Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 24.09.2019

Інформдень: 24.09.2019

Окупанти дев’ять разів обстріляли позиції ООС, є загиблий та поранений

Російсько-окупаційні війська станом на 19.00 вівторка, 24 вересня, 9 разів обстріляли позиції Об’єднаних сил на Донбасі. Один український воїн загинув, ще один отримав поранення.

Про це у Facebook повідомляє пресцентр штабу ОС – Укрінформ.

“Впродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 9 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил із заборонених Мінськими угодами мінометів калібру 82 мм. Також з гранатометів різних систем, снайперської та стрілецької зброї”, – зазначається у повідомленні.

Так, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник здійснив 4 обстріли позицій Об’єднаних сил: неподалік Красногорівки з напрямку Старомихайлівки – з автоматичного гранатомета та стрілецької зброї; двічі поблизу Мар’їнки з напрямку Трудівського – з автоматичного гранатомета, снайперської та стрілецької зброї; неподалік Павлополя з напрямку Українського – зі стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” противник здійснив 5 обстрілів позицій Об’єднаних сил: двічі поблизу Травневого з напрямку Доломітного – з автоматичного гранатомета та стрілецької зброї; неподалік Кримського з напрямку Донецького – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї; поблизу Новолуганського з напрямку Доломітного – з гранатометів різних систем; неподалік Троїцького з напрямку Калинового – зі стрілецької зброї.

Внаслідок ворожого обстрілу один військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил загинув, ще один військовослужбовець отримав поранення.

 

Окупанти обстріляли Мар’їнку із 82-мм мінометів

Від початку поточної доби російсько-окупаційні війська відкривали вогонь 4 рази, українські військові втрат не зазнали.

Про це повідомив на брифінгу речник Міноборони Максим Праута – Укрінформ.

“Станом на 12.00 сьогодні, 24 вересня, російсько-окупаційні війська відкривали вогонь 4 рази. За наявною інформацією, від початку поточної доби Об’єднані сили втрат не зазнали і продовжують надійно контролювати ситуацію на лінії зіткнення”, – сказав речник.

Він повідомив, що на Луганському напрямку о пів на першу ночі та близько сьомої ранку противник з боку населеного пункту Гольмівський зі стрілецької зброї і автоматичного гранатомета обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил, обладнані неподалік Травневого.

На Донецькому напрямку з початком доби окупанти 20 хвилин вогнем з кулемета великого калібру та стрілецької зброї намагалися спровокувати на відповідь наших воїнів, які виконують бойові завдання поблизу Красногорівки.

А близько 6.30 окупанти випустили 3 міни калібру 82 мм по захисниках Мар’їнки.

 

Україна в ООН закликала Росію пустити міжнародних правозахисників до Криму

Україна виступила із заявою, в якій закликала Росію припинити масові порушення прав людини на території окупованого Росією Криму в ході загальних дебатів на 42-й сесії Ради ООН з прав людини.

Про це повідомляє пресслужба постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві – Укрінформ.

“Автори заяви засудили проведення Росією так званих «виборів» до незаконних інституцій, створених окупаційною російською адміністрацією на території півострова, у порушення Віденської декларації, міжнародного гуманітарного права та низки відповідних резолюцій Генеральної Асамблеї ООН щодо АРК”, – йдеться в заяві.

В документі підкреслюється, що жодна особа, обрана в ході таких псевдовиборів, не може бути визнана як така, що представляє Крим та Севастополь, які є українськими територіями.

Пролунав також заклик до Росії як держави-окупанта поважати міжнародне гуманітарне право, права людини мешканців АРК, а також забезпечити безперешкодний доступ до окупованого Криму для міжнародних та регіональних правозахисних моніторингових механізмів.

Загальні дебати пройшли в рамках розгляду пункту 9 порядку денного 42-ї сесії Ради ООН з прав людини «Расизм, расова дискримінація, ксенофобія і пов’язані з ними форми нетерпимості, наступні дії і реалізація Дурбанської декларації і програми дій».

 

Чубаров: Місія ОБСЄ має працювати в окупованому Криму

Місія ОБСЄ має почати моніторити ситуацію в окупованому Криму.

На цьому під час наради ОБСЄ з людського виміру у вівторок, 24 вересня, у Варшаві наголосив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“В Україні діє СММ ОБСЄ і в неї є мандат з правом відвідування будь-якої частини української держави, включаючи Крим і Севастополь. Вважаю, що нам потрібно добитися реалізації цього мандату і тоді ми побачимо ситуацію очима моніторингової групи, а не з виступів фейкових ораторів, запрошених Росією (на нараду ОБСЄ – ред.)”, – заявив Чубаров.

Під час виступу очевидним він назвав те, що основною метою російських окупантів є витіснення з Криму нелояльного до них населення. Відтак, з цього випливають цілеспрямовані арешти, насильницькі викрадення і вбивства людей.

Як наголосив Чубаров, одночасно з цим Росія докладає колосальних зусиль, аби переконати світ, що у Криму ідеальна ситуація з правами людини й особливо з правами кримськотатарського народу.

Він назвав це “цинізмом, брехнею і відсутністю сорому”.

 

Курбедінов — про “справу Хізб ут-Тахрір”: Релігійна термінологія не робить людей терористами

Експерт, який проводив лінгвістико-релігієзнавчу експертизу по “справі Хізб ут-Тахрір” (ялтинська група) зробив висновок про “приналежність” фігурантів справи до терористичної організації на підставі використання ними звичайної релігійної лексики.

Про це у Facebook повідомляє Кримська солідарність з посиланням на заяву адвоката Еміля Курбедінова після слухань у Північно-Кавказькому окружному військовому суді 24 вересня, де було заслухано думку релігієзнавця з Уфи – Укрінформ.

“Експерт як докази приналежності до “терористичної організації” найчастіше пропонує свій переказ записаних розмов та їх тлумачення. Терміни, які категорично віднесені експертом до свідчень належності матеріалів до зазначеної організації, не є такими. Насправді – це звичайні терміни мусульманського богослов’я, які мають широке вживання в традиційному ісламі, або одночасно в “Партії ісламського звільнення”, – вважає адвокат. – “Багато термінів, віднесені експертом до належних нібито “терористичній організації”, використовуються цією партією нарівні з легальними діючими ісламськими організаціями. Як приклад можна привести терміни: “дават”, “зіярат”, “нафсійя”, “кадар” та ін. Їх вживання не дозволяє робити будь-які висновки крім того, що тут є ісламська термінологія. І в чому винні люди, які її використовували в силу своєї релігійної ідентичності?” – заявив Курбедінов.

Також адвокат зазначив, що експерт дає однозначний висновок про “приналежність” обвинувачених до терористичної організації, категорично, не наводячи посилань або інших доказів, ніби це є загальновідомо і давно доведено, що “зіярат” – людина, яка симпатизує ідеології “терористичної організації”.

Як повідомлялося, захист подав скарги до Слідчого комітету Росії по Республіці Башкортостан на дії експертів, які робили лінгвістико–релігієзнавчу експертизу у справі, і залучив незалежних лінгвістів і релігієзнавців для підготовки рецензії на експертний висновок. Експерти наразі публічно не коментували цю ситуацію.

Фігуранти ялтинської групи “справи Хізб ут-Тахрір” Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеін Куку, Муслім Алієв, Инвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх обвинувачують у тероризмі і причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації.

 

Інститут нацпам’яті вітає резолюцію ЄП, яка засуджує спотворення Росією історії

Український інститут національної пам’яті вітає ухвалення Європейським парламентом резолюції з нагоди 80-річчя початку Другої світової війни.

Про це УІНП повідомляє у Facebook – Укрінформ.

“Постійне існування у громадських просторах у деяких державах-членах (Євросоюзу) пам’ятників та меморіалів (парків, скверів, вулиць тощо), що прославляють Радянську армію, яка окупувала ці країни, прокладає шлях до спотворення історичних фактів щодо причин, перебігу та наслідків Другої світової війни”, – йдеться у дописі.

Як повідомлялося, у резолюції з нагоди 80-річчя початку Другої світової війни від 17 вересня Європарламент засудив відбілювання комуністичного тоталітаризму в РФ.

У резолюції підкреслюється, що за початок Другої світової війни відповідальні й нацистська Німеччина, і Радянський Союз. Європарламент висловив “глибоку стурбованість зусиллями нинішнього російського керівництва щодо спотворення історичних фактів та відбілювання злочинів, скоєних радянським тоталітарним режимом, вважає їх небезпечним компонентом інформаційної війни, яка ведеться проти демократичної Європи”.

У резолюції наголошується, що злочини комуністичного режиму не можуть бути виправдані його внеском у перемогу над нацизмом. Також засуджуються спроби влади РФ притягати до відповідальності тих, хто висловлює альтернативні офіційному російському дискурсу погляди на Другу світову війну.

 

В’ятрович: Росія намагається експортувати в Україну радянські міфи

Україна є полем битви між російськими спробами експортувати до нас відшліфований образ радянського минулого і нашими намаганнями розвінчати цю пропаганду, викриваючи злочини, які в ньому були.

На цьому наголосив ексголова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, виступаючи на відкритті виставки “Battle of memories: міфи та реалії радянської доби” в Музеї Івана Гончара, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сучасна російська пропаганда намагається шліфувати образ радянського минулого, затираючи страшні речі, які були в ньому, вихоплюючи якісь речі, на які реагує кожен, хто жив в ті радянські часи… І це робиться не випадково, тому що реабілітація цього радянського стала на сьогодні ідеологічною базою для правлячого російського режиму. Хоча та ж Росія ставить собі за мету відновлення свого імперського статусу, Радянський Союз, радянське минуле для неї є часом найбільшого розквіту російського імперського проєкту. Відповідно наше завдання є надзвичайно важливим — це проводити деконструкцію цих радянських міфів про радянське минуле”, – сказав В’ятрович.

Водночас він зазначив, що, як не дивно, цю роботу треба проводити зокрема і з тими людьми, які навіть не жили в радянські часи.

“Як показує приклад сучасної Росії, люди, народжені після 1991 року, після розвалу Радянського Союзу, завдяки вмілій пропаганді Кремля вірять в те, що в радянські часи жилося краще, ніж живеться зараз. І ці успіхи російської пропаганди в обробці російського населення намагаються експортувати в Україну. Україна справді є полем битви між російськими спробами відновити відшліфований образ радянського минулого і українськими спробами проводити подальшу політику з викриття тих злочинів, які мали місце в радянському минулому”, – підкреслив В’ятрович.

Саме цьому, зазначив він, і присвячена виставка під назвою “Битва пам’ятей”. Тут ідеться про радянську пропаганду, яка говорить про Радянський Союз як найбільш мирну державу, з величезними здобутками радянської промисловості, радянського способу життя. А в реальності були порожні полиці, люди, які ставали політв’язнями тільки через те, що думали інакше. “Якраз в такий спосіб ми можемо і розвінчувати ці міфи — демонструючи їх наочно і демонструючи протилежну реальність”, – сказав В’ятрович.

Він також зазначив, що партнером УІНП в організації цього проєкту був Музей історії міста Кам’янського.

“На жаль, дуже багато регіональних музеїв є радянськими музеями. Вони насправді зберігають свій стан таким, яким він був у 1970-ті роки, і з деякими музейниками дуже важко сперечатися, що музей не повинен так виглядати, не повинен бути інструментом продовження радянської пропаганди, навіть попри те, що він зберігає артефакти радянської доби. Музей історії міста Кам’янського якраз показав, що навіть з радянськими артефактами можна говорити правду про радянську владу і радянське минуле. Через те я дуже сподіваюся, що цей проєкт надихне на інші такого роду проєкти, які будуть реалізовуватися з Інститутом національної пам’яті при підтримці Українського культурного фонду”, – підкреслив В’ятрович.

Він подякував за підтримку проєкту голові Українського культурного фонду Марині Порошенко, яка також виступила на відкритті експозиції.

 

Німеччина ставить візи в “паспорти”, видані Росією жителям ОРДЛО — Bild

Німеччина ставить візи у “паспорти”, видані Росією жителям тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, не роблячи різниці між парспортами РФ та цими “документами”.

Про це, як повідомляє Bild, йдеться у відповіді на запит депутата від Вільної демократичної партії Німеччини Ренати Альт, яка є доповідачем депутатської групи ВДП щодо України та Росії – Укрінформ.

“Федеральний уряд, як виявляється, не робить різниці між звичайними російськими паспортами та тими, які Путін дозволив видавати на сході України з квітня”, – йдеться у матеріалі.

Це при тому, що публічно вищі керівники ФРН жорстко критикували декрет Путіна, наголошуючи, що це є порушенням суверенітету України та суперечить цілям Мінських угод, а в своїх промовах канцлер та міністр закордонних справ постійно наголошують на підтримці уряду України.

“Але водночас легко можна мати візу, поставлену в російському “паспорті”, який Путін видає на сході України!” – наголосила Альт.

На її думку, таким чином “федеральний уряд підриває всі зусилля щодо деескалації та досягнення миру в Україні”.

За даними, які представлені в публікації, з квітня власникам російських паспортів було видано майже 100 тисяч німецьких віз, утім незрозуміло, скільки з них поставлено у “паспорти ОРДЛО“.

Як повідомлялося раніше, РФ вже видала на окупованому Донбасі 25 тисяч своїх “паспортів”.

 

У МЗС Німеччини запевняють, що не ставлять візи в “паспорти ОРДЛО”

У Міністерстві закордонних справ ФРН заперечують інформацію, наведену у статті в Bild, щодо видачі віз власникам “паспортів ОРДЛО”.

Про це йдеться у відповіді Міністерства закордонних справ ФРН на запит Укрінформу.

“Заява про те, що Федеральний уряд не розрізняє російські паспорти та паспорти для анексованих районів, не відповідає дійсності. Ми не знаємо жодного випадку, коли б у російський паспорт, виданий на основі указів (Путіна) вже була проставлена віза”, – запевнили у відомстві.

Також там підкреслили, що Німеччина разом зі своїми партнерами в Європейському Союзі повністю підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

“Німеччина засуджує укази президента РФ про спрощення надання російського громадянства жителям Луганської та Донецької областей. Вони суперечать духу та цілям Мінських угод і являють собою порушення суверенітету України”, – підкреслили в МЗС ФРН.

У дипвідомстві додали, що мешканці українського походження з анексованих районів можуть отримати паспорт України (біометричний) та їздити до Німеччини без візи.

А також нагадали, що держави-члени ЄС у Декларації саміту Україна-ЄС 10 липня чітко дали зрозуміти: “ЄС готовий розглянути подальші варіанти, включаючи невизнання російських паспортів, виданих всупереч Мінським домовленостям, у тісній координації зі своїми міжнародними партнерами”.

Німеччина наразі проводить дискусії на рівні ЄС щодо уніфікованого поводження з паспортами Східної України, поінформували в МЗС.  Технічні деталі такої схеми ще потребують з’ясування.

Як повідомляв Укрінформ, 24 вересня Bild оприлюднила матеріал, в якому стверджується, що Німеччина, нібито, ставить візи у “паспорти”, видані Росією жителям тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, та не робить різниці між паспортами РФ та цими “документами”.

За даними, які представлені в публікації, з квітня власникам російських паспортів було видано майже 100 тисяч німецьких віз, утім, написало видання, незрозуміло, скільки з них поставлено у “паспорти ОРДЛО“.

 

Єврокомісія готує “відповідь” на видачу паспортів Росії жителям Донбасу — ЗМІ

09.08.2019

У Євросоюзі розробляють “єдині рекомендації” щодо “ідентифікації та можливого невизнання” паспортів РФ, виданих мешканцям окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) України, підконтрольних російським окупантам.

Про це йдеться у заяві речника ЄС, наданій DW – Укрінформ.

Ці рекомендації для держав-членів ЄС і їхніх консульств розробляє Єврокомісія разом з Європейською службою зовнішніх справ та у координації з делегаціями ЄС у Києві та Москві. Настанови також стосуватимуться питання видачі віз, прохання про які в Росії чи в Україні подаватимуть мешканці Донбасу з паспортами РФ. У заяві речника ЄС нагадується, що невизнання паспортів перебуває у компетенції кожної держави-члена Євросоюзу.

Як повідомлялося, 20 червня глави держав і урядів ЄС висловили “надзвичайне занепокоєння” з приводу квітневого указу президента Росії Володимира Путіна про спрощення видачі паспортів мешканцям ОРДЛО. На саміті ЄС наголосили, що такий крок “суперечить духу та цілям” Мінських домовленостей. Тоді ж Європейська Рада заявила про готовність розглянути подальші заходи, включно з невизнанням таких російських паспортів.

24 квітня Путін підписав указ, яким дозволив надавати російське громадянство особам, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України, у спрощеному порядку. В Україні та ЄС гостро розкритикували спрощену видачу російських паспортів жителям Донбасу.

 

Стратегічний курс України на вступ до ЄС та НАТО незмінний — уряд

Стратегічний курс України на вступ до Європейського Союзу та НАТО закріплений у Конституції та залишається незмінним.

Про це йдеться у коментарі стосовно висловлювання народного депутата Ірини Верещук в ефірі телеканалу “112 Україна” щодо НАТО, який оприлюднений на Урядовому порталі – Укрінформ.

“Повідомляємо, що слова Ірини Верещук були некоректно трактовані низкою медіа. Стратегічний курс України до ЄС та НАТО закріплений у Конституції та залишається незмінним. Стратегічна готовність НАТО прийняти Україну також підтверджена у Декларації Бухарестського саміту 2008 року, де прямо вказано, що Україна стане членом НАТО”, – йдеться на сайті Кабінету міністрів України.

Як зазначено у коментарі, міжнародний збройний конфлікт на Сході з багатьох позицій ускладнює для України інтеграцію до НАТО. “Ми також розуміємо, що встановлення миру в Україні дуже багато в чому залежить від керівництва Росії. Саме це малося на увазі. Але так само багато залежить і від нас самих, адже Україна буде реальним кандидатом на членство в НАТО тільки за умови серйозного прогресу в реформах: успішного подолання корупції, забезпечення належного врядування, прозорості, дотримання прав людини та гендерної рівності, реформування кримінального правосуддя, судової реформи”, – підкреслили в уряді.

У КМУ наголосили, що саме це мала на увазі Ірина Верещук, коли наводила приклади інших країн відносно процесу їхнього вступу до НАТО.

Як повідомлялося, напередодні деякі українські ЗМІ з посиланням на інтерв’ю народного депутата України від партії “Слуга народу”, голови підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірини Верещук каналу “112 Україна” повідомили, що, нібито за її словами, Україна повинна переглянути підхід до відносин із НАТО і відмовитися від ідеї вступити до Альянсу. У публікаціях наголошувалося, що вона вважає прийнятною для України фінську модель, яка передбачає співпрацю з НАТО з одночасним урахуванням думки Росії. Але в коментарі Укрінформу Верещук заявила, що підтримує всі кроки, які наближують Україну до НАТО.

 

Нафтовий гігант Саудівська Аравія блокує звіт ООН про океани та зміну клімату

Представники Саудівської Аравії блокують схвалення комплексного звіту ООН щодо необхідності скорочення видобутку викопного палива, з метою уникнути згубних для людства кліматичних змін.

Про це повідомляє AFP – Укрінформ.

“Саудівська Аравія блокує прийняття комплексного звіту ООН про океани та зміни клімату, оскаржуючи попередній звіт ООН, в якому підкреслюється необхідність скорочення викидів вуглецю, спричинених спалюванням викопного палива”, – йдеться у повідомленні. Звіт розміром у 30 сторінок заплановано оприлюднити у середу вранці.

“Минуло 24 години, саудівці абсолютно не погоджуються на жодні компроміси. Вони підривають наукову складову, яка лежить в основі цього звіту, і це зневажливо”, – сказав AFP один з учасників процесу. Суть суперечки полягає у доцільності заходів щодо обмеження глобального потепління на межі у 1,5 градусів за Цельсієм.

Цей звіт детально описує згубні наслідки для людства від переходу цієї межі та необхідність значних скорочень у використанні викопного палива.

Саудівська Аравія є найбільшим світовим експортером нафти та неодноразово висловлювала подібні заперечення проти інших звітів.

“Схоже, Саудівська Аравія прийшла на цю зустріч, щоб заблокувати будь-яку домовленість щодо ліміту у 1.5º C”, – заявив учасник зустрічі AFP.

Глобальне потепління та забруднення, спричинене активним видобутком вуглеводнів, знищують океани та крижану покрівлю, процеси, які можуть призвести до катастрофи глобального масштабу.

 

Деокупація Криму має залишатися одним з головних завдань ОБСЄ — Чубаров

Відновлення територіальної цілісності України й деокупація Криму має залишатися основним завданням усіх міжнародних організацій, зокрема й ОБСЄ.

Про це під час наради ОБСЄ з людського виміру 24 вересня у Варшаві заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Хочу ще раз акцентувати увагу на тому, що головним джерелом цілеспрямованого порушення колективних прав корінного народу Криму, а також масового порушення прав людини на півострові є російська окупація. Відтак, деокупація Криму і відновлення територіальної цілісності України має залишатися одним з головних завдань ОБСЄ та інших міжнародних організацій”, – заявив Чубаров.

Голова Меджлісу наголосив, що жодну з резолюцій ООН, Ради Європи, ОБСЄ і Європарламенту стосовно дотримання прав кримських татар та етнічних українців, не кажучи вже про вимоги деокупації захопленого Криму, Росія “не просто не виконала, але цинічно їх проігнорувала”.

Чубаров також нагадав, що у відповідності до декларації ОБСЄ, прийнятій на 23-й сесії парламентської асамблеї ОБСЄ у липні 2014 року, Росія у відносинах з Україною з лютого 2014 року “порушила усі 10 Гельсінських принципів”.

 

У Росії почали тестувати обладнання для ізоляції Рунету

Роскомнагляд почав встановлювати на мережах інтернет-провайдерів обладнання, яке дозволяє у разі загрози ізолювати Рунет від решти світу.

Про це заявив керівник відомства Олександр Жаров, повідомляють російські ЗМІ – Укрінформ.

«Ми будемо спочатку проводити технічну перевірку, впливає на трафік, не впливає на трафік, чи всі сервіси працюють успішно. І потім вже протестуємо його в бойовому режимі. Поки що все йде нормально, коли експеримент завершиться, я розповім про результати», – сказав Жаров.

За його словами, в кінці вересня Роскомнагляд почне тестувати це обладнання, так званий експеримент завершиться до листопада.

Як повідомлялося, закон про ізоляцію Рунету був ухвалений 16 квітня. Він набере чинності 1 листопада 2019 року. Окремі положення – про криптографічний захист інформації і про національну систему доменних імен – почнуть діяти з 1 січня 2021 року.

У такий спосіб російська влада зможе контролювати точки з’єднання російського сегмента інтернету з зовнішнім світом. Була передбачена можливість створення інфраструктури, яка дозволить російському сегменту працювати в ізоляції, якщо оператори зв’язку не зможуть під’єднатися до зарубіжних кореневих серверів інтернету.

 

Путін підписав закон про ізоляцію Рунету – ЗМІ

01.05.19

Президент РФ Володимир Путін підписав закон про ізоляцію російського сегменту інтернету.

Про це повідомляє “Медуза” – Укрінформ.

“Закон набуде чинності з 1 листопада 2019 року. Ряд його положень, в тому числі про національну систему доменних імен, почне діяти з 2021 року. Держдума схвалила закон 16 квітня, Рада Федерації – 22 квітня”, – йдеться у повідомленні.

Уточнюється також, що голосування у другому читанні за законопроект про ізоляцію Рунету у Держдумі відбулося з порушенням процедури. “Прізвище спікера В’ячеслава Володіна значилося у списку тих, хто голосував, хоча його не було у Москві. Представник Володіна пояснила це помилкою співробітників апарату Держдуми”, – додали у повідомленні.

Сенатор Людмила Нарусова заявила, що в голосуванні по закону про ізоляцію Рунету в Раді Федерації відбулася технічна помилка, і її голос зарахували «За», хоча вона проголосувала проти. Пізніше Рада федерації виправила результат голосування Нарусова.

Згідно із законом, російська влада зможе контролювати точки з’єднання російського сегмента інтернету з зовнішнім світом. Передбачено можливість створення інфраструктури, яка дасть змогу російському сегменту працювати в ізоляції, якщо оператори зв’язку не зможуть під’єднатися до зарубіжних кореневих серверів інтернету. Відповідатиме за «координацію забезпечення сталого, безпечного і цілісного функціонування» інтернету Роскомнагляд.

 

Росіянин зізнався у кібератаках на фінустанови США

Громадянин РФ Андрій Тюрін у суді Манхеттена визнав себе винним у крадіжці персональних даних понад 80 мільйонів клієнтів американських фінансових компаній і банків з метою збагачення.

Про це повідомляє Bloomberg – Укрінформ.

“Російський хакер визнав у понеділок, що здійснив кібератаку проти американського банку, визнавши звинувачення у тому, що він викрав дані про понад 80 мільйонів клієнтів JPMorgan Chase & Co. та інших установ”, – йдеться у повідомленні.

36-річного Тюріна звинуватили у крадіжці інформації про клієнтів 12 фінансових компаній, банків та інших фінансових фірм, у тому числі Fidelity Investments, E-Trade Financial та Dow Jones & Co.

За інформацією CNN, Тюрін може бути засуджений до тривалого терміну ув’язнення – до 30 років.

Суд США винесе вирок Тюріну 13 лютого 2020 року.

Як повідомлялося, минулого року Тюріна екстрадували до США з Грузії.

 

Ботоферми зараз не є порушенням: юрист вважає, що закони треба міняти

До законодавства України потрібно внести зміни стосовно проведення виборчої агітації в соціальних мережах.

Про це заявила медіаюрист Інституту розвитку регіональної преси Оксана Максименюк на публічному обговоренні в Укрінформі.

“У першу чергу обов’язково потрібно внести зміни у законодавство, які стосуються використання соціальних мереж, зокрема в проведенні агітації за чи проти. На сьогоднішній день це не порушення законодавства, тобто використання ботоферми або написання коментарів не є порушенням. Законодавством це ніяк не зафіксовано. Але фактично це формує нову думку в суспільстві, яка згодом впливає на його вибір”, – сказала Максименюк.

Вона зазначила, що гарним прикладом того, як певна думка може вплинути на вибір людини, є парламентські і президентські вибори в Україні. За її словами, здебільшого думка громадськості в цей період була сформована за рахунок інтернету (соціальні мережі, коментарі до певних постів тощо).

“Якщо буде визначено, що певні особи, які протиправно наймають осіб, які пишуть замовні коментарі, впливають на думку читачів, то за це повинна бути якась відповідальність. Тому що наразі такого порушення в законодавстві не визначено”, – сказала Максименюк.

Також вона зазначила, що доцільно було би звернутися до самої соціальної мережі Facebook з пропозицією вирішення проблеми виборчої агітації.

“Відслідкувати осіб, які є ботами в мережах Youtube чи Facebook насправді можна, тут потрібна тільки воля самого провайдера. І фактично такі великі компанії, можливо не бажаючи того, впливають на політичну ситуацію в Україні, і дуже суттєво”, – додала Максименюк.

У свою чергу, медіаюрист Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай зазначив, що інтернет наразі перебуває в “сірій зоні”, де відбувається велика кількість активностей, але з точки зору закону його майже не існує.

“Регулювати так, як ми звикли, великі платформи майже неможливо, тому що, як мінімум, у нас немає жодного впливу. І не лише в форматі юрисдикції, а й впливу економічного. А економічний чинник є, мабуть, найголовнішим у таких речах”, – сказав він.

Медіаюрист ГО “Платформа прав людини” Олександр Бурманін додав, що на цьогорічних парламентських та президентських виборах в Україні в якості агітації успішно почали використовувати нову соціальну мережу Telegram. Тож, за його словами, в Україні починає з’являтися все більше способів поширення виборчої агітації.

 

ФСБ влаштувала на кордоні провокацію проти українського митника

Контррозвідники СБУ викрили чергову провокацію російських спецслужб, спрямовану на дискредитацію працівників українських контролюючих органів під час приватних візитів до країни-агресора.

Про це повідомляє пресцентр СБУ – Укрінформ.

“Оперативники спецслужби встановили, що у вересні цього року представники ФСБ РФ незаконно затримали інспектора одного з підрозділів Державної митної служби України під час перетину українсько-російського кордону на пункті пропуску “Шебекіно”. У ході огляду особистого автотранспорту українського громадянина у нього були виявлені в багажі нібито товари подвійного призначення”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що українця помістили до ізолятора тимчасового тримання та впродовж двох діб намагались схилити до визнання факту вчинення ним злочину, передбаченого ч. 1 ст. 226.1 Кримінального кодексу РФ (контрабанда сильнодіючих, отруйних, вибухових, радіаційних джерел, ядерних матеріалів, вогнепальної зброї…).

Провокативну ситуацію представники ФСБ планували використати для проведення інформаційної кампанії для штучного “очорнення” представників українських владних інститутів, додають в СБУ. Проте, через відсутність будь-яких реальних доказів протиправної діяльності, українського громадянина було звільнено з-під варти.

Після повернення в Україну митник повідомив СБУ про факт затримання російськими спецслужбами.

Контррозвідка Служби безпеки України черговий раз застерігає українських громадян від намірів виїзду до РФ чи окупованих нею територій, оскільки ФСБ РФ широко практикує фабрикування звинувачень у скоєнні нашими співвітчизниками різного роду злочинів.

Метою таких заходів російських спецслужб, серед іншого, є формування у російському соціумі та на міжнародній арені негативного іміджу України, підтримання образу ворога, а також намагання продемонструвати українців як джерело погіршення криміногенної ситуації в РФ.

У зоні підвищеного ризику та уваги спецслужб РФ продовжують перебувати, насамперед, військовослужбовці, представники органів влади і управління, правоохоронних та контролюючих структур, учасники АТО (ООС), активісти і члени національно-патріотичних об’єднань і рухів. При цьому, об’єктами протиправних посягань російських спецслужб на сьогодні є фактично всі без винятку громадяни України, які виїжджають до РФ чи окупованих територій з будь-якою метою.

 

Трамп зупинив допомогу Україні за тиждень до розмови із Зеленським – ЗМІ

Президент США наказав призупинити оборонну допомогу Україні незадовго до телефонної розмови із Зеленським у липні, що може свідчити про мотивовану позицію Трампа.

Про це пише The Washington Post із посиланням на анонімних чиновників адміністрації США – Укрінформ.

“Дональд Трамп наказав в. о. глави своєї адміністрації Міку Малвані притримати майже $400 млн військової допомоги для України щонайменше за тиждень до телефонної розмови в липні з Президентом України, під час якої, за повідомленнями, він тиснув на нього, аби той провів розслідування проти сина колишнього віцепрезидента Джо Байдена”, – зазначається в повідомленні.

За інформацією чиновників, адміністративно-бюджетне управління Білого дому передало це розпорядження президента Держдепу й Пентагону під час міжвідомчої зустрічі ще в середині липня (розмова президентів США й України відбулася 25 липня).

Тоді цей крок пояснювався тим, що Трамп “занепокоєний” і хоче проаналізувати, чи доцільно витрачати гроші на допомогу Україні.

Представникам адміністрації було доручено довести до відома Конгресу, що затримка є частиною “міжвідомчого процесу”, але при цьому не давати законодавцям додаткової інформації.

Ця схема продовжувала працювати майже два місяці, поки Білий дім не зняв обмеження зі згаданих коштів в ніч проти 11 вересня.

“Наказ Трампа затримати допомогу Україні за тиждень до телефонної розмови з Володимиром Зеленським 25 липня, ймовірно, порушить питання про мотивацію його рішення та спричинить підозри на Капітолійському пагорбі щодо спроби використати схвалену Конгресом допомогу для тиску на свого політичного суперника”,- наголошується в публікації.

Таким чином, оприлюднення цієї інформації доповнює політичний скандал у США, який загострився минулого тижня.

Нагадаємо, американські ЗМІ повідомили про скаргу “викривача” з-поміж співробітників розвідки, які опрацьовують зарубіжні комунікації Білого дому. Він, зокрема, доповів своєму керівництву, що під час розмови Трампа з іншим “іноземним лідером” (якого американські ЗМІ ідентифікували як Володимира Зеленського) глава Білого дому зробив неприпустиму “пропозицію”. За даними медіа, це могло стосуватися тиску на українську сторону з метою примусити відкрити розслідування проти родини Джо Байдена, який є головним конкурентом Трампа на наступних виборах президента США.

Це, серед іншого, може вважатися закликом до іноземної держави втрутитися у виборчу кампанію в Сполучених Штатах.

Як повідомлялося, у середу, 25 вересня, запланована зустріч президентів України і США в Нью-Йорку на полях 74-ї сесії Генасамблеї ООН.

 

Санкції ЄС проти Януковича діятимуть до березня 2020 року – посол Точицький

Рішення Суду ЄС про скасування запобіжних заходів проти експрезидента-втікача Віктора Януковича, швидше за все, стосується індивідуальних санкцій, що були запроваджені Євросоюзом проти колишніх урядовців України з 5 березня 2018 року до березня 2019 року.

Такі індивідуальні санкції ЄС були продовжені у березні 2019 року і залишаться чинними рік, до березня 2020 року. Таку думку у вівторок під час спілкування з пресою в Європейському парламенті висловив посол України в Королівстві Бельгія Микола Точицький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Більш точно можна буде говорити, коли ми отримаємо цей документ щодо рішення суду, яке поки що ніхто не бачив. Ви знаєте, що запобіжні заходи, в тому числі в тому, що стосується індивідуальних санкцій по відношенню до колишніх урядовців України, щороку подовжуються. Те, що зараз коментується у пресі, – йдеться про скасування санкцій, які були запроваджені 5 березня 2018 року і продовжувалися до березня 2019 року. Звісно, що певні кластери закриті, якщо вони вже були закриті у судах. Що стосується конкретно цієї особи, наскільки мені відомо, але я ще перевірю, коли це все буде опубліковано, санкції були продовжені до березня 2020 року», – зауважив український дипломат.

Наразі інформація щодо рішення суду ЄС про скасування санкцій проти Януковича не з’являлася на офіційному сайті цієї установи.

Попереднє подібне рішення Європейського суду було пов’язано з тим, що суд не знайшов достатніми аргументи, що були приведені українською стороною стосовно надання колишнім урядовцям, яких звинуватили в злочинах проти України, достатнього права на захист.

Як повідомляв Укрінформ, раніше сьогодні Юрій Кірасир, речник сина Януковича Олександра, посилаючись на рішення Європейського суду від 24 вересня 2019 року, повідомив, що цей суд скасував санкції щодо колишнього президента-втікача Віктора Януковича.

Водночас у пресслужбі Суду ЄС Укрінформу повідомили, щоперсональні обмежувальні заходи, запроваджені Євросоюзом проти Януковича та його сина Олександра, залишаються чинними.

4 березня 2019 року Рада ЄС продовжила до 6 березня 2020 року санкції проти Януковича та ще 11 колишніх високопосадовців. Обмежувальні заходи введені за протиправне заволодіння державними активами.

 

Санкції проти Януковича залишаються чинними – речник cуду ЄС

Персональні обмежувальні заходи, запроваджені Євросоюзом проти експрезидента України-втікача Віктора Януковича та його сина Олександра, залишаються чинними.

Про це власному кореспонденту Укрінформу повідомили у пресслужбі Суду ЄС.

“Я підтверджую, що рішення Ради ЄС від 2019 року про запровадження санкцій проти Віктора Януковича та його сина Олександра Януковича є чинним”, – заявив представник пресслужби Суду ЄС.

Водночас співрозмовник агентства підтвердив, що суд 24 вересня постановив скасувати рішення Ради ЄС від 2018 року про запровадження обмежувальних заходів проти Януковичів.

Однак, як наголосив представник суду, чинні санкції на період 2019-2020 років діють. Натомість він повідомив, що ці рішення Ради ЄС від 2019 року відносно Віктора Януковича та Олександра Януковича нині перебувають у процесі оскарження.

Як повідомляв Укрінформ, раніше сьогодні Юрій Кірасир, речник сина Януковича Олександра, посилаючись на рішення Європейського суду від 24 вересня 2019 року, повідомив, що цей суд скасував санкції щодо колишнього президента-втікача України Віктора Януковича.

4 березня 2019 року Рада ЄС продовжила до 6 березня 2020 року санкції проти Януковича та ще 11 колишніх високопосадовців. Обмежувальні заходи уведені за протиправне заволодіння державними активами.

 

Суд розглядає апеляції на вирок Януковичу: продовження 18 жовтня

Київський апеляційний суд продовжить розгляд апеляційних скарг на вирок Оболонського райсуду Києва у справі щодо державної зради експрезидента Віктора Януковича 18 жовтня.

Про це у коментарі Укрінформу повідомила прессекретар суду Тетяна Геведзе.

“На 18 жовтня на 11:00 (перенесли — ред.). Спочатку там була стадія клопотань, потім – доповідь головуючого у справі по оскаржуваному вироку. І вона все ще триває, оскільки там дуже велика кількість інформації”, – сказала Геведзе.

Вона додала, що суд визначив дату ще одного засідання щодо розгляду цієї справи – 18 листопада на 11:00.

Як повідомляв Укрінформ, 24 січня Оболонський районний суд Києва заочно засудив експрезидента Віктора Януковича до 13 років ув’язнення за державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни.

Водночас Януковича визнали невинним за обвинуваченням у порушенні територіальної цілісності України.

Суд також постановив стягнути з Януковича на користь держави процесуальні витрати за проведення судових експертиз у сумі 98 561, 20 грн та залишити без зміни накладений у межах провадження арешт на майно.

Згідно з вироком суду, строк відбування покарання Януковичу буде відраховуватися з часу його затримання.

Захист Януковича подав апеляції на вирок експрезиденту у справі щодо держзради.

 

У медіа “Л/ДНР” удвічі зросла кількість фейків про Україну – ІМІ

У ЗМІ на непідконтрольних українській владі територіях Донбасу удвічі зросла кількість фейків та дезінформації в матеріалах про Україну.

Про це йдеться в аналітичному звіті “Дослідження ситуації в медіа півдня та сходу України за січень-серпень 2019 року”, оприлюдненому у вівторок на сайті Інституту масової інформації – Укрінформ.

“За даними експертів ІМІ, які у квітні 2019 року проаналізували сім популярних інтернет-ресурсів (усього 880 матеріалів), що функціонують на окупованих територіях Донбасу, рівень дезінформації наразі становить 21% новин. Так, якщо цей показник у 2017 році становив 11% матеріалів, то вже у 2019-му кожна п’ята новина, що стосувалась України, була дезінформацією, фейком або ж містила сумнівні факти”, – йдеться у звіті.

Зазначається також, що ЗМІ так званих Л/ДНР найбільше уваги у своєму порядку денному приділяли владі України: 20% усієї кількості матеріалів стосувалися саме цієї теми, 19,5% матеріалів висвітлювали діяльність самопроголошеної “влади Л/ДНР”, 10% матеріалів стосувалися зведень із зони бойових дій. Найменше уваги ці медіа приділяли російській владі – 9% матеріалів.

При цьому про російську владу ці медіа теж писали переважно позитивно: 85% матеріалів про неї тут мали позитивну конотацію і лише 2% – негативну тональність. Натомість половина матеріалів, а точніше 49%, що стосувалися української влади, мали негативне забарвлення. Ще 45% матеріалів були нейтральними, і лише 6% можна назвати позитивними.

Загалом автори звіту констатують, що проти журналістів на півдні та сході України (Дніпро, Донеччина, Запоріжжя, Луганщина, Миколаїв, Одеса, Харків, Херсон) зафіксовано не менше 54 порушень, а також випадки тиску власників на регіональні медіа та перешкоджання в роздержавленні комунальних ЗМІ.

“За досліджуваний період експерти ІМІ зафіксували не менш ніж 54 порушення свободи слова, зокрема фізичну агресію, перешкоджання журналістській діяльності, порушення права доступу до інформації”, – йдеться у звіті. Найбільше порушень за аналізований період було зафіксовано в Дніпрі й Одесі (по 13 випадків) та Миколаєві (9).

Водночас щонайменше в трьох регіонах спостерігаються проблеми з процесами роздержавлення місцевих / регіональних комунальних / державних друкованих медіа. З перешкоджаннями з боку власників (представниками обласної або місцевої влади) зіткнулися комунальні газети в Одесі, Херсоні та Запоріжжі. Окрім того, експерти ІМІ заявляють і про непрямий тиск власників, коли йдеться про маніпуляції в онлайн-медіа, які спрямовані проти певних представників суспільства.

Щодо тематичного зрізу новин, які публікувалися в медіа південних та східних регіонів на території України, то, за результатами моніторингу, 3088 матеріалів в онлайн та 714 публікацій у газетах цих регіонів у квітні 2019 року, третину, а саме 33% матеріалів у регіональних онлайн-ЗМІ, було присвячено кримінальній хроніці та надзвичайним подіям. Натомість у друкованих ЗМІ цей показник був значно нижчим і становив 8% матеріалів.

При цьому рівень висвітлення ООС на момент моніторингу в обраних медіа виявився низьким як у друкованих, так і в онлайн-ЗМІ і становив відповідно 0,4 та 4% матеріалів. Ще менше уваги регіональні ЗМІ приділяли висвітленню тимчасово окупованих територій: цей показник становить лише 1% матеріалів.

Водночас міжнародних новин в онлайн-медіа півдня та сходу України найбільше публікувалося про Росію, найменше – про США і міжнародні громадські організації. За результатами моніторингу 6629 новин із 40 регіональних онлайн-медіа в серпні 2019 року частка новин про Росію серед загальної кількості матеріалів становила 3%, це найвищий показник, тоді як про ЄС у медіа аналізованих регіонів було не більш ніж 1,5% публікацій, про США – 1% та про міжнародні громадські організації – лише 0,5% матеріалів.

У дослідженні також ідеться, що основним джерелом інформації в регіональних онлайн-ЗМІ цих регіонів є пресрелізи, на основі яких побудовано 41% матеріалів. Другу позицію за частотою використання як джерела інформації в регіональних онлайн-ЗМІ посіли соціальні мережі, і лише на третьому місці джерелом інформації були власні кореспонденти: 9,5% матеріалів в онлайн-медіа було написано журналістами, наприклад з місця події. У регіональних друкованих ЗМІ ситуація з джерелами виглядала так: на першому місці – власкори, другу позицію як джерело інформації посідають експерти та коментатори.

 

Від початку війни на Донбасі розмінували вже понад 4 тисячі гектарів

Від початку збройної агресії Російської Федерації проти України групами розмінування в районі проведення АТО/ООС очищено майже 4074 га території.

Про це в інтерв’ю «Голосу України» розповів заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Сергій Наєв – Укрінформ.

“Від початку збройної агресії Російської Федерації проти України групами розмінування в районі проведення АТО/ООС очищено майже 4074 га території, 1357 км шляхів, виявлені та знешкоджені 254 790 одиниць вибухонебезпечних предметів”, – сказав він.

Крім цього, за його словами, розмінування ще 378 га проведено силами міжнародних неурядових організацій: HALO Trust, Данська група з розмінування, Швейцарський фонд протимінної діяльності.

«Зазначена робота проводиться безперервно», – додав Наєв.

 

Генерал-лейтенант Сергій НАЄВ: «У районі ООС нам вдалося створити систему, в якій відбувається взаємне підсилення однієї компоненти іншою»

Генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів про результати проекту «Допомога Схід» та пріоритетні завдання українського війська на Донбасі – Голос України.

Нещодавно до району проведення операції Об’єднаних сил прибула велика партія іноземної гуманітарної допомоги у вигляді медичного обладнання та майна. Усе це — завдяки гуманітарній ініціативі «Допомога Схід». Ініціатором започаткування цього проекту став генерал-лейтенант Сергій Наєв, який протягом року виконував обов’язки командувача Об’єднаних сил, а після закінчення своєї місії був призначений на посаду заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України. В інтерв’ю «Голосу України» він розповів про результати проекту «Допомога Схід» та пріоритетні завдання українського війська на Донбасі.

— Розкажіть, чому виникла необхідність проекту «Допомога Схід»?

— Річ у тім, що операція Об’єднаних сил, яка прийшла на зміну Антитерористичній операції, має значно ширший спектр завдань. Це не лише стримування агресії Російської Федерації, а ще й забезпечення умов відновлення інфраструктури населених пунктів, сприяння культурному відродженню регіону та реалізація ефективних стратегічних комунікацій в районі проведення операції.

Не треба забувати, що проти України ведеться гібридна війна, де є видимий збройний фронт і менш помітний, але не менш важливий. Цей другий фронт має інформаційну, економічну, політичну, культурологічну та інші складові. І якщо ми хочемо досягти миру, кожній з них повинні забезпечувати ефективну протидію. Тому, зміцнюючи позиції Об’єднаних сил, створюючи зони безпеки в районі проведення операції, ми не забували й про решту завдань. Так, серед іншого, народився проект «Допомога Схід» — багатопрофільна та різнопланова програма цілеспрямованих дій щодо допомоги мирним мешканцям Донецької та Луганської областей. Проект об’єднав військові підрозділи, військово-цивільні адміністрації, гуманітарні, транспортні та благодійні організації.

— Цей проект став найбільш успішним?

— Не лише він. Уже зараз можу сказати, що алгоритми роботи за усіма зазначеними вище напрямами, розроблені штабом ОС, за досить короткий час дали можливість значно підвищити рівень довіри місцевих мешканців Донецької та Луганської областей і до військових, як державної інституції, і до держави в цілому. А це, погодьтеся, досить важливо.

— Які результати вже маємо, якщо говорити мовою цифр?

— Почнемо з мінної безпеки. Від початку збройної агресії Російської Федерації проти України групами розмінування в районі проведення АТО/ООС очищено майже 4074 га території, 1357 км шляхів, виявлені та знешкоджені 254 790 одиниць вибухонебезпечних предметів. Крім цього, розмінування ще 378 га проведено силами міжнародних неурядових організацій: HALO Trust, Данська група з розмінування, Швейцарський фонд протимінної діяльності. Зазначена робота проводиться безперервно.

Ще одна важлива складова — доставка гуманітарних вантажів. З 2014 року для цивільного населення прифронтових районів Донеччини та Луганщини їх було доставлено понад 5 тисяч тонн. Днями до 17 лікувальних закладів, що розташовані на лінії зіткнення або наближені до неї, передано майже 15 тонн гуманітарної допомоги медичного призначення на суму майже 5 мільйонів гривень. Крім того, у рамках проекту «Допомога Схід», лише від початку 2019 року до військових та цивільних медичних закладів Донецької та Луганської областей було доставлено гуманітарного медичного вантажу на суму понад 2,1 мільйона гривень. За весь період проведення ООС, станом на початок вересня, групами цивільно-військового співробітництва забезпечено надання гуманітарної допомоги загальною кількістю 132 тонни.

Водночас потрібно розуміти, що гуманітарна робота підрозділів ЗСУ — це не лише доставка харчових продуктів, води, медикаментів, матеріалів для опалення, будівельних матеріалів тощо. Військові також гарантують безпеку та координують роботу з відновлення електромереж, газогонів та систем водопостачання у постраждалих районах. Так, станом на цей час, підрозділами ЦВС скоординовано відновлення мереж енергопостачання та її окремих об’єктів — у 21 населеному пункті, мереж водопостачання — у 4 населених пунктах. Ну і звичайно ж, допомагаємо у відновленні житла місцевим мешканцям, завдяки чому сотні жителів Донеччини та Луганщини повернулися до своїх домівок. Допомогти перемогти біду навіть одній родині — це важливий крок до перемоги всієї України. Є статистика і щодо відновлення житлових будинків та дорожньої інфраструктури, мереж постачання, об’єктів соціальної інфраструктури. Але щоб розповісти про всі обсяги виконаної роботи, необхідно записувати окреме інтерв’ю, присвячене цій діяльності.

Чимало раніше започаткованих ініціатив та проектів отримали підтримку нового начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенанта Руслана Хомчака і успішно нині функціонують.

— До війни у ЗС України не було підрозділів Цивільно-військового співробітництва. Наскільки виправдало себе створення цієї структури?

— З початком проведення Антитерористичної операції на сході України виникла необхідність у наданні допомоги цивільному населенню у вирішенні проблемних питань життєдіяльності. Тому вже у травні 2014 року рішенням міністра оборони України було започатковано Цивільно-військове співробітництво Збройних Сил України.

На початку створення цей проект розглядався як пілотний, та вже у перші місяці діяльності він став надзвичайно ефективним та результативним сегментом відносин між суспільством і Збройними Силами. У 2015 році розпочалося впровадження системи цивільно-військового співробітництва не лише у районах проведення антитерористичної операції, а й у межах загальної структури Збройних Сил України.

— Це була ідея, народжена з нуля, чи використовувався якийсь досвід?

— Звичайно, був взятий до уваги і досвід провідних армій світу, і власний, отриманий Збройними Силами під час участі в миротворчих операціях. Завдяки цьому новостворена структура увібрала в себе найефективніші напрацювання щодо допомоги цивільному населенню, яке мешкає в районі ведення бойових дій. І вже з перших кроків у вирішенні завдань соціально-гуманітарного характеру ми почали відпрацьовувати власну національну модель цивільно-військового співробітництва, яка стала унікальною.

— У чому полягає унікальність?

— Насамперед — в успішному поєднанні сил влади, громади, військових та благодійників. Нам вдалося створити систему, в якій відбувається взаємне підсилення однієї компоненти іншою. У межах сфер відповідальності груп ЦВС безперервно проводиться комплекс аналітичних і практичних дій з метою максимально швидкого вивчення та розв’язання нагальних проблем місцевого населення. В цій роботі немає жорстко структурованих і формалізованих підходів, це гнучкий постійно діючий процес, націлений на закріплення успіху операції Об’єднаних сил.

— Якщо говорити про міжнародну підтримку гуманітарних проектів у районі ООС, кого ви можете назвати основними гравцями?

— Не хотів би когось виділяти окремо. До гуманітарної діяльності Збройних Сил України долучилися десятки вітчизняних та міжнародних благодійних організацій, місцеві органи самоврядування, волонтери, представники великого та малого бізнесу з усіх куточків нашої країни. Реалізовувати гуманітарні проекти допомагають Сполучені Штати Америки, Канада, Польща, Німеччина, Франція, Велика Британія, країни Прибалтики та інші держави. Все це свідчить про те, що ми не залишаємося наодинці з нашими труднощами і маємо підтримку усієї світової спільноти у вирішенні проблемних питань українських громадян, які опинилися в скрутному становищі.

— З початку бойових дій на сході ви стали одним з керівників, якому журналісти, які працювали в районі АТО/ООС, висловлювали вдячність за розуміння важливості їхньої роботи. У чому секрет?

— Насамперед я теж вдячний журналістам за їхню об’єктивність, оперативність та, не побоюся цього слова, самовідданість і мужність, виявлені протягом усіх років проведення АТО/ООС.

А якогось секрету, про який ви запитуєте, насправді немає. Налагодження ефективної роботи з мешканцями району бойових дій і всієї країни шляхом вчасного і зрозумілого донесення інформації — дуже важливий аспект. Ми захищаємо власну країну та її територіальну цілісність. У цій війні нам немає чого приховувати. Звичайно, є моменти суто військові, які не можуть розголошуватися задля безпеки операції та нашого ж успіху. А в решті питань ми маємо бути відкритими та щирими у намірах та діях. У сучасних війнах стріляють не лише гармати, а й інформація. Тому організація дієвої взаємодії із засобами масової інформації також стала одним з наших пріоритетів. Важливу роль у цьому також зіграли прес-офіцери і вся вертикаль зв’язків з громадськістю Збройних Сил.

Запитання, що виникають у представників ЗМІ, — це квінтесенція того запиту, який існує в суспільстві. Задовольнити його, означає зняти напруженість, відкрити очі, роз’яснити суть і мету процесів, що відбуваються в районі проведення операції Об’єднаних сил. А ще заспокоїти, додати віри та впевненості у надійному захисті Збройними Силами.

А відгуки журналістів — це один з показників того, що нам вдалося налагодити необхідну комунікацію: слухати і чути, діяти на випередження, оперативно реагувати на інформаційні виклики.

— Чи будете ви продовжувати власні напрацювання в ООС на нинішній посаді заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України?

— Коло моїх нинішніх обов’язків відрізняється від обов’язків командувача ОС. Серед них — нарощування потужності сержантського корпусу, координація роботи цивільно-військового співробітництва, реалізація стратегічних комунікацій через зв’язки з громадськістю, перехід на стандарти НАТО у визначених сферах діяльності, здійснення внутрішньої комунікації у війську, зміцнення стійкості військовослужбовців до ворожого інформаційно-психологічного впливу, підвищення медіаграмотності. Роботи багато, але уся вона буде спрямована на посилення спроможностей, збільшення довіри та, загалом, на становлення Збройних Сил України як міцного фундаменту державності, навколо якого консолідуватиметься суспільство.

 

Вікно Овертона відкрите – процес пішов

23.09.2019

Думаю, тексту буде немало – проблема надважлива. Тому, або набирайтесь терпіння, або – біжіть далі.

Мова піде про “зустріч активістів в ОП”. Але для того, аби надати аналіз того, що відбулось, вимушений зробити певний вступ. Почну з “вікна Овертона”.

Джозеф Овертон запровадив концепцію існування рамок допустимого спектру думок в публічній площині з точки зору моралі. Тобто, якісь публічні висловлювання, з точки зору моралі, є припустимим, інші – ні.

Наприклад, в Європі обговорення питання сексуальних стосунків є припустимим, на Сході – ні. Виходячи з того, що суспільна думка має властивість змінюватись, відповідно, змінюється і т.з. “розмір вікна Овертона”. Наприклад, загазльновідомою є фраза депутатки від КПРС на початку 90-х: “В СССР секса нет!”.

Розвиваючи тезу Джозефа Овертона, Джошуа Тревіньо розвив ідею вікна дискурсу, запровадивши шкалу межі вікна дискурсу (еволюції, перетворення):

неймовірне

радикальне

прийнятне

розумне

стандартне

діюча норма.

Тобто, в цих межах може мігрувати ймовірна теза дискурсу: від “неймовірної” до “діючої норми”.

Фахівці миттєво взяли на озброєння цю тезу, зрозумівши, що, впливаючи на суспільну думку, можна “відкривати” чи “закривати” “вікно Овертона”, можна змінювати межі його “відкриття”. Від повної заборони наркотиків до вільного вжитку або до легалізації лише канабісу, або – лише медичного канабісу

Тепер – про зустріч в ОП.

Переважну більшість тих, хто був запрошений, я знаю особисто. Знаю і поважаю. Тому, перш, ніж писати цей текст, я прочитав їхні враження від цієї події. Я зверув увагу на те, що, переважна більшість гостей висловилась про наслідки негативно. Але вони підкреслювали не сутність промов ЗЕпропагандистів, а глузували з … форми: про “одного з найвеличніших лідерів світу”.

Попри те мої друзі пропустили головне: їм продемонстрували наочно “відкриття вікна Овертона”!

Ось, як це прокоментував у себе на ФБ радник Президента Андрій Єрмак: “Формула – це не закон. Це база, яка ляже в основу законопроекту…”

Про що саме йде мова? Про який законопроект?

Нагадаю: в “формулі Штайнмаєра”, яку мали обговорювати в ОП, йдеться про проведення місцевих виборів на окупованій території. До вчорашнього дня це вважалось нереальним, адже законом це не передбачено! Жодним! Ніякими міжнародними нормами чи стандартами.

До вчоршнього дня!

Бо саме вчора, в унісон з Шуфричем, влада запропонувала – змінити закон в такий спосіб, аби вибори під контролем терористів стали законними. Відтепер теза “проведення виборів під контролем незаконних збройних формувань є незаконним” змінена на тезу “треба знайти шлях зміни закону, аби такі вибори відбулись в законний спосіб”.

Від вчорашнього дня межа вікна Овертона значно розширилась від “неприпустимого” до “прийнятного”.

Звісно, зараз почнуть впарювати ідеї про можливі обмеження (роззброєня бойовиків, спостерігачі, контроль ОБСЄ…), але відбулось головне – сама ідея проведення “виборів” на окупованій частині Донбасу вже не сприймається як “неприйнятна”. В подальшому, весь дискурс буде тривати не в контексті “неможливо”, а в контексті “як це зробити”.

Показовим є ділог, який відбувся між Єрмаком та Макаруком. Єрмак зазначив, що ЗЕкоманда виступає “за вільні вибри” і проти присутності “будь-яких” збройних сил. На уточнююче запитання Макарука “і українських теж?” відповідь була – “так”. Така собі “демілітарізована зона”. Хто її контролюватиме, хто забезпечуватиме порядок, куди подінуться мсцеві “народные милиционеры”?

Дискурс вже змінено!

За технологією, найближчим часом мають розпочатись палкі дискусії про “розмір урни для голосування” та “колір бюлетенів” – адже це так важливо. Підключаться фахівці з обговоренням розмірів виборчих дільниць, кількістю міжнародних спостерігачів та “реєстру виборців”…

На фоні палких прибічників “независимости народа Донбасса” дискусії фахівців з розміру урни та міжнародного гуманітарного права будуть виглядати цілком пристойними і… прийнятними!

Вітаю, процес пішов.

Про розвиток цього напрямку свідчить і дещо інше, що, на перший погляд, зовсім не пов’язане з цим питанням.

Чи звернули ви увагу на те, що спочатку ватажок “луганського народу” Пасічник, а за ним і ватажок “донецького народу” Пушилін заявили: “наша кінцева мета – інтеграція в Росію в якості федерального округу”? Не звернули? А, дарма.

Свого часу, коли злетів у повітря Захарченко і відбувся заколот проти Плотницького, я зазначав: відбувається заміна “польових командирів” на “білі комірці”, дискусія і зустрічі з якими будуть більш прийнятними (немає крові на руках).

Згідо з технологією маніпуляції, суспільству необхідно надати дві контр-тези. Одна – категорично неприйнятна (інтеграція в Росію), інша – “нормальна” (“добре, ми згодні повернутись в Україну, але…”). Наприклад, варто посадити в аудиторії людину, яка буде палко відстоювати легалізацію всіх видів нароктиків в дитячих закладах, і на фоні такої людини прибічник легалізації винятково канабісу буде виглядати абсолютно пристойною людиною з прийнятними поглядами!

Таким чином, нас почали готувати до появи нових “обраних” ватажків “донбассиких народов”. Ці “нові обличчя” не будуть кричати про “новий федеральний округ Росії”. Вони будуть виступати ЗА інтеграцію до складу України, АЛЕ за певних умов (автономія, федералізація, власна міліція і тд). На фоні перших “інтеграторів в Росію”, “нові обличчя” суспільством будуть вже сприйматись як “розумне”.

Між іншим, точнісінько так само своїми інфантильними заявами про “просто перестать стрелять”, про “договоримся по-средине”… наш президент відкрив те саме “вікно можливостей” для наших зовнішніх партнерів, які мріють не про “повернення суверенітету України”, а про відновлення бізнесових стосунків з Росією.Формула «Ш» на догоду «Пу» (Георгий Тука , Замминистра по вопросам временно оккупированных территорий, Лівий Берег)

 

Зеленський підписав закон про перезавантаження влади

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади”, який передбачає спрощення порядку прийняття на роботу і звільнення чиновників та запроваджує контрактну державну службу.

Про це повідомляється на сайті глави держави – Укрінформ.

“Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади” № 117-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 19 вересня 2019 року”, – ідеться в повідомленні.

За даними пресслужби ОП, цей закон, зокрема, передбачає спрощення порядку прийняття на державну службу та звільнення з неї, підвищення відповідальності державних службовців за досягнення результатів їхньої діяльності, а також запровадження можливості контрактної державної служби та врегулювання окремих проблемних питань, обумовлених впровадженням закону.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 вересня ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади”. Відповідне рішення підтримали 228 народних депутатів.

 

Антикорупційний суд відмовився розглядати “справу Єфремова”

Вищий антикорупційний суд відмовився розглядати так звану справу про диктаторські “закони 16 січня”, у якій фігурують ексдепутати Олександр Єфремов, Олександр Стоян і Сергій Гордієнко.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання суду у вівторок, повідомив у коментарі Укрінформу адвокат Єфремова Олександр Мельников.

“Вищий антикорупційний суд вирішив передати обвинувальний акт в Апеляційну палату для визначення підсудності”, – сказав він.

Адвокат пояснив, що судді, ухвалюючи дане рішення, керувалися змінами до закону про ВАКС, які були ухвалені парламентом 18 вересня. “Справа була скерована до ВАКС помилково.18 вересня ВР прийняла закон, яким передбачено, що ВАКС розглядає справи, які розслідували детективи НАБУ”, – пояснив Мельников. Та додав, що розслідування у цій справі здійснювало не НАБУ, а Генеральна прокуратура.

Як повідомлялося, 12 вересня ВАКС отримав від Солом’янського райсуду столиці матеріали справи щодо колишніх народних депутатів Єфремова, Стояна (Партія регіонів) і Гордієнка (Комуністична партія), які обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем), ч.5 ст. 27 ККУ (співучасть у злочині), а також ч. 2 ст. 366 ККУ (службове підроблення).

“Диктаторські закони”, або “закони 16 січня”, були ухвалені парламентом в січні 2014 року, як вважається, із порушенням регламенту. Зокрема вони обмежували права громадян та давали владі більше можливостей для покарання учасників акцій протесту.

18 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду”.

Закон визначає, що підсудність ВАКС як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду.

Водночас ця норма не поширюється на кримінальні провадження, досудове розслідування у яких здійснює або здійснювало Національне антикорупційне бюро та закінчили прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

Разумков зустрівся з керівником місії МВФ — говорили про реформи

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков зустрівся з керівником місії МВФ в Україні Роном ван Роденом і обговорив з ним перспективи партнерства для реалізації реформ.

Про це Разумков повідомив у Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні обговорили з керівником Місії МВФ в Україні Роном ван Роденом перспективи партнерства для реалізації реформ в Україні”, – написав Голова ВР.

Дмитро Разумков також наголосив, що продовження співпраці з МВФ є позитивним сигналом для іноземного бізнесу та міжнародних партнерів.

Як повідомляв Укрінформ, 20 вересня Президент України Володимир Зеленський зустрівся із заступником директора Європейського департаменту МВФ Джулією Козак і керівником місії МВФ в Україні Роном ван Роденом. Під час зустрічі вони обговорили програму підтримки Фондом порядку денного реформ в Україні, який реалізується Президентом та урядом. Крім того, сторони торкнулися питання подальших реформ енергетичного сектору та ситуації щодо ПриватБанку.

 

Євросуд зобов’язав РФ виплатити майже €1 мільйон родичам зниклих у Чечні

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав Росію виплатити понад 920 тисяч євро компенсації родичам 10 зниклих безвісти після затримання силовиками в Чечні.

Про це повідомляє «МБХ-Медіа», що підсумував рішення Суду з ряду справ – Укрінформ.

Суму компенсації більше ніж 920 тисяч євро родичам 10 зниклих безвісти після затримання силовиками в Чечні під час Другої чеченської війни Росія має виплатити за підсумками розгляду п’яти справ: «Байсултанові та інші проти Росії», «Адамові проти Росії», «Дангірієві проти Росії», «Ібрагімові проти Росії», «Астамірова і Ісраїлов проти Росії».

У рішенні йдеться, що всі заявники є близькими родичами осіб, які зникли в Чечні у 2001-2003 роках після незаконного затримання військовослужбовцями. У кожному з випадків заявники скаржилися на зникнення рідних до правоохоронних органів – розслідування починалося, але у всіх випадках кілька разів призупинялося, відновлювалося, але в підсумку ні до чого не приводило.

17 вересня 2019 року скаргу до ЄСПЛ подали також 24 родичі вісьмох жителів Чечні, які були затримані силовиками в кінці грудня 2016 – на початку січня 2017 року і безслідно зникли. Заявники поскаржилися на порушення права на життя, заборони тортур, нелюдське і таке, що принижує гідність, поводження і покарання, права на свободу і особисту недоторканність, права на ефективний засіб правового захисту, а також тиск з метою перешкодити захисту прав, що передбачено Конвенцією про захист прав людини і основних свобод.

На думку заявників, влада Чечні не провела ефективне розслідування зникнень, а також не визнала затримань силовими структурами людей, що зникли.

 

Герус: Запас вугілля становить 1,2 мільйона тонн — але цього замало

На 24 вересня запаси вугілля в Україні становлять 1,2 млн тонн, або 62% від минулорічного рівня. Однак до кінця року необхідно додатково накопичити ще понад 1 млн тонн.

Про це зазначив у Facebook голова Комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус – Укрінформ.

“На сьогодні рівень запасів (вугілля – ред.) складає 1,2 млн тонн, це вже 62% від минулорічного рівня, але все одно надто мало”, – сказав Герус.

За його словами, близько 500 тис. тонн вдалося покласти на склади протягом 3 тижнів – із 29 серпня.

“Рівень запасів вугілля на складах ТЕС/ТЕЦ (29 серпня. – ред.) був трохи більше 700 тис. тонн, це 50% від запасів вугілля на ту ж дату минулого року”, – прокоментував голова парламентського комітету.

Він додав, що на сьогодні в Україні не працює третина атомних блоків. При цьому енергоблок №2 Хмельницької АЕС потужністю 1000 МВт вийшов з ладу в серпні через займання генератора.

“Для заміщення виробітку електроенергії потрібно позапланово додатково понад 1 млн тонн вугілля до кінця року. Звичайно, у таких умовах нам потрібне вугілля з усіх напрямків, звідки воно тільки може їхати”, – підсумував Герус.

 

Уряд може встановити контроль за використанням російського вугілля в Україні – Герус

Російське низькозольне вугілля в Україні використовується для змішування з українським високозольним вугіллям для зниження зольності до рівня не більш як 25%, як це передбачено технологічними вимогами теплоелектростанцій. І цей процес можна поставити під контроль – Укрінформ.

Про це написав у Facebook голова Комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

“На Соснівці стоїть російське вугілля, яке призначається для Центренерго. Це високоякісне вугілля із золою 13%. Воно мало змішуватися із вугіллям Львіввугілля із золою 45-55% та відправлятися на Центренерго, яке приймає вугілля із золою 25%. Фактично ні це російське вугілля не може самостійно поїхати на Центренерго (бо надто низька зола), ні із Львіввугілля не може поїхати (бо надто висока зола). Але можна змішати і забрати макимально великий обсяг високозольного вугілля Львіввугілля, щоб відправити на електростанцію”, – сказав Герус.

За його словами, аналогічна проблема з вугіллям високої зольності є на шахті “Бужанська” (Волиньвугілля).

“Там на складах лежить 15 тис. тонн вугілля із золою 47-55%. Таке вугілля не приймає жодна електростанція, бо вимоги – не більше 25%”, – зазначив Герус.

Таким чином, наголошує Герус, російське вугілля не є конкурентном українському.

“Ним розбавляється наше, щоб усереднити/понизити золу, понизити собівартість, зробити товарний концентрат і відправити на ТЕС. Саме тому ці російські вагони стояли не десь на електростанції, а у Соснівці біля Червоноградської збагачувальної фабрики (ЦОФ)”, – зазначив Герус.

Він також розповів, що уряд зараз розробляє план фінансування української державної вугільної галузі.

“Можна обговорювати створення спільної комісії задля контролю використання цих коштів. Можна здійснювати контроль, що російське вугілля використовується тільки для змішування із українським, якщо це вугілля пропускається на ЦОФ. Все це обговорювалося у неділю (з учасниками блокування – ред.)…” – додав Герус.

Як повідомляв Укрінформ, на Львівщині у місті Соснівка триває блокування вагонів із російським вугіллям. Активісти, більшість із яких є учасниками АТО-ООС, влаштували цілодобове чергування біля колій, не дозволяючи відправити вагони на збагачувальну фабрику.

Депутат обласної ради від шахтарського Червонограда Ігор Грабінський виступив ініціатором звернення до Президента України, Голови Верховної Ради, Кабміну, СБУ, Генерального прокурора, міністра енергетики та захисту довкілля щодо заборони торгівлі російським вугіллям. Це звернення прийняла на нещодавній сесії Львівська обласна рада.

У зверненні зазначається, що 1 вересня 2019 року на залізничну станцію Сілець-Завонє у м.Соснівку прибули 49 вагонів із вугіллям. Абсолютно всі вони мають російську абревіатуру і прописані у Московській області. Ця звістка обурила місцеве населення, громадські організації, ветеранів бойових дій на сході України.

Станом на 10 вересня на залізничну станцію прибули 113 вагонів з країни-агресора. Вимога активістів — неможливість перебування на території України вагонів з російським вугіллям і прийняття на законодавчому рівні рішення щодо заборони торгівлі ним.

За словами Грабінського, реакції Києва на звернення Львівської облради поки що немає. Тим часом вагони з російським вугіллям, яке закупила у країни-агресора приватна фірма, зафіксовані по всій Україні; нещодавно активісти відзняли відповідний відеоролик у Хмельницькому

 

Львівська облрада вимагає відсторонити главу поліції за силовий розгін активістів

Львівська обласна рада вимагає негайно провести службове розслідування за фактом перевищення службових повноважень працівниками правоохоронних органів під час силового розгону активістів в Соснівці.

Про це повідомляє пресслужба облради – Укрінформ.

“Львівська обласна рада 24 вересня під час позачергової сесії ухвалила звернення до Президента України, Кабінету міністрів, міністра внутрішніх справ та голови Національної поліції щодо ситуації з торгівлею російським вугіллям. Депутати засудили дії працівників правоохоронних органів і звертаються до міністра внутрішніх справ та голови Національної поліції з вимогою негайно провести службове розслідування за фактом перевищення службових повноважень працівниками правоохоронних органів, встановити винних та притягнути їх до відповідальності, а також на час розслідування відсторонити від займаної посади начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області – начальника кримінальної поліції Василя Віконського”, – інформує пресслужба.

Як повідомляв Укрінформ, на залізничну станцію Сілець-Завонє м. Соснівки 10 вересня 2019 року прибуло 113 вагонів, завантажених російським вугіллям. 21 вересня 2019 року Національна поліція розігнала активістів, які блокували залізничні вагони з російським вугіллям. Мало місце необґрунтоване застосування сили до мирних протестувальників, серед яких були волонтери, учасники АТО, шахтарі та місцеві жителі.

Під час апаратної наради у Львівській облдержадміністрації її керівник Маркіян Мальський порадив очільнику ГУ НП у Львівській області Василю Віконському подати заяву на звільнення.

 

Джонсон незаконно призупинив роботу парламенту – Верховний суд Британії

Верховний суд Великої Британії постановив, що рішення прем’єр-міністра країни Бориса Джонсона про призупинення парламенту було незаконним.

Про це повідомляє ВВС – Укрінформ.

“Рішення порадити Її Величності відтермінувати парламент було незаконним, оскільки воно призвело до порушення або перешкоджання здатності парламенту виконувати свої конституційні функції без розумного обґрунтування”, – підсумувала голова Верховного суду леді Гейл.

Вона оголосила, що уряд країни не надав жодних розумних обгрунтувань, навіщо йому оголошувати призупинення парламенту перед самим виходом країни з Євросоюзу аж на п’ять тижнів, тоді як зазвичай ця процедура триває кілька днів.

Тож, 11 суддів колегії Верховного суду одностайно вирішили, що призупинення роботи парламенту було незаконним.

Як відомо, британський прем’єр призупинив роботу парламенту до 14 жовтня з метою не дати депутатам зірвати вихід Сполученого Королівства з Європейського Союзу, запланований на 31 жовтня. Досі Лондон так і не досягнув нових домовленостей з Брюсселем про Brexit, а тому є надто висока ймовірність жорсткого виходу країни з ЄС.

Раніше суд в Единбурзі постановив, що зупинка роботи парламенту прем’єром була незаконною, а Вищий суд Лондона заявив, що единбурзький суд не має повноважень ухвалювати рішення з подібних питань.

Сам Джонсон заявив, що “спокійно чекатиме і побачить, що вирішить суд” перед будь-якими наступними кроками. Опозиція ж вимагає у Джонсона негайно знову скликати парламент.

 

Brexit: у ЄС вважають, що з Британією ще можна домовитися

23.09.19

ЄС залишається відкритим для конструктивних пропозицій Лондона щодо виходу Великої Британії з Євроспільноти.

Про це заявив головний переговірник ЄС щодо Brexit Мішель Барньє після зустрічі у Берліні з міністром закордонних справ ФРН Гайко Маасом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми залишаємося відкритими для пропозицій… Ми готові вислухати нові ідеї британського уряду щодо бекстопу», – наголосив Барньє, який днями провів переговори з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном.

Він підкреслив, що Європі потрібна визначеність, а новий уряд у Лондоні хоче скасувати домовленості, досягнуті Терезою Мей щодо принципових умов, та «це неприйнятно». Зокрема, принциповими є збереження відкритого кордону між Ірландією та Північною Ірландією (режим бекстоп) заради стабільності в регіоні, а також захист внутрішнього ринку ЄС. Нині ж важко знайти рішення, яке враховувало би всі умови бекстопу, визнав представник ЄС.

Він додав, що сторони продовжать технічні переговори.

У свою чергу, Маас наголосив, що 27 країн ЄС мають виступати як одна сила на переговорах. Він нагадав, що минулого тижня в Люксембурзі та Брюсселі британська сторона представила нові пропозиції, що вже є кроком уперед.

На думку німецького міністра, ще є надія, що вихід Британії з ЄС відбудеться врегульовано, а 27 країн Євросоюзу зроблять усе можливе для цього.

Обидва дипломати також зауважили, що шкодують з приводу рішення громадян Великої Британії, однак поважають його.

Як повідомлялося, раніше прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Європейському Союзу розпочати нові переговори щодо угоди про вихід Brexit. Він хоче переглянути, зокрема, ту частину договору, що стосується узгодженого між ЄС і урядом Терези Мей тимчасового режиму вільної торгівлі між членом ЄС Ірландією та Північною Ірландією, що входить до складу Сполученого Королівства – так званий запасний варіант, або backstop.

Попервах Велика Британія мала вийти з ЄС 29 березня. У квітні Лондону була надана відстрочка до 31 жовтня. Джонсон має намір реалізувати Brexit до цього терміну за будь-яких обставин, у тому числі і без угоди.

 

Позов Коломойського про повернення ПриватБанку: суд призначив дату наступного засідання

Господарський суд Києва продовжить розгляд позову ексакціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку між Міністерством фінансів і особами, які були на той момент його акціонерами, вже 1 жовтня.

Про це сказав начальник управління претензійно-позовної діяльності Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сторони виступили із своїми доповідями. Свою доповідь озвучив і Національний банк України. Повернення акцій попередньому власнику відповідно до закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” є неможливим. Наступне судове засідання планується провести 1 жовтня 2019 року о 14:00″, – сказав Григорчук.

Він зазначив, що наступне судове засідання теж проходитиме в закритому режимі.

“Сьогодні на судовому засіданні було озвучено пропозицію, що було б добре відкрити його, оскільки це судове засідання викликає суспільний інтерес. Суддя прийняла рішення, що судові засідання будуть в закритому режимі, і тільки після переходу до судових дебатів вона повернеться до питання можливості відкриття судового засідання”, – сказав Григорчук.

Як повідомляв Укрінформ, Господарський суд Києва сьогодні, 24 вересня, розпочав розгляд позову ексакціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року між Міністерством фінансів і особами, які були на той момент його акціонерами. Засідання суду розпочалось о 10:30 в закритому режимі.

ПриватБанк був націоналізований у грудні 2016 року. 18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. НБУ, Мінфін і ПриватБанк подали апеляцію. Окружний адміністративний суд міста Києва 18 квітня ухвалив чергове рішення щодо процедури націоналізації ПриватБанку у справі №826/13813/17, яким повністю задовольнив позов підконтрольної колишньому акціонеру ПриватБанку Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd. Зокрема, задоволені вимоги позивача у частині скасування рішення Національного банку від 13 грудня 2016 № 105, яким визначено перелік пов’язаних з ПриватБанком фізичних та юридичних осіб.

 

Суд почав розгляд позову Коломойського про повернення ПриватБанку

Господарський суд Києва сьогодні, 24 вересня, розпочав розгляд позову ексакціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання недійсним договору з Міністерством фінансів щодо купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року.

Засідання суду розпочалась о 10:30 в закритому режимі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як повідомлялося, ПриватБанк був націоналізований у грудні 2016 року.

18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. НБУ, Мінфін і ПриватБанк подали апеляцію.

Окружний адміністративний суд міста Києва 18 квітня ухвалив чергове рішення щодо процедури націоналізації ПриватБанку у справі №826/13813/17, яким повністю задовольнив позов підконтрольної колишньому акціонеру ПриватБанку Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd. Зокрема, задоволені вимоги позивача у частині скасування рішення Національного банку від 13 грудня 2016 № 105, яким визначено перелік пов’язаних з ПриватБанком фізичних та юридичних осіб.

 

Климпуш-Цинцадзе розповіла про 50 “друзів України” у Європарламенті

Неформальна група друзів України, яка була утворена в Європарламенті поряд із офіційними структурами на кшталт парламентського Комітету Асоціації Україна-ЄС, продовжуватиме активно підтримувати Україну.

Про це у Брюсселі під час зустрічі з пресою після першого засідання такої неформальної групи заявила голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це була зустріч із групою друзів України, з людьми, які розуміються на тому, що відбувається в Україні, які уважно слідкують за цим, і мають намір тримати високо в порядку денному ЄС питання щодо відновлення територіальної цілісності, незалежності і суверенітету України», – сказала очільниця комітету ВР.

Вона зауважила, що за кількома першими резолюціями, які вже прийняв Європейський Парламент, можна побачити присутність суттєвої кількості європейських політиків – більше 500 депутатів, – які готові підтримувати документи, що містять безпосередню підтримку України, її реформ, або засуджують агресивні дії Російської Федерації.

«Наразі до цієї неформальної «групи друзів України» входить близько 50 європейських парламентарів. Думаю, що ця кількість буде з часом зростати, як це відбулося в часи попереднього складу Європарламенту. Ми в Україні також створимо подібну неформальну групу друзів ЄС, яка буде посилювати діалог, який ми маємо в рамках офіційних делегацій щодо взаємодії з Європарламентом – Парламентського комітету асоціації, і нашої делегації в ЄВРОНЕСТ (Парламентський форум Східного партнерства)», – додала Климпуш-Цинцадзе.

 

У “Слузі народу” запевняють, що подали Президенту список кандидатів до ЦВК

Парламентська фракція “Слуга народу” вчасно подала Президенту список кандидатур на посади членів Центральної виборчої комісії.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, народний депутат від фракції “Слуга народу” Олександр Качура.

“Ми подали все відразу за підписом голови фракції Давида Арахамії. Можливо, просто там якісь з логістикою питання. Ми все подали, однозначно”, – сказав Качура.

Депутат уточнив, що кандидатури були подані у термін, передбачений законом.

“Ми подали близько 18, наскільки я пам’ятаю, кандидатів. Це було більше, ніж наша квота. Тобто Президент міг ще вибрати з-поміж тих кандидатів у розмірах нашої квоти, яка передбачена, найкращих кандидатів, яких він вважає за необхідне”, – зазначив Качура.

Як повідомлялося, Громадянська мережа “ОПОРА” з посиланням на відповідь на інформаційний запит від Офісу Президента, повідомила, що за 10 днів лише чотири фракції подали Президенту кандидатури на посади членів ЦВК. При цьому у відповіді ОП значилися пропозиції від фракцій “Опозиційна платформа — За життя”, “Європейська солідарність”, “Голос” та “Батьківщина”. Але не було вказано, що ОП отримав пропозиції від фракції “Слуга народу”.

13 вересня Верховна Рада ухвалила постанову “Про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії”. Відповідне рішення підтримав 341 народний депутат. Подання про дострокове припинення повноважень членів ЦВК Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту 9 вересня.

Уже колишній склад ЦВК Верховна Рада затвердила 20 вересня 2018 року. До того ВР чотири роки не могла домовитися щодо призначення нових членів ЦВК попри те, що термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК сплив у червні 2014 року, ще в одного — у лютому 2017 року.

 

Постанову про розпуск ЦВК опублікував “Голос України”

18.09.19

Постанова Верховної Ради “Про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії” опублікована в газеті “Голос України”.

Також постанову опубліковано на офіційному сайті газети – Укрінформ.

“Відповідно до пункту 21 частини першої статті 85 Конституції України та статті 311 Закону України “Про Центральну виборчу комісію” і зважаючи на вмотивоване подання Президента України, Верховна Рада України постановляє: 1. Припинити достроково повноваження всього складу Центральної виборчої комісії”, – йдеться у документі.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Як повідомлялося, Верховна Рада 13 вересня ухвалила постанову “Про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії”. Відповідне рішення підтримав 341 народний депутат.

Президент Володимир Зеленський 9 вересня вніс до парламенту подання про дострокове припинення повноважень членів ЦВК

11 вересня Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав це подання Президента.

Своє подання Президент, зокрема, мотивував тим, що під час здійснення реєстрації ЦВК нібито діяла упереджено і всупереч принципам, визначеним виборчим законодавством. У поданні також зазначається, що 28 рішень ЦВК були скасовані судами.

Уже колишній склад ЦВК Верховна Рада затвердила 20 вересня 2018 року. До того ВР чотири роки не могла домовитися щодо призначення нових членів ЦВК попри те, що термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК сплив у червні 2014 року, ще в одного — у лютому 2017 року.

 

Кандидатури до ЦВК вчасно подала Президенту лише одна фракція – ОПОРА

За 10 днів списки кандидатур на посади членів ЦВК Президентові надали лише 4 фракції.

Про це повідомляє Громадянська мережа “ОПОРА”, яка надсилала відповідний інформаційний запит до Офісу Президента – Укрінформ.

“13 вересня Верховна Рада проголосувала за розпуск Центральної виборчої комісії. За 10 днів лише чотири фракції подали Президенту кандидатури на посади членів ЦВК. І лише одна з них дотрималася термінів, прописаних у законодавстві”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ввечері 23 вересня у відповіді на запит Офіс Президента повідомив ОПОРІ, що отримав листи від фракцій з пропозиціями призначити певні кандидатури на посади членів ЦВК.

Так, “Опозиційна платформа – За життя” пропонує до оновленої ЦВК Сергія Дубовика та Юрія Мірошниченка (вхідний лист надійшов 13 вересня). “Європейська солідарність” – Олександра Черненка і Юрія Буглака (16 вересня); “Голос” – Андрія Гевка (16 вересня); ВО “Батьківщина” – Жанну Усенко-Чорну та Вікторію Глущенко (16 вересня та 17 вересня відповідно).

“Крім того, на сайті електронних декларацій станом на 23 вересня опубліковано декларації 6 людей із зазначенням “Кандидат на посаду, Член комісії, Центральна виборча комісія”. П’ять із них (Юрій Мірошниченко, Сергій Дубовик, Сергій Постівий, Андрій Євстігнєєв, Юрій Буглак) подали декларації 19-21 вересня, один (Сергій Румпа) – у травні цього року”, – повідомляє ОПОРА.

ОПОРА пояснює, що оскільки серед тих, хто подавав декларації у вересні є ті, хто зазначені в пропозиціях фракцій (Юрій Мірошниченко, Сергій Дубовик, Юрій Буглак), надісланих у відповідь на запит, можна припустити, що потенційними кандидатами у члени ЦВК також можуть бути Сергій Постівий та Андрій Євстігнєєв, щоправда, невідомо від якої саме фракції чи групи.

У громадянській мережі нагадують, що 18 вересня перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко повідомив журналістам у кулуарах парламенту, що фракція вже подала Президенту 12-13 кандидатур.

“Проте Офіс Президента 23 вересня не надав інформацію про ці пропозиції. Можна припустити, що фракція офіційно не подавала Президенту перелік кандидатур через офіційні канали комунікації”, – зазначають в “ОПОРІ”.

Повідомляється, що громадянська мережа “ОПОРА” також подала інформаційні запити п’ятьом парламентським фракціям та одній депутатській групі, щоб також отримати від них перелік запропонованих ними кандидатур на посади членів ЦВК.

“У частині 3 статті 31-1 Закону України “Про Центральну виборчу комісію” йдеться: “Депутатські фракції у Верховній Раді України не пізніше наступного дня після дострокового припинення повноважень всього складу Комісії подають Президенту України пропозиції щодо персонального складу Комісії, на підставі яких Президент України протягом трьох днів вносить до Верховної Ради України подання щодо персонального складу Комісії”, – зазначається у повідомленні.

Таким чином, наголошують в “ОПОРІ”, після голосування у парламенті фракції мали внести свої пропозиції кандидатів у члени ЦВК главі держави 14 вересня, а Президент внести подання – до 18 вересня.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 13 вересня ухвалила постанову “Про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії”. Відповідне рішення підтримав 341 народний депутат.

Президент Володимир Зеленський 9 вересня вніс до парламенту подання про дострокове припинення повноважень членів ЦВК.

11 вересня Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав це подання Президента.

Уже колишній склад ЦВК Верховна Рада затвердила 20 вересня 2018 року. До того ВР чотири роки не могла домовитися щодо призначення нових членів ЦВК попри те, що термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК сплив у червні 2014 року, ще в одного — у лютому 2017 року.

 

Вища рада правосуддя обрала нового голову

Володимир Говоруха склав повноваження голови Вищої ради правосуддя. Новим головою ради обрано Андрія Овсієнка.

Про це інформують у ВРП – Укрінформ.

“Вища рада правосуддя вирішила припинити повноваження Голови Вищої ради правосуддя Говорухи Володимира Івановича на підставі його заяви”, – ідеться в повідомленні.

Як поінформував член ВРП Віктор Грищук, до Вищої ради правосуддя 24 вересня 2019 року надійшла заява Говорухи про припинення повноважень голови Вищої ради правосуддя у зв’язку з необхідністю проходження лікування.

Водночас на засіданні ВРП розглядалося питання про обрання нового голови Ради.

Відповідно до ст. 22 закону України «Про Вищу раду правосуддя» голова ВРП обирається з членів Вищої ради правосуддя строком на два роки.

У раді зазначають, голова ВРП обирається на засіданні ради таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів із будь-якою кількістю кандидатур, запропонованих членами Вищої ради правосуддя.

Так, згідно із протоколом лічильної комісії з виборів голови Вищої ради правосуддя від 24 вересня 2019 року за результатами таємного голосування за кандидатуру Андрія Овсієнка на посаду голови Вищої ради правосуддя проголосувало 12 членів Вищої ради правосуддя, що становить більше ніж половина від конституційного складу Вищої ради правосуддя.

Таким чином, ВРП вирішила вважати обраним на посаду голови Вищої ради правосуддя Андрія Овсієнка.

У відомстві зазначають, що Володимир Говоруха 6 березня 2018 року обраний членом Вищої ради правосуддя XV черговим з’їздом суддів України та склав присягу члена ВРП. Із 16 квітня 2019 року по 24 вересня 2019 року був головою Вищої ради правосуддя.

Також повідомляється, суддя апеляційного суду Волинської області Андрій Овсієнко 15 березня 2017 року обраний членом Вищої ради правосуддя XIV позачерговим з’їздом суддів України та склав присягу члена ВРП, включений до складу Третьої Дисциплінарної палати ВРП, з 14 травня 2019 року – Секретар Третьої Дисциплінарної палати ВРП.

 

Серед туристів у Чорнобильській зоні – 80% іноземці

Майже 80% туристів, які відвідали зону відчуження ЧАЕС за 8 місяців 2019 року, приїхали з-за кордону.

Про це повідомляє пресслужба ДП “Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження” – Укрінформ.

“Чорнобильську зону відчуження за 8 місяців цього року відвідали 74671 осіб. Майже 80% туристів приїздить із-за кордону – 59698 осіб – та 14973 людини з України. Серед іноземних відвідувачів найбільше до Чорнобиля їдуть з Великої Британії – 10381 людина. На другому місці – поляки – 6544, на третьому – німці – 5399, четвертому – американці – 4143 та на п’ятому чехи – 2829”, – йдеться в повідомленні.

За даними ЦОТІЗ, загальна кількість країн, звідки приїжджають до Чорнобиля – 130. Серед них Сінгапур, Чилі, Мексика, Японія та інші.

“Чорнобиль – тема, яка цікавить увесь світ. Люди бажають на власні очі побачити місце, де відбулась одна з найбільших трагедій останнього часу. З одного боку, така привабливість дає певні переваги – додаткові надходження до бюджету. Але з другого – потрібно додатково розвивати інфраструктуру, яка зробить комфортним та безпечним перебування туристів у зоні відчуження», — прокоментував помічник директора ДП “ЦОТІЗ” Кирило Гарник.

Як повідомляв Укрінформ, у липні Президент Володимир Зеленський підписав указ, спрямований на перетворення Чорнобильської зони відчуження “на одну з точок зростання України”, створення “зеленого коридору” для туристів та усунення передумов для корупції.

На виконання Указу Президента України №512/2019 “Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” у ЧЗВ затвердили водні та повітряні маршрути відвідування зони відчуження, які передбачають пересування річками Прип’ять та Уж. Загалом відвідувачам пропонують 21 маршрут.

 

Працівники “Тузловського лиману” просять Зеленського захистити парк від браконьєрів

Працівники Національного природного парку “Тузловські лимани” та природоохоронці звертаються до керівництва держави із закликом допомогти захистити парк від організованої групи браконьєрів.

Про це вони заявили під час пресконференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

Як розповіла в.о. директора НПП “Тузловські лимани” Ірина Вихристюк, останньою краплею стали події 21-22 вересня, коли на працівників парку було скоєно два напади, було побито працівника служби держохорони парку та начальника науково-дослідного відділу, у неї самої вирвали планшет та ліхтар. Це зробили люди з ОК “Граніт”, які загатили у 2015 році протоки для того, щоб кефаль виходила з водойм до Чорного моря через їхній малий канал, аби тоннами вигрібати рибу.

“Велика група осіб фактично чинила спротив виконанню наших професійних обов’язків. Вони здійснили напад на нас і не допустили до гардів, які повністю перегородили міграційний шлях кефалі до Чорного моря. Ця пастка, створена промисловими браконьєрами, вже діє 5 років і служить тотальному вилученню цих ресурсів. Збитки, що завдаються державі, – це щонайменше 30 млн грн щодня, тому що зараз вони вилучають від 5-6 тонн за добу необлікованих ресурсів. Але далі температура буде знижуватися і кефалі буде ще більше — і збитки можуть сягати і 100, і 200 млн грн за добу. Натомість прибутки цієї нелегальної фірми вже зараз обчислюються від 300 тис. грн за день. Вони фактично грабують природу і державу у великих розмірах”, – заявила Вихристюк.

Водночас вона зазначила, що при цих подіях перебували представники Прикордонної служби.

“У нас бездіяльна правоохоронна система, і ми можемо однозначно констатувати, що браконьєрам допомагають представники Держрибагентства та Прикордонної служби України. З 2014 року у Татарбунарському відділі міліції, зараз — поліції, відкривають чергове провадження. І на цьому всі слідчі дії завершуються. Жоден з правопорушників не покараний”, – сказала Вихристюк.

Своєю чергою еколог, ексдиректор, начальник науково-дослідного відділу НПП “Тузловські лимани” Іван Русєв зазначив, що працівники Прикордонної служби 21-22 вересня не тільки спрямовували працівників парку від головних скупчень браконьєрів, а й замість допомагати і захищати, вони або відставали, або ховалися в той час, коли на працівників парку напали бандити і почали бити

“Я хочу запитати офіційно тих, хто керує Прикордонною службою в Україні: чому 40 бандитів б’ють людей і ніхто їм не заважає? Я вважаю, що прикордонні служби сьогодні “кришують” браконьєрів у “Тузловських лиманах”. Наша команда робить все від нас залежне, але держава нас не захищає”, – підкреслив Русєв.

Як додав правозахисник, адвокат Максим Попов, Чорноморська піщана коса є прибережною захисною смугою як Чорного моря, так і лиманів, і там будь-яке будівництво заборонене.

“Це землі водного фонду. Проте особи, що обслуговують канал “Граніт”, побудували там кілька об’єктів нерухомості — 4-поверхову будівлю, гідротехнічну споруду — канал, за допомогою якого вони виловлюють всю рибу. На сьогодні вони не мають договору оренди земельної ділянки, тобто знаходяться там без жодних правових підстав. Але поліція Татарбунарського району саботує всі заяви, які надходять від Національного парку як з цих питань, так і питань їх особистої безпеки. І саме через їх бездіяльність може трапитись навіть якась трагедія, бо ті люди відчувають себе безкарними”, – заявив Попов.

Він озвучив звернення до державних структур, в якому ініціативна група по захисту Національного парку вимагає від Державної прикордонної служби – проведення службового розслідування щодо прикордонників, які сприяють (не заважають) браконьєрам у тотальному вилові водних біоресурсів; від Генеральної прокуратури – визначення територіальної підслідності кримінальних проваджень за заявами НПП іншому територіальному органу Нацполіції; від Нацполіції – забезпечити особисту безпеку працівників НПП та розслідування цього злочину; від Міністерства енергетики та захисту довкілля – терміново розв’язувати питання щодо відновлення водообміну між Чорним морем та групою Тузловських лиманів задля гарантування безперешкодного руху для мігруючих гідробіонтів; від Держрибагенства – звільнити начальника Чорноморського рибоохоронного патруля та скасувати його наказ “Щодо організації промислу ставними неводами у каналах, що з’єднують море з лиманами у 2019 році”.

“Природоохоронці всієї країни з надією дивляться на команду Національного парку “Тузловські лимани”, тому що розуміють, що якщо програють тут, то програють скрізь — вся природоохоронну галузь. Національні парки створюються за указом президентів, це — національне надбання. Причому мова йде про мільйонні, якщо не мільярдні збитки, завдані нашій державі. І ми дуже розраховуємо на допомогу Президента”, – підкреслив своєю чергою біолог, голова ГО “Зелений лист” Владислав Балинський.

 

Нацслужба здоров’я оприлюднила вимоги до медичних послуг

Національна служба здоров’я України оприлюднила для громадського обговорення проєкт вимог до медичних послуг у рамках програми медичних гарантій на 2020 рік.

Про це повідомляється на сайті Національної служби здоров’я України – Укрінформ.

“Вимоги до медичних послуг, які будуть надаватися за Програмою медичних гарантій, розроблені для закладів (надавачів медичних послуг), які бажають укласти договір з НСЗУ. Формувалися вимоги на основі галузевих стандартів, уніфікованих протоколів надання медичної допомоги, примірних табелів матеріально-технічного оснащення, інших чинних нормативно-правових актів та міжнародних рекомендацій, які регулюють сферу надання медичних послуг. Медичні працівники, які надаватимуть медичну допомогу за Програмою медичних гарантій, повинні відповідати єдиним кваліфікаційним вимогам, встановленим чинними нормативно-правовими актами України”, – йдеться у повідомленні.

В НСЗУ наголосили, що вимоги окреслюють умови роботи надавачів медичних послуг за договором з НСЗУ і не є галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я. Діяльність закладів охорони здоров’я і надалі регламентуватиметься чинним законодавством.

На сайті НСЗУ розміщені вимоги до надання медичних послуг за Програмою медичних гарантій у 2020 році екстреної медичної допомоги, первинної медичної допомоги, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги, паліативної меддопомоги та реабілітації.

 

ДБР розслідує справу про €650 тисяч, виявлених на кордоні в ексдружини Князєва

ДБР порушило кримінальну справу проти працівників Львівської митниці, котрі пропустили з незадекларованими 650 тис. євро громадян, серед яких колишня дружина Сергія Князєва.

Про це інформує пресслужба ДБР – Укрінформ.

“Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання службових обов’язків працівниками одного з митних постів Львівської митниці ДФС. Це сприяло вивезенню незадекларованих готівкових коштів у сумі 650 тисяч євро через державний кордон України”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначають, що взяли до уваги поширену у ЗМІ інформацію про затримання польськими правоохоронцями на митному кордоні “Hrebenne – Рава-Руська” трьох громадян України та громадянина Хорватії, у яких вилучили незадекларовану готівку в сумі 650 тисяч євро.

“До цього згадані особи безперешкодно пройшли митний огляд на українському пункті пропуску”, – наголошують у ДБР.

Серед затриманих – колишня дружина одного із керівників Нацполіції України, додали у відомстві.

Справа порушена за ч. 2 ст. 367 КК (службова недбалість, невиконання, або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, якщо воно спричинило тяжкі наслідки).

Як повідомляв Укрінформ, раніше очільник Нацполіції Сергій Князєв, який сьогодні оголосив про свою відставку, називав неправдивою поширену у ЗМІ інформацію про нібито затримання його ексдружини на кордоні з великою сумою незадекларованої валюти.

 

Голова Нацполіції заявив про відставку

Голова національної поліції України Сергій Князєв подав у відставку. Про це він повідомив сьогодні на пресконференції, передає УНН.

“Я дуже люблю свою роботу. Це дійсно справа мого життя, якій я віддав 28 років. Але я прийняв рішення подати у відставку. І я тільки що повернувся, передавши міністру внутрішніх справ заяву щодо увільнення мене з посади”, — сказав Князєв.

Нагадаємо, у Національній поліції України почалася заміна керівного складу – з посад вже звільнено двох заступників голови відомства Сергія Князєва.

Як повідомляв УНН, 23 вересня у соцмережах поширювали інформацію про затримання колишної дружини голови Національної поліції України Сергія Князєва, а також ще трьох осіб у пункті пропуску на польському кордоні з 650 тис. євро, що не були задекларовані.

Пізніше Князєв спростував інформацію про затримання ексдружини на кордоні з Польщею.

 

Німеччина хоче міжнародної співпраці за чіткими правилами

Німеччина проводить багатосторонню зовнішню політику та розраховує на співпрацю за чіткими правилами.

Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас 24 вересня, вирушаючи до Нью-Йорка на ГА ООН, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зовнішня політика Німеччини є багатосторонньою. Ми хочемо відповісти на питання нашого часу послідовно та з поглядом у майбутнє. Це неможливо зробити без ефективної міжнародної співпраці з чіткими правилами та угодами”, – заявив Маас.

Як непостійний член Ради Безпеки ООН ФРН закликає працювати над вирішенням гострих криз, а також пропонує такі «власні теми» як клімат та безпека, роззброєння, захист міжнародного гуманітарного права та запобігання кризам. Ці проблеми повинні бути на порядку денному світової спільноти, підкреслює німецький дипломат. Він обіцяє працювати над дескалацією та “розумінням мирної співпраці” в Сирії, Перській затоці, в Ємені, та в Судані.

Маас нагадав, що Німеччина є одним із найбільших вкладників у бюджети Організації Об’єднаних Націй, робить один з найбільших добровільних внесків у запобігання кризовим ситуаціям, гуманітарну допомогу та міждержавне співробітництво. Також ФРН є одним з головних європейських учасників у рамках миротворчих місій ООН. Це, на переконання міністра, також демонструє, що Німеччина підтримує діяльність ООН і несе відповідальність.

 

Данилюк: Закінчення війни не зменшить витрати на армію та безпеку

Закінчення війни не зменшить витрати на безпеку й оборону.

Про це сказав секретар РНБО України Олександр Данилюк в інтерв’ю іспанській газеті El Pais, повідомляє сайт РНБО – Укрінформ.

“Навіть після закінчення війни ми не витрачатимемо менше на армію та безпеку. Ми повинні створити потужну армію, повністю переоснастити та модернізувати її, а також реформувати ключові органи сектору безпеки і оборони, в іншому випадку це дорого нам коштуватиме”, – наголосив він.

За його словами, Україна витрачає 5,4% ВВП на оборону та безпеку, виплачує пенсії тим, хто проживає на тимчасово окупованих територіях, здійснює виплати внутрішньо переміщеним особам, яких зараз понад 1,3 млн осіб.

Окрім цих витрат, є й інші збитки. “Ми не отримуємо податків від компаній, які давали значні надходження до бюджету. Внаслідок війни ми скоротили торгівлю з Росією, яка використовує свої транзитні важелі, перешкоджаючи нам вести торговельні відносини з іншими пострадянським країнами, такими як Казахстан”, – зауважив він.

На відновлення Донбасу потрібні мільярди євро, тому секретар РНБО розраховує на участь міжнародних організацій, зокрема Світового банку та його структур.

 

Данилюк розповів канадській делегації про реформу СБУ та Укроборонпрому

23.09.19

Під час зустрічі секретаря РНБО Олександра Данилюка з канадською делегацією сторони обговорили стан імплементації реформ силових органів України, зокрема, СБУ, Нацполіції, а також реформування концерну “Укроборонпром”.

Про це повідомляє пресслужба Радбезу – Укрінформ.

“Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк провів зустріч із канадською делегацією з питань оцінки та підтримки впровадження реформ у сфері безпеки і оборони України на чолі з послом Канади в Україні Романом Ващуком. Під час зустрічі сторони обговорили стан імплементації реформ силових органів України, зокрема, Служби безпеки України, Національної поліції, а також реформування державного концерну “Укроборонпром”, – йдеться в повідомленні.

За словами Данилюка, завдяки запланованим істотним змінам РНБО України стане провідною державною інституцією, яка розроблятиме концепції забезпечення національної безпеки в усіх сферах, а також координуватиме роботу інших держорганів у сфері нацбезпеки та наглядатиме за реалізацією відповідних рішень.

“Передовсім, маємо відійти від моделі ситуативного реагування на загрози. Важливо системно аналізувати та прогнозувати потенційні кризи. Для цього уже працюємо над стратегію, яка б комплексно відповідала на ключові виклики сьогодення”, – сказав секретар РНБО.

Як зазначається, представники делегації на чолі з Романом Ващуком поділилися досвідом реформування силових органів у Канаді.

 

Комісія МОЗ приїхала в Одесу, щоб розблокувати роботу медуніверситету

До Одеського національного медичного університету прибула комісія, що має розробити механізм і підготувати проєкт рішень, щоб розблокувати роботу університету.

У складі комісії – перший заступник міністра охорони здоров’я Андрій Семиволос та заступник міністра Младена Качурець, повідомляє у Facebook  Міністерство охорони здоров’я – Укрінформ.

“Пріоритет – забезпечити виплати заробітної плати працівникам і стипендій студентам, усунути затримки із видачею дипломів за 2018 – 2019 навчальний рік”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це питання перебуває на особистому контролі міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької.

Як повідомляв Укрінформ, в лютому 2019 року Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо утворення Національного одеського медичного університету шляхом злиття двох вишів.

Торік спеціальна комісія МОЗ встановила, що ексректор Одеського медуніверситету Валерій Запорожан незаконно розпорядився бюджетними коштами в обсязі 220 мільйонів гривень, виділеними на навчання студентів.

17 липня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звільнила ректора медуніверситету Запорожана за порушення статуту й умов контракту, проте суд поновив Запорожана на посаді.

3 вересня МОЗ повідомило, що вважає незаконними вибори нового виконувача обов’язків ректора Одеського національного медуніверситету замість призначеного Міністерством охорони здоров’я в.о. ректора Костянтина Аймедова.

Водночас МОЗ 7 вересня призначило Владлену Дубініну на посаду в.о. ректора Одеського медуніверситету, але Окружний адмінсуд Києва 27 вересня визнав це призначення незаконним.

30 січня 2019 року Окружний адмінсуд Києва зупинив дію розпорядження Кабміну «Про утворення Національного Одеського медичного університету».

Раніше очільниця МОЗ Уляна Супрун заявляла, що Національний медичний університет ім. Богомольця та Одеський національний медичний університет є найкорумпованішими серед медичних навчальних закладів України.

 

Маркарова розраховує, що нові фіскальні проєкти запрацюють вже з 1 січня

Міністр фінансів Оксана Маркарова розраховує на ухвалення законопроєктів №1209 і №1210 з податковими поправками, аби вони запрацювали вже з 1 січня 2020 року.

Про це вона написала у Facebook – Укрінформ.

“Ці норми, якщо будуть підтримані парламентом, стануть чинними з 1 січня 2020 року, тобто за рік до поширення фіскалізації на 2 групу ФОП зі збільшеним лімітом до 2,5 млн та на 3 групу ФОП. Окрім BEPS (Base erosion and Profit Shifting – розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування) в законопроєкті 2 блоки питань: (1) норми щодо покращення адміністрування, зібрані комітетом, які базуються на податкових роз’ясненнях Мінфіну і переважно всі ці правки на користь бізнесу, а також (2) вирівнювання ставок (які не відображені в проєкті бюджету)”, – зазначила Маркарова.

За її словами, важливо, що профільний парламентський комітет визначив графік засідань робочих груп щодо законопроєктів 1209 і 1210, в основі яких лежать важливі інструменти деофшоризації та деолігархізації – запровадження кроків BEPS і унеможливлення агресивного ухиляння від сплати податків великими компаніями.

“Переважна більшість цих норм Мінфіном було обговорено публічно протягом року після проведеного форуму з OECD, попереднім складом Комітету – Ніна Южаніна, Сергій Верланов, НБУ (Катерина Рожкова) та експертами. Важливо реально обговорити всі питання і відділити міфи від реальних пропозицій. Сподіваюсь, що бізнесасоціації і експерти знайдуть час для обговорення”, – додала представниця уряду.

Законопроєкти №1209 і №1210 пропонують поправки до законодавства “Про вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей у податковому законодавстві”. У нинішній редакції пропонується запровадити оподаткування експортних операцій за ставкою 20% ПДВ (оподатковувати різницю собівартості та ціни продажу), вилучити з податкового кодексу положення про особисту відповідальність податкових інспекторів, збільшити штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних, навіть за неоподатковуваними та пільговими операціями, передбачити оподаткування курсових різниць.

 

Російські сенатори не отримали візи США для поїздки на Генасамблею ООН

Десять членів Ради федерації РФ не отримали американські візи для участі в щорічній сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку.

Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на главу комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтина Косачева – Укрінформ.

«Американська сторона не оформила в термін візи для ряду членів офіційної делегації (Росії – ред.), включаючи мене, і групи супроводжуючих осіб, які планували вилетіти сьогодні в Нью-Йорк для участі в роботі 74-ї сесії ГА ООН. Це обурлива акція, яка не має пояснень і виправдань», — сказав Косачев.

На його думку, візи не були оформлені за порушення зобов’язань перед міжнародним співтовариством». Сенатор Косачев знаходиться під американськими санкціями з квітня 2018 року.

Інцидент стане центральною темою найближчій зустрічі глави МЗС РФ Сергія Лаврова, який очолює делегацію РФ на Генасамблеї, і держсекретаря США Майка Помпео, заявила у свою чергу офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова. Вона також повідомила, що нібито американська сторона «посилається на технічний характер проблеми», а саме несвоєчасне подання документів.

У вівторок в Нью-Йорку відкриється тиждень високого рівня сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка триватиме до 30 вересня. Очікується участь 196 делегацій, у тому числі 91 глава держави, шість віцепрезидентів, 45 глав урядів, п’ять віцепрем’єрів, 44 міністри. На полях сесії заплановано понад 600 різних зустрічей.

 

Міністр оборони каже, що Зеленський – у курсі всіх справ армії

Президент України в курсі всіх справ армії.

Про це сказав міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв’ю BBC News Україна – Укрінформ

“Традиційно міністр оборони інформує президента раз на тиждень, і він в курсі. Він знає дуже багато з різних джерел. У нас досить детальні розмови”, – сказав Загороднюк.

В інтерв’ю він повідомив, що бізнес залишив на сестру, а сам повністю відійшов від нього. “В мене є партнер, канадієць, який живе в Америці, він став новим CEO. І я, чесно кажучи, навіть не знаю, що вони роблять, тому що в мене немає часу на це”, – сказав він.

Крім того, Загороднюк вважає нормальним, що в нього немає військового досвіду. “Якщо ви подивитесь на всі країни НАТО, то там міністрами оборони є цивільні особи. Є дуже важливе поняття — цивільний контроль. Цивільний міністр — це частина цього контролю. Це концепція, яка домінує у західному світі. Ми за цією ж концепцією ідемо”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, 29 серпня Верховна Рада ІХ скликання призначила Андрія Загороднюка міністром оборони України. За відповідне рішення проголосували 314 народних депутатів.

Загороднюк з 2015 року був керівником проєктного офісу реформ Міністерства оборони України. 5 липня цього року його призначили позаштатним радником Президента Зеленського. Із 9 липня 2019 року він був членом наглядової ради Державного концерну “Укроборонпром”.

 

Уряд категорично проти закупівлі запчастин до військової техніки у Росії — Загороднюк

Уряд не має намірів купувати у РФ будь-які запчастини до військової техніки.

Про це сказав міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв’ю BBC News Україна, відповідаючи на запитання, чи закуповують сьогодні для української армії російські запчастини – Укрінформ.

“Уряд категорично проти закупівлі будь-чого в Росії. Наскільки я знаю, ми нічого не плануємо закуповувати. Аудит контрактів ще триває, але ми категорично проти таких рішень, адже тут навіть пояснювати не треба”, – сказав він.

Загороднюк додав, що імпортозаміщення в багатьох випадках технічно легший процес, ніж може здаватися. “Тому у нас була перша з “Укроборонпромом” зустріч, де начальник Генштабу висловив свою думку, я її підтримав, щоб навіть не планували ніяких таких рішень. Нехай терміново, прямо зараз, працюють над імпортозаміщенням”, – сказав він.

Загороднюк також зауважив, що Україна не розраховує на сценарій повернення з Криму військових кораблів, техніки та озброєння, які лишилися в Криму після анексії у 2014 році.

“В нашій стратегії ми не розраховуємо на такий сценарій. Корвети треба будувати. Є питання щодо того, як швидко ми це зможемо зробити, наскільки готові підприємства, чи важко буде це робити. Але такого класу кораблі передбачені в нашій стратегії”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Загороднюк висловив сподівання, що бюджет ЗСУ на наступний рік буде збільшено. Також він підкреслив, що вважає нормальним підхід, коли РНБО отримує більше грошей, а потім вирішує, кому їх давати.

 

Загороднюк очікує, що Міноборони отримає більше ніж 102,5 мільярда

Міністр оборони Андрій Загороднюк сподівається, що бюджет ЗСУ на наступний рік буде збільшено.

Про це він сказав в інтерв’ю ВВС News Україна – Укрінформ.

“Триває бюджетний процес. Нам щонайменше треба триматися того відсотку від ВВП, який був до цього. Силовий блок – це 5,4%, а далі – питання, над яким ми працюємо з РНБО і урядом. Ми розробляємо пропозиції щодо його збільшення. Єдине, що збільшення не має бути однаковим, адже у нас є деякі категорії, які потребують цього більше. Це пов’язано з тим, що експертна складова для деяких категорій набагато більша, ніж для інших. Тобто нам треба утримувати найбільш талановитих та підготовлених”, – сказав він.

Загороднюк зауважив, що озвучена цифра бюджету 102,5 млрд не є остаточною. “Це попередні дані. Цей процес триває, тому що є ще нерозподілена сума… Ми думаємо, що загальна сума буде іншою”, – сказав він.

Міністр пояснив, що йдеться і про кошти, які закладають для РНБО.

Він вважає підхід, коли РНБО отримує більше грошей, а потім вирішує, кому їх давати – нормальним. “Насправді таке було й раніше, РНБО затверджувала об’єми фінансування, просто це робилося до того, як подавалося до Верховної Ради”, зауважив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, 15 вересня Кабінет міністрів подав до Верховної Ради проєкт державного бюджету на 2020 рік.

У п’ятницю, 20 вересня, на пленарному засіданні Верховної Ради України міністр фінансів Оксана Маркарова представила проєкт закону “Про Державний бюджет України на 2020 рік”.

 

Кличко обіцяє презентувати політсилу, з якою піде на вибори

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що піде на місцеві вибори з оновленою політичною силою.

Про це він сказав в ефірі телеканалу «Київ», повідомляє пресслужба КМДА – Укрінформ.

«Ми однозначно будемо брати участь у виборах, найближчим часом презентуємо оновлену політичну силу. І також, переконаний, треба домовлятися про об’єднання зусиль – для того, щоб місто Київ розвивалося», – сказав Кличко.

Також мер Києва наголосив на необхідності ухвалення такого закону про столицю, що гарантуватиме місту розвиток самоврядування, забезпечить киянам право обирати владу у своєму місті.

«Не випадково в місті Києві є пам’ятник Магдебурзькому праву. Не випадково місто Київ – це місто самоврядування. І дуже важливо, щоби кожен із киян мав право обирати владу міста, яка відповідальна виключно перед киянами. І оцінку роботи якої дають тільки мешканці столиці», – наголосив Кличко.

Він підкреслив, що, в першу чергу, бореться за право киян обирати владу, за принципи демократії і самоврядування.

«Ідеться не про прізвища чи якісь політичні сили. А про ключові принципи самоврядування, децентралізації. Щоб кияни обирали людину, яка бере перед ними зобов’язання втілити ту програму розвитку міста, що презентує мешканцям. І потім відповідає перед людьми за свою роботу», – наголосив Кличко.

Як повідомлялося, 19 вересня мер Києва Віталій Кличко звернувся до Верховної ради щодо розпуску Київради 8 скликання і призначення дострокових виборів у Києві.

 

Віталій Кличко отримав запрошення на 57 конгрес WBC

Один із кращих боксерів в історії, мер Києва Віталій Кличко отримав запрошення взяти участь в 57-у конгресі Всесвітньої боксерської ради (WBC), який з 21-го по 26 жовтня пройде в Канкуні (Мексика).

Компанію “вічному” чемпіону світу WBC у суперважкій вазі мають скласти діючі українські чемпіони за цією боксерською версією Василь Ломаченко, Олександр Гвоздик та Олександр Усик, повідомляє Klitschko-brothers.com – Укрінформ.

Канкун учетверте прийматиме конгрес WBC. Раніше зірки світового професіонального боксу збиралися тут у 1992-у, 2010-у та 2012 роках. До слова, 2012-го Віталій Кличко також був гостем конгресу. А минулого року конгрес Всесвітньої боксерської ради приймав Київ, заслуживши найвищі оцінки за організацію заходу.

 

В ООН три країни звинуватили Іран у нападах на нафтові об’єкти Саудівської Аравії

В ході щорічного засідання Генеральної Асамблеї ООН Велика Британія, Франція та Німеччина підтримали США у звинуваченнях на адресу Ірану щодо ударів по об’єктах нафтової промисловості Саудівської Аравії 14 вересня.

Про це повідомляє Fox News із посиланням на відповідну спільну заяву лідерів Франції, Німеччини та Великої Британії – Укрінформ.

“Ми, лідери Франції, Німеччини та Об’єднаного Королівства, пам’ятаємо про наші спільні безпекові інтереси, зокрема підтримуючи стабільність на Близькому Сході. Ми прагнемо продовжувати наші дипломатичні зусилля для створення умов та сприяння діалогу з усіма відповідними партнерами, зацікавленими в деескалації напруженості на Близькому Сході, в інтересах збереження міжнародного миру та безпеки. Ми закликаємо Іран вести такий діалог і утримуватися від подальших провокацій та ескалації”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, що відповідальність за дроново-ракетний удар 14 вересня по нафтопереробному комплексу на території Саудівської Аравії офіційно взяли на себе підтримувані Іраном єменські повстанці-хусити. У зв’язку з цією ситуацію США уже вирішили відправити більше своїх військ до Саудівської Аравії.

Втім Іран заперечує свою причетність до нападів на саудівську нафтову інфраструктуру, вважаючи, що це лише помста єменських хуситів саудитам за авіаудари, завдані в ході громадянської війни в Ємені.

 

Створення Асоціації кримськотатарських бізнесменів: Україна серед організаторів

З 1 жовтня нинішнього року у Стамбулі розпочне роботу Асоціація кримськотатарських ділових людей Туреччини, Румунії та України (TURKSİD), офіційне відкриття планується провести в листопаді.

Про це повідомляє інформаційне агентство QHA – Укрінформ .

«Асоціація кримськотатарських ділових людей Туреччини, Румунії та України (TURKSİD) – так називається організація бізнесменів, яка почне діяти з 1 жовтня 2019 року. Мета Асоціації – сприяти розвитку ділових зв’язків між кримськими татарами в країнах їхнього проживання», – йдеться в повідомленні.

TURKSİD, як планують організатори, також діятиме в інших куточках світу, де проживає кримськотатарська діаспора. Сама ідея створення організації обговорювалася з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, який підтримав цю ініціативу.

За словами одного із засновників організації, члена правління стамбульського відділення Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар Туреччини Ерхана Баштухана, офіційне відкриття Асоціації пройде в листопаді цього року, на заході очікується участь українських і турецьких міністрів і дипломатів.

Українську сторону в TURKSİD представляє колишній координатор QHA media і бізнесмен Ісмет Юксель, а румунську сторону – Неджат Салі.

Баштухан висловив надію, що в майбутньому філії Асоціації буду відкриті в Польщі, Литві, Латвії, а також в інших країнах Центральної Європи.

 

МОЗ заявляє про тиск на держслужбовців — просять Гончарука втрутитися

Працівники Міністерства охорони здоров’я звернулися до прем’єр-міністра Олексія Гончарука з відкритим листом, у якому заявляють про політичний тиск на державних службовців установи.

Текст звернення на своїй сторінці в мережі Фейсбук оприлюднила генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції МОЗ Ірина Литовченко – Укрінформ.

“У Міністерстві охорони здоров’я України здійснюється безпрецедентний політичний тиск на професійних державних службовців. Вже майже місяць в міністерстві не підписуються важливі документи, зриваються закупівлі лікарських засобів та виробів для важкохворих українців, а також закупівлі вакцин, що становить загрозу національній безпеці держави. Призупинені всі процеси формування політики, відсутня будь-яка комунікація між політичною командою та державними службовцями”, – йдеться у документі.

Зазначається, що зупинена реалізація міжнародних проєктів технічної підтримки, в том числі і за квотою Світового банку, заблоковані субвенційні платежі регіонам.

Окремо в листі зазначається, що заступник міністра охорони здоров’я Михайло Загрійчук пропонує очільникам директоратів залишити свої посади.

“Кожен із нас приходив на державну службу, щоб служити інтересам наших громадян, а не інтересам тієї чи іншої політичної сили. Ми хочемо незалежно та професійно виконувати свої посадові обов’язки в межах та у спосіб, передбачений законодавством України та Конституцією України. Ми не боїмося жодних аудитів чи перевірок, оскільки впевнені у прозорості та професійності нашої роботи”, – йдеться у листі.

Працівники МОЗ попросили прем’єр-міністра втрутитися в ситуацію.

 

“Пацієнти України” заявляють, що МОЗ зриває закупівлю ліків для важкохворих

В благодійному фонді “Пацієнти України” заявили про блокування поставок ліків та медвиробів в Україну на суму 1,6 млрд грн.

Про це йдеться у зверненні, оприлюдненому на сайті організації – Укрінформ.

“Пацієнти України” стривожені зривом закупівельного процесу, що фактично відбувається у стінах Міністерства охорони здоров’я України з моменту призначення нового керівництва. Переривання доступу пацієнтів до ліків загрожує їхньому життю та здоров’ю… Загалом у рамках співпраці з міжнародними спеціалізованими організаціями заблоковано поставки ліків та медичних виробів на загальну суму 1,6 мільярда грн”, – йдеться у зверненні.

Зазначається, що зараз у МОЗ заблоковано підписання низки документів для здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів.

“В МОЗ не погоджуються кошториси міжнародних організацій для здійснення закупівель за кошти бюджету 2019 року, що унеможливлює перерахування коштів постачальникам. Кошториси не підписані за такими напрямами закупівель, як серцево-судинні захворювання, доросла та дитяча онкологія, цукровий діабет, орфанні метаболічні захворювання, нанізм, гоше, мукополісахаридоз, розсіяний склероз, перитонеальний діаліз, летальність, донорство крові, антиретровірусна терапія, трансплантація, імунопрофілактика”, – йдеться у зверненні.

Окрім цього, як стверджують в ГО, не підписані графіки постачання товарів та окремі додаткові угоди з міжнародними організаціями, а МОЗ не відповідає на поточні робочі листи від міжнародних організацій.

Загалом звернення підписали 11 пацієнтських організацій.

Як повідомляв Укрінформ, раніше працівники МОЗ оприлюднили відкритий лист — звернення до прем’єр-міністра Олексія Гончарука, в якому заявляють, що у міністерстві майже місяць не підписуються важливі документи, зриваються закупівлі лікарських засобів та виробів для важкохворих українців, а також зриваються закупівлі вакцин, зупинена реалізація міжнародних проєктів технічної підтримки, в тому числі і за квотою Світового банку, заблоковані субвенційні платежі регіонам.

Працівники МОЗ попросили прем’єр-міністра втрутитися в ситуацію.

 

Проблеми у МОЗ: Гончарук відреагував на відкритий лист

Уряд уважно вивчає ситуацію, що склалася у Міністерстві охорони здоров’я. А Прем’єр-міністр Олексій Гончарук переконаний, що глава відомства Зоряна Скалецька знайде шляхи вирішення проблеми всередині МОЗ.

Про це Гончарук написав у Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні працівники Міністерства охорони здоров’я звернулись до мене з відкритим листом, щоб привернути увагу до проблеми всередині міністерства. Ми уважно вивчаємо ситуацію. Я поважаю право на висловлювання своєї позиції кожного працівника МОЗу. Впевнений, що жодна чесна, професійна та компетентна людина не має бути звільнена з посади без належних підстав”, – написав Прем’єр.

Гончарук також додав, що не має жодних сумнівів щодо професійних якостей нової очільниці Міністерства Зоряни Скалецької: “Наскільки я знаю, пані Скалецька зараз у відрядженні в Нью-Йорку, де бере участь у засіданні Генеральної асамблеї ООН. Впевнений, що після свого повернення, пані Зоряна знайде шляхи вирішення проблеми всередині МОЗу”.

Як повідомляв Укрінформ, раніше працівники МОЗ оприлюднили відкритий лист — звернення до Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, в якому заявляють, що у міністерстві майже місяць не підписуються важливі документи, зриваються закупівлі лікарських засобів та виробів для важкохворих українців, а також зриваються закупівлі вакцин, зупинена реалізація міжнародних проєктів технічної підтримки, в тому числі і за квотою Світового банку, заблоковані субвенційні платежі регіонам.

Працівники МОЗ попросили Прем’єр-міністра втрутитися в ситуацію.

В благодійному фонді “Пацієнти України” заявили про блокування МОЗом поставок ліків та медвиробів в Україну на суму 1,6 млрд грн.

 

Зеленський запросив президента Казахстану Токаєва в Україну

Президент Володимир Зеленський провів зустріч з Президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим на полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Про це повідомляє пресслужба глави Української держави – Укрінформ.

“На полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що глави держав обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці.

Володимир Зеленський запросив Касима-Жомарта Токаєва відвідати Україну.

Як повідомлялося, раніше Президент України зустрівся на полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Також глава держави мав зустріч з прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте.

 

Зеленський запропонував прем’єру Італії створити спільну слідчу групу у “справі Марківа”

У рамках участі в роботі 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте.

Про це повідомляє сайт Президента – Укрінформ.

Глава держави привітав Джузеппе Конте з нещодавнім перепризначенням на посаду та формуванням нового коаліційного уряду, а також запросив здійснити візит в Україну.

Сторони обговорили широкий спектр питань двостороннього та багатостороннього порядку денного. Серед іншого було відзначено активізацію співпраці в інвестиційній сфері.

Зеленський закликав вкладати кошти в інфраструктуру, зокрема порти, та наголосив на проведенні великої приватизації в Україні.

Окремо було порушено питання засудженого в Італії громадянина України Віталія Марківа. Зеленський зазначив, що очікує всебічного та об’єктивного розгляду цієї справи, й запропонував створити спільну слідчу групу для з’ясування обставин смерті італійського журналіста Андреа Рокеллі.

Також під час зустрічі обговорили важливість продовження санкційної політики стосовно Росії. Прем’єр-міністр Італії наголосив, що санкції не можуть бути зняті, доки не відновлено територіальну цілісність і суверенітет України.

Як повідомляв Укрінформ, раніше на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку,Зеленський провів двосторонню зустріч із генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом та обговорив подальшу активну співпрацю з НАТО.

Президент Володимир Зеленський 23–26 вересня перебуває з робочим візитом у США з метою участі у 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Виступ Президента України на дебатах Генеральної Асамблеї ООН запланований на 25 вересня, 16:00 за київським часом.

 

Зеленський зустрівся у Нью-Йорку з генсеком НАТО

У вівторок, 24 вересня, на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, Президент України Володимир Зеленський провів двосторонню зустріч із генеральним секретарем Північноатлантичного Альянсу Єнсом Столтенбергом та обговорив подальшу активну співпрацю з НАТО.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному каналі Президента у Telegram – Укрінформ.

“Зустрівся з Єнсом Столтенбергом на полях Генеральної асамблеї ООН. Для нас дуже важливий візит Північноатлантичної ради НАТО до України наприкінці жовтня”, – йдеться у повідомленні.

До повідомлення додане фото, на якому Президент України та генеральний секретар НАТО тиснуть руки.

“Ми продовжимо активну взаємодію з Альянсом щодо реалізації структурних реформ у секторі безпеки та оборони згідно зі стандартами НАТО”, – підсумовується у повідомленні.

Також під час зустрічі йшлося про підвищення рівня співпраці у модернізації Військово-морських сил України, повідомляє прес-служба глави держави.

Пріоритетним напрямом роботи президент України назвав підвищення рівня сумісності ЗСУ із силами держав-членів НАТО, зокрема шляхом участі у спільних навчаннях і тренуваннях, програмах військової співпраці.

Крім того, Зеленський та Столтенберг обговорили ініціативи української влади для подолання корупції.

«Ми втомилися чути слово «корупція». Ми серйозно налаштовані її подолати. Верховна Рада вже ухвалює законопроєкти для реформування правоохоронних органів, скоро запустимо Службу фінансових розслідувань. 5 вересня у нас почав працювати Вищий антикорупційний суд, і ми очікуємо на вироки», – цитує Зеленського прес-служба.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 23–26 вересня перебуває з робочим візитом у США з метою участі у 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Виступ Президента України на дебатах Генеральної Асамблеї ООН запланований на 25 вересня, 16:00 за київським часом.

 

Нам не потрібна просто “допомога”: Зеленський сказав, чого чекає від зустрічі з Трампом

Президент України Володимир Зеленський сподівається, що матиме теплу зустріч із Президентом США Дональдом Трампом, і розраховує на подальшу підтримку США України, яка перебуває в умовах війни та агресії.

Про це Президент України заявив у коментарі Голосу Америки на полях Генасамблеї ООН – Укрінформ.

“Ми очікуємо (від США – ред.) підтримки. Нам не потрібна просто “допомога”. Ми й так з вами сильна держава. Найбільша у Європі, з дуже розумними людьми. Хочеться, аби Сполучені Штати завжди підтримували Україну, і курс України у боротьбі – ви знаєте – з агресією, з війною. Мені здається, що все так і є, і все до того і йде”, – зазначив Президент.

Водночас, на питання, як вплине скандал у внутрішній політиці США з Україною у центрі уваги на зустріч з американським лідером, Володимир Зеленський відповів: “Нічого страшного, ми до всього готові”.

Він також висловив переконання, що “зустріч буде дуже тепла” і також закликав звернути увагу і на інші двосторонні заходи у Нью-Йорку: “Перед зустріччю з Дональдом Трампом у нас ще 10 зустрічей. З теж дуже поважними лідерами інших країн”.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський 23–26 вересня перебуває з робочим візитом у США з метою участі у 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Виступ Президента України на дебатах Генеральної Асамблеї ООН запланований на 25 вересня, 16:00 за київським часом

 

Трамп запевняє, що у розмові із Зеленським не було жодної “послуги за послугу”

Президент США Дональд Трамп наголосив, що у його розмові з Володимиром Зеленським не було жодного тиску на українську сторону чи домовленості на кшталт “послуга за послугу”.

Про це він заявив у спілкуванні з журналістами перед зустріччю з прем’єр-міністром Британії Борисом Джонсоном, трансляцію якої вів американський державний телеканал C-Span – Укрінформ.

“Не було жодних “quid pro quo” (послуги за послугу – лат.), – наголосив глава Білого дому. – Не було вчинено жодного тиску, не було нічого”.

Він також дав розлоге роз’яснення, чому ним була призупинена в липні оборонна допомога для України.

“Я думаю, що інші повинні також платити. Чому тільки Сполучені Штати мають платити Україні? Я говорив про це вже багато разів, не тільки стосовно України, але й до інших країн”, – зазначив Трамп.

Він підкреслив, що за його президентства – на відміну від Барака Обами – Києву було надане протитанкове озброєння та багато чого іншого.

“Я хочу заявити чітко, я говорив про це Міку Малвані, я говорив багатьом людям… чому Сполучені Штати завжди платять гроші іноземним державам, а інші країни, які набагато більше відчувають ці наслідки, не роблять цього?”- зауважив президент США.

Він також не оминув можливості знову звинуватити Джо Байдена в тому, що його син був начебто причетний до мільйонних оборудок, коли мав бізнес в Україні й Китаї.

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією американських ЗМІ, в липні минулого Дональд Трамп призупинив виплати затвердженої Конгресом майже $400 млн допомоги на зміцнення безпеки й оборони Україні. Це відбулося, за повідомленнями, приблизно за тиждень до телефонної розмови між президентами Трампом і Зеленським від 25 липня.

Тоді цей крок пояснювався тим, що Трамп “занепокоєний” рівнем корупції в Україні й хоче проаналізувати, чи доцільно надалі витрачати ці гроші. Опоненти Трампа пов’язали дії президента зі спробою натиснути на уряд України й примусити розпочати розслідування проти сім’ї головного конкурента Трампа на президентських виборах 2020 року – ексвіце-президента США Джо Байдена.

 

Трамп готовий призупинити допомогу Україні, якщо Європа не зробить свого внеску

Президент США Дональд Трамп заявив, що призупинена ним у липні оборонна допомога Україні виплачена “повною мірою”, але він призупинить підтримку надалі, якщо Європа не зробить свого внеску в цю справу.

Про це він заявив у вівторок перед виступом на 74-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Що стосується призупинення виплат (оборонної допомоги Україні – ред.), ці кошти були виплачені”,- зауважив Трамп, додавши, що вони були виплачені повною мірою.

“Але я був завжди незадоволений цим, і я знову призупиню та продовжу призупиняти (виплати – ред.), допоки Європа та інші країни не зроблять свого внеску для допомоги Україні”, – підкреслив президент США.

У цьому контексті він назвав, зокрема, країни Нормандського формату – Францію й Німеччину, які, на його думку, повинні зробити такі внески.

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією американських ЗМІ, в липні минулого Дональд Трамп призупинив виплати затвердженої Конгресом майже $400 млн допомоги на зміцнення безпеки й оборони Україні. Тоді цей крок пояснювався тим, що Трамп “занепокоєний” рівнем корупції в Україні й хоче проаналізувати, чи доцільно надалі витрачати ці гроші. Опоненти Трампа пов’язали дії президента зі спробою натиснути на уряд України й примусити розпочати розслідування проти сім’ї головного конкурента Трампа на президентських виборах 2020 року – ексвіце-президента США Джо Байдена.

 

Лідер республіканців у Сенаті розповів, як вимагав розблокувати допомогу для України

Після того, як адміністрація президента США Дональда Трампа призупинила виділення коштів з фондів на оборонну допомогу для України, не тільки демократи, але й республіканці в Конгресі США докладали великих зусиль для того, щоби зняти всі обмеження.

Про це розповів лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл, виступ у Конгресі якого транслював американський державний канал C-Span – Укрінформ.

“Я був радий побачити, що Білий дім розблокував фонди допомоги для посилення безпеки України. Я виступав за виділення цієї допомоги для України ще в 2014 році, попри заперечення адміністрації президента Обами. Я завжди вірив у важливість допомоги нашим українським партнерам захищати власну територію від російської агресії”, – наголосив головний республіканець в Сенаті США.

За його словами, він “особисто впродовж кількох місяців наполягав на розблокуванні адміністрацією (президента Трампа – ред.) оборонної допомоги, щоби бути певним, що Сполучені Штати не відступили від наших важливих зобов’язань перед Україною”.

Макконнелл наголосив, що двічі мав розмову на цю тему з міністром оборони США, порушував питання перед державним секретарем. “Мій офіс також залучав до цього високопоставлених посадовців у Пентагоні, Держдепартаменті, Раді національної безпеки, а також в Адміністративно-бюджетному управлінні Білого дому”,- підкреслив американський сенатор. Він додав, що над цим також працювала група однопартійців, у тому числі, сенатори-республіканці Ліндсі Грем і Ричард Шелбі, які очолюють комітети у верхній палаті Конгресу США.

“Упродовж липня, серпня та на початку вересня я докладав зусиль, щоби мати впевненість, що Україна все ж отримає таку необхідну підтримку, – зазначив Макконнелл. – Я радий, що оборонна допомога нарешті була розблокована, аби допомогти нашим друзям в Україні захищати себе”.

Він укотре наголосив, що Росія становить серйозну загрозу для інтересів США. “Найліпший спосіб перемогти Путіна та його наміри встановити гегемонію – це відновити нашу оборону, глибше взаємодіяти з нашими союзниками та партнерами, а також підвищити рівень їхніх можливостей протистояти загрозам Москви й захищати себе”, – підкреслив сенатор США.

 

Трамп пообіцяв оприлюднити стенограму розмови із Зеленським

Глава Білого дому підтвердив у вівторок, що віддав розпорядження оприлюднити стенограму телефонної розмови з Президентом України Володимиром Зеленським від 25 липня, яка стала предметом останніх політичних загострень у США.

Про це він написав на офіційній Twitter-сторінці – Укрінформ.

“Зараз я перебуваю в Організації Об’єднаних Націй, представляю нашу країну, але я надав дозвіл на оприлюднення завтра у повній версії розсекречену та нередаговану стенограму моєї телефонної розмови з Президентом України Зеленським“,- написав глава Білого дому.

У наступному дописі президент США підкреслив, що це була “дуже дружня” й “цілком прийнятна” розмова.

“Жодного тиску та на відміну від Джо Байдена і його сина, жодної послуги за послугу! Це ніщо інше, як продовження наймасштабнішого й найбільш руйнівного полювання на відьом за всі часи!” – зазначив Трамп.

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня стало відомо про скаргу так званого “викривача” з числа співробітників розвідки, які опрацьовують зарубіжні комунікації Білого дому. Він, зокрема, повідомив своєму керівництву, що під час розмови Трампа з іншим “іноземним лідером” (якого американські ЗМІ встановили як президента Зеленського) президент США, нібито, зробив неприпустиму “пропозицію”.

За даними медіа, це могло стосуватися тиску на українську сторону з метою примусити відкрити розслідування проти родини Джо Байдена, який є головним конкурентом Трампа на наступних виборах президента США. Це може вважатися закликом до іноземної держави втрутитися у виборчу кампанію в Сполучених Штатах.

Згодом газета The Wall Street Journal повідомила, що Трамп “принаймні вісім разів закликав Володимира Зеленського співпрацювати з його особистим юристом Руді Джуліані в цьому розслідуванні”.

Тим часом, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що президент Трамп не чинив жодного тиску на Зеленського під час їхньої телефонної розмови.

За інформацією американських ЗМІ, в липні минулого року (приблизно за тиждень до телефонної розмови між президентами Трампом і Зеленським 25 липня) Трамп призупинив виплати затвердженої Конгресом майже $400 млн допомоги на зміцнення безпеки й оборони Україні.

Тоді цей крок пояснювався тим, що Трамп “занепокоєний” рівнем корупції в Україні й хоче проаналізувати, чи доцільно надалі витрачати ці гроші. Опоненти Трампа пов’язали дії президента зі спробою натиснути на уряд України й примусити розпочати розслідування проти сім’ї головного конкурента Трампа на президентських виборах 2020 року – ексвіце-президента США Джо Байдена.

 

Трамп назвав “привид соціалізму” одним із найбільших викликів для США

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що “привид соціалізму”, який вбив понад 100 млн людей за останнє сторіччя, є однією з найбільших проблем для Америки.

Тому США ніколи не стануть соціалістичною країною, сказав Трамп у вівторок, 24 вересня, з трибуни Генасамблеї ООН, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Один із найбільш серйозних викликів, який постав перед нашою країною, є привид соціалізму, котрий руйнує нації та суспільства”, – заявив американський лідер.

За його словами, події у Венесуелі нагадують усім про те, що соціалізм і комунізм існують не заради справедливості, не заради рівності, не для того, щоби подолати бідність і звичайно, вони існують не для того, щоби бути благом націй. Соціалізм і комунізм мають на меті лише одне – набуття влади правлячим класом, підкреслив Трамп.

Тому, продовжив він, “Америка ніколи не стане соціалістичною країною”.

Президент США також наголосив, що впродовж останнього сторіччя соціалізм і комунізм убили 100 млн людей. І ця кількість зростає, зокрема, через загибелі людей в Венесуелі. “Тоталітарні ідеології разом із сучасними технологіями можуть створювати нові тривожні форми утиску й панування”, – зауважив Трамп.

Президент США наголосив, що свобода й демократія “повинні постійно оберігатися, ми повинні постійно захищати їх і всередині країн і за кордоном”.

 

Трамп — про виступ юної екоактивістки: Вона виглядає щасливою

Президент США публічно прокоментував виступ 16-річної шведської кліматичної активістки Грети Тунберг, яка виступила із жорсткою промовою проти світових політиків.

Про це йдеться на офіційній сторінці Трампа у Twitter, де той опублікував відео виступу шведської школярки на кліматичному саміті ООН – Укрінформ

“Вона виглядає як дуже щаслива молода дівчина, яка сподівається на світле і прекрасне майбутнє. Так приємно бачити”, – прокоментував гнівний виступ Грети американський президент.

Як відомо, Грета Тунберг у своєму зверненні не називала Трампа чи будь-яких інших світових лідерів, вона говорила про них загалом.

Дівчина заявила наступне: “Погляд всіх майбутніх поколінь зосередився на вас. І якщо ви вирішите підвести нас, я скажу: ми ніколи вам не пробачимо. Люди страждають, люди вмирають, цілі екосистеми руйнуються. Ми перебуваємо на початку масового вимирання, та все, про що ви можете говорити, це гроші та казки про вічне економічне зростання”.

16-річна Грета Тунберг стала натхненницею глобальних кліматичних протестів. Вона прибула до США яхтою, а не літаком, щоб підкреслити необхідність більш дружнього ставлення до довкілля.

До речі, Трамп і Тунберг перетнулись на саміті. ЗМІ зафіксували не надто втішене обличчя активістки, коли вона помітила, як президент США прибув на саміт.

 

Президент Бразилії: Неправильно називати ліси Амазонії “легенями світу”

Деякі країни використовують питання корінних народів, а також формулювання про те, що ліси Амазонії – світова спадщина і “легені світу”, щоб поставити під сумнів суверенітет Бразилії.

Про це заявив президент Бразилії Жаір Болсонару під час свого виступу на 74-ій сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“У всіх країн свої проблеми. Однак ті сенсаційні напади, яких ми зазнали з боку міжнародних ЗМІ пожеж у лісах Амазонії… Неправильно говорити, що Амазонія – це світова спадщина. Неправильно говорити, як стверджують вчені, що наша Амазонія – це легені світу. Деякі країни користуються цими формулюваннями, і замість того, що б допомагати, лише сіють брехня в ЗМІ і поводяться без поваги, керуючись колоніальним духом. Вони взагалі ставлять під сумнів те, що є для нас недоторканною святинею – наш суверенітет”, – заявив він.

Болсонару вказав на те, що тропічні ліси Амазонки – більше, ніж вся територія Західної Європи. За його словами, ці ліси, “як і раніше, практично недоторкані” і це доводить, “що ми одна з тих країн, яка приділяє максимальну увагу екології. “В цей час року посушливі температури і вітри призводять до спонтанних пожеж, також відбуваються і навмисні підпали – важливо згадати, що корінне місцеве населення використовує багаття як елемент своєї культури й засоби виживання”, – заявив він.

За словами Болсонару, деякі країни використовують питання корінних народів, а також пожежі в лісах Амазонії як інструмент політико-економічного тиску на Бразилію.

“На останньому засіданні “Великої сімки” вони навіть наважилися запропонувати ввести санкції щодо Бразилії, навіть не вислухавши нас”, – заявив президент Бразилії.

Як відомо, масштабні пожежі в тропічних лісах Амазонки, які називають “легенями планети”, на території Бразилії почалися на початку серпня. У деяких штатах оголошено надзвичайний стан.

 

Ердоган в ООН розповів, як бачить подолання гуманітарної кризи в Сирії

Подолання гуманітарної кризи в Сирії неможливе без трьох аспектів: це територіальна цілісність та політична єдність країни, недопущення кровопролиття в Ідлібі та ліквідація терористичних організацій.

Про це президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у своїй промові на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє кореспондент Укрінформу в Туреччині.

“Перший аспект – територіальна цілісність та політична єдність Сирії. Аби це стало можливим, дуже важливим фактором є Конституційний комітет, покликаний працювати найефективнішим чином… Друге – слід зробити все можливе для недопущення кривавої розправи в Ідлібі та притоку мігрантів з Ідліба, кількість яких потенційно становить 4 млн… Туреччина не може прийняти у себе нову хвилю мігрантів, саме тому ми розраховуємо на підтримку всіма країнами світу зусиль Туреччини, спрямованих на безпеку та стабільність в Ідлібі. Третє – ліквідація на схід від Євфрату терористичної організації PKK/YPG, яка окупувала четверту частину сирійських територій”, – сказав Ердоган.

Він наголосив на тому, що врегулювання сирійського конфлікту потребує боротьби проти терористичних організацій, виходячи з однакових позицій та ставлення до них.

Ердоган нагадав, що Туреччина приймає на своїй території більше 5 млн осіб, які рятуються від військових конфліктів у своїх країнах, більше 3,65 млн цих осіб – сирійці. Він зауважив, що країна також є одним з найбільш активних борців із незаконною міграцією, за 8 місяців поточного року врятувавши в морі 32 тисячі нелегальних мігрантів, повернувши на батьківщину (за виключенням Сирії, куди мігрантів не повертали) 58 тисяч нелегалів.

Президент Туреччини показав фото сирійського хлопчика Айлана, який загинув у Середземному морі та став трагічним символом міграції, закликавши світову спільноту проявити ініціативу та припинити гуманітарну кризу в Сирії, а також підтримати зусилля Туреччини в цьому напрямку.

Він нагадав, що Туреччина нині спільно із США ведуть роботу над створенням зони безпеки в Сирії, біля кордону з Туреччиною, де можливим є розміщення від 1 до 2 млн сирійських мігрантів з території Туреччини, ЄС та інших країн.

Турецький президент також закликав ООН оголосити 15 березня (дата теракту у Новій Зеландії) Міжнародним днем боротьби з ісламофобією.

 

У комітеті ВР із євроінтеграції розповіли, як працюють із “монобільшістю”

Євроінтеграція України є стратегічною метою країни, навколо якої є широка згода представників різних політичних сил, тож члени Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з ЄС «винесли за лаштунки» існуючі політичні розбіжності.

Про це у Європарламенті під час зустрічі з пресою після завершення роботи неформальної парламентської “групи друзів України” заявили депутати Верховної Ради. Саме так вони відповіли на запитання кореспондента Укрінформу щодо існування принципових розбіжностей між представниками влади і опозиції в українському парламенті навколо питань європейської інтеграції.

«Ми, наразі, суперечностей не маємо. З початку роботи Комітету, маючи склад у 9 осіб, ми погодили той факт, що технічно працюємо. Сьогодні на зустрічі з європейськими друзями України ми разом підтвердили, що продовжуємо виконувати наше «домашнє завдання». Протягом останніх трьох тижнів, які інколи називають «турборежимом», ми все ж таки прийняли ті важливі законопроєкти, які просувають нас до імплементації пакету європейського законодавства. Це стосується і митниці, і спрощень для імпортерів-експортерів, та інших питань. Тобто, технічно наш Комітет відповідає за імплементацію Угоди про асоціацію з ЄС», – зауважила з цього приводу заступник голови Комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.

З оцінкою колеги щодо «технічного» характеру роботи Комітету не погодилася голова цієї парламентської структури, Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка наголосила, що окрім технічних завдань Комітет виконує важливу політичну роботу.

«Марія має на увазі, що ми відклали всі політичні розбіжності. З точки зору забезпечення відповідності нашого законодавства Угоді про асоціацію, його адаптації до правової системи ЄС, – у нас у цьому немає суперечностей. Ми шукаємо та ухвалюємо рішення, які, на жаль, не завжди беруться до уваги «монобільшістю» (в парламенті). Але кожен з нас може чесно сказати, як член Комітету, що ми точно оцінили той чи інший законопроєкт на предмет відповідності європейському курсу, і внесли свої застереження, зауваження або пропозиції», – сказала голова Комітету.

За її словами, інколи голос Комітету з питань інтеграції України з ЄС є чутним у Верховній Раді, інколи – ні, і це означає, що його членам доведеться вирішувати це питання та підвищити вагомість власної роботи.

«Ми всі націлені рухатися до членства в Європейському Союзі. Це те, про що мені мріялося протягом останніх років: розбіжності різних політичних сил мають бути «винесені за дужки», коли йдеться про європейську інтеграцію. Цим шляхом йшли всі країни, які рухалися до членства в Європейському Союзі та до членства в НАТО, і саме для цього ми зібралися разом у цьому Комітеті», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

Україна і Польща підписали “антиксенофобський” документ

Омбудсмени України та Польщі Людмила Денісова і Адам Боднар підписали у вівторок у Варшаві лист про наміри щодо співпраці у сфері захисту прав громадян обох країн.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу повідомила у Варшаві Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

“Ми підписали лист про наміри співпраці, в якому зазначається, що сторони домовилися сприяти захисту прав громадян України в Польщі, а поляків – в Україні”,- наголосила Денісова.

Вона підкреслила, що у контексті українських громадян йдеться про захист прав трудових мігрантів у питаннях належної оплати праці, реагування у випадку небезпечних ситуацій, нещасних випадків на виробництві тощо.

“Безумовно, йдеться також про уникання ксенофобських настроїв”,- наголосила Денісова.

Вона зазначила, що обговорила з речником громадянських прав Польщі також й останній випадок побиття 19-річного українського студента (побиття п’ятьма невідомими українця у місті Жори на півдні Польщі – ред.).

Уповноважений Верховної Ради України також повідомила, що офіс польського омбудсмена закликав українську сторону проводити активну просвітницьку роботу серед українців в Польщі, аби вони не боялися звертатися у таких випадках до польських правоохоронних органів. На думку польської сторони, через боязнь і недовіру до польських правоохоронних органів більшість таких актів насилля перебуває у “сірій зоні” і вони залишаються нерозслідуваними.

За інформацією Денісової, кількість проваджень щодо таких випадків за останні чотири роки в офісі речника громадянських прав Польщі зросла з 30-ти до 190-та і вони перебувають у них на контролі.

 

Як відомо, у минулу суботу п’ятеро невідомих у місті Жори Любуського воєводства на заході Польщі сильно побили громадянина України, попередньо упевнившись, що він є українцем. Польська поліція у Жорах публічно звернулася до усіх, хто міг стати випадковим свідком цього злочину, аби вони повідомили про його деталі, що могло б допомогти виявити зловмисників.

 

В Україні створять онлайн-карту реального покриття інтернетом

Міністерство цифрової трансформації України підписало меморандум з рядом профільних асоціацій і представників міжнародних бізнес-структур для подальшої співпраці в питанні створення онлайн-карти з реальним покриттям мережі Інтернет.

Про це віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив у вівторок на своїй сторінці в Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні провели продуктивну зустріч з тими стейкхолдерами, які зацікавлені допомогти нам отримати швидкий результат – реальну карту покриття Інтернетом території країни. Підписали меморандум (асоціації, міжнародний бізнес, регулятор, профільні депутати)”, – зазначив представник уряду.

За його словами, учасники зустрічі домовилися підготувати методологію вивчення (кейс-стаді – максимальну кількість методів) і визначити формат комунікації.

“Цінний кінцевий продукт – онлайн-карта з реальним покриттям мережі, можливість подивитися ситуацію аж до населеного пункту. Звичайно ж, з можливістю дати зворотний зв’язок, чи відповідає швидкість результатами дослідження, чи ні”, – наголосив Федоров.

Віцепрем’єр-міністр повідомив, що Міністерство цифрової трансформації планує протягом 3 років всі без винятку населені пункти і їх соціальні об’єкти забезпечити високошвидкісним доступом до Інтернету. Федоров упевнений, що це дуже вплине на темпи розвитку держави і бізнесу. “Доступ до мережі, до інформації – відкриває нові можливості. Я, як людина, яка закінчила факультет соціології, навіть термін такий придумав – «е-соціалізація», – наголосив він.

Представник уряду також зауважив, що збитки від відсутності інформації можуть вимірюватися мільярдами і над вирішенням цього питання варто попрацювати.

 

Тільки деокупація відновить громадянську і релігійну свободу в Криму – Денісова

Базові свободи людини у Криму може бути відновлено тільки після цілковитої деокупації півострова.

Про це на Нараді ОБСЄ з людського виміру у Варшаві заявила Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова, передає кореспондент Укрінформу..

“Тільки повна деокупація українських територій дозволить припинити переслідування віруючих різних конфесій і відновить громадянську і релігійну свободу громадян України”,- підкреслила Денісова.

Вона зазначила, що окупаційна влада у Криму віднесла до екстремістських організацій Меджліс кримськотатарського народу.

Денісова розповіла про так звану справу Хізб ут-Тахрір, коли протягом одного дня ФСБ провела 26 обшуків, арештувавши 24 мусульман – нібито за створення терористичної організації. Вона зауважила, що більшість арештованих кримських татар належать до громадського правозахисного руху “Кримська солідарність”.

Уповноважений ВР нагадала, що від початку окупації за обвинуваченнями у зв’язках із забороненими мусульманськими групами у Криму арештовано чи засуджено 59 осіб. На півострові системно порушується свобода слова, постійно надходять повідомлення про викрадення людей.

“Десятки осіб зникли безвісти. 16 вересня у Криму в лісі було знайдено тіло 20-річного кримського татарина Ейнара Еюпова, який зник рік тому”, – розповіла Денісова.

Вона також підкреслила, що на окупованих територіях змінено законодавство про релігійні організації, що стало інструментом для терору, зокрема проти Української православної церкви та євангельських християнських організацій.

 

Король Нідерландів закликав РФ до співпраці у розслідуванні трагедії МН17

Король Нідерландів Віллем-Олександр закликав Росію повною мірою співпрацювати в розслідуванні справи про знищення літака рейсу МН17.

Про це Віллем-Олександр заявив на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хочу повторити, що відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН 2166 всі країни, включно з Росією, мають докласти всіх зусиль, аби притягнути до відповідальності осіб, винних у трагедії та з’ясувати правду про знищення МН17 17 липня 2014 року. Родичі 298 загиблих очікують на правосуддя, і ми не зупинимося поки цього не буде досягнуто”, – наголосив монарх.

Відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН 2166, Росія зобов’язана повністю співпрацювати в розслідуванні причин загибелі MH17 та докладати зусиль задля притягнення до відповідальності винних у трагедії.

19 червня 2019 року були оприлюднені імена трьох росіян та українця, яких Міжнародна слідча група назвала причетними до знищення літака Малазійських авіаліній, який прямував з Амстердама до Куала-Лумпура. Суд у цій справі призначено на 9 березня 2020 року.

Як повідомляв Укрінформ, 7 вересня, між Україною та РФ відбувся обмін у форматі 35 на 35. Серед тих, кого видала Україна, – бойовик “ДНР” Володимир Цемах, який є фігурантом справи МН17.

Цемаха затримали наприкінці червня українські спецслужби на території ОРДЛО.

 

На Донеччині війна зруйнувала та пошкодила понад 5500 житлових будинків – ОДА

На підконтрольних територіях Донецької області залишаються зруйнованими та пошкодженими війною 5561 житловий будинок, для їх відновлення потрібно близько 10 млрд грн.

Такі цифри пролунали на колегії Донецької облдержадміністрації, повідомляє сайт ОДА – Укрінформ.

«Унаслідок збройного конфлікту в Донецькій області на територіях, підконтрольних українській владі, залишаються зруйнованими та пошкодженими 5561 житловий будинок (з них 282 будинки – комунальної форми власності, 8 – ОСББ та 5271 – приватні будинки). Для відновлення зазначених об’єктів необхідно близько 10 млрд грн», – ідеться у повідомленні.

Учасники наради зазначили, що значна кількість пошкоджених та зруйнованих будинків є однією з вагомих проблем, що стримують підготовку об’єктів житлового господарства області до стабільної роботи в опалювальному періоді 2019-2020 років.

 

Кулеба: Курс на НАТО незмінний, але з новою тактикою

Курс України на євроатлантичну інтеграцію залишається незмінним, але тактика входження до НАТО має змінитися.

Про це віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив у коментарі Радіо Свобода – Укрінформ.

«Нова тактика полягає у тому, що після того, як у 2008 році не була позитивно сприйнята подана Україною заявка щодо приєднання до Плану дій з членства (ПДЧ) і до цього дня нічого кардинально у цьому питанні не змінилося, ми наразі не маємо шансів отримати ПДЧ. Тому, ми маємо зараз зосереджуватися не на тому, щоб подавати чергову заявку (в той час як ще попередня залишається чинною), а зосередитися на тому, щоб здійснювати ті внутрішні реформи, запроваджувати ті стандарти НАТО, які дозволять нам досягнути взаємосумісності Збройних сил України з арміями країн-членів НАТО. Тобто, тактика у тому, щоб рухатися до членства в НАТО через безпосередню фактичну інтеграцію, а не через політичні заяви», – пояснив Кулеба.

Він зазначив, що нині має «прекрасний діалог» із колегами із Північноатлантичного альянсу.

«Ми жодним чином не обговорюємо згортання співробітництва, а навпаки, – обговорюємо необхідність активізації співпраці, розв’язання проблем і можливості швидкого руху вперед», – додав віцепремʼєр.

Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що Україна не знімає з порядку денного питання про надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО, однак не порушуватиме його на лондонському саміті НАТО в грудні, оскільки цей захід не передбачає партнерської частини.

7 лютого 2019 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)”, ініційований тодішнім Президентом Петром Порошенком.

 

Зеленський ухилився від коментарів щодо розмови з Трампом – CNN

Відповідаючи на запитання журналістів про зміст телефонної розмови з президентом США, Володимир Зеленський зауважив, що це конфіденційна інформація.

Про це повідомляє CNN – Укрінформ.

“Коли журналісти CNN підійшли до Зеленського в ООН у Нью-Йорку, і запитали (про розмову з президентом США – ред.), він відповів, що його розмови з Дональдом Трампом “особисті й конфіденційні”, – передає канал.

За словами журналістів, Зеленський так і не відповів на їхнє запитання, чи був зв’язок між коштами програми військової допомоги Україні та розслідуванням проти колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена і його сина Гантера.

Зазначається, що на запитання, чи хоче він, аби розшифровка телефонної розмови з Трампом була оприлюднена, Президент України відповів: “Побачимо”.

Як повідомлялося, Володимир Зеленський 23–26 вересня перебуває з робочим візитом у США, де бере участь у 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Виступ Президента України на дебатах Генасамблеї ООН заплановано на 25 вересня, о 16:00 за київським часом.

У рамках візиту 25 вересня передбачена 45-хвилинна зустріч Володимира Зеленського з Дональдом Трампом.

 

Трамп заявив, що Україна дала згоду на оприлюднення розмови із Зеленським

Дональд Трамп заявив, що отримав формальну згоду української сторони на оприлюднення повної стенограми розмови з Володимиром Зеленським – аби довести, що не тиснув на свого українського колегу.

Про це Трамп повідомив у Twitter – Укрінформ.

“Державний секретар Помпео отримав згоду від уряду України на оприлюднення стенограми телефонної розмови, яку я мав з їхнім президентом. Вони не розуміють, чому це набуло такої важливості. Тотальне полювання на відьом з боку демократів!” – написав глава Білого дому.

Нагадаємо, у вівторок Дональд Трамп пообіцяв оприлюднити стенограму телефонної розмови з Президентом України Володимиром Зеленським від 25 липня, яка стала предметом останніх політичних загострень у США. Перед цим він наголосив, що така практика є неприйнятною, оскільки інші світові лідери втратять будь-яку довіру до відкритого спілкування телефоном.

Тим часом спікер Палати представників Ненсі Пелосі оголосила про початок формальної процедури імпічменту Дональда Трампа, якій передуватимуть розслідування в комітетах нижньої палати Конгресу.

 

Палата представників ініціювала формальну процедуру імпічменту Трампа

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі оголосила про запровадження формальної процедури імпічменту Дональда Трампа, їй передуватимуть розслідування в комітетах нижньої палати Конгресу.

Про це Пелоcі заявила у вівторок у будівлі Капітолію, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні я оголошую, що Палата представників починає розслідування. Я даю розпорядження шістьом нашим комітетам приступити до проведення власних розслідувань під егідою розслідування імпічменту”, – заявила спікер нижньої палати Конгресу США.

При цьому вона підкреслила, що “президент повинен нести відповідальність”, оскільки “ніхто не перебуває поза законом“.

У цьому зв’язку Пелосі вказала на дії адміністрації Трампа, які, за її словами, порушили конституцію. Зокрема, як зазначила конгресвумен, адміністрація заборонила генеральному інспектору Розвідувального співтовариства розкрити зміст скарги “викривача” членам Конгресу. “Це порушення закону”, – наголосила Пелосі, зауваживши, що це символічно сталося в День конституції США, 17 вересня.

Нагадаємо, ідеться про скаргу “викривача” з числа співробітників розвідки, які опрацьовують зарубіжні комунікації Білого дому. Він, зокрема, повідомив своєму керівництву, що під час розмови Трампа з іншим “іноземним лідером” (яким американські ЗМІ вважають Володимира Зеленського) президент США нібито зробив неприпустиму “пропозицію”. За даними медіа, це могло стосуватися тиску на українську сторону з метою примусити відкрити розслідування проти родини Джо Байдена, який є головним конкурентом Трампа на наступних виборах. Це може вважатися закликом до іноземної держави втрутитися у виборчу кампанію в Сполучених Штатах.

Як підкреслила Пелосі, цього тижня Трамп “визнав, що просив Президента України вжити заходів, які надали б йому політичної переваги”. Ці дії засвідчили “непорядний факт зради президентом його присяги, зради нашої національної безпеки та зради цілісності наших виборів”.

Пелосі зауважила, що це є “серйозним порушенням Конституції, особливо коли президент впродовж останніх кількох місяців каже, що стаття 2 надає йому право робити все, що він хоче”.

У зв’язку з цим вона анонсувала вже на цей четвер слухання за участю високопосадовців з адміністрації президента США.

 

Трамп – про імпічмент: Це погано для країни

Президент США заявив, що ініційоване в Палаті представників розслідування щодо його імпічменту шкодить усій країні, і вкотре назвав цю ініціативу “полюванням на відьом”.

Про це Трамп написав у серії Twitter-повідомлень після відповідної заяви спікера Палати представників Ненсі Пелосі – Укрінформ.

“Такий важливий день в Організації Об’єднаних Націй, так багато роботи й так багато успіхів! А демократам треба було навмисно зруйнувати та зневажити все цим новинним сміттям про полювання на відьом. Як погано для нашої країни!” – наголосив американський президент.

Нагадаємо, у вівторок спікер Палати представників США Ненсі Пелосі оголосила про початок формальної процедури імпічменту президента Трампа. За її розпорядженням, шість комітетів нижньої палати Конгресу розпочнуть власні розслідування щодо порушення законів президентом США та його командою.

Тим часом Дональд Трамп пообіцяв оприлюднити розгорнуту стенограму його телефонної розмови з Володимиром Зеленським від 25 липня, яка стала причиною серйозних політичних загострень у США.

 

Президент України провів зустріч із прем’єр-міністром Швеції

На полях Генеральної Асамблеї ООН Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Швеції Стефаном Льовеном.

Про це повідомляє пресслужба Президента України – Укрінформ.

«Глава держави подякував прем’єр-міністру за всебічну підтримку України, зокрема, за підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої країни. Сторони обговорили перспективи перемовин щодо Донбасу», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, у розмові Зеленський наголосив: «Ми не готові чекати ще п’ять років, щоб переговори у Мінську дали результат».

Глава держави також відзначив важливість Швеції як партнера для нашої країни, зокрема у торговельній сфері.

Володимир Зеленський закликав Стефана Льовена сприяти збільшенню шведських інвестицій в економіку України, серед іншого – в енергоефективність, переробку сміття та інші галузі.

 

Зеленський на зустрічі з Бабішем запросив бізнес Чехії активно заходити в Україну

У рамках участі в роботі 74-ї сесії Генасамблеї ООН Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Чеської Республіки Андреєм Бабішем.

Про це повідомляє Офіс Президента – Укрінформ.

«Глава держави відзначив послідовну та потужну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України з боку Чехії. Він також висловив чеській стороні вдячність за гуманітарну та фінансову допомогу. Окрему увагу приділили стану і перспективам розвитку торговельно-економічної та інвестиційної співпраці», – йдеться в повідомленні.

Президент України відзначив позитивну динаміку двосторонньої торгівлі й запросив чеські компанії активно освоювати український ринок.

Співрозмовники наголосили на взаємній налаштованості на активізацію політичного діалогу між двома країнами.

Володимир Зеленський запросив Андрея Бабіша відвідати Україну з візитом.

 

Зеленський зустрівся з виконавчим директором Uber

Президент України Володимир Зеленський провів у Нью-Йорку зустріч із виконавчим  директором компанії Uber Technologies Inc. Дарою Хосровшахі.

Про це інформує пресслужба глави держави – Укрінформ.

«Під час зустрічі було обговорено низку питань щодо діяльності Uber в Україні, а також перспективи нарощування капіталовкладень компанії в нашій державі», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Володимир Зеленський поінформував Дару Хосровшахі про реалізацію політики реформ, покликаної поліпшити бізнесовий клімат в Україні та створити сприятливі умови для залучення іноземних інвестицій.

Під час зустрічі також ішлося про використання компанією Uber в Україні екологічних автомобілів.

 

Зеленський обговорив з Меркель підготовку до “нормандського саміту”

Президент України Володимир Зеленський зустрівся на полях 74-ї сесії Генасамблеї ООН з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Про це повідомляє Офіс Президента. – Укрінформ

“Сторони обговорили стан підготовки до зустрічі лідерів країн “нормандської четвірки” для узгодження подальших кроків щодо врегулювання конфлікту на сході України”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Володимир Зеленський поінформував Ангелу Меркель про безпекову ситуацію на сході України, а також про зусилля української сторони у відновленні зруйнованого мосту поблизу Станиці Луганської.

Глава держави підтвердив, що Україна залишається послідовною у виконанні своїх зобов’язань щодо мирного врегулювання на Донбасі з використанням політико-дипломатичних механізмів.

Зі свого боку Ангела Меркель наголосила на незмінності підтримки Німеччиною зусиль України, спрямованих на встановлення миру на сході країни, а також відзначила важливість ретельної підготовки зустрічі в “нормандському форматі” задля досягнення дієвих результатів.

 

ЗМІ: у Зеленського була коротка зустріч з главою МЗС РФ Лавровим у Нью-Йорку

Президент України Володимир Зеленський і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у вівторок ввечері провели короткий контакт на прийомі, організованому американським лідером Дональдом Трампом в честь глав держав – учасників 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Про це повідомляє УНН з посиланням на ТАСС.

“В ході прийому, організованого президентом США Дональдом Трампом в честь глав держав – учасників 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, відбувся короткий контакт Президента України Зеленського з главою МЗС РФ, – сказало дипломатичне джерело ТАСС в Нью-Йорку. – Вони обговорили ситуацію навколо російсько-українських відносин”.

Російський міністр прибув до Нью-Йорка для участі в Генасамблеї ООН, він очолює російську делегацію.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський перебуває з робочим візитом у США 23-25 вересня, де зустрічається на полях 74-ї сесії Генасамблеї ООН з керівниками держав і міжнародних організацій.

25 вересня запланована зустріч Зеленського з президентом США Дональдом Трампом.

 

“Нормандський саміт” відбудеться найближчими тижнями – Макрон

Саміт у “нормандському форматі” відбудеться найближчими тижнями, заявляє президент Франції Еммануель Макрон.

Про це Макрон сказав у виступі на 74-й сесії Генеральної асамблеї ООН, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“У наступні тижні відбудеться саміт у “нормандському форматі” на рівні глав держав та урядів”, – заявив Макрон.

Він відзначив, що Україна потребує “відваги для розбудови миру”.

“Президент Зеленський почав робити перші кроки – Путін зміг відповісти. Це прогрес, якого вдалося досягти впродовж останніх тижнів. І ми знаємо, які мають бути наступні етапи у цьому: Мінські домовленості, спроможність розбудовувати сталий мир на місцях”, – наголосив президент Франції.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю, 13 вересня, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що зустріч лідерів “нормандської четвірки” в Парижі не відбудеться найближчим часом, оскільки Росія “не може” взяти в ній участь.

Раніше планувалося, що така зустріч може відбутися вже 16 вересня. Президент України Володимир Зеленський наголошував, що прагне провести зустріч у “нормандському форматі” до кінця вересня.

 

Естонія скасувала безплатні довгострокові візи для українців

Уряд Естонії скасував своє рішення від 2010 року, яке звільняло громадян України від сплати державного мита за розгляд заявок на довготермінові візи.

Про це повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

«Як заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Реймсалу, на сьогодні близько 90% громадян України, які звертаються з проханням про довгострокову візу, просять її з метою працевлаштування. Тому, за його словами, надалі не виправдано зберігати такий виняток для громадян України», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що рішення, яке набере чинності 1 листопада (його ухвалено і щодо громадян Білорусі), стосується лише національної візи типу D терміном понад 90 днів для перебування з такою метою, як працевлаштування, навчання, тривале лікування тощо. Держмито за розгляд заявки на таку візу в Естонії становить нині 80 євро, а з 1 січня 2020 року воно зросте до 100 євро.

Тобто нинішнє рішення не стосується громадян України, які мають намір відвідати Естонію на термін до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування. Власникам біометричних паспортів для таких поїздок візи не потрібні.

При цьому в пресслужбі уряду Естонії наголосили, що Україна залишається важливим партнером у Східній Європі. І пріоритетом зовнішньої політики Естонії є сприяння інтеграції України з ЄС, зокрема і через розширення свободи пересування та економічну інтеграцію.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 688

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua