Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 27 травня

Інформдень: 27 травня

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман привітав українську команду, яка перемогла у світовому хакатоні NASA з проектом MarsHopper – моделлю літака, здатного пересуватися поверхнею Марсу.

Про це він написав у  Фейсбуці  – Укрінформ.

“Ще одна хороша новина! Українська команда, що створила проект MarsHopper, перемогла у Всесвітньому хакатоні NASA Space Apps Challenge. Вітаю з перемогою і щиро бажаю натхнення та креативності у подальших проектах!” – зазначив Прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, український проект Mars Hopper – модель літака, здатного пересуватись поверхнею Марсу – став переможцем світового хакатону NASA SpaceApps Challenge. Шість команд-переможців було відібрано серед 1200 учасників конкурсу, оголошеного і проведеного Міжнародною космічною агенцією. Mars Hopper, зокрема, переміг у номінації “Вибір людей”.

 

Українська льотчиця і народний депутат Надія Савченко заявила, що заради миру на Донбасі готова і воювати, і миритися.

Про це вона сказала під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мені дуже багато людей писали листи, особливо діти, і всі пишуть: “Хочемо миру”. Миру хочуть усі. З в’язниці я могла вийти мертвою, але не продатися, не зігнутися і не зламатися. Так само до війни я ставлюся. Я теж хочу миру, і компроміси повинні бути, тому що війни закінчуються компромісами. Ми будемо йти до миру всіма шляхами”, – наголосила Савченко.

За словами нардепа, заради цього вона готова і воювати, і миритися.

“Це наша земля, це – наша Україна, гризти її, кусати її, ділити її, знущатися з неї я не дам. Я готова і воювати, і готова миритися. Якщо там готові так само, то тоді ми порозуміємося”, – сказала вона.

Водночас вона висловила переконання, що на сході України йде справжня війна, ворогом у якій є саме Російська Федерація.

«Це – російсько-українська війна. Це – не громадянська війна… Ворог – Росія. Є противники – це ті, що задурені Росією, ті, кого називають або сепаратисти, або «ополченцями», а є ворог – це Росія, російський військовий, солдат, людина зі зброєю, який прийшов убити мене, і я буду стріляти у нього у відповідь, захищаючи свою країну», – підкреслила Савченко.

Парламентарій також наголосила, що людей лякає саме слово «війна», тож і називають її то «АТО», то «кампанія».

«Хтось, можливо, думає, що, якщо війну не назвати війною, а назвати, наприклад, операцією або місією, або нехай навіть святом, то від цього зміниться її суть. Ні, не зміниться, війна така, яка вона є», – заявила Савченко.

 

Народний депутат Надія Савченко заявила, що вийде на роботу у Верховну Раду вже у вівторок.

Про це вона сказала під час прес-конференції в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я обов’язково піду. Це мій робочий день, мені вже два роки прогули ставлять. Я піду. Я працюватиму. По-перше, зніму з трибуни себе (плакат “Свободу Савченко!”). І повішу плакат: волю усім, хто там сидить. Обов’язково такий плакат партія “Батьківщина” туди повісить”, – пообіцяла депутат.

За її словами, у Верховній Раді вона працюватиме над тим, що вміє і знає.

“Я поки вмію і знаю дві структури зсередини – це армію і в’язницю. Це те, що пройшла. Те, де я знаю, що треба змінити. Можливо, ще не зовсім знаю як, але вчуся і буду вчитися. Оскільки у нас зараз стан війни, і ніяк воно не перестає лихоманити Україну, то перше, чим я буду займатися, це – комітети або комісії, створені спеціально з армії, з контролю за логістики, з контролю за тим, що відбувається. Тому що, на жаль, зазвичай програють війну чому? Тому, що патрони закінчилися. А все інше було неважливо. Ось дуже важливо, щоб знаю, як там, на передовій, – хлопці розуміли, що у них міцний тил. Ось міцний тил їм треба створити”, – зазначила Савченко.

Вона додала, що працюватиме над тим, щоб тил не розікрали.

“Я всю корупцію в армії знаю, всі десять років. Я знаю, що треба боротися. А як боротися, навчимося швидко”, – зазначила нардеп.

 

Народний депутат України Надія Савченко хоче створити міжнародний комітет за участю європейських лідерів для повернення окупованих територій Донбасу.

Про це вона заявила на прес-конференції у п’ятницю в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Як зробити це з тієї політичної позиції, на яку я стала, я ще не знаю. Але я навчуся. Я хочу якось скласти міжнародний комітет з цих питань… Це один із методів. Але всі методи хороші, аби лише усе вийшло”, – сказала Савченко.

Вона зауважила, що поки може лише покласти своє життя, відвойовуючи ці території.

“Але, на жаль, у нас немає такого рішення, яке завтра усе змінить. Я за те, щоб це робити. Я над цим і буду працювати. Аби були звільнені окуповані території. Ми будемо шукати ці шляхи”, – наголосила нардеп.

Вона зізналася, що ще визначається, чим займатиметься в політиці. “З Президентом ми говорили про те, яка буде процедура, що мені вручать зірку, орден, що будуть журналісти. Я дякую Президенту за те, що я на волі, я дякую кожній людині, і Президент також докладав до цього зусиль. Він запитав, чим я хочу займатися в політиці. Я сказала, що подумаю, просто не можу зараз зрозуміти куди я впала”, – сказала Савченко.

 

Народний депутат Надія Савченко, нещодавно звільнена з російського полону, закликала президента РФ Володимира Путіна відчепитися від України та всіх інших країн, а також не знущатися над своїми співвітчизниками.

Про це вона заявила на прес-конференції в Києві в палаці «Україна», відповідаючи на запитання кореспондента «Ехо Москви-Україна», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Що сказати Путіну? Відчепися від України! Відчепися від кожної країни, у яку ти вчепився! Залиш собі своє царство, не мордуй своїх людей, не знущайся над росіянами. Життя два не проживеш, здохнеш все одно, і ми всі теж помремо! Тому живи гідно, як людина, і перестань не давати жити іншим», – сказала Савченко.

 

Народний депутат України Надія Савченко не виключає, що окремі співробітники СБУ хотіли перешкодити її звільненню, але в цілому Служба безпеки допомагала.

Про це вона заявила на прес-конференції у п’ятницю в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У цілому, якщо брати структуру СБУ, то я не думаю, що перешкоджали усі. Можливо, хтось окремо і хотів перешкодити. Хтось хотів допомогти. Але в цілому, якщо брати у бюрократичних тяганинах, то СБУ допомагала. Вона надавала всі необхідні матеріали. Мій адвокат Олександр Плахотнюк збирав це все. Ілля Новиков приймав, привозилося це все в суд і працювало на мій захист”, – наголосила Савченко.

Нагадаємо, напередодні адвокати Савченко Марк Фейгін і Микола Полозов на прес-конференції заявили, що у Службі безпеки України були люди, які перешкоджали їм у отриманні інформації, необхідної для ведення захисту у справі українки. Зокрема, Фейгін назвав ім’я тодішнього начальника слідчого управління СБУ Василя Вовка.

 

В Україні підвищили грошове забезпечення сержантського складу Збройних Сил України.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко 27 травня на полігоні в Житомирській області, де він знайомився з тактичною підготовкою на базі Навчального центру Високомобільних десантних військ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Пане Міністре, я доручаю Вам підвищити грошове забезпечення сержантського складу. Я не вважаю, що є добрим, коли відмінність від грошового забезпечення контрактника, який щойно прийшов на військову службу, і сержанта, який служить вже багато років, складає від 200 до 400 гривень. Це не прийнятно», – звернувся Глава держави до Степана Полторака.

«Ми підвищили загальний розмір грошового забезпечення. Сьогодні треба забезпечити зростання фахівців, сержантів, молодших командирів, щоб, окрім патріотичної мотивації, ми мали й фінансову мотивацію. Це сьогодні у ваших можливостях, можливостях Уряду. Просив би також втілити це в життя і мені доповісти», – додав Президент.

Разом з тим, Президент акцентував увагу на Стратегічному оборонному бюлетені, який був прийнятий на останньому засіданні Ради національної безпеки та оборони.

“Це доленосна програма реформ сектору оборони й безпеки, яка робить те, чого не було 25 років в Україні – повністю перебудовує Збройні Сили, Службу безпеки, інші силові підрозділи”, – зауважив Порошенко.

Цей документ, наголосив він, забезпечує абсолютно нові умови підготовки сержантського складу, зокрема й на полігонах. Відтак, виступаючи перед представниками молодшого командирського складу ЗСУ, Президент України відразу дав доручення міністру оборони спрямувати кошти з оборонного бюджету на ці потреби.

“140 млн грн – на полігон “Широкий лан”, не менш 50 мільйонів – на “Яворів”, нашому спецназу на полігон у Бердичів – теж 50 мільйонів. Треба, щоб у найкоротші терміни були забезпечені умови життя та підготовки сержантського складу. Створення професійного сержантського корпусу є важливим елементом трансформації національного війська, який має надзвичайне значення для нашої перемоги у війні проти агресора”, – сказав Глава держави.

 

В окупованому Криму співробітники ФСБ проводять бесіди з учнями кримськотатарського класу

Про це повідомляє  “15 минут” – Укрінформ.

“27 травня в с. Ближнє в школі № 15 співробітники ФСБ проводять бесіди з учнями 9-го класу”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією видання, це школа з російською мовою навчання, проте в ній є кримськотатарські національні класи. 26 травня учням було повідомлено про те, що в школу прийдуть співробітники ФСБ і проведуть бесіду з учнями 9-го кримськотатарського класу.

“У даний момент учнів викликають по одному в кабінет разом з батьками, ставлять запитання щодо травневих свят, зокрема, чи вдягали вони георгіївські стрічки на 9 Травня, де носили, чому знімали”, – повідомляє видання.

Також повідомляється, що співробітник ФСБ цікавився, чи були в школі випадки зневажання учнів. Батьки цим фактом обурені, запитання дітям ставляться у присутності батьків. Опитують тільки хлопчиків.

“На запитання батьків, чому бесіди проводяться саме в кримськотатарському класі, співробітник ФСБ відповів, що це у них запланований захід і нібито опитуватимуть усіх, але розпочали з 9-го класу”, – пише видання.

 

У центрі Тернополя зображення повзучого змія-Путіна змінить портрет Героя України Надії Савченко.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив художник Юрій Цюприк, що є автором карикатури на російського лідера.

«Свого часу я тут намалював карикатуру на Путіна у вигляді повзучого змія у фашистській касці. Нині, коли відбулася довгоочікувана подія – Надія Савченко на волі, вирішив це все загрунтувати і створити на місці тієї нечисті великий портрет Героя України Надії Савченко, яка своєю мужністю перемогла цю гідру», – сказав митець.

Він уже назвав майбутній портрет «Надія – є!».

 

Президент України ввів у дію персональні санкції проти ряду директорів і власників великих російських ЗМІ, серед яких гендиректор «Первого канала» Костянтин Ернст і головред телеканалу «Russia Today» Маргарита Симоньян.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року «Про деякі персональні спеціальні обмежувальні заходи (санкції)»”, – йдеться у повідомленні.

Це рішення РНБО передбачає, що до 31 грудня 2017 року застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до фізичних осіб, які “створюють реальні та потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, сприяють терористичній діяльності та порушують права і свободи громадянина, призводять до окупації територій та створюють перешкоди для повноцінної реалізацій громадянами України належних прав і свобод”.

Під українські санкції потрапили, зокрема, генеральний директор телекомпанії «Первый канал» Костянтин Ернст, головний редактор сайту Novorus.info Андрій Сурков, власник холдингу «Правда.Ру» Вадим Горшенін, генеральний директор інформаційного агентства «ТАСС» Сергій Михайлов, колишній генеральний директор телеканалу «LifeNews» Ашот Габрелянов, головний редактор телеканалу «Russia Today» Маргарита Симоньян та інші – загалом у переліку 17 імен.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Кабінету Міністрів разом зі Службою безпеки України доручено забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних санкцій.

Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про запровадження санкцій та порушити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів до відповідних осіб.

 

У районі міста Попасна на Луганщині Служба безпеки України викрила схованку з військовими засобами ураження.

Про це повідомляє  прес-центр СБ України – Укрінформ.

«Правоохоронці вилучили зі схрону протипіхотну міну МОН-50, три гранатомети РПГ-18 та РПГ-26, 31 гранату Ф-1 та РГД-5 із запалами, 10 гранат до підствольного гранатомета, сигнальну міну, дев’ять сигнальних ракет, близько двох тисяч набоїв різного калібру, в тому числі великокаліберні», – йдеться в публікації.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

 

Один з основних фігурантів “справи 2 травня” про трагічні події в Одесі 2014 року росіянин Євгеній Мефьодов усе ж залишиться в СІЗО.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, прокуратура висунула підсудному нове обвинувачення, на підставі якого Малиновський райсуд Одеси вирішив його залишити під вартою на період розслідування цього кримінального провадження.

“Підсудний Мефьодов залишиться під вартою, поки триватиме нове кримінальне провадження, відкрите прокуратурою за ознаками ст. 129 (погроза вбивства) Кримінального кодексу України”, – повідомило кореспондентові Укрінформу джерело в правоохоронних органах.

Після цієї ухвали суду конвойний автомобіль доставив підсудного з будівлі Малиновського райсуду до Одеського СІЗО.

Автомобіль із підсудним супроводжували активісти патріотичних організацій, які на знак протесту проти прийнятого раніше рішення про звільнення бойовика з-під варти кілька годин блокували адмінбудівлю Малиновського райсуду Одеси. Представники патріотичних сил навіть поставили навпроти воріт вантажний ЗІЛ і влаштували імпровізований контрольно-пропускний пункт для перевірки автомобілів, аби не пропустити машину з Мефьодовим.

Нагадаємо, колегія суддів Малиновського райсуду під головуванням Віктора Короя задовольнила сьогодні клопотання захисника громадянина Російської Федерації Євгенія Мефьодова, що просив змінити йому запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт.

Суд мотивував рішення тим, що за два роки тримання в СІЗО докази проти Мефьодова майже вивчені, а запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту достатньо, щоб підсудний не уникнув правосуддя і не тиснув на свідків.

Після оголошення цієї ухвали суд оголосив перерву. Активісти громадських організацій зустріли рішення колегії суддів вигуками “Ганьба”. Між представниками патріотичних організацій та поліцією виникла штовханина. Врешті, правоохоронці відтіснили громадських активістів на вулицю. Громадські організації оголосили повну мобілізацію своїх членів і заблокували ворота з території з суду.

Генпрокуратура теж оголосила про  намір оскаржити рішення  про зміну запобіжного заходу Мефьодову.

Під час масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року загинули 48 осіб і більше двохсот дістали поранення. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані.

 

Російський телеканал НТВ змонтував чергову всесвітню “змову” проти Кремля, у яку вступили Всесвітня антидопінгова агенція (ВАДА), США та Україна, аби не допустити російських спортсменів на Олімпіаду.

Про це у п’ятницю заявив міністр молоді та спорту України Ігор Жданов на брифінгу за участю заступника генерального директора Всесвітнього антидопінгового агентства Роба Келера, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суть цієї провокації полягає в такому. До мене був організований фейковий дзвінок сера Крейга Ріді (генерального директора ВАДА. – Ред.). І було поставлено кілька, на мою думку, провокаційних запитань. Ну, зокрема, чи є у мене список українських спортсменів, яких не потрібно перевіряти на допінг. На що я відповів, що такого списку, зрозуміло, не маю. Але якби знав, що окремі спортсмени вживають допінг, то я попросив би ВАДА перевірити їх у першу чергу”, – розповів Жданов.

Він додав, що були й інші провокаційні питання, на які він “відповів чітко і зрозуміло”. За словами міністра, є запис цієї розмови, тож “російські спецслужби прорахувалися”

Та на цьому, наголосив Жданов, провокатори не заспокоїлися і вже від його імені зателефонували справжньому серу Крейгові Ріді. Керівника ВАДА лже-Жданов просив захистити українських спортсменів і не перевіряти на допінг. “Таких було дві розмови, які зафіксовано у ВАДА, якщо не помиляюся, 30 березня і 23 травня”, – зазначив міністр, додавши, що, як виявляється, він нібито дзвонив і керівнику антидопінгової агенції США та теж про щось просив.

Жданов спрогнозував, що могли зробити “умільці” з російського ТБ з цими розмовами: “Спочатку з однієї розмови змонтують моє “прохання” не перевіряти українських спортсменів, а з другої фейкової розмови візьмуть слова Ріді про те, що так дайте список цих спортсменів, яких не потрібно перевіряти. Ось і вся провокація”.

При цьому він висловив упевненість, що це провокація не якихось пранкерів чи керівника НТВ. “Це провокація російських спецслужб, яка спрямована на дискредитацію ВАДА, що займає принципову позицію, на дискредитацію України. Але я думаю, що ця провокація не пройде. І, скоріше, вона для внутрішнього вжитку, тому що лише росіяни це будуть чути і говорити: ось знову Росію не пускають на Олімпійські ігри, не дають там завоювати медалі. Створення образу ворога – це перша інформаційна політика Росії, яка веде інформаційну гібридну війну не лише проти України, а й проти ВАДА”, – наголосив міністр.

Він уже доповів Прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману про цю ситуацію, а також надіслав відповідні документи до Служби безпеки України.

“Там уже почали власне розслідування. І хочу сказати, за попередньою інформацією СБУ, цей дзвінок зайшов не з території Канади, як у нас ідентифікувалося, а він зайшов з території Росії. Тому тут усе зрозуміло”, – підсумував Жданов.

Заступник генерального директора ВАДА Роб Келер у свою чергу підтвердив: “Ми відстежуємо, що відбувається навколо цієї ситуації. Дійсно, були підроблені листи, були підроблені дзвінки. Проте свої коментарі і висновки ВАДА зробить після того, як вийде це телевізійне шоу”.

А чекати залишилося недовго: в ефір НТВ передача “Звонок” має вийти вже завтра.

 

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з віце-президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом, під час якої відзначив необхідність посилення санкцій проти РФ через переслідування кримських татар та українців на окупованому півострові.

Про це повідомляє  прес-служба Глави держави – Укрінформ.

“Глава Української держави привітав рішення держав «Великої сімки» щодо продовження санкцій проти Росії за агресію проти України. Президент також відзначив необхідність посилення санкцій через системне переслідування і порушення прав кримських татар та українців в окупованому Росією Криму”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що співрозмовники обмінялися думками щодо розвитку ситуації на Донбасі, відзначивши погіршення безпекової складової.

Також віце-президент США привітав Президента України зі звільненням із російського полону Надії Савченко, відзначивши величезну роботу Порошенка задля її повернення. Порошенко подякував Байдену особисто та Бараку Обамі за їхній внесок у звільнення Савченко.

Крім цього, прес-служба зазначає,  що Байден привітав перші реформаторські кроки Кабінету Міністрів та Генеральної прокуратури України.

 

З початку доби бойовики 11 разів обстрілювали сили АТО. У Зайцевому та Луганському вони провокували українських військових на відкриття вогню.

Про це повідомляє  прес-центр штабу АТО  у вечірньому зведенні у п’ятницю – Укрінформ.

“Застосовуючи стрілецьку зброю, бойовики провокували українських воїнів на відкриття вогню у відповідь в районі населених пунктів Зайцеве та Луганське, що на горлівсько-світлодарській дузі”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, з автоматичних станкових гранатометів бандити били під Красногорівкою, а позиції сил АТО на підступах до Авдіївки обстрілювали з великокаліберних кулеметів та підствольних гранатометів. З мінометів калібру 82 мм противник відкривав вогонь по опорних пунктах українських військових неподалік Новотроїцького.

“З 6.00 години ранку станом на цей час ситуація відносно стабілізувалась. Вдень противник тричі відкривав вогонь по підрозділах ЗС України. В районі Луганського – зі стрілецької зброї. А поблизу Новотроїцького наших захисників обстрілювали ворожі снайпери”, – зазначає прес-центр штабу АТО.

 

Сполучені Штати та союзники по Міжнародній коаліції відхиляють пропозиції російської сторони про можливу взаємодію в боротьбі проти ІДІЛ у Сирії та не здійснюють практичної координації дій у цьому питанні.

Це зазначив під час телефонної конференції в п’ятницю командувач Центрального командування ВПС США генерал-лейтенант Чарльз Браун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми не здійснюємо жодної координації з росіянами”, – зауважив генерал.

Він підкреслив, що в самій коаліції відбуваються “дуже професійні розмови” щодо обговорення спільних дій у Сирії. “Телефонний зв’язок, який ми маємо тут з російською стороною, застосовується для відпрацювання Меморандуму щодо забезпечення безпеки польотів для коаліції – всієї коаліції, як і наших операцій”, – зауважив генерал.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи мали місце домовленості з російським контингентом під час останніх ударів у районі Пальміри, Браун категорично заявив: “Ми не робимо жодних координаційних дій з росіянами, ні”.

Він уточнив, що ані США, ані союзники не повідомляють російській стороні про цілі, по яким мають завдавати удари.

“Я не збираюся будь-коли надавати їм (росіянам – ред.) такий рівень деталізації. Ми будемо робити те, що нам потрібно для подальшого просування в боротьбі з ІДІЛ”, – підкреслив генерал Браун.

 

В Адміністрації Президента очікують, що 2 червня народні депутати проголосують законопроект № 3524 щодо внесення змін до Конституції в частині правосуддя.

Про це у розмові з журналістами повідомив заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов – Укрінформ.

«Наступного тижня Верховна Рада остаточно затвердить проект змін до Конституції в частині правосуддя. Наразі тривають політичні консультації щодо підтримки цього проекту в парламенті», – сказав він.

За його словами, наразі відомо, що за даний законопроект стовідсотково будуть голосувати Блок Петра Порошенка, «Народний фронт» і «Самопоміч». Триває процес домовленостей щодо підтримки цього законопроекта фракціями «Батьківщини» та Радикальної партії.

Водночас за внесення змін до Конституції в частині правосуддя точно не голосуватиме «Опозиційний блок», зазначив Філатов.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко пропонує проголосувати в парламенті судову реформу вже у червні.

 

Апеляційну скаргу на рішення про продовження арешту заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу залишили без задоволення.

Таке рішення ухвалив 27 травня підконтрольний Росії Верховний суд Криму, повідомляє на своїй сторінці у  Facebook  глава ЦВК курултаю Заїр Смедляєв – Укрінформ.

«Сьогодні відбулося судове засідання з розгляду апеляційної скарги адвоката Ахтема Чийгоза на продовження терміну утримання під вартою до 22 липня. Традиційно апеляцію залишили без задоволення», – пише Смедляєв.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза утримують у катівнях ФСБ в окупованому Криму з 29 січня 2015 року. Йому інкримінували частину 1 статті 212 Кримінального кодексу Російської Федерації («організація масових заворушень»), яка передбачає позбавлення волі строком на 10 років. Причиною арешту стала участь заступника голови Меджлісу у мітингу перед приміщенням Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

У кримінальній справі про масові заворушення під час мітингу 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради Криму – шестеро обвинувачених. Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі і Алі Асанов, утримуються у СІЗО-1 Сімферополя, ще троє – Ескендер Кантемир, Арсен Юнусов і Ескендер Емірвалієв – очікують вироку вдома – їх узяли на поруки.

 

Україна досягла значного прогресу на шляху до скасування візового режиму з ЄС, і завершення цього процесу є надзвичайно важливим сигналом для українців.

Про це заявила доповідач від Європарламенту щодо візової лібералізації для України Марія Габріель за результатами першого слухання у комітеті з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Візова лібералізація несе особливий сигнал для громадян (України. – Ред.). Це досягнення має чи не найбільшу важливість для такої сусідньої країни, як Україна, що зобов’язалася тісно співпрацювати з ЄС», – заявила європарламентарій.

Вона нагадала, що європейська візова політика базується на принципі взаємності, а Україна вже скасувала візові вимоги для перебування громадян країн-членів ЄС на своїй території на період до року.

За словами Габріель, пропозиції скасувати візовий режим для українців є результатом значного прогресу України, досягнутого особливо у 2015 році, у процесі діалогу щодо візової лібералізації з Євросоюзом, який було започатковано у 2008-му.

Доповідачка також особливо відзначила допомогу та співпрацю з боку українського керівництва у процесі започаткування законодавчої процедури скасування візового режиму для України.

 

Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову компанії The Law Debenture Trust Corporation PLC щодо “тримільярдному боргу” екс-президента України Віктора Януковича.

Про це йдеться у  спільній заяві  Мінфіну та МЗС України – Укрінформ.

“Сьогодні, у п’ятницю 27 травня 2016 року, Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову, із яким компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC звернулася проти України у лютому 2016 року. Позивач є довірчим управителем (трасті) згідно із документом, який передбачав надання Російською Федерацією Україні запозичень у розмірі 3 мільярдів доларів США, укладання якого було результатом домовленостей, досягнутих урядом колишнього Президента Януковича у грудні 2013 року з Російською Федерацією”, – йдеться у заяві.

Як зазначається, заперечення України проти позову обгрунтовують, що договір щодо запозичень є недійсним та таким, що не підлягає примусовому виконанню, через ряд причин. До таких причин, зокрема, належить те, що згідно із українським законодавством Україна не мала необхідної дієздатності на укладення угоди, яка порушувала встановлені на той час межі запозичень, а також що угода була укладена у результаті примусу, який здійснювався з боку Росії на Україну протягом усього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію із ЄС.

“Україна має намір рішуче захищати свою позицію у цій справі, і такий захист є одним із елементів більш масштабної юридичної стратегії, спрямованої на притягнення Росії до відповідальності за агресію та інші протиправні дії щодо України, включаючи незаконну окупацію Кримського півострова”, – зазначається у спільній заяві МЗС та Мінфіну.

Як повідомляв Укрінформ, 17 лютого Росія подала позов до Високого суду Англії для стягнення з України боргу в 3 млрд доларів. Як відомо, цю суму уряд Азарова взяв у Росії в борг наприкінці 2013 року. У 2015 році Україна реструктурувала всі свої борги крім цього, оскільки Росія відмовилася вести відповідні переговори.

Юридично Україна судиться не з державою РФ, а з довірчим радником – окремою юридичною особою The Law Debenture Trust Corporation PLC, яка представляє інтереси власників бондів, в тому числі РФ.

 

Варшава виступає за безумовне продовження санкцій проти Росії, поки вона не припинить агресії на сході України і не поверне Україні Крим.

Про це в  інтерв’ю Укрінформу  заявив новопризначений посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

“Позиція Польщі в цьому питанні є очевидною: слід продовжити санкції проти Росії, доки вона не перестане здійснювати агресивні дії щодо України і не поверне кримський півострів”, – заявив Пєкло.

За його словами, зараз не видно поступу на шляху реалізації Мінських домовленостей і це свідчить про те, що Нормандський формат потроху вичерпує свої можливості.

“Можливо, з’являється простір для нового формату переговорів, який передбачав би також якусь роль Польщі, що колись декларував президент Дуда”, – заявив Пєкло.

Він зауважив, що Польща, як і Україна, виступають проти будівництва Нордстрім-2 – тому згода на відмову від реалізації Нордстрім-2 буде також і тестом на польсько-німецькі відносини.

 

Президент Петро Порошенко вручив високі державні нагороди військовослужбовцям під час участі у зборах сержантського і старшинського складу Збройних сил на загальновійськовому полігоні Високомобільних десантних військ ЗСУ на Житомирщині.

Про це повідомляє  сайт глави держави – Укрінформ.

«Я пишаюся тим, що багато сержантів удостоєні високих державних нагород. За виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України», – сказав Президент.

Порошенко щиро подякував кожному з військовослужбовців за професіоналізм, патріотизм, відданість військовій справі, зразкову службу та сумлінне виконання покладених обов’язків.

Він висловив впевненість, що саме завдяки зусиллям, у тому числі, й сержантського складу Збройних сил «мир і спокій нашого народу, територіальна цілісність і суверенітет України завжди будуть надійно захищені».

«Вклоняюся перед пам’яттю українських воїнів, які віддали своє життя за краще майбутнє рідної країни», – сказав Глава держави, нагадавши, що високого звання Герой України був посмертно удостоєний молодший сержант Ігор Зінич.

Загалом за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орденом «За мужність» ІІІ ступеня було нагороджено дванадцять старшин, сержантів і прапорщиків, одного сержанта – медаллю «За військову службу Україні» та ще одного старшину – медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня.

 

Президент США Барак Обама в рамках візиту на саміт Великої сімки (G7) до Японії відвідав Хіросіму, яку в серпні 1945 року Америка зруйнувала атомними атаками.

Про це повідомляє агентство  AFP – Укрінформ.

“71 рік тому смерть впала з небес – і світ змінився”, – сказав Обама про бомби, які “продемонстрували, що людство має засоби для самознищення”.

Він разом із прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе вшанував пам’ять загиблих під час атомного бомбардування Хіросіми. Глава США  поклав вінок до меморіалу трагедії і виголосив промову. Обама також зустрівся з тими, хто пережив вибух.

“Чому ми прийшли в це місце, до Хіросіми? Ми прийшли, щоб обміркувати вивільнену страшну силу в не настільки віддаленому минулому. Ми прийшли, щоб оплакати мертвих. Ми не повинні недооцінювати здатність людей творити зло. Всі, хто має ядерну зброю, зокрема й США, повинні знайти мужність жити без неї. Ми повинні знайти шляхи мирного, дипломатичного врегулювання конфліктів і рухатися до того, щоб повністю позбутися ядерної зброї”, – сказав він.

Президент США не став вибачатися за бомбардування, наголошуючи на тому, що він не хотів би переглядати рішення свого попередника Гаррі Трумана в умовах війни.

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе зазначив, що ця зустріч відкриє нову сторінку у відносинах Вашингтона та Токіо.

 

Справа заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза – знакова для російської влади, оскільки за його прикладом притягують до відповідальності інших представників кримськотатарського народу, намагаючись залякати і підкорити.

Про це в  інтерв’ю  Укрінформу розповів адвокат Микола Полозов – Укрінформ.

«Що стосується Ахтема Чийгоза, треба розуміти, що для російської влади це справа знакова. На прикладі Чийгоза, Асанова, Дідерменджі зараз притягують Ільмі Умерова до кримінальної відповідальності, стоїть глобальне завдання – залякати кримських татар, придушити їх волю до опору, видавити за межі Криму найбільш пасіонарних, перетворити інших в це ось населення Росії, в «вату», чого кримські татари не хочуть», – сказав Полозов.

На його думку, для цього «беруть найбільш активних, найбільш міцних – і показово їх ламають».

Адвокат припускає, що ці методи не будуть успішними. «У них (кримських татар — ред.) є національна ідентичність, у них є пам’ять, як Радянський Союз вчинив з їх народом 75 років тому, і навряд чи зараз вони  підкорятимуться Путіну», – сказав Полозов.

Що стосується безпосередньо справи Чийгоза, за словами Полозова, він усвідомлено йде на жертви.

«Ахтем Чийгоз розуміє, що на свободу його відпускати ніхто не збирається і він усвідомлено приносить жертву на благо свого народу. Це його слова», – наголосив  Полозов.

 

Фахівці Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі стикаються із спробами бойовиків приховати інформацію, і це відбувається на фоні загального загострення обстановки на лінії зіткнення.

Про це у п’ятницю під час сеансу скайп-зв’язку із Кризовим медіацентром повідомив перший заступник керівника СММ ОБСЄ Александр Хуг – Укрінформ.

«Ми помітили, що є взаємозв’язок між обмеженнями, які накладаються на СММ, та порушеннями Мінських угод. Вчора так звана “ДНР” припинила роботу двох камер СММ у цій зоні саме тоді, коли відбувалися акти насильства. Ми чітко бачимо, що деякі люди хочуть приховати якісь речі від загалу. Ми бачили щось подібне у середу в Горлівці, що контролюється так званою “ДНР”. Наш дрон показав 20 броньованих машин піхоти, паливозаправники і вантажівки на залізниці у цьому місті. Одразу після цього система GPS нашого дрона була заблокована, і наземний екіпаж здійснив його посадку» – сказав Хуг.

Водночас він зауважив, що інший дрон спостережної місії був підстрелений у районі Богоявленки, що контролюється урядом.

«Попередній аналіз записів дрона показав, що на цій території були вантажівки з коробками боєприпасів, а також об’єкт, який, здається, був схожий на причіпну артилерійську установку. Це було у 25-кілометровій зоні, звідки озброєння мало б бути відведене», – зазначив спостерігач.

Він констатував, що ситуація в зоні конфлікту знову починає виходити з-під контролю. За словами Хуга, сторони знову потрапили у коло насильства і не можуть скористатися домовленостями, які були досягнути під час зустрічі “нормандської четвірки” в Берлині.

«У нас були певні позитивні повідомлення з Берліна та Мінська. Я сподівався, що буде вжито конкретних заходів на місцях, щоб перемир’я було більш сталим. Сьогодні я маю менше сподівань. Вчора ми зафіксували триразове збільшення кількості порушень режиму припинення вогню. Авдіївка, що контролюється урядом, а також територія навколо донецького аеропорту – в цій зоні рівень насильства був високим. Попередні звіти свідчать, що троє українських солдатів були поранені, один з них – тяжко», – зазначив спостерігач.

Він також уточнив інформацію про штатну чисельність персоналу СММ. За його словами, на сьогодні в місії працює 701 спостерігач, з них 589 – на сході.

 

Місія Міжнародного валютного фонду після завершення своєї роботи у Києві дала позитивний сигнал щодо подальшої співпраці. Наразі в Уряді чекають засідання ради директорів МВФ для визначення подальших кроків співпраці.

Про це журналістам сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман після зустрічі з представниками вітчизняних підприємств, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що стосується нашої подальшої взаємодії з МВФ. Місія МВФ, яка працювала в Україні, дала достатньо позитивний меседж щодо нашої співпраці. Ми чекаємо засідання ради МВФ. У нас діючий меморандум який підписаний і який ми виконуємо”, – зазначив Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, місія МВФ працювала в Україні з 10 по 18 травня.

 

Делегати VII з’їзду Опозиційного блоку затвердили нову редакцію статуту партії та обрали керівні органи партії, зокрема її співголовами стали Юрій Бойко і Борис Колесников.

Про це у п’ятницю повідомляє  прес-служба політсили – Укрінформ.

«Співголовами партії одноголосно обрано Юрія Бойка і Борис Колесникова. У політвиконком увійшли: Юрій Бойко, Юрій Воропаєв, Борис Колесников, Олександр Касянюк, Сергій Ларін, Сергій Льовочкін, Вадим Новінський, Олександр Пузанов. Співголовами контрольно-ревізійної комісії стали Олексій Білий та Наталія Королевська», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з’їзд доручив Політвиконкому у  двомісячний термін сформувати пропозицію щодо складу Політради партії Опозиційний блок з головною метою – «об’єднання всіх опозиційних сил, політиків, лідерів громадської думки, представників місцевого самоврядування, яким небайдужа доля країни».

Крім того, з’їздом було прийняте рішення затвердити розширений склад Політради партії Опозиційного блоку на загальнонаціональному об’єднавчому форумі опозиційних сил у вересні 2016 року.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив створити у структурі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України департамент промислової політики.

Про це він сказав на брифінгу після зустрічі з представниками вітчизняного бізнесу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я дав доручення зараз першому віце-прем’єр-міністру створити у Міністерстві економіки департамент промислової політики. Нам потрібно сьогодні достатньо чітко фокусуватися на завоюванні інших ринків, тому що виробники у нас достатньо сучасні”, – сказав Гройсман.

За його словами, із представниками бізнесу сьогодні досягнуто домовленості щодо проведення наступної зустрічі приблизно через три тижні.

 

У зоні проведення антитерористичної операції кількість обстрілів за минулий тиждень значно зросла.

Про це у п’ятницю розповів представник Головного управління розвідки Вадим Скібіцький, повідомляє Укрінформ.

«Продовжується зростання провокативних обстрілів та штурмових дій сил антитерористичної операції. Загалом, за тиждень здійснено 219 обстрілів. При цьому, найбільша інтенсивність зберігається на Донецькому напрямку», – сказав речник.

Він зазначив, що найбільшу загрозу наразі становить повернення систем залпового вогню до лінії розмежування.

«Зокрема зафіксовано 28 одиниць СЗРВ Град біля Амросіївки. Донецька, Макіївки, Ясинуватої» – повідомив речник ГРУ.

Також зазначається, що на окупованій території Донбасу активізувалися снайперські групи бойовиків.

«За даними розвідки, у кожній частині першого та другого армійського корпусів сформовано снайперські підрозділи близько 30 військовослужбовців», – сказав речник.

Підготовкою снайперів займаються російські інструктори в навчальних центрах в Іловайську та Луганську. А також цим займаються офіцери 45-ї окремої бригади. Скібіцький нагадав, що командиром даної бригади є полковник, який раніше служив у Збройних силах України.

«Крім того, нагадуємо, що командиром 45 бригади збройних сил Росії є полковник Паньков Вадим Іванович, який свого часу проходив службу в Збройних силах України», – зазначив офіцер.

За його словами, на Донбасі триває ротація офіцерів Російської федерації.

«Триває ротація кадрових офіцерів Росії, які перебувають на командних посадах в першому та другому армійських корпусах. Частині найбільш підготованих офіцерів пропонують зайняти ключові посади та продовжити термін відрядження», – повідомляє Скібіцький.

 

Присутність президента України Петра Порошенка на саміті НАТО у Варшаві 8-9 липня означає, що там з’являться конкретні пропозиції щодо України.

Про це в  інтерв’ю  варшавському кореспондентові Укрінформу заявив новопризначений посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

“Присутність на саміті президента Порошенка є дуже важливим сигналом для Росії, Євросоюзу, для нас усіх. Він там не буде просто так, на саміті з’являться якісь конкретні пропозиції щодо України.”,- заявив Пєкло.

Він зауважив: хоча членство України в НАТО все ще не перебуває на порядку денному, але створення спільної литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрбриг -ред.), де Польща і Литва є членами НАТО є поступовим освоєнням з думкою, що “у певний день Україна може опинитися в НАТО”.

“Зрештою, це було сказано Генсеком НАТО: двері до членства в Альянсі для України і Грузії є відкритими. Напевно, в якійсь формі це буде повторено і у Варшаві”, – зазначив новообраний посол Польщі в Україні.

Нагадаємо, кандидатуру Пєкла на минулому тижні позитивно розглянула комісія Сейму із закордонних справ. Очікується, шо новий посол приступить до виконання своїх обов’язків у серпні або на початку вересня.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сподівається на підписання до кінця року угод про зону вільної торгівлі з Канадою та Туреччиною.

Про це він сказав на зустрічі з представниками вітчизняних підприємств, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Думаю, що в цьому році ми підпишемо угоду про зону вільної торгівлі з Канадою. Також я думаю, що ми підпишемо угоду про зону вільної торгівлі з Туреччиною”, – зазначив Гройсман.

Як повідомлялося, формування зони вільної торгівлі між Україною і Туреччиною призупинили в 2013 році і поновили на початку 2016 року – в рамках візиту Прем’єр-міністра Туреччини Ахмета Давутоглу до України.

 

Росія відстає у космічній сфері від США в 9 разів, і ніколи не зможе наздогнати Америку.

Про це  заявив  осійський віце-прем’єр Дмитро Рогозін, передає «Інтерфакс» – Укрінформ.

«Ми сьогодні у космічній галузі відстаємо від американців у дев’ять разів. Всі наші амбітні проекти говорять про те, що ми повинні підвищити продуктивність в 1,5 рази. Ну, підвищимо в півтора рази, але все одно їх не наздоженемо ніколи», – сказав Рогозін.

Віце-прем’єр додав, що якщо російські промислові підприємства не будуть прагнути до «високої продуктивності», то Росія «так і буде дивитися на NASA і Ілона Маска».

У 2015 році Рогозін називав космічну галузь «національно-технологічної скріпою» Росії. За його словами, для РФ космос не є просто «дорогою іграшкою», оскільки таку велику країну необхідно «прив’язати космічними послугами: зв’язком, комунікаціями, картографією, навігацією».

В 2014 році, коли західні країни встановили щодо Росії санкції за приєднання Криму, Рогозін заявив, що США таким чином намагаються «зачистити» російську ракетну галузь. Віце-прем’єр порадив США у зв’язку з цим «доставляти своїх астронавтів на МКС за допомогою батута».

 

Дітей заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова викликали на допит у Сімферопольське управління російської ФСБ.

Про це повідомив голова ЦВК курултаю Заїр Смедляєв у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Сьогодні на 15.00 на допит в УФСБ у м.Сімферополі запрошують дітей заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова”, – зазначив він.

Нагадаємо, щодо Умерова в анексованому Росією Криму порушено кримінальну справу за ст 280.1 КК Росії (сепаратизм).

12 травня в його будинку провели обшук, слідчий кримського управління ФСБ Росії вручив йому підписку про невиїзд. Слідчі також узяли з Умерова підписку про нерозголошення матеріалів справи.

19 травня після допиту в кримському управлінні російської ФСБ йому було пред’явлено звинувачення.

 

Прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, реагуючи на прохання російських агровиробників, доручив продовжити продовольче ембарго, тобто заходи у відповідь Росії проти країн, які запровадили або приєдналися до санкцій проти Москви, не на рік, а до кінця 2017 року.

Про це повідомляє російське агентство  Інтерфакс – Укрінформ.

“Наші виробники неодноразово виступали за збереження продовольчого ембарго на аграрні товари і сільгосптовари з країн, які запровадили санкції щодо РФ або згодом до них приєдналися. Хочу сказати, що я доручив підготувати пропозиції з продовження заходів у відповідь не на рік, а до кінця 2017 року”, – сказав Медведєв на зустрічі з членами Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП).

Він відзначив, що буде підготовлено звернення до президента і формуючу необхідні рішення постанову уряду.

Як пише російське агентство, західні країни втратили від російського продембарго 9,3 млрд доларів, це порахували експерти аналітичного центру при уряді Росії у своїй доповіді “Продовольче ембарго: підсумки 2015 року”.

Запровадження в 2014 році і подальше розширення продовольчого ембарго йшло шляхом охоплення дедалі більшої кількості країн і списку товарів санкцій. За охопленням перша хвиля ембарго виявилася наймасштабнішою: під її дію потрапив обсяг імпорту в Росію приблизно на 9,1 млрд доларів (за даними за 2013 рік). Розширення ембарго в 2015 році на Ісландію, Албанію, Чорногорію і Ліхтенштейн охопило ще 241 млн доларів (за даними 2014 року).

Продовольче ембарго діє в РФ з 7 серпня 2014 року щодо продукції із США, Євросоюзу, Австралії, Норвегії і Канади. У 2015 році воно було продовжено до 5 серпня 2016 року. З 13 серпня 2015 року до списку цих країн включено  Албанію, Чорногорію, Ісландію, Ліхтенштейн, які приєдналися до антиросійських санкцій, з першого січня 2016 року – Україну.

 

На вернісажі робіт українських художників «Crimee – Lviv: ENJOY!» у галереї Gare de Marlon, в одному з найбільш колоритних кварталів Парижа, – аншлаг.

Нашу країну представили твори митців українського сучасного мистецтва Микити Кравцова, Олександра Каднікова, Kinder Album і Станіслава Перфецького, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Це прекрасний вернісаж-вечірка, яка вдалася набагато краще, ніж можна було собі уявити, відбувся такий мультимедійний проект, де до художників в останній момент приєдналися музиканти Марина Возняк та гурт «Топор Оркестра» (назва від імені музиканта та організатора Сергія Топора). Послухайте – у кварталі Маре лунає жива, кумедна українська вулична музика. Погляньте – українська подія в концепті Street art (вуличного мистецтва) неймовірно притягує людей», – емоційно розповіла куратор виставки та перший секретар посольства України у Франції з питань культури Ірена Карпа.

На її думку, галерея Gare de Marlon ще не бачила стільки гостей, як на цьому вернісажі. Ірена Карпа висловила надію, що яскравий вернісаж привабить парижан та гостей столиці до українського мистецтва. «Мені дуже хотілося, щоб українські художники ще й продавалися б у Парижі. Мої друзі вже придбали кілька робіт, я сама маю одну таку добірку. Мені хотілося би, щоб їх знали все більше і більше, загалом роботи українців – це зрозуміла й універсальна тут мова, хіба, що виключенням є роботи Каднікова, що «грається» з радянськими сенсами», – додала вона.

Роботи українців, двоє з яких – Олександр Кадніков і Микита Кравцов – родом з Криму, є простими історіями про радощі життя, прив’язані до конкретної епохи або ті, що існують поза часом. Головними темами виставки «Crimee – Lviv: ENJOY!» є прості людські насолоди: секс, їжа, сміх. Експозиція українського образотворчого мистецтва гармонійно поєдналися з музичними композиціями Марини Возняк та гурту «Топор Оркестра». За словами Ірени Карпи,  вона щаслива, що посольство України у Франції сприяє тому, щоб актуальне українське мистецтво все більше і більше було впізнаним і відомими у Франції та на Заході. На вернісажі були присутні як запрошені відомі французькі журналісти, дипломати, митці та громадські діячі і представники української громади, так і прості парижани, мешканці Маре та іноземні туристи, що прогулювалися Парижем.

Куратор виставки також подякувала усім, хто сприяв проекту. «Мені це вартувало багато роботи, я дуже вдячна міністерству культури України, директору Української паризької школи мистецтв Олені Місталь і Тані Швед за сприяння в організації виставки, перевезенні робіт та підготовці каталогу. Для мене це найперша у житті виставка у статусі куратора виставки. Це чудовий досвід, було страшно, але я сподіваюсь, що далі буде лише поступ», – сказала вона.

За словами Ірени Карпи, виставка працюватиме у галереї Gare de Marlon кілька тижнів, а вже в червні частина робіт буде виставлена на набережній Орсе, на арт-майданчику у рамках міжнародного проекту «Береги Європи», в якому всі країни-учасниці Євро-2016 представлять національне мистецтво. «До наших художників з кварталу Маре приєднаються роботи з виставки The Kievianer (арт-дуету Braty близнюків Василя та Івана Костенків), твори Сергія Радкевича та Юлії Носар, буде створено оригінальний контент, спеціальна виставка і будуть лекції письменників, зокрема, Катерини Бабкіної та Галини Шиян», – розповіла молодий дипломат

 

Народний депутат Надія Савченко вважає для себе пріоритетом визволення українських громадян з російського полону, а вже потім можна займатися законом щодо надання статусу добровольцям.

Про це вона сказала на прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Спочатку треба витягти тих, хто в полоні. Їм важче. Як би нам важко тут не було, але ми на волі. А цей закон – другий піде. Так, я буду працювати в цьому напрямку однозначно. Комісія буде інспектувати все, що пов’язане з армією. Так, обов’язково будемо це доводити до ума. Але поки що не готова сказати, коли і як все вийде”, – зазначила Савченко.

Вона також додала, що хлопець, з яким служила в “Айдарі”, “ще й досі в армії не оформлений, а він там вже три роки воює”.

 

Народний депутат України Надія Савченко відчула себе по-справжньому вільною, коли літак Президента України відірвався від злітної смуги в Ростові-на-Дону.

Про це вона сказала на прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я зайшла у літак вся така: не віриш нікому, не бачиш нікого два роки. Як тільки літак заходив на зліт, я пішла в кабіну до пілотів, і коли побачила злітну смугу, як відривається літак у небо, от тільки тоді мене просто відпустило. Оця воля у небі. Скоріше за все, от тільки дуже швидко прийшла в себе, стала вільною в небі», – сказала Савченко.

За словами Надії, вона все чекала, коли нарешті літак перетне російсько-український кордон.

«Коли ми перелетіли кордон, і перше – я бачу чугуївську злітну смугу, харківський аеропорт, заводський аеропорт Антонова. Я все це бачу і розумію – я в Україні! Тут дихається інакше, все інакше, настільки інакше – вам не передати», – підкреслила Савченко.

 

Україна у цей непростий час потребує міцних знань, майстерності та таланту цьогорічних випускників, для яких сьогодні шкільний дзвоник пролунав востаннє.

Про це заявив Президент Петро Порошенко у своєму вітанні випускникам навчальних закладів 2016 року, повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Ця зворушлива подія відбувається у непростий для країни час. Наша держава, долаючи російську агресію, реалізуючи свій європейський вибір, здійснюючи реформи, потребує ваших міцних знань, майстерності та таланту”, – наголосив він.

Порошенко зауважив, що наставники та батьки покладають на випускників великі надії, тому їхні успіхи – це найвища винагорода педагогам і рідним, які передали юному поколінню свої досвід та мудрість, необхідні у сучасному житті.

“Вірю, що ви успішно реалізуєте себе, станете гідними громадянами України, здатними збудувати прекрасне майбутнє”, – наголосив глава держави.

 

Надія Савченко нікого не звинувачує у тому, що її звільнення тривало майже два роки.

На прес-конференції в Києві вона подякувала навіть ворогам і принагідно розповіла “життєвий” анекдот, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Летів горобець узимку. Летів, летів, змерз – упав. А впав у коров’ячий послід теплий. От він відігрівся і почав цвірінькати. Прийшла лисиця, витягла його з лайна і з’їла. Так от, не всякий той ворог, що на тебе наклав, і не всякий той друг, що тебе з лайна витягнув. І мораль басні така: потрапив у лайно – сиди і не “чірікай”. Тому чи маю я ще право когось звинувачувати? За що? За те, що я там просиділа два роки?” – сказала Савченко.

Вона зазначила, що її адвокати “не шкодували” її почуттів, і це їй до вподоби. “Як Коля (Полозов. – Ред.) сказав: ну так треба було не попадатися. Все правильно. Була б граната, не попалася б. Блін, не було гранати!” – емоційно сказала колишня бранка.

За словами Надії, вона “чудово розуміє, що політика – це дуже гнила штука”, але нікого не звинувачує.

“Так, мені хотілося не сидіти ані дня. Але, з іншого боку, хотіла вийти на волю – ну, так убий себе – і будеш вільна! Тобто я ні до кого претензій не маю. Я дякую всім, як вийшло. Навіть ворогам дякую за те, що проти вас це вийшло все одно. Не завдяки – всупереч, але вийшло. Тому претензій ні до кого не маю: затягувалось чи не затягувалось… Головне, щоб решта не затягувалась. Я буду працювати для цього”, – підкреслила Савченко, маючи на увазі інших українських політв’язнів у Росії.

 

У державній власності перебуває близько 10 млн гектарів земель і для ефективного розпорядження ними необхідно прийняти закон про обіг земель.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив під час зустрічі з представниками вітчизняних підприємств для обговорення актуальних питань бізнес-сфери, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Державна власність земель – це 10 млн гектарів. Нам потрібно зрозуміти, яким чином цей ресурс можливо використати для розвитку національної економіки. Для цього нам треба прийняти закон про обіг земель», – сказав Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці лютого цього року директор Світового банку по Україні Чімяо Фан зазначив, що в Україні у власності держави перебувають 10,6 млн га землі, з яких тільки 1,6 млн зареєстровані в земельному кадастрі (близько 10% – ред.).

 

Адвокат колишнього співвласника ЮКОСа Михайла Ходорковського Джонатан Глассон поскаржився в Комітет міністрів Ради Європи (РЄ) на відмову уряду РФ виплатити його підопічному 10 тис. компенсації моральної шкоди.

Копію листа опубліковано на  сайті Комітету міністрів РЄ – Укрінформ.

Зокрема, Глассон заявив, що російський уряд намагається ввести Комітет міністрів в оману, відмовляючись виплатити Ходорковському компенсацію моральних збитків, присуджену ЄСПЛ 25 липня 2013 року. Тоді Євросуд визнав, що права Ходорковського та його партнера Платона Лебедєва порушувалися під час слідства, суда та відбування покарання. Російська влада не оскаржувала рішення, і Мін’юст пообіцяв виплатити кошти впродовж трьох місяців.

Натомість Росія вже третій рік змінює підстави для невиплати компенсації “у тривалому листуванні” із заявниками, пише адвокат.

Зокрема, у березні 2014 року у Москві стверджували, що не отримували запиту від представників Ходорковського. Через півроку, у вересні, представник російського уряду заявив, що не отримав завірену копію доручення. Коли ж документ був доправлений кур’єром у листопаді 2015 року, то апарат уповноваженого Росії при ЄСПЛ відповів, що «виплата компенсації була організована», але не здійснена у зв’язку із заборонами.

Як уточнює «Коммерсант», ідеться про постанови Федеральної служби судових приставів у зв’язку з виконавчим провадженням про стягнення з Ходорковського заборгованості у розмірі більш як 17 мільярдів рублів.

Листа можуть розглянути 7-9 червня на сесії з виконання рішень ЄСПЛ.

Нагадаємо, ЄСПЛ, не знайшовши політичного підгрунтя в першій справі ЮКОСа (за скаргою Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва), визнав, що права обох порушувалися під час слідства, суду і відбуття покарання. Влада РФ оскаржувати рішення не стала (воно набуло чинності 25 жовтня 2013 року), а Мін’юст обіцяв, що 10 тис. будуть виплачені Михайлу Ходорковському протягом трьох місяців.

 

Народний депутат України Надія Савченко переконана, що для ефективної роботи у парламенті не обов’язково очолювати політичну партію.

Про це вона заявила на прес-конференції у п’ятницю в Києві, відповідаючи на запитання про те, чи не планує очолити партію “Батьківщина”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У партії “Батьківщина” є голова, лідер. Я планую ефективно працювати. Для цього абсолютно не потрібно очолювати партію. Буде треба – то треба. Не треба – то я можу працювати ефективно і просто її членом”, – сказала Савченко.

Вона наголосила, що не має наміру виходити із партії “Батьківщина”.

“Я прийшла і знаходжуся в команді “Батьківщини”… Я не перебіжчик, я не прийшла сьогодні з партією “Батьківщина”, а зараз скажу “дякую” і піду в третю, десяту партію, чи стану позафракційним депутатом. Якщо мене щось не буде влаштовувати в моїх колегах, то ми будемо говорити і змінюватися разом”, – сказала Савченко.

Вона також подякувала “Батьківщині” за своє прийняття до лав партії.

“Я би сказала, що було би дуже добре, якби кожна партія взяла по одному політв’язню в Росії. Показали би тоді, що ті люди, які в нас є героями, в Росії вважаються злочинцями і сидять у в’язницях. Всі там – герої”, – сказала Савченко.

 

За минулу добу в зоні проведення антитерористичної операції жоден український військовий не загинув, 14 зазнали поранення.

Про це у п’ятницю на брифінгу поінформував речник Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами Лисенка, поранення українські військові дістали в результаті обстрілу на донецькому напрямку, а також унаслідок підриву українського БТР-80 на протитанковій міні під Старогнатівкою.

Лисенко зазначив, що у противника за минулу добу 4 загиблих і 11 поранених.

Він зауважив, що за останню добу на донецькому напрямку “окупанти різко збільшити щільність мінометного вогню”. Загалом у цьому напрямку зафіксовано 15 ворожих обстрілів, з яких 12 – з мінометів.

На луганському напрямку одне порушення режиму тиші – в Станиці Луганській, поінформував Лисенко.

На маріупольському напрямку – 14 обстрілів, з яких 6 мінометних, додав він.

“Режим припинення вогню порушується по всій лінії фронту”, – зауважив речник.

Крім цього, Лисенко повідомив, що розвідка відзначає збільшення кількості використання безпілотників з боку противника. За минулу добу було зафіксовано 9 ворожих безпілотників, 1 з яких запущено з території Росії.

 

Народний депутат Надія Савченко готова поспілкуватися з російськими ГРУшниками Олександром Александровим та Євгеном Єрофеєвим.

Про це вона розповіла під час прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я абсолютно точно знаю, що вони хотіли поспілкуватися зі мною, і так само я б хотіла поспілкуватися з ними. Я в цьому навіть не сумніваюся, тому що ми в’язні, ми бійці, і нам в принципі є про що поговорити. Якби ми з ними зустрілися, коли нас передавали, я б їм сказала, що ви попали в таку саму м’ясорубку, я розумію, але річ в тім, що ще раз прийдеш на мою землю зі зброєю вбивати мій народ – кадик рватиму голими руками. Я до нього зі зброєю його народ вбивати не ходила, але я не вважаю, що військових солдат можна судити кримінальними судами, це зовсім різні речі”, – сказала  Савченко.

Савченко заявила, що їй шкода російських спецназівців, адже вони теж військові й виконували наказ.

“Мені якраз Єрофеєва і Александрова просто шкода, тому що Україна показала, як ми своїх не кидаємо, а росіяни показали, як їм їхні не потрібні. Хлопці теж попали. Чому мені їх шкода? Тому що вони ж теж виконували чийсь наказ і вони його виконали, а їх просто кинули”, – сказала Савченко.

Водночас вона в черговий раз подякувала українцям, що саме так зустріли її після повернення з РФ.

 

Біля Горлівки бойовики збили безпілотний літальний апарат місії ОБСЄ, який здійснював спостереження вздовж лінії розмежування.

Про це повідомляє п рес-центр штабу АТО – Укрінформ.

“Сьогодні, 27 травня 2016 року, близько 9:45 у повітряному просторі на південно-західній околиці Горлівки бойовики російсько-окупаційних військ завдали вогневого ураження по безпілотному літальному апарату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, який здійснював спостереження з метою контролю режиму незастосування зброї вздовж лінії розмежування сторін”, – йдеться у повідомленні.

Представники СММ ОБСЄ підтвердили втрату зв’язку з літальним апаратом. Водночас підрозділи сил АТО, які несуть службу в тому районі, бачили вибух у повітрі над територією, яку контролюють бойовики.

“Цей випадок є черговим підтвердженням того, що незаконні збройні формування й далі перешкоджають роботі міжнародних спостерігачів, на яких покладене завдання із врегулювання конфлікту на сході України. Адже перед тим, як розпочати роботу на тій чи іншій ділянці, представники ОБСЄ попереджають про це обидві сторони конфлікту. А належність самого БПЛА до СММ ОБСЄ легко розпізнається за конструкцією та нанесеними на нього розпізнавальними знаками”, – наголосили в прес-центрі.

 

«Замполіти» підрозділів російсько-терористичних військ стали розпускати в їх середовищі різного роду чутки для підняття рівня боєготовності особового складу.

Про це  повідомив  керівник групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук – Укрінформ.

«Бойовикам вчергове розповідають про запланований за 1-2 місяці наступ ЗС України на позиції бойовиків. У НВФ так званого 1-го АК «ДНР» поширюють інформацію про підготовлювану Києвом «амністію ополченців ДНР», яка має відбутися восени 2016 року», – пише він.

Тимчук підкреслює, що ця дезінформація розрахована на терористів із тих, хто раніше проживав на підконтрольній українській владі території, які сподіваються після оголошення амністії повернутися додому.

 

Льотчиця, народний депутат із фракції “Батьківщина” Надія Савченко зрозуміла з російського ТБ, що для влади РФ у світі є лише дві країни: Росія і Америка.

Про це вона сказала на прес-конференції в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Чого мене навчило російське телебачення, що я там побачила, що Росія, а саме її влада, розглядає, що в світі є дві країни: Росія і Америка. Решта, вся планета Земля, – поле їхніх інтересів. Це так подає Росія”, – сказала Савченко.

Відповідаючи, на запитання грузинського журналіста, що Грузія і Україна можуть разом робити для звільнення своїх політв’язнів у Росії, Cавченко зазначила: “Ми маємо разом діяти, щоб підлість сусіда зупиняти”.

Вона також заявила, що не вважає, що в Росії всі люди погані.

“В Росії не всі люди погані, я ніколи так не скажу. Просто, коли маєш під боком підлого сусіда, то завжди треба бути готовим до всього…”, – сказала Савченко.

 

Силова спроба повернути Крим може призвести до третьої світової війни, тому працювати над цією проблемою потрібно у міжнародно-правовій площині та переконуючи кримчан у помилковому рішенні.

Про це заявила народний депутата Надія Савченко на прес-конференції у п’ятницю в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Війною треба було Крим не віддавати. Був певний період, коли нам треба було іти і захищати нашу землю. Ми його пропустили. Чому пропустили? Це теж питання окреме. Ви маєте право про це запитати і мене, бо я була старшим лейтенантом Збройних сил України і я повинна була так само захищати. Я пішла захищати Донбас, тому що не встигла піти у Крим”, – сказала вона.

Савченко зауважила, що відчувала у той період, що може розпочатися третя світова війна. “І у мене, на жаль, це погане передчуття ще не закінчилося. Якщо буде третя світова війна, то Крим повернеться. Якщо не війною, то Крим напевне повернеться так само якоюсь роботою над міжнародним правом і достукавшись до людей, що вони зробили помилку”, – підкреслила вона.

Савченко також розповіла, що, просидівши два роки у в’язниці в РФ, була змушена дивитися російське телебачення. Тому на власні очі бачила, як там викривлюють історію.

“Обрізається історія, береться лише та частина, де вигідно. Наприклад, “Крим був з Росією з такого от дня, тому ми повернули історичну справедливість”. Згадаймо, з ким він був спочатку, якщо копати глибше…Тому Росія зробила одну страшну річ – вона порушила міжнародне право. Це дало колихання у світі, це розпалює і веде майже до третьої світової, бо люди знову згадали, що таке війна”, – наголосила Савченко.

 

«Я повернулася, я 10 років служила, два – сиділа поки що я не спеціаліст в політиці», – заявила Надія Савченко на сьогоднішній прес-конференції у Києві, відповідаючи на питання, як їй працюватиметься у якості нардепа, знаючи, що поряд у залі ВР сидять олігархи.

«Я не скурвлюся!» – відрубала Савченко.  Також вона пояснила: «Досі олігархів я бачила лише на картинках, відтепер бачитиму їх особисто», й запевнила, що кожну людину оцінюватиме лише за її якостями.

«Я вдячна команді Батьківщини за те, що взяли мене в команду, коли я сиділа у вязниці», – додала вона. На думку Савченко, було би непогано, якби кожна політична сила в Україні взяла до своїх лав хоч по одному політв’язню, й боролася за його звільнення.

Надія підкреслила, що змінювати фракцію вона не збирається, а також і виходити з неї

 

Кабінет міністрів під час виконання плану пріоритетних дій на 2016 рік обов’язково приділятиме велику увагу питанням, повязаним із розвитком культури та освіти.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав на сьогоднішньому позачерговому засіданні уряду – Укрінформ.

“Культура впливає на розвиток економіки. Це абсолютно очевидно. У чому сутність цього документу? У тому, що збалансовані усі пріоритети”,- сказав Гройсман.

За його словами, культура, освіта, наука – це те, чому буде приділено належну увагу.

“Як тільки ми вийдемо на конкретні результати, ми одразу відчуємо, що ситуація є абсолютно збалансованою”, – наголосив глава уряду у відповідь на заклик віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка не забути про гуманітарні проблеми.

“Треба надавати підтримку та реалізовувати низку заходів з підтримки книжкового ринку, музичного, захисту інформаційного простору, підтримки кіно і так далі. Ці ініціативи частково вже внесені в ВР, частково готуються. Я закликаю усіх нас, щоб ми за економічними питаннями не випускали питання гуманітарного характеру”, – сказав Кириленко.

 

Президент США Барак Обама представив конгресу доповідь і секретний додаток про «комплексну політику щодо стримування супротивників в космосі».

Це йдеться в його  супровідному листі, опублікованому на сайті Білого дому – Укрінформ.

«Я презентую, згідно з розділом 1613 національного закону про оборону за фінансовий рік-2016, доповідь і секретний додаток про комплексну політику стримування супротивників в космосі. Доповідь є результатом міжвідомчого процесу, цілями якого є зменшення ризиків для Сполучених Штатів і наших союзників в космосі; а також для захисту і збереження прав, доступу, можливостей, використання і свободи дій Сполучених Штатів в космосі», – вказується в листі.

Обама відзначає, що успіх в досягненні цих цілей потребує «багаторічних зусиль» всіх відомств.

Як повідомляє ТАСС із посиланням на представника Ради національної безпеки, підготувати доповідь адміністрацію США зобов’язало нова вимога закону про асигнування на військові потреби в 2016 фінансовому році. Саму доповідь агентству надати відмовилися, також пославшись на її таємність.

На початку травня The Washington Post наводила слова чиновників Пентагону, котрі висловлювали побоювання, що Росія опрацьовує можливість космічної атаки на Сполучені Штати. Військові чиновники вбачають ризики того, що їх супутники стануть легкою здобиччю конкурентів у космосі. Вони відзначали, що Китай, Росія, а також інші космічні держави розробляють технологію, яка може вивести з ладу інфраструктуру космічної безпеки США.

За словами командувача стратегічним командуванням США Сесіла Хейні, доступ до космічних технологій наразі існує у Північної Кореї, Ірану та деяких ісламістських організацій. «Ми повинні зрозуміти, що, незважаючи на наші зусилля, майбутній конфлікт може початися або розширитися в космосі», – сказав він.

 

НАТО звинуватило Іспанію у зраді інтересів альянсу, оскільки Мадрид дозволяв десяткам російських бойових кораблів і підводних човнів проходити дозаправку на військовій базі за 30 кілометрів від Гібралтару.

Про це заявив представник конгресу США Джо Піттс в інтерв’ю газеті Times, повідомляє BBC – Укрінформ.

“Те, що Іспанія дозволяє військовим кораблям Росії користуватися своїм портом у Сеуті, підриває солідарність усередині НАТО”, – заявив конгресмен.

Як повідомляє газета, з 2011 року щонайменше 57 російських суден і підводних човнів пришвартовувалися в іспанському анклаві в Африці.

Військові аналітики кажуть, що російські кораблі заходять в іспанський порт так часто, що Гібралтар можна назвати чи не основною російської базою у Cередземномор’ї. Це провокує звинувачення у зраді Іспанією інтересів НАТО у світлі агресивних дій Росії в Україні і на міжнародній арені.

Сфера військового впливу Росії розширюється, оскільки вона отримує доступ до портів у південних морях. Завдання НАТО – обмежити такий доступ, упевнений конгресмен.

Готовність Іспанії надати допомогу російським пересуванням може бути і демонстрацією м’язів у суперечці за Гібралтар, зазначає газета.

Як повідомлялося, цього місяця британським морякам довелося зробити попереджувальні постріли у повітря після того, як іспанський патрульний катер наблизився на небезпечну відстань до американського атомного підводного човна, що заходив у порт.

 

Про це повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

«У комітеті ООН, який акредитує такі неурядові групи, проти надання акредитації проголосували 10 країн, а підтримали такий крок лише шість. Надання Комітетові захисту журналістів консультативного статусу дало б можливість його представникам бути присутніми на відкритих засіданнях і конференціях, у тому числі й під егідою Ради з прав людини в Женеві. Крім Росії, не підтримали акредитацію також Азербайджан, Пакистан, Китай, Куба, Венесуела та інші країни», – йдеться у повідомленні.

«Невелика група країн з найгіршими показниками свободи преси використовує бюрократичну тактику зволікань, щоб саботувати і підірвати зусилля (людей), які свідчать про їхню репресивну політику», – заявив виконавчий директор Комітету захисту журналістів Джоел Саймон.

Посол США в ООН Саманта Пауер заявила, що Сполучені Штати оскаржуватимуть відмову в акредитації в Економічній і соціальній раді ООН.

 

З 26 травня на території Криму почало мовлення українське радіо УР-1.

Про це повідомляє офіційний сайт Херсонської обласної державної адміністрації.

“Вперше за два роки анексії кримчани знову почули українське слово і голос своєї Батьківщини. Відтепер він буде звучати впевнено в Криму. Тільки що ми відновили українське національне мовлення на території тимчасово окупованого Криму. Українські радіо в FM-діапазоні вже зараз звучить у Криму. Я отримую повідомлення з Джанкоя і Красноперекопська – Україну чують в приймачах, люди кажуть, що хороший сигнал”, – заявив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

Українське радіо на тимчасово окупованому півострові ловить на частоті 101.4 FM. Радіохвиля на приймачах підписана “Слава Україні!”.

“Я отримую повідомлення з Джанкоя і Красноперекопська – Україну чутно в приймачах, люди кажуть, що сигнал хороший. Це подія додасть віри нашим громадянам, які залишилися на тимчасово окупованій території. Крим був, є і буде українським. І ми це доводимо не словами, а справами. Я впевнений, що Крим повернеться вже найближчим часом, а в Сімферополі, Ялті та Бахчисараї зазвучить: “Слава Україні! Героям слава!”, – розповів глава Херсонської ОДА.

Українське радіо виграло ліцензію на мовлення з використанням вільних частот на конкурсі в Херсонській області.

 

На території Донецької та Луганської областей в зоні проведення АТО близько 7 тисяч квадратних кілометрів залишаються забрудненими вибухонебезпечними матеріалами.

Про це сказав голова ДСНС України Микола Чечоткін під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Завдяки діяльності терористичних угруповань на частині Луганської та Донецької областей загальною площею близько 7 тисяч квадратних кілометрів забруднено вибухонебезпечними  предметами і потребує гуманітарного розмінування від мін і боєприпасів», – сказав Чечоткін.

Він також зауважив, що більша частина забруднених вибухонебезпечними матеріалами територій вже очищена ДСНС.

«Під час виконання робіт підрозділами ДСНС розміновано біля 13 тисяч гектарів територій та 40 гектарів акваторій, очищено від вибухових матеріалів  близько однієї тисячі соціальних об’єктів. Знешкоджено понад 57 тисяч вибухонебезпечних предметів, серед яких понад 760 були замасковані терористами під дитячі іграшки», – сказав Чечоткін.

 

Президент України Петро Порошенко призначив позаштатним радником колишнього генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена.

Текст відповідного указу розміщено на  офіційному сайті глави держави.

“Призначити Андерса Фог Расмуссена радником Президента України, поза штатом (за згодою)”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що Расмуссен обіймав посаду генсека НАТО з серпня 2009 року по вересень 2014 року.

 

Кількість конфліктів у майбутньому лише збільшуватиметься, тож треба зосередитися на їх упередженні ще до початку активної фази протистояння.

Таку думку висловив начальник штабу оборони Канади генерал Джонатан Венс, передає кореспондент Укрінформу.

«Повної перемоги нині важко досягти та виміряти. Канада та наші союзники постають перед такими загрозами, що не завжди призводять до повного виграшу або програшу. Думаю, що слід направити увагу в бік попередження конфліктів», – сказав Венс.

За його словами, епоха «повного військового розгрому» минула, і нині країни постають перед потребою відновлення соціальної, економічної та політичної тканини націй та громад, в яких ведуться бойові дії, ще протягом боїв. «Наше навколишнє середовище розвивається. Не схоже, що конфлікти уповільнюються», – зазначив генерал.

На його переконання, це значить, що канадська армія має підвищити свою сумісність не лише зі своїми західними партнерами та збройними силами інших країн, а й внутрішніми державними структурами. «Необхідно розбудувати зв’язок із іншими департаментами, щоб різні рівні влади могли легко і терміново співпрацювати між собою в умовах надзвичайних ситуацій», – наголосив він.

Генерал також закликав до кращого розуміння причин конфліктів. «Необхідно краще продумати та глибше зрозуміти ситуацію перед застосуванням зброї. Ми не хочемо йти до тих місць у світі, де нам доведеться ворогувати із кимось через те, що ми перед тим товаришували із неправильними людьми», – підкреслив Венс.

 

Порошенко зняв санкції з 29 іноземних журналістів

Про це йдеться в опублікованому сьогодні указі президента – УНІАН.

Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, президент підписав Указ “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року “Про деякі персональні спеціальні обмежувальні заходи (санкції)”.

“Внести зміни до додатка 1 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, уведеного в дію Указом Президента України від 16 вересня 2015 року № 549, виключивши позиції 6, 7, 10, 13, 32, 39, 45, 46, 51 – 53, 55, 56, 58, 59, 61 – 66, 71, 73, 75 – 77, 81, 85, 86″, – йдеться в указі.

Згідно з документом, скасовуються санкції проти кількох журналістів з Ізраїлю, двох з Естонії, трьох з Угорщини, трьох – з Молдови, чотирьох – з Латвії, по одному з Сербії, Болгарії, Швейцарії, двох з Македонії, одного з агентства “РИА-Новости” у Казахстані та ще одного – в Туреччині, одного – із “Russia Today” у Польщі, двох зі Словаччини, двох із російського агентства “ИТАР – ТАСС” у Вашингтоні, одного журналіста із Південноафриканського бюро “ИТАР – ТАСС”.

Відзначимо, цим же указом  президент увів у дію рішення РНБО, яким до 31 грудня 2017 року застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до фізичних осіб, які створюють реальні та потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, сприяють терористичній діяльності та порушують права і свободи громадянина, призводять до окупації територій та створюють перешкоди для повноцінної реалізацій громадянами України належних прав і свобод.

В переліку осіб, які потрапили до санкційного списку, зокрема, генеральний директор телекомпанії “Первый канал” Костянтин Ернст, головний редактор сайту Novorus.info Андрій Сурков, власник холдингу “Правда.Ру” Вадим Горшенін, генеральний директор інформаційного агентства “ТАСС” Сергій Михайлов, колишній генеральний директор телеканалу LifeNews Ашот Габрелянов, головний редактор телеканалу Russia Today Маргарита Симоньян.

Всього в переліку осіб, які потрапляють під українські санкції, 17 прізвищ.

Кабінету міністрів разом зі Службою безпеки України доручено забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав  про запровадження санкцій  та порушити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів до відповідних осіб.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

Командир роти, яка знищила ворожий БМП, розповів, до якого часу і навіщо необхідне перемир’я на Донбасі

Командир роти 72-ї ОМБр Василь, підлеглі якого знищили ворожий БМП,  розповів, яка наразі обстановка в зоні АТО під Новотроїцьким та як діють українські військові в умовах “повільної війнушки” – УНІАН.

Василь, якому зателефонував Президент Петро Порошенко та подякував за знищення БМП бойовиків, в інтерв’ю  ТСН  розповів, що наразі під Новотроїцьким, де дислокується його рота, бої з ворогами відбуваються хвилями.

Українські військовослужбовці відповідають на атаки бойовиків, якщо це не провокації.

“Мабуть, у них іноді відбуваються ротації. Буває затишшя півтори-два тижні, буває, що буквально по два-три рази на день по нам або по сусідніх підрозділам працюють. Ніякої системи я не можу простежити. Просто ось, захотіли постріляти – постріляли, що у них в голові не зрозуміло. Нема відчуття зараз, що має щось статися. Ми чудово бачимо, скільки їх. Зараз максимум на що вони здатні – це провокації”, – сказав командир.

Також, Василь розповів, до якого часу і навіщо необхідне перемир’я на Донбасі.

За словами військового, перемир’я потрібно для того, щоб українські ЗСУ “назбирали” достатньо сил та засобів, щоб потім “переламати ситуацію у свій бік”.

При цьому, командир роти підкреслив, що важкість ведення боїв зумовлена ще й тим, що Росія постійно перекидає на Донбас кадрових військових.

“Якби ми зараз воювали тільки з “беззахисними шахтарями і трактористами”, ми б могли їм надавати по вухах і прогнати до кордону. Всі знають, що відбувається, коли у нас все вдається добре. Росія вводить регулярні частини і все закінчується. З російськими кадровими військовими ми не зовсім готові воювати. Вчимося тільки”, – сказав він.

Раніше у штабі АТО повідомили, що при підтримці бойових машин піхоти, снайперів, вогню з гранатометів противник перейшов до штурмових дій біля Новотроїцького. Українські вояки відкрили вогонь на ураження й  знищили ворожу БМП, після чого нападники відступили.

26 травня Порошенко  зателефонував до бійців  41-го мотопіхотного батальйону, які знищили БМП бойовиків під Новотроїцьким.

 

Гаазький трибунал прийняв на розгляд доповідь про військові злочини РФ на Донбасі – ЗМІ

Доповідь депутата польського Сейму Малгожати Госєвської про військові злочини на Донбасі прийняли на розгляд в Міжнародному суді в Гаазі – УНІАН.

Документ може лягти в основу Трибуналу по Донбасу — на його створенні наполягає Україна і деякі європейські країни, пише  Новая газета.

Вперше доповідь була опублікована ще в кінці минулого року. Втім, увагу привернув тільки зараз — у зв’язку з інтересом, виявленим в Гаазі.

У доповіді Малгожата Госєвська описує зустрічі із свідками страт і жертвами тортур, зустрічі записувалися під час її поїздок по Донбасу в 2014 році.

Доповідь на 157 сторінках, містить, зокрема, «розстрільні накази», підписані особисто екс-головкомом «армії Новоросії» Ігорем Стрєлковим-Гіркіним.

Справжність «розстрільних наказів» побічно підтверджував і сам Стрєлков-Гіркін — в інтерв’ю у травні 2014 року він заявив про розстріл Дмитра Славова і Миколи Лук’янова «за мародерство, озброєний грабіж, викрадення людини, залишення бойових позицій».

Як повідомлялося, доповідь “Російські військові злочини в Східній Україні в 2014 році” польський депутат Малгожата Госєвська  опублікувала  18 грудня 2015 року.

Документ, створений за підтримки волонтерів, стосується дій російських солдатів і проросійських бойовиків на території Східної України. Крім того, в тексті згадуються кілька подій, що відбулися в Криму і в Росії, куди вивозили полонених.

Складено Рапорт на базі більше 60 інтерв’ю, які польські експерти провели з полоненими. Мова йде про такі злочини, як позбавлення волі, фізичні та психічні тортури, пограбування і вбивства. Частина матеріалів вражає своєю шокуючою жорстокістю.

 

Військового втручання західних країн до Лівії ще можна уникнути, втім ситуація потребує постійного ретельного аналізу.

Таку думку висловив начальник штабу оборони Канади Джонатан Венс, передає кореспондент Укрінформу.

«Наразі я не впевнений, що вторгнення невідворотне», – сказав Венс.

На його переконання, необхідність військової участі західних країн великою мірою залежатиме від дій нового «уряду єднання» Лівії. «Є різні варіанти, залежно від того, чого прагнутиме лівійський уряд і які рекомендації даватиме наш власний аналіз. Просто закинувши в Лівію війська, ми не допоможемо нікому», – зазначив генерал.

Він додав, що контроль терористами ІДІЛ над портовим лівійським містом Сірт залишається вагомою перешкодою на шляху стабілізації ситуації в країні. «Країна звикає до нового уряду, тож попереду ще довгий шлях формування державних інституцій, не кажучи вже про збройні сили», – підкреслив начальник штабу оборони Канади.

Водночас Венс наголосив, що поки не зайняв власної позиції стосовно необхідності участі Канади у вірогідній військовій місії в Лівії.

 

Міністр оборони Молдови Анатол Шалару вважає, що перебування російських військ на території Придністровського регіону становить пряму загрозу не тільки для національної, а й регіональної безпеки.

Про це він заявив під час зустрічі в Софії з міністром оборони Болгарії Ніколою Ненчевим, передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Незаконне перебування на території Придністровського регіону Молдови російських військ і озброєнь становить серйозну загрозу для національної безпеки, оскільки ці війська в будь-який момент можуть бути використані Росією для дестабілізації ситуації як у Молдові, так і в усьому регіоні, особливо з урахуванням ситуації в Україні», – зазначив Шалару.

Глава оборонного відомства Молдови висловився за поглиблення військового співробітництва з Болгарією у сфері реалізації низки оборонних проектів в рамках Північноатлантичного альянсу.

Міністр оборони Болгарії висловив занепокоєння політикою та гібридною війною, яку веде Росія, зазначивши, що Болгарія готується до міжнародної конференції з протидії гібридним загрозам.

Нагадаємо, на території невизнаного Придністров’я розташована Обмежена група російських військ (ОГРВ), а в селі Колбасна Рибницького району знаходяться військові склади, де ще з радянських часів зберігаються більше двадцяти тисяч тонн боєприпасів.

 

Офіційний Вашингтон наполягає на важливості продовження реформ Генеральної прокуратури України, а також судової системи та виконання Києвом взятих на себе зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом.

Про це, як повідомили в Білому домі, йшлося під час розмови в п’ятницю віце-президента США Джозефа Байдена і Президента України Петра Порошенка.

“Лідери обговорили важливість продовження реформ в офісі Генерального прокурора, а також значимість прогресу України на шляху реалізації судових реформ та виконання умов МВФ”, – йдеться в офіційному повідомленні американської сторони.

Крім того, як зазначається, Байден і Порошенко обговорили ситуацію на Донбасі, засудивши зростаючу кількість атак з боку об’єднаних російсько-сепаратистських сил. Вони також “підтвердили необхідність просуватися далі в реалізації Мінських угод”.

Байден привітав українського президента з поверненням Надії Савченко та висловив позицію американської сторони за звільнення всіх українців, незаконно утримуваних в Росії.

Віце-президент США і Президент України також засудили переслідування Росією кримських татар, зауважили в Білому домі.

 

У центрі Рівного археологи знайшли залишки палацу князів Любомирських, які володіли  містом з початку XVII століття. У своєму «родовому гнізді» – мурованому замку – князі мешкали більше 200 років.

Як повідомив кореспондентові Укрінформу начальник управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому Тарас Максименко, фрагменти керамічного посуду 16-19 століття, цеглу, з якої був збудований палац, знаряддя праці та інші предмети побуту знайдено під час археологічної експертизи в рамках проекту “Відновимо замок-палац у Рівному”.

“Під час роботи археологи ставили перед собою завдання дослідити період 14 – 19 століть. Тривала археологічна експертиза замку-палацу впродовж двох тижнів. Після дослідження знайдені предмети можна буде побачити у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Згодом із них планується зробити окрему експозицію”, – зазначив  Максименко.

За його словами, ймовірно, що деякі з предметів належали родині Несвицьких, які проживали у замку ще в 15 столітті. У 18 столітті зруйнований замок князі Любомирські, які були останніми володарями будівлі, переробили на палац.

«Тому знахідки, які датуються 18 століттям, вже, ймовірно, належали Любомирським», – додає Максименко.

У свою чергу археолог Богдан Прищепа, який проводив експертизу, розповідає, що розкопки відбувалися на 15 ділянках.

“Місце для ахреологічної експертизи визначали за картами Рівного періоду 18-19 століть. Донині у місті збереглися деякі тогочасні споруди, наприклад, колишній костел, Свято-Воскресенський собор. Вони й слугували орієнтирами для археологів”, – каже Прищепа.

Він додає, що серед знахідок – цегла, яку, швидше за все, використовували в будівництві вже палацу Любомирських.

“Річ у тім, що в різні часи цегла мала інакшу форму і вагу. Та, яку ми знайшли, випалена саме у 18 столітті. Також є знахідки більш давнього періоду – кераміка 16-17 століть, а ще знаряддя праці з кременю та ліпний посуд первісної доби”, – розповідає археолог.

Нагадаємо, Станіслав Любомирський в першій половині XVIII століття вважався в Польщі найбагатшою людиною і мав у власності 31 місто і 738 сіл, 2 919 641 злотих щорічного прибутку. Саме Рівне князь вирішив зробити своєю удільною столицею. В провінційному Рівному князь зажив з широким розмахом, перетворивши місто в маленьке «королівство». Так, лише челядь Станіслава Любомирського налічувала 4 тисячі осіб, окрім того він тримав при дворі великий загін яничар.

За часів радянської влади за наказом міського керівництва, палац підірвали.

 

МЗС Італії прокоментувало резолюцію Венето щодо “російського” Криму

Міністерство закордонних справ Італійської Республіки заявляє, що Італія не визнає незаконну анексію Криму Російською Федерацією після того, як регіональна влада північно-східного регіону Італії Венето (центр у Венеції) прийняла резолюцію, у якій вимагала визнати Крим російським – УНІАН.

“У зв`язку з резолюцією, прийнятою Регіональною Радою Венето, в якій закликають уряд Італії визнати підсумки референдуму з питання про незалежність Криму від України і вимагають скасування обмежувальних заходів по відношенню до Російської Федерації, Міністерство Закордонних Справ і Міжнародного Співробітництва підтверджує свою тверду позицію, яку поділяє Європейський Союз, партнери по НАТО і країни G7, щодо невизнання результатів референдуму з питання про незалежність Криму від 16 березня 2014 року і подальшого приєднання до Російської Федерації, які буди здійснені з порушенням принципів і норм міжнародного права, що забороняють односторонню зміну кордонів держави”, – наголошується у повідомленні.

В італійському зовнішньополітичному відомстві нагадали, що тривалість санкцій, прийнятих Європейським Союзом по відношенню до Російської Федерації, пов`язана з повним здійсненням Мінських Угод і дотриманням суверенітету України.

“Міністерство Закордонних Справ та Міжнародного Співробітництва підтверджує повну підтримку роботи в Нормандському форматі та ОБСЄ і підкреслює їх ключову роль в переговорному і мирному врегулюванні кризи в східній частині України, в повній відповідності з нормами міжнародного права”, – наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, 19 травня регіональна рада Венето – північно-східного регіону Італії з центром у Венеції – 18 травня  підтримала резолюцію щодо визнання Криму частиною РФ та з закликом до італійського уряду скасувати санкції проти Росії.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 972

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua