Головна » Акценти/спротив » СБУ застосовувала напалм і токсин АСД-3ф проти Євромайдану

СБУ застосовувала напалм і токсин АСД-3ф проти Євромайдану

Кілька тижнів тому закінчила свою роботу парламентська Тимчасова слідча комісія з розслідування трагічних подій 18-20 лютого в Києві. ТСК встановила, що в Будинку профспілок бійці спецпідрозділу “Альфа” СБУ застосували напалм, крім того, працівники СБУ поширювали проти учасників Євромайдану токсичну речовину АСД-3ф, яку застосовують у ветеринарії.

 

Про ці та про інші факти, з’ясовані в ході роботи ТСК, голова Тимчасової слідчої комісії, перший заступник голови Комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль розповів у інтерв’ю, опублікованому в сьогоднішньому номері газети «Урядовий кур’єр».

“Препарат АСД-3ф використовували для дестабілізації ситуації в період протестних акцій та унеможливлення перебування мітингувальників у різних приміщеннях. Колишнє керівництво СБУ розробило спеціальний план, за яким агенти спецслужби розпилювали зі шприців цю хімічну речовину. Потрапляючи, скажімо, на брезентове покриття, вона залишає різкий та стійкий неприємний специфічний запах. Мимоволі шукатимеш іншого місця для перебування. У чистому вигляді АСД-3ф подразнює шкіру, затримує грануляцію ран, при нанесенні на великі ділянки шкіри може спричиняти симптоми інтоксикації, належить до помірно небезпечних речовин. При внутрішньовенному введенні її дорослим коням в дозі 35-50 г загибель тварин настає через 3-4 хв. – від паралічу дихального центру”, – поділився подробицями розслідування Москаль.

Він також припустив, що не все у звіті (особливо в частині застосування зброї та вбивств міліціонерів) сподобається учасникам Революції гідності. Утім, за його словами мета роботи Тимчасової слідчої комісії – “не романтизувати ті події, а за змогою встановити істину в один із найдраматичніших періодів новітньої історії України».

КОНТЕКСТНІ АКЦЕНТИ ARMYUA:

Виступати з трибуни Майдану, коли довкола все палає, звинувачуючи владу у злочинах перед народом, потрібна сміливість. Бути чесним і відстоювати принципи Революції гідності зараз – потрібна мужність.

Владні кабінети, до яких потрапили багато активістів Майдану (цілком заслужено) – це випробування мідними трубами. А їхній звук приглушує голос вулиці і нерідко крик Майдану долітає до кабінетів шепотінням помічників-радників та шелестом чергових прожектів.

Приховування аргументації Москаля відбувається вже тому, що ця аргументація дискредитує діючі силові структури, очільники яких встигли вже вжитися у свої кабінети. А ще вони перейнялися корпоративним духом особливих відносин, які часто не відповідають принципам нової України. Вони користуються старими регламентами і методиками, які досконально знає ворог, оскільки він же їх і диктував, та ще й таким чином, щоб вони не були ефективними без кураторів із ФСБ.

СУСПІЛЬНИЙ СПРОТИВ:

Важливо аргументацію Москаля тиражувати і доводити, що реформи можуть початися в Україні тоді, коли силові структури втратять сакральний образ монстра, який стоїть над громадами. Силовики мають стати ворогом для криміналітету різного формату і особливо – із посадових кабінетів.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 153

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua