби з організованою злочинністю. Розслідування триває.

 

Польський міністр оборони хоче подвоїти кількість солдатів у країні

Армія Польщі повинна нараховувати не менше 200 тисяч солдатів.

Про це Польському радіо заявив міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак.

“У нас повинно бути принаймні 200 тисяч. Я переконаний, що польська армія повинна нараховувати ще більше солдатів, бо це є гарантом безпеки. Кожен із нас, польок і поляків, може розвиватися тільки тоді, коли Польща в безпеці”, – сказав він.

За словами Блащака, одним із його пріоритетів є збільшення чисельності армії.

Як пояснив міністр, досягнути цієї мети допоможе кампанія «Стань солдатом Республіки Польща».

Водночас Блащак нагадав, що нині польська армія нараховує понад 100 тисяч військових.

 

США відкладають запровадження деяких мит на китайські товари

Американський президент Дональд Трамп відклав до 15 грудня введення в дію частини мит на китайські товари.

Про це повідомляє BBC.

«Адміністрація президента США Дональда Трампа відклала до 15 грудня цього року запровадження мит на частину імпорту з Китаю – через медичні, безпекові та інші фактори», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, йдеться про таку продукцію, як мобільні телефони, ноутбуки, відеоприставки, деякі іграшки, монітори, окремі види одягу та взуття.

На всі інші китайські товари американські 10-відсоткові мита почнуть діяти з 1 вересня 2019 року.

Зазначається, що технологічні інвестори уже привітали рішення Вашингтона відкласти мита на згадану китайську продукцію.

Як повідомлялося, торговельна війна між Китаєм і Сполученими Штатами Америки почалася навесні 2018 року, коли Вашингтон прийняв рішення запровадити мита на алюміній та сталь із ряду країн, в тому числі з КНР. На саміті «Великої двадцятки» в Буенос-Айресі Дональд Трамп і Сі Цзіньпін погодилися на перемир’я в торговельній війні, домовившись відкласти до березня 2019 року запровадження нових торгових мит.

 

США можуть вийти зі СОТ – Трамп

Господар Білого дому пригрозив, що США можуть вийти зі складу Світової організації торгівлі.

Про це повідомляє DW.

“Відповідну заяву американський лідер зробив у вівторок, 13 серпня, виступаючи перед робітниками нафтохімічного комплексу британсько-голландського концерну Shell в місті Монака (штат Пенсильванія)”,- йдеться в повідомленні.

“Ми вийдемо, якщо будемо змушені… Ми знаємо, що вони роками обманювали нас, і більше таке не повториться”, – цитує агентство американського лідера.

Наголошується, що раніше Трамп неодноразово критикував СОТ, зокрема, через те, що Китай у цій організації має статус країни, яка розвивається.

Це дозволяє другій за розміром економіці світу отримувати субсидії для розвитку сільського господарства і встановлювати вищі бар’єри для імпорту продукції.

Як повідомляв Укрінформ, Дональд Трамп відклав до 15 грудня запровадження частини мит на китайські товари.

Зокрема, йдеться про таку продукцію, як мобільні телефони, ноутбуки, відеоприставки, деякі іграшки, монітори, окремі види одягу і взуття.

На решту китайських товарів американські 10-відсоткові мита почнуть діяти вже з 1 вересня 2019 року.

 

У Німеччині – пам’ятні заходи до 58-ї річниці початку зведення Берлінського муру

Німці 13 серпня відзначають 58-му річницю початку будівництва Берлінського муру й нагадують іншим країнам про сумні і нерідко трагічні наслідки зведення таких бар’єрів.

Про це, зокрема, заявив бургомістр Берліна Міхаель Мюллер, який відвідав у вівторок каплицю примирення на Бернауер Штрассе та взяв участь у церемонії покладання вінків до монумента загиблим, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Наше місто 13 серпня 1961 року, з початком будівництва Берлінського муру та зон-бар’єрів, стало місцем світового історичного розрізу», – сказав Мюллер.

Він назвав правильним збереження пам’яті про ті часи, про те, що мур протягом десятиліть впливав на долю Берліна та його громадян, завдавав тяжкі страждання багатьом людям, наслідки яких відгукуються і сьогодні.

За словами мера, послання Берліна як «міста свободи» світові полягає у тому, що воля людей до вільного життя ніколи не може бути подолана мурами, що людям доводиться знову і знову боротися за свою свободу, демократію та верховенство права.

Каплиця примирення в Берліні збудована на місті, де стояла церква Примирення, яка в 1961 році опинилась на «смузі смерті» й стала недосяжною для берлінців, як для східних, так і західних. У 1985-му, за 4 роки до падіння муру, церкву знесли, про неї зараз нагадує покручений хрест. У каплиці, починаючи від 2005 року, проводять молебні за загиблими. Фото самих загиблих виставлені на галявині, що розташована на колишній нейтральній смузі. Тут зараз стоять залишки залізобетонного муру – сьогодні скрізь цей кордон можна пройти без перешкод. Але за 28 років, що східний і західний Берлін були розділені 155-кілометровим муром, загинуло, за офіційною статистикою, щонайменше 137 людей, намагаючись втекти з НДР.

Меморіал «Берлінський мур» нагадує про те, як розділення Берліна стало трагедією для жителів міста. Із серпня до листопада, коли буде відзначатися 30-річчя падіння муру, тут буде організовано понад 40 різноманітних заходів під гаслом No More Walls. Як повідомив директор комплексу «Берлінська стіна» Аксель Клаусмайер, особливий акцент буде зроблено на «східноєвропейській перспективі». Зокрема, на концерти та вистави запрошені музиканти з країн, «які зробили значний внесок до руйнування муру», зокрема Чехії і Словаччини, України та Польщі. Представники молоді України також будуть запрошені на центральний захід 9 листопада разом з однолітками з країн “Вишеградської четвірки”, Великої Британії, Франції, Норвегії. «Ми хочемо тримати в фокусі міжнародне значення падіння Берлінської стіни, особливо для молоді», – зауважив Клаусмайер. 8 листопада буде організований Міжнародний форум, присвячений 30 річчю падіння Берлінського муру, учасниками якого стануть історики з країн-переможниць у Другій світовій війні.

Як повідомлялося, Берлінський мур – комплекс споруд між двома частинами Берліна, зведений за наказом державного керівництва СРСР від 13 серпня 1961.

Проіснував до 9 листопада 1989, протягом понад 28 років багаторазово добудовувався та розширювався, був найбільш укріпленою частиною «німецько-німецького» кордону, відокремлював західний Берлін від східного, та навколишніх районів НДР. Мур був одним із найвідоміших символів Холодної війни та поділу Німеччини.

 

Аеропорт Гонконгу отримав судовий ордер на розгін демонстрантів

Адміністрація Міжнародного аеропорту Гонконг отримала судовий ордер, що дозволяє видворити демонстрантів з терміналу, де другий день поспіль через протести скасовують авіарейси. Про це повідомляє УНН з посиланням на South China Morning Post.

Ордер на розгін демонстрантів з території аеропорту був отриманий увечері у вівторок. На даний момент ще немає інформації про те, які саме дії він дозволяє робити стосовно протестувальників, щоб вивести їх з будівлі.

Очікується, що ордер набуде чинності, коли буде вивішений в публічному місці в аеропорту.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що, за інформацією американської розвідки, уряд Китаю стягує війська до кордону з Гонконгом.

 

Трамп: Китай стягує війська до кордону з Гонконгом

Президент США Дональд Трамп заявив, що, за інформацією американської розвідки, уряд Китаю стягує війська до кордону з Гонконгом. Про це повідомляє УНН з посиланням на Twitter Трампа.

“Наша розвідка доповіла, що китайський уряд переміщує війська до кордону з Гонконгом. Всі повинні бути спокійні і в безпеці!” – написав американський лідер у Twitter.

Нагадаємо, правоохоронці застосували перцевий балончик проти учасників протестів у міжнародному аеропорті Гонконгу, робота якого заблокована вже другий день.

“Повідомляється, що поліція, розмахуючи палицями, застосувала перцевий балончик, щоб відтіснити протестуючих назад”, — йдеться в повідомленні.

Окрім того, поліція зіткнулася з учасниками протесту за межами аеропорту.

 

Експрезиденту Киргизстану пред’явили нові звинувачення

Генпрокуратура Киргизстану висунула нові звинувачення проти експрезидента країни Алмазбека Атамбаєва.

Про це заявив генеральний прокурор Откурбек Джамшитов, повідомляє Радіо Азаттик – Укрінформ.

“Сьогодні звинувачення пред’явлено Атамбаєву – за фактами організації заворушень, незаконного обігу зброї, перешкоджання слідству, захоплення заручників, убивства і замаху на вбивство”, – сказав Джамшитов.

Він зазначив, що було порушено декілька кримінальних справ, обвинувачення пред’явлено окремим прихильникам колишнього президента, за рішенням суду їх триматимуть у СІЗО-1 протягом двох місяців.

Наголошується, що останні звинувачення стосуються подій, коли спецпризначенці МВС Киргизстану декілька разів хотіли затримати Атамбаєва в его резиденції минулого тижня.

Як повідомлялося, 8 серпня правоохоронці Киргизстану з другої спроби затримали колишнього президента Алмазбека Атамбаєва.

Першу спробу було зроблено силовиками 7 серпня ввечері, проте прихильники експрезидента чинили опір, захопивши шістьох спецпризначенців. У четвер, 8 серпня, заручників відпустили.

Тоді ж Атамбаєв прийняв рішення здатися. Його відвезли до ДСУ ДКНБ на допит, а згодом затримали.

Експрезиденту пред’явлено офіційні звинувачення в корупції.

Атамбаєва помістили в СІЗО Держкомітету з нацбезпеки до 26 серпня. Він відмовився підписувати слідчі документи.

Раніше парламент позбавив Атамбаєва статусу і привілеїв експрезидента, оскільки Генпрокуратура виявила в його діях ознаки корупції, перевищення посадових повноважень і незаконного збагачення.

 

Кількість хворих на кір у світі найбільша з 2006 року — ВООЗ

За перше півріччя 2019 року у світі була зафіксована найбільша кількість хворих на кір з 2006 року.

Про це повідомляється на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

“За перші шість місяців 2019 року показник кількості випадків захворювань на кір був найвищим з 2006 року”, – повідомляє ВООЗ.

Як зауважили в організації, в цьому році втричі більше випадків захворювань на кір у порівнянні з минулим роком.

Більш того, з 2016 року цей тренд вже третій рік поспіль тільки зростає.

При цьому найбільша кількість хворих на кір, за даними ВООЗ, у поточному році була зареєстрована в Конго, на Мадагаскарі та в Україні.

Водночас наголошується, що великі спалахи цього захворювання були також відзначені в Анголі, Камеруні, Чаді, Казахстані, Нігерії, на Філіппінах, у Південному Судані, Судані й Таїланді.

У США взагалі зареєстрували найбільшу кількість захворювань на кір за останні 25 років.

Зазначається, що серед причин, чому люди не вакцинуються, є такі, як відсутність доступу до якісної медицини, конфлікти, переселення, дезінформація про вакцинацію або низька свідомість щодо необхідності вакцинуватися.

 

За останні 50 років кількість лісових тварин зменшилася вдвічі

Біологічне розмаїття у світі під загрозою. За останні 50 років кількість тварин у лісах скоротилася вдвічі

Про це повідомляє DW із посиланням на дослідників Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) – Укрінформ.

Кількість тварин, що живуть у лісах, за останні десятиліття значно зменшилася. З 1970 року їх стало менше більш ніж удвічі, йдеться у звіті WWF.

Найбільш ураженими категоріями у тваринному світі дослідники називають амфібій, наприклад, жаб, а також ссавців, зокрема, мавп та лісових слонів. Основною причиною безпрецедентного скорочення кількості диких тварин, за даними WWF, є втрата середовища існування, зокрема внаслідок вирубування лісів.

“Занепад біологічного розмаїття у світових лісах — це пересторога”, – заявив член ради WWF Крістоф Гайнріх. За його словами, вимирання тварин може негативно вплинути на здатність лісів зберігати парникові гази, що призведе до жорсткішої кліматичної кризи.

Для дослідження науковці використали дані щодо 268 видів хребетних і 455 популяцій тварин.

 

Facebook визнала прослуховування голосових повідомлень користувачів

Компанія Facebook Inc. платила сотням сторонніх підрядників за те, щоб вони розшифровували голосові повідомлення користувачів сервісів, що належать корпорації. Про це повідомляє УНН з посиланням на Bloomberg.

У Facebook визнали, що розшифровували повідомлення, але запевнили, що більше цього не роблять.

У заяві компанії, яке наводить агентство, сказано, що розшифровка звукових повідомлень припинилася “понад тиждень тому”. У ньому також сказано, що користувачі, чиї повідомлення піддавалися розшифровці, погоджувалися на це, вибираючи спеціальну опцію в додатку Messenger для Facebook.

При цьому, як зазначає агентство, Facebook не повідомляла користувачам, що їх голосові повідомлення будуть прослуховуватися третіми особами.

Політика використання даних Facebook передбачає збір “контенту, повідомлень та іншої інформації, яку ви надаєте” при “відправці повідомлень або спілкуванні один з одним”. Конкретних згадок про аудіо немає, зауважує Bloomberg.

Нагадаємо, Facebook додасть своє ім’я до Instagram і Whatsapp.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 463

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua