Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 27.09.2019

Інформдень: 27.09.2019

Окупанти зривали “тишу” біля дев’яти населених пунктів, поранений боєць ЗСУ

З початку доби у районі проведення операції Об’єднаних сил російські окупаційні війська здійснили 14 обстрілів, одного українського бійця поранено.

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“Впродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 14 разів порушили режим припинення вогню… Внаслідок ворожого обстрілу один військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил дістав поранення”, – йдеться у повідомленні.

Як інформують у штабі, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” позиції Об’єднаних сил обстрілювалися 6 разів. Зокрема, тричі були обстріляні українські військові поблизу Водяного з напрямків Пікузів та Ужівки – з озброєння БМП, гранатометів різних систем та стрілецької зброї. В районі Богданівки окупанти вели вогонь з напрямку Стили зі станкового протитанкового гранатомета; неподалік Авдіївки з напрямку Яковлівки та поблизу Лебединського з напрямку Саханки – зі стрілецької зброї.

Крім того, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” сталося 8 обстрілів. Позиції ОС неподалік Травневого окупанти з напрямку Доломітного обстріляли з мінометів калібру 120 мм та 82 мм. Тричі бойовики відкривали вогонь поблизу Новолуганського з напрямку Доломітного – з мінометів калібру 82 мм та гранатометів різних систем.

Неподалік Луганського обстріли велися з напрямку Логвинового з міномета калібру 82 мм, автоматичного гранатомета та стрілецької зброї; поблизу Південного з напрямку “Шахта ім.Гагаріна” – з міномета калібру 82 мм, озброєння БМП, протитанкового ракетного комплексу, гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

Позиції неподалік Луганського окупанти з напрямку Калинівки обстріляли з міномета калібру 120 мм; поблизу Новозванівки з напрямку Калинового – зі станкового протитанкового гранатомета та стрілецької зброї, поінформували у штабі.

 

Окупанти вже місяць не пускають патруль ОБСЄ до камери у Петрівському

Бойовики російських окупаційних військ на Донбасі упродовж вересня відмовляють ОБСЄ у проїзді через блокпост на околиці Петрівського в зоні розведення сил, обмежуючи таким чином доступ спостерігачів до камери СММ, що встановлена там.

Про це свідчать звіти Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“На блокпості на північній околиці н. п. Петрівське (непідконтрольний урядові, 41 км на південь від Донецька) озброєний член збройних формувань знову відмовив команді Місії у проїзді, пояснивши це “проведенням робіт із розмінування” і “роботою снайпера”, таким чином обмеживши доступ спостерігачів до камери СММ у Петрівському”, – йдеться в останньому опублікованому звіті СММ № 229/2019 від 27 вересня 2019 року.

У попередніх звітах Місії також повідомлялося, що обмеження доступу СММ тривало на блокпості бойовиків поблизу ділянки розведення в районі Петрівського.

Причинами відмов у проїзді називалися “проведення робіт із розмінування” (наприклад, звіт від 25 вересня), “робота снайпера в цьому районі” (звіт від 21 вересня), “проведення інженерних робіт” (звіт від 19 вересня).

При цьому, у звіті СММ ОБСЄ від 18 вересня 2019 року повідомлялося, що 15 вересня  на основі доступних даних повітряного спостереження у непідконтрольному уряду України житловому районі Петрівського виявлено нову траншею протяжністю приблизно 240 метрів, орієнтовно за 400 метрів на схід від східного краю ділянки розведення. Орієнтовно за 900 метрів на північний схід від зазначеної траншеї за даними повітряного спостереження також було виявлено нову 70-метрову траншею, вириту вздовж лісосмуги, а орієнтовно за 1 кілометр далі на схід — ще дві нові траншеї (протяжністю близько 200 м і 660 м). Приблизно за 900 метрів на північний захід від зазначених двох траншей, за даними повітряного спостереження, виявлено недавно споруджену позицію з двох траншей (обидві протяжністю приблизно 300 м).

А 17 вересня спостерігачі бачили вже майже збудоване укриття і близько 20 осіб у камуфляжному одязі, а також орієнтовно 12 вантажівок, 1 землерийну машину і декілька кранів, які рили траншеї та виконували напівприховані земляні роботи біля дороги між Петрівським і н. п. Стила (непідконтрольний урядові, 34 км на південь від Донецька), північно-східніше ділянки розведення в районі Петрівського.

Також екскаватор та землерийну машину спостерігачі ОБСЄ бачили 4 вересня біля н.п. Петрівське, той же день бойовики не дозволили патрулю Місії проїхати до місця розташування камери у Петрівському.

 

Загибель 10 військових: справу фермера про тероризм завернули на друге коло

Запорізький апеляційний суд повернув до суду першої інстанції справу фермера Миколи Бутрименка, якого підозрюють в загибелі 10 українських військових.

Про це із зали суду повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Апеляційний суд частково задовольнив наше клопотання: він постановив, що права потерпілих були порушені і відправив справу на розгляд до суду першої інстанції”, – розповіла адвокат потерпілих Олена Яркіна.

Крім того, запорізькі судді продовжили запобіжний захід для Бутрименка у вигляді тримання під вартою до 25 листопада. Сьогодні суд оголосив резулятивну частину. Повний текст рішення Запорізький апеляційний суд зачитає 2 жовтня о 12.00. Розглядати справу повторно будуть в Куйбишевському районному суді.

Як раніше повідомлялося, у травні 2017 року Куйбишевський районний суд не визнав фермера винним в організації терористичного акту, але цим самим рішенням засудив його до 8 років позбавлення волі за статтею “фінансування тероризму”.

Прокуратура і родичі загиблих і постраждалих бійців з таким рішенням не згодні і вимагають довічного позбавлення волі для Бутрименка.

Нагадаємо, влітку 2014 року в Шахтарському районі бойовики так званої “ДНР” збили штурмовик Су-25 ЗСУ. Пілот встиг катапультуватися, на його пошуки відправили групу з 19 спецпризначенців 3-го полку ім. князя Святослава Хороброго. Бійці потрапили на територію фермерського господарства Миколи Бутрименка, який запропонував військовим залишитися. В цей самий вечір ангар, в якому знаходилася техніка ЗСУ і бійці, обстріляли бойовики. 10 спецпризначенців загинули на місці, ще 5 – були взяті в полон, четверо – врятувалися. За твердженням постраждалих, Бутрименко здав позиції бійців бойовикам.

Миколу Бутрименка затримали, коли він їхав в Україну отримувати пенсію. У його машині знаходилася фінансова документація, яка підтверджує, що його фермерське господарство, зареєстроване на окупованій частині Донецької області, працювало і він платив податки так званій “ДНР”.

 

Окупанти прийшли з обшуком до голови регіонального Меджлісу в Судаку

У кримському Судаку силовики проводять обшук в будинку ветерана кримськотатарського національного руху Ільвера Аметова. Силовики прийшли також у кав’ярню, що йому належить.

Про це в Facebook повідомляє кримськотатарський активіст Заїр Смедляєв – Укрінформ.

“Обшук в Судаку в будинку і в кав’ярні активіста Ільвера Аметова”, – написав Смедляєв.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров також повідомив у Facebook, що у пред’явленій постанові на обшук вказані три статті, в тому числі за розпалювання ворожнечі і публічні заклики до екстремістської діяльності.

“Пред’явили постанову на обшук за 3 статтями. Ст. 282 – розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності; ст. 280 – публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності (караються штрафом у розмірі до трьохсот тисяч рублів або в розмірі заробітної плати чи іншого доходу засудженого за період до двох років, або арештом на строк від чотирьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років ); ст. 238 КК РФ – виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки”, – написав Чубаров.

За його словами, в будинку голови Судакського регіонального меджлісу, ветерана кримськотатарського національного руху Ільвера Аметова перебувають близько 20 озброєних силовиків.

Як відомо, в 2015-му і 2017-му роках окупаційна влада вже проводила обшуки в будинку голови Судакського регіонального меджлісу Ільвера Аметова.

Так, у травні 2017 року під час обшуку в його будинку силовики побили і вивезли з будинку його сина, а також заблокували квартал компактного проживання кримських татар у селі Морське поблизу Судака.

 

В Україні відкрили справу через обшуки ФСБ у члена Меджлісу

Поліція АРК відкрила кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у кримськотатарського активіста Ільмера Аметова в окупованому Судаку.

Про це повідомляє Головне управління Нацполіції в АРК та місті Севастополі – Укрінформ.

“За даним фактом слідчим відділом ГУНП в АР Крим та м. Севастополі внесенні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо проведення обшуку працівниками незаконно створених правоохоронних органів РФ у помешканнях Ільвера Аметова в Судаку на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим“, – йдеться у повідомленні.

У поліції уточнили, що кримінальне провадження відкрито за ч.2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) КК України, за що передбачена кримінальна відповідальність – до п’яти років позбавлення волі.

Як повідомляв Укрінформ, 27 вересня в кримському Судаку російські силовики влаштували обшук у будинку голови Судакського регіонального Меджлісу Ільвера Аметова і в кав’ярні, що належить його родині.

Під час обшуку силовики винесли з приватного історичного музею Аметова цінні предмети, в тому числі зброю, а також вилучили його посвідчення члена Меджлісу.

 

Цьогоріч в ОРДЛО понад 300 разів конфісковували майно українців — правозахисники

У так званих ЛНР і ДНР розроблено цілу схему примусового присвоєння майна громадян, які могли з якихось причин виїхати або тимчасово відсутні на території ОРДЛО.

Про це у Facebook повідомила громадська організація “Східна Правозахисна Група” – Укрінформ.

“Наші співробітники, які негласно працюють в ОРДЛО, зіткнулися зі скаргами місцевих жителів, які звернулися до них за допомогою. Суть звернень в тому, що майно людей, які проживають в ОРДЛО, примусово віднімається окупаційними адміністраціями “ЛНР” і “ДНР”. З початку 2019 року налічується понад 300 випадків примусової конфіскації майна громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що практично будь-яке майно громадян України, які проживають в ОРДЛО, які могли з якихось причин виїхати або тимчасово відсутні, може бути визнано власністю “ЛНР”.

 

“Маріонетки” Москви намагалися зірвати нараду ОБСЄ у Варшаві – постпред України

Росія використала численні маріонеткові організації на нараді Бюро з демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ з людського виміру у Варшаві, дестабілізуючи роботу організації і намагаючись перекласти відповідальність за свої злочини на інших.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу заявив постпред України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк.

ОБСЄ має переглянути свій підхід до участі активістів неурядових організацій у щорічній нараді цієї організації, сказав постпред.

“У наc від самого початку наради були побоювання, що відбуватимуться ці речі: Росія використовувала так звані Gongos – кишенькові маріонеткові неурядові організації – з метою внесення дезорганізації в роботу БДІПЛ, перекладення відповідальності на інших, відволікання уваги від своїх проблем”, – заявив Цимбалюк.

Однак, як зауважив постпред України при міжнародних організаціях, спроби Росії здійснювати фальшиві, неповні, селективні виступи призвели до того, що не Україна опинилася в незручному становищі, а національні делегації країн ОБСЄ “прочитали цю тактику Росії і згуртувалися навколо України”.

“Під час заключного засідання всі делегації, можливо крім азійських країн, відзначили проблеми, які існують в Російській Федерації зі свободою зібрань, правами людини. Ми вдячні партнерам, що вони не забувають про нас і підтримують питання прав людини на тимчасово окупованих територіях у Криму, на Донбасі, що це питання не залишається осторонь, а перебуває у центрі уваги”, – констатував український дипломат.

Водночас він зазначив, що в умовах, коли Росія вдається до хитрощів і привозить на нараду ОБСЄ своїх маріонеток, заважаючи роботі БДІПЛ, в роботі організації потрібно розпочати дискусію про зміну правил участі в нараді.

“Питання до цієї дискусії вже є: від вдосконалення процесу реєстрації учасників до надання їм слова і взаємодії країн”,- зазначив Цимбалюк.

Він висловив сподівання, що в наступному році буде вдосконалено правила участі в щорічній варшавській БДІПЛ ОБСЄ.

Як інформувалося, упродовж двох тижнів роботи наради ОБСЄ у Варшаві на ній виступила значна кількість так званих представників неурядових організацій з Росії. Однак, переважна більшість з них акцентували увагу не на ситуації з порушеннями свобод у Росії, а говорили про ситуацію в Україні, країнах Балтії чи Заходу.

Як інформувалося, під час наради, 17 вересня українська делегація вийшла із зали засідань наради ОБСЄ на знак протесту проти заяв так званих активістів про “російський Крим” і небажанні модератора зупинити такі виступи.

 

Сенцов дав оцінку президентству Зеленського

Звільнений з російського ув’язнення український режисер Олег Сенцов дав оцінку президентству Володимира Зеленського. Про це Сенцов розповів для інтерв’ю виданню DW, передає УНН.

Інтерв’юєр видання попросив оцінити діяльність Володимира Зеленського на посаді президента, на що Сенцов відповів:

“Мені поки важко судити. І ті, з ким я спілкуюся в Європі і в Україні, поки не розуміють, чого він хоче і які в нього цілі. Я бачився з ним два рази. Один раз в аеропорту мимохідь, вдруге на форумі. Я дивився на нього, мені було цікаво зрозуміти, всередині він щирий чи прикидається. Мені це було дуже важливо. І висновок, який я зробив попередньо для себе, це те, що він щирий, коли говорить те, що він говорить, і хоче робити те, що говорить. Питання в тому, чи зможе він це зробити”, – сказав український режисер.

Нагадаємо, стало відомо, коли Сенцов отримає присуджену премію Сахарова.

 

Сенцов: я хотів би, щоб Путін відповів в суді Гааги

Звільнений з російського ув’язнення український режисер Олег Сенцов заявив, що хотів би бачити президента РФ Володимира Путіна в міжнародному суді Гааги за здійснені ним злочини, зокрема проти України. Про це Сенцов розповів для інтерв’ю виданню DW, передає УНН.

На уточнююче запитання від інтерв’юєра про те, чи справді раніше Сенцов в одному з виступів сказав, що хотів би бачити Путіна на лаві підсудних в Гаазі, та чи не було це сказано в запалі емоцій, режисер відповів:

“Я ніколи не піддаюся емоціям, тим паче, коли виступаю публічно. Це моя маленька мрія, тому що це було б справедливо — покарати його за злочини проти України, проти самої Росії, проти Молдови, злочини проти Грузії, проти громадян Європи. За збитий „Боїнг“ потрібно відповісти, це однозначно. Путін не давав прямий наказ, але це наслідок його дій, його системи, що був збитий пасажирський літак, і у війні на Донбасі загинули 13 тисяч людей. Я б хотів, щоб він відповів у суді в Гаазі”, — розповів Сенцов.

Нагадаємо, стало відомо, коли Сенцов отримає присуджену премію Сахарова.

 

Сенцов розповів як його катували в російському ув’язнені

Звільнений з російського ув’язнення український режисер Олег Сенцов розповів як його катували у російських тюрмах. Про це Сенцов розповів для інтерв’ю виданню DW, передає УНН.

На запитання від інтерв’юєра до Сенцова, чи катували його, той відповів:

“Увечері допитували, вночі. Оперативники ФСБ били, душили пакетом, били кийками по п’ятах. Роздягали, погрожували зґвалтувати. Такі ось звичайні допити. Це нічого незвичайного, це для вас може бути якийсь шок, але, як був у тюрмах, я такого надивився, такого наслухався, що розумію, що це легка програма така”, — розповів український режисер.

Нагадаємо, стало відомо, коли Сенцов отримає присуджену премію Сахарова.

Раніше Карпюк розповів про те, як російські тюремники катували його та Клиха.

 

Федоров: в Україні збираються надати правовий статус криптовалютам

Нове Міністерство цифрової трансформації планує привести до України міжнародну платіжну систему PayPal та визначити правовий статус криптовалют. Про це заявив віце-прем’єр-міністр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на презентації міністерства, передає УНН.

“Ми зараз активно працюємо щодо PayPal. Розуміємо проблематику, розуміємо, чому раніше цього не виходило. Там є, насправді, великі проблеми, але ми дуже сподіваємося, що зможемо надіслати правильний сигнал і політично все-таки вирішити це питання, і PayPal запрацює”, — повідомив він.

Міністр також зазначив, що правовий статус криптовалют допоможе легалізувати пов’язану з ними діяльність, таку, як, наприклад, купівля і продаж криптовалют, а також їх “добування”. Це, зокрема, виведе гравців ринку з “сірої” зони, що стане стимулом для додаткових надходжень до бюджету від сплати податків.

Нагадаємо, Федоров презентував мобільний додаток з державними послугами.

 

Адмінпослуги переведуть в онлайн за п’ять років – Федоров

Усі адміністративні послуги переведуть в онлайн за п’ять років для створення максимально простого і якісного сервісу.

Про це сказав віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час П’ятого нацiонального форуму IT-директорів органiв влади у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Є великі цілі у міністерства і перша – оцифрувати 100% послуг за 5 років, і якщо послуга не буде надаватись онлайн, то вона не буде надаватись і офлайн. При цьому, ми забрали функцію формування політики у сфері адмінпослуг. Тобто ми розуміємо, що не будемо оцифровувати той хаос, який є сьогодні, а будемо працювати над удосконаленням дизайну процесів, не вебдизайнів, а саме того, як процеси влаштовані”, – сказав Федоров.

Він також зауважив, що хоче зробити простий сервіс, щоб держава була “максимально непомітною” і послуги надавались якнайпростіше.

Участь у форумі беруть ІТ-директори з органів влади усіх рівнів в Україні та представники донорів, що прагнуть підтримувати розвиток електронного урядування в Україні. Цього року форум присвячено співпраці між Україною та Європейським Союзом у розвитку цифрового суспільства. Особливий наголос буде зроблено на розбудові довіри у цифровому суспільстві при розробленні IT-систем та публічних е-сервісів.

 

Технологію Smart-ID в Україні можуть запустити в кінці 2019 року — Федоров

Безкоштовну технологію ідентифікації громадянина Smart-ID в Україні можуть запустити в кінці 2019 року або в січні 2020 року.

Про це віцепрем’єр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров заявив в інтерв’ю Українській правді – Укрінформ.

“Ми хочемо, щоб можна було завантажити додаток державного банку з технологією Smart-ID і з його допомогою отримати будь-яку послугу. ПриватБанк веде в цьому напрямку конкретну роботу і обіцяє до кінця 2019 року або в січні 2020 року запустити першу Smart-ID”, – сказав Федоров.

Він додав, що як споживач державних послуг орієнтований на розвиток безкоштовної технології Smart-ID: “Це коли ти за допомогою свого смартфона можеш підписати безкоштовно будь-яку послугу”.

За словами Федорова, використання Smart-ID відкриє ринок одразу майже 10 мільйонам користувачів Приват24, їм не потрібно буде фізично йти отримувати електронний підпис, за допомогою смартфона можна буде віддалено отримати електронний підпис.

Віцепрем’єр упевнений, що використання цієї технології підхоплять й інші банки.

“Взагалі взаємодія держави і банків дозволяє зробити великий цифровий стрибок. Тому що фінтех у нашій країні дуже сильний, він сильно розвиває культуру використання державних послуг, викликає певну довіру. Ми сильна в цьому плані країна, навіть у світовому масштабі”, – зазначив Федоров.

Він також розповів, що зараз в уряді працюють над запуском цифрових водійських прав і цифрових студентських квитків: “І скоро запустимо експеримент, коли люди зможуть замість пластикових прав возити з собою цифрові права, і ніхто не буде за це штрафувати“.

 

Віце-прем”єр Михайло Федоров : ДЕЯКІ ТЕХНОЛОГІЇ НА ВИБОРАХ МИ ДООПРАЦЮВАЛИ ГЛИБШЕ, НІЖ ТРАМП

27.09.2019, УП

В огромном здании Кабинета министров новоназначенный вице-премьер по вопросам цифровой трансформации Михаил Федоров занимает кабинет “правой руки” Владимира Гройсмана вице-премьера Владимира Кистиона.

Последний в предыдущем правительстве был человеком крайне важным. Ради того, чтобы Кистион получил свою должность, Гройсман даже устраивал перед Порошенко несколько демаршей во время формирования правительства.

А вот вице-премьер Федоров попал в этот кабинет и на эту должность, кажется, случайно. По его собственному признанию, работу в правительстве ему предложил премьер Алексей Гончарук, просто написав об этом в Facebook.

Как и все его представители, Федоров, по классическим меркам, сделал головокружительную карьеру политика. Еще год назад он был обычным запорожским предпринимателем, который развивал свою digital-компанию. Владимира Зеленского видел в основном по телевизору, хотя сотрудничал  с “Квартал-концертом”.

Но именно Зеленский сыграл поворотную роль в жизни Федорова, пригласив его курировать digital-направление в Зе!команде. Направление, которое во многом и обеспечило победу Зеленского на выборах.

В ходе президентской кампании Федоров отрицал свои политические амбиции. На памятный ныне первый съезд партии Зеленского “слуга народа” Федоров пришел в статусе гостя, так как сам не знал, что ему приготовили место не просто в списке, а сразу в первой десятке.

Каким образом человек без политических амбиций оказался в правительстве, какие “фишки” команды Дональда Трампа использовал Зеленский и как будет выглядеть “цифровое государство Украина” – читайте в интервью вице-премьера Федорова “Украинской правде”.

“Гончарук написал мне в Facebook: “Привет, меня скоро назначат, я хочу, чтобы мы были в одной команде”

– Когда мы первый раз записывали интервью, ты тогда говорил, что в политику ни ногой. Теперь мы сидим в кабинете вице-премьера. Что пошло не так?

– У меня реально не было никаких политических планов. Наверно, политических амбиций у меня до сих пор нет. Просто тогда я думал, что политика и государство в целом не даст тебе возможность самореализоваться.

Если честно, я до сих пор не чувствую себя политиком. Для меня это непривычный статус. И когда мне об этом говорят, садят меня в центр стола – для меня это до сих пор непривычно.

Я себя чувствую человеком, который пришел решить конкретные проблемы. Раньше я решал их в бизнесе для предпринимателей, сейчас я пришел их решить для людей.

Буквально несколько дней назад у нас родилось самоосознание, что мы – адвокаты людей. Мы не политики, не чиновники, а адвокаты людей, которые пришли для того, чтобы решить их проблемы.

– Правда, что ты до самого съезда не знал, что будешь в первой десятке списка “Слуги народа”?

– Да, это правда. Для меня даже это было немного удивлением, что команда хочет видеть меня в первой десятке. Это большой кредит доверия.

Я видел, как многие к этому стремятся всю жизнь, видел плачущих мужчин, которые хотят быть выше в списке или попасть в список… И когда я увидел себя в десятке, с одной стороны, для меня это было такое странное ощущение. С другой стороны, я понял тот кредит доверия, который наша команда на меня возложила.

– Новая команда декларировала максимальную открытость к людям. А формирование вашего Кабмина было очень закрытым. Буквально до последних часов точно никто не знал даже, будет ли Гончарук премьером. Как это совмещается?

– Мне тяжело комментировать процесс формирования Кабмина, потому что я в нем не участвовал напрямую. Как человеку, как менеджеру мне кажется, что это настолько было ответственное решение – формирование Кабмина, что его нужно было делать максимально осознанно.

Мне кажется, на уровне экспертов все, кто реально может что-то изменить в государстве и к кому есть доверие, у кого есть профессиональные компетенции, в этом процессе участвовали.

Я знаю, что проводилось очень много различных встреч и, можно сказать, собеседований. Поэтому все, кто нужно, об этом, наверное, знал.

– А тебя лично кто приглашал – Гончарук или президент Зеленский?

– Изначально, вы знаете, я был в команде президента. И сейчас очень ценю наши отношения.

Но когда назначали Гончарука, даже еще до официального назначения, он мне написал в Facebook: “Привет, меня скоро назначат, я хочу, чтобы мы в одной команде меняли наше государство и работали над электронным правительством”.

Мы вели коммуникацию и с президентом, и с Гончаруком, но больше даже с Гончаруком. И это очень здорово, мне кажется, что мы сразу смогли сработаться.

– Новая власть пришла, но в вашем Кабмине осталось несколько старых людей. Как тебе с ними работается? И как тебе вообще идея – при тотально обновленной системе оставлять “бывших”, например, Авакова или Маркарову?

– Мне тяжело пока комментировать наши взаимоотношения, потому что мое министерство приняло положение на прошлой неделе, а в среду только появился госсекретарь, который сможет принять штатное расписание.

Я понимаю ценность институциональной памяти и то, что важно, чтобы были люди в команде, которые понимают, как все это работало и как все это должно работать дальше в определенных базовых для государства направлениях.

Я буквально несколько часов назад встречался с канадцами. Они нам помогают с тем, что обучают нас, как правильно делать дизайн реформ. Они много говорят о том, что следующее правительство должно продолжать реформы предыдущего. Или, по крайней мере, очень детально понимать, что было до этого.

Поэтому мне кажется, что в нашем случае жизнь покажет. Но я не ощущаю сейчас из-за этого какой-то дискомфорт. Я не прихожу на Кабмин и не думаю: “О боже, эти люди же работали раньше!” По моим ощущениям – классные ребята. По тем целям, которые они ставят, в том числе на стратегической сессии, у меня нет никакого дискомфорта, я их ощущаю полноценными членами команды.

– Кстати, о стратегической сессии (7-8 сентября весь Кабмин собрался на стратегическую сессию в Киеве, о которой не было сообщений и информации в СМИ – УП). Где она проходила и кто там присутствовал? Были только министры?

– Я конкретное место не буду говорить. Но это образовательная аудитория, обычная небольшая аудитория. Это не были какие-то базы отдыха, гостиницы, как это обычно и привычно было даже для моего бизнеса, где мы проводили стратегические сессии.

Мне даже было удивительно: такая небольшая образовательная локация, где все готово – флипчарты, доски, маркеры. 20 квадратных метров.

Я даже знаю, что там были проблемы с охраной, потому что у нас там есть члены Кабмина, которых охраняют, и для охранников это вообще было убийство – как там расположиться? Это вообще в жилом доме находится. В общем, было как-то непривычно.

Ну, а формат был обычный. Сессия длилась два дня. Все были, кто-то подъезжал, кто-то уезжал, срочные дела. Как раз в этот день встречали наших ребят в аэропорту – моряков, Сенцова.

Это было больше похоже на стратегическую сессию в какой-то компании. Потому что все вовлечены, каждый презентовал свои цели.

И что мне понравилось, что во мне поддерживает энергию – это подход Гончарука, когда он говорит: “Чтобы что? Чтобы что?” Вот этот его подход – ставить в центр всего человека, не лить воду, а говорить конкретно о целях.

Он заставлял министров с опытом пересматривать свой подход ко всем вещам. Поэтому у нас на выходе к плану действий правительства готовятся конкретные задачи, конкретные kpi, road map.

– То есть, условно, Аваков выходил к доске и говорил: “Вот у меня такие цели и задачи”?

– К доске не выходил никто, все с места рассказывали. Но да, каждый министр, включая Авакова – все четко говорили про свои цели, как они их будут достигать, и перед всеми ставились четкие kpi.

“Мы достаточно плотно использовали глубокое таргетирование – с разными аудиториями говорили про то, что конкретно интересует данную целевую аудиторию. Это не было манипуляцией, это было больше транслирование нашей конкретной программы. Мы говорили студентам – что мы делаем для студентов, пенсионерам – что мы делаем для пенсионеров”

“Мы технологию на выборах доработали на уровень глубже, чем это было в команде у Трампа”

– Когда мы смотрим на ваш Кабмин, то одна характеристика – осталось несколько “старых” людей, а вторая – два цифровых реформатора на одно правительство. Вам не тесно с Дмитрием Дубилетом в одном Кабинете министров?

– Здорово было бы, если бы нас там было еще человек 10 цифровых трансформаторов. Моя честная позиция по этому поводу: я считаю Дубилета, наверно, иконой трансформации в Украине. Я очень рад, что он находится в нашей команде, или я нахожусь в этой команде.

Дело в том, что у него уже был период в жизни, когда он помогал в трансформации услуг. И мы этот опыт сейчас тоже используем. Я много с ним советуюсь. У него стоит параллельно тоже очень большая задача – полностью трансформировать Кабинет министров и в целом государственное управление.

Наши задачи пересекаются, но они в синергии. У меня есть конкретные цели, которые касаются электронных услуг, интернет-инфраструктуры, диджитал-скиллов и компетенций. А у него это глобальная трансформация государственного управления.

– Если двумя предложениями описать его функцию и твою: он воюет с блокнотиками и что еще?

– Я бы не говорил, что он “воюет с блокнотиками”. Его задача – сделать так, чтобы государство работало максимально эффективно. Это его ключевая задача. Моя задача – превратить государство в сервис, я бы так сказал, наверное. И они очень взаимосвязаны.

Для того, чтобы трансформировать, оцифровать все услуги за 5 лет, мне для этого нужно эффективное государство как партнер, как часть команды – чтобы быстро принимались решения, каждый понимал свои задачи, на все хватало бюджета.

А Дубилет гениальный в дизайне бизнес-процессов. Я никогда не встречал людей, которые умеют так упрощать, убирать лишнее и делать эффективными процессы. Поэтому мне кажется, он четко на своем месте, и мы хорошая команда.

– То есть, никакой конкуренции между вами нет?

– Нет.

– Говорят, что во время президентской кампании он должен был вести диджитал-блок в Зе!команде, но потом появился ты и сказал: “Вот у меня такая идея, я за копейки сделаю вам все это”. И тебе сказали: “Ок, делай”. Так было?

– Нет, так не было. Я уже много раз говорил, как это было. Меня пригласили, чтобы я рассказал свое видение. И в команде не было ни одного человека, который отвечал бы за диджитал. Не было Дубилета, не было еще кого-то.

Я был первым человеком и единственным, который предложил свое видение. И оно на 90% совпало с видением Зеленского и команды. Поэтому такой конкуренции никогда не было.

Я даже во время президентской кампании консультировался с Дубилетом по поводу создания волонтерского контакт-центра. Он мне достаточно помог в этом проекте. А что касается парламентской кампании – у него не было никаких амбиций возглавить ее. Я не знаю, почему такие вопросы возникают.

– На днях Дональд Трамп опубликовал стенограмму разговора с Зеленским. Там, среди прочего, Зеленский говорит Трампу: “Мы во время кампании использовали многое из того, что вы придумали, и с помощью этого победили”. Что он имеет в виду? Какие “фишечки” Трампа вы использовали?

– Я могу сказать за то направление, за которое я отвечал. Мы достаточно плотно использовали глубокое таргетирование – с разными аудиториями говорили про то, что конкретно интересует данную целевую аудиторию. Это не было манипуляцией, это было больше транслирование нашей конкретной программы. Мы говорили студентам – что мы делаем для студентов, пенсионерам – что мы делаем для пенсионеров.

Это называется глубокое таргетирование. Якобы все говорят, что Трамп из-за этой технологии победил.

Я не считаю, что Трамп победил из-за этого. Я не считаю, что мы из-за этого победили. Но эту технологию, мне кажется, мы доработали на уровень глубже, чем это было в команде у Трампа.

И при намного меньшем бюджете смогли больше проработать, сегментировать целевую аудиторию.

Не просто женщины, мамы, пенсионеры. А, например, мужчины 30-35 лет, которые работают в Uber. Мы старались максимально глубоко таргетироваться для того, чтобы наша коммуникация была точечной.

– И после всего этого ты сейчас вице-премьер. Зачем тебе должность вице-премьера, почему недостаточно быть просто министром?

– Хороший вопрос. После того, как Зеленский победил, я начал консультировать нашу команду во многих вопросах и вникать, как работает государство в сфере электронных услуг и т.д.

Первая моя поездка (и единственная пока международная) была в Эстонию, где я посмотрел, как работает у них… Они же считаются чуть ли не номер один в мире по развитию электронных услуг.

Я просто смотрел и задавал вопросы, как мне иногда кажется – очень банальные, и много записывал. Я четко помню, что уехал оттуда с листком с записью. Первое там было – пересмотреть организационную структуру государства. Я понял, что невозможно ничего трансформировать, если ты не поставишь правильные цели и не изменишь организационную структуру.

Нам с точки зрения менеджмента нужен человек внутри каждого министерства, который будет нам рассказывать проблематику, которому мы будем ставить задачи и который будет контролировать свои ЦОВы (укр. центральний орган виконавчої влади – ведомства под министерствами, которые реализуют политику государства в отдельных областях – УП), исполнителей, например, по оцифровке услуг.

Поэтому мы создали министерство, которое формирует политику. Надо сделать должность заместителей министров по цифровой трансформации, создать комитет в парламенте по цифровой трансформации.

Зачем соответственно статус “вице”? Для того, чтобы можно было координировать этих замов в каждом министерстве. В пятницу на презентации бренда цифрового государства мы будем показывать нашу организационную структуру. Я считаю, это одно из исторических решений.

“Средний портрет нашего Кабмина – это люди, которые достигли определенного результата в своих сферах, которые умеют работать при ограниченном ресурсе”

– На панеле форума YES ты сказал очень интересную фразу, что у вас в правительстве нет людей, которым родители помогли, что здесь все люди из провинции, которые сами себя сделали. Можно ли это считать образом всего вашего поколения новой политики – люди из провинции, сделавшие себя сами?

– Я смотрю на заседаниях правительства в глаза большинства людей, которые там находятся, и на энергию, которая от них идет. Я сейчас активно взаимодействую с Минобразования, с Минздравоохранения, с Минэкономики…

Я смотрю, как оперативно начинают решаться вопросы, которые давно не решались. Сумасшедшая энергия у людей и мотивация. При этом это максимально честные люди, которые показали уже определенный результат.

Я до сих пор точно не знаю свою заработную плату, по-моему, это от 30 до 40 тысяч гривен, она в 10-12 раз меньше, чем я зарабатывал в бизнесе до этого.

Единственная мотивация, которая у нас может быть – это профессиональная или личностная самореализация, развитие… Не все люди, которые родились в богатых семьях и у которых изначально было много ресурса, могли бы прийти на небольшие деньги и с такой энергией работать.

Мне кажется, что определенный средний портрет нашего Кабмина – это люди, которые достигли определенного результата в своих сферах, которые умеют работать при ограниченном ресурсе, так как им с детства приходилось ограничивать себя и добиваться чего-то.

По крайней мере, мне в это хочется верить, мне нравится этот портрет. Я себя точно отношу к этому портрету.

– На той же панели на YES из всех министров, которые там были, ты единственный слушал перевод через наушники. Ты знаешь английский?

– У меня очень слабый английский. Я этого очень стесняюсь. Я работаю над тем, чтобы его выучить и считаю это одним из моих самых больших недостатков. Но я быстро учусь. Точно.

Например, я три месяца назад вообще ничего не понимал в электронном правительстве, как его создать. А сейчас у меня видение есть, я считаю, конкурирующее в мире с другими государствами.

– Можем выставить kpi?

– Это вопрос года. Я хочу к осени следующего года спокойно общаться на английском. За два месяца, как мы общаемся на английском языке, я уже без переводчика все понимаю. Но пока еще есть барьер говорить. Но через год я буду спокойно общаться, и можем с вами провести интервью на английском языке.

– А на украинском когда проведем?

– Я могу хорошо говорить на украинском языке. Просто пока, когда касается профессиональной сферы, мне настолько нравится то, чем я занимаюсь, у меня такой быстрый полет мысли, что мне пока сложно правильно выстроить структуру разговора и так быстро говорить на украинском.

– У тебя есть хороший пример – Зеленский. Он занимается не менее сложными вопросами, но за несколько месяцев хорошо прокачался в украинском.

– Очень прокачался. Будем работать.

“Мы проводили фокус-группы, как люди ощущают себя, когда взаимодействуют с государством. Там без матов не обошлось”

– Ваш концепт государства в смартфоне, какие основные блоки оно предусматривает? Предварительно говорилось о цифровизации 50 основных услуг государства. К чему пришли в финале и что нас ждет?

– Первый блок – это наше министерство и наши цели, наша команда. Кто эти люди, мои замы, как мы выстраиваем организационную структуру внутри министерства, какие наши цели и проекты, над которыми мы работаем. И наши первые результаты.

Второй блок – это бренд цифрового государства. Как будет называться этот бренд, как он будет выглядеть, как теперь будут выглядеть услуги, что мы изменили принципиального в подходе, насколько ускорили получение первых услуг, которые мы презентуем, насколько это экономит время для человека.

Мы сделали первый коммуникационный ролик, с которым будем выходить к людям и рассказывать, кто мы и чем занимаемся.

Почему для меня это важно? Потому что мне кажется, что бренд – это ответ на вопрос, кто мы и какими мы должны быть. Учитывая, что мы работаем с государством, у нас очень много различных чиновников, разных органов власти, на разном уровне, мы должны дать единое видение людям, государству и бизнесу, чтобы все понимали, кто мы, к чему стремимся и каким теперь будет государство.

На уровне mindset менять. Вот мы были такими, а становимся такими. Это не быстрый процесс. Поэтому бренд на первом этапе даст возможность сказать, кто мы.

– Глобально в четырех предложениях, какими мы, по твоему мнению, были и какими станем?

– Если просто, то я хочу превратить государство в простой сервис, максимально удобный и незаметный. Чтобы, когда ты взаимодействуешь с государством, ты чувствовал себя комфортно, так же, как ты заказываешь Uber, бронируешь номер в Booking или Airbnb.

Чтобы сервис для тебя был всего лишь простым инструментом, и ты не чувствовал при этом каких-то деструктивных эмоций и мыслей.

Мы проводили фокус-группы, большие исследования, как люди ощущают себя, когда они взаимодействуют с государством. Там, конечно, без матов не обошлось. Я думаю, каждый из нас это отлично понимает.

Поэтому я хочу создать самое технологичное государство, которое будет конкурировать в удобности с другими государствами мира.

Мы соединяем данные из различных реестров, чтобы понять, сколько людей живет в стране. Этот проект мы называем “Е-перепись”

– Фундаментом для создания “государства в смартфоне” являются госреестры. Проблема в том, что, согласно исследованию, государственные органы собирают в избытке личные данные, дублируют их и в хаотичном порядке создают реестры. Настроить взаимодействие между этими реестрами практически невозможно, а значит, невозможно реализовать и “государство в смартфоне”.

Знаете ли вы о такой проблеме? Готовы ли решать путем принятия закона о публичных электронных реестрах?

– Очень классный и очень актуальный вопрос. Президент подписал указ, которым поставил задачу провести верификацию реестров, чтобы решить эту проблему.

У нас сейчас в государстве 350+ реестров. В Европе, в цивилизованных государствах, которые уже давно развивают диджитал, базовых реестров от 7 до 12.

Это произошло потому, что каждый государственный орган хотел создать “коттедж в коттеджном городке” – хотел владеть и контролировать базу данных о людях. Сейчас мы при поддержке Эстонии и Литвы инициировали аудит всех электронных реестров.

Параллельно мы начали верификацию данных. Что это такое? Мы на определенном уровне соединяем данные из различных реестров для того, чтобы понять, какие данные есть и сколько людей живет в стране.

Этот проект для себя мы называем “Е-перепись”. Потому что практически все люди есть в том или ином реестре. Это будет первым этапом переписи населения.

Законопроект №8602 об электронных реестрах будет приниматься, мы его поддерживаем. В нем есть что дорабатывать, но нужно с чего-то начинать.

Наша задача: за ближайшие несколько лет сократить количество реестров и усилить базовые реестры, которые уже существуют.

“Моя цель – за ближайшие 3 года завести Украину в топ-3 стран мира по темпам открытия государственных данных”

– Согласно тому же исследованию, обслуживание одного госреестра стоит 21 миллион гривен в год, а 23 ключевых реестра стоят почти полмиллиарда гривен в год. Сколько денег уходит на содержание других 112 госреестров, даже не удалось узнать. При этом 86% затрат – это покупка “железа” и техобслуживание.

Когда государственные реестры будут перенесены в облачное хранилище, как в Эстонии и ЕС? Есть ли такие планы?

– Когда вы заходили, от меня выходили люди. Я с ними встречался по поводу Cloud first strategy (стратегия перехода на облачные хранилища – УП). Мы сейчас готовим эту стратегию.

Я хочу в ближайшее время максимально быстро перейти в “облако” и сделать так, чтобы, во-первых, украинскому бизнесу, который работает в этом направлении, дать новый глоток воздуха, открыть большой рынок, и во-вторых, уйти от этих царств и непонятных трат бюджета. Переход в “облако” позволит сэкономить большое количество денег.

По данным исследования, которое у меня есть, при нынешней ситуации с 2020 по 2024 год с учетом ежегодного роста на 20%, на обеспечение “железом” будет потрачено 100 млрд грн.

– Это очень много. Все эти деньги уйдут на содержание отдельных ЦОДов (центры обработки данных – УП), которые есть почти у каждого госоргана?

– Это одна из самых коррупционных схем. Стратегия Cloud first за 5 лет может сэкономить 40 млрд гривен. Даже если взять из этой суммы какие-то условные полпроцента, я точно не считал, и потратить на хорошего CTO всей страны (Chief technology officer – технический директор), который поможет быстро реализовать стратегию Cloud first, мы можем сэкономить 40 млрд.

Надеюсь, что в течение месяца у нас появится СТО – человек, который будет техническим директором страны, который будет моей правой рукой в реализации этого проекта, и за ближайшие несколько лет мы полностью перейдем в “облако”.

Для реализации стратегии Cloud first было несколько препятствий.

Первое. Не было организационной структуры для внедрения Cloud first. Теперь она есть: есть министерство, которое формирует политику. Нам нужен СТО для того, чтобы это реализовать.

Я общаюсь с самыми крупными IT-компаниями и прошу у них такого человека. Мы создадим для него все условия и дадим ему конкурентную заработную плату. Подарите нам этого человека на 5 лет.

Второе – законодательное поле. Сейчас ряд частных компаний пишут законы. Так быть не должно. Законы должно писать государство. В ближайшие несколько месяцев мы вынесем на рассмотрение законопроект, который касается “облака”.

Третья проблема – это централизация закупок в сфере обеспечения государственных информационных систем “железом”. Сейчас там полный бардак. Я считаю, что для этой сферы закупок нужно внутри Prozorro создать отдельный проект. У него уже даже есть название – Cloud store. Там будет другой формат закупки “клаудов” у компаний.

Поэтому это горячий вопрос.

– У нас госорганы узурпировали частную информацию граждан. А стартапы, как, например, Opendatabot, Ucontrol и зарубежные доноры говорят, что нужно открыть API (программный шлюз, через который сторонние разработчики могут получить доступ к электронной системе – УП) к электронным сервисам МВД, таможни, налоговой и других.Тогда частные компании смогут создавать качественные, инновационные сервисы на основе государственных ресурсов.

Стоит ли этот вопрос у вас на повестке дня?

– Вы задаете правильные вопросы, благодаря которым люди понимают, что происходит. Я недавно выступал на Open Data Forum и сказал, что моя цель – за ближайшие 3 года завести Украину в топ-3 стран мира по темпам открытия государственных данных.

В Украине при поддержке правительств США и Великобритании работает проект TAPAS, который стимулирует государство открывать данные. При их поддержке в 2015 году Кабинет министров принял постановление 835, которое предусматривает открытие данных определенных реестров. Это постановление выполнено чуть менее чем на 50%. Сейчас я ускоряю этот процесс за счет адекватных министров, которые теперь поддерживают идею публикации данных.

– Создается впечатление, что некоторые компании получили особые права доступа к электронным сервисам налоговой, которые мешают конкурентам разрабатывать для бизнеса альтернативное ПО. Есть ли со стороны нового руководителя налоговой готовность давать равный доступ к API налоговых сервисов?

– Новый начальник налоговой Верланов попадает, наверно, в топ-3 самых технологичных людей, с которыми я общался за все это время. Он настолько ко всему открыт, что мы уже начинаем переделывать кабинет налогоплательщика с его дальнейшей интеграцией на Единый портал гражданина.

Мы с ним здесь встречались и говорили об открытых данных и, поверьте, этот менеджер точно сделает это (откроет доступ API электронных налоговых сервисов – УП) вместе с нами. Поэтому мой посыл к бизнесу: немного подождите, и данные будут открыты. Без них мы в топ-3 не попадем.

А в топ-3 мы попадем, потому что я не могу слова на ветер бросать.

“Нам нужен СТО – человек, который будет техническим директором страны, моей правой рукой и за ближайшие несколько лет мы полностью перейдем в “облако”

“Запускаем Smart-ID, цифровые водительские права и студенческие билеты”

– Предоставление госуслуг онлайн в электронной форме возможно при наличии системы идентификации гражданина. Mobile ID – наиболее универсальный способ. Сейчас эта технология стоит в Украине у разных операторов от 50 до 270 гривен в месяц. Даже в Эстонии Mobile ID стоит всего лишь 1 евро в месяц.

Готовы ли вы обсуждать с мобильными операторами запуск бесплатной версии Mobile ID для большей части населения страны?

– Очередной хороший вопрос. Вы знаете, сколько Mobile ID в Украине роздано? Не больше тысячи на всю страну.

Но я как потребитель государственных услуг больше ориентирован на развитие бесплатной технологии Smart-ID. Это когда ты с помощью своего смартфона можешь подписать бесплатно любую услугу.

В то же время, я считаю, что Mobile ID нужно развивать. Мы уже не один день ведем на эту тему переговоры с мобильными операторами и даже с банками.

У нас есть договоренность с определенными банками выдавать Mobile ID клиентам этих банков. Это сразу расширит сеть точек выдачи Mobile ID. Потому что сегодня, например, в Киеве у “Киевстар” есть только один пункт выдачи Mobile ID. Привлечение банков позволит сразу получить более 2 тысяч пунктов.

Возвращаясь к Smart-ID. Мы хотим, чтобы можно было скачать приложение государственного банка с технологией Smart-ID и с его помощью получить любую услугу. “ПриватБанк” ведет в этом направлении конкретную работу и обещает до конца 2019 года или в январе 2020 года запустить первое Smart-ID.

Это откроет рынок сразу почти 10 миллионам пользователей Приват24. Им не нужно будет физически идти получать электронную подпись, скачивать электронный ключ на флэшку и потом искать в MacBook USB-порт. Они смогут с помощью смартфона удаленно получить электронную подпись. Даю 100%, что это подхватят и другие банки.

Вообще взаимодействие государства и банков позволяет совершить большой цифровой прыжок. Потому что финтех в нашей стране очень сильный, он сильно развивает культуру использования государственных услуг, вызывает определенное доверие. Мы сильная в этом плане страна, даже в мировом масштабе.

Например, сейчас мы работаем над запуском цифровых водительских прав и цифровых студенческих билетов. И скоро запустим эксперимент, когда люди смогут вместо пластиковых прав возить с собой цифровые права, и никто не будет за это штрафовать.

– Как будут выглядеть цифровые водительские права?

– Ну, вот твои права находятся здесь (Федоров показывает в своем смартфоне приложение, где видно изображение отсканированных водительских прав и снизу QR-код – УП). Ты показываешь права, и тебе не нужно доставать “пластик”.

Зачем мне физическое наличие водительского удостоверения, если я могу его показать в электронном виде? Все равно планшет есть у 30% полицейских. Они могут у меня отсканировать QR-код и проверить удостоверение в своей базе данных.

В селах, где нет планшетов, все равно полицейские садятся в патрульный автомобиль и звонят к себе на базу, чтобы проверить удостоверение.

– В Украине отсутствует сплошное покрытие мобильным широкополосным интернет-доступом. Есть ли политическая воля на высшем уровне форсировать историю с перераспределением частот в диапазоне 900 МГц и освобождением второго цифрового дивиденда на частоте 700 МГц?

– Я не утрирую: мы минимум три раза в две недели проводим совещания по этому поводу. Регулятор ежедневно ведет работу по этому вопросу.

Есть указ президента о перераспределении частот. Вы не представляете, на каком уровне форсируется и насколько интенсивно идет коммуникация. Сейчас происходят эксперименты на частотах, потому что у некоторых операторов есть вопросы по поводу тех частот, которые они в рамках распределения получают.

Но мы задекларировали, что на инвестиционном форуме в Мариуполе мы покажем результат, когда пройдет перераспределение и когда улучшится интернет. Я думаю, что в течение полутора-двух лет точно мы это все реализуем. Я не вижу просто другого выхода. Невозможно, чтобы это застопорилось.

– Есть ли у вас планы по созданию некоего Единого портала электронных обращений граждан? Чтобы люди не писали бумажные письма, а через интернет отправляли юридически значимый электронный запрос.

– Сейчас наша команда и команда Дубилета активно работает над вопросом коммуникации. Мы – в сфере услуг, Дубилет – в целом по государству.

Все услуги мы будем постепенно переводить на единый портал с классным дизайном, где человеческим языком с тобой государство контактирует. Уже сегодня мы запустили простое общение через мессенджеры на некоторых сайтах услуг и постепенно внедрим на всех. Причем я хочу, чтобы это был максимально человеческий язык, живой, не бюрократический.

Поэтому, конечно, мы смотрим на предоставление обратной связи. Это одна из частей нашего бренда. Философия всего бренда – human first. Невозможно поставить человека в центр, если с ним не коммуницировать и не получать от него обратную связь.

– А что касается инспекции по защите данных? В Эстонии есть сервис, куда ты заходишь и смотришь, кто, почему и когда смотрел твои данные и использовал их.

– Наш кабинет гражданина – это базовая функция, предполагает, что ты можешь обратиться и посмотреть свои данные, чем ты владеешь, свой паспорт, права и т.д. И ты будешь получать уведомления, когда кто-то из определенных организаций смотрит твои данные. Это базовая функция.

Я не думаю, что для этого нужна инспекция на нашем уровне развития. Но ты будешь получать пуш-уведомления, когда кто-то смотрел твои данные.

– Глобальный вопрос. На том же YES была очень крутая дискуссия о том, что реально Третья мировая уже идет, и она идет в цифровом измерении между Китаем и Штатами. Где место Украины в этом мировом глобальном противостоянии? Нам все равно когда-то придется занимать какую-то сторону.

– Мне пока тяжело про такие абстрактные вещи говорить. Может быть, я не на таком уровне развития нахожусь. Я сейчас сфокусирован на понятных, простых задачах, которые решаю.

Поэтому мне тяжело комментировать Китай, Америку, отношения, Третью мировую войну. Ребята, реестр ДАБИ (Госархстройинспекция – УП) спрятан в Европе, мы не знаем, где и непонятно, у кого к нему есть доступ. Какая Третья мировая война между Америкой и Китаем?

Мне кажется, слишком много космонавтов раньше занимались нашей сферой, чтобы сейчас я тоже имел право фантазировать. Извините за такой ответ, но это моя позиция.

 

International IT Forum: Федоров презентував бренд Цифрової держави

На International IT Forum 2019 у Запоріжжі презентовано бренд Цифрової держави.

Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА – Укрінформ.

“Перед початком роботи над брендом Цифрової держави було проведено детальне дослідження та опитування. Виявилось, що державні послуги в українців асоціюються з агресією та стресом. Подолати це, зробити державний сервіс людяним, прозорим та зручним – головне завдання проєкту. Ми вирішили, що потрібно прибрати чиновників з процесу надання послуг”, – підкреслив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на презентації бренду.

За його словами, планується за п’ять років повністю перевести всі документи в електронні, а у людей з’явиться можливість контролювати все, що відбувається з їхніми даними. Процес стане відкритим, прозорим і доступним. Для цього було вирішено створити єдиний портал державних послуг.

Власник та засновник незалежної креативної компанії Fedoriv Андрій Федорів презентував новий сервіс державних послуг «Держава і я» − «Дія». Це електронний портал та мобільний додаток, у якому будуть зосереджені всі послуги, які надає держава. Він має бути зручним, непомітним та людяним, переконані його автори.

International IT Forum 2019 у Запоріжжі відкрився за підтримки Офісу Президента України. Це офіційний захід міжнародного рівня, який зібрав експертів, спікерів у сфері інновацій та IT, представників влади та бізнесу.

Варто зазначити, що у виставковій залі International IT Forum 2019 презентуються понад 50 компаній України та світу зі своїми розробками робототехніки, безпілотних технологій, штучного інтелекту, доповненої та віртуальної реальності, софтів для бізнесу, безпеки життя та майна тощо. Організатором International IT Forum 2019 виступає група компаній Global Genesis.

В Україні презентують міністерство, що створить “державу в смартфоні”

Віцепрем’єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентує команду та цілі нового міністерства, яке має перетворити Україну на “державу в смартфоні”.

Презентація транслюється онлайн, у ній беруть участь Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, міністр фінансів Оксана Маркарова та інші урядовці, народні депутати і представники IT-галузі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми хочемо перетворити надання державних послуг на зручний сервіс для громадян з доступом через додаток у смартфоні… На першому етапі ми хочемо повністю перевести в онлайн 100 публічних послуг для громадян і бізнесу. Також у нас є велика мета – сто відсотків населених пунктів підключити до мережі Інтернет і сто відсотків об’єктів соціальної інфраструктури… І в нас є така велика мета про 6 мільйонів українців, яких ми хочемо залучити, навчити базових digital skills (цифрових навичок), при цьому щоб 70% цих людей були у віці від 30 до 60 років, які зараз “просідають” у володінні базовими цифровими навичками”, – сказав Федоров.

Він додав, що четвертою великою метою новоствореного міністерства є збільшення частки IT у ВВП країни до 10 відсотків, яка наразі, за різними даними, становить від 3 до 7 відсотків.

“Я впевнений, що ми зможемо цього досягти”, – зазначив віцепрем’єр-міністр.

Він поінформував, що для досягнення цих цілей започатковано 90 конкретних проєктів, до яких входять бренд Цифрової держави та його новітній UI/UX дизайн. Наразі відбувається їх презентація в рамках загального проєкту.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час виступу підкреслив, що влада повинна продемонструвати те, що обіцяла людям — здатність робити якісно нову державу.

“Я впевнений, я дуже сподіваюся, що вам вдасться зробити те, що Президент, що ми з вами свого часу обіцяли людям — ми повинні продемонструвати, що ми можемо робити не лише якісні виборчі кампанії, – ми можемо робити якісно нову державу. Державу в смартфоні, державу, яка буде державою-сервісом. Це те, про що ми говорили. Причому сервісом не таким, яким він є сьогодні, – паперовим, а сучасним, що відповідає тим викликам і задачам, які стоять перед нашою державою, перед нами з вами”, – сказав спікер, звертаючись до команди Міністерства цифрової трансформації.

Разумков додав, що знає міністра Михайла Федорова і багатьох співробітників Міністерства цифрової трансформації вже рік. За його словами, ці люди показали велику ефективність у створенні брендів і діджитал-напрямку.

“Зі свого боку, я можу сказати, що я буду допомагати, і Верховна Рада, я впевнений, буде докладати максимум зусиль для того, щоб міністерство функціонувало, щоб воно показувало, як і будь-яке інше міністерство, ті результати, на які ми сподіваємося. Я впевнений, що в них вийде”, – заявив Разумков.

 

Мендель запевняє, що не відштовхувала від Богдана журналіста “Схем”

Прессекретар Президента України Юлія Мендель заявляє, що не відштовхувала телерепортера Сергія Андрушка, а зупиняла з міркувань безпеки глави держави.

Про це Мендель написала у Facebook з огляду на обурення з боку журналістів щодо її поведінки-  Укрінформ.

“У США «Ні» для журналіста означає неможливість підходити до першої особи. Інакше журналіста заарештують. Медіа наполягають, але не кидаються. Бо особистий простір першої особи – це його/її безпека… Можливо, мої прохання дещо не дотягують до високих стандартів. Але й Сергій Андрушко – не найгалантніший джентльмен. На відео видно, що я його не штовхала і не кидалася, а зупиняла”, – зазначила речниця глави держави.

За її словами, якщо ми “хочемо цивілізованої поведінки – давайте на цивілізоване «Ні» не накидатися на делегацію заради красивої картинки”.

Як повідомлялося, журналіст Михайло Ткач написав на своїй сторінці у Facebook, що прессекретар Президента України Юлія Мендель відштовхнула журналіста “Схем” Сергія Андрушка, коли той хотів поставити запитання керівнику Офісу Президента Андрію Богдану в США. Цей пост викликав у соцмережах хвилю обурення поведінкою Мендель.

 

Трамп заявляє, що Конгресу представили перекручену версію розмови з Зеленським

Президент США Дональд Трамп закликав главу спецкомітету з розвідки Палати представників Конгресу США Адама Шиффа піти у відставку на тлі публікації стенограми розмови американського лідера з Президентом України Володимиром Зеленським.

Про це Трамп написав у Twitter – Укрінформ.

“Республіканець Адам Шифф на очах у мільйонів глядачів, вдавшись до обману, прочитав Конгресу неіснуючу версію моєї розмови з Президентом України. Він, нібито, читав точно записану версію розмови, але він повністю змінив слова, щоб все звучало жахливо, а я виглядав винуватим”, — написав американський лідер.

За його словами, Шифф збрехав Конгресу США.

“Таким чином, Адам Шифф брехав Конгресу і намагався обдурити американську громадськість. Він робить це протягом двох років. Я закликаю його негайно піти у відставку з Конгресу через це шахрайство!” — наголосив президент США.

Як повідомлялося, 25 вересня пресслужба Білого дому виклала у відкритий доступ розсекречений документ зі стенограмою телефонної розмови президентів України і США.

Демократи в Конгресі США звинуватили Трампа у зраді присяги та спробі використати нагальну потребу України в американській підтримці, щоб здобути перевагу на президентських виборах.

Зокрема, голова Розвідувального комітету Палати представників США Адам Шифф заявив, що Трамп “зрадив свою присягу про захист національної безпеки та зрадив присягу про захист нашої конституції”.

 

Білий дім визнав, що звузив доступ до тексту розмови Трампа й Зеленського — CNN

В адміністрації президента США Дональда Трампа визнали, що розпорядилися передати текст його розмови з президентом України від 25 липня на окремий сервер, тим самим суттєво звузивши доступ до засекреченого раніше документа.

Про це повідомив у п’ятницю телеканал CNN – Укрінформ.

“Юристи Ради національної безпеки вказали, що з секретним документом потрібно поводитися належним чином”, – наводить видання слова високопоставленого представника Білого дому.

Як зауважили в президентській адміністрації, текст уже був засекречений, тому немає нічого поганого в тому, що його перемістили на інший сервер з вищим ступенем секретності для зберігання. Водночас, залишається незрозумілим, хто саме таким чином кардинально обмежив доступ до стенограми.

Нагадаємо: президенти США й України спілкувалися телефоном 25 липня. У серпні так званий викривач з розвідувальної спільноти звернувся до свого керівництва зі скаргою про те, що президент Трамп зробив неприпустиму пропозицію іноземному лідеру. Це викликало значний політичний резонанс у США та призвело до початку формальної процедури імпічменту глави Білого дому.

 

Трамп виклав відеоролик проти Байдена на тему скандалу з Україною

Президент США Дональд Трамп оприлюднив 30-секундний відеоролик, у якому звинувачує свого потенційного конкурента на виборах 2020 року демократа Джо Байдена в тиску на Україну в інтересах його сина Гантера.

Його він виклав на своїй сторінці у мережі Twitter – Укрінформ.

«Джо Байден обіцяв Україні мільярд доларів, якщо вони (влада України – ред.) звільнять прокурора, який розслідував діяльність компанії його сина», – говорить диктор за кадром.

Далі в ролику цитують самого Байдена: «Якщо прокурор не буде звільнений, ви не отримаєте. І… (тут пропущена брутальна лайка, яку чути на відео – ред.) він був звільнений».

«Але коли президент Трамп, – мовиться далі в ролику, – попросив Україну розслідувати корупцію, демократи хочуть відправити його у відставку через процедуру імпічменту. І їхні медійні шавки вдалися до брехні. Вони програли вибори (у 2016 році – ред.), і тепер вони хочуть виграти ці вибори. Не дозволь їм!» – закликає диктор.

Ролику передує текст самого Трампа «Я висушую болото» (в цьому контексті означає «поборюю ворогів»).

Раніше особистий адвокат Дональда Трампа Руді Джуліані заявив про наявність у нього прямих свідчень, відеозаписів і документів про втручання України в президентські вибори в США у 2016 році. «Дивіться і чекайте!» – написав Джуліані у твіттері, не надавши подробиць.

 

Конгрес повісткою вимагає у Помпео документи щодо українського питання

Керівники одразу трьох комітетів Палати представників надіслали держсекретарю США Майклу Помпео повістку про обов’язкове надання документів, зокрема, щодо звернень Дональда Трампа й Руді Джуліані до українського уряду, які глава Держдепу мав надати ще раніше.

Законодавці зазначили, що подальше зволікання чи відмова розцінюватиметься як обструкція розслідуванню Конгреса, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ця повістка видана Комітетом у закордонних справах після консультацій з Постійним комітетом з питань розвідки, а також Комітетом з питань нагляду та реформ. Документи, надання яких вимагається офіційною повісткою, мають стати частиною розслідування з питань імпічменту та будуть розподілені між комітетами. Недотримання вами вимог або відмова у виконанні повістки стануть свідченням перешкоджанню розслідуванню Палати представників з питань імпічменту”, – зазначається в листі.

При цьому нагадується, що перший запит Конгрес відправив Помпео ще 9 вересня.

“Ми попросили вас подати ці документи до 16 вересня 2019 року. Ви не виконали запит комітетів. 23 вересня 2019 року Комітети надіслали повторне повідомлення, у якому наголосили, що ми розглянемо примусовий процес, якщо ви опиратиметесь нашому запиту. Ми попросили вас надати ці документи до 26 вересня. Ви знову не виконали цього”,- зазначається в листі.

Остаточний дедлайн для держсекретаря США встановлений 4 жовтня.

“Ваша тривала відмова в наданні запитуваних документів не лише заважає нашим комітетам повністю розслідувати ці питання, але й погіршує здатність Конгресу виконувати свої конституційні обов’язки щодо захисту нашої національної безпеки та цілісності нашої демократії”, – попередили законодавці.

Нагадаємо: у вересні стало відомо, що президент США Дональд Трамп ще в липні розпорядився призупинити фінансування військової допомоги для України, затверджене Конгресом США. Це викликало потужний резонанс, після чого Білий дім розблокував допомогу США.

 

У Сенаті США вимагають “дослівної стенограми” розмови Трампа й Зеленського

Американська сенаторка Дайана Фейнстейн вимагає від адміністрації Трампа надати Конгресу дослівну стенограму телефонного спілкування президентів України й США, про наявність якої стало відомо лише напередодні зі скарги викривача.

Про це вона заявила в п’ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я вважаю, що скарга викривача є дуже достовірною. Вона стверджує, що президент скористався своїми повноваженнями, щоби домогтися політичної прихильності від іноземної країни, а персонал Білого дому знав, що це неправильно, й намагався приховати це, втаївши деталі розмови з Президентом України Зеленським”, – заявила представниця Демократичної партії.

При цьому вона звернула увагу, що в скарзі йшлося про існування дослівної стенограми розмови, а не тієї, що була представлена громадськості й містила матеріали на основі нотаток присутніх.

“Якщо це так, її (дослівну стенограму – ред.) слід надати на розгляд Конгресу. Конгрес має обов’язок контролю за виконанням Конституції”, – наголосила американська сенаторка.

Вона також підкреслила, що важливо встановити, хто вчинив дії, спрямовані на приховування подробиць телефонної розмови, а також наскільки ретельно це було виконано.

Як повідомлялося, президенти України та США спілкувалися телефоном 25 липня.

25 вересня була оприлюднена стенограма цієї розмови, з якої, а також зі скарги викривача стало відомо, що Дональд Трамп намагався домогтися початку кримінального розслідування проти родини Джо Байдена, який наразі вважається його головним конкурентом на президентських виборах.

 

Ініціаторка імпічменту Трампа припускає, що до скандалу зі стенограмою причетна Москва

Ненсі Пелосі, спікер палати представників Конгресу США, яка ініціювала процедуру імпічменту президента США, припустила, що до скандалу навколо телефонної розмови між Трампом та Зеленським може бути причетною Москва.

Про це Пелосі заявила на каналі MSNBC, передає Newsweek – Укрінформ.

«Спікер палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, яка цього тижня запустила процедуру імпічменту американського президента Дональда Трампа, припустила, що до скандалу щодо розмови президента США з українським президентом може мати причетність Росія», – йдеться в повідомленні.

Порівнюючи ситуацію навколо витоку інформації з нещодавньої розмови Трампа і Зеленського із втручанням Російської Федерації у вибори в США в 2016 році, Пелосі підкреслила, що, «на її думку, Росія доклала до цього руку». Вона не уточнила, яку саме роль зіграла Росія в українському скандалі, але нагадала, що раніше Росія втрутилася у вибори в США в 2016 році, в чому на 100% впевнене розвідувальне співтовариство.

Як відомо, після того, як Білий дім оприлюднив текст телефонного діалогу між президентом США Дональдом Трампом і Президентом України Володимиром Зеленським, було ініційовано процедуру імпічменту президента Трампа. У тій розмові Трамп нагадав Зеленському, що Джо Байден як віце-президент США у 2016 році лобіював звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна.

 

В МЗС РФ прокоментували причетність Росії до історії з розмовою Трампа і Зеленського

Офіційний представник МЗС РФ Захарова прокоментувала заяви про роль Росії в ситуації навколо телефонної бесіди президентів США і України Дональда Трампа та Володимира Зеленського. Про це повідомляє УНН із посиланням на російське державне інформагентство ТАСС.

Раніше спікер нижньої палати Конгресу США Ненсі Пелосі (демократ від штату Каліфорнія) заявила, що вважає Москву причетною до скандалу навколо липневого телефонної розмови лідерів США і України. Як висловилася Пелосі, “Росія доклала до цього руку”.

“З огляду на, що саме Ненсі Пелосі роздула „скандал навколо телефонної розмови президентів США і України“, то, за логікою спікера, руку Росія доклала саме до неї”, — написала Захарова в п’ятницю в Facebook.

Нагадаємо, на тлі візиту українського президента в Нью-Йорк, де проходила 74-а сесія Генеральної Асамблеї ООН, розгорівся скандал із телефонною розмовою Володимира Зеленського та президента США Дональда Трампа у липні цього року. Під час розмови, як стверджують представники правоохоронних органів США, Трамп чинив тиск на Зеленського, щоб останній втрутився у розслідування у справі Burisma (приватної газовидобувної групи України, до складу Ради директорів якої у 2014 році входив син колишнього віцепрезидента, а зараз головного кандидата на посаду президента США від демократичної партії Джо Байдена — Гантер Байден — ред), завдяки чому Трамп міг би отримати політичну підтримку на виборах у 2020 році.

Наслідком цього скандалу стало те, що Палата представників Конгресу США спочатку зажадала оприлюднення стенограми розмови між Зеленським та Трампом, а після цього — самої скарги анонімного представника розвідувальних служб США на цю розмову. Трохи пізніше Білий дім оприлюднив розшифровку цієї телефонної розмови, в якій, зокрема, Трамп згадав розслідування проти свого політичного опонента Джо Байдена. Ще пізніше у Конгресі опублікували текст скарги інформатора на розмову Трампа з Зеленським.

 

Курт Волкер подав у відставку – CNN

Спецпредставник США в переговорах по Україні Курт Волкер, який є послідовним прихильником продовження підтримки України з боку Вашингтона та активним учасником переговорів з представниками країн “Нормандської четвірки”, подав у відставку.

Про це повідомив у п’ятницю із посиланням на три джерела американський центральний телеканал CNN – Укрінформ.

Курт Волкер, спецпредставник США в переговорах по Україні, подав у відставку через день після оприлюднення звіту викривача, де йшлося про приховування Білим домом змісту розмови між президентом Дональдом Трампом і президентом України”, – зазначається в повідомленні.

Держдепартамент поки не прокоментував ситуацію.

Ім’я Курта Волкера в документі викривача згадується принаймні п’ять разів у двох епізодах. У першому він фігурує разом з іншим дипломатом – Гордоном Сондлендом, який відомий високим рівнем довіри з боку президента Трампа.

“26 липня, через день після телефонної розмови (президентів Трампа й Зеленського), спецпредставник США у переговорах по Україні Курт Волкер відвідав Київ та зустрівся з президентом Зеленським та іншими українськими політичними діячами. Посла Волкера на зустрічах супроводжував посол США в ЄС Гордон Сондленд”, – зазначав викривач.

Далі він зауважив: “З огляду на численні доповіді по цих зустрічах, переказаних мені різними американськими чиновниками, посли Волкер і Сондленд, як повідомляється, надавали поради українському керівництву щодо того, як “орієнтуватися” у вимогах, озвучених президентом (Трампом – ред.) пану Зеленському”.

Другий епізод, де згадується Курт Волкер разом з послом Сондлендом, стосується спроб особистого адвоката Трампа – Руді Джуліані – “обійти” деякі процеси прийняття рішень у сфері національної безпеки. У цьому зв’язку зазначається, що Волкер і Сондленд спілкувалися з Джуліані з метою “зменшення шкоди” національній безпеці США. Крім того, обидва дипломати зустрічалися з членами нової української влади, щоби “допомогти українським лідерам зрозуміти та відповісти на різні меседжі, які надходили з офіційних каналів США з одного боку, і від пана Джуліані з іншого”.

Як повідомляв Укрінформ, телефонна розмова президентів Трампа й Зеленського відбулася 25 липня. У серпні викривач з одного із розвідувальних органів США, який володів ситуацією, подав своєму керівництву скаргу про те, що під час цієї розмови глава Білого дому зробив неприпустиму пропозицію президентові України. Зокрема, йшлося про те, що Трамп пропонував відкрити в Україні кримінальне розслідування проти родини Джо Байдена – основного конкурента на президентських виборах в США. Глава Білого дому також домовився з президентом Зеленським, що той підтримуватиме контакт з його особистим адвокатом, Руді Джуліані.

Минулого тижня про це стало відомо американським ЗМІ. У середу й четвер цього тижня були оприлюднені розсекречені тексти розмови президентів і скарги викривача. Демократи в Палаті представників ініціювали процедуру імпічменту президента США.

 

НАБУ пояснило, що їхнє розслідування справи Burisma не стосується Байдена

Зміни у складі правління компанії Burisma Limited, які відбулися у травні 2014 року, не є і ніколи не були предметом розслідування НАБУ, а бюро розслідує події у справі, що охоплюють лише 2010-2012 роки.

Про це йдеться у повідомленні Національного антикорупційного бюро у Facebook – Укрінформ.

“Події, які розслідують детективи НАБУ у цій справі, охоплюють лише період 2010-2012 років. Зміни у складі правління компанії Burisma Limited, які наразі стали об’єктом уваги міжнародної спільноти, відбулися лише у травні 2014 року, відтак не є і ніколи не були предметом розслідування НАБУ”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перевірка діяльності членів правління приватних суб’єктів господарювання у періоди, які не мають відношення до охоплюваного періоду можливого вчинення кримінального правопорушення, не є завданням НАБУ.

“НАБУ розслідує кримінальне провадження за фактом вчинення неправомірних дій чиновниками Мінекології часів президента Януковича під час видачі спеціальних дозволів на користування надрами низці підприємств, засновником яких є Burisma Limited, а кінцевим бенефіціарним власником — ексміністр екології”, – зазначають у НАБУ.

Як раніше повідомляв керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, остання слідча дія у справі Burisma Group була проведена 11 жовтня 2016 року.

Як відомо, минулого тижня ЗМІ повідомили про скарги інформатора – одного із співробітників розвідки, які обробляють іноземні комунікації Білого дому. Він, зокрема, доповів своєму керівництву, що 25 липня під час розмови Трампа з «іноземним лідером» (якого потім встановили Володимира Зеленського) президент США нібито зробив неприпустиму «пропозицію». Американські ЗМІ стверджували, що Трамп, зокрема, вимагав від Зеленського розслідувати справу щодо компанії Burisma, в наглядовій раді якої працював Хантер Байден – син колишнього віце-президента США Джо Байдена, який планує балотуватися на майбутніх президентських виборах.

Також у скарзі співробітника розвідки йшлося, що адвокат президента США Рудольф Джуліані після телефонної розмови Трампа з Зеленським спілкувався в приватному порядку з керівником Офісу Президента Андрієм Богданом, радником Зеленського Андрієм Єрмаком і головою СБУ Іваном Бакановим.

 

Справа Burisma “висить” і у ній не фігурують Злочевський та Байден — САП

Кримінальне провадження відносно Burisma Group було закрите прокурором через відсутність доказів, але після скарги екснардепа Тетяни Чорновол суд зобов’язав поновити слідство.

Про це поінформував в ефірі програми “Апокриф” на радіо “Новое время” керівник відомства Назар Холодницький. повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами Холодницького, дана справа була передана на дорозслідування з Генпрокуратури до НАБУ після створення цього органу. Однак 1 серпня 2017 року прокурор виніс рішення про закриття провадження.

“На жаль, тоді детективам не вдалося зібрати жодних доказів, щоб ця справа могла мати якесь подальше завершення. Під час неодноразових нарад було наголошено, що у справі взагалі нічого не робиться”, – сказав він.

Холодницький додав, що остання слідча дія у цій справі була проведена 11 жовтня 2016 року.

Водночас після скарги у 2018 році суд зобов’язав поновити слідство у цій справі, розповів керівник САП.

“Постанова про закриття була скасована лише з мотивів, що не допитана пані Чорновол, і станом на зараз це провадження “висить”. Це значить, що по ньому активних слідчих дій не проводиться. Детективи і прокурори не розуміють, що там треба розслідувати, є ухвала суду про зобов’язання закрити це провадження. Треба приймати рішення”, – зазначив посадовець.

“У цьому провадженні не фігурує ні Микола Злочевський, ні Байден. Воно звучить так: “за фактом можливого зловживання службовим становищем службовими особами Міністерства екології”. У нас ні батько, ні син Байдени у рамках цього провадження не допитувалися і не викликалися”, – сказав Холодницький.

Як відомо, минулого тижня ЗМІ повідомили про скарги інформатора – одного із співробітників розвідки, які обробляють іноземні комунікації Білого дому. Він, зокрема, доповів своєму керівництву, що 25 липня під час розмови Трампа з «іноземним лідером» (якого потім встановили Володимира Зеленського) президент США нібито зробив неприпустиму «пропозицію». Американські ЗМІ стверджували, що Трамп, зокрема, вимагав від Зеленського розслідувати справу щодо компанії Burisma, в наглядовій раді якої працював Хантер Байден – син колишнього віце-президента США Джо Байдена, який планує балотуватися на майбутніх президентських виборах.

Також у скарзі співробітника розвідки йшлося, що адвокат президента США Рудольф Джуліані після телефонної розмови Трампа з Зеленським спілкувався в приватному порядку з керівником Офісу Президента Андрієм Богданом, радником Зеленського Андрієм Єрмаком і головою СБУ Іваном Бакановим.

 

САП допитала Порошенка у понеділок – Холодницький

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у понеділок, 23 вересня, допитали п’ятого президента Петра Порошенка.

Про це повідомив в ефірі радіо “Новое время” керівник відомства Назар Холодницький – Укрінформ.

“У нас у понеділок був на допиті п’ятий президент України. Ми не робили з цього сенсацію. Йде нормальна юридична робота, без публікації повісток”, – сказав він.

Водночас, Холодницький не уточнив, у якій саме справі допитували Порошенка.

“Це таємниця слідства. Я намагаюся будувати нашу роботу, щоб це була, у першу чергу, робота юридична, а не піар”, – заявив він.

Водночас джерела Укрінформу у САП повідомили, що Петра Порошенка допитували у справі, порушеній за заявою колишнього керівника компанії “Енергомережа” Дмитра Крючкова.

Як повідомлялося, у травні поточного року САП за заявою Крючкова розпочала розслідування щодо правомірності дій колишнього президента України, деяких найвищих посадових осіб органів державної влади, народних депутатів України та керівництва деяких суб’єктів великого підприємництва, у статутному капіталі якого частка державної або комунальної власності перевищує 50%.

Зокрема, внесено інформацію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за такими фактами: щодо злочинної діяльності службових осіб ПАТ “Центренерго” і Фонду державного майна України, а також щодо злочинної діяльності службових осіб ПАТ “Центренерго” при закупівлі вугілля.

У заяві Крючкова було зазначено, що службовi особи і члени наглядової ради ПАТ “Центренерго” спільно з посадовими особами ФДМ і разом із посадовими особами органів державної влади, використовуючи свої службові повноваження і статус, розподілили ключові посади в органах правління і наглядовій раді ПАТ “Центренерго” з метою розкрадання коштів товариства, контрольний пакет акцій якого належить державі.

Заявник стверджував, що дії зазначеної групи осіб координували народний депутат України Кононенко і колишній президент України.

Результатом таких злочинних дій є реалізація схеми заволодіння майном ПАТ “Центренерго” шляхом затвердження результатів конкурсу з приватизації державного пакета акцій товариства. При цьому кошти в сумі понад 6 млрд грн, які мали бути отримані від такого відчуження, попередньо незаконно виведені з ПАТ “Центренерго” і конвертовані через підконтрольні суб’єкти господарювання в 2016-2018 роках.

 

У Росії після DW планують обмежити у правах Медузу, BBC і Радіо Свобода

Комісія Держдуми з втручання у внутрішні справи Росії заявила, що крім німецької телекомпанії Deutsche Welle, звинувачення у “порушенні російських законів” можуть бути пред’явлені цілій низці інших зарубіжних ЗМІ, акредитованих у Росії.

Про це повідомляється на сайті Держдуми РФ – Укрінформ.

«Серед інших ЗМІ, щодо яких комісія продовжить вивчати матеріали, Василь Піскарьов (голова комісії – ред.) назвав видання «Настоящее время», «Медуза», «Русская служба BBC», «МБХ-медиа» и Радио «Свобода». Він зазначив, що про подальші рішеннях говорити поки рано», – йдеться у повідомленні.

При цьому голова комісії Держдуми з розслідування фактів втручання іноземних держав у внутрішні справи Росії, глава думського комітету з безпеки і протидії корупції Василь Піскарьов фактично визнав, що репресивні заходи щодо західних медіа здійснюються у відповідь на обмеження діяльності за кордоном пропагандистських російських медіа.

«Вважаємо, що дані пропозиції (включення Deutsche Welle в реєстр ЗМІ, що виконують функції іноземного агента – ред.) виправдані і адекватні прийнятим Заходом діям по обмеженню прав російських ЗМІ, таких як Russia Today, Sputnik, за кордоном і спрямовані на захист національних інтересів Російської Федерації , – заявив він.

Приводом для вже прийнятого рішення став пост Deutsche Welle у Twitter: «Москва, виходь!…».

– Москва, виходь!

Ні, ще, схоже, нічого не закінчилося. А поліцейський спеціально штовхнув нашого кореспондента плечем під час зйомки (той встиг згрупуватися) pic.twitter.com/BCqC3Y10dw

— DW російською (@dw_russian) July 27, 2019

Це було сприйнято не як репортажна констатація слогана, промовленого у відео в твіті, а як прямий заклик до участі в несанкціонованих акціях у Москві.

Крім того, комісія «угледіла порушення антиекстремістського законодавства у цілому ряді публікацій видання, зокрема, про Північний Кавказ».

Також «ознаки виправдання екстремізму» нібито були виявлені і в публікаціях Deutsche Welle про блогера Владислава Синицю, якого за один пост у Twitter засудили до 5 років колонії.

Як повідомлялося, Держдума РФ розглянула звинувачення на адресу Deutsche Welle у «порушенні російського законодавства», і вони нібито підтвердилися. У результаті комісія Держдуми направляє зібрані з даної справі матеріали до МЗС РФ для вивчення питання про акредитацію у РФ, а також до Мін’юсту РФ для розгляду питання про надання Deutsche Welle статусу іноагента.

 

Deutsche Welle у Росії “шиють” екстремізм і можуть позбавити акредитації

У Державній думі Росії стверджують, що інформація про порушення німецькою телерадіокомпанією Deutsche Welle російського законодавства підтвердилася.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на голову комісії Держдуми з розслідування фактів втручання іноземних держав у внутрішні справи Росії, голову думського комітету з безпеки і протидії корупції Василя Піскарьова – Укрінформ.

“Комісія сьогодні завершила роботу щодо” Німецької хвилі “. Ми говорили про те, що у нас є інформація, вона підтвердилася, на жаль. “Німецька хвиля”, діючи на території РФ, порушила закони, причому порушила багато законів. Ми сьогодні прийняли рішення про те, щоб була реакція на ці порушення уповноважених органів”, – сказав парламентарій.

Повідомляється, що в діях Deutsche Welle нібито виявлені “ознаки виправдання екстремізму”. Крім того, Deutsche Welle має всі ознаки іноземного агента, додав Піскарьов.

Комісія Держдуми направить зібрані по Deutsche Welle матеріали в МЗС РФ для вивчення питання про акредитацію в РФ, а також в Мін’юст для розгляду питання про наділення статусом іноагента.

Комісія Держдуми з розслідування іноземного втручання у внутрішні справи країни знайшла “ознаки виправдання екстремізму” у твіті видання Deutsche Welle про мітинг 27 липня за чесні вибори в Москві.

Новая газета” нагадує зміст цього твіту: “Москва, выходи!”.

– Москва, выходи!

Нет, еще, похоже, ничего не закончилось. А полицейский специально толкнул нашего корреспондента плечом во время съемки (тот успел сгруппироваться) pic.twitter.com/BCqC3Y10dw

— DW на русском (@dw_russian) July 27, 2019

 

Тиск на Deutsche Welle: у Меркель відреагували на заяви Москви

Рада з мовлення німецької медіакомпанії Deutsche Welle відкидає звинувачення у втручанні у внутрішні справи РФ.

Про це йдеться у заяві DW, оприлюдненій 27 вересня, після того як комісія Держдуми РФ з розслідування фактів втручання у внутрішні справи Росії звинуватила німецьке агентство в порушенні російського законодавства про ЗМІ – Укрінформ.

“Рада з мовлення DW у відповідь заявила, що робота медіакомпанії “жодним чином не може викликати нарікань”, тому вона відкидає звинувачення в тому, що DW втручалася у внутрішні справи Російської Федерації“, – йдеться у повідомленні.

Голова Ради з мовлення DW Карл Юстен заявив, що працівники медіакомпанії повинні мати змогу працювати без перешкод. “Ми очікуємо, що російська влада подбає про те, щоб всі кореспонденти DW в Росії могли передавати інформацію вільно і без обмежень”, – наголосив він.

У МЗС ФРН також повідомили, що у разі необхідності можуть надати підтримку DW. “Ми знаємо, що в Росії чинять тиск на DW”, – заявили в німецькому зовнішньополітичному відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, комісія Держдуми РФ розглянула звинувачення на адресу Deutsche Welle у «порушенні російського законодавства», і вони нібито підтвердилися. У результаті комісія Держдуми направляє зібрані матеріали до МЗС РФ для вивчення питання про акредитацію у РФ, а також до Мін’юсту РФ для розгляду питання про надання Deutsche Welle статусу іноземного агента.

Приводом для такого рішення став пост Deutsche Welle у Twitter: «Москва, виходь!…». Це було сприйнято не як репортажна констатація слогана, промовленого у відео в твіті, а як прямий заклик до участі в несанкціонованих акціях у Москві.

Крім того, комісія «угледіла порушення антиекстремістського законодавства у цілому ряді публікацій видання, зокрема, про Північний Кавказ».

Також «ознаки виправдання екстремізму» нібито були виявлені і в публікаціях Deutsche Welle про блогера Владислава Синицю, якого за пост у Twitter засудили до 5 років колонії.

У комісії Держдуми також заявили, що крім Deutsche Welle, звинувачення у “порушенні російських законів” можуть бути пред’явлені низці інших зарубіжних ЗМІ, акредитованих у Росії, таких як «Настоящее время», «Медуза», «Русская служба BBC», «МБХ-медиа» і Радіо «Свобода».

 

Переговори з МВФ продовжаться через два тижні у Вашингтоні – НБУ

Наступний етап переговорів щодо програми фінансування між Україною та Міжнародним валютним фондом відбудеться за два тижні у Вашингтоні під час Щорічних зборів країн-членів МВФ.

Про це журналістам повідомила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в кулуарах Ukrainian Financial Forum 2019, повідомляє Liga.Фінанси – Укрінформ.

“Думаю, до того моменту ми зможемо відточити формулювання меморандуму, що готується, і обговорити програму детально, оскільки у Вашингтоні будуть присутні всі ключові учасники переговорів”, – зазначила Рожкова.

Заступник голови НБУ підтвердила, що МВФ зберігає жорстку позицію щодо повернення націоналізованого ПриватБанку екс-власникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Інші позиції нового меморандуму перегукуються з минулими домовленостями сторін.

“І ПриватБанк, і незалежність НБУ – ці речі звучали і в минулих меморандумах. Хочу підкреслити, що заява МВФ щодо витрат держави, пов’язаних із реструктуризованими або ліквідованими банками, стосується не тільки Приватбанку, але й інших великих банків-банкрутів, до власників яких у держави є великі питання”, – сказала Рожкова.

За її словами, в НБУ, як і в Кабміні, як і раніше сподіваються, що Україна зможе домовитися з Фондом до кінця цього року.

Як повідомляв Укрінформ, Місія Міжнародного валютного фонду під керівництвом Рона ван Родена відвідала Київ 12-26 вересня і почала обговорення нової трирічної програми підтримки України в рамках механізму розширеного фінансування.

За підсумками візиту місії до Києва в українському представництві МВФ заявили, що за останні два тижні експерти місії провели плідні дискусії з питань напрямів політики для нової програми, зокрема, з податково-бюджетної і грошово-кредитної політики, а також ключовим заходам з реформування. Крім того, було акцентовано увагу на важливості незалежності центрального банку та захисту фінансової стабільності, а також необхідності докласти всіх зусиль для мінімізації фіскальних втрат, пов’язаних з реорганізацією або ліквідацією банків.

Попередня програма кредитування Міжнародного валютного фонду для України stand-by була затверджена в кінці 2018 року і розрахована на 14 місяців. Вона передбачала виділення трьох траншів. Перший і єдиний транш від МВФ за цією програмою Україна отримала 21 грудня 2018 року.

 

Місія МВФ за два тижні 37 разів зустрічалась із представниками НБУ

Місія міжнародного валютного фонду мала 37 зустрічей з представниками Національного банку за 15 днів візиту до Києва.

Про це повідомляє пресслужба НБУ у Facebook – Укрінформ.

“37 зустрічей місія МВФ мала з представниками Національного банку за 15 днів візиту до Києва. У тому числі 9 зустрічей – безпосередньо за участю членів правління центробанку”, – йдеться у повідомленні.

У НБУ назвали головні висновки, які зробила команда Фонду, повертаючись до Вашингтона: необхідність продовження в Україні послідовної монетарної політики, спрямованої на зниження інфляції до 5% і стабілізацію її на цьому рівні; потреба і далі накопичувати міжнародні резерви, але – в рамках режиму гнучкого обмінного курсу. Іншими словами, збільшувати резерви лише за умови, що на ринку є надлишок валюти, який можна викупити, і купівлею валюти Національний банк не повинен змінювати ринковий тренд на протилежний – зміцнення на девальвацію, і навпаки; важливість збереження фінансової стабільності з одночасним зміцненням ролі фінсектору як посередників у розподілі фінансових ресурсів в економіці; незалежність Національного банку від політичних впливів.

Як повідомляв Укрінформ, місія Міжнародного валютного фонду під керівництвом Рона ван Родена відвідала Київ 12-26 вересня і почала обговорення нової трирічної програми підтримки України в рамках механізму розширеного фінансування.

За підсумками візиту місії до Києва в українському представництві МВФ заявили, що за останні два тижні експерти місії провели плідні дискусії з питань напрямів політики для нової програми, зокрема, з податково-бюджетної і грошово-кредитної політики, а також ключових заходів з реформування. Крім того, було акцентовано увагу на важливості незалежності центрального банку та захисту фінансової стабільності, а також необхідності докласти всіх зусиль для мінімізації фіскальних втрат, пов’язаних з реорганізацією або ліквідацією банків.

Попередня програма кредитування Міжнародного валютного фонду для України stand-by була затверджена в кінці 2018 року і розрахована на 14 місяців. Вона передбачала виділення трьох траншів. Перший і єдиний транш від МВФ за цією програмою Україна отримала 21 грудня 2018 року.

 

Україна долучилась до підготовки тексту майбутньої угоди СОТ

Делегація Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в Женеві взяла участь у підготовці тексту майбутньої Угоди СОТ з питань електронної комерції.

Про це повідомляє пресслужба міністерства – Укрінформ.

“Делегація Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на чолі із заступником міністра – торговим представником України Тарасом Качкою взяла участь у черговому засіданні співавторів Спільної заяви членів Світової організації торгівлі (СОТ) з питань електронної комерції, що проходило впродовж 24-27 вересня у місті Женева”, – йдеться в повідомленні.

Під час робочого візиту торговий представник України провів зустрічі з важливими торговельними партнерами України, зокрема, з представниками країн США, ЄС, Китаю, Великої Британії, а також керівництвом Секретаріату СОТ та разом з членами делегації долучився до підготовки тексту майбутньої Угоди СОТ з питань електронної комерції.

“Під час робочих зустрічей з нашими партнерами ми обговорили важливі питання двостороннього торговельно-економічного співробітництва та реформування СОТ. Зокрема, у фокусі уваги: забезпечення функціонування системи вирішення спорів, активізації функції СОТ як платформи для багатосторонніх торговельних переговорів, забезпечення прозорості та ефективного моніторингу діяльності СОТ, підвищення ефективності роботи регулярних органів СОТ та інші важливі питання”, – сказав Качка.

Також у рамках засідання члени СОТ обговорили текстові пропозиції заінтересованих членів, у тому числі України, до майбутньої домовленості з питань електронної комерції з таких питань: сприяння електронним транзакціям (правове регулювання електронних транзакцій; автентифікація та електронні підписи; електронні контракти, розрахунки, рахунки-фактури тощо), недискримінація та відповідальність (застосування до цифрових товарів режиму найбільшого сприяння тощо), захист споживачів при здійсненні покупок в режимі он-лайн та від спаму, а також прозорість та співробітництво.

 

Скалецька – про ситуацію у МОЗ: Не я цю війну почала, але я її завершу

Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька заявила, що за результатами аудиту у МОЗ залишаться працювати найкращі та найефективніші співробітники, та пообіцяла зустрітися з колективом міністерства.

Відповідну заяву вона оприлюднила на своїй сторінці у Facebook, коментуючи ситуацію, яка склалася у МОЗ – Укрінформ.

“В МОЗ буде проводиться аудит. За його результатами найкращі, найефективніші працівники залишаться працювати на державу і український народ. Хто за картинками ховає неефективність і бездіяльність – на вихід. Реформа державної служби – щоб професійні чиновники працювали на державу і не були політиками. Тому мені не зрозуміло, чому чиновники тиснуть на мене політичними засобами”, – написала Скалецька.

Вона зазначила, що отримала з цього приводу підтримку Прем’єр-міністра.

Також вона наголосила, що міністерство працює у звичайному режимі. “Робота міністерства йде у звичайному режимі. Внутрішня сварка між одним із моїх заступників та частиною колективу відомства не впливає на те, щоб швидка доїхала до пацієнта вчасно, були ліки, готувались закони. Ми всі працюємо”, – написала Скалецька.

Вона також зауважила, що вивчає інформацію, яку було озвучено на зустрічі заступника міністра Михайла Загрійчука з колективом кількох департаментів, а саме щодо ліків, придбання автомобілів “швидкої допомоги” тощо.

Водночас вона висловила подив, що дізнається про проблеми через соцмережі й під час відрядження.

Очільниця МОЗ також повідомила, що зустріч з колективом відбудеться.

“Хочу запевнити всю команду міністерства: всі, хто працює ефективно на державу і народ України, спеціаліст у своїй справі – далі буде працювати в команді. І на тому крапка”, – ще раз підкреслила Скалецька.

“Суть реформи державної служби – професійні чиновники, знавці своєї справи, що без політики працюють на державу. А не політичними засобами воюють з командою міністерства. Не я цю війну почала, але я її завершу”, – додала вона.

Міністр наголосила, що взяла персональне зобов’язання перед керівництвом держави за продовження реформи і отримала підтримку Президента, Верховної Ради та уряду.

Як повідомляв Укрінформ, у ЗМІ було оприлюднено аудіозапис зустрічі заступника міністра охорони здоров’я Михайла Загрійчука з керівниками та співробітниками кількох департаментів МОЗ. Зокрема, на зустрічі обговорювалися перспективи подальшої роботи в МОЗ очільниці одного з департаментів Оксани Сухорукової. Згодом кілька співробітників МОЗ звернулися з відкритим листом до Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, в якому заявили про політичний тиск на державних службовців установи. Також вони оприлюднили у соцмережі Facebook звернення до Скалецької з проханням зустрітися з колективом.

 

Україна надала Польщі дозвіл на ексгумацію

Україна переказала Польщі формальну згоду на відновлення ексгумаційних робіт.

Як інформує “Польське радіо”, про це повідомив український заступник міністра закордонних справ Василь Боднар. Інформацію про надання відповідних документів підтвердив посол Республіки Польща у Києві Бартош Ціхоцький – Укрінформ.

“Згідно з умовами, висунутими українською стороною, ексгумація має проводитися українськими дослідниками разом із польськими експертами після виконання необхідних формальностей”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, офіційне прохання про відновлення ексгумації Польща подала минулого тижня. Цього тижня, пояснив польським журналістам Боднар, Україна дала Польщі позитивну відповідь.

“Зараз отримана згода на проведення таких робіт, що означає, що польська сторона має вибрати пізніше виконавця. Виконавець, український виконавець, має отримати всі дозволи, вибрати місце, де будуть починатися ці пошуково-ексгумаційні роботи, і потім починати роботу спільно з польськими експертами”, – уточнив Боднар.

Як зазначив Ціхоцький, документ, що його надала Україна, містить перелік процедурних дій, які має здійснити польський Інститут національної пам’яті з метою відновлення ексгумації.

“Цей перелік ми переказали Інституту національної пам’яті, і зараз підтримуватимемо колег і колежанок з інституту в цій процедурі”, – сказав Ціхоцький.

Як повідомляв Укрінформ, українська сторона призупинила виконання польською стороною в Україні пошуково-ексгумаційних робіт у зв’язку з руйнуванням на півдні Польщі пам’ятника УПА у Грушовичах. До цього упродовж 2014-2017 років на польсько-українському прикордонні було знищено хуліганами чи сплюндровано ще кілька місць пам’яті українців. Під час зустрічі у Варшаві 31 серпня з польським лідером Анджеєм Дудою Президент Володимир Зеленський вийшов з ініціативою скасувати рішення про призупинення пошуково-ексгумаційних робіт польською стороною в Україні, але польська сторона також повинна упорядкувати українські місця пам’яті в Польщі.

 

Берлін не змінить ставлення до Києва попри критику Меркель у розмові Зеленського з Трампом

У канцлера ФРН Ангели Меркель не коментують висловлювання президентів України Володимира Зеленського та США Дональда Трампа під час їх телефонної розмови, в якій вони критикували канцлера, але говорять, що ставлення Берліна до Києва не буде змінено.

Про це йшлося на брифінгу в п’ятницю в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми не коментуємо розшифровки телефонних розмов”, – заявив речник Меркель Штеффен Зайберт.

Водночас він констатував, що Німеччина останнім часом зробила чималий внесок у захист суверенітету та територіальної цілісності України, здійснення нею реформ. Речник зазначив, що між двома країнами ведеться активний діалог з метою підготовки саміту в “нормандському форматі”, підтримуються численні контакти як з Україною, так і з іншими учасниками нормандського процесу. Зайберт також нагадав, що у Нью-Йорку Меркель зустрічалася і з Трампом, і з Зеленським.

Представник МЗС ФРН Райнар Бреуль у свою чергу уточнив, що участь Німеччини у справах України є дуже великою. За даними ОЕСР (Організації економічного співробітництва), ФРН є третім найбільшим партнером у плані надання допомоги Україні після США та ЄС, у який ФРН також робить внески. До того ж, Берлін дуже сильно ангажований політично в питанні розв’язання конфлікту, в тому числі в “нормандському форматі”, та відіграє велику роль у Мінському процесі.

“І ми будемо продовжувати брати активну участь”, – запевнив дипломат.

Що стосується американської сторони, то, якщо їй бракує інформації, Берлін готовий надати всі необхідні цифри, додав він.

Як повідомлялося, минулого тижня ЗМІ поінформували про скаргу викривача з-поміж співробітників розвідки, які опрацьовують іноземні комунікації Білого дому. Він, зокрема, доповів своєму керівництву, що 25 липня під час розмови Трампа з “іноземним лідером” (якого потім встановили як Володимира Зеленського) президент США нібито зробив неприпустиму “пропозицію”.

Білий дім у середу під тиском Конгресу й суспільства погодився оприлюднити стенограму розмови між Президентами України та США, яка підтвердила, що Трамп звертався із проханням розібратися у ситуації з розслідуванням щодо компанії Burisma, у наглядовій раді якої працював син колишнього віцепрезидента США Джо Байдена Гантер.

Як повідомляв Укрінформ, Розвідувальний комітет Палати представників оприлюднив у четвер, 26 вересня, розсекречену скаргу викривача, яка вказує на спробу глави Білого дому Дональда Трампа задіяти іноземний уряд для втручання у президентські вибори 2020 року в США.

 

“Зелена хвиля” страйку охопила 160 міст Італії

Сотні тисяч молодих італійців вийшли на вулиці у п’ятницю, щоб вимагати в уряду вжити заходів щодо подолання кліматичної кризи.

Про це повідомляє ANSA – Укрінформ.

“Зелену хвилю” можна було побачити під час протестів у 160 містах Італії в рамках третього Глобального кліматичного удару”, – йдеться у повідомленні.

Організатори заявили, що тільки у Мілані у мітингу взяли участь близько 150 тисяч осіб.

У місті Палермо протестувальними несли плакати з гаслами “Світ не смітник” та “Не руйнуйте наше майбутнє”, у Кальярі – “Ми затопимо вас до того, як це зробить море – вимагаємо кліматичної соціальної справедливості”.

Протести в Італії вже прокоментувала 16-річна активістка Грета Тунберг, назвавши їх неймовірними.

Міністр освіти Італії Лоренцо Фіорамонті навіть розіслав циркуляр директорам державних шкіл, в якому закликав “пробачити” учням їхню відсутність на заняттях у п’ятницю через участь у кліматичному протесті.

Сьогодні по всьому світу проходять акції на захист клімату, які рік тому ініціювала 16-річна активістка зі Швеції Грета Тунберг, удостоєна вищої нагороди від правозахисної організації Amnesty International 2019.

 

В Австрії пройшли рекордні кліматичні демонстрації

Близько 30 тис. осіб взяли участь у Відні в демонстрації “Страйк Землі” глобального кліматичного руху “П’ятниці за майбутнє”.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Республіці Австрія.

Кількість учасників п’ятничної кліматичної акції в столиці Австрії та по всій країні є рекордним показником для республіки. Окрім масової демонстрації у Відні, також майже 20 тис. осіб взяли участь в акції в Інсбруку, кількатисячні марші пройшли й в інших містах країни. Перша велика кліматична акція в Австрії 15 березня 2019 року нараховувала близько 20 тис. осіб.

Станом на обід п’ятниці, порушень громадського порядку під час акцій не зареєстровано. Водночас, поліція не виключає перекриття доріг.

Як повідомляють ЗМІ, масова кліматична демонстрація у п’ятницю пройшла в Римі, де на вулиці з вимогою активніших дій на захист клімату вийшли близько 200 тис. осіб. Схожі акції заплановані й у 180 інших італійських містах.

Глобальна демонстрація “Страйк Землі” відбувається в рамках міжнародного тижня із захисту клімату “П’ятниці за майбутнє”, що передбачало проведення 6 383 акцій у 170 країнах світу.

 

Сотні тисяч європейців вийшли на демонстрації на захист клімату

У низці країн Європи у п’ятницю, 27 вересня, пройшли демонстрації на захист клімату “Fridays for Future”.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

Зокрема, в Німеччині на акції вийшли тисячі людей, в тому числі в Гамбурзі, Мюнхені, Нюрнберзі й низці інших міст. При цьому наголошується, що учасників було значно менше, ніж тижнем раніше.

У Швеції, на батьківщині школярки Грети Тунберг, яка стала ініціатором руху “Fridays for Future”, демонстрації пройшли в найбільших містах – Стокгольмі, Мальме, Уппсале і Умео.

В Італії на масові акції вийшло понад мільйон людей. Так, понад 200 тисяч маніфестантів зібралися в Римі, причому переважно молодь. У Мілані в демонстрації взяли участь понад 150 тисяч осіб. Крім того, акції пройшли в Неаполі, Генуї, Палермо, Турині, Флоренції, Кальярі, Больцано і Барі.

На іспанському острові Майорка також відбулася демонстрація, в якій взяли участь не менш як 5000 осіб, переважно школярів та студентів. До мітингувальників приєдналися і діючі політики, зокрема Хосе Хіла, мер Пальми, адміністративного центру Балеарських островів.

Як повідомляє ABC News, подібні акції за останні дні пройшли в Індії, Португалії, Фінляндії та Нідерландах. А в столиці Нової Зеландії місті Веллінгтон кліматична акція стала однією з найбільших демонстрацій в історії.

Як відомо, 16-річна Грета Тунберг вже понад рік організовує акції протесту Fridays for Future, домагаючись більш ефективного захисту клімату. Її щотижневий шкільний страйк переріс у міжнародний екологічний рух, який охопив сотні тисяч людей по всьому світу.

16 вересня її було відзначено вищою нагородою правозахисної організації Amnesty International – званням “Посла совісті”. 25 вересня юна шведка стала лауреатом альтернативної Нобелівської премії.

 

Володимир Кличко став на захист професіонального боксу в Україні

Наш легендарний чемпіон пояснив, чому важливо аби в Україні розвивались і аматорський бокс і професіональний.

Легенда світового боксу, екс-чемпіон світу в надважкій вазі за версіями IBF, WBA, WBO та IBO Володимир Кличко прокоментував ініціативу президента Федерації боксу України (ФБУ) Володимира Продивуса ліквідувати «професіональний бокс» як окремий вид спорту та видалити його з Реєстру визнаних видів спорту в Україні. Про це повідомляє Укрінформ.

«Спорт в цілому та бокс зокрема зіграли одну з ключових ролей у моєму житті. Сила волі та духу, дисципліна та відповідальність – усі ці необхідні для кожної людини риси мені надав саме спорт. Згадуючи свій шлях, від першого тренування до чемпіонських боїв, можу с упевненістю сказати: бокс – це важка праця. В першу чергу над собою.

Але якщо у аматорському спорті разом із тобою ціла команда, яка піклується про все, а тренер – як старший брат, чи батько, то у професіональному – ти за все відповідаєш сам. За вибір наставника, за місце та час проведення тренувального збору, за підбір екіпірування чи спаринг-партнерів. Ти – стаєш справжнім ковалем свого спортивного щастя. І якщо аматорський бокс навчив мене дисципліні, то професіональний – відповідальності. Причому – в найширшому значенні цього слова: відповідальності за свої вчинки та рішення, відповідальності перед командою та людьми, з якими ти працюєш.

А ще він дав зрозуміти, коли ти впевнений у правильності обраного шляху, маєш прямувати до своєї мети, долаючи всі перешкоди та виклики.

Професіональний бокс в Україні мав різні часи, але ніколи за його майже 30-річну історію ні в кого не було сумнівів у правильності обраного шляху. Свідчення тому – рівень турнірів, плеяда чемпіонів та тисячі дітлахів у секціях, яких надихнули успіхи українських боксерів-професіоналів на світових рингах. А ще – великий авторитет у світі та повага до нашої держави, приклад чому проведення у Києві Конгресу Всесвітньої боксерської ради (WBC). Завдяки зусиллям сотень ентузіастів, український професіональний бокс досяг світового визнання.

Яку альтернативу ФБУ і конкретно Продивус дають спорту? З урахуванням того що АІБА (Міжнародна асоціація боксу) виключена з програми Олімпійських Ігор. Я за розвиток, синергію, але не заборону спорту, який дає можливість спортсменам прославляти Україну, популяризувати наш гімн і прапор, Ви, пане Продивус, можете таке зробити? Ви хочете позбавити нас, українців, такої можливості? Хочете забрати перспективу в житті і самореалізацію у дівчат та хлопців? Щоб таке не трапилося – порвіть вашу заяву і спустіть її в воду разом з вашими думками про це!», – розповів Володимир Кличко.

Нагадаємо, між Федерацією боксу України (ФБУ) і Лігою професійного боксу України (ЛПБУ) виникло серйозне нерозуміння – 19 серпня глава федерації Володимир Продивус відправив лист в Мінспорту з проханням скасувати «професіональний бокс» як вид спорту.

 

Зав’ялов розкритикував ідею злиття професіонального і аматорського боксу

19.09.19

У серпні нинішнього року Федерація боксу України надіслала на адресу Міністерства молоді та спорту листа із пропозицією скасувати професіональний бокс як окремий вид спорту в країні, мотивуючи це тим, що “ця дисципліна є комерційною версією”.

Проти такої постановки питання рішуче виступили 19 вересня на засіданні у Києві учасники розширеної ради Національної ліги професіонального боксу України (НЛПБУ), передає кореспондент Укрінформу.

Багаторічний президент ліги Михайло Зав’ялов заявив, що український професіональний бокс є одним з найпопулярніших видів спорту в Україні, він має багаті традиції, прекрасні результати, багатомільйонну аудиторію, а наших прославлених чемпіонів – братів Віталія та Володимира Кличків, Василя Ломаченка, Олександра Усика та інших – знає увесь світ.

В інтерв’ю кореспонденту агентства, він, крім того, сказав: “Федерація боксу хоче прибрати слово “професіональний” і об’єднати все під своєю егідою. На це скажу так: нехай успішно займаються розвитком аматорського боксу. Ми, зі свого боку, всіляко допомагатимемо на цьому шляху. А їхнє “об`єднання” – це не державний підхід. Ми маємо не заважати боксу, а розвивати його. На сьогоднішньому засіданні були присутні наші чемпіони, кращі тренери та промоутери. Вони проти такого злиття. Як, втім, і керівники професіональних боксерських міжнародних організацій. Нам же, вважаю, самим слід вирішити це питання. Я впевнений: професіональний бокс в Україні є і завжди буде”.

 

Україна у новому маркетинговому році експортувала на 4,3 млн тонн зерна більше

Україна з початку нового 2019/2020 маркетингового року (МР) експортувала на 4,3 млн тонн зерна більше, ніж торік, — понад 13 млн тонн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке перебуває у стадії реорганізації – Укрінформ.

“Станом на 16 вересня з початку 2019/2020 маркетингового року Україна експортувала 13 043 тонн зернових культур, що на 4,3 млн тонн більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, на зовнішні ринки поставлено: пшениці – 8,2 млн тонн; ячменю – 2,8 млн тонн; жита – 1,9 тис. тонн; кукурудзи – 1,9 млн тонн.

Крім того, експортовано борошна пшеничного та інших культур – 77,8 тис. тонн, що на 31,5 тис. тонн більше, ніж за відповідний період минулого МР.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Мінагрополітики, українські аграрії станом на 26 вересня зібрали 45,1 млн тонн зернових та зернобобових культур із 72% прогнозованих площ.

Новий 2019/2020 маркетинговий рік розпочався 1 липня.

 

В Україні стартує друга хвиля акції «Відправ листівку»

В Україні стартує друга хвиля всеукраїнської акції «Відправ листівку», спрямованої на популяризацію України у світі.

Про це Укрінформу повідомили у п’ятницю в пресслужбі Міністерства культури, молоді та спорту.

«Міністерство інформаційної політики України спільно з ДП «МА «Львів» імені Данила Галицького» та АТ «Укрпошта» в рамках проєкту «Пошта добра» та суспільно-медійним проєктом Ukraїner анонсує старт другої хвилі всеукраїнської акції «Відправ листівку», спрямованої на популяризацію України у світі, розвиток її туристичного потенціалу та просування єдиного бренду UkraineNOW», – йдеться у повідомленні.

Акція розпочнеться 30 вересня о 14:00 та триватиме до 31 жовтня 2019 року. Місце проведення: ДП «МА «Львів» імені Данила Галицького», термінал А.

У перший день акції «Відправ листівку» передбачено публічну презентацію за участю представників Міністерства інформаційної політики, ДП «МА «Львів» імені Данила Галицького, АТ «Укрпошта», проєкту Ukraїner, високоповажних гостей та представників ЗМІ.

На першому поверсі терміналу А під час презентації акції виступить Лілія Нікітчук (меццо-сопрано) та фолькгурт «ЯгОди». Буде продемонстровано промоційний відеоролик Ukraїner та представлено чотири стенди з листівками та поштовими скриньками проєкту «Пошта добра» (у подальшому вони будуть розташовані на території всього аеропорту «Львів»).

Як повідомлялося, згідно з постановою Кабінету міністрів України №829 від 2 вересня 2019 року Міністерство інформаційної політики України реформується у Міністерство культури, молоді та спорту України. Наразі триває реорганізація МІП із покладенням на новостворене міністерство завдань та функцій Міністерства культури та Міністерства молоді і спорту. Верховна Рада 29 серпня призначила на посаду міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського.

 

Україна може стати одним із туристичних лідерів світу — Бородянський

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський вважає, що Україна має всі передумови для того, щоб стати одним із туристичних лідерів світу.

Таку думку він висловив у пості у Facebook – Укрінформ

“Переконаний, в України є всі передумови увійти у топ туристичних країн світу і у нас як міністерства є амбітна мета – популяризувати Україну у світі та наростити частку туристичної індустрії у ВВП”, – написав урядовець.

Він нагадав, що 27 вересня відзначається Міжнародний день туризму. Цього року він проходить під гаслом ООН “Туризм і робочі місця: краще майбутнє для всіх”.

“Україна запрошує – #VisitUkraineNOW”, – додав Бородянський.

 

Винник потрапив до бази “Миротворця” через участь у російському флешмобі

Популярний український співак Олег Винник, який знявся у проекті #ВсемМир з російськими зірками, що підтримали політику Кремля щодо України і анексію Криму, потрапив до бази центру “Миротворець”.

Повідомлення про це з’явилося на офіційному сайті “Миротворця” – Укрінформ.

“Учасник російської пропагандистської антиукраїнської акції #ВсемМир, спрямованої на перекладання відповідальності розв’язаній Росією (країна-агресор) війни на Україну”, – йдеться в повідомленні.

Повідомляється також, що центр “Миротворець” просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення цим громадянином усвідомлених дій проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Як повідомлялося, співак Олег Винник приєднався до російського проекту #ВсемМир за участі російських і зарубіжних зірок. У своєму відеозверненні на Youtube-каналі проекту артист заявив: “Я не хочу, щоб батьки оплакували своїх дітей. Я не хочу, щоб молоді дружини ставали вдовами, і я не хочу, щоб страждали діти. Давайте не забувати, ми прийшли в цей світ, щоб навчитися любити, а не забирати життя один в одного. Всьому світу! Всім мир!”.

Співак також з’явився у спільному кліпі проекту, в якому взяли участь, зокрема, представники російського шоу-бізнесу, котрі публічно підтримали політику російського президента Володимира Путіна щодо анексії Криму – співачка Валерія, співак Денис Клявер. Також серед учасників – актриса Нонна Гришаєва, яка незаконно відвідувала окупований Крим.

У прес-службі Вінника на запит Укрінформу відповіли, що участь співака в російському проекті #ВсемМир не суперечить життєвій і патріотичної позиції артиста, і заявили, що Винник “неодноразово висловлював свою тверду громадянську позицію і виступав на підтримку миру в нашій країні і в усьому світі”.

 

Артистів, які підтримують агресію РФ, не можна пускати в Україну – Бородянський

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський підтримує ту позицію, що держава має забороняти в’їзд на свою територію та діяльність артистів, які підтримують агресію проти України.

Таку думку він висловив в інтерв’ю ВВС News Україна – Укрінформ.

“Я вважаю, що якщо модель поведінки людини виправдовує і підтримує російську агресію щодо України, то її фільми потрібно заборонити і заборонити такій людині в’їзд. Вона не повинна з’являтися в ефірах каналів, на радіо тощо. Це злочин проти нас”, – заявив Бородянський.

На його думку, це має бути врегульовано ще й на законодавчому рівні.

Відповідаючи на уточнювальне запитання про те, чи варто забороняти фільми, які були зняті дуже давно (наприклад “Утомленные солнцем” Микити Михалкова), міністр зазначив: “Неважливо, все – він людина, яка завзято підтримує режим Путіна, він людина, яка підтримує агресію проти України. Його фільми, його творчість має бути заборонена в Україні, тому що це – символізм. Цим ми кажемо, що так щодо нас не можна вчиняти. Це визначення червоних ліній. Тобто ми говоримо: ти порушуєш наші червоні лінії”.

Схожа позиція в урядовця й щодо артистів, які виступають у Криму. Такі виступи Бородянський розцінює як прояв схвалення окупації півострова Росією і вважає, що на цих артистів також має поширюватися заборона на виступи в Україні.

Міністр переконаний, що українські артисти, які гастролюють у РФ, своїми діями демонструють згоду з політикою Росії щодо України. Проте, наголосив він, у законодавчій площині це ніяк не врегульовано.

“Скажу так: така двозначність, яка зараз є, точно до добра не доведе. З одного боку, наші хлопці гинуть кожен день, ми намагаємося розвести війська, ідуть мирні переговори, а з іншого боку – наші артисти… Ми ніби живемо у двох країнах, які просто не перетинаються. Я не знаю, як можна їздити гастролювати в Росію, коли з нею у нас війна, мені це не вкладається у голові”, – наголосив урядовець.

На його думку, це питання потрібно врегулювати і визначити ставлення держави до такої діяльності. Держава має визначити, що гастролі в Росії є діями, які завдають шкоди.

Водночас, Бородянський наголосив, що заборонити людині фізично їхати у Росію не можна, але акценти точно мають бути розставлені.

“Якщо ви їдете з приватною метою в Росію, як вам можна це заборонити? Виїзних віз у нас немає, ми демократична країна на відміну від них. Але чітко визначити правила, сказати, що якщо ви так робите, то для вас настає спеціальний режим регулювання… Я думаю, ось так. Якщо ви вирішили гастролювати, для вас настає певний спеціальний режим”, – сказав міністр.

Як повідомляв Укрінформ, 1 березня 2018 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №8085 “Про особливості ведення гастрольно-концертної діяльності особами, які беруть участь у видовищних заходах на території держави-агресора та на тимчасово окупованій території України”.

Проєктом пропонувалося створити реєстр українських гастролерів на території РФ і окупованих територіях України.

Водночас законопроєкт передбачав запровадження гастрольного збору для організаторів гастрольних заходів за участю осіб, внесених до Реєстру. Надходження від цього збору скеровуватиметься на потреби Збройних сил України. Його ставка може становити 20% об’єкта оподаткування.

Цей законопроєкт не було розглянуто навіть у першому читанні.

 

Бородянський не ініціюватиме зміни у закони про декомунізацію та мову

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський не буде ініціювати внесення змін у закон про декомунізацію та закон про державну мову.

Про це він сказав у інтерв’ю ВВС News Україна – Укрінформ.

“Я не буду ініціювати жодних змін у закон про декомунізацію, як і в закон про мову”, – сказав Бородянський.

Міністр зазначив, що загалом позитивно ставиться до процесу декомунізації, але є деякі питання, на які пропонує дивитися під іншим кутом. Так, той режим, який був 70 років на нашій території, призвів до великих інтелектуальних, ментальних і жахливих фізичних, людських втрат. Але були і здобутки. “Якщо ми знімаємо пам’ятники, це не міняє свідомість. На мій погляд, це найлегший шлях, який ми обрали – закрити зірку, зняти Леніна. А от свідомість і проблеми, які виникають, ті всі суперечки – це ж через свідомість. Ми взагалі не провели цю дискусію, не з’ясували, що з нами відбувалось, і не сказали: дивіться, така у нас була історія. Вони – не герої наші, і ми не будемо називати їхніми іменами площі й вулиці”, – сказав він.

На думку міністра, варто було би повернутись до питань перейменування вулиць після певних етапів загальнонаціонального осмислення. Вся ця тема не до кінця осмислена, тому в одній частині України вона викликає спротив, а в іншій – схвалення.

Міністр торкнувся теми мовного закону, який ухвалили в останні тижні президентства Петра Порошенка: “Я вважаю, що закон прийнято, його треба виконувати. Моя позиція в цьому зараз дуже проста”.

 

У херсонському аеропорту відкрили сенсорний інфоцентр для туристів

У Міжнародному аеропорту «Херсон» презентували перший в області сенсорний туристичний інформаційний центр.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми разом з департаментом туризму розробляли проєкт встановлення туристичного кіоску. Тут є матеріал, що стосується Херсонщини туристичної. Працювали впродовж двох місяців над розробкою», – зазначив представник компанії «Сенсорні системи України» Богдан Муравський.

За допомогою такого  сенсорного інформаційного центру турист може обрати та прокласти власний маршрут Херсонщиною.

Тематичне наповнення кіоску (українською та англійською мовами) продовжують формувати.

«Аналітичний додаток, що тут встановлений, дає змогу отримати інформацію, який з блоків є найбільш цікавий для туриста, що треба додати, видалити, змінити», – зазначив Муравський.

Ідентичний кіоск встановлять на залізничному вокзалі в Херсоні. За словами Муравського, є потреба встановлювати такі туристичні інформаційні центри і в районах області, де спостерігається великий потік туристів.

До інформаційного каталогу включено об’ємні переліки туристичних атракцій регіону. Тут гості знайдуть інформацію щодо історико-культурних об’єктів, локацій зеленого, активного, гастрономічного, винного туризму, морського та інших різновидів відпочинку.

 

Міненерго розробить нову стратегію видобутку газу до 2025 року

Міністерство енергетики та вугільної промисловості, що знаходиться в процесі трансформації в Міністерство енергетики і захисту навколишнього середовища, готове взятися за розробку нової стратегії видобутку газу до 2025 року.

Про це на форумі Ukrainian Gas Forum заявила керівник експертної групи нафти і газу директорату викопних джерел палива міністерства Олена Чайковська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Міністерство готове розробити стратегію видобутку газу до 2025 року, ми розіслали запрошення стейкхолдерам. Робоча група ще не почала працювати”, – сказала Чайковська.

За її словами, міністерство планує розробити документ, який буде “реально працювати”.

Як повідомлялося, в 2016 році уряд затвердив програму розвитку видобутку газу, яка відома як “Стратегія 20/20”. Згідно зі стратегією в 2020 році видобуток газу має збільшитися до 20 млрд кубометрів на рік – тобто, за неповних п’ять років приріст мав скласти більше 4 млрд кубометрів нарік.

У 2018 році АТ “Укргазвидобування” видобуло на 1 млрд кубометрів менше газу, ніж планувалося за програмою, – 15,5 млрд кубометрів замість 16,5 млрд.

Крім того, було скориговано загальний обсяг видобутку на 2019 рік: компанія заявила, що видобуто 15,7 млрд кубометрів замість 18,3 млрд кубометрів.

 

Ексдепутату Жеваго заочно вручили підозру

Працівники Державного бюро розслідувань заочно вручили повідомлення про підозру колишньому народному депутату Костянтинові Жеваго.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook заступник директора відомства Ольга Варченко – Укрінформ.

“Маю нові подробиці у справі розтрати коштів банку “Фінанси та Кредит”. Сьогодні заочно вручили підозру колишньому народному депутату Костянтину Жеваго, якого раніше перевіряли на причетність до злочинної схеми з розтрати та легалізації 2,5 мільярда гривень банку “Фінанси та кредит”, – зазначила вона.

Як поінформувала Варченко, під час досудового розслідування було встановлено, що офшорна компанія у період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом між банком “Фінанси та кредит” та іноземними банками було укладено договори застави на суму понад 113 мільйонів доларів, яким український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах.

У 2015 році за невиконання зобов’язань офшорною компанією за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку “Фінанси та кредит” 113 мільйонів доларів. Заставу іноземні банки списали одразу після того, як банк “Фінанси та кредит” було оголошено неплатоспроможним, додала заступник директора ДБР.

За її словами, працівники ДБР, ГПУ і Нацполіції у межах двох кримінальних проваджень проаналізували документи щодо господарської діяльності та фінансових операцій між банківськими установами. Слідчі зібрали матеріали, які дали підставу вважати, що народний депутат ВР ІІІ-VIII скликань, який є бенефіціарним власником банку, причетний до організації злочинної схеми з розтрати грошей фінустанови.

Під час слідства також з’ясувалося, що кошти, отримані за порукою банку, були використані на користь іноземних компаній, які належать самому колишньому депутатові, уточнила Варченко.

Заступник директора ДБР нагадала, що у липні було повідомлено про підозру двом топменеджерам фінустанови. Також у двох кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру 7 колишнім посадовцям фінустанови, чотири з яких зараз перебувають у міжнародному та державних розшуках.

Раніше на сайті Генпрокуратури було опубліковано повістку для Костянтина Жеваго з вимогою прибути у ДБР для вручення підозри.

 

СБУ затримала “фінансиста ЛНР”, який “прокрутив” понад 100 мільйонів

Контррозвідка затримала на Запоріжжі колишнього працівника МВС, який організував і проводив масштабні фінансові операції для потреб незаконних збройних формувань терорганізації “ЛНР”.

Про це повідомляє пресцентр СБУ – Укрінформ.

“Оперативники спецслужби встановили, що громадянин України у 2015 році добровільно вступив до так званої 7 ОМСБр 2 АК НМ терористичної організації “ЛНР”, де обіймав посаду фінансиста її фінансово-економічної служби. Використовуючи низку оформлених на своє ім’я платіжних карток банківських установ України, він проводив фінансові операції в інтересах бойовиків”, – ідеться у повідомленні.

Зокрема, уточнили у спецслужби, “фінансист” забезпечував переведення у готівку і переведення коштів з тимчасово окупованої території Луганщини та у зворотному напрямку, обмін валют, поповнення мобільних рахунків. Загальна сума оборудок становила понад 100 мільйонів гривень.

Зазначається, що отримані внаслідок фінансових оборудок гроші бойовики легалізовували через багаторазові перекази між картковими рахунками фізичних осіб для переведення їх у готівку. Встановлено, що значна частина прибутків від протиправної діяльності безпосередньо надходила до ватажків незаконного збройного формування та використовувалася для закупівлі паливно-мастильних матеріалів, оргтехніки, військового обладнання, ремонту бойової техніки.

Контррозвідники СБУ отримали інформацію, що спільник бойовиків планує прибути на територію Запорізької області із особистих питань, і затримали його.

Під час слідчих дій за місцями тимчасового перебування фінансиста на Запоріжжі правоохоронці вилучили документацію та інші докази, які підтверджують протиправну діяльність, зокрема платіжні картки та оргтехніку, а також посвідчення старшого лейтенанта фінансово-економічної служби 7 ОГМСБр 2 АК НМ “ЛНР”.

Затриманому оголошено підозру за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України, вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.

 

Секретар РНБО Данилюк написав заяву про відставку

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк написав заяву про відставку перед початком візиту Президента до США.

Про це повідомляє Офіс Президента у Telegram – Укрінформ.

“Щодо інформації про відставку Олександра Данилюка з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України повідомляємо: відповідну заяву Олександр Данилюк написав на ім’я Президента України перед початком робочого візиту Володимира Зеленського до США з метою участі у 74-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН. Президент розгляне її після повернення до Києва”, – йдеться у повідомленні.

Раніше окремі ЗМІ повідомили з посиланням на власні джерела, що секретар РНБО Олександр Данилюк написав заяву про звільнення. За даними ЗМІ, Данилюк може стати послом України у Великій Британії.

Як повідомляв Укрінформ, Олександр Данилюк був призначений на посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони 28 травня.

Данилюк народився 22 липня 1975 р. у місті Григоріополь, Молдова.

Закінчив Київський інститут інвестиційного менеджменту, Національний технічний університет (КПІ) за фахом інженер-електрик, а також Бізнес-школу (MBA) Індіанського університету (США).

Свою кар’єру Данилюк розпочав в 1995 році як брокер в українській компанії TEKT.

Протягом трьох років він працював над проєктами компанії “McKinsey & Company” в Лондоні та Москві, ще 4 роки очолював один з Інвестиційних фондів Лондона — Rurik Investment.

У 2005 році коли став економічним радником Прем’єр-міністра України Юрія Єханурова, зокрема займався приватизацією Криворіжсталі, питаннями енергетики тощо.

Президент України Віктор Янукович призначив Олександра Данилюка своїм радником (поза штатом). З вересня 2010 року Данилюк очолював Координаційний центр з впровадження економічних реформ, перемігши у конкурсі на цю посаду.

17 липня 2014 р. став постійним представником Президента в Кабінеті міністрів України, а з вересня 2015 р. — заступником глави Адміністрації Президента.

У квітні 2016 року Данилюк був призначений на посаду міністра фінансів в уряді Володимира Гройсмана, а 7 червня 2018 р. Верховна Рада звільнила його з цієї посади.

Під час президентських виборів у 2019 році був радником Володимира Зеленського.

Олександр Данилюк одружений і має двох дітей. Його дружина і діти є громадянами Великої Британії. Сам Данилюк заявив про відмову від британського громадянства через бажання побудувати політичну кар’єру в Україні.

Володіє п’ятьма мовами: українською, російською, англійською, іспанською та французькою.

 

Аграмунта не запросили на святкування 70-річчя Ради Європи

Колишнього президента Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунта, викритого свого часу у зв’язках з Росією, не запросили на святкування наступного тижня у Страсбурзі 70-річчя РЄ.

Про це сказав директор із загальних питань ПАРЄ Горст Шабе, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

«Ураховуючи обставини його відставки, він не запрошений», – заявив представник секретаріату Асамблеї.

Урочиста церемонія з нагоди 70-ї річниці створення Ради Європи пройде у вівторок, 1 жовтня, у приміщенні Страсбурзької опери.

У заході візьмуть участь президент Франції Емманюель Макрон і ще близько 1200 запрошених високих гостей, включаючи колишніх генеральних секретарів РЄ та президентів ПАРЄ.

Як відомо, Аграмунт у жовтня 2017 року достроково залишив пост президента Асамблеї після викриття українською делегацією його зв’язків з Росією. Іспанський політик, зокрема, не маючи мандата від ПАРЄ, літав на російському урядовому літаку у складі делегації РФ на зустріч із сирійським диктатором Башаром Асадом.

 

У ПАРЄ нагадали, що повноваження української делегації спливають 30 вересня

У Парламентській асамблеї Ради Європи нагадують, що повноваження членів постійної делегації Верховної Ради України 8-го скликання завершуються у понеділок, 30 вересня, об 11.30.

Позицію секретаріату ПАРЄ власному кореспондентові Укрінформу у Страсбурзі роз’яснив директор із загальних питань Горст Шаде.

«Згідно з регламентом, зокрема п. 3 ст. 11, повноваження чинної делегації (внесеної у січні 2019 року – ред.) спливають з початком першого засідання Асамблеї або засідання установчого комітету, що відбуваються після призначення нової делегації національним парламентом», – зазначив представник секретаріату ПАРЄ.

Він уточнив, що секретаріат Асамблеї дізнався про призначення нової постійної делегації Верховної Ради України через «пресу, сайт та контакти з українськими парламентаріями». Тож повноваження делегатів від України, які були підтверджені на початку року, спливають об 11.30 понеділка – у час, коли відкривається осіння сесія ПАРЄ.

«На даний момент ми не отримали від України (для затвердження – ред.) повноваження нової делегації. Це означає, якщо до понеділка не буде нової делегації, то повноваження попередньої закінчаться об 11.30», – додав представник секретаріату Асамблеї.

Слід зазначити, що за такого розвитку подій делегація від України не буде присутня у ПАРЄ до 27 січня 2020 року, коли відкриється чергова сесія.

Як повідомляв Укрінформ, 30 вересня – 4 жовтня пройде осіння сесія ПАРЄ. Нова делегація України в Парламентській асамблеї Ради Європи офіційно відмовилася від участі в ній. Це рішення прийнято у зв’язку з поверненням Російської Федерації до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, ухвалених у відповідь на російську агресію проти України.

Про загрозу втрати Україною права брати участь у сесії та комітетах Асамблеї також написав народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.

У свою чергу, заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця заявив, що нову українську делегацію в ПАРЄ намагаються змусити прибути до Страсбурга через секретаріат Асамблеї, аби відновити “business as usual”.

 

Сенцова запросили у ПАРЄ

Українського режисера і колишнього російського політв’язня Олега Сенцова запросили наступного тижня взяти участь у події в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу з посиланням на програму заходів, які пройдуть упродовж осінньої сесії ПАРЄ наступного тижня.

Зокрема, Сенцов візьме участь у події з проблематики підриву механізму захисту прав людини авторитарними державами.

Подія, яка пройде під егідою німецького парламентарія Франка Швабе, запланована на четвер, 3 жовтня.

Як повідомлялося, Сенцов повернувся додому 7 вересня в рамках обміну утримуваними між Україною та Росією у форматі 35 на 35.

 

Наливайко каже, що вже реформовані 96% видань

Реформа державних і комунальних друкованих ЗМІ офіційно відбулася, і нині вона на третьому етапі, коли реформованим виданням треба вистояти і розвиватися.

На цьому наголосив голова Державного комітету телебачення та радіомовлення Олег Наливайко під час круглого столу щодо ситуації в реформованих регіональних медіа, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Наливайко нагадав, що реформу планувалося провести в два етапи, але перший і другий етап практично були об’єднані.

“На мій погляд, реформа складається не з двох, а з трьох етапів. І зараз третій етап, і він є основний. Це етап, коли ЗМІ реформувалися, але тепер треба утримати ці реформовані видання, щоб у них був оптимістичний підхід, щоб вони розуміли, куди вони розвиваються і як вони ідуть”, – наголосив голова Держкомтелерадіо.

Він навів статистичні дані щодо реформованих видань станом на 20 вересня 2019 року.

“За статистикою, на сьогодні у нас реформовано 611 видань, що становить 96% від загальної кількості державних та комунальних ЗМІ, які реально виходили на кінець 2018 року. А саме 566 комунальних, що становить 97% від загальної кількості комунальних видань, які реально виходили на кінець 2018 року, 45 державних, що складає близько 91% від загальної кількості державних видань, які виходили”, – сказав Наливайко.

Він зазначив, що цифра 97% говорить сама за себе, а решта 3% – це ті газети, де все-таки всім разом не вдалося “переламати” місцеву владу, яка по деяких виданнях спрацювала за принципом “якщо не наше, то нічиє”.

“І ці видання в силу різних юридичних майнових спорів, судів не змогли реформуватися. Але при допомозі медіа-спільноти, головне — при волі редакторського, журналістського корпусу вони перейменувалися, змінили свої формати. Здається, ці 3% – це безумовно велика втрата, але в тих 3% є цілий ряд видань, які є з іншими назвами. Це нормально. Ми до цього готувалися”, – сказав голова Держкомтелерадіо.

 

Першим заступником глави Мінветеранів став один з організаторів Маршу захисників

Оприлюднено розпорядження Кабінету міністрів про призначення відомого громадського діяча Антона Колумбета першим заступником міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Текст документа оприлюднено на Урядовому порталі – Укрінформ.

“Призначити Колумбета Антона Сергійовича першим заступником міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України”, – йдеться в розпорядженні.

Як відомо, Колумбет став відомим завдяки активній громадській та політичній діяльності.

Зокрема, у серпні 2019 року, коли Президент України Володимир Зеленський оголосив про скасування параду на День Незалежності, Колумбет був одним з представників ветеранської спільноти, який виступив проти скасування параду та оголосив проведення Маршу захисників України.

 

Главу МЗС Грузії викликали в парламент через таємну зустріч з Лавровим

Грузинська опозиційна фракція “Єдиний національний рух” викличе главу МЗС Грузії Давида Залкаліані в парламент для роз’яснень після його зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим у Нью-Йорку.

Про це повідомляє Ехо Кавказу – Укрінформ.

«Зустріч Давида Залкаліані і Сергія Лаврова в такому форматі є спробою Росії зірвати формат Женевських переговорів і залишити нас одних без міжнародних учасників», – заявив голова парламентської фракції «Єдиний національний рух» Роман Гоцирідзе з приводу зустрічі глав МЗС Грузії і РФ на полях Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку.

За його словами, фракція «Національний рух», в форматі комітетського слухання викличе Залкаліані в парламент, щоб він надав вичерпну інформацію про зміст і доцільність цієї зустрічі.

«Проведення зустрічі подібного рівня таємно від суспільства є неприпустимим. На ці та інші питання доведеться відповісти міністру закордонних справ в парламенті », – заявив Гоцирідзе.

Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані провів переговори з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим вперше з 2008 року на 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН з ініціативи Швейцарії.

 

Українські військові навчилися керувати ударними дронами Bayraktar

Військовослужбовці ЗС України закінчили курс навчання за програмою підготовки фахівців із експлуатації БПЛА Bayraktar TB2.

Про це повідомляє очільник Генконсульства України в Стамбулі Олександр Гаман у Тwitter – Укрінформ.

«У турецькому Кішані відбулася церемонія вручення сертифікатів українським військовослужбовцям, які пройшли курс навчання за програмою підготовки фахівців із експлуатації БПЛА Bayraktar TB2. Черговий приклад дії українсько-турецького стратегічного партнерства», – написав дипломат.

Курс навчання був передбачений контрактом на постачання Bayraktar TB2 й відбувається на навчально-виробничій базі виробника БАК — компанії BaykarMachine. Програма підготовки тривала три місяці й включала теоретичну та практичну частини.

До України українські фахівці повертаються з відповідними сертифікатами й дозволами на застосування Bayraktar TB2.

Bayraktar TB2 — турецький оперативно-тактичний безпілотний літальний апарат виробництва компанії Baykar Makina, який може нести керовані протитанкові ракети та авіаційні бомби.

3-4 листопада 2018 року у Туреччині була підписана угода про закупівлю безпілотників для ЗСУ. Контрактом було передбачено поставити шість бойових дронів, дві станції управління та 200 керованих ракет. Також в угодою передбачений комплект запасних частин, сервісний супровід, навчання персоналу. Вартість контракту — $69 мільйонів. Станом на 20 березня 2019, на озброєнні ЗСУ було три одиниці Bayraktar TB2.

 

Поновлення авіасполучення з РФ небезпечне для українців — Криклій

Міністерство інфраструктури не має наміру поновлювати авіасполучення з Російською Федерацією, бо це може бути небезпечним для українців.

Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій в інтерв’ю Економічній правді – Укрінформ.

“Поки що ця країна лишається агресором, ми в стані війни і не хочеться повторень МН17. Це просто небезпечно для українців. Мені здається, треба мати якийсь суїцидальний настрій, щоб запропонувати відновлення цього авіасполучення”, – сказав Криклій, відповідаючи на запитання щодо можливого поновлення авіасполучення з Росією.

Урядовець наголосив, що це стосується не лише безпеки українців, а й геополітичних питань. Криклій зауважив, що в разі поновлення авіасполучення з Росією, Україна дасть “месидж зовнішньому світу, що все добре, все чудово, ніяких проблем у нас з ними немає”. Проте тоді виникнуть інші питання, зокрема навіщо Україна звертається за додатковими санкціями щодо РФ, навіщо хоче продовжувати комунікацію в чотиристоронньому форматі, та щодо Мінських домовленостей.

“Тому поки що, враховуючи як вони себе поводять, я думаю, що про пряме авіасполучення з ними не можна говорити взагалі”, – підкреслив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, 25 жовтня 2015 року між Україною та Російською Федерацією було офіційно припинено авіасполучення. Таке рішення прийняте у зв’язку з ненаданням Федеральним агентством повітряного транспорту РФ відповіді щодо причин обмеження польотів українським авіакомпаніям.

 

ОПОРА: як голосувала нова Рада і хто “прогулював”

За перший місяць роботи Верховної Ради ІХ скликання найчастіше голосували “за” парламентарії від фракції “Слуга народу”, а кнопки “проти” найбільше натискали члени фракції “Європейська солідарність”.

Про це йдеться в аналізі першого місяця роботи Верховної Ради ІХ скликання, який провела Громадянська мережа “ОПОРА” – Укрінформ.

“Найчастіше “за” в парламенті голосують парламентарії з фракції “Слуга народу” (80,9%), “проти” – депутати з “Європейської Солідарності” (8,1%), “утримуються” – також депутати з “Європейської Солідарності” (20,4%)”, – йдеться у повідомленні.

Аналітики “ОПОРИ” встановили, що фракція “Опозиційна платформа — За життя” є лідером за показником неучасті в голосуваннях (52,4%).

Найменший відсоток пропусків під час голосувань зафіксовано в депутатів з фракції “Слуга народу” (4,1%), а найбільший – з “Батьківщини” (30,3%).

Як зазначають у “ОПОРІ”, серед депутатів, які найчастіше голосують проти лінії своїх фракцій, опинився експрезидент України та член фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко і лідер виборчого списку партії “Голос” Святослав Вакарчук.

Загалом у вересні депутати 202 517 разів натискали на кнопки для голосування

“Найбільшу кількість голосів парламентарії у вересні віддали за проєкт Закону № 7203 “Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)”. Його підтримали 373 депутати”, – повідомляють в “ОПОРІ”.

Зазначається, що 465 законодавчих ініціатив отримали 226 голосів і більше.

Як інформують в “ОПОРІ”, у вересні у Верховній Раді зареєстровано 523 законопроєкти. 466 з них ініціювали народні депутати (89,1%), 34 – Кабінет Міністрів (6,5%), Президент – 23 (4,4%).

У 13,5% випадків народні депутати розглядали законопроєкти за скороченою процедурою, яка дає можливість відійти від певних етапів, що є обов’язковими при повному розгляді проєкту закону.

“У вересні депутати 1 541 раз виступали у Верховній Раді. Загальний час їхніх виступів складає майже 31 годину”, – повідомляє “ОПОРА”.

Зокрема, найдовше з промовами у Верховній Раді виступав голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (член фракції “Слуга народу”). Загальна тривалість його виступів – 1 год. 6 хв. 52 с. На другому місці депутатки “Європейської Солідарності” Ніна Южаніна (1 год. 2 хв. 45 с.) та Ірина Геращенко (47 хв. 38 с). П’ятірку лідерів замикають Тарас Батенко (47 хв. 10 с.) з депутатської групи “За майбутнє” та перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук (47 хв. 10 с.). Далі йдуть спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, депутат з “Батьківщини” Сергій Соболєв, два депутати з “Опозиційної платформи – За життя” Нестор Шуфрич та Михайло Папієв, а також Роксолана Підласа (“Слуга народу”).

За даними “ОПОРИ”, у вересні депутати 1 541 раз виступали у Верховній Раді. Загальний час їхніх виступів складає майже 31 годину.

Повідомляється також, що протягом вересня депутати працювали в сесійній залі парламенту 8 пленарних днів. За місяць роботи народні депутати підготували 289 депутатських запитів.

 

Ексдепутату оголосили підозру у привласненні $20 мільйонів Ощадбанку

Детективи Національного антикорупційного бюро за дорученням прокурорів САП повідомили про підозру у вчиненні низки особливо тяжких корупційних злочинів колишньому народному депутатові.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Facebook – укрінформ

“У п’ятницю, 27 вересня 2019 року, прокурорами САП погоджено повідомлення про підозру колишньому народному депутату України у вчиненні низки особливо тяжких корупційних злочинів. Цього ж дня за дорученням прокурорів, детективами НАБУ у встановленому законом порядку повідомлено про підозру ексдепутату за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.3 ст.209, ч.3 ст.27, ч.1 ст.366 КК України”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, досудовим розслідуванням зібрано докази, які дають достатні підстави вважати, що колишній народний депутат як бенефіціар групи компаній «Креатив» наприкінці 2013 – початку 2014 років організував заволодіння коштами державного банку АТ «Ощадбанк» у сумі $20 млн, залучивши до таких дій інших осіб, у тому числі службовців банківської установи.

За даними САП, заволодіння коштами здійснено за попередньою змовою групою осіб під виглядом видачі кредиту, хоча достатнього забезпечення для його отримання до банку надано не було. Кошти після їх отримання на рахунок однієї з компаній групи «Креатив» відразу були легалізовані шляхом переведення на рахунки іноземних компаній (в тому числі офшорних юрисдикцій) начебто на виконання контрактів з поставки тропічної олії.

“В подальшому компаніями офшорних юрисдикцій за рахунок отриманих як кредит коштів АТ «Ощадбанк» придбано активи в м. Одесі та на Чорноморському узбережжі, після чого їхні корпоративні права були передані дітям екснардепа”, – інформує САП.

У повідомленні не уточнюють ім’я підозрюваного ексдепутата, але зауважують, що майже рік тому Верховна Рада не підтримала подання генерального прокурора про надання згоди на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності.

Як повідомляв Укрінформ, 20 листопада 2018 року Верховна Рада відмовилася надати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від групи “Воля народу” Станіслава Березкіна, підозрюваного у причетності до заволодіння $20 млн Ощадбанку.

 

Влада Сербії обурена підпалами будинків місцевих сербів у Косові

Глава Канцелярії щодо Косова і Метохії при уряді Сербії Марко Джурич у п’ятницю заявив, що сербські будинки й далі піддаються підпалам на території частково визнаної держави Косово.

Про це урядовець заявив, коментуючи напад на сербське населення в цій частково визнаній країні, передає РТС – Укрінформ.

“Метою нападу, безсумнівно, є залякування нечисленних сербів, які тут залишилися. Світ повинен знати, що через 20 років після закінчення конфлікту в Косові та Метохії продовжують палити сербські будинки, а епідемія ненависті та екстремізму тут не припинилася”, – заявив Джурич.

Як повідомило національне телебачення Сербії РТС, в ніч на п’ятницю в селищі Кліна невідомі підпалили будинок серба Драго Коніча. Під час пожежі в будинку нікого не було, завдяки цьому ніхто не постраждав.

Глава Канцелярії щодо Косова і Метохії при уряді Сербії також нагадав, що лише протягом останнього року в Кліні зафіксовано 10 підпалів сербських будинків і атак на майно сербів, що свідчить про «обдуманий злочинний сценарій».

Варто нагадати, що США очікують, що Сербія визнає незалежність частково своєї колишньої провінції Косово. Цю інформацію у п’ятницю озвучив президент Сербії Александар Вучич за підсумками свого візиту до Нью-Йорку на щорічне засідання Генасамблеї ООН.

 

МЗС Молдови обурив виступ президента Додона в ООН

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови висловило свою незгоду з виступом президента Ігоря Додона в ООН, якій не наполіг на виведенні з території невизнаного Придністров’я російських військ.

Про це йдеться в оприлюдненому комюніке зовнішньополітичного відомства, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Той факт, що з трибуни ООН не прозвучала вимога нашої країни щодо повного і беззастережного виведення російських збройних сил з території Республіки Молдова, свідчить про незбалансований підхід до зовнішньої політики», – йдеться в комюніке.

Підкреслюється, що Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції й надалі наполягатиме на повному і беззастережному виведенні російських військ з території Республіки Молдова.

У МЗС нагадали при цьому, що “Молдова — нейтральна держава, тож виведення російських військ і озброєння стане свідченням поваги до суверенітету, територіальної цілісності та конституційного нейтралітету держави”.

Напередодні президент Молдови Ігор Додон заявив у своєму виступі на 74-й сесії Генеральної асамблеї ООН, що “початок виведення російського озброєння з території Придністров’я стане важливим кроком у врегулюванні Придністровського конфлікту”. Питання виведення російських військ президентом Молдови не було порушено.

 

Стефанчук анонсував завершення роботи Ради в “турборежимі”

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що український парламент наступного тижня вже може завершити так званий “турборежим” прийняття законів і перейти до звичайного режиму роботи.

Про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів, передає Громадське – Укрінформ.

Стефанчук наголосив, що партія «Слуга народу», яка має більшість, не ігнорує думку інших фракцій, але партія влади спочатку попереджала колег по парламенту, що має намір в прискореному режимі прийняти підготовлений пакет законопроєктів, зокрема, від президента України Володимира Зеленського, необхідний для перезавантаження влади та запуску економіки.

«Після цього ми перейдемо у звичайний режим», — підкреслив він.

Також Стефанчук розповів, що на майбутньому тижні в парламенті будуть розглянуті законопроєкти щодо відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і викривачів корупції.

 

Ніч на Банковій-2: активісти вимагають розслідувати вбивство Гандзюк

Біля Офісу Президента проходить акція, учасники якої вимагають від нової влади розслідувати вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк та виступають проти безкарності за напади на громадських активістів.

Про це повідомляє Громадське – Укрінформ.

“В акції, зокрема, взяв участь батько Гандзюк Віктор”, – ідеться у повідомленні.

Сотні людей встановили перед будівлею ОП свічки в пам’ять про убиту активістку і вигукували: «Хто замовив Катю Гандзюк?»

Зазначається, що акція «Ніч на Банковій» проходить уже вдруге — вперше вона відбулася рік тому, ще коли Гандзюк була жива.

Як повідомляв Укрінформ, 31 липня 2018 року у Херсоні зловмисники облили сірчаною кислотою виконуючу обов’язки керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міської ради Катерину Гандзюк. Вона дістала опіки 40% тіла. Жінці зробили більше десяти операцій, проте 4 листопада 2018 року Гандзюк померла у лікарні.

Кримінальне провадження про напад на Катерину Гандзюк до листопада 2018 року розслідувалося слідчими Національної поліції. Ними було повідомлено про підозру п’ятьом особам.

6 листопада 2018 року справу передали до СБУ. Було зібрано докази і повідомлено про підозру кримінальному авторитету Олексію Левіну і голові Херсонської облради Владиславу Мангеру, а також Ігорю Павловському, на той час помічнику народного депутата Миколи Паламарчука, у приховуванні цього злочину. Обвинувальний акт щодо Павловського вже розглядає суд.

25 квітня підозру Мангеру замінили – на «замовлення завдання тілесних ушкоджень».

У травні 2019 року Шевченківський районний суд Києва заочно заарештував Левіна (Москаленка), підозрюваного в причетності до організації вбивства. Як було встановлено, Левін ще 19 серпня 2018 року виїхав за кордон.

6 червня 2019 року Покровським районним судом Дніпропетровської області винесено вирок безпосередньому організатору злочину Сергію Торбіну та співучасникам – Микиті Грабчуку, Володимиру Васяновичу, В’ячеславу Вишневському та Віктору Горбунову. Їм призначено покарання від трьох до шести з половиною років відповідно до затвердженої угоди про визнання винуватості між прокурором і обвинуваченими. Вирок набув законної сили.

 

СБУ спільно з Інтерполом розшукує фігуранта справи Гандзюк

Служба безпеки України у тісній співпраці з Інтерполом здійснює міжнародний розшук підозрюваного в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк Олексія Левіна.

Про це повідомив керівник Головного слідчого управління СБУ Богдан Тиводар, повідомляє пресцентр СБ України – Укрінформ.

За його словами, слідчі Служби безпеки України, задіяні з листопада 2018 року у розслідуванні нападу на Гандзюк, зосередились на встановленні замовників цього злочину.

Тиводар нагадав, що ними під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури було зібрано достатньо доказів і повідомлено про підозру Олексію Левіну і голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру.

Крім цього, слідчі Служби безпеки України продовжують досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо можливої причетності інших осіб до замовлення нападу на Гандзюк.

Як повідомлялось, 31 липня 2018 року у Херсоні стався зухвалий напад на виконуючу обов’язки керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міської ради Катерину Гандзюк. Вилита зловмисником сірчана кислота обпекла 40% тіла Гандзюк. Їй зробили більше десяти операцій. 4 листопада 2018 року Гандзюк померла у лікарні.

Кримінальне провадження про напад на Катерину Гандзюк до листопада 2018 року розслідувалося слідчими Національної поліції. Ними було повідомлено про підозру п’ятьом співучасникам злочину.

До СБУ справа потрапила 6 листопада 2018 року. Було зібрано достатньо доказів і повідомлено про підозру Олексію Левіну і Владиславу Мангеру, а також Ігорю Павловському у приховуванні цього злочину. Обвинувальний акт щодо Павловського на даний час вже розглядається судом.

У травні поточного року Шевченківський районний суд Києва заочно заарештував кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка), підозрюваного в причетності до організації вбивства. Як було встановлено, Левін ще 19 серпня 2018 року виїхав за кордон.

6 червня 2019 року Покровським районним судом Дніпропетровської області винесено вирок безпосередньому організатору злочину Сергію Торбіну та співучасникам – Микиті Грабчуку, Володимиру Васяновичу, В’ячеславу Вишневському та Віктору Горбунову. Їм призначено покарання від трьох до шести з половиною років відповідно до затвердженої угоди про визнання винуватості між прокурором і обвинуваченими. Вирок набув законної сили.

 

Милованов розповів про складові реформи ринку землі

Міністр економічного розвитку, торгівлі й сільського господарства Тимофій Милованов розповів про складові реформи ринку землі. Про це він розповів в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”, передає УНН.

“В мене є конкретні функції, що ми робимо по цій реформі, бо дуже багато міфів. От умови реформи, вони полягають в наступному: перше – відміна мароторію на продаж землі, друге – зняття запобіжника по концентрації власності, реєстрація цін продажу землі публічно в реєстрі. І ви будете знати по скільки ваше керівництво громади й кому продає”, – розповів Милованов.

Міністр нагадав, що насправді ця реформа забезпечить виведення обіг землі із тіні.

“Це комплексна реформа, яка буде йти більше року”,- підкреслив він.

Милованов розкритикував ідею проведення референдуму щодо створення ринку землі, порівнявши таку ініціативу з розкуркуленням.

“Не дати людині розпоряджатися своєю землею це те саме, що відібрати у селянина землю. Це те саме, що більшовизм”,- сказав Милованов.

“Не хочете продавати, прийміть на рівні громади – ставайте власниками. Ми за те, щоб українець став власником свого життя”, – додав міністр.

Нагадаємо, Милованов розповів у Раді, які реформи забезпечать економічне зростання.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 600

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua