Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 29 листопада

Інформдень: 29 листопада

Вдову Джеймса Мейса не пустили на відкриття виставки «Люди правди»

Про це Наталія Дзюбенко-Мейс написала на своїй сторінці у «Facebook». Вона розповіла, що охоронці та «дивні заклопотані людці із стосами списків» відмовилися шукати її ім’я у цих списках і не пустили її.

“ЯК Я НЕ ЗАПАЛИЛА СВІЧКУ

Ні, мої свічечки на моїх вікнах горять, і біля пам’ятного знака на Михайлівській площі також. А от інформація, яку поширили інформагенства, що на відкритті виставки «Люди правди», в музеї голодомору свічу пам’яті запалювала вдова Джеймса Мейса Наталія Дзюбенко-Мейс – неправда. Мене туди взагалі не запрошували і навіть у сам музей мене сьогодні не пропустила президентська охорона і дивні заклопотані людці із стосами списків, в яких моє ім”я навіть шукати відмовилися. Я принижено тупцяла перед ними добрих півгодини, показувала паспорт, показувала на плакат свого чоловіка і намагалася пояснити, що я його дружина, що, зрештою редактор-упорядник його книг, що редактор книги Лідії Коваленко і Володимира Маняка, що я щойно з відрядження, де проводила вечори пам’яті у школах, бібліотеках, що я мушу там бути, бо мене чекають журналісти і взагалі я маю право…

Наївна. Нічого мене не научив попередній досвід. При Ющенкові мене хоч запрошували, правда також не пропускали, бо губилися папірці. А тепер і не запрошують і не пропускають. Слухала в телевізорі добрі слова П.Порошенка про Джеймса і гадала, а чи пропустили би туди самого Джеймса? Прийшла додому, роботи непочатий край, треба якось підсумувати, узагальнити свої враження від поїздки, від публікацій, телефонують журналісти, питають про мої відчуття.від державної акції по вшануванню жертв Голодомору. Неймовірні, – відповідаю, Правда – неймовірні”.

Як повідомляє ЄвроМайдан – EuroMaydan, згодом представник Адміністрації президента вибачився перед Наталією Дзюбенко-Мейс вибачився за події біля пам’ятника жертв Голодомору.

Заступник глави Адміністрації президента України Ростислав Павленко від імені організаційного комітету з ушанування пам’яті жертв Голодомору також попросив вибачення у тих, хто 28 листопада не зміг потрапити до Меморіалу пам’яті. Павленко назвав причиною «прикрі непорозуміння, халатність і нічим не виправдану грубість окремих співробітників».

«З усіх цих ексцесів зробили висновки – і зараз робляться кроки, щоб таке було неможливо в майбутньому», – зазначив Павленко.

“Перепрошую панi Наталю Дзюбенко-Мейс. Менi, як колишньому студенту пана Джеймса, особливо недобре шукати пояснень тому, що сталося. Скажу лише, що Вас було запрошено. А  чому сталась така несправедливiсть — з’ясовуємо. З  наслiдками”, — додав він.

Нагадаємо, 28 листопада в День пам’яті загиблих у 1932-1933 роках під час Голодомору українці не могли пройти до Меморіалу пам’яті без акредитації, поки там перебували високопоставлені офіційні особи.

Джеймс Ернест Мейс (англ. James Earnest Mace, 1952-2004) – історик, політолог, дослідник голодомору в Україні. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні.

Джеймс Мейс спільно з Робертом Конквестом працював над книгою «Жнива скорботи». 1993 року переїхав із Сполучених Штатів у Київ, де одружився з Наталкою Дзюбенко, жив на Троєщині, викладав у Києво-Могилянській академії, редагував газету «День».

Викладав на кафедрі політології у Києво-Могилянській академії. Помер 3 травня 2004 року, похований у Києві на Байковому кладовищі.

 

Ідеологічною основою для дій радянського терору став великодержавний російський шовінізм.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у своєму недільному зверненні, яке оприлюднено на  Урядовому порталі.«Я звинувачую російський шовінізм у масштабних злочинах проти людяності», – заявив Прем’єр. За словами Яценюка, від агресії російського шовінізму постраждав кожен сусідній з Росією народ.

«По всьому периметру Російської держави не існує жодної країни, з якою Кремль підтримував би рівні і доброзичливі відносини. Глибока, вікова хвороба російського шовінізму і зневаги до кожного сусіда, його культури, мови чи релігії сьогодні активно заохочується режимом президента Путіна. Фактично, шовінізм проповідується з найвищих кафедр і духовних престолів Росії. Погляньте, з якою ненавистю і злобою російський шовінізм навіть зараз продовжує заперечувати Голодомор, захищаючи й аргументуючи людожерство Сталіна та зводячи йому пам’ятники», – сказав він.

На думку Яценюка, російський шовінізм намагається будь-якою ціною виправдати агресію Кремля проти всіх націй: українців, кримських татар, білорусів, литовців, латвійців, естонців, казахів, народів Східної Європи та Центральної Азії.

Прем`єр  наголосив, що підтримує ініціативу балтійських партнерів, які розпочали процеси стосовно притягнення до міжнародної відповідальності за комуністичні злочини.  «Над комуністичним режимом і російським шовінізмом рано чи пізно, але неминуче буде здійснено правосуддя і проведено міжнародний трибунал», – переконаний він.

Він також нагадав, що понад 70 держав світу визнали історичний факт Голодомору: «Можна сказати впевнено, що це ті країни, які шанують пам’ять про Голодомор, і вони і є справжньою коаліцією найвищих людських цінностей, демократії і гуманізму».

 

У столицю Росії з різних регіонів їдуть сотні фур: водії вантажівок збираються провести масштабну акцію протесту.

Про це повідомляє  Голос України. «Далекобійники обурені введенням плати за проїзд російськими дорогами для великовагових автомобілів», – пише видання.

Утім російська влада вже зараз намагається усіляко перешкодити протесту. Так колону далекобійників з Дагестану зупинила поліція: вимагали розписку, що ті не братимуть участі в акції. У Смоленській області поліцейські взагалі забирають вантажівки на штраф-майданчики. Мовляв, водії їдуть у нетверезому стані.

Нагадаємо, про свою ініціативу протестувати у Москві російські водії повідомили ще на початку тижня.

 

В России в воскресенье полиция задержала одного из организаторов акции протеста дальнобойщиков из Санкт-Петербурга Александра Расторгуева.

В России в воскресенье полиция задержала одного из организаторов акции протеста дальнобойщиков из Санкт-Петербурга Александра Расторгуева.

Об этом сообщает Радио Свобода.

По данным информационной службы, теперь его удерживают в участке из-за неоплаченного штрафа.

Отмечается, что очередную массовую акцию российские дальнобойщики планировали на 30 ноября. В этот день на Москву намеревались двинуться водители грузовиков из Дагестана. Дальнобойщики из Санкт-Петербурга хотели поддержать коллег: когда те должны были двинуться на Москву с юга, петербургские водители планировали направиться туда с севера.

Накануне Расторгуева вызывали в прокуратуру для объяснений о возможном нарушении закона о противодействии экстремизму.

С 15 ноября в России внедрили плату за проезд для автомобилей массой более 12 тонн через систему «Платон», чтобы компенсировать расходы на ремонт дорог, наибольший вред которым наносят именно грузовики.

Дальнобойщики с 11 ноября проводят акции протеста по всей стране. На некоторых автотрассах они на своих фурах массово двигаются с крайне низкой скоростью, чем фактически блокируют передвижение других транспортных средств. Водители требуют внести изменения тарифов и технически доработать систему. Негодование дальнобойщиков вызывает и то, что сбором денег занимается частная структура, подконтрольная Игорю Ротенбергу, сыну миллиардера Аркадия Ротенберга, друга президента Владимира Путина.

 

На думку директора Центру Східноєвропейських перспектив Миколи Воробйова, на анексованому Росією півострові назріває суспільний бунт.

Про це він пише у  Фейсбуці. «Майже тримісячна блокада Криму і відключення півострова від електропостачання ще раз доводить, що Путіна можна і треба бити! Кілька сотень принципових активістів у Чаплинці і все, керівництво 1/8 суші і “наддержави” вже тиждень ламають голову над тим, як провести світло на анексований півострів, де всерйоз назріває суспільний бунт», – пише Воробйов.

Він зазначає, що «удари» мають бути не епізодичними, а системними.

«Крим можна було вже давно повернути до складу України або й зовсім не дати його захопити», – вважає експерт.

При цьому він зауважив, що історію України роблять зовсім не уряди, партії і навіть не олігархічні клани.

«Її створюють одиниці: один сотник, один пост у Фейсбуці, один штурман вертольота МІ-24, жменька активістів на КПП “Чонгар”, один полковник ВПС України, який відмовився здати “зеленим чоловічкам” базу аеропорту у Бельбеку», – переконаний Микола Воробйов.

 

Держава Україна, так само як і українська громада Америки докладуть більше зусиль, щоб розповісти американцям правду про Голодомор 1932-33 рр.

Про це зазначили організатори пам’ятних заходів зі вшанування 83-ї річниці трагедії Голодомору, що відбулися в суботу біля монументу “Поле пшениці” в центрі Вашингтона.

Як зауважив Укрінформу з цього приводу посол України в США Валерій Чалий, дипломатична місія має відповідні задачі від вищого керівництва держави. “Завдання, поставлене президентом, міністром закордонних справ – розширити знання про геноцид в Україні в 1932-33 роках та ініціювати відповідну політичну та політико-правову реакцію”, – наголосив посол.

За його словами, в цьому питанні існують певні складнощі юридичного характеру. Одна з них – це виключення ще Радянським Союзом окремої норми з Конвенції ООН про запобігання злочинів геноциду та покарання за них, “яка давала можливість з точки зору міжнародного права визначити Голодомор в Україні геноцидом”. Тим не менше, зауважив дипломат, зараз доступною стає все більше документальної інформації про ті часи, відкриваються архіви КДБ.

“Думаю, з часом розуміння глибини свідомих злочинних дій проти цілого народу стане підставою для політичних і політико-правових рішень ще більшого кола країн, тож робота на цьому напрямі продовжуватиметься й тут, у Сполучених Штатах”, – наголосив Валерій Чалий.

Паралельних зусиль на цьому напрямі докладає й українська громада Америки. Як розповів Укрінформу голова Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків, уже зараз опрацьовуються ідеї, як більш ефективно поширити знання про голод в Україні.

“Ми обговорюємо різні думки та ідеї. Це, звичайно, виставки в публічних музеях, в навчальних закладах, проведення лекцій в американських університетах. Крім того, ми хочемо ввести тему Голодомору в шкільну програму для старших класів”, – зауважив Савків. Щодо шкільного напряму, він пояснив, що складність полягає в децентралізації американської системи середньої освіти. “Тобто, кожний штат визначає програму навчання, тому ми активізуємо українську громаду в різних штатах для цього”,- зазначив голова Комітету.

Що ж стосується офіційного визнання Голодомору геноцидом, Савків нагадав, що Конгрес США вже прийняв кілька документів, які застосовують таке формулювання. В тому числі, “в законопроекті щодо встановлення меморіалу жертвам Голодомору в Вашингтоні вказано на геноцид в Україні”. Натомість, за його словами, потрібно й надалі працювати над тим, щоби добитися офіційного визнання цього з боку адміністрації США.

Тим часом, у американській столиці відчувається наростаюча політична підтримка цієї ідеї. Варто лише згадати багатотисячний мітинг за участі членів Конгресу та адміністрації США, дипломатів та іноземних гостей, присвячений відкриттю монумента “Пшеничне поле” архітектора Лариси Курилас. Поява цього пам’ятника в центрі Вашингтона стала не лише символом скорботи українців, але й підтримки з боку американського народу.

“Мені дуже подобається, що пам’ятник тепер має своє життя. Люди приходять, ставлять свічки в самих буквах слова “HOLODOMOR”, на буквах, між ними та замислюються над тим, що означає цей монумент”, – розповіла в коментарі агентству Лариса Курилас.

За її словами, коли люди підходять до монумента, то відчувають, що це не тільки образ пшениці в бронзі, це образ виживання цілого народу. Й про це мають знати всі, щоб подібного не сталося більше ніде у світі.

 

Протягом двох років уряд Канади надав Україні різноманітної допомоги загальною вартістю у 700 млн дол. Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у МЗС Канади. «Із січня 2014 року Канада оголосила про більш, ніж 700 млн дол. допомоги у відповідь на кризу в Україні, що забрала життя понад 8000 чоловік», – зазначили у МЗС.

Канадська допомога Україні включає стабілізаційні кредити під низькі відсотки та підтримку у багатьох проектах із забезпечення тривалого економічного зростання, розвитку демократії, прав людини, громадянського суспільства і верховенства права.

Також у зовнішньополітичному відомстві нагадали, що лише вчора українські силовики отримали від Канади обладнання для розмінування вартістю 3 млн дол.

«Міністр вчора оголосив про передачу ЗСУ обладнання для утилізації боєприпасів. Це нелетальне обладнання дозволить ЗСУ безпечно утилізовувати боєприпаси, таким чином сприяючи безпеці українців, що проживають у зоні конфлікту», – зазначили у МЗС.

Передана армії допомога включає захисні костюми, роботи та тактичні набори, що дозволять підвищити безпеку роботи команд із розмінування.

 

Канада підтримує вжиті Україною заходи щодо впровадження Мінських домовленостей і закликає інші сторони вчинити так само.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, таку заяву поширив сьогодні МЗС Канади.

«Канада схвалює зроблені Україною кроки у напрямку реалізації політичної частини Мінських угод та з нетерпінням очікує на продовження інклюзивного конституційного процесу», – йдеться у заяві.

При цьому МЗС закликає усі сторони не зупинятися на досягнутому та продовжувати впровадження Мінських домовленостей. «Канада закликає усіх учасників до подальшого прогресу у впровадженні Мінських домовленостей, основою якого мають стати вжитті протягом останніх двох місяців кроки, включно із відведенням зброї від лінії зіткнення», – зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

У заяві наголошується, що Канада підтримує український народ та очікує від Росії повноцінного залучення до мінського процесу. «Це передбачає припинення постачання та підтримки бойовиків у східній Україні та повну повагу до суверенітету та територіальної цілісності України», – пояснили у МЗС.

Водночас, у Оттаві підкреслили, що звіти про порушення режиму припинення вогню протягом останніх двох тижнів «викликають занепокоєння». «Канада продовжуватиме уважно моніторити ситуацію та відповідно реагувати у координації із партнерами та союзниками», – наголошується у заяві.

 

Канада залишається віддана своїм обіцянкам підтримувати Україну у впровадженні реформ та протидії російській агресії.

Про це повідомив міністр закордонних справ Канади Стефан Діон під час зустрічі голів урядів країн Британської співдружності на Мальті, передає кореспондент Укрінформу.

«Канада повністю віддана підтримці України у побудові стабільної, процвітаючої та безпечної країни, а також протидії російському вторгненню», – сказав Діон.

Він додав, що залишається задоволеним темпом впровадження реформ, обіцяних на Майдані. «Нас надихають перші успіхи у виконанні обіцянок Майдану, втім, зробити ще треба багато, і Канада сповна підтримуватиме Україну на цьому шляху», – зазначив міністр закордонних справ Канади.

Нагадаємо, що Канада вчора передала Україні обладнання для розмінування загальною вартістю 3 млн дол.

 

Український боксер Володимир Кличко визнав перевагу Тайсона Ф’юрі на рингу у Дюссельдорфі, однак планує “скасувати” чемпіонство британця у поєдинку-реванші.

Про реванш Кличко-молодший сказав журналістам після бою,  передає 24.tv.

За словами Володимира Кличка, йому для перемоги не вдалось підібрати необхідну дистанцію.

У контракті поєдинку між боксерами була прописана можливість реваншу. Такий бій може відбутись уже навесні або влітку наступного року.

Зі свого боку британський важковаговик також прокоментував свою сенсаційну перемогу.

“Здійснилася моя мрія! Я так довго для цього гарував! Знаєте, шість місяців щоденної тяжкої праці в залі. Я просто не можу повірити у свою перемогу! Чесно кажучи, рішення суддів мене здивувало – не очікував, що в Німеччині віддадуть перемогу мені”, – наводить слова Тайсона Ф’юрі сайт klitschko-brothers.com.

 

Голодомор багато навчив українців, тож намагання Путіна знищити українську націю, як цього прагнув Сталін, приречені на поразку.

Про це йдеться у зверненні президента Конгресу українців Канади Павла Грода, передає кореспондент Укрінформу.

«Українці винесли урок із Голодомору та не дозволять Путіну викорінити українську націю. По всьому світу українські громади працюють над тим, аби отримати підтримку прагненню громадян України жити у вільній від іноземної агресії країні, що поважає людську гідність», – сказав Грод.

На його переконання, вивчення теми Голодомору підвищить здатність людей протистояти тиранам. «Вивчення уроків з прав людини, винесеним із Голодомору, допоможе забезпечити нашу пильність та бажання протистояти сучасним тиранам, на кшталт Путіна, який розпочав війну на знищення українців», – зазначив президент Конгресу українців Канади.

Він додав, що нинішній російський режим чинить той само багатосторонній тиск на Україну, як свого часу радянський. «Сучасна Україні підпадає під військові, економічні та політичні напади Росії, дуже подібно до подій часу Сталіна 80 років назад. В Україні немає громадянської війни, як і ніколи не було сепаратистських рухів на сході. Цей конфлікт суцільно організований та провадиться путінським режимом та роздмухується ворожою пропагандистською війною», – наголосив Грод.

За його словами, миролюбні та вільні люди з усього світу «мають активно протистояти цій величезній загрозі глобальному миру та безпеці».

 

Президент України Петро Порошенко привітав Об’єднання українців у Польщі (Związek Ukraińców w Polsce) з 25-річчям діяльності.

Відповідний  текст привітання розмістило у Фейсбуку  посольство України в Польщі.

“За чверть століття своєї діяльності Об’єднання стало потужним осередком української громади на теренах Республіки Польща, великою організацією, яка відіграє важливу роль у зміцненні українсько-польських відносин на основі добросусідства та партнерства, європейських цінностей, взаємної поваги до історії, культури і традицій народів двох країн”,- йдеться у листі президента України.

У ньому підкреслюється, що у час випробувань для України Об’єднання активно включилося до боротьби за свободу, незалежність і територіальну цілісність України.

“Користуючись нагодою хотів би щиро подякувати за вкрай необхідну підтримку та допомогу Україні”,- наголосив глава Української держави.

 

Конкурсна комісія з відбору до Національного агентства з питань запобігання корупції обрала лише двох з п’яти його членів, і залишивши протокол засідання відкритим, зробила перерву на невизначений час.

Прізвища переможців оголосила голова комісії з відбору кандидатів, перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова. За Віктора Чумака проголосували усі 8 членів комісії, за Олександра Скопича – 6, повідомляє кореспондент Укрінформ.

Водночас Інші претенденти: Наталя Корчак, Вадим Чижиковський, Федір Веніславський, Олександр Серьогін, Роман Маселко, – не набрали необхідної кількості голосів.

Для створення і початку роботи НАЗК, згідно закону, має бути обрано мінімум троє з 5 членів.

Головуюча – перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова – заявила, що засідання переноситься з причини того, що один з членів комісії їде у відрядження.

Нагадаємо, на попередньому етапі до фіналу конкурсу на посади п’ятьох членів Нацагенства з питаннь запобігання корупції пройшли дев’ять кандидатів з 20-ти, а до цього – з 53-х. 22 листопада конкурсна комісія відбору на посади членів антикорупційного Нацагентства ознайомилася з результатами спецперевірки кандидатів.

Додамо, що Національне агентство з питань протидії корупції створено згідно з антикорупційним законом, який був ухвалений ще у жовтні 2014 року. Його заданнями є формування єдиної державної антикорупційної політики, моніторинг виконання державними органами антикорупційної політики, контроль етичної поведінки держслужбовців та контроль за майновими декларація держслужбовців.

 

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан відвідав Краматорськ, де зустрівся з представниками спостережної місії, які працюють тут.

Про це повідомляє  прес-служба ОБСЄ .Апакан отримав оновлену інформацію про ситуацію в галузі безпеки з представниками Донецької ОДА.

Співрозмовники також обговорили питання внутрішньо переміщених осіб і хід розмінування. Голова спостерігачів висловив подяку представникам адміністрації за їх співпрацю і запевнив їх, що кінцева мета СММ, в межах його мандата, сприяти нормалізації і стабілізації ситуації в країні.

«Ми вважаємо, що миру можна досягти. Основне завдання СММ тут – відстежувати і повідомляти, але ми також намагаємося сприяти діалогу і звертаємо увагу на різні гуманітарні аспекти», – сказав Апакан.Він також повідомив, що СММ наразі розширюється географічно, збільшується кількість і технічних засобів, аби підвищити свої можливості з моніторингу та звітності.

 

Мовчазна акція «Ніч пам’яті» відбулася у переддень роковин кривавого розгону Євромайдану бійцями спецзагонів МВС.

Кількасот людей зібрались на майдані Незалежності вшанувати пам’ять загиблих під час подій Революції гідності, збройного конфлікту на Донбасі та Голодомору.

Вони запалили свічки, священики провели богослужіння. Охочі могли записати на відео історії своїх родин, які постраждали від геноциду 1932 –1933 років. Серед присутніх були активісти Майдану, бійці добровольчих батальйонів. Політиків майже не було, із депутатів Верховної Ради прийшов Володимир Парасюк,  зазначає Радіо Свобода.

 

Керівництво Бундесверу планує залучити до боротьби з ісламістами у Сирії близько 1200 німецьких військових.

Про це повідомляє Deutsche Welle. “З військової точки зору для обслуговування літаків та кораблів потрібно близько 1200 військових”, – заявив генеральний інспектор Бундесверу Фолькер Вікер.

Зазначається, що у разі схвалення Бундестагом подання оборонного відомства, військовий контингент Німеччини в Сирії стане найбільшою закордонною місією Бундесвера.

За словами Вікера, в разі надання мандату, отримати який уряд у Берліні розраховує ще цього року, розгортання контингенту в Сирії може “відбутися дуже скоро”. Зокрема Німеччина планує відправити на допомогу в боротьбі з ісламістами розвідувальні літаки Tornado та фрегат, який підтримуватиме французький авіаносець “Шарль де Голль” у Середземному морі.

Інспектор також додав, що наразі проводяться перемовини з Туреччиною та Йорданією щодо стаціонування літаків на базах в Інджирлику та Аммані.

Крім цього, Німеччина планує залучити до місії один заправочний військовий літак та команду зі здійснення супутникової розвідки.

Як повідомлялося раніше, правляча коаліція в Німеччині погодилася в четвер підтримати заклик Франції по участі у боротьбі з ІДІЛ, вирішивши сприяти в плані розвідки і логістики.

 

У Лондоні люди вийшли на вулицю з протестом проти операції в Сирії

У резиденції прем’єр-міністра центрі Лондона пройшов мітинг протесту проти можливої участі Великобританії в бомбардуванні позицій радикального угруповання “Ісламська держава” в Сирії.

В акції, організованій рухом Stop The War, взяли участь кілька тисяч осіб. За підсумками заходу вони передали в канцелярію прем’єр-міністра  Девіда Кемерона  відкритий лист з проханням відмовитися від проведення такої операції, повідомляє  Російська служба ВВС.

Серед тих, хто підписав лист, фігурували, зокрема, режисер Кен Лоуч, комік Френкі Бойл і актор Марк Райланс.

Перед присутніми також виступила “тіньовий” міністр міжнародного розвитку Дайан Ебботт. За її словами, прем’єр не зумів чітко обґрунтувати необхідність участі у бомбардуваннях Сирії і подібна операція навряд чи зможе принести країні мир.

Аналогічні акції, але меншого масштабу пройшли ще кількох британських містах. У їх числі Манчестер, Ковентрі, Брістоль і Суонсі.

 

Канада похвалила Україну за дотримання Мінських угод

Канада чекає на продовження інклюзивного конституційного процесу та підтримує Україну на шляху щодо впровадження Мінських домовленостей. Про це повідомляє прес-служба МЗС Канади, передає  УНН.

У МЗС закликає усі сторони продовжувати впровадження Мінських домовленостей.

“Канада закликає усіх учасників до подальшого прогресу у впровадженні Мінських домовленостей, основою якого мають стати вжитті протягом останніх двох місяців кроки, включно із відведенням зброї від лінії зіткнення”, — зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

Також  Канада нагадала, що підтримує український народ та очікує від Росії повноцінного залучення до Мінського процесу.

“Це передбачає припинення постачання та підтримки бойовиків у східній Україні та повну повагу до суверенітету та територіальної цілісності України”, — пояснили у МЗС.

Водночас, у Оттаві підкреслили, що звіти про порушення режиму припинення вогню протягом останніх двох тижнів “викликають занепокоєння”.

“Канада продовжуватиме уважно моніторити ситуацію та відповідно реагувати у координації із партнерами та союзниками”, — наголошується у заяві.

Нагадаємо, цієї ночі терористи обстріляли з гранатомета Опитне.

 

В Анкарі вважають, що санкції Путіна лише погіршать відносини країн

Російські санкції, що введені Володимиром Путіним 28 листопада проти Туреччини, лише посилять проблеми між двома країнами. Такої думки дотримуються в Анкарі. Про це УНН  повідомляє з посиланням на агенцію Reuters.

“Подібні санкції тільки шкодять відносинам. Ці кроки не є вирішенням проблеми, а тільки погіршують її”, – розповів турецький чиновник.

Указ президента РФ набирає чинності з дня його офіційного опублікування і діє до скасування встановлених ним спеціальних економічних та інших заходів.

 

В полиции предполагают, что горсовет Кривого Рога, под стенами которого сегодня проходит народное вече по поводу результатов выборов, может быть заминирован.

Об этом сообщили в криворожском  1 Городском.

По словам начальника полиции Кривого Рога Валерия Лютого, у одного из вошедших в горсовет митингующих обнаружено взрывное устройство.

Начальник полиции призвал всех покинуть здание горсовета.

Нардепы, журналисты и митингующие выходят. Проверку на наличие взрывного устройства будут проводить бойцы батальона «Донбасс».

Саперная группа с собакой уже проводит осмотр здания и кабинетов городского исполкома.

Напомним, сегодня в Кривом Роге возле здания городского совета проходит народное вече в знак протеста против результатов выборов городского головы.

Криворожский горизбирком объявил Юрия Вилкула победителем второго тура выборов городского головы. По результатам подсчета голосов, Он набрал 49%, его соперник Юрий Милобог – около 48%. Разрыв между кандидатами составляет всего 752 голоса.

В четверг народные депутаты приняли постановление о создании Временной специальной комиссии по вопросам проверки фактов нарушений во время проведения повторного голосования на выборах Криворожского городского головы.

 

В Кривом Роге участники народного вече с боем прорываются в помещение городского совета.

Об этом сообщил телеканал «112 Украина». «Сейчас они находятся в холле здания. Между активистами и полицейскими завязалась словесная перепалка», – говорится в сообщении.

Нардеп Владимир Парасюк призвал полицейских пропустить остальных активистов в горсовет.

На встречу с криворожцами прибыли нардепы Семен Семенченко, Владимир Парасюк, Ярослав Маркевич. Ожидается приезд Егора Соболева.

На площади возле Козака Рога виднеются украинские государственные флаги, флаги организаций «Правый сектор», «Сич», «Сокол».

Представители «Самопомочи» говорят, что ожидали на митинге 7 тысяч человек, однако СМИ сообщают, что пришло на площадь даже больше, несмотря на плохую погоду.

Напомним, сегодня в Кривом Роге возле здания городского совета проходит народное вече в знак протеста против результатов выборов городского головы.

Криворожский горизбирком объявил Юрия Вилкула победителем второго тура выборов городского головы. По результатам подсчета голосов, Он набрал 49%, его соперник Юрий Милобог – около 48%. Разрыв между кандидатами составляет всего 752 голоса.

В четверг народные депутаты приняли постановление о создании Временной специальной комиссии по вопросам проверки фактов нарушений во время проведения повторного голосования на выборах Криворожского городского головы.

 

Народне віче, яке пройшло в неділю у Кривому Розі на знак протесту проти обрання міським головою Юрія Вілкула, звертається до Верховної Ради з проханням призначити нову дату виборів.

Про це в ефірі телеканалу  «112 Україна»  заявив народний депутат від «Самопомочі» Семен Семенченко.

«Люди на народному вічі прийняли рішення не визнавати результати виборів, які були сфальсифіковані. Причому вони вирішили піти далі – і вибори в міськраду теж вимагають від ВР не визнавати… Люди прийняли рішення про створення Громадської варти, це громадське формування для підтримки порядку. Прийняли рішення відкрити приймальні нардепів, збирати факти розкрадання міста і звернутись до ВР з вимогою нових виборів», – сказав Семенченко.

Нагадаємо, сьогодні у Кривому Розі біля будівлі міської ради відбувається народне віче на знак протесту проти результатів виборів міського голови.

Криворізький міськвиборчком оголосив Юрія Вілкула переможцем другого туру виборів міського голови. За результатами підрахунку голосів, Вілкул набрав 49%, його суперник Юрій Милобог – близько 48%. Розрив між кандидатами становить лише 752 голоси.

У четвер народні депутати ухвалили постанову про утворення Тимчасової спеціальної комісії з питань перевірки фактів порушень під час проведення повторного голосування на виборах Криворізького міського голови

 

29 ноября, после окончания Народного вече против фальсификаций на выборах мэра Кривого Рога, в фойе горисполкома оборудовали общественную приемную для работы образованных на вече органов: “Громадської варти”, “Ради представників громади” и “Антикорупційної комісії”.

Как стало известно 0564 на месте события, криворожане активно записывались во все вновь образованные после вече органы:

За первый час в “Громадську варту” записалось 67 криворожан. Основная задача данной организации – обеспечить порядок в Общественной приемной и свободный вход горожан в рабочее время в админздание.

В “Раду представників громади” пожелали вступить 55 человек.

В “Антикорупційну комісію” записалосось 14 криворожан. Как сообщил народный депутат Егор Соболев, он посадил в данный отдел своего помощника из Верховной Рады для сбора информации о фактах коррупции в Кривом Роге.

Всех желающих присоединиться, приглашают записываться в Общественной приемной в фойе горисполкома и оставлять свои контактные данные.

 

Военный самолет из российской авиационной группы в Сирии залетел в контролируемое Израилем воздушное пространство.

Об этом заявил министр обороны еврейского государства Моше Яалон, пишет издание The Times of Israel.

По словам министра, это произошло вследствие ошибки российского самолета.

“С россиянином сразу вышли на связь, он немедленно изменил курс и вернулся в Сирию”, – сказал Яалон не уточнив, когда произошел инцидент.

При этом министр напомнил, что в прошлом году Израиль сбил сирийский Су-24, нарушивший воздушное пространство страны, а также сбил беспилотный летательный аппарат.

“Когда мы поняли, что россияне планируют операцию в Сирии, мы немедленно встретились с Путиным… чтобы создать открытые каналы координации для предупреждения недоразумений. Российские самолеты не наносят удары по нашей территории, поэтому нет необходимости их автоматически сбивать”, – сказал Яалон.

 

Подача электроэнергии в Крыму в настоящее время ограничена в 296 населенных пунктах.

Об этом сообщает  Радио Свобода. Ограничения в подаче электроэнергии сейчас касаются более чем 24 тысяч домов.

В российском МЧС добавили, что по состоянию на вечер субботы, 28 ноября, объем имеющейся в Крыму электроэнергии составил около половины от потребности.

В то же время, как сообщает “Крым. Реалии”, улучшилось электроснабжение жилых районов в Севастополе. По данным местных жителей, они начали получать электроэнергию и в те часы дня, которых не было в предыдущем графике, подготовленном местными властями.

Как сообщалось, 20 ноября в Херсонской области повредили опоры, которые поставляют электроэнергию в Крыму. 22 ноября полуостров оказался полностью отключенным от украинской электроэнергии. Там введен режим ЧС.

«Укрэнерго» отремонтировало одну из опор, однако протестующие препятствуют восстановлению энергоснабжения Крыма, требуя от оккупантов освободить политзаключенных.

27 ноября протестующие заявили, что у энергетиков не будет доступа к поврежденным электроопорам как минимум до понедельника, 30 ноября.

Сейчас в Крыму без электроснабжения остаются около 1,157 тыс. человек.

В связи с энергетической блокадой оккупационная “власть” объявила каникулы в детских садах и школах. С 1 декабря санатории полуострова прекращают прием отдыхающих.

 

По данным разведки, морально-психологическое состояние боевиков, которые входят в первый и второй корпус под руководством российских кадровых офицеров, крайне низкий.

Об этом на брифинге сообщил представитель Администрации Президента Украины по вопросам АТО полковник Александр Мотузяник.

«Неудовлетворительное продовольственное и финансовое обеспечение привело к злоупотреблению алкоголем и наркотиками вследствие чего увеличилось количество хаотичных обстрелов боевиками как своих позиций, так и позиций сил АТО», – сказал он.

Кроме того, разведка докладывает, что российское оккупационное командование распространяет слухи о возможном наступление украинской армии.

«Это делается не только для того, чтобы спровоцировать Вооруженные Силы Украины, а и для того, чтобы решить проблему нехватки жилья для боевиков на зимний период. Впрочем, данная информация не соответствует действительности: Украина соблюдает перемирие, выполняя Минские договоренности», – заявил пресс-секретарь АП.

 

В России утверждают, что не рассчитывают на возобновление поставок электроэнергии из Украины.

Об этом заявил министр энергетики РФ Александр Новак, сообщает  Коммерсантъ.

«У нас на сегодняшний день нет четкого понимания по поводу продолжения работы с украинской энергосистемой. Поэтому мы исходим из того, что этой электроэнергии нет, и рассчитываем на свои силы»,— сказал он.

Издание также сообщает, что министру доложили, что крымские энергетики якобы закончили подготовку инфраструктуры на полуострове к запуску энергомоста из Краснодарского края.

Как сообщалось, 20 ноября в Херсонской области повредили опоры, поставляющие электроэнергию в Крым. 22 ноября полуостров оказался полностью отключенным от украинской электроэнергии. Там введен режим ЧС.

«Укрэнерго» отремонтировало одну из опор, однако протестующие препятствуют возобновлению энергоснабжения Крыма, требуя от оккупантов освободить политзаключенных.

27 ноября протестующие  заявили, что у энергетиков не будет доступа поврежденным электроопорам как минимум до понедельника.

Сейчас в Крыму без электроснабжения остаются около 1,157 тыс. человек.

В связи с энергетической блокадой оккупационная “власть” объявила каникулы в детских садах и школах. С 1 декабря санатории полуострова прекращают прием отдыхающих.

 

За сутки боевики 37 раз открывали огонь, один боец ранен.

Об этом на брифинге сообщил представитель Администрации Президента Украины по вопросам АТО полковник Александр Мотузяник.

“Вчера боевики 33 раза открывали огонь на Донецком направлении. Боевики также дважды открывали огонь вблизи поселка Троицкое, и дважды – вблизи Широкиного. За минувшие сутки в результате боевых действий погибших украинских военнослужащих нет, 1 военный получил ранения на Мариупольском направлении”, – сказал Мотузяник.

По его словам, возобновились вражеские обстрелы в районе Светлодарской дуги.

“Вблизи поселка Луганское противник открывал неприцельный огонь из крупнокалиберных пулеметов четыре раза. Также более полутора часов продолжалась провокация врага с использованием стрелкового оружия вблизи села Кодема. На север от Горловки боевики в течение суток открывали огонь из крупнокалиберных пулеметов. После захода солнца обстреляли украинские позиции вблизи Зайцевого и Майорску из 82 и 120-мм минометов”, – добавил Мотузяник.

Противник провел две вооруженные провокации вблизи Верхнеторецкого с применением стрелкового оружия продолжительностью около 50 минут.

По словам представителя АП, в районе Донецкого аэропорта  зафиксированы 7 вражеских обстрелов, во время которых применялись гранатометы, а также крупнокалиберные пулеметы.

Близ Марьинки вчера противник трижды нарушил режим тишины, применив ручные гранатометы и стрелковое оружие.

 

В Феодосии билборд с портретом президента России Владимира Путина забрызгали черной краской. Об этом сообщает Крым.Реалии.

«Это уже второй меченый Путин , первого успели снять. Фото сделано патриотом Украины , очень хорошим человеком. Понятно, что его имя пока назвать не могу. Добавлю , что это широкая улица, открытое пространство , все как на ладони, и тот, кто это сделал, реально рисковал», – написал местный житель в соцсети.

Это не единичные случаи порчи граффити с Путиным в Крыму, подобное происходило в Симферополе и Ялте, но особенно часто – в Керчи.

Ранее в Керчи неизвестные разрисовали граффити с изображением президента России стене дома рядом с городской типографией, на пересечении улиц Карла Маркса и Кирова. Путину дорисовали очки и «гитлеровские» усы, на лбу изобразили нацистскую свастику. Коммунальники быстро закрасили портрет.

Также в Керчи неоднократно пачкали черной краской билборды с изображением Путина.

 

На блокпосту в Мариуполе в ночь на 29 ноября военнослужащий Нацгвардии из воинской части №3057 получил тяжелое ранение в голову.

Об этом повідомивляє  0629.com.ua. “Сегодня ночью военнослужащий Национальной гвардии из воинской части 3057 получил тяжелое ранение в голову. Возможна попытка суицида. Обстоятельства уточняются”, – говорится в сообщении.

Боец доставлен в мариупольский госпиталь, прибыл в больницу около 5 утра. Инцидент произошел на блокпосту в Мангуше.

Как отметил пресс-офицер НГ сектора “М” Александр Олифер, причина ранения военнослужащего не установлена, ведется сбор информации, вероятно, боец получил ранение вследствие неосторожного обращения с оружием.

 

По состоянию на 11-й часов явка избирателей на местных выборах в Мариуполе составляла около 1%.

Об этом сообщил в эфире телеканала “112 Украина” председатель Донецкой областной военно-гражданской администрации Павел Жебривский.

 

По состоянию на 14 часов явка избирателей в Мариуполе составляла 25,25%, в Красноармейске – 23,62%.

Об этом рассказал во время пресс-конференции глава Центральной избирательной комиссии Михаил Охендовский, сообщает корреспондент Укринформа.

«По состоянию на 14 часов в Мариуполе из 330 тыс. 900 избирателей, которые были в уточненных списках, проголосовали 83 тыс. 243 человека. Это – 25,25% от общего количества избирателей. В то же время в Красноармейске из 58 тыс. 221 чел. по  состоянию на это время проголосовало 13 тыс. 914 избирателей. То есть 23,62% от всего количества избирателей», – сказал Охендовский.

По его словам, для сравнения средняя явка избирателей по Украине во время повторного голосования на местных выборах 15 ноября текущего года по состоянию на 12 часов составляла -12,8%, а на 16 часов – 26,4%.

Напомним, в Мариуполе и Красноармейске в воскресенье, 29 ноября, проходят местные выборы: будут избирать депутатов городских советов и городских голов.

Избиратели обоих городов будут иметь достаточно широкий выбор среди кандидатов на городского голову – 20 и 22 соответственно.

 

Явка на місцевих виборах у Маріуполі і Красноармійську Донецької області становить в середньому 37%.

У ЦВК нагадали, що 29 листопада відбулося голосування на чергових виборах депутатів Красноармійської міської ради, Красноармійського міського голови та депутатів Маріупольської міської ради і Маріупольського міського голови.

Згідно з інформацією органів ведення Державного реєстру виборців, у Красноармійську явка становить 37,58%. У Маріуполі участь у голосуванні взяли 36,49% виборців.

 

За даними екзит-полу, який провела компанія “Research & Branding Group”, новообраним мером Маріуполя став директор з персоналу ПАТ “Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча” Вадим Бойченко, який позиціонував себе як самовисуванець.

За попередніми підрахунками виборів міського голови, він набрав 71,7%.

На другому місці опинився представник партії “Сила людей”, директор сервісного центру “Ліоком” Максим Бородін. За нього проголосувало приблизно 9,5% виборців у Маріуполі.

Третій — самовисуванець, голова правління харчового холдингу ТОВ “УГХТ” Юрій Тернавський, що набрав 7,2%.

Водночас, за даними екзит-полів до Маріупольської міськради проходять лише дві партії: “Опозиційний блок”, який набрав 66,5% голосів, і партія “Сила людей”, що набрала 10,5%. Інші політсили не здолали 5%-й бар’єр.

 

Жодна організація, що заслуговує довіри, екзит-пол не проводила, наголосив губернатор.

Глава Донецької ОДА Павло Жебрівський не згоден з даними екзит-полу, згідно з якими переможцем у першому турі виборів мера Маріуполя може стати Вадим Бойченко, передає 112 Україна.

Дані Researching branding group Жебрівський назвав  такими, що не мають нічого спільного з реальністю “спробою деморалізувати людей”.

За його словами, Researching branding group – відома компанія, яка проводить екзит-поли в інтересах політичної сили.

“Ми фіксували таких інтерв’юерів, які ставили тільки біля імені конкретного кандидата і політичної сили галочку. Громадські активісти їх розігнали”, – сказав Жебрівський.

Жодна організація, що заслуговує довіри, екзит-пол не проводила, зауважив він.

“І якщо хтось спробує підігнати результати виборів під екзит-пол, йому це не вдасться. Підрахунок буде чесним і прозорим, ми це забезпечимо”, – запевнив Жебрівський.

 

Український агросектор готовий виступити гарантом продовольчої безпеки Туреччини.

Про це написав Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на своїй сторінці в Фейсбуці.

“Якщо традиційні партнери Туреччини застосують санкції, тобто припинять постачати зернові, Україна готова збільшити поставки зерна, кукурудзи та олії мінімум вдвічі. Туреччина давній і надійний партнер України, ми готові виступити гарантом продовольчої безпеки цієї країни”, – йдеться в повідомленні.

За словами Павленка, яким би не було рішення російської сторони, воно не повинно вплинути на продовольчу безпеку Туреччини. “Україна має вдосталь продукції відповідної якості, аби забезпечити потреби турецьких споживачів у разі введення експортних обмежень з боку Російської Федерації”, – підкреслив міністр.

Як зазначається, за 10 місяців 2015 року Україна вже експортувала до Туреччини аграрної продукції на суму майже 566 млн доларів США, серед якої зерна на суму більше 55 млн і олії – на суму майже 75 млн.

“У разі введення Росією продовольчого ембарго проти Туреччини, Україна може істотно збільшити ці показники за рахунок додаткових поставок пшениці, кукурудзи, ячменю, бобових та олії”, –  додав Павленко.

28 листопада Росія ввела санкції проти Туреччини. Указом президента Росії на території країни тимчасово вводиться заборона або обмеження зовнішньоекономічних операцій, що передбачають ввезення на територію РФ окремих видів товарів, країною походження яких є Турецька Республіка.

 

Сьогодні у зоні проведення АТО бойовики продовжили провокаційні обстріли на Донецькому та Артемівському напрямках.

Про це повідомляє прес-центр АТО.

“Сьогодні у зоні проведення АТО терористи продовжили провокаційні обстріли наших позицій на Донецькому та Артемівському напрямках”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, зі стрілецької зброї бойовики двічі стріляли по Опитному та Красногорівці. А з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – вісім разів по Майорську, Луганському, Зайцевому та Ленінському.

 

ДП «Укренерго» обіцяє протягом кількох годин закінчити монтаж проводу лінії Каховська-Титан.

Про це йдеться на сторінці «Укренерго» у Фейсбуці.«15 хвилин тому міністр енергетики Володимир Демчишин повідомив про досягнення домовленостей зі штабом громадської блокади Криму щодо завершення робіт з відновлення лінії 220Кв Каховська-Титан. Лінійна бригада вже висувається на місце. Протягом кількох годин закінчимо монтаж проводу та знімемо базове заземлення», – йдеться в повідомленні.

При цьому питання щодо включення лінії ще обговорюється. Раніше активісти зазначали, що до понеділка, 30 листопада, бригади «Укренерго» не отримають доступу для завершення ремонтних робіт на ПЛ 220 кВ Каховська-Титан.

Нагадаємо, 20 листопада в Херсонській області невідомі підірвали електроопори ЛЕП, що подають електрику в окупований Крим. Активісти громадської блокади Криму взяли під контроль пошкоджені електроопори і замість постачання електроенергії на півострів вимагали звільнення всіх заарештованих у Криму активістів. 24 листопада після переговорів керівництва «Укренерго» зі штабом громадської блокади Криму ремонтники розпочали заміну підірваних електроопор. Нині в окупованому Криму введено режим надзвичайної ситуації.

 

Російська авіація розбомбила ринок в сирійській провінції Ідліб, загинули 40 осіб – ЗМІ

В результаті атаки російської авіації на підконтрольне сирійській опозиції місто Еріха провінції Ідліб загинули 40 осіб, включаючи дітей, ще 70 осіб отримали поранення.

Як розповіли представники сил цивільної оборони Еріха, бомби впали на ринок, повідомляє турецьке агентство  Анадолу.

Відзначається, що в результаті авіанальоту місту завдано значної матеріальної шкоди.

Згідно з повідомленням, у місті продовжуються роботи з розбору завалів. Місцева влада побоюється, що число жертв може зрости.

Як повідомляв УНІАН, за даними The Independent, в результаті авіаударів російських військово-космічних сил в Сирії  загинули 403 мирних жителя, серед яких 97 дітей.

Нагадаємо, повітряна військова операція Росії в Сирії почалося 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, в той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на заявлену Росією мету операції – боротьба з бойовиками “Ісламської держави”, ряд країн, ЗМІ та свідків заявляли, що цілі бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.

Зокрема, міжнародна  дослідницька група Bellingcat оприлюднила результати розслідування  авіаударів Росії в Сирії, згідно з якими, велика частина бомбардувань припали на області, де діють озброєні угруповання противників режиму Асада, що не відносяться до терористів “Ісламської держави”.

 

Українські студенти зняли зворушливий пластиліновий мультик “Колискова”

Зворушливий пластиліновий мультик “Колискова” зняли ужгородські студенти у рамках конкурсу “Кращий студент Закарпаття-2015”.

Автори роботи (пластилінового мультфільму): Мазур Владислава, Ковальчук Соломія, Ваць Софія, Лях Тетяна, Довганич Тамара з коледжу мистецтв імені А.Ерделі ЗХІ м.Ужгород. Фонограма — Vivien Mort.

Нагадаємо, щоосені на Закарпатті обирають найкращого студента. Як зазначають самі організатори, це не конкурс краси, а конкурс здібностей, розуму і таланту.

 

А.Яценюк: над комуністичним режимом і російським шовінізмом буде здійснено міжнародний трибунал

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк переконаний, що рано чи пізно над комуністичним режимом і російським шовінізмом буде здійснено міжнародний трибунал. Про це він сьогодні заявив в ефірі українських телеканалів, передає УНН.

“Глибока, вікова хвороба російського шовінізму і зневаги до кожного сусіда, його культури, мови чи релігії сьогодні активно заохочується режимом президента Путіна. Фактично шовінізм проповідується з найвищих кафедр і духовних престолів Росії”, – сказав він.

А.Яценюк наголосив, що навіть сьогодні російський шовінізм з ненавистю і злобою продовжує заперечувати Голодомор, захищаючи і аргументуючи людожерство Й.Сталіна та зводячи йому пам’ятники. За його словами, російський шовінізм намагається будь-якою ціною виправдати агресію Кремля проти всіх націй: українців, кримських татар, білорусів, литовців, латвійців, естонців, казахів, народів Східної Європи та Центральної Азії.

“Як Глава українського уряду, я підтримую сьогодні ініціативу наших балтійських партнерів, які розпочали процеси стосовно притягнення до міжнародної відповідальності за комуністичні злочини. Над комуністичним режимом і російським шовінізмом рано чи пізно, але неминуче буде здійснено правосуддя і проведено міжнародний трибунал”, – підкреслив А.Яценюк у своєму зверненні.

Довідка: Голодомор 1932–1933 років — акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу і Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

 

Перший заступник глави Національної поліції Василь Федорович Паскал подав рапорт про відставку, написав у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає УНН.

Очільник МВС наголосив, що В.Паскал ухвалив таке рішення, аби “не ставити під удар спільне діло всієї команди”.

“…На сьогоднішній день склалася ситуація в якій моє подальше перебування на посаді першого заступника Голови Національної поліції України може негативно позначитися на роботі всієї нашої великої команди. Моя особиста думка – це ненормальна ситуація, і несправедливі звинувачення. Однак, я розумію, що це може позначитися на довірі до всієї Національної поліції. Зрештою, все, чого ми добиваємося зараз – це підтримки людей, і не може особа одного члена команди заважати всій справі”, – написав В.Паскал у рапорті про відставку, який оприлюднив А.Аваков.

Раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що генерал-лейтенант Василь Паскал, якого нещодавно призначили на посаду першого заступника глави Національної поліції, залишиться працювати на цій посаді.

Нагадаємо, колишній заступник міністра внутрішніх справ Василь Паскал був призначений першим заступником голови Національної поліції — начальником кримінальної поліції, з присвоєнням йому спеціального звання “генерал поліції другого рангу” в порядку переатестування.

Як повідомляв УНН, 27 листопада активісти Громадського люстраційного комітету вийшли під стіни Міністерства внутрішніх справ з вимогою звільнити Василя Паскала з посади першого заступника голови Національної поліції України – начальника кримінальної поліції. Речник МВС Артем Шевченко тоді повідомив, що В.Паскаль не причетний до злочинів щодо переслідування учасників Майдану.

 

Украине выдадут эстонского террориста “ЛНР”

Эстония готова выдать Украине 35-летнего гражданина страны Владимира Полякова, который воевал за ЛНР.

Об этом заявил министр юстиции Эстонии Урмас Рейнсалу в эфире эстонского телевидения, передает “Интерфакс-Украина”.

“Если Государственный суд признает, что решение суда первой и второй инстанции были правомерными или не примет к рассмотрению кассацию, то следующий шаг будет за мной. То есть я решу, сделаю это предложение правительству или нет. Я считаю, что если все правильно оформлено и обоснованно, то можно просить правительство выдать этого человека “, – сказал Рейнсалу.

При этом ведущий прокурор государственной прокуратуры Эстонии Стевен-Христо Эвестус, сообщил, что “решение судебных органов открывает дорогу выдачи гражданина, но окончательное решение принимает исполнительная власть, то есть правительство”.

По словам адвоката обвиняемого, преступление, которое инкриминируют его подзащитному, является политическим. Кроме того, на основании Минских соглашений, он подпадает под обязательства Украины амнистировать лиц, участвовавших в вооруженных столкновениях в Луганской и Донецкой областях.

Тем не менее, суд не признал его аргументы убедительными, а преступление, в котором подозревают гражданина Эстонии, расценили как уголовное.

Ранее “Обозреватель” писал, что шпионку “ЛНР” арестовали после свидания с офицером СБУ.

 

27 і 29 листопада у Меморіалі жертв голодомору в Києві відбулася прем’єра дитячої вистави “Хлібчик для ангела”. Зіграли її діти 5-16 років — учасники дитячої фольклорної школи “Орелі” при Музеї Івана Гончара.

Вистава ставить актуальне питання: як розповідати дітям про Голодомор. Дійство проходить in situ в музейній експозиції, яка служить декорацією. Дія відбувається у двох часових вимірах: у сьогоденні і в 1933 році.

П’єса поставлена за оповіданням журналістки зі Львова Анни-Марії Волосацької “Страшний сон”. Її переробила в сценарій журналіст Ярослава Музиченко.

– Оповідання було опубліковане в книзі “Зернятко надії”, – розповідає вона. – Це збірник присвячений тому, як розповідати про голодомор дітям — з рекомендаціями психолога. Мені це оповідання сподобалась ще коли я його читала в рукописі. Відразу захотілося його інсценізувати.

Дітям не можна розповідати про жахіття і натуралістично описувати те, що тоді відбувалося. Треба розповідати про ті речі, завдяки яким ми вижили — про те, що була взаємодопомога навіть у ті складні часи. Дітей треба вчити ділитися і берегти хліб. Ця збірка не тільки про голодомор, а про хліб і про ставлення до нього.

 

В ходе вооруженного бунта, который предприняли заключенные гватемальской тюрьмы, погибли шесть человек.

Об этом сообщает агентство Reuters.

Отмечается, что бунт произошел, когда некоторые из заключенных смогли вооружиться автоматами Калашникова.

Специальные силы полиции и военные армии были отправлены для подавления восстания и возвращения под контроль территории тюрьмы, сказал представитель местных органов правопорядка.

 

В камчатському місті вертоліт упав майже в центрі міста

В камчатському місті Елизово здійснив жорстку посадку вертоліт Мі-2.

Вертоліт здійснив вимушену посадку майже в центрі міста. Три людини постраждали і доставлені в лікарні. Відбувся розлив палива. На місці працюють пожежники, передає “ТСН”.

За свідченням очевидців, вертоліт на кілька секунд завис над майданчиком, після чого впав з висоти декількох метрів на майданчик. На його борту були три людини — двоє членів екіпажу і один турист. При посадці у вертольота було зламано шасі і пошкоджений фюзеляж.

Однією з основних версій не запланованої посадки розглядаються несправності в технічному стані двигуна.

 

С утра 29 ноября у судов под российским флагом возникли проблемы с прохождением пролива Босфор. По данным системы отслеживания перемещения судов онлайн marinetraffic.com, в этот день российские суда перемещались зигзагами и кругами, вероятно, долго ожидая разрешения зайти в пролив. Линии движения судов всех остальных стран такими странностями не отличались.

Вечером 29 ноября суда под российским флагом зашли в Босфор.

 

Участники антиправительственной манифестации в Кишиневе перекрыли центр города

Участники акций протеста в Кишиневе пикетируют Министерство внутренних дел страны, требуя отставки министра Олега Балана. Когда тот вышел к протестующим, его освистали, сообщил “3 канал”.

Участники акции перекрыли центральный проспект столицы Молдовы.

Протестующие выступают также за возможность всенародных выборов президента страны. Сейчас президента избирают в парламенте.

Кроме того, организаторы из проевропейской партии “Достоинство и правда” требуют отмены депутатской неприкосновенности и сокращения количества парламентариев со 101 до 71 человека.

На митинге в Кишиневе была принята резолюция с требованием расследования Интерполом деятельности бизнесмена Владимира Плахотнюка, которого обвиняют в повышении тарифов на электроэнергию и газ, подкупе судей и выведении из банковской системы страны миллиардов долларов. Участники протестов требуют возврата денег в бюджет, передал сайт jurnal.md.

Здание правительства Молдовы охраняют более ста полицейских.

Антиправительственные митинги прошли в семи крупнейших городах Молдовы.

Акции протеста происходят в Молдове с 6 сентября. Их организовывают разные политсилы. Главнее требования протестующих сводятся к борьбе против засилья коррупции в стране.

Следствием правительственного кризиса стала отставка премьер-министра Молдовы Валерия Стрельца всего через три месяца после назначения.

 

Анкара і Євросоюз домовилися про скасування візового режиму з осені 2016 року

За підсумками саміту ЄС-Туреччина, який проходив у Брюсселі, було досягнуто угоду про введення безвізового режиму між Туреччиною і Євросоюзом з осені 2016 року. Це стане можливим за умови виконання Туреччиною всіх вимог ЄС, передбачених у дорожній карті, повідомило агентство Anadolu.

Сторони також домовилися продовжити переговори про вступ Туреччини в ЄС в грудні. “Ми Європейська нація… доля нашого континенту приєднається до всіх вас. Ми хочемо бути членами європейської родини”, – заявив за підсумками саміту прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу.

Глава Єврокомісії Жан Клод Юнкер написав у своєму акаунті в Twitter, що “сьогодні була відкрита нова глава в наших відносинах з Туреччиною”.

 

Турецька влада звинуватили трьох високопоставлених представників армії в шпигунстві і керівництві терористичною організацією. Про це повідомляє агентство Anadolu з посиланням на прокурора Стамбула Ірфана Фидана.

За словами прокурора, генерал Ібрагім Айдин, відставний полковник Бурханеттін Джихангіроглу і генерал Хамза Джелепоглу отримали звинувачення у формуванні та керівництві збройної терористичної угрупованням, а також у шпигунстві і спробі повалити уряд країни.

Відзначається, що троє підозрюваних були викликані в суд Стамбула в рамках розслідування справи щодо огляду вантажівок, що належать Національної розвідувальної організації Туреччини (MIT).

 

У Москві на території монастиря працював бордель

Салон інтимних послуг виявлений на території Стрітенського монастиря в Москві, повідомив РІА «Новости» джерело в правоохоронних органах столиці РФ. Стрітенський монастир розташований на вулиці Велика Луб’янка. «Даний салон належить приватним особам і ніякого відношення до храму не має», – сказав співрозмовник агентства. Діяльність борделя правоохоронні органи припинили.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 447

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua