Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 22 червня

Інформдень: 22 червня

Під виглядом українців безвіз можуть отримати терористи чи представники спецслужб РФ – О.Турчинов

Під виглядом українських громадян з окупованих територій біометричні паспорти для безвізового виїзду у Європу можуть отримати терористи чи представники російських спецслужб. Про це заявив Секретар РНБО Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба відомства, передає  УНН.

“В той же час, не маючи доступу до архівів, що залишились на окупованих територіях, виникає небезпека, що під виглядом українських громадян з окупованих територій, доступ до безвізового режиму можуть отримати громадяни іншої країни, терористи чи представники російських спецслужб”, — заявив О.Турчинов.

За його словами, після початку дії безвізового режиму України з ЄС кількість охочих отримати біометричні паспорти з Криму та з території окупованого Донбасу значно збільшилась.

“Саме тому для недопущення подібного (отримання паспортів терористами чи представниками російських спецслужб — ред.), необхідно внести зміни до чинного законодавства, що дозволить здійснювати дуже ретельну перевірку громадян, які прибувають з окупованих територій для отримання біометричного паспорту. У випадку виявлення невідповідності поданих даних, таким громадянам повинно бути відмовлено в отриманні біометричного паспорту“, – зазначив О.Турчинов.

За його відповідний законопроект підготовлений і найближчим часом має бути внесений на розгляд ВРУ. Він додав, що документ має бути ухвалений парламентом до “канікул”.

Як повідомляв УНН, понад 30 тисяч громадян України  вже скористалися безвізовим виїздом до Європейського союзу.

 

“Безвіз” із ЄС вважають важливим 39% українців – опитування

Безвізовий режим із країнами Європейського союзу вважають важливим тільки для 39% громадян України. Про це свідчать дані опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та Центром Разумкова, передає  УНН.

“Запровадження безвізового режиму з країнами ЄС є важливим і дуже важливим для 39% громадян України. Найбільш важливим режим безвізу є для жителів Західного регіону (53%) та Центрального (44%), менш — для мешканців Півдня (23%) та Сходу (25%)”, — йдеться у повідомленні.

Ще істотнішими є відмінності в поглядах різних вікових категорій: важливим безвізовий режим найбільше вважає молодь віком до 30 років (60%), найменше — люди, яким за 60 (21%).

Дослідження проводилося з 9 по 13 червня 2017 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та непідконтрольних територій у Луганській та Донецькій областях. Теоретична похибка вибірки — 2,3%.

Нагадаємо, правом  безвізового виїзду до Євросоюзу вже скористалися понад 30 тисяч громадян  України.

 

І.Маск назвав українські ракети найкращими після SpaceX

Ілон Маск, засновник компанії SpaceX, назвав ракету-носій “Зеніт” кращою після своїх. Про це він сказав в ефірі CNN, передає  УНН.

“Зеніт” вона, напевно, найкраща після наших,“ — відповів І.Маск на запитання ведучої про улюблену ракету.

Довідка УНН: “Зеніт-2” — українська ракета космічного призначення середнього класу сімейства Зеніт. Генеральний конструктор — В.Ф.Уткін. Головний розробник — КБ “Південне” (Дніпропетровськ), виробляється на дніпропетровському заводі ВО “Південмаш”. Перший успішний пуск ракети-носія “Зеніт-2” без корисного навантаження був здійснений 21 червня 1985 з космодрому Байконур.

Ракета-носій “Зеніт-2”, що входить до складу космічного ракетного комплексу (КРК) “Зеніт”, являє собою двоступеневу ракету на нетоксичних компонентах палива рідкий кисень і гас РГ-1, призначену для запусків космічних апаратів (КА) на низькі кругові (до 1500 км) і еліптичні навколоземні орбіти різного способу.

Спочатку вона розроблялася як засіб виведення для швидкого розгортання і заповнення угруповань КА різного призначення, а також пілотованих космічних кораблів.

 

Введення автоматизованого арешту рахунків боржників залишить українців без засобів існування – Рабінович

Народний депутат і лідер партії “За життя” Вадим Рабінович різко відреагував на намір Верховної Ради ввести автоматизований арешт коштів на банківських рахунках боржників. За прийняття за основу законопроекту № 6232 проголосували 253 народних депутата при мінімально необхідних 226. Про це нардеп написав на своїй сторінці в Fаcebook, повідомляє  УНН.

“Це законопроект, за який вчора проголосували “ББП” з “Народним фронтом” і “Опозиційний блок””, – заявив парламентарій.

Як зазначається, прийняття даного законопроекту загрожує українцям тим, що їх залишать без засобів на прожиття: за борги моментально заберуть останні гроші і майно.

“У господарському та цивільному видах судочинства вводиться можливість стягнення неоспорюваної заборгованості в порядку наказного провадження”, – йдеться в пояснювальній записці.

Відповідно до неї заяву про видачу судового наказу розглядається без виклику заявника та боржника і без проведення судового засідання.

Також за заявою стягувача суд може накласти арешт на грошові кошти особи, яка має заборгованість, яка не заперечується зазначеною особою або підтверджена судовим рішенням, що набрало законної сили.

Так, за заявою особи, якій належить право вимоги про стягнення неоспорюваноъ грошової заборгованості за письмовими договорами, що не перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (160 000 грн), суд видає наказ про стягнення заборгованості з боржника.

У цивільному судочинстві наказне провадження зможуть застосовувати для розгляду вимог про стягнення аліментів, про повернення вартості товару неналежної якості, про стягнення фізичною особою неоспаріваемие заборгованості з юридичної особи або фізичної особи – підприємця.

 

Розпорядник Фонду гарантування вкладів заявив, що його клініку в Криму анексували

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб Костянтин Ворушилін переконує, що наведена в державних реєстрах інформація про його власність у Криму не відповідає дійсності. Про це він заявив на сьогоднішній прес-конференції, передає  УНН.

Він заявив, що вийшов зі складу засновників компанії “Медпос”, яка володіє клінікою “Времена года” в Криму. К.Ворушилін додав, що ця клініка була анексована разом із Кримом.

“Я не був все життя держслужбовцем. У моєму житті був бізнес-період, були якісь спільні бізнес-інтереси, в тому числі я був і там. Але її анексували разом із Кримом. Вони працюють там самостійно, без мене, я звідти вийшов”, – сказав він.

Разом з тим, державні реєстри Мін’юсту вказують на те, що компанія “Медпос” не перебуває в процесі припинення, а К.Ворушилін досі значиться одним із його засновників.

Клініка “Времена года” перевела свої контакти на російські оператори та продовжує здійснювати діяльність.

 

Канцлер ФРН Ангела Меркель задоволена досягнутими в четвер лідерами ЄС домовленостями у сфері спільної оборонної політики.

Про це вона заявила, коментуючи підсумки першого дня роботи сесії саміту ЄС, передає кореспондент Укрінформу.

«Співпраця матиме місце в так званій PESCO, тобто це постійна структурована співпраця. Це реальна додана вартість», – заявила Меркель.

Канцлер вважає, і з нею солідарний французький президент, що така постійна структурована співпраця є дуже важливою і є «реальним прогресом в якісному співробітництво між державами-членами Європейського Союзу».

Протягом трьох місяців потрібно узгодити спільний список критеріїв і зобов’язань в рамках PESCO, конкретні проекти та ініціативи. Меркель вважає такий термін “амбітним”. Далі робота піде ще швидше, переконана вона. Ініціативу розширення співпраці глава німецького уряду схарактеризувала як «відкриту для всіх, але в якій не кожен зобов’язаний брати участь».

Учасники зустрічі, за словами канцлера ФРН, привітали звіт Комісії про перспективи створення Європейського оборонного фонду. Тепер важливо зробити перші пропозиції для європейської програми промислового розвитку оборонної сфери, зазначила вона, наголосивши як особливо позитивний факт, що постачальниками будуть не тільки великі підприємства, а й дрібні та середні підприємства.

Меркель повторила, що створення спільної впорядкованої структури безпеки в ЄС жодним чином не спрямоване проти НАТО, а, навпаки, має доповнювати діяльність альянсу шляхом залучення держав, які не є його членами.

 

Е.Макрон хоче стати одним з ключових лідерів у “нормандському форматі” – політолог

Президент Франції щодо українського питання орієнтуватиметься на німецького канцлера Ангелу Меркель, але й дотримуватиметься самостійної гри, вважає експерт

Президент Франції Еммануель Макрон розраховує на те, що непогані стосунки з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним дадуть змогу провести переговори чотирьом лідерам країн у “нормандському форматі” (Україна, Німеччина, Франція, Росія) і обговорити ситуацію на сході України. Про це у ексклюзивному коментарі УНН повідомив політолог Вадим Карасьов.

“Це має бути зустріч у “нормандському форматі” у складі всього керівництва країн, президента (Е.Макрона — ред.), канцлера, президентів України та РФ. Іншого сенсу немає, тому що якраз перед G20 це було б непогано”, — наголосив В.Карасьов.

Він зауважив, що найімовірніше В.Путін погодиться на переговори “четвірки” через те, що Росія сама наполягає на тому, що мінському процесу і “нормандському формату” немає альтернативи.

“Тим більше, що якщо він відмовиться від такої зустрічі, то він може зіпсувати свої відносини з Е.Макроном, президентом Франції, які після візиту В.Путіна до Парижу є більш-менш нормальними, без якихось серйозних ускладнень”, — наголосив В.Карасьов.

Політолог зазначив, що якщо В.Путін відмовиться, Е.Макрон може бути розчарований, а російський лідер може втратити одного з небагатьох нових керівників Франції, які поки що хочуть знайти якусь форму діалогу з РФ, а не намагатися ізолювати як В.Путіна, так і РФ на зовнішньо-політичному, економічному і дипломатичному рівнях.

“На  це  Е.Макрон і розраховує, ініціюючи ось таку зустріч. Він хоче стати одним з ключових гравців у “нормандському форматі”. Явно його не влаштовує роль другого плану, роль, яку виконував Ф.Олланд (екс-президент Франції – ред.), передоручивши ключові компетенції дипломатичного і зовнішньо-політичного рівня в рамках “нормандського формату” канцлеру Німеччини. Макрон якраз цього робити не буде. Він буде орієнтуватися на А.Меркель (канцлер Німеччини – ред.), але все ж таки дотримуватися самостійної гри”, — наголосив політичний експерт.

В.Карасьов відзначив, що президент Франції розраховує на те, що непогані стосунки з В.Путіним дадуть змогу зібратися чотирьом керівникам країн і обговорити ситуацію на Донбасі.

В.Карасьов також зазначив, що якщо президенти проведуть переговори в рамках “нормандського формату”, це буде певний, відносний прогрес для України.

“Так просто прогресу буде важко добитися, але ми знаємо з історії останнього “нормандського формату” мінського процесу одну цікаву річ. Як тільки збиралися президенти, то потім якісь зрушення в напрямку активізації дипломатичних зусиль по виходу із конфлікту все ж таки спостерігались”, — зазначив експерт.

Політолог наголосив на тому, що переговори будуть показовими і можуть засвідчити певний успіх як Е.Макрона і нової французької дипломатії, так і в цілому відносні зрушення в дипломатичних зусиллях у вирішенні конфлікту на Донбасі.

 

Українці, що перебувають у полоні на окупованих територіях Криму та Донбасу, для Росії стали інструментом тиску на Україну у переговорному процесі.

Таку думку висловив звільнений із полону бойовиків “ЛНР” українець, колишній партизан опору на окупованому Донбасі Володимир Жемчугов під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У Росії нещодавно були два важелі тиску на Україну – це полонені та вугілля або економічні зв’язки. Є ще важелі, але вони менші за масштабом та не такі істотні”, – сказав Жемчугов.

Він також зазначив, що Росія різними шляхами зриватиме процес обміну полоненими ОРДЛО, щоб не втратити важіль тиску на Україну.

“Вугілля з окупованих територій вже перестало бути важелем тиску. Єдиним на сьогодні інструментом тиску на Україну є полонені, політв’язні кримські та донбаські. Я думаю, що так просто це питання не вирішити і Росія різними шляхами чинитиме тиск на цей процес, зриватиме переговори або за умов сильного тиску буде відкуповуватись певними частковими обмінами, як це було у моєму випадку. Масового обміну Росія не зробить, щоб не втратити важіль тиску”, – зауважив  Жемчугов.

 

Кількість українських заручників на окупованих територіях збільшується – І.Геращенко

Кількість заручників, яких нині утримують терористи на Донбасі, зросла до 132 осіб. Про це повідомила в ефірі “5 каналу” перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, передає  УНН.

“Ми бачимо, що зростає кількість українських заручників, і зараз в цьому списку і журналіст, і цивільні особи, яких хапають за проукраїнську позицію. Натомість друга сторона, вона не підтверджує наявність багатьох осіб із цього списку. І представники ОРДО і ОРЛО вимагають, щоб Україна передала, наприклад, беркутівців, які причетні до подій на Майдані, або тих, які причетні до кровавих подій у Харкові і Одесі. Звичайно, ці люди не мають жодного відношення до Мінського процесу. І, власне, от зараз верифікація закінчення, але починається важкий етап узгодження списків”, — повідомила І.Геращенко.

Окрім того, І.Геращенко пояснила, що 5 липня не варто очікувати обміну бранців, адже після завершення верифікації, бойовики хочуть іще раз узгодити перелік полонених, яких вони готові обміняти.

 

Офіційний Вашингтон закликав Росію вплинути на підконтрольних їй сепаратистів на сході України з метою припинення ними залякувань та насильства по відношенню до членів СММ ОБСЄ.

З відповідною заявою виступила речник Державного департаменту США Хезер Науерт, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сполучені Штати глибоко стурбовані тривожними тенденціями насильства та переслідувань на сході України з боку підконтрольних Росії сепаратистів, що відбуваються по відношенню до беззбройних цивільних членів СММ ОБСЄ”, – заявила Науерт.

Останній з таких інцидентів з переслідуванням, загрозами й пострілами в бік автомобілів Місії ОБСЄ відбувся 20 червня, зауважила представник Держдепартаменті США. Вона нагадала, що перед цим мала місце трагічна загибель у квітні цього року громадянина США, який служив парамедиком в СММ, коли його транспортний засіб був підірваний на території, контрольованій сепаратистами.

“Ми закликаємо Росію використати свій вплив, щоб припинити цю кампанію залякування та виконувати її зобов’язання щодо забезпечення вільного, безперешкодного та безпечного доступу для спостерігачів ОБСЄ”, – заявила речник зовнішньополітичного відомства США.

Вона також наголосила на необхідності досягнення стійкого й довготривалого припинення вогню “для полегшення людських страждань та створення простору для прогресу в реалізації Мінських домовленостей”.

 

Старший член Комітету з питань збройних сил нижньої палати Конгресу США Адам Сміт на чолі групи з понад 20-ти конгресменів представив законопроект, який зобов’язує Пентагон відпрацювати стратегію у відповідь на порушення Росією Договору про ліквідацію ядерних ракет середньої та меншої дальності.

Документ має назву  “Сприяння Акту єдності проти агресії Росії – 2017”, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Із допомогою цього законодавства ми закладаємо основу для розумного й активного підходу, який зміцнює оборону союзників і партнерів, посилює стримування та зміцнює згуртованість, запроваджуючи заходи для зменшення ризику прорахунків і випадкової ядерної війни”, – наголосив Сміт у своїй заяві.

Законопроект передбачає введення цільових санкцій проти Росії. Крім того, він вимагає підтвердження статті 5 Північноатлантичного договору, а також збільшення кількості звичайних високоточних боєприпасів з метою стримування Росії та зменшення загрози ядерних ударів.

Співавторами законопроекту виступили 22 члени Конгресу США.

 

Близько 500 випадків самогубств зафіксовано серед учасників АТО після повернення

На початок червня військова прокуратура зареєструвала близько 500 випадків самогубств учасників антитерористичної операції після повернення з зони бойових дій. Про це на сторінці у Facebook повідомляє Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає  УНН.

“За даними військової прокуратури, на початок червня 2017 зареєстровано близько 500 випадків самогубств учасників антитерористичної операції після повернення із зони бойових дій,” — йдеться у повідомленні.

Крім того, за інформацією Міжнародного правозахисного центру “Ла  жнива Україна”, вже в 2015 році кількість звернень членів сімей учасників АТО зі скаргами на побутове насильство збільшилася у вісім разів.

Як повідомляв  УНН, минулої доби в зоні АТО  двоє українських військових отримали поранення.

 

США можуть зіграти вирішальну роль у вирішенні конфлікту на Донбасі – Л.Кучма

Сполучені Штати Америки можуть зіграти вирішальну роль у вирішенні конфлікту на Донбасі. Про це представник України в Тристоронній контактній групі, екс-президент України Леонід Кучма заявив під час міжнародного форуму “Світанок Європи: історична закономірність цивілізаційного вибору”, передає УНН.

“Ми сподіваємось на Сполучені Штати Америки. В цій ситуації дійсно США можуть зіграти вирішальну роль. Давайте сподіватись на це. Що ж нам, на Бога тільки сподіватись? Він нас чомусь не чує, на превеликий жаль”, — сказав Л Кучма.

Нагадаємо, Л.Кучма заявив, що відхід від мінського і заміна його більш широким форматом нічого не змінить у вирішенні конфлікту на Донбасі. За його словами, у питанні переговорів про урегулювання ситуації на Донбасі  все залежить лише від президента Росії  Володимира Путіна.

Як повідомляв УНН, за словами політолога Григорія Перепилиці, Сполучені Штати  готові підключитися до переговорів  для врегулювання ситуації на сході України, але не бачать гідного візаві для таких перемовин.

 

В.Путін був замовником кібератак під час виборів – колишній секретар нацбезпеки США

Екс-міністр внутрішньої безпеки США Джей Джонсон заявив, що замовником масштабних кібератак під час виборчої кампанії був президент Росії Володимир Путін. Про це УНН повідомляє з посиланням на CNN.

“В 2016 році російський уряд, за вказівкою самого Путіна, організував кібератаки у нашій країні з метою вплинути на наші вибори – просто і ясно. Тепер ключове питання для президента і Конгресу: “Що ми збираємося зробити для захисту американського народу і демократії від такого роду речей у майбутньому?”, – заявив Д.Джонсон під час слухань у Комітеті з розвідки Палати представників.

Звіт Національної служби безпеки США, написаний 5 травня, докладно описує російську розвідувальну операцію, націлену на компанію, яка надає програмне забезпечення для реєстрації виборців і те, як використовуючи інформацію з цього злому.

Нагадаємо,  Пентагон розробить заходи  для боротьби з кібератаками.

 

Переговори президентів у “нормандському форматі” відбудуться на наступному тижні – П.Порошенко

На наступному тижні відбудуться переговори у Нормандському форматі на рівні лідерів держав. Про це на брифінгу в Брюсселі повідомив Президент України Петро Порошенко, передає УНН.

“26 числа нас запросили зустрітися з президентом Макроном в Парижі і в нього дуже проєвропейська позиція. Ми готуємося до переговорів на рівні лідерів наступного тижня у “нормандському форматі”,- сказав П.Порошенко.

Нагадаємо, представник України у ТКГ заявив про зрив відведення важкого озброєння на Донбасі.

 

Д.Туск у Брюсселі прочитав свою заяву українською

Президент Європейської ради Дональд Туск у Брюсселі під час спільної заяви із Президентом України Петром Порошенко виголосив свою заяву українською, передає  УНН.

«Я хочу сказати кілька слів українською, якщо ви дозволите. Пане Президенте, дорогі українські друзі, я хочу вас привітати і подякувати вам. Привітати із тим, що попри драматичні обставини і різні перешкоди, незважаючи на війну на сході України ви отримали безвізовий режим,» – сказав він.

 

П.ПОрошенко розпочав зустріч з А.Меркель

Президент України Петро Порошенко розпочав зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Про це написав прес-секретар глави держави Святослав Цеголко в Twitter, передає  УНН.

“Президент у Брюсселі проводить зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель”, – написав С.Цеголко.

Нагадаємо, П.Порошенко з робочим візито приїхав Брюсселя.

Як повідомляв  УНН,  П.Порошенко заявив про брутальне порушення Росією мінських угод.

 

Приєднання до ЄС підтримують 57% українців – опитування

Приєднання в перспективі до Європейського Союзу підтримують 57% українських громадян. Про це свідчать дані опитування Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, передає УНН.

“Приєднання в перспективі до Європейського Союзу підтримують 57% громадян України, перевагу Євразійському економічному союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном віддають 8% населення, а неприєднання до обох союзів обстоюють 25%,” — йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що підтримка Євразійського союзу (як і інших варіантів союзів з Росією) різко впала після 2013 року — з 30% до 8%, а підтримка вступу до ЄС зросла — з 42% до 57%.

“Проте водночас зріс відсоток тих, хто вважає, що Україні не слід приєднуватися до союзів ані з Європою, ані з Росією — з 13% до 25%”, — йдеться в опитуванні.

Зазначається, що підтримка приєднання до ЄС найвища у Західному регіоні (79%) та Центральному і менша — у Південному (32%) та Східному (41%), де значна частина жителів віддає перевагу неприєднанню до жодного з двох союзів (43% на Півдні та 32% на Сході).

“Щодо вікових відмінностей, то найбільше підтримує інтеграцію з ЄС молодь віком до 30 років (69%) та у віковій групі 30–39 років (64%), найменше — люди, старші за 60 років (41%), де значну підтримку має неприєднання до жодного з двох союзів (35%)”, — додали у повідомленні.

Наголошується, що опитування проводив фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва з Центром Разумкова з 9 по 13 червня 2017 року. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій у Луганській та Донецькій областях. Теоретична похибка вибірки — 2,3%.

Нагадаємо, за кілька тижнів Європейський Союз  завершить роботу над Угодою про асоціацію.

 

ЗСУ перейдуть на нову систему харчування до кінця 2019 року – С.Полторак

До кінця року близько 20% військових частин ЗСУ перейдуть на нову систему харчування. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Міністр оборони України Степан Полторак, передає  УНН.

“Заплановано, що до кінця 2017 року близько 20 відсотків військових частин ЗСУ перейдуть на нову систему харчування”,- написав С.Полторак.

Він додав, що реформа харчування дає можливість харчувати військовослужбовців за каталогом із понад 350 продуктів. “Це в десятки разів більше, ніж було за старої системи”,- уточнив міністр.

Нова система харчування також передбачає закупівлю технічного обладнання для приготування їжі та створення відповідних умов як для приготування, так і харчування.

“Загалом заплановано, що повністю Збройні Сили перейдуть на нову систему харчування до кінця 2019 року”,- написав С.Полторак.

Нагадаємо, цього року 25 військових частин перейдуть на нову систему харчування.

 

Рада привела у відповідність до закону про Нацполіцію норми Митного кодексу

Верховна Рада привела у відповідність до закону про “Національну поліцію” норми Митного кодексу. Відповідний законопроект підтримали 238 народних депутатів, передає кореспондент УНН.

Законом встановлюється, що товари, які були виявлені (знайдені) під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю та/або у транспортних засобах, що перетинають митний кордон України, і власник яких невідомий, після закінчення строку зберігання, встановленого частиною п’ятою статті 240 цього Кодексу, підлягають реалізації, а у випадках, передбачених законодавством, — безплатній передачі у володіння і користування або переробці, утилізації чи знищенню.

Інформація про знайдені (виявлені) товари протягом трьох днів розміщується для загального ознайомлення в місцях розташування органів доходів і зборів на весь строк зберігання таких товарів, а інформація про знайдені (виявлені) транспортні засоби, крім того, направляється до територіальних органів Національної поліції (раніше тут йшлося про направлення до територіальних органів внутрішніх справ).

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомляв УНН, у ВР вже  зареєстрований пакет законопроектів щодо пенсійної реформи.

 

Україна планує розширити співпрацю з Білоруссю в аграрній сфері – Мінагрополітики

Україна планує збільшити свою присутність на ринку аграрної продукції Білорусі. Про це заявила заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час засідання українсько-білоруської робочої групи зі збільшення взаємної присутності на ринках Білорусі та України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції, передає  УНН  з посиланням на прес-службі Мінагрополітики.

“Вже 18 українських компаній мають сьогодні змогу експортувати продукцію тваринництва до Білорусі. Ми будемо й далі працювати над збільшенням нашої присутності на цьому ринку”, — зауважила О.Трофімцева та додала, що українська сторона також готова працювати з білоруськими колегами щодо питань розширення асортименту їх експорту до України.

Також заступник міністра зазначила, що запропонувала білоруській стороні розглянути можливість спільного виробництва готової харчової продукції в Україні. Головною метою є експорт цієї продукції до третіх країн та регіонів, з якими в України вже існують угоди про вільну торгівлю.

За словами О.Трофімцевої, до перспективних напрямків співпраці з Білоруссю в аграрній сфері відносяться аграрне машинобудування, насінництва та садівництва, селекція та генетика у тваринництві, а також науково-технічне співробітництво.

Як  повідомляв  УНН, ще 9 українських підприємств зможуть  експортувати молочну продукцію в Китай.

 

Вже 281 українське підприємство має право експорту до країн ЄС – Мінагрополітики

Наразі 281 українське підприємство, в тому числі 101 виробник харчових продуктів, мають право експорту до країн Європейського Союзу. Про це повідомив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час агропромислового інвестиційного форуму, передає УНН з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

“Українські підприємства мають право постачати до європейських країн м’ясо птиці та продукти з нього, рибу та рибопродукти, мед, яйця, молоко та молочні продукти — усього 101 підприємство. Також до Євросоюзу можуть експортувати 180 підприємств-виробників нехарчових продуктів тваринного походження, таких як пухо-перова сировина, шкірсировина, корми для непродуктивних тварин, субпродукти нехарчові, племінний матеріал, інші нехарчові продукти тваринного походження”, — зазначив В.Лапа.

Окрім того, Голова Держпродспоживслужби проінформував, що наприкінці минулого тижня ще одне українське підприємство отримало дозвіл постачати молочну продукцію на ринок ЄС.

“Для нас одним із головних завдань є розширення ринків збуту. І ринок Європейського Союзу — серед пріоритетів”, — підкреслив В.Лапа.

Як повідомляв УНН, Україна планує розширити  співпрацю з Білоруссю в аграрній сфері.

Крім того, понад 30 тисяч громадян України вже  скористалися безвізовим виїздом до  Європейського союзу.

 

Т.Маркова: іпотека є дійсно можливістю купити квартиру

До іпотечних кредитів покупці поки обережно приглядаються. В основному, кредит беруть ті, кому не вистачає невеликої суми грошей, щоб оплатити всю угоду відразу і отримати від забудовника знижку, яка на об’єкти компанії “Київміськбуд” становить до 20%. Така знижка, зазначила директор департаменту продажів і маркетингу “Київміськбуду” Тетяна Маркова, значно більша за відсотки, які потягне за собою кредит. Про це  УНН  повідомили у прес-службі компанії.

При покупці житла можна скористатися і розстрочкою, але при цьому покупець вже не може отримати максимальну знижку.

Сьогодні іпотечні кредити в Україні надають 5 банків: державні “Укргазбанк” і “Ощадбанк”, а також банк “Глобус”, “Крісталбанк” і банк “Аркада”. “Київміськбуд” співпрацює з двома з них — це ПАТ “Крісталбанк” і АБ “Укргазбанк”. Умови отримання кредиту найпростіші: мати перший внесок (у кожного банку він різний) і підтвердити свою фінансову спроможність виплачувати іпотеку. Також необхідно буде заповнити анкету, надати паспорт громадянина України та ідентифікаційний код, документи, що підтверджують отримання доходу.

Умови надання іпотечної позики в різних банках трохи різняться. За умовами “Крісталбанку”, клієнт може взяти відсутню суму на термін до 20 років. При цьому, покупцеві необхідно сплатити 50% першого внеску вартості квартири, решту кредитується  на наступних умовах: перший рік — 5%, другий і третій — 7,5%, далі — ставка кредиту становитиме 24%.

“Укргазбанк” пропонує вигідні умови кредиту на 15 місяців під 7,5% річних, далі — ставка кредиту становитиме 24%, але, при цьому, готовий кредитувати покупців, у яких є  30% вартості об’єкта.

Як свідчить практика, левова частка угод за іпотекою — це 1- та 2-кімнатні квартири невеликого метражу з невисокою вартістю кв. м, є покупці, які оформляли кредит для покупки невеликих “трьошок”.

Можна зробити висновок, що іпотека стала реальною можливістю для тих, хто ще вчора мав сумніви щодо покупки власного житла. Хочеться також відзначити гнучкість банків, які розглядають можливість кредитування кожного окремого позичальника індивідуально, проявляючи свою лояльність, підшуковуючи прийнятну формулу розрахунків.

 

У ВР вже зареєстрований пакет законопроектів щодо пенсійної реформи

У Верховній Раді України зареєстровані чотири законопроекти щодо пенсійної реформи, внесені Кабінетом міністрів України, передає УНН з посиланням на офіційний сайт парламенту.

Зокрема, на офіційному сайті парламенту зареєстровані чотири законопроекти, а саме “Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій”, “Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України з питань пенсійного забезпечення”, “Проект Закону про внесення змін до статті 588 Митного кодексу України з питань пенсійного забезпечення” та “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”.

Нагадаємо, 21 червня Кабінет міністрів України схвалив проекти законів, які  стосуються пенсійної реформи  і направив їх на розгляд Верховної Ради.

Раніше Національна Рада реформ також  схвалила проект пенсійної реформи.

 

А.Вершбоу не виключив, що США розглядають можливість активнішої участі у врегулюванні в Україні

Колишній заступник Генерального секретаря НАТО Александер Вершбоу не виключив, що Сполучені Штати Америки розглядаються можливість більш активної участі у врегулюванні ситуації в Україні. Таку думку він висловив в ефірі  Голосу Америки, передає  УНН.

Як зазначається, А.Вершбоу не виключає, що США розглядають можливість більш активної участі у мирному процесі в Україні.

“Моє розуміння, що вони рухаються у тому напрямку. Є розуміння, що німці та французи не мають достатньо необхідних важелів. Що американо-російська дипломатія, яка була випробувана в минулому, коли Нуланд зустрічалася з Сурковим, така дипломатія може допомогти Франції, Німеччині та Україні отримати перемогу в переговорному процесі”, – зазначив він.

На його погляд, Мінськ не “приніс політичного рішення, він дещо заморозив конфлікт”. Хоча, вважає він, замороженим його назвати важко, коли кожного дня, переважно з боку росіян та їхніх маріонеток, відбуваються ракетні та артилерійські обстріли.

“Є визнання того, що, можливо, буде потрібно адаптувати мінський процес, але, звичайно, зі згоди українського сторони”, – підкреслив А.Вершбоу.

Нагадаємо, А.Вершбоу закликав  конгрес США ускладнити процедуру зняття санкцій проти РФ.

 

Рада ухвалила у першому читанні закон про Конституційний суд

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про Конституційний суд. За відповідне рішення проголосував 231 народний депутат, передає кореспондент  УНН.

Законопроектом встановлюється що до складу КСУ входять 18 суддів. По 6 суддів призначають Президент, Верховна Рада та з’їзди суддів.

Встановлюється, що судді КСУ, які, зокрема призначаються Президентом, добираються на конкурсній основі. Зазначаться, що у складі Конституційного Суду діють Велика палата, два сенати та шість колегій.

Також серед іншого впроваджується інститут Конституційної скарги, що дозволить громадянам звертатися до суду напряму.

Нагадаємо, 8 червня Верховна Рада  відправила на повторне перше читання  законопроект про Конституційний суд.

 

І.Геращенко назвала відповідальних за українське питання у новій адміністрації США

Українським питанням в новій адміністрації США на сьогодні займаються віце-президент Сполучених Штатів Майк Пенс, державний секретар Рекс Тіллерсон, міністр оборони країни Джеймс Меттіс. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook, передає  УНН.

З її слів, Президент Петро Порошенко на зустрічах з американськими високопосадовцями порушував питання гарантій Україні в контексті Будапештського меморандуму.

“На зустрічах з віце-президентом Пенсом, держсекретарем Тіллерсоном, міністром оборони, легендарним генералом Меттісом, (а саме ці люди сьогодні займаються українським питанням в новій адміністрації), також на зустрічі зі спікером конгресу Райаном П.Порошенко нагадав американським партнерам, що Україна свого часу відмовилася від четвертого у світі ядерного арсеналу і очікує від міжнародних партнерів дотримання гарантій територіальної цілісності України і безпеки”, – повідомила вона.

Нагадаємо,  П.Порошенко заявив про  відсутність бачення необхідності змінювати нормандський формат.

 

Адміністрація президента США Дональда Трампа намагається пом’якшити законопроект про нові санкції проти Росії за втручання у вибори 2016 року, схвалені минулого тижня переважною більшістю Сенату.

Про це пише  The New York Times – Укрінформ.

“Білий дім лобіює у Палаті представників послаблення законопроекту, який був ухвалений минулого тижня переважною більшістю у Сенаті та який передбачає нові жорсткі санкції проти Росії за втручання у вибори 2016 року і дозволяє Конгресу заблокувати будь-які майбутні дії президента Трампа щодо зняття будь-яких санкцій з Москви” – йдеться у публікації видання.

Як зазначається, Палата представників, яка, як правило, вороже налаштована стосовно Росії, опинилася перед вибором демонстрації жорсткої лінії проти Москви на тлі її неправомірної поведінки і потенційної конфронтації зі своїм власним президентом.

Втім, як повідомляє видання, високопоставлені чиновники адміністрації Трампа на умовах анонімності наполягають на тому, що не намагаються послабити санкції проти Росії, однак стурбовані тим, що законодавство може підірвати міжнародну коаліцію, яка підтримує наявні  санкції, та відбирає у адміністрації можливість посилати Москві чіткий сигнал про ймовірність послаблення санкцій в обмін на зміни у поведінці.

Раніше верхня палата Конгресу США переважною більшістю голосів ухвалила законопроект, який передбачає широкий набір санкцій проти Росії як покарання за втручання Москви у президентські вибори в Сполучених Штатах.

Для остаточного затвердження законопроект має ухвалити Палата представників, після чого свій підпис повинен поставити президент США.

 

Візит Президента України Петра Порошенка до Міжнародного валютного фонду та його зустріч з директором-розпорядником Крістін Лагард має прискорити імплементацію пенсійної та земельної реформ в Україні.

На цьому наголосив у четвер під час регулярного брифінгу в Вашингтоні директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Керівництво  МВФ  вважає, що останній візит президента Порошенка до Фонду наблизить країну до (реалізації – ред.) необхідних пенсійної та земельної реформ”, – зауважив представник Фонду.

При цьому він зазначив, що Україна досягла певного прогресу на цих напрямах, однак “потрібно зробити більше”.

Райс нагадав, що одразу після зустрічі між президентом Петром Порошенком і директором-розпорядником Крістін Лагард 20 червня у Вашингтоні Фонд висловлював офіційну позицію за результатами переговорів. Тоді крім пенсійної та земельної реформ також вказувалось на необхідність “прискорення приватизації та забезпечення конкретних результатів у боротьбі з корупцією”.

Як повідомляв Укрінформ, 19-21 червня Президент України Петро Порошенко здійснив робочий візит до Сполучених Штатів. Програмою перебування були заплановані його зустрічі з президентом Дональдом Трампом, віце-президентом Майком Пенсом, рядом міністрів американського уряду, а також керівництвом МВФ і Світового банку.

 

Рада ЄС сьогодні продовжить санкції проти РФ на півроку – П.Порошенко

Сьогодні на засіданні Рада ЄС ухвалить рішення про продовження санкцій проти РФ до повного виконання Мінських угод. Про це журналістам заявив Президент України Петро Порошенко, передає кореспондент УНН.

“Сьогодні відбудеться засідання Ради Європейського союзу, де буде прийняте, тепер ми вже точно знаємо, рішення, я дуже обережний в прогнозах, щодо продовження санкцій проти РФ аж до повної імплементації Мінських угод, в тому числі їх безпекового компоненту“, — сказав П.Порошенко.

Він нагадав, що останнім часом ситуація в АТО загострилася, відбуваються атаки на спостерігачів ОБСЄ і сьогодні активізувалися атаки на цивільні об’єкти.

“І реакція наших партнерів з ЄС що санкції будуть продовжуватися”, — зазначив Президент.

За його словами це дозволить повернути РФ за стіл переговорів.

“Офіційно санкції продовжуються на півроку і це дає можливість Росії зробити прості речі — вивести свої війська, звільнити українських заручників, співпрацювати з місією ОБСЄ і забрати свої пушки, свої танки, свої системи залпового вогню, якими вони вбивають українців”, — заявив Президент.

Нагадаємо, 19 червня Рада ЄС на один рік продовжила  дію обмежувальних заходів  у відповідь на незаконну анексію Росією Криму і Севастополя.

 

Недостатня кількість професіоналів в різних ешелонах влади і місцевого самоврядування заважає швидшому проходженню реформ в Україні.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час відкриття на Миколаївщині сучасного перевантажувального терміналу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Щоб  реформи  в Україні відбувалися швидше, нам бракує ефективного державного апарату. Найбільшим стримуючим фактором для всіх нас я бачу, перш за все, відсутність достатньої кількості професіоналів при владі. Для того, щоб їх було більше, потрібно створити для них правильні умови, спрямовані на результат, де вони зможуть себе фахово показати. Тому потрібна додаткова підтримка, щоб люди могли прийти на держслужбу, у місцеве самоврядування, взяти на себе відповідальність і працювати», – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Вона також наголосила, що наразі вже почалося впровадження перших азів реформи державного управління, які, на переконання Климпуш-Цинцадзе, сприятимуть новим успішним перетворенням.

 

Компанія Tesla уклала попередню угоду про виробництво електромобілів у Шанхаї.

Про це повідомили Bloomberg декілька обізнаних джерел, пише “Медуза” – Укрінформ.

“Виробництво в Китаї, відзначає Bloomberg, дозволить знизити собівартість електромобілів, а також уникнути діючих в Китаї високих податків на імпорт транспортних засобів і, таким чином, підвищити конкурентоспроможність моделей Tesla на місцевому ринку”, – зазначається в публікації.

Домовленість була досягнута в Шанхаї у четвер, 22 червня, розповіли співрозмовники агентства, які побажали зберегти анонімність до офіційного оголошення про укладення угоди.

У штаб-квартирі Tesla і мерії Shanghai коментувати угоду поки не стали.

Tesla — найбільш відомий у світі виробник електромобілів. У першому кварталі 2017 року Tesla продала близько 29 тисяч електромобілів. Найбільш популярними моделями Tesla зараз є седан.

Восени 2017 року Tesla планує запустити виробництво електромобіля Model 3, який повинен стати самим бюджетним в її лінійці.

У червні засновник компанії  Tesla  Motors Ілон Маск показав перше зображення нового електромобіля Model Y.

Передбачається, що виробництво Model Y почнеться в 2019 році і для цього, як пише The Wall Street Journal, компанії доведеться побудувати новий завод.а

 

Кабінет міністрів затвердив порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

Про це повідомляє прес-служба  Міністерства соціальної політики – Укрінформ.

«Мінсоцполітики розробило проект акта з метою утворення дієвого механізму організації професійного навчання (післядипломної освіти), а також надання інформаційних, консультаційних, профорієнтаційних послуг з цих питань, як невід’ємної складової соціальної адаптації до умов цивільного життя учасників АТО органами виконавчої влади АР Крим, структурними підрозділами з питань соцзахисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, райрад», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, за даними Мінсоцполітики, прийняття цього порядку дозволить створити дієвий механізм організації відновлення професійних навичок учасників АТО як невід’ємної складової їх адаптації до умов цивільного життя; забезпечити право учасників АТО на освіту впродовж життя; підвищити оперативність вирішення проблемних питань учасників АТО, пов’язаних з цивільною професійною діяльністю, та посилити їх конкурентоспроможність на ринку праці.

 

До початку липня у Новоайдарському районі на Луганщині завершать монтаж 50 метрів телевежі, яка дозволить ліквідувати “білі плями” у мережі теле- і радіомовлення Луганщини.

Про це у Сєверодонецьку на засіданні колегії ОДА, де розглядалися проблемні питання у сфері державної інформаційної політики, сказав голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, інформує офіційна сторінка Луганської ОДА у  Facebook.

“Телевежа не тільки повинна бути встановлена, а і повинна запрацювати на повну, покривши “білі плями” на сітці теле-, радіомовлення Луганщини”, – сказав Гарбуз.

Як зазначили в ОДА, будівництво телевежі у Новоайдарському районі загальною вартістю близько 18 млн грн розпочалося у травні. Заплановано, що до початку липня буде змонтовано 50 метрів башти.

Загалом на фінансування заходів Регіональної цільової програми розвитку інформаційної сфери Луганської області на 2016-2017 рр. з обласного та місцевих бюджетів у 2016-му було виділено близько 9,3 млн грн та ще 22,1 млн грн – у поточному році (з урахуванням будівництва телевежі). Загальний обсяг фінансування на три роки становить 35,3 млн грн. Зокрема, на розвиток філії ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України “Луганська регіональна дирекція” виділено понад 3 млн грн. Фінансування дозволило забезпечити майже 100% покриття підконтрольної українській владі території Луганщини державницьким теле- і FM-радіомовленням та придбати якісне сучасне відео та звукове обладнання.

Поряд із розбудовою потужних об’єктів інформаційної інфраструктури у липні буде завершено встановлення у 18 населених пунктах Станично-Луганського, Новоайдарського та Попаснянського районів, розташованих поблизу лінії розмежування, комплектів для трансляції радіосигналу («супутникова тарілка», ретранслятор та гучномовець). На зазначені цілі районним бюджетам передбачена субвенція у розмірі 607,0 тис. грн.

Під час засідання колегії ОДА директор департаменту масових комунікацій Олександр Костенко зауважив, що існує низка питань, вирішення яких потребує допомоги з боку Концерну РРТ, Нацради України з питань телебачення та радіомовлення, Міністерства інформаційної політики та Комітету Верховної Ради з питань свободи слова. Серед проблем, які вимагають якнайшвидшого вирішення, на його думку, є встановлення та обслуговування передавачів загальнонаціональних мовників на РТС у Новоайдарському районі після завершення її будівництва, вирішення питання щодо здійснення тимчасового мовлення на частотах, захоплених бойовиками, що могло б вирішити проблему мовлення у “сірій зоні”.

Крім того, Костенко акцентував увагу присутніх на необхідності створення системи мовлення територіальних громад, яка сприятиме розширенню комунікативних можливостей, а також забезпечення області технічними засобами протидії мовленню телерадіоканалів антиукраїнського змісту.

 

Як покарають російський спорт вирішать до жовтня цього року. 

Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах заявив, що проти Росії введуть санкції через допінг. Їх введуть, незважаючи на всі зусилля росіян у боротьбі з цими зловживаннями. Про це пише  The New York Times – Укрінформ.

«У нас склалося враження, що хтось в Росії думає, що якщо проблема вирішується на майбутнє, то минуле забудеться. Але не можна забути те, що сталося в Сочі. Ми вже чітко дали зрозуміти, що за минуле піде покарання», – сказав Бах.

Наскільки жорстким буде покарання, президент МОК поки сказати не може. Він нагадав, що триває робота двох комісій, які продовжують перевіряти підозрюваних спортсменів і чиновників з урахуванням великих матеріалів, представлених незалежним експертом Всесвітнього антидопінгового агентства Річардом Маклареном.

Комісії врахують недавні реформи Росії в сфері боротьби з допінгом, проте покарання все ж буде, сказав Бах. Він висловив надію, що рішення приймуть, найпізніше, до жовтня, до початку кваліфікаційних змагань до зимової Олімпіади 2018 року в Пхенчхан.

 

Голова Комітету ВР з питань протидії та запобігання корупції Єгор Соболєв призначив на 23 червня позачергове засідання комітету для обговорення процедури призначення аудитора НАБУ.

Про це він заявив журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“До мене звернулися 9 членів мого комітету, це є більше третини.. Це є депутати від “Блоку Петра Порошенка”, “Народного фронту” і не лише. Вони просять скликати позачергове засідання комітету, щоб розглянути, як ми будемо призначати аудитора Антикорупційного бюро”, – сказав Соболєв.

Він додав, що “відповідно я призначив це засідання на завтра на 14.15 після завершення сесії Верховної Ради”. Соболєв зауважив, що це питання обговорюватиметься, якщо буде кворум.

Як відомо, напередодні комітет не виніс жодного рішення з процедури призначення аудитора НАБУ від Верховної Ради.

За словами Соболєва, наразі на конкурс щодо призначення аудитора НАБУ є 10 кандидатур, але нема дати співбесіди з кандидатами на конкурс.

 

Народні депутати підтримали за основу проект Закону № 6600 “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, ухвалити який закликав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, народні депутати відмовилися голосувати за законопроект в цілому, а за основу документ підтримали 264 депутати.

“Проект Закону підготовлено з метою спрямування перевиконання дохідної частини державного бюджету для збільшення видатків на вирішення найнагальніших проблемних питань оборони, громадського порядку і безпеки держави, соціально-економічних та інших нагальних питань”, – йдеться у пояснювальній записці.

Законопроектом передбачено збільшити видатки загального фонду для фінансування невідкладних потреб на оборону і безпеку держави, у тому числі пов’язаних із проведенням антитерористичної операції у сумі 2 662,5 млн. гривень.

“З метою надання допомоги найуразливішим верствам населення в оплаті за житлово-комунальні послуги в умовах підвищення ціни на природний газ для населення змінами до Державного бюджету України на 2017 рік пропонується загальний обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг додатково збільшити на 14 100,0 млн. грн. та визначити у сумі 61 173,7 млн. гривень”, – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Також законопроект передбачає збільшення фінансування і в інших сферах.

 

Сотні дітей із багатьох країн світу підтримали своїми малюнками українців, які незаконно утримуються в Росії та окупованому Криму.

Багато робіт також зробили діти, які навчаються в Українській школі Святого Володимира Великого у Парижі на підтримку, зокрема, й українського журналіста Романа Сущенка, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Пересилаємо малюночки з Парижа нашим героям: Сущенку Роману, Чийгозу Артему, Чирному Олексію, Шаблію Глібу, Сенцову Олегу, Костенку Олександру, Клихy Станіславy, Зейтуллаєвy Русланy та усім іншим українським патріотам, яких утримує путінський режим у Росії та на території окупованого Криму», – сказала вчитель в українській школі Св. Володимира Великого в Парижі Надія Міхаль.

«Наша діаспора у Франції молиться щодня за визволення і здоров’я українських політв’язнів у РФ і Криму», – відзначив представник паризького осередку організації «Всесвітнього руху патріотів України» Володимир Когутяк.

Не лишаються байдужими та підтримали українських політичних заручників Кремля українська школа «Наше майбутнє» (Мадрид), Конгрес українців Латвії, українська діаспора у Швейцарії, Канаді, Лондоні та інших містах світу.

Керівник «Всесвітнього руху патріотів України» Ірина фон Бург, яка виступила організатором акції, нагадала, що на території РФ протиправно утримуються 44 українцi, які знаходяться під арештом за політично мотивованими і сфабрикованими звинуваченнями.

«Ці люди є заручниками російського тоталітарно-iмперського режиму Путіна. Ми, українці, не‎ перестаємо боротися за наших побратимів, які, навіть перебуваючи у полонi, із в’язниць продовжують боротися з російською безчесною судовою системою та брехливою пропагандою Кремля по всьому свiту», – наголосила активістка.

 

Група молодих людей міцної статури у Калінінграді зізналася, що вони зчинили бійку під час “антикорупційної прогулянки містом 12 червня” – за оплату по тисячі рублів.

Про це повідомляє  “Відкрита Росія” – Укрінформ.

“Тітушки” так і не сказали, хто їм заплатив гроші. Відомо лише, що за участь у  мітингу  вони отримали по 1000 рублів. Пізніше активісти та місцеві жителі по відеозаписах і фотографіях з акції впізнали осіб провокаторів”, – йдеться у повідомленні.

Провокатори-бойовики  виявилися поміченими у зв’язках із місцевими “козаками”.

На антикорупційну акцію 12 червня у Калінінграді, за різними даними, прийшло від 400 до 700 людей. У якийсь момент під час акції у натовпі калінінградців зав’язалася бійка. Імовірно, її розпочали провокатори, дії яких поліція ніяк не намагалася припинити. Поліція затримала 45 осіб.

 

Венчурний фонд Borsch Ventuers презентував пілотний проект «Агротехнічний та технологічний центр новітньої експертизи в Україні», в рамках якого будуть проводитись стажування, навчання та тренінги.

Про це  повідомляє  Міністерство аграрної політики та продовольства України.

“Ця програма передбачає спеціальну систему навчання та отримання практичного досвіду. Вона має наступні складові: проведення професійних тренінгів, навчально-практичні заняття (дуальна система) та проходження стажувань в аграрних компаніях. Одним з аспектів цього плану є залучення до програми ветеранів  АТО  та внутрішньо переміщених осіб”, – йдеться у повідомленні.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева зауважила, що такий проект матиме значний успіх, якщо робити це спільно з українськими навчальними закладами та аграрними компаніями.

На її думку, для реалізації таких проектів необхідно залучити всіх ключових стейкхолдерів галузі, а саме представників держави, бізнесу, громадськості, науки, освіти та інших.

 

Кабінет міністрів України схвалив постанову щодо захисту даних Державного земельного кадастру шляхом впровадження технології Blockchain. 

Про це  повідомляє  Міністерство аграрної політики та продовольства України з посиланням на рішення, яке було ухвалено на засіданні Кабміну 21 червня – Укрінформ.

«Застосування технології Blockchain гарантує збереження даних Державного земельного кадастру та унеможливить стороннє втручання в систему», – підкреслив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Він додав, що ця технологія є найбільш досконалою із існуючих на сьогоднішній день у світі у сфері захисту інформації.

При провадженні Blockchain експертну допомогу  Мінагрополітики  надаватиме міжнародна антикорупційна організація Transparency International Україна, яка згодом здійснюватиме зовнішній аудит коректності функціонування системи. Відповідний меморандум сторони підписали 16 червня.

Нагадаємо, Blockchain – це принципово нова технологія зберігання інформації, яка вже успішно застосовується в американських і західних банках. Основа технології Blockchain – в розподіленому зберіганні інформації. Це дозволяє зберігати важливу інформацію одночасно на багатьох серверах (у всіх учасників мережі), при цьому зберігати відкрито і безпечно. Інформацію, яка одночасно зберігається у багатьох місцях, неможливо підробити, неможливо вкрасти, тому що оригінальні записи тут же можуть бути відновлені з сусідніх джерел.

 

Робоча група ще працює над текстом законопроекту про деокупацію і реінтеграцію Донбасу.

Про це журналістам сказав заступник голови фракції “Блок Петра Порошенка” Ігор Кононенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Тексту немає, працює робоча група, як буде у вигляді закону – розглядатимемо в залі і визначатимемося”, сказав він.

Як повідомлялося, 19 червня перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що в парламенті створено групу для роботи над ініційованим Президентом Петром Порошенком проектом закону «Про державну політику відновлення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей».

За словами представника Президента у Верховній Раді, народного депутата Ірини Луценко, у складі робочої групи – близько 20 народних депутатів від коаліції, а до роботи над законопроектом також залучена РНБО.

 

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов обговорив з постійним секретарем Міністерства оборони Великої Британії Стівеном Лавгроувом ситуацію, що склалася внаслідок російської агресії в Україні та на Близькому Сході.

Про це повідомляє прес-служба  РНБО – Укрінформ.

«Дії Росії свідчать, що вона хоче змінити архітектуру світу, яка склалась після Другої світової війни», – сказав  Турчинов, додавши, що РФ веде проти України гібридну війну, «не тільки на полі бою, а й в енергетичній, інформаційній, економічній та інших сферах».

У свою чергу секретар Міністерства оборони Великої Британії додав, що його країна стурбована збільшенням мілітаризації Росії та «як розгортається ініційована РФ гібридна війна».

Крім того, як зазначили в прес-службі РНБО, сторони констатували необхідність не лише продовження санкцій проти Росії, а й їх посилення.

«Санкції – єдина можливість зупинити Росію на шляху росту мілітаризації та продовження їх військової агресії», – наголосив Турчинов.

Також співрозмовники обговорили можливості інтенсифікації співпраці між країнами в оборонному та безпековому секторах.

Секретар Міноборони Великої Британії зауважив, що його країна поважає територіальний суверенітет та незалежність України.

«Ми визнаємо, що анексія Криму – незаконний акт», – підкреслив він і пообіцяв, що співпраця з Україною продовжуватиметься та поглиблюватиметься.

«Україна – один із наших найбільш важливих стратегічних партнерів, ми готові стояти поруч з вашою країною, допомагаючи і співпрацюючи з вами на всіх рівнях», – додав Стівен Лавгроув.

 

Сейм Польщі у четвер проголосував за введення додаткової оплати у розмірі 30 злотих (8 дол. США) за реєстрацію заяви працедавця про намір працевлаштувати іноземця.

Зміни стосуються іноземців з України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та Росії, які мають намір скористатися із спрощеної процедури короткострокового працевлаштування в Польщі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Метою цього рішення (введення оплати — ред.) є зменшення зловживань і накопичення фінансових ресурсів…”, – йдеться в обгрунтуванні до затвердженого Сеймом закону. Зазначається, що ці кошти повинні також покращити обслуговування зацікавлених осіб у відділах праці.

Згідно зі змінами до закону, крім дозволів на роботу, що видає воєвода до трьох років, вводиться також дозвіл на сезонну роботу, який видаватиме cтароста повіту (району — ред.) на вісім місяців упродовж року. Документ передбачає також створення реєстру праці іноземців, який міститиме інформацію про звичайні дозволи на роботу, дозволи на сезонну роботу, заяви щодо внесення запису до реєстру та інформацію старости про відсутність можливості працевлаштування на місцевому ринку праці.

У 2016 році інспектори державної інспекції праці Польщі провели понад 4,2 тис. перевірок легальності працевлаштування, що стосувалося понад 30-ти тис. іноземців із 115-ти країн. Найбільшу групу нелегальних працівників у Польщі виявлено серед українців (84%).

 

Із 23 затриманих наприкінці травня колишніх керівників податкової служби часів екс-президента Віктора Януковича 17 уже заарештовані зі збільшенням розміру застави – від 1 млн до 150 млн гривень.

Про це написала прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган у  Facebook – Укрінформ.

“На сьогодні з 23 екс-податківців, затриманих в рамках антикорупційної операції, 17 вже заарештовані зі збільшенням розміру застави. При цьому розмір застави визначено у сумі від 1 млн грн до 150 млн грн”, – зазначила вона.

Водночас Сарган нагадала, що 24 травня відбулася масштабна антикорупційна операція щодо затримання колишніх податківців часів Януковича, у ході якої правоохоронці провели понад 400 обшуків у 15 областях України.

За її словами, тоді були затримані і доставлені гелікоптерами до Києва колишні керівники податкових служб різних рівнів у рамках розслідування щодо злочинної групи, яка, як вважає слідство, за керівництва екс-глави Міністерства доходів та зборів Олександра Клименка завдала державі збитків через ненадходження до бюджету податків на суму 95,921 млрд гривень.

“Зради” в ті дні експертам додали рішення суддів Печерського району, коли майже всіх затриманих почали відпускати прямо із зали  суду  або ж призначенням мізерних застав при колосальних збитках. Проте військові прокурори в апеляційному суді довели – гелікоптери у повітря піднімали недарма”, – підкреслила прес-секретар генпрокурора і додала, що “як обіцяв головний військовий прокурор, “гелікоптери ще прилетять за тими, хто їх точно не чекає. Трішки пізніше”.

 

Разом з Артемом наших військових відвідали Тлумак і Кополовець. 

Гравець збірної України Артем Федецький відвідав Краматорський прикордонний загін.  Разом з ним до військових у гості приїхали колишні партнери Федецького у «Карпатах» Андрій Тлумак та Михайло Кополовець. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

Спочатку футболісти відкрили сучасний дитячий спортивний майданчик в одній зі шкіл в Покровському районі. Після вирушили до відділу прикордонної служби «Калинове», де відбулася дуже тепла зустріч з хлопцями, які там несуть службу. Потім спортсмени приїхали до КПВВ «Майорське», де познайомилися з порядком функціонування контрольного пункту та поспілкувалися зі складом зміни, а також побували на «нульовому» блокпості.

Додамо, що Артем Федецький навіть на деякий час спробував свої сили в прикордонному наряді, а потім усі разом наші футболісти зіграли з прикордонниками у футбол.

 

Заступниця глави НБУ заявила, що Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання банку неплатоспроможним та його націоналізацію.

Таку заяву Катерина Рожкова зробила в інтерв’ю  Finbalance – Укрінформ.

«У позовній заяві пан Коломойський писав про рейдерство з боку держави.

Як можна сподіватися на успіх в реструктуризації [інсайдерських кредитів, – ред.], якщо екс-власник банку, попри те, що є листи з його зобов’язаннями, йде в суд, подає позов про визнання протиправним рішення НБУ про визнання Приватбанку неплатоспроможним, відповідно, й рішення про націоналізацію, а також всіх порук?” – заявила Рожкова.

“У Законі про систему гарантування, де передбачено націоналізацію, є такий момент: попередній власник акцій банку немає права вимагати від інвестора (тобто держави в нашому випадку) відшкодування збитків, понесених у результаті придбання новим інвестором акцій банку, з підстав недійсності, скасування або визнання протиправними будь-яких рішень, правочинів або інших дій, прийнятих в процесі визнання банку неплатоспроможним.

Тобто по закону він немає права вимагати відшкодувань. Інше питання – наші суди. У нас судді дуже люблять одягати в нас на себе мантію судді Конституційного Суду та трактувати закони. Отут є питання», – зауважила Рожкова.

Видання нагадує, що, раніше Коломойський подав позов до НБУ щодо розірвання договору поруки по боргам Приватбанку перед НБУ по кредитам рефінансування.

 

Цими вихідними, 24 та 25 червня, в Древньому Києві в «Парку Київська Русь» на відвідувачів чекає насичена програма.

Про це йдеться у прес-релізі організаторів, який є у розпорядженні Укрінформу.

На головному ристалищі відбудеться дійство, присвячене старослов’янським казкам. За ним можна буде спостерігати не лише з княжих трибун, а й самим взяти участь в іграх, флешмобах і фотосесії з персонажами.

Програма розпочнеться о 13:30, а вже з 14:00 на Дитинці Києва стартують видовищні лицарські бої – поєдинки спортсменів в обладунках в рамках турніру з середньовічного бою «Витязь Київського Дитинця». Співорганізатором турніру виступає Всеукраїнська федерація середньовічного бою.

А ввечері 24 червня, після 16:30, відбудеться конкурс краси і таланту «Міс Київська Русь-2017». За головний титул змагатимуться талановиті й жіночні, сміливі та елегантні, розумні й активні красуні.

Дівчата боротимуться за титул «Міс Київська Русь» в оригінальних змаганнях, які значно відрізняються від стандартних конкурсів краси. Красуні продемонструють свої знання з історії Київської Русі, фізичну підготовку у перетягуванні канату та боях на мішках. І звичайно, постануть у всій красі, дефілюючи в купальниках і вечірніх сукнях.

Журі конкурсу обере переможницю, а також двох віце-міс. Свою симпатію зможуть висловити і гості Древнього Києва, обравши «Міс глядацьких симпатій».

Крім того, під час свята на гостей чекатимуть денні та вечірні видовища: театралізовані легенди, кінно-трюкові шоу, яскрава вечірня програма. Відвідувачі зможуть взяти участь у різноманітних майстер-класах: постріляти з лука, покататися верхи на коні, позмагатися на локації «спорт-меч» та поборотися м’якими мечами, завітати до музею «Чудес Древнього Києва», відпочити біля Лісового озера та відчути себе справжнім жителем величної держави Київська Русь.

Почуття адреналіну дітям та дорослим забезпечить захопливий канатний спуск «Політайло», на якому кожен зможе не тільки спуститися з висоти, але і пролетіти над озером. Серед гостей також буде розіграно призи від Древнього Києва.

До того ж буде нагода скуштувати смачні страви від княжих кухарів, вишукані напої за старовинними рецептами.

Варто зазначити, що Древній Київ відкривається о 10:00, початок програми о 13:30. Квитки на захід коштують для дорослих 150 грн, для пенсіонерів і студентів – 100 грн, для дітей шкільного віку – 50 грн, дошкільнятам – безкоштовно.

Древній Київ в «Парку Київська Русь» розташований у 45 хвилинах їзди від Києва сучасного – в с. Копачів Обухівського району Київської області. З Києва курсують маршрутки від метро «Видубичі» щогодини з 10:00 згідно з розкладом на сайті.

 

Верховна Рада у четвер ухвалила законопроект №4901 “Про комерційний облік комунальних послуг”.

Відповідне рішення у повторному другому читанні підтримали 238 народних депутатів, повідомляють кореспонденти Укрінформу.

Закон визначає засади забезпечення комерційного, у тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів таких послуг.

Зокрема, передбачається обов’язкове обладнання всіх будівель, які приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії і води.

Встановлювати лічильник, як і раніше, буде власник інженерних мереж, однак плата за встановлення вузла обліку буде вийнята з тарифу на  ЖКП.

Мешканці квартир будуть попереджені про встановлення приладу за два місяці: їм буде надана інформація про вартість та способи оплати. Жителі будинку, зі свого боку, можуть погодитися на встановлення лічильників, або змінити умови встановлення, або повідомити, що обладнають свій будинок приладом обліку самостійно.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Європейський Союз закликав український Парламент проголосувати за відповідний проект закону, наголошуючи, що він відкриває шлях для отримання коштів від Європи в український Фонд енергоефективності.

 

Народні депутати ухвалили в цілому проект закону “Про енергоефективність будівель”.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 259 народних депутатів.

Цей  Закон  визначає правові, соціально-економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель і спрямований на зменшення споживання енергії у будівлях.

Зокрема, закон визначає, що мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва.

“Вимоги до теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій, енергетичної ефективності інженерних систем (у тому числі обладнання) і їх налаштування встановлюються технічними регламентами і нормативними документами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва, та переглядаються не менш як один раз на п’ять років”, – йдеться у законі.

Також документом передбачено, що у разі, якщо зміна показника вимог до теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій, енергетичної ефективності інженерних систем (у тому числі обладнання) будівель має наслідком зміну мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель, що становить величину, більшу за різницю між класами енергетичної ефективності будівлі, мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель підлягають перегляду.

“Енергетичний сертифікат щодо об’єкта будівництва є складовою частиною проектної документації на будівництво. У матеріалах проектної документації зберігається роздрукована копія енергетичного сертифіката будівлі, засвідчена особою, яка склала такий сертифікат”, – зазначається у законодавчому акті.

Фінансування заходів із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності будівель, згідно із законом, здійснюється за рахунок власників (співвласників) будівель, коштів державного і місцевих бюджетів, інших не заборонених законом джерел, а також на засадах державно-приватного партнерства або енергосервісу.

 

Президенти «SigmaBleyzer» і «Henry Petroleum LLC» обговорили з главою ХОДА Юлією Світличною інвестиційні проекти, що стосуються газодобувної та промислової сфер області.

Американці розглядають можливість реалізувати ряд інвестиційних проектів у регіоні, повідомляє прес-служба  ХОДА – Укрінформ.

«Ми вивчали можливості роботи в Харківській та Полтавській областях і обрали ваш регіон, тому що побачили величезні можливості для співпраці. За останні три роки в Харківській області було зроблено дуже багато для залучення інвестицій», – зазначив президент «SigmaBleyzer» Майкл Блейзер.

Він повідомив, що під час перебування в Харківській області делегація енергетичних компаній  США  провела ряд переговорів, і просив сприяння Світличної в разі, якщо буде прийнято рішення інвестувати в регіон.

Голова ХОДА запевнила, що керівництво області завжди готове надати підтримку інвесторам і гарантувати безпеку.

 

Влада РФ через ЛГБТ-фестивалі в Європі закликала росіян зробити щеплення

Росспоживнагляд у четвер закликав росіян, що виїжджають до Європи, зробити щеплення від гепатиту через ЛГБТ-фестивалі і нібито пов’язаний із ними ризик зараження, передає  УНН  з посиланням на  Радіо Свобода.

У відомстві наголосили, що за останній рік зросла кількість заражень гепатитом А серед гомосексуальних чоловіків.

У своєму повідомленні Росспоживнагляд посилається на дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і практично дослівно повторює її прес-реліз, включаючи згадку про Всесвітній прайд-фестиваль, який триватиме з 23 червня до 2 липня в Мадриді.

При цьому рекомендації ВООЗ адресовані, в першу чергу, відвідувачам ЛГБТ-заходів. У російському відомстві таких змін та доповнень не роблять.

Нагадаємо,  ЄСПЛ засудив закон РФ щодо “пропаганди гомосексуалізму”.

 

Громадян України найменше турбує статус російської мови – опитування

Українців найбільше турбує війна на Сході України і найменше – статус російської мови. Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології, повідомили  УНН  у прес-службі КМІС.

“Як показують результати дослідження, абсолютна більшість опитаних (72%) занепокоєна війною на Сході України. Також серед проблем, які найбільше непокоять українців — рівень життя (60%), економічна ситуація (47%) та безпека України (21%)”, — йдеться у повідомленні.

При цьому у КМІС додали, що порівняно з 2016 роком рівень занепокоєності українців суспільними проблемами мало змінився, але їх менше стали турбувати відносини з Росією та злочинність.

“З усіх проблем, зазначених у питанні, найменше українців турбує статус російської мови в Україні (1%) та відносини між громадянами України різних національностей (2%)”, — повідомили у КМІС.

Дослідження проводилося з 20 по 29 травня 2017 року. Методом особистого інтерв’ю було опитано 2040 респондентів, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим).

Як повідомляв УНН, президент України Петро Порошенко підписав  закон про 75-відсоткову квоту україномовного контенту  на телеканалах.

 

Україна стає сировинним придатком – Л.Кучма

Більшість галузей української економіки перебувають у занепаді і Україна стає сировинним придатком. Таку думку висловив під час міжнародного форуму “Світанок Європи: історична закономірність цивілізаційного вибору” представник України в Тристоронній контактній групі, екс-президент Леонід Кучма, передає  УНН.

“Ми про економіку взагалі забули. Ми ж розвалюємось начисто. Високотехнологічні галузі — їх немає вже практично. Ракетно-космічної галузі немає, авіації немає, і я не буду перераховувати їх далі… Ми стаємо сировинним придатком. У нас металургія залишилась, хімія, сільське господарство, а високотехнологічних виробництв уже практично нема. Куди ми йдемо?” — сказав Л.Кучма.

При цьому він зазначив, що для того, аби протистояти викликам, не вистачає єдності політичної еліти.

“Чому в країні війна, а в нас немає єдності політичної еліти (якої немає), щоб об’єднатись проти цієї ситуації? Чому? Як подивимось на парламент, подивимось на політиків, то сварка за сваркою. Вони тільки граються на цьому Донбасі і на тих загиблих людях. Та де ж єдність наша?” — наголосив екс-президент.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що Кабінет Міністрів ініціює  створення Ради з розвитку інновацій, завдання якої — підтримка науки та забезпечення необхідних умов для впровадження в економіку кращих інноваційних ідей.

 

ОККО, попри програш у тендері, блокувало постачання палива Міноборони

Програвши великий паливний тендер Міноборони, компанія ОККО близько місяця блокувала постачання палива на потреби армії. Про це пишуть “Економічні вісті” із посиланням на дані системи державних закупівель “Prozorro”, передає   УНН.

Згідно даних “Prozorro”, в квітні поточного року Міністерство оборони України оголосило та провело тендер на закупівлю авіаційного дизельного палива в обсязі понад 20 тис. тонн.

Перемогу у всіх 4-х лотах закупівлі отримала компанія “Газтрейд”, що входить в групу трейдера “Трейд Коммодити”.

При цьому, якщо орієнтовна ціна закупівлі, на момент оголошення тендеру становила 472 500 000 грн, то підсумкова ціна контракту з переможцем склала 397 967 199 грн.

Таким чином загальна економія бюджетних коштів на зазначеній процедурі перевищила 74,5 млн грн.

Найближчим конкурентом “Газтрейд” під час тендеру стала компанія “ОККО Контракт”, однак, її цінові пропозиції виявилися вищими за переможні.

Далі, на стадії, коли цінові пропозиції учасників були розкриті (10 травня 2017 року), але договір з переможцем ще був не підписаний, ОККО (13 травня 2017 року) подало скаргу до Антимонопольного комітету України.

“Такий крок фактично заблокував можливість Міноборони підписати контракт з „Газтрейд“ і почати відвантаження потрібного армії палива”, — зазначає видання.

У своїй скарзі ОККО вказало, що “вважає” паливо запропоноване переможцем тендеру таким, яке “не підходить до реактивних двигунів”.

Однак, як зазначає видання, така мотивація скарги виглядає дуже дивно, враховуючи той факт, що Замовник ретельно перевіряє всіх учаників закупівлі на відповідність того чи іншого палива вимогам держстандартів якості і потребам Міноборони ще на етапі подачі заявок.

“АМКУ в скарзі ОККО передбачувано відмовив. У своєму рішенні Комітет зафіксував, що МО надало АМКУ документи, які підтверджують якісні характеристики авіаційного палива „Газтрейд“, а також той факт, що одне підходить для газотурбінних двигунів Джет А-1. Більш того, авіаційне паливо переможця раніше вже неодноразово поставлялося на потреби оборонного відомства без будь-яких нарікань або проблем.

Таким чином, через неконкурентного поведінки ОККО, Міноборони було змушене близько 20 днів залишатися без можливості забезпечувати армію необхідним авіаційним ДП”, — резюмувало видання.

Як повідомляв УНН, на закупівлі арктичного палива у “Трейд Коммодіті” Міноборони  заощадить більше 65 млн грн.

 

“Смертельно опасно для Украины”: историк ошарашил заявлением о Конституции

Нормы Конституции Украины о гарантировании гражданам бесплатного медицинского обслуживания, образования и прочих бесплатных благ представляют собой смертельную опасность для украинского общества.

Такое мнение “Обозревателю” высказал заведующий отделом Института истории Украины НАНУ Станислав Кульчицкий.

Отвечая на вопрос о “декоммунизации” Конституции Украины, историк сказал: “Среди наихудшего, что в ней есть, но неизбежного, я могу назвать только бесплатное образование, медицину и остальные “бесплатные” гарантии для трудящихся”.

Как убежден Кульчицкий, подобная схема применима в тоталитарном государстве, где “абсолютно все сконцентрировано и централизовано”. Но в современной Украине “эта конституционная гарантия действует против законов рынка”. “А раз она действует против законов рынка, то у нас не капитализм, а тот же социализм, только уже в чрезвычайно хищном виде”, – резюмировал Кульчицкий.

“В ситуации, когда исчезло тоталитарное государство, гарантирование этих бесплатных услуг фактически представляет собой “смертельную опасность для украинского общества – как и для другого общества, основанного на рыночных принципах”, – подчеркнул он.

В этом контексте историк напомнил об общественных фондах потребления, “за счет которых осуществлялось жилищное строительство, за счет которых работала медицина и образование”. “Эти фонды – часть заработной платы, которая была коллективизирована. Иными словами, половину своей зарплаты трудящийся получал на руки, а половину вносил в этот фонд”, – пояснил он.

Как писал “Обозреватель”, ранее лидер Меджлиса крымскотатарского народа Рефат  Чубаров назвал норму Конституции  Украины, которая фактически способствовала аннексии Крыма.

 

Співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою запобігли потенційній загрозі виникнення надзвичайних подій на державних магістральних газопроводах.

Про це  повідомляє прес-центр СБУ – Укрінформ.

«Правоохоронці встановили, що протягом 2013-2015 років керівництво одного з державних охоронних підприємств організувало механізм розкрадання коштів під час виконання договорів з охорони об’єктів газотранспортної системи. Посадовці на «папері» залучали до виконання робіт приватні фіктивні структури, які не мають права, згідно із законодавством, здійснювати охорону державних об’єктів. Через дії чиновників під загрозою опинилося стабільне функціонування стратегічної системи, зловмисники також привласнили мільйони гривень державних коштів», – йдеться у повідомленні.

Співробітники СБУ задокументували, що у цей період охорона об’єктів критичної газотранспортної інфраструктури була фактично відсутня. В умовах російської агресії це створювало потенційні загрози з боку терористичних угруповань та диверсійних груп, що могло привести до виникнення надзвичайних подій у сфері газопостачання, наголосили в спецслужбі.

“На сьогодні, завдяки роботі співробітників спецслужби, повноцінна охорона об’єктів ПАТ «Укртрансгаз» відновлена”, – підкреслюється в повідомленні.

За результатами розслідування колишньому генеральному директору державного охоронного підприємства та його заступнику повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Обвинувальні акти направлені до судових інстанцій, зазначили в СБУ.

 

Міністерство освіти і науки підписало меморандум про співробітництво з громадською спілкою «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine».

Як  повідомляє Урядовий портал, документ має дати більше можливостей для розвитку державно-приватного партнерства у сфері професійної освіти.

«Головна мета цього меморандуму – об’єднання зусиль для підготовки кваліфікованих кадрів для галузі легкої промисловості України. Сьогодні для розвитку професійної освіти потрібна тісна співпраця з роботодавцями. Вимоги до професій змінюються дуже динамічно, і щоб професійна освіта не пасла задніх, роботодавці мають безпосередньо впливати на освітні стандарти та умови навчання», – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Згідно з меморандумом, «Fashion Globus Ukraine» надаватиме пропозиції щодо реформування системи професійної освіти, створення професійних та освітніх стандартів, розробки механізмів забезпечення випускників ПТНЗ і вишів робочими місцями на підприємствах.

Також учні професійно-технічних навчальних закладів матимуть можливість проходити практичну підготовку на базових підприємствах членів громадської організації FGU. Викладачі професійно-теоретичної підготовки та майстри виробничого навчання отримають нові можливості для стажування. Підприємства надаватимуть допомогу професійно-технічним навчальним закладам у забезпеченні навчального процесу та розвитку матеріально-технічної бази.

Як зазначається в повідомленні, співпраця між департаментом професійної освіти МОН та «Fashion Globus Ukraine» триває вже понад 2 роки. Зокрема, Національне галузеве партнерство долучилось до боротьби за права освітян та прийняття законопроекту «Про професійну освіту» – спільна петиція на сайті Верховної Ради України набрала понад 25 тисяч голосів. Також FGU допомогло в розробці інформаційних роликів для школярів на тему «Світ професій».

 

Поняття ісламу та тероризму нині настільки пов’язані, що не піддаються чіткому відокремленню.

Про це заявив прем’єр-міністр канадської провінції Квебек Філіп Куйяр, передає кореспондент Укрінформу.

«На жаль, загалом неможливо відділити тероризм від ісламу», – сказав Куйяр.

При цьому він наголосив, що виступає проти будь-яких узагальнень. «Щодо будь-якої нетерпимості, дискримінації, то ми абсолютно проти цього, як і проти будь-якого узагальнення стосовно широкої громади», – зазначив прем’єр.

Згодом він спробував пояснити свої слова, заявивши, що «в нашій історії були дуже погані сторінки, пов’язані із християнською релігією». «Інквізиція, релігійні війни у Європі – це було жахливо. Але релігія змогла дистанціювати себе від цього та повернутися до своїх принципів. Сподіваюся, те саме станеться і зараз», – підсумував Куйяр.

Нагадаємо: у середу в аеропорту Бішопа у американському штаті Мічиган чоловік із криками «Аллах акбар» вдарив ножем поліцейського. Поліція вже затримала підозрюваного, яким виявився канадець із Монреалю, найбільшого міста провінції Квебек.

 

У Києві за звинуваченням у вимаганні затриманий головний редактор інтернет-видання “Страна.ua” Ігор Гужва.

Про це  повідомив генеральний прокурор України  Юрій Луценко – Укрінформ.

“За матеріалами ДФС і прокуратури м.Києва затриманий І.Гужва, який вимагав та отримав $10 тис. за нерозміщення компрометуючих матеріалів на діючого політика”, – написав Луценко.

Також про це написала заступниця головного редактора Світлана Крюкова на своїй сторінці у Facebook.

Спершу вона повідомила, що в редакцію проводити обшук прийшли співробітники СБУ, близько 15-20 осіб, які заблокували приміщення, де перебували троє співробітників редакції, у тому числі головний редактор Ігор Гужва. Згодом уточнила, що обшук проводять співробітники Національної поліції України.

 

Марк Любінекі, командувач канадської військової тренувальної місії в Україні: «…Не знаю чи я  коли-небудь бачив більшу гордість у народу»

Вже другий рік поспіль дві сотні канадських військових інструкторів наполегливо тренують українських захисників у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки в Старичах та Центрі розмінування у Кам’янці-Подільському. За неповних два роки пройшли навчання у рамках UNIFIER 4750 українських військовослужбовців, з якими канадські наставники провели більше 110 навчальних серій.

Якщо спершу канадці передавали українським колегами базові бойові навички, то нині українське військо вже помітно зміцніло і потребує значно більш спеціалізованих знань. При цьому загартовані у боях українські захисники можуть й самі розповісти багато цікавого своїм заокеанським інструкторами.

Про взаємний обмін досвідом, етику війни, сильні сторони українського війська та багато іншого Укрінформу розповів чинний керівник операції UNIFIER, командувач Об’єднаної оперативної групи Україна, канадської військової тренувальної місії в Україні підполковник Марк Любінекі.

ТЕПЕР МИ МОЖЕМО ПРАЦЮВАТИ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Старт канадській військовій тренувальній місії в Україні UNIFIER був даний у вересні 2015-ого року і з того часу відбулося вже кілька ротацій інструкторів. Чи змінюєте ви навчальну програму з плином часу?

– Так, наша місія постійно розвивається. Після  рішення канадського уряду про продовження UNIFIER ще на два роки, ми отримали значно більше гнучкості. Тепер нам дозволено працювати по всій Україні, окрім хіба що українсько-російського кордону та зони проведення АТО. Це дає змогу значно краще пристосовуватися до запитів щодо тренувань, які надходять від українського Генштабу. Ми також відходимо від проведення занять винятково на тактичному рівні, зосереджуємося на розбудові потенціалу й наставництві, рухаємося до широких інституційних реформ. При цьому кількісний склад місії залишився незмінним: ми маємо близько 200 осіб.

Тобто місія змінюється безпосередньо в ході проведення?

– Ми намагаємося на постійній основі аналізувати досягнення. Перебуваючи в тісному контакті із Генштабом, ми визначаємо успіхи, які вони самі вбачають. Також ще на ранніх етапах ми ідентифікуємо, на чому б українська сторона хотіла зробити наголос під час тренувань. Якщо нам вдасться регулярно оцінювати навчальний процес, визначати, чи правильні люди до нього залучені й усвідомлювати необхідність змін – ми зможемо вдовольнити запити ЗСУ та Генштабу.

Наша мета – віддати саме українським тренерами передову роль у навчанні

– Основні тренування відбуваються на одній базі?

– Ми намагаємося «експортувати» навчання, яке проводимо у Міжнародному центрі миротворчості й безпеки в Старичах, до інших місць, у тому числі за допомогою мобільних груп. Ми прагнемо також закріпити постійних наставників за центрами підвищення кваліфікації та академіями. Минулого місяця на Чернігівщині відкрився новий навчальний центр тактичної медицини ЗСУ. Це прекрасне починання, і наша оперативна група вже відрядила туди трьох консультантів, які допомагатимуть із розробкою навчальної програми. Те саме ми робимо і стосовно військової поліції, сержантського складу вНаціональній академії, розвідувального центру. Наша мета – віддати саме українським тренерами передову роль у навчанні, тому у процесі їх підготовки я закликаю своїх підлеглих із оперативної групи «відійти у тінь», граючи наставницьку роль.

ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ ЗСУ ЧІТКО ЗНАЮТЬ, ЧОГО ВІД НАС ХОЧУТЬ

Наскільки самі українці зацікавлені у канадських знаннях?

– Військовослужбовці ЗСУ – дуже професійні. Вони вже мають певний досвід і можуть самостійно визначати, що в їхніх інтересах та «витягувати» це з партнерів. Водночас, наявність поруч союзників, готових продемонструвати інший підхід, – це прекрасна можливість для вашого війська. Українці мають власне бачення реформи, направленої на сумісність із НАТО, однак, вивчають, які елементи нашої системи відповідають їхнім потребам. Ми ж не можемо насаджувати власну систему. Кожна країна НАТО діє дещо відмінно. Звичайно, є багато подібного, існує сумісність, але деякі підходи різняться. Загалом, воїни ЗСУ прекрасно розуміють, на чому хотіли б зупинитися та який досвід перебрати для себе.

– Міністр оборони Канади Харджит Саджан колись назвав UNIFIER «взаємним процесом обміну досвідом». Чому канадці можуть навчитися в українців?

– Це влучне висловлювання! Ми отримуємо від ЗСУ стільки ж знань, скільки вони – від нас. Канадські війська брали участь у конфлікті в Афганістані, де заплатили високу ціну за винесені уроки. ЗСУ залучені до конфлікту зараз і теж виносять «криваві» знання. Обмін бойовим досвідом дасть змогу зменшити кровопролиття на полі бою. Саме так поводять себе професійні війська.

Корисно почути від ЗСУ про гібридну війну. Це найновіший тип війни, з яким мало стикалися у інших регіонах світу. Важливе значення має міжособистісний рівень, коли військовослужбовці з наших країн говорять один із одним про участь у бойових операціях. Це дозволить уберегти життя, навчившись на чужому досвіді.

ПРОФЕСІЙНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ЗАВЖДИ ДОТРИМУЄТЬСЯ ЗАКОНІВ ВІЙНИ

– Заняття з етики входять до програми підготовки вашими інструкторами. Як змінила російська гібридна війна бойовий моральний кодекс?

– Солдат, що дотримується етичних норм ведення війни, поводиться відповідно до чітко визначених стандартів, дотримується законів збройних конфліктів та Женевської конвенції. Незважаючи на дії супротивника, він не може змінювати поведінку й тактику. Ми показуємо українцям, що професійні військові залишаються професіоналами завжди, не залежно від того, перед чим постають, або які випробування проходять.

– Після проведеного в Україні часу, яку думку ви склали про ЗСУ?

– Це дуже професійні та вкрай мотивовані збройні сили. Причому, це помітно і під час тренувань з рядовими бійцями, і протягом спілкування в Генштабі. Українці прагнуть підвищувати свої навички і чудово співпрацюють із нами. Між канадцями та українцями багато подібного – як на особистому, так і на професійному рівнях, – на цьому ми намагаємося розбудовувати роботу. Ми працюємо пліч-о-пліч, і мої хлопці пишаються такою близькою співпрацею. Хоча нам поки вдалося побачити лише маленьку частинку ЗСУ – ми вражені нею.

В УКРАЇНІ НАЦІОНАЛЬНА ГОРДІСТЬ ПОМІТНА УСЮДИ

– Які, на ваш погляд, найсильніші сторони українського війська?

– Ви маєте добре фізично підготовлених, мотивованих та сильних військових. Тут, в Яворові, у нас спільний спортивний зал, і деякі українці показують у ньому дуже гарні результати. Ваші військові пройшли загартування у боях. Вони серйозно ставляться до тренувань і розуміють, чого саме хочуть дізнатися. Окрім цього, їм дуже кортить назад на Схід.

І ще… Не знаю, чи я коли-небудь бачив більшу гордість у народу. Ваші воїни люблять свою країну, й спостерігати за цією національною гордістю, яка виходить за межі війська, дуже приємно. Це дуже помітно як у Львові, так і в Києві.

– Які складнощі виникають під час занять?

– Однією з основних проблем є мовний бар’єр. Усе забирає втричі більше часу, адже потребує перекладу, навіть буденна розмова. Також під час перекладу губиться частина сказаного.

– Чи є у вашій команді канадці українського походження? Можливо, вони відчувають свою особливу роль?

– Звичайно, у нашій команді є й україномовні члени, і військові з українським корінням. Для нашої місії вони дуже цінні. Загалом, канадським військовим дуже подобається проходити службу в Україні. Вони мотивовані, горді та нестримно щасливі мати змогу так близько працювати з ЗСУ.

Чи була у вас змога поспілкуватися з місцевим населенням та подорожувати? Як мешканці реагують на присутність канадських військових?

– Ми користуємося географічною близькістю до Львова з усіма його культурними пам’ятками та знайомимося з вашим багатим минулим. Я приїхав з країни, яка існує всього 150 років. У порівнянні з історією України – це лише крапля в морі. Серед особливих місць можу назвати одну церкву в Львові, у якій створено щось на кшталт монументу полеглим воїнам, розміщені їхні фотографії та встановлені артефакти, привезені зі Сходу. Нам пощастило мати постійний доступ туди, а місцевий священик служить нам наставником.

Місцеве населення зустріло нас із відкритими обіймами, але ми намагаємося не зловживати цим. Кожен із нас розуміє, що є лише гостем у цій країні, тому намагається до всього ставитися обережно.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 390

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua