Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 27 січня

Інформдень: 27 січня

Перепоховання українського поета Олександра Олеся відбудеться 29 січня у Києві на Лук’янівському кладовищі, панахида пройде у Володимирському соборі.

“За збігом обставин, саме 29 січня, в День пам’яті Крут, у неділю, буде прощання і перепоховання Олександра Олеся… О 12:00 буде панахида у Володимирському соборі під проводом Патріарха Філарета. І близько 13:30 на Лук’янівському цвинтарі відбудеться громадське прощання”, – сказав Євген Нищук – Укрінформ.

Міністр нагадав, що є дозвіл і бажання родини, нащадків  Олександра Олеся, які проживають у Канаді, щоб він був перепохований саме в Україні, саме в Києві. Він висловив сподівання, що на церемонію приїде хтось із нащадків письменника, зазначивши, що правнучка з Канади мала намір це зробити. За словами міністра, сьогодні-завтра стане відомо, чи це відбудеться.

Нищук також зазначив, що Лук’янівське кладовище було обране з огляду на те, що там планується Алея почесних поховань для видатних діячів – чи військово-політичної еміграції, чи науковців, чи культурних діячів. “І там зараз все підготовлено для перепоховання Олександра Олеся”, – сказав він.

Він також наголосив: символічно, що в цей день відбудеться вшанування пам’яті Героїв Крут на Аскольдовій могилі і на самому Лук’янівському цвинтарі, де є пам’ятник двом крутянам і ще кільком патріотам часів Української Народної Республіки; символічно також, що перепоховання є практично одним із перших заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років. А також нагадав, що Олександр Олесь народився 5 грудня 1878 року, тож наступного року в Україні відзначатимуть 140-річчя від дня його народження.

Як повідомляв Укрінформ, на початку січня 2017 року в Празі ексгумували останки похованого на Ольшанському цвинтарі відомого українського письменника Олександра Олеся (Кандиби) та його дружини Віри. Ексгумація була спричинена особливостями чеського законодавства: за місце поховання померлого потрібно сплачувати ренту, і родина чоловіка, який це робив і мав на могилу право власності, вирішила після його смерті поховати його на тому місці.

Тоді МЗС України повідомило, що останки Олеся та його дружини переміщені в депозитарій кладовища до рішення родичів щодо місця остаточного захоронення.

21 січня стало відомо, що за бажанням нащадків, яких розшукало МЗС і Посольство України в Канаді,  Олександра Олеся буде перепоховано в Києві на Лук’янівському кладовищі. Кабінет міністрів затвердив розпорядження про виділення коштів для перевезення до Києва і перепоховання останків українського письменника Олександра Олеся.

25 січня в Празі відбулося прощання з прахом поета Олександра Олеся та його дружини. Сьогодні ЗМІ повідомили, що урна з прахом письменника Олександра Олеся і його дружини вранці прибула до Києва з Чехії.

 

У польському місті Жешув на півдні країни 27-28 січня відбудеться ювілейний, десятий, форум “Польща-Україна”.

У цьогорічному заході, який відбуватиметься під гаслом “Шанси, яких не можна втратити”, візьмуть участь близько 900 учасників з України,  Європи  та США, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Форум розпочнеться з презентації звіту щодо ситуації в Україні в 2016 році, підготовленого київським Центром імені Разумкова.

Упродовж двох днів на форумі відбудеться 35 дискусійних панелей за чотирма тематичними напрямами: “Бізнес й економіка”, “Європейська інтеграція і реформи”, “Міжнародна політика” та “Суспільство”.

Як зазначають організатори форуму з Інституту східних досліджень (ISW), в євроінтеграційному блоці цікавою буде тема про зростання євроскептицизму і кризи європейського проекту у контексті євроінтеграції України. Крім того, в цьому блоці обговорюватиметься також важливість польської моделі змін для України. В економічному боці важливими будуть теми про енергетичну безпеку, шанси для Центрально-Східної Європи у контексті реалізації Китаєм проекту нового “Шовкового шляху”. У блоці “Міжнародна політика” зацікавлення може викликати питання щодо можливої “відлиги” у відносинах США з Росією, і що це може означати для України. Крім того, відбуватимуться дискусії, зокрема, на тему відносин Польщі з Україною, результатів саміту НАТО для Східної Європи, можливості протидії російській пропаганді тощо.

Найважливішою супутньою подією форуму буде “Cхідний ярмарок”, який вперше організовується в рамках форуму. В ньому, зокрема, візьмуть участь 50 фірм, в основному польських та українських, які представлятимуть сфери машинобудування, нерухомості, транспортну, логістичну, виробничу, фармацевтичну, страхову, фінансову та рекреаційну галузь.

На форумі очікується значна кількість українських політиків, експертів, бізнесменів та журналістів. Зокрема, у форумі передбачається участь голови Верховної Ради України Андрія Парубія, заступника глави Адміністрації Президента України Дмитра Шимківа, заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталії Микольської тощо. З польської сторони у форумі мають взяти участь маршалки Сейму та Сенату Марек Кухцінський і Станіслав Карчевський, міністр інфраструктури і будівництва Анджей Адамчик та багато інших. Серед зарубіжних гостей на форумі будуть присутні, зокрема, міністр європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії Віктор Долідзе, керівник Групи з підтримки України в Єврокомісії Петер Вагнер, депутат Європарламенту Ребекка Гармс тощо.

Перший форум “Польща-Україна” відбувся у Вроцлаві в 2007 році, згодом упродовж 2008-2011 років – у Києві, в 2013 році – у Будапешті, в 2014 році – у Криниці, а в 2015-2016 роках – у Лодзі.

Організатором форуму є Інституту східних досліджень, а співорганізатором – Підкарпатське воєводство РП. Укрінформ є інформаційним партнером форуму.

 

В Україні вперше за багато років проекти багатьох реформ продовжилися після зміни уряду, тобто спостерігається позитивна послідовність.

Про це під час форуму “Європа-Україна” у польському Жешуві заявив голова групи з підтримки України в Єврокомісії Петер Вагнер, інформує власний кореспондент Укрінформу.

“В Україні зараз відбувається багато реформ, на які ми чекали десятиліттями. Вперше ми бачимо продовження реформ, попри зміну уряду. Це позитивна послідовність”,- заявив Вагнер.

Він підкреслив, що грудневий саміт Україна-ЄС засвідчив: як довго продовжуватимуться інтенсивні реформи в Україні, так довго Україна отримуватиме від Єврокомісії значну фінансову, технічну та експертну підтримку.

Представник  Єврокомісії  зауважив, що в Єврокомісії працює 30 технічних працівників, які займаються підтримкою реформ в Україні. За його словами, такої підтримки раніше не було навіть для членів Спільноти.

Вагнер наголосив, що негативні наслідки реформ для населення, наприклад зростання цін, повинні частково компенсуватися очевидними, позитивними змінами: реформою самоврядування, боротьбою з корупцією, покращенням інфраструктури.

“І ці зміни український народ повинен відчувати”, – констатував він.

 

Участь спільної литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрбриг) у міжнародних місіях є недалекою перспективою.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу в кулуарах форуму “Європа-Україна” у Жешуві заявив заступник міністра національної оборони Польщі Томаш Шатковський.

“Використання бригади у місіях не є віддаленою перспективою. Але зараз важливішими є навчання на бригадному рівні”,- заявив Шатковський.

За його словами, до цього часу навчання бригади проводилися на рівні підрозділів в Яворові. Натомість, після завершення сертифікації бригади і досягнення нею повних операційних здібностей за стандартами  НАТО, можна переходити до навчання штабів бригад у відповідності до західних стандартів.

Нагадаємо, заступник командира бригади ЛитПолУкрбриг полковник Володимир Юданов кілька днів тому повідомив, що набуття повних операційних здібностей бригади підтверджено Сертифікаційним листом, підписаним керівниками оборонних відомств Литви, України та Польщі.

 

На територію України для участі в багатонаціональних навчаннях цього року допустять до трьох тисяч військовослужбовців інших держав з озброєнням і військовою технікою.

Про це заявив речник  Міністерства оборони України  полковник Дмитро Гуцуляк під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Згідно із затвердженим Главою держави планом, у січні-грудні цього року на території України буде допущено до трьох тисяч військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 6 літаків і вертольотів США та інших держав-членів НАТО і учасниць програми “Партнерство заради миру”, – сказав Гуцуляк.

 

Народний депутат з фракції “Блок Петра Порошенка” Ігор Кононенко отруївся ртуттю і зараз проходить лікування.

Про це заявив у  Фейсбуці  нардеп від БПП Олексій Гончаренко – Укрінформ.

“Йде шквал дзвінків з приводу отруєння Ігоря Кононенка. По-перше, це, на жаль, правда. Але, по-друге, вороги не дочекаються. І це головне. Ігор сильна людина і впорається. З події він не хотів робити сенсацій, тому інформацію не поширював. Продовжує активно працювати і в партії, і в парламенті”, – написав він.

Раніше ЗМІ повідомили, що Кононенко проходить лікування в результаті  отруєння  ртуттю. Згідно з вердиктом лікарів, вміст ртуті в крові нардепа нібито перевищено в 50 разів.

 

У п’ятницю, 27 січня відбулось засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому було розглянуто основні показники державного оборонного замовлення на 2017 рік та прогнозні показники на наступні два роки.

Про це  повідомляє  прес-служба Ради національної безпеки і оборони України – Укрінформ.

“Рішенням РНБО України уряду доручено затвердити схвалені на засіданні основні показники державного оборонного замовлення з урахуванням видатків, передбачених бюджетом на поточний рік. Серед визначених у державному оборонному замовленні пріоритетів: розробка та виробництво нових зразків озброєння та військової техніки, розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу, збільшення обсягу державних гарантій за кредитами та спрощення механізму їх отримання для суб’єктів господарювання, які залучаються до виконання державного оборонного замовлення”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, державним оборонним замовленням передбачено забезпечити Збройні сили України та інші військові формування новим перспективним озброєнням та військовою технікою: сучасними ракетними та артилерійськими системами, броньованими ракетними катерами, безпілотними літальними апаратами, бронетанковою технікою, засобами радіоелектронної боротьби і радіолокації, сучасними засобами зв’язку і управління, комплексами розвідки для артилерійських підрозділів, засобами спостереження, прицілювання та нічного бачення, планується також модернізація літаків, гелікоптерів та іншої військової техніки тощо.

Окрім того, рішенням  РНБО  України передбачено розпочати «Державну цільову програму створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії на період до 2021 року».

Кабінету міністрів України доручено з урахуванням недофінансування державного оборонного замовлення у 2016 році внести відповідні корективи до «Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки на період до 2020 року».

 

РНБО прийняло рішення про створення боєприпасів та продуктів спеціальної хімії на наступні п’ять років

Під час засідання Ради національної безпеки і оборони України було прийнято рішення про створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії на період до 2021 року, передає УНН з посиланням на прес-службу РНБО.

“…рішенням РНБО України передбачено розпочати “Державну цільову програму створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії на період до 2021 року”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається також, що Кабінету міністрів України доручено з урахуванням недофінансування Державного оборонного замовлення у 2016 році внести відповідні корективи до “Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки на період до 2020 року”.

Як повідомляв  УНН,  РНБО доручила Кабміну затвердити основні показники державного оборонного замовлення на 2017 рік.

 

Президент Петро Порошенко наголошує, що оборонний комплекс країни у 2016 році показав свою ефективність, незважаючи на складнощі з фінансуванням.

«Видатки загального фонду держбюджету, які складали біля 58% від загального обсягу фінансування були профінансовані на 100%, а видатки спеціального фонду були профінансовані менш ніж на 1%. Та незважаючи на це, протягом 2016-го оборонний комплекс України спрацював на тверду «четвірку», на тверде «добре», – сказав Глава держави на засіданні Ради національної безпеки і оборони – Укрінформ.

Порошенко нагадав, що минулого року на озброєння Збройних сил було прийнято 17 нових або глибоко модернізованих зразків  зброї  та військової техніки. Серед них, новий санітарний бронетранспортер БТР 4-С, новий ремонтний БТР 4-РМ, спеціальна апаратна СА-10У, новий кулемет і багато іншого.

Президент констатував: «У військах уже добре оцінили перший дослідницький досвід експлуатації новітнього озброєння».

За його словами, у зоні бойових дій також була проведена дослідна експлуатація БТР-3. Крім того, що цей бронетранспортер дуже добре продемонстрував себе під час бойових дій, він має величезний експортний потенціал. Проходить також дослідницьку експлуатацію і тактично-бойова колісна машина «Дозор-Б».

Глава держави нагадав, що лише 2,5 роки тому Україна не мала на озброєнні жодного ефективного безпілотного літального апарату. Нині ситуація змінилася, зазначив він.

Окрему увагу Порошенко звернув на те, що державний концерн «Укроборонпром» в ініціативному порядку за рахунок власного ресурсу минулого року створив низку інноваційних зразків нових ракет, зокрема РС-80, безпілотний авіаційний комплекс «Горлиця», «Фантом». Також були розроблені бойові модулі для бронетехніки, які дуже добре себе показали в бою, додав Президент.

Глава держави підкреслив, що підприємства оборонного комплексу будуть забезпечені державним замовленням на виробництво продукції військово-промислового комплексу.

Президент наголосив на важливості забезпечення розвитку промислового потенціалу оборонного комплексу, а також розвитку та модернізації виробничих потужностей оборонних підприємств.

 

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що на початку російської агресії в Криму з 13 тисяч військовослужбовців Збройних сил України не зрадили присязі 3900 осіб.

Про це він заявив у п’ятницю під час презентації другого видання книги “Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З 13 тисяч військовослужбовців Збройних сил України (які перебували у  Криму  в момент початку російської агресії проти України – ред.) не зрадили присязі – 3900. Серед співробітників Служби безпеки України 99 відсотків зрадили. Серед співробітників Міністерства внутрішніх справ, представлених в Криму – 99 відсотків зрадили. В таких умова ми починали з вами боротьбу”, – сказав він.

За словами Турчинова, на початку 2014 року Збройні сили України могли протиставити агресору лише дві батальйонно-тактичні групи.

 

ОКБ “Матриця технологій” побудував прототип важкого вантажного мультикоптера вертикального зльоту та посадки з комбінованою руховою установкою “Командор”.

Про це волонтер Юрій Касьянов  пише  в Facebook-спільноті Matrix-UAV – Укрінформ.

“Є результат. Подані заявки на патенти. Ми розробили та побудували прототип важкого вантажопідйомного апарата вертикального зльоту та посадки з комбінованою руховою установкою. Це мультикоптер, в якому близько 40% підйомної сили створюються пропелерами, двигунами внутрішнього згоряння, що обертаються, а тяга, що залишилася — повітряними гвинтами електромоторів, і ними ж здійснюється управління апаратом. При цьому вся електрична енергія — сотні ампер — генерується на борту коптера з допомогою генераторів, що обертаються тими ж двигунами внутрішнього згоряння”, – пише він.

Творці мультикоптера підкреслюють, що комбінація двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ), електромоторів, генераторів, систем контролю, управління та самого компонування апарату і є знахідкою, яку патентують.

Недоліки мультироторного апарату — складна трансмісія, великі гвинти (великі габарити), наперед відома гірша маневреність порівняно з класичним коптером, керованим тягою електродвигунів. Електричні мультиротори з генератором електроенергії на борту позбавлені таких недоліків. Все, що потрібно для польоту — це заправити їх бензином або іншим рідким паливом. Однак генератор на борту треба охолоджувати, і на це витрачається додаткова потужність. Інженери вирішили цю задачу, посадивши на один вал повітряний гвинт і генератор, і тепер ДВЗ створюють підйомну силу, в потоці повітря охолоджується генератор, який виробляє електроенергію на борту.

“Ми використовуємо 2 двигуна внутрішнього згоряння, 2 генератора, і 4 пари (на прототипі, на серійному апараті буде по-іншому) електромоторів, що синхронно обертаються. А також невеликі буферні/аварійні акумулятори та систему аварійної електроніки”, – зазначає Касьянов, вказуючи, що це дає найвищу надійність: при польоті на висоті до 100 метрів і відмові одного з ДВЗ апарат здійснює плавну посадку, використовуючи енергію аварійних акумуляторів. Те ж саме відбудеться при відмові двох електромоторів. А при польоті вище 100 метрів у випадку аварії застосовується парашутна система порятунку.

Прототип, що демонструється — літаюча платформа, на якій відпрацьовуються конструкторські рішення. Майбутній серійний апарат буде виглядати дещо інакше, і буде мати більш високі характеристики: час польоту — не менше 1 години (з додатковими баками — до 5 годин); перегоночна дальність (з додатковими баками) — до 300 км; висота польоту — від 2 до 2000 метрів; корисне навантаження — до 50 кг.

Прототип сьогодні піднімає 30 кг і літає 1 годину. Вага порожнього — до 50 кг. Поки він має досить високий рівень шуму.

Апарат може застосовуватися для виконання широкого спектру завдань як в інтересах армії, так і в цивільній сфері. На нього можна встановити різне авіаційне озброєння — керовані та некеровані ракети класу «повітря-поверхня» і «повітря-повітря»; турельную кулеметну установку; підвісити авіабомби; використовувати як ретранслятор, коригувальник вогню.

Тактика бойового застосування важкого коптера «Командор» може бути схожа з тактикою використання бойових вертольотів: польоти на наднизьких висотах, на яких неефективна система ППО, удари з засідок, застосування дрона планують у зв’язці з іншими, що розробляються ОКБ «Матриця  технологій» БПЛА — авіаційним розвідувальним комплексом «Катана» і «прив’язним» – з живленням від землі — коптером «Око», який може нести на борту радіолокаційну станцію або оптичні засоби спостереження та цілевказівки.

Крім того, цікавим може бути застосування «Командора» в якості вантажного — для доставки БК, медикаментів, продуктів на віддалені або оточені позиції, для постачання розвідувальних і диверсійних груп, для дистанційного мінування місцевості та автоматизації процесу розмінування.

У майбутньому інженери планують довести вантажопідйомність апарату до ваги людини, щоб забезпечити використання «Командора» як евакуаційного засобу в «червоній зоні», або як санітарного в мирному житті.

 

Президент Петро Порошенко під час засідання Ради національної безпеки та оборони наголосив на необхідності збільшення експорту української зброї власного виробництва та розробки програми оновлення виробничого фонду оборонних підприємств.

Про це повідомляється на  сайті Глави держави – Укрінформ.

«Ми маємо підтримати зростаючий попит на українську зброю власного виробництва. Наголошую, що ми не розпродаємо, на відміну від деяких (попередніх – ред.) горе-міністрів оборони і тих, хто приймав відповідні рішення. Ми на сьогоднішній день твердо і переконливо завойовуємо ринок видами озброєння, які виробляються в Україні», – зазначив Президент.

При цьому Порошенко нагадав, що вітчизняне оборонне замовлення виконується на виробничих фондах, рівень зношення яких складає 67%, а на деяких підприємствах – 80%.

«Прохання розробити, як я доручав, програму оновлення виробничих фондів. Без сучасних виробничих потужностей, ми не будемо мати можливості ефективно конкурувати на світовому ринку і забезпечувати, за рахунок зовнішніх замовлень, модернізацію та розробку новітніх систем озброєння. Так, як ми зараз робимо на передових підприємствах оборонпрому, у наших відомих конструкторських бюро щодо ракетної галузі, літакобудування, бронетанкової техніки», – зазначив Глава держави.

Президент підкреслив: «Лише завдяки експортним контрактам передові українські розробки не закінчують життя у шухлядах, а приносять 2% від усього експорту України. І завдання ми ставимо: цей показник підвищувати, як джерело валютних надходжень».

Порошенко наголосив, що експорт дозволяє масштабувати виробництво, вкладати в нові технології та верстати, навчати людей і забезпечувати армію необхідною  зброєю.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що завдяки добровольцям Україна показала, що може себе захистити без жодного набою від міжнародних партнерів.

Про це він заявив у п’ятницю під час презентації другого видання книги “Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Саме добровольці-герої дали нам можливість виграти час, створити справжню армію, бойову Національну гвардію, створити оборонно-промисловий комплекс, отримати реальну зброю і показати, що Україна була, є і буде. Показати, що Україна може себе захистити, навіть коли жодного набою нам наші партнери не дали”, – наголосив він.

Турчинов  підкреслив, що під час зустрічей міжнародні партнери на достатньо високому рівні “під впливом російської пропаганди” запитують про те, чи правда “що знову у вас на фронті воюють добровольчі батальйони”. Він наголосив, що в таких випадках відповідає, що це правда, адже за моделлю добровольчих батальйонів сьогодні побудовані українська армія та Нацгвардія.

“Сьогодні за моделлю добровольчих батальйонів побудована українська армія – добровольча народна армія, за моделлю добровольчих батальйонів побудована Національна гвардія – народна гвардія. За цією моделлю ми будуємо нашу міць, за цією моделлю ми готуємо нашу перемогу”, – підкреслив він.

 

У даний час близько 40 тис. представників добровольчого руху захищають територіальну цілісність України в зоні проведення АТО на Донбасі.

Про це заявив міністр оборони Степан Полторак під час презентації книги про формування добровольчого руху в системі МВС, повідомляє  “112 Україна” – Укрінформ.

“Можна погодитися з тим, що сьогодні практично на лінії зіткнення в зоні  АТО  немає жодного мобілізованого, немає жодного бійця строкової служби, а там тільки ті люди, які для себе вирішили, що не мають головнішої справи, ніж захист країни. Сьогодні 40 тис. добровольців, такі, як у цьому залі, захищають нашу країну. Україна буде незалежною, тому що у нас є патріоти, з нами Бог і за нами перемога”, – сказав міністр.

 

Начальник Генерального штабу, Головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що у 2017 році українське військо матиме можливість навчатися за новими методами.

Про це він сказав під час зустрічі з командувачем Командування підготовки 7-ї армії США бригадним генералом Ентоні Агуто,  повідомляє прес-служба Генштабу  у Facebook – Укрінформ.

«Із початку цього року ми впроваджуємо нові підходи та методи в систему підготовки військ. Ми вже перейшли на модульні програми бойової підготовки, які дозволяють ефективніше готувати особовий склад за визначеними напрямками. З урахуванням досвіду АТО буде змінено й тривалість та інтенсивність підготовки спеціалістів окремих військових спеціальностей», – заявив Муженко.

Він поінформував про готовність української сторони продовжити тісну співпрацю з американськими союзниками та висловив сподівання на її експертну та матеріально-технічну допомогу у становленні навчальних центрів  Збройних cил  України, які мають відповідати найкращим західним стандартам.

У свою чергу бригадний генерал Ентоні Агуто наголосив на незмінній позиції американської сторони щодо нарощування спільних заходів підготовки.

 

Путінсько-окупаційні війська, ігноруючи будь-які домовленості, більшість обстрілів ведуть саме з мінометів різних калібрів та важкої артилерії. 

Про це повідомляє у  Фейсбуці  прес-центр АТО – Укрінформ.

“На Маріупольському напрямку зі 152 міліметрової артилерії, танків, БМП, гранатометів та стрілецької зброї вони  обстрілювали  Широкине, а зі 122 міліметрової – Талаківку. З мінометів різних калібрів окупанти вели вогонь по Лебединському, Красногорівці, Талаківці та Водяному. З гранатометів та стрілецької зброї – по Новогригорівці, Гнутовому та Павлополю. А по Новотроїцькому вогонь вів снайпер”, – йдеться у повідомленні.

На Луганському напрямку російсько-окупаційні війська піддали обстрілам із РСЗВ БМ-21 “Град” Новозванівку, випустивши у бік позицій українських військових 20 снарядів. Тут же бойовики застосували і 122 міліметрову артилерію. Кримське, Новотошківське, Новозванівку, Водяне, Новоолександрівку та Попасну обстріляли зі 120 та 82 міліметрових мінометів.

На Донецькому напрямку противник також використовував міномети різних калібрів, обстрілюючи позиції сил АТО в районі Авдіївки, Верхньоторецького, Зайцевого. З гранатометів різних систем та стрілецької зброї – Новгородське, Кам’янку та Авдіївку.

Загалом за минулу добу зафіксовано 63 ворожі обстріли. Двоє українських  військовослужбовців

 

Бойова обстановка на Луганському й Маріупольському напрямках стрімко загострюється.

Про це на брифінгу  заявив  речник Міністерства оборони України з питань  АТО  полковник Олександр Мотузяник – Укрінформ.

“Перш за все, мова йде про Попаснянський та, частково, про Новоайдарський район, причому географія бойових дій значно розширилася. Противник вчора масово обстрілював українські позиції на 40-км ділянці фронту Кримське – Новозванівка (за винятком м. Золоте). Ще до 2 години ночі противник застосував “Град”, випустивши по наших позиціях 20 реактивних снарядів. Після 14 години бойовики відкрили вогонь з мінометів, який не припинявся до пізнього вечора. Кількість випущених мін перевищила позначку “160”. Також окупанти застосовували ствольну артилерію – САУ “Гвоздика”. Що стосується провокацій із легкого озброєння, то ворог чинив їх і вдень, і вночі. Таким чином, командування російсько-окупаційних військ намагається “промацати” нашу оборону і свідомо проводить ескалацію обстановки”, – розповів він про ситуацію на Луганському напрямку.

На сході Луганської області (ділянка фронту російський кордон – Трьохізбенка) вчора бойові дії не велися.Всього за минулу добу на Луганському напрямку відбулося 23 ворожих обстріли, зокрема 17 – з важкого озброєння, зазначив Мотузяник.

За його словами, на на Маріупольському напрямку ворог свідомо іде на ескалацію бойової обстановки.

“Противник підтягнув до фронту міномети, гармати, танки, і почав масово їх застосовувати. Основні бойові дії, як і раніше, тривають на ділянках фронту Красногорівка – Мар’їнка та Павлопіль – Широкине. Найбільше дісталося саме Широкиному, де противник веде вогонь зі східного та північно-східного напрямків, і залучає одночасно різні зразки важкого озброєння. Також не припиняє снайперська активність противника (такі інциденти вчора зафіксовано у Новотроїцькому та Лебединському).Всього за минулу добу на Маріупольському напрямку відбулося 32 ворожих обстрілів, зокрема 16 – з важкого озброєння. По наших позиціях було випущено понад 170 мін, близько 40 артснарядів, близько 20 танкових снарядів”, – поінформував речник Міноборони.

На Донецькому напрямку, констатував він, найскладніша обстановка вчора склалася в авдіївській промзоні. Противник організував 3 потужних обстріли – зранку, вдень і ввечері. Кожен з них тривав від однієї години до двох. Окупанти масово застосовують важке озброєння – 82-мм та 120-мм міномети. По наших позиціях було випущено понад 80 мін. Окупанти також застосували міномети у Зайцевому та Верхньоторецькому. Провокації з використанням легкого озброєння сталися у Новгородському, Кам’янці та на позиції “Шахта Бутовка”. На Світлодарскій дузі та в Донецькому аеропорту вчора було тихо.

Всього за минулу добу на Донецькому напрямку відбулося 8 ворожих обстрілів, зокрема 4 – з важкого озброєння.

“Особовий склад підрозділів ЗСУ, що перебуває на передових позиціях, готовий до будь-якого розвитку подій та рішучої протидії нахабним діям ворога”, – запевнив Мотузяник.

 

У Донецькій області в результаті обстрілу бойовиками Авдіївки пошкоджено 6 житлових будинків.

Про це  повідомили  в Покровському відділі поліції Донецької області – Укрінформ.

«Близько півночі прифронтова Авдіївка піддалася  обстрілу  з боку бойовиків. Під вогонь терористів потрапили вулиці Лермонтова, Колосова і Тургенєва, які знаходяться на околиці міста. Нині зафіксовано пошкодження шести будинків, в яких пошкоджені вікна, фасади, дахи й огорожі», – йдеться в повідомленні.

Мирні жителі не постраждали.

Правоохоронці виїхали в Авдіївку, щоб зафіксувати і задокументувати наслідки артобстрілу з боку окупованої території і надати допомогу громадянам.

Ці події кваліфіковані за ст.258 (Терористичний акт) Кримінального кодексу України.

 

Перекриття ветеранами добровольчих батальйонів “Донбас” та “Айдар” частини залізничних колій на території Попаснянського району має бути розблокованою.

Про це заявив заступник міністра з тимчасово окупованих територій і ВПО України Георгій Тука під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Все має відбуватися в рамках чинного законодавства… Влада має розблокувати і притягти до відповідальності згідно з чинним законодавством всіх винних”, – сказав Тука.

Він також висловив сподівання, що негативних непоправних наслідків  блокади частини залізниці на Луганщині не матиме.

“Сподіваюсь, що особливих наслідків, окрім гучного піару, це не матиме. Сподіваюся, що наші залізничники знайдуть можливість перевезення, використовуючи інші шляхи”, – додав заступник міністра.

Тука також повідомив, що станом на вечір 26 січня всього було заблоковано рух потягу з 52 порожніми вагонами.

Як повідомлялося, 26 січня представники ветеранів добровольчих батальйонів АТО оголосили про блокаду пересування товарів на території, які тимчасово непідконтрольні  Україні.

Народний депутат Семен Семенченко раніше заявив, що ветерани почали третій етап блокади торгівлі з владою непідконтрольних територій і заблокували залізницю Луганськ – Лисичанськ – Попасна на відрізку Гірське – Золоте. Внаслідок блокади було зупинено потяг, що рухався на непідконтрольну територію.

Семенченко заявив, що рядові співробітники МВС, прикордонники, співробітники СБУ підтримали дії ветеранів.

 

 

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що за фактом торговельної блокади ветеранами добровольчих батальйонів поліція порушила провадження про перешкоджання руху автотранспорту.

Про це він заявив журналістам у п’ятницю в Києві, передає кореспондент Укрінформу.

“Там де проходить блокада, ми фіксуємо порушення громадського порядку… Так, безумовно, порушене відповідне провадження про перешкоджання руху автотранспорту. Є відповідна стаття, є відповідне звернення в поліцію, поліція порушила відповідне провадження”, – сказав  міністр, відповідаючи на запитання: чи завели правоохоронні органи справу за фактом торговельної блокади ветеранами добровольчих батальйонів на сході України.

При цьому Аваков зазначив, що зона, де здійснюється блокада, знаходиться у відповідальності Служби безпеки України та Збройних сил України, оскільки безпосередньо прилягає до державного кордону”.

 

В Україні кожна восьма дитина постраждала від воєнних дій на сході країни.

Про це поінформував у п’ятницю у Херсоні Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогодні кожна восьма дитина постраждала від конфлікту на сході (України – ред.). 600 тис. дітей проживають на  окупованій території. Майже 250 тис. дітей є переселеними. А 100 тис. дітей живуть у зоні зіткнення”, – розповів Кулеба.

Як він повідомив, наразі чисельність дитячого населення в Україні становить 7,6 млн осіб.

 

У район Єнакієве з боку Шахтарська йде перекидання живої сили противника, предметів МТС і військової техніки. За добу зафіксовано переміщення до 30 од. вантажного автотранспорту, 8 од. ББМ (в основному БТР-70/80).

Про це написав у  Фейсбуці  керівник групи “Інфоримаційний опір” Дмитро Тимчук – Укрінформ.

“Крім цього,  окупанти  підсилюють ППО в районі Єнакієвого – за добу зафіксовано перекидання в район даного н. п. 2-х од. самохідних зенітно-ракетних комплексів 9К35М «Стріла-10М» (перевезення здійснювалося на тралах)”, – написав Тимчук.

Крім того, за його даними, зафіксовано перекидання самохідної артилерії окупантів у район південно-західніше Луганська (н. п. Лутугине). Зокрема, з боку н. п. Біле партіями по 2-3 одиниці було перекинуто близько 10 од. 152-мм САУ 2С3 «Акація», а також 3 од. БТР-80 і 3 КамАЗа. “Не виключено, що одна з сабатр зі складу частин «2-го АК ЛНР» перекинута на навчання в район «Лутугинських таборів», оскільки подальшого перекидання не зафіксовано”, – уточнив Тимчук.

 

Росія знищує особові справи загиблих на Донбасі військових – розвідка

З метою приховування реальних втрат та участі громадян РФ у бойових діях на сході України російським окупаційним командуванням надано розпорядження військовим комісарам знищити особові справи загиблих військовослужбовців.

Про це йдеться на  сайті  Головного управління розвідки Міноборони – Укрінформ.

“Встановлено факт знищення більше 120 таких особових справ у військовому комісаріаті м. Горлівки в умовах суворої таємності. Від співробітників установи взято розписки про нерозголошення даного факту та відомостей про загиблих”, – йдеться у повідомленні.

ГУР також повідомляє, що незважаючи на посилені заходи командування ЗС РФ щодо недопущення дезертирства, продовжуються випадки самовільного залишення  військовослужбовцями  передових позиції та розташувань підрозділів з метою уникнення участі в бойових діях.

 

Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Ірина Геращенко, як правило, літає на переговори в Мінську рейсовим літаком.

Про це народний депутат повідомила журналістам, коментуючи повідомлення про чартерні перельоти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Як правило, дуже часто я особисто літаю рейсовим літаком “Белавіа”, вилітаю з “Жулян”, – повідомила вона.

Геращенко також зазначила, що інколи приходиться діставатися на переговори прямо з закордонних відряджень.

За її словами, члени української делегації, куди входять, у тому числі, експерти, інколи добираються навіть потягами та нічними автобусами, щоб не пропустити переговори.

“Важливо враховувати моменти, коли українська делегація потребує спільного обговорення після консультації. І тоді ми летимо разом”, – додала  Геращенко.

Раніше журналісти програми “Схеми” в ході проведеного ними розслідування повідомили, що українська делегація Тристоронньої контактної групи літає між Києвом і столицею Білорусі приватними чартерами, а одним з цих літаків користується і олігарх Віктор Пінчук.

 

Понад два роки в Україні здійснювалася помилкова підміна поняття і окремі території Донбасу, де українська влада не має контролю, називалися окупованими.

Про це заступник міністра з тимчасово окупованих територій і ВПО в Україні Георгій Тука повідомив в коментарі журналістам, відповідаючи на запитання, чи була в Україні дворічна помилкова риторика, коли окремі території Донбасу називали окупованими, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Так, це була помилкова підміна понять. Для нас, як для громадян, – це абсолютно не має жодного значення. З точки зору міжнародного законодавства, використовуючи неправильну і некоректну термінологію Україна може наразитися на дуже небезпечну кількість позовів, з якими завідомо ми програємо в міжнародних судах”, – сказав Тука.

Він також додав, що наявність іноземних збройних формувань на непідконтрольних територіях не доводить факт окупації.

“Факт окупації на міжнародному рівні в правовому полі вирішується не наявністю або відсутністю збройних формувань, а наявністю чи відсутністю органів управління влади. В тому принципова різниця між Кримом і Донбасом”, – пояснив  Тука.

Як повідомляв Укрінформ, в опублікованому нещодавно на сайті Міністерства з питань тимчасово окупованих територій повідомленні йдеться, що на території Криму та в окремих районах Донецької і Луганської областей діють різні правові режими. Якщо Крим є безумовно окупованим, адже там країна-окупант встановила свої суди та органи влади, то з Донбасом все інакше. На сході країни у неконтрольованих Україною районах встановлена зона “ефективного контролю Російської Федерації”.

 

Зовнішньоторговельний обіг Донецької митниці у 2016 році склав понад 3,5 мільярда доларів.

Про це в п’ятницю  повідомили в Головному управлінні  ДФС в Донецькій області – Укрінформ.

«Зовнішньоторговельний обіг за січень-грудень 2016 року склав 3 млрд 582 млн доларів. При цьому імпортовано товарів на 629 млн доларів, експортовано – на 2 млрд 953 млн доларів», – йдеться в повідомленні.

Протягом січня – грудня 2016 року в Донецькій митниці ДФС оформлено понад 49 тис. митних декларацій, що на 9% більше, ніж за відповідний період 2015 року. Практично протягом усього минулого року спостерігалася позитивна тенденція до щомісячного збільшення кількості оформлених митних декларацій у порівнянні з аналогічними показниками 2015 року.

Із загальної кількості оформлених митних декларацій 70% – на вивезення товарів за межі митної території України, 16% – на ввезення на митну територію України, 14% – інші митні режими. Перелік найбільших експортерів протягом року залишився практично незмінним і базується на суб’єктах металургійної, вугільної, машинобудівної, хімічної та харчової галузей виробництва.

У 2016 році митники Донеччини оформили зовнішньоторговельні операції 635 осіб, що на 6% більше, ніж у 2015 році. З них 51% – експортери, 34% – імпортери, 15% – ті, що здійснювали як експортні, так і імпортні операції.

Оскільки переважна кількість вантажів на митниці – це експортні вантажі, одним з кращих у системі залишається і показник середнього часу митного оформлення товарів при експорті, який становить 31 хвилину. При імпорті середній час митного оформлення складає 1 годину 54 хвилини. Відсоток декларацій, оформлених в електронному вигляді, не змінюється і становить майже 100%.

З серпня 2016 року в  митниці  працює Інформаційно-телекомунікаційна система органів доходів і зборів за принципом «єдине вікно». У рамках реалізації цього принципу в грудні 2016 року оформлено 251 декларацію або 40% від загальної кількості декларацій в режимі імпорт. У режимі експорт за цей же період оформлено майже 780 митних декларацій, що складає 23% від загального обсягу експортних митних декларацій.

 

Всього від початку проведення антитерористичної операції статус учасника бойових дій отримали 192 тисячі 209 військовослужбовців і працівників Збройних сил України.

Про це заявив речник Міністерства оборони України полковник Дмитро Гуцуляк під час брифінгу “Діяльність Міністерства оборони України за останні 3 дні”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Всього з початку АТО відзнаками Міністерства оборони України нагороджено понад 36 тисяч 200 військовослужбовців і працівників Збройних сил України… Статус учасника бойових дій набуло 192 тисячі 209 військовослужбовців і працівників Збройних сил України – учасників  АТО“, – зазначив він.

За словами Гуцуляка, також понад 12,5 тис. захисників були відзначені державними нагородами.

 

В Україну не пустили п’ятьох росіян, запідозривши у них терористів

У столичних аеропортах співробітники Держприкордонслужби спільно з СБУ 26 січня викрили 6 громадян Росії, серед яких знаходились можливі військові  та особи, які мають зв’язки з незаконними збройними формуваннями.

Про це повідомляє  прес-служба  Держприкордонслужби – Укрінформ.

“В аеропорту «Бориспіль» під час оформлення рейсу, який прибув з Мінська, були виявлені 5 громадян  Росії. Всі чоловіки прибули в Україну вперше. В ході додаткового контролю у кожного з росіян знайшли однакову суму коштів у розмірі по 100 тисяч рублів РФ в однакових конвертах. У деяких з них співпадала дата видачі паспортів. При цьому всі п’ятеро зазначили відпочинок, як мету свого перебування на території нашої держави. Під час спілкування відповіді чоловіків були характерні саме для військових чи чітко проінструктованих осіб”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, у одного з росіян прикордонники спільно з СБУ виявили військовий квиток, жетон ЗС РФ та маскувальний халат. Також встановлено, що деякі з них, можливо, причетні до злочинного угруповання, яке пов’язане із шахрайськими діями у банківській сфері.

Наразі громадянам РФ відмовлено в перетинанні державного кордону. Тривають подальші фільтраційно-перевірочні заходи.

Ще одного громадянина Росії прикордонники спільно з СБУ викрили в аеропорту «Київ». Він також прилетів в Україну рейсом з Мінська. Під час прикордонного контролю на чоловіка спрацювала база даних, оскільки стосовно нього діяло доручення від правоохоронних органів. Далі під час перевірки правоохоронці встановили, що чоловік є головою Ради директорів однієї з Групи компаній, яка займається фінансуванням проектів у Росії та за кордоном. Також з’ясувалося, що він має зв’язки з представниками незаконних збройних формувань, які воюють на сході України, в його телефоні були знайдені відповідні контакти. Крім того, чоловік був нагороджений медаллю «За повернення Криму» особисто міністром оборони РФ.

 

В ОБСЄ попередили про можливість хімічної катастрофи на Донбасі

Заступник голови місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг зазначив, що на Донбасі розташовані хімічні заводи та інші об’єкти, які, у разі влучення снаряду, можуть стати причиною хімічного лиха в цьому регіоні.

Про це він сказав під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«СММ ОБСЄ здійснювала моніторинг ситуації в деяких небезпечних локаціях вздовж лінії зіткнення. Наприклад, в районі фільтрувальної станції поблизу Донецька, де зберігається хлор або в районі фенольного заводу  в Новгородському та свиноферми у Доломітному. Всі ці місця зберігають небезпечні речовини і хибний постріл з артилерії чи міномета, будь-який снаряд, який попаде на територію об’єкта призведе до витікання небезпечних речовин у грунтові води. Якщо снаряд потрапить у резервуари, де зберігається хлор – все це матиме жахливі наслідки для людського здоров’я», – сказав Хуг.

За його словами, цього тижня СММ ОБСЄ проводила моніторинг територій  Донбасу  як підконтрольних, так і не підконтрольних урядові України. Хуг підкреслив, що представники місії зафіксували ряд порушень режиму припинення вогню, як зі сторони бойовиків, так і зі сторони українського війська.

Однак, у своїх доповідях представники ОБСЄ не вказують, звідки саме починалися обстріли.

 

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту для України сповнений особливого трагізму і болю, а пам’ять про цю трагедію сьогодні є складовою національної пам’яті Українського народу.

Про це йдеться у  заяві  МЗС України до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту – Укрінформ.

“Для України цей день сповнений особливого трагізму і болю. Майже 1,5 млн. українських євреїв були знищені нацистами на території України у часи Другої світової війни. Одним з символів Голокосту стало урочище Бабин Яр, де у 1941-1943 роках було розстріляно 100 тисяч осіб, у тому числі дітей, жінок і стариків. Переважну більшість закатованих становили євреї. Пам’ять про трагедію Голокосту є сьогодні  складовою національної пам’яті Українського народу”, – йдеться у заяві.

Як зазначили в МЗС, свідченням глибокої пошани до пам’яті жертв  Голокосту  стали масштабні заходи з нагоди 75-х роковин трагедії Бабиного Яру 29 вересня 2016 року в Києві, у яких взяли участь ті, хто пережив Голокост, державні, політичні і громадські діячі багатьох країн світу.

Разом зі світлою пам’яттю про загиблих учасники заходів згадали тих, хто ризикував своїм життям заради порятунку євреїв, приречених нацистами на смерть. Понад двом з половиною тисячам українців музеєм Яд Вашем присвоєно високе звання Праведників народів світу.

У зовнішньополітичному відомстві відзначили, що сьогодні Україна є домівкою для більш ніж стотисячної єврейської громади, яка відіграє важливу роль у розбудові та зміцненні Української держави. Разом із представниками інших національностей євреї зі зброєю в руках захищають на сході незалежність і територіальну цілісність Української держави від російської агресії.

“Висловлюючи у цей день щирі співчуття жертвам Голокосту, їхнім рідним і близьким,  засуджуючи страхітливі злочини тоталітарного нацистського режиму, ми закликаємо міжнародне співтовариство об’єднати зусилля з метою не допустити будь-яких проявів антисемітизму та нетерпимості на расовому чи національному грунті, культивувати у прийдешніх поколінь повагу до основних прав і свобод людини”, – наголосили в МЗС.

1 листопада 2005 року Резолюцією № 60/7 Генеральної Асамблеї ООН визначено 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, мільйонів євреїв брутально знищених нацистськими злочинцями у роки Другої світової війни.

 

Держдума Росії в п’ятницю прийняла у третьому, остаточному, читанні законопроект про декриміналізацію побоїв у сім’ї. Документ підтримали 380 депутатів, проти виступили троє.

Про це повідомляє  «Дождь» – Укрінформ.

Документ переводить побої відносно близьких родичів з розряду кримінальних злочинів в адміністративні правопорушення у випадках, коли такий проступок здійснено уперше. У разі повторного порушення винному загрожує кримінальна відповідальність.

В ході першого читання Держдума відхилила поправку, внесену депутатами від КПРФ Юрієм Синельщиковим і Тамарою Плетньовою. Вони пропонували залишити кримінальне покарання за нетяжкі побої відносно дітей, вагітних жінок і безпорадних громадян.

Голова Держдуми В’ячеслав Володін раніше висловився на підтримку законопроекту про декриміналізацію нетяжких побоїв у сім’ї.

Він пояснив, що результати соцопитувань свідчать про те, що більшість росіян підтримують декриміналізацію побоїв у сім’ї, які не тягнуть тяжких наслідків. «Коли ми говоримо про сім’ю, треба зробити все, щоб зміцнити сім’ю. Нам важливо, щоб не було втручання в сім’ю», – підкреслив Володін.

Раніше ВЦВГД опублікував результати опитування, згідно з яким п’ята частина  росіян  (19%) визнали допустимим застосування фізичної сили відносно близьких. Більше половини опитаних (59%) схвалили ідею декриміналізації побоїв для тих, хто скоїв такий злочин уперше. 33% респондентів виступили проти такої міри.

 

Українська IT-команда dcua у 2016 році очолила світовий рейтинг CTFtime серед спеціалістів із кібербезпеки.

Про це повідомляє  Еспресо – Укрінформ.

Відповідно до даних рейтингової таблиці, оприлюдненої на сайті  CTFtime, українські айтішники з КПІ обійшли понад 12 тисяч команд з усього світу.

Українську команду dcua, створену в 2012 році, очолює науковий співробітник  фізико-технічного інституту КПІ  Микола Ільїн. Наразі у його команді “білих”  хакерів  43 працівники. Dcua була в першій десятці рейтингу CTFtime протягом останніх чотирьох років. У 2013 році команда посіла п’яте місце, в 2014 і 2015 – шосте.

Рейтинг CTFtime складається за результатами участі команд протягом року в міжнародних змаганнях у сфері інформаційної безпеки. У 2016 році перемога грунтувалася на результатах близько 70 змагань.

 

Більше 126 тис. віз видали у 2016 році в Генеральному консульстві Республіки Польща в Харкові, і 70% їх – робочі.

Про це розповів на прес-конференції генеральний консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Кількість віз, виданих в минулому році, – 126 тис. Це на 67% більше, ніж у 2015 році. Причому 70% віз – робочі”, –  сказав Яблонський.

За його словами, кількість тих, хто бажає відвідати Польщу, зростає з кожним роком: “У 2013 році в консульстві видали 51,9 тис. віз, у 2014 – 60,8 тис. віз, у 2015 році – 72,5 тис.”.

“Відмови отримали всього 2,5% від числа тих, хто звернувся в генконсульство. Причому відмови в основному стосувалися проблем з документами”, – додав Яблонський.

За його словами, щоденно консульство в Харкові приймає до 900 бажаючих оформити документи на отримання польської візи.

“Таку кількість людей прийняти швидко неможливо. Тому ми плануємо розширити кількість візових центрів. Зараз у нашому консульському окрузі працюють два центри: в  Харкові  і Дніпрі. Відкриємо ще і в Запоріжжі”, – пояснив Яблонський.

Як наголошувалося на прес-конференції, умови подання документів спростилися з 20 січня. Тепер після оплати сервісного збору не треба реєструватися в інтернет-системі, оператор колл-центру сам перетелефонує заявнику і призначить дату подання документів для отримання візи.

 

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент США Дональд Трамп у суботу говоритимуть про Росію.

Про це повідомляє  Reuters  із посиланням на власні джерела – Укрінформ.

“Німецький канцлер Ангела Меркель, ймовірно, поговорить з президентом США Дональдом Трампом у суботу, і їхня розмова, як очікується, зосередиться  навколо Росії”, – йдеться в повідомленні.

Невідомо, чи планують  Меркель  та Трамп говорити про скасування американських санкцій проти Росії.

Втім, джерело Reuters зазначило, що у випадку, якщо такий крок буде зроблено, то “Європейський Союз не обов’язково буде слідувати за Вашингтоном, оскільки європейські санкції тісно пов’язані з виконанням Мінських домовленостей”.

Раніше повідомлялося, що в суботу Дональд Трамп планує провести телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.

 

Президент США Дональд Трамп назвав російського лідера Володимира Путіна “джентльменом”, якого він не знає, висловивши надію на встановлення гарних відносин, водночас припустивши, що цього може й не статися.

Про це він заявив у п’ятницю під час спільної з прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей прес-конференції у Вашингтоні, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Я не знаю цього джентльмена. Сподіваюся, ми матимемо фантастичні відносини. Це можливо, але також не все можливо, чого ми хочемо. Подивимося, що буде”, – заявив новий президент США, відповідаючи на запитання щодо його бачення майбутніх відносин з  Володимиром Путіним.

При цьому Трамп підкреслив, що має намір “в дуже і дуже твердий спосіб” відстоювати інтереси американського народу.

Водночас, він припустив, що міг би співпрацювати з російською стороною у боротьбі проти радикального ісламістського тероризму.

“Якщо ми матимемо гарні відносини з Росією та іншими країнами та будемо разом переслідувати ІДІЛ, що потрібно зупинити – це зло, яке необхідно зупинити, – я би сказав, що це добре, а не погано”, – зазначив Трамп.

Наприкінці він зауважив, що як розвиватимуться його відносини з російським лідером, він зможе сказати пізніше. “У мене було багато раз, коли я думав, що я ладнатиму з людьми, натомість розчарувався в них повністю”, – зауважив президент США.

 

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп, перебуваючи з візитом у Сполучених Штатах для участі у Днях Австралії у США, закликала Вашингтон посилити американську присутність в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Про це  повідомляє видання The Australian – Укрінформ.

«Австралія вважає, що зараз настав час для Сполучених Штатів, щоб вийти за рамки своєї нинішньої участі в Азії, підтримати мир в Азії і капіталізувати епоху можливостей, яку створили довгострокові інвестиції США», – йдеться у промові міністра, в якій вона закликала Америку посилити свою роль в Азії на тлі збереження напруженості у Південно-Китайському морі і побоювань щодо можливого американського ізоляціонізму.

У свою чергу, прем’єр-міністр  Австралії  Малкольм Тернбулл заявив, що посилення присутності США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні має життєво важливе значення для безпеки і процвітання регіону.

Малкольм Тернбулл підкреслив, що Австралія взаємодіятиме з адміністрацією Дональда Трампа так само, як це було з адміністрацією попереднього президента США Барака Обами.

Тіньовий міністр закордонних справ Австралії, представник Лейбористської партії Пенні Вонг, також наголосила, що присутність США в регіоні, яка сприятиме миру, стабільності і безпеці, відповідає інтересам Австралії.

 

Президент США у п’ятницю підписав два укази, спрямовані на введення нових обмежень для мігрантів, а також перебудову збройних сил США.

Про це він заявив під час церемонії в Пентагоні щодо приведення до присяги нового міністра оборони США, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Я створюю нові обмежувальні заходи, щоб відвалити радикальних ісламських терористів від Сполучених Штатів Америки. Ми не хочемо їхньої присутності тут”, – охарактеризував Трамп мету одного з підписаних розпоряджень, який має назву “Захист нації від в’їзду іноземних терористів до Сполучених Штатів”.

Другий указ, затверджений в п’ятницю Трампом, передбачає стимулювання військових витрат. Крім того, за словами американського президента, він “розпочинає велику перебудову збройних служб Сполучених Штатів”.

Трамп  також заявив, що адміністрація ініціює розробку плану для побудови нових літаків, кораблів, а також інших нових ресурсів та інструментів для американських військових.

 

Впливовий американський сенатор від Республіканської партії Роб Портман категорично засудив ініціативу щодо послаблення санкцій проти Росії, яку почали висловлювати в новій адміністрації Білого дому.

Про це він наголосив у заяві,  оприлюдненій у п’ятницю на його офіційній сторінці  на сайті Сенаті США, передає Укрінформ.

“Я глибоко стурбований повідомленнями про те, що санкції проти Росії можуть бути скасовані без згортання (російською стороною – ред.) неприйнятних і ворожих дій, які й спричинили покарання, та були введені США і нашими союзниками. Я хотів би закликати президента відмовитися від цього курсу дій”, – йдеться в заяві законодавця.

Він підкреслив, що скасування  санкцій  проти Росії за будь-яких причин – крім зміни її поведінки, яка й спричинила їх введення – стане небезпечним меседжем для світу, де вже поставлені під сумнів цінності керівництва США й довіра до наших зобов’язань після восьми років політики адміністрації Обами.

“Ми повинні стояти разом із нашими союзниками в регіоні, включаючи Україну”, – заявив представник верхньої палати американського Конгресу.

Він також висловив переконання, що Сенат США повинен прийняти попереджувальні заходи щодо закріплення санкцій проти Росії на законодавчому рівні, “щоб гарантувати, що ми виконуємо наші зобов’язання перед союзниками і підтримуємо давні американські цінності та ідеали”.

Сенатор Портман є членом Комітету з питань міжнародних відносин Сенату та співголовою Українського кокусу в верхній палаті американського Конгресу. Він також виступив співавтором нового законопроекту щодо протистояння ворожим діям Росії, який перебуває на розгляді в Сенаті США.

 

Ознаки того, що президент США Дональд Трамп готовий схвалити політику протекціонізму торгівлі в країні, можуть зашкодити Європі.

Про це заявив міністр економіки і фінансів Італії П’єр Карло Падоан, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Якщо політика протекціонізму дійсно матиме місце в Сполучених Штатах, це вдарить по Європі”, – сказав Падоан.

Він наголосив, що вважає позитивним бажання  Трампа  стимулювати економіку США, але його торговельна політика викликає занепокоєння.

Як відомо, в понеділок, 23 січня, американський президент Дональд Трамп підписав указ про вихід США з Транстихоокеанського партнерства, що підтвердило намір Трампа зробити Сполучені Штати незалежними від ОПЕК і тих націй, які не відповідають інтересам народу Америки.

 

Президент США Дональд Трамп здійснює тиск на Національну службу парків, щоб дістати аргументи обгрунтованості своїх претензій до американських ЗМІ в суперечці про кількість людей під час його інавгурації.

Про пише в четвер у своїй публікації впливове видання  The Washington Post – Укрінформ

“Наступного ранку після інавгурації Дональда Трампа в.о. директора Служби національних парків Майкл Рейнольдс отримав незвичайний виклик: новий президент хотів би поговорити з ним”, – зазначається в тексті.

Як підтвердили газеті одразу три джерела, ознайомлені зі змістом розмови, спілкування відбулося в суботу по телефону, коли “Трамп  особисто наказав Рейнольдсу надати додаткові фотографії натовпу, який був напередодні на Національному молі”. Президент вважав, що фотографії можуть довести “брехню” ЗМІ у повідомленнях, коли стверджували, що гостей було не більше ніж в середньому.

“Трамп також висловив обурення у зв’язку з ретвітами на акаунті Служби національних парків, де порівнювались зображення інавгурації Трампа і Барака Обами в 2009 році”, – йдеться в публікації.

Для Трампа, який бачить себе і свої досягнення чудовими, розмір натовпу під час інавгурації був джерелом невдоволення, що він, здається, не міг викинути з голови, зауважує видання.

Паркова служба забезпечує підготовку та проведення певних заходів на Національному молі, втім не веде підрахунків присутніх людей. Рейнольдс, звичайно, надіслав додаткові фото в Білий дім, але вони не доводять твердження Трампа про присутність понад мільйона гостей, йдеться в публікації.

 

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість послаблення санкцій проти Росії, запроваджених через її агресію в Україні.

Про це заявила в п’ятницю в інтерв’ю телеканалу  Fox News  радниця нового президента Келліан Конвей – Укрінформ.

“Усе щодо цього питання перебуває на стадії розгляду”, – відповіла Конвей на запитання про санкції.

Радник Трампа повідомила, що офіційна телефонна розмова глави Білого дому з російським президентом запланована на суботу. Вона також зауважила, що американська сторона готова обговорити питання взаємодії в боротьбі з  ІДІЛ.

“Якщо Володимир Путін хоче об’єднатися зі США й мати серйозну розмову про те, як перемогти радикальний ісламський тероризм, … якщо інша країна, що має великі ресурси, хоче об’єднатися зі Сполученими Штатами Америки, щоб спробувати перемогти і викоренити радикальний ісламський тероризм, то ми будемо прислуховуватися”, – сказала Конвей.

Вона уникла відповіді на запитання про те, за чиєю ініціативою відбудеться розмова. “Це не має значення, оскільки нам потрібно, щоб лідери розмовляти один з одним. Ми мусимо налагодити кращі відносини з усім світом”, – зауважила радниця глави Білого дому.

 

На тлі заяв нової адміністрації Білого дому про розгляд питання щодо послаблення існуючих санкцій США проти Росії, сам президент Дональд Трамп вважає, що це поки що рано обговорювати.

З відповідною заявою він виступив під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей у п’ятницю в Вашингтоні, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми подивимося, що відбуватиметься в питанні санкцій. Поки дуже рано. Ми будемо говорити про це”, – відповів він на запитання журналістів щодо його бачення відносно продовження тиску на Росію.

Він також зазначив, що в ідеалі хоче встановити “гарні відносини з усіма країнами”, але на жаль, це не означає, що так обов’язково станеться.

Зі свого боку, британський прем’єр Тереза Мей наголосила, що Росія повинна спершу виконати свої зобов’язання відносно України. “Ми вважаємо, що санкції повинні бути продовженими, поки ми не побачимо виконані в повному обсязі Мінські угоди, будемо продовжуватимемо наполягати на цьому всередині Європейського Союзу”, – заявила Мей.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю одна з наближених радників Трампа Келліан Конуей заявила в інтерв’ю Fox News, що адміністрація Білого дому розглядає можливість послаблення санкцій проти Росії, запроваджених через її агресію в Україні.

 

Мей порадила Трампу співпрацювати з РФ за прикладом Рейгана

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей порадила Трампу співпрацювати з Путіним, при цьому остерігаючись його.

Про це пише  The Independent – Укрінформ.

“Коли мова йде про Росію, часто має сенс звернутися до прикладу президента Рейгана, який в ході переговорів зі своїм колегою Михайлом Горбачовим дотримувався принципу з приказки “довіряй, але перевіряй”… З президентом Путіним, моя порада, треба співпрацювати, але остерігатися”, – сказала Мей в ході свого візиту в США на засіданні Республіканської партії в Філадельфії.

Як пише видання, в Кремлі раніше звинуватили міністра закордонних справ Великобританії Бориса Джонсона в прагненні почати нову холодну війну між Москвою і Вашингтоном.

Мей заявила, що “немає невідворотного конфлікту між Росією і Заходом. І немає неминучого відкату до часів холодної війни. Але ми повинні взаємодіяти з Росією з позиції сили”.

“Дні коли Британія і Америка втручалися в суверенні країни в спробі переробити світ за своєю подобою пройшли. Але ми не можемо дозволити собі стояти осторонь, коли загроза реальна, коли в наших інтересах втрутитися. Ми повинні бути сильними, розумними і тверезими. І ми повинні демонструвати рішучість стояти на захисті наших інтересів”, – заявила Мей.

Нагадаємо: Трамп похвалив Велику Британію за те, що країна вирішила відмовитися від Євросоюзу, який, на його думку, перебуває на межі розвалу, та пообіцяв нову торгову угоду якнайшвидше.

 

Країни Заходу, зокрема США, не можуть домовлятися з Росією у питаннях глобальної безпеки коштом України й інших країн Східної Європи.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу в кулуарах форуму “Європа-Україна” у Жешуві заявив заступник міністра національної оборони  Польщі  Томаш Шатковський.

“Ми розуміємо, що хтось якимось чином хоче прагматично домовитися (з Росією – Ред.) , але це не може відбуватися коштом України, коштом інших країн регіону”, – наголосив заступник польського міністра.

За його словами, Польща й надалі підтримуватиме Україну так само, як це робила й досі. “Тобто ми намагатимемося допомагати Україні будувати власний оборонний потенціал, навчати військовослужбовців. Ми шукатимемо можливості спільного технічного розвитку у військовій сфері”, – зазначив Шатковський.

Він додав, що на форумах ЄС і НАТО Польща детально пояснюватиме безпекову ситуацію і як Варшава бачить загрози для регіону.

“Для нас безпека України є надзвичайно важливою, оскільки від безпеки України залежить безпека Польщі”,- наголосив заступник глави міністерства оборони РП.

Він зауважив, що підписана у грудні минулого року угода про співпрацю в оборонній сфері між Україною і Польщею створює широкі рамки для військового співробітництва.

 

Німеччина і Франція несуть особливу відповідальність за долю Європейського проекту і повинні протидіяти популізму та екстремізму, які небезпечні для співдружності.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд перед початком двосторонніх переговорів у п’ятницю в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Нам потрібна внутрішня єдність. Але кожен член повинен пам’ятати, що має обов’язки і відповідальність”, – нагадала Меркель.

Олланд вважає важливим роз’яснити народу небезпеку популізму.

“Я переконаний, що Німеччина і Франція повинні відігравати особливу роль. Не тому, що хочемо щось нав’язувати нашим партнерам, вказувати, куди рухатися, ні, але у нас є історична відповідальність за те, що ми представляємо”, – зазначив він.

Лідери висловили загальне переконання, що 27 країн ЄС тільки разом можуть протистояти викликам і зовнішнім, і внутрішнім. Але для цього треба, за словами канцлера, “загальне бачення ЄС” в умовах, коли глобальна ситуація драматично і швидко змінюється, тож необхідно шукати відповіді на виклики в  різних сферах.

У ході переговорів лідери Франції та Німеччини обговорюють, крім іншого, підготовку саміту ЄС 3 лютого на Мальті, а також святкування наприкінці березня в Римі 60-ї річниці підписання Римського Договору.

Після завершення зустрічі Меркель і Олланд відвідають місце теракту в Берліні 19 грудня на Брайтшайдплац.

 

Влада не планує закривати жодну лікарню в рамках проведення в Україні медичної реформи.

Про це віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко сказав на брифінгу в Укрінформі.

“Я хотів би повідомити, що жодний медичний заклад в умовах такого реформування не буде закритий. Він буде ще більше підсилений можливостями надання послуг”, – сказав Зубко.

На його переконання, громадянам варто показати кілька областей, де було затверджено межі госпітальних округів, та чітко пояснити, яким чином це вплине на інфраструктуру і наскільки зручно це буде для пацієнтів.

Як відомо, уряд розпочинає реформу охорони здоров’я на початку 2017 року і планує завершити її до 2020 року. Цьогоріч буде здійснено ряд кроків: планується реформувати первинну медичну допомогу і створити засади для розвитку сімейної медицини; запровадити референтні ціни на ліки та механізм часткової компенсації вартості ліків від певних видів захворювань; затвердити протоколи лікування і впровадити елементи страхової медицини.

 

В Україні лише 8% дітей, які живуть і виховуються в інтернатах, є дітьми-сиротами, а решта 92% мають батьків.

Про це поінформував у п’ятницю у  Херсоні  під час виступу на конференції “Зцілюючи родину – будуємо майбутнє” уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В 751 інтернатному закладі, де проживають майже 106 тис. дітей, 8 тис. 700 – це діти-сироти. Тож це є міфом, що інтернати (в Україні – ред.) це заклади для сиріт. Тому що тільки 8% дітей в інтернатах – це діти-сироти, а всі інші діти – це діти, які мають батьків”, – розповів Кулеба.

За його словами, на даний час в Україні кожні три дні 250 дітей потрапляють до інтернатних закладів. Діти потрапляють туди з різних причин. “Але в основному, це бідність, і це неспроможність громади надати необхідні послуги для дитини”, – заявив Кулеба.

Як він зазначив, наразі в Україні щонайменше 600 тис. дітей проживають у неблагополучних родинах, і вони, по суті, стоять у черзі сьогодні на потрапляння до інтернатних закладів. А щоб зарадити цьому, треба допомогти цим дітям, їхнім батькам, підтримати їх на рівні громади, на рівні школи, на рівні системи охорони здоров’я, наголосив уповноважений Президента України з прав дитини.

Кулеба також зазначив, що до належного вирішення даної проблеми “ми категорично проти того, щоб закривати зараз інтернати”.

 

Фінансування на громадські організації інвалідів з держбюджету має бути більшим, щоб забезпечити можливість функціонування не тільки великих ГО, а й менших.

Таку думку на круглому столі в Укрінформі висловив голова Всеукраїнського координаційного бюро Міжнародної громадсько-державної програми “Освіта дорослих України” Сергій Болтівець.

«Фінансову підтримку громадських організацій інвалідів треба збільшити. Інші сфери, як на нашу думку, фінансуються дуже значно, а організації із захисту прав інвалідів – недостатньо. Наведу цифри для порівняння. У нас на фінансування 6 політичних партій виділено 442 млн грн. А на всі організації інвалідів виділено 45 млн грн. Тобто на 90 відсотків менше», – сказав Болтівець.

Він зазначив, що ті 45 мільйонів, які держава виділила на фінансування громадських організацій інвалідів, розподіляються наступним чином: 25 млн грн – на УТОС (Українське товариство сліпих), 15 млн – на УТОГ (Українське товариство глухих), і 5 млн – для Національної Асамблеї інвалідів України.

«А іншим, меншим, організаціям, виходить, не вистачає грошей на свою діяльність. Так, загалом фінансова підтримка громадських організацій інвалідів, вона є, але вона недостатня, її треба збільшити. Без  цього не розвиватимуться різні громадські організації інвалідів, не вирішуватиметься низка проблем людей з інвалідністю», – наголосив голова ГО “Всеукраїнська громадська організація “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів” Володимир Петровський.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сказав, яку саме ділянку виділено під новий сміттєвий полігон на Львівщині.

Про це він заявив у п’ятницю під час брифінгу у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Визначено ділянку під спорудження нового полігону ТПВ для Львова. Це одна із трьох ділянок, які обласна влада підібрала для спорудження сміттєпереробного заводу. Її вилучено з інвестиційного конкурсу і передано місту”, – зазначив  Гройсман.

За його словами, під новий полігон використають вироблені кар’єри “Яворівської сірки”.

Місто має спорудити там сучасний полігон, облаштований установками для дегазації, дефільтрації, виробництва електроенергії та газу.

Новий полігон створить сотні робочих місць для жителів регіону. На його спорудження  Львову відводять 6-7 місяців. Упродовж усього цього часу міська влада має знаходити механізми співпраці з місцевими громадами для вивезення відходів на локальні звалища.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у рамках робочої поїздки до Львівської області провів нараду обласної комісії з надзвичайних ситуацій за участю мера Львова Андрія Садового, губернатора Олега Синютки та народного депутата Олега Березюка.

Про це інформує  Урядовий портал – Укрінформ.

“Я не приїхав сюди займатися політикою. Я приїхав запитати, чим я можу допомогти львів’янам. Все те, чим зможу допомогти, я готовий зробити”, – підкреслив Прем’єр на початку наради.

Глава уряду нагадав, що напередодні провів зустріч із головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою щодо ситуації навколо утилізації твердих побутових відходів у Львові.

“Я абсолютно повністю переконаний у тому, що вихід з цієї ситуації є. Треба знайти усі можливості, щоби проблема твердих побутових відходів у Львові була вирішена”, – наголосив Гройсман.

Він зауважив, що проблема утилізації твердих  побутових відходів  у Львові  не нова. Відсутність її системного вирішення призвела до людських втрат. “Цим питанням треба було займатися 10 років тому, а можливо і 20. Ця техногенна загроза виникла не у травні, а за багато років до цього. Якби був системний підхід тих, хто відповідає за це, можливо, трагедії не було б допущено”, – зазначив він

Гройсман наголосив, що питання сміття має вирішити Львівська міська рада. “Це ваша персональна відповідальність. Ви можете розраховувати на нашу підтримку, але дуже важливо, щоб ви у цьому процесі мали лідерство”, – сказав він.

За словами глави уряду, потрібно вирішити питання рекультивації полігону, зокрема здійснити низку завдань щодо технологічного пересипання, дегазації тощо.

Прем’єр наголосив, що готовий продовжити надавати підтримку у вирішенні цієї проблеми міській владі. Він зазначив, що особисто стикався з проблемою необхідності рекультивації полігону побутових відходів на посаді міського голови Вінниці у 2006 році. Тоді міській владі вдалося вести діалог з людьми і виконати взяті на себе зобов’язання, тому “сьогодні це один із взірцевих полігонів”.

Глава уряду наголосив, що вирішення проблеми має відбуватися у тісному діалозі з мешканцями с. Великі Грибовичі.

Прем’єр-міністр також зазначив, що завдяки фінансовій децентралізації бюджет розвитку Львова у 2017 році становить 1 млрд 800 млн. Частину цих коштів можливо направити на вирішення проблеми поводження з відходами.

Глава уряду уточнив, що за наявною інформацією, витрачено близько 100 млн грн на перевезення сміття по усій країні.

 

Проблема зі сміттям у Львові – це проблема не одного року, вона накопичувалася роками, і потрібно було вчасно нею займатись.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

«Сьогодні є бюджетна децентралізація, яка наповнює місцеві бюджети, і львівському муніципалітету не потрібно чекати, поки ЄІБ виділить кошти. Бюджет розвитку Львова на сьогодні складає 1 млрд 800 млн грн. Для першого етапу вирішення проблеми поводження з побутовими відходами можна було знайти кошти і в місцевому бюджеті. Питання не потрібно виводити в політичну площину. Сфера поводження з побутовими відходами – це компетентність безпосередньо місцевої влади», – сказав Зубко.

Він повідомив, що сьогодні в Україні у співпраці з Європейським інвестиційним банком впроваджується програма розвитку міської інфраструктури України, за якою комунальні підприємства та міста України мають можливість на конкурсних засадах отримати кредитування проектів модернізації міської інфраструктури. Одним з напрямів програми є поводження з твердими побутовими відходами.

Проектна пропозиція Львова щодо вирішення проблеми зі  сміттям  потрапила до проектів, які відібрав банк. «Попередньо проект оцінюється в 35 млн євро. Але цей проект, який у Львова практично відсутній, має бути професійно підготовлений проект для того, щоб банк зміг би його профінансувати. Сьогодні це питання знаходиться в площині прийняття рішення банком. А місту потрібно розробити якісний проект», – зазначив віце-прем’єр-міністр.

 

Першому заступнику міського голови Ужгорода Іштвану Цапу та одному з депутатів Ужгородської міської ради повідомлено про підозру в кримінальному провадженні про одержання неправомірної вигоди за вирішення «земельних» питань.

Про це під час брифінгу 27 січня сказав заступник прокурора Закарпатської області Андрій Манькут, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Іштвану Цапу та одному з депутатів Ужгородської міської ради повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України – одержання неправомірної вигоди службовою особою», – наголосив Манькут.

За словами заступника прокурора, депутат поки перебуває на лікуванні в одному з медзакладів, проте з ним все ж проведено першочергові слідчі дії і забезпечено цілодобову охорону.

Посередник, затриманий при одержанні частини неправомірної вигоди у 20 тис. грн, перебуває в ІТТ і з ним проводяться слідчі дії.

Прокуратурою подано до суду клопотання про обрання усім підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення суми грошових застав.

Прокуратура  вимагає відсторонити від виконання посадових обов`язків Іштвана Цапа на час проведення досудового розслідування.

Сам Іштван Цап сьогодні ж, 27 січня, прийшов до обласної прокуратури і пояснив, що під час обшуків у міській раді та його кабінеті перебував у відрядженні, яке терміново перервав. Він заявив, що відкидає звинувачення на свою адресу.

Як повідомлялося, 25 січня заступник прокурора Закарпатської області Андрій Манькут заявив, що працівники прокуратури спільно зі співробітниками спецпідрозділу «К» обласного управління СБУ викрили корупційну схему одержання неправомірної вигоди посадовцями Ужгородської міськради. Хабарі посадовці отримували за сприяння у позитивному вирішенні земельних питань, які виносилися на сесії ради.

Правоохоронці затримали посередника в кав’ярні під час одержання частини хабара у сумі 20 тисяч гривень.

26 січня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що силовики викрили на вимаганні хабара першого заступника мера Ужгорода Іштвана Цапа. За словами Луценка, той вимагав у підприємця 40 тисяч гривень за дозвіл на приватизацію землі.

У свою чергу, в  СБУ  уточнили, що ужгородські посадовці вимагали хабар за землю під торговий центр.

Комерсант раніше орендував цю землю, збудував торговельно-розважальний комплекс та мав намір викупити її за ринковою вартістю.

 

Інформація про щомісячне споживання газу в одиницях енергії дозволить споживачам порівняти своє споживання різних енергетичних ресурсів в кількісному та вартісному виразі, а також обрати оптимальне джерело енергії.

Про це у  Фейсбуці  написав голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк – Укрінформ

“Комісія обіцяла запровадити інформування споживачів природного газу в одиницях енергії – і виконує їх. Цей крок дозволить споживачу порівнювати своє споживання різних енергетичних ресурсів в кількісному та вартісному виразі, обирати оптимальні джерела енергії”, – сказав Вовк.

Він нагадав, що напередодні відповідна постанова була затверджена за результатами роботи робочої групи у складі Регулятора, Міністерства, УТГ, операторів ГРМ та НАК  “Нафтогаз України”.

Як зазначив Вовк, після публікації постанови та місячного терміну для налаштувань (маршрутизація, додаткові рядки в платіжних дорученнях та власному кабінеті) споживачі природного газу щомісячно отримуватимуть у платіжках дані щодо обсягу споживання газу в кубічних метрах, середньомісячну вищу теплоту згоряння ресурсу, обсяг споживання в енергетичних одиницях (кВт-год, Гкал, Мдж).

“Наступний амбітний крок – перехід на плату за одиниці енергії, що дозволить зробити нарахування в залежності від якості природного газу шляхом переводу обсягу споживання природного газу до одиниць енергії”, – запевнив голова НКРЕКП.

 

Служба безпеки України виявила систематичний недолив пального під час заправки літаків в міжнародному аеропорту «Одеса».

Про це повідомляє газета  «Думская»  із посиланням на джерела в СБУ – Укрінформ.

Недолив виявили в ході розслідування кримінального провадження №2016160000000374, відкритого за фактом привласнення майна в особливо великих розмірах, здійсненого групою осіб.

На недолив, зокрема, поскаржилася найбільша польська авіакомпанія LOT,  повітряні судна якої постійно заправляються в  Одесі. У 2016 році вони недоотримали близько 14856 кг пального.

Як свідчать матеріали провадження, реалізацією палива в аеропорту займаються згідно з договором з ТОВ «МАО» компанії «Лукойл Авіейшен Україна» (з російськими та австрійськими коренями) і «Балтик Граунд Сервіс ЮА» (належить литовцям).

Паливо, яке зберігається на базі ПММ «Шостий кілометр», доставляють на аеродром паливозаправники «Лукойлу». Там його перекачують в паливозаправники ТЗ-22, які належать аеропорту, котрі встановлені стаціонарно і використовуються як резервуари. Літаки заправляє машина «Балтик Граунд Сервіс».

При цьому наземні служби не проводять обов’язковий контроль якості палива і не доливають його в літаки, накопичуючи надлишки в резервуарах.

 

В.Омелян поширює недостовірну інформацію щодо закупівель дизелю – “Укрзалізниця”

ПАТ “Укрзалізниця” повідомляє про поширення міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном неправдивої інформації щодо закупівель товариством дизельного пального. Пан Омелян навмисно або через брак знань вводить журналістів в оману. Про йдеться у повідомленні прес-служби компанії, передає  УНН.

Так, учора в ефірі одного з каналів В.Омелян запитав: “Раптом ціна виросла на 10% на рівному місці, хоча ринкова інша. Величезне питання — як це відбувається?”, говорячи про коригування вартості закупівлі дизельного пального за контрактом з постачальником.

В “Укрзалізниці” з цього приводу надали фаховий коментар та свою офіційну позицію.

“Пояснюємо: це відбувається не на рівному місці, а через коливання цін як на світових нафторинках, так і на українському. Навіть після перегляду умов контракту на закупівлю дизельного пального для залізничної галузі, його вартість залишається меншою за нижній рівень оптових цін на ринку нафтопродуктів України.

Укрзалізниця повідомляє міністру, що корегування вартості закупівлі до 10% передбачено ч.4 п.2 ст. 36 Закону України „Про публічні закупівлі“. Підстава для такого кроку — висновок експертної організації, наприклад, такої як ДП „Держзовнішінформ“.

Саме в рамках цього закону нафтотрейдер ініціював перегляд умов контракту. Укрзалізниця фахово вивчила підстави перед прийняттям такого рішення та зробила моніторинг ринку і експертних висновків.

Зокрема, за даними ДП „Держзовнішінформ“ (станом на 23 січня 2017 року) розрахунковий рівень оптових цін на умовах постачання FCA, з урахуванням ПДВ та відтермінуванням платежу 5 банківських днів з моменту постачання складає 23 200 — 23 680 грн/т.

За даними видання про нафторинок OilNews станом на 25 січня 2017 року cередня гуртова вартість однієї тонни дизпального на ринку України становить 23 120 грн/т без зазначення умов постачання. У той же час український виробник пального ПАТ „Укртатнафта“ пропонує ресурс за 23 900 грн/т з ПДВ (станом на 16.01.2017) за умови 100% попередньої передоплати.

25 січня була підписана додаткова угода з контрагентом. Наразі нафтотрейдер, який переміг в результаті тендеру на ProZorro, здійснює відвантаження дизпального для потреб Укрзалізниці в об’ємі 9,1 тисяча тонн за ціною 22 421 грн/т з ПДВ. Таким чином, Укрзалізниця закуповує ресурс за вигідною ціною, що є меншою за найнижчі ринкові показники. Вартість пального для УЗ на 3-6% менша (в залежності від даних джерела, з яким порівнюємо). Контракт є новим і був підписаний в січні 2017 року”, — сказано у повідомленні.

В УЗ додали, що станом на 27 січня 2017 мають запас палива на 8 діб стабільної роботи.

“Найближчими днями запас буде поповнено на 4 тисячі тонн. Для забезпечення запасу пального на більш тривалий термін і одночасної закупівлі великої партії пального Укрзалізниці необхідно здійснити цю процедуру з використанням „формульного“ розрахунку вартості з прив’язкою до показників Platt’s. Укрзалізниця звернулася до Міністерства інфраструктури України з пропозицією провести централізовану закупівлю ліцензій на використання інформаційних бюлетенів Platt’s для підпорядкованих МІУ підприємств та надання однієї ліцензії в користування ПАТ „Укрзалізниця“. Проте відповіді на дану пропозицію отримано так і не було. Затягування вирішення даного питання з боку МІУ є черговою ознакою саботажу реформ, запроваджуваних залізницею”, — зазначили залізничники.

У компанії також нагадали, що 2016 рік завершили з прибутком понад 300 млн грн, зокрема, за даними УЗ, — це вдалося і завдяки економії на закупівлях дизельного пального.

 

 

Міністерство охорони здоров’я оголосило відкритий конкурс на посаду головного лікаря Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України у зв’язку із закінченням терміну контракту з попереднім керівником – Юрієм Гладушем.

Про це повідомляє  прес-служба  Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ

«Впровадження конкурсної процедури ініціювали громадські активісти, які, зокрема, входять до опікунської ради  Охматдиту. Ми створили усі умови для проведення максимально прозорого конкурсу на цю посаду і сподіваємося, що така традиція стане правилом для усіх майбутніх призначень керівників закладів», – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун.

Серед обов’язкових документів, які повинні подати на конкурс кандидати, значиться заява про відсутність конфлікту інтересів, в якій кандидат повинен зазначити обставини, що можуть становити потенційний конфлікт інтересів: приватний інтерес у сфері, де особа виконує свої службові чи представницькі повноваження.

До потенційного конфлікту інтересів належать фінансові, професійні чи інші інтереси, а також інтереси, на які можуть вплинути результати такої роботи.

Як наголосила Супрун, заповнення такої заяви стане своєрідним тестом кандидата на чесність.

Відповідь на запитання у формі дозволить виявити реальні суперечності між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями. Адже наявність такого конфлікту може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Кандидат подає заповнену декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік. На конкурс подають і пропозицію розвитку Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України на 3 роки.

Документи прийматимуть протягом 30 календарних днів з часу оголошення конкурсу.

Оголошення про відкритий відбір на заміщення вакантної посади головного лікаря Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України розміщено на  сайті Міністерства.

 

Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що вчорашні арешти адвоката Курбедінова та активіста Салієва “ще один приклад погіршення ситуації з правами людини в Криму”.

Інформація про це розміщена на сторінці Посольства США в Україні у  Твіттері – Укрінформ.

“Посол Йованович: Арешт кримськотатарського адвоката Курбедінова та активіста Салієва – ще один приклад погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер в окупованому  Криму  заарештовані адвокат Еміль Курбедінов на 10 діб та його підзахисний, активіст Сейран Салієв – на 12 діб.

 

Міжнародна правозахисна організація Freedom House закликає негайно звільнити адвоката Еміля Курбедінова і активіста Сейрана Салієва, незаконно заарештованих в анексованому Криму 26 січня.

Про це йдеться в заяві організації, текст якої розміщений в Facebook – Укрінформ.

«Росія  повинна звільнити Курбедінова і Салієва і почати дотримуватися норм міжнародного права щодо окупованих територій», – йдеться в заяві віце-президента Freedom House з міжнародних програм Роберта Германа.

В організації вважають, що “постійні порушення російськими силами основних правових принципів перетворили Крим на територію, де базові права людини більше не дотримуються і де залишилося дуже мало надії на можливість законного оскарження свавілля з боку сил безпеки”.

У Freedom House зазначили, що 26 січня окупаційні сили у Криму затримали Еміля Курбедінова, відомого кримськотатарського адвоката, та одного з його підзахисних, Сейрана Салієва. Курбедінова заарештовано та звинувачено у пропаганді і публічній демонстрації нацистської й екстремістської символіки, зокрема за публікацію відео у 2013 році в російській соціальній мережі “Вконтакте” про захід, організований Хізб ут-Тахрір, ісламською групою, забороненою в Росії. Курбедінова засудили до 10 днів ув’язнення. Очікується, що Салієва буде звинувачено в тероризмі. В його домі  проведено обшук озброєними людьми, які можливо, шукали матеріали, пов’язані з організацією Хізб ут-Тахрір. Салієв – громадський активіст, який був оштрафований у травні 2016 за оголошення через гучномовець мінарету інформації про незаконні обшуки в домах кримських татар у Криму. Заявлена приналежність до Хізб ут-Тахрір часто використовується російськими силами у Криму для переслідування мирних активістів.

Крім того, в Freedom House нагадали, що 25 січня цього року Миколу Полозова, адвоката лідера кримських татар Ільмі Умерова, було затримано на кілька годин російською ФСБ. Умеров був заступником голови органу самоврядування кримських татар, Меджлісу, звинувачений у “сепаратизмі” через критику спроби Росії анексувати Крим. Він також зазнав примусового психіатричного лікування. Умеров, у якого хвороба серця та цукровий діабет, залишається під домашнім арештом, оскільки розслідування досі триває.

 

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко вважає неприпустимою ситуацію, коли 50% громадян, котрі працюють, не сплачують податків або сплачують їх в неповному обсязі.

Про це він заявив в інтерв’ю одному з українських видань, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“В Україні невеликі податки, але їх повинні сплачувати всі. І історії про «сплячих підприємців» ми маємо забути як жахливий сон. Такого хаосу немає ніде у світі. Жодна країна, де 50% громадян не платить податки, не стала процвітаючою», – сказав Розенко.

За його словами, в Україні одне з найменших навантажень, зокрема у Європі, на фонд оплати праці. «Рік тому ми зменшили вдвічі ЄСВ і фонд оплати праці в державі мав би зростати, тому що навантаження зменшилось», – зауважив віце-прем’єр-міністр.

Розенко  наголосив, що саме легалізація економіки і заробітних плат є ключем для вирішення проблем дефіциту бюджету Пенсійного фонду України. «Адже ні підвищення пенсійного віку та страхового стажу, ні маніпуляції з формулами нарахування пенсій чи їх обмеження, не нададуть такий обсяг ресурсу, як реальна легалізація економіки», – підкреслив він.

«Звісно, це непрості процеси, але ми до цього прийдемо. Тому зараз відбуваються болючі реформи, проте ми повинні усвідомити, що в Україні є податкова система – досить ліберальна. Але ще раз наголошую: всі мають платити податки. Інакше ми ніколи не будемо мати процвітаючої країни і великих пенсій», – підсумував віце-прем’єр-міністр.

 

Президент України Петро Порошенко у понеділок, 30 січня, здійснить одноденний робочий візит до Берліна.

Про це у п’ятницю повідомила речниця уряду Німеччини Ульріке Деммер, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

“Найближчого понеділка, 30 січня, канцлер о 14:30 (15:30 за київським часом – ред.) вітатиме президента Петра Порошенка у відомстві канцлера”, – сказала Деммер.

За її словами, в ході зустрічі мова піде про двосторонні відносини, про просування мирного процесу, про актуальну ситуацію у виконанні Мінських угод. Крім того, лідери поговорять про внутрішню економічну ситуацію в Україні і відносини Києва з Європейським Союзом, зокрема у сфері енергетики.

Перед переговорами передбачено заяву  Меркель  і Порошенка для преси.

Крім того, як стало відомо агентству, очікується зустріч Порошенка з президентом Бундестагу Норбертом Ламмертом.

Раніше про візит глави Української держави до Німеччини  повідомило  джерело в Адміністрації Президента.

 

У четвер, 2 лютого, Європарламент проголосує за скасування візових вимог для грузинських громадян.

Це питання включене до порядку денного чергової сесії законодавчого органу ЄС у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Згідно з політичним рішенням країн-членів Євросоюзу, скасування візових вимог громадян  Грузії, а також України набуде чинності лише після уведення нового механізму призупинення візових режимів для усіх третіх країн.

 

В окупованому Севастополі «Департамент із земельних і майнових відносин» підтвердив масове вилучення землі у членів дачних та житлово-будівельних кооперативів – нібито за «порушення права власності міста» за українським законодавством.

Про це повідомляє  «Нова газета», яка направляла відповідний запит – Укрінформ

За інформацією видання, з березня 2014 року до листопада 2016 року «департамент Севастополя» подав 261 позов по фізосіб про повернення ділянок у власність міста. У відомстві також відзначили, що мешканцям не буде надана компенсація за передачу ділянок, оскільки «предметом позовних заяв Департаменту є витребування майна з чужого незаконного володіння, а не вилучення земельних ділянок для державних і муніципальних потреб».

16 січня «Нова газета» повідомила, що севастопольці, які володіють земельними наділами в міських кооперативах, почали отримувати позови від уряду і прокуратури міста з вимогою вилучення землі. У так званому «відомстві» стверджують, що, начебто, до окупації виділення землі містянам відбувалося з порушеннями чинного на той момент законодавства України.

 

Японія передасть свій досвід інформування в надзвичайних ситуаціях Суспільному мовнику України.

Про це йшлося на зустрічі керівництва Міністерства інформаційної політики України, Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення України з Надзвичайним та Повноважним послом Японії, повідомляє  прес-служба МІП.

«Ми вже готові розпочати підтримку. Сьогодні я хочу вас познайомити з нашими експертами, які впроваджуватимуть програму підтримки Суспільного мовлення, про яку йшлося під час нашої попередньої зустрічі», – сказав посол Сумі Шігекі.

Міністр  інформполітики  Юрій Стець у свою чергу подякував за допомогу Україні та зазначив: “Ми розуміємо, що влада не повинна впливати на Суспільне мовлення, а повинна лише допомагати. Зокрема, саме завдяки встановленню таких дружніх двосторонніх дипломатичих стосунків ми виконуємо свою місію”.

У ході зустрічі японські експерти корпорації NHK та агенства JICA розповіли, що програма ділиться на три напрями: технічна підтримка (передача обладнання до студії), підтримка в забезпеченні програмування, а також створення єдиної мережі інформування громадян про надзвичайні ситуації.

За словами посла, останній напрям, що стосується інформування громадян, є дуже успішним досвідом в Японії.

Експерти наголосили, що під час створення мережі важливим є якісно налагодити взаємодію між центральними та місцевими телеканалами. А для того, щоб навчитися реалізовувати програму, в українських фахівців із Суспільного мовлення буде можливість поїхати до Японії і подивитися, як працює мережа. Це передбачено програмою допомоги.

На завершення зустрічі, голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко наголосив: “Ми дуже цінуємо допомогу, як технічну так і методичну, запропоновану Вами. Ваш досвід системи оповіщення населення в умовах надзвичайних ситуацій є важливим досвідом для України. Раніше цю функцію виконувало дротове радіо, яке зараз втратило свою актуальність і механізм роботи. Тому, використовуючи Ваші поради, Україна вирішить велику проблему в цьому напрямі”.

Як відомо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово відзначав потребу врегулювати питання, які можуть стати перешкодою на шляху до реформи Суспільного мовлення України. Глава уряду доручив міністру інформаційної політики України Юрію Стецю виявити та попередити подібні загрози.

 

Прокуратура міста Києва викрила та повідомила про підозру головному бухгалтеру Інституту вугільних енерготехнологій Національної академії наук України та її заступниці у привласненні державних коштів.

Про це  повідомляє  прес-служба прокуратури – Укрінформ.

«Київською місцевою прокуратурою № 7 за результатом досудового розслідування повідомлено про підозру головному бухгалтеру Інституту вугільних енерготехнологій Національної академії наук України та її заступниці у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем вчиненого групою осіб в особливо великих розмірах) КК України», – йдеться у повідомленні.

Встановлено, що колишні посадовці Інституту шляхом складання завідомо неправдивих відомостей заволоділи грошовими коштами закладу в сумі понад 500 тис. грн. Ці кошти виділялися для виплати премій працівникам. Однак, як з’ясувалося, фактично ці премії отримували не рядові співробітники інституту, а вказані посадовці.

За клопотанням місцевої прокуратури Подільським районним судом м. Києва зловмисникам обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

На даний час досудове слідство триває.

 

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови вважає, що відкриття в Москві представництва невизнаного Придністров’я суперечить не тільки Конституції країни, але й загальноприйнятим нормам міжнародного права.

Про це йдеться в оприлюдненій заяві зовнішньополітичного відомства Молдови, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

“Міністерство закордонних справ та європейської інтеграції вважає відкриття в Москві представництва невизнаного  Придністров’я  незаконним, а також суперечить Конституції Молдови і загальноприйнятим нормам міжнародного права”, – зазначається в документі.

У Кишиневі сподіваються, що влада РФ відмовить Придністров’ю у відкритті свого представництва в Москві, підтверджуючи тим самим взяті на себе зобов’язання поважати суверенітет і територіальну цілісність Молдови. Підкреслюється, що ці зобов’язання зафіксовані в Договорі про дружбу і співробітництво між двома країнами.

Раніше в прес-службі лідера невизнаного Придністров’я Вадима Красносельського повідомили про відкриття в Москві офіційного представництва невизнаного регіону, мета якого – надання консультативної та юридичної допомоги мешканцям Придністров’я, які тимчасово проживають на території РФ.

 

Віце-спікер Держдуми Петро Толстой очолив російську делегацію в Парламентській асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Про це повідомляє у п’ятницю  Інтерфакс – Укрінформ.

Таке рішення було ухвалено у п’ятницю на зборах делегації. “Толстого обрано”, – повідомив депутат Микола Ковальов (“Единая Россия”). Сам Толстой підтвердив факт обрання, уточнивши, що очолив делегацію “як заступник голови Держдуми”.

Ще в листопаді минулого року спікер Держдуми РФ В’ячеслав Володін, розподіляючи обов’язки віце-спікерів, доручив Толстому займатися організацією співпраці з Європарламентом і Єврокомісією, Міжпарламентським союзом і ПА ОБСЄ.

В останні дні багато російських громадських діячів і єврейські організації критикували антисемітські висловлювання Толстого. Віце-спікер, зокрема, заявив, що люди, які “вискочили з-за смуги осілості з наганами в руках”, руйнували православні храми.

Парламентська асамблея  ОБСЄ  – міжпарламентська організація, що об’єднує 57 держав Європи, Азії і Північної Америки, які входять до Організації з безпеки і співробітництва в Європі. У липні російська делегація залишила засідання асамблеї, відмовившись брати участь в обговоренні резолюції щодо анексованого Криму і самопроголошених Абхазії і Південної Осетії.

 

Сім формувань повстанців у Сирії об’єдналися для боротьби з бойовиками ісламізму “Джебхат Фатах аш-Шам”.

Про це повідомило опозиційне угрупування “Ахрар аш-Шам”, передає  DW – Укрінформ.

Об’єднання зусиль стало реакцією на напад, що бойовики “Джебхат Фатах аш-Шам” здійснили у вівторок на базу повстанців на північному заході Сирії. Джихадисти вважають, що помірна опозиція, яка була допущена на переговори в столиці Казахстану Астані, змовилась проти ісламістів, повідомляє інформагентство Reuters.

Бої між джихадистами і повстанцями тривають вже третій день у провінціях  Ідліб і Алеппо, передає AFP.

“Впродовж останніх годин ряд агресивних дій був спрямований проти нашої благословенної революції, що призвело до тотальної конфронтації”, – наголошується в заяві “Ахрар аш-Шам”. Ця угруповання також ісламістська, але вважається помірною. Серед груп, які її підтримали, – “Джейш аль-Іслам”, а також “Джейш аль-муджахидін”, яка входить до “Вільної сирійської армії”.

Нагадаємо: “Джебхат Фатах аш-Шам” раніше називався “Фронт ан-Нусра” і був пов’язаний з “Аль-Каїдою”. Організація вважається терористичною в багатьох країнах. Її участь у мирних переговорах щодо Сирії не передбачена організаторами.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 978

коментарі закриті

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua