Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 28 березня

Інформдень: 28 березня

У Києві презентували перший том “Великої української енциклопедії” (ВУЕ) – першої універсальної енциклопедії в умовах незалежної України.

На цьому наголосила керівник проекту створення ВУЕ, директор Державної наукової установи “Енциклопедичне видавництво” Алла Киридон під час презентації у Великому конференц-залі НАН України – Укрінформ.

“Вихід ВУЕ – це справа історичної ваги. Це амбітний проект, який є інтелектуальною візитівкою нації. Ця енциклопедія має універсальний характер. Концепція полягає в тому, щоб подати концентровані, систематизовані знання з усіх галузей. Дотепер в Україні з таких видань була лише Українська радянська енциклопедія”, – наголосила Киридон.

За її словами, найвагоміший акцент було зроблено саме на україноцентричності. “Нам хотілось показати, як світ переосмислено з позицій українських науковців”, – сказала вона.

Водночас вона уточнила, що перший том, який вийшов наприкінці 2016 р. за програмою “Українська книга”, містить близько 1700 статей, понад тисячу карт і малюнків роботи художника Михайла Гутмана. В його підготовці взяли участь понад 300 провідних науковців, які регіонально представляють майже всю Україну. Це люди, які працювали за ідею, при відсутності гонорарів.

Також керівник проекту зазначила, що видання в продажу не буде. Весь наклад – 1 тисяча примірників – поширюватиметься відповідно до програми  “Українська книга”  по бібліотеках України. За півроку почне з’являтися електронна версія на сайті видавництва.

Киридон нагадала, що ідею створення нинішньої універсальної енциклопедії озвучив у 2001 році академік Іван Дзюба на загальних зборах Академії наук. Цей проект державної ваги готувався відповідно до двох указів президента, від 2 січня 2013 року та 12 січня 2015 року. Попередньо планувалося до 2026 року видати 30 томів, але підготовка першого тому показала, що скоріше за все обсяги будуть значно збільшені.

“Ми сподіваємося, що на 2026 рік  побачимо всі томи”, – сказала Киридон.

Академік НАНУ Іван Дзюба підкреслив, що уважно, зацікавлено і прискіпливо – як людина, причетна до енциклопедичної справи, – прочитав перший том ВУЕ.

“Загальне враження дуже добре. Загальна оцінка дуже висока. Є ряд робочих зауважень, є деякі міркування і проблеми, про які хотілося б поговорити. Але презентація – це урочистість, це свято, треба просто радіти. Тому я щиро радію разом з усіма. І, маючи деякий досвід, хочу запевнити, що, перейшовши оцей рубікон, ви вже далі не будете боятися ні сумнівів, ні песимізму, ні якихось недругів, ні навіть ніяких влад. А робити свою справу і йти вперед”, – запевнив Дзюба колектив видавництва.

 

У місті Слов’янськ Донецької області поліцейські, приїхавши за викликом у магазин, виявили в покупцеві-порушникові “кулеметника ДНР”.

Про це у вівторок  повідомили  у Слов’янському відділі  поліції Донецької області – Укрінформ.

“Виїхавши на черговий виклик про порушення публічного порядку, поліцейські виявили “кулеметника ДНР”, – сказано у повідомленні.

У поліцію надійшов виклик про те, що один із покупців у магазині поводиться зухвало. Порушником виявився 23-річний житель Слов’янська. При огляді його речей поліцейські виявили у нього “повістку ДНР”. Для перевірки парубка було доставлено у відділ поліції.

Затриманий розповів, що він їздив до своїх знайомих в окупований Донецьк, де вони випили спиртних напоїв і почали бешкетувати, внаслідок чого їх затримав “комендантський патруль”.

За порушення “законодавства” йому, як приїжджому, було запропоновано два варіанти: перший – його заарештовують, другий – він вступає в “армію ДНР” на посаду кулеметника. Парубок обрав друге, але детальніше ознайомившись з умовами “служби”, він злякався і втік. Ну а довідкою він “хизується перед друзями”.

Зараз усі свідчення затриманого перевіряють правоохоронці.

 

У районі проведення АТО за добу зафіксовано 58 обстрілів позицій Збройних сил України, загинули двоє українських захисників, четверо поранені, ще один військовослужбовець отримав бойову травму.

Про це повідомляє  прес-центр  штабу АТО – Укрінформ.

Зазначається, що найбільшу кількість обстрілів ворог здійснив на Донецькому напрямку, де по позиціях у районі Троїцького застосував 122-мм артилерію. Із мінометів калібру 120 мм російсько-окупаційні війська вели вогонь по захисниках  Авдіївки, Троїцького та Луганського. Міномети калібру 82 мм, гранатомети різних систем та великокаліберні кулемети противник застосовував поруч Авдїївки, Кам’янки, Пісків, Новгородського, та Луганського.

На Маріупольському напрямку по опорних пунктах українських військ поблизу Красногорівки та Мар’їнки ворог бив із мінометів калібру 82 мм та гранатометів. А по оборонцях Новогригорівки та Водяного – з великокаліберних кулеметів. Морських піхотинців у Широкиному ворог обстріляв із зенітної установки ЗУ-23-2, а по захисниках Павлополя та Гнутового бив ворожий снайпер.

На Луганщині поблизу Новозванівки ворог застосовував 152-мм артилерію, а міномети калібру 120 мм – неподалік Кримського. Із мінометів калібру 82 мм противник обстріляв захисників Новоолександрівки, а по позиціях поблизу Кряківки вів вогонь з протитанкових гранатометів.

Аби пригасити вогневу активність противника, українські військовослужбовці відкривали вогонь у відповідь, повыдомили у штабі.

 

Обстріли позицій сил АТО тривають. Російсько-окупаційні війська з початком доби 30 разів відкривали вогонь, у тому числі з важкого озброєння.

Про це повідомляє  прес-центр АТО –  Укрінформ.

“Сили АТО відкривали вогонь у відповідь. Двох українських воїнів було поранено”, – йдеться в повідомленні.

За даними штабу, на Донецькому напрямку з мінометів калібру 120 мм ворог гатив по позиціях поряд з Авдіївкою, Троїцьким та Луганським. Захисників Авдіївки, Опитного, Троїцького накривали вогнем мінометів калібру 82 мм. Опорні пункти поблизу Луганського ворог обстрілював з озброєння БМП, а по захисниках Пісків, Луганського та Троїцького бив з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.

“На Маріупольському напрямку неподалік Тарамчука ворог намагався поцілити по українських захисниках із 82 мм міномету. По морських піхотинцях в Широкиному гатив із зенітної установки ЗУ-23-2. Опорні пункти під Водяним обстрілював з гранатометів та кулеметів, захисників Павлополя накривав вогнем з гранатометів. Ворожі снайпери активізувались під Гнутовим та Водяним”, – зазначили в штабі  АТО.

Як додали в прес-центр, на Луганщині неспокійно було поблизу Новозванівки, по захисниках якої ворог бив з міномету калібру 82 мм та поряд з Новоолександрівкою, яку накривав вогнем гранатометів різних систем.

 

Серед питань, які підніматиме державний секретар США Рекс Тіллерсон під час міністерської зустрічі НАТО в Брюсселі, буде ситуація в Україні та необхідність виконання зобов’язань за Мінськими домовленостями.

Про це заявив у вівторок під час телефонного прес-брифінгу високопоставлений чиновник Державного департаменту США, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Держсекретар проводитиме консультації із союзниками щодо наших зобов’язань поліпшити ситуацію безпеки на сході України, а також необхідності для НАТО продовжувати тиснути на Росію у зв’язку з її агресією проти сусідніх країн та виконання Мінських домовленостей”, – зазначив представник Держдепу.

Він також повідомив, що держсекретар США проводитиме консультації і з представниками України в Брюсселі. “Тож українське питання буде представлено широко на порядку денному цієї міністерської зустрічі НАТО”, – зауважив американський чиновник.

Він нагадав, що віце-президент США Майк Пенс і міністр оборони Джеймс Меттіс вже брали участь у зустрічах в рамках НАТО.

“Для держсекретаря Тіллерсона це буде перша зустріч з усіма членами Альянсу, де також заплановані двосторонні переговори з парою десятків союзників”, – зауважив представник Держдепартаменту.

Крім того, за словами чиновника, Тіллерсон зосередиться на тому, щоб просувати порядок денний у відносинах США з Альянсом, визначений президентом Трампом. Передусім, йдеться про поновлення зобов’язань союзників щодо справедливого розподілу фінансового тягаря на оборонні витрати НАТО – на рівні 2% від ВВП кожної країни. Ще один аспект передбачає витрати 20% з усіх коштів на підвищення можливостей НАТО та оновлення військового обладнання та зброї. Про це йшлося, в тому числі під час двох попередніх самітів НАТО, нагадав представник Держдепартаменту США.

Крім того, Тіллерсон наголошуватиме на необхідності збільшення зусиль Альянсу в боротьбі проти тероризму в глобальному вимірі.

 

Сполучені Штати мають розглянути питання щодо надання оборонної летальної зброї Україні, яка протистоїть жорсткому противнику, що випробовує в боях новітні бойові розробки.

Про це заявив у вівторок під час слухань у американському Конгресі командувач Європейського командування США генерал Куртіс Скапаротті, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Що стосується зброї, я особисто переконаний, що ми повинні розглянути надання летальної оборонної зброї Україні”, – підкреслив генерал під час засідання Комітету з питань збройних сил Палати представників США.

Скапаротті зауважив, що українським силам доводиться воювати з “дуже жорстким противником”, який має новітні російські види летальних озброєнь і випробовує їх у бойових умовах.

“Нам потрібно продовжувати підтримувати їх (українців – ред.) і, на мій погляд, забезпечити відповідною зброєю для захисту”, – наголосив американський командувач.

Відповідаючи на запитання, що Сполучені Штати можуть зробити для зміцнення зусиль уряду в проведенні реформ, він зауважив, що потрібно принаймні зберегти існуючий рівень підтримки.

“На нинішньому етапі ми залучені до підтримки реформ у їхньому уряді та зміцненні можливостей безпеки й оборони, і ми маємо продовжувати це”, – зазначив Куртіс  Скапаротті.

 

Одним із найбільш важливих аспектів для стримування російської військової агресії в Європі є міцний ядерний потенціал Сполучених Штатів і Північноатлантичного альянсу.

Про це йшлося в заяві у вівторок під час слухань в американському Конгресі командувача Європейського командування США генерала Куртіса Скапарротті, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ядерні сили НАТО і США продовжують бути життєво важливим компонентом нашого стримування. Наші зусилля з модернізації мають вирішальне значення, ми повинні зберегти боєготовний, надійний і убезпечений ядерний потенціал”, – заявив американський генерал.

У цьому зв’язку він підкреслив, на сході Європи Росія перетворилася з партнера на противника. Сусідні з РФ країни, особливо Україна і Грузія, “перебувають під тиском згубного впливу Москви та військової агресії”. Крім того, на крайній півночі Росія намагається посилити свій військовий потенціал та позиціонує себе з позиції стратегічної переваги в Арктиці.

Все це потребує відповідного реагування з боку США і  НАТО. Командувач EUCOM наголосив, що Сполучені Штати повинні й надалі “підтримувати солідарність серед країн-членів НАТО” на тлі агресивних дій Росії у Європі.

 

Сенат Сполучених штатів Америки проголосував переважною більшістю голосів за те, щоб схвалити заявку Чорногорії на вступ до НАТО, відкривши таким чином балканській країні дорогу до військового альянсу.

Про це повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

“27 березня 97 сенаторів проголосували за завершення дебатів і дозвіл на голосування наприкінці цього тижня про ратифікацію членства Чорногорії в  НАТО. Лише два голоси проти висловили сенатори-республіканці Ренд Пол і Майк Лі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що остаточне голосування відбуватиметься у верхній палаті Конгресу США. Як тільки це відбудеться, Іспанія залишиться єдиною з 28 країн в альянсі, що має схвалити прохання Чорногорії щодо офіційного членства.

Як відомо, підтримка США щодо наміру Чорногорії вступити в альянс виявилася доволі потужною, хоча деякі спостерігачі припускали, що лояльна риторика президента Дональда Трампа щодо Росії може призвести до ослаблення підтримки розширення НАТО. Експерти переконують, що членство Чорногорії в НАТО наблизить країну до політичних і економічних структур Європи, а також посилить роздратування з боку Москви, яка проти розширення альянсу.

 

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив, що Україна починає страждати від браку води.

Про це він розповів в ефірі телеканалу  ZIK – Укрінформ.

Міністр зазначив, що в Україні впродовж останніх років рівень наповнення річок залишається на відмітці 20% від необхідного стандарту.

“В Україні не залишилося жодного озера чи річки, де б якість води була на рівні першого класу. Так, минулого літа я кожного ранку прокидався і з жахом переглядав новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці”, – сказав він.

За його словами, за таке недбале ставлення до природних ресурсів жодне підприємство в Україні не понесло покарання. На думку Семерака, це пов’язане зі слабким законодавством.

“Разом із Генпрокуратурою Мінекології напрацювало зміни саме до кримінального законодавства, яке передбачає підвищену відповідальність за шкоду природі. Однак в грудні минулого року парламент в дуже швидкому режимі приймає закон, який забороняє у 2017 році будь-які перевірки, зокрема і екологічні. Відтак, наразі Міністерство природи фактично опинилося під мораторієм проведення перевірок”, – роз’яснив він.

Як раніше повідомляло агентство, Семерак хоче  реформувати природоохоронний нагляд за прикладом МВС.

 

Україні потрібен ще один закон, який би визначав напрямки євроатлантичної інтеграції країни.

На цьому наголосила голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз під час міжнародного круглого столу “Інтеграція в Альянс. Розвінчення міфів про НАТО” – Укрінформ.

“Є амбітна мета – ухвалити ще один закон, який буде чітко засвідчувати євроатлантичну інтеграцію, де будуть чітко окреслені напрямки інтеграції України в  НАТО“, – сказала вона.

За словами Фріз, для того, щоб зруйнувати численні міфи про НАТО, необхідно, зокрема, розширювати інформаційну кампанію про весь спектр діяльності альянсу.

“Тому що НАТО – це не лише військовий блок. Ми будемо проводити в рамках нашого проекту постійні інформаційні заходи, особливо, в регіонах, і особливо спрямовані на молодь”, – підкреслила вона.

Крім того, Фріз наголосила, що в рамках кампанії її ініціатори будуть працювати над розширенням можливостей для українських курсантів, представників військових навчальних закладів отримувати навчання у вищих навчальних військових ВУЗів країн НАТО.

Круглий стіл ініційований партією “Блок Петра Порошенко “Солідарність” і започатковує низку заходів в рамках проекту “Україна-Солідарність-НАТО”.

Як повідомлялося, Верховна Рада у грудні 2014 року скасувала законом позаблоковий статус України.

 

Країни-члени Північно-Атлантичного Альянсу мають активніше підключатися до розвінчування міфів про НАТО в Україні і застосовувати при цьому креативні підходи.

Про це на засіданні “круглого столу” в Укрінформі на тему: “Подолання міфів про НАТО” заявив перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко, повідомляє кореспондент агентства.

“Розвінчування в Україні міфів про НАТО не є роботою тільки української сторони. Ми розвінчуємо ці міфи і тим самим допомагаємо формуванню позитивного іміджу НАТО. Я знаю, що офіс НАТО в Україні працює дуже активно, але я хочу нагадати, що є ще члени НАТО. Сила  НАТО  – це союзники, і ці держави якраз мають брати значно більш активну участь (у розвінчуванні міфів – ред.), тому що ми робимо це не тільки заради України, а заради нашої спільної ідеї північноатлантичної єдності”, – сказав Пристайко.

Він зазначив, що поширені в Україні міфи про Північноатлантичний Альянс заважають отримати загальну суспільну підтримку, щоб зусилля уряду і парламенту з просування нашої держави у бік євроатлантичної інтеграції були успішними. У цьому контексті Пристайко звернув увагу на необхідність креативних підходів до популяризації ідей НАТО в Україні.

“Ми з вами не зможемо перебороти бюджет Газпрому і бюджет Міністерства закордонних справ або інших організацій навіть так званих неурядових у Росії. Наша зброя – це креативність і розумність підходів”, – підкреслив перший заступник міністра закордонних справ.

 

Основний міф про агресивність НАТО, який активно насаджувався в Україні протягом 20 років, своїми діями на Сході розвінчала Росія.

Про це на засіданні “круглого столу” в Укрінформі на тему: “Подолання міфів про НАТО” заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє кореспондент агентства.

“Сьогодні ми маємо набагато кращу інформаційну ситуацію щодо сприйняття НАТО в Україні і співробітництва з НАТО, ніж кілька років тому. Напевно, головний міф, що НАТО – це агресивний блок і що співпраця з НАТО розколює Україну і несе небезпеку війни на нашу землю, я сподіваюсь, відійшов у історію разом з тими політиками, які його активно просували кілька років тому. Він відійшов, власне, через ті події, які сталися, коли війна прийшла до нас зовсім не з боку цього так званого агресивного блоку, а з тієї країни, яка активно називала себе братом, другом, надійним сусідом і стратегічним партнером”, – сказала  Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що той міф, який ми чули протягом 20 років, розбився об безпосередню реальність, водночас вона констатувала, що зараз і в Україні, і серед суспільств країн країн-членів Альянсу пускають коріння нові міфи.

Першим таким міфом, за словами віце-прем’єра, є те, що НАТО все може зробити за нас і без наших зусиль і намагань.

“Насправді ніхто краще від нас не забезпечить нашу безпеку і не захистить нашу країну,  і ми це сьогодні доводимо своїми діями на Донбасі  і зміцненням армії… Інтеграція до структур НАТО – важливий потужний чинник для країни, але разом з тим це не єдиний, хоч і стратегічний, чинник для нашої безпеки. НАТО для нас є не панацеєю, а можливістю змінити свої Збройні Сили”, –  наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Другий новітній міф – що Північно-Антлантичний альянс є військовим союзом, а його структури займаються виключно питаннями військової сфери. За словами Климпуш-Цинцадзе, цей міф розбивається об нашу щоденну співпрацю з НАТО, яка є набагато ширшою за військову сферу.

Третій міф, який дуже активно просувається  не тільки в Україні, а й пропагандистами Кремля серед європейських країн, – що нас в Альянсі не чекають і туди не приймуть.

“З цим міфом боротися, безумовно, складно, але переконана, що можливо. Набуття повноцінного членства в НАТО не є нашою сьогоднішньою чи завтрашньою ціллю, це наша довгострокова стратегічна мета. Тому наш сьогоднішній пріоритет – це забезпечення функціональної інтеграції до НАТО, виконання критеріїв, розвиток співробітництва, запровадження стандартів, зміцнення взаємосумісності і багато чого іншого. І в нас вже є багато можливостей без оформлення юридичного вступу  для того, щоб забезпечуваи поглиблену співпрацю і функціональну інтеграцію до Альянсу”, – заявила віце-прем’єр-міністр.

 

Саме в період позаблоковості Україна зазнала збройної агресії від Росії, тож позаблоковий статус є найнебезпечнішим.

Таку думку висловила в ході міжнародного круглого столу в Укрінформі “Інтеграція в Альянс. Розвінчання міфів про  НАТО” перший заступник парламентського Комітету з питань євроінтеграції Марія Іонова.

“Вже є розуміння, що найнебезпечнішим виявився саме формат позаблоковості. Тому що ми бачимо, що саме під час цього формату ми зазнали російську агресію, ми зазнали тимчасову окупацію територій”, – сказала вона.

Крім того, Іонова підкреслила, що чи не вперше за останні два роки переважна більшість українців почала підтримувати інтеграцію України в НАТО.

“Тобто, українці усвідомили загрози, які наразі стоять перед державою”, – наголосила вона, додавши, що здебільшого, це “реакція більше на зовнішню загрозу”.

 

Голова Представництва НАТО в Україні Александр Вінніков заявив, що Росія тривалий час використовувала міф про те, що офіційний Кремль може ветувати право України приєднатися до блоку НАТО.

Про це він сказав під час міжнародного круглого столу “Подолання міфів про НАТО: agenda 2020”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хочу зосередитись на міфові про те, що в Росії є певне легітимне право ветувати вступ України до НАТО та маніпулювати її зовнішньою політикою. Цей міф активно використовується не лише в російських ЗМІ, але і на просторах вашої країни. Це суперечить базовому міжнародному праву, де чітко вказано, що кожна країна має право обирати – вступати чи не вступати до міжнародних організацій”, – сказав Вінніков.

Він пояснив, що Росія ще з часів “холодної війни” використовує ряд міфів щодо  НАТО. Зокрема, офіційний Кремль тривалий час культивував на пострадянському просторі думку про те, що НАТО – це виключно агресивний блок, який несе за собою лише війну. Але, як зазначив Вінніков, саме Росія агресивно вторглася до Молдови, Грузії, а тепер і України.

Голова Представництва НАТО в Україні зазначив, що саме через діалог можна розвінчати такі міфи. “Ми вважаємо, що саме діалог може розвінчати такі міфи та фейки, особливо коли вони використовуються в якості зброї в гібридній війні”,  – підкреслив Вінніков.

Він наголосив, що Альянс вітає будь-які ініціативи українського уряду щодо проведення кампанії з роз’яснення, що таке НАТО та які його цілі.

 

Глави урядів “Вишеградської групи” висловили своє несприйняття щодо порушення прав людини, що останнім часом мало місце в Росії та Білорусі.

Про це йдеться у спільній заяві глав урядів Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми із занепокоєнням спостерігаємо за репресіями урядів Росії і Білорусі щодо мирних і легальних протестів, які відбулися упродовж останніх днів. Ми закликаємо обидва уряди утриматися від порушень прав на мирні зібрання”, – йдеться у заяві.

Як повідомлялося, у неділю, 26 березня, у  Москві  і десятках міст Росії на заклик опозиціонера Олексія Навального відбулися акції проти корупції під загальною назвою “Он вам не Димон”. У багатьох містах поліція затримувала учасників акцій – зокрема, в Москві поліція відвезла у відділення більше тисячі людей.

Водночас, 25 березня у Мінську відбувся розгін антиурядової акції, близько 700 людей були заарештовані. Арешти вже засудили США та ЄС.

 

Країни “Вишеградської групи” не погодяться на примусовий розподіл біженців між країнами Євросоюзу.

Про це під час прес-конференції у Варшаві заявили глави урядів Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини Беата Шидло, Богуслав Соботка, Роберт Фіцо та Віктор Орбан, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми підтвердили, що не погоджуємося на обов’язкове розміщення  біженців. Ми виступаємо проти об’єднання дискусій про міграцію з європейськими фондами”,- заявив Соботка.

Він додав, що європейські кошти на розвиток не повинні бути засобом тиску на країни, щоб вони змінили свої погляди на міграційну політику ЄС.

Прем’єр Словаччини Фіцо підкреслив, що рішення Єврокомісії про обов’язковий розподіл біженців призвело до появи “великого рову” між деякими країнами ЄС. “Ми хотіли б, щоб рішення на дуже дразливі теми приймалися консенсусом”, – зазначив Фіцо.

Орбан поінформував, що останнім часом Угорщина змінила внутрішнє законодавство, забезпечивши цим самим себе від неконтрольованого напливу біженців. Ці нормативні акти передбачають, що біженці не зможуть потрапити до Угорщини відразу після подачі заяви про надання притулку, а змушені будуть чекати на рішення відповідних угорських органів у транзитних зонах, за межами кордонів країни.

Прем’єр Шидло зазначила, що cлова єврокомісара з питань міграції Дімітріса Аврамопулоса про те, що країни ЄС не можуть відмовлятися від прийому біженців відповідно до прийнятих на себе зобов’язань восени 2015 року, є “непорозумінням і спробою шантажу”.

“Вишеградська група”, а також Польща, ніколи не погодяться на шантаж і на диктат таких умов. “Без сумніву, “Вишеградська група” і Польща не погодяться на такий шантаж”, – наголосила глава польського уряду.

Міністерство внутрішніх справ й адміністрації Польщі в понеділок повідомило, що Польща не погодиться на обов’язкове розміщення у себе біженців. Як альтернативу для прийому біженців у міністерстві назвали ущільнення зовнішніх кордонів ЄС.

 

Міністерство закордонних справ України обурене рішенням російського суду щодо заочного засудження українського політичного діяча Арсенія Яценюка.

Про це йдеться у коментарі МЗС, розміщеному на  офіційному сайті міністерства – Укрінформ.

“Абсурдні звинувачення у кримінальних злочинах, які стали підставою для винесення даного рішення, не мають нічого спільного ні з реальністю, ні зі здоровим глуздом. Натомість, це чергове свідчення повної деградації російської державної системи, яка перетворила правосуддя на слухняний інструмент юридичного виправдання російської агресії проти України, у тому числі шляхом переслідувань українських політичних діячів та пересічних українців, десятки яких незаконно утримуються у російських в’язницях”, – стверджується у коментарі.

Міністерство закордонних справ України наголошує, що подібні судові фарси є елементом гібридної війни, за допомогою якого російська влада намагається відвернути увагу від реальних злочинів, скоєних на території України за наказами вищого політичного та військового керівництва РФ. “Притягнення до відповідальності винних у скоєнні цих злочинів, у тому числі за незаконну окупацію частини суверенної території України та репресії за етнічною ознакою, вторгнення військових підрозділів та постачання зброї, фінансування терористів, численні жертви та руйнування, є лише справою часу”, – переконані в МЗС.

Міністерство закордонних справ України закликає світове співтовариство посилити тиск на Російську Федерацію з метою припинення агресії проти України та відновлення поваги до основоположних норм та принципів міжнародного права.

Водночас лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк переконаний, що «Слідчий комітет Російської Федерації і російські суди виконали пряму вказівку президента Путіна». Про це він заявив у коментарі на  своєму сайті. На його думку, метою цієї акції є не дати йому можливості доносити «у всіх світових столицях» українську позицію стосовно агресії РФ.

Як повідомлялося, 9 березня 2017 року Єсентукський міський суд Ставропольського краю заочно розглядав “чеченську” справу проти Арсенія Яценюка, й ухвалив рішення про оголошення у міжнародний розшук та заочний “арешт”  Яценюка.

 

Мін’юст України звертається до ЄСПЛ та всіх демократичних держав, аби вони не визнавали рішення російських “судів” проти Арсенія Яценюка.

Про це  заявив  міністр юстиції України Павло Петренко – Укрінформ.

“Це помста Яценюку за послідовну політику протидії російській агресії. Це плата за міжнародні судові позови і санкції проти Росії, помста за політику енергетичної незалежності і розвиток оборонного сектору України”, – наголосив він.

За словами Петренка, рішення російського суду про заочний арешт Яценюка – це продовження гібридної війни Росії проти України.

Як нагадали в Мін’юсті, за повідомленням Посольства України в РФ, 9 березня 2017 року Єсентукський міський суд Ставропольського краю заочно розглядав “чеченську” справу проти Арсенія Яценюка. “З порушенням усіх можливих процесуальних гарантій російський суд прийняв рішення про заочний арешт Арсенія  Яценюка  за начебто участь у озброєній банді та умисні вбивства”, – йдеться в повідомленні.

“Це судилище ще раз доводить, що в Росії не існує незалежного правосуддя, а обвинувальні вироки проти українців пишуть в Кремлі. В такий спосіб в Росії та окупованому Криму вже засуджено сотні українських громадян” , – підкреслив міністр юстиції.

“Ми із занепокоєнням спостерігаємо за згортанням залишків демократії в Росії, що проявляються, зокрема, у масових незаконних арештах власних громадян і переслідуванні українців. Наступного тижня я матиму зустріч з Нільсом Мужнієксом, Комісаром Ради Європи з прав людини, на якій обов’язково зверну його увагу на ці ганебні факти порушення прав українців в Росії”, – зазначив Петренко.

Він пообіцяв, що Міністерство юстиції звернеться з роз’ясненням до всіх демократичних держав щодо невизнання рішень російських “судів”.

“Також ми звернемо увагу Європейського суду з прав людини на цей процес, як ми вже зробили у сотнях інших незаконних затриманнях та судилищах українців в Росії”, – наголосив міністр.

 

Президент Петро Порошенко провів зустріч з колишнім прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном. Глава держави, зокрема, високо оцінив фінансову та експертну допомогу Великої Британії у впровадженні реформ в Україні.

Про це  повідомляє  прес-служба Президента – Укрінформ.

“Глава держави подякував Девіду Кемерону за активну й тверду позицію на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Президент також високо оцінив фінансову та експертну допомогу Великої Британії у впровадженні реформ, тренуванні Збройних Сил України та полегшенні гуманітарної ситуації в нашій країні”, – йдеться у повідомленні.

Сторони обговорили також ситуацію на Донбасі.

“Йшлося про збереження існуючого режиму санкцій ЄС щодо Російської Федерації як ефективного інструменту забезпечення повної імплементації Мінських домовленостей та повного відновлення територіальної цілісності та суверенітету України”, – зазначили у прес-службі Глави держави.

 

Президент України Петро Порошенко запропонує відновлення спеціальних військових судів.

Про це він  повідомив  у Фейсбуці – Укрінформ.

“Я планую запропонувати відновлення спеціальних військових судів відповідно до існуючих міжнародних практик. Оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові спеціалісти, військові експерти і військові судді, а не цивільні. Принаймні зараз, поки триває ця жахлива підступна гібридна війна”, – написав Президент.

Він зазначив, що як Верховний головнокомандувач – не може мовчати після вироку одного з цивільних судів, який засудив бойового генерала до ув’язнення на 7 років.

“Наші військові виконують свій обов’язок захищати Україну. Інколи ціною власного життя. Розумію горе родин. Але по-справжньому винним у загибелі наших героїв є ворог, який віроломно вдерся на нашу землю. Єдиним виправданням цим смертям є наближення ними невідворотної перемоги”, – зауважив Президент.

За його словами, за останні три роки Україна виховала нове покоління ініціативних, сміливих, а часом і відчайдушних командирів, які забезпечують захист нашої держави.

“Стриножити їх судовими рішеннями було б нерозумно з точки зору гарантування обороноздатності та безпеки”, – заявив Глава держави.

Він зазначив, що справедливість безумовно повинна бути досягнута в суді, “але рішення військових судів не будуть ставитися під сумнів нашими воїнами”.

 

Безкоштовні препарати за програмою «Доступні ліки» можна буде отримати тільки з правильним рецептом від лікаря.

Про це у Фейсбуці  пише  в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун – Укрінформ.

“Не має бути жодних кольорових папірців, стікерів і тим паче фірмових бланків від фармацевтичних компаній. Тільки офіційний бланк, тільки правильний рецепт. І саме так він має виглядати”, – наголошує Супрун, додаючи приклад бланку рецепту.

Нагадаємо, урядова програма “Доступні ліки“, що забезпечить надання ліків від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою, стартує уже з 1 квітня.

 

У Франції пройдуть перші в світі гонки молекулярних “наномобілей” на золотій пластині, NanoCars Race, які покажуть в прямому ефірі.

Фактично гонка буде безпілотною, а бій пройде в винахідливості вчених, які створюють транспортні засоби, повідомляє  Tehnot –  Укрінформ.

“Кожен гоночний “автомобіль” є складною молекулярною машиною з декількох сотень атомів, причому двигунів в них немає: рух і спостереження за ним забезпечать вузькі потоки електронів скануючого тунельного мікроскопа. Завданням кожного мікроболіда стане покриття 100 нм траси — “наномобілі” рухатимуться по відполірованій золотій пластині паралельними “змійками” з поворотами розміром 20 нм. Хоч автодром і короткий, його проходження займе багато часу: транспортні засоби будуть боротися близько 38 годин”, – йдеться у повідомленні.

Головною відмінністю “автомобілів” виступає їх форма, серед учасників є Y-подібний варіант зі Швейцарії та американський майже справжній позашляховик з величезними колесами.

Під кожен нанобезпілотник виділять окрему ділянку на трасі з дорогоцінного металу, при цьому звичних по традиційним гонкам дозаправки або заміни шин не передбачається, але можливий варіант заміни “боліда”, якщо потік електронів зруйнує зв’язку в “гоночній” молекулі. Дія відбуватиметься в складних для людини умовах: глибокому вакуумі (10 в –8 ступені паскалів) при температурі –268 градусів за Цельсієм. Переможцем стане той “наномобіль”, який першим добереться до фінішу.

Головним завданням NanoCars Race є не поява нового способу заробити тоталізаторам, а популяризувати науку і прискорити прогрес в методах маніпуляції нанорозмірними об’єктами, окремими молекулами і атомами. Цьому посприяють як самі досягнення вчених при створенні нанотранспорта, так і пряма трансляція забігу.

Місцем для змагань стане Центр розробки матеріалів і структуральних досліджень (CEMES) французького Національного центру наукових досліджень (CNRS). З шести фіналістів NanoCars Race в фінальному етапі змагатимуться лише 4 команди, гонка буде транслюватися онлайн на  YouTube-каналі і в  Facebook. Початок 28 квітня о 10:00 за Києвом.

 

Агенство США з міжнародного розвитку (USAID) зупинило співпрацю з Національним агентством із запобігання корупції.

Про це в Фейсбуці повідомив один із членів НАЗК, заступник міністра юстиції Руслан Рябошапка – Укрінформ.

“Новий закон у дії. USAID зупинив співпрацю з НАЗК”, – написав він.

Агентство США з міжнародного розвитку (англ. United States Agency for International Development, USAID) – незалежне агентство федерального уряду США. Основні напрями роботи Агентства включають в себе підтримку торгівлі, сільського господарства, економічного зростання, охорони здоров’я, екстрену гуманітарну допомогу, сприяння у запобіганні конфліктам та підтримку демократії в більш ніж 100 країнах світу.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 23 березня ухвалила закон №6172. Документ передбачає звільнення від подання  е-декларацій  окремих категорій військовослужбовців та вимагає е-декларування від антикорупційників.

Голова парламентського Комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв жорстко розкритикував цей закон і навіть заявив, що не підпише його, бо його норми виключають одна одну. “Верховна рада цим законом зробила “дірки” в законодавстві про декларації: дозволили частині посадовців прикриватися погонами, або прикриватися виконанням завдань для оборони держави і не бути прозорими для суспільства”, – пояснив Соболєв.

Згодом зміни до закону про е-декларування розкритикували Transparency International та в МЗС Німеччини.

 

Глава НАЗК пояснила причини збоїв реєстру е-декларацій

Глава НАЗК Наталія Корчак пояснила чому не працює, працює зі збоями, висить, лежить реєстр декларацій. І хто за це відповідає? Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, передає  УНН.

“Чому не працює Реєстр знає адміністратор Реєстру — ДП “УСС”. Підприємство, яке має забезпечувати безперебійну роботу системи і вчасно усувати проблеми технічного характеру. Сьогодні в ході наради адміністратор пообіцяв відкоригувати потужності Реєстру під кількість необхідних сесій, які не “ложитимуть” Реєстр. Зробити це так, щоб завтра декларанти могли виконати свій обов’язок,” — написала вона.

Щодо відповідальності, то  Н.Корчак зазначила, що НАЗК є власником Реєстру. Але власник і адміністратор на сьогодні — це дві різні організації. Є НАЗК і є ДП “УСС”.

“Протягом останніх днів НАЗК намагається впливати на ДП “УСС”, завалюючи підприємство листами і вимагаючи діяти (вжити заходів) в рамках підписаної угоди. Ми не брифінгували й не влаштовували телевізійних шоу, бо не хотіли непотрібного ажіотажу серед декларантів,” — додала Н.Корчак.

Також очільниця НАЗК написала, що штучно створений негативний інформаційний потік загрожує життєздатності системи електронного декларування.

Нагадаємо, українські посадовці  скаржаться на те, що не можуть подати свої декларації, оскільки Єдиний державний реєстр декларацій перевантажений.

У НАЗК запропонували  скликати термінове засідання  щодо збоїв у роботі реєстру е-декларацій.

Також нагадаємо, особи, які уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування мають подати щорічні електронні декларації за 2016 рік до 1 квітня цього року. Тобто, фактично залишається чотири дні до завершення другої хвилі е-декларування.

При цьому ВР проголосувала закон, яким до  1 травня подовжується строк подачі е-декларацій  для нових декларантів.

 

Один із членів НАЗК, заступник міністра юстиції Руслан Рябошапка пропонує терміново скликати засідання нацагенції через проблеми з роботою державного реєстру електронних декларацій.

Про це Рябошапка написав  у Facebook –  Укрінформ.

Ситуацію з функціонуванням Єдиного державного реєстру декларацій, на його думку «стає вибухонебезпечною». І член НАЗК закликає сьогодні ж знайти вирішення проблеми.

Як повідомлялося, Єдиний державний реєстр  електронних декларацій  припинив роботу.

На сайті Національного агенстства з питань запобігання корупції повідомляється, що проводяться технічні роботи.

Сьогодні перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що обурена проблемами з роботою сайту для заповнення електронних декларацій. За її словами, проблеми з сайтом тривають вже близько 10 днів. Геращенко додала, що щодня інформує про це Національне агентство з питань запобігання корупції, і наполягає, що сайт, на який було витрачено серйозні гроші, має бездоганно працювати.

 

У Міністерстві закордонних справ ФРН розраховують, що найближчим часом Україна внесе зміни до антикорупційного закону.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили в МЗС ФРН – Укрінформ.

“Підписаний вчора (27 березня) закон, який зобов’язує представників громадянського суспільства, які є активними борцями з корупцією, заповнювати електронні декларації про доходи, веде в неправильному напрямку”, – заявив представник німецького зовнішньополітичного відомства.

При цьому в МЗС зазначають, що зусилля українського уряду у здійсненні реформ викликали повагу міжнародної спільноти і визнання в суспільстві. Серед таких “успішних кроків” називається і запровадження в 2016 році електронних декларацій про доходи та активи державних службовців.

Однак тепер у німецьких партнерів склалося враження, що “підзвітність органів державної влади відходить на задній план” і поступається місцем переслідуванню тих, хто поставив перед собою як раз мету  боротися з корупцією.

Перешкоди, котрі новий законодавчий акт, як вважають у Берліні, чинитиме діяльності неурядових громадських організацій, “не можуть бути в інтересах України”, – йдеться в реакції МЗС. Там розраховують на те, що в найближчому майбутньому в закон будуть внесені зміни.

У понеділок, 27 березня, закон №6172 “Про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про запобігання корупції” був  підписаний Президентом  країни Петром Порошенком. Закон передбачає електронне декларування для представників громадських організацій.

 

Колишній генпрокурор Віктор Шокін вже вдруге подав позов до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ), в якому вимагає скасувати рішення Президента Петра Порошенка і Верховної Ради про його звільнення.

Про це повідомила Укрінформу працівник прес-служби ВАСУ Галина Гаєвська.

Шокін вимагає визнати незаконним та скасувати рішення про його звільнення, а також поновити його на посаді генпрокурора. Слухання у справі заплановані на 15:30 10 квітня”, – зазначила вона.

Позов було зареєстровано 13 березня поточного року.

Шокін просить визнати незаконною й скасувати постанову ВР від 29 березня 2016 року № 1040-VIII “Про надання згоди на звільнення Президентом України Шокіна Віктора Миколайовича з посади генерального прокурора України”, а також визнати незаконним і скасувати Указ Президента України від 3 квітня 2016 року № 124/2016 “Про звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора України” зі змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 269/2016 від 23 червня 2016 року.

Колишній генпрокурор просить поновити його на посаді з урахуванням положень Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)” в частині того, що генеральний прокурор, призначений на посаду до набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)”, здійснює повноваження генерального прокурора.

Водночас за  інформацією  екс-першого заступника голови СБУ Віктора Трепака, з аналогічним позовом Шокін звертався до ВАСУ ще у грудні 2016 року.

Тоді ВАСУ залишив позов екс-генпрокурора без розгляду, про що 23 грудня 2016 р. виніс відповідну ухвалу. Позов ВАСУ не став розглядати з чисто формальних підстав, оскільки Шокін пропустив встановлений законом строк звернення до суду.

“Цей “промах” може бути легко виправлений, якщо позивач наведе причини пропуску встановленого законом строку звернення до суду, а суд визнає їх поважними. Не можна виключати того, що Шокін повторно звернеться (можливо, він це вже зробив) до ВАСУ з аналогічним позовом”, – прогнозував тоді Трепак.

 

Ініціатива Віктора Шокіна про скасування його звільнення з посади генпрокурора виглядає безперспективною.

Відповідну думку у коментарі телеканалу “112 Україна” висловив колишній заступник генпрокурора Микола Голомша – Укрінформ.

“Він сам написав заяву про звільнення і поклав його на стіл Президенту, і Президент, як роботодавець, прийняв рішення. Призначення і звільнення вимагають згоди Верховної Ради. Вся процедура була виконана, будь-яких видимих процесуальних порушень виявлено не було. Я не знаю змісту, але зовні це виглядає так, що ця тема безперспективна. Навіть якщо буде рішення суду, воно буде оскаржене ВР, а що стосується самих повноважень, то потрібен відповідний указ Президента. Навіть якщо виходимо з того, що є рішення суду, відновлення не може відбутися, тому що обов’язково повинен бути указ Президента, який надасть генпрокурору легітимність і процесуальні повноваження “, – пояснив Голомша.

Як повідомлялося, колишній генпрокурор  Шокін  подав позов до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ), в якому вимагає скасувати рішення Президента Петра Порошенка і Верховної Ради про його звільнення. Слухання у справі заплановані на 15:30 10 квітня. Позов було зареєстровано 13 березня поточного року.

Шокін просить визнати незаконною й скасувати постанову ВР від 29 березня 2016 року № 1040-VIII «Про надання згоди на звільнення Президентом України Шокіна Віктора Миколайовича з посади генерального прокурора України», а також визнати незаконним і скасувати Указ Президента України від  3 квітня 2016 року № 124/2016 «Про звільнення В. Шокіна з посади генерального прокурора України» із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 269/2016 від 23 червня 2016 року. Колишній генпрокурор просить відновити його на посаді з урахуванням положень закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» в частині того, що генеральний прокурор, призначений на посаду до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», здійснює повноваження генпрокурора.

Водночас,  за інформацією екс-першого заступника голови СБУ Віктора Трепака, з аналогічним позовом Шокін звертався до ВАСУ ще у грудні 2016 року.

Тоді ВАСУ залишив позов екс-генпрокурора без розгляду, про що 23 грудня 2016 р. виніс відповідну ухвалу. Позов ВАСУ не став розглядати з чисто формальних підстав, оскільки Шокін пропустив встановлений законом строк звернення до суду.

 

Колишній народний депутат політолог Тарас Чорновіл вважає, що екс-генпрокурор Віктор Шокін не може і не планує повернутися на посаду, а мотивом позову з вимогою скасувати рішення Президента Петра Порошенка і Верховної Ради про його звільнення є питання розміру пенсії.

Про це Чорновіл написав у  Facebook – Укрінформ.

“Я припускаю, що єдиним мотивом для позову у Віктора Миколайовича (Шокіна . – Ред.) було питання розміру пенсії. Не знаю, який вид виходу у відставку (через звільнення за власним бажанням чи через вихід на пенсію за віком) дає кращий результат. Але, очевидно, що собака зарита саме тут”, – написав Чорновіл.

На переконання експерта, повернутися на посаду генпрокурора Шокін “точно не зможе ніколи (й не планує)”, оскільки йому 65 років – є вже вікова межа.

“А от із заявами він трохи рік … наплутав. Написав прохання про звільнення. 29 березня 2016 р. за рішення щодо його відставки проголосували 289 народних депутатів. 3 квітня Президент його звільняє без чіткого формулювання про підставу рішення. 11 квітня Шокін виходить на пенсію. 23 червня Президент підписує Указ, згідно якого до Указу від 3 квітня добавляється мотив звільнення: “згідно з поданою ним заявою”. Нині Шокін оспорює не свою відставку, а мотив цієї відставки. От і все”, – зазначив Чорновіл.

Він зазначив, що правова основа такого позову “виглядає абсурдно”. Чорновіл припустив, що  Шокін  може зачепитися за певні юридичні тонкощі, оскільки Президент у ході тривалої епопеї з відставкою Шокіна вносив зміни до первісного тексту про його відставку.

“В крайньому випадку, якщо там щось не зовсім гаразд із нормотворчою практикою, суд може зобов’язати Президента виправити неточності в Указі. “Але основна теза, що він звільнений за погодженням Верховної Ради відповідно до власного клопотання, мусить залишитися незмінною. Бо даний факт мав місце й базується він саме на нормах Конституції”, – акцентував Чорновіл

 

Президент України Петро Порошенко звільнив Сергія Ківалова від виконання обов’язків члена Європейської Комісії “За демократію через право” (Венеціанська  комісія) та призначив на його місце Сергія Головатого.

Відповідні укази опубліковані на  сайті глави держави – Укрінформ.

“Увільнити: Ківалова Сергія Васильовича – від виконання обов’язків члена Європейської Комісії “За демократію через право” (Венеціанська Комісія) у зв’язку із закінченням строку повноважень; Головатого Сергія Петровича – від виконання обов’язків заступника члена Європейської Комісії “За демократію через право” (Венеціанська Комісія); Пилипенка Володимира Пилиповича – від виконання обов’язків заступника члена Європейської Комісії “За демократію через право” (Венеціанська Комісія)”, – йдеться в указі №64/2017.

Іншим указ №65/2017 постановляє “призначити Головатого Сергія Петровича – засновника Української правничої фундації, члена-кореспондента Національної академії правових наук України – членом Європейської Комісії “За демократію через право” (Венеціанська Комісія), за згодою”.

 

Українські силовики зробили все, з наданого політиками набору можливостей, для забезпечення якісної охорони екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова.

Про це заявив екс-депутат Держдуми Ілля Пономарьов під час панельної дискусії “Російські вівторки” в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я точно не вважаю, що потрібно зараз обрушувати всі прокльони на українських силовиків, шукати, хто чого не зробив, чому і навіщо. Насправді, в рамках того, що вирішили політики, українські силовики прагнули робити все можливе. Це я бачив”, –  сказав він.

Пономарьов підкреслив, що особа кілера стала відомою лише завдяки охоронцеві з військової розвідки, який вбив нападника, але сам був важко поранений.

“Ми бачимо, що в різних країнах світу відбуваються замахи на життя, інколи, на жаль, успішні. І цьому не може протистояти ні Федеральне бюро розслідувань (ФБР), ні Мi-6, ні Моссад, ні хтось ще”, – додав він.

Разом з тим, екс-депутат Держдуми вказав на системне питання, яке потрібно вирішити українському суспільству, – чи “бувають хороші росіяни і чи важливо, щоб з того боку переходили перебіжчики?”. На його думку, саме оглядка політиків на громадську думку вплинула на забезпечення  Вороненкова  повноцінним захистом.

 

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський вважає, що запровадження новітніх інформаційних технологій має підвищити довіру суспільства до результатів виборів.

Про це він сказав під час міжнародної конференції “Використання новітніх інформаційних технологій у виборчому процесі: виклики, ризики, перспективи”, йдеться у повідомленні відділу взаємодії із ЗМІ Секретаріату ЦВК, що є у розпорядженні Укрінформу.

“А загалом, на моє переконання, запровадження новітніх інформаційних технологій в Україні може і повинно стати засобом підвищення рівня довіри суспільства до результатів виборів. Якщо запровадження таких технологій відбуватиметься за широкої дискусії, підтримки всіх зацікавлених суб’єктів та за умови всебічної оцінки потенційних ризиків до прийняття остаточних рішень”, – наголосив він.

Відкриваючи захід,  Охендовський, зокрема, зауважив, що нинішня конференція має стати черговим кроком в обговоренні ініціатив щодо використання новітніх інформаційних технологій у виборчому процесі, яке ЦВК започаткувала ще торік.

Аби у майбутньому докорінно змінити ситуацію, ЦВК виступає з ініціативою щодо повної комп’ютеризації роботи всіх без винятку дільничних виборчих комісій (ДВК). Це дасть змогу отримувати Комісії відомості про зміст протоколів ДВК про підрахунок голосів виборців одразу після його завершення і безпосередньо з виборчих дільниць.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні посол Вайдотас Верба зауважив, що впровадження нових інформаційних технологій у виборчий процес має стати результатом ретельного аналізу існуючого досвіду. При цьому дуже важливо визначити й оцінити переваги, недоліки та можливі ризики їх впровадження.

Схожу думку висловив і директор проекту Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні Пітер Ербен, зазначивши, що практично всі інформаційні технології, які сьогодні використовуються, пов’язані зі значними викликами. Тож їх впровадження потребує відповідного опрацювання та обережності.

В контексті цього заступник голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко наголосила, що Кодекс належної практики у виборчих справах Венеціанської комісії передбачає, що неодмінною умовою застосування інформаційних технологій у виборах є забезпечення достовірності результатів виборів, довіри до них з боку виборців, а також захищеність відповідних даних від протиправних втручань. Саме тому, за її словами, для Ради Європи дуже важливо підтримувати всі дискусії зацікавлених осіб, що стосуються застосування новітніх інформаційних технологій.

Міжнародну конференцію провела Центральна виборча комісія спільно з Офісом РЄ в Україні,  Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні (IFES) та координатором проектів ОБСЄ в Україні 27 – 28 березня у Києві.

У конференції взяли участь делегації центральних виборчих органів чотирьох країн: Грузії, Молдови, Латвії та Литви. Також до роботи в рамках заходу були запрошені представники органів державної влади України та органів місцевого самоврядування, народні депутати України, представники міжнародних організацій, які опікуються організацією та проведенням виборів, міжнародні та національні експерти (провайдери RSM компаній, національних телекомунікаційних та IT компаній), громадські організації.

 

З 2018 року планується проведення повної монетизації пільг по усій країні.

Про це сказав міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

«Держава за весь час взяла на себе надмірні зобов’язання. Тому ми бачимо єдиний вихід із цієї ситуації – монетизація, тобто, грошова компенсація кожному пільговику замість надання пільг у натуральному вигляді», – заявив  Рева  під час робочої поїздки до Харкова.

За його словами, до 1 липня 2017 року у Львівській області буде здійснено експеримент із монетизації пільг, а вже з 2018 року, за наслідками цього експерименту, планується проведення повної монетизації пільг по усій країні.

«Сьогодні на пільгові програми використовується до 15 мільярдів гривень, це на рік. У 2018 році, якщо взяти всі програми, які мають фінансуватися, це буде близько 20 мільярдів гривень», – повідомив міністр.

 

Найдовша в Європі карстова печера Оптимістична, Дністровський каньйон, Медобори, Почаївська лавра, фестивалі Українського Борщу та вишиванки – це лише невеликий перелік туристичних принад, які може запропонувати туристам Тернопілля.

Про це йшлося під час прес-конференції в Укрінформі, де було презентовано туристичний потенціал регіону.

«Тернопілля – край, де збереглося майже 4 тис. пам’яток історії та культури, понад 160 пам’яток монументального мистецтва. До переліку історичних населених місць України включено і 30 населених пунктів області. А ще тут розташована третина усіх замків та замкових споруд України, природні заповідники, унікальні печери. Кожен із цих та інших об’єктів щороку приваблює тисячі туристів», – розповів начальник обласного відділу туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Назар Яворський.

Наталія Волощук, голова ГО “Туристична асоціація Тернопілля”; підкреслила, що існує багато причин здійснити подорож у пошуках нових вражень та емоцій до краю відпочинку. Наприклад, знаменитий Дністровський каньйон увійшов до фіналу 7 природних чудес України. Тернопільщина – визнана гастрономічна столиця України. У містечку Борщів щороку проводять знаменитий фестиваль Українського Борщу – “Борщ’їв”, а також не менш знаменитої борщівської вишиванки.

Під час-прес конференції, організатори якої – Центр розвитку туризму України та Тернопільська ОДА, йшлося і про сакральний туризм, адже в області знаходиться одна із головних святинь православних – знаменита Почаївська лавра, греко-католиків – Зарваниця та католиків — Язлівець.

Журналісти також дізналися про унікальний природно-рекреаційний потенціал краю, сплави Дністровським каньйоном, подорожі Кременецькими горами та Товтрами, званими у народі Медоборами, а ще – про унікальні гастрономічні та фольклорні фестивалі  Тернопілля.

Для промоції туристичного потенціалу Тернопільщини згадана асоціація у травні цього року організовує в області прес-тур для журналістів всеукраїнських ЗМІ.

 

Протягом півроку близько 20% підприємств, що входять у топ-100 найбільших забруднювачів повітря, зацікавилися пільговими кредитами на екологічну модернізацію від ПАТ “Укргазбанк”.

Про це в інтерв’ю в ефірі телеканалу ZIK заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак – Укрінформ.

“У нас є пільгова програма кредитування спільно з державним банком “Укргазбанк” і IFC. Є топ-100 найбільших забруднювачів повітря. Не всі почали реконструкцію, але за півроку 20% таких компаній отримали кредити”, – сказав  Семерак.

Він нагадав, що найбільший кредит на модернізацію підприємства взяло ПАТ “Запоріжсталь” – до кінця 2017 року вони планують зменшити викиди на 20%.

 

Міжпарламентська асамблея Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща відтепер переходить на новий ритм роботи. Відтепер вона працюватиме не лише під час сесій раз на рік, але активно діятиме й у міжсесійний період.

Про це під час спільного брифінгу для ЗМІ з польським та литовським колегою заявив у Варшаві голова Верховної Ради України Андрій Парубій, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Я вважаю, що це – перехід нашої роботи на принципово новий рівень, коли  асамблея діятиме не тільки у період проведення сесій, а робота передбачає ряд заходів у міжсесійний період”, – заявив  Парубій.

Зокрема, голова ВРУ повідомив, що крім спільного листа до парламентів країн ЄС та США щодо підтримки України і звертання уваги на загрозу з боку Росії, члени асамблеї з цією місією організовуватимуть спільні виїзди, зокрема до Вашингтона, Брюсселю чи Лондон.

“Ми узгодили, що відбуватимуться спільні засідання комісії з енергетичної безпеки, яка також працюватиме у міжсесійний період. Я вважаю це переходом на набагато ефективніший ритм нашої роботи”, – констатував Парубій.

Голова ВРУ наголосив, що для України дуже важливою є підтримка Києва у світлі агресії Росії і підкреслення у кінцевому документі, що санкції проти РФ триватимуть до деокупації Криму і поки  не буде виконано безпекову частину Мінської угоди.

“У документі з’явилися нові цікаві ініціативи, зокрема, запропонована Литвою, стосовно більшої економічної допомоги Україні за прикладом плану Маршала, тобто підтримки економіки України”, – констатував Парубій.

Він назвав цю ініціативу дуже важливою і вона може допомогти Україні, оскільки Україна мусить одночасно проводити реформи і вести бойові дії.

 

Масові затримання, фізичні розправи та залякування учасників мирних протестів у Білорусі є навмисними репресивними заходами по відношенню до вільним громадянам.

Про це заявив спеціальний доповідач ООН з прав людини в Республіці Білорусь Міклош Харасті, повідомляє  Центр новин ООН – Укрінформ.

“Події, що відбулися минулими вихідними, явно демонструють навмисний характер репресивних заходів і неприкрите повернення уряду до колишньої політики масових репресій проти громадян, що відстоюють або допомагають іншим відстоювати свої права, закріплені в конституції україни і в міжнародних договорах”, – заявив Харасті.

У заяві експерт ООН охарактеризував розправи влади РБ над мирними акціями протесту 25 і 26 березня. Приводом для протестів стало прийняття указу, що передбачає покарання тих, хто офіційно працює менше 183 днів на рік і не зареєстрований як безробітний.

Харасті підкреслив, що сотні демонстрантів зазнали фізичного насильства, були заарештовані без всяких підстав і потім або були засуджені на ув’язнення або засуджені до штрафу. При цьому на три дні зник опозиціонер Микола Статкевич, якого випустили з КДБ. За повідомленнями, також був відключений Інтернет.

Харасті закликав владу припинити залякування і насильство. Він додав, що буде уважно стежити за ситуацією і закликав міжнародне співтовариство розпочати діалог з білоруськими правозахисниками і всіма, хто виступає за мирні демократичні зміни.

Нагадаємо: Мінськ не визнає мандат Міклоша Харасті у якості Спецдоповідача ООН і не пускає його на територію країни.

 

Спільнота Gulagu.net і перший заступник голови ОНК Москви Єва Меркачова перевірили умови тримання затриманих на марші 26 березня в ВМВС Москви і виявили масу порушень вимог Європейської конвенції з прав людини.

Про це повідомляється на  сайті  Gulagu.net – Укрінформ.

“Затриманих на мітингу проти корупції свідомо помістили у переповнені камери; у камерах, розрахованих на 2 людини (2 ліжка = 2 індивідуальних спальних місця) розмістили по 4-6 затриманих; фактично до затриманих застосовано катування шляхом позбавлення сну, харчування, питної води (людям доводиться спати по черзі по 1,5-2 години, деяким доводиться спати прямо на підлозі); на момент перевірки 22 год. 15 хв. – вечеря не була видана жодному із затриманих (факт катувань шляхом позбавлення їжі, катування голодом)”, – йдеться в повідомленні.

Також відзначається, що в камерах не працювала належним чином вентиляція, приплив повітря розрахований на тримання в кожній камері по 2 людини максимум, проте в камерах розмістили по 4-7 людей і нині їм душно, є ризик передачі захворювань повітряно-крапельним шляхом.

Затримані висловили Меркачовій скаргу за фактом неоформлення протоколу затримання упродовж більш як 6 годин з моменту фактичного затримання (підробка), підробки низки документів і підстав для затримання, тримання затриманих на холоді за температури нижче +3 градуси перед відділенням МВС “Богородське” (куди їх доставили і не прийняли) упродовж більш як 3 годин.

Також відзначається, що матраци були видані під вечір 27 березня, тобто більше доби затримані були вимушені по черзі спати на дерев’яних настилах-ліжках. Постільна білизна і рушники їм не видавалися.

Співробітники МВС також не повідомили родичів затриманих про їх місцезнаходження.

Співтовариство Gulagu.net звернулося до прокурора Москви Володимира Чурикова з проханням терміново провести прокурорську перевірку умов утримання і фактів грубого порушення законних прав затриманих.

Як повідомлялося, у неділю, 26 березня, у Москві і десятках міст Росії на заклик опозиціонера Олексія Навального відбулися  акції проти корупції під загальною назвою “Он вам не Димон”. У багатьох містах поліція затримувала учасників акцій – зокрема, в Москві поліція відвезла у відділення більше тисячі людей.

 

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко дорікнула президенту ПАРЄ Педро Аграмунту за відсутність його реакції на затримання тисяч громадян Росії на протестних акціях.

Про це вона написала у  Facebook – Укрінформ.

“Президент ПАРЄ Педро Аграмунт ніяк не відреагував на затримання тисяч громадян РФ під час останніх протестних акцій. Він і не може реагувати на дії своїх приятелів – друзів в російській владі, бо схоже, що давно в них на гачку”, – зазначила вона.

Водночас делегації національних парламентів України, Польщі і Данії в ПАРЄ вимагають від Асамблеї пояснень щодо його скандальної поїздки до Сирії на військовому літаку РФ.

Відповідний текст заяви оприлюднив у  Facebook  голова української делегації в ПАРЄ народний депутат Володимир Ар’єв.

“Ми, що нижче підписалися, члени Парламентської асамблеї Ради Європи, висловлюємо нашу глибоку стурбованість у зв’язку з повідомленнями ЗМІ про недавній візит до Сирії делегації, начебто, “на чолі з головою Парламентської асамблеї Ради Європи, іспанським сенатором, паном Педро Аграмунтом” та рядом інших членів європейського парламенту, в компанії впливових осіб Державної Думи Російської Федерації”, – зазначається у заяві.

Автори заяви також підкреслюють, що повністю відокремлюють себе від вищезгаданого візиту до Сирії і закликають Парламентську асамблею публічно і однозначно сповістити громадськість про те, що цей візит не було санкціоновано Парламентською асамблеєю.

“Ми шкодуємо, також, що здійснюються спроби використовувати цей візит як послання підтримки сирійської диктатури, яку ми вважаємо відповідальною за військові злочини. Ми твердо переконані в тому, що на тлі звинувачень у корупції в Парламентській асамблеї, візит, організований російськими парламентаріями, за нез’ясованих з фінансової точки зору обставин, і представлений під егідою  ПАРЄ, може ще більше зашкодити авторитету Асамблеї та підірвати довіру європейських громадян в цьому загальноєвропейському міжпарламентському форумі”, – підсумовується у заяві.

 

САП через апеляцію домоглася скасування ухвали суду про залишення без розгляду позову щодо повернення державі Запорізького титано-магнієвого комбінату, який за президентства Віктора Януковича перейшов під контроль олігарха Дмитра Фірташа.

Про це повідомляє  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

“28 березня Донецький апеляційний господарський суд (який нині базується у Харкові) задовольнив апеляційну скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення Господарського суду Запорізької області повернути без розгляду справу щодо розірвання договору заснування товариства з обмеженою відповідальністю “Запорізький титано-магнієвий комбінат” (ЗТМК) і повернення комбінату повністю до сфери державного управління. Таким чином колегія суддів ухвалила рішення повернути справу на розгляд до Господарського суду Запорізької області, який тепер окремо буде вирішувати, коли призначати наступні засідання”, – йдеться у повідомленні.

Прокурори подали скаргу в Донецький апеляційний господарський суд (розташований в Харкові) через те, що 14 лютого Господарський суд Запорізької області (куди справа потрапила з Господарського суду Києва) вирішив повернути позов без розгляду із формулюванням “у зв’язку з незазначенням у ньому обставин, на яких грунтується позовна вимога”.

У ході засідання представники бізнесу (ЗТМК) намагалися відтермінувати розгляд справи. Вони заявили про необхідність відкладення розгляду через неналежне інформування кіпрської “Толексіс Трейдінг Лімітед”, яка залучена до справи як третя особа. Проте суд клопотання відхилив.

“На нашу думку, представник ЗТМК діяв всупереч інтересам держави, а саме були спроби затягування розгляду даної апеляційної скарги, були клопотання про призначення міжнародних процедур для повідомлення “Толексіс”. Серед пропозицій до суду було і зупинення розгляду справи на термін до шести місяців”, – заявив прокурор САП Вадим Сидоренко.

Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура три рази подавала позов у справі ЗТМК до Господарського суду Києва через невиконання інвестором (компанією з орбіти Дмитра Фірташа) взятих на себе зобов’язань. Останній раз – 25 січня. Перед тим цей суд двічі відмовився розглядати справу, мотивувавши це тим, що представники САП не надали доказів сплати судового збору.

Запорізький титано-магнієвий комбінат було створено у 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) та компанією “Толексіс Трейдінг Лімітед” (49%), яка входить до групи компаній Group DF  Дмитра Фірташа.

 

Голова державної прикордонної служби Віктор Назаренко повідомив, що на проект «Нове обличчя кордону» Сполучені Штати Америки виділяють Україні 1,4 млн дол.

Про це він сказав на брифінгу у Борисполі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«США виділяють 1,4 млн дол. допомоги. Це не лише система підготовки персоналу, а це й поліграфи – система перевірки на доброчесність, це нова форма одягу, це нові технології», – сказав Назаренко.

Він повідомив, що наступним кроком стане реформування внутрішньої безпеки ДПСУ.

За його словами, вже підписано угоду між посольством США та Міжнародною організацією з міграції, і на сьогодні вже за окремим планом за допомогою поліграфа будуть перевірятися ті люди, які працюватимуть у підрозділах внутрішньої безпеки Держприкордонслужби.

Також буде створено підрозділ із спеціалістів, які працюватимуть на поліграфах. Це дипломовані фахівці, які пройшли підготовку за кошти США. В  ДПСУ  працюватиме 7 таких співробітників.

Назаренко також повідомив, що аналогічний проект скоро буде запущений і в системі Міністерства внутрішніх справ.

 

Орденом “Народний герой України” нагороджено вже 300 осіб.

Про це під час прес-конференції “Громадські нагороди як альтернатива державним” в Укрінформі повідомив голова Всеукраїнської громадської організації «Країна», автор 10 знаків державних нагород України та понад 200 відомчих заохочувальних відзнак, системи Знаків народної пошани України Олександр Сопов.

“Народний герой України” – найпопулярніша в Україні на даний момент нагорода, яка в основному орієнтована на воїнів АТО і волонтерів. Відповідальність за справедливість нагородження лежить на нагородній комісії, яка складається з 10 осіб. На сьогоднішній день 300 осіб отримали звання “Народний герой України”, це як  волонтери, так і бійці АТО”, – сказав Сопов.

За його словами, на даний момент в Україні існує три основних види громадських нагород. “В першу чергу, локальні, якими нагороджується вузьке коло людей, ними нагороджують представники якогось району, організації, професії, а відповідальність за справедливість нагородження в основному покладена на керівника цієї громадської організації. Друга – це нагорода “Народний герой України” та “Знаки народної пошани””, – сказав він.

Він також наголосив, що у Україні необхідно створити Єдиний електронний реєстр осіб, які отримали державні нагороди.

“Ми вже багато років намагаємось добитися від держави те, що герої мають бути відомі суспільству, інакше нагородна система не має сенсу. Тому на якомусь одному ресурсі, або на сайті Президента мають бути розміщенні реєстри нагороджених, з інформацією про те, за що вони були нагороджені, з ініціаторами нагородження”, – додав Сопов.

 

Європейський суд юстиції загальної юрисдикції визнав обґрунтованими санкції Євросоюзу, запроваджені у зв’язку з російською агресією в Україні щодо низки компаній РФ, включаючи “Роснєфть”.

Про це йдеться в оприлюдненому рішенні суду за позовом “Роснєфті” проти Ради ЄС, передає  ТАСС – Укрінформ.

“Немає жодних фактів, які могли б поставити під сумнів обґрунтованість рішення Ради ЄС про запровадження санкцій) або ухвалені (на його основі) легальні норми”, – йдеться у рішенні суду.

Це рішення може стати підставою для аналогічного рішення за позовом “Роснєфті” у Високому суді Лондона, а також створює прецедент для винесення рішень за позовами інших російських компаній.

Зазначається, що країни ЄС мають право вживати судові заходи для виконання санкцій, однак обмежувальні заходи не можуть бути використані для заморожування банківських активів.

Рішення Європейського суду остаточне, на нього не може бути подана апеляція, повідомив Лоде Ванден Хенді, партнер компанії Herbert Smith Freehills LLP, яка представляє інтереси “Роснєфті”.

“Ми не можемо подавати апеляцію, у всякому разі не тут. Тут немає більше можливостей для подальших апеляцій”, – сказав він журналістам.

Нагадаємо, “Роснєфті” опротестувала санкції Європейського союзу в Європейському суді загальної юрисдикції та Високому суді Лондона в жовтні 2014 року. Пізніше Високий суд Лондона звернувся до Європейського суду за роз’ясненнями позиції, оскільки в компетенції суду ЄС входить вирішення спорів між європейськими компаніями.

Наразі у Європейському суді зареєстровані дві справи “Роснефти”: 715/14 “Роснєфть” та інші проти Ради ЄС”, які були порушені 9 жовтня 2014 року, а також 72/15, яка була направлена в суд у березні 2015 року.

 

Російська делегація під час закритого засідання Ради Безпеки ООН у вівторок заявила, що не змінить свого рішення про визнання “незалежності” Абхазії й Південної Осетії, відмовившись підтримати документ, який підтверджував суверенітет і територіальну цілісність Грузії.

Про це розповів у коментарі Укрінформу речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

“Україна в вівторок порушила питання щодо загострення ситуації в Грузії, зокрема в окупованих регіонах Абхазії і Південної Осетії, привернула увагу членів Ради Безпеки до так званих “парламентських виборів” у Абхазії 12-26 березня та “референдумів”, запланованих у 2017 році в Південній Осетії”, – поінформував український дипломат.

За його словами, Україна висловила позицію, що такі кроки є нелегітимними та не мають юридичної сили, та є спробою легітимізувати окупацію цих грузинських територій.

“Ми також поінформували про подальшу мілітаризацію Абхазії і Південної Осетії, порушення прав людини та зазначили, що така політика є дуже схожою із російською окупацією в Криму”, – зауважив Ніколенко.

У цьому зв’язку він підкреслив, що позицію України підтримала більшість членів Ради Безпеки, які говорили про порушення Росією норм міжнародного права та закликали РФ поважати суверенітет і територіальну цілісність Грузії.

“На це російська сторона відповіла Раді Безпеки, що потрібно змиритися із ситуацією, яка склалася, і Москва не збирається змінювати свого рішення щодо визнання цих “республік”, – зазначив представник Української місії в  ООН.

Україна, зі свого боку, зауважила, що така логіка Москви виправдовує і російську окупацію Криму, і ядерні амбіції КНДР, і решту порушень світового масштабу.

Наприкінці дискусії Україна запропонувала ухвалити заяву для преси, яка підсумовувала хід дискусії в Раді Безпеки. Документ був максимально спрощеним та вмістився у два речення.

“У першому зазначалося, що Рада Безпеки розглянула ситуацію в Грузії, у другому – що члени Ради Безпеки підтвердили свою повну підтримку суверенітету й територіальній цілісності Грузії в рамках її міжнародно визнаних кордонів”, – поінформував український дипломат.

Російська сторона у свою чергу зауважила, що “виступає проти ухвалення будь-якого документа, вчергове підтвердивши своє нехтування Статутом ООН”.

 

Росія в минулому році займалася кібершпіонажем проти окремих латвійських політиків, журналістів і державних установ.

Про це повідомив після засідання уряду директор Бюро по захисту Сатверсме (Конституції) (БЗС) Яніс Майзітіс, передає  Delfi – Укрінформ.

Майзітіс у вівторок за закритими дверима доповідав уряду про результати роботи БЗС в минулому році. У бюро немає інформації про те, що в результаті шпигунства в розпорядженні російських або інших іноземних спецслужб могли опинитися дані про Латвію, що містять державну таємницю.

Майзітіс зазначив, що активність шпигунської діяльності Росії в минулому році не сильно відрізнялася від 2015 року, і в цілому її можна оцінити як середню.

В цьому році в  Латвію, як і в дві інші країни Балтії, прибудуть міжнародні батальйони НАТО. За словами Майзітіса, з урахуванням посилення присутності сил альянсу в регіоні активність спецслужб Росії в Латвії може зберегтися на колишньому рівні, але не виключені і спеціальні заходи, спрямовані проти солдатів НАТО.

“Ці процеси, зрозуміло, будуть в сфері уваги служби безпеки і в цьому році”, – підкреслив він.

Майзітіс відмовився відповідати на питання про те, хто був об’єктом кібершпіонажу, зазначивши, що це були політики різного рівня.

“Якщо ми виявляємо такі ситуації, то ділимося інформацією з тими особами та установами, які стали мішенню”, – сказав керівник бюро.

Він запевнив, що секретна інформація, що є у розпорядженні органів безпеки і правоохоронних установ Латвії, знаходиться під надійним захистом, а отримана в результаті кібершпіонажу інформація є “досить цікавими розвідувальними даними, але не державною таємницею”.

 

Тегеран дозволив Москві використовувати іранські військові бази для завдання повітряних ударів по бойовиках ІДІЛ у Сирії “у конкретних випадках”.

Про це заявив агентству  Reuters  міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф  – Укрінформ.

“У Росії немає військової бази (в  Ірані), у нас хороша співпраця, і в конкретних випадках, коли росіянам необхідно для боротьби з тероризмом використовувати іранські об’єкти, ми приймемо рішення” , – сказав Заріф.

Він також додав, що регіональні питання, в тому числі і по Сирії, будуть обговорюватися на зустрічі в Кремлі пізніше у вівторок, 28 березня.

Як відомо, іранська делегація на чолі з президентом країни Хассаном Рухані прибула з візитом до Москви у понеділок, 27 березня.

 

Американська федеральна прокуратура заявила про те, що російська влада відмовилася співпрацювати у справі про відмивання російських грошей в Сполучених Штатах.

Як повідомляє  “Радіо Свобода”, прокуратура попросила американський суд долучити до справи за позовом до компанії Prevezon свідчення і документи, отримані російським адвокатом – Укрінформ.

“Оскільки Росія відмовилася співпрацювати з американськими слідчими, прокуратура просить суддю долучити до справи документи та відеозапис показів російського адвоката, чиє ім’я не розголошується. Ці документи, що проливають світло на походження коштів, використаних для купівлі нью-йоркської нерухомості, були виявлені адвокатом під час ознайомлення з матеріалами іншої справи”, – йдеться в повідомленні.

15 травня в американському федеральному суді в Нью-Йорку має розпочатися розгляд цивільного позову до зареєстрованої на Кіпрі компанії Prevezon Holdings, власником якої є росіянин Денис Кацив, син колишнього віце-президента РЖД Петра Кацива. Прокуратура звинувачує компанію в тому, що вона придбала нерухомість у Нью-Йорку на кошти, які були отримані в результаті  шахрайства, розкритого юристом фонду Hermitage Сергієм Магнітським. За даними слідства, близько 2 мільйонів доларів із 230, які імовірно були викрадені шахраями, було витрачено на придбання квартир в Нью-Йорку.

Запит прокуратури надійшов у суд через два дні після того, як в реанімації з важкими травмами опинився адвокат матері Магнітського Микола Горохов, який випав з вікна своєї квартири в нез’ясованих обставин. За словами голови фонду Hermitage Білла Браудера, Микола Горохов повинен був давати свідчення під час судового процесу в Нью-Йорку.

 

У адміністрації президента США заперечили інформацію The Washington Post про те, що слухання щодо Росії за участю колишнього в.о.генпрокурора Саллі Єйтс в Конгресі, з якою у Трампа мав місце конфлікт, були заблоковані на прохання Білого дому.

Про це заявив у вівторок під час брифінгу речник адміністрації Трампа Шон Спайсер, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Я сподіваюся, що вона свідчитиме про це. Я з нетерпінням чекаю цього… Повідомлення у Washington Post на 100% невірні”, – заявив Спайсер у відповідь на прохання прокоментувати публікацію у ЗМІ.

Газета The Washington Post повідомила у вівторок, що Білий дім не хотів, щоб колишній високопосадовець адміністрації Обами та в.о. генпрокурора в період перших днів президентства Трампа Саллі Єйтс, давала свідчення перед Комітетом Палати представників з питань розвідки. Слухання мали пройти в рамках розслідування можливого впливу Росії на президентські вибори в США. Крім того, одним із окремих питань називаються зв’язки оточення Трампа з представниками російського уряду.

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня Голова Комітету з питань розвідки Палати представників США Девід Нуньєс  скасував відкриті слухання щодо втручання Росії  у внутрішні справи Сполучених Штатів, призначені на 28 березня. На них мали виступити колишній директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер, екс-глава ЦРУ Джон Бреннан і колишня в.о. генпрокурора Саллі Єйтс.

 

Російський “Сбербанк” скасував добові ліміти за операціями для фізичних осіб і юридичних осіб в Україні.

Обмеження у фінустанові скасовані із 28 березня, передає “Економічна правда” – Укрінформ.

“Скасовуються всі раніше встановлені добові ліміти на проведення операцій з використанням корпоративних карток, а саме: на операції зі зняття готівки з карткових рахунків; на будь-які безготівкові операції з карткових рахунків”, – йдеться у прес-релізі банку.

Як раніше повідомляло агентство,  українська “дочка” Сбербанку залишається під контролем РФ.

 

Єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос закликав Угорщину дотримуватися правил блоку щодо роботи з шукачами притулку.

Про це  повідомляє  Associated Press – Укрінформ

“Аврамопулос зустрівся з угорськими чиновниками і заявив, що експерти обговорюватимуть нові правила з надання притулку, щоб переконатися, “що правила ЄС також дотримані”, – йдеться у повідомленні.

У вівторок в  Угорщині  вступило в силу нове законодавство, яке дозволяє утримання всіх осіб, які шукають притулку в прикордонних контейнерних таборах.

Ці правила були різко розкритиковані установами ООН та правозахисниками.

 

Федеральний парламент Канади завжди об’єднується навколо питання підтримки України.

Про це у своєму виступі заявила міністр закордонних справ країни Христя Фріланд, передає кореспондент Укрінформу.

«Коли обговорення доходить до України та торкається питання цінностей, які ми відстоюємо, підтримуючи її, усі ми єднаємося. Це дійсно є позапартійним питанням», – сказала Фріланд.

Вона наголосила, що з більшості питань депутати мають відмінні один від одного погляди, однак підтримка України завжди об’єднує усіх.

«Хоча на той момент ми й були в опозиції, я та моя партія підтримали уряд, коли  Канада  приєдналася до міжнародної спільноти у негайному засудженні російської окупації Криму. Ми також підтримали резолюцію Генасамблеї ООН, яка підтвердила прихильність ООН територіальній цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах», – зазначила міністр.

Як раніше повідомляло агентство,  Україна має всепартійну підтримку в канадському парламенті.

 

Українці в драматичній боротьбі обіграли Австрію 2:1.

Юнацька збірна команда України, сформована з гравців 2000 року народження, вийшла на чемпіонат Європи 2017 року. Команда Сергія Попова здобула путівку на континентальну першість завдяки м’ячу, забитому на третій хвилині компенсованого арбітром часу, та вольовій перемозі над командою Австрії. Про це повідомляє офіційний сайт ФФУ – Укрінформ.

Передматчева ситуація була для українців не надто райдужною. «Синьо-жовті» мали лише три очки в активі після двох ігор, а попереду із чотирма пунктами розташувалися команди Франції та Австрії. Саме тому, задля виходу на міжнародний форум, команді Попова необхідно було в очному протистоянні переграти австрійців. Завдання ускладнювалося ще й тим фактом, що міні-турнір еліт-раунду проходив саме на батьківщині Моцарта.

Початок матчу також не віщував для українців нічого хорошого. Господарі всерйоз і надовго влаштувалися на нашій половині поля.Австрійська кількість перейшла у якість на 15-й хвилині, коли наш воротар нічого не зумів протиставити удару Шміда.

Пропущений гол завів «синьо-жовтих», яким знадобилося трохи менше десяти хвилин, щоб відігратися. Спочатку Малишкін вперше у грі потурбував воротаря австрійців Антоша, а вже невдовзі Кащук змусив останнього капітулювати.

Неймовірна розв’язка сталася вже у компенсований арбітром час: на третій доданій хвилині Мащенко заробив штрафний неподалік від воріт суперників, а Кащук влучним «пострілом» вивів збірну 17-річних на чемпіонат Європи до Хорватії!

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 520

коментарі закриті

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua