Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 28 січня

Інформдень: 28 січня

Новий губернатор Одещини розширює штат адміністрації

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов розпорядився реорганізувати структуру департаментів та управлінь ОДА, наростивши загальну кількість державних службовців.

Штат ОДА, згідно з розпорядженням Степанова №319/А-2017, збільшено до 528 фахівців – на 89 осіб більше, ніж було в ОДА за попереднього керівництва.

Зокрема, відновлено Управління аграрної політики, Управління комунікацій та інформаційної політики та Департамент соціальної та сімейної політики (раніше був Департамент охорони здоров’я та соціальної політики). Два структурні підрозділи: Департамент “Агентство з питань інвестицій та розвитку” та Департамент розвитку інфраструктури і ЖКГ – перейменовано відповідно в Управління інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва та Департамент ЖКГ й енергоефективності.

У новому штатному розписі з’явилось Управління туризму, рекреації та курортів, також функціонуватимуть Департамент економічної політики й стратегічного планування, Департамент охорони здоров’я, Управління містобудування й архітектури, Відділ охорони культурної спадщини і Відділ координації адмінпослуг та інформатизації, Сектор запобігання й виявлення корупції тощо.

По суті виданням розпорядження про реорганізацію ОДА Степанов зробив крок до поступового відновлення структури підрозділів Одеської облдержадміністрації, яка існувала до приходу в ОДА його попередника.

 

Одесити просять Нацраду перевірити радіостанцію “Гармонія світу”

Перевірити діяльність регіональної FM-радіостанції “Гармонія світу”, що транслює антидержавні передачі, проповідує ідею “русского міра” та заявляє, що “України немає”, просить Національну раду з питань телебачення і радіомовлення Одеська міська організація ВО “Свобода”.

Звернення про це надіслано голові Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрію Артеменку,  повідомляє в Facebook  Сергій Солтасюк.

“У програмі (зазначеної радіостанції  – ред.) лунають фрази про насадження “чужерідної культури і мови”, про неможливість розриву зв’язків з “братською Росією”, про суперечливість існування Української держави та можливість її подальшого розвитку лише як частини іншого державного утворення і т. д.”, – зазначено у зверненні на адресу  Національної ради.

В одній з передач напередодні Дня Соборності України 22 січня цього року стверджувалось, що “дітей змушують говорити і думати українським сленгом”, “сьогодні такої держави, як Україна, в енергетичному світі, тобто, в інформаційному полі Землі немає” тощо.

У документі також привернуто увагу державного регуляторного органу недотримання радіостанцією квот щодо україномовного контенту та “відповідності змісту передач чинному законодавству України та національної безпеки”.

“Вимагаємо розібратися з цим інформаційним свавіллям, і в разі виявлення порушень відповідних нормативно-правових актів, що регламентують порядок роботи радіомовлення в Україні, вжити відповідних заходів, згідно з чинним законодавством”, йдеться в документі.

Варто зазначити, що бенефіціарним власником радіостанції “Гармонія світу” є,  за даними Медіаняні, одесити Ірина Литовченко і Олег Дементьєв. Перша володіє 85% мовника, другий 15% – через одеську компанію “Медіа республіка”. Радіостанція останнім часом змінила спрямування програм – з культурно-просвітницького на культурологічний.

 

Печерський районний суд Києва відмовився надати Генеральній прокуратурі України дозвіл на заочне розслідування справи щодо екс-секретаря Ради національної безпеки й оборони, колишнього голови Адміністрації Президента Андрія Клюєва. 

Про це йдеться в  ухвалі  суду, повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

«Слідчий суддя вважає за необхідне клопотання ГПУ про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування повернути слідчому як таке, що не відповідає вимогам статті 297-2 КПК України», – йдеться в ухвалі.

Зазначається, що ухвала оскарженню не підлягає.

Згідно з текстом документа, Клюєва підозрюють в організації незаконного перешкоджання проведенню мітингів із застосуванням фізичного насильства і організації перевищення службових повноважень правоохоронцями.

Водночас головуючий суддя Віталій Писанець вирішив, що Клюєв не перебуває в розшуку у цьому кримінальному провадженні, а ГПУ направила йому повідомлення про підозру на неправильну адресу. Суд також постановив, що інформація про перебування Клюєва в Росії є припущенням і документально не підтверджена.

Як відомо, 28 лютого 2014 року Клюєва було оголошено у розшук. В  СБУ  заявляли, що він перебуває на території Росії.

Генпрокуратура України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Андрія Клюєва у вчиненні правопорушень, передбачених статтею 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій), статтею 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Проти Клюєва, як і проти низки інших чиновників часів президентства Віктора Януковича, яких підозрюють у незаконному заволодінні державною власністю в Україні, діють міжнародні санкції, що передбачають замороження рахунків і візову заборону.

 

З “Кримського Титану” звільнили працівників з українським громадянством – Херсонська ОДА

Керівництвом заводу “Кримський Титан”, який знаходиться в окупованому Криму неподалік адмінмежі, було звільнено працівників з українським громадянством, мешканців Херсонської області. Про це повідомляє УНН  з  посиланням на прес-службу Херсонської ОДА.

“Причинами звільнення названо буцімто забезпечення режиму безпеки та попередження терористичних актів на об’єктах стратегічного призначення. В присутності співробітників МВС та ФСБ РФ особам, що потрапили до категорії „небажаних“, запропонували отримати компенсацію у розмірі двомісячної заробітної платні та влаштуватись на інші „нережимні“ підприємства на території окупованого Криму та РФ. Насправді, таким чином ФСБ проводить „зачистку“ неблагонадійних для них елементів, якими є громадяни України” — йдеться у повідомленні.

Крім того окупаційна влада Криму проводить заходи, спрямовані на зменшення кількості осіб, які виїжджають з окупованого півострова у Херсонську область, зазначили у пре-службі.

Херсонська облдержадміністрація направила листи до Управління Служби безпеки України у Херсонській області та Управління Служби безпеки України в Автономній республіці Крим і Севастополі з проханням опрацювати та прийняти відповідні заходи у межах їх повноважень.

 

“Батьківщина” не об’єднуватиметься з жодною політичною силою — Ю.Тимошенко

Партія “Батьківщина” більше не об’єднуватиметься з жодною політичною силою, аби не нести відповідальність за дії інших політиків. Про це лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко наголосила під час ефіру на телеканалі “NewsOne”, передає  УНН.

“Не можна брати відповідальність за інших політиків, адже потім вони впадають в корупцію, зберігають стару систему, а відповідальність за це доводиться нести мені”, — пояснила лідер партії.

Ю.Тимошенко висловила жаль з приводу того, що свого часу підтримала на президентських виборах Віктора Ющенка, а також дала згоду на об’єднання з Арсенієм Яценюком, який “на потужності „Батьківщини“ пройшов у парламент, провів своїх корупціонерів і став прем’єр-міністром”.

“Жодного об’єднання і жодного взяття на себе відповідальності за інших людей, в яких я зараз навіть упевнена. Не можна ні за кого давати гарантії”, — вважає лідер “Батьківщини”.

Між тим, за словами Юлії Тимошенко, партія співпрацюватиме з демократичними силами та політиками.

Раніше Ю.Тимошенко висловила думку, що на зустрічі з новим Президентом США  Україна має ініціювати Будапештський формат перемовин.

 

Український політв’язень у РФ Микола Карпюк перебуває у Володимирському централі, його вже відвідав український консул.

Про це повідомив його адвокат Ілля Новіков в  Facebook – Укрінформ.

“Микола Карпюк у Володимирському централі на карантині. У нього був консул. Самопочуття в нормі”, – написав він.

Як повідомлялося,  26 травня суд в Чечні засудив Карпюка і ще одного українця Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно до обвинувачення у вбивстві російських військовослужбовців під час війни в Чечні. Українці обвинувачення відкидають і підкреслюють, що участі в бойових діях не брали.

26 жовтня Верховний суд Росії визнав законним цей вирок.

Політв’язні підписали документи для подання позову до  Європейського суду з прав людини.

Карпюка відправили етапом ще 5 грудня.

 

Адвокати і родина незаконно ув’язненого в Росії українця Станіслава Клиха вже 3 тижні не мають інформації про місце та умови його перебування.

Про це заявив адвокат Ілля Новиков у ефірі  “Громадського” – Укрінформ.

«Його хворого повезли з Грозного до Челябінська. В нас немає інформації, де він перебуває. Стан Стаса Клиха нас зараз турбує дуже сильно, бо людина і раніше мала клопоти зі здоров’ям – і фізичним, і психічним», – сказав адвокат.

Він також зазначив, що через особливості умов етапування в Росії на сьогодні нічого не можна зробити, щоб дізнатися бодай якусь інформацію про Клиха.

«В Росії діє така умова етапування, що ніхто не зобов’язаний повідомляти ані родину, ані адвоката, де перебуває людина. Вже коли він прибуде, то постфактум ми дізнаємось», — сказав Новиков.

Востаннє відомості про Клиха були 10 січня, коли його почали етапувати до Челябінського СІЗО з поганим станом здоров’я.

Як повідомлялося, 26 травня 2016 року суд у Чечні засудив українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно за обвинуваченням у вбивстві російських військовослужбовців під час Чеченської війни. Українці обвинувачення відкидають і підкреслюють, що участі в бойових діях не брали.

26 жовтня Верховний суд Росії визнав законним цей вирок.

Політв’язні підписали документи для подання позову до Європейського суду з прав людини.

Сьогодні стало відомо, що Карпюк перебуває у Володимирському централі.

 

У Києві проходить сьоме засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар.

Про це  повідомив  уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв – Укрінформ.

“Головною темою для обговорення буде стан кримськотатарського народу в окупованому Криму, а також стратегія публічної дипломатії кримських татар. У контексті останніх затримань в окупованому Криму до порядку денного роботи виконавчого комітету ВККТ включено питання щодо затримань адвоката  Еміля Курбедінова  та активіста Сейрана Салієва”, – зазначив він.

Як повідомляє  QHA, на засіданні присутні голова конгресу Рефат Чубаров, члени виконкому та ревізійної комісії конгресу, а також представники кримськотатарських діаспор з Туреччини, Польщі, Литви, Киргизстану та Румунії. Засідання також відвідали кримськотатарські активісти Молодіжного комітету при ВККТ.

Нагадаємо, 26 січня в окупованому Криму заарештовані адвокат Еміль Курбедінов на 10 діб та його підзахисний, активіст Сейран Салієв – на 12 діб.

 

Фігуранту «справи кримських диверсантів» Редвану Сулейманову продовжили арешт до 28 лютого.

Про це 28 січня  повідомив  кореспондент Радіо Свобода Антон Наумлюк – Укрінформ.

За його словами, 25 січня підконтрольний Кремлю Київський районний суд відмовився продовжити запобіжний захід Сулейманову, оскільки підсудність справи належить до Верховного суду Криму. Слідство мало подати туди заяву про продовження арешту за сім днів до закінчення терміну 30 січня.

«Тобто вони вже на той час запізнилися на два дні. Фактично у слідства залишалася єдина можливість законно утримати Сулейманова під арештом – оскаржити рішення Київського суду і домогтися його скасування. Щоб адвокат Сулейманова не заважав цьому, Курбедінова заарештували на 10 днів. І відразу ж Київський суд продовжив арешт Сулейманову на місяць», – написав журналіст.

Наумлюк додав, що замість заарештованого адвоката Еміля Курбедінова на слуханні був присутній адвокат за призначенням.

Наприкінці грудня 2016 року затриманому влітку в Криму Сулейманову продовжили арешт до кінця січня 2017 року, він перебуває під арештом у Сімферопольському слідчому ізоляторі.

Російські ЗМІ з посиланням на ФСБ повідомляли, що Сулейманова затримали 30 липня 2016 року на території аеропорту Сімферополя. 12 серпня Федеральна служба безпеки розіслала по російських медіа відео допиту Сулейманова, де той дає свідчення. Затриманий каже, що в жовтні 2015 року в Запоріжжі його завербувала українська розвідка.

За словами Сулейманова, спочатку в його завдання входило збирання інформації про переміщення військової техніки, а пізніше нібито поставили завдання знайти на сімферопольському вокзалі та в аеропорту місце для закладки вибухових пристроїв.

ФСБ Росії 10 серпня повідомила, що в ніч на 7 серпня в Криму затримали групу «українських диверсантів», які нібито готували теракти на півострові. Цьому передувало триденне блокування російськими прикордонниками підконтрольних їм кримських пунктів в’їзду і виїзду на адміністративному кордоні з окупованим півостровом.

Влада України заперечує звинувачення Москви і називає їх «провокацією» російських спецслужб.

 

Окупанти тримають важке озброєння на лінії фронту і активно ним користуються.

Про це поінформував речник Міністерства оборони з питань АТО полковник Олександр Мотузяник на брифінгу у суботу – Укрінформ.

За його словатми, вчора на Луганському напрямокту  було значно спокійніше ніж добою раніше. Окупанти продовжували обстрілювати наші позиції у Попаснянському районі та в районі Бахмутської траси. Втім майже без використання важкого озброєння. Виключенням була ділянка фронту поблизу Попасної, де по обіді бойовики випустили понад 25 мінометних мін у бік наших захисників.

На сході напрямку, а саме у Станиці Луганській, відбулася одна ворожа збройна провокація з використанням гранатометів.

Усього вчора на Луганському напрямку відбулося 15 обстрілів з боку НЗФ. Чотири з яких були мінометними.

Як зазначається, на Донецькому напрямку, бойова обстановка залишається складною. Вчергове розширилася географія бойових дій противника. Так, знову неспокійно на Світлодарській дузі та в районі Донецького летовища. Загалом, важке озброєння бандформування використовували вздовж усієї лінії фронту.

Найбільш активно – в авдіївській промзоні, де за добу впродовж чотирьох обстрілів тамтешніх українських позицій сили окупанта випустили понад 70 мінометних мін та більше 10 артилерійських снарядів. Українські війська регулярно відкривали вогонь у відповідь.

Всього за минулу добу на Донецькому напрямку  відбулося 11 ворожих обстрілів, зокрема 7 – з важкого  озброєння.

Мотузяник повідомив, що на Маріупольському напрямку бойові дії перемістилися на південь. Так, на ділянці фронту Красногорівка – Мар’їнка, де ворог здійснював масовані атаки наших позицій добою раніше, не зафіксовано жодного випадку порушення тиші.

За винятком трьох випадків порушення перемир’я ворогом у районі Докучаєвська, усі вчорашні обстріли на цьому напрямку прийшлися на лінію фронту Павлопіль – Широкине. Епіцентром бойових дій залишаються українські рубежі оборони у Широкиному та сусідньому з ним Водяному. Окупанти тримають важке озброєння на лінії фронту і активно ним користуються. Зокрема, артилерію противник використовував тричі – два рази проти захисників Водяного та єдиноразово у Широкиному.

У останньому після світанку бойовики відкривали вогонь з танка. Міномети ворогом застосовувалися на півдні Маріупольського напрямку цілодобово. Втім, найбільш активно – саме у Широкиному, де, за підрахунками Генштабу, противник випустив понад 70 мін. Нарівні з важким озброєнням вчора у районах бойового протистояння на Маріупольському напрямку бойовики широко використовували легке, зокрема активними були снайпери противника.

Всього за минулу добу на Маріупольському напрямку  відбулося 34 ворожих обстрілів, половина яких – з важкого  озброєння.

 

Путінсько-окупаційні війська продовжили обстріли наших позицій на всіх напрямках – загалом 60 обстрілів. Трьох наших військових поранено.

Про це  повідомляє прес-центр штабу  АТО – Укрінформ.

На Маріупольському напрямку по Лебединському вогонь вела 122-міліметрова артилерія, танк та 82-міліметрові міномети противника. 120- та 82-міліметрові міномети – по Широкиному, Водяному, Талаківці, Гнутовому, Лебединському, Опитному та Павлополю.

Гнутове, Лебединське, Водяне, Новотроїцьке, Березове, Талаківку та Широкине бойовики обстріляли з гранатометів та стрілецької зброї. По Новотроїцькому та Гнутовому вогонь вів і снайпер.

На Донецькому напрямку – зі 152-міліметрової артилерії окупанти обстрілювали наші позиції в районі Авдіївки. З гранатометів та великокаліберних кулеметів – Зайцеве та Луганське, а з мінометів різних калібрів обстріляли Авдіївку та Троїцьке.

На Луганському напрямку – з протитанкових ракетних комплексів – Новозванівку. З мінометів та гранатометів – Троїцьке, Новозванівку, Кримське та Новоолександрівку. По Кримському вогонь вела і БМП противника.

Загалом зафіксовано 60 обстрілів. Троє наших військових поранено.

 

Організатори торговельної блокади окремих районів Донецької та Луганської областей планують її розширити. 

Про це повідомив співорганізатор блокади залізниці на Луганщині, другий командир батальйону “Донбас” Анатолій Виногородский в ефірі  “112 Україна” – Укрінформ.

“На заблокованій вітці стоїть тепловоз з вагонами. Там стоїть наш намет, близько 20 осіб, які змінюються через кожні 8 годин. Зараз підтягуються люди з інших областей. Першими приїхали хлопці з Волині. Зараз підтягуються хлопці з Запоріжжя, хлопці з Київської області. Ми будемо цю блокаду розширювати… Мова йде про всю лінію кордону зі стороною агресора”, – сказав він.

Як повідомлялося, 25 січня ветерани АТО заблокували ділянку залізниці Луганськ – Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. В результаті цих дій було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів.

26 січня ветерани АТО заблокували ще й вузлову станцію “Светланово” в Луганській області.

Відомості за фактом блокади внесено до ЄРДР з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 279 КК україни (блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, яке порушило нормальну роботу транспорту). Покарання передбачає штраф від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів або виправні роботи до 2 років, або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років.

 

У “ЛНР” заявили, що блокування залізниці ветераними АТО загрожує катастрофою в Луганській області

Блокування вантажного залізничного сполучення на Донбасі може привести до економічної катастрофи не тільки у самопроголошеній Луганській Народній Республіці, а й в Луганській області. Про це заявив на брифінгу так званий представник “оборонного відомства ЛНР” Андрій Марочко, передає  УНН  із посиланням на РІА “Новости”.

“Дії цих “горе-вояк” можуть привести до економічної катастрофи не тільки в ЛНР, а й решти Луганській області, на території якої розташовуються електростанції, робота яких залежить від поставок вугілля з республіки”, – заявив А.Марочко.

На його думку, цей факт також в черговий раз підтверджує, “нездатність київського уряду контролювати націоналістичні збройні формування, які воюють на Донбасі на стороні України”.

Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО  розпочали блокаду залізниці Луганськ-Лисичанськ-Попасна.

Прокуратура відкрила провадження через блокування залізниці на Луганщині.

Як повідомялв УНН, вантажний потяг, який намагався протаранити блокпост з ветеранами АТО на залізниці Луганськ-Попасна, був зупинений активістами.

 

Міністерство оборони робить усе можливе для бійців, які зазнали поранення на фронті,  проте хочуть продовжувати службу в ЗСУ.

На цьому наголосив заступник міністра оборони з питань евроінтеграціі Ігор Долгов під час відбору – тестування військовослужбовців для участі у міжнародних змаганнях “Ігри нескорених”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Міністр оборони  висловив думку і продовжує її дотримуватися, що якщо боєць, який дістав поранення на фронті, хоче продовжувати службу, він буде це робити. А ми маємо створити всі умови, щоб він міг це робити”, – сказав Долгов.

Він також зауважив, що такі змагання є чудовою нагодою для військових проявити себе.

 

Небажання Росії дати згоду на розширення мандату Місії на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово неконтрольованої  Україною території Донбасу, свідчить про намір РФ продовжувати постачання важкої зброї, військового обладнання, регулярних військ, бойовиків, підтримки терористичної діяльності.

Про це йдеться в  коментарі МЗС  України у зв’язку з рішенням Постійної Ради ОБСЄ  від 27 січня цього року щодо продовження мандату Місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» – Укрінформ.

“У зв’язку з прийняттям цього рішення делегація України в  ОБСЄ  виголосила інтерпретуючу заяву, у якій висловила глибоке розчарування наполегливим небажанням Росії дати згоду на розширення мандату Місії на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово неконтрольованої Урядом України території Донбасу. Такі дії Російської Федерації свідчать про її намір продовжувати постачання важкої зброї, військового обладнання, регулярних військ, бойовиків, підтримки терористичної діяльності на території України”, – зазначається в коментарі.

Делегація України наголосила, що виконання Росією положень п.4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року щодо встановлення контролю та постійного моніторингу ОБСЄ над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону, а також створення зони безпеки вздовж кордону з боку Росії є критично важливим для деескалації ситуації на Донбасі.

 

Залізничні війська ЗС РФ регулярно здійснюють на підконтрольних станціях “Укрзалізниці” в ОРДЛО прийом і розвантаження ешелонів, що прибувають з РФ, зі зброєю і військовою технікою.

Про це повідомляє  ZN.UA – Укрінформ.

Автор статті Валентина Самар указує, що українська сторона не може нічого зробити з прибуттям на станції “Укрзалізниці” ешелонів зі зброєю з Росії.

“Офіційно розвідники про це не говорять, вони тільки повідомляють нам дати і вміст військових ешелонів, дуже точно. Неофіційно це виглядає так: перед прибуттям ешелону на станцію заходять російські військові залізничники без пізнавальних знаків, виганяють звідти співробітників “Укрзалізниці”, вимикають всі датчики, приймають склад, охороняють його, здійснюють вивантаження і тут же відправляють платформи назад”, – зазначила вона.

В інтерв’ю ZN.UA міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш розповів, що сьогодні на українську компанію “Укрзалізниця” в ОРДЛО працює 17 тисяч осіб, а диспетчеризація здійснюється з підконтрольної Києву території. За його словами, український диспетчерський центр не пропускає через неконтрольовану частину кордону ніяких потягів, але на місцях діють і люди, що не працюють на УЗ.

“Там є люди, які не працюють на українську залізницю. В “Укрзалізниці” було 26 тис. людей, зараз 17 тис. Ви можете поговорити про це з “Укрзалізницею”. Але ще раз повторю: диспетчеризація здійснюється з території, контрольованої державою. Невже ви думаєте, що наш диспетчерський центр пропускає з неконтрольованої частини українського кордону якісь потяги або автомобілі?”, – зазначив міністр, відповідаючи на запитання про російські ешелони з технікою на станціях Дебальцеве і Іловайськ.

За словами Черниша, російські війська ще в 2014 році створили окрему залізничну вітку, яка забезпечує підвезення до ОРДЛО військових вантажів, і українська влада до цього не причетна.

“Про те, що там їздять якісь (російські — ред.) потяги, я можу просто сказати, і навіть можна в Інтернеті інформацію знайти: ви знаєте, що частина дороги проходила територією Луганської області, яка виходить з території РФ і знов повертається до Росії. І раніше росіяни її використовували. Залізничні війська РФ в 2014 році побудували окрему вітку, яка забезпечує підвезення військових вантажів, зброї і так далі. Є рейки, є залізничні війська РФ, які проводять ці вантажі туди, куди їм потрібно — це не українці роблять. Наявність колії не означає, що це українська залізниця”, – зазначив він.

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликає пам’ятати про Героїв Крут і зауважує, що маленькі залізничні станції Крути та Бахмач стали вічними символами незламності всіх захисників України.

Про це йдеться у зверненні голови ВР до Дня пам’яті Героїв Крут, оприлюдненому на  сайті  парламенту – Укрінформ.

“Уже століття майже безперервно триває війна зі споконвічним ворогом України – Росією. Після проголошення незалежності України 22 січня 1918 року більшовики почали агресію проти молодої Української держави. Але ворог як століття тому, так і сьогодні не врахував головного – духу наших воїнів. Крути та Бахмач – дві маленькі залізничні станції – стали вічними символами незламності всіх захисників України”, – йдеться у зверненні.

Парубій нагадує, що державність у 1918-му, як і в 2014-му, рятували добровольці.

“Своєю мужністю герої Армії УНР підняли на боротьбу наступні покоління, зокрема і сучасних українських воїнів, які в зоні  АТО  стоять сьогодні на смерть за українську державність, по всьому фронту зупиняючи російського окупанта”, – наголошує голова ВР.

Парубій закликає пам’ятати і згадувати в цей день не тільки Героїв Крут та Бахмача, а й усіх воїнів, які віддали своє життя за Україну.

“Нехай їхній приклад надихає нас на невтомну спільну боротьбу проти ворога за вільне та гідне життя нашого народу у своїй незалежній державі”, – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, 29 січня в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут.

 

Українська тенісистка Марта Костюк, яка сьогодні стала переможницею Відкритого чемпіонату Австралії-2017 серед юніорів, стала гордістю і почесною гостею української громади Мельбурна.

Про це повідомляє  прес-служба Союзу українських організацій Австралії, передає кореспондент Укрінформу.

“Це велике досягнення для 14-річної Марти. Безсумнівно, вона буде зіркою в майбутньому. Українська громада в Австралії дуже пишається та радіє її перемозі»,  – підкреслив глава СУОА Стефан Романів.

Українці Мельбурна, які від часу прибуття українських спотсменок Марти Костюк та Тетяни Андрєєвої на чемпіонат постійно підтримували і підбадьорювали дівчат, сьогодні у соцмережах висловлюють слова подяки і гордості за тенісистку та історичну Батьківщину.

«Ми підтримували дівчат із самого початку, але у реальність перемоги повірили лише, коли Марта вийшла до чвертьфіналу», – зізнаються австралійські вболівальники українського походження.

Знаковим для громади був півфінал за участю Марти Костюк та росіянки Олени Рибакіної, а коли, перемігши у фіналі першу «ракетку» турніру швейцарку Ребеку Масарову, українка підійшла до мікрофона і вигукнула «Слава Україні!», молоді австралійські українці на трибунах тенісної арени дружнім виконанням гімну України зворушили і здивували не тільки австралійців, а й старше покоління української громади Мельбурна.

Союз українських організацій  Австралії  та Посольство України в Австралії тепло привітали переможницю та подякували всім, хто надавав допомогу і сприяння в організації участі українських спортсменок у Відкритому чемпіонаті Австралії-2017.

 

Мішель Терещенко переїжджає до Києва

Мішель Терещенко не буде балотуватися на посаду голови Глухівської об’єднаної громади, до якої увійдуть саме місто та три прилеглих села (вибори керівника там мають відбутися у квітні-травні поточного року), і має намір переїхати до Києва.

Про це він повідомив під час презентації у Сумах своєї  книги  „Перший олігарх”, у якій описані перипетії життя його діда Михайла Івановича – власника одного з найбільших статків Російської імперії.

“Так, я вирішив і не буду висувати свою кандидатуру. Я не ставив перед собою мету бути мером протягом 20 років. Я приділив цьому два роки, і це максимальний термін. У Глухові все буде нормально… Я не спеціаліст у цій сфері і ніколи не хотів стати мером. Особливо в Україні”, – заявив Терещенко, зауваживши, що він  готовий передати управління містом молодому кандидату.

За словами мера, він має намір переїхати в Київ і допомагати дружині – Олені Єскіній-Терещенко, яка планує балотуватися на посаду мера Києва.

“Мені здається – це нормально, коли чоловік хоче жити зі своєю дружиною”, – зауважив  Терещенко, коментуючи свій можливий переїзд до столиці.

Терещенко – нащадок династії українських цукрозаводчиків, який народився у Франції і більше 10 років живе в Україні, де до місцевих виборів 2015 років обробляв 3 тис. га землі у Глухівському районі на Сумщині, займаючись льонарством. Українське громадянство він отримав у березні 2015 року. Трохи пізніше, 25 жовтня, під час місцевих виборів, сенсаційно набрав понад 60% голосів виборців Глухова, ставши міським головою.

Його перебування на цій посаді супроводжували численні конфлікти і скандали.

Зокрема, остання резонансна подія сталася у двадцятих числах січня, коли правоохоронці провели обшук у відділі житлово-комунального господарства Глухівської міськради, керівництво якого звинувачується у привласненні бюджетних коштів. Мішель Терещенко ці звинувачення відкидає, називаючи такі дії правоохоронців замовними і політично мотивованими.

 

Данія стане першою країною в світі, що призначить так званого цифрового посла. Керівництво країни вважає це необхідним, адже технологічні гіганти, як Google і Apple тепер мають більше впливу, ніж багато країн.

Про це повідомив міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен в інтерв’ю Politiken, пише  “Європейська правда” – Укрінформ.

“Ці компанії стали чимось на кшталт нових країн, і ми повинні реагувати на це”, – сказав Самуельсен.

Посол, якого поки що не призначили, буде працювати у бік поліпшення відносин з американськими технологічними компаніями, які мають набагато більші статки, ніж деякі з країн, з якими Данія має традиційні дипломатичні відносини.

Міністр закордонних справ навів дані Financial Times, які свідчать, що ринкова вартість компанії Apple і Google настільки величезні, що якщо б компанії були країнами, вони практично б могли претендувати на включення в G20, 20 найбільших економік світу.

“Звичайно, ми будемо підтримувати наші традиційні дії, через які ми підтримуємо наші відносини з іншими країнами. Але ми просто повинні мати більш тісні зв’язки з деякими з компаній, які впливають на нас”, – сказав Самуельсен.

Данія вже отримує переваги від скоординованих лобістських зусиль, спрямовані на найбільших світових технологічних компаній. Минулого тижня Facebook оголосив про плани побудувати новий центр обробки даних в Оденсе. МЗС заявив, що угода з Facebook став результатом трьох років закулісної роботи.

 

У сучасному світі рішення зводити стіни між державами є неправильним.

Таку думку висловив президент Ірану Хасан Рухані, передає  Reuters – Укрінформ.

«Нині не час зводити стіни між народами. Вони забули, що Берлінська стіна впала багато років тому», – сказав Рухані, не називаючи безпосередньо Дональда Трампа та його рішення про зведення стіни на кордоні між США та Мексикою.

Він також виступив проти згортання вільної торгівлі у світі та вжиття протекціоністських заходів у економіці. «Скасування торговельних угод не сприяє їх економіці та процвітанню світової економіки. Світу прийшов час зближуватися за допомогою торгівлі», – наголосив президент Ірану.

Нагадаємо: цього тижня Дональд  Трамп  підписав указ про спорудження стіни на американо-мексиканському кордоні, що було однією із його головних передвиборчих обіцянок.

 

Президент США Дональд Трамп розкритикував впливові американські видання The New York Times і The Washington Post за те, як вони висвітлюють його діяльність.

Про це він написав  на своїй сторінці в Twitter – Укрінформ.

“Провальна New York Times зайняла неправильну позицію щодо мене від самого початку. Стверджувала, що я програю праймеріз, а потім і загальні вибори. Фейкові новини”, – написав Трамп.

За його словами, висвітлення його діяльності у New York Times і Washington Post “від самого початку було настільки несправедливим і злостивим, що Times довелося вибачатися перед своїми передплатниками і читачами, кількість яких скорочується”.

“Вони помилялися щодо мене від самого початку і досі не змінили позиції, та й не змінять ніколи. Це ганебно”, – написав глава Білого дому.

 

США пообіцяли зберігати чинні торговельні домовленості із Великобританією після виходу країни із Євросоюзу.

Про це заявила прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей,  передає Reuters – Укрінформ.

«Президент Трамп пообіцяв, що торговельні домовленості, які Великобританія нині має із США завдяки членству у ЄС, залишатимуться незмінними після виходу Об’єднаного королівства із Євросоюзу», – сказала Мей.

При цьому у офісі прем’єра додали, що обидва лідери держав погодилися розпочати переговори щодо нової торговельної угоди ще до того, як Британія залишить ЄС. «Це – крок уперед, який підтверджує наші зобов’язання використати  Brexit  для розбудови дійсно глобальної Британії, розширення вільної та справедливої торгівлі, і розвитку спеціальних відносин між обома нашими величними країнами», – наголосила прем’єр-міністр.

Нагадаємо: Тереза Мей, яка нещодавно завершила свій офіційний візит до Вашингтону, стала першим главою іноземною держави, з яким Дональд Трамп провів перемовини у статусі президента США.

 

Прем’єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл провів першу після інавгурації Дональда Трампа 25-хвилинну телефонну розмову з новим президентом США.

Про це повідомляє news com – Укрінформ.

«Обидва лідери підкреслили міцність і близькість відносин між США і Австралією, що має вирішальне значення для миру, стабільності і процвітання Азіатсько-Тихоокеанського регіону і цілого світу», – йдеться у заяві Білого дому.

За інформацією австралійських ЗМІ, під час розмови лідери обговорили питання переселення шукачів притулку з австралійських офшорних таборів до США, майбутнє вільної торгівлі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та спільну боротьбу проти “Ісламської держави”.

У свою чергу міністр торгівлі Стівен Чобо заявив, що  Австралія  отримала дуже хороші сигнали від адміністрації Трампа щодо продовження розвитку стосунків між країнами.

Він також спростував можливість відмови нової адміністрації США від угоди щодо прийняття шукачів притулку з австралійських офшорних таборів Сполученими Штатами, з огляду на підписання Дональдом Трампом мораторію на тимчасове прийняття біженців.

Водночас австралійський міністр зізнався, що не може повністю передбачити наступні кроки Трампа.

 

Розмова президента США Дональда Трампа з прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе стосувалася ряду актуальних питань безпеки в регіоні, а також домовленостей про подальшу взаємодію як у військовому альянсі, так і в економічній площині.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Білого дому за результатами розмови, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Президент Трамп і прем’єр-міністр Абе сьогодні мали телефонну розмову, обговоривши важливість альянсу США-Японія, а також співпраці з регіональних і глобальних питань”, – йдеться у прес-релізі.

Як наголошується, президент Трамп підтвердив “залізну прихильність” США щодо гарантування безпеки для Японії.

Крім того, лідери двох країн обговорили важливість запланованого візиту міністра оборони США Джеймса до Японії і країн регіону.

Трамп і Абе висловили намір проводити консультації, а також взаємодіяти у відповідь на загрози з боку Північної Кореї. Крім того, сторони висловили прихильність до поглиблення двосторонніх торговельно-інвестиційних відносин.

На завершення президент Трамп і прем’єр-міністр Абе домовилися зустрітися в Вашингтоні 10 лютого, поінформували у Білому домі.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп у суботу запланував телефонні розмови з керівниками п’ятьох країн: Японії, Німеччини, Росії, Франції, Австралії. Напередодні він мав особисту зустріч у Вашингтоні з прем’єр-міністром Великої Британії та поспілкувався по телефону з президентом Мексики.

 

Президент США Трамп і канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили в суботу ряд актуальних питань, у тому числі щодо майбутнього НАТО, ситуації на Близькому Сході й Північній Африці, відносини з Росією і ситуацію в Україні.

Про це йдеться в спільній заяві Меркель і Трампа, оприлюдненій після розмови, передають власні кореспонденти Укрінформу.

“Обидва лідери підтвердили важливість німецько-американської співпраці для безпеки й процвітання обох країн та висловили бажання поглибити й так близькі відносини впродовж наступних років”, – зауважується в документі.

Крім того, президент і канцлер погодились “з фундаментальною важливістю альянсу  НАТО  в контексті розширення трансатлантичних відносин та його ролі в забезпеченні миру й стабільності для всього трансатлантичного співтовариства”.

У цьому зв’язку, лідери визнали, що НАТО “має бути спроможним протистояти загрозам ХХІ століття”, і що спільна оборона “потребує відповідних інвестицій у військові можливості для того, аби гарантувати, що всі союзники роблять свій справедливий внесок” у колективну безпеку.

Лідери погодились у необхідності зміцнення нинішнього високого рівня співробітництва в боротьбі проти тероризму й насильницького екстремізму, а також спільної роботи для стабілізації ситуації в конфліктних регіонах на Близькому Сході і в Північній Америці.

“Президент прийняв запрошення канцлера приєднатися до саміту G-20 в Гамбурзі (Німеччина) у липні, та зауважив, що з нетерпінням чекає приїзду канцлера до Вашингтона ближчим часом”, – зауважується в документі.

 

Адміністрація Білого дому охарактеризувала першу офіційну розмову між президентами США і Росії Дональдом Трампом і Володимиром Путіним в суботу початком для підвищення рівня відносин між країнами.

Про це йдеться в офіційному повідомленні, поширеному прес-службою Білого дому, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Президент Дональд Трамп отримав привітальний дзвінок сьогодні від президента Росії Володимира Путіна. Розмова тривала приблизно годину та охоплювала теми від спільного співробітництва в боротьбі з ІДІЛ до зусиль у спільній роботі для досягненням більшого миру в усьому світі, включаючи Сирію”, – йдеться в документі.

При цьому, в адміністрації Трампа назвали розмову з Путіним “позитивною”, й такою, що “поклала істотний початок поліпшення відносин між Сполученими Штатами і Росією, які потребують відновлення”.

Обидва лідери висловили сподівання на подальше швидке просування в боротьбі з тероризмом, а також у інших важливих питаннях, що мають спільний інтерес, підкреслили в Білому домі.

Документ не містить жодного формулювання про найбільш актуальне останнім часом питання – ініціатив адміністрації Трампа переглянути санкції проти Росії, про що висловлювали занепокоєння не тільки політичні кола в  США, а й лідери країн Заходу.

 

Міжнародні організації з тривогою сприйняли рішення нового президента США Дональда Трампа заборонити в’їзд в країну громадянам сімох – переважно мусульманських – країн.

У розпорядження Укрінформу надійшли заяви від Міжнародної організації міграції, Управління Верховного комісара у справах біженців ООН і правозахисної організації «Міжнародна амністія».

«Вже втілилися деякі з наших найгірших побоювань. Одним розчерком пера президент Трамп втілив у життя свою сповнену ненависті ксенофобську риторику, виділивши людей виключно за принципом їх релігії», –  заявив генеральний секретар Amnesty International  Саліл Шетті.

Він нагадав, що ці чоловіки, жінки і діти є жертвами того самого терору, з яким президент Трамп, як запевняє, хоче боротися. Особливо іронічно те, що США зробили безпосередній внесок у нестабільність у багатьох місцях, з яких люди тепер змушені тікати. Шетті констатував, що рішення Трампа мають «потенційно катастрофічні наслідки» і нагадав новій адміністрації, що США – країна, побудована здебільшого саме мігрантами і біженцями.

«Потреби біженців і мігрантів у всьому світі ніколи не були більшими, ніж сьогодні, і програма переселення в США є однією з найважливіших у світі», – йдеться в набагато більш стриманій спільній заяві МОМ та УВКБ ООН.

Ці організації висловлюють сподівання, що  США  продовжать свою лідерську роль і давні традиції захисту тих, хто рятується від конфліктів і переслідувань, а зі свого боку обіцяють новій адміністрації продовження співпраці у справі програм безпечного і надійного переселення та імміграції. «Ми твердо переконані, що біженці повинні отримувати рівне право на захист і допомогу, а також можливості для переселення, незалежно від їх релігії, національності або раси», – йдеться в заяві.

Як повідомлялося, Дональд Трамп 25 січня розпорядився протягом 120 днів не пускати в країну біженців і на три місяці заборонив видавати візи громадянам Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену.

 

У США підтвердили, що заборона на в’їзд стосується власників “грін-карт” із семи країн

Заборона на в’їзд до США жителям семи країн, де більшість складають мусульмани, стосується також і власників “грін-карти” (посвідки на проживання в США), повідомили в американському міністерстві внутрішньої безпеки, передає УНН із посиланням на  ВВС.

“Заборону введуть також щодо власників “грін-карти”, — підтвердила представник відомства Джилліан Крістенсен.

Громадяни Сирії, Ємену, Іраку, Ірану, Лівії, Сомалі та Судану, у яких є “грін-карта”, виїхавши за межі США, не зможуть повернутися в країну.

Як повідомили ЗМІ у Держдепартаменті США, відомство працює над негайним введенням цієї заборони в дію.

Раніше стало відомо, що Дональд Трамп припинив прийом сирійських біженців у країну на невизначений термін, а також заморозив на 120 днів програму прийому біженців з інших країн.

Цього тижня ЗМІ вже повідомляли, що крім призупинення програми прийому біженців, передбача.ть ввести мораторій на в’їзд громадян семи мусульманських країн (Судану, Ємену, Лівії, Сомалі, Іраку, Ірану й Сирії).

У суботу агентства повідомили, що жителі семи країн із переважно мусульманським населенням, щодо яких запроваджується заборона на в’їзд у США, зіткнулися з відмовами під час покупки квитків у США і перельоті до Сполучених Штатів.

ООН і низка європейських країн уже закликали Вашингтон переглянути своє рішення припинити прийом біженців і відмовити жителям Сирії та іншим державам у в’їзді до США.

В указі Д.Трампа про припинення програми прийому біженців зазначають, що США приймуть не більше 50 тисяч біженців у 2017 фінансовому році, а пріоритет віддаватимуть біженцям, яких переслідують за релігійними мотивами.

Як зазначає видання, якщо США будуть приймати біженців, відштовхуючись від їх віросповідання, Вашингтон може порушити міжнародне законодавство. Воно гарантує рівний захист біженців, незалежно від їхньої релігії, національності та раси.

 

Париж та Берлін висловили занепокоєння у зв’язку з рішенням президента США Дональда Трампа обмежити доступ біженців на територію країни. 

Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро під час виступу на спільній прес-конференції в Парижі зі своїм німецьким колегою Зігмаром Габріелем, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

За його словами, багато рішень  Трампа  викликають хвилювання у обох союзників США, в тому числі нові імміграційні обмеження.

Як повідомлялося раніше, Трамп підписав розпорядження про заборону в’їзду у країну сирійським біженцям на невизначений термін.

Він також на три місяці призупинив видачу віз громадянам шести інших, в основному мусульманських країн, включаючи Іран, Ірак, Ємен і Лівію.

“Надання притулку біженцям, які тікають від війни та переслідування, є одним з наших обов’язків”, – наголосив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Німеччина і Франція також висловилися і стосовно санкцій проти Росії, заявивши, що будь-які кроки з їх скасування повинні бути прив’язані до прогресу в мирному процесі на сході України.

 

12 Нобелівських лауреатів підписали петицію проти указу президента США Дональда Трампа, який забороняє в’їзд до країни жителям семи мусульманських країн і призупиняє програму надання притулку.

Про це повідомляє ” Медуза” – Укрінформ.

Зокрема, свої підписи під петицією поставили Нобелівські лауреати Філіп Уоррен Андерсон (фізика, 1977), Лінда Бак (фізіологія або медицина, 2014), Юджин Фама (економіка, 2013), Ендрю Файєр (фізіологія або медицина, 2006), Ларс Петер Гансен (економіка, 2013), Роберт Лукас (економіка, 1995), Ерік Маскін (економіка, 2007), Роджер Майєрсон (економіка, 2007), Елвін Рот (економіка, 2012), Ренді Шекман (фізіологія або медицина, 2013), Гаролд Валмус (фізіологія або медицина, 1989), Ерік Вішаус (фізіологія або медицина, 1995).

Загалом під  зверненням підписалося 2200 осіб, і їх кількість ще збільшиться.

У петиції йдеться, що введені Трампом обмеження негативно позначаться на науці в  США, оскільки в країні вчаться і працюють іноземці. Учені підкреслили: введення обмежень напевно розлучить сім’ї, оскільки одним заборонять в’їжджати до США, інші не зможуть повернутися, якщо поїдуть.

Як повідомлялося, Дональд Трамп 25 січня розпорядився впродовж 120 днів не пускати в країну біженців і на три місяці заборонив видавати візи громадянам Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі і Ємену. Він пояснював це боротьбою з тероризмом.

Указ негайно набув чинності. Вже в ніч на 26 січня в аеропорту Нью-Йорка затримано двох іракців. У обох вже були візи, а один вилетів до США ще до підписання указу. У Каїрі п’ятьох іракців і громадянина Ємену відмовилися пустити на рейс до США.

 

Найближчий помічник глави “Роснефти” Ігоря Сєчина Олег Єровінкін міг брати участь у складанні досьє на президента США Дональда Трампа.

Про це повідомляє видання  The Telegraph – Укрінформ.

Колишній співробітник КДБ і ФСБ Олег Єровінкін був знайдений мертвим у своїй машині 26 грудня минулого року при загадкових обставинах. Він був ключовим помічником Ігоря Сєчина, колишнього віце-прем’єра РФ, а нині глави “Роснефти”, який неодноразово згадується в матеріалах досьє.

“Єровінкіна називали сполучною ланкою між Сєчиним і президентом Росії Володимиром Путіним. Стіл (екс-співробітник британської розвідки MI6 Крістофер Стіл. – Ред.) пише у звіті для розвідки від 19 липня 2016 року, що він має джерело, близьке до Сєчина, яке розкрило ймовірні зв’язки між членами команди Трампа та Москвою”, – йдеться у публікації.

Смерть Єровінкіна викликала спекуляції про те, що вона нібито пов’язана з досьє Стіла, яке було оприлюднене на початку цього місяця.

Російське РІА Новости повідомило, що тіло Єровінкіна “знайшли в чорному “Лексусі”… було розпочато масштабне розслідування. Тіло було відправлено в морг ФСБ”.

Жодна причина смерті не була підтверджена, і ФСБ продовжує розслідування. Пізніше російська влада оголосила, що Єровінкін помер від серцевого нападу. ЗМІ припускають, що його смерть була результатом нечесної гри, зазначає видання.

Болгарський експерт із загроз, повязаних із Росією, та співробітник Billingcat Христо Грозев вважає Єровінкіна основним джерелом, яке Стіл згадував у своєму досьє.

“Інсайдери по черзі описали мені Єровінкіна як скарбника Сєчина і посередника між Путіним і Сєчиним… У мене немає сумнівів у тому, що на момент його смерті Володимир Путін мав на столі досьє Стіла на Трампа. Він, імовірно, знав, чи це досьє грунтується на фактах, чи на вигадках”, – написав він у своєму блозі.

“Хай там як, Путін мав мотив шукати – і знайшов “крота”… Він мусив зробити висновок, що Єровінкін був щонайменше зацікавленою особою”, – зазначив Грозев.

Водночас експерт з російських спецслужб Марк Галеотті зі скептицизмом ставиться до цієї теорії: “Як правило, такі люди, як генерал Єровінкін, не вмирають, як показують у трилерах”.

Нагадаємо, досьє опублікували на початку січня на сайті BuzzFeed, і воно одразу викликало широкий резонанс. У документі містяться бездоказові твердження про те, що у  Росії  є компромат на обраного президента США Дональда Трампа.

У своїй публікації BuzzFeed згадував, що автором документа вважають колишнього співробітника британської розвідки, але його ім’я не називалося. BBC змогла з’ясувати, що йдеться, найімовірніше, про Крістофера Стіла. За даними ЗМІ, Стіл передав документ незалежній організації, яка намагалася перешкодити обранню Трампа. Він не відповів на спроби зв’язатися з ним.

 

Spiegel: депутат Бундестагу не зміг потрапити в США через введений Д.Трампом указ

Експерт із  зовнішньополітичних справ фракції “Союз-90″/”зелені” в  Бундестазі (53 з 631 місця) Омід Нуріпур згідно з підписаним цього тижня президентом Дональдом Трампом указом не зможе потрапити на територію США, передає  УНН  з  посиланням на  Der Spiegel.

Нуріпур є заступником голови німецько-американської парламентської групи в Бундестазі і з обов’язку служби змушений часто бувати в США — за  його словами, він вже відвідав 40  з 50  американських штатів.

Згідно з розпорядженням Д.Трампа, в’їзд в США уродженцю Ірану відтепер заборонено. Проте зберіг і  іранський паспорт. Однак указ Трампа заборонив в’їжджати в США і власникам подвійного громадянства.

“На моєму прикладі можна бачити, наскільки абсурдним є введений Трампом заборону на в’їзд. Уряд ФРН має не заступитися за мене, а за всіх громадян Німеччини, яких торкнеться нове американське законодавство”, — упевнений Нуріпур, що вимагає від офіційного Берліна вжити заходів у відповідь на дії Вашингтона.

 

Д.Трамп заборонив лобістам діяльність у США

Президент США Дональд Трамп наклав заборону на діяльність організацій, що офіційно лобіюють інтереси іноземних урядів, передає  УНН  з посиланням на Associated Press.

Діяльність лобістів від іноземних держав заборонена безстроково.

Діяльність інших організацій, чий лобізм спрямований в інше русло припинена на 5 років.

Як повідомляв УНН, старша донька колишнього президента США Барака Обами Малія  приєдналася до протестів п роти будівництва нафтопроводу Dakota Access.

 

Німеччина і Франція вважають, що будь-які кроки зі скасування санкцій проти Росії повинні бути прив’язані до прогресу в мирному процесі на сході України.

Таку думку висловив новий міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Ми в Німеччині і Франції маємо чітку позицію щодо санкцій”, – сказав Габріель під час прес-конференції зі своїм французьким колегою Жан-Марком Еро.

“Ми вважаємо за потрібне запустити мінський мирний процес… І це єдиний шлях, який дозволить зняти з Росії санкції”, – додав він.

Крім того, Габріель та Еро погодилися з думкою про те, що Франція і Німеччина повинні висловлювати сильні і єдині позиції з певних питань.

Габріель наголосив, що їхні країни повинні створювати двосторонні робочі групи для розв’язання таких проблем як “українсько-російське питання”.

 

В американському штаті Каліфорнія почався збір підписів за його вихід зі складу США – Calexit.

Про це повідомляється на  сайті  ініціативи під назвою “Yes California” – Укрінформ.

«Генеральний прокурор Каліфорнії схвалив збір підписів для #Calexit на 2018 рік, і ми почнемо завтра», – йдеться на сторінці ініціативи у  Twitter.

Прихильникам Calexit необхідно протягом 180 днів зібрати підписи 585 407 осіб (8% всього населення штату), пишуть американські  ЗМІ.

Якщо необхідна кількість підписів буде зібрана, в листопаді 2018 року жителі Каліфорнії спочатку проголосують за скасування двох положень місцевої конституції, згідно з якими їхній штат є “невід’ємною частиною США”, а Конституція США – “основним законом країни”.

Якщо їм вдасться це зробити, в листопаді 2018 року жителі Каліфорнії спочатку проголосують за скасування двох положень місцевої конституції, згідно з якими їх штат є “невід’ємною частиною США”, а конституція Сполучених Штатів – “основним законом країни”.

Безпосередній референдум про відокремлення від США може відбутися навесні 2019 року. Для Calexit необхідні явка щонайменше 50% виборців, зареєстрованих у штаті, і позитивна відповідь не менше 55% учасників референдуму.

Прихильники референдуму вважають, що в США з’явилося дуже багато речей, які конфліктують із цінностями каліфорнійців, і “залишатися у складі країни означає, що Каліфорнія продовжить субсидувати інші штати на шкоду собі і на шкоду нашим дітям”.

“Маючи шосту за розміром економіку у світі, Каліфорнія є економічно сильнішою, ніж Франція, і має населення більше, ніж Польща. Каліфорнія порівнюється і конкурує з країнами, а не тільки 49 іншими штатами”, – йдеться в заяві на сайті Yes California.

 

Старша донька колишнього президента США Барака Обами Малія приєдналася до протестів проти будівництва нафтопроводу Dakota Access.

Про це повідомляє  Daily Mail – Укрінформ.

18-річна студентка, яка вступатиме до Гарвардського університету цього року, стала однією з близько 100 учасників акції, які зібралися на Мейн-Стріт на кінофестивалі Санденс проти підписаних нинішнім американським лідером Дональдом Трампом указів про відновлення будівництва трубопроводу, пише видання.

На акції протесту була присутня і актриса Шейлін Вудлі. За її словами, вона була вражена, коли побачила Малію. “Це було дивно бачити Малію. Я бачила її вчора ввечері, коли ми зробили цю подію з головою Дейвом Аршамбо. І це було неймовірно зустріти її там», – сказала Вудлі.

При цьому актриса підкреслила, що під час свого президентського терміну Обама не зробив достатньо для повного припинення будівництва нафтопроводу.

Раніше  Трамп  підписав указ про відновлення проекту будівництва двох нафтопроводів – Keystone і Dakota Access, від яких раніше відмовився його попередник.

Активісти, які виступають проти будівництва Dakota Access, побоюються, що цей проект негативно позначиться на якості питної води і призведе до “осквернення священних земель” індіанців. Маршрут пролягає по території Північної і Південної Дакоти, Айови та Іллінойсу. У грудні 2016 року влада США пішла назустріч багатомісячним протестам і погодилася переглянути маршрут труби. Під час протестів у різний час були затримані, а потім відпущені близько 600 осіб.

 

Програма переселення США є однією з найважливіших у світі, тому адміністрація президента Дональда Трампа має її продовжувати.

Про це йдеться у заяві Управління ООН у справах біженців та Міжнародної організації з міграції, оприлюдненій у суботу, повідомляє  DW – Укрінформ.

“Потреби біженців та мігрантів в усьому світі ще не були настільки гострими, і програма переселення США є однією з найважливіших у світі”, – йдеться у заяві двох структурних підрозділів ООН, яка стала реакцією на рішення Трампа призупинити дію програми США з прийняття біженців.

Як наголошується у заяві, надаючи біженцям притулок, США  отримують подвійну вигоду: “по-перше, рятуючи людей, які є найуразливішими у світі, і, по-друге, даючи їм змогу збагатити свої нові суспільства”.

В Управлінні ООН у справах біженців та МОМ висловлюють сподівання, що США й надалі “відіграватимуть сильну лідерську роль та продовжуватимуть довгу традицію захисту тих, хто втікає від конфліктів та переслідування”.

Як відомо, 27 січня президент США Дональд Трамп підписав указ, згідно з яким дія програми США щодо прийняття біженців призупиняється терміном на 120 днів. Президент наголосив, що документ покликаний захистити країну від радикальних ісламістських терористів.

 

Сенатор Джон Маккейн погрожує узаконити санкції проти Росії, якщо Дональд Трамп насмілиться їх скасувати. 

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, пише  “5 канал” – Укрінформ.

Маккейн нагадав, що за останні три роки путінська Росія анексувала Крим, окупувала український схід, бомбувала Сирію, постійно порушувала обіцянки і залишала за собою слід смерті і руйнування.  Джон Маккейн  наголосив, що російська агресія в Україні вбила 10 тис. військових і цивільних. І саме з російської зброї був збитий пасажирський Boeing над Донбасом. Крім цього, Кремль втрутився у американські вибори президента.

Маккейн зауважив, що три попередні президенти США намагалися збудувати партнерські відносини із Росією. Але кожна така спроба – провалилася. На думку сенатора, це сталося тому, що Путін хоче бути ворогом Сполучених Штатів. І вірить в те, що зростання могутності Росії означає ослаблення Америки.

“Перед розмовою із Путіним Дональд Трамп має пам’ятати, що по той бік лінії – вбивця і бандит”, – написав політик.

Нагадаємо, як заявив президент США Дональд Трамп, говорити про зняття санкцій з Росії поки зарано.

 

У РФ закликали The New York Times вибачитися за цькування Д.Трампа і фейкові новини про Україну

Глава комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков зазначив, що газета The New York Times повинна принести вибачення за цькування президента США Дональда Трампа і новини про події на Україні. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter, передає  УНН.

“NYT повинна не тільки вибачитися перед Трампом за кампанію цькування, але і за фейкові новини про Україну, розстріли на майдані, Одеську різанину”, — написав написав О.Пушков.

Раніше Глава комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков в своєму мікроблозі Twitter написав, що продовження санкцій проти РФ — це спроба завадити новообраному президенту США Дональду Траму зблизитися з Москвою.

 

Один з кращих готелів в Європі повідомив, що змушений заплатити викуп хакерам, які зламали систему електронних ключів, замкнувши в номерах сотні гостей.

Про це повідомляє  “Європейська правда”  з посиланням на The Local – Укрінформ.

Інцидент стався в австрійському готелі Jaegerwirt, розташованому у Кітцбюелі. Керівництво заявило, що вирішило оприлюднити інформацію про цей випадок, щоб попередити інших про небезпеку кіберзлочинів.

Керівництво готелю каже, що вони вже тричі піддавалися атакам кіберзлочинців, яким цього разу вдалося дістати всі ключові системи. Гості не могли увійти або вийти з кімнати і нові ключ-карти неможливо було запрограмувати.

Кібернапад, який збігся з відкриттям гірськолижного сезону, був настільки сильним, що вимкнув всі комп’ютери готелю, в тому числі системи бронювання та касові системи.

Хакери пообіцяли швидко відновити систему якщо отримають 1500 євро в біткойнах.

“Готель був повністю заброньовано на 180 гостей, у нас не було іншого вибору. Ні поліція, ні страховики не могли допомогти в цьому випадку. Відновлення нашої системи після першого нападу влітку коштувало нам кілька тисяч євро”, – сказав представник готелю.

 

У Франції хакери намагалися зламати комп’ютерні системи під час першого туру праймеріз французьких соціалістів, який пройшов 22 січня.

Про це повідомив у п’ятницю, 27 січня, голова комітету, який контролює попередні вибори кандидата в президенти Франції, Тома Клей в інтерв’ю французькому телеканалу i-Tele .

За його словами, кібератака була успішно відбита. Клей обіцяв розкрити деталі  хакерського  нападу після другого туру праймеріз, який намічений на 29 січня. Він лише підкреслив, що за спробою злfму стоять хакери з-за кордону.

Як повідомляв Укрінформ, у другому турі виборів серед соціалістів братимуть участь екс-міністр освіти Бенуа Амон і екс-прем’єр-міністр Мануель Вальс.

Судячи з опитувань, у партії соціалістів мало шансів пройти у другий тур президентських виборів. На думку експертів, за пост президента Франції боротимуться кандидат від правоцентристів Франсуа Фійон і лідер ультраправого “Національного фронту” Марін ле Пен.

 

Близько 40 турецьких військових, які проходили службу на військових базах НАТО, попросили політичного притулку в Німеччині.

Про це пишуть видання Der Spiegel та Report Mainz, повідомляє  DW – Укрінформ.

За інформацією видань, переважна більшість цих військових – високопоставлені офіцери збройних сил Туреччини.

У Федеральному відомстві у справах міграції та біженців (BAMF) вже заявили, що заяви військових про надання притулку розглядатимуться у тому ж порядку, що й заяви від інших громадян.

“Немає сумнівів у тому, що ми не можемо відправити цих військовослужбовців назад до Туреччини. Їх там негайно кинуть до в’язниці”, – заявив представник Християнсько-соціального союзу Штефан Маєр.

Як відомо, за кілька днів канцлер ФРН Ангела Меркель  здійснить візит до Анкари, де має провести складні переговори з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ряд турецьких офіцерів, які проходять службу на військових базах НАТО в Німеччині та Бельгії, на умовах анонімності повідомили DW, що подали клопотання про надання їм політичного притулку у цих країнах. За їхніми словами, турецька влада підозрює їх у причетності до спроби державного перевороту в липні 2016 року та називає їх “солдатами-терористами”.

Ще у жовтні турецька влада звільнила сотні офіцерів, які працюють у НАТО, ЄС і США, в рамках масштабних чисток після невдалої спроби військового перевороту в країні.

 

Кількість осіб, які живуть у Німеччині, досягла рекорду завдяки припливу мігрантів. Водночас уже 30 років в країні помирає більше людей, ніж народжується

Такі дані оприлюднило в п’ятницю Федеральне статистичне відомство, повідомляє кореспондент Укрінформу в  ФРН.

“Станом на кінець 2016 року в країні мешкало 82,8 мільйона осіб, без урахування біженців населення було б меншим”, – наголошують автори звіту і нагадують, що минулого року в країну прибули, за офіційними даними, 750 тис. осіб.

Це рекордна цифра, попередній рекорд був зафіксований у 2002 році – 82,5 млн.

Водночас, минулого року померло більше людей, ніж народилося – 940 тисяч проти 730-770 тисяч (похибки пов’язані із складністю підрахунку, знову ж таки, серед міграційного населення). Така тенденція – «негативного сальдо» приросту населення спостерігається в Німеччині вже протягом 30 років.

 

У Львові наступного тижня буде представлено план дій з освоєння території гірничо-хімічного підприємства «Яворівська сірка» під новий полігон твердих побутових відходів.

Про це міський голова Львова Андрій Садовий  заявив  у відеозверненні до містян, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наступного тижня місто представить план дій щодо території гірничо-хімічного підприємства «Яворівська сірка», яка визначена для Львова. Львівська міська рада як ніхто інший зацікавлена, аби новий комплекс на території колишнього хімічного гіганта відповідав найвищим екологічним нормам. Територія «Сірки» знаходиться за 35 км від кордону  Європейського Союзу, відтак ми залучимо лише таких ліцензованих проектантів і виконавців, які мають досвід побудови подібних об’єктів», – сказав Садовий.

Він наголосив, що сучасний комплекс має стати вирішенням давніх екологічних проблем, які пов’язані з видобуванням сірки.

Крім того, за його словами, щоб змінити ситуацію із ТПВ у місті, протягом року буде реалізована комплексна стратегія якісно нового поводження зі сміттям.

«Ми повинні змінити свій підхід до відходів, які продукуємо. Сортування, зменшення кількості сміття, повторне використання і переробка – це ті речі, які нам потрібно масово і швидко засвоїти, аби подібна ситуація більше ніколи не повторилась», – заявив Садовий.

Як відомо, нову «сміттєву» стратегію для Львова розробили іноземні фахівці.

 

Україна зберігає контроль над активами держкомпаній “Укрзалізниця” та “Укренерго”, що залишилися на окупованій території Донбасу, а також над підприємствами-експортерами “Метінвестхолдингу” та корпорації “Індустріальний союз Донбасу”.

Про це в інтерв’ю  DT.UA  розповів міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш – Укрінформ.

За його словами, наявність в ОРДЛО української енергосистеми та підприємств демонструють відмінність неконтрольованих територій Донбасу від ситуації в анексованому Росією Криму. “Це необхідно, коли ми хочемо, щоб ці підприємства продовжували працювати, експортувати. А вони не можуть продати продукцію без підтвердження Україною сертифікату походження, це український товар. Сертифікат так просто не отримаєш”, – зазначив Черниш.

Міністерство також надало перелік українських приватних підприємств-експортерів, які працюють на неконтрольованих територіях (без уточнення обсягів поставок продукції на експорт). Це, зокрема, підприємства групи компаній “Метінвестхолдинг” (6874 особи): ПАТ “Єнакіївський металургійний завод” (випускає металопродукцію безперервнолитої заготовки, кутки, швелери, балки, профілі для судно- і машинобудування, а також арматурний прокат для будівництва); СП ВАТ “Метален – сталь”; ЗАТ “Макіївський металургійний завод” (продукція – чавун, сталь і феросплави).

Крім того, це підприємства корпорації “Індустріальний союз Донбасу” (7238 осіб), серед країн-імпортерів якої – Білорусь, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Єгипет, Колумбія, Литва, ОАЕ, Польща, Росія, Румунія, Саудівська Аравія, Словаччина, Туреччина, Україна, Хорватія, Чехія і Естонія. Зокрема, йдеться про ПАТ “Алчевськкокс” (продукція: кокс доменний, кокс доменний із трамбованої шихти, горішок коксовий, коксовий дріб’язок, а також супровідна продукція – бензол сирий кам’яновугільний, смола кам’яновугільна, кислота сірчана, амонію сульфат коксохімічного виробництва); ПАТ “Экоэнергія”; ПАТ “Алчевський металургійний комбінат” (випускає металургійну і коксову продукцію).

Раніше повідомлялося, що Росія використовує “гуманітарні” конвої для вивезення з окупованих територій Донецької та Луганської областей обладнання промислових підприємств.

 

Служба безпеки України завершила розслідування справи стосовно розкрадання коштів посадовцями недержавного пенсійного фонду Нацбанку.

Про це повідомляє  прес-центр СБ України – Укрінформ.

“Служба безпеки України скерувала до Голосіївського районного суду Києва обвинувальний акт, затверджений Генеральною прокуратурою, у кримінальному провадженні, відкритому за фактом розтрати грошових коштів колишніми керівниками недержавного пенсійного фонду Національного банку.

Співробітники СБ України завершили досудове розслідування у справі щодо розтрати у 2013-2014 роках понад  600 мільйонів гривень, посадовцями фонду”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до підозрюваних у вказаному кримінальному провадженні застосовано запобіжні заходи у вигляді застави та особистого зобов’язання.

Триває досудове слідство, відкрите за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, щодо інших фактів, які розслідуються у кримінальному провадженні.

 

Високий суд Англії може вже у квітні оголосити рішення щодо “боргу Януковича” у розмірі 3 млрд доларів перед Російською Федерацією.

Таку думку  висловив  міністр фінансів Олександр Данилюк в ефірі “Громадського ТБ” – Укрінформ.

“Були слухання у лондонському суді, який заслухав обидві сторони, це відбувалося протягом трьох днів. І зараз суддя, після того як він ознайомився зі справою, за певний час (має) прийняти рішення, оформити його документально. Тобто це не те, що оголошується відразу після засідання, результат може бути оголошений навіть через три місяці. Може, десь у квітні буде його рішення”, – сказав він.

Водночас Данилюк висловив переконання, що українська сторона аргументовано виклала  свою позицію у лондонському суді.

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова отримав кредит на $3 млрд в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем у грудні 2013 року.

У 2015 році російська сторона зажадала повернення боргу, не прийнявши пропозиції щодо реструктуризації боргу. Українська влада відмовилася визнавати борг офіційним.

 

За фактом обстрілу будинку екс-глави закарпатської міліції відкрили справу

Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом вибуху у будинку колишнього керівника закарпатської міліції генерала Василя Варцаби.

Про це повідомляє  прес-служба  поліції Закарпатської області – Укрінформ.

“За цим фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ч.2 ст.194 Кримінального кодексу України (Умисне знищення або пошкодження майна шляхом вибуху). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 10 років”, – зазначив заступник начальника ГУНП в Закарпатській області – начальник слідчого управління підполковник Михайло Химинець.

Як розповіли у відомстві, о пів на десяту вечора п’ятниці, 27 січня, до поліції Ужгорода надійшло повідомлення про вибух і займання будинку на вул.Кошицькій, який належить 62-річному екс-очільнику закарпатської міліції, а нині пенсіонеру ОВС Василю Варцабі. На місце події прибула слідчо-оперативна група, керівництво поліції області та міста. Правоохоронці з’ясували, що у будинку внаслідок пострілу з гранатомета зайнявся дах і мансардне перекриття будинку.

Господар із дружиною у цей час були вдома, та обійшлося без жертв. Пожежу загасили рятувальники.

На місці події поліція виявила тубус від ручного протитанкового гранатомета.

Правоохоронці вживають заходів для встановлення осіб зловмисників. На території області введено оперативний план «Сирена».

Як повідомлялося, генерал-майор Василь Варцаба очолював закарпатську міліцію за часів президентства Віктора Януковича.

 

Капіталізація Microsoft Corp. виросла на 2,5% під час торгів у п’ятницю і вперше з березня 2000 року перевищила позначку в 500 млрд доларів.

Про це пише  “Економічна правда” – Укрінформ.

Акції софтверного гіганта дорожчають завдяки сильній звітності за минулий фінквартал.

Скоригований прибуток компанії в жовтні-грудні становив 84 центи на акцію за виторгу 25,8 млрд дол.

Обидва показники перевершили очікування: аналітики в середньому прогнозували прибуток на рівні 79 центів на акцію, виторг – 25,3 млрд дол.

Капіталізація Apple, найдорожчої компанії світу, оцінюється в 650 млрд дол., Alphabet (материнська структура Google) – 590 млрд дол., Microsoft посідає третє місце.

У п’ятірку також входять інвесткомпанія Уоррена Баффета Berkshire Hathaway (408 млрд дол.) і інтернет-рітейлер Amazon (майже 400 млрд дол.).

 

В Україні в дитячих інтернатних закладах на лікування однієї дитини передбачено фінансування у розмірі 1 гривні на день.

Про це заявив уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба у п’ятницю на конференції у Херсоні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В інтернатних закладах тільки 27 гривень на день йде на фінансування самої дитини. Це 23 гривні – харчування, 1 гривня – лікування і 3 гривні – одяг”, – розповів Кулеба.

Раніше він повідомив, що протягом останніх трьох років в Україні державне фінансування інтернатних закладів для дітей щороку зростало на 1 млрд гривень і в 2016-му досягло 7 млрд гривень. Крім того, дані заклади в 2016 році офіційно отримали також 250 млн гривень благодійної допомоги, яка надавалася переважно на лікування дітей та придбання для них одягу.

 

У ніч проти суботи, 28 січня, вперше за останні 25 років в космос запущено телекомунікаційний супутник Hispasat 36W-1, розроблений і вироблений у Німеччині.

Як повідомляє  DW, російська ракета-носій “Союз-СТ-Б” із німецьким супутником стартувала з космодрому Куру у Французькій Гвіані о третій годині за київським часом – Укрінформ.

Цей супутник іспанської телекомунікаційної компанії Hispasat – перший, побудований на базі нової космічної платформи для відносно невеликих, тритонних супутників SmallGEO. Вона була створена бременською компанією OHB System в рамках програми Європейського космічного агентства (ESA). Німецький центр авіації та космонавтики (DLR) фінансує програму SmallGEO в розмірі 150 мільйонів євро з коштів федерального міністерства економіки.

Перший політ в рамках SmallGEO вважається у ФРН важливим рубежем, оскільки Німеччина вперше більш ніж за 25 років знову створила супутник для телекомунікаційного ринку.

Hispasat 36W-1 працюватиме на висоті 36 тисяч кілометрів на геостаціонарній орбіті та надаватиме телекомунікаційні сервіси регіонам Південної Америки та Європи, а також Канарським островам. Термін служби  супутника, вартість якого становить близько 240 мільйонів євро, становить 15 років.

 

Синьо-жовтому стягу – Державному прапору України – сьогодні виповнилося 25 років.

Про це написав Президент України Петро Порошенко на свой сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“У цей день, 28 січня 1992 року, Верховна Рада офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним прапором України”, – зазначив глава держави.

“Наш прапор народився зі споконвічних народних мрій про волю. А поєднання синього та жовтого – втілена мрія українців про мирне, хлібне, заможне життя”, – наголосив Порошенко.

 

Спецслужба Норвегії заявила про спробу РФ вплинути на присудження Нобелівської премії

Служба безпеки поліції Норвегії PST стверджує, що в 2015 році Росія проводила спецоперацію із залученням спецслужб з метою вплинути на присудження Нобелівської премії миру.

Про це пише  DW.

За словами директора Норвезького нобелівського комітету Улава Ньєлстада, влітку 2015 року його попросили про зустріч два співробітника російського посольства. Їх прийняли сам Ньєлстад і директор з досліджень Інституту Нобеля Асле Тойі. “Ми задалися питанням, чи не було це спробою чинити на нас вплив, і зв’язалися c PST”, – розповів виданню Улав Ньєлстад.

Отримавши імена візитерів, у норвезькій спецслужби з’ясували, що один з них виявився офіцером Служби зовнішньої розвідки  РФ. За словами співробітника PST Арне Крістіана Хеугстейля, відвідування росіянами керівників Нобелівського комітету було частиною операцією, націленої на те, щоб вплинути на їх рішення.

Візит росіян стався через два тижні після того, як проросійські новинні сайти і блогери поширили підроблений лист від імені Володимира Гройсмана (на той момент спікер Верховної ради України) на ім’я повіреного у справах США в Норвегії. У ньому говорилося про те, що Петру Порошенку вкрай важливо отримати гарантії присудження йому Нобелівської премії. Російське офіційне новинне агентство “Супутник” опублікувало статтю з викладом змісту листа під назвою “Україна тисне на США, щоб забезпечити Порошенко Нобелівську премію миру?”, зазначає видання.

Арне Крістіан Хеугстейль стверджує, що за допомогою помилкового новинного повідомлення, а також фальшивого листа здійснювалася спроба дискредитувати потенційного кандидата на премію миру. “У цій ситуації, ми вважаємо, що мета полягала в тому, щоб гарантувати, що Порошенко не буде кандидатом на отримання Нобелівської премії миру”, – говорить співробітник норвезької спецслужби.

У Норвезькому нобелівському комітеті вважають, що російська спецоперація могла бути націлена на дискредитацію Порошенко, так і на подання в поганому світлі самого комітету. Хоча, можливо, Москва переслідувала обидві мети одночасно.

Російське посольство у відповіді на запит NRK назвало відвідування Норвезького нобелівського комітету “рутинної дипломатичною роботою”, а в діяльності PST по даному епізоду вбачає ознаки параної.

Володарем Нобелівської премії миру за 2015 рік стала політична організація “Квартет за національний діалог в Тунісі”.

 

Начальник Генерального штабу Польщі Мечислав Гоцул заявив про намір піти у відставку 31 січня.

Про це повідомляє  “Комерсант” – Укрінформ.

«Я закінчу професійну військову службу і попрощаюся з мундиром»,— наголошується в офіційному повідомленні генерала Гоцула.

Начальник Генштабу підкреслив, що за час його роботи збройні сили країни «зазнали значної трансформації», повністю змінивши як доктрини, так і технології ведення бою. Мечислав Гоцул також відзначив складність передбачення подій у світі і поява викликів, що вимагають відповіді.

У грудні президент Польщі Анджей Дуда заявляв про необхідність проведення реформи керівництва збройними силами країни. У тому ж місяці у відставку пішов головнокомандувач Війська Польського, а також завершив свою роботу керівник оперативного командування.

 

У 2016 році Литва поставила Україні 146 одиниць летальної зброї розробки та виробництва колишнього СРСР.

Як передаэ кореспондент Укрінформу, ці  дані доступні у базі ООН  «Інформація про глобальну торгівлю зброєю».

Зокрема, у розділі «Експорт легкої зброї» зазначено, що  Литва  поставила Україні 60 кулеметів КПВТ (великокаліберний кулемет Владімірова танковий, калібр 14,5 мм, встановлюється на БТР) та 86 кулеметів ДШК (великокаліберний кулемет Дехтярьова-Шпагіна, калібр 12,7 мм, використовується на станку та встановлюється на техніку).

Ці кулемети перебувають на озброєнні Збройних сил України та активно використовуються у протистоянні російській агресії.

Як також повідомлялося, Литва поставила Україні 150 тонн боєприпасів, які зберігалися на території країни ще з радянських часів.

У свою чергу, Литва закупила у 2016 році у Норвегії 86 великокаліберних кулеметів М2НВ QCB бельгійського виробництва, два ручних протитанкових гранатомети у Хорватії та 18 протитанкових ракетних комплексів «Джевелін» у США.

 

Колишній президент Румунії Траян Бесеску оскаржив у Верховному суді Молдови указ президента Ігоря Додона про позбавлення його молдавського громадянства.

Інформація про це розміщена на сайті Верховного суду  Молдови, передає власний кореспондент Укрінформу.

Згідно з оприлюдненою інформацією, апеляція від Траяна Бесеску вже зареєстрована і розподілена для подальшого розгляду на одному із засідань Верховного суду.

Траян Бесеску вирішив подати апеляцію у Верховний суд після того, як Конституційний суд Молдови відмовився розглядати цей позов, оскільки розгляд питань про громадянство є компетенцією виключно судових інстанцій.

Раніше президент Молдови Ігор Додон підписав указ про позбавлення екс-президента Румунії Траяна Бесеску молдавського громадянства. Своє рішення президент аргументував тим, що при наданні Траяну Бесеску молдавського громадянства був порушений Закон про громадянство (нібито екс-президент Румунії приховав факт порушення проти нього в Румунії кримінальної справи).

 

І.Климпуш-Цинцадзе: розмір втрат ЄС неспівмірний із розміром загроз РФ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе сподівається, що політики країн світу не будуть піддаватися на спроби РФ підірвати громадську думку, адже розмір втрат ЄС через санкцій неспівмірний від розміру загроз. Про це вона сказала журналістам у суботу, передає УНН.

«Ми вже бачимо, що РФ в деяких країнах досить успішно розхитує як громадську думку, так і точку зору популістичних і безвідповідальних політиків, які… не думають про майбутнє і не розуміють, що потрібно думати на три кроки вперед. Не розуміють тієї загрози, яку несе РФ, не суто для України, а насправді для регіону, і для світу”, – зазначила І.Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, якщо дії РФ не будуть зупинені, як зусиллями Європи, так і багатьох інших країн світу, то це розв’яже руки агресору.

“…я дуже сподіваюся, що прагматизм, реалізм і розуміння переможуть бажання заробити грошей сьогодні. Дійсно деякі країни несуть втрати у зв’язку з тим, що вони ввели санкції проти РФ. Однак ці втрати економічні, які сьогодні несуть країни ЄС, вони неспіввимірні з тією загрозою, яку несе РФ», – сказала І. Климпаш–Ценцадзе.

Як повідомляв УНН, за словами Президента України Петра Порошенка,  В.Путін хоче підірвати довіру і роз’єднати ЄС.

 

Іракська армія виявила в східній частині Мосула бойові отруйні речовини, а поруч – безгосподарний склад ракет типу “земля-земля” з написами російською мовою.

Бригадний генерал іракських військ Хайдер Фадхіль повідомив агентству Associated Press, що французькі фахівці перевірили знайдену хімічну речовину і підтвердили, що це іприт.

Іракські  військові продемонстрували журналістам ємність з отруйною речовиною та приміщення, в якому знаходилося більше десятка ракет. Деякі ракети, ймовірно, були навчальними. Жодна з них не перебувала в стані, придатному для бойового застосування.

Генерал Фадхіль заявив, що тип виявлених ракет дозволяє припустити, що терористичне угруповання “Ісламська держава” пробувало експериментувати з ракетами.

Раніше іракські та американські офіційні представники неодноразово попереджали, що джихадисти розробляють хімічну зброю. Екстремісти вже застосовували найпростіші отруйні речовини при бойових операціях в Іраку, при цьому постраждали кілька людей, повідомляє Associated Press.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 723

коментарі закриті

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua