Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 21 червня

Інформдень: 21 червня

Кабінет міністрів підтримав рішення про утворення державної установи “Український інститут”.

Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні уряду в середу без обговорення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Український інститут має стати установою, яка презентуватиме сучасну Україну за кордоном.

 

Відкрито конкурс для журналістів на найкраще висвітлення результатів впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

У рамках проекту, що фінансується ЄС “Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС” (Association4U), відкрито конкурс для журналістів на найкраще роз’яснення положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Зазначається, що подані на  конкурс  журналістські матеріали можуть стосуватися будь-яких аспектів європейської інтеграції та впровадження Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

“Конкурс буде проводитися у наступних номінаціях:

– Найкращий аналітичний матеріал

– Найкращий репортаж

– Найкраще інтерв’ю

– Найкраща історія успіху

– Найкращий матеріал в категорії “Суб’єктивний погляд” (найкращий матеріал художньо-публіцистичного жанру)

– Найкраща ілюстрація (малюнок або репортажне фото)

– Найкращий студентський матеріал”, – йдеться у повідомленні.

У конкурсі можуть взяти участь журналісти регіональних ЗМІ усіх форм та типів власності (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа), а також фрілансери, які співпрацюють з цими ЗМІ, та студенти факультетів журналістики вищих навчальних закладів (очної форми навчання) віком до 25 років.

До розгляду приймаються всі формати і жанри журналістських матеріалів, які вийшли в ефір на регіональному телебаченні чи радіо або були опубліковані в регіональних друкованих ЗМІ чи інтернет-виданнях у період з 15 жовтня 2016 року до 15 жовтня 2017 року.

Один учасник може подавати на конкурс кілька матеріалів, але не більше одного в кожній номінації.

У спеціальній номінації “Найкращий студентський матеріал” приймаються також неопубліковані раніше матеріали.

Переможці конкурсу нагороджуються цінними призами (диктофонами, телефонами, зарядними пристроями, планшетами, жорсткими дисками тощо).

Конкурсний матеріал (лінк на матеріал на веб-сайті ЗМІ, або скан-копія матеріалу, або відео-/аудіофайл) має бути надісланий до 20 жовтня 2017 року на електронну адресуua.association4u@gmail.com з позначкою “Журналістський конкурс”.

У листі має бути вказане авторство матеріалу, дата його виходу, назва та контакти ЗМІ, конкурсна номінація, а також короткий опис матеріалу (не більше 400 символів). Студентам потрібно разом із матеріалом надіслати скан-копію студентського квитка.

 

Рада ООН з прав людини зафіксувала, що на Донбасі в ході конфлікту з початку року загинуло 67 мирних жителів, більше 300 осіб були поранені. 

Про це йдеться в заяві Верховного Комісара  ООН  з прав людини – Укрінформ.

«Цього року, з 1 січня по 18 червня 2017 року, Рада ООН з прав людини зафіксувала 375 жертв серед цивільного населення: 67 вбитих і 308 поранених», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це на 74% більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року.

Кількість жертв серед цивільного населення, викликаних  обстрілами, подвоїлася – 31 людина загинула і 178 отримали поранення з 1 січня по 18 червня 2017 року порівняно з 12 вбитими, 76 пораненими за той же період в 2016 році.

«Ці статистичні дані говорять про мінливий характер конфлікту: він посилюється, коли обидві сторони дуже близькі одна до одної та важке озброєння, солдати та члени збройних груп найчастіше входять в цивільні райони або знаходяться поряд з цивільною інфраструктурою», – йдеться у повідомленні.

В ООН наголошують, що співробітники місії продовжують документувати випадки незаконного і свавільного затримання з обох сторін лінії зіткнення та насилля, яке доходить до тортур і жорстокого поводження.

 

Протягом цього року в зоні проведення Антитерористичної операції Україна втратила 100 військовослужбовців.

Про це заявив міністр оборони  Степан Полторак  у розмові з журналістами перед початком засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Як можна говорити про режим тиші, якщо 36 обстрілів було вчора, були поранені, на жаль. Зрештою, у цьому році в нас загинуло 100 чоловік. Про який режим тиші можна вести мову”, – сказав він.

За словами міністра, українські бійці в АТО відповідають тоді, коли є загроза для нашого особового складу, відповідають вони “адекватно”, і втрати ворожої сторони також є “адекватними”.

 

Міністерство оборони вживає заходів щодо вирішення проблеми з відключенням електропостачання у деяких військових частинах та пунктах пропуску на Луганщині.

Про це поінформував на брифінгу речник Міноборони з питань АТО полковник Андрій Лисенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Про цю ситуацію нам відомо. Щойно припиняється забезпечуватися стаціонарне електропостачання, на цей випадок у військових підрозділах та на пунктах пропуску є спеціальні стаціонарні мобільні станції, які живлять необхідне електричне обладнання. Ця ситуація зараз знаходиться на контролі і шукається вихід”, – сказав Лисенко.

Він запевнив, що робота військових з несення служби не припинялася ані на хвилину.

“Все перебуває під контролем, є необхідні резерви щоб продовжувати роботу, а ситуація з поновленням електропостачання найближчим часом буде вирішена”, – наголосив речник з питань АТО.

Як повідомлялося, “Луганське енергетичне об’єднання” за борги припинило  енергопостачання низки об’єктів водопостачання, блокпостів поліції та ЗСУ, а також військових частин у Луганській області.

 

Австрійське представництво Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) засуджує напад на беззбройний патруль ОБСЄ і закликає притягнути винних до відповідальності.

Про це повідомляє прес-служба представництва  в Тwitter, інформує Радіо Свобода – Укрінформ.

«Абсолютно засуджуємо вчорашню атаку із застосуванням насильства на патрулі Спеціальної моніторингової місії (СММ) в контрольованій угрупованням “ДНР” зоні. Винні мають бути притягнуті до відповідальності”, – йдеться у повідомленні.

В Організації з безпеки і співпраці в Європі ввечері 20 червня повідомили про напад на патруль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, який стався біля вокзалу в окупованій Ясинуватій Донецької області. За даними ОБСЄ, двоє чоловіків в одностроях військового зразка, один із них із автоматом Калашникова, почали агресивно кричати на спостерігачів, що перебували на місці спостереження у двох броньованих автах. Коли патруль намагався від’їхати, чоловік із автоматом переслідував автомашини, намагався відчинити двері чи вибити вікно прикладом, наставляв зброю на присутніх в авті, а коли вони врешті вирвалися, стріляв їм услід, але не влучив. Унаслідок інциденту було пошкоджено одне з віконець одного з авт.

Цей напад засудила речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца. Вона назвала його черговим порушенням мінських домовленостей про врегулювання на окупованій частині українського Донбасу.

В угрупованні “ДНР” заявили, що “спецслужби” бойовиків уже затримали “озброєних людей, які напередодні вдень напали на патруль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в місті Ясинувата”.

Схожі інциденти зі спробами нападів на спостерігачів ОБСЄ стаються на окупованій частині Донбасу регулярно. На вільних частинах України схоже ставалося кілька разів.

 

Австралійський режисер Стефан Бугрін та студія документального кіно «Сквід» закінчила роботу над першою частиною кінопроекту «Матері війни», присвяченого долям жінок, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми завершили першу частину проекту, зняту за матеріалами, зібраними на сході України. Фільм відправлено на конкурсні програми провідних міжнародних фестивалів, у тому числі найвідомішого в Австралії Мельбурнського фестивалю», – каже режисер.

Головною метою проекту, за словами автора, є просвітництво.

«Важливо нагадати людям, що в Європі йде війна, на якій гинуть люди. І триває це вже більше двох років», – каже Бугрін.

Поки автори проекту очікують відповіді щодо готовності включити їх фільм до фестивального показу, Бугрін розпочав роботу над можливістю демонстрації кінопроекту у Сіднеї.

Фільм розповідає історії жінок-матерів із Запоріжжя та Харкова.

Одна з героїнь, Галина – керівник головного волонтерського центру «Солдатський привал» у Запоріжжі. Її син загинув у 2014 році на передовій, і вона вирішила приєднатися до волонтерського руху.

Юлія – фронтовий снайпер. У неї є син і донька, які чекають її повернення після закінчення війни.

Світлана – мати сина, яка пройшла важкий шлях повернення тіла своєї дитини з підконтрольної бойовикам території.

Проект австралійського режисера, внука українських емігрантів, який вирішив більше розповісти щасливій Австралії про українське горе, значною мірою реалізується через crowd-funding та коштом української громади Австралії, яка зібрала майже 20 тис. доларів на його втілення.

«Це був неймовірно важкий досвід, але, хочу зізнатися, найцікавіший досвід у моєму житті. Нічого з того, що я робив раніше, не було таким важливим. Це особистий проект для мене», – зізнається австралійський режисер українського походження.

Сьогодні автор працює над просуванням цього продукту в Австралії та одночасно збирає кошти на другу частину фільму, про матерів війни із Західної України.

Офіційний трейлер фільму можна переглянути  за адресою, а детальнішу інформацію про фільм «Матері війни» можна отримати на сторінці студії та проекту у  мережі ФБ.

 

Жодної реорганізації Національної академії сухопутних військ у Львові не буде, а в Харкові на базі факультету підготовки офіцерів НТУ «ХПІ» буде створено інститут з підготовки офіцерів танкових підрозділів.

Про це журналістам перед початком засідання уряду розповів міністр оборони Степан Полторак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Жодних пересувань, зменшення набору або перекидання зі Львова в інші населені пункти академії не планувалося, не планується і в планах немає такого. Ця проблема надумана. Усі спеціалісти, які вчилися у  Львові, залишаються там вчитися і далі. Але відповідно до ситуації, яка склалася, колегія Міністерства оборони прийняла рішення стосовно того, щоб на базі факультету танкового Харківського інституту (ХПІ — ред.), який нині готує спеціалістів для ЗС, розширити, підняти статус факультету, і я виступатиму з пропозицією перед урядом підняти статус такого факультету і збільшити набір”, – сказав він.

Полторак підкреслив, що спеціалісти, яких готують у Львові і Харкові, не перетинаються між собою і не заважають один одному.

Водночас урядовець наголосив на необхідності посилення військової присутності саме на Харківщині, оскільки цей регіон знаходиться на кордоні з Росією.

“Факультет там (у Харкові — ред.) зараз є. Я сподіваюся, що уряд підтримає, й буде інститут. Це нам дасть можливість не тільки розширити і покрити потребу в офіцерах для ЗС по певному напрямку діяльності, але й дасть можливість розгорнути мобілізаційний ресурс і покласти на інститут мобілізаційне завдання. Це дуже важливо, враховуючи напрямок загрози з боку РФ”, – підкреслив міністр.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація про можливість реорганізації чи скорочення Національної академії сухопутних військ у Львові.

 

На тимчасово окупованій території Донецької області за останні два тижні вбито двох офіцерів ЗС РФ.

Про це повідомляє  прес-центр  Головного управління розвідки Міноборони України у Facebook – Укрінформ.

“У з’єднаннях і частинах 1 АК (Донецьк) ЗС РФ продовжує погіршуватись ситуація у відносинах між кадровими російськими офіцерами та особовим складом окупаційних військ – збільшується кількість випадків невиконання наказів та відкритої конфронтації. Зокрема, за останні два тижні у 9 окремому штурмовому мотострілецькому полку морської піхоти (Новоазовськ) вбито двох офіцерів ЗС РФ з вогнепальної зброї”, – йдеться у повідомленні.

У  ГУР  зазначають, що співробітники ФСБ РФ спільно з т.зв. “МВС ДНР” здійснюють оперативно-розшукові заходи щодо встановлення причетних, проводять обшуки помешкань військовослужбовців полку з метою виявлення фактів незаконного зберігання зброї та боєприпасів.

 

Тристороння контактна група підтримала звернення місцевих рад про початок так званого “хлібного перемир’я” – дотримання режиму тиші на час збирання врожаю.

Про це повідомила Дар’я Оліфер – прес-секретар представника України в ТКГ Леоніда Кучми, пише  “Українська правда” – Укрінформ.

За її словами, перемир’я повинне початися 24 червня 2017 року.

 

Канада обіцяє допомагати українцям так довго, як вони цього потребуватимуть.

Про це заявив міністр оборони Канади Харджит Саджан під час зустрічі із українською громадою Оттави, передає кореспондент Укрінформу.

«Уряд Канади відданий Україні та українцям, які працюють над розбудовою безпечнішої, стабільнішої та процвітаючої держави.  Канада  продовжувати надавати підтримку українцям, як робить це з січня 2014-ого, доки у нашій допомозі буде потреба», – сказав Саджан.

Він наголосив, що Канада «не може прийняти або ігнорувати незаконне захоплення української території Росією».

За словами міністра, укладення оборонної угоди між Канадою та Україною і продовження канадської військової тренувальної операції UNIFIER є «важливими частинами багатоскладової підтримки територіальної цілісності, суверенітету, безпеки і стабільності України».

Як повідомляв Укрінформ, на початку березня уряд Канади оголосив про своє рішення на два роки, до 31 березня 2019 року, продовжити військову тренувальну місію UNIFIER в Україні. У рамках цієї операції близько 200 канадських військових інструкторів із позаминулого року проводять заняття з українськими військовослужбовцями.

 

Уряд Швеції викликав на килим посла Росії в Швеції після того, як російський винищувач пролетів у безпосередній близькості від шведського розвідувального літака у міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем.

Про це повідомляє  Associated Press – Укрінформ.

“Прес-секретар Міністерства закордонних справ  Швеції  Гуннар Вранг повідомив AP, що на зустрічі, яка “відбудеться найближчим часом”, серед іншого буде обговорений інцидент, описаний в середу Збройними силами Швеції”, – йдеться у повідомленні.

У Швеції наголошують, під час інциденту, що стався у понеділок, російський винищувач Су-27 пролетів біля шведського розвідувального літака і що відстань між ними “була дуже малою”.

Російська сторона ситуацію поки не прокоментувала.

Як зазначається, інцидент мав місце під час збільшення військової активності в регіоні Балтійського моря, а також повідомлень про порушення повітряного простору російськими військовими літаками і збільшенням кількості російських військових суден.

Раніше повідомлялося, що у понеділок російський озброєний винищувач Су-27 також пролетів на відстані півтора метра від розвідувального літака ВПС США над Балтійським морем.

 

Українське питання, яке міцно об’єднало республіканців і демократів у Конгресі США, наразі об’єднує й нову адміністрацію президента Дональда Трампа.

Таке переконання висловив у середу після зустрічей у Капітолії Президент України Петро Порошенко, передає власний кореспондент Укрінформу.

“На сьогодні головний висновок, головний результат нашої поїздки – те, що сьогодні Україна об’єднує Сполучені Штати Америки”, – заявив глава Української держави.

Він наголосив, що раніше йшлося лише про двосторонню підтримку в Палаті представників і Сенаті американського Конгресу. “Сьогодні ми можемо наголошувати це стосовно виконавчої влади Сполучених Штатів, стосовно нової адміністрації”, – підкреслив Президент України.

У цьому зв’язку він подякував президенту Дональду Трампу “за дуже потужну підтримку” України, віце-президенту Майку Пенсу, Державному секретарю  Рексу Тіллерсону, а також всім представникам американської адміністрації, “які продовжують стояти разом з українським народом”.

Порошенко також зауважив, що на рівні зовнішньополітичних відомств запланована “низка кроків щодо посилення нашої співпраці”. Крім того, за його словами, найближчим часом Україну відвідають декілька ключових членів нової президентської адміністрації.

 

Наразі немає необхідності змінювати “нормандський формат” чи мати паралельний до Мінського процес, водночас активніша участь США у Мінському процесі вітатиметься.

Про це сказав Президент України Петро Порошенко у заяві для ЗМІ за результатами зустрічей у Конгресі США, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми не бачимо необхідності змінювати “нормандський формат” і мати якийсь паралельний трек до Мінського процесу”, – сказав глава Української держави, відповідаючи на запитання, чи існує потреба у зміні форматів з урегулювання ситуації на Донбасі.

Водночас Порошенко зазначив, що під час переговорів у Вашингтоні справді йшла мова про “більш активне залучення наших американських партнерів до  “нормандського формату”.

“Ми повністю відкриті і вітаємо ці кроки. І будемо вітати більш активну участь, у тому числі представницьку, у форматі Мінського процесу, у тому числі у форматі Тристоронньої контактної групи. Ми вважаємо, що це може принести нове дихання, перезавантаження та швидкі результати”, – заявив Президент.

 

Протягом наступних двох-трьох місяців очікується візит до України ключових представників адміністрації США, під час якого, зокрема, буде підписано угоди про оборонне співробітництво, у тому числі щодо постачання американського озброєння та співпраці у військово-технічній сфері.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у заяві для ЗМІ за результатами зустрічей у Конгресі США, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Найближчим часом Україну відвідають декілька ключових членів нової президентської адміністрації, декілька міністрів, і будуть підписані дуже важливі угоди, у тому числі й угоди з  оборонного  співробітництва, включаючи угоду про оборонні закупівлі та угоду про військово-технічну співпрацю”, – сказав глава держави.

Порошенко додав, що цей візит відбудеться у найближчі два-три місяці.

 

США висловлюють жаль через скасування російською стороною двосторонньої зустрічі на рівні заступників глав закордонних відомств в Санкт-Петербурзі після посилення Вашингтоном антиросійських санкцій, розроблених у відповідь на спроби Москви їх обійти.

Про це йдеться в офіційній заяві за підписом речника Державного департаменту США Хезер Науерт, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми шкодуємо, що Росія вирішила відмовитися від можливості обговорювати двосторонні перешкоди, які заважають відносинам США та Росії”, – підкреслюється в документі.

Заступник держсекретаря США з політичних питань Томас Шеннон наприкінці цього тижня планував відвідати Санкт-Петербург й зустрітися там із заступником глави МЗС Росії Сергієм Рябковим. Це мало стати продовженням діалогу, започаткованого держсекретарем Тіллерсоном у Москві у квітні, а також зустрічі у травні між Шенноном і Рябковим. Утім, Москва в односторонньому порядку скасувала переговори в Санкт-Петербурзі після посилення Вашингтоном санкцій проти Росії.

“Технічний пакет санкцій, оприлюднених учора Міністерством фінансів США, який лише посилює існуючі обмеження, був розроблений з метою перешкоджанню спробам обійти наші санкції та підтримувати узгоджені дії США з нашими міжнародними партнерами”, – підкреслили в Держдепі.

При цьому наголошується, що цей крок був пов’язаний з триваючою агресією Росії проти України. “Давайте пам’ятати, що ці санкції не з’явилися нізвідки. Наші цільові обмеження були введені у відповідь на постійне порушення Росією суверенітету й територіальної цілісності її сусіда – України”, – зауважується в заяві.

Якщо російська сторона хоче припинити ці санкції, вони дуже добре знають позицію США: вони залишатимуться чинними, поки РФ повністю не виконає своїх зобов’язань за Мінськими угодами, наголосили в Держдепі. Крім цього, підкреслюється що санкції, пов’язані з Кримом, не будуть зняті, поки Росія не завершить окупацію півострова.

Тим часом, американська сторона залишила відкритою можливість для подальшого діалогу з РФ. “З нашої точки зору, і як зазначив секретар Тиллерсон, є багато питань для обговорення”, – зауважили в зовнішньополітичному відомстві США.

 

Офіційний Вашингтон висловив глибоке занепокоєння у зв’язку зі сплеском насильства в регіоні Нагірного Карабаху та закликав сторони конфлікту негайно зменшити напруженість.

На цьому наголошується в офіційній заяві, оприлюдненій Державним департаментом США в середу, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сполучені Штати глибоко стурбовані недавнім порушенням режиму припинення вогню, який призвів до численних втрат на контактній лінії протягом останнього тижня. Ми закликаємо сторони уникнути ескалації та негайно розглянути заходи, спрямовані на зменшення напруженості вздовж контактної лінії, а також на міжнародному кордоні між Вірменією і Азербайджаном”, – наголошується в документі.

При цьому підкреслюється, що Сполучені Штати продовжують інтенсивно співпрацювати зі сторонами конфлікту. “Наша давня політика, яку поділяють співдоповідачі Мінської групи, полягає в тому, що справедливе врегулювання повинно засновуватися на міжнародному праві, яке включає в себе Гельсінський Заключний акт, в тому числі, принципи невикористання сили, територіальної цілісності та самовизначення”.

 

Народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук стверджує, що до офісу цієї політичної сили увірвалися озброєні люди.

Про це він розповів журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наразі працівники офісу Радикальної партії Олега Ляшка, працівники прес-служби повідомили, що у приміщення увірвалися якісь невідомі громадяни, які не представляються, які озброєні, в масках всім наказують залишити офіс”, – сказав Мосійчук.

За його словами, офіс розташований у центрі Києва – на Кловському узвозі, 7.

 

Сили коаліції, що звільняють Старе місто іракського Мосула, наближаються до мечеті “Ан-Нурі”, де в 2014 році лідер “Ісламської держави” Абу Бакр аль-Багдаді проголосив “всесвітній Халіфат”. 

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Служба з боротьби з тероризмом знаходиться в 200-300 метрах від середньовічної мечеті “Ан-Нурі”, – йдеться в повідомленні з посиланням на заяву іракських військових.

Зазначається, що сили Іраку оточили цитадель групи джихадистів в Старому місті Мосула, де розташована  мечеть.

Це ж підтверджує і заступник командувача коаліції британський генерал-майор Руперт Джонс.

Іракські офіційні особи в приватному порядку висловили надію на те, що мечеть може бути захоплена до настання свята Ід аль-Фітр з нагоди закінчення посту. Його перший день припадає цього року на 25-26 червня.

Офіцер федеральної поліції розповів, що зараз бойовиків “розбивають на дрібні групи, так легше з ними боротися”.

Як зазначається, в Старому місті Мосула досі знаходяться до 100 тисяч мирних жителів і до двох тисяч бойовиків ІДІЛ, які використовують цивільних як “живий щит”. Половина з жителів, що залишилися в місті, – діти. Жителям Мосула бракує їжі, води, медикаментів, в місті немає електрики і обмежений доступ до меддопомоги.

Падіння Мосула ознаменує кінець існування іракської половини «халіфату», навіть якщо «Ісламська держава» продовжить контролювати територію до заходу і на південь від міста.

 

Бойовики терористичної організації «Ісламська держава» підірвали соборну мечеть «Ан-Нурі» в іракському Мосулі.

Про це повідомляє  “Комерсант”  з посиланням на заяву збройних сил Іраку – Укрінформ.

Звільнення  Мосула від бойовиків ІДІЛ стартувало в жовтні 2016 року. Штурм Західного Мосула почався в травні. Корінний перелом у битві за іракське місто стався в березні — тоді вдалося відбити у  ІДІЛ район Ваді-аль-Хаджар.

Кілька днів тому іракська армія відновила штурм Старого міста в Мосулі — це завершальний етап у битві за місто.

 

У середу в окупованому Криму так зване судове засідання щодо кримського журналіста Миколи Семени перенесли на 7 липня через неявку свідків, яких “судді” відмовляються викликати повісткою.

Про це повідомляє  “Крим.Реалії” – Укрінформ.

“У Криму 21 червня не відбулося судове засідання по справі кримського журналіста Миколи Семени через неявку свідків – експерта ФСБ Росії і перекладача. Засідання перенесли на 7 липня”, – йдеться у повідомленні.

За словами самого Семени, на засіданні мали допитати перекладачів, що перекладали тексти з української мови на російську і з англійської на російську, а також експерта ФСБ, що готував висновок про те, чи є в його матеріалах «заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Як вважає журналіст, висновок експерта ФСБ «не компетентний і в ньому допущено багато принципових помилок».

Адвокат Семени Андрій Сабінін, коментуючи перенесення судового засідання, зазначив, що судді відмовляються викликати свідків повісткою.

“До кращого суду Криму приїжджаєш з валізою заготівель. Але свідки-перекладачі і експерти-лінгвісти контори не приходять. А суд відмовляється викликати повісткою, роблячи зауваження наполегливим адвокатам”, – написав на своїй сторінці в Facebook Андрій Сабінін.

Як повідомлялося, 7 грудня 2016 року українському  журналістові Семені,  що працює в анексованому Криму, висунули звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”. Сам журналіст заявляє, що у своїх матеріалах реалізує право на “вільне висловлювання думки”.

Міністерство закордонних справ України від 3 травня закликало російську владу анексованого Криму припинити переслідування українських журналістів на півострові, у тому числі Семени.

 

МЗС засуджує постійні провокації, тиск та погрози проросійських бойовиків на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, спрямовані проти спостерігачів ОБСЄ.

Про це повідомляє прес-служба  МЗС – Укрінформ.

“Значну стурбованість викликав останній напад на патруль спостерігачів СММ 20 червня у м.Ясинувата. Розглядаємо цей напад як посилення курсу РФ та контрольованих нею незаконних збройних формувань на залякування спостерігачів ОБСЄ, обмеження їх доступу до неконтрольованих територій, перешкоджання реалізації мандату СММ”, – йдеться у повідомленні.

У МЗС зазначили, що згідно з Оперативним звітом СММ ОБСЄ, озброєні автоматами бойовики у військовій формі та балаклавах вели вогонь у напрямку автомобілів патруля, намагалися вдертися до автомобіля, погрожували спостерігачам  зброєю, розбили прикладом скло автомобіля.

“Вимагаємо від Росії виконувати свої зобов’язання в рамках міжнародного права та Мінських домовленостей, гарантувати безпеку та припинити провокації проти спостерігачів ОБСЄ, забезпечити повну свободу пересування та безперешкодний доступ СММ до всієї окупованої території окремих районів Донецької та Луганської областей, у тому числі й до тимчасово неконтрольованої Україною ділянки українсько-російського кордону”, – наголосили у відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, 20 червня на спостерігачів СММ ОБСЄ було вчинено черговий напад, цього разу в районі залізничної станції Ясинувата. Двоє чоловіків спробували відкрити двері автомобіля місії і розбити прикладом бокове скло, вони цілилися з автомата у водія і пасажирів. Спостерігачам вдалося залишити місце події.

 

Порушену Слідчим комітетом РФ справу про вбивство в Києві екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова веде слідчий Денис Жеренов, який в 2011 році сфабрикував відносно нього кримінальну справу.

Про це повідомила на прес-конференції вдова Вороненкова Марія Максакова, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

«Мені незрозуміло багато з того, що відбувається, тому що слідчий, який розслідує вбивство Дениса (Вороненкова – ред.), – він же з 2011 року займався фабрикуванням проти нього кримінальної справи. У нього (Вороненкова) був депутатський імунітет, тому це слідство велося щодо невстановленої особи, але всі чудово знали, щодо кого він (слідчий – ред.) фабрикує дійсну брехню», – сказала Максакова.

Вона додала, що слідчого звати Денис Жеренов. «Саме цей слідчий, який фабрикував справу, розслідує вбивство громадянина України на території України. Як цим можна займатися? Хоча я розумію, завдяки яким механізмам це все відбувається», – сказала вона.

Максакова також заявила, що після вбивства Вороненкова вона стала представлять для Росії більшу проблему, ніж її покійний чоловік.

«Ось там, біля готелю «Прем’єр Палац», вони вбили не тільки його, вони вбили все, що в мені було компромісним, жалісливим… На цьому етапі вони створили з мене більшу проблему, ніж Денис. Причому цю проблему створив не  Путін,  не адміністрація президента, не Кремль, а люди, які в своїх інтересах в зв’язці з криміналітетом», – заявила вона.

На її думку, до вбивства її чоловіка російські спецслужби залучили кримінальні кола.

«Я б не стала проводить лінії між спецслужбами і криміналітетом. Кримінал прекрасно співпрацює, працює з ними і навіть чекає, коли їх попросять виконати для них якусь роботу», – резюмувала вона.

Як повідомлялося, екс-депутат Держдуми РФ Денис Вороненкова був застрелений 23 березня в центрі Києва. Охоронець екс-депутата поранив нападника, однак і сам отримав поранення. Стрілець помер у лікарні.

Слідство розглядає як пріоритетну версію дій Російської Федерації.

Вороненков у грудні 2016 роки разом зі своєю дружиною, також колишнім депутатом Держдуми Марією Максаковою переїхав до України, а 14 лютого 2017 року повідомив про отримання українського громадянства. В Україні колишній російський депутат дав свідчення у справі про державну зраду стосовно колишнього президента України Віктора Януковича.

 

Українська діаспора в Німеччині працює над запуском першого українського радіо в цій країні.

Про це повідомила місцева активістка Ольга Малишко-Демидова на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Запрошуємо Вас узяти участь у коротенькому опитуванні, яке допоможе нам у заснуванні першого україномовного радіо в Німеччині”, – написала вона.

За її словами, цільовою аудіторією майбутнього радіо буде українська діаспора в Німеччині та німецькомовна аудіторія, яка цікавиться Україною і хотіла б більше дізнатися про неї.

При цьому активістка закликає німецьких українців взяти участь в  опитуванні, яке дасть змогу наповнити контент радіостанції за вподобанням слухачів. Заповнення анкети займе не більше 5-10 хвилин.

 

Національне антикорупційне бюро проводить обшуки у т.в.о. голови Державної служби геології та надр Олега Кирилюка за фактом його можливої причетності до справи депутата Бориса Розенблата.

Про це пише у  Facebook  прес-секретар Держгеонадр Наталія Мелень – Укрінформ.

“Інформація про обшук Національним антикорупційним бюро у пана Олега Кирилюка підтверджується. Із моїх джерел стало відомо, що детективи бюро прийшли до Держгеонадр о 9-й ранку і одразу зайшли до кабінету голови Служби. Представники  НАБУ  вилучають всі документи, які пов’язані із процесом надання спеціальних дозволів на видобування надр, зокрема бурштину”, – написала вона.

На її думку, НАБУ вилучає документи, які можуть довести причетність Кирилюка до справи депутата Розенблата, який обіцяв іноземній компанії пролобіювати внесення законодавчих змін про видобуток бурштину у її інтересах.

Як відомо, 19 червня детективи НАБУ затримали кілька осіб, причетних до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. За версією слідства, злочин скоєно за сприяння народних депутатів України. Ця операція проводилася у співпраці з Федеральним бюро розслідувань США.

Раніше глава Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник поінформував, що подання в Раду про зняття недоторканності щодо народних депутатів Розенблата і Полякова підготовлено за статтею 368 Кримінального кодексу (отримання хабара).

 

Українській активістці Наталії Харченко довелося терміново виїхати з Криму через переслідування ФСБ.

Про це  інформує  Кримська правозахисна група – Укрінформ.

“Як повідомила Кримській правозахисній групі сама Наталія, сьогодні відносно неї в Сімферополі, де жінка мешкала з маленькими дітьми і батьками, співробітники ФСБ планують порушити кримінальну справу. Кримчанка приїхала до Києва практично без речей, залишивши дітей тимчасово на своїх батьків”, – повідомляє Кримська правозахисна група.

За даними КПГ, співробітники ФСБ РФ 12 січня 2017 року у будинку сім’ї українських активістів Виноградових-Харченків провели під виглядом гласного обстеження житла незаконний  обшук  і вилучили декілька комп’ютерів. Після цього відносно кримчанки почали дослідчу перевірку за ч. 2 ст. 280.1 КК РФ “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”. За інформацією кримського адвоката Едема Семедляєва, слідчий ФСБ вже зібрав два томи інформації для цієї “справи”.

Як повідомляють правозахисники, Наталію Харченко щомісячно викликали у ФСБ на “опитування”, після яких у неї різко загострювалося хронічне захворювання.

Раніше Укрінформ повідомляв, що 12 січня у будинок, де мешкають разом з батьками і маленькими дітьми Наталія Харченко і активіст Українського культурного центру Криму Андрій Виноградов, прийшли співробітники ФСБ Росії, які пред’явили кримчанам так звану “постанову слідчого на обстеження житла”.

Андрію Виноградову, який працював у приватній компанії з продажу будівельних матеріалів, відразу після обшуку було запропоновано звільнитися, у зв’язку з чим він залишив Крим, виїхавши на материкову Україну.

 

В окупованому Донецьку на затриманого блогера Станіслава Асеєва, який публікувався в українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав Васін, і його матір терористи роблять жорстокий тиск і шантаж.

Про це заявив колишній народний депутат України, координатор політичної сили «Альтернатива» Єгор Фірсов, опублікувавши на своїй сторінці в  Facebook  свій блог, що вийшов в «Українській правді» – Укрінформ.

«За моєю інформацією, зі Стаса намагаються вибити визнання. Терористам це необхідно для виправдання затримання і надалі пред’явлення звинувачень. На нього, як і на його маму здійснюється жорстокий тиск, шантаж. Мама Стаса вже практично тиждень як припинила будь-яке спілкування з будь-якими представниками української сторони», – повідомив Фірсов.

Він попросив усіх, хто пише сьогодні про долю його друга – блогера Асеєва, не перекручувати факти, не користуватися неперевіреними джерелами інформації, які знаходяться зараз в руках терористів і які зацікавлені у вкиданні хибних, неправдивих відомостей.

«Мені важко про усе це писати, але мовчати я теж не можу, бачачи, як перекручують факти. Я попросив би усіх, що коментують і поширюють інформацію про подію зі Стасом, ретельніше перевіряти інформацію і не довіряти неперевіреним джерелам», – написав Фірсов.

Він зазначив, що на проросійських і сепаратистських сайтах, наприклад, поширювалася інформація, що Асеєва не було викрадено так званим Міністерством держбезпеки ДНР, і нібито він не виходив на зв’язок, оскільки просто захворів і ліг в лікарню. Також писали, що Асеєва затримали нібито після того, як його справжнє прізвище повідомили українські ЗМІ, нібито «провиною всьому поява інформації про справжнє прізвище Стаса».

«На жаль, частина людей, що не стежили за ситуацією із самого початку, повірили в це фейкове вкидання і навіть стали поширювати версію бойовиків. Це частина війни, і в першу чергу війни за уми. На жаль, не всі з нас це розуміють і перевіряють інформацію, перш ніж її поширювати і коментувати. Хоча три роки війни і пропаганди повинні були цьому навчити», – констатував Фірсов. Він у блозі ще раз навів свої аргументи, що доводять, що Асеєва дійсно затримали в Донецьку, що його «було затримано МДБ, його особа встановлена, і рід його діяльності визначено».

Як повідомлялося, 6 червня Фірсов заявив про можливе зникнення журналіста Станіслава Васіна, який жив у Донецьку і писав для українських ЗМІ.

З часом факт зникнення підтвердили в СБУ.

Національна спілка журналістів України звернулася до представників міжнародних місій в Донецьку з проханням допомогти з’ясувати місцезнаходження Асеєва (Васіна).

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляла, що намагається з’ясувати місцезнаходження 27-річного блогера з Донецька Станіслава Асеєва.

 

Упродовж 7-9 липня на Рівненщині триватиме VІ регіональний відкрий етно-тур-фест «Бурштиновий шлях» для любителів мандрівок та автентичного етнографічного, кулінарного мистецтва.

Захід традиційно відбудеться в рамках проекту «Поліський трамвай» на базі унікального об’єкту – найдовшої в Європі діючої вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне», повідомляться  на сайті  Рівненської облдержадміністрації.

У перший день, 7 липня, гості фестивалю зможуть взяти участь у туристично-спортивних акціях, зокрема, велопробігу «Вараш-Володимирець», майстер-класах із виготовлення вареників з лісовими ягодами. Також діятимуть майстрові, виставкові, ярмаркові містечка. Завершиться перший день «Фест-концерт» за участю професійних й аматорських колективів ближнього зарубіжжя та України й молодіжною вечіркою «Поліські зорі».

Наступний день, 8 липня, організатори обіцяють зробити туристичним. Мандрівники, які приїдуть на фестиваль, зможуть долучитися до туракції «Вибери собі подорож». У її межах буде нагода позбирати ягоди, порибалити, покататися на «Поліському трамваї».

Завершиться захід «Екологічною вартою», під час якої всі охочі зможуть взяти участь в екологічних акціях та квестах.

Крім того, для туристів на вибір підготували три туристичні маршрути: залізничний, історичний та екологічний.

 

У Рівненській області буде запроваджено новий еколого-туристичний маршрут, зорієнтований на бортництво.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив один із авторів концепції проекту Сергій Підмогильний.

«Маршрут проляже п’ятьма районами волинського краю. Рівненщина багата лісами, річками та озерами, якими легко й зручно пересуватися, можна гарно відпочити. Туристичною  родзинкою маршруту буде бортництво як давній вид бджільництва, який тут зберігся. До створення маршруту залучатимемо пасічників, виробників сувенірної продукції, власників екосадиб і перевізників. Визначними місцями «Медового кола» стануть «Тунель кохання» у Клевані, Парк караїмів у Деражному, заказник «Базальтові стовпи», ландшафтний парк «Надслучанська Швейцарія», – розповів Підмогильний.

За його словами, проект створюється як для велосипедистів, так і для автомобілістів, до основних місць можна буде дістатися і з перевізниками.

Організатори нового туристичного маршруту вважають, що він є стратегічним для краю, бо активізує сільські громади через розвиток «зеленого туризму». Це сприятиме зайнятості місцевих мешканців, наповнюватиме бюджети громад, розвиватиме території.

У перспективі до проекту залучатимуть іноземних експертів, зокрема, з Польщі та Білорусі. Також одним із завдань маршруту є його включення до міжнародної мережі «Зелених шляхів» (Greenways), щоб пожвавити туристичний потік з-за кордону.

 

Уряд ініціює створення Ради з розвитку інновацій, завданням якої буде підтримка науки та реалізація різних проектів у реальному секторі економіки. 

Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з діловими колами у середу, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Настав той час, коли ми маємо приділити більш значну увагу інноваціям, підтримці національної науки і створити модель, де ми би могли її надбання перетворювати у реальний український продукт. Ми говоримо про те, щоби створити Раду інновацій для того, щоб ми могли чітко визначатися щодо підтримки науки, створення необхідних умов для впровадження в нашу економіку кращих інноваційних ідей і найголовніше – щоб ми могли об’єднати те, що маємо сьогодні, і впроваджувати у життя”, – сказав глава уряду.

Він підкреслив, що Україна має значний науковий, інтелектуальний потенціал, який потребує умов для розвитку. Саме тому важливо зупинити відплив кадрів за кордон і дати їм можливість реалізувати свої ідеї в Україні – передусім у реальному секторі.

У цьому контексті  Гройсман  зазначив, що потрібно “перейти від звичного утримання закладів освіти” до створення інноваційних продуктів та інвестування в інновації, формування технологічних парків, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної науки та економіки. А це сприятиме переходу від сировинного типу економіки до економіки доданої вартості всередині держави.

“Рада розвитку інновацій не має бути черговим проектом. Я би хотів створити дієвий механізм для формування системи. Коли ми створимо умови для розвитку інновацій, їх практичного впровадження, це все буде працювати системно”, – наголосив глава уряду.

На зустрічі були присутні також перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова.

 

Кабінет міністрів внесе до парламенту проект закону, яким пропонується ряд змін до загальнодержавної програми зняття з експлуатації ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Про це на засіданні уряду сказав міністр екології та природних ресурсів  Остап Семерак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми пропонуємо ряд змін до загальнодержавної програми зняття з експлуатації ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», – сказав Семерак.

Як стало відомо, міністр представлятиме проект закону у парламенті.

 

Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський проект закону щодо посилення гарантій безпеки дітей.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за ухвалення законопроекту за основу проголосував 231 депутат – Укрінформ.

Представляючи законопроект, Уповноважений Президента з прав дитини Дмитро Кулеба повідомив, що на сьогодні майже 12% українських дітей постраждали від окупації Криму, від військової агресії з боку Росії на сході України. Крім того, майже 600 тисяч дітей залишилися на окупованій території, майже 240 тисяч дітей є внутрішньо переміщеними особами. Майже 100 тисяч дітей проживають на лінії зіткнення. Тому, за словами  Кулеби, питання захисту дітей набули першочергового значення.

Законопроект розроблено з метою посилення державних гарантій безпеки дітей від зовнішніх і внутрішніх загроз у всіх сферах життєдіяльності.

Законопроектом пропонується внести зміни до закону “Про основи національної безпеки України”, передбачивши, що охорона дитинства є однією з важливих сфер національних інтересів України, від яких залежить сталий розвиток суспільства; збереження та зміцнення інституту сімї, створення умов для повноцінного життя і розвитку дитини, її безпеки, благополуччя, зростання в сімейному оточенні є пріоритетами національних інтересів (зміни до статей 1, 6 закону). При цьому пропонується визнати, що зростання небезпеки для життя і здоров’я цивільного населення, насамперед дітей, внаслідок військових дій чи збройних конфліктів; збільшення кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які виховуються в інтернатних закладах, а також сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, на сучасному етапі є одними з основних загроз національним інтересам і національній безпеці України (зміни до статті 7).

Крім того, законопроектом вносяться зміни до закону “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики”, за якими забезпечення особливого піклування про дитину та реалізація її прав визначаються як принцип внутрішньої політики (зміни до статті 2). Відповідно розширюється зміст основних засад внутрішньої політики у соціальній та гуманітарній сферах (зміни до статей 8, 10).

 

Уряд передбачив у законопроекті щодо змін до державного бюджету додаткове виділення коштів на потреби Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ.

Про це Прем’єр-міністр України  Володимир Гройсман  сказав на засіданні уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми передбачаємо окремі видатки  на міністерство оборони та МВС. Це те, що необхідно для фінансування заробітних плат, енергоносіїв  та інших потреб”, – сказав Гройсман.

Крім того, Кабмін пропонує виділити додатково 100 млн на фонд енергоефективності (а разом бюджет фонду  – 800 млн грн).

 

Кабінет міністрів схвалив проект закону про внесення змін до державного бюджету на 2017 рік. Зміни відбудуться у частині доходів, у бюджеті додатково з’явиться майже 25 млрд грн.

Про це на засіданні уряду сказала перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми пропонуємо внести зміни до державного бюджету на 2017 рік, по-перше, у частині доходів загального бюджету. Ми пропонуємо по загальному фонду збільшення на 25 млрд грн, у тому числі за рахунок ПДФО, ПДВ з ввезених на територію України товарів, рентної плати на нафту і газовий конденсат, чистого прибутку на перевиконання дивідендів НАК «Нафтогаз України», – сказала Маркарова.

Вона назвала підстави для внесення відповідних змін.

«Відбулося уточнення прогнозів МВФ щодо розвитку окремих країн та цін на світових ринках, змінився розмір мінімальної заробітної плати, було запроваджене торгове ембарго з тимчасово окупованими територіями. Попри це, у 2016 році було досягнуто вищих обсягів виробництва як промислової, так і с/г продукції – у результаті очікуваний номінальний ВВП у 2017 році було збільшено на 260,9 млрд грн – до 2,845 трлн грн. Плюс відбулися зміни у фонді оплати, імпорті/експорті», – сказала Маркарова.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман додав, що якби не було запроваджено торговельної блокади з ОРДЛО, сума перековиконання була б «на мільярди вищою».

 

Вирок Апеляційного суду міста Києва про скасування рішення Кабміну України №1035 відновлює справедливість у відношенні кримчан.

Про це з коментарі кореспонденту Укрінформу повідомила радник міністра інформаційної політики України Юлія Каздобіна – Укрінформ.

“Ми вітаємо рішення суду про скасування 1 пункту постанови Кабміну 1035. Цим рішенням знімаються обмеження на провезення особистих речей через адміністративний кордон з тимчасово окупованим Кримом. Коли ми працювали над Стратегією інформаційної реінтеграції Криму, багато жителів окупованого півострова, з якими ми спілкувалися в процесі, говорили, що ця заборона є однією з найбільших перешкод для успішної інформаційної політики, якою Україна переконує світ що “Крим – це Україна”, – зазначила Каздобіна.

Вона підкреслила, що обмеження на провезення особистих речей з окупованого півострова його жителі вважали дискримінаційним і викликали недовіру кримчан до дій української влади.

“Неспівпадіння дій і слів держави викликає недовіру у жителів Криму, а саме відновлення довіри є важливою передумовою для їх реінтеграції в Україну після завершення окупації”, – підкреслила радник міністра інформполітики.

Як повідомляв Укрінформ, 14 червня Апеляційний суд м.Києва скасував пункт 1 постанови КМ України №1035 “Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію”, завдяки чому скасовані обмеження на перевезення з Криму та в Крим ряду предметів та товарів, що створювало багато незручностей.  Рішення Київського апеляційного суду  вступило в законну силу і опубліковано в реєстрі судових рішень.

 

Кабінет міністрів України підтримав низку проектів, ухвалення яких дозволять підняти пенсійні виплати громадянам. Сьогодні законопроекти направлять на розгляд Верховної Ради.

Таке рішення було прийняте на засіданні уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це проекти законів, які приведуть до справедливості у пенсійній системі та  підвищення пенсій  для 9 млн пенсіонерів з 1 жовтня. Тому дуже важлива тут відповідальність усіх на всіх етапах цього рішення”, – сказав Гройсман.

За його словами, йдеться про чотири законопроекти: “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, а також зміни до Митного кодексу щодо пенсійного забезпечення, зміни до Податкового кодексу щодо питань пенсійного забезпечення та про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо підвищення пенсій.

“Приймаємо і направляємо їх у парламент”, – додав Прем’єр.

 

Проект пенсійної реформи передбачає запровадження державної соціальної допомоги для громадян, які досягли пенсійного віку, але не мають необхідного стажу.

Про це розповів міністр соціальної політики Андрій Рева на брифінгу в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами міністра, такий новий вид адресної державної соцдопомоги називатиметься “тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не має права на пенсійну виплату”.

“Протягом трьох років людям, які мають не менше 15 років страхового стажу, але не мають 25 років стажу, буде призначатися адресна державна соціальна допомога по їхніх доходах в розмірі прожиткового мінімуму й виплачуватиметься до моменту, коли вони набудуть права на пенсійну виплату”, – зазначив Рева.

За його словами, таким чином буде враховано необхідність плавного переходу у рамках  пенсійної реформи, щоб люди не залишися без соціальної підтримки на цей період.

 

Україна має провести збалансовану пенсійну реформу, яка буде відповідати інтересам держави, але водночас гарантувати справедливі високі стандарти соціального забезпечення.

Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком,  інформує  прес-служба Глави держави – Укрінформ.

“Директор-розпорядник  МВФ  наголосила на важливості проведення збалансованої пенсійної реформи, яка буде відповідати інтересам держави та громадян України і гарантувати справедливі високі стадарти соціального забезпечення”, – йдеться у повідомленні.

Порошенко та Лагард обговорили стан впровадження структурних реформ в Україні та

Глава Української держави поінформував про результати обговорення проекту пенсійної реформи, що відбулося в ході засідання Національної ради реформ.

Співрозмовники також обговорили перспективи проведення приватизації в Україні, належного функціонування банківської системи, реформування сфери державних фінансів та продовження боротьби з корупцією.

Глава держави подякував директору-розпоряднику МВФ за її особистий внесок у підтримці України.

 

27-29 серпня у Львові відбудуться Дні української діаспори під гаслом “Українці разом – майбутнє за нами!” з нагоди святкування  50-ї річниці діяльності Світового Конгресу Українців (СКУ).

Про це йдеться на сторінці організатора заходу МІОК у  Фейсбуці – Укрінформ.

Тож, представляємо до вашої уваги програму заходів:

27 серпня 17.00 – Офіційне відкриття “Днів української діаспори у Львові” на площі св.Юра біля пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому.

27 серпня 18.00 – Божественна літургія в Архикатедральному Соборі св. Юра.

27 серпня 20.00 – Гала вечір у Національному університеті “Львівська політехніка”. Відкриття виставки до 50-ліття створення СКУ.

28 серпня 8.00 – Міжнародна конференція “СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст” у Національному університеті “Львівська політехніка”.

28 серпня 17.10 – Презентація видання “Українсько-польське примирення в документах ієрархії та священства”.

28 серпня 19.00 – Прийняття для закордонних делегацій в кав’ярні “Італійський дворик”.

29 серпня 10.00 – Урочиста акція “Шана героям” в Державному історико-культурному музеї-заповіднику “Личаківський цвинтар”.

29 серпня 12.30 – Акція “Українці разом – майбутнє за нами” у “Саду Світового Українства” в Музеї народної архітектури та побуту “Шевченківський гай” ім. К. Шептицького.

29 серпня 13.30 – Покладання квітів до пам’ятника Т.Шевченку.

29 серпня 16.30 – Відкриття виставки творів митців діаспори у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького.

29 серпня 18.00 – Урочиста академія “Ремінісценції UA” за участю колективів української діаспори та України у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької.

Організатори наголошують, що для участі в заходах потрібно заповнити  реєстраційну форму.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив львів’ян, що не залишить їх сам на сам з проблемою сміття, але й місцева влада не повинна бути бездіяльною.

Про це він заявив під час засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хочу ще раз звернутися до мешканців Львова: повірте, шановні друзі, що ніхто не залишить вас один на один з цією величезною і жахливою проблемою, яка утворилася зараз у місті. Будемо допомагати всім тим, чим зможемо, щоб разом з вами навести лад у прекрасному місті”, – сказав Гройсман.

Він зазначив, що сьогодні до Львова вирушила урядова група на чолі з віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубком, аби допомогти напрацювати план дій із вирішення проблеми сміття.

Водночас глава уряду наголосив, що в цьому питанні основна відповідальність лежить на місцевій владі.

“Треба, щоб місцева влада (Львова — ред.) визначила новий полігон, інвестувала туди кошти, а кошти в них є, зробила проект”, – підкреслив Гройсман і додав, що сучасні комплекси з переробки твердих побутових відходів потрібно створювати в усіх містах країни.

Як повідомляв Укрінформ, уже троє учасників акції – лідер фракції Олег Березюк, член фракції Тарас Пастух і віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд голодують біля центрального входу в АП з вимогою до керівництва держави вирішити проблему вивезення  сміття  зі Львова.

Гройсман 19 червня заявив, що готовий на засіданні уряду ініціювати виділення з резервного фонду 50 млн грн на облаштування полігону для сміття у Львівській області. Крім того, він закликав місцеве самоврядування відгукнутися на прохання мера Львова, якщо воно надійде, і тимчасово прийняти львівське сміття на своїх муніципальних полігонах.

Прем’єр заявив, що неодноразово намагався допомогти Львову у вирішенні “сміттєвої кризи”, але дійшов висновку, що “Львівська міська рада, міський голова або не може, або не здатен” займатися цією проблемою.

 

Уряд знайшов додаткові 24 млрд грн у бюджеті, з них 14 млрд грн буде направлено на компенсацію субсидій та закриття розрахунків за результатами опалювального сезону. 

Про це на засіданні уряду сказав Прем’єр-міністр  Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми сьогодні ухвалимо зміни до державного бюджету. Ми маємо додаткові (кошти) від перевиконання, зростання і детінізації економіки в розмірі 24 млрд грн. Ми направляємо ці кошти на необхідні потреби: трошки більше 14 млрд будуть направлені на субсидії, щоб після верифікації опалювального сезону були проведені всі розрахунки», – сказав Гройсман.

За його словами, також буде реалізовано низку проектів: дорога Львів-Миколаїв, на яку буде виділено 800 млн грн; продовження програми безкоштовних ліків, на яку буде виділено 200 млн; медична субвенція для медичних працівників на місцях збільшиться на 400 млн; Академія медичних наук буде дофінансована на 500 млн; 100 млн піде на Фонд енергоефективності.

«Ми передбачаємо окремі видатки на Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ. Тобто, ряд необхідних фінансових витрат ми направили на те, щоб започаткувати чи підтримати вже існуючі проекти», – зазначив Прем’єр-міністр.

 

Директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев під час візиту до міста Чунцін обговорив з китайською стороною питання розширення дипломатичної присутності України в Китаї.

Про це повідомив у  Facebook  Департамент консульської служби МЗС – Укрінформ.

“Сторони обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва, зосередивши увагу на консульській проблематиці. Порушувалося питання розширення дипломатичної присутності України в  Китаї, зокрема у м.Чунцін”, – йдеться у повдіомленні.

Як поінформували у Департаменті, у рамках українсько-китайських консультацій з консульсько-правових Погорельцев провів зустріч із заступником директора канцелярії зовнішніх зв’язків та міграції Народного уряду м.Чунцін Ван Аень.

Погорельцев також зустрівся з головою ради директорів інвестиційної корпорації району Лянцзя (м.Чунцін) Фан Веньцзе та президентом компанії “Skyrizon” Ду Тао. Китайська сторона представила проект будівництва в м.Чунцін українсько-китайського заводу зі складання авіадвигунів та повідомила, що до 2020 року на заводі працюватиме понад 2000 фахівців з України.

На порядку денному двосторонніх консультацій – переговори з керівництвом консульської служби зовнішньополітичного відомства Китаю та низки інших суміжних відомств.

 

Транзит російського газу забезпечує щорічно 2-4% ВВП України, а також є причиною, чому Росія ще не розпочала повномасштабні військові дії.

Про це сказав голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв у інтерв’ю  Wall Street Journal – Укрінформ.

«Транзит газу забезпечує 2-4% ВВП України щороку, це від 2 до 4 млрд дол., які можуть бути втрачені унаслідок реалізації “Північного потоку-2″», – зазначив Коболєв.

Водночас, на його думку, питання викликає занепокоєння не лише через фінансову, але й через безпекову складову.

«Ми переконані, що одна з причин, чому Росія не розпочала повномасштабне військове вторгнення до України, – це транзитний маршрут», – сказав голова НАК.

Він наголосив, що “Північний потік-2” перешкоджає інтересам США та принципам солідарності у Європі.

 

Проектом вводяться процедури і механізми, які максимально деталізують дії судді

Про це йдеться у коментарі народного депутата із фракції БПП Сергія Алєксєєва, який є у розпорядженні Укрінформу.

Ухвалений напередодні у першому читанні президентський законопроект “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” дасть змогу вперше максимально уніфікувати процесуальні кодекси та створить законодавчу передумову для ефективного функціонування електронного суду.

“Проектом вводяться процедури і механізми, які максимально деталізують дії судді. Вперше процесуальні кодекси максимально уніфіковані (за структурою; механізмами; принципами). Суд керуватиметься основним завданням судочинства – ефективний захист прав та інтересів особи”, – зазначив депутат.

За словами Алєксєєва, створено законодавчу передумову для ефективного функціонування електронного суду одночасно зі звичними судовими процедурами. “Ми на початку цього шляху і в майбутньому у сторін буде можливість вчинення всіх процесуальних дій через електронну пошту, засоби відео зв’язку, інші електронні комунікації. Це осучаснення судового процесу”, – підкреслив депутат.

Він додав, що законопроект впроваджує інститут врегулювання спору за участю судді, в провадженні якого перебуває справа, за взаємною згодою сторін і до початку розгляду справи по суті.

“На сьогоднішній день ГПК не передбачає інституту свідків, на відміну від інших процесуальних кодексів. Введення такого інституту в господарському процесі позитивно відобразиться на судовій практиці”, – наголосив Алєксєєв.

Він також зазначив, що в адміністративному судочинстві запропоновано новелу – процесуальний механізм розгляду типових справ за прикладом рішення Верховного Суду в одній з таких справ (зразковій справі). “Цю процедуру було розроблено за прикладом “пілотних рішень”, які приймає Європейський суд з прав людини. Це допоможе зменшити навантаження на суддів”, – уточнив нардеп.

Як повідомляв Укрінформ, 20 травня Верховна Рада ухвалила в першому читанні поданий та визначений Президентом як невідкладний законопроект № 6232 “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”. За ухвалення законопроекту за основу проголосували 253 депутати.

 

ПАТ «Київенерго» є найбільшим боржником перед “Укртрансгазом”, чий борг дорівнює сумі боргів всіх підприємств теплогенерації України.

Про це пише НАК «Нафтогаз України»  у Facebook – Укрінформ

«Київенерго – найбільший боржник перед Укртрансгазом (за послуги транспортування природного газу). Борг компанії дорівнює сумі боргів усіх підприємств теплогенерації України! Борг в 370 млн грн підприємство накопичило за 4 місяці (лютий – травень) через систематичний нерозрахунок за послуги під час опалювального сезону», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, частина боргу “Київенерго” (60 млн) накопичена за послуги з транспортування газу для виробництва електроенергії для промисловості.

«Цей борг не має відношення до розрахунків населення (за послуги постачання гарячої води і тепла) та держави (пільги, субсидії, різниця в тарифах) з “Київенерго”. УТГ пішов назустріч “Київенерго” і запропонував погасити хоча б ці 60 млн грн, а на решту боргу – надати графік погашення. Якщо “Київенерго” виконає ці умови, УТГ готовий невідкладно поновити повноцінне постачання ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6», – поінформували в Нафтогазі.

Як нагадали у НАК, Укртрансгаз обмежив транспортування газу одночасно на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 через систематичну несплату за послуги транспортування газу та прогресивне накопичення боргів Київенерго. Наступного дня ТЕЦ-6 з власної ініціативи повністю припинила відбір газу. ТЕЦ-5 продовжує споживання газу в обмеженому режимі. Під час проходження опалювального сезону 2016-2017 з “Київенерго” постійно вівся діалог щодо погашення боргів. Попереджувальні листи неодноразово надсилались Укртрансгазом в НАК, Міненерго, НКРЕ, Київраду. Графік погашення заборгованості, який запропонувало (квітень 2017) саме “Київенерго”, не був ними виконаний вже наступного місяця.

 

Комітет ВР з питань національної безпеки і оборони сьогодні не заслуховуватиме керівника фракції “Батьківщина” екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко щодо підписання газової угоди з РФ у 2009 році.

Про це сказав член комітету Іван Вінник у кулуарах Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“(Заслуховування)  Тимошенко  ми перенесли тому, що ми ще не зібрали необхідну кількість документів для ухвалення об’єктивних рішень. Газового питання сьогодні не буде. Просто ми не займаємося самопіаром… Ми якщо щось приймаємо, то це буде обгрунтовано виливатися вже у написані заяви у правоохоронні органи. Ми хочемо, щоб це виглядало солідно”, – сказав Вінник.

Як відомо, Комітет з питань нацбезпеки і оборони на минулому засіданні 7 червня ухвалив рішення заслухати пояснення Юлії Тимошенко щодо газової угоди 2009 року на засіданні 21 червня.

 

Влада Іспанії заарештували марокканця з інструкцією для виробництва бомби смертника.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“На світанку 32-річного громадянина Марокко було заарештовано за зберігання екстремістських матеріалів, включаючи інструкції з виробництва саморобної бомби смертника”, – заявили в  поліції  Мадрида.

Правоохоронці додали, що заарештований перебував на “високій стадії радикалізації”, а уряд – що його “вкрай небезпечний профіль був схожий на терористів з Британії і Франції”.

Його співмешканці, марокканці 33 і 38 років, також були заарештовані.

Як  раніше повідомляв  Укрінформ, іспанська поліція заарештувала двох громадян Марокко, підозрюваних у вербуванні бойовиків ісламізму через інтернет .

 

Керівництво НАК “Нафтогаз України” заявило в США про політичну вмотивованість проекту Північний потік-2.

Про це в інтерв’ю “Голосу Америки”  заявив  директор з розвитку бізнесу НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко – Укрінформ.

“Ми кажемо, що в інтересах і європейців, і українців, і американців, щоб у Європі був конкурентний ринок газу… Метою нашою є розповісти в Сполучених Штатах про те, що  “Північний потік-2”  – це політично вмотивований проект, який загрожує енергетичній безпеці Європи і який, відповідно, є проти інтересів України. І як ми переконували, на нашу думку, дуже обгрунтовано наших контрагентів у Сполучених Штатах, що це також проти інтересів США”, – заявив Вітренко.

Раніше в “Нафтогазі” заявили про необхідність застосувати вимоги Третього енергетичного пакету до російського проекту “Північний потік-2”. Цей документ визначає принципи безпечного і конкурентоспроможного постачання газу до Європейського Союзу.

Під час зустрічі Президента України Петра Порошенка з міністром енергетики США Ріком Перрі сторони підтвердили спільну позицію щодо загрози проекту “Північний потік-2” для енергетичної безпеки як України, так і Європи.

 

Голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв під час свого візиту в США обговорював можливість постачання американського LNG-газу в Україну.

Про це він сказав в інтерв’ю Wall Street Journal,  повідомляє ЕП.

За його словами, важливою перешкодою для цього наразі є позиція Туреччини, яка забороняє прохід LNG-танкерів через Босфор (при цьому пересування проливом більш небезпечних вантажів дозволено – прим. Нафтогазу).

“Ми сподіваємося, що нові дипломатичні зусилля США дозволять розв’язати цю проблему”, сказав  Коболєв.

Голова НАК також подякував американським сенаторам за голосування щодо санкцій та висловив надію, що ці обмеження якнайскоріше будуть застосовані до компаній, які пов’язані з проектом Північний потік-2.

“Законопроект має пройти голосування у нижній палаті Американського парламенту”, – повідомляє прес-служба “Нафтогазу”.

 

Верховна Рада звернулася до Європейського парламенту із закликом ухвалити проект законодавчої ініціативи щодо додаткових автономних преференцій на товари походженням з України в редакції, запропонованій Єврокомісією, без виключень і скорочень.

Відповідну постанову ухвалено на пленарному засіданні з другої спроби, її підтримало 230 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Верховна Рада України звертається до Європейського парламенту із закликом ухвалити проект законодавчої ініціативи щодо запровадження додаткових автономних преференцій на товари, походженням з України в редакції, запропонованій Європейською Комісією, без виключень і скорочень”, – йдеться у зверненні.

У зверненні наголошується, що “РФ продовжує здійснювати кроки, спрямовані на повне блокування українського експорту не тільки до РФ, але й до Казахстану, Киргизстану та інших країн, постачання до яких повністю або частково залежить від транзиту через територію РФ”.

У постанові підкреслено політичну та економічну важливість додаткової підтримки з боку ЄС з метою нівелювання негативних наслідків зовнішньої агресії та порушення її  територіальної цілісності.

Також наголошується,  що надання Європейським Союзом додаткових преференцій в торгівлі продемонстрували б українському бізнесу додаткові переваги функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між сторонами.

Депутати ВР вважають, що такі торговельні преференції стануть, передусім, важливим сигналом політичної солідарності Європейського Союзу з Україною.

У зверненні наголошується, що Верховна Рада України високо цінує зусилля Європейського парламенту, спрямовані на всебічну підтримку європейського майбутнього України.

 

Російська Федерація всупереч вимогам Конвенції ООН з морського права, Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки здійснює будівництво арки транспортного переходу через Керченську протоку.

На цьому наголосив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк 20 червня у ході  наради  в Міністерстві інфраструктури України щодо вирішення ситуації, яка склалася навколо будівництва мосту через Керченську протоку.

«Наразі Російською Федерацією всупереч вимогам Конвенції ООН з морського права, Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, а також низки інших міжнародних угод та документів, здійснюється будівництво арки транспортного переходу через Керченську протоку. Слід зазначити, що жодні дії з приводу будівництва зазначеного об’єкта РФ не погоджувала з Україною», – наголосив урядовець.

За словами Лавренюка, крім того, Міністерством транспорту Російської Федерації підготовлений проект наказу про закриття Керченської протоки в акваторії його судноходної частини Керч – Єнікальського каналу на 23 доби у серпні-вересні 2017 року. Російська сторона аргументує заборону на прохід суден в зазначений період постановкою арки мосту транспортного переходу через Керченську протоку.

«Подальше будівництво та введення в експлуатацію мосту через Керченську протоку призведе до значного зменшення суднозаходів у морські порти  Маріуполь  та Бердянськ, зниження вантажообігу цих портів, гальмування їх розвитку, зниження рентабельності підприємств металургійної промисловості регіону, зменшення прибутку портових операторів та філій Адміністрації морських портів України, що є недопустимо», – наголосив Лавренюк.

Міністерство інфраструктури України звернеться до керівництва держави та всіх компетентних міністерств і відомств щодо невідкладного реагування на ситуацію, яка склалася навколо будівництва моста через Керченську протоку, зокрема, і до МЗС з метою направлення РФ відповідної дипломатичної ноти протесту, а також до Міжнародної морської організації (IMO), адже дії з боку Російської Федерації щодо будівництва арки мосту через Керченську протоку та її закриття в зазначений період можуть завдати значної шкоди не тільки безпеці судноплавства, а й національній безпеці України в цілому.

 

Керівник фракції БПП Артур Герасимов заявив, що законопроект про реінтеграцію Донбасу після доопрацювання “об’єднає парламент” і буде проголосований.

Про це він сказав журналістам у кулуарах Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наразі фіналізуються положення цього закону (про реінтеграцію Донбасу. – Ред.), які найближчими днями будуть винесені на обговорення громадськості. Після того, як ми узгодимо всі ці позиції, думаю це буде винесено в зал і проголосовано. Я впевнений, що цей закон, як і інші закони, які вносяться Президентом України, об’єднають зал”, – сказав Герасимов.

Він нагадав, що наразі над законопроектом про реінтеграцію Донбасу працює робоча група у складі народних депутатів, експертів від  РНБО, експертів силових відомств та представників громадськості.

 

У Мелітополі Запорізької області затримано 25 осіб, підозрюваних в участі у дестабілізації обстановки в місті, підготовці збройних дій, серії зухвалих кримінальних злочинів, підпалів.

Про це написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у  Facebook – Укрінформ.

“З березня 2017 года у Мелітополі почалися масові підпали аптек і торговельних наметів, потім будівлі міськвиконкому, грабежі, розбої, викрадення людей… 9 травня були спроби перетворити мирну акцію на масову бійку… Паралельно містом почали навмисно поширювати чутки, що влада не контролює ситуацію в регіоні, не може впоратися із зростанням злочинності”, – повідомляє Аваков.

За його словами, для стабілізації ситуації була розроблена спільна операція Нацполіції, СБУ і прокуратури, в результаті 16 червня затримано ватажка організованого злочинного угруповання Тучу і четверо його подільників, які займалися здирствами, викраденням людей і контролювали декілька спортивних клубів, де за оперативною інформацією, готували «бійців». Усі затримані заарештовані на два місяці.

“Протягом наступних днів затримано ще 20 людей, підозрюваних у скоєнні кримінальних злочинів. В ході обшуків вилучено зброю, боєприпаси, шоломи, маски, парики, підробні номери авто”, – написав міністр.

На його думку, кримінальна складова це тільки вершина айсберга.

“Паралельно з кримінальними статтями – відкрито кримінальне провадження за статтею 111 УК “державна зрада” – на думку СБУ “діяльність” групи спрямовувалася кураторами з Росії. Сьогодні силові структури спільно провели 10 обшуків у рамках вже цього кримінального провадження. Вилучено зброю і вибухівку”, – підкреслив Аваков.

Він також відзначив, що кількість підозрюваних у співучасті зростає – “до кримінальних “професіоналів” приєднуються представники політикуму області, деякі екс-нардепи”.

 

Активісти партії «Самопоміч», ВО «Свобода» та Громадського руху «Хвиля» вимагають ухвалення нового виборчого законодавства, яким би запроваджувалося голосування виключно за відкритими списками.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, активісти тримають плакати «Зміна виборчого законодавства – один з ключових елементів політичної реформи і вимога Майдану», «Наше завдання – змінити виборчу систему до кінця 2018 року», «Вимагаємо скасування мажоритарки», зниження бар’єру до 2 відсотків та заборони політичної реклами на ТБ». Також активісти тримають прапори партії «Самопоміч», ВО «Свобода» та Громадського руху «Хвиля».

«Вимагаємо зміни виборчого законодавства. По-перше, ми хочемо, щоб відмінили мажоритарку, її взагалі не повинно бути, мають бути виключно відкриті списки. По-друге, ми хочемо, щоб понизили прохідний бар’єр до 2 відсотків, тому що у парламент проходять одні олігархічні партії, олігархічні сили. По-третє, ми хочемо, щоб заборонили рекламу по телебаченню і у ЗМІ, маємо на увазі передвиборчу рекламу. Кандидати мають працювати на округах з людьми, а не по телебаченню», – сказала мітингувальниця Наталя Чиж, яка є керівником Житомирської обласної організації «Самопомочі».

 

Лікарі спостерігають за учасниками акції від парламентської фракції “Об’єднання “Самопоміч”, які оголосили голодування під Адміністрацією Президента.

Про це Укрінформу розповіла учасник акції, заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

“Вчора були і сьогодні мають під’їхати (лікарі – ред.)”, – сказала вона.

За її словами,  голодувальники  вживають воду – теплу, холодну і лужну.

“Тут прекрасно, (вночі) в ніші гарно полежали. Пташки так гарно співають. Дощ і тут був, трохи змокла”, – розповіла Сироїд.

Вона також зазначила, що учасникам акції не телефонували ніхто з посадовців і не цікавилися їхнім станом.

“Така дивна ситуація: не було жодного дзвінка, фактично, ні з цього приміщення, не зателефонував ніхто з уряду і не телефонував Голова Верховної Ради, ніхто не підходив. Я не знаю, чи то розгублені, чи то страшно, може, сердиті – я не знаю, яка причина”, – зауважила вона.

Відповідаючи на питання, як голодуючі вирішують побутові проблеми, Сироїд сказала, що “є сприяння з боку комендатури, запускають в приміщення Адміністрації, там можна помитися, в туалет сходити”.

За словами віце-спікера, рідні її підтримують. Крім того, учасників акції підтримують партійці, яких також можна побачити на сходах АП.

Сироїд також підкреслила, що не братиме участь у пленарному засіданні.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, вже троє учасників акції – лідер фракції Олег Березюк, член фракції Тарас Пастух і, власне, Оксана Сироїд – розмістилися біля центрального входу в АП, на асфальті лежить один каремат (туристичний килимок).

Як повідомляв Укрінформ, Березюк 19 червня оголосив голодування з вимогою до керівництва держави вирішити проблему вивезення сміття зі Львова.

Разом з тим Прем’єр-міністр Володимир Гройсман 19 червня заявив, що готовий на засіданні уряду ініціювати виділення з резервного фонду 50 млн грн на облаштування полігону для сміття у Львівській області. Крім того, він закликав місцеве самоврядування відгукнутися на прохання мера Львова, якщо воно надійде, і тимчасово прийняти львівське сміття на своїх муніципальних полігонах.

Водночас вибухнув скандал через те, що депутати від “Самопомочі” у міській раді Миколаєва – районного центру Львівщини – проголосували проти прийому твердих побутових відходів зі Львова. Загалом для ухвалення рішення забракло одного голосу.

Нагадаємо, що сьогодні у Львові має розпочати роботу “десант” на чолі з віце-прем’єром Геннадієм Зубком, який відрядив до міста Володимир Гройсман. Завданням урядової комісії є спільно з головою ОДА Олегом Синюткою вирішити проблему вивезення сміття.

Разом з тим  прем’єр заявив, що неодноразово намагався допомогти Львову у вирішенні “сміттєвої кризи”, але дійшов висновку, що  “Львівська міська рада, міський голова або не може, або не здатен” займатися цією проблемою.

 

У середу, 21 червня, набув чинності Закон України “Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення”, яким скасовується так званий “закон Савченко”.

Відповідний документ, опублікований у газеті  “Голос України”  20 червня, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування – Укрінформ.

Згідно з законом, частину п’яту статті 72 “Правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення” Кримінального кодексу України викладено в новій редакції, відповідно до якої попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині першій цієї статті.

При призначенні покарань, не зазначених в частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув’язнення, може пом’якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення” 18 травня 2017 року. Президент Петро Порошенко підписав цей закон 17 червня.

Згідно з ухваленим у листопаді 2015 року “законом Савченко”, у разі засудження особи до позбавлення волі суд зараховує термін попереднього ув’язнення в строк відбуття покарання з розрахунку “один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі”.

За даними заступника міністра внутрішніх справ Вадима Трояна, за час дії “закону Савченко” на вулиці України передчасно вийшло більше 10 тисяч осіб, які вже вчинили більше 2 тисяч тяжких злочинів.

 

Цього тижня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш оголосить ім’я свого заступника, якій очолить Контртерористичне управління. Під крило цього Управління перейдуть 38 ООНівських відділів та структур, які займаються тематикою тероризму.

Про це повідомив сам глава ООН, відповідаючи на запитання журналістів, передає  Центр новин ООН.

“Я вважаю, що у нас є проблеми з координацією між 38 структурами, які у рамках ООН займаються питаннями контртероризму. Звичайно, ми повинні мати один спеціальний офіс з однією відповідальною особою, і цей посадовець буде призначений цього тижня”, – повідомив Генеральний секретар  ООН  на прес-конференції у Нью-Йорку – Укрінформ.

Раніше Гутерреш заявляв, що боротьба з тероризмом і попередження войовничого екстремізму відносяться до найважливіших пріоритетів ООН у її зусиллях щодо протистояння загрозам миру та безпеки. Тому він сподівається, що ця реформа структури контртерористичної системи ООН сприятиме нарощуванню зусиль ООН у справі попередження конфліктів, зміцнення миру та розвитку.

 

Голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомила, що Комітет захисту журналістів, який базується у Нью-Йорку, готує звіт щодо розслідування вбивства Павла Шеремета і представить його у Києві 12 липня.

Про це вона сказала під час засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хочу вас поінформувати, що ми досягли домовленостей із Комітетом захисту журналістів, базованим у Нью-Йорку, про те, що вони готують звіт щодо цієї справи (розслідування вбивства Шеремета – ред.) , вони будуть спілкуватися з усіма органами влади і вони готові представити цей звіт як базовий майданчик 12 липня на нашому з вами останньому засіданні”, – зазначила Сюмар.

Вона додала, що на це засідання запросять нардепів з інших комітетів та пресу.

“Я дуже сподіваюся, що на цей звіт прийдуть правоохоронні органи для того, щоб почути, як така ситуація оцінюється медіа експертами і людьми, які професійно займаються захистом журналістів за кордоном”, – наголосила Сюмар.

Крім того, голова Комітету повідомила, що за інформацією правоохоронців під час досудового розслідування вбивства  Шеремета  опитано понад три тисячі свідків.

“Вони (правоохоронці – ред.) нас інформують про те, що під час досудового розслідування допитано понад 3 тисячі осіб, у тому числі й очевидців вибуху, здійснено більше 280 оглядів та досліджень публікацій, ну, і вилучено об’єм відеозаписів на камерах від 5 діб до 2 місяців”, – заявила Сюмар.

Як повідомляв Укрінформ, журналіста Павла Шеремета вбили 20 липня 2016 року у центрі Києва внаслідок підриву автомобіля. Силовики кваліфікують загибель журналіста як умисне вбивство. У поліції повідомляли, що над розслідуванням обставин убивства працює 50 фахівців, основна версія загибелі Шеремета – його професійна діяльність.

Павло Шеремет – білоруський, російський та український журналіст телебачення, радіо і періодичних видань, у 1990-х – 2000-х роках – керівник відділу спеціальних інформаційних проектів російського телеканалу ОРТ, згодом – “Першого каналу”. Останні п’ять років жив у Києві, працював в “Українській правді”, а також на радіо “Вести”.

 

Міністерство освіти і науки планує збільшити у школах, де навчання ведеться мовами нацменшин, обсяги використання державної мови.

Про це на розширеному засіданні комітету ВР з питань освіти та науки з підготовки закону “Про освіту” до другого читання сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми стоїмо на позиціях , що маємо у школах національних меншин збільшувати, розширювати використання української мови. … Ми будемо пропонувати нові навчальні плани для шкіл з мовами національних меншин. Ми передбачили і пропонуємо про визначення освітніми законами, що на кожному щаблі в рамках школи буде збільшуватися використання української мови”, – сказала Гриневич.

У цьому зв’язку міністр назвала неприпустимою ситуацію, коли випускники шкіл, де викладання ведеться мовами нацменшин і за бюджетний кошт, не володіють державною мовою.

За її словами, в початковій школі навчання проводитиметься як мовою національної меншини, так і українською. Надалі передбачається більшення кількості предметів, які вивчаються українською. І таким чином, на думку міністра, можливо вийти на нормальний рівень знання державної мови при закінченні загальної середньої освіти.

 

В НАНУ представили концепцію створення державної системи захисту критичної інфраструктури

Сьогодні в Інституті економіки Національної академії наук України представили концепцію створення державної системи захисту критичної інфраструктури. Про необхідність введення такої системи в Україні під час презентації розповів співавтор української концепції, завідувач відділу енергетичної та ядерної безпеки Національного Інституту стратегічних досліджень Олександр Суходоля, передає кореспондент УНН.

За його словами, країни ЄС зрозуміли необхідність впровадження системи захисту критичної інфраструктури близько десяти років тому. В умовах війни, це питання, особливо гостро постало для України.

“З самого початку, коли почали говорити про захист об’єктів критичної інфраструктури, то йшлося про так званий фізичний захист, тобто коли охоронець захищає певний об’єкт. Однак, коли почали виникати загрози не пов’язані з тероризмом, наприклад “ураган Катрін”, який так само завдав багато шкоди у США, то з’явилася необхідність модернізації системи.

Найцікавіше, що внаслідок цього нафтопереробна промисловість США на півдні країни була паралізована не через руйнування об’єктів нафтопереробного комплексу, а через пошкодження електропостачання. Тобто на практиці проявилася те, що виведення з ладу одного інфраструктурного об’єкта завдає великої шкоди іншому. Тож сьогодні варто говорити, що захист критичної інфраструктури передбачає, перш за все, попередження функціональної спроможності інфраструктури життєзабезпечення економіки, суспільства і держави”, — сказав О.Суходоля.

Він зазначив, що під критичною інфраструктурою розуміються, всі ті об’єкти, які забезпечують нормальне функціонування суспільства, населення і держави.

“Це ті об’єкти, зруйнування яких призведе до серйозних наслідків. Мова може йти не лише про мости, електроопори і підстанції, тут мова може йти і про те, що у нас трапилося на Донбасі, коли зникла можливість доносити українську позицію. Мова йде і про банківську інфраструктуру. І про охорону здоров’я”, — сказав О.Суходоля.

Науковець наголосив, що в Україні є об’єкти, які націлені на захист різних напрямків інфраструктури, однак через те, що вони не є комплексними, вони не в змозі відстежувати напрямки загроз і їх можливі наслідки.

“Ті методи гібридної війти, які застосовує РФ до України показують необхідність загальної координації діяльності всіх органів державних органів від передчуття виявлення загрози до ліквідації її наслідків. Тут йдеться про створення окремого координаційного центру або покладення повноважень на однин з існуючих органів”, — розповів він.

О.Суходоля зазначив, що проект концепції уже погоджений з усіма центральними органами виконавчої влади. І найближчим часом проект концепції буде переданий на розгляд Кабінету міністру.

“Концепція говорить про необхідність прийняття відповідного законодавства. Ми уже здійснюємо розробку такого законопроекту. … Світова практика показує, що більшість об’єктів інфраструктури знаходиться у приватній власності. Потрібно врегулювати правовий і організаційний механізм, щоб налагодити співпрацю з державою і приватним сектором з точки зору безпеки критичної інфраструктури”, — розповів О.Суходоля.

Окрім того, експерт зазначив, що в країнах ЄС створення і впровадження такої системи тривало близько семи років.

Український інститут стратегічних досліджень почав займатися цим питанням з 2010 року, активно за дослідження проблеми взялись нещодавно. За оптимістичними прогнозами. українська концепція буде впроваджена у більш стислі терміни.

 

Сергій Лавров назвав розширення санкцій проти РФ “русофобською одержимістю”

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що нові антиросійські санкції США прийняті на рівному місці, зазначивши, що вони погіршують атмосферу перед можливою зустріччю президентів Дональда Трампа і Володимира Путіна, передає  УНН  з посиланням на ТАСС.

Дану заяву міністр зробив за підсумками зустрічі зі своїм французьким колегою Жан-Івом Ле Дріану.

“Це атмосферу не покращує, санкції в черговий раз приймаються на рівному місці, – сказав С.Лавров. – Посилання на ситуацію в Україні, по-моєму, у всіх серйозних спостерігачів викликає посмішку”.

С.Лавров також порівняв звинувачення Заходу на адресу Москви з історіями, які зазвичай розповідають бабусі, які сидять на лавці біля під’їзду.

“Тому нічого не можу висловити, крім жалю, з приводу русофобської одержимості наших американських колег. Вона вже переходить всі межі”, – підкреслив глава МЗС РФ.

Нагадаємо, Сергій Лавров  вважає, що керівництво Польщі і Литви  демонструє русофобство.

 

Ще трьох російських учасників Олімпійських ігор у Пекіні визнано винними у прийомі заборонених анаболиків.

Про це заявила в інтерв’ю агентству AFP у середу, 21 червня, антидопінговий координатор Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА) Олена Іконнікова, повідомляє  Deutsche Welle – Укрінформ.

Зазначається, що російські легкоатлети Інга Абітова, Анастасія Капачинська і Денис Алексєєв визнані порушниками  антидопінгових  правил і дискваліфіковані на 4 роки. “Ці три бігуни за власною ініціативою порушили допінгові норми. Їх добровільні визнання санкцій, отримані від Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF), ратифіковані дисциплінарним антидопінговим комітетом Російського антидопінгового агентства”, – йдеться в заяві.

Зазначається, що в результаті повторної перевірки проби бігунки на довгі дистанції Абітової, взятої на Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні, була виявлена заборонена субстанція – туринабол. Термін дискваліфікації спливає 12 червня 2018 року.

Крім того, повторна перевірка проби бігунки на 400 м Капачинської з Олімпійських ігор 2008 року і чемпіонату світу в Тегу 2011 року виявила заборонені субстанції – туринабол і станозолол. Вона дискваліфікована на 4 роки з дати тимчасового усунення – 1 липня 2016 року.

Також повторна перевірка проби бронзового призера естафети 4х400 м Олімпійських ігор 2008 року Алексєєва дала позитивний результат на туринабол. Термін його усунення закінчиться 15 листопада 2018 року.

Анулюванню підлягають усі результати, досягнуті спортсменами в період доведеного прийому заборонених субстанцій. Бігуни мають також повернути всі нагороди й отримані призові гроші.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 357

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua