Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 28 травня

Інформдень: 28 травня

Санкції, запроваджені Заходом проти Росії через її дії щодо України, є непродуктивними.

Про це заявив прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас, повідомляє  BBC Україна – Укрінформ.

“Ми неодноразово говорили, що замкнене коло мілітаризації, риторики холодної війни і санкцій є непродуктивним. Рішення – діалог”, – наголосив  Ципрас під час спільної прес-конференції із російським президентом Володимиром Путіним, який перебуває із візитом у Греції.

Це – перша за останні півроку поїздка російського лідера до країни ЄС.

У свою чергу Путін заявив, що вважає питання Криму закритим: “Це є історичним рішенням людей, які живуть у Криму, і жодних обговорень з цього приводу Росія ні з ким вести не буде”.

Очікується, що у найближчі тижні Євросоюз розгляне питання про подовження санкцій щодо Росії, що були запроваджені після анексії Криму Росією. Низка європейських лідерів уже висловилася за те, аби санкції були подовжені.

 

Невідомі “замінували” понад десять багатолюдних об’єктів у Варшаві, Кракові, Катовицях, Ольштині та Вроцлаві. 

Після отримання електронних листів з повідомленням про мінування поліція здійснювала евакуацію людей з цих приміщень, однак вибухівки ніде не виявлено, інформує варшавський кореспондент Укрінформу.

“Поліція у п’ятницю перевірила понад десять  об’єктів  у кількох воєводствах Польщі після серії повідомлень про замінування. Вибухових матеріалів не виявлено, і зараз ведеться робота з виявлення зловмисників”,- повідомив представник управління польської поліції Антоні Жечковський.

За його словами, евакуація і перевірка об’єктів розпочалася після 13-ї (14-ї години) за київським часом відразу у кількох місцях. Йдеться, зокрема, про Варшавську фондову біржу, відділи регіонального національного телебачення TVP в Ольштині та Вроцлаві, торговельний центр Silesia City Center у Катовицях. У цих місцях було здійснено евакуацію, і піротехніки здійснювали перевірку об’єктів на предмет наявності там вибухівки.

У Польщі останнім часом почастішали неправдиві повідомлення про замінування. Зокрема, у березні-квітні двічі “мінувався” аеропорт “Модлін” поблизу Варшави, а також один раз аеропорт імені Шопена у Варшаві. У цих випадках зловмисників було виявлено.

У МВС Польщі завили нещодавно, що створять спеціальну групу, завданням якої буде підготовка юридичних рекомендацій щодо дій у випадках фальшивих повідомлень про тривогу.

 

Спецслужби Російської Федерації використовують “злодіїв у законі” для дестабілізації криміногенної обстановки в Україні, що є елементом “гібридної війни”.

Про це написав у статті на  ZN.UA  перший заступник голови Національної поліції – начальник кримінальної поліції Вадим Троян – Укрінформ.

“В Україні простежується насичення і активізація діяльності організаторів і керівників злочинних угруповань, які отримали громадянство і статус “злодія в законі” на території Російської Федерації. У зв’язку з цим вони знаходяться під впливом спецслужб РФ і використовуються останніми для збору інформації та дестабілізації криміногенної обстановки в регіонах України”, – зазначив він.

За даними Трояна, все частіше надходить інформація про створення лідерами кримінального середовища власної контррозвідки, до складу якої входять справжні професіонали – колишні працівники правоохоронних органів, завчасно нейтралізують активність спеціальних служб і підрозділів.

“Майже у кожного більш або менш впливового “злодія в законі” є високопоставлений покровитель, а іноді – і зв’язки з представниками медіа, які за замовленням організовують розміщення потрібних публікацій, у тому числі таких, які дискредитують ту або іншу посадову особу”, – пише Троян.

Він зазначає, що окремі злочинні угруповання створені для забезпечення економічних інтересів олігархічно-монополістичного капіталу і фінансуються з непідконтрольної державній владі частини України.

 

Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олександр Турчинов вважає, що президент Росії Володимир Путін перейшов до публічного шантажу України.

Так Турчинов  прокоментував  заяву Путіна про те, що стрілянина на Донбасі не припиниться, доки не буде змінена Конституція України та амністовані терористи – Укрінформ.

“Взявши на себе відповідальність за порушення режиму припинення вогню та порушення Мінських угод, Путін публічно пригрозив Україні продовженням військових провокацій проти нас, доки не буде реалізований Московський сценарій розчленування України”, – сказав Турчинов.

За його словами, тим самим Москва продемонструвала, що не збирається виконувати Мінські мирні угоди, першими пунктами в яких є припинення вогню, виведення російських військ з території України та відновлення українського контролю над східним кордоном.

“Натомість, Путін планує і надалі проливати українську кров, знищуючи незалежність України. Це цинічна публічна позиція, яка вже не приховується московськими керманичами”, – наголосив Секретар РНБО, додавши, що після таких заяв не повинно залишитися жодних ілюзій щодо добровільного виходу Росії з окупованих територій та припинення військової агресії проти України.

Турчинов підкреслив, що відповіддю на таку позицію Росії повинне бути посилення оборонних спроможностей нашої держави. “Ми повинні забезпечити необхідною зброєю і ресурсами нашу армію та врешті-решт прийняти рішення щодо наповнення оборонного бюджету, замість пустопорожніх дискусій в парламенті”, – сказав Секретар РНБО, висловивши сподівання, що “наші стратегічні союзники також спроможні перекладати з російської однозначні погрози Путіна”.

 

Президент Росії Володимир Путін виклав свою версію переговорів про звільнення української льотчиці Надії Савченко.

Про це повідомляє  ТАСС – Укрінформ.

“Перше завдання, яке в цьому зв’язку перед нами стояло – повернути в Росію двох російських громадян, які перебували на той момент часу в місцях позбавлення волі в Україні. Ніякого відношення до мінських угод це не має, тому що в мінських угодах йдеться про утримуваних осіб на Донбасі і в Україні, вивезених з території Донбасу”, – сказав Путін.

Він розповів, що питання помилування Надії Савченко обговорювалося з президентом України Петром Порошенком досить давно. При цьому президент РФ зазначив, що не міг прийняти таке рішення, не знаючи думки з цього питання близьких родичів загиблих нібито з вини Савченко журналістів.

“З ними зустрічався Медведчук Віктор Володимирович. Після зустрічі з близькими родичами загиблих журналістів вони написали мені листа з проханням про помилування Савченко. Власне кажучи, це було основою”, – розказав Путін.

 

Президент України Петро Порошенко доручив підготувати нагородні документи на бійця АТО Андрія Жука з позивним “Мауглі”, який загинув учора в бою з диверсантами.

Про це йдеться в  Фейсбуці  глави держави – Укрінформ.

“Україна втратила справжнього Воїна. Коли надійшло повідомлення про диверсійно – розвідувальну групу ворога, що зайшла з Куп’янська – “Мауглі” особисто очолив операцію з її виявлення та вступив з нею в бій. Його серце зупинилося вчора о 21. Але наші дали гідну відсіч, незважаючи на ворожу артилерію та “Гради”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, сьогодні День прикордонника, а командир 3-го батальйону 72-ї окремої механізованої бригади Андрій Жук закінчив Національну академію Державної прикордонної служби України.

 

Президент України Петро Порошенко нагородив орденом “Золота зірка” Героя України старшого лейтенанта ДПСУ В’ячеслава Семенова, який загинув при виконанні службових обов’язків взимку 2015 року.

Про це  повідомляє  прес-служба голови держави – Укрінформ.

“Президент Петро Порошенко під час урочистих заходів з нагоди Дня прикордонника вручив найвищу державну нагороду – орден «Золота Зірка» Героя України старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова його вдові Тамарі”, – йдеться у повідомленні.

У серпні 2014 року офіцер за власним бажанням мобілізувався та одним з перших написав рапорт про направлення в зону АТО. Під час Дебальцевської операції він командував легендарним постом «Балу», який мав стратегічне значення для оборони міста і з початку 2015 року зазнавав постійних нападів із застосуванням танків, важкої артилерії, мінометів.

«Вісім днів та ночей старший лейтенант Семенов командував особовим складом блокпоста «Балу» – і не просто командував, а підтримував високий бойовий дух підрозділу. Він брав на себе відповідальність, особисто очолював групу під час виконання найбільш небезпечних завдань. Під його безпосереднім керівництвом було відбито п’ять атак російських військ та проросійських бойовиків», – наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що В’ячеслав Семенов загинув смертю Героя на бойовому посту.

Президент також вручив нагороди 10 військовослужбовцям Державної прикордонної служби. 17 прикордонників, які відзначилися під час виконання завдань із охорони державного кордону, отримали ордери на квартири.

 

В окупованому Севастополі самопроголошена влада хоче відбирати землі, передані в оренду до російської анексії півострова в 2014 році. 

Про це повідомляє  “Крим. Реалії”  із посиланням на підконтрольний Москві «уряд» міста – Укрінформ.

«До 2014 року майже вся земля була роздана. На жаль, вона недостатньо ефективно використовується або ж не використовується взагалі. Тому урядом Севастополя ініціюється претензійна робота з точки зору розірвання договорів оренди на землю, яка не використовується, щоб була можливість використовувати її для інвестиційних проектів», – стверджує заступник так званого глави Севастополя Олексій Єремєєв.

За його словами, обмеженість земельного ресурсу міста є однією з головних проблем розвитку бізнесу.

Як повідомлялося, Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви.

 

Іноземні інвестори за тиждень вивели з російського ринку акцій на $196 млн.

Про це повідомляє  Комерсант  із посиланням на дані Emerging Portfolio Fund Research (EPFR) – Укрінформ.

“Сумарний обсяг інвестицій, який був виведений з ринку акцій за тиждень, який закінчився 25 травня, через фонди глобальних ринків, що розвиваються, досяг максимального значення з серпня 2015 року — $196 млн. За три тижні інтенсивного скорочення інвестицій російські фонди втратили майже $350 млн”, – повідомляє видання.

Експерти вважають головною причиною відтоку інвестицій рішення Федеральної резервної системи (ФРС), яке підтвердило готовність регулятора підвищити ключову процентну ставку найближчим часом. Підвищення ставки ФРС спричинить зростання вартості запозичень і зміцнення долара проти валют країн, що розвиваються, тому інвестори фіксують прибуток і виводять гроші з тих країн, які найбільш чутливі до зростання вартості запозичень, сказав Комерсанту старший портфельний керуючий УК “Капиталъ” Вадим Біт-Аврагім.

 

Пропутінські бандформування в суботу і далі чинили збройні провокації проти сил АТО. 

Загалом із початку доби противник 16 разів відкривав вогонь по підрозділах ЗС України, переважно до світанку, повідомляє у  Фейсбуці  прес-центр АТО – Укрінформ.

“Так, ще вночі бойовики з артилерійських систем калібру 122 мм декілька разів вели вогонь по наших укріпленнях поблизу Опитного та Авдіївки. Біля Новотроїцького били з 82-мм мінометів. В районі Красногорівки, Верхньоторецького та Гранітного бандити відкривали вогонь зі стрілецької зброї”, – йдеться у повідомленні.

На Луганщині бойовики обстрілювали з зенітних установок і озброєння БМП опорні пункти українських військових поблизу Новозванівки, а неподалік Станиці Луганської та Степного били із гранатометів різних систем.

Впродовж дня, з 6.00 до 18.00 години, незаконні збройні формування відкривали вогонь двічі. Українських захисників Широкиного, що на Маріупольському напрямку, загарбники обстрілювали зі стрілецької зброї, великокаліберних кулеметів та гранатометів.

 

Надія Савченко разом із сестрою Вірою відвідала могили бійців, які загинули під час бойових дій.

Про це на своїй сторінці у  Фейсбуці  написала сестра Надії Віра Савченко – Укрінформ.

“Прийшли до друзів. І почався дощ… небо плаче.  Надя  запитала чи у мене немає відчуття, що вони всі стоять…? Життя – Батьківщині. Честь – Нікому. Будем Жить!..” – написала Віра Савченко.

 

Колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен пообіцяв на посаді радника Президента України докладати зусиль до посилення контактів із Євросоюзом.

Про свої робочі плани Расмуссен написав у  Фейсбуц – Укрінформі.

“Я докладатиму усіх зусиль для забезпечення безпеки та впровадження реформ в Україні, а також для посилення контактів з ЄС. Безпекова ситуація на сході України є тривожною, Мінські домовленості мають бути виконані всіма сторонами. У той же час Україна повинна імплементувати надзвичайно важливі реформи, включаючи посилення боротьби проти корупції. У цьому контексті посилення зв’язків з Євросоюзом є надзвичайно важливим”, – написав він.

Екс-генсек НАТО висловив сподівання на плідну співпрацю з українською владою.

Нагадаємо, Порошенко  підписав указ  про призначення Расмуссена позаштатним радником 27 травня.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 29-30 травня здійснить візит в Ісламську Республіку Іран на запрошення свого колеги Мохаммада Заріфа.

Про це повідомляє  МЗС України – Укрінформ.

“Метою візиту є обговорення стану та перспектив розвитку двостороннього співробітництва… Серед іншого, відбудеться обмін думками сторін щодо актуальних регіональних проблем та викликів сучасності у глобальному вимірі”, – йдеться в повідомленні.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що важливі зміни навколо Ірану, зокрема, зняття економічних та фінансових санкцій, створюють можливості для більш повної реалізації потенціалу цієї держави, яка є важливим партнером України в регіоні, у т.ч. і для активізації співробітництва в торговельно-економічній сфері.

 

Позиція президента Росії Володимира Путіна щодо розміщення на території Румунії елементів протиракетної оборони можна розцінити як загрозу регіональній безпеці.

Про це йдеться в оприлюдненій заяві Міністерства закордонних справ Румунії у зв’язку із заявою президента РФ про те, що на розміщення протиракетного щита в Румунії і Польщі Росія вживе у відповідь заходи, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Позиція президента РФ свідчить про ігнорування реальної ситуації, про яку заявляли як Румунія, так і союзники Альянсу: протиракетна система в Румунії має виключно оборонний характер. Ця позиція може бути розцінена також, як загроза регіональній безпеці”, – наголошується у заяві зовнішньополітичного відомства.

У МЗС підкреслюють, у зв’язку з цим, що, згідно з положенням Угоди про військову співпрацю між Румунією і США, протиракетний щит на базі Девеселу – оборонний, і він був побудований відповідно до положень Хартії ООН.

Румунія підкреслює, що елементи ПРО не спрямовані проти Росії.

Кілька днів тому на військовій базі Девеселу в Румунії був зданий в експлуатацію протиракетний щит, побудований за сприяння США.

Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія вживе заходів у відповідь у зв’язку з розміщення елементів ПРО на території Румунії.

 

У США вважають, що Росія не має підстав реагувати на встановлення систем ПРО у Польщі та Румунії.

Про це заявив в  інтерв’ю “Голосу Америки”  заступник помічника міністра оборони США Майкл Карпентер – Укрінформ.

“Я не думаю, що дії НАТО повинні викликати якусь обов’язкову відповідь з боку Росії. Насправді, плани НАТО, особливо у питанні розгортання систем ПРО в Румунії та Польщі, давно не є секретом. Ми обговорювали їх з нашими російськими партнерами впродовж останніх 3-4 років. Ми були досить відверті та намагались їх залучити до діалогу”, – розповів Карпентер.

При цьому, Карпентер відверто називає причиною збільшення військової присутності військ НАТО у Європі російську агресію в Україні.

“Щодо військ країн альянсу, які присутні тут на основі ротації, та присутність військової техніки – це була реакція на дії Росії в Україні та інших регіонах, де Росія порушила всі основоположні принципи світоустрою. Росія розтоптала практично всі базові міжнародні принципи, які дуже ретельно створювались після Другої світової війни, включно з суверенітетом та територіальною цілісністю держав”, – заявив представник Пентагону.

“Альянс відповідає на ці дії, архітектура протиракетної оборони розроблена для захисту від загроз з півдня. Ми завжди були послідовні у питання інформування Росії з цього питання і не вважаємо, що це якимсь чином впливає на стратегічну стабільність”, – додав він.

Карпентер каже, що Росія насправді добре розуміє мотиви встановлення ПРО.

“Вони (росіяни – ред.) розуміють, що системи, які ми розгортаємо, і наше прагнення досягнути високої готовності збройних сил – це відображення нашої рішучості колективно захищати наших союзників, як у країнах Балтії, так і на території альянсу в цілому. Це основа всього, що ми плануємо робити у цій частині світу”, – розповідає Карпентер.

Представник Пентагону також наголосив, що США надзвичайно серйозно ставляться до питання захисту своїх союзників.

“Дозвольте мені дуже чітко висловитись: ми сприймаємо положення статті 5 Уставу НАТО надзвичайно серйозно. Це наша безперечна позиція, це наша клятва. Про це говорив і президент Обама, і віце-президент Байден,  і держсекретар Керрі, і міністр оборони Картер. Ми про це заявляємо абсолютно серйозно”, – зазначив Карпентер.

 

На варшавський саміт НАТО, який відбудеться 8-9 липня у Варшаві, прибуде близько 2 тисяч учасників з країн-членів та партнерів НАТО, а також ряду міжнародних організацій.

Про це повідомили у Варшаві представники міністерства національної оборони (МНО) Польщі, відповідальні за підготовку до саміту, інформує варшавський кореспондент Укрінформу.

“На нинішній момент ми можемо підтвердити, що на саміт НАТО до Варшави приїдуть 28 делегацій країн-членів НАТО, 26 делегацій країн-партнерів, делегації Євросоюзу, ООН, Світового банку, делегація штаб-квартири НАТО. На сьогодні, це близько 2 тисяч осіб”,- заявив голова групи з підготовки до саміту в міноборони Польщі Артур Вілінський.

За його словами, з 2 тисяч учасників 850 буде з країн НАТО, 780 осіб – з країн-партнерів, 200-300 осіб – члени інших делегацій.

Очікується, що саміт НАТО висвітлюватимуть від 2 до 2,5 тисяч журналістів.

Вілінський зазначив, що у зв’язку з проведенням саміту у режим цілодобового чергування буде переведено військове летовище Демблін на сході Польщі, тактичну авіацію – літаки F-16, МіГ-29, гелікоптери, а також підрозділи радіотехнічних військ. Під час саміту контроль за повітряним простором здійснюватимуть літаки НАТО далекого радіолокаційного виявлення системи AWACS.

Речник МНО Бартломей Місевич зазначив, що на сьогодні немає жодних загроз, пов’язаних з організацією саміту, а всі завдання здійснюються відповідно до графіка.

Саміт НАТО відбудеться під головування генсека Єнса Столтенберга. Засідання і переговори в рамках саміту відбуватимуться, зокрема, на Національному стадіоні, у Президентському палаці, Великому театрі Варшави тощо. У Президентському палаці зустрічі відбуватимуться у залі, де в 1955 році було підписано угоду про створення ворожої до НАТО Організації Варшавського договору.

На підготовку і проведення саміту Альянсу Польща планує витратити близько 160 млн злотих (майже 45 млн дол.)

Під час варшавського саміту НАТО відбудеться засідання комісії НАТО-Україна. Українську делегацію на саміті має очолювати президент Петро Порошенко.

 

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко озвучив необхідну чисельність поліцейської місії на Донбасі, яку вже підрахували в Генштабі.

Про це він розказав у інтерв’ю  УНІАН – Укрінформ.

“Ми думали про це (кількість членів поліцейської місії ОБСЄ – ред.), підраховували. Це повинно бути кілька тисяч”, – зазначив Муженко.

Він повідомив також про внесок Генштабу в підготовлений українською стороною для ОБСЄ план забезпечення безпеки на Донбасі.

“Ми надали свої пропозиції щодо заходів, спрямованих на стабілізацію обстановки на лінії зіткнення, і ряд наших пропозицій було враховано. Це стосується і можливого розведення сторін на деяких ділянках, це стосується припинення вогню, є пропозиції щодо контролю ОБСЄ за відведеним озброєнням у відповідних районах, щодо вільного переміщення груп СММ на контрольованих та неконтрольованих територіях. Також мова йде про виставлення додаткових постів на лінії розмежування, особливо, в гарячих точках, та про цілодобовий контроль на лінії. Є пропозиції і щодо розмінування”, – сказав нагчальник Генштабу.

За його словами, на сьогодні завершено розмінування на п’яти ділянках, на чотирьох робота практично добігає кінця, а три ділянки залишаються проблемними.

“На жаль, на них немає можливості повністю відновити інфраструктуру у зв’язку з тим, що періодично здійснюються обстріли. Наприклад, газопровід в Мар’їнці – там проблема. Хоча ми виступили з ініціативою припинити вогонь і залучали ОБСЄ, все одно у нас на сьогодні немає можливості повністю відновити інфраструктуру”, – констатував Муженко.

 

Передані до РФ ГРУшники Євген Єрофєєв і Олександр Александров можуть не вказувати у своїх анкетах судимість в Україні.

Про це повідомляє  Інтерфакс з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією – Укрінформ.

“Йдеться про судимості не за вироком російського суду, а тому в графі анкети про судимості буде прочерк, і вони зможуть безперешкодно влаштовуватися на будь-яку роботу”, – сказав співрозмовник агентства.

На питання, яка ймовірність того, що помилувані президентом України росіяни можуть знову повернутися в армію, джерело відповів: “Теоретично можуть, а практично, швидше за все, цього не відбудеться в силу певних обставин”.

Як відомо, 25 травня Надію Савченко, яку російський суд засудив до 22 років ув’язнення, нібито, за причетність до загибелі двох російських журналістів на Донбасі, обміняли на спецназівців РФ Александров і Єрофєєва, засуджених українським судом до 14 років з конфіскацією кожному за участь в агресивній війні та сприяння терористичної організації.

Обмін відбувся після того, як президент України Петро Порошенко підписав указ про помилування Александрова і Єрофєєва на їх прохання, а президент РФ Владмир Путін помилував Савченко на прохання родичів загиблих журналістів.

 

Терористи хочуть закриття переходу у Станиці Луганській через втрату прибутку супермаркетами Плотницького.

Про це заявив керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, повідомляє її  прес-служба -Укрінформ.

«Терористи хочуть змусити українську сторону закрити єдиний в області пішохідний перехід з окупованою територією. Оскільки «народні» супермаркети ватажка бойовиків Плотницького дуже стрімко почали втрачати прибуток через покупки значно дешевших продуктів луганчанами у Станиці Луганській», – сказав Гарбуз.

Як зазначили в прес-службі установи, вчора російські найманці близько опівночі обстріляли смт Станиця Луганска та її околиці з автоматичних гранатометів, крупнокаліберних кулеметів, стрілецької зброї.  Українські військові після двогодинного обстрілу терористами були вимушені відкрити вогонь у відповідь. У результаті обстрілу на вулиці Ломоносова, 13 біля вже раніше зруйнованого будинку через загорання від пострілів спалахнув сарай.

Крім того, бойовики обстріляли село Новозванівку Попаснянського району із автоматичних гранатометів та зенітних установок.

 

Виведення окупаційних російських військ, відновлення українського контролю над державним кордоном та розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ. Такими є умови, за яких можливі вибори на тимчасово окупованому Донбасі.

Їх назвав Президент України Петро Порошенко під час виступу в мобільному прикордонному загоні Держприкордонслужби з нагоди Дня прикордонника – Укрінформ.

“Мінські домовленості чітко передбачають виведення окупаційних військ з усієї української території, відновлення українського контролю над державним кордоном, запровадження міжнародної озброєної поліцейської місії ОБСЄ, яка для контролю виконання стане на лінії зіткнення, візьме під охорону до виведення в РФ склади відведеної зброї і поставить на всіх пунктах пропуску свої постійно діючі патрулі для того, щоб унеможливити постачання нових підрозділів російських військ, амуніції, озброєння, повернення найманих бойовиків”, – додав Президент.

За його словами, лише тоді, за українським законодавством, з міжнародними спостерігачами за участю українських партій, кандидатів, при твердих заходах безпеки, з допуском українських засобів агітації, ЗМІ ми проведемо вибори, які відповідають міжнародним стандартам ОБСЄ. “Ніякого іншого (розвитку ситуації -ред.) не буде, я на цьому наголошую”, – підкреслив Порошенко.

Порошенко підкреслив, що саме така позиція України була викладена спочатку у Мирному плані, а потім – у Мінських угодах і саме такий алгоритм дій отримав підтримку світової спільноти. «Саме цю українську позицію підтримують наші українські партнери з Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки і з усієї проукраїнської світової коаліції. Саме цю позицію закладено в рішенні Ради безпеки ООН, саме на підставі позиції не порушення Мінських домовленостей були запроваджені надзвичайно ефективні світові санкції щодо Росії», – сказав Президент.

Глава держави підкреслив, що через не виконання Росією своїх  зобов’язань країни “Великої сімки” вчора ухвалили рішення про продовження дії санкцій.

Порошенко зазначив, що президент країни-агресора, розповідаючи про першочерговість політичного врегулювання ситуації на Донбасі, а вже потім – припинення вогню,  висловив “лише їх розуміння сценарію проведення виборів під дулами путінських спецназівців”. Глава Української держави підкреслив, що це зовсім не відповідає укладеним угодам.

«Питання охорони і відновлення українського контролю над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону є ключовим у виконанні Мінських домовленостей», – наголосив  Порошенко.

Він також підкреслив, що російський президент може забезпечити припинення вогню, адже «вогонь відкривають солдати російської армії і їх найманці, які діють по команді 100% російських командирів», відповідні докази про що були надані Головним управлінням розвідки і Службою безпеки України.

 

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник підтвердив інформацію про передачу очолюваному ним відомству документів “чорної бухгалтерії” Партії регіонів. 

“Учора у другій половині дня (п’ятниця, 27 травня – Ред.) документи були отримані”, – цитує Ситника  телеканал “112.ua” –  Укрінформ.

Раніше екс-перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак заявив в інтерв’ю ZN.UA, що передав НАБУ документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів низці колишніх та нинішніх високопосадовців. За його словами, йдеться про так звану “чорну бухгалтерію” Партії регіонів із загальними виплатами на суму близько 2 млрд дол. “Це – великий масив документів, які підтверджують тотальну корумпованість влади. Значна частина цих матеріалів – “амбарна книга” корупційних виплат, які систематично здійснювалися за рахунок “общака” або “чорної каси” Партії регіонів. Уперше в поле зору правоохоронних органів потрапляє масив матеріалів, які стосуються не одного чи декількох злочинів, а системної, багаторічної корупційної діяльності організованої структури, яка діяла на базі відомої політичної партії і мала на меті незаконне захоплення влади та її протиправне використання”, – сказав Трепак.

Як зазначив колишній перший заступник голови СБУ, серед фігурантів цих матеріалів – посадові особи найвищого рівня, міністри і керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, в тому числі вищих судових інстанцій. Водночас Трепак “в інтересах майбутнього слідства” відмовився називати прізвища чиновників і політиків, які фігурують у документах, а також обставини, за яких ці люди отримували гроші.

 

Президент України Петро Порошенко заявив, що прикордонники є першим пріоритетом керівництва України і українського народу.

Про це він сказав у суботу з нагоди Дня прикордонника, перебуваючи в мобільному прикордонному загоні Держприкордонслужби в Бортничах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Прикордонники є першим пріоритетом уваги моєї як президента і як Верховного головнокомандувача, уряду, Верховної Ради і – головне – українського народу”, – сказав Президент.

За словами Порошенка, коли він проходив повз сучасні зразки озброєння – найсучаснішу броньовану техніку, тепловізори, засоби зв’язку, системи протитанкової боротьби та ін., у нього стискалися кулаки: “Нам би таке в 2014 році, як би ми по-іншому зустріли агресора”.

Порошенко наголосив, що сьогодні прикордонники  демонструють свої найкращі якості і зразково виконують поставлені завдання в надзвичайно важких і складних бойових умовах.

 

Сьома сесія парламентської асамблеї України, Литви та Польщі, яка збереться у Києві 30-31 травня, обговорить регіональну співпрацю, ситуацію в Україні та відносини Києва з ЄС.

Про це  інформує  Сенат Польщі – Укрінформ.

“Парламентарії з Польщі, Литви та України дискутуватимуть про міжпарламентську співпрацю, що стосується регіональної політики, а також безпеки у контексті ситуації в Україні. Другий день засідання буде присвячено розвитку співпраці Україна-Євросоюз”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, відбудуться засідання комісії з питань культурно-гуманітарної співпраці, комісії з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України, а також розвитку економічної, регіональної і транскордонної співпраці. Під час засідання комісії з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України буде обговорено питання євроатлантичної співпраці перед самітом НАТО у Варшаві 8-9 липня.

Парламентська асамблея України, Литви та Польщі є міжпарламентських консультативним органом, створеним 13 травня 2005 року з метою підготовки проектів та пропозицій для влади, що є предметом зацікавлення трьох країн.

До складу парламентської асамблеї входять по 10 законодавців з Сенату і Сейму Польщі, Сейму Литви та Верховної Ради України.

Польщу під час парламентської асамблеї представлятимуть сім депутатів Сейму та троє сенаторів на чолі з маршалком Сенату Станіславом Карчевським.

 

Питання відновлення контролю з боку України над державним кордоном на тимчасово окупованих територіях є ключовим для виконання Мінських домовленостей.

Про це заявив президент Петро Порошенко у своєму виступі з нагоди Дня прикордонника – Укрінформ.

“Питання кордону є ключовим в контексті виконання Мінських домовленостей”, – наголосив Порошенко.

Глава держави також подякував “усім, хто сумлінно і самовіддано виконує бойові завдання із захисту Батьківщини”.

Президент повідомив, що звання Героя України та Золоту Зірку буде вручено родині прикордонника В’ячеслава Семенова, який загинув під Дебальцевим.

Водночас, Порошенко наголосив, що українські прикордонники мають отримати підвищене грошове забезпечення  вже за травень місяць на рівні не менше 7 тис. грн, а керівник  ДПСУ – 16 тис. грн.

 

Ситуація в районі проведення АТО різко загострилася. Противник різко збільшив вогневий вплив на Донецькому та Маріупольському напрямку.

Про це на  брифінгу  сказав речник адміністрації Президента України з питань АТО полковник Андрій Лисенко – Укрінформ.

“Неодноразово НЗФ застосовували міномети і артилерію, зокрема реактивну”, – заявив він.

За словами Лисенка, на Луганському напрямку відбулося 2 ворожих обстріли: у Станиці Луганській та Попасній. Під час першого з них противник застосував БМП.

Донецький напрямок накривають потужні ворожі обстріли, зокрема в Луганському, Зайцевому та Авдіївці.

“Противник активно застосовує міномети: всього по наших позиціях було випущено до 90 мін. Загалом за минулу добу на Донецькому напрямку відбулося 14 ворожих обстрілів, зокрема 4 мінометних”, – зазначив речник.

Лисенко наголосив, що на Маріупольському напрямку обстановка різко погіршилася.

“Східніше Богданівки сили АТО відбили напад ворожої ДРГ. В районі Докучаєвська після 18 години аж до опівночі противник здійснив низку потужних обстрілів з важкого озброєння, використавши міномети, 152-мм артилерію та установку “Град”, – розказав він.

Речник додав, що низка дрібніших провокацій відбулася і на інших ділянках фронту. Всього за минулу добу на Маріупольському напрямку відбулося 23 обстріли, зокрема 9 з важкого озброєння, та 1 бойове зіткнення.

 

Помічник Генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович прибув до України з робочим візитом, що триватиме до 4 червня.

Про це повідомляє  прес-служба “Батьківщини” – Укрінформ.

“Заступник голови партії “Батьківщина”, голова Комітету Верховної Ради України з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з помічником Генерального секретаря ООН з прав людини Іваном Шимоновичем”, – зазначається в повідомленні.

Сторони обговорили ситуацію з дотримання прав людини на Донбасі.

“За результатами засідання було ухвалено рішення створити моніторингову групу у складі народних депутатів України з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають в зоні проведення антитерористичної операції”, – інформує прес-служба.

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 1369-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами та інвалідами І групи», прийнятий Верховною Радою України 17 травня 2016 року.

Про це  повідомляє  прес-служба Президента України – Укрінформ.

“Закон спрямований на посилення державної підтримки сімей, де виховуються діти-інваліди підгрупи А. Згідно із законом одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів, піклувальників призначається надбавка на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А незалежно від факту роботи, навчання, служби”, – йдеться у повідомленні.

Законом також вносяться зміни до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якими до кола застрахованих осіб відноситься один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства. Періоди отримання цими особами надбавки пропонується зараховувати до страхового стажу та сплачувати за них страхові внески з Державного бюджету.

Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року.

 

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр, який виконує обов’язки голови ОБСЄ цього року, і глава моніторингової місії Організації на сході Україні Ертугрул Апакан назвали неприйнятним обстріл СММ.

Про це йдеться в заявах глави німецького МЗС і посла Апакана, які є в розпорядженні Укрінформу.

“Подібні напади, спрямовані проти цивільної, неозброєної моніторингової місії ОБСЄ в Україні абсолютно неприйнятні. Вони вписуються в один ряд з серйозними обмеженнями роботи місії, серед яких відключення двох камер спостереження в аеропорту Донецька”, – заявив Штайнмайєр, коментуючи обстріл вдень у п’ятницю з легкої стрілецької зброї патрульної спостережної місії полизу Авдіївки та Ясинуватої, а також збиття  дрона  СММ біля Горлівки.

За його словами, такі дії підривають спільні зусилля зі встановлення стійкого  перемир’я, яке є справою невідкладною, необхідною для забезпечення прогресу в імплементації Мінських угод. Міністр вимагає “від усіх сторін  дотримуватися досягнутих домовленостей, які передбачають, що безпеку спостерігачів та їх вільний і безперешкодний доступ у всі зони конфлікту мають бути забезпечені в повному обсязі”. “Винні у нападі на місію повинні бути притягнуті до відповідальності”, – підкреслив Штайнмайєр.

Глава місії Апакан зі свого боку різко засудив обидва “насильницькі інциденти”, які поставили життя членів СММ під загрозу і перешкоджають їх роботі. “Свобода пересування СММ гарантована її мандатом і підтверджена мінським пакетом домовленостей, а втручання в її роботу є серйозним порушенням і того, й іншого”, – заявив він. Посол також вимагає притягнути до відповідальності винних у “неприпустимих інцидентах”, заявивши, що “безкарність людей, які погрожують, жорстоко катують або нападають на СММ, або тих, хто порушує її свободу пересування, повинна закінчитися”.

 

Під час Варшавського саміту НАТО члени Альянсу можуть погодити більш рішучу позицію для протидії Росії.

Про це заявив начальник штабу оборони Канади генерал Джонатан Венс, передає кореспондент Укрінформу.

«Побачимо, яким чином це буде втілено, вірогідно, кульмінацією стане певне рішення під час саміту у Варшаві, коли глави держав погодять дії на майбутнє», – сказав Венс.

Він наголосив також на необхідності посилення двосторонньої канадської військової співпраці зі США у рамках NORAD (об’єднана система аерокосмічної оборони США та Канади – Ред.) задля реагування на загрози з боку РФ. «З огляду на зростання можливостей Росії та усвідомлюючи усі небезпеки та загрози для континенту у майбутньому, очікую, що дія NORAD може поширитися на всі сфери оборони, а не лише на аерокосмічну, як зараз», – наголосив генерал.

Нагадаємо, що наразі 220 канадських військовослужбовців перебувають у східній Європі в рамках операції Reassurance, ще 200 військових тренують українських військових у Кам’янці-Подільському та на Яворівському полігоні.

 

Проросійські НЗФ продовжують грубо порушувати режим припинення вогню. Вночі бойовики застосовували й важке артилерійське озброєння. Всього минулої доби противник 40 разів відкривав вогонь по українських підрозділах.

Про це  повідомляє прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

Наші укріплення південніше Авдіївки вчора ввечері бандити вкотре обстріляли, окрім стрілецької зброї та гранатометів, з мінометів калібру 82 мм та 120 мм.

Поблизу Зайцевого загарбники також били по опорних пунктах сил АТО з 82-мм мінометів.

Наші позиції в районі Мар’їнки та Красногорівки кілька разів опинились під ворожим вогнем зі стрілецької зброї та автоматичних станкових гранатометів.

На Луганщині проросійські банди знову відкривали вогонь з великокаліберних кулеметів, гранатометів та озброєння БМП по українських воїнах поблизу Станиці Луганської. На тому ж напрямку з автоматичних станкових гранатометів окупанти били по укріпленнях сил АТО неподалік Попасної.

Найгарячіше минулої ночі було на Маріупольському напрямку. Наші підрозділи поблизу Широкиного та Водяного були обстріляні зі стрілецької зброї та гранатометів. По позиціях ЗС України в районі Новотроїцького бойовики кілька разів відкривали вогонь з 82-мм та 120-мм мінометів, а також вперше за останній час здійснили обстріл опорних пунктів сил АТО з реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град». На тій же ділянці лінії розмежування російсько-терористичні бандформування декілька разів гатили з мінометів калібру 120 мм та потужних 152-мм артилерійських систем по наших укріпленнях біля селища Миколаївка.

Окрім того, вчора ввечері на Маріупольському напрямку відбулось бойове зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою противника. У результаті вогневого контакту ворожа ДРГ відступила.

Не припинили бойовики грубо порушувати режим «тиші» й з початку цієї доби. Станом на цей час вже зафіксовано 14 обстрілів позицій ЗС України вздовж усієї лінії розмежування сторін. Зокрема, поблизу Опитного та Авдіївки окупанти застосовували заборонені Мінськими домовленостями артилерійські системи калібру 122 мм.

 

У Варшаві 30 вулицями, які мають назви, пов’язані з комунізмом, дадуть імена воїнів Армії Крайової, акторів, письменників.

Про це  повідомляє Польське радіо – Укрінформ.

Згідно із законом, підписаним 19 травня президентом Польщі, у всій країні змінять пов’язані з комунізмом назви будівель, об’єктів, доріг, вулиць, мостів і площ. Протягом року з моменту вступу закону в силу органи місцевого управління повинні будуть запровадити зміни.

У Варшаві будуть змінені назви 30 вулиць. За словами віце-голови міської ради Ольги Йоханн («Право і Справедливість»), вулицями присвоять імена воїнів Армії Крайової, акторів, письменників. Вона також зазначає, що перейменування вулиць не вплине на чинність документів.

У всій Польщі 1300 вулиць мають назви, пов’язані з комунізмом. Серед них – 11 вулиць Червоної Армії і понад 90 вулиць, назви яких пов’язані з річницями ПНР.

Закон не стосується пам’ятників, обелісків та меморіальних дощок.

 

На Донбасі під час проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях має бути присутня поліцейська місія ОБСЄ, іншого варіанту убезпечити проведення виборів  немає.

Про це сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в ефірі телеканалу “112 Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ніхто не каже, що це (присутність поліцейської місії ОБСЄ – ред.) буде просто, але іншого шляху немає”, – зазначив Тука.

Він наголосив, що безпека та перебування поліції місії ОБСЄ на Донбасі залежить не від позиції ватажків незаконних збройних формувань Д/ЛНР, а від позиції Російської Федерації.

“Треба розуміти, що дії Захарченко і Плотницького залежать від позиції Кремля. Якщо їм буде дано наказ обійняти і поцілувати поліцейську місію, то вони це зроблять, нікуди вони не дінуться”, – заявив Тука.

Він також у відповідь на запитання журналіста підтвердив свою раніше висловлену думку, що для повернення контролю української влади над тимчасово окупованою частиною Донбасу потрібно п’ять років.

Нагадаємо, що раніше ОБСЄ висловила готовність відправити поліцейську місію на Донбас у разі проведення місцевих виборів. Про це заявляв генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзанньєр, зазначаючи, що ОБСЄ готова надіслати сотні поліцейських, ймовірно, збройних, щоб забезпечити безпечну обстановку в місцях голосування. Проте досі не сформовано склад та кількість співробітників поліцейської місії.

 

Національне антикорупційне бюро проаналізує документи, отримані від колишнього першого заступника голови СБУ Віктора Трепака, аби знайти в них свідчення про корупційні злочини.

Про це йдеться в повідомленні  НАБУ – Укрінформ.

“Документи будуть проаналізовані аналітиками та детективами на предмет наявності фактів, що можуть свідчити про можливе скоєння злочинів, підслідних НАБУ. Зараз Бюро не може коментувати зміст документів чи давати будь-які інші оцінки заявам Віктора Трепака”, – зазначається в повідомленні.

Водночас, у НАБУ підтвердили наявність у них пакету цих документів.

“Закликаємо політиків, ЗМІ та громадськість не вдаватися до спекуляцій з приводу документів, про які йдеться, і почекати на офіційні висновки, які будуть оприлюднені після вивчення отриманої інформації”, – наголошують в Антикорупційному бюро.

 

Муженко: Загроза військового характеру існує не тільки на Донбасі, ми розглядаємо кілька сценаріїв

Начальник Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Муженко стверджує, що загроза військового характеру Україні існує не тільки на Донбасі.

Про це він сказав в інтерв’ю УНІАН.

«Ми представляємо нашим партнерам на різних рівнях документальне підтвердження присутності російських військ і говоримо про загрози Україні не тільки з південно-східного напрямку, не тільки Донбасу, а взагалі, і на сьогодні ці загрози достатньо серйозні. Не правильно розуміти, що загроза військового характеру Україні існує тільки на Донбасі. Ні», – зазначив Муженко.

Начальник Генштабу пояснив, що, зокрема, в Криму «нарощується військова присутність, вдосконалюється інфраструктура, проводяться навчання, розгортаються нові військові частини і нові бази на Сході – в районі Богучара, Воронежа, Смоленська (територія Росії) формуються потужні об’єднання».

«Є низка серйозних загроз не тільки на південно-східному, а й на інших напрямках», – наголосив він.

За словами Муженка, на сьогодні розглядається кілька сценаріїв, в тому числі і «можливість широкомасштабної агресії щодо України».

«І ми до цього готуємося, ми відпрацьовуємо відповідні плани, проводимо підготовку військ, відновлюємо озброєння і таке інше. Це дуже поганий сценарій, але ми змушені, ми повинні його розглядати, опрацьовувати, проводити відповідні навчання для адекватного реагування на цю загрозу», – підкреслив начальник Генштабу.

Говорячи про російську присутність на Донбасі,  Муженко повідомив, що загальна цифра становить «приблизно 40 тисяч всіх разом: найманців та приблизно 6-7 тисяч військовослужбовців регулярних російських збройних сил».

 

Муженко розповів про створення Сил спецоперацій: вже є командування і низка військових частин

У Збройних силах України продовжують працювати над створенням Сил спеціальних операцій.

Про це в інтерв’ю агентству УНІАН розповів начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко.

Він нагадав, що не так давно було випущено 29 інструкторів. «Зараз йде робота над створенням навчального центру Сил спецоперацій, перша черга якого має бути завершена до кінця цього року. Мова йде про необхідну інфраструктуру, навчальні корпуси, приміщення для проживання особового складу, навчально-матеріальну базу для підготовки військовослужбовців», – деталізував він.

За словами начальника Генштабу, в Міністерстві оборони достатньо фінансів, щоб провести необхідні роботи. «Ми також сподіваємося на допомогу наших партнерів, зокрема це стосується тренажерів, екіпіровки, обладнання для стрільбищ», – додав Муженко.

Також  не припиняється підготовка інструкторів, продовжив він. «Вже проведений черговий відбір, відібрано кілька сотень бажаючих. До кінця поточного місяця буде проведений ще один етап відбору, і після цього буде проведений ще один, кінцевий етап, з американськими фахівцями, і з 1 червня розпочнеться підготовка ще однієї партії інструкторів. В ході тієї підготовки також буде певний відсів», – зазначив начальник Генштабу.

На його переконання, якість відбору значно покращилася. При цьому начальник Генштабу зауважив, що «ніхто планки не виставляє – 50 чи 100 чоловік повинні пройти підготовку». «Пройдуть стільки, скільки будуть спроможними пройти цей курс. Я думаю, що це буде кілька десятків», – наголосив він.

Говорячи про загальну кількість Сил спецоперацій, Муженко констатував, що вже «створено командування, є ряд військових частин, які зараз приймаються у склад командування». «Я думаю, що вони і складуть основу цих частин. Ми не будемо говорити про кількісні показники. Але це буде більше, ніж одна тисяча людей», – підкреслив начальник Генштабу.

За його словами, спектр операцій широкий – від інформаційно-психологічних до розвідувальних. «Ми не почали створення Сил спецоперацій з нуля, у нас були частини спеціального призначення, загони спецпризначення, групи спецпризначення, які виконували завдання і досить успішно. В складі підрозділів Сил спецоперацій у нас є і герої, багато було нагороджено. Мова йде про створення Сил спецоперацій як єдиної структури. Зараз йде процес формування і процес становлення, зараз вони вже виконують завдання, знаходяться на лінії зіткнення, ведуть розвідку, пошуки, здійснюють евакуацію льотного складу – це одне із завдань спецоперацій – евакуація екіпажу повітряних суден, які були збиті, і такі завдання успішно виконувалися», – деталізував Муженко.

Разом з цим, українцям потрібна «підготовка за новітніми методиками, стандартами передових країн світу з врахуванням вже нашого досвіду». «Поєднання нашого досвіду і передової методики дасть високу якість підготовки наших бійців і серйозно підвищить їх бойові спроможності», – переконаний начальник Генерального штабу ЗСУ.

 

“Спотворює і обманює”: російська газета попередила своїх читачів про пропаганду Кремля на центральному ТБ

Газета “Якутськ вечірній” розмістила в розділі телепрограми попередження про можливі “неправдиві відомості” в програмах центральних каналів – УНІАН.

У повідомленні наголошується, що телеканали ” НТВ ” і «Росія» частіше допускають «спотворення».

Про це повідомляє  Дождь  з посиланням на користувачів соцмереж.

У повідомленні наголошується, що телеканали ” НТВ ” і “Росія” найчастіше помічені у допущенні “спотворень і неправдивих відомостей” у своєму ефірі.

4 березня телеканал НТВ випустив фільм під назвою “Боржники держдепу”, в якому йшлося про те, що газета “Якутськ вечірній” отримувала кошти з іноземних джерел, пов’язаних з державним департаментом США.

Після виходу фільму Громадська колегія зі скарг на пресу назвала фільм НТВ “помилковим доносом”, в якому використовувалися “маніпулятивні способи впливу на свідомість глядачів”.

 

Дж.Пайєтт закликав А.Авакова засудити публікацію даних журналістів на сайті “Миротворець”

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт закликав міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та уряд засудити публікацію персональних даних журналістів на сайті “Миротворець”. Про це він повідомив під час виступу на Львівському медіафорумі-2016, передає УНН з посиланням на “Радіо Свобода”.

“І ця неурядова організація чи що це — це дурниця. Немає навіть дипломатичних фраз, щоб описати якої шкоди вони завдали професійним журналістам, що працювали на сході України, іноді ризикуючи. Сподіваюся, що Аваков і уряд чітко засудять людей, хто поставив під удар професійних журналістів”, — наголосив Дж.Пайєтт.

Так, сайт “Миротворець” 24 травня оприлюднив оновлений список журналістів, які, як йдеться в повідомленні на сайті, “співпрацюють з країною-агресором”. У переліку — 293 людини, зокрема четверо українських журналістів, вказані поштові адреси на території Росії і номери телефонів.

Нагадаємо, 10 травня сайт “Миротворець” опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих у “ДНР/ЛНР”. У базі даних міститься 4068 імен.

Після негативної реакції з приводу публікації списку журналістів, акредитованих у “ДНР”, оголосив про своє закриття.

Однак, вже 19 травня сайт відновив свою роботу.

 

Армія США розмістить в Європі танкову бригаду та артилерію вже на початку лютого і далі триматиме 4 тисячі військових на принципі ротації кожні 9 місяців.

Про це  в інтерв’ю Громадському повідомив Бен Ходжес, командувач сухопутних військ США у Європі – Укрінформ.

Він повідомив, що близько 4 тисяч солдат буде розміщено у Польщі, балтійських країнах, Румунії та Болгарії.

Ходжес також сказав, що американська армія зараз сфокусована на тому, щоб бути готовою підтримати партнерів та друзів альянсу, продемонструвати готовність виконувати свої зобов’язання.

“Для нас пріоритет №1 – це мати можливість призупинити подальшу агресію. Саміт НАТО у Варшаві, я думаю, покаже, що союз переходить від страхування до стримування”, – зазначив Ходжес.

«Росія хоче зруйнувати єдність ЄС, зруйнувати єдність НАТО, створити слабкість та розділення. Я думаю, вони продовжать це робити. 7 тисяч російських військових досі перебувають у Грузії, на окупованих територіях без жодних легальних підстав. Росія досі має солдат у Придністров’ї. Вони досі займають Крим та воюють на Донбасі.

…Вони хочуть, щоб до них ставились як до суперсили. Росія має діяти як супер сила – бути відповідальною та шукати спосіб знизити напругу в регіоні», – говорить командувач.

“Сьогодні я був на кладовищі тут, у Львові. Я бачив могили українських солдат, які загинули в АТО. Мені нагадали, що тільки цього тижня вбито семеро солдат. Росіяни сприймають припинення вогню неправильно. І всі ці людські втрати є доказом цього”.

“Важливо і те, що Росія використовує інформацію та дезінформацію, щоб збити людей з пантелику, щоб їх обдурити, щоб ускладнити розуміння того, що відбувається.

Пам’ятаєте, я сказав, що їхня мета – це зруйнувати союз та зробити незрозумілим те, що відбувається насправді? Це перше. Використання радіоелектронної боротьби на рівні, якого ми давно не бачили, дрони, які застосовуються на Донбасі. Знову ж таки, це те, чого раніше не було. Це все складники гібридної війни”, – підсумував командувач.

 

Весняну сесія Парламентської Асамблеї НАТО вперше організовує парламент Албанії.

Про це  повідомляє агентство Анадолу – Укрінформ.

Виступаючи на відкритті сесії міністр закордонних справ Албанії Дітмар Бушаті зазначив, що агресивне ставлення Росії до України ставить під питання стабільність Європи. Він підкреслив, що дії Росії як і раніше викликають стурбованість на міжнародній арені.

«Рішення НАТО позиціонувати військові кораблі в Егейському морі з метою підтримки Туреччини і Греції, виведе співпрацю на новий рівень. НАТО є незамінним гравцем в царині безпеки для Західних Балкан. У зв’язку з цим, Албанія завжди підтримувала і продовжить підтримувати політику відкритих дверей НАТО», – сказав міністр.

Він також підкреслив, що для Албанії є важливим членство Македонії та Боснії і Герцеговини в Північноатлантичному альянсі.

За підсумками церемонії відкриття голова Парламентської асамблеї НАТО Майкл Р. Тернер, генеральний секретар ПА НАТО Девід Хоббс і голова албанської групи в ПА НАТО Панделі Майко взяли участь у спільній прес-конференції.

 

Документальний фільм про спротив російській окупації кримчан «Крим.Нескорений» представлений учасникам IX не-конференції MediaBarCamp у Литві.

Фільм був створений журналістами  проекту «Крим.Реалії»  до другої річниці анексії Криму та розповідає про численні факти опору кримчан військовому захопленню півострова навесні 2014 року, а також про жертв цієї російської спецоперації – Укрінформ.

Після показу фільму «Крим.Нескорений» планується дискусія з журналістами-авторами фільму.

MediaBarCamp – щорічний захід для активістів, блогерів і журналістів, який відбувається у форматі не-конференції. Кожен учасник одночасно є і слухачем, і доповідачем.

Цього року в ньому беруть участь 150 представників низки країн, зокрема Білорусі, Швеції, Куби, Азербайджану, Вірменії, України.

Організатором заходу є Swedish International Liberal Centre (SILC) спільно з партнерами в Білорусі та Швеції.

Захід проводиться з метою стимулювання медіа-активності та проектів у сфері нових медіа, популяризації використання соцмереж та інших можливостей комунікації через Інтернет.

Тема MediaBarCamp цього року – Arts & Transformation (мистецтво і трансформація).

 

Незаконні збройні формування продовжують перешкоджати діяльності СММ ОБСЄ на непідконтрольних української влади територіях Донецької і Луганської областей.

Про це 28 травня на брифінгу в Маріуполі заявив перший заступник глави Місії Олександр Хуг,  повідомляють “Новини Донбасу” – Укрінформ.

За його словами, велика частина таких інцидентів спостерігається на територіях, контрольованих «так званими “ДНР”».

«Сьогодні в обідню пору на шляху до Новоазовску на схід, неподалік блокпоста так званої “ДНР”, коли патруль наближався до нього, були зроблені попереджувальні постріли в повітря з боку блок-посту. Патрулю довелося поїхати назад у Маріуполь», – зазначив Хуг.

Як  повідомляв Укрінформ, над Горлівкою було збито один із літальних апаратів ОБСЄ, який встиг зафіксувати бронетранспортер з ракетною системою земля-повітря.

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр, який виконує обов’язки голови ОБСЄ в цьому році, і голова моніторингової місії Організації на сході Україні Ертугрул Апакан назвали неприйнятними обстріли СММ і вимагали забезпечити її безпеку.

 

Президент Петро Порошенко зустрівся з депутатом Верховної Ради, делегатом Парламентської асамблеї Ради Європи від України Надією Савченко.

Про це  повідомляє прес-служба  Глави Української держави – Укрінформ.

Глава держави передав Савченко вітання від віце-президента США Джозефа Байдена та Президента Європейського парламенту Мартіна Шульца. При цьому Глава держави наголосив, що в США та країнах ЄС акції з вимогою визволення української бранки в Росії зіграли вагому роль.

Президент подякував звільненій льотчиці за чітку публічну підтримку Мінських домовленостей, зазначивши, що це є державницькою позицією. Надія Савченко розповіла, що мала можливість і уважно стежила за переговорами в Мінську у лютому 2015 року: «Я вам вдячна за те, що ви їх зробили».

Глава держави також обговорив з Надією санкційний список «Савченко-Сенцова» та скоординував спільні дії щодо прискорення звільнення українських в’язнів. «Ми знаходимося в активній фазі звільнення наших заручників. Не маємо права припиняти цю роботу. Навпаки, ми маємо активізуватися», – наголосив Президент.

Крім того, Петро Порошенко скоординував з Надією Савченко перспективи представлення позиції України в Парламентській Асамблеї Ради Європи та Європейському Парламенті. Відповідаючи на питання про готовність включитися до роботи на міжнародному напрямку Надія Савченко зазначила: «Готова працювати. Моє бажання залежить від бажання України. Оскільки ви їх зараз втілюєте, то я готова працювати скрізь, де ви скажете». Президент запропонував Надії відвідати ряд європейських країн та провести зустрічі з європейськими лідерами.

Петро Порошенко також обговорив з Надією Савченко ситуацію на лінії зіткнення, зокрема її загострення та загибель командира батальйону 72-ї бригади Андрія Жука.

В зустрічі також взяли участь заступники глави АП Костянтин Єлісєєв та Андрій Таранов, прес-секретар Президента Святослав Цеголко.

 

Народний депутат Надія Савченко зустрілася з помічником Генерального секретаря, керівником офісу Верховного комісара з прав людини ООН Іваном Шимоновичем.

Про це Надія Савченко написала у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Зустрілися з другом України, Іван Шимонович (Ivan Simonovic) представник офісу Верховного комісара з прав людини ООН. Саме і його зусиллями у 1992 Хорватія і Сербія здійснили обмін  полоненими  “всіх на всіх”. Хорвати свого часу зуміли із “вікна” можливостей прорубати “ворота”. Хочу вірити, що таке диво вдасться створити і в Україні – Росії. Дива трапляються, і це справа наших рук”, – написала Савченко.

 

У вісьмох російських спортсменів, які брали участь в Олімпіаді-2012, виявили допінг

За результатами повторної перевірки допінг-проб учасників Олімпіади 2012 року у вісьмох російських спортсменів виявили допінг. Про це повідомляє Олімпійський комітет Росії, передаєУНН.

“Міжнародний Олімпійський комітет офіційно повідомив Олімпійський комітет Росії про те, що за результатами перевірки допінг-проб, узятих під час проведення Олімпійських Ігор 2012 року в Лондоні, позитивний результат серед спортсменів інших країн дали 8 проб „А“ російських спортсменів в трьох видах спорту”, — сказано в повідомленні.

Зазначається, що Олімпійський комітет Росії найближчим часом надасть в МОК інформацію про те, хто зі спортсменів, які фігурують у цьому списку, буде присутній разом з представниками ОКР під час відкриття і аналізу проби “Б”.

Імена спортсменів до моменту оголошення результатів щодо проби “Б” і початку офіційної дисциплінарної процедури не розголошуються.

Як повідомляв УНН,  Міжнародний олімпійський комітет 27 травня оголосив, що повторний аналіз допінг-проб „А“ дав несприятливий результат для 23 спортсменів у п’яти видах спорту і з шести країн, які змагалися на Олімпійських іграх 2012 року Лондоні.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 600

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua