Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 15.09.2019

Інформдень: 15.09.2019

На Миколаївщині поховали морпіха, який загинув від обстрілу під Павлополем

Морського піхотинця Миколу Обуховського, який загинув на Донеччині, поховали у Миколаївській області.

Про це повідомляє “5 канал” – Укрінформ.

“32-річний морський піхотинець Микола Обуховський загинув 11 вересня під час обстрілу поблизу Павлополя. Разом із ним загинув і 21-річний матрос Олександр Лінчевський із Черкащини. Обидва армійці служили в 36-ій бригаді морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського”, – йдеться у повідомленні.

Прощання відбулося у селищі Луч, Вітовського району.

 

Бойовики 9 разів обстріляли позиції ЗС України на Донбасі з початку неділі – Інтерфакс-Україна

Протягом доби неділі, 15 вересня, бойовики 9 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, повідомляє прес-центр штабу операції Об’єднаних сил.

“Противник обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил із заборонених мінськими угодами калібрів зброї, а саме – мінометів калібру 120-мм і 82-мм. Також, з гранатометів різних систем і стрілецької зброї”, – йдеться в вечірньому зведенні прес-центру ООС, опублікованому на сторінці в соцмережі Фейсбук.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” бойовики здійснили 6 обстрілів позицій ООС: двічі неподалік Авдіївки з напрямків Мінерального і Яковлівки – з гранатометів різних систем і стрілецької зброї; двічі поблизу Новогнатівки з напрямку Стили – з автоматичних гранатометів і стрілецької зброї; неподалік Миколаївки з напрямку Докучаєвська – зі стрілецької зброї; поблизу Водяного з напрямку Ужовки – з автоматичних гранатометів і стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” бойовики здійснили 3 обстріли позицій ООС: двічі поблизу Новолуганського у напрямку Доломітного – з мінометів калібру 120-мм і 82-мм; біля Зайцевого – із міномета калібру 82-мм.

 

Під Авдіївкою вночі півтори години тривав бій

Від початку доби у районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 5 обстрілів, зокрема, поблизу Авдіївки бойові дії тривали півтори години.

Про це повідомив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк на брифінгу у неділю, 15 вересня.

“Від початку поточної доби російсько-окупаційні війська здійснили 5 прицільних збройних провокацій на лінії бойового зіткнення”, – поінформував він – Укрінформ.

Полковник Гуцуляк зазначив, що вночі протягом понад 1,5 години тривали бойові дії в районі Авдіївки. “Тут після опівночі російсько-окупаційні війська з напрямку від селища Мінеральне відкрили прицільний щільний вогонь по позиціях наших захисників з гранатометів різних систем та стрілецького озброєння. З метою придушення ворожої збройної активності та недопущення втрат особового складу серед наших захисників підрозділи Об’єднаних сил вели адекватний вогонь у відповідь”, – розповів він.

Окрім цього, сказав речник, з 03.40 від села Стила окупанти вели 20-хвилинний обстріл з автоматичних станкових гранатометів по позиціях захисників Новогнатівки.

За його словами, на початку доби поблизу Зайцевого зафіксовано розриви 2-х, а біля Новолуганського – 3-х ворожих мін калібру 82 мм. Після 07.30 окупанти продовжили мінометний обстріл у районі Новолуганського. Зранку українські військові зафіксували розриви загалом 6-ти ворожих мін вже 120-го та 82-го калібрів.

За наявною інформацією, бойових втрат серед українських військових поточної доби немає, додав речник МОУ.

 

Бойовики намагалися ліквідувати Цемаха під час захвату розвідниками

Бойовики “ДНР” намагалися ліквідувати фігуранта справи про збиття MH17 Володимира Цемаха під час його викрадення українськими розвідниками.

Про це повідомляє ТСН – Укрінформ.

Під час передачі терориста на підконтрольну Україні територію, коли його везли в кареті швидкої, окупантам наказали за всяку ціну перешкодити транспортуванню і вбити “свідка для Гааги”.

“Було перехоплення, і нам повідомили, що нашу машину “швидкої допомоги” на знищення. Саме в цей час вивозили взятого в полон Цемаха. У них був наказ знищити його разом з нами”, – пояснив член екіпажу Першого добровільного мобільного шпиталю Андрій Нечипорук.

За словами парамедика екіпажу ПДМШ Степана Сірака, Цемах є добре підготовленим бойовиком.

“Коли ми зняли з нього мішок, я зрозумів, що це не проста людина, тому він моментально все, що було навколо, всю зону відповідальності на КСП, він все собі змалював”, – розповів Сірак.

Нагадаємо: наприкінці червня СБУ затримала колишнього начальника ППО бригади бойовиків “ДНР” Цемаха. 5 вересня ексначальника ППО бригади найманців РФ відпустили з під варти та передали до Росії під час обміну полоненими.

 

Волкер: Росія не зацікавлена тримати Донбас

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер вважає, що Росія прагне піти з Донбасу.

Про це він розповів у інтерв’ю ТСН – Укрінформ.

“Гадаю, є причини, чому Росія має піти з Донбасу. Вони насправді не зацікавлені тримати Донбас. Росія отримує абсолютно протилежний результат від того, який хоче досягти, продовжуючи окупацію та війну на Донбасі”, – переконаний він.

“Це — причина, чому Росія має хотіти припинити це. І ми, і французи, і німці, і українці — всі готові допомогти Росії знайти легкий шлях для відступу та повернення миру на окуповані території”, – додав Волкер.

Також він зауважив, що санкції за окупацію РФ Криму не зніматимуть до деокупації півострова.

 

Україну не будуть підштовхувати до виборів на умовах РФ – Волкер

Щоб прийти до виконання формули Штайнмайєра, потрібно, щоб Росія вивела свої війська з Донбасу.

Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю ТСН – Укрінформ.

“Я часто спілкуюся з моїми французькими та німецькими колегами й знаю, що вони не бачать можливостей для місцевих виборах в середовищі, яке досі контролюють російські сили. Я не бачу сценарію, що Україну будуть підштовхувати до проведення виборів, коли території залишаються окупованими”, – сказав Волкер.

За його словами, перш за все повинна бути встановлена безпека, і тільки після цього можливі вибори та інші політичні кроки, яких вимагають мінські угоди. Стабільність, на думку Волкера, може бути забезпечена введенням миротворців.

Як раніше заявляв Волкер, Росія удає, що її немає на Донбасі, що вона не несе відповідальності, що в Україні є внутрішня проблема й Україна повинна вести переговори з двома так званими “народними республіками”. При цьому він твердо переконаний, що, намагаючись використати конфлікт на Донбасі для тиску на Україну, Росія зробила нашу країну сильною та успішною.

 

Росія буде продовжувати війну з низькою інтенсивністю – Волкер – УНІАН

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що Росія і надалі продовжуватиме війну на Донбасі, однак із низькою інтенсивністю. Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.

“Думаю, Росія буде продовжувати війну з низькою інтенсивністю, втім, так, як вона це робить останні 5 років. І це буде трагедія для людей на сході України. Людей, про яких Росія каже, що захищає їх, але, насправді, війна лише руйнує їхнє життя. Росія, можливо, буде продовжувати це робити, я цього не виключаю”, – заявив Волкер. Водночас, він вважає, що решта України ставатиме “успішнішою, квітучою, динамічнішою, рухатиметься вперед”. І таким чином, на його думку, окуповані території захочуть повернутися до України.

Як повідомляв УНІАН, спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер пояснив, що, на думку Вашингтона, необхідно зробити, перш ніж можна буде провести легітимні вибори на нині окупованій частині українського Донбасу.

 

Держдеп: Кримські санкції проти РФ не зніматимуть до деокупації півострова

Спецпредставник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що санкції проти Росії через анексії Криму залишаться чинними до повної деокупації півострова.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу “1+1” – Укрінформ.

Волкер нагадав, що потрібно розділяти санкції, які були запроваджені проти Росії за Крим і за Донбас.

“Перш за все, ми ввели санкції через російську анексію Криму, а також через те, що росіяни не виконують Мінських угод. І також через кілька інших причин, таких як напад на сім’ю Скрипалів у Великобританії. Якщо Росія буде виконувати Мінські угоди так, як вона взяла на себе зобов’язання це робити, тоді ми будемо розглядати ослаблення цих санкцій. Але санкції щодо Криму будуть залишатися настільки довго, скільки Росія буде продовжувати окупацію Криму. Інші санкції так само”, – сказав Волкер.

Нагадаємо: у червні 2019 року Рада Європейського союзу ухвалила рішення про продовження санкцій проти Росії через анексію Криму і Севастополя. Вони стосуються російського банківського та енергетичного сектора. Санкції вперше запровадили влітку 2014 року і відтоді щоразу продовжували на пів року.

 

Штати стурбовані тенденцією до скорочення громадянського простору — Помпео

Державний секретар США Майк Помпео виступив із заявою з нагоди Міжнародного дня демократії, у якій висловив стурбованість щодо глобальної тенденції до скорочення громадянського простору.

Про це передає “Радіо Свобода” – Укрінформ.

“В той час, як Сполучені Штати віддають належне урядам, які проводять реформи з метою процвітання громадянського суспільства, ми, як і раніше, глибоко стурбовані глобальною тенденцією до скорочення громадянського простору”, – йдеться в заяві.

Держсекретар США зазначив, що саме громадянський простір забезпечує захист прав і основних свобод людини, боротьбу з корупцією та прозорість держави.

Нагадаємо: Міжнародний день демократії був встановлений Генасамблеєю ООН в грудні 2007 року. Наступного року цей день почали відзначати щорічно 15 вересня.

За підсумками минулого року Україна посіла 84-те місце у рейтингу «Індекс демократії», лишивши за собою статус «гібридної демократії». Найбільш демократичними були названі Норвегія, Ісландія та Швеція.

 

Дмитрий Шушарин: Мировое господство: дни и часы – ФБ

Не слушали дядю Митяя (прогнозы Д.Шушарина в 2014 году о том, что после Украины будет Израиль), вопили что этого никогда не будет. а Путин диктует свои условия Израилю, зависимость которого от России растет с каждым днем.

“Осталась мелочь – узнать, кому в Израиле выгоден образ бессильной страны, кто и зачем делает Израиль государством-жертвой. И кто надеется, что обстрелы убедят население, что мир на условиях агрессора – Хамаса, России, Ирана – единственный выход. Да, узнать и… И, собственно, всё. Теперь это имеет исключительно познавательное значение. Изменить что-либо невозможно.

И так же невозможно находиться в фактическом состоянии войны с Ираном, надеясь, что его союзник защитит Израиль. Может, и защитит, но на своих условиях. Все это и есть гибридная война, которую уже много лет Россия ведет против Украины, а если приглядеться, то против всего мира. И все ссылки на экономическое сотрудничество России и Израиля – это всего лишь указания на разные способы ведения такой войны.

Не буду напоминать, что последний эшелон с зерном для третьего рейха пересек Западный Буг за час с четвертью до нападения на СССР, который, в свою очередь, получил до того образцы немецких вооружений, новейших технологий и многое другое. Все это – часть отношений меж двумя тоталитарными сообществами, каждое из которых готовилось напасть на партнера. Образцовое удушение в экономических объятиях – рост товарооборота меж Украиной и Россией. За первое полгода в 2018-м почти на треть.

Все говорят о военном давлении России на Израиль. Но кроме размещения ракет и средств РЭБ, кроме военного шантажа вплоть до ядерного, есть еще несколько способов заставить Израиль вести себя по-другому.

В экономике это санкции против Израиля. Или, наоборот, как в случае с Украиной, наращивание товарооборота и экономического сотрудничества.

В политике – поддержка Хамаса и Хизбаллы, активизация прокремлевского лобби, дестабилизация политического положения, вмешательство в выборы и в другие внутриполитические процессы, идущие в Израиле. Возможно, свой Куусинен или Ким Ир Сен для Израиля уже намечен.

Наконец, кроме военного шантажа, есть еще шантаж гражданский: Все евреи, живущие в России, – потенциальные заложники.

Ну, хорошо, способы покорения Израиля понятны. Но зачем? Здесь же приводится обзор его политики за последние четыре года. Более верного союзника России не найти.

Что ж, отвечу. Вопрос этот правомерен по отношению к демократическому государству, действующему в рамках международного права и исходящего из собственных интересов, которые трактуются как общее благо для всего населения страны. Россия же представляет собой прямую противоположность такому государству. И лояльность Израиля она рассматривает как проявление его слабости и готовности полностью покориться воле Кремля.

И России мало того, что делал и делает для нее Израиль в условиях санкций. При всех имеющихся трудностях и проблемах Израиль экономически представляет собой весьма перспективный объект рейдерского захвата. Пока Израиль в состоянии реализовать свой военно-политический потенциал, он будет препятствием для доминирования России на Ближнем Востоке, которое нужно ей как для ее нефтяных дел, так и с точки зрения внутреннего управления страной. То есть опять экстенсивное развитие за счет увеличения ресурсной базы. После капитуляции Украины и Грузии, после побед в Сирии Израиль становится целью России. И завоевать его можно исключительно мирными способами.

Так было, так будет. Имперское расширение всегда было заменой формированию гражданского общества. Нынешние времена не исключение. Россия не может не вести войны – гибридные и обычные – за пределами страны, не может не поддерживать терроризм и сепаратизм в самых разных странах. И все более явственной становится клерикализация внутренней и внешней политики с явными мессианскими претензиями.

В «Русском тоталитаризме» и еще раньше – в публикациях 2014 года – я предупреждал: вторжение в Сирию — угроза Израилю, мессианизм Путина может привести к претензиям на защиту Гроба Господня. И вот в российских вооруженных силах воссоздается главное военно-политическое управление. И новый главный политрук-замполит-комиссар сообщает, что и Крымская война позапрошлого века, и нынешнее вторжение в Сирию – это битвы за «ясли Господни». Пока еще не за Гроб Господень. Но сам Путин неоднократно говорил, что он сторонник создания арабского государства со столицей в Восточном Иерусалиме.

А глава Фонда открытой новой демократии Кристина Потупчик — бывший комиссар и нынешняя активистка движения «Наши» («Молодежь Путина»), входившая в состав Общественной палаты РФ до 2017 года, уверена в том, что Россия должна оккупировать Израиль и включить еврейское государство в состав РФ (по крымскому сценарию): «Вернули Крым — вернём и Израиль».

Жизнь во всем мире и в Израиле идет своим чередом, и перемен, которые происходят уже давно, никто не замечает. Оно, может, и к лучшему: люди без особых переживаний переместятся в новый мир. Ни одного поступка, который препятствовал бы этому движению, ни один политик мира за последние лет пять не совершил. Только приспосабливался к условиям, которые диктовал и диктует Кремль. Так выходит, все эти политики – сообщники Путина, все они делают общее дело, всем им – и их народам – лучше и комфортнее в таком мире, мире по Путину.”

 

Екоактивісти запланували глобальний протест на 20 вересня

Прибічники молодіжного руху “П’ятниці заради майбутнього” (Fridays For Future), який закликає до захисту клімату, мають намір 20 вересня влаштувати глобальну протестну акцію.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Заходи очікуються більш як у 2000 містах у 129 країнах світу, випливає зі списку, опублікованого на сайті руху в неділю, 15 вересня”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в Німеччині заплановано більш як 400 акцій і демонстрацій, які, за задумом організаторів, охоплять десятки міст.

Раніше екоактивісти закликали відмовитися від виробництва у ФРН електроенергії за допомогою вугілля до 2030 року, скоротити викиди парникових газів до нуля до 2035, а також повністю перейти на отримання енергії з відновлювальних джерел. Крім цього, активісти вважають, що в Німеччині слід ще до кінця поточного року запровадити екологічний податок на викиди парникових газів.

 

Сенцов опублікував єдиний знімок, який вдалося зробити у в’язниці

Колишній політв’язень Кремля режисер з Криму Олег Сенцов показав широкій публіці свою єдину фотографію, зроблену в тюрмі.

Світлину він запостив у Facebook – Укрінформ.

“Ув’язненим не дозволені ані телефони, ані інтернет. Хоча є такі в’язниці, де подібні заборонені предмети присутні. Але я в подібних місцях бував вкрай рідко, лише проїздом по етапу. В основному я сидів у аксимальноізольованих сумних закладах, де про подібні речі ніхто не думав. Вибравши можливість зв’язку, я коротко зв’язувався з рідними, щоб дати знати, що я живий і куди мене везуть. Ця фотографія єдина, зроблена у в’язниці. Пощастило її зробити і переслати своїм. На ній переддень нового 2016 року “, – написав режисер.

Як повідомляв Укрінформ 13 вересня режисер Олег Сенцов в ході виступу на XVI щорічній  зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) продемонстрував банку з синьо-жовтими смужками і написом “Слава Україні” як символ своєї малої боротьби в тюрмах Росії. Він кинув у банку свій нагрудний знак ув’язненого і передав Президенту Володимиру Зеленському з побажанням: “Щоб ця банка якомога швидше наповнилася знаками тих, хто все ще знаходиться у полоні”.

 

Бюджет на рік приймають востаннє: Гончарук розповів про трирічну декларацію

Поточний 2019 рік стане останнім, коли відбувається щорічне планування бюджету – без середньо- та довгострокового – надалі затвердженню бюджету передуватиме ухвалення повноцінної трирічної декларації.

Про це заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук на брифінгу у неділю, повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

“Наша стратегія в тому, щоб з кожним роком державний борг ставав меншим. Для цього мало одного року – треба планувати це на середньо- та довгостроковий період. У цьому році ми востаннє приймаємо бюджет на один рік. Надалі ухваленню бюджету передуватиме ухвалення повноцінної трирічної декларації”, – зазначив очільник уряду.

А міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов додав, що досі макроекономічний прогноз розроблявся Мінекономіки один раз на рік. “Але ми маємо постійно прогнозувати розвиток економіки системно. У наступні кілька тижнів ми переглянемо структуру і спробуємо побудувати більш системний підхід до макроекономічного прогнозу”, – сказав він, зазначивши, що, можливо, певні правки будуть внесені до показників.

Як повідомляв Укрінформ, 15 вересня Кабінет міністрів подав до Верховної Ради проєкт державного бюджету на 2020 рік.

 

Проєкт держбюджету розрахували за курсом $28,2 — Мінфін

Проєкт бюджету на 2020 рік розрахований за курсом долара 28,2 грн, що був затверджений ще у травні.

Про це під час брифінгу заявила міністр фінансів Оксана Маркарова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Макропрогноз затверджений у травні. У ньому середній курс долара закладений 28,2… Це той курс, на якому будується бюджет”, – сказала Маркарова.

Як стало відомо, доходи державного бюджету на 2020 рік передбачені у сумі 1079,5 млрд грн, у тому числі загального фонду – 962,7 млрд грн. Видатки – у сумі 1170 млрд грн.

Як зазначили в уряді, мета боргової політики на наступний рік – забезпечити скорочення відношення держборгу до ВВП до рівня 46,7% ВВП на кінець наступного року, при цьому дефіцит держбюджету у 2020 році має скоротитися до 2,09% ВВП.

Платежі за державним боргом у 2020 році становитимуть близько 438,1 млрд грн, з яких обслуговування державного боргу – 145,2 млрд грн, погашення державного боргу – 292,9 млрд грн.

 

Проєкт держбюджету-2020: скільки заклали на здоров’я, культуру та освіту

У проєкті державного бюджету на 2020 рік на охорону здоров’я передбачено 108 мільярдів гривень, на освітню сферу – 136,4 мільярда, на розвиток культури та інформаційної діяльності – 8,6 мільярда гривень.

Такі дані були оприлюднені в неділю на брифінгу в Будинку уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Всі стратегічні пріоритети: охорона здоров’я, освіта, культура – повністю профінансовані в цьому проєкті бюджету. Але головний ухил буде – це бюджет ефективності всередині програми”, – сказала міністр фінансів Оксана Маркарова.

Зокрема, у проєкті бюджету-2020 загальні видатки на охорону здоров’я передбачені на рівні 108 млрд грн, що на 9,8 млрд грн більше, ніж у поточному році. Медичну субвенцію закладено у розмірі 14,6 млрд грн, на реалізацію програми медичних гарантій для первинної, екстреної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, реімбурсації лікарських засобів передбачено 72,1 млрд грн, на централізоване придбання медикаментів та медичних виробів – 6,6 млрд грн, на лікування громадян за кордоном – 700 млн грн.

Видатки на розвиток культури та інформаційну сферу передбачено на рівні 8,6 млрд грн, яких на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі планується спрямувати 100 млн грн, на розвиток Суспільного мовлення – 2 млрд грн, на підтримку кінематографії – 1,3 млрд гривень.

Видатки державного бюджету-2020 на освіту заплановано у сумі 136,4 млрд грн, що на 7,7 млрд грн більше, ніж у 2019 році. Зокрема, вперше у проєкті бюджету передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі близько 300 млн грн.

“У сфері охорони здоров’я видатки передбачено на всі стратегічні напрямки – первинна медицина, екстрена допомога, амбулаторне лікування. Те саме стосується і освіти. І освітня субвенція, підтримка Нової української школи, початкові класи, інклюзивна освіта – все це заплановано і буде профінансовано. Значно ефективніше також можна планувати і видатки на культуру та інформаційну сферу тепер, коли всі ці напрямки під дахом одного міністерства. Однак тут головне завдання також – це питання ефективності всередині”, – підкреслила Маркарова.

Як повідомлялося, 15 вересня Кабінет міністрів подав до Верховної Ради проєкт державного бюджету на 2020 рік.

 

Видатки на “оборонку” в 2020 році планується збільшити майже на 34 мільярди

Видатки на сферу національної безпеки й оборони у проєкті державного бюджету на 2020 рік закладено на рівні 245,8 млрд грн, що на 33,8 млрд грн більше, ніж цього року.

Такі дані оприлюднила у неділю на брифінгу міністр фінансів Оксана Маркарова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Видатки на національну безпеку і оборону становлять 245,8 млрд грн, що на 33,8 млрд грн більше, ніж у 2019 році. Це один з головних пріоритетів, і ці кошти ми плануємо виділити на різних розпорядників, які залучені до безпеки і оборони”, – сказала Маркарова.

Вона додала, що не вся ця сума буде розподілена між конкретними розпорядниками, оскільки з’явилася нова стаття у програмі бюджету стосовно коштів, які мають бути розподілені Радою національної безпеки і оборони України.

Як повідомляв Укрінформ, 15 вересня Кабінет міністрів подав до Верховної Ради проєкт державного бюджету на 2020 рік.

 

Гончарук пояснив, звідки у проєкті бюджету 4,4 мільярда на підтримку АПК

Уряд у проекті бюджету заклав 4,4 млрд грн на підтримку агропромислового сектору у разі проведення земельної реформи.

Про це під брифінгу заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми змінили підхід у державній підтримці агросектору. Замість того, щоб дотувати великі підприємства, ми сфокусуємося на тому, щоб у разі проведення земельної реформи компенсувати відсоткову ставку для малих фермерів, щоб вони дозволити собі мати доступний ресурс для купівлі земельних ділянок”, – зазначив Гончарук.

За його словами, наразі це питання лишається дискусійним, уряд повернеться до нього після ухвалення парламентом ряду законів.

“Ви вже можете побачити тренд, що підтримка має зміститися від великих підприємств”, – сказав Гончарук.

Міністр фінансів Оксана Маркарова, у свою чергу, зазначила, що на підтримку сектору АПК у разі проведення земельної реформи у проекті бюджету закладено 4,4 млрд грн.

 

Мінімальна зарплата у проєкті бюджету-2020 закладена на рівні 4723 гривні

Мінімальна зарплата у проекті державного бюджету-2020 закладена на рівні 4723 гривні.

Про це розповіла у неділю на брифінгу міністр фінансів Оксана Маркарова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мінімальна заробітна плата, яка закладається у цей бюджет, збільшується на 550 гривень і складатиме станом на 1 січня 2020 року 4723 гривні”, – сказала Маркарова.

За її словами, це відповідає показникам зростання, і в уряді вважають, що збільшення цієї цифри не відповідало б росту продуктивності.

“Наше ж головне завдання – це економічне зростання, в тому числі через зростання економічної ефективності. А загалом це досить суттєве зростання мінімальної заробітної плати”, – зазначила міністр.

Вона додала, відповідно у проекті бюджету-2020 збільшуються видатки на оплату праці і грошове забезпечення.

 

Марш рівності у Харкові закидали яйцями та сміттям: з центру їх вивела поліція

Колона KharkivPride, наприкінці акції заблокована опонентами, залишила площу Свободи під охороною поліції.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, заплановану ходу по Сумській вулиці до площі Конституції учасники Маршу так і не здійснили: з міркувань безпеки вирішено було обмежитися площею Свободи.

Не менш як дві тисячі учасників KharkivPride під охороною поліції розгорнулися на площі Свободи в сторону університету імені Каразіна і попрямували до автобусів, які їх чекали. Учасники ходи також могли виїхати зі станції метро “Держпром” та зі станції метро “Університет”, закритої на початку акції.

За словами офіцера поліції, противники KharkivPride заблокували колону і поводились досить агресивно. Між ними і колоною знаходилися посилені наряди поліції, але, незважаючи на це, з боку противників у колону летіли сирі яйця, сміття, предмети, загорнуті в папір.

“Були чутки, що це можуть бути екскременти, але вони не підтвердилися. Поліція одразу припиняє агресивні дії на місці, хоча ніхто не затриманий”, – сказав представник правоохоронних органів.

На площі Свободи і після акції залишалося близько двохсот активістів організацій “Фрайкор” і “Традиція і порядок”. Вони тримали в руках прапори України і чорно-червоні полотнища. Деякі активісти були в білих масках, що, за їхніми словами, символізує вірність позиції без вказівки на особистості.

Кілька активістів “Фрайкору” наздогнали в саду Шевченка, що поруч з площею Свободи, хлопця, який нібито йшов у колоні “ХарківПрайд”, збили його з ніг і били кулаками і ногами. Правоохоронці припинили конфлікт. Вони супроводили хлопця в сторону метро, а кількох активістів відвели в інший бік для розмови, стосовно одного з них складають протокол.

 

Джонсон порівняв Британію з героєм коміксів

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив про досягнутий в переговорах з Брюсселем щодо Brexit «величезний» прогрес, і порівняв свою країну з героєм коміксів Халком.

Про це повідомляє AFP – Укрінформ.

«Чим зліший Халк, тим сильнішим Халк стає, і він завжди тікав, як би сильно його не зв’язували – це відноситься і до цієї країни», – сказав він журналістам напередодні зустрічі з главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.

Британський прем’єр обіцяє зробити все можливе, щоб забезпечити розірвання відносин з Євросоюзом і ратифікувати його в парламенті до 31 жовтня.

Читайте також: Джонсон готовий порушити заборону на Brexit і боротися в суді — Bloomberg

Як повідомляв Укрінформ, глава уряду Великої Британії в понеділок, 16 вересня, зустрінеться з Юнкером для обговорення питання угоди по Brexit. Згідно ЗМІ, він має намір заявити, що не проситиме відстрочки, якщо переговори виявляться безрезультатними, і готується до боротьби за врегулювання Brexit в британських судах.

 

Усі соціальні допомоги перейдуть в управління Мінсоцполітики

У проєкті державного бюджету на наступний рік передбачається, що усі соціальні допомоги перейдуть в управління Міністерства соціальної політики.

Про це міністр соцполітики Юлія Соколовська написала у Facebook – Укрінформ.

“Із нового, що ми змогли закласти до першого читання бюджету 2020 і що не потребувало змін до законодавства:

– До цього часу адмініструванням соціальних допомог займався Мінфін через субвенцію регіонам. З наступного року ми хочемо мати цілісну картину у Мінсоці та мати гнучкість у реагуванні на зміни – тому забираємо всі допомоги в управління через бюджетну програму;

– Програму реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП поширили на всіх дітей з інвалідністю – це дозволить їм проходити лікування незалежно від встановленого діагнозу”, – наголосила урядовець.

Крім того, за її словами, збільшено обсяг коштів на компенсацію за житло для ВПО, що захищали незалежність та суверенітет України.

“Запопонували запровадити співфінансування з місцевих бюджетів житла для дітей-сиріт – впевнена, спільно ми зможемо збільшити ресурси та допомогти більшій кількості дітей”, – додала вона.

Вона також зазначила, що Міністерство соціальної політики готує низку законопроєктів, які будуть винесені на розгляд парламенту разом з прийняттям Бюджету 2020 в другому читанні.

 

Прем’єр повідомив про плани щодо зміни керівництва Фонду держмайна

Уряд планує найближчим часом змінити керівництво Фонду державного майна.

Про це на брифінгу заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми незабаром плануємо змінити керівництво Фонду державного майна. Це керівництво надасть нам реалістичний і конкретний план того, що у наступному році планується до приватизації. Ми хочемо виходити з новим прогнозом щодо приватизації, базуючись на реальному плані, який буде підтриманий парламентом у Програмі діяльності уряду”, – сказав Гончарук.

За його словами, наразі прогноз фінансування державного бюджету 2020 року через надходження від приватизації державного майна приведений до реально можливих 5 млрд грн, виходячи з підготовки об’єктів.

Прем’єр-міністр наголосив, що уряд сфокусується на більш ефективній податковій політиці.

“Цей уряд не має плану підвищувати податки, щоб нарощувати доходи, це неправильний шлях. Податки треба зменшувати і робити рівними для всіх. Неправильно, коли податки високі, але сплачує їх лише якась незначна частина бізнесу”, – сказав керівник уряду.

Він також наголосив на необхідності зниження видатків на обслуговування державного апарату та підвищення його ефективності.

“2020 рік має стати роком, коли ми будемо серйозно різати видатки на державу, роблячи її більш ефективною”, – заявив Гончарук.

Як повідомлялося, 15 вересня Кабінет міністрів подав до Верховної Ради проєкт державного бюджету на 2020 рік.

 

Кемерон розкритикував Джонсона через Brexit

Екс-прем’єр міністр Великої Британії Девід Кемерон розкритикував дії Бориса Джонсона, який відправив парламент на примусові канікули.

Про це повідомляє AFP – Укрінформ.

«Колишній британський прем’єр-міністр Девід Кемерон різко розкритикував нинішнього лідера Великої Британії Бориса Джонсона …, звинувативши його в тому, що він підтримує Brexit тільки для продовження власної кар’єри», – йдеться в повідомленні.

На думку Кемерона, Джонсон, який вступив на посаду прем’єра в липні, спочатку думав, що кампанія за вихід Великої Британії з Європейського Союзу під час референдуму 2016 року зробить його «улюбленцем» консервативної партії.

Крім критики чинного прем’єра, Кемерон закликав до запобігання нерегульованого Brexit.

Як повідомлялося, спочатку Велика Британія повинна була вийти зі складу ЄС 29 березня. У квітні Лондону була надана відстрочка до 31 жовтня. Новий прем’єр-міністр Борис Джонсон має намір реалізувати Brexit до цього терміну за будь-яких обставин, у тому числі і без угоди.

 

Контрабанда бурштину: у Польщі затримали українців, які назвалися працівниками спецслужб

У Польщі під час спецоперації антикорупційних органів щодо контрабанди бурштину затримано шістьох осіб, двоє з яких – громадяни України, які заявили, що є працівниками спецслужб.

Про це повідомило Центральне антикорупційне бюро Польщі – Укрінформ.

“13 вересня 2019 року під час спецоперації працівники Центрального антикорупційного бюро Польщіі затримали 6 осіб, серед яких і двох громадян України, які назвалися працівниками українських спецслужб”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що спецоперація проводилася у справі щодо контрабанди великої кількості бурштину на територію Польщі.

 

Трамп назвав президента Єгипту своїм “улюбленим диктатором”

Трамп приголомшив дипломатичний корпус на зустрічі G7 у Франції минулого місяця, вигукнувши “де мій улюблений диктатор?” під час очікування президента Єгипту Абдель Фаттаха аль-Сісі.

Про це пише Al-Arabiya – Укрінформ.

“Президент США Дональд Трамп вигукнув “де мій улюблений диктатор” на саміті G7, коли він чекав, президента Єгипту Абдель Фаттаха аль-Сісі”, – йдеться у повідомленні.

Трамп висловився так про президента Єгипту під час зустрічі єгипетських та американських чиновників.

Як зазначається, аль-Сісі придушив демократичні протести в Єгипті у 2013 році та створив поліцейську державу. Репресії проти протестувальників призвели до загибелі близько 1000 осіб та засудження десятків тисяч критиків режиму.

Попри ці події, Трамп з моменту, як він став президентом, висловлює підтримку єгипетському диктатору.

 

Британці не проти референдумів щодо незалежності Шотландії та Північної Ірландії

Більшість британців підтримали проведення референдумів про незалежність Шотландії та Північної Ірландії після Brexit.

Про це йдеться у даних соціологічного опитування, яке провело агентство BMG на замовлення The Independent – Укрінформ. 

Зокрема, ідею проведення референдуму в Шотландії підтримали 45% британців, проти висловилися 30%. Якщо виключити з опитування пункт “не знаю”, то перевага в сторону прихильників референдуму стає більшою – 60% на 40%.

Референдум у Північній Ірландії підтримали 52% опитаних. Якщо прибрати варіант “не знаю”, то прихильників референдуму стає 73%.

Опитування проводилося з 3 по 6 вересня. В ньому взяли участь 1500 осіб.

Як повідомлялося, спершу Велика Британія планувала вийти зі складу ЄC 29 березня, але до цього терміну так і не визначилася з планом Brexit. У квітні 27 країн-членів ЄС на позачерговому саміті у Брюсселі домовилися надати Лондону відтермінування до 31 жовтня.

 

Більше про НАТО, ніж про ЄС: про що говорив Кулеба із британським міністром

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та міністр Великої Британії у справах Європи Крістофер Пінчер обговорили двосторонні відносини, а також співпрацю з НАТО. Про це Кулеба написав у Twitter, передає УНН.

Кулеба відзначив,що зустрічатися з британськими колегами завжди приємно — “ми на різних флангах Європи, але більшість позицій у нас спільні”.

“З Державним міністром Форін Офісу Пінчером поговорили відверто і предметно про українсько-британські відносини. Ну, і з зрозумілих причин, про НАТО ми говорили більше, ніж про ЄС”, – написав віце-прем’єр.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон порівняв себе з некерованим персонажем коміксів “Неймовірний Халк”, заявивши, що Brexit відбудеться 31 жовтня.

 

Гончарук очікує, що нова програма співробітництва з МВФ розпочнеться до кінця року

Очікуємо, що нова програма співробітництва з Міжнародним валютним фондом розпочнеться до кінця року. Про це під час брифінгу повідомив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, передає УНН.

“Очікуємо, що програма може бути розпочата наприкінці року”, — сказав Гончарук.

У свою чергу міністр економіки Оксана Маркарова наголосила, що консультації з місією МВФ щодо нової програми та її умов досі тривають.

“Місія МВФ працює. Ми поки нічого не коментуємо. Робота розпочата. Тривають активні консультації. Яка буде програма, які будуть умови, ми повідомимо, як тільки у нас буде вимальовуватися ця програма”, – пояснила вона.

Раніше Bloomberg повідомив, що Україна отримає від МВФ 5 млрд доларів за новою програмою.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду 11 вересня прибула до України для переговорів щодо початку нової програми співпраці з Україною до кінця року.

За новою програмою МВФ може запропонувати Україні 10 млрд доларів протягом 4-5 років.

 

Проект Бюджету-2020: на фінансування Фонду регіонального розвитку заклали 9,5 млрд грн

Фінансування Фонду регіонального розвитку на 2020 рік закладено у повному розмірі – у сумі 9,5 млрд грн. Про це сьогодні на пресконференції повідомила міністр фінансів України Оксана Маркарова, передає кореспондент УНН.

“Фонд регіонального розвитку, відповідно до бюджетного кодексу, — 9,5 млрд повністю закладено. До другого читання буде більш специфічна інформація по критеріям, напрямкам тим, які в програмі дій уряду будуть затверджені”, — сказала Маркарова.

Нагадаємо, доповнений законопроект про Держбюджет на 2020 рік попадуть до 2 листопада.

 

У Раду внесли проект Бюджету-2020

У Верховній Раді України зареєстрували Проект Закону про Державний бюджет України на 2020 рік, передає УНН.

Документ зареєстровано під №2000.

На сайті ВР зазначено, що проект закону 15 вересня “одержано Верховною Радою” та “передано на розгляд керівництву”.

Текст документу на сайті поки відсутній, пояснювальна записка теж.

Раніше Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Кабінет міністрів України сьогодні подасть до ВР проект Державного бюджету на 2020 рік.

 

Корнієнко розповів, коли у Києві можуть провести вибори міського голови

У Києві вибори міського голови та депутатів Київради можуть відбудутися після завершення децентралізації. Про це розповів заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко в інтерв’ю Lb.ua, передає УНН.

Корнієнко зазначив, що логічно було б проводити вибори після завершення загальної децентралізації.

“Логічно, щоб так було. Але чи будуть вибори відразу після прийняття закону “Про столицю”, ще треба дивитися. Є логіка загальної децентралізації, і вона теж повинна завершитися першими місцевими виборами”, – сказав він.

Раніше нардеп від “Слуги народу” Олександр Ткаченко написав, що позачергові вибори вже на часі – перезавантаження влади має відбутися вже цього року. Кияни заслуговують на те, щоб повернути собі гордість за місто.

Нагадаємо, у Раді зареєстрували новий законопроект про столицю.

Раніше Ткаченко заявив, що у президентській партії “Слуга народу” підтримують перезавантаження влади у Києві.

 

У Зеленского рассказали о реформе децентрализации: что планируют- Ліга-нет

Замглавы фракции СН анонсировал замену глав ОГА префектами, райисполкомы в Киеве и местные выборы после окончания децентрализации

Главы ОГА могут быть заменены префектами, а в Киеве появятся районные советы. Об этом рассказал первый замглавы фракции Слуга народа Александр Корниенко в интервью Левому берегу.

“Возможно, в новой редакции закона “О столице” такой позиции как глава КГГА вообще не будет. Понятно, что сейчас она есть в Конституции, но в тех изменениях, которые мы планируем в целом по децентрализации, не будет глав ОГА”, – заявил Корниенко.

По его словам, вместо глав ОГА планируется ввести должность префекта.

Также Корниенко сообщил, что в Киеве появятся районные советы и районные исполкомы, обсуждается вопрос о том, чтобы наделить их правом оставлять себе часть местных налогов.

Корниенко рассказал, что в Слуге народа планируют закончить децентрализацию к весне, после чего провести местные выборы. Также в планах принятие закона об административно-территориальном устройстве страны, в котором будут прописан состав каждой громады.

 

Мир в 2040: диктатура технологий – один из двух вариантов. Интервью с Ювалем Харари – Ліга-нет

Интервью с историком и футурологом, автором бестселлеров Sapiens и “21 урок для XXI века”. О зависимости от системы, новой расе и лишних людях

Юваль Ной Харари – израильский историк и футуролог, профессор истории Еврейского университета в Иерусалиме. Он прославился международными бестселлерами “Sapiens: Краткая история человечества” и “21 урок для XXI века”.

Деловой журнал Fast Company назвал Харари “любимым историком Кремниевой долины” и “идеологом либеральных элит”. Марк Цукерберг включил Sapiens в книжный клуб Facebook и дискутировал c Ювалем о будущем технологий в авторском подкасте. Книгу историка цитировали Барака Обама и Билл Гейтс, последний включил ее в рекомендованный летний список чтения на 2017 год и написал восторженную рецензию в The New York Times.

LIGA.net пообщалась с историком о сотрудничестве с “системой”, торговле данными, новом классе людей, судьбе либерализма и правках, которые касались Крыма, в российском переводе книги “21 урок для XXI века”.

Интервью состоялось накануне выступления Харари на образовательном форуме Facing the Future, организованном издательством BookChef и бизнес-школой MIM.

– Сегодня информация – самый ценный актив в мире, большие компании и правительства покупают наши личные данные, чтобы управлять информпотоками и манипулировать нами, пишите вы. Мы повсеместно делимся нашими данными. Чтобы прочитать вашу статью на западных сайтах, я должна согласиться с правилами использованием куков. Процесс запущен, и, получается, даже вы часть этой сделки?

– Если вы хотите достучаться до людей, сегодня вы должны в какой-то степени сотрудничать с системами. Если я бы я стоял в пустыне и говорил, меня бы никто не услышал.

Мы, как личности, мало можем повлиять на этот процесс. Если вы скажете: “Окей, я спускаю смартфон в туалет, я им не пользуюсь, не пользуюсь и интернетом”, вы будете вне системы. Вы постоянно окружены смартфонами. Скорее всего, ваш босс уволит вас, если вы так поступите, не ответите на телефонные звонки и на электронные письма даже среди ночи. Поэтому, думаю, все, что мы можем сделать – это немного повысить свою информационную защиту.

Но, действительно, большие перемены следует комментировать на политическом уровне. Задача политических систем, правительств – регулировать эти потоки данных и защищать конфиденциальность и интересы отдельных лиц. Но, конечно, чтобы правительства делали это, граждане должны оказывать на них давление. И то, что пытаюсь сделать я – это повысить осведомленность среди людей. Не говорю им в одиночку менять мир, это ведь невозможно. Все больше и больше людей говорят об этом, потому давление на правительство может иметь решающее значение.

– Грядущий век создаст “бесполезный класс” – один из ваших месседжей. Этих людей не нужно эксплуатировать, они просто не нужны, у них нет экономической ценности, следовательно и политической – их забастовка, в отличие от забастовок крестьян, не вызовет никакого эффекта. Какая опасность “бесполезного класса” для Украины? И как избавиться/перевоспитать этот класс?

Это что-то вроде будущей угрозы. Предпосылки создаются для следующего десятилетие или двух. Какая опасность для Украины? Если нет ресурсов для переподготовки рабочей силы и присоединения к новой экономике, многие украинцы могут стать частью этого бесполезного мирового класса, который не будет иметь никакого эффекта на экономику.

Лучший способ зашиты – сотрудничество с другими странами, особенно с Европейским союзом, потому что передподготовка новой рабочей силы потребует много ресурсов.

Главное – не защищайте рабочие места, защищайте людей. Правительства некоторых стран, говорят, что ключом к проблеме является защита рабочих места, например, запрет автоматизации работы.

Но, если вы так поступите, рабочие места просто перенесутся в другое место. Вы не можете контролировать действия других стран. Поэтому главное – имейте ресурсы для защитить людей, которые потеряют работу, и используйте их для быстрого переобучения.
– Вы часто говорите о проблеме окружающей среды и технологическом безумии, которое в конце концов приведет к появлению новой расы людей. Возможно ли, что ухудшение состояния окружающей среды остановит технический прогресс ?

– Нет, как раз наоборот. По мере того, как будет усиливаться климатический кризис, вырастет давление на разработку новых технологий. В тоже время населения планеты будет стремительно уменьшаться. Сегодня многие люди говорят, что это слишком опасно, что мы должны развивать генную инженерию или искусственный интеллект. И если вы в экзистенциальном кризисе, тогда вся осторожность остается в стороне, и вам приходится использовать новые технологии.

Изменение климата может быть похоже на мировые войны, которые ускорили технологическое развитие. Разработка ядерного оружия – продукт Второй мировой войны, тогда правительства были готовы сделать опасный скачок вперед. То же самое будет в 21 веке с изменением климата.

– Один из вопросов, который вы рекомендуете задавать новым политикам, звучит так: “Каким вы видите мир 2040 года?” Какой у вас наихудший сценарий и каково ваше видение наилучшего сценария? Как бы вы сами ответили на этот вопрос?

– Вопрос в том, увидим ли мы равное общество или поляризацию между странами, между могущественной элитой и массой бесполезного класса.

Плохой сценарий – появление цифровых диктатур, всеобщее наблюдение за всеми и каждым. Эта ситуация уже сегодня начинает развиваться в некоторых странах. Как только этот контроль дойдет до определенной точки, сменить режим в государстве будет невозможно. Цифровая диктатура не позволит установить глобальное сотрудничество. Его отсутствие будет означать обострение проблем, связанных с изменением климата и экологическими нарушениями. Это снова приводит к неравенству, поскольку изменение климата будет иметь различные последствия для разных стран. Некоторые, например, будут полностью опустошены из-за растущего осушения морских вод. Другие страны наоборот могут выиграть в краткосрочной перспективе. Это неравный мир без сотрудничества.

Лучший сценарий – мы используем новые технологии на благо не только нескольких стран и небольшой элиты, но большинства людей. Так, например, биотехнология будет использоваться не для того, чтобы превратить небольшую элиту в супер-людей, а для того, чтобы сосредоточиться на решении проблемы со здоровьем на базе искусственного интеллекта. Люди смогут использовать его в искусстве или спорте, общественном строительстве. Развитие технологий  – не утопия. Вопрос в том, как мы, как люди, как политическая система распределим преимущества новых технологий.

– В 20 веке было три большие идеи-идеологии – фашизм, коммунизм и либерализм. Последний победил. Но вы пишите, что эра либерализма заканчивается, и сейчас нет новых идей. Куда идет мир? Во что верить людям?

– Я не говорю, что либерализм полностью заканчивается. Он просто сталкивается с очень серьезным кризисом. Сейчас, я думаю, он все еще может как-то отыграться и заново “изобрестись”. Большое преимущество демократий и либеральных обществ в том, что они легче других систем признают свои ошибки. Фашизм и коммунизм – очень жестки в этом вопросе.
В 20 веке либерализм столкнулся лицом к лицу с тремя большими кризисами. С Первой мировой войной, затем с ростом фашизма и ростом коммунизма в 50-х и 60-х годах. И каждый раз, когда люди говорили, что это конец либерализма, ему каждый раз удавалось возродиться. Это сопровождалось внутренними переменами в человеке. Нам придется снова поменяться. Я надеюсь, мы справимся, но это будет сложно.

– Растет ли антиинтеллектуализм на Западе? Если да, то как вы думаете, есть ли связь между ростом антиинтеллектуализма и падением либерализма?

– Да, и это очень опасно. Происходит это из-за роста популистских политиков и партий. Какая уловка популизма? Сначала вы пытаетесь заполучить власть, разжигая гнев и ненависть к иностранцам и нацменьшинствам. И когда вы ее заполучили, то сосредотачиваетесь не на решении проблем общества, а на снятии контроля с вашей власти.

Есть три инструмента против популизма. Это свободная пресса. Независимая судебная система и интеллектуалы, академия и наука. Таким образом, популистские режимы первым делом атакуют эти три сферы. И антиинтеллектуализм – часть политики популистов, ее используют для увеличения неравенство в услугу режиму. У них не должно быть полномочий подавлять СМИ и науку, а также решать, что является правдой.

– Вы сказали о правде. Я хотела бы поговорить о “постправде” – так называется глава вашей книги 21 урок для 21 века, в ее российском переводе изменили пример о вторжении России в Украину на пример о президенте Трампе. Вы говорите, что Homo Sapiens – животное, рассказывающее истории. Как рассказчик, вы знаете, что примеры создают повествование и реальность. Изменение примеров меняет реальность. Но, тем не менее, вы согласились на изменение. Вы попали в ловушку постправды? Это 22 урок 21 века?

Цензура заставляет вас выбирать между плохими вариантами. Здесь нет хорошего. Я не уверен на сто процентов, что мой выбор правильный. Одна из причин, по которой я приехал в Украину, – это  выслушать различные мнения по этому поводу.

Есть разница в типе правок. Есть исторические повествования, похожие на цепь событий. И если вы поменяете одно звено в цепочке, значение всего повествования изменится. Соглашения Молотова меняют историю Второй мировой войны. Это не та история, которую я пишу. Мой рассказ в основном не является непрерывной цепью. Он построен, как общий аргумент и пример, а затем аргумент и опять пример. И вы можете использовать разные примеры.

Мой главный аргумент в главе “Постправда” – постправда это не что-то новое.  Первый пример иллюстрировал, что многие люди сейчас очень боятся ложной правды. Размышляя об этом, я решил привести пример вторжения в Крым в российской фальшивой информационной кампании. Я мог использовать много других примеров. Но я выбрал этот, потому что для меня было важно привлечь внимание всего мира к тому, что происходит в Крыму. И я счастлив, что он остался в японском, французском, испанском и других переводах.

Оставить его в русском издании было невозможно. В противном случае – цена была высока – не охватить и не достучаться до российской аудитории. Я не думаю, что изменение примера изменило главный месседж главы. Я понимаю беспокойство украинцев по этому поводу, но я бы хотел, чтобы меня поняли.

Сомневаюсь, что вы могли бы изменить мнение среднестатистического российского читателя, если бы он прочитал эти две страницы. Вряд ли бы он воскликнул: “о, нет, нет, мы теперь поняли, что были обмануты в течение последних пяти лет”. Это невозможно.

Если бы эта книга была запрещена как антироссийская пропаганда, ни один российский лектор не рискнул бы цитировать ее, иначе студент доложит властям. Это непростое решение, но, мне кажется, более важно иметь возможность охватить широкую российскую аудиторию и передать месседжи книги, которые в том числе много критикуют нынешний российский режим. (Диана Манучарян, корреспондент LIGA.net)

 

В Слуге народа намерены упростить выборы с открытыми списками – Ліга-нет

Замглавы фракции Александр Корниенко заявил, что ряд положений избирательного кодекса будет пересмотрен

Процедуру голосования по открытым спискам необходимо упростить, чтобы она стала более понятной, заявил первый замглавы фракции Слуга народа Александр Корниенко в интервью Левому берегу.

“У меня много вопросов к этой процедуре (голосованию по открытым спискам – ред.). Не думаю, что мы будем радикально эту систему менять. Но ее точно нужно упрощать, чтобы она стала более понятной”, – сказал Корниенко.

Также он сообщил, что положения Избирательного кодекса, которые не соответствуют внесенным в Конституцию изменениям, будут пересмотрены.

 

Штати заявили про готовність використовувати стратегічні нафтові резерви

Сполучені Штати Америки заявили про готовність використовувати стратегічні резерви у зв’язку з атакою на нафтопереробні об’єкти Saudi Aramco.

Про це пише “Голос Америки” – Укрінформ.

Радник Білого дому Келлиэнн Конвей заявила в неділю, що після атак на нафтопереробні підприємства Саудівської Аравії міністерство енергетики США готове у разі необхідності використовувати стратегічні нафтові резерви для стабілізації пропозиції на глобальному енергетичному ринку.

Напад на нафтопереробні підприємства також став предметом розмови глави Держдепу Майка Помпео і міністра закордонних справ Великобританії Домініка Рааба.

“Тільки що провів розмову з держсекретарем Помпео з приводу неприпустимих нападів, що торкнулися безпеку Саудівській Аравії. Це була безглузда спроба підірвати регіональну безпеку і створити перебої в глобальних постачаннях нафти. Сполучене Королівство рішуче засуджує подібні дії”, – йдеться у твіттері Рааба.

Нагадаємо: 14 вересня близько 10 безпілотників атакували найбільший нафтопереробний завод, а також нафтове родовище, що належать компанії Saudi Aramco, що призвело до пожеж. В результаті Саудівська Аравія вдвічі скоротила видобуток нафти.

 

Кім Чен Ин запросив Трампа відвідати КНДР

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин запросив президента США Дональда Трампа відвідати КНДР.

Про це передає телеканал Al Jazeera – Укрінформ.

Своє запрошення Кім Чен Ин написав у листі, який раніше був переданий Трампу.

“У другому листі, який було передано Трампу в третій тиждень серпня, Кім розповів про свою готовність зустрітися з Трампом на ще одному саміті”, – повідомило джерело.

Це був другий лист Кім Чен Ина Трампу, відправлений на тлі призупинення переговорів про денуклеаризацію між Вашингтоном і Пхеньяном.

Нагадаємо: востаннє лідери двох країн зустрічалися в демілітаризованій зоні між двома Кореями в червні. Вони погодилася відновити переговори на робочому рівні, які були припинені після невдалого другого саміту між двома лідерами у В’єтнамі в лютому 2018 року.

З червня минулого року Трамп і Ин зустрічалися тричі, щоб обговорити шляхи врегулювання кризи у зв’язку з ракетно-ядерними програмами Північної Кореї, але істотного прогресу досягти не вдалося.

 

Адвокат Сноудена прокоментував його бажання покинути РФ

Адвокат колишнього співробітника ЦРУ Едварда Сноудена Анатолій Кучерена заявив, що бажання його клієнта отримати політичний притулок у Франції не пов’язано з питаннями безпеки.

Про це повідомляє Інтерфакс – Укрінформ.

“Тут він все-таки знаходиться в безпечному положенні, але Едвард людина смілива, рішуча, тому, якщо він порушує питання про можливе отримання посвідки на проживання в інших країнах, то чом би й ні? Але, з іншого боку, жодна держава не буде займатися питаннями його безпеки”, – заявив правозахисник.

Раніше стало відомо, що Сноуден запросив отримання політичного притулку у Франції.

Колишній програміст АНБ Едвард Сноуден з 2013 року проживає у Росії, де він отримав притулок. У США йому загрожує покарання за звинуваченням у державній зраді, оскільки він розголосив секретну інформацію про роботу АНБ.

 

Українські маяки стануть доступними для туристів

На маяки України відтепер пускатимуть туристів, щоб ті могли ознайомитися з роботою об’єктів, від яких залежить безпека мореплавства. Поки для відвідування доступно чотири маяки.

Про це заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій, повідомляє пресслужба відомства – Укрінформ.

«Маяки України відтепер не тільки забезпечуватимуть безпеку на морі, а й гостинно прийматимуть у себе туристів. Таке рішення прийнято на основі світової практики, адже маяки це не тільки навігаційні об’єкти, а й культурна та історична спадщина України», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що до Міністерства інфраструктури України надходило багато звернень з проханням відкрити маяки для відвідування.

Наразі для відвідування доступні Воронцовський маяк у м. Одеса, Сіверсів Передній маяк у м. Миколаїв, Генічеський та Станіслав-Аджигольський Задній маяки у Херсонській області. Згодом у Мініфрастурктури планують розширити цей перелік.

Чиновники запевняють, що такі заходи не перешкоджатимуть роботі маяка, адже для туристів відведено певний час у вихідні дні.

Варто зазначити, що Міжнародна асоціація навігаційного забезпечення мореплавства та маякових служб, членом якої є Україна, рекомендує вживати заходи щодо збереження і маркетингу історичних маяків, інформування громадськості про роль маяків як об’єктів, які забезпечують безпеку мореплавства у водах України. Популяризація маяків дає можливість інформувати громадськість про обов’язки держави щодо навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, захисту морського середовища, пошуку і рятування на морі.

 

У “Слузі народу” допускають ліквідацію посади голови КМДА та інших держадміністрацій- УНІАН

У Верховній Раді України зареєстрований проект закону про внесення змін до закону України “Про столицю України – місто-герой Київ”. Згідно з оприлюдненою на сайті ВР інформацією, проект має реєстраційний номер 2143 і внесений до парламенту 13 вересня. Ініціатором змін до закону про столицю є група народних депутатів.

Зазначається, що документ одержано Верховною Радою та передано на розгляд керівництву. Текст документу поки відсутній.

Як зазначив в інтерв’ю виданню “Лівий берег” перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко, у новій редакції закону про столицю взагалі може не бути посади голови Київської міської державної адміністрації. Замість голів обласних державних адміністрацій планують ввести інститут префектів. “Можливо, в новій редакції закону про столицю такої позиції як глава КМДА взагалі не буде. Зрозуміло, що зараз вона є в Конституції, але в тих змінах, які ми плануємо в цілому по децентралізації, не буде голів ОДА”, – сказав Корнієнко.

Він додав, що Київ хоч і регулюється окремим законом “Про столицю”, але він “не може випадати із загальної канви”. “Якщо у всій країні не буде ОДА, чому вона буде в Києві? Відповідно, “танці” навколо посади голови КМДА вже втрачають актуальність”, – сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 24 липня керівник Офісу президента України Андрій Богдан направив міністру Кабінету міністрів лист з проханням щодо подання на звільнення Кличка з посади голови КМДА. “Відповідно до закону “Про місцеві державні адміністрації”, керівники місцевих державних адміністрацій призначаються президентом України за поданням прем’єр-міністра на строк повноважень президента”, – наголосив тодішній заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка.

Він нагадав, що Кличка було призначено на посаду голови КМДА тодішнім президентом України Петром Порошенком у червні 2014 року. “Відповідно, прем’єр-міністр повинен виконати вимогу закону і внести подання про звільнення голови Київської міської державної адміністрації”, – підкреслив Рябошапка.

28 серпня у прес-службі Кличка повідомили, що народні депутати Верховної Ради VIII скликання від різних фракцій звернулись до КСУ із конституційним поданням щодо надання офіційного тлумачення Основного Закону у частині здійснення місцевого самоврядування і державної влади в столиці. 4 вересня Кабінет міністрів схвалив подання про звільнення Кличка з посади голови КМДА і направив його в Офіс президента. Кличко вважає антиконституційною і недемократичною спробу звільнити його з посади голови КМДА.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 716

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua