Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 28 листопада

Інформдень: 28 листопада

Російська влада визнала екстремістом всесвітньо відомого юриста Рафала Лемкіна, який винайшов і обґрунтував де-факто і де-юре термін “геноцид”, а також ще в 1953-му році довів, що українці були піддані саме геноциду під час Голодомору 1932-1933 років.

Про це заявив у суботу в Києві у Національному музеї “Меморіал жертв Голодомору” Президент України Петро Порошенко під час жалобного заходу у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, передає кореспондент Укрінформу.

“Буквально цього тижня в Москві Лемкіна офіційно проголосили екстремістом. Його статтю, про яку я щойно говорив, зараз в Росії включено до списку заборонених. Правда очі коле… А як ще інакше це можна прокоментувати?”, – сказав він.

Президент зазначив, що саме всесвітньо відомий юрист Рафал Лемкін винайшов і обґрунтував де-факто і де-юре термін “геноцид”.

“Ще в 1953-му році Лемкін довів, що українців було піддано саме геноциду. По-перше, відбулося масове знищення українського селянства, яке зберігало українську культуру, мову і традиції. По-друге, мало місце нищення української інтелігенції як мозку і розуму нації”, – наголосив Порошенко.

 

Президент України Петро Порошенко вимагає повного і безастережного виконання закону про декомунізацію.

Про це він заявив у промові під час жалобного заходу у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, текст якої оприлюднила прес-служба Глави держави.

“Як Президент вимагаю його (закону про декомунізацію – ред.) повного і беззастережного виконання, як і подальшого розкриття архівів КДБ”, – наголосив Порошенко.

За його словами, роль компартії жахлива і злочинна, але історія все розставила по місцях.

“На парламентських виборах минулого року КПУ не пройшла до Верховної Ради. І це була справжня оцінка українського народу! В місцевих виборах минулого місяця вона вже взагалі не брала участі, бо набрав чинності Закон про декомунізацію”, – констатував Президент.

 

Радянська влада перетворила Україну у 1932-1933 роках у величезний концтабір, в якому випробувалася зброя масового знищення – знищення українців голодом.

Про це заявив у суботу у Києві у Національному музеї “Меморіал жертв Голодомору” Президент України Петро Порошенко під час жалобного заходу у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, передає кореспондент Укрінформу.

“Силами спецзагонів, регулярних військ та міліції Україна була перетворена на величезний концтабір, в якому випробувалася зброя масового знищення – знищення українців голодом. В наші часи це б назвали етнічними чистками!”, – наголосив він.

Порошенко зазначив, що українським селянам було заборонено виїздити з місць постійного проживання в ті регіони СРСР, де голоду не було, чи де він мав менші масштаби. “Війська затримали сотні тисяч селян, 90% з яких примусово повернули назад в свої голодні села – помирати. Шляхи до порятунку навмисне перекривалися”, – сказав він.

Президент наголосив, що всесвітньо відомий юрист Рафал Лемкін, який вів 1953-му році довів, що українців було піддано саме геноциду, був правий, коли говорив, що “в голові у Сталіна схрестилися соціальні й національні мотиви ненависті”. “Соціальної – до українського селянства та національної – до сільського українства, яке тоді становило переважну більшість населення УРСР. Як писав великий шістдесятник Євген Сверстюк, цілу окрему націю під гаслами інтернаціоналізму “вибрали під демонтаж”, – зазначив Порошенко.

Глава держави також зацитував низку жахливих спогадів очевидців про страшні часи Голодомору: “На світі – весна, а над селом нависла чорна хмара. Діти не бігають, не грають, сидять на дорогах. Ноги тонесенькі, складені калачиком, і великий живіт між ними. Голова велика і похилена лицем до землі. А лиця майже й нема – самі зуби зверху. Сидить дитина і гойдається всім тілом…Безкінечно одна пісня-стогін… Ні від кого не вимагаючи: ні від мами, ні від тата, а так, у простір, у світ – одне: “Їсти, їсти, їсти”.

“На базарі у Вербівці жінка несла пляшку з олією і пляшка випала з її рук і розбилася. Звідусіль позбігалися жінки, впали на те місце, де розлилася олія, і почали жувати землю…Щодня на цвинтар вивозили мертвих десятками. На деяких возах були ще живі, вони рухалися і стогнали дорогою, дорогою до могили”, – нагадав страхіття тих часів Порошенко.

 

“Правий сектор” у Львові організував акцію біля російського консульства

Сьогодні у Львові активісти “Правого сектору” провели акцію біля консульства Росії у Львові РФ. Вона була приурочена річниці голодомору 1932-1933 років.

Активісти принесли до консульства колоски, листівки та повісили банер на ворота.

Організатори відзначають, що це нагадування українцям, що Росія не визнає голодомору, і саме Росія, як є спадкоємицею Радянського союзу, має відповідати за злочини тих буремних часів.

Зазначимо, у суботу, 28 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів у зв’язку з 82-ми роковинами Голодомору 1932-33 років.

 

Голодомор – один з найбільших злочинів проти української нації, він був свідомо організований для винищення українців.

Про це  заявив  мер Києва Віталій Кличко з нагоди Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, який традиційно відзначають в останню суботу листопада.

“Наша нація проходить шлях випробувань. Радянська влада намагалася голодом придушити волю і гідність українців, знищити національний рух опору, ціною смертей і страху утвердитися на нашій землі. А сьогодні правонаступниця Радянського Союзу – Росія розпалює військовий конфлікт на сході України, який вже забрав життя тисяч українців, окуповує українські міста і села, анексує Крим. Але ми боремось за свою ідентичність і свою землю, за цілісність і незалежність нашої держави. І у цій боротьбі, через втрати і випробування, загартовується сильна, непереможна українська нація”, – підкреслив Кличко.

Мер відзначив, що кожен українець повинен пам’ятати про жахливу трагедію Голодомору і вшанувати пам’ять мільйонів українців, які загинули в страшних муках.

Кличко розповів, що дізнався про Голодомор у дитинстві від своєї бабусі Євдокії Пилипівни, яка в ті роки єдина вижила з 8 дітей у родині.

“Про цю трагедію не писали в радянських підручниках з історії, бо хотіли стерти пам’ять про наших близьких, про наш рід, про винищені голодом села і міста. Голодомор – один з найбільших злочинів проти української нації, це було свідоме винищення українців. Тому наш обов’язок – пам’ятати. А обов’язок усіх політиків – зробити висновки з тієї трагедії. Подібний жах не повинен більше ніколи повторитися”, – зазначив очільник Києва.

 

Страшно не те, що в Україні був голодомор, страшно, що він був не один. Ці звірячі досліди були проведені над нашою країною тричі.

Про це в  Фейсбуці  написав секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов.

«Страшно навіть не те, що в Україні був голодомор, страшно, що він був не один. Свідома політика знищення цілого народу, політика знищення України та українців. Ці звірячі досліди були проведені над нашою країною тричі. У 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках за особистою вказівкою Сталіна», – пише політик.

Турчинов наголосив, що Голодомор був свідомим злочином радянської влади.

«Правонаступник РФ (правонаступник СРСР – ред.) – пихато відмовляється його визнавати. Але рано чи пізно розплата за злочини все одно прийде», – написав він.

Політик нагадує, що понад чотири мільйони українців стали жертвами лише голодомору 1932-1933 років.

«Понад чотирьох мільйонів перерваних у нескінченних жахливих муках життів. Сьогодні о 16:00 запалімо свічку, щоб вшанувати пам’ять українців, що загинули під час геноциду. Вічна пам’ять», – йдеться у повідомленні.

 

СБУ оприлюднила кримінальні справи, заведені на українців під час Голодомору

Служба безпеки України оприлюднила кримінальні справи, заведені радянською владою стосовно українців, які чинили опір розкуркулення, колективізації і насильницької хлібозаготівлі, що призвели до Голодомору 1932-33 рр.

«У рамках загальнодержавних заходів із вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу – голодомору 1932-1933 років в Україні, галузевий державний архів Служби безпеки України презентує низку документів із архівних кримінальних справ, що зберігаються в архівних підрозділах регіональних органів СБУ. Усі матеріали в установленому порядку будуть передані до Інституту національної пам’яті», – повідомила прес-служба відомства.

Зазначається, що фігуранти нещодавно віднайдених архівних кримінальних справ чинили опір розкуркуленню, колективізації, насильницькій хлібозаготівлі та іншим заходам тоталітарної влади, які призвели до тяжкого руйнування українського села й Голодомору.

 

У Києві, як і в інших містах України та закордоном відбудуться жалобні заходи із вшанування Дня пам’яті жертв Голодоморів. Тема заходів: «Люди правди: ті, хто зберігав свідчення і доносив їх світові».

За даними останнього дослідження, проведеного Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАНУ спільно з американськими дослідниками, в Україні у 1932-1934 роках з голоду померло майже 4 млн осіб, або 13% всього населення.

Згідно з іншими даними, у пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, щогодини – 1 тис. 440, щодоби – 34 тис. 560. Таким чином, загинули 4,5 млн українців.

 

Голодомор є проявом багатовікової гібридної війни Росії проти України – Порошенко

Голодомор 1932-33 рр., пам’ять жертв якого українці вшановують сьогодні, є проявом багатовікової гібридної війни Росії проти України.

Голодомор 1932-33 рр., пам’ять жертв якого українці вшановують сьогодні, є проявом багатовікової гібридної війни Росії проти України, написав президент Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

«Молимося за багатомільйонний небесний легіон українського народу. Світлі душі невинно убієнних українців тут, незримо поруч з нами. Голодомор – це ніщо інше як прояв багатовікової гібридної війни, яку Росія веде проти України», – підкреслив президент.

 

Мосміськсуд засудив до 15 років колонії російського громадянина Валерія Селянина, уродженця України, звинуваченого у державній зраді. Про це повідомляє  “Інтерфакс”.

“Селянин визнаний винним у державній зраді, відбувати покарання він буде в колонії суворого режиму”, – заявив співрозмовник агентства. За його даними, вирок під грифом “цілком таємно” був ухвалений ще влітку 2015 року.

Разом з громадянином РФ засуджені за підбурювання до державної зради двоє уродженців Середнього Сходу. За деякими даними, вони є вихідцями з Ірану.

“Хашемі Долабі Хамід і Гхасед Неджад Бехназ були визнані винними за ч. 4 ст. 33 ст. 275 КК РФ, їм призначено покарання у вигляді 13 років суворого режиму і 12 років колонії загального режиму відповідно”,- розповіло джерело.

У прес-службі Верховного суду РФ повідомили агентству, що цей вирок був оскаржений, апеляційна справа 25 листопада надійшла в інстанцію.

Про існування даної справи стало відомо в березні 2015 року. Тоді Мосміськсуд відхилив скаргу захисту фігуранта на продовження йому арешту до 20 місяців. Два інших фігуранта кримінальної справи, згідно з оприлюдненими тоді матеріалами, є іноземними громадянами, які “говорять рідкісною східною мовою, переклад з якої і на яку представляє труднощі, так як фахівців мало”.

Уродженець Сумської області України Валерій Селянин, який має вищу технічну освіту, звинувачувався в тому, що нібито надавав іноземним громадянам консультаційну чи іншу допомогу, спрямовану проти безпеки РФ. Селянин своєї провини не визнавав. “Слідство з самого початку мало на руках цілісну картину моєї невинності. На мою адресу не висунуто жодних звинувачень, всі експертизи підтвердили мою повну невинність. Мені нема чого ховатися”, – заявив він в суді 24 березня.

Згідно з оприлюдненими матеріалами справи, воно було порушено 29 серпня 2013 року у відношенні Селянина і невстановлених осіб, а 3 грудня минулого року йому було пред’явлено обвинувачення в остаточній редакції.

 

Українська сторона продовжує інформування ОБСЄ щодо порушення противником Мінських домовленостей.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

“Представникам місії (ОБСЄ – ред.) надана інформація про наявність у районах Сокільники, Гольмівський, Донецьк танків та артилерійських систем противника калібром понад 100-мм (САУ)”, – йдеться в повідомленні.

Розвідка заявляє про зниження інтенсивності вогню в зоні проведення АТО, тут нарахували 11 обстрілів зі стрілецької зброї (у т.ч. АГС), БМП-2 і 82-мм мінометів.

У ГУР зазначають, що основні зусилля противника зосередились на посиленні/ротації передових підрозділів на Новоайдарському, Сєвєродонецькому, Слов’янському, Донецькому та Волноваському напрямках; приховуванні озброєння та військової техніки у заборонених Мінськими домовленостями районах на Донецькому напрямку; постачанні озброєння та військової техніки, накопиченні військових резервів на Донецькому та Волноваському напрямках.

Крім того, ворог активно проводить розвідку із залученням диверсійних розвідувальних груп на Слов’янському, Новоайдарському, Донецькому та Волноваському напрямках, розвідувальних підрозділів бригад першого ешелону, засобів радіоелектронної розвідки, РЕБ та розвідувальної авіації ЗС РФ.

 

Гендиректор “Укроборонпрому”: заступник міністра оборони саботує процес озброєння армії

Гендиректор “Укроборонпрому” звинуватив заступника міністра оборони генерала Ігоря Павловського в саботуванні процесу озброєння армії. Про це Роман Романов заявив в інтерв’ю  5 каналу.

Зокрема, він зауважив, що міністерство досі не взяло на озброєння військові машини БТР-3.

“Я знаю, що сьогодні у Верховній Раді вже ініціювали створення тимчасової слідчої комісії щодо роботи заступника міністра оборони (генерал Павловський – 5.ua), який відповідає за озброєння”, – повідомив гендиректор.

Також Романов розповів, що “Укроборонпром” зробив власним коштом машини “Дозор”, але міністерство досі не взяло на озброєння машини. “З квітня минулого року ми готові були випустити близько 150 машин. Міністерство оборони в особі заступника міністра оборони, відповідального за озброєння, досі не взяло цю машину на озброєння” – зазначив він.

Раніше УНІАН повідомляв, що за словами генерального директора Державного концерну “Укроборонпром” Романа Романова, виробничі можливості військово-промислового комплексу України стали перевищувати можливості  державного бюджету купити цю техніку для Міністерства оборони.

 

“Оперативний штаб з питань енергозабезпечення” окупованого Криму ухвалив припинити прийом відпочиваючих з 1 грудня 2015 року.

Про це йдеться в повідомленні так званого “Головного управління МНС Росії  по Республіці Крим”.

“На засіданні також прийняли рішення з 1 грудня 2015 року припинити прийом відпочиваючих в установах санаторно-курортного комплексу Міністерства охорони здоров’я Республкии Крим у зв’язку з очікуваним похолоданням і неможливістю забезпечити опалення цих об’єктів”, – йдеться в повідомленні.

Заступник міністра МНС РФ Олександр Чупріян звернувся до представників окупаційної влади півострова – керівників муніципалітетів і місцевих органів влади з проханням звернути увагу на коректне складання заявок за кількістю генераторних установок, необхідних для енергозабезпечення міст і районів.

«Прошу поставитися з розумінням до ситуації та вносити до заявки тільки ті об’єкти та установи, які дійсно потребують електроенергії, де ситуація дійсно критична», – зазначив він.

 

На тренувальній базі та рекрутинговому центрі полку Нацгвардії “Азов” відбулася презентація інноваційного проекту танка “Азовець”.

У презентації взяв участь міністерств внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє  прес-служба МВС.

Представляючи бойову машину, її розробники зазначили, що створення проекту стало можливим завдяки зусиллям бійців полку, а також волонтерам і добродійникам.

Народний депутат Андрій Білецький зазначив, що ця бойова машина може бути використана при веденні бою в міських умовах. Створений танк має два бойових модулі, що дають змогу їх операторам контролювати обстановку, маючи сектор огляду у 180 градусів кожен. Таким чином, швидкість реагування на обстановку збільшується вдвічі.

На озброєнні танк має спарені авіаційні гармати зі значною скорострільністю. Крім того, розробники спроектували унікальний захист машини, який дає їй змогу протистояти майже всім відомим боєприпасам, передбаченим для враження броньованої техніки. Керує бойовою машиною екіпаж з чотирьох бійців.

За словами  Авакова, приблизно через місяць танк вже може бути поставлений на технічне польові випробування за участю державної комісії.

“Якщо все нормально – ми врахуємо підсумки випробувань і наступного року замовимо кілька машин на одному з підприємств України для серійного виготовлення”, – зазначив міністр, додавши, що техніку закуповуватимуть для потреб Національної гвардії і Збройних Сил України.

 

Представники прокуратури та слідчих органів країн, громадяни яких загинули у катастрофі Боїнга МН17, провели у Гаазі чергову координаційну зустріч. Про це повідомила прес-служба Євроюсту.

У зустрічі взяли участь представники країн, що входять до Міжнародної спільної слідчої групи – України, Нідерландів, Австралії, Бельгії та Малайзії, – яка веде кримінальне розслідування катастрофи МН17. Крім того, були присутні представники Великої Британії, Німеччини, Філіппін, Канади, Нової Зеландії, Індонезії та США.

Згідно із повідомленням, на зустрічі обговорювався прогрес у розслідуванні катастрофи та ідентифікації жертв. Інші деталі не повідомляються.

Нагадаємо, Рада з питань безпеки Нідерландів у жовтні оприлюднила фінальний звіт щодо катастрофи Боїнга МН17, збитого на сході України у липні минулого року. Голландський Радбез встановив, що літак було збито боєголовкою 9N314M, запущеною із системи “Бук”. Голова Ради з питань безпеки Нідерландів  Тібе Йоустра  заявив, що ракета, якою було збито літак, випущена з території, контрольованої бойовиками.

Кримінальне розслідування, яке має встановити винуватців, продовжується.

 

Внаслідок підриву на вибухових пристроях зазнали поранень 5 українських військовослужбовців.

Про це на брифінгу у Києві заявив речник Адміністрації Президента України з питань АТО полковник Андрій Лисенко.

“Це сталося поблизу селищ Новгородське та Новотроїцьке у Донецькій області”, – уточнив він.

 

Президент Петро Порошенко разом із дружиною Мариною вшанували пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.”Президентське подружжя поклало композиції з колосків та калини, переплетені стрічками в національних та скорботних кольорах, до підніжжя Пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932 –1933 років на Михайлівській площі у Києві”, – йдеться у повідомленні.

Президент України разом із дружиною вшанували пам’ять всіх, хто загинув у одні з найтяжчих років в історії українського народу, хвилиною мовчання та низьким уклоном.

Біля пам`ятного знаку також були запалені лампадки.

 

Після теракту в Парижі Єврокомісія розпочала підготовку нової директиви, що стосується вогнепальної зброї. Нова директива може заборонити напівавтоматичну зброю.

Про це повідомляє фінський портал Yle.«Закони про зброю в країнах ЄС досі були різними. Зараз Єврокомісія готує спільні правила щодо зберігання і носіння зброї», – говориться в повідомленні.

Запропонована директива містить пункти про заборону на придбання напівавтоматичної зброї, спільні правила деактивації зброї, тимчасову ліцензію на зброю до 5 років, медогляд перед отриманням ліцензії, спільні правила стосовно маркування зброї, обмеженнях на продаж зброї між приватними особами.

Як повідомляє видання, повна заборона на автоматичну вогнепальну зброю вплинула б на велику кількість колекціонерів. Хоча злочинні й терористичні угрупування часто користуються автоматичною зброєю, у скоєних злочинах у Фінляндії і Європі легальна зброя не застосовувалася.

Оборонні сили Фінляндії віднеслися до пропозиції Єврокомісії негативно, оскільки товариства резервістів часто використовують напівавтоматичну зброю для проведення тренувань і змагань зі стрільби.

Країни ЄС мають повідомити про свою позицію не пізніше 4 грудня. Робоча група, що розглядає це питання, збереться 18 грудня. Далі на основі її звіту нова директива буде розглянута європейським парламентом.

 

Три особи загинули внаслідок ракетного обстрілу бойовиків, направленого на миротворчу базу ООН в Кідалі, населеному пункту на півночі Малі.

Про це у суботу повідомив агентству  Reuters  заступник начальника з комунікації малійської миротворчої місії ООН MINUSMA (Багатовимірна стабілізаційна місія на Малі) Олів’є Салгадо.

«Вони стріляли ракетами близько 4 ранку всередині табору MINUSMA», – повідомив спікер місії.

За словами речника, внаслідок обстрілу загинули двоє миротворців ООН та одна цивільна особа.

Також зазначається, що кілька людей отримали поранення.

Нагадаємо, вранці 20 листопада терористи увірвалися в готель Radisson Blu в столиці Малі Бамако і захопили близько 170 заручників. Озброєні кулеметами ісламісти протистояли військовим, які штурмували готель протягом дня. 19 заручників загинули. Двоє підозрюваних в організації нападу були затримані 26 листопада.

 

Німецькі ЗМІ оприлюднили дані про загибель двох спецпризначенців головного розвідувального управління РФ у Сирії.

Про це пише  Der Spiegel. “Солдати, які брали участь в сирійському конфлікті, належали до 22 бригади спецназу ГРУ РФ і були поховані 12 листопада в Ростові-на-Дону”, – зазначає видання, додаючи, що російські ЗМІ замовчали цю тему.

Цей факт, на думку журналістів, підтверджує участь російських військових зокрема й у наземній операції.

Der Spiegel також повідомляє, що, крім авіаударів російська сторона займається транспортуванням сирійських солдатів літаками Іл і вертольотами Мі-24 до місць ведення наземних бойових дій. Крім того, Росія надала військам  Асада  152-мм гаубиці “Мста-Б”, які є в арсеналі 120 артилерійської бригади з Сибіру.

Раніше видання The Wall Street Journal опублікувало статтю про участь Росії в сирійському конфлікті. В ній, зокрема, містився коментар Міноборони РФ, який підтверджує загибель військовослужбовця в Сирії в результаті необережного поводження зі зброєю.

 

У Міненерго Росії говорять про можливість доставки палива в окупований Крим танкерами – з Новоросійська до Феодосії, де знаходиться велика нафтобаза.

У Росії вважають, що так буде економічно доцільніше, ніж доставка палива поромами.

Про це  РІА “Новости”  заявив заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов.

“Розглядається питання доставки палива в Крим танкерами з Новоросійська до Феодосії, де знаходиться велика нафтобаза. Економічно доцільніше возити таким чином (ред. – Танкерами), це дешевше виходить”, – сказав Черезов.

При цьому, Міненерго Росії не повідомляє про практичні кроки для реалізації даной ідеї.

На сьогодні паливо в Крим доставляють цистернами через Керченську поромну переправу, де задіяні залізничні пороми. При цьому в доставці палива можуть бути затримки через негоду.

Нагадаємо, минулої п’ятниці в Херсонській області були підірвані  опори ЛЕП,  що постачають електрику в Крим. Зараз поставки електроенергії на півострів з України повністю припинені. В Криму та Севастополі введено режим НС, графіки аварійних відключень електрики.

 

Президент України Петро Порошенко призначив Дмитра Сеніка Надзвичайним і Повноважним Послом України у Республіці Сінгапур.

Відповідний указ оприлюднений на сайті Глави держави.”Призначити Сеніка Дмитра Юрійовича Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Сінгапур”, – йдеться у повідомленні.

 

На передовій лінії фронту у бійців немає матеріалів для спорудження укріплень. Про це  повідомив  координатор “Інформаційного опору”, нардеп Дмитро Тимчук.

“Волонтери констатують: через бездіяльність чиновників МО України на передньому краї в зоні АТО підрозділи українських військ не мають лісоматеріалів для обладнання укріплень”, – написав він у Фейсбуці.

Тимчук пообіцяв надіслати у понеділок депутатське звернення до керівництва МО з вимогою розібратися в цій ситуації.

“Питання буду ставити, і перед Комітетом ВР з нацбезпеки і оборони. Будемо шукати тих, хто несе відповідальність за цю проблему, і домагатися покарання. Ніякі інші методи не спрацюють”, – запевнив нардеп.

 

Народний депутат України Людмила Денисова 27 листопада, під час виступу на Генасамблеї ПАЧЕС по боротьбі з незаконним використанням культурної спадщини в регіоні, заявила, що Росія вивозить цінні експонати з кримських музеїв. Про це повідомляє сайт “Крим.Реалії”.

Напередодні Денисова оприлюднила інформацію про вивезення до російського Ермітажу колекцій з Криму, в тому числі з Херсонеса Таврійського, Судака, Центрального музею Тавриди в Сімферополі. Після цього, 22 жовтня, на сайті Херсонеса Таврійського і в російських ЗМІ з’явилося спростування цієї інформації, однак сам Ермітаж анонсував виставку з кримськими експонатами.

«Хочу поінформувати всіх присутніх, що при цьому було анонсовано проведення виставки в Ермітажі «На землі грифона. Антична археологія Ермітажу в Криму» з 24 жовтня 2015 року до 24 січня 2016 року, яка включає предмети з колекції Східно-Кримського історико-культурного музею-заповідника. Ця інформація і зараз розміщена на сайті Ермітажу», – заявила Людмила Денисова.

Вона підкреслила, що немає заперечень проти співпраці у розкопках пам’яток Херсонеса, спільного створення Візантійської експозиції, спільних досліджень. «Однак озвучена інформація свідчить не просто про співпрацю, а підтверджує факт вивезення цінних експонатів з Криму», – додала вона.

Також особливе занепокоєння, за словами Людмили Денисової, викликає інцидент, який стався в ніч з 16 на 17 листопада цього року в Судаку, де, за інформацією ЗМІ, зруйнувалася частина стародавньої вежі Генуезької фортеці.

«Наша країна жорстко засуджує варварський захоплення і розграбування Російською Федерацією культурних, матеріальних і духовних, історичних цінностей України», – підкреслила Денисова.

25-27 листопада в Бухаресті проходила 46-я Генасамблея Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва. До складу української делегації входять народні депутати України Олена Масоріна, Ганна Романова, Рефат Чубаров, Андрій Гордєєв, Олексій Кириченко, Вадим Івченко.

 

Перед Федеральним судом з кримінальних справ у Беллінцоні 30 листопада постануть колишній член правління “Газпрому” і заступник керівника департаменту з транспортування, підземного зберігання і використання газу.

Як  пише Deutsche Welle, прокуратура Швейцарії звинувачує посадовців російського газового монополіста в отриманні хабарів на суму щонайменше 2,2 мільйона доларів від виробників турбін та обладнання для газокомпресорних станцій.

У період з квітня 1999 року по жовтень 2006 року, згідно з матеріалами слідства, спершу швейцарська компанія АВВ і французька ALSTOM, а після 2004 року і шведська Siemens Industrial Turbomachinery (SIT) платили гроші Богдану Будзуляку, який тоді очолював департамент з транспортування у “Газпромі”, і його заступнику Олександру Шайхутдінову, аби отримати замовлення на модернізацію газогону “Ямал-Європа”.

Згідно зі статтею 322 Кримінального кодексу Швейцарії “Підкуп іноземних посадовців” (Bestechung fremder Amtsträger), злочином вважається підкуп не лише чиновників чи держслужбовців, але широкого кола осіб, які наділені державою повноваженнями. Згідно з цією статтею, отримання посадовцем хабара карається позбавленням волі терміном до п’яти років або грошовим штрафом. З 2006 року злочином вважається не лише підкуп іноземного посадовця, а й отримання іноземними посадовцями хабарів. Саме на цій підставі судитимуть Будзуляка і Шайхутдінова. Швейцарська юрисдикція поширюється на них з огляду на те, що імовірні хабарі вони поклали на рахунки у банках Швейцарії.

Посадовці “Газпрому” однак заявляють, що вони не є держслужбовцями чи чиновниками. Саме на цьому будується основна лінія захисту.

 

27 листопада підписано інвестиційний договір про відбудову Будинку профспілок на Майдані незалежності в Києві, де під час Революції гідності був розташований штаб Євромайдану.

Про це  повідомляє Федерація профспілок України. Сторонами договору виступили Федерація професійних спілок України, Господарське управління ФПУ, підприємство-інвестор і будівельна компанія, яка буде генеральним підрядником.

Згідно із документом протягом року планується завершення усіх робіт, пов’язаних з відбудовою Будинку спілок на Майдані Незалежності у Києві, постраждалого під час Революції гідності у лютому 2014 року.

У договорі застережено, що під час реконструкції та відбудови Будинку профспілок ніяких надбудов, або архітектурних змін у фасаді будівлі не буде. “Отже виглядатиме оновлений символ Євромайдану після реконструкції так само, як це було під час буремних подій”, – зазначається в повідомленні.

Від профспілок свої підписи під договором поставили голова ФПУ Григорій Осовий і директор Господарського управління ФПУ Володимир Циганенко.

Назви підприємства-інвестора та будівельної компанії – генпідрядника в повідомленні не зазначені.

 

В університеті Оттави відкрилася виставка, присвячена Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Як передає кореспондент Укрінформу, організаторами виступили Конгрес українців Канади та український студентський клуб університету Оттави.

На урочистому відкритті виступив депутат федерального парламенту, міністр оборони опозиційного уряду Канади Джеймс Безан. Він нагадав, що Канада стала першою іноземною країною, яка визнала Голодомор актом геноциду. Саме Безан у 2008 році вніс цей законопроект до парламенту.

Повірений у справах України в Канаді Марко Шевченко у своєму виступі провів паралелі між страшним голодом 1932-1933 років та сучасною війною на сході України. На його переконання, обидва злочини мають на меті знищення українства.

Присутнім також продемонстрували документальний фільм та пропонували скуштувати чорний український хліб.

Виставка демонструватиметься в центральному холі столичного університету ще близько тижня.

 

Без належного тренування місцевих сил міжнародна коаліція по боротьбі з ІДІЛ ніколи не досягне своєї мети.

Таку думку під час прес-конфереції висловив міністр оборони Канади Харжит Сежан, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«І я особисто, і уряд загалом відчуваємо потребу зосередитися на тренуванні. Якщо ми не виконаємо цього належним чином, бомби нічого не змінять», – сказав Сежан.

Водночас, він наголосив, що Канада залишається надійним партнером у боротьбі з ІДІЛ та відзначив, що ресурси для здійснення авіаударів виділяють інші члени міжнародної коаліції. «Зважаючи на складність та трагічність цих подій, рішення грунтується не на одному засобі, а на загальних зусиллях коаліції із залученням усіх наявних інструментів. Ми протистоятимемо ІДІЛу як частина команди», – пояснив міністр оборони Канади.

Він наголосив на необхідності пошуку способів випередження дій терористів та дочасного виявлення загроз «для боротьби з ними у зародку». «Саме так ми плануємо в подальшому просуватися вперед, і Канаді це добре вдається», – підсумував Сежан.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Канади пообіцяв збільшити кількість наземних інструкторів для навчання місцевих сил, що протистоять ІДІЛ. Наразі в Іраку служать 69 канадських тренерів.

 

М.Саакашвілі очікує швидкого і масштабного початку “справжнього” очищення влади

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі очікує швидкого і масштабного початку процесу  “справжнього” очищення серед держслужбовців. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

“Незважаючи на те, що це багатьом не вигідно, вони навіть після Майдану увесь час пручаються. Я гадаю, процес справжнього очищення почнеться дуже скоро і дуже масштабно. І не далеко той час, коли говорити всю правду стане загальним інстинктом усіх держслужбовців”, – зазначив М.Саакашвілі.

 

Р.Кадиров: у Чечні більше не сприятимуть поверненню тих, хто приєднався до “ІД”

Влада Чечні більше не буде надавати сприяння у поверненні громадян, що приєдналися до “Ісламської держави”. Про заявив очільник республіки Рамзан Кадиров під час зустрічі з керівним складом МВС РФ у Чечні, передає  УНН  з посиланням на прес-службу уряду республіки.

“Ми не можемо постійно умовляти і проявляти поблажливість. Розмови про те, що були обдурені, виглядають смішно. Коли по-справжньому запахло порохом, всі прозріли. У таке прозріння важко повірити”, – сказав Р.Кадиров.

Він додав, що досі робилося все для запобігання фактів вербування в соцмережах, виявлялося сприяння охочим повернутися додому з подальшим встановленням ступеня їх провини.

Р.Кадиров запропонував учасникам зустрічі посилити пильність, націлити на це особовий склад МВС РФ у Чечні.

При цьому міністр Руслан Алханов доповів, що в республіці зберігається стабільна ситуація і проведені комплексні заходи дозволили мінімізувати випадки виїзду молодих людей в зону сирійського конфлікту.

 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прокоментував атаку на  російський Су-24, висловивши сподівання, що таке не повториться у майбутньому.

Про це він заявив у суботу під час виступу перед громадянами в місті Баликесір, повідомляє Al Jazeera.

“Ми не хотіли, аби це сталося, але це сталося. Я сподіваюся, що подібне не повториться знов», – сказав Ердоган.

Він також заявив, що хотів би зустрітися із президентом Росії Володимиром Путіним “на полях” паризького кліматичного саміту ООН, який розпочнеться у французькій столиці 30 листопада.

Ердоган вкотре наголосив на правомірності дій турецьких військових та розкритикував Росію через її військові маневри в Сирії.

Крім того, варто зазначити, що заяві президента Ердогана передувало застереження від Міністерства закордонних справ Туреччини, щодо небажаності подорожей громадян у Росію.

Наразі турецьке агентство Anadolu повідомляє із посиланням на власні дипломатичні джерела, що принаймні 26 громадян Туреччини були затримані російською поліцією в Краснодарі у середу. За оновленою інформацією, п’ятьом особам із числа затриманих вдалося повернутися в країну у суботу зранку.

 

Станом на 28 листопада в анексованому Криму всього лише без електропостачання залишаються близько 1,157 тис. осіб .

Такі дані наводить Міністерство енергетики РФ.

“Станом на 15.00 28 листопада 2015 року без електропостачання залишаються побутові споживачі (близько 1 157 000 осіб) – 5855 МВт: в “Республіці Крим” (близько 831 700 осіб) – 480 МВт, у м. Севастополь (близько 325 300 осіб) – 105 МВт.”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, подача електроенергії з материкової частини України в окупований Крим була припинена у ніч на 22 листопада після підриву опор ліній електропередачі у Херсонській області.

Крим на даний момент забезпечується електроенергією, виробленою джерелами місцевої генерації, а також дизельними генераторами, завезеними з РФ. На півострові введений режим надзвичайної ситуації.

Активісти “Громадянської блокади Криму” блокують подачу електроенергії в Крим, аргументуючи це вимогами звільнити політв’язнів, кинутих за грати окупантами.

 

Администрация исправительной колонии объявила очередное взыскание крымчанину Геннадию Афанасьеву после того, как его посетил украинский консул.

Об этом сообщил адвокат Афанасьева Александр Попков на своей странице Facebook.

«Афанасьев подтвердил консулу все изложенные в письменных обращениях жалобы на ненадлежащие условия содержания, на предвзятость и произвольные наказания со стороны руководства колонии. Сразу же после визита консула Геннадию объявили ещё одно взыскание, вроде бы шестое по счёту», – написал адвокат.

Афанасьев и другой фигурант дела Алексей Чирний, по версии следствия, были членами террористической группы в Крыму, якобы созданной Сенцовым, напоминает Крым.Реалии. После задержания оба, как сообщалось ранее, заключили сделку со следствием, их дело рассматривалось в закрытом режиме, оба получили по семь лет лишения свободы. Афанасьев на суде отказался от своих показаний, признавшись, что следствие получило их, применяя пытки. Его отправили в исправительную колонию под Сыктывкаром.

Адвокат Афанасьева Александр Попков неоднократно сообщал, что администрация колонии относится к крымчанину предвзято и создает для него невыносимые условия.

 

Президент Польши Анджей Дуда выразил солидарность с Украиной в день памяти о жертвах Голодомора в Украине.

Об этом он в субботу написал на украинском языке на своей официальной странице в Твиттере.

“Сегодня солидарно с Украиной склоняю голову в задумчивости и молитве за миллионы жертв Голодомора. Пусть никогда не угаснет память о том преступлении”, – написал президент страны.

Запись на Твиттере Дуды вызвал положительный резонанс среди поляков и украинцев, которые в комментариях благодарят польского лидера.

 

Мережі книжкових магазинів Росії відмовляються брати на продаж книгу українського режисера Олега Сенцова «Рассказы», який вже майже півтора роки перебуває за ґратами в Росії. Про це повідомляє Крим.Реалії.

Книга Олега Сенцова вийшла тиражем 4000 примірників. В українських книгарнях вона вже продається. Нею зацікавилися видавці в Польщі та Нідерландах. А от у Росії видавці стикнулися з проблемами. Книжкові магазини та мережі відмовилися від продажу книги. Популярний ярмарок книг нон-фікшн, який має репутацію незалежного заходу, зробив вигляд, що не помітив видання книги Сенцова, зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, після рішення Верховного суду Росії 24 листопада вирок Олегу Сенцову набрав чинності – йому дали 20 років ув’язнення. Тепер родичі сподіваються або на обмін, або на екстрадицію до України.

 

Активісти варшавського Євромайдану провели в суботу у центрі польської столиці акцію, метою якої було ознайомлення жителів та гостей міста з Голодомором в Україні 1933 року.

Вони роздавали перехожим листівки про Голодомор польською та англійською мовами, а також колоски, як символ цього страшного дійства, передає власний кореспондент Укрінформу в РП.

“Це страшна трагедія нашого народу, про яку ми мусимо не лише пам’ятати, а й нести інформацію у світ. Свого часу радянська влада доклала максимум зусиль, щоб про цей геноцид ніхто не довідався, тому зараз ми маємо зробити все можливе, щоб світ про це дізнався. Це завдання кожного українця, незалежно від того де він живе і чим займається”,- заявила з цього приводу голова правління фундації “Євромайдан-Варшава” Наталія Панченко.

Вона підкреслила, що у Варшаві вже втретє поспіль проводиться ця акція і закликала українців в інших містах та країнах приєднуватися до неї.

Загалом, активісти роздали 800 інформаційних листівок.

 

Лідер “Братства” Дмитро Корчинський звільнений з-під варти Інтерполу після сьогоднішнього затримання в Італії за запитом, оголошеним Росією.

Про це повідомляє ZN,ua з посиланням на народного депутата України від фракції “Радикальної партії Ляшка” Андрія Лозового.

“Щойно розмовляв з Дмитром Корчинським. Його вже звільнили з-під варти. Затримання відбулося на вимогу російського бюро Інтерполу, але посольство України в Італії; консульство і українське бюро Інтерполу спрацювали на відмінно, надавши повноцінний захист своєму громадянинові”, – повідомив він.

Депутат також зазначив, що російське бюро Інтерполу намагається оскаржити рішення італійської сторони, яка визнала вимогу заарештувати Корчинського політично мотивованою.

“Звинувачують Корчинського в тероризмі на території Донецької і Луганської областей. Його визнав винним… Київський районний суд міста Севастополя”, – зазначив Лозовий.

 

Під час державних випробувань броньованого автомобіля “Дозор” було виявлено 49 недоліків. Після їх усунення машина буде прийнята на озброєння ЗСУ.

Про це заявив заступник міністра генерал-лейтенант Ігор Павловський, інформує прес-служба відомства.

“Наразі готується спільне рішення з підприємством “Укроборонпром” щодо усунення цих недоліків та укладання угоди на постачання цього автомобіля до ЗСУ. Всі ці питання будуть вирішені в робочому порядку і Збройні Сили України отримають надійну машину”, – запевнив він.

Недоліки, які були виявлені під час випробувань, здебільшого стосуються ходової частини. Машина пройшла близько 8 тисяч кілометрів і частота поломок склала 4-5 на тисячу кілометрів.

“Ми повинні забезпечувати наших військовослужбовців такою технікою, яку можна використовувати в повному обсязі. Техніка призначена для виконання завдання, а не для того, щоб її ремонтувати після кожної тисячі кілометрів пробігу. Перш за все для нас – це життя людей”, – наголосив Павловський.

“Дозор” — автомобіль спеціального призначення, створений як транспортний засіб як для військового, так і для цивільного використання. Для цивільних потреб був створений позашляховик під назвою “Дозор-А”, а для військовиків – “Дозор-Б”.

 

Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука заявиви, що посилення заходів безпеки необхідне, бо й на нього були спроби замаху.

Про це він написав у Фейсбуці, коментуючи робочу зустріч із Президентом Петром Порошенком.

“Луганчан, імовірно, дивують (дратують) ті додаткові заходи безпеки, які вони можуть спостерігати навколо ВЦА та мене особисто. Але… Десь місяць тому в службовому авто раптом відмовили гальма. Зі слів водія, “я тисну, а вони не тормозять”. В результаті водієві прийшлось “наздогнати” вантажівку. Дякуючи тому, що мій автомобіль був броньованим, ані водій, ані пасажир значних ушкоджень не зазнали, лише синці. Пару тижнів тому в одному з кабінетів ВЦА виявили сліди від пострілу. Простріляне вікно зі зброї калібром 9 мм. Триває слідство”, – написав Тука.

Він також додав, що два дні тому біля будівлі ВЦА було знайдено предмет, схожий на вибухівку. Після дослідження фахівці виявили, що це – робочий макет: “Тобто, працюючий механізм з управлінням керуванням. Лише ніші для вибухівки виявились всередині порожніми. Такий собі “привіт”.

“Тому, шановні, вибачте за незручності, але фахівці вважають, що заходи безпеки треба ще підвищувати. Отаке сорі…”, – додав губернатор.

Що стосується зустрічі з Президентом, Тука повідомив: “обговорювали шість питань: п’ять – корупція в регіоні, шосте – безпека. По всіх питаннях щодо корупції отримав категоричну позитивну відповідь: “вперед”! Це стосується всіх, без жодного винятку, питань: і щодо енергетики, і щодо ЖКГ, і щодо… Коротше – по абсолютно всіх питаннях”.

 

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про застосування спеціальних економічних заходів щодо Туреччини.

Про це повідомляє ТАСС.

На території РФ тимчасово вводиться заборона або обмеження зовнішньоекономічних операцій, що передбачають ввезення на територію Російської Федерації окремих видів товарів, країною походження яких є Турецька Республіка, за переліком, що визначається урядом РФ (крім товарів, що ввозяться для особистого користування в обсязі, дозволеному правом Євразійського економічного союзу)”, – йдеться в указі “Про заходи щодо забезпечення національної безпеки Російської Федерації і захист громадян Російської Федерації від злочинних та інших протиправних дій та застосуванні спеціальних економічних заходів щодо Турецької Республіки”.

“З метою захисту національної безпеки та національних інтересів Російської Федерації” указом також передбачається заборона або обмеження для організацій, що знаходяться під юрисдикцією Туреччини, на виконання ними окремих видів робіт на території РФ за переліком, який визначається урядом Росії.

Забороняється також роботодавцям у РФ залучати з 1 січня 2016 року до трудової діяльності працівників з числа громадян Туреччини.

Путін підписав указ, в якому постановив призупинити з 1 січня 2016 року дію угоди з Туреччиною про безвізовий режим.

Указом президент доручив уряду РФ посилити контроль за діяльністю турецьких автоперевізників, портовий контроль і забезпечити транспортну безпеку акваторій морських портів в Азово-Чорноморському басейні.

 

У місті Керч, розташованому на сході окупованого Криму, знову зіпсували білборд з портретом президента Росії Володимира Путіна.

Як повідомляє “Крим. Реалії”, зображення Путіна заляпали фарбою.

“Фотографії забризканого чорною фарбою білборда зі слоганом “Крим. Росія. Назавжди” в соціальних мережах публікують місцеві жителі”, – йдеться в повідомленні.

Раніше в Керчі невідомі розмалювали графіті із зображенням Путіна на стіні будинку поряд з міською друкарнею, на перетині вулиць Карла Маркса та Кірова. Російському керманичу домалювали окуляри і “гітлерівські” вуса, на лобі зобразили нацистську свастику. Комунальники швидко зафарбували портрет.

У Керчі білборди із зображенням Путіна бруднили чорною фарбою неодноразово. Випадки псування зображень із Путіним фіксувалися також у Сімферополі та Ялті.

 

Сьогодні у зоні проведення АТО терористи продовжили провокаційні обстріли на Артемівському та Донецькому напрямках.

Про це інформує прес-центр АТО.

“З великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї загарбники протягом дня неодноразово  обстрілювали  Троїцьке, Зайцеве та Луганське. А з гранатометів та стрілецької зброї – Мар’їнку і Авдіївку. Також, з гранатометів, вели прицільний вогонь в поблизу Авдіївки”, – йдеться у повідомленні.

 

Захисники України вшанували пам’ять жертв Голодоморів та політичних репресій в Україні. Про це інформує прес-центр АТО.

“У День пам’яті жертв Голодоморів разом з усією країною склонилися у жалобному поклоні і військовослужбовці, які виконують бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей”, – йдеться у повідомленні.

Так, у Краматорську в штабі АТО у приміщенні каплиці Архістратига Михаїла відбулася поминальна молитва. Військовий капелан отець Юрій закликав присутніх не забувати безневинні жертви Голодоморів та попросив помолитися за мир на Донбасі.

У секторах АТО керівники нагадали військовослужбовцям про випробування, які випало винести українському народу у зв’язку із його геноцидом.

“Нас морили голодом, вивозили до Сибіру, розстрілювали, але не поставили на коліна. Ми як зерно, яке, проростаючи при першому промені сонця, тягнеться у небо”, – звернувся до підлеглих керівник одного із секторів.

У Старобільську військовослужбовці разом з місцевою владою взяли участь у покладанні композиції із зерен до пам’ятника “Жертвам Голодомору”.

 

У польових капличках військові капелани відслужили молебень за людьми, загиблими в різні роки Голодоморів. Під час жалобних заходів бійці вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. А о 16.00 годині разом з усією Україною на бойових позиціях були запалені свічки в пам’ять про знищених геноцидом співвітчизників.

 

В окупованому бойовиками Донецьку у день, коли Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років, влаштували фестиваль їжі.

Про це пише “Апостроф“.”Фестиваль національних страв влаштували в донецькому Парку кованих фігур в центрі міста. Продегустувати страви країн світу прийшли ватажок ДНР Олександр Захарченко і його соратники”, – наголошується в повідомленні.

Користувачів Твіттера обурив такий вчинок.”А фестивалю бензину там не видно на горизонті?”, “Ну так це ж недоноски, позбавлені елементарного співчуття, їм лише б зло Україні”, “Що зі свиней взяти. І ходять туди ті, хто при кориті, і їх холуї”, – пишуть люди в коментарях.

 

Конкурсний відбір-2016 буде проходити за новим переліком галузей знань і спеціальностей, затвердженим у цьому році.

Виші зобов’язані опублікувати нові правила прийому на своїх сайтах до 15 грудня, пише керівник освітніх програм Громадянської мережі “Опора” Ольга Стрелюк у своїй статті дляZN.UA.

“Вступники можуть не побачити окремих спеціальностей, оскільки деякі напрямки підготовки об’єднали воєдино. Наприклад, замість нинішніх трьох напрямкв підготовки “журналістика”, “реклама і зв’язки з громадськістю” і “видавнича справа та редагування” вступники побачать у додатках до Правил прийому лише одну спеціальність — “журналістика”, – повідомила вона.

Крім того, за словами Стрелюк, напрямок підготовки “прикладна статистика” може трансформуватися у спеціальність “економіка”, а на базі напрямку “міжнародна економіка” може виникнути дві спеціальності: “економіка” та “міжнародні економічні відносини”.

У зв’язку з цим з 1 вересня 2016 року навчання студентів буде проходити за новими освітніми програмами та навчальними планами.

“Обов’язковим конкурсним предметом залишається українська мова та література. Інші два визначає виш або вибирає з переліку, запропонованого вищим навчальним закладом. Звертаємо увагу: потрібно буде подавати сертифікати ЗНО, видані у 2016 році. Тому якщо випускники минулих років планують вступати в наступному році, вони повинні реєструватися для участі у стандартизованому тестуванні-2016″, – зазначила Стрелюк.

 

У Росії не вірять, що Туреччина перекриє протоки і заговорили про “апокаліптичний сценарій”

Пєсков назвав “абсолютно апокаліптичним сценарієм” можливість перекриття Туреччиною морських проток для судноплавства.

Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що передбачити дії керівництва Туреччини щодо РФ після інциденту з Су-24 складно, але можливість того, що турецька влада перекриє морські протоки він вважає “абсолютно апокаліптичним сценарієм”.

“Безумовно, з нашої точки зору, ступінь передбачуваності дій турецького керівництва зараз визначається непросто”, – цитує Пєскова Російська служба ВВС. – І давайте навіть не будемо обговорювати такі сценарії”.

При цьому представник президента РФ вважає попередження президента Реджепа Ердогана про те, що Туреччина буде вважати атаку проти свого літака в сирійському небі актом агресії “театром абсурду”.

“Це ж взагалі жахливий нюанс. Тобто, президент Туреччини зробив заяву, в якій сказав, що турецький літак був збитий над територією Сирії, то це буде вважатися актом агресії”, – стверджує Пєсков.

Нагадаємо, Володимир Путін 26 листопада звинуватив Туреччину в “свідомому” підштовхуванні двосторонніх відносин до безвиході.

Реджеп Тайіп Ердоган також відкинув звинувачення Володимира Путіна, що Туреччина допомагає фінансувати угруповання “Ісламська держава”, купуючи у неї нафту.

 

Б.Обама закликав ускладнити доступ до військової зброї в США

Президент США Барак Обама в суботу заявив, що Сполучені Штати повинні “щось зробити”, аби ускладнити доступ злочинцям до військової зброї, передає УНН з посиланням на Reuters.

“Ми повинні зробити щось стосовно того, що військова зброя на наших вулицях легкодоступна для людей, які не повинні нею володіти. Крапка. Досить – значить досить”, – заявив Б.Обама після чергового інциденту з жертвами у Колорадо-Спрінг, де троє людей загинули та дев’ятеро отримали поранення.

Президент США зазначив, що нападник у Колорадо-Спрінгс застосував автоматичну зброю, яку використовують військові.

Нагадаємо, стрілянина сталася в клініці планування сім’ї. Представник Білого дому, у свою чергу, повідомив, що про інцидент був проінформований президент США Барак Обама.

 

У Єгипті бойовики обстріляли поліцейську машину, загинуло 4 правоохоронців

Озброєні люди в масках на мотоциклі застрелили чотирьох єгипетських поліцейських на півдні Каїра в суботу. Про те заявили в МВС Єгипту, передає AFP.

“Бойовики відкрили вогонь по поліцейській машині, вбиваючи тих, хто всередині, в районі між знаменитими пірамідами Гізи і пірамідами Сакара”, – повідомляє міністерство.

Приналежність нападників не відома.

 

Полиция жестко разогнала массовую акцию протеста в Стамбуле

Против митингующих применялись водометы и слезоточивый газ

Турецкая полиция сегодня жестко разогнала массовую акцию протеста в Стамбуле, применив против митингующих водометы и слезоточивый газ. Несколько тысяч человек вышли на улицы города в связи с убийством известного курдского правозащитника Тахира Эльчи. Об этом пишет DW.

Отмечается, что в ходе марша протестующие против политики турецких властей бросали в полицейских бутылки с зажигательной смесью.

Напомнил, что Эльчи был убит сегодня во время пресс-конференции в Диярбакыре. Также в перестрелке погиб полицейский, множество человек получили ранения.

 

В Стамбуле прошел массовый митинг против российской агрессии в Сирии.

Главным слоганом, который скандировали собравшиеся, а так же заявленным на всех транспарантах, которые несли демонстранты, был «Путин убийца».

 

В’їзд заборонено. Після терактів у Парижі французька влада відмовила у в’їзді тисячі осіб

Після серії терактів у Парижі 13 листопада у в’їзді на територію Франції було відмовлено приблизно тисячі громадян.

Про це повідомив глава МВС Франції Бернар Казнєв, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на France 24.

Міністр уточнив, що їм не видали дозволи на в’їзд “через ризик, який могли представляти ці люди громадському порядку і безпеці в нашій країні”.

За його словами, на кордони Франції були спрямовані 15 тис. поліцейських, жандармів і митників з метою забезпечити безпеку кліматичного саміту COP21 у Парижі і нейтралізувати високий рівень терористичної загрози у Франції.

Нагадаємо, конференція з питань клімату COP21 пройде в Парижі з 29 листопада по 11 грудня 2015 року.

Ввечері 13 листопада Париж сколихнула серія заздалегідь підготованих терактів. Вибух стався біля стадіону Стад де Франс, крім того, невідомі захопили заручників у клубі Bataclan, а також відкрили стрілянину у ресторані і торговому центрі.

Відповідальність за організацію терактів у французькій столиці взяла на себе ІД.

 

У Євросоюзі розгорівся скандал через російського спікера

Депутат Європарламенту від Румунії Крістіан Преда вимагає відставки голови румунського Сенату Попеску Терічану, який прийняв спікера російської Держдуми Сергія Наришкіна.

Преда вважає, що запросивши голову російської Держдуми Сергія Наришкіна в Бухарест, Румунія проігнорувала введені санкції Євросоюзу проти Росії. Про це європолітик написав на своїй сторінці у Facebook.

“Сенат Румунії та Міністерство закордонних справ проігнорували введені санкції ЄС щодо одного з російських високопосадовців, відповідального за агресію Росії проти України. Націонал-ліберальна і Соціал-демократична партії зобов’язані вимагати зв’язку з цим пояснень від МЗС нашої країни, а Келін Попеску Терічану повинен піти у відставку”, — написав Преда.

Крім того, пояснень з приводу візиту Наришкіна в Бухарест вимагає і низка румунських ЗМІ. Як пише “Укрінформ”, в офіційній відповіді МЗС Румунії одному з видань підкреслюється, що угода, підписана Румунією, Росією та іншими країнами чорноморського регіону має перевагу перед санкціями, які ЄС ввів у відповідь на російську анексію Криму.

 

В Париж на климатическую конференцию должны приехать лидеры 147 государств.

29–30 ноября Президент Украины Петр Порошенко совершит рабочий визит в Французскую Республику для участия в открытии 21-й Конференции Сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата. Об этом сообщает пресс-служба Президента.

“29–30 ноября 2015 года Президент Украины Петр Порошенко совершит рабочий визит во Французскую Республику, где примет участие в открытии 21-й Конференции Сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата”, – идет речь в сообщении.

В ходе визита Глава государства также проведет ряд встреч с руководителями государств и правительств.

 

МинСтець опозорился вновь: замминистра прячется от журналистов – боится прессы

Об этом сообщает ТСН.

«Заместитель министра Стеця более три часа прятался от журналистов. Чтобы избежать комментария о приспешниках сепаратистов. Скандал вокруг министерства разгорелся в начале недели – когда выяснилось, что двое подозреваемых в сотрудничестве с сепаратистским ресурсом «Новороссия-ТВ», члены общественного совета при Мининформполитики. Но вместо того, чтобы объяснить, как в совет попали пророссийские активисты, заместитель министра Артем Биденко устроил детектив – с бегством и прятками», – говорится в сообщении.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 518

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua