Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 26 травня

Інформдень: 26 травня

«Група семи» зберегла санкції проти Росії

Лідери країн «Групи семи» промислово розвинутих країн узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби. Про це йдеться в підсумковій декларації саміту, який завершився в Японії.

«Термін дії санкцій пов’язаний з повною реалізацією Росією мінських угод і повагою суверенітету України. Санкції можуть бути зняті, коли Росія виконає взяті на себе зобов’язання. Ми готові запровадити подальші обмежувальні заходи з метою тиску на Росію, якщо її дії цього вимагатимуть», – ідеться в декларації.

Лідери «Групи семи» також наголосили, що криза на сході України може бути вирішена тільки дипломатичним шляхом і підтвердили важливість збереження діалогу з Росією.

Також у декларації міститься чергове «засудження незаконної анексії Кримського півострова Росією», що передбачає «санкції проти тих, хто до цього залучений».

Лідери «Групи семи» промислово розвинених країн 26 і 27 травня провели в Японії дводенні переговори. Лідери США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Канади та Японії у підсумковій декларації висловили ставлення до всіх головних проблем людства і запропонували свої підходи до їхнього розв’язання.

Наступний саміт «Групи семи» відбудетьтся в Італії у 2017 році.

 

Адвокати Савченко розповіли, хто в Україні “гальмував” процес її звільнення

Адвокатам Надії Савченко перешкоджали представники української і російської сторін під час роботи над справою звільнення українки.

Про це на прес-конференції 26 травня повідомили захисники української льотчиці Марк Фейгін та Микола Полозов, інформує Українська правда.

Відповідаючи на питання про тиск та перешкоджання діяльності у справі Савченко та зриви процесу її звільнення та обміну, Полозов зазначив: “Порівнювати тиск в РФ і Україні неможливо: в РФ це вертикаль спецслужб і ФСБ, ми там – під ковпаком, всі телефони прослуховуються. В Україні – абсолютно інше, ставлення, у своїй роботі ми переважно стикалися з підтримкою і допомогою, а не з протидією”.

У свою чергу  Марк Фейгін заявив, що з українського боку певне перешкоджання діяльності адвокатів чинили представники СБУ, зокрема – начальник слідчого управління СБУ Василь Вовк.

“Восени 2014 року на програмі Шустер Live” я зустрів людину, якій ми писали папери і намагалися отримали білінг телефонів та інші документи, щоб долучити їх до матеріалів слідства, а він нам не давав. Ця людина – начальник слідчого управління СБУ Василь Вовк”, – заявив Фейгін.

За його словами, Вовк відмовляв у наданні документів на запити адвокатів: “Я вам нічого не дам”.

“Як можна вирішити цю проблему?”, запитали ми у нього. “Ніяк”, – відповів Вовк”, – повідомив Фейгін.

Після цього адвокати звернулися до нардепа від “Батьківщини” Сергія Власенка, який звернувся до тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка.

“І документи адвокатам почали надаватися. Але Вовк дав якесь інтерв’ю, в якому заявив, що ми все – “агенти ФСБ”… Тобто певне перешкоджання було, але невідомо, задля чого і  з якою метою”, – зазначив Фейгін.

Також Фейгін заявив, що звільнення Савченко мало відбутися ще 12 квітня.

“12 квітня очікували, що щось мало відбутися…. Наді сказали, що 12 квітня усе буде нормально, ледь не борт літака чекаємо, і якщо не відпустять – то скажуть точну дату, коли. Але цього не відбулося. Потім був якийсь рух перед днем народження Савченко – 11 травня. Що її мовляв відпустять тепер, а Єрофеєва та Александрова – пізніше. І теж нічого не відбулося.  Такі були дати, якщо не зважати на інші дрібні приводи”, – зазначив адвокат.

Як відомо, керівник головного слідчого управління СБУ Василь Вовк заявив, що “російські адвокати зацікавлені в тому, щоб Савченко просиділа в РФ якомога довше”.

“Піар для адвокатів важливіший від її долі”, – заявив Вовк.

У СБУ перепросили у Савченко за висловлювання Вовка про її адвокатів.

У свою чергу Савченко відповіла на висловлювання Вовка і зазначила, що сама може звільнити адвокатів, якщо ті не будуть її задовольняти.

 

МЗС РФ назвав заяви Києва по Савченко міфом і агресією

МЗС Росії заявляє, що звільнення українки Надії Савченко не має ніякого відношення до Мінських домовленостей.

Про це під час брифінгу заявила прес-секретар МЗС Росії Марія Захарова, повідомляє Українська правда.

“Це великий міф, що справа Савченко і її обмін на громадян РФ є частиною Мінських домовленостей. Справа Савченко не пов’язана з Мінськими домовленостями”, – сказала Захарова.

Вона вкотре заявила про те, що для реалізації Мінських угод потрібні переговори Києва і бойовиків.

Більше того, Захарова назвала заяви Києва “агресивними”.

“Заяви, які робилися в Києві вчора, агресивні і не сприяють створенню позитивної атмосфери. Мені навіть не хочеться їх коментувати. Вони були настільки агресивними і не мудрими”, – заявила прес-секретар МЗС Росії.

“Ця риторика виходить за межі людяності і сприяє конфронтації суспільства”, – сказала вона.

У середу Надія Савченко повернулася в Україну. Її обміняли на двох російських військових.

Президент Франції Франсуа Олланд та глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у своїх заявах з приводу звільнення Савченко висловили надію, що це сприятиме виконанню Мінських угод.

“Це важливий крок для реалізації мінських домовленостей, які повинні виконуватися якомога швидше”, – зауважив Олланд.

 

Савченко після брифінгу з Порошенком поїхала в штаб “Батьківщини”

Після прес-конференції в Адміністрації президента Надія Савченко поїхала в офіс фракції “Батьківщина”.

Про це розповіла народний депутат від “Батьківщини” Альона Шкрум, інформує Gazeta.ua.

“Вона сама подзвонила після прес-конференції з Петром Олексійовичем. Попросилася приїхати до фракції, поспілкуватися. Ми всі були в партійному офісі. Вона майже дві години спілкувалася з Юлією Тимошенко. Мала багато запитань: де взяти інформацію, що читати. У неї був дуже обмежений доступ до інформації, що таке Мінські домовленості, комітети Верховної Ради, що від неї очікують. Задавала дуже серйозні, конструктивні запитання і вбирала інформацію”, – розповіла Шкрум.

Потім, за її словами, Савченко поспілкувалася з однопартійцями.

“Ми побачили ввечері іншу Надію. Спокійну… Видно, перший стрес минув”, – додала нардеп.

У планах фракції – побачити Савченко в парламенті 31 травня.

Як відомо, у середу, 25 травня, українська льотчиця та народний депутат Надія Савченко повернулася в Україну. Її обміняли на російських військовослужбовців Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва.

Савченко вже є членом комітету Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони.

 

Савченко получила интересное предложение – чем удивила “Батькивщина

Прибывшая вчера на родину член фракции “Батькивщина” Надежда Савченко готова приступить к работе в Верховной Раде. При этом Савченко предлагают место в одном из наиболее значимых парламентских комитетов, информирует wikilex.

Как заявил нардеп от “Батькивщины” Иван Крулько, Надежда будет членом комитета по вопросам Национальной безопасности и обороны. По его мнению, именно там ее голос будет “очень весомым”.

Ожидается, что Савченко уже со вторника, 31 мая, приступит к выполнению своих обязанностей в Раде, добавил Крулько.

 

Почему Путин отпустил Савченко: шесть главных вопросов и ответов

Возвращение Надежды Савченко в Украину стало настоящей сенсацией. Мало того, что оно совпало со второй годовщиной избрания Петра Порошенко президентом, так еще и произошло подобно грому среди ясного неба. Постараемся ответить на самые актуальные вопросы, связанные с этим неординарным событием.

Почему все произошло неожиданно? В международной практике переговоры о возвращении или обмене заложников не идут публично. Поэтому ничего странного в таком стремительном развитии событий нет. Давление западных лидеров на Владимира Путина имело место, и его после завершения переговоров признают украинские дипломаты. Сомневаюсь, что Петр Порошенко подстраивал возвращение Савченко под годовщину своего избрания, здесь более вероятна интрига со стороны Кремля. Почему? Об этом чуть ниже.

Что с Надеждой Савченко будет дальше? Она вернулась не на пустое место. Надежда — парламентарий, Герой Украины, известная личность, уровень доверия к которой достаточно высок. Ее призыв “Не дайте мне скурвиться” выглядит криком души человека, не ожидавшего возможности босиком пройтись по родной земле. Савченко будет искать себя в жизни после плена. Возможно, ей помог бы опыт другого известного летчика, побывавшего в плену и ставшего известным политиком — Джона Маккейна. Она четко дала понять, что намерена бороться за освобождение других украинских пленных. Еще один маркер — судьба “закона Савченко”, благодаря которому места лишения свободы досрочно покинули куда менее героические, чем его формальный автор, персонажи. Есть ли у Савченко президентские амбиции? Ответ на этот вопрос сложнее, чем кажется. Возраст позволяет Надежде уже лелеять президентские амбиции, но пребывание в российской тюрьме противоречит (с формальной точки зрения) норме о необходимости постоянного проживания в Украине на протяжении последних 10 лет. Но и это, по большому счету, не главное. Президентская кампания в украинских условиях — битва ресурсов, которых у Надежды Савченко сегодня нет. Хотя не приходится сомневаться, что ей их вскоре предложат. Сегодня ее главное оружие — недюжинная харизма и колючий характер, не всегда создающие благоприятные условия для развития политической карьеры.

Кто выиграл от возвращения Надежды Савченко в Украину? В человеческом плане — мама и сестра, ожидавшие возвращения Надежды и боровшиеся за нее изо всех сил. В политическом немалые дивиденды получил Петр Порошенко, обещавший обеспечить возвращение украинской героини и сдержавший свое слово. Очевидно, что без международной поддержки в этом вопросе не обошлось, и немалая заслуга главы государства заключается в мобилизации мирового общественного мнения.

Усилит ли Савченко фракцию “Батькивщина”? Честно говоря, трудно представить, как будут уживаться в одном политическом проекте две популярные женщины, одна из которых с улыбкой согласовывала с Владимиром Путиным детали газового контракта, а другая — голодала в российской тюрьме. Будет неплохо, если возвращение Савченко сделает украинскую политику более ответственной, если она станет катализатором всплеска патриотизма.

Почему Путин решил отпустить Надежду? Причин у этого шага может быть несколько. Наиболее очевидная: помилование Савченко для российского президента — весомый аргумент в борьбе за ослабление санкций Запада. В Кремле понимают их тяжелое влияние на российскую экономику и вынуждены маневрировать, дабы найти возможность для диалога. Еще один резон — если в российской тюрьме Надежда Савченко представляла собой проблему для Путина, то после возвращения в Киев она может представлять угрозу для украинской власти. Не исключаю, что такие выводы сделали российские аналитики. Вероятно, именно поэтому для возвращения Савченко на Родину была избрана именно дата второй годовщины избрания Порошенко президентом — Россия словно намекает, что может и дальше договариваться с украинским президентом.

Какие уроки для общества в возвращении Надежды Савченко? Наверное, главный — государство должно бороться за возвращение своих граждан из неволи. Поэтому с возвращением Надежды борьба за наших сограждан в украинском плену не заканчивается, а получает новый импульс. Героическое поведение в плену — не повод для окончательной индульгенции и приписывания тому или иному человеку сверхъестественных качеств. “Не сотворить себе кумира” — пожалуй, самое важное на сегодня для украинского общества. Евгений Магда, политический эксперт, специально для ONLINE.UA

 

Петренко й Савченко обговорять “технічні зміни” до її закону

Міністр юстиції України Павло Петренко проведе консультації з Надією Савченко з приводу внесення змін до її закону.

Про це сказав у четвер керівник міністерства в ефірі телеканалу “112 Україна”.

“Я вважаю, що цей закон є правильним за своєю суттю і духом, тому що люди, які роками знаходяться в СІЗО без вироку суду, є невинними відповідно до нашої Конституції, але умови їх перебування набагато гірші, ніж умови перебування в колоніях уже злочинців”, – сказав Петренко.

За його словами, “єдине, що точно потрібно внести деякі технічні правки, і не давати можливості скористатися цією формулою злочинцям, які вчинили насильницькі злочини, вбили, згвалтували чи були учасниками терористичних організацій”.

“Я думаю, що після повернення Надії в Україну, після її заяв, що вона активно почне працювати в парламенті, ми з нею проведемо з цього приводу консультації, і внесемо відповідні технічні зміни”, – пояснив міністр.

 

Они там были: у Путина поведали, в каком статусе ГРУшники пребывали в Украине

Осужденные Голосеевским районным судом Киева российские ГРУшники Евгений Ерофеев и Александр Александров находились на территории Украины в качестве граждан России, но не военнослужащих.

Об этом заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передают “РИА Новости“.

“[Ерофеев и Александров находились] в статусе российских граждан. Неоднократно заявлялось министерством обороны и разными нашими представителями, что они не являлись военнослужащими РФ”, – сказал он.

В то же время Песков не уточнил, смогут ли ГРУшники вернуться на военную службу после увольнения, если захотят.

“Этого я не знаю. Наверное, нужно наших военных спрашивать, это, наверное, не вопрос, который входит в компетенцию Кремля”, – отметил он.

Как сообщал “Обозреватель”, 25 мая президент Украины Петр Порошенко помиловал российских ГРУшников Александрова и Ерофеева. В тот же день они правительственным рейсом прибыли в Москву, где их в аэропорту “Внуково” встретили только жены.

 

Песков прокомментировал заявление Порошенко о возврате Донбасса

Если заявления президента Украины Петра Порошенко о возвращении Украиной вслед за Надеждой Савченко Донбасса продиктованы соображениями гуманизма, то это можно приветствовать; притязания же Киева на российские регионы в комментариях не нуждаются, сказал пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, сообщают РИА Новости.

“Если он имел в виду, что он намерен вернуть Донбасс, руководствуясь соображениям гуманности, то такое заявление можно поддержать. И, собственно, это то, на что мы и надеемся в Москве”, — сообщил Песков в четверг журналистам.

“А в части Крыма — не комментируем притязания на российские регионы”, — добавил он.

Ранее Порошенко заявил, что намерен вернуть Донбасс и Крым так же, как и украинскую военнослужащую Надежду Савченко, которая была осуждена в России на 22 года по делу об убийстве журналистов ВГТРК в Донбассе, затем помилована Путиным и в среду доставлена в Киев.

 

Звільняти решти ув’язнених в РФ потрібно колективно – Фейгін

Справи стосовно інших ув’язнених в Росії українців потрібно вирішувати колективно, а не окремо.

Про це заявив адвокат Надії Савченко Марк Фейгін на прес-конференції в Укрінформі.

“Я думаю, що потрібно вирішувати всі інші кейси не поодиноко, не окремо, як у випадку з Савченко, а колективно. Потрібно вирішувати, щоб відразу віддали не одну Савченко за двох, а десятеро за десятьох, що містяться в Україні”, – підкреслив він.

 

Вплив Кремля: у Казахстані та Білорусі розгортається “донбаський сценарій”

На півночі Казахстану почався процес формування “народної республіки” У Білорусії та Казахстані розпочинається розгортання подій за донбаським сценарієм – створення “народних республік”.

Про це в ефірі ток-шоу “Право на владу” заявив колишній представник України у тристоронній контактній групі Роман Безсмертний. Зокрема, за словами Безсмертного, на півночі Казахстану фактично розпочався процес створення “Північно-Казахстанської республіки” після того, як президент країни відвідав Кремль. “Ситуація загострилася у двох східних областях Білорусі і вона близька до зриву”, – сказав він, наголосивши також і на загостренні ситуації в Сирії та активізації поставок зброї із РФ на окуповані території Донбасу.

Відтак, Безсмертний вважає, що звільнення Надії Савченко – це ланка у ланцюжку, з точки зору “кремлівських стратегів” у питанні дискредитації української влади та президента. Раніше, Роман Безсмертний у коментарі ТСН вже заявляв, що Росія використала процедуру повернення Надії Савченко проти президента Петра Порошенка, для його дискредитації. Зокрема, мова йде про постійне перенесення дат звільнення української бранки. “Російська сторона зробила із цієї процедури програму, як це йшло, чому мінялися ці дати – це була дискредитація однієї людини – президента України”, – пояснив він.

Однак, що стосується звільнення Савченко, то Безсмертний зауважив, що на Кремль здійснили тиск з боку Вашингтону. Мова йде про останню зустріч Держсекретаря США Вікторії Нуланд із помічником президента РФ Владиславом Сурковим.

 

Международный резерв России снизился на 2,6 млрд долларов за неделю

На данный момент международный резерв РФ составляет 388,3 млрд долларов

Международные резервы Российской Федерации с 13 мая до 20 мая 2016 года снизились на 2,6 млрд долларов. Сейчас сумма составляет 388,3 млрд долларов, информацию об этом на своем сайте разместил Банк России.

Как отмечается, международные резервы России, представляют собой высоколиквидные иностранные активы, имеющиеся в распоряжении Банка России и правительства страны, состоят из средств в иностранной валюте, специальных прав заимствования, резервной позиции в МВФ и монетарного золота.

Напомним, ранее сообщалось, что международные резервы РФ за неделю (по данным на 25 марта) упали на 3,4 млрд долларов.

 

Трампу уже ничто не помешает стать кандидатом в президенты США — СМИ

Оставшиеся праймерис станут для миллиардера чистой формальностью

Миллиардер Дональд Трамп набрал число голосов делегатов, необходимое для его выдвижения кандидатом в президенты от Республиканской партии. Об этом сообщает “ДС” со ссылкой на ТАСС.

По собственным подсчетам, которые провели журналисты информагентства Associated Press, Трамп на данный момент заручился поддержкой 1238 выборщиков, то есть на одного делегата больше, чем необходимо для его успешного выдвижения в качестве официального кандидата в президенты от партии на республиканском съезде, который состоится в июле этого года.

Теперь последний раунд республиканских первичных выборов, который пройдет 7 июня, станет для Трампа, и так оставшегося единственным претендентом на выдвижение, чистой формальностью. В этот день праймериз пройдут в пяти штатах – в Калифорнии, Монтане, Нью-Джерси, Нью-Мексико и Южной Дакоте. Всего на них решится судьба чуть более 300 голосов делегатов.

Как сообщала “ДС“, Дональд Трамп опередил по популярности Хиллари Клинтон, кандидата от Демократической партии США. За него готовы отдать голоса 45% американцев, за Клнтон – 42%.

 

Минюст: функции ЗАГСов передадут местным властям до конца 2016

По словам Петренко, часть функций ЗАГСа можно передать нотариусам

Функции ЗАГСов будут переданы местным властям до конца текущего года. Об этом в четверг, 26 мая, рассказал министр юстиции Украины Павел Петренко во время пресс-конференции, передает корреспондент РБК-Украина.

“Я считаю, что регистрацию актов гражданского состояния нужно передать местным органам власти. ЗАГСы это не только регистрация браков, это и регистрация рождения, смерти”, – сообщил Петренко.

“Есть идея часть этих функций передать нотариусу. Кроме регистрации смерти, однако та самая регистрация брака может осуществляться нотариусом”,- добавил он.

По словам Петренко, регистрация брака может одновременно осуществляться и  нотариусами, и местными властями.

“Планируем до октября подготовить комплексный закон, чтобы в этом году его принять”, – сообщил министр.

Напомним, ранее сообщалось, что Министерство юстиции Украины намерено провести полный аудит пенитенциарных учреждений.

 

В.о. голови “Укрзалізниці” тимчасово призначений її операційний директор

Кабінет міністрів призначив Віталія Жураківського виконуючим обов’язки голови правління ПАТ “Українська залізниця”.

Про це йдеться у розпорядженні Кабінету міністрів № 371-р від 25 травня 2016 року, повідомляє Економічна правда.

“Призначити Віталія Жураківського виконуючим обов’язки голови правління ПАТ “Українська залізниця” до початку виконання головою правління зазначеного товариства повноважень за посадою”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, раніше номінаційний комітет з призначення керівників держкомпаній при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі 12 квітня назвав громадянина Польщі Войцеха Бальчуна переможцем конкурсу на посаду голови ПАТ “Укрзалізниця”.

Бальчун народився 19 червня 1970 року. Закінчив Сілезький університет у Катовиці за спеціальністю політологія. Також має ступінь магістра ділового адміністрування.

Кар’єру розпочав на посаді директора з продажу регіональної газети в Катовиці Trybuna Śląska, потім працював у національній поштовій службі Польщі Poczta Polska і банку PKO Bank Polski.

У 2008-2013 роках Бальчун був головою правління залізничної компанії Польщі PKP Cargo, яка на той час переживала реструктуризацію.

Польські ЗМІ зазначають, що саме Бальчун трансформував майже збанкрутілого державного перевізника у фінансово здорову компанію. Завдяки йому в 2013 році PKP Cargo провела IPO на Варшавській фондовій біржі.

У квітні 2012 року Бальчуна призначили головою правління польської авіакомпанії LOT. Паралельно він обіймав посаду віце-президента асоціації роботодавців Польщі. Крім того, він лідер і гітарист рок-гурту Chemia.

 

Мінінформ хоче побудувати кілька телевеж на Донбасі

Відновлення українського мовлення на Донбасі ускладнює розташування великих веж у підконтрольних бойовикам Луганську і Донецьку.

Про це заявив міністр інформаційної політики Юрій Стець в інтерв’ю Ліга.net, повідомляє Укрінформ.

“Для того, щоб відновити там мовлення, треба звільнити Луганськ і Донецьк. Не секрет, що найбільші вежі з найпотужнішими передавачами в тому регіоні знаходяться в Луганську і Донецьку. Можна побудувати свої нові вежі, і ми подали на розгляд такий проект Кабміну”, – зазначив Стець.

Водночас він запевнив, що міністерство докладає максимум зусиль для зміни ситуації, що склалася.

“Якщо подивитися звіти щодо встановлення українського телерадіомовлення на Донбасі, то ви побачите успішні спроби міністерства отримати техніку і устаткування (аналогові передавачі) у наших партнерів: США, Литви і Польщі на безоплатній основі. У міністерстві створено комісію, яка займається розміщенням цього устаткування на місцях. Це першочергове завдання міністерства. І вже зараз близько 25 передавачів стоять на лінії розмежування”, – додав міністр.

При цьому, за його словами, ці передавачі не можуть покрити весь периметр території розмежування українським сигналом, оскільки цього не дозволяє рельєф місцевості.

Стець також додав, що Мінінформ подав заявку до Кабміну на фінансування будівництва телевеж у певних містах українського Донбасу. Ціна питання, залежно від висоти і місця розташування вежі, може становити від 2 до 20 мільйонів гривень.

“Все подано до Кабміну, узгодження проходить у трьох міністерствах: Мін’юст, Мінфін і Мінекономіки. Це подавалося ще за минулого Кабміну, але, на жаль, ми отримали висновок Мінфіну про те, що грошей уряд не може виділити. Ми подали ту саму пропозицію знову в новому Кабміні, обговорювали це з депутатами, і знову, на жаль, надійшла відповідь Мінфіну, що ми не можемо виділити гроші з резервного фонду”, – зауважив міністр, уточнивши, що подаватиме аналогічну пропозицію Кабміну ще раз, а в разі відмови шукатиме підтримки у Верховній Раді.

 

Нападником на дружину секретаря РНБО виявився юрист з Донецька В. Оленцевич

Він відомий судовими позовами щодо скасування Указів про присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звань Героїв України, спробою оскаржити в суді помилування Юрія Луценка, а також позовом щодо незаконного відсторонення Віктора Януковича від влади. Стали також відомі деталі нападу.

25 травня поліція затримала у приміщенні одного з вишів столиці чоловіка, який намагався вбити Ганну Турчинову, дружину секретаря РНБО України Олександра Турчинова, інформує прес-служба МВС.

Правоохоронці з’ясували, що нападником виявився Володимир Оленцевич, житель Донецька, юрист. Він відомий своїми позовами щодо скасування Указів про присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звань Героїв України. Він також намагався оскаржити в суді помилування Юрія Луценка. Крім того, у 2014 році  В. Оленцевич позивався проти Олександра Турчинова щодо незаконного відсторонення Віктора Януковича від влади.

Також стали відомі деталі вчорашнього нападу. Зловмисник чекав жінку біля її робочого кабінету. Оскільки чоловік орієнтувався на фотокартки з інтернету, де Г. Турчинова мала коротку зачіску, через погане освітлення він напав на іншого викладача зі схожою зачіскою. Схопивши її за шию, він приставив ніж до горла та звернувся до викладача як до Ганни Володимирівни і порадив не чинити опору.

Шокована жінка пояснила, що вона не та, за кого її сприйняв нападник. Зрозумівши, що помилився, зловмисник спробував змінити жертву. Ганна Турчинова, яка стояла поруч, почала кричати. Охоронець, скориставшись розгубленістю нападника, вибив у нього ніж, знешкодивши його. Ганна Турчинова особисто викликала поліцію, яка приїхала та затримала зловмисника.

Під час обшуку у В. Оленцевича були знайдені установочні дані на Ганну Турчинову та копія указу в.о. Президента України О. Турчинова про початок антитерористичної операції. Його нападник планував залишити на місці злочину.

За інформацією слідства, В. Оленцевич напередодні мав контакти із «членами уряду» самопроголошеної так званої «ДНР» і з керівниками пропагандистських ЗМІ на тимчасово непідконтрольній території України.

Нагадаємо, що наразі триває слідство за  ст. 15 ст. 115 (Замах на умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

 

Япония выделит 13,6 млн долларов на поддержку пострадавших на Донбассе

Средства также пойдут на восстановление инфраструктуры и социальных объектов

Японское правительство дополнительно выделит на поддержку пострадавших в результате вооруженного конфликта в Донецкой и Луганской областях 13,64 млн долларов. Об этом на пресс-конференции сообщил вице-премьер-министр Украины – министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает корреспондент РБК-Украина.

“Предоставляя новую помощь на сумму 13,64 долларов США, Япония обеспечит гуманитарную помощь и поддержку для социальной стабилизации в восточной части Украины, что предусматривает, в частности, на восстановление инфраструктуры, предоставление оборудования для медицинских учреждений, поставку гуманитарных запасов до районов, неконтролируемых правительством, что будет осуществляться с помощью девяти международных организаций… Восстановление объектов инфраструктуры, восстановления социальных объектов – это школы и детские сады… Непосредственная помощь тем семьям, которые сегодня нуждаются в материальной помощи и гуманитарной помощи, непосредственно то, что касается коммунальных предприятий, водоснабжения и водоотведения”, – отметил Зубко.

Он также добавил, что в будущем координацией всех совместных проектов по гуманитарной помощи, государственных субвенций и сотрудничества с международными финансовыми организациями будет заниматься Министерство по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц.

“Сегодня мы можем показать – уже за прошедший год восстановлены проекты с помощью тех средств, которые поступали от японского правительства, других правительств, а также те проекты, которые были поддержаны за счет гуманитарной помощи ЕС”, – отметил Зубко.

Напомним, данные средства Япония пообещала выделить Украине еще в начале апреля

 

Санкції з Росії знімати зарано – Меркель

Канцлер ФРН Ангела Меркель вважає, що говорити про скасування санкцій ЄС відносно Росії занадто рано.

Про це вона заявила в кулуарах саміту G7 в Японії в четвер, передає власний кореспондент Укрінформу з посиланням на німецькі ЗМІ.

“Як на мене, то ще в будь-якому випадку занадто рано давати відбій”, – цитує главу уряду finanznachrichten.de.

За словами Меркель, зараз треба все зробити для того, щоб в найближчі тижні досягти явного прогресу в просуванні політичного процесу. “Треба тверезо визнати: хоча немає масових бойових дій, але немає також і стабільного припинення вогню на сході України”, – підкреслила вона.

Крім того, за оцінкою канцлера, також і при розробці закону про вибори і проведення місцевих виборів на Донбасі немає великих зрушень.

Міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер у свою чергу в ході візиту в четвер в Литву зазначив, що чим далі, тим важче буде в лавах ЄС досягти єдиної позиції щодо продовження санкцій, рішення яких повинно бути прийняте 31 червня.

 

Росія відмовилася повертати українських в’язнів з Криму

Омбудсмен України Валерія Лутковська заявила що Росія відхилила всі пропозиції української сторони про передачу українців з в’язниць Криму.

Про це йдеться у її заяві, оприлюдненій у четвер, свідчить Українська правда.

Мова йде про українців, які перебували у закладах обмеження волі на півострові в момент його анексії РФ.

“Ймовірно, пані Москалькова (омбудсмен РФ – ред.) ще не ознайомилася з усіма деталями щодо наших ініціатив, в тому числі із залученням міжнародних організацій, які ми вже два роки пропонуємо реалізувати з метою передачі осіб, які перебувають в місцях несвободи на території окупованого Криму”, – йдеться у заяві.

“Більш того, ситуація ускладнюється, тому як більшість осіб, які перебувають в місцях несвободи, були примусово прийняті до громадянства Росії і в подальшому переміщені у віддалені регіони РФ”, – додала вона.

За її словами всі “пропозиції були відхилені попередницею пані Москалькової, Еллою Памфиловой, або пропонувалося застосування неприйнятних норм міжнародного права, використання яких означало б визнання Україною юрисдикції Росії в Криму”.

Лутковська заявила, що “висловлює свою повну готовність почати активні дії по переміщенню осіб з території окупованої АР Крим”.

“Користуючись нагодою, повторно висилаю проект Меморандуму про введення ad hoc механізму переміщення осіб з території Криму на материкову частину України”, – заявила вона.

Як відомо, уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що Україна не забирає своїх в’язнів з Криму і не цікавиться цим питанням.

 

Румунія готова з літа відмовитися від російського газу

У червні 2016 року обсяги видобутку власного природного газу в Румунії набагато перевищать показники споживання палива, у зв’язку з чим країна може відмовитися від імпорту газу з Росії.

Про це повідомили в Національному агентстві з регулювання в енергетиці, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Згідно з оприлюдненими даними, показники споживання газу в червні нинішнього року становитимуть близько 600 мільйонів кубічних метрів, в той час, як видобуток палива наблизиться до позначки 800 мільйонів кубометрів.

У Національному агентстві з регулювання в енергетиці зазначили, що у зв’язку з відсутністю технічних можливостей для експорту, різниця між показниками видобутку і споживання  складуватиметься в газові сховища країни.

Про плани відмови від імпорту російського газу Румунія заявляла ще у вересні 2015 року, коли країна купувала у Газпрому близько 3% палива (у 2008 році Румунія імпортувала до 25% газу).

За даними 2015 року, річний обсяг споживання газу в Румунії становив близько 11 мільярдів кубічних метрів.

 

Франції загрожують віялові відключення електрики

Масові страйки працівників французьких нафтопереробних заводів і терміналів зберігання палива, до яких планує приєднатися персонал АЕС, проти урядової реформи ринку праці загрожують країні енергетичним і транспортним колапсом.

Представники філії в енергетичному секторі однієї з найбільших французьких профспілок CGT проголосували за приєднання персоналу всіх 19-ти АЕС до загального страйку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Франції.

«Всі (19 – ред.) атомні електростанцій проголосували за приєднання до страйку (проти урядової трудової реформи – ред.), а дванадцять скоротили виробництво електроенергії в нічний час з учорашнього дня. Інші приєдналися до нас сьогодні вранці», – заявила офіційний представник федерації Mines Energie CGT Марі-Клер.

За її словами, CGT вимагає скасування законопроекту французького міністра праці Ель Комрі, який передбачає суттєві реформи трудового законодавства і розширює повноваження роботодавців по відношенню до персоналу.

Французькі ЗМІ не виключають локального відключення електроенергії. Зокрема, ділове видання La Tribune припускає, що відбудуться віялові відключення домогосподарств і підприємств від енергоживлення.

За даними видання, найбільш складною ситуація може виникнути в регіоні Центр-Долина Луари і в департаментах Атлантична Луара, Буш-дю-Рон і Івлін. При цьому, в CGT запевняють, що кількість страйкуючих не вплине на можливе падіння потужності національної енергосистеми. До «атомників» обіцяють приєднатися і до 17% працівників національного оператора електроенергії EDF.

Рішенням працівників АЕС і енергетиків передували масові акції протесту нафтопереробників. Третина з 12 тисяч заправок залишилася без палива через страйк у Франції. Найбільш складна ситуація виникає в західних регіонах країни. Уряд змушений використовувати стратегічні резерви палива. За словами державного секретаря Франції з питань транспорту Алена Відаліса, уряд вже витратив триденний стратегічний запас палива. У загальній складності стратегічні резерви палива у Франції розраховані на 115 днів. Основна проблема, на думку члена уряду, полягає у мобільних постачання палива на заправні станції. У столичному регіоні спостерігається нестача палива на 40% заправних станцій.

На заході країни страйкуючі блокують нафтоналивний термінал в порту Гавра, через який надходить близько 40% від усього обсягу французького імпорту нафтопродуктів. За словами тутешнього мера, якщо термінал будуть продовжувати блокувати ще 5-6 діб, то без гасу залишаться аеропорти Парижа.

До загальнонаціонального страйку закликав одина з найбільших французьких профспілок «Загальна конфедерація праці». З учорашнього дня триває страйк співробітників транспортних компаній. З великими затримками працює французька залізниця. Сьогодні до страйку приєднаються працівники аеропортів. Адміністрація скасувала близько 15% рейсів у столичному аеропорту Орлі.

 

Кум Путіна говорить з РФ про звільнення Солошенка і Афанасьєва

Лідер громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук веде переговори з російською стороною про звільнення українців Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва, засуджених в РФ.

Про повідомив в четвер прес-секретар руху Олег Бабанін, повідомляє Українська правда з посилагнням на “РИА Новости“.

“Зараз Віктор Володимирович веде переговори безпосередньо з приводу звільнення Солошенко і Афанасьєва. Прямо зараз (йдуть переговори – ред.) з російською стороною”, – сказав він.

Також він нагадав, що 2 травня Медведчук заявляв про їх обмін на осіб, в яких зацікавлена російська сторона.

“Я сподіваюся найближчим часом (відбудеться звільнення – ред.), Але точної дати поки, природно, немає”, – сказав Бабанін.

Як відомо, 25 травня президент Росії Володимир Путін заявив, що помилування Надії Савченко стало можливим завдяки його куму Медведчуку.

Напередодні Порошенко заявив, що після помилування Савченко очікує повернення інших засуджених в Росії українців.

Зокрема, мова йде про Юрія Солошенка, Геннадія Афанасьєва, Олега Сенцова, Олександра Кольченка.

11 травня стали відомо, що в Москву етапували засуджених в Росії українців Афанасьєва і Солошенка, на яких у РФ надійшов запит про видачу їх Україні.

 

США дадуть $5,6 мільйона на просування українського експорту

Уряд США у 2016 році надасть 5,6 млн доларів на просування експорту товарів з України.

Про це під час брифінгу в Києві повідомила президент фонду Western NIS Enterprise Fund Ярослава Джонсон, передає кореспондент Укрінформу.

“Бюджет на такі заходи становитиме 5,6 млн дол”, – сказала Джонсон.

При цьому, за словами присутньої на брифінгу заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Наталії Микольської, у рамках співпраці з фондом цього року планується проведення у Канаді двох окремих заходів – економічного форуму та фешн-показу.

“Ми проведемо у цьому році канадсько-український економічний форум у Торонто, метою якого буде просування експорту товарів з України. На цьому заході ми презентуємо ті унікальні товари, які виробляються лише в Україні. Окрім цього, ми хочемо в Канаді провести фешн-показ наших модельєрів”, – сказала Микольська.

Ярослава Джонсон також зазначила, що фонд, який вона представляє, вже надав допомогу на 4,4 млн дол. соціально орієнтованому бізнесу в Україні. Також організація фінансувала електронний майданчик держзакупівель ProZorro на стадії проектування цієї платформи.

“Ми горді тим, що змогли надати допомоги на 4,4 млн дол. соціально орієнтованому бізнесові в Україні. Також ми горді тим, що саме ми фінансували електронний майданчик держзакупівель ProZorro ще на стадії проектування цієї платформи”, – сказала президент фонду.

 

Опитування: Українці на виборах президента обрали б Тимошенко і Ляшка

У разі проведення президентських виборів у другій половині травня найбільше голосів виборців отримали би лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко – і лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко, інформує Українська правда.

Про це свідчать результати соцдослідження, проведеного з 13 до 18 травня 2016 року Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення клієнта, чиє ім’я не розголошується.

Зокрема, якби вибори відбувалися у найближчу неділю, участь у голосуванні взяли б близько 53% усіх виборців, а Тимошенко та Ляшко набрали би  21%  та 14,6% відповідно.

Діючий президент Петро Порошенко, за даними опитування, набрав би 13,5% голосів, Анатолій Гриценко – 12,7%, мер Львова Андрій Садовий –  10,9%, лідер “Опозиційного блоку”, екс-регіонал  Юрій Бойко –  8,4%, колишній лідер “Правого сектора” Дмитро Ярош  –  4%, Олег Тягнибок – 2,9%, за інших кандидатів свої голоси віддали б 11,9%.

При цьому 19,1% вирішили не брати участь у голосуванні, 27,3% — не визначилися, за кого голосувати, а 8,4% — викреслили б усіх кандидатів чи попсували б бюлетень.

 

У Мін’юсті пояснили причини конфлікту з делегацією ООН

Служба безпеки України не допустила місію підкомітету Організації Об’єднаних Націй з питань запобігання катуванням в свої управління в Маріуполі та Краматорську через присутність в її складі росіянина.

Про це заявила журналістам перший заступник міністра юстиції Наталія Севастьянова під час зустрічі керівництва відомства з експертами громадської платформи Реанімаційного пакету реформ, передає кореспондент Укрінформу.

“В рамках візиту дана комісія відвідала всі пенітенціарні заклади, які вони бажали, але в Краматорську і Маріуполі вони виявили бажання без попередження відвідати управління СБУ. У них була інформація, що, можливо, в цих управліннях утримуються люди. Їх туди не пустили. Наскільки мені відомо, членом даної моніторингової місії був член Російської Федерації”, – сказала вона.

Севастьянова додала, що сьогодні о 14.00 відбудеться зустріч представників місії ООН та працівників СБУ, на якій планується обговорити питання вирішення конфлікту, аби місія могла продовжити свою роботу в Україні.

Нагадаємо, 25 травня місія підкомітету ООН з питань запобігання катуванням вирішила достроково припинити свій візит в Україну через відмови у доступі до деяких місць позбавлення волі або тимчасового утримання людей під вартою, які знаходяться в управлінні СБУ.

 

Шимків: Україна в 2016 році виставляє на приватизацію 345 держкомпаній

Результатом реалізації програми дій уряду має бути приватизація державних підприємств, економія державних коштів та поліпшення бізнес-клімату.

Про це заявив заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків, передає Економічна правда з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

“У списку приватизації на 2016 рік 345 державних компаній”, – сказав Шимків на прес-конференції в четвер за підсумками засідання ради Національних реформ.

Крім того, уряд планує ліквідувати не менше 50 бар’єрів для бізнесу, створити “єдине вікно”, виконати програму “Doing Business”, заощадити через систему “Prozorro” до 20% загальної суми закупівель на суму 50 млрд гривень на рік.

Також уряд розраховує на продовження децентралізації і створення до 200 нових територіальних громад, формування опорних шкіл і збільшення місцевих бюджетів до 110 млрд гривень у 2016 році.

У фінансовій сфері запланована реформа Державної фіскальної служби і спрощення податкової системи, поліпшення її прозорості та адміністрування.

У свою чергу, перший заступник міністра економіки Юлія Ковалів повідомила, що нинішня програма уряду відрізняється від попередніх реалістичними завданнями для виконання протягом 10-12 місяців. Також, ці плани не потребують виділення додаткових коштів з держбюджету.

За її словами, уряд також робить ставку на стимулювання експорту.

 

ГСЧС Украины получила от НАТО оборудование для разминирования территорий в зоне АТО

Государственная служба Украины по чрезвычайным ситуациям (ГСЧС) Украины получила от НАТО оборудование для пиротехников, которые занимаются разминированием территорий в зоне проведения антитеррористической операции.

Как передает корреспондент агентства “Интерфакс-Украина”, церемония передачи состоялась в четверг в Киеве.

Присутствующий на церемонии заместитель генерального секретаря НАТО по вопросам новых вызовов по безопасности Сорин Дукару отметил, что оборудование передается в рамках программы НАТО “Оказание помощи в проведении гуманитарного разминирования в Украине”, начатой еще в июле 2015 года.

“В Украине сейчас сложились условия высокой угрозы, и это требует соответствующей реакции со стороны специальных служб. Данный проект призван помочь усилить данную реакцию. Цель его – содействие в улучшении функций ГСЧС, а также помощь в проведении гуманитарного разминирования. В рамках проекта мы передаем оборудование, а также проводим специальные тренинги для украинских специалистов”, – отметил он.

Замгенсека НАТО также отметил, что в рамках сотрудничества Альянса с украинскими властями, украинские специалисты привлекаются к разным исследовательским проектам, проводимым под эгидой НАТО.

В свою очередь глава ГСЧС Украины Николай Чечеткин сообщил, что с начала проведения АТО пиротехники ГСЧС обезвредили 57 тыс. взрывоопасных предметов, в том числе 760 установленных незаконными вооруженными формированиями (НВФ) и замаскированных под детские игрушки. В целом специалисты службы разминировали 13 тыс. га территорий и 40 тыс. га акваторий.

Н.Чечеткин проинформировал, что сегодня Альянс передал Украине 4 взрывозащитных костюма Med-Eng, комбинированные металлодетекторы, рамки для увеличения глубины поиска, рамки для поисков в труднодоступных местах, тактические очки, средства жизнеобеспечения в полевых условиях.

“Данный пакет помощи позволит восстановить функционирование разграбленных пиротехнических подразделений в Донецкой и Луганской областях. Весь пакет этой помощи рассчитан на четыре пиротехнических расчета – 22 человека личного состава”, – подчеркнул глава ГСЧС.

 

Семь погибших военных РФ доставлены в морг Донецкой облбольницы

Главное управление разведки Министерства обороны Украины информирует об очередных потерях среди российских военных на Донбассе, а также о подкреплении противника с территории России, сообщает Интерфакс-Украина.

Как сообщается на сайте ГУР в четверг, 24-25 мая в морг Донецкой областной клинической больницы им.Калинина доставлены семь погибших, в Донецкую клиническую больницу №6 – девять раненых российских военнослужащих, а в Донецкую клиническую больницу №14 – семь раненых военнослужащих, которые пытались атаковать подразделения АТО на Донецком направлении.

Кроме того, 24 мая в результате несогласованных действий с передовыми позициями 2 мотострелкового батальона 11 отдельной мотострелкового полка (Макеевка) погиб один и получил ранения еще один военнослужащий разведывательной роты полка, которые пытались осуществить выход в тыл силам АТО в составе диверсионно-разведывательной группы. А 25 мая ранены трое военнослужащих 3 отдельной мотострелковой бригады (Горловка).

Разведка также сообщает, что в рамках логистического обеспечения войск, развернутых на временно оккупированных территориях Донбасса с территории РФ, на железнодорожную станцию Дебальцево прибыло восемь вагонов с боеприпасами (320 тонн), шесть платформ с боевыми бронированными машинами; через н.п. Сауровка в направлении Донецка перемещено 10 тягачей с танками и САУ, которые были отремонтированы на территории РФ.

К разведке боевых порядков сил АТО и определения целей огневого поражения в -Бахмут-Горловка; Енакиево), Донецком (в районе Авдеевка; Макеевка-Донецк) и Волновахском оперативно-тактической глубине привлекались девять БПЛА на Славянском (Дружковка; Константиновка (Златоустовка) направлениях.

Украинская сторона предоставила информацию наблюдателям Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ о наличии танков в районах н.п.Горловка, Александровск и Дебальцево.

 

В цвета государственного флага Грузии будут подсвечены здания и сооружения более чем в 30 странах мира

В Грузии в четверг отмечают День независимости, праздничные мероприятия пройдут не только в Тбилиси, но и в других городах, сообщает Интерфакс-Украина.

С утра центр Тбилиси закрыт для автомобильного движения. На центральном проспекте Руставели устроены павильоны, в которых выставлены образцы производимой в Грузии продукции.

Вместо военного парада, не проводимого уже четыре года, на проспекте Руставели будут народные гуляния.

Военный компонент на празднике все же будет присутствовать – на площади Свободы выставлены американский танк “Абрамс” и бронемашина “Брэдли”, принимавшие участие в завершившихся два дня назад военных учений НАТО в Грузии. Любой желающий сможет залезть в танк или БМП. На проспекте Руставели выставлены также и образцы производимого в Грузии оружия и военной техники.

Намечены мероприятия с участием руководства Грузии и многочисленных официальных гостей, прибывших в Тбилиси.

МИД республики сообщает, что вечером в четверг во многих странах также будут отмечать День независимости Грузии. В цвета грузинского государственного флага будут подсвечены различные административные здания и сооружения более чем в 30 странах мира

 

Кабмін створить Нацраду з питань науки та визначить найдефіцитніші професії

Кабінет міністрів планує створити Нацраду з питань розвитку науки і технологій, запровадити 15 стандартів професійної освіти з конкретних професій та визначити 3 найдефіцитніші професії.

Про це 26 травня заявив заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків, пише  Укрінформ.

За словами Шимківа, діяльність Нацради з питань розвитку науки спрямовуватиметься на підтримку наукового інноваційного потенціалу України.

Говорячи про окремі положення Плану пріоритетних кроків уряду на 2016 рік, Шимків зазначв, що у сфері освіти планується збільшення охоплення дітей дошкільною освітою, затвердження нової редакції санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, що вже відбулося, впровадження 15 державних стандартів професійної освіти з конкретних професій.

Також, за його словами, уряд має намір визначити 3 найдефіцитніші професії й розробити сучасні програми підготовки.

 

Путін відмовився від зустрічі з Елтоном Джоном

Президент РФ Володимир Путін не буде зустрічатися з Елтоном Джоном, який 30 травня дасть концерт у Москві.

Про це сказав президентський прес-секретар Дмитро Пєсков, повідомляє “Інтерфакс”.

“На жаль, на цей раз не вийде. На жаль, графіки не співпадають, але це не означає, що така зустріч не може відбутися наступного разу”, – заявив Пєсков.

Він прокоментував попередню домовленість.

“Ми з ним (Елтоном Джоном) переписувалися пару тижнів тому, оскільки, як ви знаєте, дійсно була домовленість, що, якщо графіки дозволять, така зустріч відбудеться, і президент Путін висловив готовність це зробити”, – сказав Пєсков.

У вересні 2015 року Володимир Путін запропонував Елтону Джону зустрітися, щоб обговорити будь-які теми. Президент Росії зателефонував британському музикантові після того, як Елтона Джона розіграли пранкери. Путін попросив співака не ображатися.

Після розмови з пранкерами Елтон Джон опублікував у своєму инстаграмі фотографію Путіна, підписом до якої подякував президента Росії за телефонну розмову і висловив надію на особисту зустріч, під час якої музикант хотів би обговорити дотримання прав ЛГБТ в Росії.

 

Японія – за продовження санкцій проти РФ

Японія не сприймає жодних силових методів зміни державних кордонів, у тому числі й анексії Криму, та наполягає на продовженні санкцій щодо Російської Федерації.

Про це в четвер під час зустрічі з Головою Верховної Ради Андрієм Парубієм заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі, повідомляє прес-служба ВР.

«Наша позиція полягає у тому, що ми не сприймаємо жодних силових методів зміни кордонів, зокрема і анексії Криму. Санкції мають бути продовжені», – сказав Сумі.

За його словами, у питанні продовження санкцій проти російського агресора «японська оцінка дуже різка».

Дипломат  також підкреслив, що на саміті G-7 обговорюється питання України. У п’ятницю очікується декларація з цього приводу.

Також Японія надасть 2,6 млн доларів для українських дітей, постраждалих у зв’язку з агресією Росії на сході України.

“Надзвичайний і Повноважний Посол Японії наголосив також на продовженні надання гуманітарної допомоги Україні. Він повідомив, що українським дітям, які постраждали від російської агресії на Сході України, буде надано 2,6 млн дол. США”, – сказав Шігекі Сумі.

Загальна ж допомога, про яку було оголошено сьогодні, становить 13,64 млн.

Крім того, посол висловився за подальше поглиблення співпраці на рівні парламентів обох країн. Зокрема, він нагадав, що у наступному році в Україні проходитиме рік Японії, що, на його думку, допоможе народам обох країн краще зрозуміти один одного, познайомитися з культурою та досягненнями японців.

 

В Одесі ГПУ та СБУ обшукують офіс соратника Саакашвілі

Слідчі Генпрокуратури та столичного управління СБУ проводять обшуки у кабінеті і будинку помічника-радника губернатора Одеської області, екс-генконсула Грузії Теймураза Нішніанідзе у будівлі Одеської ОДА, а також за місцем реєстрації фонду “На благо Одеси”.

Про це повідомляє місцеве видання “Думская.net”  з посиланням на джерела у правоохоронних органах, інформує Українська правда.

Згідно з повідомленням, слідчі дії ведуться в рамках кількох кримінальних проваджень: одне з них відкрито за фактом незаконного відшкодування ПДВ посадовим особам Генерального консульства Грузії у 2012-2013 роках.

“Згідно з матеріалами справи, дипломати отримали майже 20 млн. гривень за нібито придбані у київських магазинах брендові речі і одяг. Сьогодні слідчі навідалися до магазинів “Луї Віттон” та “Прада”, а також Державну фіскальну службу”, –  йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що ГПУ цікавиться діяльністю фонду “На благо Одеси”, головою якого є Нішніанідзе.

За даними ЗМІ, даний фонд акумулює гроші низки великих одеських бізнесменів, за рахунок фонду закуповувалися дорогі автомобілі, оплачувалася передвиборна кампанія Саші Боровика, закордонні поїздки губернатора Одещини Міхеіла Саакашвілі, форуми в обласних центрах України.

“На думку Генпрокуратури, це є корупцією”, – зазначає видання.

За повідомленням в ефірі   телеканалу “112”, обшуки проходять на 5 поверсі близько півгодини, за словами співробітників ОДА, представниками СБУ та ГПУ було зачитано рішення одного з судів Києва, деталі рішення не уточнюються.

Також зазначається, що кабінет, в якому проводиться обшук, є “кабінетом протоколу”.

Джерела “Української правди” у ГПУ підтвердили, що обшук проводить Генпрокуратура, саме у Нішніанідзе, при цьому джерела не змогли уточнити, в рамках якого провадження проводиться обшук.

 

Україна збільшила імпорт автотранспорту майже на 50%

За підсумками першого кварталу 2016 року в Україну було імпортовано 22,460 тисяч одиниць автотранспортної техніки, на суму 339,5 млн доларів.

Про це повідомляє асоціація “Укравтопром”, інформує Економічна правда.

“У порівнянні з першим кварталом минулого року обсяг імпорту автотранспорту збільшився на 48%. Частка нової техніки в загальному обсязі становила 55%, проти 60% роком раніше”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням,легкові автомобілі охопили 73% автоімпорту, їх з січня по березень було ввезено 16,352 тисяч штук, що на третину більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, а їх вартість оцінена митницею в 271,3 млн доларів.

При цьому, частка нових автомобілів в імпорті збільшилася в порівнянні з минулим роком на 3 процентних пункти і становила 73%.

“Найбільше легкових автомобілів було ввезено в Україну з Німеччини – 2,812 тисяч штук на 51,5 млн доларів”, – повідомляє асоціація.

“Комерційних і спец. автомобілів за три місяці поточного року ввезли в країну в кількості 5,919 тисяч одиниць, загальна митна вартість яких становила 65,5 млн доларів. У цьому сегменті автоімпорту домінували автомобілі з пробігом, які охопили 93% поставок. Рік тому їх частка була 83%”, – йдеться у повідомленні.

Як наголошується, імпортери автобусів закінчили квартал показником 189 одиниць техніки, на яку вони витратили 2,7 млн доларів. Щодо першого кварталу минулого року імпорт автобусів збільшився на 61%.

“Таким чином, за підсумками перших трьох місяців поточного року Німеччина стала найбільшим зовнішнім постачальником автотранспортної техніки в Україні, на частку якої припало 26% автоімпорту”, – заявили у асоціації.

 

Меджліс закликає світ відреагувати на зникнення в Криму

Меджліс кримськотатарського народу закликає президента України, міжнародні організації та інші країни вплинути на РФ для негайного припинення в Криму масових порушень прав кримськотатарського народу, а саме викрадень, вбивств, обшуків і затримань.

Про це йдеться в заяві Меджлісу, інформує Українська правда.

Там нагадали, що 24 травня в Бахчисараї був викрадений член Координаційної ради Всесвітнього конгресу кримських татар, член Бахчисарайського регіонального меджлісу 30-річний Ервін Ібрагімов. Камерами зовнішнього спостереження зафіксовано кілька невідомих осіб, імовірно, у формі силових структур Російської Федерації, що силоміць садять Ервіна Ібрагімова в мікроавтобус.

Із березня 2014 року в тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму зафіксовано більше двох десятків випадків насильницького викрадення кримських татар, деякі з них згодом були знайдені мертвими зі слідами фізичних тортур. Жоден з цих злочинів не було належним чином розслідувано, наголошується в заяві.

“Меджліс кримськотатарського народу закликає ЄС, Раду Європи, інші міжнародні організації, уряди держав-членів ООН на період до деокупації Криму реагувати на кожен скоєний російською окупаційною владою злочин на півострові розширенням економічних санкцій щодо Росії і посиленням її політичної ізоляції”, – заявляє Меджліс.

 

Кабмін може дозволити Ахметову заробити за рахунок населення

Кабінет міністрів підготував розпорядження яке зніме дотаційні сертифікати з ціни електроенергії для експортерів, через що може зрости ціна на електроенергію для населення.

Про це на своїй сторінці в Facebook з посиланням на проект розпорядження повідомив виконавчий директор ІК “Конкорд-Капітал” Андрій Герус, інформує Економічна правда.

“Дотаційні сертифікати – це сума коштів, яку доплачує промисловість та бізнес за побутових споживачів (щоб забезпечити низький тариф для населення). Зараз вони включаються у ціну електроенергії як для українських промислових споживачів, так і для компаній, що експортують електроенергію – єдиний підхід до усіх”, – зазначає Герус.

Кабмін пропонує погодитися з пропозицією Міненерго щодо закупівлі електроенергії енергопостачальниками на оптовому ринку електроенергії України для її подальшого експорту за оптовою ринковою ціною без урахування обсягу дотацій для компенсації втрат від здійснення постачання електроенергії.

Герус зазначає, що цей проект Розпорядження пропонує знизити ціну електроенергії, по якій експортери купують її в “Енергоринку”.

“Фактично така компанія одна – ДТЕК. Вона закуповуватиме електроенергію по ціні нижче, аніж інші покупці електроенергії”, – пише він.

На думку Геруса, через те, що експортери не будуть платити дотаційні сертифікати, у подальшому тарифи на електроенергію можуть підняти для населення.

“Ціна питання – декілька мільярдів гривень у рік. І вся країна має скинутись для такого щастя окремих людей”, – пише він.

 

В АП хочуть, щоб Гройсмана контролювали експерти

На основі Нацради реформ слід сформувати незалежну моніторингову експертну групу, яка проводитиме аудит стану виконання плану дій уряду.

Про це заявив перший заступник глави адміністрації президента Віталій Ковальчук під час засідання Нацради реформ, повідомляє сайт президента.

“Пропоную створити на майданчику Національної ради реформ незалежну моніторингову експертну групу, яка проводитиме на постійній основі аудит стану виконання плану дій уряду”, – заявив Ковальчук.

Він переконаний, що зі свого боку уряд має раз на місяць заслуховувати результати цього моніторингу та приймати оперативні рішення для виправлення проблемних питань.

Як відомо, у середу на засіданні Нацради реформ обговорювали план пріоритетних кроків уряду на 2016 рік.

 

Кличко відмовився від посади голови партії БПП

Мер Києва Віталій Кличко написав заяву про складання повноважень голови партії БПП.

Про це він заявив на засіданні Київради, повідомляє Українська правда.

Він повідомив, що вже передав заяву на розгляд політради та з’їзду партії. При цьому він не назвав конкретних дат.

За словами одного зі співрозмовників УП у партії, на посаду голови партії обговорювалася кандидатура Ірини Геращенко, але до остаточного рішення в політсилі не прийшли.

Сама ж Геращенко у коменатрі УП зазначила, що нічого не знає про це.

“Я про це нічого не чула. Я позапартійна і позафракційна”, – зазначила Геращенко і додала що є членом команди.

 

Суд скасував приєднання Коцюбинського до Ірпеня

Київський апеляційний адмінсуд визнав протиправним і скасував рішення Коцюбинської селищної ради про приєднання селища до Ірпеня без належного проведення громадських обговорень.

Таке рішення суд прийняв 25 травня, повідомляє “Громада Приірпіння”.

“Визнати протиправною бездіяльність Коцюбинського селищного голови Садовського В.І. щодо незабезпечення у смт. Коцюбинське громадських обговорень про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад”, – йдеться в постанові.

“Визнати протиправним та скасувати рішення №851 35 сесії Коцюбинської селищної ради 6-го скликання від 20 травня 2015 року “Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи”

Визнати протиправним та скасувати рішення № 852 36-ї сесії Коцюбинської селищної ради 6 скликання від 4 червня 2015 року “Про добровільне об’єднання територіальних громад міста Ірпеня та селища Коцюбинське””, – йдеться в рішенні суду.

Відзначається, що постанова набрала сили з моменту проголошення.

Як відомо, 20 травня 2015 року депутати Коцюбинської селищної ради прийняли рішення про приєднання до Міста Ірпеня.

За словами місцевих жителів, відбулося це без обговорення – думку громади щодо об’єднання ніхто не спитав.

Більше того, про сесію, на якій голосували це рішення, знали навіть не всі депутати.

Так, за словами активістки і депутата Коцюбинської селищної ради Ірини Федорів, яка тривалий час боролася з забудовниками і знищенням Біличанського лісу, вона про сесію дізналася постфактум.

На наступному засіданні на сесію селищної ради прийшли представники територіальної громади, але їх не пропускали до зали засідань. Частина людей, яка таки потрапила на засідання, кричала депутатам, що не хоче приєднуватись до Ірпеня.

 

У США розбилися два винищувачі

Два американські винищувачі-бомбардувальники F/A-18 Super Hornet розбилися біля узбережжя штату Північна Кароліна, інформує ТСН.

Як заявили в Береговій охороні США, четверо льотчиків встигли катапультуватися, їх уже знайшли і врятували. Пілотів допоміг підняти з води екіпаж рибальського судна. Пізніше їх на вертольоті доставили в госпіталь для обстеження.

Винищувачі зіткнулися приблизно в 40 кілометрах на схід від затоки Орегон. Причина аварії поки невідома.

Нагадаємо, що раніше в США двомісний літак Lancair IV впав на шосе в Каліфорнії, зачепивши легковик. Поліція Каліфорнії повідомляє, що в пригоді загинула 38-річна жінка з команди ролерів, які їхали у легковику на змагання в Сан-Дієго. Ще п’ятеро людей отримали поранення. Повідомляється, що літак впав на смугу шосе з повільним рухом, за інерцією його протягло по трасі деяку відстань і він врізався у Nissan Sentra, в якому їхали спортсмен.

 

Луценко: Обшуки у соратника Саакашвілі проводилися на законних підставах

Генпрокурор підкреслив, що слідчі дії в Одесі не мали жодної політичної складової

Генеральний прокурор Юрій Луценком заслухав доповідь керівників слідчого підрозділу щодо підстав проведення слідчих дій в приміщенні Одеської ОДА, дотримання Закону при їх проведенні та попередніх результатів щодо обшуків в рамках кримінального провадження за фактом незаконних операцій з відшкодування ПДВ посадовими особами Генерального консульства Грузії в Україні у 2012-2013 роках. Про це повідомила прес-секретар Луценка Лариса Сарган на своїй сторінці в Facebook.

Дана справа знаходиться у провадженні ‪‎СБУ, Генеральна прокуратура України здійснює нагляд за дотриманням законності при проведенні слідчих дій.

Луценко повідомив, що дані слідчі дії проводилися за запитами народних депутатів щодо перевірки діяльності ряду благодійних фондів, зокрема, і Фонду «На благо Одеси». Вищезазначений Фонд потрапив під увагу правоохоронців через те, що екс-генконсул Грузії в Україні Теймураз Нішніанідзе отримав відшкодування ПДВ на суму близько 20 мільйонів гривень.

В ході обшуків було вилучено достатньо інформації, яка буде використана слідчими СБУ та ГПУ в рамках вищезазначеної справи, а також при розгляді справ про неправомірні дії посадовців в нинішній час.

Також ‪генпрокурор зазначив, що при проведенні слідчих дій з боку правоохоронних та наглядових органів незаконних дій не здійснювалося. Обшуки проводилися на законних підставах.

До самого голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі запитань у слідчих не було. Вищезазначені слідчі дії в Одесі не мали жодної політичної складової, зазначив Луценко.

Генпрокурор також повідомив, що перевірки щодо діяльності ряду благодійних фондів на території України будуть проведені найближчим часом.

 

Під Маріуполем підірвався БТР із українськими військовими АТО

Вісім чоловік потрапили до шпиталю. БТР з українськими бійцями підірвався на міні. Це сталося поблизу населеного пункту Старогнатівка в секторі “Маріуполь”, ідеться в сюжеті ТСН. Внаслідок підриву постраждало восьмеро бійців. Усі вони зазнали травм важкого та середнього ступенів. Зараз вояки перебувають у шпиталі. Напередодні під Новотроїцьким українські військові прямим влучанням знищили ворожу БМП. Військові навіть зафільмували переможний бій на відео.

 

Меркель розповіла про домовленість лідерів G7 щодо санкцій проти Росії

Лідери країн “Великої сімки” не збираються ініціювати скасування санкцій проти Росії.

Про це канцлер ФРН Ангела Меркель повідомила журналістам на полях саміту G7 Японії у четвер, 26 травня.

“Зміни позиції щодо санкцій не очікується”, – зазначила політик.

Офіційне комюніке за результатами зустрічі лідерів “Великої сімки” буде опубліковано в п’ятницю.

Продовження санкцій щодо Росії є однією з ключових тем саміту G7 в Японії.

Лідери країн “Великої сімки” мають намір пов’язати зняття санкцій з РФ тільки з виконанням всіх умов Мінських угод.

Терористи не тільки регулярно порушують Мінські угоди, а й перешкоджають діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях Донецької області.

 

Перемога международного масштаба: украинский самолет для Марса победил в конкурсе NASA

Украинский проект Mars Hopper получил первое место в номинации People’s Choice Awards (приз зрительских симпатий) во всемирном конкурсе NASA SpaceApps Challenge.

Об этом сообщил блогер site.ua Дмитрий Андреев со ссылкой на NASA, информирует Обозреватель.

“MarsHopper – это самолет для исследования полюсов Марса и ближайших регионов”, – пояснили авторы проекта.

 

Безвизовый режим Украина-ЕС: дело застопорилось из-за докладчика-скептика

Докладчица по украинскому вопросу в Европарламенте Мария Габриэль во время предварительного слушания по безвизовому режиму для Украины 26 мая, не стала прогнозировать сроки своей работы, которую она должна представить на рассмотрение ЕП.

Об этом сообщает УП, информирует Обозреватель.

Отмечается, что она также критически отозвалась относительно мигрантов из Украины

“Процент отказа в визах (для тех, кто путешествует из Украины. – Ред.) близок к 2%, в то же время мы видим немало украинских граждан, которые на нелегальных основаниях живут и работают в городах Европейского Союза. Прошу комиссию объяснить причины этого”, – заявила она.

К дискуссии в качестве оппонента докладчика присоединился представитель Польши, евродепутат Михал Бони.

“Очень важно поддержать безвизовый для Украины. Это будет важно для украинцев – мы таким образом покажем, что поддерживаем дальнейшие реформы”, – сказал он.

Отмечается, что по процедуре комитет не будет принимать никаких решений по украинскому вопросу ЕП, пока докладчик не предоставит свой отчет.

Как сообщал “Обозреватель”,  26 мая  Европарламент должен был рассмотреть законодательное предложение ЕС по либерализации визового режима с Украиной.

 

Маємо зробити все можливе, щоб повернути наших героїв додому – Президент на зустрічі із Марком Фейгіним та Миколою Полозовим

Президент Петро Порошенко зустрівся із адвокатами Марком Фейгіним та Миколою Полозовим, які захищали Надію Савченко у російському суді, інформує прес-служба АПУ.

Глава держави назвав звільнення Надії спільною перемогою. «Кожному із вас я дякую за ту допомогу, яка була надана – вона зіграла важливу роль. Ефективна координація наших дій сприяла вирішенню питання і поверненню Надії додому», – сказав Петро Порошенко на зустрічі.

«Ви зіграли дуже важливу роль. Її неможна недооцінювати. Дякую вам за допомогу. Ви не злякались виступити на захист не лише Надії Савченко, а й загальнолюдських цінностей»,  – додав Петро Порошенко.

Глава держави звернув увагу на відсутність на зустрічі ще одного адвоката Іллі Новікова, зауваживши, що зараз він у Чечні.

Петро Порошенко також відреагував на вирок Миколі Карпюку та Станіславу Клиху: «Вони просто штампують ці псевдовироки і навіть терміни ув’язнення не змінюються». Глава держави наголосив, що продовжить боротися за їх звільнення та повернення на Батьківщину, як боровся і за звільнення Надії. «І за них ми будемо боротися. Докладемо максимум зусиль для того, що вони повернулися до України», – підкреслив Петро Порошенко та додав, що Україна вважає Миколу Карпюка та Станіслава Клиха політичними в’язнями, а за Мінськими угодами всі в’язні мають бути звільнені.

Президент також підкреслив, що адвокати можуть розраховувати на його повну підтримку у питаннях звільнення незаконно ув’язнених у російських тюрмах українських громадян.

Адвокат Марк Фейгін, у свою чергу зазначив, що працювати було справді тяжко, але він радий позитивному результату. Він висловив сподівання, що звільнення Надії Савченко – перше, але не останнє: «Ми сподіваємось, що це стане способом вирішення подібних проблем. Здавалося б, якщо це вийшло один раз, то це вийде і з десятком інших політичних в’язнів. Ми розраховуємо, що нам вдасться досягти успіху і в інших справах».

«Для нас, як для росіян, це велика ганьба, що у 21-му сторіччі є політв’язні. Це ганьба, яка не змивається, що в країні, яка стільки всього пережила, є політв’язні», – додав захисник.

Адвокат Микола Полозов звернув увагу на питання кримських татар та погіршення їх становища на окупованому півострові. «Ми бачимо, що зараз ускладнюється ситуація в Криму. Здебільшого це стосується кримських татар. Вони є громадянами України і ми бачимо, що Росія, фактично за етнічною ознакою, обирає нових жертв, нових в’язнів. Там не тільки кримінальні справи відбуваються, але й пропадають люди», – зазначив він.

Глава держави наголосив, що питання кримськотатарського народу нині одне із пріоритетних і у його роботі, як Президента, і у роботі багатьох політиків, дипломатів.

 

Лєшек Бальцерович: За останні два роки в Україні зроблено багато на шляху реформ. Час – прискоритися

Співголова Групи стратегічних радників в Уряді, Радник Президента Лєшек Бальцерович розповів про завершення першого етапу роботи економічних консультантів та висловив задоволення рівнем взаємодії з Президентом Петром Порошенком і Кабінетом міністрів.

Радник Президента назвав План пріоритетних кроків уряду на 2016 рік, в розробці якого брала участь його група, представлений вчора на засіданні Національної ради реформ, дуже фаховим документом.

Лєшек Бальцерович також повідомив, що робота Групи стратегічних радників продовжиться і буде сфокусована на розробці конкретних кроків та запропонував, щоб необхідні рішення для втілення реформи ухвалювалися «пакетами пріоритетних реформ». Він наголосив, що в першу чергу має бути досягнуто стабілізації бюджету та радикального покращення бізнес-середовища для малого та середнього підприємництва. Приборкання корупції радикальним шляхом, а саме – електронне декларування доходів чиновників та перебудова податкового апарату.

Радник Президента акцентував увагу на суттєвому просуванні України шляхом реформ за останні два роки, але вказав на необхідність їх прискорення. Зроблено дуже багато для макрофінансової стабілізації, проведення реформи в НАК «Нафтогаз Україна», радикально зменшена залежність України від імпорту російського газу і «Газпрому», відбувається диверсифікація зовнішньої торгівлі України, в умовах агресії і торгівельної блокади з боку Росії, зростає експорт українських товарів на інші ринки.

«На сьогоднішній день найголовнішим є втілення цього плану в життя», – підкреслив Лєшек Бальцерович. Втілення реформ, на його думку, потребує тісної та ефективної взаємодії з Верховною Радою: «Необхідні реформи потребують нових законів. Важливо, щоб були реформовані процедури роботи і уряду, і парламенту».

«Демократія не суперечить дисципліні. Добра демократія потребує дисципліни, власне тих же депутатів», – сказав Лєшек Бальцерович і зазначив, що необхідно унеможливити прийняття «шкідливих законів».

 

Збройні сили США готові дати відповідь Росії – Пентагон

У Пентагоні заявили, що мають для цього фінансові можливості У Пентагоні заявили, що Збройні сили США готові в разі необхідності дати відповідь на будь які дії Росії та Китаю. Про це заявив прес-секретар Міноборони США Пітер Кук, пише “ТАСС”.

Кук наголосив, що, зважаючи на нарощування військової міці РФ та КНДР, США збережуть перевагу над цими країнами. Читайте також: Пентагон вважає РФ першою в списку глобальних викликів для США “У нас є всі можливості для того, щоб стримати наших супротивників”, – сказав він. Для цього, за словами прес-секретаря Пентагону, у США є як фінансові, так і організаційні можливості. Нагадаємо, що схожу заяву раніше зробив і глава Пентагону Ештон Картер.

Він підкреслив, що Сполученим Штатам вдасться зберегти військове домінування в майбутньому, однак за це треба боротися. Раніше міністр оборони США Ештон Картер звинуватив Росію в “бряцании ядерною зброєю”. Він зазначив, що жалкує про натягнуті відносини США і Росії, але підкреслив, що пріоритетом для США залишається стримування на східному фланзі НАТО.

 

10 украинских элеваторов объединят в один Агрорезерв

Об этом сообщил глава Госрезерва Вадим Мосийчук изданию “Интерфакс-Украина”, пишет Latifundist.com.

“Мы планируем консолидировать десять агропредприятий и организаций Госрезерва в единое госпредприятие “Агрорезерв” (это пока рабочее название холдинга), что позволит не только значительно улучшить операционный менеджмент, но и финансовые показатели. Уже сейчас мы можем озвучить, что совокупные доходы от деятельности новой холдинговой структуры могут превысить 0,5 млрд грн, а прибыль — 20 млн грн”, — сказал глава Госрезерва.

Также он отметил, что в “Агрорезерв” войдут 10 элеваторов из системы Госрезерва, зарекомендовавших себя экономически прибыльными. Таким образом, чтобы попасть в структуру будущего предприятия, каждому элеватору необходимо демонстрировать хорошие показатели. Те предприятия, что не продемонстрируют прибыльность, в холдинг включены не будут, а будут выставлены на приватизацию.

Сообщается, что работы по консолидации агропредприятий начнутся в мае и будут завершены в течение 3-х месяцев. Рассматривается также участие в этом проекте западных институтов, таких как ЕБРР.

“Хочу отметить, что этот проект Госрезерв намерен реализовать исключительно собственными силами, не привлекая государственные средства”,— заявил Вадим Мосийчук.

 

У Криму почало мовлення українське радіо

Сьогодні, 26 травня, на територію Криму розпочало своє мовлення українське радіо на частоті 101.4 FM. Про це повідомили в прес-службі Херсонської ОДА.

Більше того, радіохвиля на радіоприймачах підписана патріотичним гаслом “Слава Україні!”.

— Щойно ми відновили українське національне мовлення на території тимчасово окупованого Криму! Українське Радіо в FM-діапазоні вже зараз звучить у Криму. Я отримую повідомлення із Джанкоя і Красноперекопська — Україну чути в приймачах, люди говорять, що сигнал хороший, — розповів голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

За його словами, відновлення українського мовлення стане ще одним кроком до повернення Криму в Україну.

—  Крим був, є і буде українським. І ми це доводимо не словами, а справами. Я впевнений, що Крим повернеться вже найближчим часом, а у Сімферополі, Ялті та Бахчисараї лунатиме “Слава Україні! Героям слава!, — наголосив А.Гордєєв.

 

Климкин прогнозирует передачу Украине Солошенко и Афанасьева в ближайшие недели

Министр иностранных дел Павел Климкин прогнозирует передачу Украине заключенных в России Геннадия Афанасьева и бывшего директора завода “Знамя” Юрия в ближайшие недели.

Как передает Цензор.НЕТ, со ссылкой на Українські Новини, об этом он сообщил в эфире канала “1+1”.

“Сейчас я очень надеюсь, что следующим этапом будет освобождение Солошенко, который тяжело болеет и, конечно же, Геннадия Афанасьева. Думаю, что это вопрос ближайших недель”, – сказал он.

При этом Климкин отказался сообщить условия освобождения.

 

Вашингтон выступает против присоединения Южной Осетии к РФ, – Госдеп США

Официальный представитель Госдепартамента США Марк Тонер заявил, что американские власти выступают против идеи провести в непризнанной Южной Осетии референдум о ее вхождении в состав России.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Газета.ru.

“Мы поддерживаем территориальную целостность и суверенитет Грузии. И это включает Южную Осетию”, – уточнил дипломат.

По словам Тонера, следствием вышесказанного является то, что США не признают любые попытки Южной Осетии получить суверенитет.

 

Експерт: Кличко дистанціюється від Порошенка

Експерт підкреслює, що конфлікт дійде до того, що Кличко захоче відродити партію УДАР до майбутніх парламентських виборів

У відносинах мера Києва і президента намітилася тенденція до розколу. Після Майдану партії УДАР і “Солідарність” домовилися про співпрацю і злиття в один політичний проект. Зараз же, як вважає експерт, конфлікт між Віталієм Кличком та Порошенком посилюється.

“Почалося все з підвищення тарифів на ЖКГ, – говорить експерт Сергій Поливанов. – Мер Києва відмовився погоджувати нові розцінки для киян, які встановила НКРЕ (Національна комісія з регулювання тарифів у сфері енергетики і комунальних тарифів), підконтрольна Адміністрації президента і Кабінету міністрів, на той час ще Яценюка. Кличко розуміє, що підвищення тарифів б’є по його рейтингу, тому, “рятуючи себе”, він йде на конфлікт з центральною владою”, – говорить політолог.

“Ще один привід для конфлікту – активність секретаря Київради Володимира Прокопіва. Формально він друга людина в Києві, заступник Кличка. На ділі ж він вважається “людиною Порошенка” і в конфліктних ситуаціях часто грає свою гру, намагається перехопити ініціативу, тим самим не дотримуючись субординації. Як, наприклад, у випадку з будівництвом паркінгу на Михайлівській площі, коли Прокопів раніше мера прокоментував ситуацію, а, як кажуть, хто перший встав, того і тапки. Про саботаж роботи Київради не варто й говорити”, – підкреслює експерт.

“З останнього – запрошення Савіка Шустера працювати на ТРК “Київ”, хоча влада заборонила зйомки цієї передач в Україні, – продовжує експерт Сергій Поливанов . – Це явна ознака конфлікту між мером столиці і президентом. Думаю, Кличко втомився перебувати в тіні президента Порошенка, тому він починає вести власну гру”.

Експерт підкреслює, що конфлікт дійде до того, що Кличко захоче відродити партію УДАР до майбутніх парламентських виборів. Адже рейтинг БПП падає, а у Кличка в столиці сильні позиції, і він навряд чи захоче залишатися на кораблі, що тоне.

На активність мера столиці вже відповіли люди президента: парламент прийняв рішення, згідно з яким чиновник високого рангу не може очолювати партію. Виходить, Віталій Кличко поза законом як голова партії “Солідарність”. Другим кроком може бути поділ повноважень мера столиці і голови КМДА, таким чином вони залишать за мером функції “весільного генерала”.

 

НСКУ назвал лучшие украинские фильмы года

Фильм “Песнь песней” режиссера Евы Нейман стала лучшим игровым украинским фильмом 2015 по версии Национального союза кинематографистов Украины. Об этом говорится в сообщении на Facebook-странице организации, информирует Лига.Новости.

Лучший неигровой фильм – “Хуизмистерпутин?” Валерия Балаяна.

Сериал “Профессионалы” Степана Коваля признали лучшим среди анимационных фильмов.

Лучший короткометражный фильм – “Rocketman” Дениса Кушнарева и Дмитрия Муленко.

“Жилец” Анастасии Матешко стал лучшим дебютом.

Диплом Секретариата Правления НСКУ “За гражданское и художественное мужество в фиксировании и осмыслении событий российско-украинской войны” – “Добровольцы Божьей четы”, режиссеры Леонид Кантер, Иван Ясний.

 

 

Преследование крымских татар – месть РФ за позицию по Крыму

Адвокат Надежды Савченко Николай Полозов считает, что выступление коренного народа Крыма против присоединения полуострова к РФ является причиной массовых репрессий со стороны оккупантов.

На пресс-конференции 26 мая в Киеве, посвященной возвращению Надежды Савченко, ее адвокат Николай Полозов прокомментировал некоторые аспекты репрессивных действий оккупационных властей по отношению к крымским татарам, сообщает корреспондент QHA.

– Проблематично, что все в Крыму автоматически получают российское гражданство. При этом российская власть в Крыму власть сосредоточилась на преследованиях по этническому принципу. В частности, речь идет о крымских татарах. Поскольку именно они выступали против присоединения Крыма к РФ, то, что мы видим сейчас, – это месть российской власти крымским татарам за их позицию, – считает Николай Полозов.

Адвокат рассказал, что в последнее время, когда по российскому телевидению упоминают о Меджлисе, непременно подчеркивают, что это запрещенная организация.

– По сути, РФ проводит планомерную политику по запугиванию, выдавливанию на материковую Украину наиболее пассионарной части крымских татар, которые не согласны с политикой России, – проинформировал Полозов.

В качестве примера он привел ситуацию с делом “26 февраля”: все подсудимые – крымские татары, все потерпевшие – члены партии “Русское единство”.

– Там складывается парадоксальная ситуация. Граждане Украины, которые в 2014 году предали свою страну, судят патриотов, которые выступали за единство Крыма и Украины.

Также важно, что власти Украины считают Крым оккупированной территорией, ведь консулы работают за границей Украины, в Крыму нет ее представительства.

Он отметил, что в деле Надежды Савченко консулы сыграли очень важную роль, однако много времени было упущено.

– Сегодня важно сконцентрироваться на проблемах Крыма, украинских граждан на полуострове, в том числе крымских татар, – подчеркнул Полозов.

Напомним, вчера, 25 мая 2016 года, Президент Украины Петр Порошенко вручил народному депутату, Герою Украины Надежде Савченко, которая два года провела за решеткой в российской тюрьме и вчера вернулась в Киев, орден “Золотая звезда Героя Украины”.

 

Минэкологии планирует проводить открытые аукционы по добыче янтаря

Министерство подготовило предложения для представителей бизнеса, где можно добывать янтарь

Министерство экологии и природных ресурсов Украины планирует предлагать представителям бизнеса месторождения янтаря для добычи на открытых аукционах. Об этом заявил министр экологии и природных ресурсов Остап Семерак, передает пресс-служба Минэкологии.

“Мой подход понятен: любое использование недр должно происходить на прозрачных, открытых условиях. Министерство подготовило предложения для представителей бизнеса, где можно добывать янтарь, и через открытые, прозрачные аукционы планируем их продавать. Однако компания, которая купила, заплатила на отрытом аукционе реальные деньги, должна иметь обязанности относительно осуществления рекультивации этих земель”, – заявил он.

По словам министра, это не будет касаться леса.

“Действительно, в лесах большие залежи янтаря, но там его добывать – это значит срезать лес. Давайте не спешить ехать в лес за янтарем”, – отметил Семерак.

Напомним, ранее сообщалось, что СБУ изъяла янтарь на 10 млн гривен в Киевской области.

 

В Эстонии призвали НАТО разместить систему ПВО Patriot в Прибалтике

Страны Балтии находятся близко к России и их можно “рассматривать как остров”

НАТО должно рассмотреть вопрос об увеличении количества боевых самолетов в Балтийском регионе и план по развертыванию системы ПВО Patriot. Об этом заявил в интервью Financial Times главком армии Эстонии Рихо Террас.

“Очень большое значение имеет наша способность к самозащите. Что нам нужно – так это возможность разместить объекты ПВО”, – сказал Террас.

По его словам, Россия ведет себя “оппортунистически”.

“Если у них есть какая-то возможность, то они прыгнут через окно, чтобы ее использовать”, – добавил главком армии Эстонии.

Также он подчеркнул, что страны Балтии находятся близко к России и их можно “рассматривать как остров”.

Напомним, США намерены разместить в Швеции системы ПВО Patriot.

 

В России планируют ввести национальную криптовалюту

При этом предполагается отменить хождение всех остальных валют

В России может появиться национальная регулируемая криптовалюта. При этом будет отменено хождение всех остальных валют. Об этом сообщает “Коммерсант”, ссылаясь на Росфинмониторинг.

Предполагается, что эмиссия криптовалюты будет регулироваться, эмитенты – лицензироваться, правила обмена – регламентироваться, а анонимность платежей в ней – сведена к минимуму. Это, считают в Росфинмониторинге, застрахует от рисков использования криптовалюты в теневых схемах, защитит права добросовестных потребителей, а также, возможно, удешевит финансовые трансакции, но закроет доступ к передовым мировым разработкам.

Как пишет издание, сейчас ведомство ведет консультации с заинтересованными сторонами. Законопроекта пока что нет, но идея введения криптовалюты обсуждается с представителями банков, на встречах в Минфине и ЦБ.

Кроме этого, рассматриваются следующие основные принципы. В частности, регулируемая российская криптовалюта не должна быть безэмиссионной (то есть не просто генерироваться компьютером по определенному алгоритму как биткоин – без чьей-либо правовой ответственности за процесс) – у нее будет эмитент с правами и обязанностями. Им могут быть “финансовые организации, которым будет доверена эмиссия криптовалют”. В Росфинмониторинге предполагают, что эта деятельность будет лицензирована.

Обменивать рубли или иную валюту на криптовалюту компании и граждане смогут в так называемых обменниках – на специальных электронных площадках – по регламентированным правилам. Личность приобретающего криптовалюту будет обязательно идентифицироваться, “чтобы свести к минимуму анонимные переводы”.

Напомним, биткоин может стать новой японской валютой.

 

Рок-группа из Донецка выиграла большой международный конкурс

Украинская группа SINOPTIK стала победителем международного конкурса The Global Battle Of The Bands. Об этом сообщается на странице музыкального чемпионата в Фейсбуке.

SINOPTIK – музыкальный коллектив из Донецка, играющий музыку в стилях психоделический рок, стоунер-рок и альтернативный рок. Сейчас участники группы живут в разных городах Украины.

The Global Battle Of The Bands – это крупнейший международный чемпионат, целью которого является поиск и открытие для широкой аудитории коллективов, играющих альтернативную музыку. Победитель музыкального чемпионата отправится в международный тур. Финал The Global Battle Of The Bands проходил в Берлине.

 

В ЮАР приняли закон о реквизиции земли у белых

Законопроект предполагает выплату компенсации за экспроприированные земли

Парламент Южно-Африканской Республики (ЮАР) одобрил законопроект, который предусматривает принудительный выкуп земель у белых владельцев с передачей их чернокожему населению. Об этом сообщает ВВС.

Законопроект предполагает выплату компенсации за экспроприированные земли. Законопроект должен подписать президент страны Джейкоб Зума. Согласно сообщению, президент подпишет документ через несколько недель или месяцев.

Как пишет издание, сейчас, спустя два десятилетия после падения режима апартеида, немалая часть земли в ЮАР по-прежнему принадлежит белым.

Правящая партия Африканский национальный конгресс (АНК) объяснила такое решение тем, что с несправедливостью, установившейся в период режима апартеида, когда белому меньшинству принадлежали почти все земли, необходимо наконец покончить.

Также в партии считают закон об экспроприации земли самым важным решением со времен падения апартеида.

Против законопроекта выступил оппозиционный Демократический альянс.

Джейкоб Зума и АНК заявляли, что перераспределение прав собственности на землю должно проходить в рамках закона.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 2 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 403

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua