Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 29.06.2019

Інформдень: 29.06.2019

ЦВК зареєструвала партію Саакашвілі

Центральна виборча комісія ухвалила рішення про реєстрацію партії “Рух Нових Сил” Саакашвілі на позачергових парламентських виборах.

Про це повідомила пресслужба РНС – Укрінформ.

“На засіданні ЦВК постановили зареєструвати “Рух Нових Сил” Саакашвілі у багатомандатному та одномандатних виборчих округах для участі у позачергових виборах до Верховної Ради України”, – йдеться у повідомленні.

Раніше Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відхилив апеляційну скаргу ЦВК щодо реєстрації кандидатів у народні депутати від партії “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі.

 

У ЦВК сьогодні відбудеться нарада представників партій

На нараді уповноважених представників партій розглядатимуть питання черговості розміщення політичних сил у виборчому бюлетені.

Про це інформує Центрвиборчком – Укрінформ.

“30 червня о 12:00 в Комісії відбудеться нарада щодо обговорення питання черговості розміщення політичних партій, включених до виборчого бюлетеня у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі під час позачергових виборів народних депутатів 21 липня 2019 року, на яку запрошуються уповноважені представники політичних партій у ЦВК з правом дорадчого голосу”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це повʼязано з рішенням Верховного Суду від 29 червня, яким ЦВК була зобов’язана зареєструвати кандидатів у народні депутати від політичної партії “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та одномандатних виборчих округах.

З метою виконання рішення Верховного Суду ЦВК своєю постановою від 29 червня №1382 зареєструвала 88 кандидатів у народні депутати, включених до виборчого списку “Руху нових сил”, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Окрім того, зареєстровано девʼять кандидатів, висунутих зазначеною партією, в одномандатних виборчих округах.

Як повідомляв Укрінформ, 23 червня ЦВК відмовила в реєстрації кандидатів у народні депутати, включених до виборчого списку партії “Рух нових сил”. У ЦВК зазначили, що указ Президента України про позачергові вибори народних депутатів 21 липня було видано 21 травня. Отже, розгляд 8 травня на засіданні ради політичної партії “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі питань, пов’язаних з її участю в позачергових виборах 21 липня не міг бути здійснений.

 

На Донеччині зареєстровано 55 подій, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства

У Донецькій області зареєстровано 55 подій, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства. За 4 фактами відкриті кримінальні провадження. За іншими повідомленнями триває перевірка. Про це УНН повідомляє з посиланням на інформацію Головного управління Нацполіції області.

Поліція Донеччини фіксує усі повідомлення про можливі порушення, пов’язані з виборами народних депутатів України. Станом на 29 червня виявлено 55 таких подій.

“Більшість звернень стосуються порушення передвиборчої агітації (встановлення білбордів, палаток, відсутність установчих даних типографії, замовника тощо).

Так, за добу до поліцейських надійшли три повідомлення. Усі про виявлення у Слов’янську та Дружківці білбордів без зазначення необхідних даних. Звернення зареєстровані, за ними триває перевірка”, — повідомили у поліції.

За 4 фактами розпочато досудове розслідування: підкуп виборців, перешкоджання здійсненню виборчого права, хуліганство та нанесення легких тілесних ушкоджень.

Нагадуємо, за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Згідно з Кримінальним кодексом України, за злочини, пов’язані з виборами, встановлено покарання від значних сум штрафу до 10 років позбавлення волі.

 

Поліція заявила про використання кандидатом в нардепи вилучених речових доказів для піару

На Київщині кандидат в народні депутати з метою самореклами розмістив плакати на спалених автобусах, визнаних речовими доказами та необхідних правоохоронцям для проведення слідчих дій. Про це повідомляє у Facebook прес-служба поліції Київської області, передає УНН.

Так, раніше у селі Бишів на Макарівщині пожежею було знищено три автобуси. Для проведення слідчих дій та призначення необхідних експертиз транспортні засоби поліція передала на відповідальне зберігання власникам.

Наступного дня, під час проведення додаткового огляду місця події, працівники поліції виявили відсутність двох автобусів, що були визнані речовими доказами у кримінальному провадженні та залишені на зберігання на території сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу.

За інформацією правоохоронців, всупереч закону та без погодження з органом досудового розслідування, власники, які повинні були зберігати транспортні засоби до вирішення питання по суті, віддали автобуси орендарю — кандидату у народні депутати.

У подальшому кандидат у нардепи розмістив на пошкодженому транспорті плакати і використовував його для самореклами, пишуть поліцейські.

“Поліція розглядає різні версії таких незаконних дій. Насамперед, це негативно вплинуло на хід розслідування кримінального провадження, а саме неможливість проведення експертиз для встановлення причин пожежі”, — повідомили в прес-службі.
За фактом незаконних самоправних дій власників автобусів поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 356 Кримінального кодексу України (Самоправство).

Як повідомляв УНН, 27 червня поліція повідомила, що у Бишеві у ніч на четвер згоріли три маршрутних автобуси, два з яких перебували в оренді благодійного фонду і здійснювали безкоштовне перевезення пільгових категорій населення на території Макарівського району та столиці упродовж останніх шести років.

Згідно інформації громадської мережі ОПОРА, автобуси належали Благодійному Фонду кандидата у народні депутати “Руслана Сольвара “Разом у Майбутнє”.

Нагадаємо, 15 червня під Києвом на стоянці згоріли 10 автобусів “Богдан”.

 

Сьогодні – день пам’яті Василя Сліпака

Сьогодні день пам’яті Василя Сліпака – українського оперного співака і воїна, захисника України, який загинув у війні на Сході України в 2016 році.

Про це нагадує Укрінформ – Укрінформ.

Василь Сліпак – український оперний співак (бас-баритон), соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на Сході України, позивний «Міф».

Народився у 1974 році Львові. Все його життя було пов’язане зі співом. Дев’ятирічним хлопчиком він прийшов до Львівської державної академічної хорової капели «Дударик» і співав там до 1994 року. Разом з капелчанами виступав на провідних концертних майданчиках як України так і світу (Національна опера України, Національна філармонія, Карнегі-Хол, собор Паризької Богоматері концертні зали Канади, Італії Голландії, Бельгії, Швейцарії, Прибалтики). Потім закінчив Львівську консерваторію.

Ще під час навчання брав участь у багатьох музичних конкурсах та проєктах. У 1997 році успішно подолав конкурсне випробування на вступ до складу Паризької національної опери. Його голос дав змогу йому почати успішну сольну кар’єру у Франції та Європі.

Майже двадцять років Василь Сліпак прожив за кордоном. Свої останні концерти він дав 25-27 травня 2016 року у храмі Святої Трійці в м. Ліоні (Франція). Найулюбленішою арією Василя була партія Мефістофеля в опері Шарля Гуно «Фауст». Саме звідси з’явився і позивний «Міф», з яким Василь Сліпак воював на передовій. Але його улюбленою піснею була ніжна і лірична «Місяць на небі…»

Був відомий своєю волонтерською діяльністю, численними справами в царині доброчинності. Ще на початку 90-х, відразу після проголошення незалежності, Василь Сліпак із братом Орестом були серед перших, які долучилися до руху «Віра і світло», солідаризуючись із людьми з особливими потребами.

Під час Революції гідності мав контракт в Опері, і не міг вилетіти до Києва. Втім, став активним учасником усього, що відбувалося в діаспорі: підтримав Паризький Євромайдан, постійно відправляв на Майдан передачі з гуманітарною допомогою, збирав гроші, влаштовував благодійні концерти.

Коли на Донбасі почалася війна, створив благодійну організацію «Fraternité Ukrainienne/Українське братство», допомагав українським захисникам, познайомився із вояками Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», згодом сам долучився до них. «Я пропустив Майдан, але війну не пропущу», – сказав Василь.

Він не пропустив війни, так само, як вона не пропустила його. Тричі був на фронті. Уперше поїхав на війну у травні 2015 року. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Повернувся пораненим. Вдруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, у Водяне, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа.

В червні 2016 року знову поїхав на Донбас. Планував залишитися там на пів року. Але 29 червня 2016 року загинув у бою від кулі ворожого снайпера. Поховали героя на Личаківському кладовищі Львова.

У лютому 2017 року Василю Сліпаку посмертно присвоїли звання Героя України.

 

Путінські окупанти тероризують з СПГ Золоте-4: пошкоджені будинки

Збройні угрупування терористичних сил Російської Федерації вкотре здійснили обстріл мирних населених пунктів вздовж лінії розмежування та обстріляли зі станкового протитанкового гранатомету населений пункт Золоте-4.

Про це повідомляє пресслужба штабу ООС – Укрінформ.

“27 червня, о 04.35 ранку, збройні формування РФ з напрямку Золоте-5 обстріляли населений пункт Золоте-4 зі станкового протитанкового гранатомету. За фактом обстрілу населеного пункту Золоте-4 мобільною групою української сторони СЦКК здійснено фотофіксацію”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, в результаті розриву гранати зруйновано дах та пошкоджено вікна, фронтон стіни і паркан житлового будинку.

Крім того, на автомобільній дорозі, поряд з будівлею, військові зафіксували вирву. За їх оцінкою вона утворилася в результаті розриву ще однієї гранати.

 

Спецслужби РФ готують «українську ДРГ» для фейкових новин про Донбас – ІС

За даними групи “Інформаційний спротив”, найближчим часом РФ готує інформаційну кампанію по дискредитації України, в якій збираються використовувати українських військових, які потрапили нещодавно у полон на вантажівці.

Про це повідомляє “Інформаційний спротив” – Укрінформ.

«За оперативними даними групи ІС спецслужбами РФ планується нова пропагандистська інформаційна кампанія з дискредитації України. Так, найближчими днями до так званої «ДНР» мають прибути представники одного з російських федеральних каналів, щоб зняти великий сюжет про «злочини ЗС України проти мирного населення «ДНР», – йдеться у повідомленні.

Як наголошується, основними дійовими особами цього сюжету стануть сім українських військовослужбовців, які пересувалися до штабу підрозділу на вантажному автомобілі, водій якого відхилився від маршруту і завіз військових на тимчасово окуповану територію. Там вони були затримані представниками збройних формувань Російської Федерації.

“Наразі наших військових утримують у Макіївському СІЗО, де з ними «працюють» представники російських спецслужб, здійснюючи на них психологічний тиск. Полоненим роздано для заучування спеціально підготовлені тексти, які вони повинні будуть озвучити на камери російського пропагандистського каналу. Цікавий момент – місцевих колаборантів, які перейшли на службу окупантам в «органи безпеки лднр», до полонених не підпускають на гарматний постріл”, – повідомляють в ІС.

За інформацією ІС, російська пропаганда подасть свою версію подій, за якою «українська ДРГ», у складі восьми осіб, за наказом командування ООС прямувала на тимчасово окуповану територію для проведення диверсій на об’єктах цивільної інфраструктури (водопостачання, електричних мереж і т.д.) . Але завдяки пильності «розвідки і контррозвідки «ДНР», була захоплена в полон у момент переходу лінії розмежування. За задумом інформаційної провокації полонені військовослужбовці мають розповісти і підтвердити (зрозуміло, що під загрозою життю) цю російську пропагандистську версію подій. Також будуть сфабриковані документальні докази.

Як нагадує ІС, водій вантажівки, який потрапиву полон, днями був звільнений із полону “в результаті домовленостей одного з кандидатів у депутати ВР із його кумом В.Путіним”. За повідомленням українських ЗМІ, дружина одного з полонених звинуватила цього військовослужбовця у тому, що він сприяв потраплянню її чоловіка та товаришів у полон, зазначає ІС.

 

Окупанти путінської РФ скидають з дронів гранати з детонатором миттєвої дії

Путінсько-окупаційні війська використовують безпілотні літальні апарати для скидання гранат ВОГ-17М на оборонні укріплення підрозділів Об’єднаних сил поблизу Маріуполя.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони. – Укрінформ

“Противник використовує безпілотні літальні апарати для скидання гранат ВОГ-17М на оборонні укріплення підрозділів Об’єднаних сил, намагаючись застати військовослужбовців ЗС України зненацька. Такі дії окупанта є доволі небезпечними, тож українські захисники — оборонці Маріуполя, ведуть посилене спостереження та вживають дієвих заходів з метою боротьби з ворожими квадрокоптерами”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією бійців, яких цитує прес-служба, ворожі обстріли нерідко є хаотичними і безглуздими, коли противник стріляє практично з усього наявного у нього піхотного озброєння. У випадку ж, коли ворог цілеспрямовано починає обстрілювати позиції Об’єднаних сил або намагається пройти через певну ділянку поблизу українських позицій, українські захисники миттєво придушують ворожий вогонь та припиняють будь які спроби ворога прорвати оборону.

Як зазначається, аби уберегтися від ворожого вогню, українські бійці постійно облаштовують оборонні позиції та створюють нові.

 

Окупанти на Донбасі застосовують артилерію та 120-мм міномети, втрат немає

Російсько-окупаційні війська з опівночі станом на 12.00 29 червня здійснили сім збройних провокацій проти українських військовслужбовців, бойових втрат у лавах Об’єднаних сил не обліковано.

Про це під час брифінгу у суботу повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник – Укрінформ.

“Від початку поточної доби станом на 12.00 в районі проведення операції зафіксовано сім збройних провокації з боку російсько-окупаційних військ. Противник активно застосовує міномети заборонених калібрів, а також ствольну артилерію… Бойових втрат у лавах наших військ упродовж поточної доби не обліковано”, – поінйформував речник.

За його словами, більшість обстрілів зафіксовано сьогодні на Луганському напрямку. Під вогонь від початку поточної доби чотири рази потрапляли позиції українських військ біля Новолуганського. Починаючи з ночі і до ранку окупанти витратили 38 артилерійських снарядів калібру 122 мм, два десятки мін 120-го та більше 40 боєприпасів 82-го калібрів. Вогонь вівся з напрямку с. Доломітне, Гольмівський та Байрак. Також російсько-окупаційні війська випустили сім мін калібру 82 мм у бік оборонців с.Зайцеве.

Крім того, на Донецькому напрямку бойовики здійснили один обстріл – у районі н.п. Гранітне випустили п’ять мін калібру 120 мм.

Мотузяник наголосив, що у відповідь на провокації українські захисники вели активні оборонні дії та відкривали вогонь у відповідь з чергових вогневих засобів. При цьому міномети й артилерію військовослужбовці Об’єднаних сил не застосовували.

 

Окупанти 11 разів порушили “тишу”, один боєць поранений

Російські окупаційні війська з початку поточної доби 11 разів обстріляли позиції Об’єднаних сил, при цьому був поранений український військовослужбовець.

Про це повідомляє пресцентр ООС – Укрінформ.

“Від початку доби ворог одинадцять разів порушив режим припинення вогню. Збройні формування Російської Федерації обстрілювали позиції наших підрозділів із застосуванням заборонених Мінськими угодами артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів калібру 120 та 82 мм, а також із гранатометів різних систем, озброєння БМП, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – йдеться у вечірньому зведенні.

Як зазначається, в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” окупанти здійснили два обстріли позицій Об’єднаних сил: поблизу Гранітного, з напрямку Нової Мар’ївки – з мінометів калібру 120 мм; а також неподалік Опитного, з напрямку Веселого – з гранатометів різних систем.

Натомість у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” зафіксовано дев’ять обстрілів. Зокрема, поблизу Зайцевого окупанти вели вогонь з напрямку Гольмівського з мінометів калібру 82 мм; околиці Залізного обстріляли з напрямку шахти імені Ізотова з протитанкових керованих ракет. Чотири рази біля Новолуганського бойовики вели вогонь з напрямку Доломітного та Байрака з артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів калібру 120 та 82 мм; тричі обстріляли район Майорська з напрямку шахти 6-7 та Зайцевого – з мінометів калібру 120 мм, гранатометів різних систем, протитанкових керованих ракет, озброєння БМП, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

“Унаслідок ворожих обстрілів один український військовослужбовець дістав поранення”, – поінформували у штабі.

Там також уточнили, що на обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації українські підрозділи дали адекватну відповідь, втрати противника уточнюються.

 

У СЦКК заявили про непричетність українських військових до обстрілів у Пікузах

Українська сторона СЦКК відкидає обвинувачення щодо підрозділи Об’єднаних сил в обстрілі населеного пункту Пікузи, що на тимчасово не підконтрольній території. Про це повідомляє прес-служба штабу ООС, передає УНН.

“У щоденному звіті СММ ОБСЄ опубліковано інформацію про факт обстрілу будинків в Пікузах, що на не підконтрольній урядові України території.

26 червня, спостерігачі прибули га місце події, де у дворі Будинку культури зафіксували чотири величезні вирви. Крім того, від осколків була посічена стіна цієї ж двоповерхової будівлі. На думку представників Місії, вирви утворилися внаслідок розриву мінометних мін 82-мм калібру, начебто випущених із західного напрямку”, — йдеться у повідомленні.

Водночас, повідомляється, що на вулиці Ахматової 37, на подвір’ї співробітники патруля виявили підривник і хвостовик реактивної гранати. Від ударної хвилі, у нежитловому будинку були пошкоджені вікна і віконні ставні. Зі слів місцевих мешканців обстріл стався вранці 26 червня.

“На підставі даних української сторони СЦКК, вогнева активність підрозділів ЗС України та збройних формувань РФ, в районі населеного пункту Пікузи, вказує на те, що 26 червня противник двічі відкривав вогонь, а саме о 17:40 та 18:25. Українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Отже, враховуючи зазначені часові показники, причетність українських армійців до даного інциденту не підтверджується”,- повідомляють у прес-службі.

Нагадаємо, 28 червня збройні формування Російської Федерації 32 рази порушили режим припинення вогню. З них 16 разів — із застосуванням заборонених Мінськими угодами артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів калібру 120 та 82 мм.

 

“Азов” показав докази використання на Донбасі російського озброєння

Бійці полку “Азов” зафіксували беззаперечні докази використання окупантами на Донбасі безпілотника російського виробництва.

Про це повідомляє пресслужба “Азову” – Укрінформ.

“На початку червня 2019 року силами технічної розвідки полку «Азов» було виявлено, що ворог коригує роботу своєї артилерії по позиціях наших підрозділів завдяки БПЛА «Елерон» російського виробництва. Азовці вирішили підняти свій безпілотник для фіксування «Елерона» в повітрі та його супроводження до місця посадки в окупованій нині Горлівці. Таким чином були отримані беззаперечні докази використання окупантами на Донбасі озброєння, що постачається з Росії”, – йдеться в повідомленні.

Як нагадали в прес-службі полку, БПЛА цього типу вже був знищений «Азовом» на початку березня. Після цього безпілотник було досліджено, отримані дані азовці вже успішно використовують для боротьби з російськими окупантами.

БПЛА типу «Елерон» розробила казанська компанія «Енікс» у 2003 році. З 2013 року проводяться серійні закупівлі цих комплексів для оснащення ними сухопутних військ Російської Федерації.

 

ОБСЄ втратила на окупованому Донбасі безпілотник

Місія спостерігачів  ОБСЄ втратила безпілотник далекого радіуса дії на окупованій території Донеччини поблизу лінії зіткнення.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на основі інформації, що надійшла станом на 28 червня – Укрінформ.

“Увечері 27 червня, пролітаючи в районі н. п. Заїченко (непідконтрольний урядові, 93 км на південь від Донецька), безпілотний літальний апарат (БПЛА) СММ дальнього радіуса дії почав швидко втрачати потужність і висоту (після того як температура двигуна літального апарата досягла високого значення)”, – йдеться у звіті.

При спробі приземлити БПЛА в районі на південь від н. п. Верхньошироківське (непідконтрольний урядові, 85 км на південь від Донецька) команда місії втратила зв’язок із літальним апаратом.

В СММ вважають, що зараз робити висновки про причини інциденту зарано. Зазначається, що місія вживає невідкладних заходів для встановлення місця перебування БПЛА.

Як відомо, раніше російські окупаційні сили неодноразово глушили безпілотники СММ ОБСЄ, що призводило до їх втрати.

 

СБУ передала військовій прокуратурі одного зі звільнених терористами бійців

Працівники СБУ передали слідчому військової прокуратури Дніпропетровського гарнізону одного зі звільнених терористамими громадян України, який обвинувачується в дезертирстві. Перед цим чоловіку дозволили зустрітися з батьками.

Про це повідомляє пресслужба СБУ – Укрінформ.

“Після прильоту в аеропорт «Київ» співробітники СБ України дали можливість громадянину зустрітися з батьками у Павлоградському районі Дніпропетровщини. Після чого у відповідності до чинного законодавства він був переданий СБУ слідчому військової прокуратури Дніпропетровського гарнізону, який веде цю справу (про дезертирство – ред.)”, – йдеться у повідомленні.

У спецслужбі підкреслили, що жодних порушень прав громадянина при супроводженні до військової прокуратури не відбувалося. Рішення щодо подальших процесуальних дій прийматиметься військовою прокуратурою.

СБУ також уточнила, що чоловік перебуває в Україні у розшуку за підозрою у вчинені злочину, передбаченого ч. 4 ст. 407 Кримінального кодексу України (Самовільне залишення військової частини або місця служби).

Раніше в ефірі телеканалу “112 Україна” була оприлюднена інформація про те, що Дмитра Великого, якого напередодні звільнили з полону бойовиків та який перебуває у розшуку за дезертирство, затримали працівники СБУ.

Як повідомляв Укрінформ, 28 червня четверо українців, які перебували в полоні в окремих районах Донецької і Луганської областей, прибули до Києва. Домовленість про їх передачу була досягнута в Мінську під час переговорів голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука (який також є кумом Путіна) з ватажками “Л/ДНР” Денисом Пушиліним і Леонідом Пасічником.

Прес-секретар СБУ Олена Гітлянська заявила, що один із звільнених, Дмитро Великий, раніше був оголошений в розшук за підозрою у дезертирстві.

 

Операцією з отруєння Скрипаля керував генерал-майор ГРУ Сергєєв – Bellingcat

У розслідуванні The Insider і Bellingcat повідомляється, що діями офіцерів російської розвідки Анатолія Чепіги та Олександра Мишкіна, які, як вважає слідство, отруїли Сергія Скрипаля, керував генерал-майор ГРУ Денис Сергєєв.

Матеріал про Сергєєва випустило видання The Insider – Укрінформ.

Третій підозрюваний в отруєнні ексофіцера російської розвідки Сергія Скрипаля і його дочки Денис Сергєєв (він же Сергій Федотов) – генерал-майор, який служить в Головному управлінні Генштабу РФ. Про це йдеться в розслідуванні програми Newsnight, яка вийшла на британському телеканалі BBC 28 червня.

Журналісти посилаються на інформацію групи Bellingcat, яка отримала дані мобільного Сергєєва.

BBC отримали підтвердження від джерел, що Сергєєв керував оперативною групою. Перебуваючи в Лондоні, він підтримував зв’язок з Олександром Мишкіним та Анатолієм Чепігою – офіцерами ГРУ, які, як вважає слідство, отруїли Скрипаля.

ЗМІ з’ясували, що під час отруєння Скрипаля Сергєєв перебував у Великобританії: прибув в Хітроу вранці 2 березня 2018 року і полетів 4 березня.

Повідомляється, що в Британії Сергєєв намагався не користуватися Wi-Fi, користуючись з’єднанням 3G і 4G. Він виходив в мережу сотні разів – писав повідомлення у WhatsApp, Viber і Telegram.

“Більшу частину поїздки Сергєєв провів у Паддінгтоні. Вранці 3 березня, за день до отруєння в Солсбері, він був в центрі Лондона. Саме там у Сергєєва було 30-40 хвилин вільного часу, коли він міг зустрітися з Чепігою та Мишкіним. Незабаром після зустрічі Чепіга і Мишкін потягом вирушили в Солсбері. Якщо Мишкін і Чепіга взагалі зустрічалися з Сергєєвим в Лондоні, то це було в районі Оксфорд Серкус між 11.30 і 11.45 3 березня”, – йдеться в повідомленні.

З Лондона Сергєєв дзвонив тільки на один номер, який, як вважають джерела, міг належати його зв’язному в ГРУ. Сергєєв відповів на 10 дзвінків з цього номера, сам набрав номер тільки 4 березня. The Insider пише, що у базі даних абонентів номер, з яким постійно зв’язувався Сергєєв, значиться як незареєстрований, що є незвичним для Росії, де всі сім-картки реєструються на людей з конкретними паспортними даними. У телефонній базі видалені всі метадані про дзвінки цього абонента, але журналістам вдалося з’ясувати, що в одному з додатків обміну контактними даними цей номер значиться під ім’ям “Амір – Москва”.

Після того, як російські ГРУшники нанесли “Новічок” на ручку двері в Солсбері, вони повернулися в готель в Лондоні. Незабаром поїхали в аеропорт Хітроу, де сіли на літак до Москви.

Як повідомляв Укрінформ, 5 березня 2018 року колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію знайшли непритомними в британському Солсбері і госпіталізували з отруєнням невідомою речовиною, яку згодом ідентифікували як нервово-паралітичний реагент “Новічок” російського походження.

Пізніше, 30 червня, відбулося отруєння “Новічком” двох людей у сусідньому місті Еймсбері. Мати трьох дітей Дон Стерджесс померла, її партнер – 45-річний Чарлі Роулі вижив.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють у спробі замаху на Скрипалів. Британська розвідка встановила, що підозрювані – “Олександр Петров” (справжнє ім’я Олександр Мишкін) і “Руслан Боширов” (справжнє ім’я Анатолій Чепіга) – є офіцерами ГРУ.

Пізніше розслідувачі The Insider і Bellingcat розповіли про третього підозрюваного в отруєнні Скрипалів і опублікували фотографію співробітника ГРУ “Сергія Федотова”, справжнє ім’я якого Денис Сергеєв.

 

Повернення Росії у ПАРЄ не пов’язане зі звільненням українських в’язнів – Клімкін

Повернення Росії у ПАРЄ жодним чином не пов’язане з питанням імовірного звільнення українських в’язнів.

На цьому наголосив міністр закордонних справ Павло Клімкін у Facebook – Укрінформ.

“Багато пишуть про ймовірний розмін між Європою та Росією: повернення Росії в ПАРЄ на можливе звільнення наших в’язнів. Зрада Європи нам всім болить. Але не ведіться на це. Не шукайте такого роду “логічних” виправдань”, – написав він.

За словами міністра, головна проблема не в цьому. “Найгірше буде, якщо Росія та Європа вирішать, що вони можуть домовитися за нашою спиною і спробують нав’язати нам чужу стратегію і тактику. Вже зараз в кулуарах можна почути розмови про те, що Україна є спільним сусідством Росії та Європи, спільною відповідальністю, тому мають бути й спільні дії: насправді, дії будуть російські, а Європа буде спостерігати”, – переконаний керівник МЗС.

На його думку, цьому може сприяти недосвідченість нової команди в Україні, а економічний маневр у нас майже відсутній.

“І от ми вже не встигнемо озирнутися, як відверту капітуляцію нам намагатимуться представити як довгоочікувану перемогу. Якщо так трапиться, опинимося на два покоління у сірій буферній зоні”, – вважає Клімкін.

Він наголосив, що долю України мають вирішувати лише українці. “І рішення, якими б складними вони не були, маємо приймати ми самі. Інші будуть нам допомагати, лише якщо у нас будуть власні розум та тверда, навіть дуже жорстка воля відстоювати свою позицію”, – заявив міністр.

Раніше п’ятий Президент України Петро Порошенко назвав дуже “тривожним дзвінком” той факт, що перед зустріччю президентів США та Росії на саміті Великої двадцятки, на якій обговорювалися питання і щодо України, позиції не були узгоджені з нашою країною.

 

Німецький соціал-демократ засумнівалася в ефективності санкцій проти РФ

Одна з трьох тимчасово виконуючих обов’язки голови Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), прем’єр-міністр федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія Мануела Швезіг скептично відгукнулася про дієвість санкцій, введених відносно Росії після анексії українського півострова Крим. Про це німецький політик заявила в інтерв’ю, опублікованому виданнями медіаконцерну Funke Mediengruppe в суботу, 29 червня, передає УНН із посиланням на DW.

За словами Швезіг, цілком законно через п’ять років задати питання, що дали санкції.

“Вони привели до того, що Росія сама стала забезпечувати себе сільськогосподарською продукцією. Нашим фермерам більше не дозволено поставляти свою продукцію в Росію. В інших галузях Росія все більше орієнтується на Китай”, – заявила Швезіг.

Вона вважає, що метою має стати поступове, крок за кроком, скасування режиму санкції. Причиною цьому, зазначила вона, має стати також поступове вирішення конфлікту в Україні та виконання Мінських угод. Швезіг вважає, що великим бажанням громадян Німеччини є збереження діалогу між Берліном і Москвою. У зв’язку з цим вона вітала повернення Росії в ПАРЄ.

Політик також однозначно виступила на підтримку проекту газопроводу “Північний потік-2”, який різко критикує влада США, України і Польщі. На думку Мануели Швезіг, на перехідний період після відмови Німеччини від атомної енергетики і видобутку кам’яного вугілля, країна, як індустріальна держава, “потребує газу, щоб зберегти гарантоване і доступне за ціною енергопостачання громадян і економіки”.

Як довідково зазначає DW, Мануела Швезіг разом з її колегами – головою СДПН у федеральній землі Гессен Торстеном Шефер-Гюмбелем і главою уряду землі Рейнланд-Пфальц Малу Драйер – входить в число тимчасово виконуючих обов’язки голови партії німецьких соціалістів після того, як 2 червня пішла у відставку глава СДПН Андреа Налес.

Швезіг не перший високопоставлений німецький політик, який висловлюється останнім часом за поступове скасування санкцій проти Росії. 7 червня з аналогічною пропозицією виступив прем’єр-міністр федеральної землі Саксонія Міхаель Кречмер. Офіційна позиція уряду ФРН, сформованого на основі блоку ХДС/ХСС і СДПН полягає в тому, що санкції повинні залишатися в силі, тим більше що питання про їх скасування є прерогативою Євросоюзу.

Виступаючи в п’ятницю, 28 червня, на зустрічі з представниками німецького сімейного бізнесу голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і ймовірний наступник Ангели Меркель на посаді федерального канцлера Аннегрет Крамп-Карренбауер також висловилася на захист санкцій ЄС щодо Росії.

“Я знаю, що для багатьох компаній економічні санкції – це важке випробування. Але, чесно кажучи, до сих пір ніхто так і не назвав мені кращої альтернативи, крім того, що ми просто потиснемо плечима і скажемо: ну да, нехай буде так” , – підкреслила політик. Вона зазначила, що уряд Росії анексією Криму і військовим вторгненням на сході України порушило міжнародне право, і відповіддю Європи не може бути бездіяльне згоду з цим.

 

Україна має вже 35 медалей Європейських ігор у Мінську

Представники України здобули сьогодні ще три медалі на II Європейських іграх, що тривають у століці Білорусі.

Олег Верняєв та Діана Варинська завоювали відповідно “срібло” та “бронзу” у фіналі гімнастичного багатоборства, повідомляє Укрінформ.

Ще одну “бронзу” здобула каратистка Галина Мельник, яка була третьою в куміте у ваговій категорії до до 68 кг,

Нині в українській скарбничці вже 35 медалей (9 золотих, 13 срібних, 13 бронзових).

 

Український боксер Віктор Вихрист виграв “золото” Європейських ігор

Уродженець міста Світловодськ Кіровоградської області Віктор Вихрист здобув у суботу “золото” боксерського турніру II Європейських ігор у Мінську.

У фінальному поєдинку вагової категорії понад 91 кг український боксер роздільним рішенням суддів переміг представника Франції Мурада Алієва, повідомляє Укрінформ.

Після цієї перемоги Україна має у загальному заліку Мінська-2019 37 медалей (10 золотих, 13 срібних, 14 бронзових).

 

Головний тренер українських легкоатлетів розкрив секрет успіху у Мінську-2019

Головний тренер збірної України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник, під керівництвом якого наша легкоатлетична команда здобула перемогу в командній першості ІІ Європейських ігор, розкрив секрет успіху.

Він зазначив, що його підопічні боролися за кожне очко, повідомляє прес-служба НОК України – Укрінформ

“За рахунок чого нам вдалося досягти успіху? Перш за все, це сильний емоційний сплеск та неймовірне бажання перемогти, адже загальнокомандні змагання проходять не так часто. Кожен спортсмен хоче проявити себе якомога краще, продемонструвати свій максимум. Наша перевага була ще й у тому, що команда України рівна й збалансована за за наявності сильних лідерів. Плюс величезна відповідальність, оскільки кожен знав, що від нього залежить результат всієї команди. Боролися за кожне очко, кожну секунду – й перемогли!”

Як інформувало агентство, нині в активі українців у Мінську 9 золотих, 12 срібних і 11 бронзових медалей.

II Європейські ігри завершаться 30 червня.

 

Зустріч Трампа і Путіна на G20: як закордонні ЗМІ оцінюють результати

Півторагодинна зустріч лідерів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна, що відбулася 28 червня на полях саміту “Великої двадцятки” в японській Осаці, стала черговим проясненням позицій двох країн і ніяких проривів не принесла.

Про це пишуть іноземні ЗМІ – Укрінформ.

Як зазначається, президенти зустрілися вперше після завершення розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера за так званою справою «Раша Гейтс» щодо втручання РФ у президентські вибори в Штатах в 2016 році. Востаннє глави держав вели переговори на двосторонньому саміті в Гельсінкі в липні 2018 року. Президенти мали зустрітися ще на торішньому саміті G20 в Буенос-Айресі, проте Трамп скасував зустріч після того, як Росія захопила три українських кораблі і затримала моряків у Керченській протоці. Лідер США відмовився вести переговори з Путіним, поки це питання не буде вирішено.

Трамп не ділився порядком денним майбутньої зустрічі в Осаці, заявляючи журналістам, що його розмови з Путіним «не їхня справа». Президент РФ, в свою чергу, в інтерв’ю виданню Financial Times вказував, що не згоден з багатьма способами Трампа вирішувати проблеми, однак вважає його талановитою людиною: «Він дуже тонко відчуває, що чекає від нього виборець».

Як пише CNN, обидві сторони не розглядали зустріч в Японії на такому ж формальному рівні, як було в Гельсінкі – порядок денний повністю була відсутня, чого чекати ніхто не знав.

«Кожного разу, коли зустрічаються президент Трамп і президент Путін, після цієї зустрічі спостерігається сильна негативна реакція всередині країни (США – ред.). Але, почасти, це відбувається тому, що існує повний брак прозорості щодо тем обговорення і порядку денного, – зазначила програмний директор Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Гізер Конлі. – Але президент не дотримується такого політичного підходу».

Зокрема, на саміті на запитання журналістів про те, чи буде Трамп виносити Росії попередження щодо неприпустимості втручання у президентські вибори в 2020 році, той відповів: «Так, звичайно, буду», – після чого в жартівливій формі звернувся до Путіна з проханням стояти осторонь, викликавши усмішку у російського президента.

Згідно з виданням Politico, нинішні і колишні радники Трампа стверджують, що подібну реакцію президента на запитання журналістів варто було очікувати. За їх словами, Трамп не любить, коли йому кажуть що робити, через що він починає висміювати все те, чого від нього чекають, «навіть коли мова йде про Росію».

Західні ж критики звинуватили главу Білого дому в глузливому ставленні до реальної загрози з боку автократа. «Трамп послідовно умиротворяє Путіна за рахунок інтересів національної безпеки США», – процитувало видання USА Today слова Майкла Макфола, який служив послом США в Росії при адміністрації Барака Обами.

У виданні Vox «нездатність Трампа сказати або зробити мінімальний крок для публічного засудження Росії» назвали дуже дивним і неприємним явищем. Але якщо коментар президента про вибори не визнали дотепним, то його слова про журналістів, коли Трамп віджартувався і про загрозу «фейкових новин», викликали ще більшу тривогу. Продовжуючи в тому ж дусі, президент поспівчував Путіну з приводу журналістів, сказавши йому: «Позбавтеся їх. Фейкові новини – відмінний термін, чи не так? У вас немає цієї проблеми в Росії, але у нас є».

Ця тема, як відомо, дуже тонка, оскільки за час президентства Путіна в Росії було вбито понад двадцять журналістів, а критики його режиму загинули за дивних обставин. З боку Трампа подібні натяки про проблеми свобод і безпеки журналістів, що прозвучали в річницю стрільби в офісі газети «Capital Gazette» в Меріленді, також не були сприйняті позитивно, зазначає Vox.

На думку західних ЗМІ, поведінка Трампа щодо переговорів з Путіним разюча і небезпечна, поскільки це підриває зовнішню політику США: набагато важче згуртувати союзників, щоб підтримати зусилля США в Ірані і Венесуелі, коли Вашингтон лише вибірково критикує певні режими.

Як підмітили в Washington Post, зараз не час для жартів: «Сьогоднішнє покоління автократів і тиранів цинічно використовує атрибути демократії, підриваючи свободу зсередини. Президент США повинен виступити захисником проти цієї загрози, але замість цього Трамп нез’ясовним чином поступається місцем Путіну».

У самому ж Білому домі активно коментувати переговори не стали, обійшовшись сухим списком порушених тем. Так, глави держав обговорили питання України, Ірану, Сирії, Венесуели, обмінялися думками про двосторонні відносини і контролю над озброєннями. Водночас тема проекту «Північний потік-2» не обговорювалася.

У Кремлі ж назвали зустріч «конструктивною», а також запросили Трампа в Москву на святкування 9 травня наступного року. Американська сторона офіційної відповіді не надала, але Трамп обіцяв «серйозно розглянути» запрошення, так що залишається тільки чекати нових твітів лідера США, констатують західні журналісти.

 

Зустріч Путіна і Трампа перша, перед якою ніхто не подзвонив до Києва – Порошенко

Те, що перед зустріччю президентів США та Росії на саміті Великої двадцятки, на якій обговорювалися питання і щодо України, позиції не були узгоджені з нашою країною є дуже “тривожним дзвінком”.

Про це заявив п’ятий Президент України Петро Порошенко у виступі в Тернополі у п’ятницю, відео якого опубліковано в Facebook – Укрінформ.

“Сьогоднішня зустріч президентів США та Росії на саміті великої двадцятки в Японії – перша, перед якою ніхто так і не подзвонив до Києва. І відсутність дзвінка – це дуже тривожний дзвінок усім нам, а не лише новій владі”, – зазначив Порошенко.

За його словами, порушення принципу «нічого про Україну без України» – частина російського реваншу.

“Ми тримали його (цей принцип – ред.) протягом п’яти років, щоб нікому і на думку не спало про щось про нас і без нас домовитися з Кремлем. Перед будь-якими контактами з Москвою наші європейські та американські партнери узгоджували позицію з нами. А потім детально інформували нас, як на даний момент почуваються вавки в голові у Путіна”, – розповів Порошенко.

А зараз, додав він, “долю України обговорюють скрізь у світі, тільки без України”.

На його думку, “це знову повернення у 2013 рік”.

Порошенко назвав приниженням України намагання домовитися з Росією “за спиною” нашої країни.

Як повідомляв Укрінформ, 28 червня у ході саміту G20 в Осаці лідери США і РФ провели першу зустріч після завершення “російського розслідування” спецпрокурора Роберта Мюллера. У ході бесіди президенти обговорили ситуацію в Україні, зокрема, і питання щодо звільнення українських моряків, ситуацію в Сирії та Венесуелі, а також іранське питання.

 

Питання тільки коли: Путін заявляє, що готовий до “нормандського саміту”

Канцлер ФРН Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін під час зустрічі в межах саміту “Великої двадцятки” у японській Осаці домовилися про збереження “нормандського формату”.

Про це Путін сказав на підсумковій прес-конференції у Японії, повідомляє DW – Укрінформ.

“Ми домовилися, що використовуватимемо цей формат і надалі… Згоден з канцлеркою, що ми мусимо використовувати всі інструменти, а там їх не так вже й багато, один з чинних – “нормандський формат”, – сказав російський лідер.

За його словами, він готовий до проведення “нормандського саміту”.

“Питання тільки коли, необхідно узгодити терміни, в якій послідовності проводитимемо консультації – удвох, утрьох, учотирьох”, – пояснив Путін.

За інформацією ЗМІ, раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що має намір найближчим часом особисто зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним для обговорення ситуації в Україні і відновлення зустрічей у “нормандському форматі” на рівні глав держав і урядів.

Як відомо, перша зустріч глав держав та урядів Росії, Німеччини, Франції та України в так званому “нормандському форматі” відбулася 6 червня 2014 року в містечку Бенувіль у Нормандії, що дало назву формату зустрічі. Згодом стали проводитися й зустрічі на рівні міністрів закордонних справ цих країн, де так само головною темою переговорів були пошуки політичного врегулювання для конфлікту в Україні.

 

Країни G20 змогли затвердити заключне комюніке включно з кліматичним питанням

Після тривалих та напружених переговорів щодо пункту про захист клімату лідери країн Великої двадцятки на саміті в Японії таки погодилися підписати заключне комюніке.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Лідери країн Великої двадцятки погодилися підписати заключне комюніке у суботу, 29 червня, включно з пунктом про захист клімату під час саміту G20 у японській Осаці, повідомила “, – пише німецьке видання.

Як зазначається, Меркель уточнила, що текст комюніке буде “аналогічним” минулорічному, ухваленому на саміті G20 у Буенос-Айресі. Тоді 19 з 20 членів Великої двадцятки підтримали пункти про захист клімату.

“До останньої хвилини ми обговорювали питання про захист клімату, торгівлі та міграції. Після переговорів, які тривали впродовж днів і ночі, нам вдалося домовитися про заяву 19+1. Згідно з нею, 19 членів зобов’язалися виконувати ті ж самі завдання, що і в Буенос-Айресі”, – розповіла Меркель.

Канцлер Німеччини додала, що дотримання пунктів Паризької кліматичної угоди “є незворотнім”.

США знову стали єдиними, хто їх не підтримав. На пресконференції президент США Дональд Трамп заявив, що не підтримує пункти Паризької кліматичної угоди, бо “не хоче нищити роботу американських компаній” та “не хоче жертвувати величезними потужностями, які ми вибудовували роками”.

Водночас, крім теми клімату, канцлер Німеччини наголосила на важливості тісної співпраці членів G20 з ООН та іншими міжнародними організаціями у сфері міграційної політики.

Принципу тісної співпраці учасники Великої двадцятки зобов’язалися дотримуватися і у сфері торгівлі. Зокрема, сторони погодилися сприяти “вільній, справедливій, недискримінаційній прозорій торгівлі та хорошому, сталому інвестиційному клімату”.

Крім того, у підсумковому комюніке наголошується на необхідності реформування Світової організації торгівлі (СОТ).

Як повідомлялося, з 28 червня в японському місті Осака проходив дводенний саміт країн Великої двадцятки, на якому обговорювалися питання світової економіки та торгівлі, зокрема й торговельні конфлікти, а також захист клімату та криза в Перській затоці.

Після виходу США у 2017 році з Паризької кліматичної угоди на двох останніх самітах G20 Трамп відмовлявся схвалювати формулювання щодо захисту клімату, а тому в заключних деклараціях були зафіксовані розбіжності у поглядах між США та рештою держав G20. Цього року позицію США в питанні захисту клімату перед самітом в Осаці підтримали також Бразилія та Австралія.

 

США обіцяли не вводити нові штрафні мита проти Китаю

США і Китай відновлять переговори про врегулювання торгового конфлікту. Домовленість досягнута в ході зустрічі Дональда Трампа і Сі Цзіньпіна на полях саміту G20 в Осаці.

Про це повідомив президент США Дональд Трамп після зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном на полях саміту країн “великої двадцятки” в Японії в суботу, 29 червня, передає DW – Укрінформ.

Американський президент назвав “чудовою” зустріч з китайським колегою, яка тривала майже півтори години.

Китайське інформагентство “Сіньхуа” повідомляє, що США обіцяли не вводити нові штрафні мита проти КНР.

Повідомляється, що США і Китай вже рік ведуть запеклу торговельну війну один проти одного, що не тільки негативно позначається на економіці обох країн, але й гальмує глобальне економічне зростання.

Перед початком переговорів в Осаці Сі Цзіньпін закликав сторони до співпраці.

Дональд Трамп, коментуючи провал торгових переговорів з КНР два місяці тому, сказав: “Ми були дуже близькі до мети, але потім щось сталося і щось пішло не так. Якщо нам вдасться укласти справедливу торгову угоду, то це буде історичною подією”

 

Трамп пообіцяв розблокувати поставки для Huawei

Президент США Дональд Трамп заявив, що дозволить компанії Huawei Technologies Co. закуповувати продукцію у американських компаній.

Про це Трамп заявив на прес-конференції після переговорів з президентом Китаю Сі Цзіньпіном на полях саміту Великої двадцятки, повідомляє Bloomberg – Укрінформ.

«Американські компанії можуть продавати своє обладнання Huawei. Ми говоримо про обладнання, в питанні з яким немає великої проблеми з національною безпекою», – сказав президент.

Як повідомлялося, 16 травня Президент США Дональд Трамп підписав указ про оголошення надзвичайної ситуації у сфері комунікацій США, щоб обмежити можливу загрозу з боку Китаю та інших країн у вигляді крадіжки технологій, промислового шпигунства та інших викликів. У зв’язку з цим Міністерство торгівлі внесло китайську компанію Huawei до «чорного списку», фактично заборонивши продаж або передачу технологій американського виробництва китайському телекомунікаційному гіганту. Huawei неодноразово заперечувала, що вона контролюється китайським урядом, військовими або спецслужбами. Компанія подала позов проти уряду США у зв’язку зі встановленими обмеженнями.

 

Лагард попередила лідерів G20 про “хиткий” стан глобальної економіки

Через погіршення факторів світового економічного зростання, а також існування серйозних викликів для подальшого прогресу, лідери країн G20 мають об’єднати зусилля, щоби створити умови для стабільності й росту.

Про це йдеться в заяві директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард за результатами її зустрічей з главами держав та урядів на саміті G20 в японському місті Осака, текст якої Укрінформ має у своєму розпорядженні.

“Глобальна економіка потрапила в смугу невдач: інвестиції послабилися, а торгівля значно сповільнилася, темпи зростання експорту й імпорту опинилися на найнижчому рівні після глобальної фінансової кризи. Попри те, що МВФ очікує подальшого економічного зростання, ризики для його перегляду залишаються серйозними”, – заявила глава МВФ – Укрінформ.

Головним серед цих ризиків Лагард назвала торгівлю.

Вона підкреслила, що вітає відновлення торговельних переговорів між США й Китаєм, однак уже запроваджені тарифи “стримують глобальну економіку”, а досі нерозв’язані проблеми “створюють велику невизначеність щодо майбутнього”. У цьому зв’язку, за її словами, пріоритетом має стати зменшення перешкод для торгівлі, якими є серед іншого додаткові тарифи. Крім того, треба позбавитися основних джерел напруженості й деформацій у цій сфері.

Лагард також звернула увагу на інші ключові галузі, які потребують політичних кроків для відновлення довіри та сприяння росту. Це стосується, насамперед, центробанків країн “двадцятки”, які мають продовжити коригування своєї політики на основі поточних змін, а фіскальна політика має балансувати підтримку росту та стійкість боргу. Глава МВФ також підкреслила важливість структурних реформ для підтримки продуктивності й зайнятості.

Серед інших важливих аспектів Лагард також назвала необхідність корпоративного оподаткування, фінансової регуляторної реформи, подолання корупції та відповіді на зміни клімату.

“У той час, коли глобальна економіка перебуває на хиткій стадії, правильною політикою та спільними зусиллями ми можемо подолати виклики, з якими стикаємося, й спрямувати світ на шлях до більш потужного, більш стійкого, збалансованого й інклюзивного зростання”, – підкреслила директор-розпорядник МВФ.

 

Саміт G20: Сіндзо Абе підвів підсумки

Лідери “великої двадцятки” чітко підтвердили необхідність вільної, справедливої і недискримінаційної торговельної політики на дводенному саміті, який завершився в суботу. Про це під час прес-конференції за підсумками саміту “Великої двадцятки” заявив прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, передає УНН з посиланням на Reuters.

“Глобальна економіка як і раніше зіштовхується з ризиками, оскільки зберігається напруженість в торгівлі”, – заявив Абе на прес-конференції в Осаці на заході Японії.

За його словами, “лідери “Великої двадцятки” погодилися з тим, що країни-члени повинні керувати сильним глобальним економічним зростанням”, і в той же час готові прийняти подальші заходи в разі потреби.

Під час прес-конференції японський лідер також торкнувся ситуацію в Ірані і питання екології.

Як повідомляв УНН 29 червня саміт лідерів країн Великої двадцятки завершився в суботу в Осаці.

На полях заходи ряд лідерів з числа Групи двадцяти обговорили між собою і з президентом РФ Володимиром Путіним тему України. Наприклад, прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей дорікнула Путіну через дії Росії в Україні. А президент Франції Емманюель Макрон очікує обговорення питань врегулювання конфлікту з урахуванням Мінських домовленостей на майбутньому в липні саміті “нормандської четвірки“.

Зокрема, представник російського президента Дмитро Пєсков повідомив, що під час саміту Путіна і американського лідера Дональд Трампа, останньому було надано роз’яснення щодо українських військовополонених моряків.

 

Путін відповів на слова Зеленського з приводу полонених моряків

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Москва “в робочому режимі” вирішить питання з полоненими українськими моряками.

Так він прокоментував на прес-конференції в рамках саміту “G20” в Осаці звернення Президента України Володимира Зеленського з проханням повернути українських моряків, повідомляє ТАСС – Укрінформ.

“Ми спокійно, в робочому режимі це питання вирішимо”, – сказав Путін.

Водночас російський лідер заявив, що звільнення українських моряків і повернення Росії в ПАРЄ ніяк не пов’язані, і знову назвав перехід суден ВМС України “провокацією”.

Він також сказав, що у російської сторони “є питання щодо деяких людей, які затримані в Україні”.

“Тут крім моряків цих, вони просто виконували наказ, і все, тому ми віддаємо собі в цьому звіт. Але вони порушили російський закон, тому треба спокійно, в робочому режимі із цим розібратися”, – заявив Путін.

За його словами, “обміни” затриманими з українською стороною йдуть, і як приклад навів вчорашнє повернення до Києва чотирьох людей. “Якщо так нинішня (українська влада – ред.) буде вибудовувати роботу на цьому напрямі, звичайно, ми багато чого можемо досягти”, – заявив російський лідер.

Водночас, агентство Інтерфакс пише, що, за словами Путіна, тема українських моряків порушувалася президентом США Дональдом Трампом у ході спілкування на саміті “G20” як одна з пріоритетних.

Як повідомляв Укрінформ, 27 червня Президент України Володимир Зеленський закликав президента РФ Володимира Путіна звільнити 24 військовополонених українських моряків і повернути їх батькам.

28 червня четверо українців, які перебували в полоні в окремих районах Донецької і Луганської областей, прибули до Києва. Домовленість про їх передачу була досягнута в Мінську в ході переговорів голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука (також є кумом Путіна) з ватажками “Л / ДНР” Денисом Пушиліним і Леонідом Пасічником.

Прес-секретар СБУ Олена Гітлянська заявила, що один із звільнених, Дмитро Великий, раніше був оголошений в розшук за підозрою в дезертирстві.

 

Елтон Джон назвав Путіна лицемірним

Всесвітньо відомий британський композитор і співак Елтон Джон назвав лицемірними заяви президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія не має нічого проти людей нетрадиційної орієнтації.

Своє звернення до Путіна музикант оприлюднив у Twitter – Укрінформ.

«Я вважаю лукавством, коли ви говорите, що хочете, щоб ЛГБТ« були щасливі» і що «у нас немає з цим ніяких проблем ». Однак російські дистриб’ютори цензурували мій фільм «Рокетмен», видаливши з нього будь-які відсилання до того, що я знайшов справжнє щастя у стосунках відносинах з Девідом, які тривають 25 роки, і у вихованні двох прекрасних синів. Я вважаю це лицемірним», – написав музикант.

Сам Путін у ході прес-конференції після закінчення саміту “Великої двадцятки” в Осаці, коментуючи на прохання журналістів слова Елтона Джона, сказав: “Я його дуже поважаю, він геніальний музикант … ми з задоволенням всі його слухаємо … але я думаю, що він помиляється. Я нічого тут не пересмикнув. У нас, дійсно, дуже рівне ставлення до представників ЛГБТ-спільноти. Реально: спокійне, абсолютно неупереджене “.

За його словами, в РФ діє закон про заборону гомосексуалізму серед неповнолітніх.

Водночас він підкреслив, що суть проблеми полягає в тому, що прихильники ліберальних ідей «досить агресивно нав’язують свою точку зору переважній більшості».

У недавньому інтерв’ю газеті The Financial Times, Путін висловив думку, що лібералізм себе зжив, а ідея мультикультуралізму і безлічі статей і сексуальних орієнтацій в сучасному суспільстві застаріли.

Путін підкреслив, що в РФ немає проблем з ЛГБТ-спільнотою, але деякі речі для російського суспільства є надмірними: «У нас немає проблем з ЛГБТ. Не дай Бог, нехай живуть так, як їм хочеться. Але деякі речі здаються нам надмірними. Тепер вони стверджують, що діти можуть оперувати п’ятьма або шістьма гендерними ролями », – заявив російський лідер.

72-річний Елтон Джон (справжнє ім’я Реджинальд Кеннет Уайт) – легенда світової поп- і рок- музики. У 1994 році він введений у Зал слави рок-н-ролу і дотепер залишається одним з найуспішніших рок-виконавців Великобританії.

Музикант є відкритим гомосексуалів, з 1994 року він перебуває у відносинах Девідом Фернішем. Коли в 2004 році у Великобританії був ратифікований Акт цивільного стану, що вводив в законодавство поняття «одностатевого шлюбу», сер Елтон одним з перших скористався можливістю узаконити їхні стосунки.

Пара виховує двох синів, народжених від сурогатної матері.

 

США можуть екстрадувати до Молдови олігарха Плахотнюка – посол

Надзвичайний і повноважний посол США у Молдові Дерек Хоган вважає можливою екстрадицію молдавського олігарха, екс-лідера Демпартії Володимира Плахотнюка, якщо американський уряд отримає відповідний запит від молдавської влади.

Про це дипломат заявив в інтерв’ю молдавським ЗМІ – Укрінформ.

«Це цілком можливо (екстрадиція – ред.). Якщо уряд США отримає запит про екстрадицію, тоді США проаналізують цей запит по суті справи. Між нами не було ніякої угоди, однак якщо в результаті аналізу прийдуть до висновку, що цю людину необхідно буде екстрадувати до його рідної країни, це може статися», – зазначив посол.

Разом з тим, дипломат заявив, що про місце знаходження Плахотнюка йому нічого невідомо.

«Я знаю, що у нього є ділові інтереси в усьому світі, можливо, у тому числі і в США, але де він знаходиться наразі, не знаю», – підсумував Хоган.

Як повідомлялося, після завершення політичної кризи у Молдові та початку процесу передачі влади від Демократичної партії до нової парламентської коаліції, екс-лідер Демпартії Влад Плахотнюк таємно покинув країну.

За непідтвердженими даними, він може перебувати або у Лондоні, або в США. Міністр МВС Молдови Андрій Нестасе вимагає позбавити Плахотнюка депутатської недоторканності та притягнути до кримінальної відповідальності за спробу узурпації державної влади.

 

Посол США пояснив, чому місцеві вибори стануть викликом для коаліції Молдови

Для правлячої в Молдові коаліції, в яку входять проросійська Партія соціалістів і проєвропейський політичний блок ACUM (Зараз), випробуванням стануть вибори до місцевих органів влади, на яких ці політичні сили будуть конкурентами.

Таку думку висловив Надзвичайний і повноважний посол США в Молдові Дерек Хоган в інтерв’ю молдавським ЗМІ – Укрінформ.

«Ця коаліція і угода про співпрацю є цікавими в тому сенсі, що в неї входять блок, орієнтований на Захід, і партія, яка говорить про стратегічні зв’язки з Росією, США і ЄС. … Сьогодні акцент поставлений на інституційні реформи», – зазначив дипломат.

Хоган підкреслив, що вибори до місцевих органів влади, які пройдуть в Молдові в жовтні нинішнього року, стануть серйозним випробуванням для правлячої коаліції, яка в даний час працює на національному рівні. Під час місцевих виборів, зазначив посол, політичні сили коаліції стануть конкурентами, однак за наявності у них зобов’язань вони могли б легко подолати цей бар’єр.

Двома днями раніше президент Молдови Ігор Додон закликав тих, хто планує брати участь в місцевих виборах, зосередити свою увагу не на геополітичному факторі, а на проблемах, з якими стикаються громадяни.

Як повідомлялося, політичний блок ACUM і Партія соціалістів сформували коаліцію 7 червня, коли було прийнято рішення, що Майя Санду буде прем’єр-міністром Республіки Молдова, а Зінаїда Гречаний – головою парламенту.

 

Україна має значні нерозвідані запаси нафти і газу — вчені

Нерозвідані вуглеводневі ресурси у нафтогазоносних регіонах України, за найоборежнішими прогнозами, становлять понад 5 мільярдів тонн умовного палива, а запаси нетрадиційних видів вуглеводнів – узагалі колосальні.

Це підтверджується дослідженнями українських вчених, пише DT.UA – Укрінформ.

“Вчені нашого університету разом із фахівцями НАНУ провели ґрунтовну роботу з оцінки ресурсної бази. За найобережнішими висновками, нерозвідані традиційні вуглеводневі ресурси у східному, західному та південному нафтогазоносних регіонах України становлять понад 5 млрд т умовного палива, а це удвічі більше за накопичений видобуток. Є ще колосальні запаси нетрадиційних видів вуглеводнів — сланцевого газу і нафти, метану вугільних родовищ, газогідратів Чорного моря”, — зазначив проректор із науково-педагогічної роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу д. г. н. Сергій Куровець.

За його словами, сьогодні найбільшу перспективу для освоєння мають глибокі горизонти Східного нафтогазоносного регіону. На Мачухському родовищі з глибини 7 тис. м отримано приплив газу з добовим дебітом у 1,2 млн куб. м. Крім того, науковці дослідили нафтогазоперспективні території західноукраїнського регіону.

“Поляки вже добре розвідали свою частину Карпат. Час братися до геологорозвідки українським компаніям”, – констатує науковець.

Як зазначається у статті, перші розвідані в Україні великі родовища і справді виснажені – у 1970-ті рр. український газ, річний видобуток якого становив майже 70 млрд куб. м, прямував до Європи та Росії. Проте наша держава й досі залишається країною, багатою на нафту і газ.

 

Росіянин організував в Україні мережу центрів, де тримали майже 100 “рабів”

Поліція в Донецькій області звільнила з трудового рабства близько 100 осіб, яких експлуатували власники “реабілітаційних центрів”. Організатором злочинної групи є громадянин Російської Федерації.

Про це повідомляє пресслужба МВС – Укрінформ.

“Поліцейські Донеччини викрили мережу фальшивих «реабілітаційних центрів» та звільнили з трудового рабства близько 100 осіб… В ході спецоперації поліція спільно з прикордонною службою, під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області припинили діяльність трьох таких центрів – у Маріуполі, Львівській та Івано-Франківській областях. Встановлений організатор групи – громадянин РФ”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві розповіли, що злочинне угруповання діяло по всій Україні під виглядом благодійної організації. Людей з наркотичною та алкогольною залежністю незаконно утримували та змушували виконувати важку роботу.

Під час масштабних слідчо-оперативних заходів поліцейські встановили 12 учасників організації на чолі з організатором, які підозрюються в незаконному позбавленні волі людей.

 

З телеканалу ZIK звільняється автор і ведучий політичного ток-шоу

З телеканалу ZIK звільняється автор і ведучий політичного ток-шоу «Прямим текстом», хард-ток-шоу «Drozdov» Остап Дроздов.

Про це він повідомив у Facebook – Укрінформ.

“Я прощаюся з аудиторією ZIKу. Дякую кожній людині, яка мене помітила в екрані й залишалася поряд усі ці роки”, – написав він.

За словами журналіста, перед цим він мав розмову з новим власником ZIKу Тарасом Козаком. “Новий власник гарантував мені цілковиту незалежність і недоторканний острівець. Запрошуй кого хочеш, критикуй кого хочеш, бери теми, які хочеш, ніхто взагалі не буде втручатися. По суті умови навіть кращі, ніж були”, – зауважив Дроздов.

Він додав: “Я міг би лишитися у своїй недоторканній автономії. Але я не хочу бути причетним до медіа-Чорнобиля. Його не видно, але він буде фонити щонайменше 25 років”.

На його думку, за два тижні новий менеджмент “убив телеканал ZIK”, який перетворився з самобутнього каналу на “типову каналізацію”. “Він повністю розвернутий від своєї аудиторії. Телеканал за лічені дні став по суті партійним”, – заявив журналіст.

Водночас Дроздов підкреслив, що не закликає бойкотувати ZIK ані глядачів, ані політиків.

Про свої плани Дроздов не повідомив, зауваживши лише: “На все свій час”.

Як повідомляв Укрінформ, 14 червня стало відомо, що новим власником каналу ZIK став соратник Віктора Медведчука – Тарас Козак. Після цього ряд топ-менеджерів медіахолдингу ZIK звільнилися. Зокрема, з каналу ZIK пішли керівник департаменту виробництва власних програм Ольга Мовчан, шеф-редактор новин телеканалу Роман Недзельський, закрив свою програму автор та ведучий Вахтанг Кіпіані. Також про звільнення повідомила головний редактор ІА ZIK Тетяна Вергелес.

 

Експерт ЮНІСЕФ пояснив “сплеск” повідомлень про насильство в Україні

Оприлюднені у засобах масової інформації численні факти насильства не означають сплеск злочинності, а є, радше, тим, що раніше замовчувалося. Тож, їхня фіксація зараз означає, що суспільство рухається у напрямку вирішення цієї проблеми.

Таку думку висловив регіональний радник з питань захисту дітей ЮНІСЕФ у країнах Європи та Східної Азії Аарон Грінберг в інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня” – Укрінформ.

“Важлива роль медіа, які, повідомляючи про такі випадки людям, мають чітко пояснювати, що це не якесь нове явище, спричинене чимось надзвичайним, що сталося в українському суспільстві. Це те, що було й відбувалося завжди, але часто замовчувалося. Сплеск насильства не пов’язаний із тим, що Україна відкрила кордони, або з будь-якими іншими зовнішніми чинниками…Важливо правильно пояснювати українцям, що все це — не фіксовані раніше випадки насильства. І те, що зараз їх починають фіксувати, означає, що проблема рухається до свого вирішення”, – наголосив він.

На його переконання, вже є суспільство, готове почати діалог. І тут, за його словами, важливо сформувати якусь системну реакцію, а далі вже перейти від відповіді на акти насильства до запобігання його виникненню та постійного діалогу про природу насильства.

Грінберг також назвав однією з особливостей України те, що чимало коштів витрачається на підтримку інституційного виховання та опіки над дітьми.

“Я не знаю, яка ситуація й цифри зараз, але у 2011 році на утримання таких закладів витрачався 1% українського ВВП. Дуже багато грошей витрачається на інституції, які насправді працюють лише на погіршення ситуації в Україні та її репутації”, – підкреслив експерт.

Він вважає важливим зменшити кількість таких інституцій, інвестувати більше грошей у формування правильного механізму необхідних соціальних послуг, у підтримку родин.

 

На Закарпатті вилучено найбільшу партію контрабандних сигарет в історії України

Найбільшу в історії Україні партію контрабандних сигарет у Закарпатській області виявили слідчі Державного бюро розслідувань та співробітники Служби безпеки України. Вартість контрабанди оцінюється у 70 млн грн. Про це УНН повідомили у прес-службі ДБР.

Виявлено факти незаконного ввезення на митну територію України тютюнових виробів, вироблених в інших країнах.

“За попередньою інформацією, розповсюдження сигарет відомих світових брендів без марок акцизного податку здійснювалося за сприяння службових осіб правоохоронних органів. Тютюнові вироби розповсюджувалися на так званому „чорному“ ринку України, а також переправлялися контрабандою до країн Євросоюзу.

Під час санкціонованого обшуку у одному із складських приміщень у м. Мукачево, слідчі ДБР виявили та вилучили ящики із сигаретами без марок акцизного податку. Тоді ж надійшла інформація про перебування на території автостоянки, поруч з обшукуваним складським приміщенням, транспортних засобів, в яких також знаходились сигарети невідомого походження без відповідних акцизних марок”, — йдеться у повідомленні.

Відтак, слідчими ДБР спільно із співробітниками СБУ, з метою документування вчинення кримінального правопорушення, 27-29 червня 2019 року проведено 11 невідкладних обшуків зазначених автомобілів з причепами та напівпричепами. Під час них вилучено найбільшу партію контрабандних цигарок за історію незалежної України. За попередніми підрахунками сума знайденого товару складає 70 млн грн. Крім цього, виявлено тринадцять вантажних автомобілів, які переміщали підакцизну продукцію.

Кримінальне провадження зареєстроване за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1
ст. 364 та ч. 1 ст. 204 КК України. Слідчі дії тривають.

 

Росія розглядає можливість будівництва газопроводу через КНДР

Проект будівництва газопроводу до Республіки Корея через територію КНДР вивчається. Про це повідомив журналістам за підсумками саміту G20 міністр енергетики РФ Олександр Новак, повідомляє УНН з посиланням на ТАСС.

“Такий проект на порядку денному є, і він вивчається”, – сказав він.

Раніше міністр закордонних справ Республіки Корея Кан Ген Хва повідомляла, що в разі поліпшення ситуації на Корейському півострові можливий розгляд будівництва проекту газопроводу з Росії до Південної Кореї через КНДР.

Згідно з повідомленнями південнокорейських ЗМІ, в 2011 році велися переговори про постачання газу між представниками “Газпрому” і Південної Кореї. План передбачав будівництво наземного трубопроводу, що було б найбільш рентабельним способом експорту газу в Південну Корею.

Газопровід повинен був пройти через територію КНДР, що паралельно дозволило б вирішити питання енергозабезпечення цієї країни. Але через напруженвість, викликану розвитком ракетно-ядерної програми Пхеньяна, цей проект не був реалізований. Однак останнім часом між двома корейськими державами намітилося зближення.

 

У Європі створять перший в історії спільний “військовий інтернет”

На цьому тижні представники уряду Німеччини та Нідерландів підписали угоду про створення першого в історії спільного військового інтернету, передає УНН з посиланням на ZDNet.

Угода була підписана в середу в Брюсселі, де на цій тиждень проходила зустріч міністрів оборони НАТО.

Назва нового голландсько-німецького військового інтернету – Tactical Edge Networking, скорочено – TEN.

Це – перший випадок, коли дві країни об’єднують свою військову мережу. Проект розглядається як тест, за результатами якого решта членів НАТО зроблять висновки щодо об’єднання своїх військових мереж один з одним в майбутньому.

План полягає в тому, щоб члени НАТО спільно використовували військові мережі, щоб нові та вдосконалені спільні стандарти могли бути розроблені і розгорнуті в усіх державах НАТО.

Штаб-квартира TEN буде розташована в німецькому Кобленці, а також в Амерсфорте, Нідерланди.

Для початку, TEN об’єднає зв’язку між наземними операціями німецької армії і тактичної комунікаційної програмою FOXTROT Міністерства оборони Нідерландів, що використовуэться голландськими військовими.

Війська, що діють в рамках мережі TEN, будуть використовувати ідентичні комп’ютери, радіоприймачі, планшети і телефони незалежно від країни походження.

Очікується, що розгортання TEN обійдеться обом країнам в мільйони євро на переоснащення десятків тисяч солдатів і транспортних засобів новим сумісним обладнанням.

Як повідомляв УНН, раніше міністри оборони країн НАТО затвердили політику Альянсу в галузі космічної діяльності.

 

Греко-католики України хочуть просити у Папи Римського визнання патріархату

Греко-католицька церква України хоче отримати статус патріархату. Про це глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Святослав (Шевчук) розповів в п’ятницю, 28 червня, в інтерв’ю прес-службі RISU (Релігійно-інформаційної служби України), передає УНН.

За його словами, українська церква за своєю структурою вже нагадує патріархат. Керівний орган, Священний синод, вибирає єпископів. Папа Римський Франциск стверджує цей вибір. Таким чином, вважає Шевчук, патріархат повинен бути не створений, а визнаний.

Очікується, що тема патріархату може бути піднята на зустрічі керівництва УГКЦ з Папою Римським, яка пройде у Ватикані на початку липня. У майбутніх консультаціях у Ватикані також візьмуть участь глави курії, відповідальні за Україну. Про це повідомили у Ватикані на початку травня, нагадує агентство DW.

Фактично кожен десятий житель, в основному православної України, сповідує католицизм. Церква проводить свої богослужіння в так званому візантійському, тобто східно-церковному обряді. У церкві, за даними на 2016 рік, служать 3405 священиків і 42 єпископа. Їй належить 3 828 парафій.

У католицизмі сан патріарха, в основному, мають ієрархи, які очолюють Східні католицькі церкви зі статусом патріархату. На Заході титул вживається рідко.

Як повідомляв УНН, раніше Папа Римський Франциск скликав у Ватикані 5-6 липня верховного архієпископа і членів Постійного синоду і митрополитів Української греко-католицької церкви (УГКЦ).

 

Прем’єр Румунії очолила правлячу партію

Прем’єр-міністр Румунії Віоріка Денчиле обрана головою правлячої Соціал-демократичної партії.

Про це стало відомо за підсумками з’їзду партії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Згідно з оприлюдненими даними, за обрання Денчиле головою проголосувало близько трьох тисяч делегатів з’їзду. Виконавчим головою партії обрано її міністр фінансів Румунії Еуджен Теодорович.

Вибори нового керівництва партії були обумовлені тим, що кілька місяців тому екс-голова партії, колишній керівник нижньої палати парламенту Румунії – Камери депутатів – Лівіу Драгня був засуджений до тюремного ув’язнення за корупцію.

 

Нового главу Миколаївської ОДА шукають через Facebook: є завдання для кандидатів

Секретар Національної інвестиційної ради при Президентові України Давид Арахамія шукає через соцмережі кандидатів на посаду голови Миколаївської обласної державної адміністрації.

Відповідний пост він опублікував в Facebook – Укрінформ.

“Миколаїв. Хто гідний бути губернатором? Які є кандидатури?” – написав він.

За словами Арахамія, завдання для кандидатів такі: зменшити корупцію, знизити вплив криміналітету на життя регіону, втричі збільшити інвестиції в регіон, облаштувати прибережну зону.

“Накидайте, будь ласка, кандидатів у коментах”, – попросив Арахамія.

Як відомо, в Україні немає посади губернатора. Главою області є голова облдержадміністрації, якого призначає Президент за погодженням з Кабінетом міністрів.

Раніше Президент Володимир Зеленський звільнив Олександра Савченка з посади голови Миколаївської ОДА, а його обов’язки тимчасово поклав на В’ячеслава Боня.

 

У шкільну реформу вже вкладено близько $7 мільярдів — Гройсман

У реформу середньої освіти в Україні вкладено вже близько 7 мільярдів доларів.

Про це написав Прем’єр Володимир Гройсман у Facebook, підбиваючи підсумки першого року впровадження проєкту “Нова українська школа” – Укрінформ.

“У реформу середньої освіти вже вклали близько 7 млрд грн. А це нове обладнання, нові підходи до навчання дітей та стажування вчителів. Далі реформа має охопити всю середню школу”, – зазначив він.

За словами Гройсмана, з самого дитинства він не лише розумів, а й відчув, що таке освіта.

“Я пішов до школи, коли мені було 2 роки. Хоч це і звучить як жарт, але це жарт тільки наполовину. Моя мама була вчителькою. І не тільки мама, більша частина родини, починаючи з діда – педагоги. Тоді мене, ще зовсім малюка, мама брала за руку і приводила до школи. Я сідав на останній парті, мама викладала, а я слухав”, – поділився спогадами глава уряду.

Він зазначив, що з тих пір знає: освіта – це важка праця для вчителів і фундамент усього наступного життя для дитини.

У цьому контексті Прем’єр-міністр висловив переконання, що нині дуже важливо повернути повагу до праці вчителя.

“Усе своє життя я був поруч з освітянами і, як би не склалося надалі, вважаю відновлення поваги до вчителя своїм особистим завданням”, – наголосив Гройсман.

 

Генерал Халіфа Хафтар наказав атакувати турецькі об’єкти в Лівії

Лівійський генерал Халіфа Хафтар наказав підконтрольній йому самопроголошеній “Лівійській національній армії” (“ЛНА”) атакувати турецькі об’єкти в Лівії. Відповідне розпорядження Хафтар віддав своїм силам у ніч на суботу, 29 червня. Про це повідомляє УНН із посиланням на DW.

Генерал звинуватив Туреччину в підтримці визнаного міжнародною спільнотою лівійського уряду національної єдності. За словами речника “ЛНА” Ахмеда аль-Місмарі, турецькі “офіцери та солдати перебувають у Триполі, а їхні (турецькі — ред) розвідувальні літаки не припиняють літати скрізь у небі Лівії”, – цитує агенція новин dpa.

Тож “відтепер всі турецькі кораблі та літаки вважаються ворожими цілями”, — наголосив речник “ЛНА”. Він також додав, що заборона на перебування в повітряному просторі Лівії стосується також і комерційних рейсів з та до Туреччини.

Такі дії з боку сил Хафтара — відповідь на “грубе втручання (президента Туреччини Реджепа Таїпа. — Ред.) Ердогана у внутрішні справи Лівії”, наголошують у “ЛНА”. Так само речник самопроголошеної армії додав, що діям Ердогана в Лівії треба покласти край. Підконтрольній силам Хафтара міжнародний аеропорт Беніна на сході Лівії вже оголосив про припинення обслуговування рейсів з Туреччини.

Оголошення турецьких кораблів та літаків ворожими цілями сталося через кілька днів після того, як вірні визнаному міжнародною спільнотою лівійському уряду сили завдали істотної поразки силам Хафрата. 26 червня стало відомо про перехід під контроль загонів збройних сил лівійського уряду та його союзників міста Гар’ян, яке з квітня цього року контролювала “ЛНА”, передає агенція новин AFP.

Ахмед аль-Місмарі звинуватив турецького президента Ердогана в наданні масштабної підтримки урядовим військам, в тому числі й підтримки з повітря, а жителів міста Гар’ян звинуватив у “зраді”. Раніше Ердоган визнавав, що підтримує лівійський уряд, у тому числі й зброєю.

Як повідомлялося, 4 квітня командувач самопроголошеної “Лівійської національної армії” Халіфа Хафтар наказав своїм військам почати наступ на столицю країни Триполі. Попри контрнаступ, оголошений 20 квітня силами визнаного міжнародною спільнотою уряду в Лівії, інтенсивні бої довкола міста не вщухають.

Наразі в Лівії зберігається двовладдя. На заході країни розташований сформований за підтримки ООН уряд національної єдності. Натомість на сході, у місті Тобрук, розташований парламент. Влада у цій частині країни функціонує незалежно від Триполі та спирається на “ЛНА” на чолі з Хафтаром. Сам Хафтар отримує військову підтримку з боку Єгипту та Об’єднаних Арабських Еміратів, які за допомогою “ЛНА” прагнуть здолати лівійських ісламістів.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд буде переслідувати всіх військових злочинців в ході триваючого конфлікту в Лівії.

 

На “Марші свободи” у Тбілісі переважали прихильники Саакашвілі – ЗМІ

Кілька тисяч людей вимагали в столиці Грузії відставки глави МВС. Серед протестувальників, за даними ЗМІ, переважали прихильники Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомляє Deutsche Welle – Укрінформ.

“Кілька тисяч людей взяли в суботу, 29 червня, участь у протестному “Марші свободи” у Тбілісі. Акція пройшла на проспекті Руставелі й завершилася без ексцесів. За даними ЗМІ, більшу частину протестувальників становили прихильники партії “Єдиний національний рух”, заснованої експрезидентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі. В перших лавах маршу пройшла дружина Саакашвілі Сандра Руловс і син”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що сам колишній президент назвав у Facebook цю акцію “антиолігархічним мітингом” і пообіцяв, що “олігархат упаде” і “Грузія буде вільна”.

Основною вимогою протестувальників стала відставка міністра внутрішніх справ Грузії Георгія Гахарії, який, на думку опозиції, спровокував надзвичайно жорсткі дії поліції під час сутичок у ніч проти 21 червня.

Як повідомляв Укрінформ, у Тбілісі 20 червня почалися протести після того, як депутат Держдуми Росії Сергій Гаврилов спробував вести засідання Міжпарламентської асамблеї православ’я, сидячи в кріслі спікера грузинського парламенту. Перед приїздом до Тбілісі Гаврилов заявив, що вважає незворотним визнання Росією незалежними державами сепаратистських регіонів Грузії – Абхазії та Південної Осетії.

21 червня президент РФ Путін заборонив авіакомпаніям Росії здійснювати рейси до Грузії починаючи з 8 липня.

 

Мінфін Росії – про платежі в ПАРЄ: “Ми нікому нічого не винні”

Про те, щоб погасити заборгованість Росії за внески до Ради Європи, є тільки політичне рішення, не підтверджене документами, заявляють у мінфіні РФ.

Про це повідомляє “Інтерфакс” із посиланням на заступника міністра фінансів РФ Сергія Сторчака – Укрінформ.

“Ми нікому нічого не винні. Ми будемо винні, коли буде підписано документ – протокол, меморандум – ось тоді виникають зобов’язання. А через те, що зараз на політичному рівні обговорили це питання і встановили суму платежів, це ще нічого не означає”, – цитує агентство Сторчака.

Він наголосив, що про погашення заборгованості до 30 червня “не йдеться”. За його словами, “необхідно погодити графік, порядок і маршрут платежу, ці речі вимагають певного рішення”.

“Швидше за все, мої колеги, можливо мій департамент, будуть відпрацьовувати спеціальний документ, пройде вивіряння до копійки, скільки ми зобов’язані заплатити за період неплатежів”, – сказав Сторчак.

Він підкреслив, що, “тільки-но буде встановлена сума, буде встановлено і графік платежів – можливо, це буде одноразовий платіж”.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 25 червня ПАРЄ прийняла резолюцію, що дозволяє російській делегації повернутися до роботи в організації вперше після 2015 року. Резолюція вносить поправки до регламенту ПАРЄ і виключає можливість позбавляти будь-яку делегацію права голосу, навіть якщо повноваження її членів оскаржуються або будуть переглядатися. Вони також не можуть бути позбавлені права на виступ і права на представництво в Асамблеї та в її структурах.

Українська делегація на знак протесту припинила роботу в літній сесії, за винятком розгляду повноважень російської делегації.

 

Чубаров розповів, коли Крим отримає воду з “материка”

Росія як країна-окупант має бути максимально покарана за свої злочини, наголошує голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Про це Чубаров сказав в ефірі Радіо Крим.Реалії – Укрінформ.

“Ми зробили все, щоб Крим був максимально дорогим для утримання російським окупантам. Події останніх років показують, які величезні ресурси Росія вкладає в утримання півострова… Ми усвідомлюємо, що подальша відмова від постачань води не просто ускладнює життя окупантам, але має і вплив на екологічну ситуацію. Але коли триває війна між двома державами, дуже важливо, щоб питання, пов’язані з безпекою багатьох людей, вирішувалися не однією стороною в формі ультиматумів – тобто Росією. Російська держава в особі Путіна та інших політиків завжди хоче поставити на коліна і західних політиків, і українську державу, ставлячи їм ультиматуми”, – розповів голова Меджлісу.

Відповідаючи на запитання, за яких умов материкова Україна може дати воду Криму, він заявив, що “умова всього лише одна – конкретний план деокупації Криму на стіл, коли ми бачимо етапи, дати, хроніку виведення російських військ”.

“Тільки прямі переговори про це. Вода – після деокупації або в момент деокупації як мінімум”, – наголосив Рефат Чубаров.

 

Глава УГКЦ: З агресором не можна домовитися, його можна тільки зупинити

Предстоятель Української греко-католицької церкви закликає не вірити тим, хто запевняє, що війну можна швидко завершити.

Про це блаженніший Святослав написав у Facebook – Укрінформ.

“Немає легких відповідей на складні питання нашого буття. Не вірте тому, хто вам скаже, що можна швидко завершити війну. Такого не буде. Не вірте, що хтось витягне якусь чарівну картку з рукава і скаже: “Ми зупинимо агресора”. Це неправда”, – зазначив предстоятель УГКЦ.

На його переконання, не можна зупинити агресора, умиротворяти його, йдучи на поступки.

“На жаль, це не до кінця розуміють гравці світової політики. Не можна домовитися з агресором. Його можна тільки зупинити. Зі злочинцем не розмовляють, а хапають його за руку, щоб не дати скоїти злочин. Ми повинні зрозуміти, що доля країни в наших руках. Однак варто набратися терпеливості та усвідомити, що не існує легких вирішень складних питань”, – наголошує блаженніший Святослав.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 443

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua