Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 28.08.2019

Інформдень: 28.08.2019

Під завалами обваленої будівлі в Дрогобичі виявлено 8 загиблих, з них одна дитина – ДСНС

Станом на 06 годину 29 серпня, триває активна фаза розбору завалу будівельних конструкцій. Про це повідомили у пресслужбі ДСНС України, передає УНН.

“Під завалами виявлено тіла 8 загиблих (з них одна дитина)”, — йдеться у повідомленні.

У ГУ ДСНС зазначили, що тіло хлопчика знайшли о 03.28.

Додається, що в ході проведення пошуково-рятувальних робіт силами ДСНС з під завалів врятовано 7 осіб із них 5 дітей, яких госпіталізовано до медичних закладів з різними травмами.

“Усіх мешканців пошкодженого будинку евакуйовано, їм надається психологічна допомога (залучено 4 психологи ДСНС, надано психологічну допомогу 32 особам) та вирішується питання щодо їх тимчасового розселення”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що завантажено та вивезено 29 самоскидів будівельного сміття.

Пошуково-рятувальні роботи проводяться безперервно (позмінно), в ручному режимі із застосуванням засобів малої механізації та інженерної техніки (організовано роботу двох оперативних дільниць з обох боків завалу) і будуть здійснюватися до остаточного виявлення зниклих осіб.

Зазначається, що всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 470 осіб та 75 одиниць техніки, з них від ДСНС 189 осіб, 3 кінологічних розрахунки та 29 одиниць техніки, у тому числі пошуково-рятувальний загін Мобільного рятувального центру швидкого реагування із спеціальним обладнанням.

За даними рятувальників, 28 серпня о 2:46 у Дрогобичі по вулиці Грушевського, 101, у чотириповерховому чотирьохпід’їздному житловому будинку сталося руйнування під’їзду з першого по четвертий поверх. Причина встановлюється, вибух газу вважають малоймовірним. Будинок повністю відключено від газо-, електро- та водопостачання.

З-під завалів врятували шістьох людей. Раніше повідомлялось про двох загиблих людей, семеро людей постраждали.

Нагадаємо, правоохоронці відкрили кримінальне провадження через вибух у будинку в Дрогобичі.

 

Обвал у Дрогобичі: Зеленський заявив про необхідність аудиту всіх житлових будинків

Новий уряд має провести аудит усіх житлових будинків та запропонувати програму відновлення старих і зведення нових будівель для життя українців.

Так Президент Володимир Зеленський відреагував на своїй сторінці у Facebook на трагедію у Дрогобичі, де внаслідок обвалу під’їзду житлового будинку загинуло двоє громадян, постраждало п’ятеро дітей – Укрінформ.

“Неможливо будувати нову країну, не будуючи чи хоча б капітально не відновлюючи будинки українців. Тому завданням нового уряду буде проведення аудиту всіх житлових будинків по всій країні та розробка у найкоротший термін програми приведення до належного стану старих і зведення нових”, – наголосив глава держави.

Президент висловив співчуття родичам загиблих і постраждалих у м. Дрогобич. “Сподіваюся, що будинки українців ані вдень, ані вночі не руйнуватимуться з жодних причин”, – додав він.

Зеленський зазначив, що у роботах на місці аварії задіяні всі необхідні сили місцевих рятувальників, кількох людей уже визволили з-під завалів, з іншими тримають зв’язок за допомогою мобільних телефонів.

“Дуже сподіваюся, що всіх вдасться врятувати. Версій поки дві: вибух побутового газу та зношеність дерев’яних перекриттів. На жаль, житловий фонд, особливо в невеликих містах, перебуває здебільшого у незадовільному стані – про капітальний ремонт там не чули ще з радянських часів”, – підкреслив глава держави.

Як повідомляв Укрінформ, 28 серпня у м. Дрогобич у чотириповерховому чотирипід’їздному житловому будинку стався вибух побутового газу, внаслідок якого відбулося руйнування під’їзду з першого по четвертий поверх. Пізніше в ДСНС заявили, що вибух газу малоймовірний.

 

Річниця Іловайська: родичі загиблих прийшли під посольство РФ у Києві

Родичі загиблих бійців АТО провели акцію під Посольством РФ у Києві напередодні Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, люди прийшли з дітьми і з портретами своїх загиблихрідних.

Учасники акції тримали плакати з написами “Росія – вбивця наших синів”.

Організатор акції – Об’єднання дружин і матерів бійців-учасників АТО.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.

29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

 

Муженко назвав головну помилку Іловайська — повірили Путіну, який обіцяв “зелений коридор”

Генерал армії Віктор Муженко, який очолював Генеральний штаб Збройних сил України (з липня 2014 року – 21 травня 2019 року), стверджує, що під час підготовки до параду у 2014 році та його проведення нічого не було відомо про оточення під Іловайськом.

Про це він розповів у інтерв’ю Радіо Свобода – Укрінформ.

“Зараз вже є інформація, що 23-24 числа російські підрозділи оточували угруповання в Іловайську. До речі, це не тільки Іловайськ, те саме було і на Луганському напрямку. Але 23-го числа ще не було ніякої інформації. У нас та у Президента стовідсотково не було інформації”, – сказав Муженко.

Він також зауважив, що особисто був проти проведення цього параду, але коли почалася підготовка, і вже за кілька днів до 24 серпня Президент Порошенко запитав його думку щодо того, чи проводити парад, то Муженко сказав, що якщо вже провели підготовку, то треба проводити парад. Тому, що це демонстрація готовності до опору. “І я вважаю, що це було правильно”, – підкреслив він в інтерв’ю.

Муженко зауважив, що стало зрозумілим, що відбувається щось надзвичайне, 24-го числа, після параду, в другій половині дня, коли йому доповів полковник Ромигайло про те, що він бачив особисто колону, яка пройшла повз без розпізнавальних знаків. Я запитав, чи це були регулярні війська, а він каже, що за ознаками наче регулярні, але знаків розпізнавання не було, і вони йшли під прапорами «ДНР».

Муженко запевнив, що були вжиті всі можливі заходи для збереження життя українських військових. “Як я вже казав, один із варіантів був залишитися в Іловайську. Інший варіант… вийти на північ через Харцизьк – піднятися вгору на з’єднання з одним із підрозділів 25-ї бригади. Це теж був варіант виходу з тієї ситуації. Я вважаю, що цей варіант був би з мінімальними втратами.

Ще один варіант був – вихід на широкому фронті в район Маріуполя на південь. Але трапилось – як трапилось, каже Муженко. Було прийняте рішення виходу по тих маршрутах, які були узгоджені з росіянами як маршрути виходу під відвідні гарантії, під “зелений» коридор”.

Щодо “зеленого» коридору, то з ініціативою виступив президент Росії Володимир Путін, він сказав, що росіяни готові надати «зелений» коридор. І тому, “основна вина на росіянах, які не дотримали домовленостей, які відмовили в гарантіях і порушили всі міжнародні норми. Це злочин Російської Федерації”, наголосив Муженко.

Що стосується прийняття рішень нашим командуванням, то була помилка у тому, що думали, що не буде розстрілу, сподівались, що Росія цю гарантію не переступить.

Є матеріали кримінальної справи по Іловайську, є відповідні експертизи, хай правоохоронці визначають, наголосив Муженко.

 

Полторак нагородив родичів загиблих військових

У Центральному будинку офіцерів ЗСУ у Києві відбулася зустріч міністра оборони Степана Полторака з родинами військовослужбовців, які загинули на Донбасі.

Керівник МОУ нагородив батьків полеглих героїв відомчими відзнаками, повідомляє Міноборони – Укрінформ.

“Збройні сили України ніколи не забудуть загиблих військовослужбовців, завжди їх пам’ятатимуть і шануватимуть. Адже, якщо ми не будемо пам’ятати тих, хто віддав найдорожче — своє життя, не буде перспективи ні в українській армії, ні в цілому для країни! Дякую вам за все і низько вклоняюся!”, — зазначив міністр.

Звертаючись до родин українських героїв, він зазначив: “Сьогодні я дякую кожному з вас за ваш патріотизм, за мужність, витримку, і вклоняюсь вашому терпінню. Без таких патріотів як ви нашої країни могло просто не існувати”.

 

Окупанти з початку доби дев’ять разів порушили “тишу”

З початку доби 28 серпня окупанти 9 разів порушили режим припинення вогню.

Про це повідомляє пресцентр операції Об’єднаних сил на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Впродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 9 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил із забороненої Мінськими угодами зброї – мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також з озброєння БМП, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – йдеться у повідомленні.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник здійснив 4 обстріли позицій Об’єднаних сил: поблизу Лебединського з напрямку Ужівки – зі стрілецької зброї; неподалік Павлополя з напрямку Верхньошироківського – з ручних протитанкових гранатометів; поблизу Водяного з напрямку Ужівки – з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї; неподалік Широкиного з напрямку Саханки, очевидно з метою нанесення максимальної шкоди військовослужбовцям Об’єднаних сил, противник застосував безпілотний літальний апарат з підвісом, на якому був закріплений для скиду гранатометний постріл (ВОГ-17).

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” противник здійснив 5 обстрілів позицій Об’єднаних сил: поблизу Новолуганського з напрямку Доломітного – застосував заборонені Мінськими угодами міномети калібру 120 мм, озброєння БМП, гранатомети різних систем та стрілецьку зброю, а в районі Зайцевого – заборонені Мінськими угодами міномети калібру 82 мм, станкові протитанкові гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю; поблизу Новотошківського з напрямку Голубівського – з озброєння БМП, гранатометів різних систем та стрілецької зброї; неподалік Південного з напрямку шахти ім.Гагаріна – з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.

Поблизу Майорська з напрямку Шахта 6-7 о 12.25 год противник розпочав обстріл цивільної інфраструктури в районі гуманітарного дорожнього коридору «Горлівка – Бахмут» і застосував при цьому гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети.

“Через такі дії збройних формувань РФ та її найманців, що призвели до реальної загрози для життя та здоров’я мирного населення, а також персоналу, який здійснював свою діяльність в КПВВ “Майорське”, командувачем операції Об’єднаних сил було прийнято рішення про тимчасове призупинення його роботи. Наразі роботу КПВВ “Майорське” відновлено”, – зазначається у повідомленні.

 

Під Новолуганським окупанти випустили три десятки 120-мм мін

Російські окупаційні війська цієї доби почали активніше застосовувати на лінії бойового зіткнення міномети різних калібрів, абсолютно нехтуючи Мінськими угодами та попередніми рішеннями щодо всеохопного режиму тиші.

Про це повідомив на брифінгу речник Міноборони Дмитро Гуцуляк – Укрінформ.

“Від початку цієї доби російсько-окупаційні війська здійснили 4 прицільні обстріли наших позицій в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” Об’єднаних сил… Зокрема, активні бойові дії велися в районі Новолуганського. З напрямку від селища Доломітне ворог випустив 30 мін калібру 120 мм. Тривалий за часом мінометний обстріл окупанти супроводжували щільним вогнем з озброєння БМП, ручних протитанкових, автоматичних станкових та підствольних гранатометів, стрілецької зброї. Також з окупованої частини цього н.п. противник вів прицільний вогонь з СПГ, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – повідомив речник.

Гуцуляк зауважив, що у цей же час наші оборонці смт Зайцеве зафіксували розриви 6 ворожих мін 82-го калібру.

Він також додав, що під ворожим обстрілом протягом вказаного часу також перебували захисники Новотошківського. Від селища Голубівське окупанти цілили по наших воїнах з ручних протитанкових та автоматичних станкових гранатометів. Бойовики вели обстріли і по оборонцях н.п. Південне.

Гуцуляк зауважив, що сьогодні бойових втрат у ЗСУ немає.

“Захисники України щоразу вимушено вели вогонь у відповідь на ворожі прицільні обстріли, з метою запобігання втрат особового складу. При цьому підрозділи Об’єднаних сил застосовували виключно дозволені вогневі засоби, неухильно дотримуючись Мінських угод”, – резюмував він.

 

Пункт пропуску “Майорське” закрили через обстріл

Пропуск людей і транспорту через КПВВ «Майорське» на лінії розмежування припинено через обстріл з боку російських окупаційних військ.

Про це повідомляє штаб ООС у Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні, 28 серпня, о 12.25 год противник розпочав обстріл цивільної інфраструктури в районі гуманітарного дорожнього коридору «Горлівка – Бахмут». Застосував при цьому гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети. Такі дії російсько-окупаційних військ поставили під загрозу життя та здоров’я і мирного населення і персоналу, який здійснює свою діяльність у КПВВ “Майорське”, – йдеться у повідомленні.

Як наголосили у штабі, з огляду на те, що дії окупантів ставлять під загрозу життя та здоров’ю громадян, які перетинають лінію розмежування, командувач Об’єднаних сил прийняв рішення про тимчасове припинення пропуску осіб і транспортних засобів через КПВВ «Майорське» до особливого розпорядження.

На Донеччині через бойові дії закрили 10 шкіл

На Донеччині в 2019-2020 навчальному році з 541 існуючих закладів загальної середньої освіти через бойові дії призупинена діяльність у 10 школах.

Про це повідомили в Департаменті освіти і науки Донецької облдержадміністрації – Укрінформ.

«За оперативними даними у 2019-2020 навчальному році … призупинені – 22 заклади, у т. ч. 20 комунальні (10 через бойові дії)», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що всього на Донеччині, разом з тими, робота яких призупинена, 541закладів загальної середньої освіти.

Загальний контингент учнів в цьому навчальному році в області складатиме 165,5 тис. осіб. Кількість учнів 1-х класів – 17,3 тис. осіб. Кількість учнів 10-х класів – 8,8 тис. осіб.

 

Зниклого чотири роки тому кримського татарина досі не знайшли

Чотири роки залишається невідомим місцезнаходження викраденого в окупованому Криму Мухтара Арісланова. Всього з 2014 року зниклими безвісти в Криму вважаються 17 людей.

Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр – Укрінформ.

“Чотири роки тому, 27 серпня 2015 року, в Сімферополі зник Мухтар Арісланов. За словами його сестри Нурфіє Каракаш, є свідок, який бачив, як двоє чоловіків у формі заштовхали її брата до мікроавтобуса сріблястого кольору”, – йдеться в повідомленні правозахисної організації.

У Кримськотатарському ресурсному центрі не виключають, що до зникнення кримського татарина мають відношення співробітники правоохоронних органів.

 

“Суд” дав Гафарову 10 років за “кримськотатарський батальйон”

Підконтрольний Росії Кіровський районний суд в окупованому Криму засудив Ділявера Гафарова, обвинуваченого в участі в незаконному збройному формуванні, до 10-ти років позбавлення волі.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група – Укрінформ.

“Кіровський районний суд” Криму 28 серпня 2019 року засудив обвинуваченого в участі в незаконному збройному формуванні Ділявера Гафарова (ч. 2 КК РФ ст. 208) до 10 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму і 1 року обмеження волі. Таке рішення ухвалив “суддя” Ігор Дегтярьов”, – повідомляє правозахисна організація.

За твердженням “прокурора”, Гафаров був учасником кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана і, нібито, перебував у групі розвідників і особисто охороняв кримськотатарського бізнесмена і політика Ленура Іслямова. Обвинувач попросив для Гафарова покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з обмеженням свободи строком на 2 роки. Ділявер Гафаров повністю заперечував свою провину.

Він заявив, що справа проти нього сфабрикована, а зазначені у справі свідки обвинувачення, а саме Османов, Зайтуллаєв, Аблязімов, а також Саганджі і Кадиров, які вже раніше отримали терміни за аналогічними обвинуваченнями, йому не знайомі.

За даними Кримської правозахисної групи, на одного зі свідків обвинувачення у цій справі на прізвище Зайтуллаєв, спочатку було заведено кримінальну справу. 19-річний Сеїт-Ібраїм Зайтуллаєв був затриманий на адмінкордоні з окупованим Кримом в ніч з 9 на 10 лютого 2017 року. ФСБ заявила, що Зайтуллаев є учасником кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана і 11 лютого 2017 року йому було обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком на 1 місяць.

9 березня 2017 року Арм’янський міський “суд” визнав кримчанина винним за ч. 1 статті 322 КК РФ (Незаконне перетинання Державного кордону Російської Федерації) і оштрафував його на 5 тисяч рублів. Зайтуллаєва було звільнено з-під варти у залі суду.

У “Кримській правозахисній групі” вважають, що Кримськотатарський добровольчий батальйон ставить собі за мету деокупацію Криму, проте в будь-яких військових діях ця організація участі не бере. Тому, на думку експертів КПГ, переслідування за участь у батальйоні імені Челебіджихана є політично мотивованим.

За даними правозахисників, у Криму за період окупації півострова було порушено не менше 11 справ за ч. 2 ст. 208 КК РФ (участь у незаконному збройному формуванні).

Як повідомляв Укрінформ, жителя с. Жемчужне Кіровського району Ділявера Гафарова заарештовано 30 жовтня 2018 року. Йому 22 роки. За його словами, він працював у Києві на телеканалі АТР перукарем, коли власник телеканалу Ленур Іслямов запропонував йому вступити в батальйон, але він відмовився. Після цього він звільнився з телеканалу, а пізніше повернувся до окупованого Криму.

 

Російський режим загрожує Європі — посольство

Мілітаризація анексованого Криму й поширення ядерної зброї в Чорноморському регіоні загрожує не тільки Україні, але й всій Європі. Таке повідомлення розповсюдило у своєму офіційному мікроблозі у Twitter посольство України в США, передає УНН.

“Російський режим загрожує не тільки Україні, але й всій Європі. Мілітаризація, що Росія проводить у Криму та ядерне розповсюдження в Чорноморському регіоні є викликом міжнародному порядку та безпеці”, — написали у повідомленні посольство, додавши ґештеги #StopRussianAggression (Зупинимо російську агресію) та #CrimeaIsUkraine (Крим це Україна).

Нагадаємо, у Раді хочуть ввести кримінальну відповідальність за невизнання українськими Криму та Донбасу.

 

Вишинського відпустили з-під варти

Київський апеляційний суд випустив головного редактора “РИА Новости Украина” Кирила Вишинського, підозрюваного в державній зраді, під особисте зобов’язання.

Про це повідомила у коментарі Укрінформу прессекретар прокуратури АР Крим Катерина Діденко.

“Київський апеляційний суд скасував ухвалу Подільського райсуду міста Києва про продовження терміну тримання під вартою Вишинського і змінив міру запобіжного заходу на особисте зобов’язання”, – сказала вона.

Відповідно рішення, Вишинський має з’являтися до суду на першу вимогу, повідомляти про зміну місця проживання й утриматися від спілкування зі свідками у своїй справі.

Як повідомлялося, 6 березня 2019 року прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду міста Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації “РИА Новости Украина” Кирила Вишинського, якого обвинувачують у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності, придбання та зберігання вогнепальної зброї).

Вишинського затримали в Києві 15 травня 2018 року. За результатами слідчих дій були отримані докази того, що інформація, розміщена на інтернет-ресурсі “РИА Новости Украина”, містить заклики, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України, державній та інформаційній безпеці.

Вишинського заарештували без права внесення застави й оголосили підозру в державній зраді. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. На засіданні суду Вишинський заявив, що виходить із українського громадянства, і звернувся до президента РФ Володимира Путіна по захист.

19 липня Подільський райсуд Києва відмовив у задоволенні клопотання захисту Вишинського про зміну йому запобіжного заходу та одночасно ухвалив рішення продовжити ще на 60 діб термін тримання Вишинського під вартою без визначення розміру застави.

 

В ОБСЄ теж закликали Росію звільнити Сущенка і Сенцова

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір привітав звільнення Кирила Вишинського в Україні та закликав до звільнення незаконного ув’язнених в Росії журналіста Романа Сущенка та режисера Олега Сенцова.

Відповідна заява розміщена на сайті ОБСЄ – Укрінформ.

“Звільнення журналіста – це завжди добре, і вітаю той факт, що Кирило Вишинський нарешті вільний після такого тривалого  та складного досудового арешту”- сказав Дезір.

Він закликав зняти усі обвинувачення з Вишинського під час наступного судового засідання.

“У зв’язку з цим я закликаю звільнити всіх інших затриманих журналістів та авторів у регіоні ОБСЄ, зокрема Романа Сущенка та Олега Сенцова в Росії”, – додав представник ОБСЄ.

Як повідомляв Укрінформ, 28 серпня Київський апеляційний суд скасував ухвалу Подільського райсуду міста Києва про продовження терміну тримання під вартою Кирила Вишинського і змінив йому запобіжний захід на особисте зобов’язання. Відповідно до рішення, Вишинський має з’являтися до суду на першу вимогу, повідомляти про зміну місця проживання й утриматися від спілкування зі свідками у своїй справі.

Керівник незареєстрованої організації “РИА Новости Украина” обвинувачувався у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності, придбання та зберігання вогнепальної зброї).

Прессекретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що Вишинського відбулося в межах домовленостей щодо взаємної передачі утримуваних осіб між РФ та Україною у форматі “35 на 35”.

За даними Міністерства закордонних справ, Росія незаконно утримує понад 70 українців, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

 

Вишинський підписав згоду про участь в обміні вʼязнями з Росією – Сарган

Звільнення з-під варти керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського відбулося в межах домовленостей щодо взаємної передачі утримуваних осіб між РФ та Україною у форматі “35 на 35”.

Про це прессекретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила у Twitter – Укрінформ.

“Кажуть, Вишинський відмовлявся від ймовірного обміну на політичних в’язнів Кремля. Але. Сьогодні в судовому засіданні зміна запобіжного заходу Вишинському відбулася в рамках підготовки до обміну «35 на 35» і за згодою самого Вишинського”, – написала вона.

Сарган також опублікувала скан-копію відповідної заяви Вишинського.

Як повідомляв Укрінформ, 28 серпня Київський апеляційний суд скасував ухвалу Подільського райсуду міста Києва про продовження терміну тримання під вартою Вишинського і змінив йому запобіжний захід на особисте зобов’язання.

Відповідно до рішення Вишинський має з’являтися до суду на першу вимогу, повідомляти про зміну місця проживання й утриматися від спілкування зі свідками у своїй справі.

6 березня 2019 року прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду міста Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації “РИА Новости Украина” Кирила Вишинського, якого обвинувачують у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності, придбання та зберігання вогнепальної зброї).

Вишинського затримали в Києві 15 травня 2018 року. За результатами слідчих дій були отримані докази того, що інформація, розміщена на інтернет-ресурсі “РИА Новости Украина”, містить заклики, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України, державній та інформаційній безпеці.

Вишинського заарештували без права внесення застави й оголосили підозру в державній зраді. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. На засіданні суду Вишинський заявив, що виходить із українського громадянства, і звернувся до президента РФ Володимира Путіна по захист.

19 липня Подільський райсуд Києва відмовив у задоволенні клопотання захисту Вишинського про зміну йому запобіжного заходу та одночасно ухвалив рішення продовжити ще на 60 діб термін тримання Вишинського під вартою без визначення розміру застави.

Згідно з останніми даними наразі група утримуваних у російських тюрмах українських в’язнів переведена до московського СІЗО. Російські видання інформують з посиланням на джерела про ймовірність взаємної передачі утримуваних осіб у форматі “33 на 33” між Україною та РФ. Імовірною датою обміну називають 28–29 серпня.

За даними Міністерства закордонних справ, Росія незаконно утримує понад 70 українців, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство. Однак, до цього числа не входять 24 українські моряки, захоплені Росією біля Керченської протоки наприкінці листопада 2018 року.

 

Кремль також не коментує інформацію про дату обміну утримуваними особами між РФ і Україною

У Кремлі не коментують інформацію про можливу дату обміну утримуваними особами між Росією і Україною, передає УНН з посиланням на російське агентство ТАСС.

“У Кремлі ніколи не говорили про те, що сьогодні щось планується. Тому я не знаю, звідки взята ця інформація”, — заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков на прохання прокоментувати інформацію про те, що обмін утримуваними особами між РФ і Україною відсувається на невизначений термін. При цьому в деяких ЗМІ повідомлялося, що такий обмін планувалося почати 28 серпня.

Пєсков відмовився відповідати на уточнююче запитання, чи є в цілому конкретні плани про початок обміну утримуваними особами. “Мені нічого додати до того, що я вже сказав”, — відповів він.

Як зазначав УНН, коментувати процес з обміну утримуваними особами між РФ і Україною поки немає необхідності і можливості. Про це повідомила в середу на брифінгу офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

 

Обмін полоненими між Україною і РФ переноситься, – адвокат-РБК-Україна

Обмін переноситься через відсутність указу Володимира Зеленського про помилування

Обмін полоненими між Україною і РФ відсувається на невизначений термін. Про це заявив адвокат росіян, які перебувають в Україні, Валентин Рибін, повідомляють росЗМІ.

За його словами, обмін переноситься через відсутність указу президента України Володимира Зеленського про помилування.

“Поки переноситься обмін. Поки що немає указу про помилування, швидше за все, є якісь сили в офісі Володимира Зеленського, які хочуть зірвати обмін, обрушити його рейтинг”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше Рибін говорив, що учасники обміну полоненими очікують указу Зеленського про помилування. Вчора він заявив, що процедура їх юридичного оформлення підходить до кінця.

Також Рибін заявив, що його підзахисні Максим Одинцов, Олександр Баранов, а також Євген Мефедов готуються до обміну. Також відзначимо, що прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив журналістам, що контакти представників Росії і України по обміну утримуваними особами є.

РБК-Україна повідомляло, що український омбудсмен Людмила Денісова висловила надію на повернення всіх політв’язнів громадян України на батьківщину.

 

ДТЕК відновив роботу пошкодженої лінії електропередач на Донеччині

ДТЕК Донецькі електромережі повністю відновив роботу лінії електропередач 0,4 кВ (низької напруги) на Донеччині, ушкодженої в результаті бойових дій.

Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі компанії.

“ДТЕК Донецькі електромережі повністю відновив роботу лінії електропередач 0,4 кВ і повернув світло 29 сім’ям, які живуть в селі Чермалик. Через ушкодження в результаті бойових дій окремих ділянок лінії жителі двох вулиць півтора місяця залишалися без електроенергії“, – йдеться в повідомленні.

Відновлювальні роботи стали можливі тільки після узгодження зі СЦКК (Спільним центром контролю і координації з питань припинення вогню). Безпеку проведення робіт забезпечували військові, сапери, моніторингова місія ОБСЄ.

Бригада Нікольського РЕМ замінила більш як 1 км лінії електропередачі, пошкодженої в результаті бойових дій.

ДТЕК “Мережі” розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

100% компанії ДТЕК належить SCM Limited. Кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов.

 

Найманцям із “паспортами Л/ДНР” не дадуть повернутися в Росію після служби

Командування російських окупаційних військ на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях під виглядом підготовки до “перепису населення” з жовтня проводить уточнення мобілізаційного ресурсу.

Про це повідомив на брифінгу речник Міноборони Дмитро Гуцуляк, посилаючись на дані Головного управління розвідки Міністерства оборони – Укрінформ

“До проведення заходу залучено військові комісаріати та військові комендатури російських окупаційних військ. Зібрану інформацію передбачено внести до загальної бази даних до початку т.зв. “перепису”, – сказав він.

За словами речника, у з’єднаннях і частинах 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ уточнюються списки військовослужбовців-найманців, які прибули з території РФ і отримали “паспорти” т.зв. “ДНР/ЛНР”, для включення до мобілізаційного резерву, перебування у якому не дозволить їм після звільнення з військової служби виїхати без відповідного дозволу за межі тимчасово окупованої території.

 

У Станиці Луганській тривають ремонтні роботи на мосту

В Станиці Луганській продовжуються підготовчі роботи до ремонту мосту. Для розбору фортифікаційної споруди доставлений кран, вантажівка та прибули 11 осіб інженерної групи ДСНС, чотири піротехнічні підрозділи ДСНС.

Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації – Укрінформ.

“До місця розбору фортифікаційної споруди у супроводі представника СЦКК доставлений кран, одна вантажівка, 11 осіб інженерної групи ДСНС, чотири піротехнічні підрозділи ДСНС. Також прибули чотири працівники лісгоспу, сім осіб від автодорожньої служби та доставлений один автонавантажувач”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, у присутності СЦКК та СММ ОБСЕ особовим складом за допомоги наявної техніки був продовжений розбір конструкцій фортифікаційної споруди. Працівники лісгоспу зрізують дерева у визначеному місці біля дороги, на тій дільниці, що була обстежена піротехніками. Також частково зрізані повалені дерева для подальшого вивезення у безпечне місце.

Слід зазначити, що розпочате спалювання гілок зупинено через детонацію застряглих в стовбурах дерев куль та сильної вітряної погоди. Задля вивезення дерев з цієї ділянки, піротехнічним підрозділом ДСНС продовжена робота по розмінуванню ділянки, визначеної під майбутню дорогу.

Наразі обстежено дорогу на площі 0,35 га, виявлено дві одиниці вибухонебезпечних предметів. А з початку робіт обстежено 0,9 га дороги, виявлено 61 одиницю вибухонебезпечних предметів.

Також обстежено ліс на площі 0,033 га, виявлено 113 одиниці вибухонебезпечних предметів. З початку робіт обстежено 0,926 га лісу, виявлено 200 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Після обстеження саперами, під координацією офіцера СЦКК, інженерна група ДСНС продовжила розбирання фортифікаційної споруди. Тут працювали співробітники автодорожньої служби. Був прибраний пісок та виконані інші допоміжні роботи на дорозі.

Як повідомляв Укрінформ, учасники Тристоронньої контактної групи на зустрічі в Мінську 17 липня дійшли порозуміння щодо ремонту й експлуатації мосту в Станиці Луганській. Згідно з досягнутими домовленостями сторони одночасно мають розпочати ремонт мосту: українська сторона відновить завалений проліт, а ОРЛО — покриття та огородження.

31 липня Тристороння контактна група домовилася про початок розмінування прилеглих до мосту в Станиці Луганській територій з 1 серпня.

 

Захід має провести “червону лінію” для Росії – британський депутат – Укрінформ

Міжнародній спільноті необхідно встановити для Росії чіткі рамки неприпустимої поведінки та слідкувати за їх дотриманням.

Про це у статті для Fox News пишуть член парламенту Великої Британії Ніколас Соамес та колишній агент ЦРУ Даніель Хофман. “Попередження без серйозних політичних заходів зі спонукання до зміни недоброзичливої поведінки Росії лише заохочують більш агресивні дії. У Заходу збігає час для проведення червоної лінії та примусу до її дотримання за допомогою розвідувальних, дипломатичних та економічних заходів, що дозволять Україні стримати російську агресію”, – йдеться у матеріалі.

Автори зазначають, що “Кремль поводиться все більше як агресивна та небезпечна держава-ізгой, аніж як член міжнародної спільноти”.

“США та їх союзникам слід розпочати повномасштабний публічний тиск, у тому числі усередині Росії, з метою викриття підступної української політики Путіна, що так негативно вплинула на економічний стан Росії й регіону”, – стверджують Соамес та Хофман.

На їх переконання, демократія, особливо в країнах колишнього СРСР, становить для Путіна “екзистенційну загрозу”. “Нічого не загрожує безпеці путінського режиму більше, ніж Україна, – демократичний сусід зі світлим економічним майбутнім та значним російськомовним населенням”, – зазначається у статті.

З огляду на це, Путін намагається усіляко завадити євроатлантичній інтеграції України. “У найближчій перспективі Путін хоче упевнитися, щоб Україна була настільки політично розчленованою та територіально роздробленою, що про членство у ЄС та НАТО навіть не йтиме мова. У віддаленій перспективі він бачить руйнацію України як держави. Путін не хоче мати по сусідству успішну демократію, яка служитиме символом надії та надихатиме його власних політичних опонентів, позбавлених основних громадянських свобод, таких як: свобода слова та зібрань”, – підсумовується у матеріалі.

 

Стали відомі деталі звернення Макрона щодо Росії

За його словами, Європу потрібно відновлювати разом з Росією

Президент Еммануель Макрон під час вчорашнього щорічного виступу перед французькими дипломатами зробив великий акцент на Росії. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Euractiv.

Під час звернення Макрон сказав, що “Європа зникне, якщо вона не перегляне свою стратегію щодо Росії”.

Враховуючи, що США, Росія і Китай борються за гегемонію, Макрон підкреслив, що Європа може або прийняти рішення “бути союзниками меншості тієї чи іншої, або взяти участь у грі”.

“Ми не зможемо відновити Європу, не відновивши зв’язки з Росією, інакше Росія наблизиться до інших держав”, – сказав він.

Раніше, під час виступу, присвяченого зовнішньої політики Франції, Макрон сказав, що Європі пора переглянути свої стосунки з Росією, щоб “перевірити свої глобальні амбіції і уникнути попадання в гущу нової холодної війни”.

Також раніше президент Франції заявив, що Захід перестає домінувати в світі, оскільки зміцнюються такі країни як Китай і Росія.

“Якщо в певний момент ми не зможемо зробити що-небудь корисне разом з Росією, ми залишимося у глибокій напруженості, ми продовжимо мати всюди в Європі заморожені конфлікти. Ми продовжимо жити в Європі як у театрі стратегічної боротьби між США і Росією”, – повідомив він.

Нагадаємо, Макрон запропонував президенту США Дональду Трампу запросити Росію на саміт G7. Він підтримав ідею і повинен був підняти питання про повернення РФ в “Велику сімку”.

Після саміту повідомлялося, що сторони не прийшли до взаємної згоди з приводу повернення РФ до G7. Зокрема, проти цього виступили канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. Макрон пізніше заявив, що повертати Росію у G7 недоречно поки не закінчиться її агресія в Україні.

 

Коломойський пропонує зняти з Росії частину санкцій – РБК-Україна

За його словами, для України “це вигідна переговорна позиція”

Олігарх Ігор Коломойський вважає, що Україна може запропонувати РФ зняти частину санкцій, які стосуються Донбасу. Про це він заявив в інтерв’ю “Цензор.Нет“.

За його словами, для України “це вигідна переговорна позиція”.

“Тому я вважаю, що ми можемо запропонувати їм зняти частину санкцій, які стосуються Донбасу, для нас це вигідна переговорна позиція. Треба повертати Донбас зараз. Ну, а потім пройде кілька років, Росія нестійка, там завжди можлива раптова зміна влади, і ми візьмемо своє, якщо підготуємося. Якщо ми відпрацюємо механізм поступок – наша земля в обмін на санкції, значить це працює, і ми в наступне вікно можливостей досягнемо більшого і по Криму”, – сказав він.

Також олігарх вважає, що є три умови, за яких з РФ можуть зняти санкції по Донбасу.

“Три умови: коли на Донбасі настане мир – це раз, коли Росія виведе свої війська – це два, коли ми відновимо контроль України над державним кордоном – це три. Після виконання умов санкції знімаються”, – заявив він.

Коломойський каже, що західні партнери України хочуть хоча б частково ці санкції зняти.

“Особливо важко доводити, коли наші західні партнери бачать, що ми самі не рухаємо процес врегулювання. Наша активна ініціатива серйозно посилює наш авторитет на Заході, ми створюємо ті самі правила, що Росія буде змушена виконувати. Якщо Путін відмовиться від світу – вся відповідальність на ньому”, – додав він.

Нагадаємо, 21 червня у зв’язку з недотриманням умов мінських угод на Донбасі Європейський союз вирішив продовжити ще на пів року секторальні економічні санкції проти Росії.

Раніше посли країн Європейського союзу погодили продовження санкцій проти Російської Федерації анексію Криму і Севастополя.

 

Лукашенко не поїде до Польщі, бо туди не запросили Путіна – ЗМІ

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не поїде на меморіальні заходи до 80 роковин початку Другої світової війни у Варшаві, оскільки польська сторона не запросила на захід лідера РФ Володимира Путіна.

Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на видання Rzeczpospolita – Укрінформ.

“Президент Білорусі відмовився від візиту до Польщі, оскільки на заходи до Варшави польська влада не запросила (президента РФ -ред.) Путіна”, – йдеться у повідомленні.

За словами джерела у Мінську, саме тому білоруська влада “не наважилася делегувати на урочисті святкування високопоставленого політика”.

Зазначається, що на меморіальних заходах до 80 роковин початку Другої світової війни у Варшаві Білорусь буде представляти посол країни.

Як повідомляв Укрінформ, канцелярія президента Польщі не запросила президента РФ Володимира Путіна на урочистості до 80-річчя початку Другої світової війни, які проходитимуть 1 вересня у Варшаві за участю глав багатьох держав.

 

Західні експерти впевнені, що миротворці на Донбасі припинять російську агресію

Західні експерти переконані, що розгортання на Донбасі миротворчої операції під егідою ООН залишається дієвим форматом припинення агресії РФ та відновлення Києвом конституційного ладу на нині непідконтрольних територіях.

Такі думки власному кореспонденту Укрінформу висловили аналітики деяких європейських дослідницьких центрів.

«Це непогана ініціатива для України – просувати міжнародні миротворчі місії на Донбасі. Я би закликав Київ продовжувати взаємодію у цьому із західними партнерами та намагатися переконувати Росію», – заявив старший аналітик Німецького фонду Маршала Сполучених Штатів Брюно Лете (м. Брюссель).

Як він наголосив, головною перепоною для розгортання нейтральної миротворчої місії на Донбасі залишається Росія, яка не зацікавлена у стабілізації ситуації у регіоні.

Окрім спротиву з боку РФ, у зазначеному питанні експерт вбачає й інші виклики. За його словами, ефективною і дієвою може бути лише місія під егідою ООН.

«У кращому випадку, окремі нації можуть висловлювати власні незалежні ініціативи для участі у миротворчій місії на Донбасі», – зауважив аналітик.

Експерт також скептично ставиться до перспектив отримати позитивне рішення щодо миротворчої місії на сході України у Раді Безпеки ООН, де ініціативу вкотре заветує російська сторона.

Старший аналітик Європейської ради зовнішніх відносини (м. Берлін) Густав Грессел нагадує, що європейські й американські партнери України підтримують ініціативу розгортання миротворчої місії на Донбасі, але лише із дієвим виконавчим мандатом, що вже неодноразово обговорювалося на РБ ООН у минулі роки.

Але, як констатує Грессел, усі ці пропозиції України, Сполучених Штатів, Франції, Великої Британії та Німеччини були заблоковані Росією.

«Ініціативи Заходу завжди були спрямовані на розгортання дієвої виконавчої місії, що могло б забезпечити імплементацію Мінських домовленостей. Але росіяни хочуть не виконавчу місію, яка б лише спостерігала та охороняла спостерігачів. Для Заходу це неприйнятно, адже на Донбасі вже діє спостережна місія ОБСЄ», – пояснив ситуацію Грессел.

Експерт також застеріг Україну і Захід від пастки, яку може пропонувати Москва, коли йдеться про так званий триетапний план. На першому етапі передбачається розгортання миротворців на лінії розмежування сторін, а вже друга і третя стадії будуть присвячені імплементації «Мінська».

«Росія може погодитися на перший етап, а далі блокувати наступні кроки в РБ ООН» з метою «де факто» анексувати Донбас», – пояснив своє бачення аналітик.

У свою чергу, видавець і головний редактор ресурсу EU Today Гарі Картрайт, який у минулому мав досвід виконання миротворчих завдань у декількох «гарячих точках», упевнений, що міжнародна місія на сході України, яка підтримуватиметься українськими громадянами, є, безперечно, позитивним рішенням. Натомість, також погоджується Картрайт, для РФ такий розвиток подій є неприйнятним.

Водночас він констатував, що через Brexit Євросоюз втратить у своєму складі найбільшу військову силу.

«Але я переконаний, що Британія продовжить підтримку ЄС і України у галузі безпеки», – наголосив британський журналіст.

 

Філатов звернувся до мешканців Дніпра: “Ви обрали, тепер з них й питайте” – РБК-Україна

Філатов заявив, що не боїться дострокових виборів до місцевих рад

Монобільшість, котра утворилася у Верховній раді після позачергових виборів, має всі інструменти для завершення реформи децентралізації. Про це заявив мер Дніпра Борис Філатов у п’ятому випуску авторської передачі “Запитай Філатова“.

Водночас, як зазначив Філатов, місцеві вибори стануть можливими лише після того, як територіальні громади матимуть не лише гроші, а й ширші повноваження та виправлений виборчий закон.

“Головне – за які законопроекти голосуватиме монокоаліція. Коли є консолідована більшість, вона може ухвалювати як закони необхідні, так і ті, що можуть розвернути суспільні процеси у зворотний напрям”, – сказав Філатов.

Мер також нагадав про практику, коли перед ухваленням державних бюджетів центральна влада намагалася “пограбувати” територіальні громади, а надто місто Дніпро як бюджетоутворювальний мегаполіс.

Філатов зауважив, що нині до нього “надходять сигнали” про намагання поновити цей метод. Така ситуація, за його словами, може коштувати місту втілення низки важливих проєктів. Зокрема, йдеться про тролейбус на житломасив Перемога-6.

“Ви (мешканці міста Дніпро, – ред.) обрали, а тепер ви з них питайте”, – додав очільник Дніпра.

Філатов підкреслив, що не боїться дострокових виборів до місцевих рад. Натомість, крім грошей, територіальні громади мають отримати більше повноважень. Мова йде, зокрема, про поліцію громадського порядку та екологічний контроль, впевнений Філатов.

Також, на думку Філатова, кількість місцевих депутатів повинна скоротитися, а самі вони мають обиратися від мікротериторіальних громад, не бути партійними і займатися виключно територіями.

 

“Слуга народу” лідирує серед партій за кількістю хештегів у Instagram

Партія “Слуга народу” є найпопулярнішою в Instagram з огляду на кількість постів із хештегами партій.

Про це йдеться у дослідженні “Мемократія: як користувачі FB, Instagram та VK вплинули на склад нової Ради”, оприлюдненому на пресконференції в Укрінформі.

За матеріалами дослідження, було зафіксовано 18759 постів з хештегами партії “Слуга народу”, 4062 — з хештегами “Голосу”, 2620 – “Батьківщини”, 1024 – “Європейської солідарності”.

Водночас, експерти відзначають зростання популярності партії “Голос” в Instagram.

“Якщо Зеленський домінував в інстаграмі просто тотально під час першої хвилі (перша хвиля дослідження з 1 травня по 17 червня – ред.) – ми говорили про 82% всіх постів політичних про вибори, де так чи інакше згадували Зеленського – то зараз це знизилося до 60%. Натомість, “Голос” має 13% уваги інстаграмерів. “Європейська солідарність” навпаки – увага до неї знизилася з 17% до 8,5%”, – зазначив головний редактор онлайн-платформи UkraineWorld Володимир Єрмоленко.

Дослідження “Мемократія: як користувачі FB, Instagram та VK вплинули на склад нової Ради” проводилося спільно з аналітичною компанією Singularex в рамках ініціативи ГО “Інтерньюз-Україна” — UkraineWorld. За допомогою Neural Networks та методів Artificial Intelligence було проаналізовано 4,1 млн публікацій від користувачів, які позначили Україну як країну свого проживання. Дослідження проводилось у середині червня – наприкінці липня в періоди до та відразу після парламентських виборів (17 червня – 14 липня та 22-28 липня).

 

Про політичні партії у Facebook частіше пишуть негативно

У соціальній мережі Facebook серед дописів користувачів про політичні партії негативна риторика переважає над позитивною – Укрінформ.

Про це йдеться у дослідженні “Мемократія: як користувачі FB, Instagram та VK вплинули на склад нової Ради”, яке оприлюднив на пресконференції в Укрінформі головний редактор онлайн-платформи UkraineWorld Володимир Єрмоленко.

“Негативні пости про всі партії — це 53%, позитивні — тільки 10%. Ми бачимо, що в соцмережах люди не “співають оди партіям”, люди дуже-дуже критичні”, – сказав Єрмоленко.

Так, за матеріалами дослідження, у Facebook негативна риторика переважає позитивну щодо всіх партій, крім “Батьківщини”.

Водночас Єрмоленко зауважив, що на офіційні сторінки партій користувачі реагували здебільшого позитивно.

Так, партія “Слуга народу” отримала 1033292 позитивних реакції та 8332 негативних реакцій у Facebook. У “Європейської солідарності” – 964113 позитивних реакцій та 20390 негативних, партія “Голос” отримала 407660 позитивних реакцій та 7905 негативних, “Батьківщина” – 230293 позитивних та 22729 негативних, “Опозиційна платформа – За життя” – 11832 позитивних та 1543 негативних.
Дослідження проводилося за допомогою Neural Networks та методів Artificial Intelligence, було проаналізовано 4,1 млн публікацій від користувачів, які позначили Україну як країну свого проживання. Період дослідження: середина червня – кінець липня 2019 року в періоди до та відразу після парламентських виборів (17 червня – 14 липня та 22-28 липня).

Дослідження проведене спільно з аналітичної компанією Singularex в рамках ініціативи ГО “Інтерньюз-Україна” — UkraineWorld.

 

“Слуга народу” і Зеленський – найпопулярніші у соцмережах

За відсотком реакцій на дописи про політичні партії найбільш популярними у соцмережах Facebook, Instagram та VK є Президент Володимир Зеленський та партія “Слуга народу”.

Про це йдеться у дослідженні “Мемократія: як користувачі FB, Instagram та VK вплинули на склад нової Ради”, яке оприлюднив на пресконференції в Укрінформі програмний директор ГО “Інтерньюз-Україна” Андрій Кулаков – Укрінформ.

“Зеленський залишається найбільш цитованим, найбільш реагованим, набільш популярним у всіх трьох соціальних мережах. Наприклад, користувачі VK вчетверо більше постили про “Слугу народу”, ніж про “Європейську солідарність”, – сказав Кулаков.

За його словами, свою присутність у соцмережах посилили “Європейська солідарність” і партія “Голос”, але Володимир Зеленський і “Слуга народу” зберігають першість.

“Попри цю першість змінилася трохи тональність і риторика. Ми бачимо, що “Слуга народу” і Зеленський отримує все більш критики в усіх трьох соціальних мережах”, – зазначив експерт.

Дослідження “Мемократія: як користувачі FB, Instagram та VK вплинули на склад нової Ради” проводилося за допомогою Neural Networks та методів Artificial Intelligence, було проаналізовано 4,1 млн публікацій від користувачів, які позначили Україну як країну свого проживання. Період дослідження: середина червня – кінець липня 2019 року в періоди до та відразу після парламентських виборів (17 червня – 14 липня та 22-28 липня).

Дослідження проведене спільно з аналітичної компанією Singularex в рамках ініціативи ГО “Інтерньюз-Україна” — UkraineWorld.

 

Парламентські вибори “зробив” не Instagram, а телебачення

Телебачення було основним джерелом отримання інформації під час виборчої кампанії для переважної більшості українців, крім молоді.

Такі дані соціологічного опитування оприлюднила директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час пресконференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Доводилося чути під час виборчої кампанії, що от, все, телебачення закінчилося, розпочалася ера соціальних мереж і взагалі не просто соціальних мереж, а Instagram, що Instagram “зробив” вибори. Це не так. Телебачення як було основним інформаційним джерелом, так і є для 70% виборців”, – сказала Бекешкіна.

Водночас, за її словами, чим старшим є виборець, тим більше значення для нього має телебачення. Згідно з результатами опитування у віковій групі 45-60 років ТБ було основним інформджерелом для 82% виборців, у групі 30-44 років – для 62% респондентів, у віковій групі 18-29 років – для 52% (у цій групі сайти слугували основним джерелом інформації для 60% виборців, соціальні мережі – для 46%).

Соціологи зауважили, що серед партій-переможниць на дострокових виборах до Верховної Ради найактивніше користуються соцмережами виборці “Слуги народу”, “Голосу”, “Європейської солідарності”, значно менше – “Батьківщини” та “Опозиційної платформи – За життя”.

За даними опитування, виборці довіряли різним телеканалам. Зокрема, виборці “Слуги народу” найбільшу довіру мали до каналу “1+1” (53%), далі йдуть “Інтер” (34%), “Україна” (25%), ще 20% не довіряли жодному з телеканалів.

Натомість, виборці партії “Опозиційна платформа – За життя” найбільше довіряли каналу “112 Україна” (48%), “Інтеру” (46%), NewsOne (35%); виборці “Батьківщини” – телеканалам “1+1” (44%), “Інтер”(39%), “112 Україна” (27%), “Україна” (27%); виборці “Європейської солідарності” – “1+1” (34%), “5 каналу” (32%), “Прямому” (29%).

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 8 до 20 серпня 2019 року. Опитування проводилося в 104 населених пунктах в усіх областях, крім анексованого Криму. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Усього було опитано 2040 респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Выяснилось, почему выбрали Зеленского, а не Порошенко: опрос –Ліга-нет

Основные мотивы голосования за кандидатов – их идеи и предложения (23,5%), возможность принести мир в Донбасс (20%) и личная привлекательность (16%)

Основной причиной победы Владимира Зеленского на президентских выборах более половины опрошенных украинцев считают то, что “люди хотели радикального обновления власти”. Об этом свидетельствуют итоги совместного социсследования фонда Деминициативы и Киевского международного института социологии.

Желание радикального обновления власти назвали причиной голосования за Зеленского 55% респондентов.

Еще одним весомым фактором такого голосования опрошенные считают “нежелание людей, чтобы президентом оставался Петр Порошенко” – 39%. 34% респондентов считают, что за Зеленского проголосовали потому, что он – “новое лицо, не задействован в коррупции и других подобных вещах”.

Среди избирателей Зеленского в первом туре 69% опрошенных считают, что он победил потому, что люди хотели “радикального обновления власти”. 46% респондентов среди электората Зеленского считают, что он победил, потому что “новое лицо, не замечен в коррупции и других негативных вещах”.

Избиратели Юрия БойкоЮлии ТимошенкоАнатолия Гриценко и Игоря Смешко видят общие причины голосования за Зеленского в “стремлении обновить власть” и “нежелании оставлять президентом Петра Порошенко”.

Избиратели последнего уверены, что за Зеленского голосовали, а) руководствовались эмоциями, а не разумом, и б) потому что отождествляли его с героем фильма “Слуга народа”.

Опрос по заказу USAID проведен 8-20 августа 2019 год среди 2040 украинцев от 18 лет и старше в 103 населенных пунктах по всей Украине, кроме временно оккупированных территорий. Погрешность – не выше 2,3%.

 

ЦВК завершила реєстрацію народних депутатів — всього 424

Центральна виборча комісія зареєструвала ще 29 народних депутатів, обраних на позачергових парламентських виборах. Всього наразі зареєстровані 424 народні депутати.

Про це повідомляється на сторінці ЦВК у Facebook – Укрінформ.

“Станом на 28 серпня Центральна виборча комісія зареєструвала 424 народних депутатів України: 225 – обраних в ЗБВО та 199 – обраних в ОВО”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що на засіданні у середу ЦВК зареєструвала 29 народних депутатів, з яких 15 обраних у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Серед них 11 представників від партії “Слуга народу”, 1 – від Всеукраїнського обʼєднання “Батьківщина”, 1 – від партії “Європейська солідарність”, 2 – від “Голосу”.

Окрім того, ЦВК зареєструвала 14 народних депутатів, обраних в одномандатних виборчих округах.

Як повідомляв Укрінформ, 21 липня 2019 року в Україні відбулися позачергові вибори народних депутатів України.

Вони проводилися за змішаною (пропорційно-мажоритарною) виборчою системою. Таким чином, 225 депутатів обрано за партійними списками, 199 депутатів — у мажоритарних округах (оскільки в окупованому Криму і на частині території Донецької та Луганської областей вибори не проводилися).

29 серпня 2019 року відбудеться урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди складення присяги новообраними народними депутатами.

 

Президентові Зеленському довіряють 70% громадян

Президентові Володимиру Зеленському наразі довіряють 70% українців, а його перші кроки позитивно оцінюють 63% громадян.

Про це заявила директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час презентації результатів соціологічного опитування “Сто днів після президентських виборів”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Новообраний президент Володимир Зеленський зараз має довіру 70% громадян”, – сказала вона й нагадала, що це найвищий результат за всі часи серед українських президентів.

Бекешкіна розповіла, що перші кроки Зеленського і його команди позитивно оцінюють 63% українців, негативно – 13%, ще 24% не визначилися.

Водночас, соціолог зауважила, що першочерговими завданнями для президента та його команди громадяни вважають припинення вогню на Донбасі (71,5%), зростання життєвих стандартів людей (зарплат, пенсій тощо) (44%), зниження тарифів (31%), покарання винних у корупції посадовців (21,5%), зменшення впливу олігархів на політику (18%).

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведено Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 8 до 20 серпня 2019 року. Опитування проводилося в 104 населених пунктах в усіх областях, крім анексованого Криму. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною.

Усього було опитано 2040 респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Зеленський обговорив з Меркель питання заручників та повернення Росії до G7

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Про це повідомляє пресслужба Глави держави – Укрінформ.

“Глави держав обговорили результати саміту «Групи семи» у Біарріці. Президент України подякував за послідовну позицію ФРН щодо неможливості повернення Росії до «Сімки» в умовах агресії проти України та окупації Криму. Володимир Зеленський поінформував про безпекову ситуацію на сході України, зокрема виконання українською стороною домовленостей щодо розведення сил і засобів у районі Станиці Луганської”, – йдеться у повідомленні.

Зеленський також підтвердив, що Україна залишається послідовною у виконанні своїх зобов’язань щодо мирного врегулювання на Донбасі з використанням політико-дипломатичних механізмів.

Президент України закликав терміново провести зустріч лідерів країн Нормандської четвіркидля обговорення мирного процесу та узгодження подальших кроків щодо врегулювання конфлікту.

Зі свого боку Ангела Меркель висловила підтримку зусиль України, спрямованих на встановлення миру на Донбасі, погодившись із необхідністю проведення зустрічі на найвищому рівні найближчим часом. Домовлено про підготовчу зустріч дипломатичних радників глав держав та урядів 2 вересня цього року.

Також під час розмови було обговорено низку питань українсько-німецької співпраці та взаємодії сторін на міжнародній арені.

 

Експерти назвали успіхи й невдачі Зеленського за перші 100 днів

Експерти вважають головними здобутками Президента Володимира Зеленського за перші сто днів перебування на посаді розпуск Верховної Ради та успіх партії “Слуги народу” на дострокових парламентських виборах.

Про це свідчать результати проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва опитування, презентовані сьогодні у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Найголовнішим успіхом Володимира Зеленського у перші 100 днів перебування на посаді експерти вважають розпуск парламенту та подальший успіх партії «Слуга народу» на позачергових виборах до Верховної Ради України, що дозволило сформувати однопартійну більшість”, – йдеться у матеріалах дослідження.

Відзначають експерти також зовнішньополітичні зусилля глави держави: перші закордонні поїздки, налагодження контактів із лідерами країн ЄС, Канади, заплановану зустріч із президентом США.

Серед успіхів названо також ініціативи Зеленського щодо мирного процесу на Донбасі, зокрема щодо активізації Мінського процесу, зусилля щодо проведення зустрічі в “нормандському форматі” тощо.

До невдач Зеленського експерти відносять окремі кадрові призначення та призначення на державні посади “за принципом не професіоналізму, а особистого знайомства та лояльності”, зазначають автори опитування.

Серед невдач експерти називають недостатність зусиль щодо протидії поверненню Росії в ПАРЄ, відсутність ініціативи щодо посилення санкцій проти РФ, стиль поведінки Президента під час публічних зустрічей у регіонах та неефективність кроків з припинення вогню на Донбасі.

За даними опитування, експерти оцінили діяльність Зеленського у перші 100 днів на посту Президента у 3,7 бала за 10-бальною шкалою. При цьому соціологи нагадали, що перші 100 днів Президента Петра Порошенка експерти оцінили у 6,3 бала, а Віктора Януковича – у 2,7 бала.

Експертне опитування проводилося Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва 19-26 серпня. Усього в опитуванні взяв участь 51 експерт.

 

100 днів Зеленського: овації й обурення – Лівий Берег

Володимир Зеленський обіймає посаду президента України 100 днів.

За цей час він призвичаїв країну до нового стилю управління. Глава держави не носить краваток, з громадянами спілкується через відеороликивиганяє чиновників з нарад і вимагає у політиків гроші на ремонт доріг. Та змістом управління Зеленський органічно вписується в українську політичну традицію – призначати друзів на посади, трактувати закони на свою користь (чи на користь Андрія Богдана) та завойовувати овації електорату популістською поведінкою.Діана Буцко, Журналістка

“Зелені” кадри

Про те, що новий президент буде грати за старими правилами, стало зрозуміло з перших призначень в Адміністрацію. Хоча ця структура має бути виключно канцелярією глави держави, але у країні Зе вона стає центром ухвалення ледь не всіх важливих рішень. Тут затверджують список партії, кандидатуру прем’єр-міністра чи майбутнє формули “Роттердам+”. Саме тому до співробітників Офісу президента така увага з боку медіа.

Зеленський не залучав HR-служби для пошуку кандидатів, а взяв собі у помічники давніх соратників з “Кварталу” – Сергія Шефіра, Юрія Костюка, Сергія Трофімова. Свого компаньйона по бізнесу Івана Баканова призначив в.о. голови СБУ.

Символічно, що головну посаду в адміністрації обійняв юрист Ігоря Коломойського. Як пояснювали LB.ua в оточенні президента, Зеленський шукав людину, яка змогла б розчистити Авгієві стайні української корупції. І на час приходу Зекоманди до влади Андрій Богдан був чи не єдиною людиною з відповідними компетенціями, якій довіряв президент. Заради цього призначення Зеленський зневажив закон “Про люстрацію” та навіть перейменував Адміністрацію в Офіс, чим вивів Богдана з-під дії згаданого документа, і проігнорував зауваження з боку США.

Богдан стає громовідводом Зеленського. Саме глава Офісу президента веде публічну війну зі міським головою Києва Віталієм Кличком. ОП, імовірно, хоче повторити сценарій, застосований Віктором Януковичем, – розділити повноваження голови Київради і КМДА, призначити керувати адміністрацією свою людину (серед кандидатів – екс-гендиректор “1+1” Олександр Ткаченко та скандальний забудовник Андрій Варвиш) і зв’язати руки меру.

Битва за Київ: підготовчий раунд

Це саме Богдан стоїть за спиною Зеленського у Дніпрі, коли президент змушує міського голову Бориса Філатова пообіцяти подати у відставку, якщо не відремонтує міст.

Для інших мерів у Офісу президента є один потужний аргумент – дострокові вибори. І його можуть застосувати вже з 29 серпня.

У перспективі призначення Андрія Богдана може дорого обійтися Володимиру Зеленському. Якщо виборцям не так і важливе ставлення голови ОП до медіа і поширення фейку про звільнення, то Сен-Тропе – це вже історія з геть іншим електоральним присмаком. Розкішні ресторани, гімн з напівоголеними дівчатами у компанії “наглядача” за Мін’юстом можуть згірчити медовий місяць команди президента.

Фото: facebook/BIHUS.info

Скандальні призначення продовжилися і на рівні регіонів.

Керувати Одещиною, за задумом Зеленського, мав бізнесмен Андрій Андрейчиков, який незаконно торгував металобрухтом з невизнаним Придністров’ям. Андрейчиков, за словами Андрія Богдана, це “якийсь колега Володимира Олександровича. Десь був у якомусь бізнесі”. Через резонанс призначення відклали і “оголосили конкурс” – так назвали обговорення у соцмережах.

Донецьку область очолив військовий прокурор Павло Кириленко, брат якого воює на боці бойовиків “ДНР”. Якщо у першому випадку президент дослухався до зауважень громадськості, то у другому – все ж призначив Кириленка.

“У Паші там сім’я: там його батьки, брат. Ми всі розуміємо, який зараз час. Батьки там живуть, вони вважають себе українцями, нікуди не хочуть переїжджати. Паша їм пропонував. Це їхній вибір. З братом він не спілкується через політичні розбіжності”, – пояснив таке рішення президент.

Той факт, що нові обличчя продовжують старі традиції, засвідчує і список партії “Слуга народу”. До парламенту від партії президента проходять співробітники “Кварталу”, медійники Коломойського та товариші Зеленського. Куди ще традиційніше?

Та для балансу варто відзначити кадрові оновлення у силовому блоці. Волонтери і ветерани позитивно оцінили призначення Руслана Хомчака головою Генштабу ЗСУ та Сергія Дейнека – очільником Держприкордонслужби.

Укази з історії

Законодавчою ініціативою Володимир Зеленський у перші сто днів користався мляво. Старий парламент, не дуже прихильний до нового глави держави, не поспішав знімати недоторканність чи люструвати сам себе (законопроект про люстрацію постмайданної влади виглядає радше як передвиборчий піар “Слуги народу”).

Серед документів, які видає президент, здебільшого технічні чи кадрові. 21 червня Володимир Зеленський скасовує 161 указ, переважно ухвалений ще у минулому столітті.

“Це укази, які втручаються в економіку, і сьогодні вони скасовані. Це все уже історія”, – пояснив тоді своє рішення Зеленський.

Серед “історії” – посилення боротьби із спекуляцією та незаконною торговельною діяльністю, сплата державного мита за вексельні бланки, шкільна форма, штрафи за порушення касової дисципліни і “маячки” на автомобілях чиновників.

Зеленський спрощує отримання громадянства для іноземців, які воювали на фронті, та окремими указами дає українські паспорти ветеранам. Наприклад, росіянка Юлія Толопа, яка була в батальйоні “Айдар”, протягом п’яти років не могла отримати громадянство та навіть опинялася під загрозою повернення до Росії. Тепер у неї є український паспорт.

Гра в Лукашенка

“Я готовий на непопулярні рішення, готовий втрачати рейтинги”, – заявив Зеленський під час інавгурації.

Та поки більшістю своїх вчинків засвідчує протилежене – Володимир Зеленський робить усе можливе, аби зривати оплески. Аудиторія у нього вже не обмежується шанувальниками “Кварталу” – тепер це вся країна.

Об’єктом висміювання стають чиновники різних мастей. Зеленський виганяє з наради секретаря Бориспільської міської ради Ярослава Годунка, наполегливо “просить” звільнитися в.о. голови Державної фіскальної служби Олександра Власова та керівників силових відомств Житомирщини. Від нардепа Андрія Іванчука президент вимагає 175 мільйонів гривень на ремонт доріг в Івано-Франківській області, від мера Сміли Віктора Федоренка – продати власне авто, аби слатити борги за опалення.

“Зараз подзвоню Баканову з приводу цього чорта. Мені треба закінчити з цією людиною”, – ці слова Зеленського щодо Годунка стають мемом.

Такі дії хоч і влучають у нерв електорату (це засвідчують результати парламентських виборів), та не належать до компетенцій президента. Утім, Зеленський переконаний: 73% дають йому карт-бланш на боротьбу з чортами. Головне, аби вони зрештою не виявилися вітряками.

Перемога і мир

Якщо у Петра Порошенка декларованою метою щодо війни на Донбасі була перемога, то у Володимира Зеленського – мир. У публічному дискурсі новий президент говорить про життя людей, інформаційну політику, реінтеграцію, а традиційний військовий парад замінює ходою дітей у білому одязі. У промові до Дня незалежності уникає згадок про Росію та агресію, вдаючись до метафор.

Зеленський демонструє Москві, що буде поступливішим – ініціює розведення військ у Станиці Луганськійзвільняє засуджених за тероризм, яких не погодилася віддати на обмін попередня владавиводить з переговорної групи принципового Романа Безсмертного.

Такі кроки можуть принести свої плоди – у ЗМІ поширилась інформація про можливе звільнення Росією українських заручників. Це може стати справжнім дипломатичним успіхом президента. Залишається питання, на яких умовах Путін погодився на прохання Зеленського під час двох телефонних розмов, перша з яких починался словом “привіт”.

Не лише перемовинами з господарем Кремля відзначилися ці 100 днів у сфері дипломатії. Міжнародна політика Володимира Зеленського почалася ще 21 квітня – у день другого туру виборів, коли з привітаннями йому неочікувано зателефонував президент США Дональд Трамп. Американський лідер заявив про намір зустрітися з українським президентом, та за три місяці цього не сталося. Чи то призначення Богдана загальмувало організацію зустрічі, чи то бажання американської сторони форсувати розслідування проти сина демократа Джозефа Байдена – конкурента Трампа на майбутніх президентських виборах.

Радник американського лідера Джон Болтон зрештою анонсував зустріч президентів 1 вересня у Польщі. Володимиру Зеленському доведеться залучити своїх найкрасномовніших сценаристів, аби завоювати прихильність Дональда Трампа. Адже останнім часом американський президент наполегливо запрошує Росію повернутися до G8, звідки її виключили через анексію українських територій.

Більш успішна команда президента на інших дипломатичних полях – Зеленський зумів здобути прихильність прем’єра Канади Джастіна Трюдо, президента Франції Еммануеля Макрона, зустрітися з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель та президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Уперше за 20 років прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху відвідав Україну.

Попри проведення важливих зустрічей зі світовими лідерами, до міжнародної роботи ОП є зауваження. Наприклад, французи з подивом констатували певні труднощі у комунікації з командою нового президента.

 

На стометрівці Володимир Зеленський задає ритм забігу на президентську дистанцію – встановлює свої правила, дає сигнали місцевій владі, розставляє потрібних людей. Уже зрозуміло, що головним його функціоналом буде піар, при цьому глава держави, як і його попередник, схильний до мікроменеджементу і виходу за межі власних повноважень.

У зовнішній політиці Зеленський шукатиме діалогу з Росією, міжнародна активність України може стати слабшою, аніж у попередні роки.

З 29 серпня глава держави почне одноосібно керувати країною, а Офіс президента може стати єдиним центром влади в країні та в ручному режимі керувати й урядом, і парламентом, а якщо пощастить на місцевих виборах – то й меріями великих міст. Діана Буцко, Журналістка

 

Гончарук приїхав на зустріч Зеленського із “слугами народу”

Заступник голови Офісу Президента з економічних питань Олексій Гончарук, якого називають одним з кандидатів на посаду прем’єра, прибув до КВЦ “Парковий”, де має відбутися зустріч Президента з новообраними депутатами від партії “Слуга народу”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Олексій Гончарук під’їхав до центрального входу КВЦ “Парковий” та зайшов усередину. Там має відбутися зустріч Президента Володимира Зеленського з новообраними депутатами від партії Слуга народу.

Депутат від політсили Олександр Корнієнко у коментарі журналістам перед зустріччю повідомив, що на ній, можливо, буде обговорюватися кандидатура нового прем’єр-міністра.

Як повідомляв Укрінформ, раніше потенційний керівник фракції партії “Слуга народу” в парламенті Давид Арахамія оприлюднив прізвища кандидатів на посаду прем’єр-міністра. За його словами, до шорт-листа внесені голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко, заступник голови ОП з економічних питань Олексій Гончарук та виконавчий директор МВФ Владислав Рашкован.

 

Коломойський високо оцінює шанси Гончарука зайняти пост прем’єра

Бізнесмен Ігор Коломойський високо оцінив шанси заступника голови Офісу Президента України Олексія Гончарука зайняти пост прем’єр-міністра.

Про це Коломойський сказав в інтерв’ю Цензор.нет – Укрінформ.

“Олексій Гончарук в шорт-листі, причому, на мій погляд, це один із фаворитів. Я схиляюся до кандидатури Вітренко, тому що з ним знайомий. Але кажуть, що й Гончарук також у порядку, дуже розумний”, – сказав Коломойський.

При цьому він прокоментував інших кандидатів, чиї прізвища ЗМІ часто згадують у публікаціях у контексті можливості очолити уряд. “Рашкован взагалі мінус, виключено. Коболєв не готовий сам, по-моєму, не хоче на даному етапі, хоча дуже гідний кандидат. Але просто це суспільна думка – в злиденній країні великий розмір премії це компромат. Хоча ця премія взагалі нічого – 0, порівняно з тією величезною роботою, яку він зробив для країни. Абромавічус – нуль шансів. Данилюк – нуль шансів”, – сказав бізнесмен.

Як повідомляв Укрінформ, раніше потенційний керівник фракції партії “Слуга народу” в парламенті Давид Арахамія оприлюднив прізвища кандидатів на посаду прем’єр-міністра. За його словами, до шорт-листа внесені голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко, заступник голови ВП з економічних питань Олексій Гончарук та виконавчий директор МВФ Владислав Рашкован.

 

Богдан лобіює Гончарука на посаду прем’єра, – джерела – РБК-Україна

Офіційно ні у “Слуги народу”, ні в команді президента не підтверджують і не спростовують інформацію про призначення Гончарука

Голова Офісу президента Андрій Богдан лобіює на крісло прем’єра нинішнього заступника голови ОП Олексія Гончарука. Про це повідомляють джерела РБК-Україна.

Також, за інформацією РБК-Україна, останні кілька тижнів, по суті, безальтеративным кандидатом на крісло прем’єра є саме Гончарук.

Офіційно ні у “Слуги народу”, ні в команді президента не підтверджують і не спростовують, що саме Гончарука Зеленський висуне в прем’єри. Про те, що саме Гончарук очолить Кабмін, у вівторок заявив нардеп Сергій Лещенко, який працював зі штабом Зеленського в ході його президентської кампанії.

Нагадаємо, голова підготовчої депутатської групи та лідер партії “Слуга народу” Дмитро Разумков вчора заявив, що кандидатури на посаду прем’єр-міністра України та членів уряду буде погоджувати фракція “Слуги народу” у Верховній раді.

Крім цього, президент Володимир Зеленський заявляв, що визначиться з кандидатурою прем’єра вже на цьому тижні. Він вибирає з двох кандидатур, однак Зеленський не став називати імена претендентів

 

Ощадбанк, Приват та інші: Коломойський розповів, як український бізнес судиться з РФ

Великі українські компанії ведуть успішні судові розгляди з Російською Федерацією.

Про це в інтерв’ю порталу ЦЕНЗОР.НЕТ розповів бізнесмен Ігор Коломойський.

“Уже і Ахметов з ними (Російською Федерацією – ред.) судиться, ПриватБанк, Ощадбанк. Там, до чого я мав відношення – щось весь час виграємо. Там де я є, і там, де мене немає, але я розумію про юридичні процеси – там під 2 млрд доларів сума збитків. До речі, ПриватБанк теж судиться – у них позов більше, ніж 1 мільярд. У різних країнах триває розгляд. Ось я знаю, що в Швейцарії зазнали серйозного фіаско росіяни”, – розповів Коломойський – Укрінформ.

Він зауважив, що результатами юридичних перемог можуть стати арешти російського майна в європейських країнах, а також часткове погашення українських боргів.

“На це (арешти російського майна в європейських країнах – ред.) й розраховуємо. Або борги України якісь вдасться погасити. Зараз працюють юристи над тим, щоб існуючий борг України, за які Україна судиться, – там мільярди за зобов’язаннями перед РФ, або, наприклад, 110 млн за “Татнафту”, можливо, після перемоги в судах вдасться законно списати. Непросте завдання, але здійсненне”, – додав бізнесмен.

Як повідомлялося, п’ять компаній, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським, подали до Постійної палати третейського суду в Гаазі позови до Російської Федерації. Підставою для звернення до суду стала двостороння угода про захист інвестицій між Україною і РФ від 1998 року. Відповідно до неї кожна зі сторін зобов’язувалася не націоналізувати і не експропріювати інвестиції, вкладені інвесторами іншої сторони, без своєчасної виплати справедливої компенсації. Розгляд почався ще 26 травня 2015 року.

 

Стефанчук розраховує, що Рада сформує новий уряд 29 серпня

Представник Президента у Верховній Раді, майбутній народний депутат від партії “Слуга народу” Руслан Стефанчук розраховує, що Верховна Рада сформує новий склад Кабінету міністрів 29 серпня.

Про це він сказав журналістам на брифінгу у середу, 28 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я щиро сподіваюся, що формування уряду буде 29 серпня”, – зазначив.

Як повідомлялося, обраний народним депутатом від “Слуги народу” Давид Арахамія заявляв, що у перший день роботи, 29 серпня, новообрана Верховна Рада працюватиме доти, доки не сформує новий уряд та не призначить Прем’єр-міністра.

Проте обраний народним депутатом лідер партії “Слуга народу” і голова підготовчої депутатської групи Дмитро Разумков висловив думку, що Верховна Рада не встигнепроголосувати 29 серпня за новий склад уряду. Він нагадав, що за процедурою спочатку чинний Кабмін має скласти повноваження перед новообраним парламентом.

 

Від 50 до 70: “Слуга народу” планує на перше засідання ВР ряд законопроєктів

Партія “Слуга народу” планує розглянути низку законопроєктів на першому засіданні Верховної Ради ІХ скликання 29 серпня.

Про це повідомив новообраний народний депутат від партії “Слуга народу” Сергій Швець у коментарі журналістам після зустрічі депутатів політсили з Президентом Володимиром Зеленським, що відбулася у середу в КВЦ “Парковий”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Завтра (29 серпня, – ред.) після формальних процедур, обов’язкових і важливих – складання присяги, утворення керівництва парламенту – ми будемо ухвалювати цілу низку законів, принаймні у першому читанні”, – зазначив Швець.

Він уточнив, які законопроєкти планується розглянути в четвер. “Точно це буде насамперед те, що обіцяв і Президент, що обіцяла і політична партія “Слуга народу”. Це буде скасування депутатської недоторканності 100%. Крім того, запланований розгляд закону про запровадження процедури імпічменту президента… Будемо розглядати і, очевидно, схвалювати законопроєкт про відповідальність безпосередньо депутата за недосконалу роботу і механізм відкликання депутатів і відповідальність депутатів перед своїми виборцями”, – розповів Швець.

Також, за його словами, під час зустрічі обговорювали скорочення кількості депутатів до 300, протидію законодавчому спаму та скасування держфінансування політичних партій, які не пройшли до парламенту. Також плануються зміни до законодавства щодо концесій, допуск приватного сектору в космічну галузь, скасування комісії з питань приватизації.

За словами Швеця, передбачається, що до 12 години 29 серпня новообрані депутати складуть присягу. О 13 годині вони планують розпочати законодавчу роботу.

На запитання, скільки загалом планується розглянути законопроєктів 29 серпня, Швець відповів, що озвучувалися різні цифри – від 50 до 70.

За словами Швеця, заступник керівника ОП з економічних питань Олексій Гончарук, який був присутній на зустрічі, представив понад 30 законопроєктів. Він уточнив, що частина з них будуть внесені в четвер, а частина згодом.

Як повідомляв Укрінформ, підготовча депутатська група з числа новообраних народних депутатів планує у середу, 28 серпня, затвердити порядок денний першого засідання Верховної Ради IX скликання.

 

Депутат “Слуги народу”: На зустрічі із Зеленським кадрові питання не обговорювали

Президент Володимир Зеленський і новообрані народні депутати від партії “Слуга народу” на зустрічі у середу не обговорювали кадрові питання.

Про це сказав журналістам новообраний депутат від цієї політсили Сергій Швець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, на запитання, чи розглядалися кадрові питання, Швець відповів: “Ні. Ніяких взагалі”.

Він уточнив, що кандидатура на посаду Прем’єр-міністра також не була представлена, її згодом озвучить керівництво фракції.

За словами Швеця, на зустрічі були присутні заступники голови Офісу Президента Олексій Гончарук та Руслан Рябошапка.

Водночас, зауважив майбутній депутат, Гончарук, якого називають найвірогіднішим кандидатом на посаду глави уряду, брав участь у зустрічі лише як представник ОП.

 

Складання повноважень чиного уряду нова Рада обов’язково розгляне 29 серпня – Разумков

Верховна Рада 9-го скликання планує обов’язково розглянути питання складання повноважень діючого складу Кабінету міністрів України під час першого засідання 29 серпня.

Про це під час брифінгу після засідання підготовчої депутатської групи 28 серпня сказав її голова, очільник партії «Слуга народу» Дмитро Разумков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо ми говоримо про складання повноважень діючого уряду, то це передбачено чинним законодавством, і це відбудеться обов’язково», – сказав Разумков.

При цьому він додав, що у порядку денному першого засідання першої сесії парламенту нового скликання є питання і щодо призначення нового Прем’єр-міністра, і щодо нового складу уряду. Також він додав, що питання призначення глави уряду є 12-м у порядку денному.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер, 29 серпня, відбудеться перша сесія Верховної Ради 9-го скликання.

До порядку денного першої сесії включено законопроєкт № 7203 щодо зняття депутатської недоторканності. Також до порядку денного внесено питання щодо формування депутатських фракцій, обрання Голови Верховної Ради та його заступників, звільнення членів Кабінету міністрів, призначення Прем’єр-міністра та формування нового складу Кабміну, призначення очільників Міністерства оборони, МЗС, СБУ тощо.

 

Структура нового Кабміну не зміниться — депутат “Слуги народу”

Жодних змін у структурі Кабінету міністрів наразі не передбачається.

Про це повідомив новообраний народний депутат від партії “Слуга народу” Сергій Швець у коментарі журналістам після зустрічі депутатів політсили з Президентом Володимиром Зеленським – Укрінформ.

Зокрема, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про те, чи буде збережена посада віцепремєр-міністра, Швець сказав: “Віце-прем’єр-міністра – звичайно. Наскільки мені відомо, не передбачається жодних змін щодо структури Кабінету міністрів”.

Раніше заступник голови Офісу Президента Руслан Рябошапка заявляв, що у межах реформування Кабінету міністрів може бути зменшено кількість віцепрем’єр-міністрів, які не очолюють міністерства, та деяких центральних органів виконавчої влади.

 

“Слуга народу” подасть 465 змін до Конституції

Представник Зеленського у парламенті оголосив про плани

Партія “Слуга народу” має намір подати 465 змін до Основного закону. Про це заявив представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук, передає кореспондент РБК-Україна

Стефанчук відзначив, що не всі з цих 465 пропозицій по рівню готовності наближаються до ідеалу.

“Я думаю, що ці ініціативи є. Ми зараз визначаємо черговість їх внесення до Верховної Ради”, – сказав він.

За його словами, зараз визначаються з тим, які з цих пропозицій будуть визначені президентом як пріоритетні.

“На базі цього ми будемо формувати перелік того, над чим будуть працювати комітети і що буде приймати Верховна рада”, – заявив Стефанчук.

Нагадаємо, перше засідання Верховної ради дев’ятого скликаннявідбудеться 29 серпня. Фракція партії “Слуга народу” матиме більшість у парламенті (більше 250 депутатів).

Відзначимо, що для остаточного ухвалення змін до Конституції необхідно 300 голосів народних депутатів. Окрім того, для ухвалення змін також потрібне позитивне рішення Конституційного суду України.

 

Петренко не очолить МОЗ – результат зустрічі із Зеленським

Глава Національної служби здоров’я України Олег Петренко підтвердив, що йому пропонували посаду міністра охорони здоров’я, водночас після консультацій з керівництвом держави було прийнято рішення, що він продовжить очолювати НСЗУ.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив очільник НСЗУ.

“У нас дійсно відбулася зустріч з Президентом України. Під час неї обговорювалася низка питань щодо подальшого розгортання змін в сфері охорони здоров’я. Керівництво держави зацікавлене в тому, щоб система продовжувала розвертатися в бік задоволення потреб пацієнта. Мені було запропоновано розглянути можливість очолити Міністерство охорони здоров’я. Утім, в ході розмови ми дійшли спільного висновку, що перша лінія змін та основні задачі в системі у найближчі 2 роки стоять саме перед Національною службою здоров’я”, – сказав Петренко.

Він наголосив, що НСЗУ – технократична та стабільна організація, яка за півтора року свого існування довела свою спроможність та ефективність.

“Тому було прийнято рішення, що я буду зараз більш корисним на посаді голови НСЗУ. Для мене особисто надзвичайно важливо продовжувати втілювати в життя структурні зміни, які почалися 2018 року. Позитивні наслідки цих змін уже відчули лікарі первинки та пацієнти, які обрали свого лікарі. Наступний рік – реформа лікарень і спеціалізованої допомоги. Ми будемо і надалі працювати на результат разом із МОЗ”, – зазначив Петренко.

Раніше ЗМІ повідомляли, що найбільш імовірним претендентом на посаду міністра охорони здоров’я України є Олег Петренко.

 

У МВС прокоментували акцію проти Авакова

У Міністерстві внутрішніх справ навели цілу низку аргументів на користь ефективності глави відомства Арсена Авакова у відповідь на акцію протесту проти нього, яку 28 серпня влаштували біля Офісу президента.

Про це заявив у коментарі Громадському речник МВС Артем Шевченко – Укрінформ.

Відтак, відомство погоджується з деякими закидами на свій бік, зокрема щодо нерозкритого вбивства Павла Шеремета, нападів на активістів та випадків застосування сили проти мітингарів. Наприклад, щодо розслідування нападу на Катерину Гандзюк у МВС визнають помилку, коли спочатку правоохоронці затримали невинну особу.

Однак в цілому відомство вважає свою роботу ефективною.

Одним з головних досягнень у МВС вважають «деполітизацію» відомства, зокрема проведення чесних та незалежних виборів парламенту та президента, під час яких правоохоронці не допомагали жодній з політичних сил.

У міністерстві вважають, що Аваков — «гарант балансу у владі та відсутності її монополізації».

Також у МВС позитивно оцінюють проведені реформи, але водночас наголошують на незавершеності процесу, бо «середньострокова стратегія розвитку системи МВС розрахована до 2020 року». Як підтвердження ефективності у відомстві наводять дані соціологічних опитувань, які свідчать про зростання рівня довіри до відомств із системи МВС, зокрема — Прикордонслужби, ДСНС, патрульної поліції, Нацполіції.

Щодо самих акцій протесту в МВС наголошують на впровадженні «скандинавської моделі», яка передбачає утримання від застосування сили «до початку очевидних і грубих порушень». Випадки застосування сили у відомстві вважають поодинокими та заявляють про “нульову толерантність до порушників у своїх лавах”.

Серед своїх досягнень у МВС назвали реформу кримінальної поліції, зокрема боротьбу зі злодіями в законі, наркомафією, створення нових підрозділів, як от КОРД, нарощування бойових можливостей прикордонників та Нацгвардії, реформування сервісних центрів МВС на заміну «корумпованим МРЕВ», а також реформування Прикордонслужби та Міграційної служби, зокрема під’єднання ДПСУ до бази Інтерполу.

 

Президент вагається щодо того, чи залишати Авакова в новому уряді – ЗМІ

Президент Володимир Зеленський вагається, чи залишати міністра внутрішніх справ Арсена Авакова в уряді.

Майбутні депутати запитали у Володимира Зеленського про призначення Аресна Авакова під час зустрічі у виставковому центрі “Парковий”, на що той відповів, що “рішення ще не прийнято”, пише “ЛИГА.Новости” – Укрінформ.

Президент зауважив, що хоче бачити на цій посаді нове обличчя, але його водночас цікавлять професійні якості. Він також визнав, що це рішення складне, оскільки “знає всі плюси та мінуси міністра”.

Новообраний депутат Олександр Федієнко підтвердив, що на закритій зустрічі Зеленського з депутатами від “Слуги народу” обговорювали долю Авакова.

Співрозмовник уточнив, що президент думає над 4 кандидатурами на посаду міністра МВС, однак хто саме ці люди – наразі невідомо.

Нагадаємо: ввечері 28 серпня українці влаштували протест проти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова під Офісом Президента України. Вони вимагають від президента Володимира Зеленського не призначати його в новий уряд.

Учасники протесту переконані, що міністру не місце ні в Кабміні, і у владі взагалі. Акція відбулася без політичних прапорів та гасел.

 

Активісти під ОП вимагали не призначати Авакова в новий уряд

Активісти провели акцію під будівлею Офісу Президента, вимагаючи не призначати чинного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова в новий уряд.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, в акції брали участь понад 200 осіб, частина мітингувальників стояли просто під будівлею ОП і тримали у руках транспаранти, що складалися у напис “Аваков: чорт”.

“Ми прийшли з однією простою і чіткою вимогою: Авакова не повинно бути у владі, в жодній конфігурації. І якщо політична сила Зеленського проголосує пакет, де Аваков буде міністром МВС, віцепрем’єром, байдуже – це фактично буде означати провал цих стрімких і рішучих реформ Зеленського на самому старті. Авакова не повинно бути”, – заявив активіст Роман Сініцин.

Він додав, що на мітингу присутні представники різних політичних сил, люди з різними політичними вподобаннями, проте всіх їх об’єднує думка про неможливість подальшої роботи Авакова в органах державної влади.

Учасники акції скандували “Аваков – чорт”, дехто з них тримав плакати із зображенням Авакова і надписами “Вбивство 5-річного хлопчика – 0 покараних”, “Міністр нерозкритих справ: справу Павла Шеремета 3 роки не розкрито”, “Вбивство студента у райвідділку поліції: вбивця переатестований”, “Резонансні справи НАБУ: закриті в МВС” та інші.

На закінчення акції учасники запалили фаєри.

Правопорядок на місці забезпечували правоохоронці, працювала поліція діалогу. Загалом акція пройшла спокійно.

 

Коломойський припускає, що за рік можуть відбутися дострокові парламентські вибори

Бізнесмен Ігор Коломойський прогнозує, що від партії “Слуга народу” можуть “відколотися” до 100 осіб, і тоді через рік відбудуться дострокові парламентські вибори.

Таку думку Коломойський висловив в інтерв’ю виданню “Цензор.нет” – Укрінформ .

Відповідаючи на запитання, скільки депутатів може “відколотися” від партії “Слуга народу”, Коломойський відповів: “Під ризиком виходу десь до 100 осіб. “Паршивими вівцями” будуть перш за все бізнесмени”.

На його думку, в такому випадку в Україні можуть відбутися дострокові вибори до Верховної Ради.

“Тоді через рік в Україні будуть нові вибори – даю свій прогноз. Тільки вже на базі повністю пропорційної системи”, – сказав бізнесмен.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні 21 липня відбулися позачергові парламентські вибори.

Згідно з результатами виборів, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі партія “Слуга народу” отримала 43,16% голосів (124 мандати), “Опозиційна платформа – За життя” – 13,05% (37 мандатів), Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 8, 18% (24 мандати), “Європейська солідарність” – 8,10% (23 мандати) і “Голос” – 5,82% (17 мандатів).

Крім того, 130 депутатів із 199, які перемогли в одномандатних виборчих округах, висувалися партією “Слуга народу”.

 

“Голос” закликає “Слугу народу” переглянути рішення про призначення Шуфрича

“Голос” звертається до Президента та партії “Слуга народу” з вимогою не допустити повернення колишніх членів Партії регіонів до влади через ймовірність призначення Нестора Шуфрича головою Комітету ВР з питань свободи слова.

Про це йдеться у заяві партії “Голос” – Укрінформ.

“Партія “Голос” звертається до Президента України та партії “Слуга народу” з вимогою не допустити повернення колишніх “регіоналів” до влади”, – йдеться у зверненні.

У партії “Голос” зауважують, що представник політсили на підготовчій підгрупі нової Верховної Ради голосував проти призначення Шуфрича головою комітету з питань свободи слова та порушував це питання на загальній групі.

“На нашу думку, призначати на голову комітету з питань свободи слова представника політичної команди, яка утискала свободу слова в Україні, – неприпустимо. Ми наполегливо закликаємо партію “Слуга народу” переглянути своє рішення – політик, який неодноразово демонстрував антиукраїнську позицію, не повинен очолювати парламентський комітет”, – наголошують у партії “Голос”.

Раніше партія “Європейська солідарність” оприлюднила заяву, у якій наголосила, що вважає неприйнятним імовірне обрання Шуфрича головою Комітету ВР з питань свободи слова. У політсилі закликали партії “Голос” і “Батьківщина” публічно виступити проти такого призначення.

Як повідомляв Укрінформ, 27 серпня підготовча депутатська група з-поміж новообраних народних депутатів оголосила кандидатури на посади керівників майбутніх профільних комітетів Верховної Ради ІХ скликання. Серед них – Нестор Шуфрич (“Опозиційна платформа – За життя”), якого назвали як претендента на посаду голови Комітету з питань свободи слова.

 

“ЄС” закликає депутатів не дати Шуфричу очолити комітет Ради

Партія “Європейська Солідарність” вважає неприйнятним імовірне обрання новообраного депутата від партії “Опозиційна платформа – За життя” Нестора Шуфрича головою Комітету ВР з питань свободи слова.

Про це йдеться у заяві партії “Європейська солідарність”, яка оприлюднена у Facebook – Укрінформ.

“Партія “Європейська Солідарність” вважає неприйнятним обрання головою Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України представника ОПЗЖ Нестора Шуфрича, – близького соратника Віктора Медведчука – та закликає партії “Голос” і “Батьківщина” переглянути свої позиції і публічно виступити проти такого призначення”, – йдеться в заяві.

У “Євросолідарності” вважають, що пропозиція влади очолити цей комітет представнику проросійської сили означає, що партія “Слуга народу” поділяє російські підходи до монополії влади над інформаційним простором.

На думку представників “Європейської солідарності”, справжні погляди проросійських політиків настільки ж далекі від свободи слова, наскільки близька їхня позиція до Росії.

“Ми здивовані позицією інших фракцій, зокрема народних депутатів від “Голосу”, які мовчки не заперечували проти окупації ключового опозиційного комітету депутатами проросійських поглядів, адже ця політична сила вже довела на практиці як виглядає проросійська цензура на прикладі деяких ЗМІ. І лише представники ЄС були проти такого рішення”, – зазначають у “ЄС”.

У партії сподіваються, що всі проєвропейські сили “зможуть об’єднано виступити проти наруги над базовим демократичним принципом – свободи слова”, а також дати українським журналістам реальні інструменти захисту їх прав.

Як повідомляв Укрінформ, 27 серпня підготовча депутатська група з числа новообраних народних депутатів оголосила кандидатури на посади керівників майбутніх профільних комітетів Верховної Ради ІХ скликання.

Серед них – Нестор Шуфрич (“Опозиційна платформа — За життя”), якого назвали як претендента на посаду голови Комітету з питань свободи слова.

 

“ЄС” і “Батьківщина” вивели своїх депутатів із комітету ВР з питань свободи слова

Партії “Європейська солідарність” і “Батьківщина” вивели своїх представників із парламентського Комітету з питань свободи слова, у зв’язку з чим довелося змінити квотне представництво партій у чотирьох інших комітетах.

Відповідне рішення прийнято на засіданні підготовчої депутатської групи 28 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас є на сьогодні додаткові зміни, пов’язані зі зменшенням все ж таки розміру одного комітету і з тим, що дві політичні сили, виходячи з професійного принципу, запропонували перевести своїх колег до інших комітетів, таким чином змінивши розмір цих комітетів і квотне представництво в них. Це стосується політичних партій “Батьківщина” і “Європейська солідарність”, – зазначив керівник підготовчої групи, голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков.

У свою чергу майбутній народний депутат від “Слуги народу” Олександр Корнієнко, який займався підготовкою цього питання у профільній підгрупі, пояснив, що у Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відтепер є один представник від партії “Батьківщина” та два представники від “Європейської солідарності”, а кількісний склад комітету при цьому не змінився.

За його словами, змінився кількісний склад Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування – відтепер він налічує 28 членів, оскільки своє представництво в ньому має і партія “Батьківщина” (один представник).

Натомість зменшився з 7 до 5 членів кількісний склад Комітету з питань свободи слова: у ньому тепер не буде представників “Батьківщини” та “Європейської солідарності”.

Водночас зросла до двох кількість представників “Батьківщини” у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, а партія “Європейська солідарність” свого представника перевела до іншого комітету, зазначив Корнієнко.

Він додав, що до 11 членів збільшився кількісний склад Комітету з питань цифрової трансформації, адже в ньому планує працювати представник “ЄС”.

Водночас, незгоду стосовно зміни кількісного складу Комітету з питань свободи слова висловив його потенційний голова Нестор Шуфрич (“Опозиційна платформа – За життя”). Він запропонував не змінювати чисельність комітету. Однак Дмитро Разумков зауважив, що це необхідно зробити для того, щоб квоти в усіх комітетах відповідали посадам народних депутатів.

Окрім того народний депутат від партії “Батьківщина” Андрій Кожем’якін уточнив, що їхня політична сила пропонує свого представника Альону Шкрум, яку попередньо було визначено як першого заступника Комітету з питань свободи слова, перевести до Комітету з питань самоврядування. При цьому Кожем’якін також вніс пропозицію посаду першого заступника голови цього комітету замінити на заступника голови. Він виступив з ініціативою перемістити депутата від “Батьківщини” Анжеліку Лабунську до Комітету з питань екології, першим заступником голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обрати депутата від “Батьківщини” Михайла Цимбалюка, а секретарем Антикорупційного комітету – Володимира Кабаченка.

Врахувавши всі пропозиції, учасники засідання ухвалили рішення щодо зміни квотного представництва у згаданих комітетах, зменшення кількісного складу Комітету з питань свободи слова, заміни в ньому посади першого заступника голови на заступника, і на цю вакантну посаду запропоновано обрати майбутнього депутата від партії “Слуга народу” Євгена Брагара.

 

НАБУ прийшло з обшуком до керівника лісгоспу на Харківщині

Детективи НАБУ проводять обшук у домі керівника державного лісгоспу “Гутянський” у Харківській області Віктора Сиси.

Про це повідомив новообраний депутат Верховної Ради Олексій Кучер у Facebook – Укрінформ.

“Історія з візитом до Харкова Президента України отримала продовження. Зараз у домі лісника Віктора Сиси проводиться обшук детективами НАБУ”, – пише Кучер.

За його словами, незважаючи на “відчайдушний активний опір правоохоронним органам (зокрема фізичний), а також посильну допомогу останньому з боку співробітників державної охорони (які, як не дивно, здійснюють його цілодобову охорону), детективи розпочали обшук”.

Як зазначається на сторінці НАБУ у Facebook, детективи Антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом САП здійснюють обшуки в Харківській області за місцем проживання “окремих посадових осіб ДП «Гутянське лісове господарство» та комерційних компаній”.

Слідчі дії санкціоновані та відбуваються в межах розслідування можливих зловживань під час продажу деревини. Попередня правова кваліфікація — ч.2 ст 364 КК України (зловживання владою та службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Розслідування цих фактів НАБУ здійснює з лютого 2019 року.

В НАБУ також підкреслили, що “за місцем одного з обшуків детективи НАБУ були змушені викликати поліцію, оскільки власник житла чинив протидію проведенню законної слідчої дії”.

Як повідомляв Укрінформ, 28 серпня на Харківщині на групу журналістів каналу “112 Україна”, які вели прямий репортаж з місця незаконної порубки лісу, здійснили напад люди, які представилися як лісники та місцеві робітники. Автомашину журналістів заблокували, колеса прокололи. На місці події був керівник “Гутянського лісгоспу” Віктор Сиса.

17 липня Президент України Володимир Зеленський взяв участь у нараді в Харкові з питань боротьби з незаконною природно-ресурсною діяльністю. За підсумками наради він звернувся до правоохоронців з проханням звернути пильну увагу на справу вирубки лісів.

З початку року на Харківщині відкрито 86 кримінальних проваджень за фактами незаконної порубки лісу, у тому числі, 13 справ – з липня. На сьогодні у суді розглянуто 7 клопотань слідчих та накладено арешт на авто з деревиною, які затримано у Красноградському, Балаклійському, Дворічанському районах. Інші клопотання – на розгляді у суді.

 

На Харківщині напали на знімальну групу “112 Україна”

У селищі Золочів Харківської області невідомі напали на знімальну групу телеканалу “112 Україна”, яка готувала сюжет про розкрадання лісу.

Національна спілка журналістів України засудила цей напад та закликала владу забезпечити належне покарання нападників, повідомив у Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко – Укрінформ.

“Національна спілка журналістів України засуджує черговий брутальний напад на наших колег, засуджує перешкоджання журналістській діяльності. Закликаємо і правоохоронців, і владу забезпечити оперативне та ефективне розслідування цієї атаки. А головне – вимагаємо належного покарання нападників”, – написав він.

Як повідомляв телеканал “112 Україна”, 28 серпня в селищі Золочів Харківської області невідомі напали на знімальну групу телеканалу “112 Україна”, яка знімала сюжет про розкрадання лісу. Машину групи заблокували і пробили колеса, журналіста Олега Решетняка побили, йому викликали швидку допомогу.

Згодом, як повідомила заступник голови Нацполіціі в Харківській області Оксана Калмикова в ефірі телеканалу “112 Україна”, співробітники МВС затримали понад 30 осіб за фактом побиття співробітників телеканалу.

Як розповіли кореспондентові Укрінформу у відділі комунікації ГУ Нацполіції в Харківській області, на місці події працюють співробітники оперативної групи Золочівського райвідділу поліції. Здійснюється перевірка. Прийнято рішення про внесення в ЕРДР відомостей про перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Водночас голова Харківської ОДА Юлія Світлична зажадала негайно і всебічно розслідувати напад на журналістів каналу “112 Україна”: “Винні мають бути покарані”.

 

Напад на журналістів “112 Україна”: поліція відкрила чотири справи

Поліція на Харківщині відкрила кілька кримінальних проваджень за фактом нападу на знімальну групу телеканалу “112 Україна”.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Харківської області – Укрінформ.

“За даним фактом відкрито кримінальні провадження за статтями 171 (перешкоджання законній діяльності журналістів), ст. 293 (групове порушене громадського порядку), ст. 345 прим. (погроза або насильство журналісту) та ст. 347-1 ККУ (умисне знищення або пошкодження майна журналіста)”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією поліції, після отримання близько 12:55 повідомлення про напад на місце виїхали працівники Золочівського та Дергачівського відділів поліції, на допомогу яким прибули сили спецпризначенців.

Конфлікт між охоронцями лісопереробного підприємства та журналістами виник під час зйомок відеосюжету. Охоронці, застосовуючи силу, перешкоджали руху транспорту знімальної групи, намагалися заволодіти знімальною технікою та завдали тілесних ушкоджень журналісту. Тяжкість травм встановлять за результатами медогляду.

Повідомляється, що поліцейські затримали 30 імовірних учасників конфлікту, вони доправлені до територіальних відділів поліції.

Після опитування учасників конфлікту до правопорушників будуть застосовані заходи згідно з чинним законодавством, запевнили правоохоронці.

Раніше телеканал “112 Україна” повідомив, що 28 серпня в селищі Золочів Харківської області невідомі напали на його групу, яка знімала сюжет про розкрадання лісу: машину групи заблокували і пробили колеса, журналіста Олега Решетняка побили, йому викликали “швидку допомогу”.

Голова Харківської ОДА Юлія Світлична зажадала негайно і всебічно розслідувати напад на журналістів телеканалу.

 

У Міноборони пояснили, чому з’явився фейк про Яворівський полігон

Фейк немов би від імені керівника Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна на Яворівському полігоні щодо низького рівня освіти і культури українських військовиків є спробою вбити клин в українсько-американську співпрацю.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу зазначив представник інформаційного центру Міністерства оборони полковник Олександр Поронюк.

“Днями в мережі Інтернет з’явилася інформація націлена на дискредитацію Українського війська. Автор цього допису видає себе за командувача Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна (ОБГП-У) і паплюжить авторитет наших військових. Офіційні представники Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна спростували цю інформацію. Ця особа – самозванець і не представляє інтереси ОТГ «Карантан» або ОБГП-У. Іншими словами, фейк від імені американського офіцера — тупо заточений клин в українсько-американську військову співпрацю», – каже представник інформаційного центру Міноборони.

За словами Поронюка, Роберт Трейсі, від імені якого виступає фейк-мейкер, очолює Об`єднану групу і в даний час знаходиться на Яворівському полігоні. Він охоче спілкується із журналістами в межах своєї компетенції. За словами Поронюка, є певні правила, за якими американська сторона працює з медіа. Зокрема, усі офіційні повідомлення Об`єднаної групи робляться через пресслужбу. І їхні засоби комунікації — це офіційні пресрелізи.

“У них не заведено, щоб військові керівники, офіцери, сержанти, солдати могли висловлювати у ЗМІ власні думки, тому що для цього є люди, які за це відповідають”, – підкреслив полковник.

Як зазначив Поронюк, у фейку використано інформаційний привід для того, щоб дискредитувати рівень освіченості українських військовиків, а саме те, що вони не знають англійської мови і навіть не можуть спілкуватися між собою, бо частина із них говорить румунською, угорською та іншими мовами.

“На полігоні дійсно проходять підготовку гірських піхотинців вихідці із гірських прикордонних територій України, які межують із Румунією, Угорщиною, Словаччиною, Польщею. Але всі вони знають українську мову. Та й до англійської дуже багато людей проявляють підвищений інтерес, знаючи, що вона знадобиться їм у спілкуванні з іноземними партнерами та відкриває нові можливості в освоєнні військової спеціальності, зокрема, в стажуваннях за кордоном”, – сказав Поронюк.

Він уточнив, що люди, які проходять підготовку на Яворівському полігоні, як і в усіх ЗСУ, мають базову середню або середню спеціальну освіту, тому назвати їх безграмотними — нонсенс. В армії людей, які не мають базової освіти, немає.

Як повідомляв Укрінформ, англомовний блог, що ведеться нібито від імені американського підполковника, командира “Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна” Роберта Трейсі, 23 серпня розмістив публікацію із заголовком “Українські солдати – найслабше місце Яворівського навчального центру”. У ньому автор звинувачує українських солдатів у незнанні англійської мови, ледарстві, жадібності, поголовному пияцтві, низькому рівні освіченості та інтелекту, корумпованості.

 

“Блог” американського військового про Яворівський полігон виявився фейком

Допис про військових Яворівського військового полігону, в якому їх звинувачують у пияцтві, лінощах та хабарництві, розмістив самозванець, котрий не має відношення до Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна та Оперативно тактичної групи Карантан.

Про це йдеться в пресрелізі ОБГП-Україна — ОТГ Карантан, розміщеному на сторінці місії в соцмережі Facebook – Укрінформ.

“ОБГП-У недостовірно представлена у фальшивому блозі. Нещодавно особа, яка видає себе за командувача ОБГП-У, зробила спробу дискредитувати місію та Збройні сили України. Ця особа — самозванець і не представляє інтереси ОТГ Карантан або ОБГП-У”, – йдеться в документі.

В ньому також наголошується, що керівники ОТГ Карантан, які зараз знаходяться у військовому відрядженні в Україні, цінують та поважають створене партнерство з Навчальним центром підготовки підрозділів у Яворові та Збройними силами України.

“Збройні сили України — це елітні війська, які проявили себе як мотивовані, наповнені патріотизмом, бажанням здобувати новий досвід та підвищувати свої оборонні можливості”, – йдеться в повідомленні.

Англомовний блог, що ведеться нібито від імені американського підполковника, командира “Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна” Роберта Трейсі, 23 серпня розмістив публікацію із заголовком “Українські солдати – найслабше місце Яворівського навчального центру”. У ньому автор звинувачує українських солдатів у незнанні англійської мови, ледарстві, жадібності, поголовному пияцтві, низькому рівні освіченості та інтелекту, корумпованості.

При цьому він пише, що українські солдати не розуміють один одного, бо у них різні мови, зокрема, українська, російська, румунська та угорська.

Блог фальшивого командира був зареєстрований в січні цього року. В ньому розміщено 10 дописів. Це переважно військові пресрелізи, які є у вільному доступі та ЗМІ.

Пост передрукували деякі українські сайти. Сьогодні вони заявили, що дописи на сайтах розмістили хакери.

 

Хакери зламали сайт “Новое время” і розмістили фейк

Невідомі зламали сайт видання «Новое время» NV.ua.

Про це йдеться в повідомленні на сайті видання – Укрінформ.

«У середу, 28 серпня, редакції «НВ» стало відомо про злом сайту NV.ua невідомими. Кіберзлочинці отримали доступ до адмінпанелі і замінили матеріал «У Львівській області зіткнулися чотири автомобілі: двоє людей загинули, шестеро травмовані» фейком з заголовком «Українські військовослужбовці – головна проблема Яворівського навчального центру. Ми зняли цей матеріал з публікації», – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що редакція «НВ» розцінює це як «відверту цинічну провокацію як проти нашого ресурсу, так і проти Збройних сил України».

«За даним фактом «НВ» звернеться до правоохоронних органів», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, англомовний блог, який ведеться нібито від імені американського підполковника, командира Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна Роберта Трейсі, 23 серпня розмістив публікацію під заголовком «Українські солдати – найслабше місце Яворівського навчального центру». У ньому автор звинувачує українських солдатів у незнанні англійської мови, жадібності, поголовному пияцтві, низькому рівні освіченості та інтелекту, корумпованості. При цьому він пише, що українські солдати не розуміють одне одного, оскільки у них різні мови, зокрема українська, російська, румунська й угорська.

Водночас в Об’єднаній багатонаціональній групі з підготовки -Україна – оперативно-тактичній групі «Карантан» заявили, що повідомлення про військових Яворівського військового полігону, в якому їх звинувачують у пияцтві, ліні і хабарництві, розмістив самозванець, який не має відношення до ОБГП -Україна і ОТГ «Карантан», а його блог є фальшивим.

Варто відзначити, блог фальшивого командира був зареєстрований у січні цього року. У ньому розміщені 10 постів. Це переважно військові прес-релізи, які є у вільному доступі і ЗМІ. Пост передрукували деякі українські сайти. Сьогодні вони заявили, що повідомлення на сайтах розмістили хакери.

 

Судово-медичні експертизи хочуть скасувати через суд

Окружний адміністративний суд міста Києва просять визнати нечинним наказ, на підставі якого здійснюються судово-медичні експертизи в Україні.

Про це інформує пресслужба суду – Укрінформ.

“До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов до Міністерства охорони здоров’я України. Позивач просить суд визнати протиправним та нечинним наказ міністерства від 17.01.1995 р. «Про затвердження Інструкції про проведення судово-медичної експертизи», на підставі якої сьогодні здійснюються всі судового-медичні експертизи в Україні”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що на думку позивача, МОЗ прийняв вищевказаний наказ у порушення положень Конституції України та закону України «Про судову експертизу».

Наразі вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

 

Печерський райсуд Києва обирає запобіжний захід Богатирьовій

Печерський районний суд Києва почав обирати запобіжний захід ексміністру охорони здоров’я Раїсі Богатирьовій.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, суддею у справі виступає Світлана Смик.

У залі суду присутня сама Богатирьова, її адвокати і прокурори.

Раніше у столичній прокуратурі повідомили, що клопотатимуть про застосування до неї запобіжного заходу, обраного судом іще у 2015 році, у вигляді тримання під вартою.

Суддя задовольнила клопотання адвоката про переведення Богатирьової з і спеціального прозорого боксу на місце поруч з її захисниками.

Як повідомлялося, міністр охорони здоров’я часів Віктора Януковича Раїса Богатирьова 27 серпня повернулася в Україну і була затримана в аеропорту “Київ” (Жуляни).

Раніше рішенням Голосіївського суду від 14 серпня прокуратуру Києва зобов’язано закрити кримінальне провадження проти Богатирьової, оскільки, за висновками суду, у справі закінчився строк досудового розслідування і подальші слідчі дії неможливі.

У свою чергу у прокуратурі повідомили, що готуються оскаржити це рішення суду.

Раїса Богатирьова з лютого по грудень 2012 року була віцепрем’єр-міністром України – міністром охорони здоров’я, з грудня 2012 по лютий 2014 року – міністром охорони здоров’я України.

У жовтні 2014 р. вона оголошена у розшук Генеральною прокуратурою України, а 12 січня 2015 року – у міжнародний розшук. На цей час її місцезнаходження було невідоме.

Богатирьову звинувачують у розтраті державних коштів в особливо великих розмірах.

 

Суд арештував Богатирьову, застава — 6 мільйонів

Печерський райсуд Києва заарештував ексміністра охорони здоров’я часів Віктора Януковича Раїсу Богатирьову з можливістю внесення застави в сумі 6 млн грн. – Укрінформ.

 

Новинський обіцяє внести заставу за Богатирьову

Заставу за ексміністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову найближчим часом внесе обраний народним депутатом Вадим Новинський.

Про це повідомила журналістам колишній міністр юстиції Олена Лукаш після оголошення рішення Печерського райсуду про обрання Богатирьовій запобіжного заходу у вигляді арешту з можливістю внесення застави у розмірі 6 мільйонів гривень, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Заставу внесе Вадим Новинський найближчим часом. Раїса Василівна повернеться до своєї сім’ї, буде на свободі і зможе захищати своє ім’я в судах», – сказала Лукаш.

За її словами, Богатирьова завжди була присутня “на всіх процесах над політиками”, а тепер настав час інших політиків її підтримати.

Як повідомлялося, міністр охорони здоров’я часів Віктора Януковича Раїса Богатирьова 27 серпня повернулася в Україну і була затримана в аеропорту “Київ” (Жуляни).

Раніше рішенням Голосіївського суду Києва від 14 серпня прокуратуру Києва зобов’язано закрити кримінальне провадження проти Богатирьової, оскільки, за висновками суду, у справі закінчився строк досудового розслідування і подальші слідчі дії неможливі.

У свою чергу у прокуратурі повідомили, що готуються оскаржити це рішення суду.

У столичній прокуратурі пояснили, що орган досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо експосадовця МОЗ, підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 ККУ, розташований на території Дніпровського району Києва. У цьому зв’язку Голосіївський районний суд м. Києва не є уповноваженим судом для прийняття такого рішення.

Раїса Богатирьова з лютого по грудень 2012 року була віцепрем’єр-міністром України – міністром охорони здоров’я, з грудня 2012 по лютий 2014 року – міністром охорони здоров’я України.

У жовтні 2014 року вона оголошена у розшук Генеральною прокуратурою України, а 12 січня 2015 року – у міжнародний розшук. На цей час її місцезнаходження було невідоме.

Богатирьову звинувачують у розтраті державних коштів в особливо великих розмірах.

 

Богатирьова заявляє, що лікувалася за кордоном і підозру отримала лише сьогодні

Колишній міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова стверджує, що останнім часом лікувалася за межами України, а повідомлення про підозру у вчиненні злочину отримала лише сьогодні.

Про це вона заявила у середу у Печерському райсуді Києва на засіданні щодо обрання їй запобіжного заходу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Лише сьогодні я отримала так звану підозру, яку намагаються розповсюдити як вручену мені починаючи з 2014 року. Я не знаю, про що йде мова. Є відповідна процедура, і я вважаю, що це є порушення моїх прав», – сказала Богатирьова.

За словами ексміністра, вона виїхала за межі України за багато місяців до нібито вручення їй повідомлення про підозру, і немає підстав стверджувати, що вона перешкоджала слідству.

«Коли прочитала копію підозри, то мене збентежило, що я останні роки перебувала в Криму. Я жодного разу за цей період не була на території Автономної Республіки Крим. Але, якщо сторона прокуратури була зацікавлена мене шукати, бо Крим – це українська територія, то мене там можна було розшукати. Очевидно, немає таких випадків, щоб це довести», – сказала вона.

Богатирьова запевняє, що повернулася в Україну після завершення операційно-реабілітаційного періоду. А до цього вона не могла самостійно постати перед судом. Також вона висловила здивування з приводу того, що прокуратура не вдалася до її заочного засудження. Наприкінці своєї промови вона попросила суд не задовольняти клопотання прокуратури про її арешт.

Підтримати Богатирьову у суд прийшли ексміністр юстиції Олена Лукаш і колишній народний депутат Олена Бондаренко. Наразі суддя пішла у нарадчу кімнату.

Як повідомлялося, міністр охорони здоров’я часів Віктора Януковича Раїса Богатирьова 27 серпня повернулася в Україну і була затримана в аеропорту “Київ” (Жуляни).

Раніше рішенням Голосіївського суду Києва від 14 серпня прокуратуру Києва зобов’язано закрити кримінальне провадження проти Богатирьової, оскільки, за висновками суду, у справі закінчився строк досудового розслідування і подальші слідчі дії неможливі.

У свою чергу у прокуратурі повідомили, що готуються оскаржити це рішення суду.

У столичній прокуратурі пояснили, що орган досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо експосадовця МОЗ, підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 ККУ, розташований на території Дніпровського району Києва. У цьому зв’язку Голосіївський районний суд м. Києва не є уповноваженим судом для прийняття такого рішення.

Раїса Богатирьова з лютого по грудень 2012 року була віцепрем’єр-міністром України – міністром охорони здоров’я, з грудня 2012 по лютий 2014 року – міністром охорони здоров’я України.

У жовтні 2014 року вона оголошена у розшук Генеральною прокуратурою України, а 12 січня 2015 року – у міжнародний розшук. На цей час її місцезнаходження було невідоме.

Богатирьову звинувачують у розтраті державних коштів в особливо великих розмірах.

 

Адвокат стверджує, що прокуратура знала про повернення Богатирьової

Адвокат Дмитро Бєляєв запевняє, що прокуратура була завчасно поінформована про повернення ексміністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової.

Про це він сказав під час обрання їй запобіжного заходу в Печерському райсуді Києва у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Повідомлення про час повернення Раїси Богатирьової надійшло на адресу прокуратури і на момент її прибуття правоохоронні органи були поінформовані про це. Незважаючи на це, правоохоронні органи вдалися до її незаконного затримання», – сказав адвокат.

Він зазначив, що прокуратура посилається на ухвалу Печерського райсуду від 2015 року про дозвіл на її затримання, однак, запевняє Бєляєв, дана ухвала не відповідає Кримінально-процесуальному кодексу і не може бути використана для арешту і тримання під вартою. Зокрема, в даній ухвалі не вказується термін її дії. Також адвокат заявив, що Богатирьова не була належним чином повідомлена про підозру, а у кримінальній справі, в якій вона фігурує, немає потерпілої сторони.

Як повідомлялося, міністр охорони здоров’я часів Віктора Януковича Раїса Богатирьова 27 серпня повернулася в Україну і була затримана в аеропорту “Київ” (Жуляни).

Раніше рішенням Голосіївського суду Києва від 14 серпня прокуратуру Києва зобов’язано закрити кримінальне провадження проти Богатирьової, оскільки, за висновками суду, у справі закінчився строк досудового розслідування і подальші слідчі дії неможливі.

У свою чергу у прокуратурі повідомили, що готуються оскаржити це рішення суду.

Раїса Богатирьова з лютого по грудень 2012 року була віцепрем’єр-міністром України – міністром охорони здоров’я, з грудня 2012 по лютий 2014 року – міністром охорони здоров’я України.

У жовтні 2014 року вона оголошена у розшук Генеральною прокуратурою України, а 12 січня 2015 року – у міжнародний розшук. На цей час її місцезнаходження було невідоме.

Богатирьову звинувачують у розтраті державних коштів в особливо великих розмірах.

 

Супрун прокоментувала повернення Богатирьової в Україну

Повернення в Україну міністра охорони здоров’я часів Януковича Раїси Богатирьової, яку звинувачували у корупції, свідчить про початок нового етапу боротьби за здоров’я і безпеку українців.

Таку думку висловила у Facebook в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун – Укрінформ.

“Повернення Богатирьової до України є сигналом про початок нового етапу боротьби за здоров’я та безпеку українців. Її послідовники і партнери нікуди навіть не виїздили і останні роки займались саботажем системних зміни у сфері, де вони звикли про все “домовлятися”. Сьогодні ці ж люди намагаються повернути собі цю можливість і скористатися нею сповна. Не віддати медичну сферу злодіям та вбивцям для нового політичного керівництва дуже легко, якщо вони поставлять здоров’я українців реальним пріоритетом”, – написала Супрун.

За словами нинішньої очільниці МОЗ, Богатирьова на цій посаді абсолютно не дбала про роботу відомства, а її головною місією були власне збагачення та керування оборудками в міністерстві.

“Перші місяці роботи в МОЗ України мені постійно розповідали якісь історії про те, як організовувала роботу Раїса Богатирьова. Як вона ніколи не залишала свій “комплекс кабінетів міністра”, який виглядав як палац. Натомість інша частина міністерства була в критичному стані, зі старими туалетами та пошарпаними стінами. Як усі мусили стояти струнко у коридорах, коли вона проходила поруч зі своїми охоронцями. Або ж як у неї “професійно” займалися закупівлями ліків та вакцин”, – зазначила Супрун.

Вона навела дані СБУ, згідно з якими у 2012-2014 роках, коли Богатирьова була на посаді міністра, понад 1 мільярд гривень було вкрадено з бюджетних коштів, виділених на придбання ліків.

“Корупційні схеми Богатирьової та її поплічників призвели до значного завищення цін на лікарські засоби і медичні вироби. В той час один з найбільших дистриб’юторів фармацевтичної продукції постачав ліки на замовлення МОЗУ за цінами, завищеними на 20-40%”, – зауважила Супрун.

За її словами, на посаді міністра МОЗ Богатирьова покривала схему з закупівель за кошти платників податків вакцин та туберкуліну у фірми свого сина.

“Антивакцинальна кампанія, яка розпочалась в Україні, посилила сумніви у ефективності та безпечності вакцин і призвели до суттєвого спаду рівня вакцинації українців. Будучи секретарем РНБО у 2007-2012 роках, вона не спромоглась поставити національну безпеку країни вище власного збагачення”, – зазначила Супрун.

За її словами, останні роки керівництво МОЗ атакують особи, які при Богатирьовій обіймали посади головних спеціалістів МОЗ чи просто були “вхожими” до неї.

Як повідомлялося, міністр охорони здоров’я часів Віктора Януковича Раїса Богатирьова 27 серпня повернулася в Україну і була затримана в аеропорту “Київ” (Жуляни).

Раніше рішенням Голосіївського суду від 14 серпня прокуратуру Києва зобов’язано закрити кримінальне провадження проти Богатирьової, оскільки, за висновками суду, у справі закінчився строк досудового розслідування і подальші слідчі дії неможливі.

У свою чергу у прокуратурі повідомили, що готуються оскаржити це рішення суду.

Раїса Богатирьова з лютого по грудень 2012 року була віцепрем’єр-міністром України – міністром охорони здоров’я, з грудня 2012 по лютий 2014 року – міністром охорони здоров’я України.

У жовтні 2014 р. вона оголошена у розшук Генеральною прокуратурою України, а 12 січня 2015 року – у міжнародний розшук. На цей час її місцезнаходження було невідоме.

Богатирьову звинувачують у розтраті державних коштів в особливо великих розмірах.

 

Поблизу Афін сталася масштабна лісова пожежа

На схилах гори Іметт поблизу грецької столиці пожежники гасять велику лісову пожежу.

Про це повідомляє Ekathimerini з посиланням на мера міста Виронас Грігоріса Катаподіса – Укрінформ.

“У середу велика група пожежників була відправлена для гасіння полум’я на схилах гори Іметт, що у Виронас, на півчому сході Афін”, – йдеться у повідомленні.

Водночас повідомляється, що у центрі Афін на пагорбі Турковунія сталася друга пожежа.

Φωτιά τώρα στον Υμηττό ορατή από το κέντρο της Αθήνας. Ας ελπίσουμε να μην επεκταθεί σε σπίτια. #υμηττος #πυρκαγιά #Φωτιά #πυροσβεστικήpic.twitter.com/gstaflG7P0

Проте більше деталей наразі невідомо.

Як повідомлялося, у Греції сотні туристів евакуювали з готелів та пляжів через лісові пожежі, що вирують по всій країні.

 

Синод Елладської православної церкви підтвердив канонічність автокефалії ПЦУ

Священний Синод Елладської православної церкви підтвердив канонічність надання Православній церкві України автокефалії та надав право архієпископу Афінському вирішити питання її визнання.

Про це інформує CERKVARIUM з посиланням на офіційний сайт Елладської православної церкви, де опубліковано реліз з результатами засідання Священного Синоду, що відбувся 26-28 серпня цього року – Укрінформ.

“Відповідно до рекомендацій Синодальних комітетів з догматичних та канонічних питань, а також православних та міжхристиянських відносин з українського питання, Священний Синод ЕПЦ: визнає канонічним право Вселенського патріарха на дарування автокефалії; надає привілей предстоятелю Елладської церкви надалі займатися питанням визнання Церкви України”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, засідання Постійного Священного Синоду Грецької православної церкви розпочалося 26 серпня.

Як відомо, Вселенський патріарх Варфоломій 5 січня підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. 6 січня в Патріаршому храмі Святого Георгія на Фанарі відбулося вручення Томосу та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній. В Україні Томос вперше продемонстрували на святковій божественній літургії 7 січня у Софії Київській. Згодом Томос підписали усі члени Синоду Вселенського патріархату.

 

Пожежі в Амазонії: Перу й Колумбія скликають лідерів країн на зустріч

Президенти Перу Мартін Візкарра й Колумбії Іван Дюк скликають зустріч лідерів країн, які межують з Амазонським дощовим лісом через пожежі в Бразилії й Болівії.

Про це повідомляє Euronews із посиланням на спільну заяву президентів – Укрінформ.

“Сусіди Бразилії — Перу й Колумбія — закликали інші країни, які розташовані біля Амазонського дощового лісу зустрітися наступного місяця, аби спробувати знайти рішення щодо лісових пожеж у Бразилії й Болівії та створити пакт на захист найбільшого у світі тропічного лісу”, – йдеться у повідомленні.

Президенти Перу й Колумбії повідомили, що зустріч відбудеться 6 вересня в колумбійському районі Амазонії — у Летіції.

За словами Дюка, треба порушити питання пожеж в Амазонському дощовому лісі на рівні президентів й розробити спільний план дій на захист цього лісу.

Зазначається, що водночас у Болівії вже горить щонайменше 10 тисяч квадратних метрів лісу.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародні лідери на саміті G7 в Біарріці домовилися виділити гроші на допомогу в боротьбі з пожежами в тропічних лісах Амазонії.

Нинішні пожежі в тропічних лісах Амазонки, які називають “легенями планети”, на території Бразилії почалися на початку серпня. У деяких штатах оголошено надзвичайний стан. Число осередків займання збільшується.

 

Пристрасті навколо Brexit: Єлизавета ІІ схвалила призупинення роботи парламенту

Королева Великої Британії Єлизавета ІІ схвалила прохання прем’єра Бориса Джонсона тимчасово припинити роботу парламенту, аби він не зміг заблокувати вихід Британії з Євросоюзу без угоди.

Про це повідомляє Sky News – Укрінформ.

“Королева (Єлизавета ІІ — ред.) схвалила прохання Бориса Джонсона тимчасово припинити роботу парламенту з середини наступного місяця, що обмежить можливості депутатів заблокувати вихід Brexit без угоди”, – йдеться у повідомленні.

Відтак, британський парламент припинить свою роботу з 9 вересня до 14 жовтня.

Зазначається, що завдяки цьому рішенню, у британських парламентарів буде менше пленарних днів для внесення ініціатив та дебатів щодо Brexit перед безпосереднім виходом країни з Євросоюзу, який запланований на 31 жовтня.

Раніше стало відомо, що уряд Великої Британії проситиме королеву Єлизавету ІІ призупинити роботу парламенту. У відповідь спікер Палати громад Джон Берков назвав таку ідею прикладом “конституційного свавілля”.

Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон укотре заявив, що країна залишить Євросоюз 31 жовтня, і закликав усіх поважати результати референдуму 2016 року.

Депутати від британських опозиційних партій домовилися спробувати заблокувати у парламенті сценарій виходу країни з Євросоюзу без угоди через ухвалення законів, зазначивши, що можливість внесення проєкту постанови про вотум недовіри прем’єру Великої Британії досі залишається.

 

Палата громад назвала ідею Джонсона призупинити роботу парламенту “конституційним свавіллям”

Ідея уряду Британії попросити королеву Єлизавету ІІ призупинити роботу парламенту, аби він не завадив вийти країні з ЄС без угоди, є прикладом конституційного свавілля.

Про це йдеться у заяві спікера Палати громад Джона Беркова, яку опублікувала кореспондент BBC Джейн МаКормак у Twitter – Укрінформ.

“Я не спілкувався з урядом. Проте, якщо ці повідомлення (про звернення до королеви щодо призупинення роботи парламенту — ред.) підтвердяться, це буде схоже на конституційне свавілля”, – сказав він.

За словами Беркова, такий крок уряду має тільки одну мету, а саме завадити парламенту обговорювати Brexit та визначати подальший напрямок руху Британії.

Він наголосив, що призупинення роботи парламенту буде порушенням демократичних процесів та прав парламентаріїв як народних обранців.

Раніше стало відомо, що уряд Великої Британії проситиме королеву Єлизавету ІІ призупинити роботу парламенту.

Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон укотре заявив, що країна залишить Євросоюз 31 жовтня, і закликав усіх поважати результати референдуму 2016 року.

Депутати від британських опозиційних партій домовилися спробувати заблокувати у парламенті сценарій виходу країни з Євросоюзу без угоди через ухвалення законів, зазначивши, що можливість внесення проєкту постанови про вотум недовіри прем’єру Великої Британії досі залишається.

 

Одесі не вистачає шкіл — у тридцяти діти будуть вчитися у дві зміни

У тридцяти школах Одеси навчальний процес через нестачу місць у середніх навчальних закладах буде організовано у дві зміни. Це пов’язано з уведенням в експлуатацію десятків багатоповерхівок у нових мікрорайонах міста, і недостатнім обсягом будівництва шкіл.

Про це сказала напередодні нового навчального року директор департаменту освіти і науки Одеської міськради Олена Буйневич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У 2019-20 навчальному році чверть шкіл через нестачу місць будуть функціонувати у двозмінному режимі. Якщо торік таких закладів було 28, то в нинішньому році вже 30. Усього сядуть за парти 130 тисяч учнів, що на 6,5 тисячі більше, порівняно з минулим роком”, – зазначила Буйневич.

За її словами, Одеса потерпає від незадовільних темпів будівництва шкіл у передмістях, де багато родин придбали нове житло. Крім того, до міських шкіл прийнято дві тисячі дітей-переселенців зі Сходу України. Для зняття напруги необхідно найближчим часом збудувати не менше шести шкіл.

Також не вистачає педагогічних кадрів, додала Буйневич. Наразі є 628 вакансій, бракує передусім учителів фізики, хімії та фізичного виховання.

“Південноукраїнський педагогічний вуз не дає нам достатньо молодих фахівців, вірніше випускники не йдуть працювати у школи через невиправдане зниження статусу вчителя”, – акцентувала Буйневич.

Водночас директор департаменту зауважила, що в Одесі буде більше груп продовженого дня: 271 замість 213 в минулому навчальному році.

 

США попереджають Україну про ризики продажу “Мотор Січі” китайцям – Болтон

Остаточне рішення щодо продажу Китаю стратегічного підприємства «Мотор Січ» Україна ухвалюватиме самостійно, а США вважають за необхідне попередити всіх своїх друзів і союзників про можливі небезпеки угод з китайською стороною.

Про це заявив радник з національної безпеки США Джон Болтон на брифінгу в Києві у середу, 28 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я не буду торкатися конкретних угод і транзакцій, тому що остаточне рішення щодо цієї угоди (продажу Китаю контрольного пакета акцій «Мотор Січі» – ред.) – це суверенне право України. Ми загалом виклали наші застереження і занепокоєння щодо несправедливої і нечесної практики, яку здійснює китайська сторона, зокрема і в США… Ми це занепокоєння висловлюємо всім своїм друзям і союзникам», – сказав Болтон.

Він зауважив, що Сполучені Штати, зокрема, непокоїть практика створення заборгованості, яку застосовує китайська сторона.

«І хоча те, що вони пропонують, спочатку здається доволі привабливим фінансово, згодом країни, які на це погоджуються, опиняються в борговій залежності», – констатував радник з нацбезпеки.

За словами Болтона, ще однією причиною для занепокоєння є крадіжка військових технологій. Зокрема, як приклад цього він назвав китайські літаки п’ятого покоління, які «дуже схожі на американські літаки F35».

«Якщо економіка України хоче бути самодостатньою, особливо у сфері оборони, ми на численних зустрічах з українською стороною наше занепокоєння з цього приводу й висловили», – резюмував Болтон.

Як повідомляв Укрінформ, радник президента США Джон Болтон підтвердив ЗМІ, що намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями, але відмовився коментувати питання, пов’язані з «Мотор-Січчю».

Раніше видання The Wall Street Journal повідомило, що Болтон під час візиту до Києва намагатиметься переконати українське керівництво відмовитися від ідеї продажу компанії «Мотор Січ» китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation. Видання зазначало, що угода про «Мотор Січ» широко сприймається американськими чиновниками як черговий крок Китаю до розширення своєї військової спроможності. Повідомлялося також, що придбання компанії «Мотор Січ» сприятиме нарощуванню військових сил Китаю, що Вашингтон намагався затримати через введення ембарго на продаж товарів військового призначення.

 

Болтон обговорив із Бакановим співпрацю у сфері нацбезпеки

Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон під час зустрічі з в.о. голови СБУ Іваном Бакановим обговорив майбутню двосторонню співпрацю у сфері національної безпеки.

Про це Болтон написав у Twitter – Укрінформ.

«Чудова дискусія з виконувачем обов’язків голови Служби безпеки України Іваном Бакановим. Ми обговорили різні способи, як Україна та США можуть зміцнити співпрацю в широкому спектрі заходів національної безпеки», – зауважив він.

Як повідомляв Укрінформ, Болтон у вівторок, 27 серпня, прилетів до Києва.

Він також мав зустріч із секретарем Ради нацбезпеки і оборони Олександром Данилюком.

 

Зеленський – Болтону: Україна вітала б приєднання США до “нормандського формату”

Президент України Володимир Зеленський обговорив із радником Президента США з національної безпеки Джоном Болтоном поглиблення двосторонньої співпраці у сферах оборони та безпеки, зокрема енергетичної.

Про це повідомляє пресслужба глави держави – Укрінформ.

“Зустріч була присвячена обговоренню першочергових заходів для зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами, зокрема підготовці двосторонніх переговорів на рівні глав держав. Крім того, були обговорені можливості поглиблення українсько-американської співпраці у сферах безпеки та оборони, енергетичної безпеки, а також у питаннях реформування Збройних сил України та української оборонної промисловості”, – йдеться у повідомленні.

Зеленський подякував американській стороні за потужну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, послідовну офіційну політику щодо Криму та зусилля, спрямовані на досягнення прогресу у мирному врегулюванні на Донбасі.

Президент висловив сподівання, що США зможуть більше залучатися до переговорного процесу стосовно Донбасу. Він зазначив, що Україна вітала б приєднання Сполучених Штатів до “нормандського формату”.

Зеленський відзначив важливість консолідованої позиції США та інших партнерів України для забезпечення звільнення українських моряків та інших незаконно утримуваних громадян.

 

Болтон задоволений зустрічами в Україні

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон задоволений зустрічами з українськими колегами та переконаний у спільному баченні безпеки України та загроз економічної експлуатації з боку Китаю.

Про це Болтон написав у Twitter – Укрінформ.

«Було приємно зустрітися з моїми українськими колегами з сектору безпеки та оборони. Наші дискусії чітко свідчать про те, що ми віддані збереженню безпеки та суверенітету України, а також тому, щоб запобігти ситуації, за якої вона могла б стати об’єктом економічної експлуатації з боку Китаю», – зазначив він.

Коментуючи зустріч із Президентом Володимиром Зеленським, Болтон назвав її “чудовою”.

“Я дуже вражений його (Зеленського – ред.) відданістю реформам, які підуть на користь народові України. Стабільна, процвітаюча та вільна Україна – ключова умова стабільності у Європі та поза її межами”, – зауважив радник Дональда Трампа.

Як повідомляв Укрінформ, Болтон прибув до Києва 27 серпня. Він мав зустрічі із Президентом України Володимиром Зеленським, секретарем Ради нацбезпеки і оборони Олександром Данилюком, в.о. голови СБУ Іваном Бакановим.

 

Первомайську ГЕС виставили на Prozorro за майже 65 мільйонів

Фонд державного майна України виставив на Prozorro.Продажі єдиний майновий комплекс Первомайської гідроелектростанції (Миколаївська обл.) за стартовою ціною 64,64 мільйона гривень без ПДВ.

Відповідне оголошення розміщене у системі електронних торгів Prozorro.Продажі – Укрінформ.

Аукціон із продажу об’єкта призначено на 18 вересня 2019 року. Пропозиції потенційних покупців прийматимуть до 20:20 17 вересня.

Лот включає як виробничі споруди та адміністративні будівлі, так і виробничі фонди: гідротурбіни, підстанції, дамби, лабораторії тощо.

Як повідомляв Укрінформ, у березні 2019 року в. о. голови Фонду Віталій Трубаров повідомив про наміри здійснити приватизацію Первомайської гідроелектростанції шляхом продажу її на аукціоні ProZorro.Продажі.

ГЕС має 4 гідротехнічні споруди, 12 будівель, 30 об’єктів обладнання й устаткування та займає 1,1 га землі.

Як відомо, відповідно до Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна”, який набув чинності в березні 2018 року, мала приватизація відбувається через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляють об’єкти в рамках малої приватизації Фонд державного майна України, а також місцеві органи влади. Перший аукціон у системі відбувся 17 серпня 2018 року.

Мала приватизація відбувається за сприяння Антикорупційної ініціативи Європейського союзу в Україні (EUACI) та проекту «Ефективне управління державними фінансами» (GIZ Україна), які фінансово підтримували розробку та функціонування спеціального модуля системи ProZorro.Продажі.

 

Соледарська ОТГ отримала спецавтомобіль для перевезення осіб з інвалідністю

У Соледарській міській об’єднаній територіальній громаді на Донеччині відбулося урочисте вручення спеціалізованого автомобіля для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації – Укрінформ.

«У Соледарській міській об’єднаній територіальній громаді відбулося урочисте вручення спеціалізованого автомобіля для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що ключі від автомобіля були вручені Соледарському міському голові представниками Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Станом на сьогодні в Соледарській міській об’єднаній територіальній громаді мешкає більш як 100 осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

Починаючи з вересня цього року, всі особи з інвалідністю та діти з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, будуть мати змогу отримати безкоштовні транспортні послуги та з підвищеним комфортом відвідати, у разі необхідності, органи влади, лікарні, територіальні органи Пенсійного фонду України тощо.

В ОДА закликали інші об’єднані територіальні громади, виконавчі органи міських рад (міст з чисельністю населення до 50 тис. осіб), сільські та селищні ради активніше подавати документи на розгляд робочої групи, утвореної Міністерством соціальної політики України.

У повідомленні нагадали, що вже понад рік реалізується урядова програма із забезпечення ОТГ, виконавчих органів міських рад (міст з чисельністю населення до 50 тис. осіб), сільських, селищних рад спеціально обладнаними автомобілями для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, за рахунок коштів державного бюджету.

 

Мінагро має напрацювання для законопроєкту про обіг сільгоспземель

Законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення, над яким працює робоча група при Офісі Президента України, слід розробляти на базі аналогічного документу, який вже підготувало Мінагро.

Таке побажання висловила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час брифінгу 28 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Робоча група, яка працює при Офісі Президента, де є представник Мінагрополітики, представники бізнесу, напрацьовує законопроєкт про обіг сільськогосподарських земель, який, я сподіваюсь, буде базуватися на законопроєкті, який був розроблений нашим міністерством”, – сказала Трофімцева.

На її думку, в новому законопроєкті треба передбачити обмеження на купівлю землі для іноземних юридичних та фізичних осіб на першому етапі впровадження реформи. Проте, українські фізичні особи мають отримати можливість купувати землі сільськогосподарського призначення відразу після відкриття ринку.

Також, за словами в.о. міністра, на першому етапі функціонування ринку необхідно регулювати ціноутворення на земельні ділянки: впродовж перших двох років ціни на них не мають бути нижчими за нормативно-грошову оцінку.

“А потім ціну вже регулюватиме ринок”, – зазначила Трофімцева.

Очільниця Мінагрополітики додала, що також має бути передбачений захист прав орендарів у разі зміни власника орендованої ділянки. А також відповідальність власника ділянки за якість ґрунтів і обов’язок зберігати її на певному рівні.

Як відомо, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була запроваджена у 2001 році. З 2002 року, як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, почав діяти мораторій на продаж земель сільгосппризначення, після чого парламент неодноразово його продовжував. У грудні 2019 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року.

У серпні 2019 року Президент України Володимир Зеленський під час виступу на українсько-турецькому бізнес-форумі у Стамбулі заявив, що Україна до кінця поточного року проведе земельну реформу, щоб у наступному створити ринок землі на 40 млн га.

 

Гройсман дав поради своєму наступнику

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман бажає своєму наступнику на цій посаді сили, терпіння, удачі та успіху, бо від цього залежить доля України.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Уже зовсім скоро в цей кабінет зайде новий прем’єр, на плечі якого ляже величезна відповідальність – вирішувати, як продовжувати будувати і розвивати країну. Зі свого досвіду розумію, як це непросто – приймати рішення, від яких залежить життя мільйонів людей. Тому хочу побажати своєму наступнику сили, терпіння і удачі. І головне – успіху. Бо саме від успіху його роботи і роботи нового уряду залежатиме багато в чому успіх України та нормальне життя кожного українця”, – зазначив Гройсман.

Він наголосив, що новий уряд прийматиме країну стабільну і таку, що розвивається. “Усе, що зроблено на сьогодні – це результат роботи і зусиль багатьох-багатьох людей, кожного з вас. І я вдячний усім за нашу спільну небайдужість, спільну роботу, за підтримку і критику, а також за вашу довіру”, – написав чинний глава уряду.

Він запевнив, що і надалі опікуватиметься децентралізацією. За словами Гройсмана, ця реформа вже дала змогу змінити життя в багатьох громадах країни, але важливо не зупинятися на цьому.

“Попереду в кожного з нас дуже багато роботи. Будуть нові виклики, нові випробування. Але я вірю, як і вірив усі ці роки: немає таких випробувань, яких би ми з вами не здолали. Моє служіння Україні не закінчується сьогодні. Я продовжуватиму дбати про успіх нашої великої держави і братиму на себе ту роль, яка буде потрібна, щоб допомогти Україні реалізувати повною мірою свій потенціал”, – зазначив Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, 29 серпня відбудеться урочисте засідання парламенту з нагоди складення присяги новообраними народними депутатами України.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що у цей день уряд складе повноваження.

Після цього парламент зможе взятися за формування нового складу Кабміну. Доки він не буде призначений, уряд під керівництвом Гройсмана продовжуватиме викорнувати обов’язки.

 

Кубів підготував для свого наступника три документи

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі підготували для нового уряду та нового міністра економіки три документи, щоб допомогти якнайшвидше освоїтись у міністерстві.

Про це на брифінгу сказав перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Починаючи із завтрашнього дня буде засідання нової Верховної Ради. Буде новий уряд. Буде новий міністр економіки. Хто б це не був, але саме йому хочу залишити найкращу базу і те, що ми зробили своєю командою”, – сказав Кубів.

Він зазначив, що для того щоб спростити процес роботи в міністерстві для свого наступника, у міністерстві підготували три важливих документи: Перехідну книгу, середньостроковий план дій Мінекономрозвитку та докладний звіт про роботу.

 

Кубів презентував звіт про досягнення України у реалізації Цілей сталого розвитку ООН

На засіданні Міжвідомчої робочої групи презентовано результати прогресу України у досягненні Цілей cталого розвитку за напрямком “Гідна праця та економічне зростання в Україні”.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономрозвитку – Укрінформ.

“27 серпня відбулось п’яте засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації процесів імплементації та забезпечення моніторингу Цілей сталого розвитку під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Координатора системи ООН в Україні, координатора з гуманітарних питань Лубрані Оснат. На засіданні були презентовані результати прогресу України у досягненні Цілей Сталого Розвитку за напрямком “Гідна праця та економічне зростання в Україні”, спрямована на збалансування соціальних, економічних та екологічних аспектів сталого розвитку”, – йдеться в повідомленні.

За словами Кубіва, моніторингові звіти та Національна тематична доповідь – це перші ґрунтовні роботи, що демонструють прогрес України у досягненні Цілей сталого розвитку.

“Сьогодні це звіт по цілі “Гідна праця та економічне зростання в Україні”, що містить динаміку за ключовими індикаторами 2016-2018 років у сфері соціальної та економічної політики, підвищення продуктивності виробництва, відтак зростання рівня життя громадян України”, – сказав Кубів.

Важливою складовою Моніторингового звіту є моніторинг показників досягнення 17 Цілей сталого розвитку в Україні, підготовлений Держстатом.

“Моніторинговий звіт – це інструмент об’єктивної оцінки того, що зроблено і що належить зробити далі. Цьогоріч у липні ми уже презентували інформацію щодо прогресу України на шляху досягнення по цілі “Гідна праця та економічне зростання в Україні” на Політичному форумі високого рівня зі стійкого розвитку ООН. Продовженням нашої роботи буде звіт України, який відбудеться у 2020 році на засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку”, – наголосив Кубів.

Як повідомляв Укрінформ, Цілі сталого розвитку (ЦСР) — це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всіх людей у світі. Серед інших пріоритетів, вони також охоплюють нові сфери, такі як кліматичні зміни, економічна нерівність, інновації, стале споживання, мир і справедливість.

ЦСР набули чинності у січні 2016 року, і вони лежатимуть в основі політики та фінансування ПРООН протягом наступних 15 років.

З 2016 року Україна втілює Цілі сталого розвитку з урахуванням національних особливостей, зазначених у Національній доповіді “Цілі сталого розвитку: Україна”. У доповіді визначений перелік із 86 завдань та 183 індикатори, у розрізі яких буде проводитися збір даних для моніторингу стану реалізації Цілей.

21 серпня 2019 року уряд схвалив розпорядження, яким впорядкував правила збору даних для моніторингу реалізації Цілей сталого розвитку в Україні.

 

Вступна кампанія: за спрощеною системою подали майже 740 заяв з окупованої Луганщини

Завдяки роботі дев’яти освітніх центрів “Донбас – Україна”, випускники з тимчасово окупованої території області та “сірої зони” подали 738 заяв для вступу за спрощеною процедурою до українських закладів вищої освіти.

Про це на обласній конференції освітніх працівників повідомив голова Луганської облдержадміністрації Віталій Комарницький, інформує пресслужба адміністрації – Укрінформ.

“Завдяки роботі дев’яти освітніх центрів «Донбас – Україна», випускники з тимчасово окупованої території області та «сірої зони» подали 738 заяв для вступу до українських закладів вищої освіти за спрощеною процедурою”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Комарницький запропонував розробити «дорожню карту» заходів, спрямованих на розвиток вищої освіти у регіоні, щоб університети та коледжі мали належні умови для проведення вступної кампанії й процесу навчання, а випускники вишів були забезпечені перспективною роботою на підприємствах області та житлом.

Він додав, що у вересні збирає Раду ректорів закладів вищої освіти із залученням широкого кола роботодавців з визначенням найбільш актуальних професій для регіону.

Також у повідомленні зазначається, що у цьому році область отримала майже вдвічі більше освітньої субвенції, тому керівники міст та районів, селищних рад мають узяти під особистий контроль своєчасне використання коштів.

 

Для вступників до училищ із непідконтрольних територій створили дорожню карту

Для абітурієнтів з непідконтрольних українському уряду територій створили дорожню карту для вступу до професійно-технічних навчальних закладів.

Про це розповіла директор ГО “Фонд “Відкрита політика” Ірина Жданова під час пресконференції “Освіта для непідконтрольних уряду України територій” в Укрінформі.

“Я хочу показати також дорожню карту для вступників у ПТНЗ. Вступна кампанія в професійні технічні училища триває. Можна вступати не лише в університети, але і в професійні технічні училища на бюджет, зараз триває кампанія до 28 вересня”, – сказала вона.

Жданова закликала абітурієнтів заходити на сайт “Доступна освіта” та ознайомитись із покроковою інструкцією для вступу до ПТНЗ.

Вона також окрема закликала ЗМІ надавати інформацію про можливості для випускників з непідконтрольних територій і районів вздовж лінії зіткнення “вступати в такі училища без паспорта, без українського атестата, без свідоцтва за 9 клас”.

 

Для ефективної дистанційної освіти необхідний інтернет у кожній школі на Донбасі – Жданова

Для ефективної дистанційної освіти необхідно забезпечити в кожній школі та у кожному молодіжному центрі на сході України кабельний інтернет.

Так зазначила директор ГО “Фонд “Відкрита політика” Ірина Жданова під час пресконференції “Освіта для непідконтрольних уряду України територій” в Укрінформі.

“Для ефективної дистанційної освіти і неформальної освіти молоді потрібно підвести оптоволоконний кабельний інтернет в кожну школу і в кожен молодіжний центр на Сході. Кожного року збільшується кількість тих, хто навчається дистанційно, на екстернаті. За даними департаменту освіти Луганської області, на екстернаті навчається 817 школярів, на дистанційній формі – 251. У Донецькій області – втричі більше”, – заявила вона.

Директор фонду “Відкрита політика” відзначила, що для вирішення питання необхідно побудувати нову вишку для забезпечення високошвидкісним оптоволоконним інтернетом, а також провести якісне дослідження потреб та розробити і пілотувати модель школи, яка здійснює послуги з дистанційного навчання.

Як наголосила Жданова, важливо також продовжити роботу з підготовки вчителів та навчання батьків – “щоб вони оволоділи такими інструментами дистанційного навчання, як смартфони, знали і вміли використовувати дружні для користувачів платформи, додатки”, гейміфікувати освітній простір і зробити його привабливим для сучасних школярів.

 

Очільник Житомирщини каже, що з Коломойським пов’язаний не він, а його брат

Нещодавно призначений голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко назвав компрометацією розповсюджену у деяких ЗМІ інформацію про його причетність до корупційних схем та спростував зв’язок з Ігорем Коломойським.

Про це він заявив на своїй першій пресконференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Як тільки звідкись з’явилася інформація про те, що я маю бути призначений заступником голови СБУ (раніше Бунечко працював в СБУ – ред.), в Інтернеті поширилася передрукована інформація від 2015 року стосовно моїх можливих корупційних оборудок. Хочу одразу сказати, що за 23 з половиною роки служби в органах державної безпеки України я ні разу не був причетний до жодних корупційних скандалів. Кожне слово, яке було надруковане у 2015-му, має своїх авторів, які були зацікавлені в компрометації мене», – наголосив Бунечко.

Він додав, що окремі масмедіа, публікуючи цю інформацію, робили посилання анонімний лист нібито від офіцерів, але без жодного підпису. За словами Бунечка, численні перевірки його службової діяльності не довели достовірність оприлюднених фактів.

«Хочу повідомити, я жодного стосунку до Ігоря Валерійовича Коломойського не маю. Мій рідний брат В’ячеслав працює начальником претензійно-позовного управління департаменту юридичного забезпечення ПАТ «Укрнафта». Має адвокатське посвідчення з 2006 року для представлення в усіх судах інтересів ПАТ «Укрнафта», – додав Бунечко.

Голова ОДА розповів, що провів першу у житті пресконференцію, адже досі його діяльність в органах СБУ не була публічною. Він також повідомив, що зареєструвався у Facebook, шукає прессекретаря та планує проводити щотижневі брифінги для журналістів.

Як повідомлдяв Укрінформ, Віталій Бунечко призначений на посаду голови Житомирської ОДА 12 серпня. Президент Володимир Зеленський представив його під час наради щодо незаконного видобутку бурштину в Олевську.

Деякі ЗМІ пов’язують Бунечка з бізнесменом Ігорем Коломойським, бо рідний брат Бунечка В’ячеслав обіймає посаду начальника претензійно-позовної управління департаменту юридичного забезпечення “Укрнафти”. Саме він представляв інтереси компанії, пов’язаної з Коломойським, в судових справах з НАБУ.

 

Народні депутати просять КС захистити право киян обирати владу міста – Кличко

Народні депутати України Верховної Ради VIII кликання від різних фракцій звернулись до Конституційного Суду України із конституційним поданням щодо надання офіційного тлумачення Основного Закону України у частині здійснення місцевого самоврядування та державної влади в столиці.

Про це розповів мер Києва Віталій Кличко, повідомляє пресслужба міського голови – Укрінформ.

“Конституцією України визначено, що у місті Києві первинно та повноцінно діє місцеве самоврядування в Україні із особливостями, що встановлює “Закон про столицю”. Статтею 141 Конституції передбачено, що територіальна громада на відкритих та прямих виборах обирає міського голову, який головує на засіданнях ради та очолює її виконавчий орган, терміном на 5 років. Конституційний Суд України ще у 2003 році своїм рішенням дав роз’яснення, що Київський міський голова, обраний громадою, має бути призначений і головою Київської міської державної адміністрації. Тобто, призначення виключно Київського міського голову на посаду голови КМДА Президентом України не є суміщенням посад, а є формою виконання Київським міським головою “ex officio” своїх повноважень, передбачених Конституцією та законами України”, – цитує Кличко конституційне подання.

За його словами, у поданні пояснюється, що за цим же прикладом, прямою нормою Конституції визначено, що Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України. Та попри те, що вказані норми є нормами прямої дії, окремі посадовці в державі намагаються донести суспільству спотворену інформацію, аби, фактично, відібрати в столиці місцеве самоврядування та керувати нею “в ручному режимі”.

Народні депутати також звертають увагу на те, що Основний Закон України встановлює різні дати виборів Президента України та міських голів, а це унеможливлює встановлення юридичного зв’язку між припиненням повноважень обраного Київського міського голови та призначеного голови КМДА.

До того ж, на законодавчому рівні практично неможливо здійснити ефективний розподіл повноважень між законодавчим та виконавчим органами столичної влади та їх керівниками.

“Розподіл самоврядних повноважень Київського міського голови та виконавчого органу Київської міської ради і повноважень щодо реалізації державної політики голови Київської міської державної адміністрації та Київської міської державної адміністрації ніяк не може зменшувати закріплених нині і гарантованих державою самоврядних прав і можливостей їх реалізації. Більше того, на законодавчому рівні практично неможливо вичерпно та однозначно, із дотриманням принципу правової визначеності, здійснити ефективний розподіл зазначених повноважень між двома центрами прийняття рішень щодо однієї і тієї ж території та одних і тих же питань життєдіяльності, про що свідчать і положення статей 118, 143 Конституції України”, – йдеться у конституційному подані.

Так, подання покликане раз і назавжди врегулювати низку питань, які безпосередньо випливають із приписів Основного Закону України.

Як повідомляв Укрінформ, 24 липня Кабінет міністрів отримав лист від Офісу Президента з проханням направити подання на звільнення Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Однак чинний склад уряду відмовився розглядати звільнення Кличка з посади голови КМДА.

 

Президент СКУМО: молодь діаспори – це лобісти українських інтересів у світі

Молодь діаспори має чималі знання, багато працює, досягає високих результатів і успішно відстоює українські інтереси у світі.

На цьому наголосив президент Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО) Дмитро Лєкарцев у вітальному слові під час офіційного відкриття Форуму української молоді діаспори «Хмельниччина 2019», яке відбулося 27 серпня в Хмельницькій обласній філармонії, повідомляється на сайті Хмельницької ОДА.

«Україна може пишатися своєю діаспорою, адже це гідні сини і доньки свого народу. Наша молодь – це лобісти українських інтересів у бізнесі, політиці та культурі, борці з фейками, це молоді науковці на кафедрах в університетах світу від Польщі до Америки. Незважаючи на молодий вік, вони багато знають і багато працюють, досягають шалених результатів», – зазначив Дмитро Лєкарцев.

Президент СКУМО зазначив, що вже восьмий рік поспіль Форум української молоді діаспори мандрує по різних куточках України. Цьогоріч на ці п’ять днів епіцентром, міжнародною столицею української молоді діаспори стала Хмельниччина.

Дмитро Лєкарцев зауважив, що у сучасному світі молодь є великою рушійною силою, яка впливає на всі сектори суспільного життя, світову культуру, і світ поступово підходить до визнання цього факту. За його словами, саме люди віком від 25 до 35 років, згідно статистичних даних, невдовзі становитиме переважну частину населення нашої планети. Це чітко проявляється в значному “змолодшанні” людей, які займають важливі політичні посади в урядах чи парламентах. Саме молоді люди є авторами найуспішніших стартапів, що стали відомими у всьому світі.

“Молодь має енергію, ентузіазм, має вплив. Саме молоді люди готові змінювати світ на краще. Молодь діаспори та України не просто здатна робити справи – вона вже працює. Сьогодні ми говоримо про те, як далі будувати співпрацю в політиці, бізнесі, інформаційному просторі, соціальних проектах, а головне – ми маємо визначити, як молодь діаспори може допомогти Україні, і як сама Україна може допомогти їй це зробити», – сказав Дмитро Лєкарцев.

Він назвав Форум простором для діалогу, де народжуються нові партнерства та нові проекти, які завдяки молодості, інноваційності та енергії молоді зіграють значну роль у побудові нового іміджу України та просування її інтересів у світі.

У свою чергу, т.в.о. заступника голови адміністрації Володимир Кальніченко зазначив, що Форум – це гарна можливість обмінятись досвідом, почути один одного, зав’язати нові контакти, презентувати Хмельниччину та Україну світові, а українцям за кордонами побачити, що реально відбувається в Україні, чим живе українська держава і розказати про це «із перших вуст». Чиновник висловив сподівання, що встановлення нових партнерських контактів та налагодження взаємовигідного співробітництва буде гарним продовженням форуму.

Окрім можливості поспілкуватися із представниками влади області й міста, бізнесу Хмельниччини, гості з-за кордону отримали чудову нагоду ознайомитися і з мистецьким доробком наших земляків – артистів обласної філармонії, які неодноразово демонстрували музичні та співочі таланти подільської землі в кращих концертних залах України і Європи.

Зазначається, що у середу, 28 серпня, планується підписання меморандуму про співпрацю між владою, СКУМО та зарубіжними і українськими громадськими організаціями. А 29 серпня відбудеться підсумкова пресконференція.

Як повідомлялося раніше, Форум української молоді діаспори «Хмельницький 2019» проходить 24-29 серпня за участі представників діаспори з 20 країн світу, зокрема, зі  Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Японії, Бельгії, Польщі, Іспанії, Молдови, Грузії, Латвії, Чехії, Угорщини, Ізраїлю, Словаччини, Сербії, Казахстану, Білорусі, Аргентини, Румунії.

Метою заходу є популяризація України в світі та об’єднання учасників навколо ідеї консолідації світового українства.

Програмою Форуму передбачено проведення панельних дискусій, обговорень та роботи у групах з метою обміну досвідом та кращими практиками. Окрім цього, заплановано проведення зустрічей учасників заходу з представниками органів державної влади та місцевого самоврядування.

Форум організовано за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької міської ради. Співорганізаторами форуму є Світовий конгрес українських молодіжних організацій (СКУМО), Міжнародне об’єднання жінок-українок «МОЖУ» тощо.

 

В Італії парламентарії домовилися про створення нової коаліції та уряду

В Італії дві парламентські фракції досягли угоди щодо створення коаліції та формування уряду, таким чином країна уникне позачергових виборів.

Про це повідомляє AFP – Укрінформ.

“Італійська партія “Рух п’яти зірок” та лівоцентристська “Демократична партія” у середу уклали угоду, щоб сформувати новий уряд та уникнути виборів у третій, за потужністю економіки, країні єврозони”, – йдеться у повідомленні.

У партії “Рух п’яти зірок” заявили, що коаліцію очолить колишній прем’єр-міністр Джузеппе Конте, який подав у відставку після розвалу популістського уряду на початку цього місяця.

Угода між двома історичними політичними супротивниками має на меті покласти кінець тому, що італійські медіа назвали “найсумнішою кризою в історії”.

Як повідомлялося, в Італії політична криза виникла на початку цього місяця, коли лідер партії “Ліга” Маттео Сальвіні вивів свою партію з коаліції, щоб влаштувати дочасні вибори. 20 серпня голова уряду Італії Джузеппе Конте подав у відставку після того, як віцепрем’єр Маттео Сальвіні порушив питання про довіру уряду.

Президент Італії Серджо Маттарелла дав партіям час до вівторка, 27 серпня, сформувати нову парламентську більшість.

 

Відкриття ринку землі може збільшити ВВП України на 2% — Світовий банк

Відкриття ринку землі сприятиме зростанню ВВП на 2% впродовж наступних років.

Про це під час підписання угоди про позику на реалізацію Програми на основі результатів з прискорення приватних інвестицій у сільське господарство між Світовим банком та Міністерством фінансів заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі і Молдови Сату Кахконен, йдеться у пресрелізі, що є у розпорядженні Укрінформу.

“Відкриття ринку землі з одночасним поліпшенням адресності субсидій, впровадження заходів із покращення продуктивності та прозорості агросектору – все це може сприяти додатковому зростанню ВВП на понад 2% впродовж наступних років”, – сказала Кахконен.

У пресрелізі також зазначається, що реалізація програми допоможе життєздатності ринку ринку землі сільськогосподарського призначення, стимулюючи інвестиції у підвищення продуктивності, а також створить умови для використання землі у якості застави, особливо для кредитування малих та середніх фермерських господарств.

Як повідомлялося, з травня 2014 року група Світового банку надала Україні 5,6 млрд доларів у вигляді чотирьох позик у рамках політики розвитку та семи інвестиційних позик, а також гарантію оплати газу в розмірі 500 млн доларів й гарантію на підтримку державної політики в розмірі 750 млн доларів. Інвестиційні проекти Світового банку сприяють підвищенню якості водопостачання, водовідведення, опалення, енергопостачання, дорожнього будівництва, соціального захисту й охорони здоров’я, а також розвитку приватного сектору

 

Україна налагодила повний цикл виробництва ракетного озброєння

На КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс” створюється новітній виробничий центр, який замикає повний цикл виробництва артилерійських боєприпасів та ракетного озброєння.

Про це повідомив генеральний директор Укроборонпрому Павло Букін, інформує пресслужба концерну – Укрінформ.

“Це – новий цех із новітніми верстатами, призначеними для високоточної обробки. Його створено у рекордні терміни завдяки координації основних державних стейкхолдерів – Кабміну, МЕРТ, Концерну та заводу “Імпульс”. Вже найближчим часом розпочнеться виробництво комплектуючих, вкрай необхідних для завершення створення замкнутого циклу виробництва артилерійських боєприпасів та ракетного озброєння. Фактично, вперше з історії України ми створюємо підприємство, яке здатне у необхідній кількості виробляти всю номенклатуру засобів ініціювання до всіх артилерійських снарядів та ракетного озброєння”, – сказав Букін.

Як додав очільник Укроборонпрому, аналогічні центри наразі створюються у кожному кластері концерну. Йдеться про харківський “Завод ім. Малишева”, запорізьку “Іскру”, луцький “Мотор” і ще з десяток підприємств Укроборонпрому.

Як зазначається, для організації виробництва на Шосткинському заводі здійснено масштабні роботи з підготовки цеху, який відповідає міжнародним нормам високоточного виробництва.

“Вже завершено 90% робіт із запуску високоточного виробничого майданчика. Впродовж наступних 30-50 днів триватиме налагодження усіх верстатів. На новому обладнанні ми вироблятимемо деталі із точністю, яка вимірюється у мікронах. Окрім того, завдяки цим верстатам ми значно знизимо собівартість продукції”, – заявив директор КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс” Євген Чернов.

В Укроборонпромі додають, що “Шосткинський казенний завод “Імпульс” є унікальним підприємством та одним з небагатьох у світі, яке у замкнутому циклі виготовляє детонатори, капсулі та інші елементи для різних видів боєприпасів.

Саме продукція “Імпульсу” є однією з головних складових у програмі створення повного циклу українського виробництва боєприпасів різних видів, від снарядів та високоточних протитанкових ракет, до далекобійних систем “Вільха” та “Нептун”.

 

ВМС України проводять масштабні збори з командирами бригад та полків

Командування Військово-Морських сил ЗСУ проводить на одному з полігонів Одеської області масштабні збори з командирами бригад та полків.

Про це повідомляє пресслужба ВМС ЗС України – Укрінформ.

“Розпочали збори з командирами бригад, їх заступниками та посадовими особами, які прирівнюються до них. Хочемо довести до командирів нові вимоги, узагальнений та проаналізований досвід, який здобули під час застосування нашого сухопутного компонента протягом ведення бойових дій, а також ті уроки, які ми отримуємо в морі”, – зазначив командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко.

На полігоні продемонстрували нові можливості фахівці підрозділів зв’язку, радіотехнічної розвідки, радіоелектронної боротьби, інженери та медики. Військові показали сучасні вітчизняні та закордонні зразки озброєння та техніки, які надійшли у військові частини протягом останніх років, а також передові методики застосування цієї техніки з урахуванням узагальненого бойового досвіду, як на суші, так і на морі.

Учасникам зборів надали змогу, зокрема, детальніше ознайомитись із сучасними системами зв’язку та інформаційною системою висвітлення обстановки, що викликала особливу зацікавленість. Новітня комп’ютерна програма, що використовує дані GPS трекінгу, пройшла тестування на сумісність з аналогічними платформами країн НАТО, а це дає українським морякам доступ до баз даних щодо морських цілей у будь-якому районі Світового океану.

Свої «новинки» продемонстрували військовослужбовці підрозділів радіотехнічної розвідки, інженери показали порядок встановлення вибухових протидесантних загороджень на морському узбережжі, провели показове заняття з мінної безпеки, організацію дій корабельних підривних команд на березі.

Як організовувати пункти радіаційного та хімічного спостереження розповіли спеціалісти РХБЗ, а медики продемонстрували майстер-клас із евакуації пораненого з поля бою та надання першої медичної та першої лікарської допомоги.

Т.в.о. заступника командувача з бойової підготовки ВМС капітан 1 рангу Олексій Доскато наголосив, що поки що розглянуто лише перший блок, учасники зборів мали змогу ознайомитися з окремими елементами систем оперативного бойового забезпечення, які застосовуються у ВМС.

Наступним етапом зборів стане проведення низки практичних навчань та тренувань на військово-морській базі «Південь», у північно-західній частині Чорного моря і на полігоні в районі проведення ООС.

 

Поділ завершили: в Україні запрацювала Державна податкова служба

Державна податкова служба 28 серпня офіційно розпочала свою роботу і поінформувала про створення власного вебпорталу.

Про це повідомила пресслужба Державної фіскальної служби – Укрінформ.

“Сьогодні Розпорядження уряду від 21 серпня 2019 р. № 682-р про початок роботи Державної податкової служби України опубліковане на Урядовому порталі”, – йдеться у повідомленні.

Голова ДПС Сергій Верланов запевнив, що “нова податкова служба стане надійним партнером для підприємців, яка створюватиме сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні, впроваджуватиме нові сервіси та забезпечуватиме рівні права всіх платників податків».

“Ми починаємо новий етап у податковій політиці нашої держави”, – наголосив посадовець.

У ДПС повідомили адресу свого офіційного вебпорталу – www.tax.gov.ua.

Як повідомляв Укрінформ, 18 грудня 2018 року Кабінет міністрів прийняв рішення про утворення Державної податкової (ДПС) та Державної митної служб (ДМС) шляхом поділу Державної фіскальної служби. 6 березня 2019 року уряд затвердив положення про ДПС і ДМС.

8 травня 2019 року головою Державної податкової служби призначено переможця конкурсу Сергія Верланова, який раніше обіймав посаду заступника міністра фінансів.

Кабінет міністрів 21 серпня ухвалив рішення про передачу Державній податковій службі функції з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

У Мінфіні заявляли, що Державна фіскальна служба припинить своє функціонування після того, як Державна митна служба завершить процес формування й Кабмін ухвалить відповідне рішення.

За словами міністра фінансів Оксани Маркарової, завершальним етапом реформи ДФС в Україні стане створення єдиної Служби розслідувань фінансових злочинів.

 

В Україні можуть запустити платну податкову амністію

В Україні збираються запустити платну податкову амністію, загальна ставка якої складає п’ять відсотків.

Про це повідомляє народний депутат Данило Гетьманцев, інформує ura-inform.com – Укрінформ.

За його словами, таке нововведення дозволить досягти деяких корисних цілей. Найголовнішою з них буде повернення коштів до державного українського бюджету. Також як зазначає Гетьманцев, це дозволить людям, які отримували доходи від різних підприємств “відбілитися”. Чиновник називає податкову амністію “моральною справою”, після якої можна провести реформу оподаткування.

“Ми припускаємо, що гроші в розмірі 300 тисяч гривень будуть амністовані кожному – незалежно від того, подав хтось декларацію або не подав”, – зазначив Гетьманцев.

Проте він також додав, що податкова амністія не може повністю звільнити людину від відповідальності. Якщо українець має незаконну фінансову історію, то він може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

США має право: в МЗС РФ порівняли бажання Трампа купити Гренландію з анексією Криму

УНН. Сполучені Штати Америки мають право запропонувати Королівству Данії продати острів Гренландію. Таку думку виказала в середу на брифінгу офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, відповідаючи на відповідне питання, передає УНН.

“Дві держави є суверенними, вони можуть один одному робити різні пропозиції, на них реагувати, відмовлятися, приймати відповідні рішення. Це їх право”, – сказала Захарова.

При цьому вона висловила подив у зв’язку з заявою членів королівської родини Данії про те, що вирішувати долю Гренландії повинні самі жителі цього острова.

“У мене одне тільки питання: чому-те ж саме ми не чули приблизно п’ять років тому (стосовно окупованого Росією Криму – ред)?” – задалася питанням дипломат РФ.

Раніше президент США вирішив скасувати свій візит до Данії, який планувався у вересні. Трамп пояснив своє рішення тим, що влада Данії не зацікавлена обговорювати продаж США найбільшого острова – Гренландії.

 

У Львові вручили премії імені Франка в галузі інформаційної діяльності

У Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка у вівторок вручили дипломи лауреатам Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Як повідомляє пресслужба Держкомтелерадіо, захід відбувся в межах відзначення 163-ої річниці від дня народження Івана Франка – видатного українського письменника, поета, публіциста, мислителя і громадського діяча – Укрінформ.

“Це особлива премія, яка заснована за ініціативи громадськості та влади і яка має ім’я великого українця. Символічно, що ми вручаємо її в день народження Івана Франка, невдовзі після головного державного свята – Дня Незалежності України. Саме про неминучість державного становлення української нації писав у своїх публіцистичних творах Каменяр”, – підкреслив під час урочистостей перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Він також зазначив, що роботи лауреатів Премії імені Івана Франка, яких відзначають цього року, гідні імені Великого Каменяра. “Вони продовжують справу Франка – сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості, державотворенню та зміцненню незалежності України”, – сказав Червак.

У номінації “За кращу публікацію у друкованих ЗМІ” премію 2019 року присуджено шеф-редактору журналу “Універсум” Олегу Романчуку за статтю “Україна і Росія є несумісними системами”, опубліковану в журналі “Країна” (№ 34) 8 вересня 2016 року. В цій роботі автор аналізує причини нинішнього українсько-російського протистояння, дає відповідь на важливі для державного будівництва питання. Зокрема, що мають робити українські політики-державники, щоб вистояти і перемогти.

Лауреатом премії у номінації “За кращий твір у телевізійній сфері” стала редакторка відділу авторських програм телеканалу Дніпровської міської ради “ДніпроTV” Людмила Загоскіна за телевізійний твір “Прадавнє небо України”. Яскравий фільм у поетичній манері розповідає про те, як розуміли зоряні таємниці, закономірності руху і взаємодію Сонця, Землі, Місяця, планет та зірок наші предки і що залишилося від того у сучасній українській культурі.

У номінації “За кращий твір у радіомовній сфері” премією нагороджені заслужена журналістка України, автор сценарію і режисер документально-художнього радіофільму “Валерій Марченко. Дорога до вічності” Нелля Даниленко та звукорежисер Олена Єфимчук. У радіофільмі розповідається про політв’язня радянських концтаборів, який виступав проти русифікації України, за право кожної людини на власну гідність і свободу, за незалежність України.

Лауреатами премії у номінації “За кращу наукову роботу в інформаційній сфері” стали науковці Львівського національного університету ім. І. Франка Галина та Андрій Яценки за книгу “Публіцистика Івана Франка”, видану університетом у 2017 році. Книга знайомить читачів із основними ідейно-концептуальними засадами та тематично-змістовими моделями публіцистики Івана Франка, допомагає осмислити знакові та невідомі його статті в сучасному контексті та зрозуміти, чому почалася війна на сході України, чого бракує українцям для економічного буму, як регулювати світові еміграційні процеси, куди прямує сучасна Україна.

Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано Держкомтелерадіо 2004 року. Вона присуджується щорічно до дня народження Івана Франка – 27 серпня – у розмірі 10 тисяч гривень у кожній номінації. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, які сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, що спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

 

В Facebook объяснили, почему заблокировали паблик Mova навсегда – Ліга-нет

Причина – неоднократное нарушение правил соцсети

Соцсеть Facebook на днях заблокировала один из крупнейших украинских патриотических пабликов Mova с более 520 000 подписчиков. “Формальное основание – организованные массовые жалобы, что наши публикации, призывающие к защите от московской агрессии являются “нетолерантными”, – написал основатель Mova Алексей Кляшторный и призвал поддержать паблик и оспорить блокировку.

Liga.Tech отправила в Facebook запрос с просьбой объяснить, что произошло. Пресс-служба соцсети ответила, что закрывает страницы, которые неоднократно публикует контент, нарушающий правила сообщества Facebook. Так, мол, произошло и с пабликом Mova. Публикуем перевод ответа пресс-службы:

“Люди приходят в Facebook, чтобы свободно самовыражаться и открыто делиться этим с друзьями и семьей. Некоторые мнения могут быть противоречивыми, но важно, чтобы можно было делиться разными мнениями, и мы не удаляем посты только потому, что некоторым людям они не нравятся. Несмотря на то, что мы являемся открытой платформой для всех идей, люди должны уважать наши правила, то есть Стандарты сообщества, в которых указано, что разрешено и запрещено в Facebook.

Эти стандарты предназначены для обеспечения безопасности людей на Facebook и запрещают такие вещи, как издевательства, домогательства или ненавистнические высказывания. Когда страница неоднократно публикует контент, который нарушает наши правила, как это произошло в данной ситуации (с пабликом Mova – Ред.), мы закрываем страницы”.

 

Трамп перевірятиме програми військової допомоги Україні, що заморозить їх – ЗМІ

Президент США Дональд Трамп у розмовах з помічниками запропонував перевірку Ініціативи безпекової допомоги Україні (Ukraine security assistance initiative), і це може тимчасово заморозити освоєння передбачених бюджетом США на цей рік коштів.

Про це, з посиланням на джерела в Білому домі, повідомляє американське видання Politico. – Укрінформ

“Президент Дональд Трамп попросив свою команду з національної безпеки здійснити перевірку програми фінансування, відому як «Ініціатива безпекової підтримки України», аби переконатися, що кошти використовуються з найкращих міркувань для інтересів США», – цитує Politico слова високопоставленого посадовця Білого дому, не називаючи його ім‘я.

Видання нагадує, що це відбувається на тлі запитань щодо ставлення Трампа до Росії, що множаться після вихідних, коли президент США «применшував військове вторгнення до України та просував ідею повернення Росії до Групи семи».

Politico також зауважує, що саме військова підтримка Україні є показником політики уряду США у протидії Кремлю. Коли 2017 року адміністрація Трампа схвалила продаж Україні летального озброєння, це слугувало аргументом, що попри лояльну до Росії публічну риторику, американський президент насправді провадить жорстку політику щодо Москви.

«Зменшення цієї підтримки може піддати Трампа звинуваченням у прихильній до Москви політиці», – зазначає видання.

Інше анонімне джерело Politico в адміністрації Трампа повідомляє, що президент США хоче переконатися, що інтереси США знаходяться у пріоритеті, коли йдеться про програми іноземної підтримки, а також хоче бути впевненим, що інші країни «платять свою частку».

Переглядом програми, за даними видання, займаються радник президента США з національної безпеки Джон Болтон і міністр оборони Марк Еспер.

«Пояснення не влаштовують законодавців на Капітолійському пагорбі, де члени обидвох партій давно тиснуть задля збільшення військової підтримки для України та більших зусиль США зі стримування Росії у східній Європі», – пояснюють автори статті.

Видання наводить слова Тома Маліновскі, демократа від штату Нью-Джерсі, який є членом комітету закордонних справ Палати представників Конгресу США: «Це матиме щонайменше тимчасовий ефект… Ширша проблема тут у тому, що Трамп знову поводить себе як російський агент».

Politico зауважує, що коли програма знаходиться під переглядом, кошти витрачати не можна. Водночас, виділена на цей рік сума у $250 млн. має бути повністю освоєна до кінця податкового року – тобто до 30 вересня.

Автор статті нагадує, що недавні плани Трампа зі скорочення іноземної допомоги в цілому вже викликали серйозний спротив в обидвох партіях Конгресу і в результаті президент США відмовився від намірів скорочувати їхні обсяги.

Варто додати, що публікація статті викликала ряд обурених коментарів від традиційних американських оглядачів відносин США та України.

«Що може бути більш в інтересах Сполучних Штатів, аніж підтримка дружньої демократії у протистоянні російській агресії?» – написала у відповідь на статтю експертка Центру Вільсона Інституту Кеннана Ніна Янковіч.

«Чи знає Трамп, що його радник з національної безпеки тільки-но був у Києві і казав багато слів на підтримку (України – ред.), чи не так?» – питає колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

«Можливо, таким чином Трамп посилає сигнал Україні, що не треба продавати стратегічне підприємство – «Мотор Січ» – членові Шанхайської організації співробітництва», – допускає оглядачка Аріяна Ґіць.

Аналітикіня з політики США щодо РФ, журналістка Washington Post Юлія Девіс нагадує, що Трамп ще перед висуванням у президенти США від Республіканської партії просив політичну силу виключити з програми партії підтримку Україні та зазначає у відповідь на статтю, що «У Кремлі нині чути, як відкорковують шампанське».

Нагадаємо: в оборонному бюджеті США на 2019 рік передбачається надання Україні 250 млн. доларів США на цілі посилення безпеки і оборони в рамках програми «Ініціатива безпекової допомоги Україні» (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI). Ця сума включає кошти на зброю, тренування, обладнання та допомогу з розвідувальними даними.

Ініціатива заснована наприкінці 2015 року для допомоги Україні у відсічі російської агресії.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 985

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua